27 května, 2024

No dobré ráno,

nekompetentní šmejdi. Chtělo by se mi dodat.

Pamatujete si, jak se Pekarová fotila s paletou penicilinu jako se svátostí? S něčím tak samozřejmým? A ne, není pravda, že nebyl nikde. Stačilo přejet hranice a byli jste najednou v jiném světě. Tak teď se bude moct začís společně s Válkem fotit s těmi mrtvými.

Taky jsem zvědavá, kdy nakluše jejich úderka za ně dělat na Staromáku bílé kříže. Že tady to nikdo nespočítá? Že tady se to vymlčí? Že tihe mrtví budou neviditelní? Ano. Nejspíš budou. A pokud na to náhodou někdo z lékařů upozorní, nepochybuju o tom, že Fiala vytáhne z rukávu jednu ze svých dalších upocených omluv.

Tohle naprosté diletantství téhle vlády už začíná zacházet trochu moc daleko. Nezdá se vám? Vy, co jste je volili pořád dobrý? Až dostanete těžkou angínu s průběhem, který by býval byl nemusel tak těžký být, vzpomeňte si na ně. Proti tomu se totiž nenaočkujete. Proti tomu musíte bojovat jinak. Ideálně u urny. Tentokrát té volební.

21 thoughts on “No dobré ráno,

 1. Žádný strach, milí občané . Léků bude dost.pro každého.
  Jen nesmíte být líní si do toho Polska dojet. Koneckonců, když tam jezdíte pro potraviny, benzín, cigarety, tak se můžete stavit i v lékárně. Akceptují i předpisy od českých doktorů. Jen si je holt zaplatíte v plné výši.
  A vůbec, kdybyste se neprežírali, a víc cvičili, tak byste žádné léky nepotřebovali.
  DĚLÁME, CO JE TŘEBA ! TEČKA !

 2. Možná se nedá vyloučit ani možnost, že chyba je v samotné koncepci demokratury. Po havarovaných demokraturách nastupují dosti pravidelně diktatury.
  A pokud se nezapletou do nějaké války, tož se jim dosti daří. Jako příklad bych viděl Stalinovu vládu. Že by diktátorem, asi málokdo pochybuje. Ale z ubohého zaostalého Ruska učinil světovou velmoc. Negramotné mužiky přivedl na okraj vesmíru a otevřel bránu k atomovému věku! Stalinské stavby jsou dodnes nepřehlédnutelné. -O tom ostatním nemluvím-
  A i ten nešťastný Hitler zastavil a zvrátil německý rozval hospodářský. Obnovil výstavbu, dbal o dělnictvo. Nešťastná souhra okolností a ovšem i jeho povaha vyústila ve opravdu velkou válku. Ale ani demokratura není zárukou mírového chování dané země (např. USA).
  Někteří samovládci dokáží svou zemi či stát výrazně zvelebit. Docela bych si možná mohl dovolit pochválit pane presidenta Lukašenka. V Bělorusku je mír, žádné velké průšvihy korupční, lidé si žijí docela klidně, pokojně, s jistotami životními. (tohle vím od Bělorusů) Zatímco okolní státy a jejich občané zato mají starostí habakuk. Polsko je bez problémů? Rusko taky? A co teprve ty vymíráty Lotyšsko a Litva? Jak se třeba žije v těchto vymírátech národnostním menšinám? Obdivujeme Maďary? Obdivujeme ORBÁNA!
  Kdybychom měli osvíceného moudrého vládce a rozumnou diktaturu, tak by opravdu mohl příslušný ministr nařídit výrobu třeba penicilinu. A nepotřeboval by žádat soukromou firmu, aby něco přivezla
  Prostě by to přivezl sám. Konec konců. Vidíme to i u nás. Za zlých a špatných komunistů jsme postavili 4 atomové elektrárny. Naše demokratura není schopna postavit ani jeden blok. Za komunistické „taky diktatury“ byla postavena celá města. Dneska se rozplývají, že postavili jeden dům pro důchodce… Stát je prý špatný hospodář. Ano je to pravda pod velením demokratury přenesli státní majetek do soukromých rukou, které je obratem zašmelili. Pod Putinem by si to netroufli, poučeni ostudným osudem ruských velkozlodějů.
  Co nám dává demokratura?

  1. Pěkný popis. Možná za 100 let lidem začne docházet, že je něco ve státě shnilého a že za hluboké totality jsme měli pevnou korunu celých 30 let. Dokonce možná přijdou i na to, že ve srovnání s dneškem nebyla ta totalita tak hluboká.

  2. Rozvrat Německa spáchali banksteři, stejně jako komunistickou ideologii v Rusku nebo nacistickou v Německu.
   Nyní sice můžeme volit, ale většinu „volitelných“ partají a hlavní sdělovací prostředky ovládají zase kazisvěti. Stejně jako Big Pharma.

   BlackRock je investiční fond Vanguard, který ovládá přední banky a společnosti v KoZa.
   Big Pharma. Více než 90 % amerického mediálního trhu a všechny přední digitální společnosti v Silicon Valley: Microsoft, Apple, Amazon, Facebook a Google.

   1. Dohromady mají BR a V v uvedených firmách okolo 15 % akcií. V Amazon (září 2023) má Bezos cca tolik akcií jako BR a V dohromady.
    Máte špatné informace – předpokládám, že nešíříte záměrně dezinformace.

 3. Opravdu to není chyba jenom této vlády, Targus to píše správně. Zavedli Jsme kapitalismus bez přívlastků a všechno rozprodali do zahraničí a teď se divíme. Takže problém je léků systémový, stejně jako energetika, zemědělství, klíčový průmysl, doprava, banky…
  Ve skutečnosti to do budoucna vypadá ještě hůř, než je to teď.
  Chyba této vlády je v tom, že je absolutně nechopná a hlavně ochotná řešit situaci aspoň v operativní rovině.
  Možná by nějaké operativní kroky zvládla, kdyby chtěla. Pokud se nedají v zahraničí léky koupit levně, mohla by připlatit. Ale kde vzít peníze? Míň tanků a letadel, které nepotřebujeme?
  – Jenomže to by se musela soustředit na řešení tohoto problému.
  – Nestarat se o Izrael? Stejně tam Fiala ze sebe jenom dělá blbce.
  – Nestarat se o Ukrajinu, ale o ČR? No ale to by anulovala celou svoji předešlou činnost. Celé dva roky jenom bojují proti Rusku, nic jiného skoro nedělají.

  1. Ano, přesně. A proto teď 53% hlasujících chce aby na demonstraci mluvil Klaus, který to vše odstartoval a odstranil veškeré kritiky. To nevymyslíš.

   1. Klaus by mohl na Wenzelplatzu promluvit,

    jak ON záměrně vytuneloval Ústavu,
    odstranil z ní naše potřeby, aby do ní dovolil mlčky instaloval kapitalismus bez přivlastkú,který ukradl vše co nám patřilo jak Straka ,jsou to jeho ptáci a ON by se na tom pódiu měl za ten Maras omluvit,což dodnes neudělal a nedělat se blbým,že nevěděl co dělá dát je to profesor …..
    No ní?

 4. Dnešni politické subjekty ignorují voliče,SV je stále pro ně vzduch ,někteří “ politici“SLIBUJI.že udělají to co chtějí voliči,ale jsou to jen podvodníci s politickou korektnosti neboli LHAŘI a la TOP KRAĎOUSEK či co ,když se nezačali modlít k PNZ ,jeho nyní už svatým postulátum….

  Voliči jsou z komunismu zvyklí,že formulace co je třeba, dělali kdysi komunisti za prý LIDI a tak šli za tu dobrotu nyní na žebrotu,jak tady píše pár ubrečencu.
  Havel jasnym zpusobem řekl .bojujte za Kapitalisty a tak,si budete pak „MUSET dělat všechno SAMI.“
  Tak poslechněte saláti aspoň toho nebožtika, když jste OMYLEM zvolili vyslovene asociály zla satanismu pétidemolice z ODS ,KDU,TOP .SPOLU s Piraty kteří chrlí na sílu jeden vadný zákon za druhým ve snaze ukázat svým budoucím otrokum ,co je to Asociální kapitalistický režim BEZ PRIVLASTKU čili skrupulí a vy tu musíte prý jen naříkat nebo co nebo jak a nic nevymyslet?
  Nezbývá nic jiného než do Ústavy musíme my sami využít sílu voliče SV a dostat tam jedno slovo tj SOLIDARNI STAT ten bude muset,když to jinak nejde , vzniknout volbou jen tech politickych subjektu ,které chápou o co jde ,dají si do programu PNZa nebudou SILU VOLICE nasirat donekonečna.
  Do té doby musí SV vědět co chce ona sama a první vlaštovka je flexibilní Plán Národní Záchrany a potřeb ,který dobře chápe dnešní kamarila zla a proto je jejich jourou (CHUCPE ) blokovana a jakoukoli diskuzi o němJoura ,kterou ten ANO nezvládl ZAKAZUJE cenzurou a Společnost Volicu nema 34 let elitu,která by jim to vysvětlila a dala po lopatě .
  #Sociology #k tomu, aby nám tu popisovali znovu a znovu , co všichni zde vidíme denně za hruzy sami, „de fakto“ NEPOTREBUJEME do doby ,kdy se vzpamatují a začnou navrhovat ŘEŠENI,což jim režim který tím zpusobem slouží zakazuje a bude hotovo . . .
  AzKSH.

  Vidíte to SLOVO BOZI ?Vule lidu je vule boží kaže Anička, poradkyně nového budoucího SOLIDARNIHO státu ,který stále ještě nesmí existovat !👹🤠💇🇨🇿.Tak se saláti ptejte aspoň na jeho definici a ne ,že ne ANO,bo je to první postulát PNZ jinak ztratíte v zimě i spodní prádlo a budou vám zmrzat i pimelky a micinky aaaaa .!

 5. Ohledně léků asi tolik.
  Pětižumpa k tomuto problému přišla jako slepý k houslím.

  1/Kolik že jsme měli fabrik na léčiva? Pět?
  2/ Kolik se jich rozkradlo? Všecky nebo něco zůstalo?
  3/ Kolik nových se jich otevřelo? Já vím o jedné a tam zdrhli na potravinové doplňky, bo-lepši-prachy-cype.

  Podle soudruha Kraďouska je stát špatným hospodářem. Může být.

  Otázka na fšecky – uplně – ganc – cype – libtardy:
  Jak může politik zavelet soukromé fabrice, aby přešla na jinou výrobu, pochopitelně takovou, po které je společenská poptávka?
  A ještě jedna otázka:
  Jak může politik poručit obchodníkovi, aby přivezl nějaké zboží, které schází na trhu? A navíc za dobré prachy?

  A teď ta pětižumpa, PROČ je z tohoto problému neviním.
  Vysvětlení – pětižumpu za skutečné politiky nepovažuji, persóny spíše aspirují na obžalobu podle trestního zákoníku. Jejich skutečné možnosti jsou zoufale malé.
  Nebo-li stejné, jako když „SNIŽOVALI“ marže na benzínu jejich sledováním. Takovou 3,14-čovinu prostě normální člověk nevymyslí, ani kdyby nechtěl, tedy omylem.

  1. Sorry – ale to je len pol myslienky a sic, com ze si to nevieme uvarit ten medecina doma.

   Druha polovica myslienky je, com ze v PL, D, AT ci SK nie je kriticky problem s ATB a ausgerechnet v CR hej?

   No a odpoved je – tchajvanci. V senate. V parlamente. Mozno i vo vlade.

   I ked sa to nezda, ale ti skutocne velki hraci vedia zabezpecit, aby sa nejaka cast ich produkcie nedostala do konkretnych oblasti. Staci, ak sa distributorovi povie, ze penicilin ti chlape dame, ale ak sa z tejto zasielky dostane co len tableta ofiko do kotlinky, najdeme si ineho distributora a ty si ani len neskrnes, kapisto?

   A tak sice problem s atb nie je, ale v kotlinke je taka mala lokalna anomalia.

   1. zvedavec
    Úmysl je zřejmý: embargo způsobí destabilizaci. Dříve banány a toiletní papír, dnes léčiva. Pencilín se postupně v ČSSR vyráběl na několikA místech, ale aby se na něj ,,zapomnělo“, k tomu musel přijít Fiala.

  2. Pane Targusi: Pokud je továrna ve státních rukách, pak politik MŮŽE ZAVELET, aby přešla na jinou výrobu. Pokud je podnik zahraničního obchodu státním, tak politik MŮŽE ZAVELET, aby bylo přivezeno potřebné zboží, či materiál.

  3. Je docela legrační, jak se tady předháníte v kladení viny na pětisračku, Rychetského a další. Téměř nikdo nezvedne otázku po skutečné příčině. Skutečným viníkem jsme my všichni, kteří jsme toto vše dopustili. A nechť mi nikdo netvrdí, že jsme byli obelháni. My ale nejsme nesvéprávní, vše jsme umožnili při plném vědomí. Pětisračka je jenom přirozeným důsledkem hluboké mravní krize českého národa. Ke změně nemůže dojít jiným zprůsobem, než změnou systémovou. Přitom jsou u nás politici, pravda je jich jako šafránu, nicméně jsou, kteří považují změnu systému za základ pro další život v naší republice.

  4. Na otázky 1/2/3/ těžká odpověď.Penicilín vyráběla Slovakofarma Hlohovec, ale tento údaj už není otevřený pro laickou veřejnost s odůvodněním, že není volně prodejný.

 6. U urny se ideálně bojuje už dobře 30+ let a vypadá to na stále větší Waterloo. Dělat stále jednu a tu samou věc a očekávat jiné výsledky?

 7. Obecně vzato s Vaším povzdechem souzním, ale (a nezmiňuju to poprvé) vidět v tom diletantství je dle mého názoru poněkud zavádějící a kontraproduktivní. Nebudu to rozvádět či zdůvodňovat (stačí se zamyslet) …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *