22 června, 2024

Ohlédnutí za covidem – pár čísel o úmrtích

Neúčastním se covidových diskusí.
Ale narazila jsem na zajímavou statistiku úmrtnosti v EU za poslední tři roky, takže předkládám trochu suchých čísel a grafů.

Počet zemřelých v zemích EU27 i průměrná úmrtnost na tisíc obyvatel se v posledních třech letech 2020 – 2023 zvýšil o cca 15%. Nejvyšší nárůst úmrtnosti v EU je v Bulharsku, Litvě a Lotyšsku, tedy zemích s vysokým věkovým průměrem, odkud mladí lidé odcházejí za lepším do jiných států a na místě zůstávají především starší lidé. Tam nárůst úmrtnosti dosáhl až 18-25%.

Průměrná délka života v zemích EU27 se v průběhu 3 roků 2020 – 2022 postupně snížila o 1,2 roku, z 81,3 (2019) roků na 80,1 roku (2022)

Zvýšená úmrtnost byla zaznamenaná zejména u starších osob, vážně nemocných a polymorbidních pacientů, obézních osob, kuřáků s již oslabenými plícemi, a také u mužů. Cynicky by se dalo říci, že covid si jako svoje oběti z populace „vybírá slabší kusy“.

Ve věkovém profilu obětí covidu je pozitivní rozdíl oproti španělské chřipce, na kterou umírali především mladí lidé do 40 roků, často zemřeli oba mladí rodiče a ve všech evropských zemích zůstalo bezprizorných mnoho sirotků. V Československu byl dokonce zřízen zvláštní státní sociální program pro osvojení takových dětí, směřovaný zejména na venkov, jednoho takového osvojeného sirotka vychovali na svém gruntu i moji prarodiče.

Varující je značné množství pacientů, u kterých po onemocnění covidem přetrvávají dlouhodobé zdravotní potíže a celkové oslabení organismu. Některé výzkumy ukazují, že výrazné poškození organismu je nejspíš spojeno s genetickými variacemi a mutacemi u pacientů, výrazné problémy mají například evropští pacienti pocházející z některých oblastí Asie. Dá se tedy očekávat celkové zhoršení zdravotního stavu obyvatel EU i na celém světě v dlouhodobé perspektivě. Možná i dlouhodobé snížení průměrného věku. Ale na tahle čísla si budeme muset pár roků počkat.

Zvýšená úmrtnost v některých obdobích roků 2020 – 2022 dosahovala až 140% oproti dlouhodobému průměru. V prvním pololetí roku 2023 evidují statistici pozitivní trend, úmrtnost se vrátila ke 100% dlouhodobého průměru z předcovidových roků 2015-2019, v létě byla dokonce výrazně nižší než dlouhodobý průměr, možná už v úmrtích chybí ti lidé, kteří zemřeli předčasně na covid v předchozích letech.

Doufejme, že se pozitivní trend udrží a my gaučoví analytici budeme moci pauzírovat od zdravotnických statistik a věnovat se nějakým jiným údajům.

63 thoughts on “Ohlédnutí za covidem – pár čísel o úmrtích

 1. Zkusil už se někdo v této bláznivé době zamyslet nad ouplně jednoduchým faktem, že když byla před vosumdesáti léty populační exploze, tak je nejčko exploze úmrtní?. Co, páni vědci? Takhle jednoduché to je.
  Pokud někdo blábolí, ze ten virový, covidový ježek je stvořený lidskou rukou, tak musí ta ruka mít božské schopnosti. Člověk nikdy žádný živý organizmus nestvořil. Jedině v pohádkách. Frankensteina, na příklad.
  Ten virus tady byl pravděpodobně vždy.

  1. 1) Pred osmdesati roky zadna populacni exploze nebyla, Byl rok 1943, uprostred valky, chlapi na fronte, v Evrope se rodilo jenom malo deti.
   Baby boom zacal az o deset roku pozdeji, kdyz se Evropa vyhrabala z nejhorsiho pruseru.
   2) Umrti jsou bezne rozlozena plynule. Tady je 15% skok nahoru. Neni zadnych pochyb o tom, ze ta nadumrti zpusobil covid19.

 2. Jen taková poznámečka…

  Paní veterinářku Pekovou asi všichni známe, že.
  Její manžel byl dlouhá leta vojenským epidemiologem. Byl také nějakou dobu ředitelem té supertajné vojenské infekční kliniky na Královéhradecku. A ve svém sívíčku na LinkedIn uváděl, že stážoval ve Fort Detrick.
  Pak se náhle, takřka ze dne na den, stal na asi dva roky praktickým lékařem a poté v podstatě laborantem ve veterinární ordinaci své manželky.
  To vše v nejproduktivnějším věku.

  Jestli někdo ví něco o tom, co za šmakulády vymýšlejí (patrně nejen) amíci, pak je to on.

 3. Covid…. jó, to bylo dávno..pradávno. Ale jsem nucen konstatovat, že mě osobně COVID jenom pomohl. Jako zdravotník jsem ho měl asi 4x bez ohledu na to jestli jsem nosil nebo nenosil roušku. Příznaky od nepříjemných, chřipkovitých s lehkou angínou až po neškodnou rýmu. Mimo to jsem si za COVIDu dost polepšil. Chodilo se sloužit noční na COVID oddělení, kde byli fakt nemocní lidi- mladí a do toho si mohl člověk přivydělat v očkováku. Byl jsem jako král.
  Ale nakonec, když COVID šel ho háje, tak jsem jásal. Bylo to taky dost úmorné…i když nás všechny platili navíc. Neustálé nošení roušek, neustálé změny pravidel, pořád v nejistotě a hlavně volání příbuzným, kteří byli tu hysteričtí, že otec má COVID, jindy zase říkali, že ho tam držíme schválně, protože je to „jenom“ COVID – na to jsem vždycky říkal : „No, ale on ještě potřebuje kyslík, však mu zavolejte na mobil, co má u sebe a on Vám řekne, že si ještě bere na noc masku.“ A nejhorší ze všech bylo volat příbuzným těch mladších okolo 50ti, kteří zemřeli na pneumónku…tam jsme se pak postupně měnili.
  Nebylo to tak , ale vždycky. Na doléčovacím standartu se jen nastavila léčba, rozdaly se léky, napsaly dekurzy, to se splnilo a pak byly dlouhé prostoje i několik hodin, kdy jsme mastili karty a přibíhali za pacienty jen na pravidelnou kontrolu nebo na jejich výzvu.
  Nebylo to ideální období, vůbec ne. Ale občas na to rád vzpomínám. Léčili jsme něco, co bysme normálně neléčili.

 4. No co, trochu ostřejší chřipka, nejspíš umělého původu, doprovázená hysterií.
  Padly slabší kusy, je tedy odzkoušeno.
  Čekejme další díly.

   1. Jo. A po ockovani, v mnoha zemich prudce navysene umrti. Nastesti ale, v Ceske R, moc ne. Ony ty smakulady byly zrejme ruzne…

    1. Zaprou se ty infikovany deky na indiana v reservaci , nazve se to potom a svede ,po transportu americkych vojaku /na tech se a na veznich delali pokusy/, do Evropy ,spanelskou chripkou , potom se cinska infekce z laboratori,
     v Cine nazve covid ,zadnej Cinavid,z Wuhanu…
     Aby to bylo uplne jasny a nikdo zase ,see no evil , hear no evil , nevedel nic.
     Paradoxy na lidi a proxy.
     S rozvojem lekarstvi se objevily spousty novych nemoci , s rozvojem vedy meteorologie , se vedecky objevily , odhalily davy drive tajnych nepratel na pocasi ,beda na pocasi .
     Uz dlouho se nevi nikdy a uplne nic. Ja akorat ,ted sichr vim , ze sem ted nebezpecnej a nejhorsi nepritel pocasi . Skodim este ekonomicky a este vsude ,
     kde muzu.Zeru,abych nechcip . Strasnej zlocin.
     Skodim lidskejm pravum a hodnotam, skoro nic jinyho nedelam.
     Musi se svet zoufale branit prede mnou , jinak zhyne.
     Vyvoj vedy zvany Spehomanie ,stoji lidstvo udesny miliardy rocne ,vyspehuje vsecko , az zase nikdo nic nevi,
     ani nemuze..Baraky padaji sami vod sebe , jako svestky na podzim
     a uplne kazdej to vidi…
     Vyssi moc to ma na svedomi , rozvinuta lidska spolecnost, pokroku, vyvoje
     ,jako nikdy v dejinach ,si zaridi ,ze nejvic, ze vseho pospicha zpatky do tretihor .
     A jak tohle muze bejt. Kdyz ani nemuze..

  1. 1. TV vhodit do kontejneru s elektroodpadem
   2. Pro šetrnější, ztrácet u ní co nejméně času, a to ještě s nastavením mysli; co zase lžou

  2. U nás doma funguje televizní přijímač jako velký monitor k multimediální krabičce. Už mnoho let. Jediný televizní pořad, který je u nás možno vidět je StarDance, když na něj krásnější polovička koukne.

 5. Copak o to, že se umíralo víc, to je nesporné. To není třeba až tak vyhodnocovat. Průběh „pandemie“ jsem názorně sledoval na stránkách nejmenované pohřební služby.
  Ani zmatená a kontraproduktivní opatření na počátku bych až tak nikomu nevyčítal.
  Ale vzhledem k tomu, že čas pokročil, čekal bych zodpovědné a podložené vyhodnocení účinnosti jednotlivých variant řešení – roušky, respirátory, zákazy, školy, jednotlivé vakcíny – účinnost, vedlejší následky, atd. atd. ..

 6. Covid-19 je nástroj v globální válce kazisvětů o dominanci nad většinou planety. V téhle válce se využívá každá psychologická zbraň, která je možná. Dokonce i známe podstatnou část jmen, které za celou operací stojí (přičemž je agenda velmi jasně spojená i se zeleným údělem, migrací nebo genderismem a vše má stejný cíl – rozvrat, reset a pak přenastavení světa podle jejich představ).
  Ale možná to změní válka na Ukrajině, možná válka na Blízkém východě.

  1. Dne 9.listopadu 2015 zveřejnil časopis NATURE ,kdo vytvořil ten virus,který se NIKDy v přírodě nevyskytoval,za či peníze a jak včetne ninstitutu a vědci,kteří za to byli zaplacení a kým .Není duvod časopisu nevěřit je to nejznámější vědecký časopis z celého světa.Odkaz je anglicky nadpis článku SARS skupina netopýřích koronaviru DEMONSTRUJE potenciál přechodu na človeka

   https://www.nature.com/articles/nm.3985

  2. Dne 9.listopadu 2015 zveřejnil časopis NATURE ,kdo vytvořil ten virus,který se NIKDy v přírodě nevyskytoval,za či peníze a jak, včetne ninstitutu a vědcu,kteří za to byli zaplacení a kým .Není duvod časopisu nevěřit je to nejznámější vědecký časopis z celého světa.Odkaz je anglicky nadpis článku SARS skupina netopýřích koronaviru DEMONSTRUJE potenciál přechodu na človeka

   https://www.nature.com/articles/nm.3985

   PS.Tento odkaz uvázl v kastli je nebezpečná pravda dokumentována samými vědci kteří porušili za peníze všechny zákony etiky a proto nemusí z z té krabice zla vyjít.Kdovi,zda si toho vubec někdo všimne jak se dá na horsvh mrtvol dobře vydělat . . .to je ten kapitalismus ,kde jsme se podvodem a lži dostali nebo ne🐸🖕☠️?.

   1. Není to kapitalismus, ale korporátní fašismus. Vrchní banksteři beztrestně padělají peníze‼️ Ovládají propagandu i politické strany.

    1. Goji ,padělání penizku FEDem je podvod který trvá více než 100 let a ten se teď vymyká těm zločincum z ruky.
     Jimi vytvořený dluh AMERU nelze splatit ,proto vymysleli CBDC.K němu potřebují digitální identitu ,tak zkouší dohnat davy k ní pomocí C19.
     Poté nám zabaví hotovost,dostaneme tzv Sociální kredit a ukradnou zbytek aktiv tj domiky a všechno pod neomarxistickym heslem

     NEBUDETE NIC VLASTNIT a BUDETE ŠŤASTNI

     To má být výsledek zločincu Piratu,kteří za sebou tahají na vařené nudlí tu fialovou okurku vlády pétidemolice ,kterou si SV ohlupene GŘ televize zvolilo k realizaci „prasárny CHUCPE“ davu řízeného jen 6 prioritami a ten dav o tom neví ,neboť má elity,které to nikomu nechtějí vysvětlit po lopatě a v rámci SOCIOLOGIE spolupracují pro davy neviditelnym zpusobem s vadným ASOCIALNIM režimem zla pana Brlzebuba
     Zbavit je peněz, zdanit je 90% to by jim natrhlo ty prasečí umysly No ni?

     Odhaluje AzKSH strašlivou pravdu

    2. Goji ,padělání penizku FEDem je podvod který trvá více než 100 let a ten se teď vymyká těm zločincum z ruky.
     Jimi vytvořený dluh AMERU už nelze splatit ,proto vymysleli CBDC.K němu potřebují ,ale digitální identitu vstřelí nám číslo cypem do lebky ,tak zkouší dohnat davy k ní pomocí C19 a kreditními kartami .,.,..
     Poté prý zabaví svým volicum hotovost,dostanou tzv Sociální kredit a ukradnou zbytek aktiv tj domiky a všechno pod neomarxistickym heslem

     NEBUDETE NIC VLASTNIT a BUDETE ŠŤASTNI

     To má být výsledek zločineckych Piratu,kteří za sebou tahají na vařené nudlí tu fialovou okurku vlády pétidemolice ,kterou si SV ohlupene GŘ televize zvolilo k realizaci „prasárny CHUCPE“ davu řízeného jen 6 prioritami a ten dav o svém řízení neví ,neboť má elity,které to nikomu nechtějí nikomu vysvětlit po lopatě,prý se domnívají že budou sežrany krokodilem kapitalismu až poslední. a v rámci SOCIOLOGIE spolupracují pilně pro davy neviditelnym zpusobem s vadným ASOCIALNIM režimem zla pana Belzebuba
     Zbavit je peněz, 90% zdaněním jejich zabunkrovanych miliard to by jim natrhlo prdele a ty jejich prasečí umysly k tomu !🐸💀👹🔔🚴
     No ni?

     Odhaluje AzKSH strašlivou pravdu
     PS další kladivo na darebáky nejde odeslat

 7. Z první ruky : Dva případy, kdy se pozůstalých před sepisováním úmrtního listu zeptali, zda mohou v textu uvést, že zemřelý měl covid…..
  Věřím jen těm statistikám, které si zfalšuji já sám !!!

  Původ je zřejmě z Číny, někde mám uloženu studii (z netu byla stažena, že by dezinformace ?!?)….mj. se tam píše , že tkáně plic, kousky plic jim dodávali z SSA.

  1. V mnohych zemich pry dostaly rodiny penezni prispevek na pohreb, kdyz bylo umrti oznaceno jako covidove…

   Ja jakz takz verim umrtnim statistikam (nadumrti se tezko falsuje). Jinak je vse zkorumpovane.

 8. Zajímalo by mne, proč ta žlutá (letošní) linka teď tak dramaticky vystoupala oproti té loňské (zelené), takže dosahuje té červené (předloňské).
  Možné vysvětlení je, že předloni ještě nebyla vakcína, loni na podzim už byla populace hodně proočkovaná (i promořená), zatímco letos už je proočkovaná/promořená jen minimálně.

  Vím, že tady v doupěti antivaxerů a covidových kverulantů se na mne opět všichni vrhnou s nevybíravými ataky a urážkami, ale napsat tu otázku musím: Co když ta nenáviděná vakcína před těžkým průběhem covidu opravdu chrání (byť ne natrvalo, ale to ostatně platí i o vakcíně proti chřipce)?

  Jiné možné vysvětlení průběhu těch křivek je to, že letošní mutace je prostě agresivnější než loňská mutace.

  Dnes ráno jsem se objednala u své lékařky na očkování. Ne kvůli těm křivkám (ty vidím až teď), ale prostě proto, že to považuji za racionální.

  1. Aha, až teď jsem se pořádně podívala, že letošní je až ta modrá, která končí už někdy v polovině roku. Takže svoji úvahu beru zpět – letošní podzimní data zatím nejsou k dispozici.

   1. To nevadí. Vaše přehlednutí tu a tam zde bereme s úsměvem. Hlavně když děláte racionální rozhodnutí prostého člověka.

  2. Lepšolidé postižení dědictvím talmudismu hájí zrůdnosti košer kazisvětů. Kritické myšlení mají ochromené strachem z ideozločinu. Jedovatý sajrajt oslavují jako spásu, jejich volba.

  3. „Autobuskové“
   Covid je mezi dětmi a vůbec nikdo ze zodpovědných o to nejeví od počátku pandemie ani nejmenší zájem.
   Testování dětí skončilo jako první, statistiky o covidu mezi dětmi nikdo nevede.
   Takže děti slouží virovi jako autobuskové, kteří dennodenně rozvážejí nákazu mezi zbytek populace. A protože u dětí má covid obecně lehčí průběh (ovšem nikoli u všech!!!!!), nechají rodiče chrchlající trosku s krhavýma očima dva-tři dny vyležet a malej zombík maže do školy s další várkou infekce. Je to bludný kruh.
   Až když dítko lehne s vedlejšími komplikacemi (zápal plic, zánět průdušek, zánět plic, záněty dalších orgánů a pod.) a dostane antibiotika, zůstává doma a skutečně se léčí.

   Dalším problémem je, že vůbec nikdo nijak nesleduje hladinu protilátek u dospělé populace.
   Takže kdo má nebo nemá covid, chronický covid („dlouhý covid“), postcovidový syndrom a pod., MZd, hygiena a prostě nikdo ani netuší. Až když nastoupí komplikace jako u dětí (bakteriální záněty s léčbou ATB), někdo někde zaregistruje tuto infekci; ovšem nikoli v souvislosti s covidem.

  4. Přeju vám ještě hodně Teček.
   Některým osobám jich stačilo jen několik.
   A ti umřeli na běžné choroby, které by bez těch Teček přežili.

  5. Vážená paní Mileno,
   je určitě dobře, že k očkování proti covidu přistupujete racionálně. K racionálnímu rozhodování potřebuje člověk informace. Dovoluji si Vám proto nabídnout několik níže uvedených informací, aby Váš informovaný souhlas se zásahem do Vašeho organismu, mohl být opravdu informovaným. Většina odkazů je sice v angličtině, ale dají se zapnout titulky v češtině, jak už tu několikrát bylo v diskusích popsáno. Automatický překlad není žádná velká výhra, ale je dostačující:
   18. září t.r. proběhlo v Jižní Karolíně slyšení před senátory, při kterém mimo jiné o svých zjištěních hovořil prof. Dr. Phillip Buckhaults, který potvrdil nálezy Dr. Kevina McKernana z první poloviny tohoto roku. Prof. Buckhaults hovoří o tématu, ve kterém je nanejvýš erudovaný, považuji za neuvěřitelné, že mainstreamová média dosud ani nepípla: https://www.youtube.com/watch?v=IEWHhrHiiTY&t=21s
   Výpověď prof. Buckhaultse doplnila a trochu upřesnila Dr. Janci Lindsayová: https://www.youtube.com/watch?v=mjQQ7kkj3Bs
   K tématu také v češtině rozhovor s prof. Turánkem: https://paralelne.cz/2023/10/25/profesor-jaroslav-turanek-plazmidy-ve-vakcinach-mohou-kontaminovat-nasi-dna-ockovani-se-da-prirovnat-k-eutanazii/

   Na závěr pro srovnání uvádím informace o nadměrných úmrtích v některých zemích, které se (dle mého laického názoru) zajímavě liší od toho, co výše uváděla paní Divišová. Omlouvám se, ale nemám čas na podrobné zkoumání, v čem tkví příčina rozdílů. Možná právě v tom, že toto je přehled nadměrných úmrtí (?): https://www.youtube.com/watch?v=16NXMjbAVG8
   Každopádně na základě informací, které se postupně objevují a které jsou usilovně cenzurovány, se domnívám, že zatím nejsou žádné důkazy o tom, že závažné zdravotní potíže, kterými po uplynulých covidových letech mnoho lidí trpí, lze automaticky přičíst prodělání onemocnění covidem. Je nutné vyhodnotit primární data, tedy data z pojišťoven o jednotlivých pacientech (bez osobních identifikačních údajů), čemuž se vlády snad všech „vyspělých“ zemí zarputile brání. (Proč asi?) Nicméně u nás se nyní podařilo několika vědcům ze skupiny Smis-lab získat data od některých zdravotních pojišťoven a statistici nyní pracují na jejich vyhodnocení. Takže počkejme na výsledky.
   Nikomu nic nevnucuji, každý je zodpovědný za sebe sám a každý nechť se rozhoduje dle vlastního uvážení. Jen se snažím zprostředkovat některé tutlané informace, nad kterými nelze jen tak mávnout rukou.

    1. Ta z vetraku a z klimatizace se nazyvala nemoc ,Legionarska , nekdo musi bejt odhalenej, tak to byl Legionar , ale nepovedla se ,uboze malo obeti.
     Nemoc silenejch krav , infikovala dobre kravy ,
     ale ty co nejvic skodily a skodej ,vynechala ,skoda , cernokravy by asi vseobecnym souhlasem ,referendem zarucenym , zadna skoda nebyla…
     /Jenom vostudu a megadluhy, jinak nic uzitecnyho/.
     Kazda krava nemuze bejt uzitecna. Veslo ve vedomost a
     estli do ucebnic….se nevi.
     Snizovani duchodu , kazda snaha vlady s neobvyklym poctem tech
     neuzitecnych, se taky pocita…Zlepseni na covid lepsi.
     Zakazal bych nasim presidentum podepisovani ,cmaraji na vsecko a nasledky.
     Taky horsi jo, aby nejaky verejny osoby a pryncove slavny ,tajne jezdili ,
     z niceho nic na ostrovy.
     Jeden pruvodce na to umrel ve vezeni nedavno a seznam tech , vsude oznamujou ,co tam porad turistovali, je zakazanej.
     Predtim zase nejaky vodjeli na ostrov, Jeckyll&Hyde, dle divnejch osob v knize pomenovanejch ,autor, ne Leynoval a este pridal dalsi , lehkomyslnou zkazku, nazvanou ,Klub sebevrahu.
     A nikdo si nevsim , ze budou nasledky a hned.
     Nektery by nemeli sepisovat nic. Hned se vymrstila vysoka sebevrazednost na narod , zvana prohibice a deset let valky … za chlast.
     Vypadalo to ze Divokej zapad este daleko vic zdivocel, ale byl to jenom zacatek ..
     Vyhlazeni desitek milionu indianu a bisonu ,co ty komu udelali nestacilo.
     Za chlast se nema valcit , ale co tady budu poucovat…Nema..
     Co bych asi udelal, dyby mi nedali chlast …
     Kdyz ty skoncili vymrstila se na celej na uplne celej svet sebevrazedna krize.
     Leckdo skakal v voken, jiny zase neprezili na hlad a nemoci.
     Na ty co prezili se strilelo humanistama i u nas..
     Nevedelo se, ze vlada se tak zasebevrazdovala ve prospech svych
     nejukrutnejsich nepratel , komunistu..
     Zacalo se vyhrozovat pomstama a jak , kde kdo mel strach a zacal zbrojit…
     Nejvic na Stalina , kterej kupodivu nekecal ,hodne mirumiloval ,
     ani nevyhrozoval a nic. Nevinej to vzdycky vodsere.
     Krize ani neskoncila a uz zase zacala velmi sebevrazedna svetova valka..
     Bych ty navstevy a vsem zakazal. A vubec zakazal bych fsechno.
     Pitomy nesmysly, kruty absurdni hovadiny jako, narodis se za ucelem ,
     aby si zase brzy chcip, a este se mnozi ty humanisti ,
     /nacisti sou porad ,furt este zakazany/ , maji prachy ,chteji prachy a valky ,
     daleko vic strilet, nez ty humanisti driv u nas ,
     aby potom mohli zase kazdyho humanizovat, chteji pomahat ,
     ale ani hrob vam nevykopnou..

 9. „Španělská chřipka“ byla též organizovaným zločinem. Počátek v důsledku „vakcín“ dodaných košer kazisvěty.

  Covid-19, biologická zbraň z košer laboratoří. Podle lstivé propagandy ale z čínského mokrého trhu, z netopýra.

  Kdo podlehl propagandě kazisvětů o „ochraně veřejného zdraví“, nechal se napíchat mRNA šmakuládou, je pravděpodobně obohacen, ale o oslabením imunity. Výhledově možná poškozením imunity. U některých věřících ve „vědu“, se to již projevilo. Turborakovina, infarkty i u dětí, zápaly srdce, embolie – náhle zemřeli, ale s opichem sajrajtem, zločinně vydávaným za vakcínu, smrt prý nesouvisí.
  Co všechno si ovčani nechají líbit‼️ Dokonce zmetky ANOfertu, kteří se na koronafašismu pilně podíleli, sice pod diktátem mezinárodních kazisvětů, znovu a ve velkém hodlají volit.

  Nevědomost a strach, to je síla!

   1. Zdá se, že hloupost slaví vítězství. Do čela státu a kdejaké veřejné instituce se jako nejvhodnější prosazují ambiciózní hlupáci. Ty schopnější a hůře ovladatelné není problém pošpinit tak, aby neměli dostatečnou volební podporu.
    Pokud a například z celé té dosavadní nabídky nejméně nepřijatelného Babiše nestačí uskandalizovat Čapím hnízdem, je dost takových, že dobrovolně a zdarma děsí „Anofertem“, který, narozdíl od jiných, alespoň daní v ČR. Jenže Andrej, ten je „estébák*“ a komunista, takže pryč s ním. U Zdi nářků měl povinnou jarmulku a nic, pranic užitečného v Izraeli nevykonal. Ví se.
    Jeho vláda zcela drze nepoužila křišťálovou kouli za Covidu a všechny ty chytrolíny co ji měli, obtěžovala rouškami, karanténou a očkováním. Aby ochránila ty slabé kusy. Jakoby právě to, povinností státu nebylo.

  1. Co nepřivezli olympionici z Wuhanu, to přivezli vyvolení z Jeruzaléma z oslavy holocaustu v lednu 2020.
   A pak vyhlásili pandemii.

 10. Je to marné.

  Přestože je spousta informací o tom, že
  – covid byl umělého původu
  – že vakcíny přinejmenším moc nepomáhaly a možná i škodily, že neměly žádný vliv na infekčnost, a přesto se zavedly covidové pasy, které se pro velký úspěch plánují natvrdo pro veškerou populaci

  Většina lidí je v klidu. Nikoho neobviní, nikoho nezavřou. Teda kromě toho genocidního Putina, že.

  Dokud nepřijde další „pandemie“, nebo v horším případě opravdová pandemie.
  Pak zase budou všichni křičet a hádat se, jestli roušky ano/ne, jestli vakcíny ano/ne, případě „vakcíny“ ano/ne.
  A plán depopulace se bude plnit.

  My starší víme, že plán je zákon a jediný důvod, proč plán neplnit, je plán překročit.

  1. Byl to v jednu chvíli apartheid : Člověk neočkovaný, ale s několik hodin starým testem o negativitě, nesměl do restaurace. Člověk očkovaný (což neznamená, že nemůže být přenašečem covidu) se prokázal , že je očkovaný….a do restaurace měl vstup volný.
   Za zavádění apartheidu jsou desetileté tresty natvrdo.

   A dále, lockdown.
   Ministr odpovídá za způsobené škody CELÝM svým majetkem, aspoň to tvrdil pan právník Koudelka z Trikolory.
   Náš ministr dostal trafiku v podobě velvyslancování. Ohavné, lidí nedůstojné.
   ——————–
   Já se nenechal očkovat, covid jsem prodělal. Ale nikomu jsem očkování nevymlouval, respektoval jsem každého jednoho rozhodnutí. Roušky jsem nosil poctivě, ruce si dezinfikoval.

   1. To se mi nějak nezdá, co tvrdí ten Koudelka, to by u nás musela většina ministrů za těch posledních třicet let skončit jako bezdomovci pod mostem.

    Váš přístup byl v pohodě. Kdyby se všichni chovali takto odpovědně a respektovali staletími prověřená opatření proti šíření epidemií, mohli jsme se toho viru zbavit nadobro (nebo aspoň do dalšího úniku/vypuštění) a bez očkování. Jenže spoustě lidí bylo zatěžko nasadit si aspoň ten blbý respirátor a v případě nakažení zůstat 10 dní sedět na prdeli doma…

     1. Jo takhle, jako že se mají lidi pustit do finančně náročného dobrodružství s krajně nejistým výsledkem? No, jestli má někdo zbytečných minimálně pár desítek tisíc, může do toho klidně jít. U nás je justiční systém nastaven na principu „bez (pořádných) peněz do hospody nelez (a počítej s tím, že o ně s vysokou pravděpodobností můžeš přijít)“.

      To mohu potvrdit z vlastní zkušenosti člověka okradeného příbuzenstvem o mnou zaplacenou nemovitost. Za to, abych se dozvěděl, že je možné beztrestně „prodat“ něco, co již jednou smluvně prodáno bylo, jsem zaplatil ještě statisíce navíc k původně zaplacené ceně za něco, co si teď bez zaplacení jediné koruny užívá někdo jiný…

    1. Museli jsme do práce a vedoucí na homeoffice.
     Denně jsem jednal v kanclíku s 30 kamionisty z republiky i z ciziny.
     Na rouške a respirátore jsme si hráli.
     Covida jsem měl na vánoce 2019. Divná chřipka.
     Hygiena není hloupá, ale vira zachytí jen skafandr.
     Vědci okamžitě vyloučili tradiční ochranu alkohol, česnek, cibuli, křen, vitamíny ovoce a zeleninu.
     Komu slouží vědci? Mamonu!

  1. Ano, Baby boomers….očekával se velký problém. Jak ufinancovat jejich penze a péči o ně samotné.
   Jinak : https://en.wikipedia.org/wiki/Demographics_of_the_European_Union
   Úmrtí na 1000 obyvatel v EU v letech 1969, 1994, 1996…co s tím ? Vlny chřipek ?
   Co když za tím zvýšením stojí plošnější zvýšení stresu, horší přístup ke zdravotnickým službám, imigrace z chudých zemí, workoholismus, předávkování se opiáty legálními i nelegálními, stárnoucí populace – narozená někdy i během válečných let , tedy v letech nedostatku…..

  2. Atomova nuklearni reforma , taky v plnym proudu se pripravuje. A co na to pejsek?
   Aby svet spravne fungoval. Neco uvach , aby neskodil.
   S pouzitim nevedy a bez vyzkumu zvane Praktpsych sem vo malicka vod vedeni a jeho vedeni tez ,prchal , na ucebnicich brambory z pole pekl a ucil se ,atd.
   Pozorovanim ledabylym a vzdalenym , idiot ,kdyz cumi do blba ,zpet na skolu
   vodkud utek samozrejme vic z pole vidi, pedagogyntelygenta, ze ,skodi ,
   nemuze za to ,snazivej asi navedenej ,
   vysokym IQ infikovanej , byla badanim korunovana a zjevena mi,
   vyssi moci vyssi skutecnost ..
   Brzy se stala vseobecnou horce zjistenou universalni pravdou.
   Eskalaci , cognition,percepce me vlastni /omluva za akademickou hantyrku , ale aby vsichni rozumeli ,snazim se hrubkama to kompensovat, vynahradit /,
   na science -eviction , osvety pignition, na atentaty attentions , atd..
   Vseobecna shoda panuje ted , vsichni sou blbi a uplne.
   Kazdej je jedinej chytrej ,voni vsichni blbi.
   Jak se toho dosahlo,kazdej vi a ma znacne vedomosti .
   Velkym opravdu usilim studiem umornym ,knih ucebnicovych neunavne se ucenych , kazanych,znalosti celozivotne dobiflovanych ..
   Ucebnice nejhorsi , jako vsechny zabiju ,Bible , vsecky vokradu a vozebracim Kapital,
   84 ,navod na zotrocenivalkama ,obzvlast napodobovana , pedagogem ,
   /kam des co tam budes delat na zachode, musis mit moje povoleni se vysrat /,
   Meinkamf ,ucebnice utocna, vsecko jinym ukradnu a kazdyho zabiju ,studium milionu poucek z dalsich ucebnic ,opakovanim moudrosti , posedlosti jima , navodu na zlepseni do nejhorsiho ,z nich neprineslo kyzene vysledky.
   Lidstvo za nic nemuze. Nechape , co je na nem pachano , lsti Vyssi moci.
   Velika snaha toliko pro hovada jest . Komenskej taky pomoh..
   I kdyz ta snaha taky neni k zahozeni. Usili by se melo zamerit naruby.
   Vedom si ze je to moc jednoduchy. Yntel vodpadne nebude se to ucit.
   Zinteligizovani vsech by se melo poridit snahou ,usilim a smerem , aby kazdej byl ,
   co nejvic uplne dovopravdy blbej.
   /Ja uz sem a je to videt , zabil sem nekoho , nezabil, ani tisicitunovou bombu nikam na nekoho nehodil ,chci nekoho vodkrouhnout , jen nekdy ale trochu , neumim to,nestudoval sem na to , sem uplne a beznadejne blbej /f tom vidim dokonce nasi budoucnost ,
   vim hovno a proto sem/.
   Skola ,yntelygence , uceni , poucky este horsi vetsi, opakovani matka moudrosti ,
   vedy studovany ,smrtonosny,atd.
   At tedy zavladne vseobecna touha a usili za nepouckovou a bezstudijni blbost , ..
   Tedy pravej opak co mame dnes..Zatim sci eviction..
   Miliony za zruseni ministerstev a uradu, ucitelu i skolniku patri jenom mne.
   Neopovazujte se grazlove ….
   A co na to pejsek?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *