17 července, 2024

Tak už se přidejte

Tak jsme se včera dozvěděli, že Volkswagen v Líních žádnou gigafactory na baterie do aut stavět nebude… Není divu. Aktivističtí novináři ještě pořád mluví o optimistické elektromobilitě, ale realita je už dávno jinde. O elektroauta není zájem. Jsou použitelné jen pro malou část trhu… Na vesnicích sice lidé mají garáže, aby auta u svého baráku nabili, ale zase jezdí dlouhé vzdálenosti s těžkým nákladem. Ve městech dává elektroauto větší smysl, ale zase málokdo má garáž, aby mohl celou noc nabíjet.

Elektromobilům nesvědčí zima, protože v mrazu klesá kapacita baterie a hodně proudu žere topení v autě. Nesvědčí jim ani léto, protože se baterie mohou přehřívat a hodně proudu žere klimatizace. Rychlonabíjení je mnohem dražší než benzín.

Tohle všechno věděl každý, kdo na základní škole dával v hodinách fyziky pozor a kdo si udělal jakoukoliv maturitu z technického oboru. Měli to vědět experti, poradci, politické elity, investoři, kapitáni průmyslu a především to mělo vědět vedení ČEZu… Většina z nich to také nepochybně věděla, ale jsou to prostě zbabělci, kteří se báli mediálního lynče… paradoxně nejvíc se báli těch médií, které si říkají veřejnoprávní. Málokdo se u nás bojí, že ho properou Parlamentní listy, ale skoro každý se bojí, že ho propere Česká televize.

Odvahu mluvit, mělo jen pár dezolátů… Povětšinou těch stejných, kteří měli odvahu mluvit o muslimské migraci do Evropy a byli ochotni bojovat za to, aby nebyla. Povětšinou těch stejných, kteří už před rokem upozorňovali, že Ukrajina nevítězí a nakonec bude obětována. Povětšinou těch stejných, kteří upozorňovali na grýndýlové nesmysly a varovali před zdražením elektřiny. Povětšinou šlo o obyčejné lidi, kteří se už svého mediálního lynče dočkali, ohrozilo to jejich kariéry, zaměstnání i rodinný život, leckdo se dočkal i kriminalizace a opovržení. Přesto to udělali…

Vrcholoví top manažeři, kteří teoreticky měli mnohem lepší informace, měli mnohem lepší možnosti se ozvat, měli značnou moc i vliv, ti pěkně stáhli ocasy a snažili se na tom alespoň vydělat. Čest výjimkám. Vím, že existují a vím, že riskují své firmy, zakázky i majetky a vím, že se snaží pomáhat jinými cestičkami.

Petr Hampl před časem napsal, že změna přijde, až se zformuje kontraelita. Až se ozvou ti, kteří už něco dokázali. Pokud někdo umí postavit továrnu, naprojektovat most, vytvořit síť služeb a ziskově investovat, váží jeho slovo víc, než slova těch, kteří „jen“ chodí do práce a po večerech píšou blogy.

Hele, není načase, abyste už otevřeně vystoupili?

Včera to byla taková symbolická tečka za elektromobilitou a slibovanými zisky z ní. Dokonce i ti majnstrýmoví novináři už to tvrdí. Před pár dny napsal americký magazín Time, že Ukrajina nevítezí, je zkorumpovaná a Zelenský je vlastně šílenec. Na blízkém východě se rozjíždí další plnotučná válka. Ceny energií mají zase výrazně stoupnout a už teď je díky nim průmysl nekonkurenceschopný. Jediné, čeho přibývá, jsou mrtvoly. Na Ukrajině umírají mladí kluci, v Gaze zase hlavně ženy a děti a v Dubaji padají z oken hoši od Dozimetru… Ne, Vítek za nic nemůže.. Ale alespoň víte, proč potřebuje nahlašovat závadné chování na síti… nedej Bože, aby se na něj pořád upozorňovalo.

I cinknuté průzkumy veřejného mínění nemohou zakrýt skutečnost, že opozice sílí a roste. Podívejte se na hlasování na stránkách Česko proti bídě, koho mají rádi demonstrační dezoláti… Ne, není to reprezentativní průzkum, ale je docela symptomatický. Dokonce se z něj dá vyčíst, jak by si dezoláti představovali sjednocení propadlých alternativních hlasů. Toho se brzy někdo chopí. Dřív než si myslíte.

Jindrovi Rajchlovi se smějí, že se chlubí plnými sály, ale ono skutečně přibývá obyčejných lidí, kteří vidí, že současný systém se blíží ke svému konci. A mají povětšinou hezká auta, takže to nejsou žádní hlupáci. Přestává být problém s financováním tohoto „odboje.“ Partyzáni už mají dostatečné sympatie veřejnosti na to, aby se udrželi v bojové činnosti.

Liberálové končí. Prostě to podělali. Grýndýl nebude výzva, ale průser. Migrace není obohacení, ale průser. Odstřižení od ruských zdrojů není hodnotová politika, ale průser. Elektromobilita je průser. Fialova politika je průser. Rakušan je průser sám o sobě. Obchodní řetězce jsou průser.

A blížíme se ke konečnému průseru – ztrátě práva veta v EU.

Hele, to fakt chcete, abychom to vybojovali my sami? My, co jsme se nelekli mediálního lynče? Pojďte a vystupte. Je nejvyšší čas, postavit se do jednoho šiku. Je nejvyšší čas ještě něco zachránit. Vždyť jestli to takhle půjde dál, tak buď všechno padne (i s vašimi majetky) a nebo vám všechno seberou noví (pirátští) svazáci.

Co ještě se musí stát, abyste se postavili vedle nás? Musí vláda ještě více rozjebatmezinárodní ztahy u ve jménu taiwanských továren v Drážďanech? Potřebujete ještě další výzvy k vystoupení z OSN, přičemž naše kiregsministryně ani neví, kdo předsedá radě pro lidská práva? Potřebujete slyšet ještě další povzdechy Markéty Pekarové Adamové, že netušila, jak je výroba čipů složitá? Potřebujete ještě další ujištění o kvalifikaci našeho odborníka na doprav u Hřiba, který nejezdí na diesel, ale jezdí na naftu? Potřebujete další rozhovor Jindry Rajchla u Bastlové, která se chlubí, že jako novinářka umí hlavně naslouchat?

Kdy přijdete na to, že my přicházíme o práci a musíme chodit na výslechy, ale vy brzy přijdete o továrny, protože ne všechno se dá vystěhovat do Dubaje a obstát ve světové konkurenci, to zvládnou jen nemnozí? Ještě tu máme kus demokracie. Ještě je to celé jen o odvaze, jak ukazuje Fico na Slovensku. Nebo myslíte, že přijde lepší doba? Až Jourová dokončí svoje cenzurní praktiky, nebo až se u nás zavede korespondenční volba?

Proč to sakra musejí pořád dělat jen charismatičtí jednotlivci? Co ještě se musí stát, abyste se odvážili toho, čeho se odvážila parta dezolátů? Nám stačí jen čekat, a to padne. Pak to lidi pochopí. Ale až to padne, tak to znamená, že padnou především vaše podniky. Padnou vaši odběratelé i dodavatelé. Padne trh, který vám vydělává a budou to vaše firmy, které tato vláda bez skrupulí obětuje ve prospěch nadnárodních korporací. Chcete všechno stavět od začátku?

Přemýšlejte o tom, čtěte průzkumy a listujte v nových cenících za elektřinu…

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle agentovné alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička nebo placky z nabídky.

186 thoughts on “Tak už se přidejte

 1. “O elektroauta není zájem. Jsou použitelné jen pro malou část trhu” Vite, jak o ktera neni zájem. A trh kde jsou nejen použitelná, ale i výrazně výhodnější se stále rozšiřuje. Včera padlo i jiné oznámení, které vpodstatě sleduje strategii firmy Baťa během hospodářské krize. Nahlédněte prosím i do jiných info bublin. Hezky den

   1. a teď k věci prosím, zkuste se naopak zamyslet Vy. A nejde tu o žádný deal nebo kysličníky. Jde tu o to z čeho ten kysličník vzniká. Pro vás napovim, zkapalnenych dinosaurů

    1. A tech máme na evropském kontinentu sakra málo. A proto peněžní za ne vyzbrojujeme svoje vlastní nepřátele. Tak kde je v tomto logika, pane svejku?

     1. Zřejmě ve Svejkolandu, ze. To ze si na celém problému různé vrstvy politiku a lobbistu prihrivaji polévku, bohužel nic nemění na faktu, ze jsme v druhé studené válce. A to i šílenou hospodářskou politikou tazenou z od sousedů. Zkuste si za Ukrajinu 2022 dosadit Koreu 1952. A ted se predvedte!

 2. Jak to Vidlák předpověděl, tak to je. Rijád zrušil plánovanou návštěvu Síkely. To si opravdu Ihorovič, Afroameričanová a Síkela mysleli, že když budou schvalovat genocidu Palestinců, že si to Saudský korunní princ Mohammed bin Salman Al Saud nechá líbit? Že když se budou halit do izraelské vlajky, že se s nimi bude katarský šejk Tamim bin Hamad Al Tání bavit?
  Ihorovič může být v klidu. Katarský plyn dostane, ale bude muset žmoulat rádiovku v ruce a pěkně odprosit!

 3. „Hned čtyři aktéři případu, pro který se vžilo policejní označení Dozimetr, jsou po smrti. Všichni zemřeli od loňského června, píše aktuální vydání časopisu Neovlivní.cz.
  Spojuje je hned několik věcí, jednu pak mají všichni čtyři společnou: nebyly to klíčové postavy, v jednotlivých větvích příběhu hráli spíše role bílých koní, které někdo využíval.“

 4. Mrdka na ksichtě
  v podpaží smrad
  že já tu brigádu
  musel dnes brát

  Včera jsem nesplnil
  pánovy notičky
  a tak jsem musel jít
  do temné uličky

  Zítra však nový den
  a vlhký sen sním
  Vidláku!, piš rychle
  ať reputaci si napravím

 5. No protože mně sklátil moribundus a v posteli není co dělat tak jsem si trošku početl.

  https://reportermagazin.cz/67797/zlociny-v-ikem/

  Ať už je pravda na jedné nebo druhé nebo třetí straně, článek jasně vypovídá o tom, jak si ODS a spol udělali ze zdravotnictví dojnou krávu… A do toho přijde Jindra s tím, že si musíme ve zdravotnictví připlatit….

  Já to vidím na Konečnou v premiérském křesle a vymetení Augiášova chléva z jedné vody na čisto. Skoro nebude jeden Mírov stačit a stát bude muset zkonfiskovat nějaký další hrad z kapacitních důvodů… Změna jinak než systémovou změnou není možná, protože podstatou současného stavu je korupce, zlodějina …. možná proto si tak rozumíme s UA …

  1. Na takovou práci je Konečná moc slušná.
   Dopadne jako Babiš.
   Na to musí bejt pořádnej brusič, co se nezakecá.
   Lidi z ČT, z BIS a odjinud musejí utíkat, že ani nestihnou papíry spálit a smazat harddisky.

   1. Přesně tohle se dělo v Rusku, kde pijavice vysávaly celou zemi a vyváželi peníze ven. A země chudla a chudla…. A až válka a sankce v konečném výsledku vedou k tomu, že se peníze reinvestují…. a země jde skokově nahoru…

     1. Jen malá aktualitka, čerstvá, z patria.cz :
      Ruská těžařská firma Norilsk Nickel ohlásila dividendu za devět měsíců a schválila štěpení akcií. Chce tak zvýšit jejich likviditu na trhu. Největší světový producent palladia a významný producent vysoce kvalitního niklu to uvedl ve svém dnešním sdělení. Akcie firmy na burze v Moskvě po oznámení zpevnily na více než 17měsíční maximum (Reuters)
      Nebo : https://www.macrotrends.net/countries/RUS/russia/exports
      Či : https://tradingeconomics.com/russia/gdp-per-capita
      Vývoj není linearní, je někdy sinusoidní povahy.

      Toto jsou zajímavé grafy, např. zde najdete, že EU je největším dovozcem ruského LNG, i po zavedení sankcí.
      https://energyandcleanair.org/june-2023-monthly-snapshot-on-russian-fossil-fuel-exports-sanctions/
      No ale Chevron se snaží Rusko z trhu EU vytlačit.
      Prostě globální kapitalismus oligarchické formy i obsahu. Jeden vítězí, druhý prohrává (samozřejmě že když by prohrával kvůli embargu, nebo kvůli subvencím -tak by to už nebyl svobodný trh, byl by to státem regulovaný pseudotrh, kdoví zda by šlo nazvat takový režim kapitalistickým, spíše by se jednalo o direktivní socialismus pro bohaté).

  2. Mirov nebude potreba! Pripominam znovu a opakovane, ze na prazskem Pankraci v tzv. Sekyrarne je porad jeste funkcni gilotina a vedle ni visi nekolik kratkych smycek z oceloveho lanka.

   Pro neznale: dlouha smycka = kratka smrt / kratka smycka (Pankrac) = dlouha pomala a nedustojna smrt.

 6. Bobík nedodal lepíky a referentíci jsou zmatení jak potkani v mraveništi. Tak ještě grcálek, chlapci, a máte to komplet 😀

  1. pro vás je to porážka Rajchla?
   pro mne je to špatná vizitka zaprodané egomanické nány, která je bytostně přesvědčena, že má patent na veškeré pravdy světa.

   1. Přesně kvůli tomu zůstanete navždy dvouprocentní smetí. Rajchl má jistou svou sektu, která chce zůstat věrná a bezvýznamná.

  2. Nenamazala. Jen prokázala, že jejím cílem není informovat diváka o tom, kdo je Rajchl a jaká řešení nabízí jeho strana, ale pouze ho ukřičet hloupými stále stejnými otázkami, které jsou navíc divákovi víceméně buřt a na které pravdivou odpověď beztak není ochotna akceptovat. A tak se podesáté zeptá znovu a znovu na bezvýznamnosti . Permanentně mu skáče do řeči, takže veškerá informační hodnota celého jejího podcastu je pouze ta, že Bastlová je nebetyčná hysterická kráva, která svou roli absolutně nezvládá.

 7. Když už jsme u oblíbené podzimní dezozábavy „litr za sto korun“ (tentokrát ve verzi s elektřinou), tak nás samozřejmě všechny zajímá: jak jste si loni pochutnali na křečcích?

  1. Křeček nic moc, je to malé a samá kost.
   Asi jako žrát skřivánky.
   Ale takové morče, to je lahůdka. V Peru je to v restauraci jedno z nejdražších jídel.
   A co taková dobře prorostlá krysa.
   Miliony Číňanů by mohly vyprávět.

    1. Vypadá to tak.
     Poděkuj @Fbeyeee že na to upozornil.
     Hlídej u něj na profilu a až zase něco zajímavýho vymyslí tak nám to zase přijď nahlásit.

  1. Rusáci už nás dohánějí – když není kde brát, vezmou důchodcům.
   Začínají bejt stejní jako pokrokový EUrorežimy.
   Vlastně ne – ruský důchodci si můžou zatopit a koupit penicilin…

   1. Českým důchodcům reálné příjmy za posledních deset let pěkně vzrostly, takže ,ůžete postal Vidlákovy větší šmejdovné.

    1. A počítáš to v inflačních korunách, v inflačních eurech nebo v inflačních dollarech?
     Vy jste to hospodářství pěkně zesrali, vemena…

     1. Pojem reálné příjmy je … ale to Vám nebudu vysvětlovat. Asi by se měl počítat v kopějkách.

      Kecy stranou, nejlepším dokladem rostoucí hromádka na kontě Vidlákova institůtu. Máte na rozdávání.

       1. Ale já to Vidlákovi přeji. Vlastně jsem rád, že alterativu dokázal monetizovat i někdo další než Okamura. Komu čest, tomu čest. Vidlák se prostě našel sektu finančně zajištěných důchodců, které může pohodlně dojit. Takhle funguje ryzí – progresivismem nezkažený – kapitalismus.

        1. Proč dojit ?
         Spisovatelé či vydavatelé někoho dojí ? Nu snad jedině takoví, jakým byl např. Hitler, kdy velké skupiny lidí musely kupovat Mein Kampf povinně. Hitler inkasoval poměrně slušné peníze. Anebo ti, kteří masivní reklamou zmasírují mozky tak, že si prostě danou knihu musí oběť konzumní společnosti koupit.

         Vy jste tu Vidlákovu knihu četl ?
         No a je v ní něco závadného ?
         ———-
         Vy sám jste někdy napsal nějakou knihu ? Jakou ? My internet fighting ?
         😀

  2. Až se bude v Rusku platit USD, bude uvedené něco vypovídat, takto je to jen číselný údaj bez kontextu. Asi jediné srovnání hodnot ruského důchodu by bylo v paritě kupní síly.

    1. Jo.
     Ruský důchodci jsou vyhlášení tím, že se cpou lahůdkama z dovozu.
     Ty seš ještě větší vemeno než ten @Fbeyeee Máca…

     1. Oni nepotřebují léky, auto nebo pračku?

      Možná máte pravdu a stačí jim jen příděl vodky a Putina. V tom případě jsou jistě spokojení.

   1. Záleží, který to je.
    Pokud je to ten, co k nám „utekl před válkou“, tak ještě donedávna měl 5.000,-Kč „kapesného“ k tomu důchodu, který mu vypláceli z ukraviny – samozřejmě také z prostředků EU a USA.
    Protože ta zem, je už nejméně dva roky, ale spíš ještě déle, v krachu. Nic neprodukuje, nic nevyváží a příjmy z plesnivého obilí jdou někomu jinému, než je stát.
    Pět miliónů dolarů stojí Ameriku měsíční provoz toho tamního zkorumpovaného bordelu, kterému my u nás říkáme státní správa.

 8. Bohužel jsem zkouknul kousek té Bastlové a to je teda materiál. Ta by potřebovala aby jí doma starej vzal pořádně do parády, vypadá jako kdyby jí už půl roku svrběla nebo to byl projev ultra silného PMS?

  Jindra to zvládnul se ctí, ta odporná fůrie zajisté měla zadání dohnat ho k nepříčetnosti a to, že se jí to ani přes sebevětší snahu nedařilo, dohánělo k nepříčetnosti jí.

  Ovšem diskuze pod články je neskutečná – místo aby se dementní průměrný Čech zamyslel nad obsahem Jindrových tezí, tak řeší jeho osobu. Nikoho nezajímá co Jindra říká, protože to říká Jindra. Buď je průměrný český idiot opravdu tak dementní, nebo na Novinkách zbyly už jen „vhodní“ diskutéři.

  Spíše to bude za B, neboť sám mám zkušenost s iDnes, kde bylo zabanování za časů šaškování kolem čínské rýmy dílem okamžiku a v diskuzích tam zbyly jen retardovaní liberálové.

  1. Jindra to se ctí nezvládl. Snížil se na její úroveň bezobsažnosti a překřikování. To nebylo vystoupení lídra, to San vidí každý.

   1. Skákání do řeči je oblíbená taktika libtardů. Oni je v těch kursech učí, že skočením do řeči přetrhnou nit, nebo myšlenku případnému oponentovi.
    To, co se donedávna ve společnosti pokládalo za brutální neslušnost, to se oni učí jako „taktiku komunikace“… I z tohoto si lze udělat další dílek do skládačky toho, co je to za kurvy.
    Podotýkám, že jde o lidi do max. 35 let. Potkávám se s nimi skoro denně a s některými jsem nucen i jednat. Doporučuju hned na začátku jej upozornit, že pokud Vám takový debil bude skákat do řeči,
    komunikace skončila.

  2. zbyli tam už jen vhodní + ti nejvhodnější (jejich příspěvky) jsou vždy TOPovány

   dřív tam psali většinou normální pracující lidi, pak to začli banovat atd. a bylo; mě samotnému natrvalo zabanovali 2 účty, teď už tam nechodím, abych jim nezvyšoval čtenost

 9. Mimochodem. K te nove energetice. Je priznacne, ze se u te zpravy zatim nevyjadril i zde dobre znamy posuk Vanecek, ktery jinak exceluje vsude mozne.

 10. Myslim si, ze Vidlak zavija pod nespravnym stromom.

  Nie manazeri a podnikatelia urcuju chod statu. Ale ludia – volici.
  Kazdy narod si zasluzi presne taku vladu aku ma.

  Plati i o CR.

  My me si pred 3,5 rokmi zvolili vladu blaznov plagiatorov a totalnych magorov.
  Po 3,5 roku experimentu na progresivisticke a nestandardne vladnutie volilo 50 percent policajtov Smer. A ak to Hlas so Smerom neposeru, maju na dlhe roky pevnu volicsku policajnu zakladnu istu. Bo taky bordel, co tu v silovych zlozkach bol si polisi budu pamatat dllllho. A zjavne ich to netesilo.

  Bohuzial AB nie je Fico. AB je kecal a klamar. Treba si pozriet ake mal tlacovky Fico ked na neho bol este hon a vladol tu Heger a o volbach sa este ani nesnivalo. Nielen na svojom pripade jasne a odborne demonstroval uplne zlyhavanie statu ci v pravnej alebo odbornej stranke riadenia republiky.

  Takto to robte. Netreba vymyslat teplu vodu.

  1. Zatím je skutečná podpora PRO jen těch sto tisíc z Václaváku.
   Další volby vyhraje zase Babiš, tentokrát už se zdravé jádro ODS nebude stydět podpořit jeho vládu.
   Možná ale napjatá situace doma i ve světě vygeneruje nějakého opravdu silného lídra, který výrazně zamíchá kartami.

     1. To jsme viděli hned po tom převratu, kolik „silných lídrů“ se tady najednou vyrojilo.
      „Stát potřebuje více takových Kožených“ – řekl tehdy ještě hlavní ekonom vlády, nějaký Klaus.
      Ty Vaše takzvané lídry, jsme tehdy mohli přehazovat vidlemi – a co po nich zbylo? Deziluze, nasraní lidi a bez práce, bordel, rozkradený stát a státní majetky.

      Můžu se například zeptat, kde a jak skončil majetek např. bývalého ÚV SSM?
      Sama tahle mládežnická organizace, měla po celé republice luxusně vybavená školicí střediska, rekreační střediska, stovky chat i táborů, všechno plně a nadstandardně vybavené, aby budoucím kádrům nic nechybělo.
      Sám jsem se stýkal se svazáky několik let, ačkoli jsem se nikdy nestal jejich členem – o tomhle všem, se tam na jejich schůzích mluvilo. Kam kdo pojede a jak to tam vypadá.
      Myslím, že zrovna v Brně měli svazáci i svůj moderní a docela velký hotel, jmenovalo se to v 80.letech Voroněž.
      Komunistická strana Československa, resp. její Ústřední výbor, měl v majetku prakticky totéž, co jejich předvoj – svazáci, jen toho bylo asi tak dvacetkrát víc a ještě lepšího.
      Kde to všechno je?

  2. Ano i ne.
   Jsme totálně zblblí, lobotomováni, máme zkreslené představy o světě kolem. Koukáme na mainstream. Barevné reklamy všude (nejvíce na videjkách alternativy).
   Systém současného zástupného vládnutí s názvem Demokracie stojí, v podstatě, na těchto 3 nohách:
   – volby (SW z US, admin asi také tam, kdysi jsem četl, že na vývoji spolupracovala CIA – nedivil bych se, je to strategický produkt). Jak to říkal Stalin? Není důležité, jak lidé volí, ale kdo hlasy sčítá. A co brání poupravit výsledek, pokud je rozdíl menší?
   – média, vlastněné v naprosté většině několika pejzobankstry a pracující na stejném zadání (viz. průzkumy stejné lexiky u X zdrojů)
   – mračna politických neziskovek a fejkové „univerzity“ jako ta Středoevropská (dodávající kanónenfutr), kteří tlačí brutální silou „evropské“ antidohodnoty, zezadu. Za naše peníze a proti nám (poté, co jsou inkorporovány do státních dotačních programů).

   V US (Bruseli…) se vymyslí projekt, dosadí projektoví manažeři, rozešlou noty a mašina spustí. Aktivisti začnou vykřikovat, vyhrožovat, lepit se k zemi, zapalovat obrazy atd. (dle místního prahu citlivosti se může nechat postřílet pár desítek lidí). Média to profesionálně nafotí, udělají správné reportáže a točí celé týdny dokola, až se 100x opakovaná lež stané pravdou (že, pane Goebbelsi).
   A máte paralelní realitu. Vyrobil se trend. Losna nebo Mažňák??!! Vyber si. Nechceš černou nebo bílou? Jsi Mažňák!! Volíš Okamuru?? Mažňáku!! Strach. Zostuzení. Mlčení, vnitřní emigrace (zatím ještě ne úplně).

   Systém sám pomáhá generovat žádoucí výsledek. Ale ano, ta ruka, která vhazuje lístek je naše. Ovšem často je v hlavě kaše. Často je i opozice předvybraná – ventilek na upuštění přetlaku, aby systém mohl pokračovat v zadané linii dále.

   Nemluvě o roli českého dípstejtíčku, který také šlape výborně.
   Havel a jeho nepolitická politika v praxi. Politika, která potřebuje voliče jen pro stvrzení z vnějšku nastaveného kurzu, aby zůstal pocit zodpovědnosti, možnosti volby. Za cizí rozhodnutí:-). Havel nikdy neodešel, jeho odkaz tu stále srmdí.

    1. Tak to snad kvičí právě ta část politického spektra, kterou tu zastupujete, že když nevyhrají henty demogratické strany, tak bude konec světa. V přímém přenosu teď nedávno na Slovensku. Právě VY libtardi nedokážete uznat porážku a neustále a podle útočíte, urážíte, dehonestujete a nálepkujete. Pěkně jste si naběhl na vidle…

     1. Prase skelop napíše cokoliv, jakoukoliv nelogickou hovadnost, bez souvislosti s realitou.
      Jen zasírá prostor, je mu jedno čím.
      Zejtra to tady zasere něčím jiným, jen aby zasmrděl…

    2. Soudím podle našich reálií. Slovensko moc nesleduji, spíše EE.
     Myslím si, že pokud je rozdíl opravdu velký, tak se takové ty desetinky neobjevují. Třeba bude Fico obviněn jako AB, a s takovým se přece nevyjednává, paleta nástrojů existuje.
     Uvidíme.
     Píšu své myšlenky. Nemusíte souhlasit. Anebo můžete. Také já se rád poučím z kontra příspěvků.

    3. Jde o kvazidemokratické nesvobodné volby. Mám na mysli ty parlamentní.
     1. Musí se hlasovat pro kandidáty nadelegované politickými stranami, nemůže člověk dát hlas, aniž by nepropadl, jednotlivému člověku. Většinou tak lidé hlasují pro lidi, které málo anebo vůbec neznají. Dlouhodobě a osobně.
     2. Kvazidemokratické nesvobodné jsou i proto, že jsou silně komodifikovány (“ svobodně soutěží“ politická strana se staisícovými rozpočty na reklamní masáž, se stranou, která vynakládá miliony), staly se částečně zbožím (taktéž „výloha“, ve které to zboží leží , je kvalitativně i kvantitativně disproporční), na jedné straně luxusním – vepředu výlohy, na druhé straně zastrčeném někde v koutě.
     3. Volič či volička nemají jak odvolat svůj hlas, kdy už několik dnů po“ volbách“ může nastat jiná realita, než byla před volbama („překvapivé“ koalice, neplnění volebního programu, zločinné chování „zvolených“ lidí /např. kauza Dozimetr/, vláda kope více za zájmy jiného státu atd atd). Tedy nemají pseudovoliči a pseudovoličky žádnou odpovědnost, že navolili ostatním spoluobčanům a spoluobčankám, ale i dětem, takové zastupitele, jaké navolili.

   1. Ked je blba hlava – trpi cele telo.

    Ak ma niekto kasu v hlave, je to jeho vec. Ak ma vsak na vyber a vyberie si to co je pri moci aktualne v CR – je to uz jeho problem.
    Ale hlavne – ci si z toho problemu co stvoril svojou kasou v hlave dotycny zoberie nejake ponaucenie.

    Kdesi som pocul take prislovie.
    Ak ma prvy raz obabres – je to o tvojej sikovnosti. Ak ma vsak obabres aj druhykrat – je to o mojej sprostosti.

 11. Vidlák zjevně trpí iluzí, že majitelé firem či vysoce postavení akcionáři a manažeři skutečně něco vlastní. Nevlastní: jsou to jenom „dělníci kapitálu“. I jejich osobní majetky – třeba nemovitosti – často musí upsat jako záruky na úvěry pro jimi vlastněnou/ovládanou/řízenou továrnu. Když přestanou poslouchat, o vše velice rychle přijdou…

  Korporátní kapitalismus – nepěkně zvaný fašismus – už dávno, vlastně od počátku existence, majitele a továrníky efektivně zrušil. Fakticky nejsou, jelikož vše je propojené do obludného propletence s úvěry, bankami, burzami. Srostlé s politikou a médii. „Za špagátky“ tahají akorát vrcholové klany. Ale i mezi nimi běží nelítostný krysí boj, ve kterém vládnou různé ujeté ideologie a záměry, nikoliv racionalita.

  Projevuje se to ve Fšem, nejen v naprosto zešílených otázkách, jako je e-mobilita a produkce nefunkčních e-čud; protože autem to nazvat při nejlepší vůli nejde. Například, za Hitlera němčourská vojska „na Východě“ měla jako jeden z hlavních úkolů vyhlazování podlidí: jak lze nalézt v pamětech velitelů, častý postesk byl „musíme vyhlazovat, kdybychom kvůli tomu měli prohrát válku“.

  Jak vidíte, i tato „maličkost“ přetrvala; třeba Izraelci nyní postupují naprosto stejně, i když každý z výše postavených vojclů musí vědět, k čemu to povede: k totální porážce v Ádově stylu. Je to inherentně dané vlastnostmi společenského systému, totiž fašismu.

  „Někde nahoře“ zkrátka vědí, že zavedení e-mobility je nemožné. Že skutečný účinek bude pouze v tom, že lidi nebudou mít auta. Zruší mobilitu a osobní svobodu pohybu, což je samozřejmě onen skutečný záměr v pozadí celé té blázniviny.

  Legrační na tom ovšem je, že ani to není nic racionálního: protože taková společnost se úplně rozsype; rozloží a přestane fungovat. Tudíž, ve finále tímto „vítězstvím“ ztratí moc mnohem dokonaleji, než nějakou tou komunistickou revolucí – což zjevně nechápou, ve své povýšenosti. Chvíli to bude vypadat, že vše je v ažůru: dokonce se zvýší jejich moc nad všemi, protože budou moci mobilitu přidělovat jako benefit – poslušným bude e-čudo dotováno.

  I kdybychom se pokusili najít v ideologiích a nesmyslech racionální jádro, celé by to mohlo mocensky běžet jen monopolně, v jejich „temném království“. Ale oni monopol nemají, a mít ani nebudou: prohráli ho s Ruskem, Čínou, Íránem, Indií etc – se zeměmi BRICS+, kde tato nová šílená totalita, maskovaná demokratůrou, nezvítězila ani nezvítězí.

  Všelijaké snažení WEFů, Bilderbergů a jiných partiček „pánů světa“ můžeme vysměšně pozorovat, a sledovat, jak si krásně nabíhají na vidle. Tuhle zase někde blábolil úplně vyšinutý Gates – ten původně od Maloměku – o povinných mRNA vakcínách na Fšecko, v rámci těch jejich nápadů na odstranění „neužitečných jedlíků“. Panoptikum, nic více.

  Ryba smrdí od hlavy: dokud to neřachne pořádně od podlahy ve Fašingtonu, můžeme pracovat na zlepšení jen v rámci tohoto fašistického systému: což moc nejde, hlavně to nemá moc účinek. Ale jak se zdá, nebude to už dlouho trvat…

  Gaučing, prostě.

  1. Ano, o diagnóze není pochyb. Hory mrtvol, které za sebou fašismus zanechává jsou také jisté. Zbývá si odpovědět na klasickou otázku, zda je lepší dlouhé pižlání, nebo rychlý řez. Obě řešení vytvoří hory obětí. Rychlý řez by ale byl násobně rychlejší a lidé by chápali a pamatovali si, že násilné řešení je pro dobro budoucnosti potomků. Pozorování patologické spirály fašismu a vrstvení jeho obětí z gauče je na hodně dalších let a výsledkem bude zcela rozvrácená psychika přeživších. Terapie k uzdravení se bez násilí neobejde.

   1. ono je to otazka…..z hladiska humanity sice s Vami suhlasim, ale z hladiska praktickeho je to otazka. Nemci prehrali, ked im vnutorne sa nieco zlomilo a mali celej vojny plne vrecka a keby ich aj chcel niekto nahnat znovu na front, tak proste by to neslo (co bol podla mna realny dovod, preco vsetky tie operacie na znicenie ZSSR po 2 sv.vojne sa nedostali z planovacich dosiek k praxi).
    Aj teraz mam pocit, ze okrem demilitarizacie UA ide o to, az vacsine Ukrajincov to zacne tak vadit, ze najblizsich 30 rokov sa neopovazia zasa zacat vzyvat Banderu a verit USA.
    Z hladiska toho tam este zdaleka nie sme. Staci si precitat diskusie na idnes, stale je hlavny vinnik za vsetko Babis, stale ide o Russakov, stale sa vyhrava, stale treba podporovat UA. Iste, je to bublina, z ktorej vytlacili tych s inym myslienkovym svetom, ale je ich tam dost vela, takze takych ludi je evidentne dost. A Fiala sice je na dne rebrickov oblubenosti, ale ODS ma stale v prieskumoch svoje…..keby naozaj ludim vadil, tak ma 3%, tak ako by mali mat Zeleni v Nemecku.

  2. Tento Váš předpoklad ale platí pouze za podmínky, že tito Globalisté (Rotschild, Rockeffeler, Schwab, Gates etc.) nemají (či nebudou mít) své kádry taktéž ve „vedení“ zemí Brics. Pokud mají (budou mít), potom jejich záměr dává (děsivý) smysl.

   1. To by byl definitivní konec jakýchkoli snah o sebemenší svobody. Také jsem o tom přemýšlel, napsat jsem se to neodvážil.

 12. Důlnímu elektrikáři Stanjurovi se podařil stejný kousek, jak gumárenskému technologovi Kalouskovi. Dostal Českou republiku přes stagflaci do deflační křivky. Zdražením regulované složky ceny elektrické energie to dodělá. Dnes jsou už rozpočty mnoha rodin napjaté až k prasknutí a zatím to mnozí řeší podporou v rámci rodin. Jenže úspory jsou na dně a stačí jen málo, aby se rodinné rozpočty zhroutily. Z hlediska ekonomiky je Ihorovičovo bačování horší než COVID.

  1. A jak je to s účiníkem automobilu na baterky? Podle mne to žádná sláva nebude, ale nechám se rád poučit. Výpočet podle VČ:
   1- Někde u Bíliny se natěží uhlí a převeze se do elektrárny Ervěnice
   2-Chemická potencionelní energie uhlí se v kotli přemění na tepelnou
   3-Tepelná energie se v turbině přemění na pohybovou
   4-Pohybovou přemění alternátor na elektrickou
   5-Elektrická energie se možná dvakrát transformuje
   6-Dráty VVN se přenese třeba do Sviadnova
   7-Možná dvakrát, ale spíše víckrát, se v transformátorech mění na nízké napětí a je přivedena třeba do Horní Lhoty
   8- V Hor.Lhotě si Lojza napojí svou vlastní garážovou nabíječku a elektřinu přemění na potencionelní energii chemickou v baterii svého vozu.
   9- Chemická energie baterie se promění na elektrickou
   10- Elektrická energie se promění na pohybovou a samohyb (automobil na baterky) se vítězně rozjede.
   Zapomenul jsem na něco?
   Při každé přeměně se něco ztratí a účiník se zhoršuje. Jaká účinnost po celém tom procesu zbude? Kolik energie se vytrousí?
   Myslím, že kdybychom to porovnali s opravdu moderním vysokotlakým parostrojem, vyšel by účiník lepší. Něco, jako je třeba tohle:
   https://www.motortrend.com/how-to/1004dp-cyclone-mark-v-steam-engine/

   1. Vy jste se niky s nejakym elektroposukem nebavil, ze ano? Pak byste vedel, ze elektromobil ma vyhodu, ze je porad nabitej, nemusite se otravovat k te benzince. Kdyz do toho zacnete stourat, zjistite, ze se prece nabiji zadara z vasi FVE. Idealne v noci.

    Pak vas takovy blbosti jako pokus o argumentaci prejdou. Vyzkouseno mnohokrat.

     1. Tak jako jo, obcas se taky bavim. Kdyz najdu opravdovou perlu. Jako treba ze do autoparku firem to spravci nekupujou nikoli proto, ze jim to nevychazi financne, ale proto, ze si to neumeji spocitat.

      To bylo jeste v dobach pred ESG.

   2. U průměrného EV vychází 12-16 kg uhlí na 100 km ale jen pokud to lechtáte. Je to podle energetického mixu v ČR.

   3. Budu trochu prudit.
    Účiník je poměrem činného a zdánlivého elektrického výkonu v obvodu střídavého proudu a napětí, vyjadřuje, jak velkou část zdánlivého výkonu přeměňuje obvod na činný výkon, tj. na součet užitečného výkonu a ztrát.
    To, co popisujete, je celková účinnost přeměny primární energie na výslednou. Jednotlivé dílčí účinnosti přeměn se násobí … a opravdu vyjde ta bída, o které píšete.

 13. Tento článek psal asi Vidlák v rychlosti – občas přehozené písmenko, občas chybka shody podmětu s přísudkem. Ale jinak se mi trefil do noty.

  Čekal jsem, že Brexit bude řešit němčourskou buzeraci západní a střední Evropy a oni Britové jedou v naprosto stejných kolejích…
  https://www.autojournal.cz/nabijeci-zurivost-v-britanii-se-uz-lidi-biji-o-nabijecky-pomahat-musi-policie/

  Ke Gaze jen tolik, že se Izraeli podařilo mě vyléčit ze zavilého islamofoba (dále jsem pederastofobem, Scallopofobem atd.) do normálního člověka. Po těch hrůzách, co Hammás způsobil – najednou rakety na Sýrii, Libanon…Opravdu potřebují nasrat co nejvíce států v okolí ? Videa na Al Jazzera Balkan a srbské Vesti TV Pink fakt nebyla pěkná, záběry mrtvých reportérů s nápisem PRESS (nebyla přesně za toto souzena v Rusku Naděnka Savčenko ?), výjezd sanitního vozu, který postupně nepřežili dva členové posádky na vlastní oči, rozhovory s lidmi, kteří odešli do práce a po návratu byli sami, kdy přišli o celou rodinu. Asi by ze mne vyrobili Hamásovce v momentě. Nic jiného na jejich místě bych si nepřál než kalacha do rukou a netrpět na tomto světě moc dlouho.

  Ohledně toho, jak IDF bombarduje celé čtvrtě na prach jsem tu už psal, že se zbabělec Putin má jít učit k Bibimu, jak se má válčit…Taktéž dost záběrů na srbské TV Vesti a Al Jazzera Balkan. Střídal jsem to sem tam. Ti Srbové mi přijdou pomalu jako etalon nestrannosti. Ať už se to týká Gazy nebo Ukrajiny. Tak má vypadat nezávislé zpravodajství. Němčourská ČT09, máš se co učit od mistrů. Ale chápu, že nemůžeš.

  1. Auto.
   Izrael,to je poslední kopání chcípající kobyly.
   Toto byla poslední šance,zlikvidovat Palestínu,ale Izrael si nadělal víc škody,než užitku.

   1. Na 23.5E máte nekódovanou „veřejnoprávní“ srbskou RTS Svet HD, kde jsou také zprávy zhruba v naše časy. Programy od providera Pink jsou opravdu kódované. Já se na ně dívám na Eutelsat 16A, 11139, V, 27500.A i zde jsou opět kódovaní. Ale existují karty…Ovšem na tomtéž satelitu Al Jazeera Balkan HD je už nekódovaná.

    Co se týče Srbů, po jejich bojích v Bosně, pak ukradené Kosovo, jsou ti poslední kteří by nějak nekriticky adorovali nějaké muslimské bojůvky. Mně osobně přijdou, když je poslouchám, že jsou opravdu profesionálně nestranní. Oni popisují situace, nevytvářejí váš názor. Samozřejmě neplatí pro Al Jazeeru, ale autentické záběry jsou autentické záběry i na té Al Jazeeře.

 14. Se tady budem porád dohadovat a tápat o tem jak vznikla česká republika
  https://www.youtube.com/watch?v=YxEFqGD74T4

  a v ní byly zřízeny nějaké základní orgány na života schopnost. ČEZ byl sestrojen na to aby dodával pokud možno zadarmo elektřinu výrobním podnikům, a že gdyž byl už takovej přebytek , že ten élektrickej proud natáhli až blboňům do baráků.

  Jára Cimrman – Elektrický valčík
  https://www.youtube.com/watch?v=GpaVgUfi0Xo

  Střídavý elektrický politický proud nám řídí životy.

  Fšude samé vedení.

 15. To se jeden den sejdete s Konečnou z KSČM a druhý den žádáte top manažery a podnikatele, ať za vás bojujou?

  To by se museli zbláznit.

  Nikdo neví, co od vás čekat.

  1. O manažerech psal uvědomělý soudruh Hampl. To je nejspíš blbost, protože jejich myšlení pluje na jiné vlně. Možná zkusit oslovit Tomáše Březinu, kandidáta na prezidenta, kterého Ropušanova klika vyřadila.
   Boj, ale odvážnějších lidí, i za své zájmy, což je třeba úsilí o potlačení až vyloučení perverzí – Green Deal, LGBTQ, burzy v Lipsku apod.

   1. Samozřejmě, že může mít pravdu, ale neví, co s ním pak Konečná udělá nebo co s nima udělá ten, kdo nastoupí po ní. Všichni si pamatujeme, že tu už komunisté vládli. I podnikatelé si to pamatují.

    Pak jim bude nějaká pravda k ničemu a oni to vědí.

    Vidlák ne.

     1. Tak na co si většina vlastně naříká?

      Mají komunistu na Hradě a ten podporuje vládu.

      Proč by podnikatelé šli proti voličům, když voliči mají přesně to, co chtěli?

      Podnikatelů se tohle netýká.

      1. Když se to podnikatelů netýká, tak proč skučí?
       A proč vlastně skučí a neklikají, aby převedli všechno do zahraničí?
       No jo, vlastně. Kam, že jo.
       Vyžíračů dotací mají všude dost svejch, nepotřebujou si ta tam zasírat ještě těma našima…

       1. Jich se to týká a přicházejí o prachy, ale nejsou na tom tak zoufale jako plebs.

        Mají víc možností než slepě běžet pod praporec Vidláka a Konečné, jen protože to po nich chcete.

        Mají podnikatele Babiše, co už je hájí.

        Nečitelná Konečná není jejich jediná šance, ale může se přidat k Babišovi.

   1. To je přesně ono. Bohatí věří, že plebs zchudne, ale jejich zásoby jim umožní to přežít v klidu. Dycky je co prodat, no ni? Nějakou dobu můžou plnit funkci kápa, přes ně se bude řítit lid. Ale jen na chvíli. Nechají je tloustnout na zabijačku.
    A je to přesně naopak. Po střední třídě přijdou oni na řadu.

    Změna systému je o uchování dosaženého, ne o bohatnutí! V novém už nikdo bohatnout nebude, bude se chudnout. Všichni. O nejvíce přijdou ti, co mají nejvíce.
    Takže, ti, co mají, mají jít první kupředu. A nenechat plebs dělat špinavou práci a pozorovat, kam se vítězství přikloní. Bez jejich zdrojů to asi nevyjde. To může vyjít maximálně nějaký převrat a tam budou lítat třísky ze všech – i z nich. Pro rozumný přechod do stabilního prostředí musí být pevný a silný systém.

   2. Prachy se dnes dají ulejt do ciziny jedním kliknutím.

    Vždy jim dost zbude.

    Konečná je nebezpečí, že přijdou o všechno. Už to tu bylo.

    —-
    Majkl

    Jestli je okrade Konečná nebo Fiala, nakonec to je jedno.

    Minule si za komunistů plebs polepšil a bohatí zchudli, tak ať se plebs snaží a dělá si svou špinavou práci sám, když si vybral tyhle vůdce. Proč by za ně měli bohatí cokoliv riskovat a ničit si byznys?

    Šílená není myšlenka, že by měli být proti Fialovi či globalistům, ale že by měli pomáhat Konečné, která je má za nepřítele.

    Když se nechce plebsu=voličům, tak proč to měli bohatí dělat za ně? Kolik voličů volilo Batmana IQ 107? Šedesát procent. Lid promluvil. Jestli ani nevylezou do ulic, tak nezměnili názor.

    Je to vyčůránkovina, jestli bohatí náhodou nebudou blbí a nebudou za Konečnou, Vidláka a další, dělat jejich práci. Nepůsobí dobře když to na vás někdo zkouší.

    Podnikatelé si řeší své problémy sami, ať si problémy plebsu řeší plebs, Konečná, Rajchl a spol. Podnikatelé se jen zařídí podle výsledku.

    Politická práce je sepisování 99 tezí a jejich přitloukání na vrata, riskování statků a hrdel. Kristus se nechal pro svoji věc ukřižovat.

    Když se vám nechce na kříž, tak tam neposílejte za sebe své nepřátele. Nejsou až tak blbí.

    1. Jasne, prachy se daji ulejt jednim kliknutim. Baraky a auta taky. A ty firmy, co tohle vsechno zivi prece taky, zejo…

     Prosim vas pane, dul… videl jste nekdy dul?

     Neprestava me fascinovat omezenost tech jakoze inteligentnejsich.

     1. Jožko, já vám vysvětluju jejich pohled, když myslíte, že je snadno ukecáte, tak se do toho dejte.

      Na nemovitej majetek si vezmete hypotéku, prachy legálně vyvezete třeba na tvorbu pobočky v cizině a barák zatíženej hypotékou ať vám vezme kdo chce.

      Co bude mezitím dělat plebs s holým zadkem?

      Nadáváním do hlupáků sotva přesvědčíte někoho, aby za vás riskoval.

      1. No, pokud si nekdo z nich mysli, ze se ho situace, do ktere mirime netyka, pak hloupy je. Presvedcovat je nehodlam neb jak pravil z volicu vule prezident, slunecko nase nejzasadovejsi, muj nazor neni hodny ohledu.

       A co se tyce toho zdekovani i s majetkem… hodne stesti. Ale at se pak nedivi, az budou stat na strese a zadny vrtulnik nebude v dohledu. Mysleno obrazne.

        1. Pětikoalice je projekt miliardáře Jana Barty, Pepa 107 je projekt podnikatele Petra Koláře, spolumajitele firmy Colt.
         Hele, až se budou ti čeští podnikatelé proklikávat do zahraničí, nemohli by tuhle zasranou pakáž vzít ssebou?
         Do toho zahraničí, nebo do nějaký jiný prdele?

         1. Proč by to dělali?

          Když si zvolíte loutku mého konkurenta, tak já to přeci nebudu řešit za vás.

          Mužete si je s Konečnou chytit a zavřít sami.

        2. Kus pravdy ve vašem vidím, ovšem tady, myslím si, platí to,co v manželství. Oba vyhrávají nebo oba prohrávají.
         Do které ciziny si peníze ulijou? A kam odjedou? Do US? Vzdyť tam ten blázinec asi začal. Jejich největší devíza – americký sen je asi minulostí. Kanada je zářným příkladem nejzářnějších budovatelských postupů.
         Do Švajcu? Číny? Jakmile zavedou CBDC, to jsem zvědavý, jak se k nim dostanou a na co je budou moci použít. A jak dlouho.
         Tady se jedná o přenastavení celého systému, nivelizaci. Podnikatelé můžou dopadnout jako Nepmani po VŘSR.
         Máte tady tábor BRICS+, švábův WEFácký (tenn pro nás) a částečně jiné US. Ale tam by asi moc lidí dnes už žít nechtělo. Viz. článek Kratochvíla na CZ24 News tento týden.
         Poraďte mi, kam já jako plebs můžu utéct za normálem, jak jsem to znal a znám?

         1. Kam? To si vyberou z toho, co bude v nabídce.

          Problémy plebsu, ať řeší plebs sám, případně jeho charismatičtí vůdci.

          Každej má své problémy.

          1. No, meope, tak si myslím, že to takto fungovat nebude. Ten přicházející průser je příliš všeobjímající, aby se dalo někde si něco ulejt, zašít a tak.
           Rozpaky podnikatelů nad Konečnou pochopit dokážu, ale vlamují se do otevřených dveří. KSČM je dnes stějně propodnikatelská asi jako Piráti, ti skuteční bolševici dnešních dní. Konečná je dobrý rétor, má to v hlavě srovnané a v té bídě v politice prostě vyčnívá. Když se může vesele oplodňovat ODS s Piráty, KDU a nejpravicovější TOPka to jistí s Ropušanem zezadu…., tak je možné všechno a Konečná mě netrápí. Tady už všechny ty staré dobré pojmy zahučely. Dnes se spíše hraje o to nenechat se odrbat úplně, vyhnout se sodomiím, které nevyhnutelně vedou k pádu a tak. Gryndýly a migrace nevyjímaje. Až se tohle zažehná, budeme řešit pravicovost, levicovost. Teď začíná jít o přežití.

           Nemyslete si, na podnikatele čeká v Novém světě stejná aku sdílená koloběžka a místnost v megaubytovně bez zámku jako pro plebs. Jen o něco později, o to ale bolestivěji. Protože ti opravdu chudí nakonec na tom budou skoro stejně, akorát za dráty a poslouchat na povel – jako ti podnikatelé.
           Ať se zajdou podívat do Koldomu, je to kousek od Prahy…. . Ale to je ještě luxus.

           Kam si ulijí penízky, které vlastní šikovnostní vydělali i na tom blbém plebsu? A většinou na blbosti toho plebsu. Aby se k nim někdy ještě dostali ale.

           Je jedna společná loď.

  2. Je to jednoduché – šplh do výšin b logerského ráje,. Jsou pro něěěěěě – zásady, spravedlnost pravda a další jen slova. jo jo tá výšiny. Já , pokusd se Vidlák nevzpamatuje a nazařžadí zpátečku, dávám tak max. rok a to ještě kdo ví, při té sešlosti co se tu objevuje/toleruje.Za poměrně krátkou dobu se mu podařilo v podstatě zlikvidovat jeden z mála webů na úrovnii, Bývalo tu fajn , spousta chytrých lidí, b ez předsudků a na úrovni. Kdo je tu včil, zepár zbývajících, co doufají v nápravu a spousta…. A kdo ví možná o to šlo.
   No a když napíšete něco co se nehodí do krámu, tak předělaný program Vám napíše, ač první ranní příspěek aže nee a nepustí. Musí to být pro budovatele smutné pokoukání, kdoví na co myslele, když web předával,
   ale tenrát to byl jiný Vídlák…. njn lidi se mění

 16. Fialová vláda může zvednout cenu pohonných hmot, třeba o 70% (jako u silové složky EE), aby její voliči šáhli do kešeně a dali Eňaka do košíku. Ale proč se furt staví cesty, když se s dopravou nepočítá? Co bude dělat kupka? Dovezeme rikše z Indie? Bude v praze jezdit koňka?

    1. Re: Ládik!!!

     Apendixy bejvaj zfíííně…
     … jsou na hovno a navíc dělaj problémy…
     … aji ten E-nijak je fčilek Gróós problém. Tolik prachů to sežralo…

   1. By mě zajímalo, co tak výhledově budou co a kam přesouvat, tedy kromě prstů po mapě. Schválně, kdo se ozve jako první s kacířským názorem, že nejen že nebylo úplně prozřetelné vypnout téměř všechny elektrárny a s otevřenou náručí vítat každého, kdo přeplave Středozemní moře, ale že i odeslání většiny použitelné vojenské techniky a materiálu do jisté korupční díry dál na východě nebyl úplně nejlepší nápad.

     1. Ukrajinci už zjistili, že za minimálku , co jim jsou tady ochotní dát, se v Praze využít nedá, mimořádnou dávku hmotné nouze jim dají jen jednou, nikoli opakovaně a jiné dávky krouhnou z roku na 3 měsíce říkali dnes v TV, tak co jim taky zbyde.

   2. Náklady na zpevnění mostů pro přepravu těžké vojenské techniky se již započítávají do nákladů na zbrojení, jde o několik miliard z výdajů ministerstva dopravy…novinka.

    1. Re: JzP

     Nikoli.
     Eště to neschválili soudruzi. Mušíme čekáát u dveří, hezky s čepicí v ruce, jestli si to jakože můžem započítat…
     TVL, zlaté RVHP…

     1. Není potřeba schvalovat. Poláci to běžně jako vojenský výdaj započítávali.
      Ale ono je to jedno, s předraženými Caesary, Spydery, CV-90, Leopardy 2 a nakonec s F-35 daný závazek splníme a dokonce vysoko překročíme. Stačí aby si jen Afroameričanová, PePa107 a podobná individua vzpomněli na své mládí v SSM.

  1. Kupka je myslivna, pro stavbu dálnic volí PPP, korporátní fašismus. Pomalou privatizaci ČR do pařátů banksterů.

   Proč soudruh pirát Hřib nevyužívá kolo šlapací, ale povoz naftu chlastající, když už Prahu zaneřádil cyklopruhy? by mě zajímalo. Kde je stranická uvědomělost a šetrnost k životnímu prostředí?

   Elektriku zdražují, protože potřebují posílit přenosovou síť, aby utáhla zázračnou sílu, když náhodou na severu Německa zafouká do větrníků. A v Bavorsku chtějí nabíjet elektrokrámy a péct kebaby. Podle doprovodných lží to vypadá na salámovou metodu teroru a zdražování, v kombinaci s lichvářskou lipskou burzou, nás čekají zázračné zítřky. Po zákazu vytápění uhlovodíky a dřevem zbyde rada Markéty Dvojsvetrové.
   Kdyby z EU svazáci vyhodili Maďarsko za homofóbii…Kdyby lidi nevolili svazáky…Kdyby…

   Chtělo by to osvětu, hezké buditelské vlastenecké básničky a písničky..

   „vláda věcí tvých k tobě se zase navrátí – ó lide český!
   A pro tuto naději tebe dědicem činím všeho toho,
   co jsem koli po předcích svých zdědil/a,“ (Komenský)

  2. Ale proč se furt staví cesty?
   Je to jednoduché, sleduj cestu peněz.
   Ze státního do soukromého a ze soukromého do stranického.

 17. Zase ta Čína.
  Nemožnost konkurovat Číně, jak v technologií, tak v nákladnosti.
  Je ale možné, že Němci přesunou výrobu,buď do USA,nebo k levnější pracovní síle.

 18. Můj oblíbený příklad, který mi dosud nikdo z elektrických agitátorů nedokázal rozbít…

  Kostka o hraně 40 cm představuje nádrž na 64 litrů.
  Prázdná váží 5, plná nějakých 70 kilogramů
  Naplním ji na 5 minut i s placením
  Plná představuje dostatečnou zásobu energie pro to, abych s autem (podle toho, zda jedu jako hovado nebo kulantně a podle toho, zda mám motor zážehový nebo vznětový) ujel nějakých 800-1.300 km
  Mohu ji plnit rychle či pomalu, klidně i tisíckrát za sebou – a její objem nepoklesne

  A jak je na tom baterie stejných rozměrů a hmotnosti?

  Schválně si to v nějaké diskusi s fanatiky vnucované elektro-imobility dejte 😀 😀 😀

  1. Máte pravdu, ale obávám se, že diskuse bude mimoběžná, oni začnou šermovat uhlíkovými stopami, negovat náročnost výroby a přenosu elektriky do nabíjecích stanic, prostě diskuse bude jak s paní Milenou o Gaze.

  2. Máte pravdu. A já bych to ještě doplnil:
   1) Když mi palubní displej ukazuje očekávaný dojezd 150 km, tak už pomalu rozmýšlím, kde bych v klidu natankoval, kde poblíž mají benzín za dobrou cenu atd. U elektroauta je při údaji 150 km jeho majitel asi šťastný jakou má rezervu, že dnes ještě dokáže dojet domů a pak se uvidí….
   2) Kdyby se náhodou stalo, že mi dojde někde po cestě palivo (což se mi ještě nikdy nestalo) tak:
   a) Zkusím někoho zastavit a poprosím o možnost vycucnout si z jeho nádrže pár litrů a samozřejmě mu slušně zaplatit,
   b) Vyrazím pěšky k nejbližší pumpě (10 km i více se dá přežít, tam si koupím hned kanystr, do něho natankuji a pochoduji zpátky. Ano, je to nepohodlné, ale funkční.
   Co asi tak ve stejné situaci může dělat majitel elektromobilu?

   1. „…..Co asi tak ve stejné situaci může dělat majitel elektromobilu?“

    Z podvozku se vysunou křídla a zbytek cesty elektromobil prostě poletí. Nad dráty, těsně pod oblaky, to se rozumí.
    Jak snadné !!!
    Anebo systém sdíleného Pony expressu, prostě portfolio dalších majitelů elektromobilů, nejlépe co 100 km plánované jízdy. Skoro vybité elektroauto předáte, nabité převezmete a hurá směr Ostrava, ve které v mnoha oblastech neseženete už teď ani místo k parkování, natož že byste si nabil…ale safra , to ne….dobil je správné slovo. Problémem by asi bylo, že by se někde mohly hromadit skoro vybité elektromobily. Tedy press.
    😀

    1. Dojet na pumpu, kde nemají benzín by vyvolalo stejnou otázku.Neznalek jezdil na sodovku a Stopař na Brownův pohyb čaje. Kdoví co ještě přijde

     1. Já jsem dojel na knihomilství, nepřečtu dneska už skoro nic, nějakou knihu. Prostě čím více knih přečtete, tím se Vám svět víc hnusí….
      Ale objednal jsem si Nový Zákon s fotografiemi relevantních lokalit, to by snad šlo. 😀

       1. To máš tak – už se kdysi stalo. Přečetl jsem ho celý, rozuměj československé vydání.
        Důvodem byla diskuse s panem Konvičkou, kdy jsem tvrdil, že i v Koránu je spousta vět, kdy se vybízí k lásce k lidem, i jiných náb. konfesí.
        Našel jsem tam dvě věty. Vět opačného významu, tedy výzev k páchání násilí na lidech jiných konfesí, či na apostatech, jsem tam našel kolem sedmdesátky….

        Záleží na ímámech, co oni soudí a vykládají ostatním – zda o něčem soudí že je to anachronismus nebo že je to maligní text…..a něco ve svývh kázáních upřednostní – to dobré, co je napsáno v jejich svatých textech.

        To máte jak s Biblí, také jsou tam texty vyzývající ke genocidě, ale i texty nabádající ke konání dobra, bližním svým.
        Anebo :Leviticus 20, propadnutí trestu ukamenováním za činy soukromého charakteru, soukromé povahy.
        Zabíjení čarodějnic (cca text tento : čarodějnici neponecháš naživu) ….kdy to byl tuším že Friedrich Veliký, který prohlásil, že když čarodějnice mají mít takovou moc, tak proč je nenechat táhnout v čele vojsk – nepřítel by se okamžitě rozprchl nebo se vzdal. 😀

        Ale i Nový zákon, Matouš 25, 35-46. *Uvalení VĚČNÝCH muk na ty, kteří se proviní poměrně málo. Věčná muka – to je horší jak inkvizice nebo vyhlazovací tábor.

        *http://www.biblenet.cz/b/Matt/25

   2. Vy to nechápete.majitel elektromobilů je šťastný že koupil něco na co většina lidí nedosáhne.neni v davu.vycniva.a výzva k jednatelum?tak naší harpagoni tu nejsou od toho aby dělali sociální polštář dělníků ale aby generování zisk.co největší.videli jste Peška v hrátkách s čertem?tak to je přesně ono

  3. Víte jak poznáte, že elektromobilita je životaschopná a praktický použitelná technologie ? Začne ji používat armáda. Až uvidíte tanky, OT, hummery, letadla, vrtulníky na elektropohon.
   Jenže v dohledné době asi neuvidíte.

  4. V Rusku vyrabeji elektro a maji tam zimu, inu , jako v Rusku.
   Vedci a hystericky media kazdyho ukrici.
   Prijde hamplova zmena…. az se zformuje kontrarealita.
   Jednoho dne se ta pitoma abstraktni zmena /samozrejme nikdo nerekne jaka zmena ,
   kde ,vodkud se vezme a sama vod sebe /, vzbudi
   a z niceho nic si rekne, si prijdu , poslechnu toho hampla z kancelare /nebo jinyho podobnyho/ a se zformuju este ,
   /kde se vzala tu se vzala v kancelarich, je vsecko mozny ,ani z vokna se nepodivaji/, do jeste pitomejsi zpatlany abstraktni hovadiny zvany ,kontrareality , /elity s jelity/.
   Deus ex machina, misto cteni toho ,zajdete si do kina.
   Vyjde to na stejno..Vsichni pouckari ,poucujou ,aby se dostali do pozice povysenych panskych spravcu a mohli se kochat a ukajet vyhledem z vokna zamku dolu. Vysledek.
   Co to je , dava se to do burtu ,do jelit ,nebo vo co de..
   Krmeni drave zvere masy , umisteny vzdycky dole , akademikama. /Jejich absurdnima nesmyslama zahalenyma do hantyrky abstraktnosti , povysenosti ,obdivujte nas,
   vy myslite na konkretni , prizemnei , my sme vzneseny nad to nekde u nebe/…
   Na tohle studujou bez konce..

   Urcit ty uplne hlavni a rozhodujici zmeny a odkud prichazeji neni lehke , ve svete tsunami kazdodennich zmen .
   Nase obrozeni bylo soucast nahle zaktivizovanych hnuti mas v cele Evrope..
   Motivem byly uniky z dlouhe pasivity strnulych systemu a jejich rezimu.
   /Vodhad .Kdybych sedel cely desetileti v kancelari napsal bych to samozrejme presneji/..
   Z aktivity se siri usili treba v podnikani ,v zakladani spolku , budovani divadel , budovani statu a jejich struktur vladnich a urednich ,vyvoj narodnich kultur a pece o ne , o historii narodu , mame zde jeste nastup novych energickych generaci , osobnosti ,do do pozic tech odchazejicich.
   Revitalizace , dynamics, reenergizing ,verejneho zivota na kontinentu.
   Narody se tak aktivne a nedockave domahaji zmen , sjednoceni , nezavislosti ,
   zrychleneho vyvoje za lepsi budoucnosti vsech.
   Celonarodni diskuse , nova media novy autori..Narodni vlada je cilem vsech.
   Kontrarealita je akorat pro jelita. Podnikatele hamplovi jen vstupuji do prostoru ,vytvorenych lidmi ,kde maji tak podminky ,vytvorene narodem , kde mohou zacit budovat prumysl , jen jako soucast celkoveho pohybu mas.
   Kontrarealitnich poucek zaplavy , rovnou do hlavy .
   Ktery ,mnozi tyhle veci nenasytne hltaji , pedagoga vselijak napodobuji….

   1. Jen jsem chtel dodat , ze kdyz prezijeme , zase prijde ta chvile zminenych, dynamics , revitalizing ,reenergizing , kdy preskoci jiskra , jde zrejme o nejaky impuls ke startu pohybu vpred a rychlejsiho vyvoje vzhledem k tomu dnesnimu preslapovani ,
    jde o skrytou energii , ktera se vymrsti..
    V nekterych oblastech to poridil Putin a jeste vice pred casem sme mohli videt na Cine..
    U nas stoji za pozornost slavny husiti /dynamiky a energie ,ktera se vymrstila impulsem na narod/, na ktery nikdo nemel…
    Nevenoval sem tomu cas ,tak jen povrchni bla,bla…

  5. Re: GW

   Jste hnusnééj a ZCELA nevhodnééj Gejork.
   (-:
   Soudruzi zrušijou veto a zavládne klit a mýýr a zavládne hen ten blahobýýd…

  6. Ono je to dáno fyzikálně-chemicky. Koncentrace „práceschopných“ elektronů je v jakémkoli uhlovodíku mnohem vyšší, než v jakomkoli akumulátoru. S tím nehne ani Dvousvetrová.

 19. Pěkná výzva, ale hořký konec německého průmyslu, jehož jsme podstatnou zdrojovou základnou, zdaleka není na dohled. Levně pro něj vyrábíme a z nízkých mezd mu ještě platíme námi vyrobenou elektřinu. A aby to Němcům nebylo málo, vláda nás zadluží a nemálo přihodí. Dokonalý penězostroj.

  Druhý aspekt je dynamika charakterového profilu členů managementu firem, zejména těch velkých. Tím kulantně říkám, že dnes ve firmách převažují tři hlavní faktory motivace: čísla, čísla, čísla. Aby manažeři čísel dosáhli, musí zapomenout na morálku svědomí a jít přes mrtvoly, svých zákazníků a zaměstnanců. Tento systém je živnou půdou a výtahem psychopatů do všech stupňů řízení. Stejně jako v demokratické volnotržní politice. Lidé, kteří váhají nebo se rozhodnou něco patologického neudělat, jsou systémem okamžitě a tvrdě vytlačeni do zapomnění.

  Jak nedávno psal k42, když ani generální ředitel VW, aby nebyl okamžitě odstaven, si nemůže dovolit říct, že green deal je totální šílenost odporující fyzikálním, ekonomickým i ekologickým principům, kolik statečných hrdinů se najde v odvozené česko-moravské montovně?

  1. Nový ředitel VW se alespoň trochu vrací k realitě. Toho totálně ujetého Dolní Sasko, které je většinový vlastník, vyhodilo celkem nedávno.

   1. Re: JK

    To je zajímavá zpráva, zejména v souvislosti se zastavením šílenosti s gigafactory v Líních. Máte nějaký zdroj?
    Děkuji předem za případný odkaz.

  2. Je to přesně tak. Navíc ke komu se mají připojit ? Ano, je tu skupina odvážných visionářů, ale kdo stojí za nimi ? Většina čučící do médií má pořád co jíst, kam na dovolenou, cítí se dobře. Mají se spojit se skupinou, které stačí daleká Gaza, aby se projevilo nemálo jedinců, že jim to diskuse argumentů a naslouchání protivníka je sice sympatická, ale pokud to nevítězí je lépe jej ukřičet a onálepkovat ? Nebo dokonce s tou skupinou hlasující o řečnících na příští demonstraci, kde to vypadá jako sněm fanklubu Klause staršího ? Nevím krom Havla o nikom, kdo by měl z našich lidí větší zásluhu na současné mravně-ekonomické misérii než tento narcis. Omlouvám se, ale pro ně důvod se připojovat opravdu nevidím, zvláště když u nás jako tradičně nebude vládnout ten koho si zvolíme, ale ten koho nám zvenku vyberou jako PePu107.

   1. Klaus se zasloužil, o tunelování kupónovou privatizací.
    I pravil ten věrozvěst, víc takových Kožených (agent satanistů).
    Jak je vidět na Budvaru, mnoho podniků mohlo fungovat dodnes. Stačilo vymyslet systém řízení a účinných kontrol.

  3. Management firmy koná v mantinelech, které mu nastaví akcionáři., jinak riskuje v lepším případě jen odvolání. Pokud budou akcionáři vyžadovat blaho zaměstnanců, pak bude management mít na to nastavená KPI. V současnosti to platí maximálně pro nebinární nebo inkluzivní jedince, pokud plníte ESG parametry. Navíc, pro většinu lidí je možnost dostat se do vrcholového managementu příležitost, která se neodmítá a drobnosti jako charakter klidně opomenou za manažerskou odměnu.

 20. Japonští manažeři otevřeně připouštějí, že od začátku nevěřili tomu, aby se poptávka výrazně přichýlila k elektromobilům před rokem 2025. Technologie ani potřebné investice nic takového neumožňovaly. Pokud toto řeknou profesionálové ze země Panasonicu, Hitachi a Sony, měli bychom zpozornět.

  Trend podle nich dosáhne potřebné dynamiky až ve druhé polovině dekády. „Nebudeme uvádět na trh nepřipravené věci jenom proto, že na ně někdo vyhlásil termín,“ komentoval to bez obalu nejvyšší šéf Toyoty Kodži Sato. Jediná japonská automobilka, která se zavázala k nějakému datu ukončit prodej spalovacích motorů, je Honda. Ovšem až v roce 2040.

  1. Re: Homér

   K prohlášení soudruhů profesionálů asi tolik – konec roku 2025 tady bude za nějakých dvacet šest měsíců.
   Opravdu si myslíte, že za tu dobu briskně vyřešíme všechny elektroproblémy jak technického, tak i ekonomického charakteru?
   Elektromobilita není průser,
   elektromobilita je ekonomický MEGAPRŮSER.
   Stejný megaprůser, jako grýndýl a spousta dalších eko-hoven, která se v Německé Uhniji ohromně řeší, zatímco fatální průsery neřeší nikdo.

   1. Vnucovaná elektro-IMOBILITA není nic jiného, než snaha vysadit 98% lidí z aut
    Ano, AŽ TAK MOC jednoduché to je

    BTW, umíte si představit , jak bude vypadat logistika (a silnice), až všechny kamiony budou pouze na elektriku a na baterky?

    1. Misto kamionu napr. budou napr. dopravovat drony.
     /Zadny silnice ,mosty,udrzba atd./.
     Ovladaji vas otroci vnucovaciho vzdelani do zacpy , ze tisiciletej vcerejsek je a musi bejt porad i dnesek , na zamery umyslnyho zpozdeni , aby meli porad na vas naskok.
     Vsude vnucuji stare vycpavky ,stale dokola oprasovane rekvizity , drzi vas v antikvariatech plnych starych pachnoucich kramu , hnijicich ,spinavych prachem a prolezlych cervotoci.
     Krici vo pokroku a vyucuji ,prikazuji zpatecnictvi , proti kazdy zmene ,
     uz staleti porad stejne. Ztrnule do otroctvi pasivity, v lavicich ,biflovani,diplomy vysvedceni , porad shnilej pedagog na stupinku.
     /Ja chytrej klante se mi ,vobdivujte , voni , vostatni blby/.
     Zaci a studenti blejou. Schopnejsi pedagoga zaci, sou zasadne persekuovany.
     Ukrici hystericky kazdeho a ze vyrusuji. Nadrazena jesitnost musi vladnout.
     System , poslusne vycvicenej , vzornej exemplar dostane pamlsek /jako pudl v cirkuse/, neochotny dresury dostanou denni davky trestu..
     Taktiky psychickych deformaci sou osvedceny a pouzivany.
     Kluci a holky nepatri do jedny tridy ..To je jejich vylozenej zlocin na devcatech.
     Zhrouceni neuveritelne stupidniho systemu, je samozrejme.

     1. Drahý onanyme,
      Až se důkladně vystříkáš,
      ukaž mi dron, který bude mít alespoň srovnatelné náklady na přepravenou tunu materiálu a 1.000 kilometrů, jako má obyčejný kamion

      Celokamion, tedy cca 22 tun z Milana (Itálie) do Prahy, dodání na třetí den od nakládky, cena nějakých 1.400 € , 10 tun za 950€
      😀 😀 😀

    2. Re: GW

     Bohužel ano. Jsem „dobře placený turista z povolání“ (definice ZápoTondy) a navíc mám za sebou pár let docházky do škol technického zaměření…

      1. Klíčová část z toho reklamního slintu na skvělou zelenou budoucnost:

       „Úspory paliva při používání elektronických přívěsů jsou vyváženy jejich vyšší hmotností a z toho vyplývajícím nižším užitečným zatížením“

   2. Slovensko má Fica a ten má slušnou podporu obyvatel.
    My máme pouze Rajchla a ten je stále pod 5% hranicí.
    Babiš je o ničem, ten má svázané ruce svým byznisem a má okolo 30% a petikolka ho zase prevalcuje.
    Okamura je solitér a s nikým se nechce dělit ani dohodnout (doposud).
    Nás , kteří to chceme změnit, je zatím jenom menšina. Co s tím uděláme?

    1. To je trochu věštění z křišťálové koule. Pětikolka má hlavně smůlu v tom, že jí v cestě k dalším sněmovním volbám stojí volby do EP, do nichž se rozhodli chlapci a děvčata jít S/spolu. Pokud jim to spolu fakt nevyjde, bude velkým bubákem zkoušet to znovu. V té hře na mrkanou prostě někdo dřív nebo později cukne. Navíc začíná být čím dál méně pravděpodobné, že to Péťa dotáhne do konce volebního období a nervově se zhroutí až poté. Pak stačí letmý pohled na personální „materiál“ v těch pěti stranách a je jasné, že kromě šméčka s šifrovaným mobilem tam není nikdo dostatečně protřelý zmetek, aby dál vysílal signály, pojil slepenec a vytvářel vize. Nicméně vykulenec má pořád jistou naději na několikaletou dovolenou v některém ze státních ubytovacích zařízení s dohledem. Možná ji bude trávit s afrem v jednom státem placeném pokoji.

    2. Re: M44

     Bohužel zatím jen čekat.
     Jak jsem psal včera, propouštění už začíná.
     Viz hesla Wieneberger, Týn/Vlt., Hranice (město, nikoli státní).
     Viz zavalené parkovací plochy novými Škodoffkami, kam se podíváš…
     Viz zastavená výroba surového železa v Ostravě (Liberty).

     Dočkáte se…

     1. Dokáže někdo vysvětlit, jak je možné, že parkovací plochy jsou zavalené novými škodovkami a současně se na novou škodovku čeká několik měsíců?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *