20 května, 2024

Švérpunkt

Přátelé, už jste slyšeli, co se včera stalo v ojroparlamentu ve Štrasburku? Europapalášům se jaksi nepovedlo hlasování, které mělo Uršulku Leyenovou zmocnit, aby v Dauhá na jednání WTO zavázala EU k další liberalizaci zemědělského světového obchodu, což v praxi znamená, že se k nám levněji a snadněji dostane obilí či maso, u kterého nikdo neřešil ani pesticidy ani hormony, ani GMO ani nic jiného. To je totiž to jediné, co může chřadnoucí Západ nabídnout africkým a jihoamerickým zemím, aby neprchly do BRICS. Dohody o snadném dovozu těch nejhorších potravinových sajrajtů.

Nepodařilo se to. Poslanci zemědělského výboru si totiž už několikrát užili „uličku hanby“ od protestujících zemědělců a normálně zdrhli ze zasedání. Když se šeptanda rozšířili, zdrhlo tolik poslanců, že Leyenová žádný mandát k jednání nedostala. To víte, volby jsou už za chvíli, protestující zemědělci měli přesně zmapováno, jak který europoslanec hlasoval a mají takovou mediální sílu, že se politici prostě začali brát o svá křesílka a rozhodli se, že v kolaboraci s nadnárodními korporacemi budou raději pokračovat až po volbách, protože kdyby v tom teď pokračovali, mohli by o svoje křesílka také přijít a jejich pěkná poslanecká kancelář by mohla přijít třeba někomu jinému, který se naopak staví za zájmy zemědělců.

Martin Kunštek má o průběhu zasedání ve Štrasburku vynikající článek na Litterate. Vřele ho doporučuji

Zemědělci vyhráli bitvu. Válka samozřejmě pokračuje, byrokratický ojromoloch se nevzdá tak snadno. Ještě chce udržet ve hře dovozy zemědělských produktů z Ukrajiny, chce dotáhnout do konce dohodu MERCOSUR, dohodu o volném obchodu s Keňou a další podobné nápady. Všechny budou mít spolu s grýndýlem naprosto devastující dopad na evropské zemědělství.

I naši zemědělci chápou, že pokud se toto všechno uskuteční, tak je konec s ježděním traktorem po poli. Argentinskému velkovýrobnímu dobytkářství nikdy nebudeme schopni konkurovat. Stejně tak nikdy nebudeme konkurenceschopní Ukrajině, která bude hospodařit americkým způsobem typu Roundup a GMO. Když k tomu přidáme povinné ponechávání části půdy ladem, tlak na omezování hnojiv i chemie, omezení možností boje se škůdci, stále komplikovanější veterinární i hygienická pravidla a naprosto dryáčnické metody hytlermarketů, najednou je zřetelně vidět, k jaké propasti naše zemědělství žene Marek Výborný.

Selský rozum v celé Evropě se probudil a začal bojovat, jak ještě nikdy.

Inu, když jde o existenci, tak uděláte i to, co byste normálně neudělali. Když to nadnárodní koncerny a globalisté dohnali tak daleko, že už opravdu můžete ztratit jedině své okovy, tak je to pořádná motivace. Protivník se odkopal příliš brzy. Přestali tajit své záměry ještě dřív, než měli dokončené všechny přípravy. Příliš brzy se vychloubali svými záměry a dělali je příliš okatě. Byli si příliš jisti sami sebou.

Však si vzpomeňte, jak arogantní byli naši pětikoaličníci ještě před půl rokem.

Ghándí kdysi říkal, že nejprve vás ignorují. Pak se vám posmívají, pak s vámi bojují… a pak zvítězíte. Ve Štrasburku to včera vypadalo, že pomalu končí třetí fáze a nastává ta čtvrtá. Pokud zemědělci vydrží s blokádami a uličkami hanby do dubna, tak vše další se odehraje až po eurovolbách, ve kterých současné nálady budou hrát velkou roli. Hodně velkou roli.

V pondělí devatenáctého to zemědělci spustí i u nás. Tam u vládních a parlamentních budov. Je nejvyšší čas, aby to nebyl jen Rakušan, kdo se dozví, co si o něm lidé doopravdy myslí. Je nejvyšší čas, aby to poslanci viděli z oken a aby se jim moc nechtělo na ulici. Je nejvyšší čas, aby Fiala zešedivěl úplně a vypadly mu i ty nastřelené vlasy.

Naše vláda má nejnižšší důvěru na světě. To říkají průzkumy. Je nejvyšší čas, aby se tyto průzkumy trochu zhmotnily. Aby to nebylo jen jakési procento v grafu, ale aby naše pětikolka viděla něco hmatatelnějšího. Aby si dovedla představit v praxi, co toto číslo znamená a jak se to asi projeví ve volbách.

Oni v grýndýlu vidí tu svoji příležitost. Vidí obrovské kšefty s větrníky slunečníky a měsíčníky. Vidí obrovský byznys s dotacemi na dům po babičce i elektroauta. Vidí byznys s argentinským masem a ukrajinskou pšenicí. Vidí nárůst své moci díky restrikcím, kontrolám a cenzuře. Vidí místa v dozorších radách nadnárodních korporací, která budou ze zákona přístupná i blběnám jako je Pekarová Adamová.

Je třeba jim ukázat, co v grýndýlu vidíme my. Zelenou smrt zemědělství i průmyslu. Velký skok někam před rok 1650. Nový středověk se všemi proprietami od hladomorů po negramotnost (ostatně tou liberálové začali). Je třeba jim ukázat, že tuto katastrofu nehodláme připustit bez odporu.

Letošní rok bude přelomový i v jiných ohledech, ale teď se rozhoduje, kam se naše země bude dál ubírat. Co je pár dní na demonstracích proti celé budoucnosti? Nevíme, jestli uspějeme a něco změníme. Ale víme zcela jistě, že pokud neuspějeme, tak o naší budoucnosti rozhodnou někde v Bruseli nebo Berlíně, Fiala jim ještě zatleská a ztrátu práva veta bude prezentovat jako nebývalý úspěch své vlády.

Teď právě se to přehoupává. Teď právě Fialovi nezvedá telefony ani Scholz ani Biden. Teď právě mají všichni všude svých starostí dost. Teď právě francouzští a němečtí zemědělci ukazují, že je možné proti korporacím vyhrát. Teď právě každý pětikoaličník začíná bojovat za svoji vlastní záchranu bez ohledu na ostatní.

Pojďme je dorazit. Přijďte mezi traktory a společně to vládní trápení ukončeme. Jak to říká profesor Drulák? Lepší konec tragédie, než tragédie bez konce.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

250 thoughts on “Švérpunkt

 1. To nevymyslíme… Novinky o rozhovoru s Putinem:
  https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-putinovy-lzi-prekrucoval-i-historii-ceskoslovenska-40460141

  Přijde mi to fascinující, protože výrok:
  „V roce 1939, poté, co Polsko spolupracovalo s Hitlerem – ano, Polsko spolupracovalo s Hitlerem, máme to v archivech –, Hitler navrhl uzavřít s Polskem smlouvu o míru, spolupráci a přátelství a žádal, aby Polsko vrátilo Německu Gdaňský koridor, který spojoval Německo s východním Pruskem a Königsbergem. Hitler je přemlouval, aby ho odevzdali v míru, ale Poláci to odmítli. Ale přesto spolupracovali s Hitlerem, společně se zabývali rozdělením Československa,“ Jasně říká, že nejprve Poláci s Hitlerem spolupracovali (Vídeňské arbitráže z r. 1938), a poté mu nabídli smlouvu…

  A mně na tom přijde fascinující a zároveň mě hněvá, že má čtenáře (a mnohé asi oprávněně) asi za idioty. Protože Švamberk, kdysi celkem solidní komentátor, tvrdí, že Poláci si ukousli z ČSR dřív než jim Němci nabídli smlouvu („krátce po Mnichovu“, tedy 1938), a proto Putin překrucuje historii, když říká, že si Poláci ukousli z ČSR dřív, než jim Němci nabídli smlouvu (smlouvu jim nabídli „poté, co se zabývali rozdělením Československa“)…

  Připadám si jak v Jiříkově vidění…

  1. To je stary dejepis, ovlivneny Palackym.
   Novou uceblici dejepisu psal Koudelka s Plagou za ANO.
   A podle te Putin lhal a vsechno ostatni jsou dezinformace.

   1. Myslím si, že pokud se svět neobrátí z piče na nohy tak kdejaký ústav historických studí poskytne školám jiné, nové ar-gumenty , osnovy pro výchovu otroků, kteří si budou muset myslet, že se mají lépe než se měli jejich předci. Tyto teze promítnou prozaplacení herci a zpěváci a veškerá kulturní chamraď přilepená na ministerstvo kultury. Velicí představitelé svobodné demokracie nařídí lidem pod pokutami dodržovat pořádek.

  2. Je pravdou, že Poláci zabrali Zaolší a Těšínsko bez nějaké oficiální smlouvy, zatímco Spiš a Oravu na základě 1. Vídeňské arbitráže.
   U nás se úspěšně vymlčuje, že Slovenský štát napadl Polsko již 1.9.1939 a prostě si vzal Spiš a Oravu zpět. Stejně to tak udělal Sovětský svaz, který si vzal zpět území, o které přišel po prohrané válce s Polskem, na základě Rižského míru (1921). Jednalo se o území východně od tzv. Curzonovy linie, nazvané tak po předsedovy Spojenecké komise lordu Curzonovy.
   Oba tyto státy tedy oplatili Polákům stejnou mincí.

   1. Sokujici bylo a muselo bejt pro kazdyho porad az do dneska zamlcovany
    a zatloukany akademikama ,pedagogama a politikama,, jak rychle ,pres noc ,
    se ze zatvrzelych demokatu , slovaci votocili do
    prohitlerovskych vernych fasistu. Potom honem/jakoby se nic vubec nestalo/
    do zase demokatu ,potom do absolutne nejvetsich komunistu v republice totalne vernych Breznevovi , ze museli prevzit totalni moc u nas na dlouhy leta…

  1. No tvrdí se, tedy lidé okolo Trumpa, že tito nejsou chudí, dostávají až 50 000 $, aby se nemuseli brodit nějakým hodně obtížným a nebezpečným úsekem.
   Ti ostatní tím úsekem projít musí a hodně neprojde.

  2. Stejný rozklad jako v Evropě. Vysmati imigranti, policajti nikde nebo koukají na druhou stranu, obyčejný obyvatel se staženým žaludkem a nechápající a vytočený a vláda jím nebo podvodem zvolená říká, že není problém, vy rasisti.
   Jako kdyby někomu vykopat dveře do bytu, chodili by tam cizí a on je nesměl vyhodit.
   Zkrácenou.
   US asi trpí pod parazitům jako my stejný rukopis.
   A to jsou Číňani, normální lidé. Ne ti místní inženýři.
   Hrozne

  3. A ty bělošské pomocnice jsou od Člověka v tísni.
   Zadrátovanou hranici si mají probrat s PePanem. Ten má na to školy.
   Ti migroši jsou možná z Tchaj-wanu. Prchají před čínskou KSČ.

    1. Existuje rčení „Chytrý jako rádio“ a lidé (zejména v ČEZku) k inteligenci tak nějak tíhnou. Proto si také zvolili nadprůměrně inteligentního prezidenta, pečlivě vybrané jedince s vysokým IQ do Strakovky, sněmovny, senátu atp.

      1. Všichni na kydech jsou jako rádio. Hlásají co mají hlásat. Malé odchylky v programu jsou zabudovány do jejich celků kvantovými rezidui. Nikdy nevstoupíš do téže řeky. Je to řeka, stejná, ale nic v ní není stejné v momentě kdy jsi do ní vstoupil podruhé. Tak mohutná rezidua to jsou, že si lidé myslí, že konají stejné dobro jako včera. Konstantní reziduum Muheeeee

         1. Já mám za to, že se ani zdaleka nemílím, já se dokonce ani nemilimetruju.
          Ovšemže to není o převlecích. Je to o podstatě, která byla pod převlekem skryta a teď jí to nedalo, nevydržela a neopatrně vykoukla.

 2. Jó, jó, takových výroků bylo, je a bude, namátkou třeba „NATO se nepohne ani o centimetr na východ.“, broučku 😀

  1. Mně o tvého árijského Vůdce vůbec nejde, pytlíku. Já tě nemažu pro to, co píšeš. Já tě mažu proto, že jsi to ty, a proto, že můžu. Slíbil jsem ti přece, že tě smažu, i kdybys napsal Pythagorovu větu, a dokonce i tehdy, kdybys ji napsal správně – vzpomeň si.

   Se s tím smiř.

 3. 🇵🇱 Protestující farmáři postavili ve městě Bydgoszcz šibenici. Figuríny mají symbolizovat Ursulu von der Leyenovou, eurokomisaře pro klima Franse Timmermanse a komisaře EU pro zemědělství Janusze Wojciechowského.

  1. To je ale nepřípustné vyhrožování, které je třeba řádně odsoudit. Kdyby byli skuteční demograti, zobrazili by je nezaměnitelně (!) v pytli na mrtvoly.

  2. Včera večer Wojciechowski v rádiu Jedynka. Naprosto v klidu, tvrdíce, že on pod tlakem nikdy rozhodovat nebude. Arogantní.
   Ten jejich stoický klid. Neuvěřitelné, sebevědomí do nebe. Musí vědět, že mají z brusele dokonalé krytí. Jako u nás, bojí se brusele ne lidu. Teď se ukazuje, že demokracie se stává jenom divadlem pro ty dole. Jaký mají takoví a takový systém mandát?

 4. Kompletní překlad rozhovoru Carlsona s Putinem jsem teď dala na Tribunu.

  Překlad prezentuje na svém fejzbůku Štěpán Kotrba a prý ho vytvořil Jiří Kobza z SPD (bývalý diplomat, který zná mnoho jazyků).

 5. Vzhledem k tomu, že to tu chodí číst docela dost lidí z celé republiky, tak nepochybuji, že i prostoduché existence z redakce Novinek. Tak speciálně pro ty mám vzkaz: jediný, kdo tu lže, jste vy. Až si udělám trochu čas, tak ten váš naprosto debilní článek tu opět zkusím rozebrat a ukázat, kde konkrétně lžete. A jediné, co je fakt ohromující, je vaše zaprodanost a soudružská uvědomělost.

  Ale alespoň si pojďme ukázat jeden příkladný lživého tvrzení z článku: „Pak se Putin pustil i do etymologie, kde také pracoval s nepotvrzenými spekulacemi o původu slova Ukrajina a Ukrajinec od slova okraj: „Protože žijí na okraji, jsou to Ukrajinci. Původně slovo Ukrajinec znamená člověka, který žije na hranicích nebo je pohraničníkem a může být jakéhokoli etnika.“ To už se Carlson ztrácel a žádal o upřesnění doby, o které Putin hovoří.“

  Je dojemné, že redakční šmok Švamberk dohledal význam slova „etymologie“. Nicméně když už nám tu zafabuloval, že slovo Ukrajina nepochází ze slova okraj (země), mohl by se nám tedy pokusit vybájit, jak podle něj to slovo vzniklo. Na to nějak tahle parodie na novináře zapomněla. Stačí zavítat i na Wikipedii, což není tedy zrovna centrum nejvyšší učenosti, ale pro základní orientaci většinou postačí: „Slovo Ukrajina je slovanského původu, etymologie však není jednoznačná: nejčastěji se uvádí význam „okrajové území“, přesněji jednotlivá krajní, hraniční knížectví Kyjevské Rusi.“ Aha, takže Putin se dle esence vzdělanosti Švamberka pouští do „nepotvrzených spekulací“.

  Ale pojďme i k jiným zdrojům. Český rozhlas (!) tedy jedna z bašt přitroublé současné mocenské ideologie uvádí: „Slovo Ukrajina se pro území mezi Ruskem a západní Evropou začalo používat někdy ve 12. století. Šlo o oblast na hranicích Ruska, o území, na němž se po staletí odehrávaly nejrůznější boje a války. S Tatary, s Poláky, proti Rusku. Slovo Ukrajina, které se odvozuje z u-kraj, tedy okraj, hranice, vlastně původně znamenalo něco jako pohraničí.“

  Předpokládám, že i redakce ČRo si tuhle informaci nejdříve ověřila. Ne tak Švamberk, který s mentální lehkostí sobě vlastní vykládá o „nepotvrzených spekulacích“. Je zcela evidentní, že Švamberk soutěžící s Mitrofanovem o největšího novinářského trotla v zemi lže, jak když Rudé právo tiskne. Co je poněkud nepochopitelné je, že nechávají tyto intelektuální „velikány“ psát články na titulku. A tohle, milí čtenáři mainstreamu, denně konzumujete.

  Jisté je, že někdo se zprzněninou původně německého jména Švamberk bude zcela jistě rozumět slovanské etymologii.

  1. Jenze to, co tenkrat rikali na CRo dnes nepla, to da rozum. Stejne, jako kdyz se tenkrat Gazdik vozil po nejakych skauticich za protez, bylo to spatne, kdyz ji dostala do znaku UA jednotka, je to v poho. 1984 ve sve ryzi podobe.

   Proste urcite veci jsou nadcasove a nadrezimni.

  2. Vysvětlení je ovšem mnohem prozaičtější. Ukrajina nebylo území na kraji Ruska, nýbrž Polsko-Litevské unie. Ukrajina značí to samé, jako (Srbská) Krajina, Mark nebo Marche, tedy území na pomezí, které je organizované tak, aby poskytovalo ochranu vnitrozemí. Jedná se o řešení, které vzniklo v Římské říší za Karolinské dynastie a bylo kopírováno po celé Evropě. V čele marky byl markrabě. Markou tedy byla i Morava. Východní Markou bylo Rakousko (Ostmark).

    1. Marka jako jednotka měny a marka jako jednotka územního členění má stejnou etymologii – pochází z pragermánského jazyka, a proto se používá se stejnou výslovností v němčině (mark) a angličtině (marc) a přes lombardštinu i v italštině (marca).
     Tedy se Vám pokus o sarkasmus vůbec nepovedl.
     Mimochodem, německá marka byla mezi válkami jednou z nejvíce devalovaných měn v lidské historii.

  3. Myslel sem , ze je to naka veda, etymologie vo cto eettoo, motyyyl , nebo tak.
   Putin chtel taky ukazat , ze ten C. neni na prislusny novinarsky urovni ..
   Pro mne neni ,ja ho nesleduju, pro mne je jenom mluvici hlava , bez nejakyho
   hlubsiho zaberu.
   Ze povyk kolem byl a byl navic nejak potrebnej a dulezitej v momente.
   Putin ho zacal nudne pedagogicky poucovat..Ani sam z toho nevysel nejlip.
   Vychazi, to jako predlouhej maglajz , uz sem psal, asi na vodvedeni pozornosti..
   A na obou stranach , z druhy strany zacali hrozne kricet a vyhrozovat
   dokonce trestama a sankcema.
   Udelali dokonce presvedcovani ramusem a povykem ,ze rozhovor je hodne
   dulezitej, abi si kasdej pofsym. /A nevocumoval , kde nema/.
   Zadnej vyznam nevidim ani vahu… Tu a daleko vetsi ,mela ta rozmluva ,
   s tim reziserem , Stone ,predtim.
   Rejza mel a ma znacnou vyhodu a duraz /impact/ ,pac je , osobnost.
   S nim si Putin nemoh tak pohravat a este to davat najevo..
   Asi tak.Ja bych asi behem takovych hovoru , si udelal mensi prochazku
   Kremlem.
   Abych vo nic neprisel.

 6. “Počet zaměstnanců v samotném zemědělství (včetně myslivosti a souvisejících činností) klesl na 78,7 tisíce, jejich podíl na celkovém počtu zaměstnanců činí 1,98 %. Průměrná mzda v zemědělství v roce 2021 dosáhla 79 % průměru mezd v ČR.17. 8. 2022” (wiki)
  Tak 2% voličů jsou zemědělští dezoláti. A jaký udělají bugr! Myslivci by mohli vzít flinty a zvýšit tím tlak na vládu.
  “Hlubší pohled na data je pro vládu ještě nepříjemnější – pouhá dvě procenta lidí vládě důvěřují „rozhodně“, zbylých 23 procent s výhradami. 35 % voličů vládě „spíše“ nedůvěřuje, 38 procent jí nedůvěřuje „rozhodně“.” (Seznam).
  Ustojí to vláda? Opřená o německé dubisko a atlantický vítr dědy Bideta?

  1. Re: Ládik!!!

   Když soudruzi dobře namažou, mohou se opřít třeba i o mne.
   Já jsem taky děa a těch větrů mám nepočítaně! A nejsou atlantické, nýbrž guralské!

   1. Česká vláda drží pevně
    podepřená hlavně zevně.
    Zevnitřku se trochu drolí.
    Bordel bude v metropoli.

    Ropušan už na hnůj letí
    zmítá se tam v lidské spleti,
    samý pirát, lidovec,
    lidi zvedaj býkovec.

    O patro výš modré straky
    z okna upírají zraky.
    Ten šedivý je legenda!
    První plachtí marekbenda;
    staňura chce koupit milost
    to je ale pošetilost –
    v kase nemá ani kačku
    otevírá svoji pračku –
    tyvole, tak smrdí prase!
    Rychna ještě od nečase.

  2. Ládíku,
   škoda že jste nedal odkaz na zdroj.
   Já jsem si našel třeba tohle https://zemedelskytydenik.cz/pocet-pracovniku-v-zemedelstvi-loni-klesl-o-02-pct-na-98-800-lidi/
   což je rovněž zajímavé, jen mi pořád vrtá hlavou, proč se píše o „pracovnících“, „zaměstnancích“, „zemědělských podnicích“, ale nikde jsem nenarazil na pojem „sedlák“ nebo „samostatně hospodařící rolník“ /nebo jsem se špatně díval?/.
   Protože si mj. myslím, že to, co probíhá v západní části EU a co má propuknout u nás, se týká ausgerechnet těch „sedláků“, těch „samostatně hospodařících rolníků a jejich rodinných příslušníků“.

   Nevím.
   Také není třeba vědět všechno.

   L.

   1. Taky všecko nevím, tak jsem to zkusil takhle;
    “procento zemědělců v čr” jsem vložil do gůglu a vylezl mi ihned onen text.

    1. Ano, ten text bylo také u mne přesně to samé, co na mne jako první z „vševěda“ vypadlo. Jen mě hned zarazilo, že se píše o ZAMĚSTNANCÍCH, tedy o osobách v PRACOVNÍM POMĚRU k nějakému zemědělskému /myslivosti a souvisejících činností/ zaměstnavateli. Podle mne to opravdu, ale opravdu nevypovídá nic o tom, kolik lidí obhospodařuje zemědělskou půdu, sklízí, prodává či zužitkovává /k jídlu, krmným účelům dobytka, prasat a dalších zvířat, nebo k další zpracovatelské produkci/ výpěstky apod. A samozřejmě vůbec nemusí jít o hlavní výdělečnou činnost – dříve klasika „kovozemědělci“, kteří se živili jako zaměstnanci ve fabrikách a v ostatním čase, sobotách nedělích a svátcích obhospodařovali půdu a pěstovali na ni produkci nebo chovali hospodářská zvířata.
     Jsem přesvědčen, že v celku bude to číslo mnohem, mnohem větší – viz níže Josef původní v 19.43 – 3,2 MILIONU vlastníků zemědělské půdy v rozloze 4,2 milionu hektarů.

     Tohle je jiné kafe!

     Dokoukal jsem „Doktora Martina“, na Šípa už prdím. Dr. Martin, jakkoliv repríza, je jedním z mála pořadů ČT žumpy, který sleduju. Na první pohled trochu prvoplánové, na druhé je patrna autorská hloubka díla /a mistrné podání Donutila i „Ireny“/. Samozřejmě se člověk musí odpoutat od vnitřního vztahu k héééreckým představitelům /dneska Kňažko a kdovíkdovšechno/.
     L.

  3. Ládik!!! napsal:
   9 února, 2024 (14:49)

   Nejsem hnidopich, ale průměr mezd 79% průměru neříká jaká je průměrná hodinová mzda, dělal jsem v oboru „od nevidím, do nevidím“.

   Nejméně 2% jsme voliči dezoláti, protože k nim je potřeba přičíst část vlastníků zemědělské půdy, viz

   Aktuálně (květen 2020) činí celkový počet vlastníků zemědělské půdy v České republice 3,2 milionu a v jejich vlastnictví bylo 4,2 milionu hektarů zemědělské půdy. Nejpočetnější skupinou vlastníků jsou fyzické osoby, které vlastní půdu buď individuálně, nebo ve společném jmění manželů (SJM).2. 6. 2020
   Myslivci neudělají bugr, protože nejsme jako oni.

   Bugr udělají vlastníci půdy, kteří musí platit daň z nemovitostí.

   Někteří nedostávají pachtovné, případně nemají ve smlouvě inflační doložku.
   Dříve to nebyl problém, ale z vlastí zkušenosti vím, že pachovné vzrostlo s inflaci od doby transformace minimálně čtyři krát, při stabilní dani z nemovitosti, nyní je problém.
   Nová Stanjurova daň z nemovitosti může být vyšší, než původní pacht.
   Děkujeme Jurečko, protože elektrikář to nemusí vědět, ale šéf KDU-ČSL, sedlák by to vědět měl.

 7. V rámci vyváženého zpravodajství by teď měl udělat 2hodinový rozhovor Vidlák s Bidetem. Dobře si připravit otázky, rozhovor vést veřejně a potom ho dát na YT nejprve v češtině.

  1. Inu, Tucker Carlson je jiná liga…
   To když někdo dělá nejsledovanější show v historii Ameriky, pro stamiliony diváků tam, a možná tak třeba půl miliardy ve světě (dokud to měl na Fox News), je to jiná liga…
   Viz tady https://www.whatdoesitmean.com/index4517.htm páté video (poslední), kde se ptali v Rusku lidí na ulici, co si myslí o Tuckeru Carlsonovi… (rusky s anglickými titulky, video něco přes 2 minuty, od Sputniku) Znají ho tam a váží si ho… (to bylo když už byl v Rusku ale ještě před tím, než ten rozhovor natočili…)

   A ovšem Biden je také jiná liga, než Putin… Protože Putin tam skutečně vládne, kdežto senilní Biden je jen loutka, kterou posouvají, aby se z čtečky pokusil přečíst, co mu tam napsali, a občas to ani moc nepoplete…

   πα½

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *