22 června, 2024

Tahle doba se začíná natolik blížit té minulé, že bych to začala citátem z Černých baronů a majora Terazkyho. „A čo si predstavujete pod pojmom absurdný, Kefalín?“

Snad jedině tak by se dalo totiž okomentovat odvolání docenta Ševčíka z pozice děkana fakulty.

A proč? Těch důvodu je samozřejmě víc, od naprosté politické zvůle a mediálního lynče, po protesty pár zastydlých puberťáků před fakultou. A kdo že jim naslouchá? Kdo že je hlavní iniciátor jeho vyhazovu? Rektor Dvořák. Muž, který sám má za sebou takový škraloup, že tzv. a smyšlená provinění docenta Ševčíka jsou proti tomu naprosto marginální. I kdyby byla pravdivá.

Pan rektor byl totiž předseda dozorčí rady v jedné z nejostudnějších firem moderních dějin. Firmy Key Investment. Tato firma v době přítomnosti pana Dvořáka v čele dozorčí rady okradla stovky českých občanů a desítky městských částí a obcí o veškeré jimi vložené prostředky. Jenže zatímco hlavní postavy skončili ve vězení, pan Dvořák i díky správným konexím vězení unikl. Ovšem už jeho samotná přítomnost v této společnosti v době jejích největších podvodů je ostudná a měla by znamenat konec jakékoliv veřejné funkce.

A tak říkám, absurdní opravdu je, aby na odvolání docenta Ševčíka trval nejvíc člověk, který sám poškozuje jméno nejen VŠE, ale celého vysokého školství obecně a navíc si ještě hraje na morální maják. Ten tam nemá co dělat. Nikoliv docent Ševčík.

Další díl do této absurdní tragikomedie vložili naši veřejnoprávní novináři. Dvořák byl v celé řadě rozhovorů během této kauzy, ale ani jednoho z nich nenapadlo se na tuto kauzu optat. Protože zlo na té správné straně přestává být zlem.

Celou špinavou minulost pana rektora musí vytáhnout až víceméně lokální novinář. Je to neuvěřitelné, co všechno se může stát, a kam jsme se to posunuli. Jenže pokud tolerujeme bezpráví vůči někomu jinému, musíme si uvědomit, jak lehce se to může obrátit proti nám samotným.

Já sama tohle nikdy dělat nebudu. Nemůžu se jen tak koukat na to, jak se tu hází právní stát do kanálu a jediné na čem záleží je poplatnost tomuhle režimu. To jen kdybyste někdy přemýšleli nad tím, proč dělám to, co dělám, a proč mi to za to stojí. 🙂

Skončím parafrází citátu ze stejného filmu. „Chce se mi z vás zvracet vážení.“

62 thoughts on “Tahle doba se začíná natolik blížit té minulé, že bych to začala citátem z Černých baronů a majora Terazkyho. „A čo si predstavujete pod pojmom absurdný, Kefalín?“

 1. Žerte se a perte se, jen houšť a větší kapky. Zbytečná škola, zbytečná fakulta, zbytečný děkan i zbytečný rektor. Boje novodobých papalášů, zejména „bývalých“ komančů mi nervou žíly. Důrazu tomu článku nepomůže ani proložené řádkování, o aktivistickém nadpisu už vůbec nemluvě. Na autorku mám už svůj nikterak pro ni lichotivý názor. Její věc a její boj, leč určitě ne můj.

  1. Jak de vo akademika , poucovaciho peedagoga, ynetelegenta , s velkym IQ ,
   tak je vohen na strese..
   Pac musi bejt Kult a totem s modlou ,ikonou ,nedotknutelnyho ,nad akademismu.
   Vo jiny vobyc lidi nejde. Nikdy ? Nikdy!

  2. Bohužel její nadpisy ničí přehled posledních komentářů, jinak by mi to bylo zcela ukradené co a jak píše.

 2. Tato doba se moc nepodobá té minulé.
  Minule se lhalo, to ano. Nebyla zaručená svoboda po projevu. A někdy nebyly banány. Pomeranče občas jenom kubánské, které mi moc nechutnaly. Nebyla PCčka. Rifle se kupovaly za bony v Tuzexu, tedy prakticky na černém trhu. Nedalo se jezdit na dovolenou na Západ (devizový příslib atd.) Ubozí herci/režiséři/zpěváci a další umělci trpěli v nesvobodě (Zajímavé je, že když dostali svobodu, dělají jenom sračky. Navíc mají zjevně selektivní paměť.). Na auto se muselo šetřit, často řadu let. Nebyly hypotéky (Opravdu je to vymoženost? Nemá to vůbec nic společného s dlužním otroctvím?). Atd.

  Ovšem:
  – nebyl státní dluh
  – nebyli bezdomovci ani žebráci
  – zdravotní péče, včetně zubařské, byla opravdu bezplatná. Ne, jako dnes.
  – nikdo se nemusel ponižovat na úřadu práce (který neexistoval)
  – byla povinnost pracovat. Kdo nepracoval, šel do basy.
  – úroveň školství byla mnohem výš, než dnes
  – nebyla negramotnost
  – nehrozilo, že by někdo (myslím tím normální lidi) neměl co jíst
  – stavěly se továrny a elektrárny, kravíny, vepříny (Teď se staví blbosti, jako O2 aréna)
  – v potravinách jsme byli soběstační, brambory se pěstovaly u nás – nemusely se dovážet ze Španělska.
  – ministerstvo zemědělaství nemělo výzkumné granty na pojídání hmyzu
  – nebyli exekutoři (protože na dluh jste nic nekoupili)
  – určitě jsme nebyli tak blízko třetí světové
  – atd.

  1. Ale byly pujcky, třeba novomanželské a na barák vám taky půjčili, 10 litrů bezúročně i zaměstnanecké a když jste byl dobrý pracovník, tak vám něco II odpustili.

  2. Pridala bych vyborne cerstve potraviny (i kdyz sezonne byl vyber zeleniny nekdy mizerny). Nejlepsi brambory na svete. Chleba, po kterem by se clovek utlouk. Opravdove loupacky! A bozsky nanukovy dort! To zase ochutnam az v zivote pristim. A temer vsecky potraviny ke koupi za rohem.

   Ach. Stare saliny! Ty drevene, co jim obcas spadlo rahno dolu… a pani ridicka musela vybehnout… a kdyz bylo narvano, mohla jsem viset v chumelci lidi na plosine… ja mam tak trochu klaustrofobii. 🙂

   Jak zpivala Hana Hegerova… boze muj, ja chci zpet.
   https://www.youtube.com/watch?v=6tVcJ8NDxcU

   1. Chleba býval mizerný a maximálně 2 druhy. A výborné české potraviny….no kdo chodil do školní jídelny, tak se s nimi nesetkal

    1. Gaio, v tomhle pořád – a naprosto kategoricky – zevšeobecňujete/přeháníte/kecáte.

     Pokud ve VAŠÍ školní jídelně vařili špatně, proč s tím Vaši/vaši rodiče něco neudělali?

     Fakt holý neštěstí, že „maximálně 2 druhy chleba“.
     Ovšem býval výbornej – na rozdíl od těch osmadevadesáti nebo kolika druhů dnes.
     Jedinej jedlej je (pro mě) žitnej bezdrožďovej z Lidlu (jsem zvědavá, jak dlouho mu to vydrží – nedělám si iluze).

     A ano, VÝBORNÉ české potraviny – narozdíl od dnešních NEjedlých NEčeských otravin.

    2. Vy abyste něco nepohanila.
     Vysvětlete mi, že za bolševika jsem běžně dávala králíkům sušené pečivo a byli v pohodě.
     Dnešní suchý chleba je nadýmá a mají po něm problémy se zažíváním, proto jim ho dávat nemůžu, musím kupovat drahé granule. A nechtějí ho žrát namočený ani slepice.
     A na závěr, moje dcera jednu dobu dělala pro pojišťovnu a byla pracovně v pekárně. Oni tam dávali do těsta mražené staré pečivo. A jelikož jim to nekyne, tak tam cpou samé sajrajty. Fuj.
     A blivajzy ve škole občas ochutnám. Dost často přijdou vnučky hladové, protože jim nechutná.

    3. Lzete.
     Chleba byl vynikajici.
     Na skolni jidelnu rad nevzpominam, ale to s ceskymi potravinami nesouvisi – dalsi vas prolhany argument.

    4. No, my měli ve školní jídelně opravdu výborné jídlo a dodnes se tam vaří výtečně i pro seniory. Černý i bílý chléb byly také moc dobré a vydržely měkké déle než ty dnešní, které hned plesniví.

   2. Ještě jedno – všechno procházelo kontrolou, takže jste nemuseli s lupu luštit, co to obsahuje, aby to s vámi nešvihlo. Ba i dovozové věci musely přes hyg. kontrolu – hlavně ty, aby .. njn… bejvávalo

   1. Zažila jsem to u sestry, když emigrovala s manželem. Ale bydleli u matky a nic nesebrali.
    Dnes vám exekutor dost často sebere víc než má.

 3. Černé barony jsem četla ještě za bolševika v nějakém časopise úplně vzáádu a řehtala jsem se jako kůň…
  Todle ale k smíchu vůbec není.
  Padesátá léta byla po válce a lidé si mysleli, že bude lepší doba. Kupodivu pak ti co dělali padesátá léta, dělali Pražské jaro a pak z nich byli straaašní demokrati.
  Moji rodičové se narodili před válkou, dospěli v padesátých letech, můj manžel se v padesátých letech narodil, říkali, že to bylo těžké, ale nebylo to tak hrozné.

  A teď? Teď už to bude asi jen hrozné…

  1. Máte pravdu. V posledních 30 letech se ze začátku trošku kličkovalo, ale dnes už máme směr pevně v merku.

 4. US dopravní letadlo kroužilo kolem Prahy….Oficiálně, že potřeba vybrat palivo. V době demonstrace proti US základně? US embassy to bere vážně. Opatření pro případnou rychlou evakuaci?

  1. Join us on theapp
   BAVOROVY POZNÁMKY

   Search…

   Log In

   „Nad Prahou pořád dokola kroužil americký letoun“

   (…) Strategický transportní letoun Boeing C-17 Globemaster III amerických vzdušných sil v úterý po poledni kroužil nad Prahou a částí Středočeského kraje. Nejméně desetkrát opsal pravidelný ovál, načež pokračoval dál směrem na Čáslav, kde ve 14:18 přistál. Podle Řízení letového provozu (ŘLP) potřeboval spotřebovat přebytečné palivo.
   Letoun s volacím znakem RCH316 podle serveru Flightradar24 vyrazil v 11:53 (SEČ) ze skotského Glasgow. Nad českým hlavním městem začal po poledni opisovat pravidelný ovál, u Úval se stáčel na sever a u Čelákovic zpět na západ až k Suchdolu, odkud zamířil přes Letnou nad Žižkov a opět na východ. Takových okruhů provedl nejméně deset.
   „Letoun americké armády směřující na letiště v Čáslavi měl příliš mnoho paliva k bezpečnému přistání na runwayi, požádal proto o několik okruhů, aby palivo vyčerpal,“ řekl Novinkám mluvčí ŘLP Richard Klíma.
   Boeing C-17 Globemaster III je velký strategický letoun americké armády. Slouží k přepravě všech druhů nákladu k hlavním nebo k předsunutým základnám. Je také schopný taktické přepravy, evakuace a výsadkových misí. Stroj pojme 144 vojáků nebo 102 výsadkářů či 78 tun nákladu.
   Právě dnes poslanci ve Sněmovně probírají dohodu s USA, kterou česká vláda schválila letos v dubnu, v květnu ji ve Spojených státech podepsala ministryně obrany Jana Černochová (ODS). (…)

   1. Re: liška

    A všechny lišky se tváří, že tomu beze zbytku věří. Uplně-ganc-cype.
    A Targusové taky.
    Piloti si vzali tolik paliva, že ho nestačili po cestě vychlastat. Úplně normální stav. Že by se předem zeptali nějakého chytrého soudruha, kam že to vlastně mají letět a že by jim jiný ještě chytřejší soudruh přečetl z tabulek, kolik mají natankovat, to se prostě v Ojropě NEMŮŽE stát.
    A teď tu o Rákosníčkovi, ten furt čuměl na hvězdy, možná zahlídl i to soudružské lítadlo.

   2. netreba hledat vsude konspiraci – cele cviceni letal z caslavi americky dron MQ-9 Reaper , vidali jsme ho pravidelne, cely ansambl privezl tenhle c 17 a k nemu jeste dva c 130, ty odletaly take dnes, draha v caslavi je kratka, zduvodneni o palivu asi sedi.

   3. Tohle je mozne. A duvod muze byt ciste technika, neni treba konspirovat…
    1) Je to velke transportni éro – hodne zere, kdyz je plne a mene kdyz je prazdne
    2) ma predpisy danou nejakou minimalni bezpecnostni zasobu paliva (i pro prazdne muze byt celkem velka) a tim i danou vzletovou hmotnost.
    3) z Glasgow je to pro letadlo co by kamenem dohodil.
    4) Pro kazde letadlo je dana nejaka maximalni pristavaci hmotnost, pri ktere se letadlo jeste neznici – prezije podvozek i gumy a zaroven dobrzdi na draze minimalni delky, ktera je pro kazde letadlo taky dana. Tato hmotnost byva vyrazne nizsi, nez vzletova – pocita se se spotrebovanim paliva za letu.
    5) Pokud se vam to blbe potka, musite nekde krouzit a vytratit palivo abyste mohli bezpecne pristat.
    6) neni treba nahodou v Caslavi pro takovou obludu kratka draha – to by lecos vysvetlovalo. A taky se to mohl US kapitan dozvedet az za letu. Pochybuju, ze namachrovany amici se zabyvali pripravou a letovym planem pro pristani nekde v prdelakove pod kleti kdyz si vetsina z nich mysli ze sousedime s Irakem a Afghanem…

 5. Paní Marková by měla zklidnit hormony. To nezná bajku o medvědí službě. Vždyť je to stejné jako s tou učitelkou. Holt to pokračuje. Vypadá to, že ten rektor, když už se vyškrábal na tak vysoký/zdánlivě/ post se bojí, aby jej někdo nesundal. I když v podstatě je to člověk, který vlastně není, platí-li přísloví, že kdo není ne WIKI – jako by neexistovat. Aspoň já nic nenašla- ale možná mi blbne vyhledávač.
  Ani nevím, proč členové toho senátu jaksi změnili názor – zda dobrovolně či pod nátlakem. Srandovní je hodnocení celé akce na seznamu. – k tomu se nedá co dodat no a potvrzuje to co většina ví.
  Snad nejlepší by bylo tuhle fakultu zrušit, jak navrhuje Seznam. Protože těch ekonomických lemplů sype ostatní vysoké školství neúrekom.
  Ale zase bych jásající vyhravší varovala – tak jako dřív existence tzv. podzemí je velice nebezpečná, nebudou mít kontrolu nad tím co a kdo a kde. A taky že není sice reklama jako reklama, ale jak usoudili chytří v Seznamu, snad v nadějí na další a další zajímavé články a hodnocení, se bude Ševčík soudit a oni budou mít zase co psát. Ale má to i druhou stránku – kdo ví co odkud vyleze. A taky nic netrvá věčně…
  to jen tak zepár babských postřehů.

  1. Když jsem včera našel zmínku o senátování docenta Ševčíka, dozvěděl jsem se, že se účastnil demonstrace na Václaváku. Ale nikdo z povolaných Rakušaša a Koudelníka nemá asi jedinou fotku Ševčíka v davu demonstrantů. Ovšem toho Wagnerovce mají fotek hafo.
   Také jsem se dozvěděl, že Ševčík se účastnil útoku na svržení ukrajinské vlajky (která není vlajkou, ale prý bannerem) z nějakého Národního muzea, patrně českého. Ovšem i tady ostražití fotografové poněkud selhali.
   Jestli je v České republice nežádoucí, aby se intelektuálové účastnili politických akcí proti režimu, nastává situace, kdy je naprosto nutné všechny intelektuály a celebrity pozvat k PROVĚRKOVÉ KOMISI, kde nejen podepíší loajalitu stávající vládě ČR a také věrnost EU a NATO !
   Kdo odmítne podepsat, toho zveřejnit nejen v médiích, ale jejich seznamy opět vyvěsit na všech veřejných místech jako za dob budování jediné správné světové Říše.
   Praha a Láska Západních hodnot musí pšece svítěsit nad lší a nenáfistí!

 6. On byl, chapeček podnikavá Petr Dvořáků, také do února 2021 členem správní rady Colosseum, a.s. , nyní „Bohemian Empire, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.“ (jakýsi Štěpán Pírko).

 7. Vážení.
  Místo toho,abyste se trefovaly do Ševčíka,Dvořáka,tak se trefujete do paní Markové.
  Co si pamatuji,Ševčík také měl slabší až tmavé chvilky.

 8. Mně se chce taky zvracet.
  … toho vína včera bylo moc..

  Si z Frau Markové dělám prdel, jako ze všech vždy a fšude-uplně-ganc-cype.
  Co provedl Dvořák, mi je šumák. Zlodějů je v tomto pokusus o stát tolik, že kdyby je všechny přes noc pozavírali, ráno by mi neměl kdo prodat rohlíky.
  Stejně tak by mělo být VŠEM jedno, co si dělá Ševčík ve svém volném čase, pokud jej na akci tohoto typu nedelegoval jeho zaměstnavatel v rámci plnění pracovních povinností, vyplývajících z oboustranně podepsané pracovní smlouvy.

  A dobré jméno jeho zaměstnavatele? Dobré jméno nemůže mít nikdo, kdo pěstuje „studijní programy“ typu //politický geograf, teatrolog, kulturní folklorista a spol., to vše na „katedrách studií východoevropských zemí“ a jim podobných//, které následně odměňuje tituly. Bc a Mgr.

 9. Vidláku,

  mohl byste říct paní Markové, aby ty svoje titulky poněkud/výrazněji zkrátila?
  Ona se nikdy nepodívala, jakej bordel/znepřehlednění to dělá v „nejnovějších komentářích“?

  Díky.

    1. A také se divíte jako já, když zemědělec píše o Ševčikovi a Dvořákovi ač o nich v celém nadpisu není ani slovo ?

     1. Re: Vevča

      Spiritus je vždycky správný.

      Špyrytus v goralském dialektu znamená totéž, co „líh konzumní neředěný“.
      Tak těch 96 % je ideální stav.

      Pokud nemáte plechovou hubu, zředíte před požitím na místě činu. Výhodou je, že to můžete ředit i vodou z kaluže. 96 % nepřežije žádný organizmus.

      Můj ujec si každé ráno čepoval denní dávku „do plaskočka“.
      Plaskoček označuje dvoudecovou placatku ze skla, ve které se kdysi prodával Tuzemský rum.

      Materiál ujec ředil „podle aktuálních podmínek“. Přeloženo do češtiny, jak moc měl ten den vyplechovanou hubu.

      I přes tento zvyk nebyl ujec alkoholikem.
      Alkoholikem byl ujcův kůň. Jmenoval se Fuxa. Každý ujcův kůň se jmenoval Fuxa podle německého slova Fuchs – liška.

      Fuxa po každé šichtě v lese vyžadoval zastávku u nejbližší horské chaty. Od chaty se nehnul do té doby, dokud nedostal na malém talířku velkou štamprli rumu.
      Když cesta z lesa do stáje nevedla okolo nějaké hospody a ujec se domníval, že ušetří za rum, třetí den ráno Fuxa předstíral, že asi tak za minutu umře. Ujec mu proto musel „zeštelovat“ dávku ze svého „špyrytusa“ a osladit mu jej domácím karamelem.

      Ujec jednou pravil, že Fuxa je vychcaný jak díra do sněhu.

      1. Moc pekne, Targusi.

       JiH: jasne, jde tu jen o ten nadpis, a o to, ze opakovane prosime o zmenu, a ani pani M. ani Vidlak se neozyva.

       Asi nas pani M. vubec necte.

  1. Vevčo, Starý kocoure, Tymákovane, lujjzo. Rozumím vám tak, že šťourat se ve formě projevu autorky článku je, za dlouhé chvíle, méně nudné, než šťourat se v nose. Abych byl věcný – já formu onoho článku beru za vtipnou. JiH

   1. 1. Rozumíte nám špatně.
    2. Zmínila jsem se pouze o nadpisu – nikoliv o článku.
    3. Nechápu, proč do toho pletete Vaše šťourání v nose.

    1. Ozývám se také, protože jsem byl jmenován. Psal jsem jen o nápisu, ono kdyby se nepsalo o nápisu, tak by tu moc reakcí nebylo, jak je vidět.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *