28 května, 2024

Asi jsme se dočkali

Tak prý Rusové zastavili plyn do Polska. Zpráva je čerstvá, ale než tento článek vyjde, budou k dispozici lepší informace. Podle předběžných dohadů Poláci odmítli zaplatit za plyn způsobem, který Putin požadoval. Pšonci se zatím cítí neohroženě, neb mají prý zásobníky plné z osmdesáti procent a do podzimu vydrží.

K tomu prý hoří ropovod Družba, bo ukrajinské drony teď létají nad Rusko a dělají tam paseku.

Tož je to tu. Útok Ruska na EU právě začal a ano, přesně takhle se to dalo čekat. Rusové nezastaví všechno všem. Jen něco některým. Není třeba na Brusel posílat rakety, stačí je jen postavit před řádně těžkou zkoušku spočívající v tom, že Němci plyn mít budou a Poláci ne. Holanďani ropu mít budou a Češi ne. Jedni budou moci vozit, vyrábět, stavět, prostě držet ekonomiku a druzí budou v prdeli.

Jeden precedens už tu byl – když chyběly roušky. To rázem EU skončila a několik týdnů si každý stát jel na vlastní pěst. Jestlipak to teď bude podobné? Jo, skutečná nefalšovaná solidarita, to je asi nejslabší evropská hodnota. Pokud někudy na EU zaútočit, tak tohle je nejlepší cesta. Ať jedni mají a druzí nemají. Všechno ostatní se pak už stane samo.

Doteď bylo pro Poláky snadné zásobovat Ukrajinu vším potřebným pro válku. Jakpak jim to půjde v podmínkách energetického nedostatku? Jsou na to připravení? Ze všech států EU byli nejbojovnější, nejvíc si to s Rusem chtěli rozdat. Postavili si terminály na LNG, staví plynovod z Norska. Zakázali ruské uhlí… Jejich prohlášení znějí zhruba stejně, jako když v roce 1938 deklarovali, že svůj osud spojí s Německem… jo, mysleli si, že jim proti Sovětskému svazu pomohou.

Můj apoštolský smysl pro apokalypsu mi říká, že jen u toho nezůstane. Že se zase v EU řádně rozhořčíme, dáme průchod emocím, necháme prchlivost cloumat našimi majestáty a to by bylo, aby naše demokratické vlády nevymyslely nějakou další blbost. Koneckonců jsme ve válce, ne? Pro porážku Putina není žádná oběť dost velká. To by bylo, abychom to ještě více nezhoršili. Fiala je v tomto ohledu stále ještě nedoceněný. Pokud bude existovat způsob, jak nás poškodit, on ho najde a ještě zdokonalí.

Něco mi říká, že nějaká ruská ofenzíva na Donbasu bude za pár dní náš nejmenší problém. Už to totiž všechno zašlo příliš daleko. Zřejmě jsme teď svědky něčeho, co nebude snadné vzít zpátky a bude to mít dalekosáhlé důsledky. Být Lipavským, už bych se z USA domů nevracel. Tady mu brzy někdo připomene jeho dárek – jak se krásně bez ruského plynu obejdeme.

Já už bych se vlastně divil, kdyby se ta ropná a plynová zbraň nepoužila ještě víc. Koneckonců se všechny vlády rouhaly. Všichni se bili v prsa, jak tím Rusko potrestáme. Čest výjimkám. Vidíte, nakonec se nebude od Ruska odstřihávat my, ale Rusko se odstřihne od nás.

K tomu musím říci, že se mi strašně líbí, jak si náš soudruh premiér nevidí do huby. Kolik týdnů už mluví o tom, že se musíme zbavit závislosti na Rusku. A když to Putin pro Polsko opravdu udělá, tak Rusko vyhrocuje situaci a porušuje smlouvy. Dobře nám Fialu ti anglosasové proškolili. Když to děláme my, je to demokracie. Když to dělají ti druzí, je to zločin. Tož si to zkusíme naostro.

327 thoughts on “Asi jsme se dočkali

 1. Nedrží náhodou tenhle článek rekord v počtu komentářů (myšleno na tomto webu)? Apoštolský Vidlák si drze píše články, k nimž je člověk nucen proti své vůli psát komentáře. Komu tím prospívá?!

  1. Komentáře pod tímhle článkem jsou jiné. Náladu po dlouhé době mají uvolněnou, snad i trochu švejkovskou.

 2. Já to sem dám , je to čerstvé.
  Putin dnes rozhodl o bleskové reakci na případné strategické nebezpečí pro RF.
  Je to nejspíše reakce na případné dodávky raket středního doletu z UK a další techniky na Ukrajinu která by byla schopna ohrozit bezpečnost federace.
  Odpověď bude blesková!!!
  Tak jsem zvědavej, zda se UK k dodávkám těchto typů raket odhodlá. Já si myslím, že ne.
  Putin ještě dodal, že použijí nejmodernější techniku, kterou ještě žádná země( myslel tím zřejmě země NATO) nemá

 3. https://www.radiouniversum.cz/basta-jaroslav-1d-putin-v-izolaci-ve-svem-bunkru-napsal-knihu-o-ukrajine-dostali-ji-vsichni-vojaci-pak-zacal-valku/

  https://www.radiouniversum.cz/basta-jaroslav-2d-po-valce-zbydou-dva-bloky-cina-se-surovinovym-priveskem-ruska-amerika-s-krachujici-evropou/
  —————————–
  Upozornění na 1. díl rozhovoru s Baštou zde už padlo, za což srdečně děkuji.
  2. díl vyšel právě dnes, 3. díl ještě vyjde.

  Apoštole, naléhavě se přimlouvám – přečtěte si ho (nebo poslechněte) !
  Pro ostatní platí totéž, zvláště pro zdejší intelektuální elitu 🙂 , 🙁
  Slibuji, že budete (možná i nepříliš příjemně) překvapeni, ať už stojíte na kterékoli straně pomyslné fronty.
  Bašta v Rusku i na Ukrajině dlouho žil a s vlivnými lidmi na obou straných se osobně znal.
  (Dobré je přečíst si ještě Baštův životopis na wikipedii, nejspíš vás i tam leccos překvapí).
  ……………
  Co Bašta podle mého názoru opomíjí, je podíl západních tajných služeb na „podstrčení“ cinknutých zpravodajských informací lidem z jeho úzkého okolí. Ale i tak – Putin jako zpravodajec s tím měl počítat.

  Bašta nevysvětluje věrohodně a pravdivě vše, ale vysvětluje mnohé!
  Bohužel nikoli za pět minut dvanáct, ale spíše v půl jedné.

   1. Já se přiznám, že a to ať se na mě Asfalťák nezlobí to ani číst nebudu. Bašta je takový brouk pytlík. To že někde byl jako velvyslanec ještě nic neznamená. Já znám taky jednoho takovýho a poslouchat jej je ztráta času.
    Ano, Bašta je hodnej , ale …..jak se říká hodnej to jo to von je.
    Já si myslím, že kdo se Ukrajině věnoval od roku 2014, četl Vlka, sledoval všechny tehdejší videa a že jich bylo dost, tak by měl i vědět jak to bylo, co kdo tím sledoval a proč se Putin rozhodl jak s rozhodl. K tomu Baštu fakt nepotřebuju.

    1. Já se nezlobím, Hnidopichu…je to vaše smůla. 🙂
     Právě tenhle rozhovor dost změnil můj názor i na Baštu.
     Ono je něco jiného číst nebo poslouchat diplomatické řeči PROFESIONÁLNÍHO diplomata- a něco zcela jiného pak číst nebo poslouchat jeho bezprostřední reakce po skončení kariéry. v tomto případě nejde ani tak o Baštovy názory jako o některá těžko popiratelná fakta.
     —–
     Já osobně celý život poslouchám a vyhledávám i lidi se zcela odlišným myšlením a diametrálně odlišnými názory. Dokonce i ty, kteří hloupě a programově lžou, včetně patologických typů. Obrní a vyzbrojí vás na budoucí setkání s obdobnými týpky, kteří by mohli být nebezpeční.
     Jak se mohou (na rozdíl od vás) přesvědčit ti, kteří si rozhovor přečtou nebo poslechnou, Bašta mezi ně nepatří.
     —-
     Je ale fakt, že poslechnout si nebo přečíst někoho, kdo převrátí vaše dosavadní skálopevné názory může být nebezpečné, pokud mu nedejpánbu uvěříme. – Kognitivní disonance může vyvolat panickou ataku…. což se stalo třeba Vlkovi. Odtud celé jeho tragikomické hledání všeho nejhoršího a zuřivé odmítání všeho pozitivního na Zemanovi a Babišovi(a že se u nich najde obého dost!)
     Proto se tomu tolik lidí cíleně vyhýbá a blokuje názory, které by mohly narušit dosavadní klid.
     Je to zcela přirozená reakce.

     1. Víte, když čtu Baštu, tak mám na paměti jeho minulost, a vidím, že i jeho ruská bublina jede na stejné vlně. To jsou bývalí soudruzi, vnitřně přesvědčení, že kdyby se oni dostali k lizu, tak by to dělali mnohem lépe a ten socializmus by nekrachnul. Ta ztracená příležitost a zapšklost je všudypřítomná.
      Vždyť on v tom článku vlastně potvrzuju to, za co kritizuje Putina, že to řekl veřejně. Ukrajina- slepenec, kde lidi v podstatě nic nespojuje a najednou se vyrojí skupinka, která o sobě prohlásí, že oni jsou ta pravá Ukrajina a začne silou „ukrajinizovat “ ostatní.
      Souboje oligarchů, kteří jsou ukrajinští jen proto, že se servali o majetky na Ukrajině, ale v podstatě všichni „podnikají“ mimo Ukrajinu, a u některých se vypíchne jejich ruský původ, protože se právě to hodí. Oligarchové, kteří si budovali soukromé armády a stát to nejen toleroval, ale některým dokonce i legalizoval.
      Pod rouškou nacionalismu vzkvétající banderizace a fašizace společnosti. A když se proti tomu část společnosti vzepře, tak se označí za ruské nacionalisty. Oni sami se tak necítí, pouze je spojuje, že jejich rodný jazyk není ukrajinština. Kdo si vzpomene na vlaky „ukrajinské národní hrdosti“ jezdící ze západu Ukrajiny na Krym, kde jejich účastníci pořádali demonstrace pod heslem Krym bude ukrajinský nebo liduprázdný?
      U Bašty mi vadí, že vytáhne jeden detail z mnoha, přidá mu na důležitosti a začne ho rozmazávat(v článku petice podepsaná 200 lidmi z 30 miliónů dospělých obyvatel Ukrajiny).
      Neváhá použít nepotvrzené drby, pokud se mi hodí do vyprávění. A svoje domněnky s lehkostí vydává za skutečnost.
      Putin celou dobu lavíruje mezi různými zájmovými skupinkami, chvíli popřává sluchu té, chvíli oné. A s jednou z nich souzní Bašta, „meziřádková“ informace z jeho článku je poměrně jasná – ta jeho byla odsunuta do pozadí a zatím nemá v ruce nic, aby se opět protlačila alespoň mezi ty, kterým je nasloucháno.

  1. Re: AH

   Poan Bašta spoustu věcí vynechal, spoustu věcí tvrdí jinak, než jak jsou interpretovány oběma stranami konfliktu, spoustu věcí nevysvětluje.
   Kupř. jak mohl Girkin – Strelkov udělat „sám“ revoluční náladu na celém Donbassu. Po jeho znalostech zřejmě musela být nějaká minimální společenská poptávka, jinak by po Donbassu běhal sám a asi dodnes.
   A jestli Putin napsal knížku – prosím, že ji rozdal všem vojákům – dobrá. Úplně jiná věc je, kdo ji četl a dočetl, případně co si z ní odnesl.

   S názorem Putina, že ukrajinština je míchanicí ruštiny a polštiny, taky nic moc nenaděláme, to je prostě fakt. Je to zhruba stejné, jako bychom v ČR prosazovali uzákonění slezského nářečí, anebo dialektu z Moravského Slovácka.

   Pan Bašta se taky nevyhnul podání obrazu Putina jako cara – hlavy absolutistického režimu. Můžeme dlouze polemizovat o tom, do jaké míry se toto podání slučuje s prokazatelnými fakty. A nesmíme u toho zanedbat naprosto jinou mentalitu věčně ožralého a těžce nablblého ruského mužika, který je schopen postavit zbraně, o jakých se Ojrosoudruhům jenom zdá.

   Můj závěr – pan Bašta mluvil v rámci stopáže v dosti velké zkratce, takže jeho pokec je minimálně hodně neúplný.

   1. On ten obraz Putina píšícího kdesi o samotě v ústraní knížku, kterou pak má každý voják ve své torně a nábožně si z ní předčítá, se pokouší podprahově vyvolat asociaci s Hitlerem píšícím Mein Kampf.

  2. Bašta na wiki:
   V letech 2000–2005 působil jako velvyslanec v Ruské federaci[3] a poté v období let 2005–2007 jako náměstek ministra zahraničních věcí.[4] Následně byl v letech 2007–2010 velvyslancem na Ukrajině. Oficiálně odešel z velvyslanecké mise ze zdravotních důvodů. V době jeho působení na Ukrajině proběhla aféra okolo podvodů a úplatků při vydávání českých víz na Ukrajině. Baštu kvůli tomu v roce 2009 vyšetřovala česká protikorupční policie.

 4. Mým národům.

  Kdo má doma krávu
  bude více v právu.
  Nemusí mít ukrajince
  nepovolají ho na Jince
  a když udá souseda
  v městské radě zasedá.
  Kdo má doma banderovce
  má dotace na 2 ovce;
  kdo přinese plynoměr
  nafasuje teploměr
  aby věděl, jak má doma.
  Minus deset je už koma.

 5. Večerní svodka JP
  RA útočí na většině bojišť.

  Izjum – boj o vesnici Kamyševacha, jejíž ovládnutí otevírá možnost postupu ve více směrech.

  Liman – nastává nutnost evakupovat zbytky VSU na pravý břeh Severského Donce, Ukrové likvidují mosty.

  Popasnaja – město se nedaří vyčistit, je rozděleno zhruba na dvě poloviny.

  Avdějevka – pracuje se na obklíčení zdejší skupiny vojsk VSU.

  Guljajpolje, Orjechov – pracuje se na pokusu o obchvat G-p.

  Jižní část fronty – útoky RA se stupňují nejen ve směru na Nikolajev, nýbrž i ve směru na Krivoj Rog.

  Podněsterská republika – dnes přestala pohraniční služba PR povolovat výjezdy dospělých mužů do zahraničí, ve hře je zřejmě mobilizace v řádu jednotek dnů.

  Můj dodatek,
  kdo se obtěžuje sledovat svodky na mapě, zajisté si povšimne „neznatelného“ postupu RA a spol. Opravdu to jsou jednotky km denně a jednotky RA velmi často dobyté pozice opouštějí.
  Řekl bych ve shodě s Apoštolem, že Ivani se*ou na hrdinské činy a jsou rozhodnuti si cestu na západ doslova prostřílet. Prostě mydlí to do jednoho místa tak dlouho, dokud se tam něco hýbá. A když se objeví i po obsazení území ozbrojený odpor, klidně se stáhnou a mydlí to tam znovu a znovu.
  Z našich gaučových pozic to pak vypadá, že Ivan nic nedělá, jen chlastá, žere a znásilňuje všecko, co se ještě hýbá.
  Jaká je realita, těžko říci. Vycházím z toho, že jaksi zmizela bombastická prohlášení VSU, kolik Ivanů denně zařvalo a kolik ruských stíhaček bylo „prizemljeno“.

  1. Můj dojem je stejný.
   K Popasné – Z města chybí videa, takže ani ty části, které jsou označovány za dobyté už pár týdnů, nejsou bezpečné pro vojenské korespondenty. Po příjezdu ukrajinských posil z Lisičanska jsou jednotky LNR jsou zatlačovány zpět. Domnívám se, že neumí boje ve městě a kromě zkušeností jim chybí tanky, další těžká technika a drony, které se tak osvědčily v Mariupolu. Na detailní mapě Popasné je vidět dlouhý vypláznutý ruský jazyk podél západní části Bachmutské ulice, kde jsou nasazeni wagnerovci. Komentátoři, kteří město znají, tvrdí, že linie bojů je v místech, kde nízká zástavba přechází do oblastí s devítipatrovými paneláky.
   Boje na severu, kolem Izjumu, se vedou v zalesněné krajině. Vypadá to, že v noci jednotky specnazu vyráží na lov a prohledávají lesy, ničí menší skupiny vojáků – uvolněných videí je víc než hodně. O tom, že hlavně sbírají info, kam zaměřit dělostřeleckou palbu, nepochybuji – opět videa, dost ukrajinských „200“ uprostřed lesa, kde kromě rozbitých zákopů nic není.
   Co se týká VSU, počet bezpilotních letadel sestřelených mimo území Ukrajiny velmi vzrostl. Podněsterská republika se připravuje na ukrajinský útok, ale hraniční přechod vypadá takhle https://t.me/Soldierline/4710
   ta vzdálenější část mostu je ukrajinský check-point na hranici.

   1. „Podněsterská republika se připravuje na ukrajinský útok…“

    To uz prestalo byt vtipne vtedy, ked Putin tvrdil, ze Ukrajina chce zautocit na Rusko:-))).

    Zaujimave, ze sa nepripravuju na utok z Moldavska, kam aj patria. No, ale mozu ruski poskokovia a miestna ruska posadka „rozmyslat“ inak, ako Putin?

 6. V boji proti ruskému uhlíku nás důsledností zahanbila Velká Británie:
  Zakázala dovoz ruských diamantů !!

  Naproti tomu bych Putinovi přizal malé bezvýznamné plus, když váhá s obnovením vývozu sazí do evropských pneumatik.

  Saze, diamanty a kravské prdy jsou přece pouze mírně odlišné formy uhlíku, podobně jako Pekarová Masaryk a Řeporyjec jsou jen mírně biologicky odlišné formy politika.

  1. Váhání s vývozem sazí nese ovoce. Continental už před týdnem obnovil výrobu ve svých ruských fabrikách. Pneu zatím nejsou na seznamu zakázaného vývozu, ani se za ně nemusí platit rublíky.

 7. Jak jsem se setkal se dvěma ukrofašistkami.

  Dnes jsme se vrátili, byli jsme ubytováni na zámku Hrubá Skála a když jsme chodili na snídaně a večeře, dvě ze šesti servírek byly Ukrajinky. Holčiny okolo 20. let. Moc jim nešla konverzace. Patrně je tam někde ubytovali a dali jim práci, aby svým fašismem mohly otrávit i nás, hotelové hosty.
  Před tím je vyhnali ze svých domovů, aby nenapadly Rusko, ale aby mohly ve své fašistické činnosti pokračovat u nás.
  Poněkud mě překvapilo, že ani jedna neměla na své zástěře nášivku „Azov“, a ani, když nám přinesly polévku, tak k tomu nehajlovaly.
  Ale to vlastně neva. Pokud se nám povede pozabíjet 20 ukrošů, 5 ukrošek znásilnit, 50 ukrošům rozbourat baráky a 200 ukrošů vyhnat z jejich domovů, to by bylo, aby se mezi nimi nepohyboval alespoň jeden fašoun, který bude tím pádem náležitě potrestán.
  Urá Rasíja!!!

  Jo, mimochodem, jsem zpět.

    1. Jsou dvě možnosti, berrnarde. – To, co jste napsal, je nesmysl. Buď to tedy uvádíte jako žert (lidi se smějou obojímu, vtipu i hlouposti, a jednodušší povahy to zaměňují, resp. nerozlišují), nebo to myslíte vážně a pak jste případ pro Džamílu.

     A nebo, to mne napadlo až teď, chcete zdejší obecenstvo naxrat, abyste si pak mohl stěžovat, že vás napadají – protože dřív či později vás někdo pošle tam, kam slunce nesvítí.

     Přehlédl jsem nějakou další variantu?

     …dočetl jsem diskusi a vidím, že nepřehlédl, ta třetí varianta je správně.
     Berrnarde, jak chcete, je to na vás. Jestli se potřebujete hádat, vyhovím vám. Opustím svou doposud téměř nestrannou pozici a všechny invektivy, které si vykoledujete, nechám na skle, aniž bych zasahoval.

     Jestli se vám to takhle líbí, stačí říct.

     1. Vzhledem k tomu, že jsem dopředu avizoval a nijak to neskrývám, že jsem antiruský a vy zde všichni proruští, je mi jasné, že cokoli v tomto směru napíši, vždy zde většinu lidí naseru.
      Tak to prostě bude, já autocenzuru nehodlám zavádět.
      Napsal jsem, co jsem viděl.

      Nejjednodušší by bylo mě odsud máznout. Pak budete mít selánku, všichni budou se všemi souhlasit, bude vám fajn ve své pravdě, ale pak, jak již jsem zde psal v jiném postu, si vymažte tu blbinu nahoře napravo, jelikož už to potom bude pouhá hezky znějící póza, která hezky vypadá, ale neřídíte se jí.
      Je to na vás, Alefe.

      1. Ne, berrnarde. Vy jste nepsal, co jste viděl. – Chcete po mně, abych vzal váš text a slovo od slova rozebral, jaká je to blbost?

       Jestli chcete, udělám to pro vás, a tím se moje dobrá vůle směrem k vám vyčerpá. Řekněte si, vyhovím.

       1. Uz jsem to tu psal.
        Berrnard je normalni troll.
        Proste ho sef cas od casu v praci serve a on sem pak prijde prudit a nejak se to tim asi zahoji.
        Jsou to normalni sr*acky, jakych jsou diskuze na idnes a aktualne plne.
        Kdyby nechtel trollit, tak by tam sel ke svym, ale to by mu neprineslo naplast na tu bolistku z prace.
        Takze chodi otravovat sem.
        Zadna fakta, zadne informace.

      2. Na to, jaké tady prezentujete, že máte cojones, začínáte dost silně scallopovatět. Takové to ukňučené ublíženectví, když se z lesa ozve ozvěna vašeho programového rozesírání. A dost trapně působící snaha vypadat morálně nadřazeně.

      3. Trapny.
       Antirusum , tenhle nahore, dela takovou ostudu ,kdyz se nim hlasi ,ze pomaha Putinovi, kde muze..
       Navazi se ,vyvozuje cele konstrukce, plne ubohosti do mladych holek,ktere prave jemu posluhuji a donaseji jidlo.
       Malokdo umi takhle sebe tupym vytahovanim ponizovat.
       Jinak se taky domniva ,ze je neco extra na vystavu do galerie, nebo na Brnenske Veletrhy , zve na exhibicni vystavu sama sebe, kdyz se treba ozere, na vystavu a obdiv pro sebe samozrejme .
       Tedy touzi ,zizni zoufale , az pathologicky po pozornosti.
       Kazdeho , nevybira si.
       To je soucast dominantnich narcistickych povahovych rysu , pocitu sve vlastni ,nadrazene nepostradatelnosti ,jejich hysterie a posedlosti sebou samymi..Vsude musi vynikat s ramusem.
       Pro podobne priklady nemusime chodit daleko..
       Az do soucasne otrocke /s tim ostatnim/zavislosti, nadre se, /to ale netusi/,kdyz musi tomu vsemu slouzit.
       Coz je na skodu , mnozi z nich maji znacne schopnosti ,inteligenci a dalsi osobni kvality ,ktere si tak sami potlacuji a znehodnocuji..
       Odrazuji,casto znechuti tak ostatni .

    2. Bernarde v lese je těžká dřina , co?
     Běžte si odpočinout a pak to zkuste znova, dnes jako konečně pokaždé se vám ten příspěvek fakt zas moc nepovedl.
     No neobohatil jste nás, ale zřejmě vás to nijak netrápí. Hlavně že jste se vyzvracel a flusl svou jedovatou slinu
     Tak ještě zvolání
     Sláma u kravína. Volům sláma.
     Jinak dotaz, proč těm Ukrajincům nejdete pomoc?

  1. Tak znásilňování, upalování, střílení zajatců je doménou Ukrajinců, Berrnarde. Zkuste se podívat, co se dělo před válkou třeba v Oděsse. Jinak váš jistě vtipný komentář popsal jednoduchou věc a to tu, že jste se s největší pravděpodobností setkal jen se šťastnými gastarbeiterkami, které si už konečně mohly „zoficiálnit“ svůj pobyt zde, prakticky nafurt.

   Jste chytrý chlap a jistě sám nevěříte, že číšnice blbě mluvily a jsou tu měsíc nebo méně. Takové by na plac nikdo soudný nepustil. U nás nemáme funci „pomocníka číšníka“ jako v US, který/rá jen pozdraví a beze slova sbírá špinavé nádobí.

   1. V první řadě, já nechtěl být vtipný, ale ironický.
    Ale jsem veselá kopa a někdy se neudržím.

    Chtěl jsem tím poněkud nevtipně sdělit, že se mi nelíbí, když jsou trestáni hromadně i nevinní. S tím měli moji předci veliké zkušenosti a dost o tom z vyprávění vím.
    A co rozhodně vím, je, že na Ukrajině většina obyčejných lidí, kterým byly rozbourané baráky a byty, kterým byl rozsekán celý dosavadní život na hadry, žádní fašouni nebyli.
    Když mě někdo nasere, tak si pro něj zajdu do hospody, tam buď vyhraju, nebo prohraju.
    Rozhodně tam nezačnu střílet oknem kulometem, nebo nehodím dovnitř granát.
    Takhle se chová sráč, ještě k tomu schovanej někde za zlatými dveřmi.

     1. Já myslím, že vylepšil. Já s ním souhlasím třeba v tom, že většina lidí fašouny tam nejsou. Jenže pokud to dají najevo nějak viditelněji, tak od těch fašounů mohou (i mohli v minulosti) zažít mnoho nepěkného. Viz třeba když kdysi Porošenko šel demonstrovat s cca tisícovkou různých Azovců, Pravého sektoru a podobných dobytků před sídlo prezidenta (už Zelenského), že je málo „proukrajinský“.

      A jestli jsem Berrnarda v tomto příspěvku pochopil, tak chtěl ostřejšími slovy říct, že prostě „Válka je vůl“ Dle mé představy – když hypoteticky Putin pošle pár Kalibrů na Brusel a Berlín, EU půjde zaslouženě do řiti neb budou jiné starosti a já bych se měl radovat, tak rozhodně NEBUDU, pokud při tom jako kolaterální ztráty bude i Praha vypadat jako M-upol dnes a naše město jako různé Severodoněcky. Sice si budeme moci vládnout bez Euroněmecka, ale jaxi už skoro nebude čemu…

      Kdyby Berrnard chtěl nějak rýpat více, tak by měl pokládat otázky, co bude i klidně po vítězství Ruska na Ukrajině. Kdo ji bude dávat do kupy, jak to tam bude vypadat. V jedné věci je Rusko stejné s EU, USA a našimi mysliteli pověstné schizofrenií a dvojími standardy. Z jedné strany Rusko říká, že rozhodně Ukrajinu nechce, ať si vládne sama, ale zároveň tam nesmí být vláda alespoň trochu podobná té současné. Přece jen měsíc bombardování (vím, mohli daleko silněji, tzn.po americku) v lidech lásku k RF mimo západoUkrajinci osm let bombardovaného Donbasu nevzbudí.

      1. Asi tak, Auto.
       Mě sere, že na jedné straně je nějaká ideologie, asi má v něčem pravdu, na druhé straně je jiná, ta má svým způsobem taky pravdu a tak se perou, akorát uprostřed jsou statisíce lidí, kteří to odserou.
       Mě neskutečně sere ta válka. Ale v ní já vidím zničená ukrajinská města a ne ruská. Takže straním ukrajincům.
       Nejradši bych měl, abych nemusel stranit nikomu, ať se pohádaj, ale ať po sobě nestřílej.

       1. Re: berrnard

        Jestli zde máte potřebu mlíti hov… – pardon, Halefe- … mlíti fašistické exkrementy, započněte je laskavě sbírati na Majdanu od hlubokého podzimu ruku dvoutisího a třináctého k tomu.

        Tam začali soudruzi z pušek rakouské výrpoby stříleti z hotelových oken jak do demonstrujících, tak i do ukráckých polišů.

        Tam započala prasárna, která vyvrcholila grilovačkou padesáti rusky mluvících občanů v Oděse.

        Tam se položil základ k dnešním jatkám na Donbassu.
        A teď vyčůrat, jeden roháč pod jazyk a chrápat.

      2. Bohužel se v berrnardovi mýlíte.

       Berrnarda jsem z tohoto webu již v minulosti jednou vyhodil, a to za hulvátství; přečíst si o tom můžete zde: https://web.litterate.cz/berrnardovi-ale-nejen-jemu/

       Berrnard ale ten článek buď nečetl, nebo na něj zapomněl, nebo dospěl k závěru, že dobrá vůle je slabost. – Já připomenu z onoho textu to podstatné, ze kterého – a to podtrhuju – nehodlám slevit:

       Tento web jsem založil jako místo, o němž doufám, že ho bude čtenář rád navštěvovat a bude se sem rád vracet. Návštěvník tohoto webu je můj host.

       Atmosféra místa, do něhož host vstupuje, měla by být vlídná a přátelská. To je stav, kterého není v dnešní zjitřené době právě snadné dosáhnout. Při větším počtu návštěvníků se nelze vyhnout tomu, aby se tu nepotkali lidé, jejichž názory na různé věci se odlišují, někdy i velmi příkře. Proto se přimlouvám za to, abychom vedli diskusi na úrovni, kterou z nedostatku jiného přirovnání nazvu úrovní akademickou.

       Akademická diskuse je charakteristická tím, že je vedena s respektem k oponentovi. To má řadu výhod; mimo jiné i tu, že je tak debata alespoň do určité míry oproštěna od mlhy vzdutých emocí. Právě vzduté, neřízené emoce jsou tím, co z internetových diskusí činí hnůj: já něco řeknu, ty se urazíš a přidáš, já si to nedám líbit a ještě přitlačím – a už to lítá. – Do těchto poloh bych na svém webu nerad dospěl.

       Berrnard často a rád zdůrazňuje, že ve svých vstupech (vizte výše) neužívá sprostých slov. Škoda, že nečte, co občas zdůrazňuju já. A vzhledem k tomu, jaké je moje postavení na tomto webu, měl by (nejen berrnard! každý by měl!) mé názory číst jako katechismus. – Tak tedy něco z katechismu (opakuju se, opět má dobrá vůle):

       Sprostota nespočívá v užití vulgarismů. Sprostotu lze napsat slovy naprosto slušnými a formálně nezávadnými, jak si jistě každý ozřejmí, poslechne-li si debatu řeporyjského prasočlověka s jakýmkoli oponentem. Třeba „koště“: je to sprosté slovo? Ovšemže není; ale ukázat na paní Majerovou prstem a obrátit se k moderátorovi slovy „Co tu dělá tohle koště?“ je sprostota par excelence. – Věřím, že kdyby takhle vepřoryjec oslovil berrnardovu manželku, bylo by to to poslední, co by v životě udělal.

       Z berrnardova vstupu výše je zřetelně vidět, s jakým záměrem sem přichází: provokovat svým halasně roztrubovaným, vědomě přepáleným protiruským postojem, dovedeným do polohy ad absurdum. Když mu jiní řeknou, že co napsal, je blbé (ano, je), dovolává se ironie a že když ho smažu, je to cenzura.

       Na něco ale zapomněl: především na to, že smazat hulváta není cenzura. Docházejí sem i jiní oponenti, přetékající antirusismem, a nemažu je; mohl bych, ale proč bych to dělal? Hulvátství nemusí být jen sprosté slovo; hulvátské je berrnardovo chování k některým holkám tady; přijít sem, dělat vlny, provokovat a dovolávat se pak svobody slova, to je hulvátství.

       Takže s tímhle ať jde berrnard do prdele, do lesa nebo kam libo, ať si založí a vede své stránky a naplní je ironem, ironií i antirusismem po libosti, je-li toho mocen.

       A ještě něco, co taky musí zaznít: mně je úplně jedno, jestli sem chodím sám, nebo jestli je návštěvníků deset tisíc. Je mně úplně jedno, co o mně soudí nebo říká truhlík, který není s to napsat gramotnou větu a mezi ironií a hulvátstvím nerozlišuje.
       Ale bordel mně tady nikdo dělat nebude. – A kdo bude, vyletí jak namydlený blesk.

       1. Slavnej komik Leny Bruce rad a casto pouzival vulgarni a sprosty slova a tak aby nekazil lidi /byl hodne popularni/, dostal zakaz a policie prihlizela jeho predstavenim.
        Potom Leny vystoupil a nerekl jedine sproste slovo ,ale co rekl, bylo to nejsprostejsi, co kdy vypravel . Je o nem film.

       2. Jenom kratce:
        Vas prispevek urcite zabral hodne casu, na rozdil od toho berrnardova.
        Ale berrnard tu vytvoril pul stranky, kterou se musi vsichni prorolovat, a ktera ma informacni hodnotu absolutni nuly…

        1. To máte sice částečně pravdu (podstatná část příspěvku vznikla kopírováním), ale za to můj příspěvek má jistou didaktickou hodnotu. Čtivou formou v něm objasňuju, že weby se udržují ideály, na základě kterých vznikly.

    1. Přitvtvrzujete, tak taky přitvrdim.
     Jednou jste poslal fotku, když jsem jí viděl, hned jsem si řekl že ten ksicht se k vám hodí, takovej obyčejnej nafouknutej sráč, který umí hovno a jen blbě kecá.
     Ten „sráč“ kterýmu vy ani nesaháte pod kotníky se držel co mu síly stačily, aby to co se dnes děje být nemuselo. Mnohokrát o tom mluvil, nikdo jej neposlouchal. Ten člověk má velkou zodpovědnost o které vy nic nevíte .
     Víte kdo je fašista? Je to právě takový typ jako jste vy a mnozí na Ukrajině. Nemusí nosit symboly, nemusí ani hajlovat a dokonce může fašismus odsuzovat a tvrdit, že na Ukrajině fašismus žádný není. Ale to, že tiše souhlasili se zločinným režimem, který osm let ničil životy lidí s takzvaným proruským uvažováním je staví na roveň s nimi. Pro mě jste stejný typ, takový obyčejný zasraný fašista.

     1. „Jednou jste poslal fotku, když jsem jí viděl, hned jsem si řekl že ten ksicht se k vám hodí, takovej obyčejnej nafouknutej sráč, který umí hovno a jen blbě kecá.“

      Jedinou fotku, kterou jsem zde postnul, byla, když jsem si pořídil na auťák naviják, tam jsem to střihnul pod očima a ještě jsem k tomu měl půlroční vousy, což normálně nenosím.
      Prakticky z mého ksichtu nebylo vidět nic, ale vy jste evidentně psycholog, který z ní vypozoroval mé sráčovství a že umím hovno. Gratuluji.

    2. Jeden vudce videl veci podobne ,byl socialista ,spousta veci se jemu taky nelibilo a tak je chtel jenom napravit..
     Germani byli taky trestani za svetovou valku a dokonce dvakrat a byli nevinny.
     Takovej nadrazenej narod a nekdo si dovolil je obvinovat. To zadalo o agresivni pristup k veci , nejakou vetsi rvacku napr. Dojit si rovnou tam , kde se to napravi..
     Kde vsichni muzou za vsechno ,treba i uplne maly,sotva narozeny deti..
     Dost toho taky /ta shoda/,vedeli z vypraveni ,hodne se tenkrat vypravelo , ten hlavni treba 5 hodin v jednom kuse..Mel ,navic ty zkusenosti z valky.
     Jak je to casto vsechno strasne jednoduchy..

    3. Svatá slova, opravdu, o chování zfanatizované, kriminální ukrajinské sběři. Děkuji, málo komu se to tak povede.

  2. Pane domácí, tento způsob příspěvků zdá se mi poněkud nešťastným (klasik dovolí).
   Roli moderátora diskuse Vám fakt nezávidím.

     1. A dodatek, favorite.
      Ve svém postu ve 20.47 jsem nenapsal jediné sprosté slovo. Nikoho jsem nenapadl, pouze sdělil, co jsem zažil a podělil se se svým subjektivním pocitem na toto.
      Pak jsem si všiml, že na Litterate takhle nahoře vpravo je napsáno:
      „Cenzurou se nikdy nehájí pravda proti lži, ale vždy lež proti pravdě“.

      Tak jo, nelíbí se ti, co jsem napsal? Vyzýváš pana domácího, aby udělal pořádek? Jak? Aby mě máznul? Tím by ale popřel tu větičku tam v tom rohu. Teda, ty mu dáváš úkoly…

      vzkaz pro berrnarda:
      https://web.litterate.cz/tak-jsme-se-asi-dockali/comment-page-3/#comment-12623

      1. Aby jste se neposral Bernarde, nikdo nenapsal nic takového co zde vykřikujete. Nejspíše jste zase nalitej, tak jako skoro vždy v tuhle hodinu

       1. V tuhle hodinu?
        Zítra vstávám ve čtyři, to vy asi ještě budete mít půlnoc, to moc nalitej být nemůžu. By se mi pak zítra blbě hákovalo.
        Ale pokud mě někdy chcete vidět nalitýho, přijeďte ze soboty na neděli. Když jdeme s mládenci do hospody. V neděli ráno, kolem třetí se vám to může podařit, teda, jestli do tý doby s námi udržíte krok.
        Pro dnes dobrou!

       2. Re: Hnidopich

        Vy**rte se na něj, on má normální absťák, že nemohl týden fackovat svoji starou…
        Dobrou…

  3. „berrnard“
   „Jo, mimochodem, jsem zpět.“

   Že se vám do toho pletu, pane Pařízek, ale ty stěrače, ostřikovače, to nemusíte hlásit. To přece vidíte.

     1. A jaké se tu kvůli lesnímu muži vytvořilo vlákno – a o to mu přece jde, ne? Odvádí diskusi jinam, a možná i zkouší, zda by se tu v prudší reakci na jeho nesmysly neobjevilo něco, co by nebránilo Česko.

    1. Protože on je mimo furt, v práci se to oněm ví, ale z důvodu sociální empatie mu raději ráno nedávají dejchnout.

 8. Lidová tvořivost na knize ksichtů:
  Kravský trus nás nezachrání! Nás zachrání lidský trus. Kálet budeme povinně do bioplynových stanic a tím zlomíme Rusku vaz! Evropská hovna zvítězí nad ruskou lží a nenávistí. Ke konečnému vítězství se prosereme, protože na našich hovnech stojí osud Brusele, demokrácie, pravdy a lásky. Za jednotu evropských hoven, zvítězíme!
  Doba, kdy už Češi konečně v nahé pravdě uvidí, jaké stádo vymaštěných imbecilů, totálně vylízaných kreténů a naprostých debilů jim vládne, je velmi blízko…
  PS: Troufám si predikovat, že v srpnu nebo září si naše republika od Maďarů vypůjčí letecký kerosen, vysokozdvižným vozíkem naloží Zemana do letadla a ten s Babišem, který bude hlavou úřednické vlády, odletí do Moskvy sjednat pro Česko slušné a přijatelné ceny za dlouhodobý kontakt na dodávky zemního plynu.
  https://www.facebook.com/groups/344917118941679

  1. „naloží Zemana do letadla a ten s Babišem, který bude hlavou úřednické vlády, odletí do Moskvy sjednat pro Česko slušné a přijatelné ceny za dlouhodobý kontakt na dodávky zemního plynu.“ ale měli by sebou vzít alespoň část současné vlády, stačily by hlavy.

 9. Poněkud OT. My to zvládneme?

  „Dánsko bude „outsourcovat“ vězně
  Ministři spravedlnosti Dánska a Kosova podepsali smlouvu, podle níž si Kodaň od Prištiny pronajme 300 vězeňských cel.
  Dánsko bude posílat cizince odsouzené v zemi k výkonu trestu do kosovské věznice, dohodli se ve středu ministři spravedlnosti obou zemí. Pokud parlamenty obou stran dají dohodě zelenou, první vězni by mohli být na Balkán převezeni již v příštím roce.
  […]
  Po odpykání trestu budou vězni deportováni zpět do zemí svého původu.
  […]
  Dohoda uzavřená mezi Dánskem a Kosovem přichází několik týdnů poté, co britská vláda odhalila plány posílat žadatele o azyl přicházející do této země do Rwandy, kde by čekali, až jejich žádosti zpracují britské úřady. Deník The Times tehdy uvedl, že do středoafrické země budou letecky přepravováni pouze migranti mužského pohlaví.
  Začátkem dubna britská ministryně vnitra Priti Patelová odcestovala do této africké země, která se Spojeným královstvím dokončila „partnerství v oblasti migrace a hospodářského rozvoje“. Navázala tak na předchozí neúspěšné pokusy o uzavření podobných dohod s Albánií a Ghanou.
  V tuto chvíli však není jasné, zda budou zadržovací zařízení ve Rwandě spadat pod jurisdikci Spojeného království.
  Opoziční labouristé tento program odsoudili jako „neuskutečnitelnou, neetickou a vyděračskou politiku, která by britské daňové poplatníky stála miliardy liber v době krize životních nákladů a která by ztížila, nikoliv usnadnila, rychlé a spravedlivé rozhodování o azylu“.
  Znepokojení nad plány Londýna vyjádřila i agentura OSN pro uprchlíky UNHCR.
  V roce 2020 vydala organizace Human Rights Watch zprávu, v níž tvrdí, že zadržení ve Rwandě trpí svévolným zadržováním, špatným zacházením a mučením v oficiálních i neoficiálních zařízeních.“

  https://www.rt.com/news/554608-denmark-to-outsource-inmates-kosovo-prison/

 10. Pro Targuse-
  moje noticka o Podněstří byla z Telegramu a tam jsem teď našel i článek na kanále Политика Страны, který se tomuto tématu věnuje také:
  Podíváme se blíže na situaci v Podněstří, kde od pondělí prudce vzrostlo napětí.

  25. dubna neznámí lidé ostřelovali budovu MGB v Tiraspolu (hlavním městě PMR). Dnes ráno výbuchy pokračovaly. Na vojenském letišti byly vyhozeny do povětří rozhlasové věže a ozývaly se výbuchy. Místní „úřady“ již oznámily, že v tom, co se stalo, je „ukrajinská stopa“.

  Situace připomíná to, co se stalo v Doněcku v předvečer začátku velké války s Ruskem 24. února. To dalo podnět k předpovědím, že by se brzy mohla otevřít další fronta proti Ukrajině.

  Existují však zásadní rozdíly.

  Donbas má společnou hranici s Ruskem, a proto bylo zcela jasné, že Rusko může vojensky zasáhnout. Podněstří je enkláva ležící mezi Moldavskem a Ukrajinou. Ruských vojáků tam není mnoho. Ani samotná armáda DMR není dostatečně velká, aby mohla zahájit ofenzívu proti Ukrajině.

  Zároveň se již více než týden objevují informace, že se ruské jednotky připravují na postup směrem k Podněstří. Zatím jsou však v dostatečné vzdálenosti od hranic neuznané „republiky“. (východně od Nikolajeva) a nevykazují vysoké tempo postupu (již více než měsíc zde probíhají poziční boje). Není však vyloučeno, že se v blízké budoucnosti pokusí přejít do ofenzivy.

  Na základě této pravděpodobnosti mohou být pohyby v Podněstří skutečně předzvěstí přípravy útoku na ukrajinské ozbrojené síly. Tím spíše, že raketové útoky na Oděsu v poslední době zesílily. Dnes byl poškozen most přes ústí řeky Dněstr (strategicky důležitá dopravní tepna pro zásobování Oděsy od rumunských hranic).

  Zahájit invazi na Ukrajinu bez perspektivy rychlého spojení s hlavními silami ruské armády je však pro Podněstří sebevražedné.

  Protože „PMR“ nebude schopna dosáhnout vojenského úspěchu se stávajícími silami, ale dojde k velmi špatné diplomatické kolizi pro Rusko a „republiku“. Vpád z Podněstří (tedy z mezinárodně uznaného moldavského území) na Ukrajinu by Kyjevu umožnil apelovat na Kišiněv, aby agresi zastavil, a připravil by tak půdu pro útok na DMR ze dvou stran: z Ukrajiny a z Moldavska. Ta by v takovém případě dost možná oficiálně požádala o pomoc Rumunsko, které by se k operaci rovněž připojilo. V rámci mezinárodního práva se tak členský stát NATO skutečně zapojí do války na straně Ukrajiny.

  V této souvislosti Ukrajina diskutuje o nutnosti zasáhnout samotné Podněstří. Ruské telegramové kanály také aktivně píší o přípravách na „invazi“ do PMR ze strany Ukrajiny, Moldavska a Rumunska.

  Zároveň je na oficiální úrovni možnost „preventivního úderu“ na Podněstří popírána a označována za „informační dumping“. A z čistě vojenského hlediska by tato operace byla pro Ukrajinu riskantní a spojená s vtažením velkých sil do vleklých bojů na nové frontě (nemluvě o tom, že k útoku na „PMR“ by byl podle mezinárodního práva nutný souhlas Moldavska, kdy se Kišiněv důrazně drží mimo konflikt).

  Translated with http://www.DeepL.com/Translator

  1. Re: dep

   Díly za report pro všechny.
   Jinak já myslím, že snad Rumuni do mlýnku na maso nevstoupí. Jednak dostali pořádně na prdel v WWII., druhák jsou v NATO a za třetí odstrašující případ M-pol, takže jim snad zbyly zbytky rozumu.
   I když mám pocit, že se papaláši zbláznili snad úplně všichni.
   Tedy kromě těch našich. U nich to nená závada, u nich je to vrozená vlastnost. Mám pocit, že jsme si snad navolili vítěze společenské soutěže o krále/královnu blbosti.

   1. To je dusledek otaleni rusu, kdy dali moznosti,prostor a cas druhy strane zacit ruzny akce a vsehodruhu a ted nesou zhorsujici nasledky.

  2. Riesenie je pritom take jednoduche. Objavia sa zeleni muzici, parlament tejto „demokratickej“ „republiky“ odsuhlasi jednomyselne ziadost o pripojenie k Rusku a v ten isty den Putin vyhovie, lebo – chce zabranit genocide rusky hovoriacich (teda vlastne Rusov) obyvatelov Moldavska. No a potom nech sa Ukrajina, alebo hocikto iny odvazi napadnut Rusko susediace s Moldavskom…

   Zda sa vam to ako vtip? Podobny „vtip“ sa plus-minus udial na Kryme, v Luhansku a Donecku.

 11. Tak jsem si pred spanim otevrel parlamentky. Ja vul, a kliknul jsem na Bartuska…
  Kde tyhle debily proboha berou. Jeste tam zminuje Kovandu, podobny jelito.
  A to jsem myslel. ze Jurecka a jeho bioplyn uz nic neprekona.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *