16 dubna, 2024

Tak co, podumali?

Před měsícem jsem zde pouštěl článek o sobotní demonstraci na Václaváku. Psal jsem v něm, že Václavák je příležitost k semknutí a sjednocení našich roztříštěných sil i názorů. Psal jsem, že máte dvě možnosti. Buď tam jít a přispět k hojné účasti, která bude vidět i přes nezájem České televize, nebo tam nepůjdete a počkáte si, až nějakou demonstraci svolá váš oblíbený politik… A tak trochu jsem mezi řádky tvrdil, že Okamura nic svolávat nebude…

Hele, jen tak mezi námi… Mohl ten Rajchl pro propagaci této demonstrace udělat ještě něco víc? Z fejsbůku to na mě vyskakuje ze všech stran. Dostal jsem to asi desetkrát v řetězovém mailu. Dokonce i u Kmenty si toho všimli a začali rovnou vymýšlet narativy, jak se sešli „ztroskotanci a zaprodanci.“ Také Chvilkaři si toho všimli a v zájmu demokracie se chystají obsadit Václavák ještě před lůzou, aby nikoho nenechali na pochybách, co je to svoboda slova a proč my ji mít nesmíme.

Mohl Rajchl říct něco víc ke svému politickému programu? Už mi věříte, že je to, jako by pět let četl Kydy a pak z toho udělal hutný výcuc? Mezi řečníky na demošce jsou lidé z Trikolóry, strany PRO, SPD… je tam i Skála a další… Slušný potenciál pro semknutí… Slušný potenciál pro zklamané voliče jiných stran…

Důvodů, proč jít na Václavák, je hodně a za poslední měsíc jich dost přibylo. Když jsem psal svůj předchozí článek, tak ještě náš skvělý a úžasný ministr průmyslu Hýkela tvrdil, že Německo zastaví část svého průmyslu, aby domácnosti měly čím topit. Fiala ještě pomáhal přesně a adresně a vysílal pozitivní signály. Neuběhlo ani třicet dní a naše vláda nás už opatrně připravuje na neradostnou budoucnost. Už nejenže nebude dost plynu, ale hlavně se bude zachraňovat klíčový průmysl, který ale stejně krachuje, protože si nemůže dovolit zaplatit ani ten plyn, který mu pomocí svetrů vyšetříme.

Na druhou stranu má velký kus pravdy Karolína Stonjeková, která zcela správně tvrdí, že Minář dostal na Letnou 200 tisíc lidí a s Babišovou vládou to ani nehnulo, tak se nedá čekat, že sto tisíc lidí pod koněm nějak pohne s Fialou. Ne, Václavák určitě sám o sobě stačit nebude. Ale po dlouhé době zase zjistíme, kolik nás doopravdy je a s kým se dá počítat. Mohlo by to povzbudit pár lidí z průmyslu a zemědělství, kteří ještě nemají úplně stažené půlky, aby byli ochotni financovat něco nového a nebo alespoň aby pomohli pomocí své těžké techniky dělat nějaký skutečný nátlak. Myslím si, že víc se teď čekat nedá a bude to chtít mnohem víc, než plné náměstí, aby se něco změnilo. Ale je to začátek.

Já vám dneska přidám ještě jeden důvod, proč tam jít…

Jak jistě všichni víte, nikdy jsem nebyl proti Babišovi. Považoval jsem ho v naší politice za menší zlo, za což se fakt nemusím stydět, protože proti Blyštivému Péťovi byl ztělesněním racionality, organizace a schopnosti. Také jsem vždycky tvrdil, že Babiš je tak pod palbou líbodémo, že má jen své voliče a žádná americká neziskovka nebo německé velvyslanectví mu nepomohou. Dodnes si myslím, že si právě z tohoto důvodu začal Babiš brát příklad z Orbána. Ale rozpoznal tu příležitost příliš pozdě…

Když jsem se v posledních dnech díval na přenosy ze Sněmovny a poslechl jsem si projev Dona Pabla, tak se nemohu ubránit dojmu, že sleduju sestavování vlády ANO a ODS. Je to právě Pavel Blažek, který drží ruku s břitvou na Babišově tepně jakožto ministr spravedlnosti, který může hodně udělat pro to, aby byl Babiš před soudy nevinný. Kdo teď budete argumentovat nějakou nezávislostí soudů, tak to raději neříkejte nahlas, musel bych se vám vysmát. Zkrátka a dobře, nemohu se ubránit dojmu krásného politického obchodu…

Babiš bude nevinný, Blažek bude šéf a u moci zůstane ta část ODS, která má ještě pud sebezáchovy a dnes přemýšlí, jak se zbavit těch neschopných dementů v čele strany, díky kterým je brzy nejen sesadí, ale možná i zlynčují a zabijí. Zdravím Martina Kubu… A stejně jako byla mezi líbodémo přijata ČSSD, když přišel na scénu Babiš, stejně by mohl být přijat i Babiš, teď, když přichází něco mnohem horšího. Přitom pamatujete ty titulky v Respektu za Paroubka, že nacismus=komunismus=ČSSD? Jak rychle to bylo zapomenuto, když se ukázalo, že Babiš je sekáč, který se nezakecá.

Nová vláda pak rychle zastropuje ceny energií a pošle mezi lidi zase nějaké natištěné peníze (třeba 5000,- na dítě každý měsíc), tím se vše trochu uklidní, každý bude rád, že to tak dopadlo a nikdo už nebude zdůrazňovat, že jsme na tom stejně všichni o dost hůř. Babiš svoje voliče má, ODS je má (kupodivu) taky a za všechno bude moci Fiala s Rakušanem. Piráti zřejmě vycítí změnu větru a včas se přidají na tu správnou stranu.

Myslím, že právě toto dilema teď řeší Babiš. Má hodně odpůrců. Většinou nezaslouženě. Ale v parlamentních volbách se dozvěděl své limity. Dozvěděl se, že milion lidí „nechalo raději propadnout své hlasy,“ než aby zvolili jeho. Dozvěděl se, že chce dělat covidovou diktaturu, že je jedna ruka s bruselskými papaláši, že je takový maskovaný líbodémo (podle mě nic z toho není pravda), zkrátka narazil na své politické limity a tak změnil strategii. Jako milion potenciálních voličů nevěřilo jemu, tak teď on nevěří v milion nových potenciálních voličů. A vláda ANO s ODS je z toho pro něj cesta ven. Pak se uvidí…. kdo z politiků přemýšlí dál než do příštích voleb? Putin?

Zkrátka abych to zjednodušil… pokud se vám nelíbí spojení ANO a ODS, tak byste měli asi podpořit Rajchla a ostatní na demošce, protože volby ještě dlouho nebudou a nebylo by špatné parlamentní protagonisty alespoň trochu zneklidnit, aby si uvědomili, že je tu i hentý lid… Nebo běžte někam podpořit SPD, až Okamura spustí nějakou nátlakovou akci… pokud ji spustí.

Babiš tu svojí akci s nedůvěrou vládě rozjede teď ve čtvrtek že? A pokud by Fiala padl, žádná policejní kontrola ani žádné stržené troleje neudělají proti demonstraci tolik, jako pár modroptáckých hlasů, které položí vládu ještě před demoškou… Pokud čtu signály správně, v pátek se to dozvíme. Bimbo už je také připraven, Blažek už u něj byl. Babiš je připravený vždycky.

Takže rozumíme si ne? Demoška je první krok, který nám má především ukázat, kolik nás je a s kým se dá počítat. I když se vše povede, žádné mávnutí kouzelným proutkem nebude. Když Minářovi a jeho americké soft power byly k ničemu dvousettisícové demonstrace proti Babišovi, který v klidu dovládl až do voleb, tak stotisícový Václavák také nejspíš nebude znamenat změnu. Ale mohl by ke změně povzbudit. Minimálně bychom o sobě měli dát nahlas vědět, protože trio B+B+B (Babiš Blažek Bimbo) zřejmě bude schopné upustit v Kotlince páru a zachránit hentů ojropsků demogracyju alespoň do jara… Než se ukáže, že věčně se prachy tisknout nedají…

Tož ještě pár dní dumejte.

264 thoughts on “Tak co, podumali?

 1. Než mne pan Nula zase smázne, třeba se na to někdo stačí podívat … !!!!!! až z usa …. https://www.youtube.com/watch?v=-VYZGuaqT5Y- znovu a znovu a znovu … irák, sýrie, ukr …náto, naši situaci a politiky krásně vystihl, není moc co dodat; škoda, že se nenajde nějaký hekr, kt by to dostal místo zpráv do čt1!

  1. Číst by si to měli někde úplně jinde. Všude tam, kde mluví o věrném „přátelství“ a „spojenectví“ s USA.

 2. Ve zprávách RockRádia jsem zaslechl informaci, že Britové budou zřizovat tzv. „tepelné banky“.
  Míní se tím veřejné knihovny a podobné budovy, kam se budou moci chodit sociálně slabší ohřát.
  Zajímalo by mě, co na to Angličani, s jakým klidem to vezmou..
  Zřejmě to mysleli úplně vážně a tu zprávu mělo rádio i ověřenu z britského tisku, protože RockRádio je Slušné rádio a jistě by nám nekecalo.
  Stýská se mi po RockMaxu, to bylo aspoň rockmetalové rádio..

 3. Hudec napsal:

  NAŠI DOSAVADNÍ PROSPERITU NAZAJIŠŤOVALA EVROPSKÁ UNIE, ALE LEVNÝ RUSKÝ PLYN !

  To je jádro pudla. To je třeba šířit, to lidi docela dobře pochopí, protože k pochopení toho, je docela krátká cesta, která bud zřejmě doplněna i docela drsnou empirickou zkušeností.

  Již to okolo sebe dělám a mám docela ÚÚSPĚCH!

  1. Konečně si toho někdo všiml.
   Ten „bonmot“ sice není můj, ale přesto (nebo právě proto) mi přijde geniální.

 4. Takže novodobá ardenská ofenziva dopadla… jako v Ardenách. Těch dvanáct set mrtvých za dva dny… naprosto zbytečně zmarněné životy.

  1. chodí internetem:
   „Je nám jedno, kolik Ukrajinců zemře. Kolik žen, dětí, civilistů, vojáků zemře. Tahle válka je jako důležitý fotbalový zápas a my chceme vyhrát,“ vysvětlil bývalý senátor Richard Black, který desetiletí sloužil v americkém námořnictvu. Video s jeho výroky se v současné době šíří po sociálních sítích.
   Podle Blacka nenese Moskva ani vinu za začátek války. Dokládá to tím, že vojensko-taktická věda předpokládá poměr 3:1 mezi útočícími jednotkami a obránci – pouze v tomto případě má útočník šanci zvítězit na bojišti, vysvětluje bývalý republikánský senátor. Na začátku války však měly Putinovy ozbrojené síly v oblasti pouze 160 000 mužů, zatímco Ukrajina soustředila 250 000 mužů pro plánovaný útok na Donbas. Jeho závěr: Putin byl nucen zaútočit, aby zabránil Ukrajině v útoku na Donbas.
   „Ukrajina nemůže rozhodnout o míru. Rozhodnutí o míru lze učinit pouze ve Washingtonu, ale dokud budeme chtít pokračovat v této válce, budeme bojovat, dokud nezemře poslední Ukrajinec,“ uzavírá Black.

   což mi připomnělo slova někdejšího velkého Evropana Himmlera, který se vyjádřil ve smyslu, že smrt tisíce mrtvých ruských žen ho zajímá jen do té míry, pokud předtím stihly vykopat zákopy pro německé vojáky.

   Myslím, že ty kultury a přístupy jsou dost podobné.

   1. Není to Putinův agent? Tohle se přece neříká nahlas. Co když si to přečtou nějakí ukrajinští vojáci na frontě?

 5. Jak je to vlastně s náma, co prej hoříme a máme každej den nutkání to každýmu sdělit … takže si, bohužel, dám:

  Blbíš a dvojakost aneb kurva, tohle se snad ani nemůže!

  Z „dob Orgánů na Ukrajině“ mám jistou slabost pro našeho vlka, protože nikdy sem nečetl tak dobrou práci intervjůka! Fakt to myslím zcela vážně! Někdy však mám silnej pocit, že je dvojakej. Až ták je pro mě někdy k neučtení až zabití. Občas by mu neuškodilo se zastavit a podívat se přes rameno, aby zjistil, co vlastně vyvádí.

  Vždycky sem záviděl lidem, který si mohou dovolit nad svejma chybama či hloupostma mávnout rukou, protože já si to nemohl po celej svůj život dovolit, neboť sem se musel pod každou mou čárou a každej můj výpočet podepsat s vědomím, že ten podpis si mě najde i na smrtelný posteli (= což má někdy, ještě dneska, za následek bezesný noci, a to ještě můžu mluvit, na rozdíl od soudně stíhaných, o štěstí… kdo nezažil, ať radši nechá bejt!).

  To je asi tak v kostce ten rozdíl, mezi nezodpovědností a zodpovědností, mezi plácáním a neplácáním, mezi vím a nevím, mezi radama a doslova blbostma a … a mezi Fialou a dejme tomu Albertem Einsteinem (i když oba byli taky profesoři).

  Jako třeba tohle:

  „Superneschopná vláda, je tak mimořádně mimo, že si to jeden neuměl před pár měsíci ani představit, že by něco takového mohlo vládnout téhle nešťastné zemi…“

  „Jenže teď se probouzejí do reality a zdá se, že už jim(???) leccos pomalu začíná docházet! Pomalu….

  ( https://vlkovobloguje.wordpress.com/2022/08/30/uvodnik-dnesni-kosy-uz-vi-ze-s-energiemi-jsou-v-prusvihu/ )

  a pro změnu zase tohle:

  „ A hrozí, že když je podpořím, tak můj hlas získá ve skutečnosti především Babiš, SPOLU a Okamura. A to je moje noční můra.“

  „ A kdyby mi byl předložen důkaz, že opravdovými reprezentanty Pirátů jsou jejich europoslanci Gregorová, Kolaja a Peksa, tak si radši useknu ruku, než by použil jejich kandidátku. Ale dokud to diriguje Bartoš, Michálek a Ferjenčík, jsou akceptovatelní.“

  „ Že vás na Piráty nepřemluvím? Zapomínáte, že oni jaksi nekandidují samotní. Jsou tam ještě Starostové. To už není ani zdaleka ten vyjevení Gazdíkův houfeček, netušící, co si má sám se sebou ve velké politice počít…“

  “Chci vás upozornit, že komu se Piráti nelíbí, má možnost kroužkovat na poslat na první místa kandidátky čtyři starosty! Neudělá chybu.“

  ( https://vlkovobloguje.wordpress.com/2021/10/07/na-jakych-vazkach-a-s-jakym-zavazim-vazi-pred-volbami-vlk/ )

  … kurva už, tohle se snad ani nemůže … nebo jó?

  1. To mi zní jako jásavá podpora Pirátům. … chápu to správně?

   Asi by bylo nejlepší se Vlka zeptat. Jestli není hňup, musel to od té doby nějak probrat a třeba prozradí, co ho k tomu vedlo a jestli na to hledí s odstupem jinak.
   Mýlit se je lidské, mouří se učí z chyb jiných, prvolezci z vlastních a kdo není hňup, svoje chyby si uvědomuje a přemýšlí o nich.

   1. Nic noveho pod sluncem. On je tak zakouslej proti Babisovi (a Okamurovi), ze podpori kohokoliv. A za rok si bude sypat popel na hlavu. On si to vlk neprizna, ale ten lepsolid v nem proste hnipe.

    Ale zpravy vystourava dlouhodobe zajimavy, to zas ano.

   1. to Suchánkovo:
    „My, občané s různými názory, politici z ‚konkurenčních‘ politických stran a hnutí i aktivisté z různých spolků a organizací jsme došli k názoru, že nadešel nejvyšší čas se SPOJIT a společně bojovat o budoucnost naší země!“

    se má úplně stejně, jako to má prdlá profesorka Susan Arndtová, podle který by se indiánům zřejmě mělo říkat nerasisticky:
    „ti původní obyvatelé Ameriky“

    Konečně indiánskej potomek Siouxů Robert Packard se k tomu vyjádřil. Jiným i slovy, koho zajímá, co se líbí nějákýmu Suchánkovi!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *