13 června, 2024

Nepopulistická politika

Vlastně je to jednoduché. Pokud nějaký politik přijde s něčím, co se lidem líbí, co by se jim hodilo a nebo co by potřebovali… a Česká televize to označí za populistickou politiku, tím to dostane patřičný cejch, příslušný politik je jasný populista a populismus není v souladu s evropskými hodnotami. Tečka.

Evropské hodnoty jsou něco, co se lidem nemá líbit, z čeho mají skřípat zubama, ale co je prostě správné. Kdo řekl, že je to správné? Liberální média.

Správné je, aby nás banky špehovaly. Správné je, aby svoboda slova měla své limity a když někdo řekne, že bychom měli poslance naházet do Vltavy, dostane pět knedlíků ve čtvrté cenové. Správné je, aby byly co nejvyšší daně a co největší přerozdělování peněz. Protože čím větší přerozdělování, tím více zbude za nehty přerozdělovačům. Správné je, když vláda nenaslouchá občanům, ale naslouchá Klausi Švábovi.

V poslední době už je to jediná limita. Aby se politik líbil České televizi, tak se musí předhánět ve vymýšlení stále neoblíbenějších zásahů. Plzeň v Německu stojí pětadvacet korun, u nás stojí pětatřicet. To je správná politika, kterou chválí Seznam zprávy. Híkela se chlubí tím, že jejich způsob zastropování umožnil státu vybrat zisky a přerozdělit je. Ani ho nenapadne, se chlubit tím, že energie byly levné a tím pádem zůstaly peníze lidem. To je určeno pro Babiše. Ten říká, že je hrdým populistou pro dva a půl milionu lidí. A sklízí za to pohrdání od lepšolidí.

Pokročili jsme dokonce tak daleko, že už se nepočítá ani s adaptací lidí na stále se zhoršující podmínky. Na zavedení plynových kotlů v podstatě bylo třicet let a několik kotlíkových dotací. Pak se najednou řeklo, že plynové kotle se také nesmí, jednak kvůli odstřižení od ruských energií a jednak kvůli grýndýlu a že se budou zavádět tepelná čerpadla. Ještě se ani nezavedly a už se zase zakazují, protože to žere elektřinu zrovna v době, kdy nesvítí sluníčko a je jí nedostatek. Navíc se v ojroparlamentu právě zakazuje použití chladiv, které se v těch čerpadlech potřebují a bez nich to nepojede.

Náhrada? Není. Vědci ale určitě něco vymyslí. Bude to sice horší, ale za to dražší, což je přesně ta nepopulistická politika, která je správná a evropsky hodnotná. Pamatuju dobu, kdy se mluvilo o znečištěném Severním moři a předpokládalo se, že technický pokrok to vyřeší a přijde se na technologii, která mořím uleví. Ale nikoho by tehdy nenapadlo, že se to bude dělat tím, že znovu zavedeme středověk. Jen ve středověku lidi nenutili, aby si na komín dali filtr za třicet tisíc.

Kdo vlastně chce hentu nepopulistickou politiku? Na koho myslí brněnský soudce, když dává podmínku otčímovi, který dlouhodobě a soustavně znásilňoval svojí nevlastní dceru? Komu se chce zavděčit? Jaký étos je tak silný, že klidně ve zdůvodnění rozsudku uvede, že následky pro dceru jsou zanedbatelné? Ve jménu čeho něco takového může říct? Jakému Baalovi tím slouží?

Na co myslí Dominik Hašek, když se pokouší ničit nejen Hudáčka, ale rovnou s tím vezme i Kádrováky Kladno i Jardu Jágra? Od koho čeká poděkování nebo profit? To samé Vetchý a další herci. Člověk by čekal, že právě tihle žijí z toho, že je lidé mají rádi. Proto chodí na jejich filmy i jejich divadelní hry. Aha, já zapomněl… vznikne status umělce. Evropské hodnoty jim budou platit za to, že je lidé nemají rádi, nechodí na ně, ale oni budou moci dál točit svojí agitační tvorbu na drony a vrtulníky.

Možná proto se jako bloger na volné noze uživím. Lidi mě mají rádi a jsou ochotni kvůli mně sáhnout do vrecka. Mohli mít rádi Vetchého či Holubovou, ale oni řekli: „Ne.“ Děkuji všem, kteří mě podpořili a nadále podporují. Jsem také populista.

Kolik rodičů doopravdy chce společné záchodky na školách? Kdo doopravdy chce, aby se jeho děti v rámci výuky koukaly na Draq Queen, jak jim čte buznopohádku? Kdo doopravdy chce elektroauta? Podle prodejních výsledků to vypadá, že všichni, co je chtěli, už je mají. Ostatní chtějí naftový motor HDI. Kdo volil Fialu, aby přijímal euro? Kdo volil Rakušana, aby podepsal migrační pakt? Kdo volil KDU, aby souhlasili s Istanbulskou úmluvou? Kdo volil Černochovou, aby odzbrojila naši armádu a nakoupila zbraně, které na bojišti nehrají žádnou roli? O ničem, z toho volby nebyly. Ani jiné hlasování. Ba dokonce i na progresívním Seznamu vyšlo v anketě, že lidi Fialu nesnášejí. Ale to nevadí, protože Fiala nevládne, aby se to někomu líbilo, ale dělá to, co je správné a to, co je třeba. Jen jsme se pořád nedozvěděli, komu je to třeba. Voliči to rozhodně nejsou.

Jestli tohle šílenství rychle neskončí, tak nebudeme mít restart, ale revoluci. Jestliže si nějaká klika dala za cíl, trvale nasírat lidi, tak se jim to jednoho dne podaří. Je úplně jedno, že jsme mírumilovný národ, který si opravdu umí vážit klidu a spořádanosti a váží na laboratorních miskách, jestli stojí za to, dělat bugr nebo cedit krev za něco, co bude za pár let pro smích. Ale pokud bude pokračovat politika, která je v principu proti lidem a proti jejich zájmům, jednoho dne to rupne… Blyštivý Péťa dělá všechno pro to, aby to bylo brzy.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

226 thoughts on “Nepopulistická politika

 1. „Pokud se týče současného skandálu Petra Fialy s kampeličkou, na kterou údajně zapomněl, českým mainstreamovým médiím to trvalo od 20. října 2020, kdy jsme celý skandál zveřejnili v MAP 631, včetně důkazu o majetkové účasti Petra Fialy v kampeličce, včetně dokumentace z valných hromad, včetně propojení s nájemným vrahem Petrem Štalzerem, který 19.5.2012 v garáži zvláště trýznivým způsobem zastřelil českého občana JUDr. Kruliše, protože si splet oběť, kterou měl zavraždit, včetně podezřelého objednavatele vraždy Kamila Bahbouha, včetně plateb na účty policejních papalášů, aby se celé propojení nevyšetřovalo! (Tehdejší náš videopořad MAP 631 najdete zde.) Co byla v roce 2020 dezinformace, je v roce 2024 hlavní informace českého mainstreamu! Tak to se povedlo!“

  https://www.michalapetr.com/map-1891-kyjev-vcera-oznamil-ze-jeho-vojska-zacala-provadet-tzv-frontverkurzung-9-kvetna-tak-bude-putin-v-kyjeve-prekvapive-rychly-konec-valky-na-ukrajine/

  1. Zopakovat si vědomosti, občas neškodí. Je to pro dnešní dobu poměrně poučné čtení i přesto, že samo médium je … lehce srágorovité, v mnoha tématech.
   Ale v tomto konkrétním tématu, moc zavádějící není:
   https://cs.wikipedia.org/wiki/V%C3%BDchodn%C3%AD_fronta_(druh%C3%A1_sv%C4%9Btov%C3%A1_v%C3%A1lka)

   S tím opakováním:
   Měli bychom se ujistit, zda chceme opakování něčeho podobného, opět v plné palbě, viz odkaz.
   S tím, že tentokrát už budeme definitivně stát na straně poražených.
   Není oč stát. I přesto, že jsme jako Rusové, také Slované.
   Já s Rusy válčit nechci.
   Vůbec nechcu válčit, s nikým, natož s nimi. Poznal jsem je, jsou to dobří, hrdí a stateční lidi.
   Měli bychom to dát zavčasu najevo, víc nahlas, než bude pozdě (jestli už není).

   1. re: Tecočamp, 23 ledna, 2024 (19:16)
    Měli bychom to dát zavčasu najevo, víc nahlas, než bude pozdě (jestli už není).

    Někteří to dali najevo někdy v lednu 2022.

    „Válka bude, víc vám k tomu neřeknu!“ (to je asi ze Švejka).

 2. OT
  Putin na slávnostnom otvorení Roka rodiny:

  Hlavným účelom rodiny je narodenie detí, pokračovanie rodiny, a teda pokračovanie nášho ľudu, našej stáročnej histórie. Naša kultúra, identita a národný charakter sú zakorenené v rodine. Rodina učí, vzdeláva, odovzdáva tradície, vedomosti vrátane odborných skúseností. Rodina je otcom domov, šťastie a podpora. Je veľmi dôležité, aby bolo viac veľkých rodín. Ale musím povedať, že ich je viac. Počet mnohodetných rodín sa za posledné roky zvýšil približne o 26 percent a počet detí vychovávaných v týchto rodinách vzrástol presne o 30 percent. Toto je dobrý ukazovateľ.
  https://tass.ru/obschestvo/19796593

  1. Mně se z tohoto serveru líbí třeba tohle :
   https://www.prvnizpravy.cz/sloupky/zaklad-nasi-demokracie-hrstka-lidi-rozhoduje-o-vsem/
   Jsou tam nějaké drobné chybičky, ale na pravdivé podstatě to nic nemění.
   Lidi, co mají plné huby demokracie, lidských práv, rovnosti příležitostí a na LZPS patrně i spí – tak ve skutečnosti o žádnou demokracii, ani žádnou její formu nestojí.

   Na konci paralelní ulice, bydlí šéfmanažer asi 30km vzdáleného, docela velkého Lidlu.
   To jsou všichni manažeři hytlermarketů tak strašně výkonní, důležití a nepostradatelní, že mohou jezdit „do práce“ v Audi Q8, vyměněné za loňské BMW X7? A za hotové si mohou dovolit -jen pro sebe a svého nabíječe- téměř třistametrový dům z nové luxusní výstavby 5+2? Je mu osmatřicet, nebo devětatřicet let.
   Mně se to lidi, prostě nějak nezdá.
   Nikomu jsem nikdy nic nezáviděl a zvlášť v tomto případě, tady není ani co závidět.
   Ale jednoduše se mi zdá, že jsou tihle vrcholoví manažeři, za to okrádání systémové, nebo vymýšlení dalších forem okrádání českých zákazníků, prostě brutálně přeplacení.
   Buď je to nějaká forma držhubného, protože v jeho pozici musí vědět doslova všechno a o všech – nebo už fakt nevím.
   Teď někdo bude vřískat, že Q8 či X7 jsou přeci „normální auta“ – ne, podle mne nejsou, notabene ne na dojíždění do práce a jednou za čtvrtletí do centrály.

   1. Tecočamp:

    Ten odkaz na majetkovou nerovnost a jeho rozložení mezi lidmi jsou děsivé údaje, ani jsem to netušil, je to varovné.

   2. Vážený Tecočampe,
    Protože dělám v supermarketu, absolutně tomu člověku nezávidím jeho auto ani dům. Já bych toho manažera nedělal v žádném případě, protože moc dobře vím, co to obnáší. Já jsme v supermarketu 6 let, jsme na jedné provozovně a už mám pátého manažera. Proč? Protože spousta manažerů prodejen jsou odejiti, protože tu funkci prostě nedávají, nebo odejdou sami, protože nechtějí být od rána do večera v práci sedm dnů v týdnu. Já vstávám ve 3.15 do práce, protože jsem skladník a musím přijímat zboží, když přicházím o půl páté do práce, tam manažér už tam je od čtvrté hodiny ranní a když jdu odpoledne domů, tam on je tam dál. Nedělal bych to za žádné peníze.
    Vůbec nevíte o čem mluvíte.
    Pokud chcete poznat, co to je kapitalismus, nechte se zaměstnat v nadnárodní společnosti, která provozuje supermarkety…
    Pak se o tom můžeme pobavit.

    1. Šest roků děláte skladníka a už všecko víte? To je potom obdivuhodné.
     Ale neměl byste raný padesátý ročník, po šesti letech práce ve skladu, zkoušet poučovat o kapitalismu.

    2. To, co jste napsal, pět manažerů za šest let, vypovídá o jediném:
     Vy svoji práci zvládáte, kdežto oni ne.
     Pak by ale neměli mít služebáky za 4 mega a domečky za dalších 21.
     Až tam nějaký manažer bude šest let jako Vy, pak ať si vozí prdel třeba v RollsRoycu, pokud mu jejj dají jako služebák.

  2. Pepa Sláma:

   Tady je jasně vidět, že ANO není žádná opozice vůči Pětidemolici. Je to spíše koaliční partner a případná výhra ANO nevěstí žádnou podstatnou změnu, neboť již dnes probleskují zprávy o případné koalici ANO a ODS. Telička, Jourová , Charanzová a další výkvět z řad ANO jasně dokazují , že tato strana je z bláta do louže, protože kde jinde se rozhoduje o našem národě, když né v Bruseli?

   Naše politické vedení v parlamentě, senátu i v EP je zabořeno v Bruseli od hlavy až po kotníky. Opozice SPD je slabá, protože sama nic nezmůže, voliči se stále upínají k Babišovu ANO a hlavou v jejich výkalech. Je veřejným tajemstvím, že ANO nechce jít s SPD do žádné předvolební , ani povolební koalice, přitom samo vládnout nemůže, ani při dnešních preferencích.

   Před volbami nám budou strany zase mazat med kolem huby, ale já už se nachytat nenechám!!!

   Lidé jsou nespokojeni s politikou naší 107 a myslí si že Babišovým ANO si přestanou srát na paty.

  1. Myslel si, že když se stal slavným, stal se tím pádem i chytrým a inteligentním.
   Nestal.
   Ale ještě to neví, protože mu to asi ještě nikdo neřekl.

  2. A tady je přímá lež na největším českém webu, už prosincová :
   https://www.novinky.cz/clanek/domaci-balisticka-expertiza-prokazala-shodu-vrazedne-zbrane-z-klanovic-se-zbrani-domu-utocnika-z-fakulty-40455264
   Sami fízlové už v prosinci o Klánovicích lhali a později přiznali, že nejde o zbraň totožnou, ale zbraň stejného druhu.
   Tak prý balističtí experti, jistě. Vrah z Klánovic běhá po svobodě a směje se, na koho to hodili – mrtvý nemluví.
   Potom věřte cokoliv fízlovi.
   V tomhle případě ale lhali novodobí „kriminalisté“ a všichni okolo nich, kterým místní Lexové tak bezmezně věří.
   A ty Novinky? Pokud nechávají lživý článek viset a dokonce ho opakovaně vyvěšují, tak nejsou o nic lepší, než bulvár ala Novotný – všecky ty šípy-blesky-extra srágory.

   Tohle je taky výživný:
   https://www.novinky.cz/clanek/domaci-armadni-sportovci-nastvali-veleni-kalendarem-radeji-ho-spalili-40458260
   Šturmovat proti Rusovi se musí! Žádný protiválečný znaky!

   1. Cituji Vas zdroj: „Ve skutečnosti však bylo jen obnoveno trestní řízení.“

    Moje otazka „Jakym zpusobem datum clanku (19.10.2023) popira fakt, ze proti Novotnemu bylo znovu zahajeno trestni rizeni?“ tedy porad plati.

    1. Policie i státní zastupitel Jan Maršálek neshledali důvody zahájení trestního stíhání a věc odložili.

     1. Prectete si prosim clanek jeste jednou.

      Na to, o cem mluvite byla prave zminena stiznost mirena. Postup statniho zastupce byl „usmernen“ v souladu s podanim. Trestni rizeni bylo obnoveno.

      Viz. take:
      „Podle dokumentů NZS, Městské státní zastupitelství naložilo Obvodnímu zastupitelství Prahy 5 překvalifikovat čin z přestupku na trestný čin a zahájit trestní řízení. Původně místní státní zástupce Jan Maršálek čin kvalifikoval jako přestupek a řízení zastavil. Na základě mnoha stížností však městské zastupitelství rozhodlo jinak. „Předmětná věc byla přezkoumána a postup státního zástupce Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 5 Jana Maršálka byl usměrněn,“ vysvětluje Zuzana Minářová z Nejvyššího státního zastupitelství.“

      https://www.centralniregistrdluzniku.cz/zpravodajstvi/starosta-reporyji-pavel-novotny-obvinen-z-nenavistnych-vyroku-smerem-k-ceskemu-narodu-statni-zastupci-zahajuji-trestni-rizeni

 3. F24 bavi a rozveseluje:
  Dnešní vládě se podařilo vytvořit dojem slabosti a bezradnosti. Přitom jde o vládu pozoruhodně stabilní, která postupně provádí to, co si předsevzala. Dojem je bohužel důležitější než realita. A umělecký dojem z vládnutí moc dobrý není. Ale rozhodně jde o vládu, která nemá zásadní skandály. Není to také vláda, která by ohrožovala konkurenty, svobodu. Nikdo tu nezaklekává na podnikatele, protože premiér a ministři nepodnikají a neberou dotace. Tuhle příjemnou novinku nebyli naši novináři schopni ocenit, protože jim předtím nepřipadalo nepřijatelné, že premiér podniká a není jasné, kterou činnost dělá jako hlavní a kterou dělá na vedlejšák. Jestli je to řízení státu, a nebo řízení soukromého holdingu. A navíc jeho lži a triky brali vážně.

  Pseudokauza kolem konta Petra Fialy je vrcholem naprosté trapnosti. A tyto trapnosti, kterými nás média doslova pronásledují, mohou dovést naši zemi do nového a horšího Babišova pekla. Míříme tam plnou parou.

 4. Vaclav Vlk st na Nev. psu radí poučit se v historii.

  https://neviditelnypes.lidovky.cz/spolecnost/paralela-cekani-na-marii-terezii-a-josefa-ii.A240122_193159_p_spolecnost_nef

  „Ač to zní dnes možná úplně šíleně, blouznivě a možná „protistátně“. Tak jako by to znělo ve vztahu k jezuitům a církvi, když Marie Terezie nastoupila na trůn r. 1740. A přesto v roce 1781 už byly zrušeny kláštery a zakázáni jezuité a tyto síly ztratily moc ovládat Rakouskou říši. My dnes musíme udělat to, co Rakousko udělalo v 18. století jako jedno z posledních velkých států Evropy. A to naprosto rázně utnout činnost všech fanatických ideologických sdružení jako jsou „oteplovači“, genderističtí blouznivci, protibělošští rasisté a další. Ty poznáme tak, jako je rozpoznala Marie Terezie a Josef II. podle jednoduchého klíče. A to, zda je za jejich jednáním rozum, diskuse a skutečné vědecké poznání anebo vylhaná a agresivně šířená ideologie, jejímž nejmocnějším nástrojem je dnes tzv. „cancel culture“.
  Dnes, v první čtvrtině 21. století se musíme vrátit k základům naší kultury, které v dobách Marie Terezie a Josefa II. znamenaly zrušení klášterů a vydání Tolerančního patentu.“

  Za mně souhlas. Jen nevidím toho Josefa II. A nevidím dostatečnou podporu, jakou musel mít, když se do reforem pustil, aby je ustál.

  1. Politickým (ne)ziskovkám stačí utnout prachy ze státního rozpočtu a zároveň přijmout zákon „FARA“.
   To jest povinnost pro neziskovky označovat se veřejně jako „zahraničtí agenti“, pakliže budou mít na svém povinném transparentním účtu příjmy ze zahraničí přesahující 50% celkové částky. Tak, jako to udělalo Orbánovo Maďarsko, které tímto „vykopalo“ Sorošovské škůdce pryč za hranice. Samozřejmě, po vzoru USA, Ruska a Izraele.
   A byl by s placenými agenty ze zahraničí pokoj a klid. Ti libtardi tu svou podvratnou činnost totiž dělají za peníze – a to nemalé.

   Některé mimoparlamentní vlastenecké strany měly tento bod ohledně zákonu FARA ve svém volebním programu už dávno. To by se ovšem tupý volič musel namáhat volební programy číst. Z televize se totiž takové věci nedozví.

 5. Krásnou ilustrací populismu byla ta zvěř proti Rakušanovi v Karviné.

  Ještě pár takových vystoupení a i příznivci bezbřehé demokracie začnou podporovat inteligenční, vzdělanostní nebo třeba majetkový census a názory projevované tou zvěří získají automaticky punc špinavého.

  Politik musí mít hroší kůži a poslanecké a ministerské platy jsou holt vykoupeny schytanými plivanci. Dobře to chlapec vymyslel, dobře. 🙂

   1. Žádní Ostraváci, kteří by to tady popsali, tam nebyli přítomni?

    Je to tu samy kratky zobak, ale když jde o cosik, co by zajimalo i ostatni cypy, tak fšici zalezete kajsi do dupy. 😀

  1. Okolojdoucí, zřejmě jdete okolo populismu.
   Nuže ofiko definice:
   „Populismus je politický přístup spočívající ve snaze oslovit běžného člověka, který se domnívá, že vládnoucí skupiny nehájí či přehlíží jeho zájmy. Populismus využívá dva základní termíny – lid a elitu. Pomocí těchto označení dělí společnost na dvě stejnorodé části. Lid je charakterizován jako zcela dobrý a politika by měla být vyjádřením jeho obecné vůle“.

   Zdá se vám snad, že politika vykulencova, či politika pětikolky, když vykulenec oslovuje běžné lidi, není takřka populismem, naopak kritika politika běžným člověkem (vámi definovaného jako zvěř) populizmem je? Pakliže ano, máte poněkud chaos v pojmosloví. Než se tak stane, chtělo by to asi raději používat termíny, kterým rozumíte.

   1. Mimochodem, ta definice je mimořádně debilní. De facto říká, že populismus je cokoli, co ohrožuje postavení domněle „vyvolených“ (j)elit. Takže je to vlastně opak oligarchie či plutokracie. No a my všichni víme, že oligarchové jsou špatní, že. Logicky mi z toho plyne, že populismus je vlastně žádoucí politický směr.

    Nevím, kdo tu definici na Wikipedii psal, ale populismus je ve skutečnosti pouze a jen tzv. líbivá politika, tedy nabízení zdánlivě jednoduchých řešení složitých společenských a/nebo politických problémů, přičemž jejich hlasatelé vědí, že v případě, že se dostanou k moci, tato řešení nepoužijí nebo ony problémy ve skutečnosti takto nelze (vy)řešit. Zářným příkladem pak je celá současná vláda, která slibovala jednoduché řešení všech problémů – antibabiš, po jehož dosažení měl nastat kýžený ráj na zemi.

    1. Nepopulismus je nelíbivá politika, nabízí složitá řešení jednoduchých problémů, hlasatelé vědí, že pokud se dostanou ke skutečné moci (to znamená, že nějakým, třeba i nelegitimním způsobem budou mít tolik poslanců a senátorů, že převálcují třeba i zákon o tom, že strana, která má kolem 70 poslanců a poslankyň nebude mít žádného ministra a strana o pěti poslancích bude mít ministry tři), tak mají vystaráno po 4 roky – to znamená, že problémy budou řešit třeba i bez ohledu na lid, tedy bez ohledu na zdroj své moci. Hlavní je udržet se tam co nejdýl, a třeba i kdyby dům shořel.

    2. Populismus jako pojem je blbost, kterou lze využít libovolně proti komukoliv.
     Což se jak vidno děje.
     Proto je nejlepší nazývat věci pravými jmény.
     Jinak se do toho ledaskdo zaplete (zmatení pojmů), když náhodou jde okolo.

     1. Populismus jako pojem je blbost, to je pravda. Ale popapulismus, to je jiná. Tento politický směr byl poněkud pozapomenut, a naší věrchušce je popapulismu zapotřebí jak praseti drbání.

  2. Koho tím máš na mysli – tou „zvěří“ ?
   Takhle kdysi psali a mluvili lidé jako ty o židech či cikánech, ale i o Slovanech. Když je ocejchovali coby zvířata, někdy konkrétní zvířata, schválně nenapíšu která zvířata konkretně – už tak jsi ty sám sem vylil bečku dezolátního rasistického hnusu.
   Bůh s tebou, popros ho , ať ti odpustí.

  3. Okolojdoucí,
   nazýváte nás obyčejné, denně, někdy i těžce pracující spoluobčany, často příznivce tohoto a podobných webů – zvěří?
   Jsem pro vás například já nějaké zvíře, tedy podle zákona věc?
   Nechcete to trochu víc rozvést?
   Mně se jenom zatraceně nelíbí to nálepkování, ale i pokládání rovnítka mezi bezbřehé lhaní a faktický fašismus, který tady Rakušan a celá vláda provozují.
   Do toho!

   1. Proboha, nereagujte na něj.
    Je to placený rozesírač diskusí, už to tady několikrát zaplevelil.
    I když dnes asi dostal jiné, chytřejší notičky. Nebo je to jiná směna.

 6. Ale oni mu přece pokládali nepříjemné otázky, ale on na ně vůbec nereagoval, jako např. proč vláda podporuje fašistický kyjevský režim. Odpověď? Agresor je Rusko. Chybou lidi bylo, že ho nechali vybruslit. Bylo by to velice zajímavé jak by obhajoval neobhajitelné. A pak už by nemusel nikam dál jezdit.

   1. Občané byli a jsou z pochopitelných důvodů především naštvaní a to je voda na mlýn plánu vykulencova.
    Občané by se tedy měli především uklidnit a na akci tohoto druhu se dobře připravit, když už tam musí jít. A šňábu a pivisko si dát až po akci.

    Neboť štěstí přeje připraveným.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *