18 července, 2024

Podrobná mapa útoku Prigožina na Moskvu

Podrobná mapa útoku Prigožina na Moskvu následuje.

První polní tábor pro 8 tisíc wagnerovců už je v Bělorusku připraven. 200 km od ukrajinských hranic, 300 km od Kyjeva. Začínají se tam muzikanti stěhovat ode dneška.

Je to první etapa, ve druhé etapě se staví další tábory a pak se bude stavět už stabilní základna, kde budou moci bydlet i rodiny bojovníků.

Mezi Ruskem a Běloruskem pendlují vojenské Il-76 s neznámým nákladem.

25 thoughts on “Podrobná mapa útoku Prigožina na Moskvu

 1. Generálny štáb obklopila všeobecná atmosféra podozrenia. Napriek všeobecnej ústretovosti sa tón viacerých náčelníkov dramaticky zmenil: nervozita postihla nielen Gerasimovovu skupinu, ale aj Surovikinovu skupinu. Kým prvú obvinili z nerozhodnosti a zlyhania, druhú obvinili z napomáhania vzbure.

  Najväčšie šťastie mal námestník ministra obrany Jevkurov, ktorému sa podarilo úspešne prejsť do kategórie „vyjednávačov“, čo mu umožnilo dištancovať sa od udalostí, ktoré sa odohrali na veliteľstve Južného vojenského okruhu 24.

  Napriek tomu, že na škandalóznom videozázname bol s Alexejevom, dokázal nepovedať nič zbytočné a hlavne ako prvý zdvihol telefón počas telefonátu bieloruského prezidenta Alexandra Lukašenka, v dôsledku čoho nebudú voči námestníkovi ministra žiadne sankcie.

  Úloha Mizinceva, bývalého námestníka ministra obrany pre vojenskú logistiku, tiež nie je úplne jasná a jeho priatelia v NSDC váhajú, či majú s bývalým šéfom udržiavať kontakt. Okolnosti jeho pobytu 24. júna a jeho úloha v udalostiach sa objasňujú. Či bol Mizincev tajným agentom v tyle nepriateľa, o ktorom hovoril Zolotov, zostáva záhadou.

  @arbat

  Zdroj: @rybar

  Sledujte a zdieľajte
  https://t.me/casusbellilive

  Linky:
  https://t.me/rybar/49102

 2. Číst to nebudu, stačí mi nadpis:
  Náborová střediska PMC Wagner po celém Rusku zahájila znovu provoz a byly spuštěny nové kampaně na nábor nových rekrutů! Nikdo z Wagnerovců smlouvu s Ruskou armádou dosud nepodepsal, všichni tak zamíří do Běloruska. A běloruská opozice bije na poplach, že má zaručené informace o výstavbě výcvikových táborů PMC Wagner v Bělorusku, ten první z nich pojme 8 000 mužů a nachází se 200 km od ukrajinských hranic! Alexander Lukašenko potvrdil příjezd Jevgenije Prigožina do Běloruska, úkolem Wagnerovců bude výcvik Běloruské armády na moderní způsoby boje! – https://aeronet.news/naborova-strediska-pmc-wagner-po..

 3. Je třeba přiznat,Wágnerovci byly úspěšnější na Ukrajině,než více tisícová Ruská armáda.
  Jenže,bez podpory Ruska a ve všem,by nedokázali nic,jaké byly požadované odměny nikdo neví,ale přeji jim to.Možná ještě o nich uslyšíme a v tom dobrém počinu.

 4. Podle mě tedy napsal na mapu velké J. Být Prigožin Slovák, tak bych si troufl tvrdit, že vím, co západním soudruhům takto vzkázal…

 5. Skrupinky len v ruskom armadnom ponati.

  Chlapci zo satelitnych sledovaciek maju iste pridelene posily, a kvapky do oci zvlast.

  VVP s pomocou JP dokonale zamotali amikom hlavu. Po 3/4 roku mali vojenski planovaci NATO vsetko ako na dlani.
  Ktory pluk, ktora divizia, kde , s kym a proti komu. Kolko maju matrosa na kolesach ci na pasoch. kde su zakopani a kde by sa mohli zakopat.

  Sem tam len mrkli na nejaky ten satelit, nakolko sa to hybe. A odkrtli si v exceli kvacku, ze k datumu tomu a tomu, to zodpoveda realite a sli spokojne dodom.

  A cil – total bordel – jak v Rusku. Na fronte sa toho vela nezmenilo, zato tylove jednotky uz nie su tam kde boli. A kedze JP – tak su urgentne presunute…. inam. Kam?

  Nezavidim chalosom pri monitorch a nad rozbormi fotiek z vesmiru. Duplom, tabor pre JP je pre 8K. Kludne sa tam zmesti i 16K. A satelitaci maju o jeden bod na sledovanie viac.

  JP si zaroven nacvicil prenik do hlbky uzemia nepriatela. Precvicili si aj vlastne PVO. Zaroven mu zostal punc nezlomneho – co je pre zoldnierske hlavne velenie alfa a omega. JP je alfasamec. To je pre ovladanie tym mentalov, co ma pod sebou to najdolezitejsie.

  Ked si k tomu este pridam pravidelne cirkulacne cvicenia BY army, kde je vsetko v pohybe, maju minimalne na UA pri tychto cviceniach o zabavu postarane, pac kedykolvek v tom armadnom chaose moze JP zabludit. A on vie bludit uspesne. Predviedol to v Bachmute i v sobotu 23.6. v Rusku.

  Ak nejake podobne cvicko v BY nastane koncom jula, alebo zaciatkom augusta, je mozne ze JP sa opat dostane k slovu nim danemu datumu – 5.8.2023. Ja som len zvedavy, na ktoru svetovy stranu sa rozhodne zacat sa tulat.

  1. Mn ě by jenom zajímalo, co tak asi měli spojené euroamické, demogracii zachraňující síly v plánu, že byla provedena taková rošáda. Podle té samoprezidentky mne ledacos napadá, ale kdo ví. 🙂

   A když si tak vzpomenu na našeho exjenerála v.v. , nedivím se že nás nechrání. Opravdu kapacita.
   UFF

 6. No motají se tam hrozně, neotáčí obyvatelstvo ukazatele jako u nás v osmašedesátém ? Hlavně aby nakonec nedobloudili do Kyjeva, to by Zelího dealer nemusel stíhat.

 7. Wagnerovce by mohli přesouvat i bez puče (a Ukrajina by s tím nic neudělala). Nějaké teorie jsou v článku od Big Serge (sdílel Konvička na FB).

 8. Je po puči.
  Co vypučí?
  Nové poupě?
  Ptám se hloupě.
  Po puči
  kdo poručí
  ten poučí
  toho v područí.
  Nové hlásky, nová slova
  nové lásky, řeč oslova,
  všechno bude jiné,
  nepovinné.

   1. Nejsou i ty volby pučem?
    Od voleb se tady tlučem
    od zdi ke zdi z holou řití
    dřou nás z kůže favoriti.
    Léky známe jenom z dálky
    všechno mizí v chřtánu války
    oheň se tam hasí krví.
    Svině se se smrti kurví
    v kabelce si tančík laská
    přitom ještě slastně mlaská.

   1. V dobách svých (je to dávno) nejlepších pracovních výkonů jsem se také rád označoval za kondotiéra. Měl jsem „soukromou armádu“ a pracoval pro toho, kdo na to měl a najal si mě.
    S těmi „vojáky“ byla občas potíž a bylo třeba s nimi rozumně manipulovat, slibovat a případně i ulácet (ne vždy penězi, ba penězi jen zřídka). Myslím, že tak to platí i pro ty muzikanty, byť hotových peněz se tam samozřejmě točí asi nepředstavitelně více – absolutně i relativně na hlavu. Však i sázky jsou vyšší, až smrtelné.
    Byly to veselé časy, plné dobrodružství, nadšení i bezohlednosti a nezodpovědnosti. Přežil jsem to ve zdraví, neb to byly války jen mediální. Trvalo to čtvrt století.

  1. Vypada to zdalky, ze si na Putinovi jeho kuchar , Wagnery nejdriv vymyslel a potom vymoh. /Mozna v holportu s jinejma/.
   Vypada to este zdalky a dela dojem , ze kuchar Upir , drzi Putina za nejakou cast tela a nepusti.
   Nebo nejakyho jinyho a dulezityho..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *