18 července, 2024

Strhnou lavinu?

Boris Johnson končí.Můj Ralph Wiggum britské politiky, který válečným štváčstvím zakrýval skandály mezi svými nohsledy, odstupuje. Neodstupuje kvůli podpoře války, neodstupuje kvůli šíleným cenám energií, které hrozí Británii uvrhnout do pořádného průseru, neodstupuje kvůli arogantnímu vystupování vůči nastupujícím mocnostem Asie. Odstupuje kvůli chlastání, fetování a šukání. Promiňte mi tu jadrnost, ale potřebuju, aby to vyznělo.

Nejde o tisíce mrtvých na Ukrajině, nejde o energetickou a hospodářskou krizi. Nejde o zpackanou diplomacii, která z Velké Británie dělá Británii podstatně menší. Nejde o Brexit, nejde o migraci, nejde o závažné hříchy, které Británie spáchala (a za které ji čeká trest), nakonec jde o několik divočejších chlastaček. Ne, že bych ho chtěl obhajovat, ale přijde mi to symptomatické. Nikdo neřeší když Johnsonova politika vyrábí ukrajinské mrtvoly na běžícím pásu, nikomu nevadí, že jsme na hraně třetí světové války, nikdo neřeší, že se všichni můžeme vypařit v jaderném ohni, nikomu nevadí vysoká inflace a hrozící bída. Ale fotky s chlastem a děvkama v období covidu, to je jiná, to stojí za politickou krizi.

Krátce odbočím… V DLR odsoudili k smrti dva britské žoldnéře a s nimi jednoho Marokánce. Myslím si, že Britové to možná přežijí, protože Rusku stojí za to vyměnit dva nanicovaté žodlácké životy za konec britské podpory Ukrajině. Ale zřejmě bude zapotřebí britské vládě ukázat, že to v Doněcku myslí s popravami vážně, aby si hoši nemysleli, že Rusové jen melou hubou. Maroko nikoho nezajímá, marocká vláda se dokonce snaží dělat s Ruskem nějaké námluvy, co je jim do potenciálního teroristy, který byl dost blbej, aby si myslel, že válka je počítačová hra… Tož bych si myslel, že až proběhnou všechny ty odvolací procedury a zamítnuté žádosti o milost, tak první přijde na řadu právě ten Marokánec. Za ním není nic, co by ho mohlo zachránit.

A teď zpátky… Putin už měl být dávno odstraněn ne? Už mělo proběhnout deset převratů, už měl pětkrát umřít na rakovinu, třikrát při operaci, stokrát se mu nekontrolovatelně třásla ruka z čehož Džamila hned poznala, že má na kahánku… a nic. Pořád je tady. Místo Putina odchází Johnson a zřejmě dobře dělá, protože vláda co přijde po něm, ta si v zimě užije.

A hned za Kanálem se křesla třesou pod další velmi principiální vládou pravdy a lásky. Holandskou. Opět to není kvůli válce a vysokým cenám za energie. Holanďani zatím ještě mají přístavy a nějaké vlastní vrty v moři. Ale jejich vláda hodně pokročila s grýndýlem a tamní farmáři odmítli položit budoucnost jejich dětí na oltář zelené budoucnosti našich dětí. Holanďani jsou spořádaní Germáni, tohle ještě stačit nebude… ale také se tam uvolnilo pár kamínků ze svahu a nabírají rychlost. A opět si prosím všimnětě – žádná migrace, žádný korán a mešity. Žádný Gert Wilders, žádné hořící Molenbecky. Krize přichází z nečekané strany. Možná je to tím, že o nebezpeční Islámu se napsalo hodně knih, ale málo se toho napsalo o nebezpečí Grýndýlu.

Kousek dál od nás máme další moc pěknou krizičku. Vláda Srí Lanky také myslela na zelenou budoucnost, udělali pár bohulibých zákazů hnojiv a pesticidů a výsledek se brzy dostavil. Mají tam hlad, došly jim prachy, země je v obrovské krizi, nemají ani na naftu, jsou zadlužení a totálně v prdeli. Ne, pro to neexistuje lepší slovo.

Přitom to není tak dávno, kdy Srí Lanka po mnoha a mnoha desítkách let konečně obsadila separatistické Tamilské regiony a dostala pod kontrolu celý ostrov. Separatisté podporovaní Indií to nedali, dílem byli zlikvidováni, dílem uvězněni… a celá tato dlouhá válka nenadělala tolik škod, kolik toho zvládla vláda v hlubokém míru, který měl být blahodárný, protože když je mír, tak se vyrábí a neválčí. Ani to už neplatí. Jak myslíte, že to teď dopadne? Ano, Indie ovládne celý ostrov. Indové jaksi prachy mají. Mají je i díky tomu, že kupují od Ruska ropu a prodávají ji s přirážkou do Evropy. Indie nebude muset ani podporovat separatisty, ani dělat invazi. Stačí když poskytne půjčku…. Co se nepodařilo válkou dlouhou půl století, to se podaří jednou transakcí ve správnou chvíli. A co bude výsledkem? Ano, jedna další prozápadní vláda skončila a stane se provýchodní, proruskou, pročínskou, proindickou, hlavně už nikdy proamerickou…

Japonci také zjišťují, že toho z Ruska také dováželi nějak moc…. A také to nevěděli dřív, než zavedli sankce díky kterým jim Rusové znárodnili zásobování plynem. Prý ať si berou, kde chtějí…

Náš přední strážce klimatu Timmermans už se také vyslovil, že Grýndýl může počkat a uhlí se pálit smí…. a na jeho arogantní debilitě je nejzajímavější to, že se u svého obratu ani nezačervenal a nikomu nevadí, že tady mnoho let škodil a zhoršoval svými kroky v Ojroparlamentu situaci. Nikdo za nic nemůže, všichni to mysleli dobře… nikomu to neukončí kariéru, z nikoho se nestane odstrašující příklad. Deset let podporují dotacemi výměnu kotlů za plynové a my, co jsme odolali, my jsme byli ta nejhorší zběř, která nechápe hentů ekologii. A najednou ťuk… všechno bylo špatně, kotle na plyn jsou fůůůj, pojďte si pro dotace na tepelná čerpadla… A nic… nikoho to nestojí místo, nikdo není odpovědný, sice to stálo miliardy, ale nestala se žádná škoda, není to po kom vymáhat… a hádejte jak dopadnou ta tepelná čerpadla… když myslí všichni stejně, znamená to, že nemyslí nikdo.

Drolí se to drolí. Stále více kamínků se žene po svahu a my teď jen můžeme čekat, jestli se neutrhne lavina. Jak moudře to udělal Orbán… postavil se i s Maďarskem co nejvíc stranou. Nikdo neví, jestli je to nesebere také, ale když všichni řvali a tleskali proti nestabilnímu svahu, oni alespoň poodešli tak daleko, jak to šlo.

Pamatujete, jak se vždycky ve zprávách říkalo, že prezident Spojených států je nejmocnější muž světa? Inu, tak tento nejmocnější muž má podobu senilního stařečka, který potřebuje nápovědu, čtecí zařízení a který se každou chvíli přeřekne tak šikovně, že opravdu přestává být jasné, jestli to fakt není diagnóza. Opět je to symptomatické pro dnešní dobu – tak moc se v USA za tohoto člověka bojovalo, tak moc byl jeho soupeř vykreslován jako absolutní zlo. Stálo to strašně moc sil i peněz a výsledkem je člověk, který chvílemi vypadá, že neví, kde je. A zrovna začíná největší válka za posledních třicet let, ve které kanóny a tanky hrají vedle centrálních bank a surovin tu menší roli.

Kotel je natlakován, stále se pod něj přikládá, pojistné ventily nestíhají. Je jasné, že to vybuchne. Jen nevíme, jak velký výbuch to bude, nevíme, kterým směrem to vyletí a nevíme, jak závažné škody to udělá. První nýtky už odskakují. V místech, kde bychom to nečekali.

Já osobně nevěřím, že se výbuchu dá ještě zabránit. Budu se sice alespoň svým voličským hlasem snažit tomu zabránit, ale myslím, že situace už je příliš daleko. Prostě to bouchne a rozmetá to spoustu pravd, jistot i majetků. Už jsem to tu kdysi psal… víte co je bohatství? To je to, co vám zbyde, až vám dojdou peníze i majetek. Čeká nás nový svět. Úplně jiný než ten dnešní. A jako obvykle, počne v sutinách.

Jo a kdyby vám těch kutálejících kamínků bylo málo, tak vám jich ještě pár přidám… jen tak letem světem:

 1. Putin hrozí velkou ofenzívou. Ale naši novináři vědí, že na ní nemá sílu.
 2. Zelenský odvolává celou řadu velvyslanců, mezi jinými i toho u nás. A je to samozřejmě naprosto normální.
 3. Vláda bude půjčovat ČEZu, protože stát není dobrý vlastník… ale finský Uniper chce být v Německu raději zestátněn. Jo,jo, naše vláda nemůže ČEZu nařídit ceny, ale může mu půjčit miliardy peněz.
 4. OSN vydala zprávu ve které se uvádí, že Ukrajinci používají svoje civilisty jako živé štíty.
 5. Olaf Scholz se zůčastnil také jedné chlastačky, fetovačky a šukačky – přímo v sídle německé SPD. Jak jsem napsal výše – zničit hospodářství, to se smí, ale zkuste se někde vodvázat…
 6. Biden bude jednou rukou hladit Saúdy, aby dodali ropu a druhou rukou je bude mlátit po papuli za řezání novinářů…

Stačí to?

151 thoughts on “Strhnou lavinu?

 1. George Kent: Výhody světového hladu
  https://www.pokec24.cz/politika/vyhody-svetoveho-hladu/
  (Článek ze dne 6. července 2022 z webu OSN, odkud byl rychle odstraněn pro svůj obsah)
  „….Hlad má pro mnoho lidí velký pozitivní význam. Ve skutečnosti je zásadní pro fungování světové ekonomiky. Hladovějící lidé jsou nejproduktivnější lidé, zvláště tam, kde je vyžadována manuální práce…
  …Pro ty z nás na vrcholu společenského žebříčku by bylo ukončení světového hladu katastrofou.
  Kdyby na světě nebyl hlad, kdo by oral pole? Kdo by sklízel naši zeleninu? Kdo by pracoval v kafilériích? Kdo by nám čistil záchody? Museli bychom si sami vyrábět jídlo a čistit své toalety.
  Není divu, že vysoce postavení lidé s řešením problému hladu nijak nespěchají.
  Pro mnohé z nás není hlad problémem, ale výhodou.“

  To snad je hoax, to není možné, že by to někdo z deep state napsal tak otevřeně… (poznamenávám já).

 2. Strhnou lavinu? Ale kdepak, ještě nejsme v dostatečném marasmu. Ten by nastal, kdyby se NS po 22. nerozjel. Pokud se tak stane (a bohužel doufám že ne – protimluv, svědčící o tom, že nevím co chci), pak má Vidlák měsíc či dva, aby si nabrousil tužky a napsal článek Stržené laviny. Doufám, že se nám tyto laviny vyhnou, ale spíše bych o tom pochyboval. Ale dost řečí, musím pro jistotu zapnout krizový management.
  Nějak se mě stále vrací memento z Neffova románu Tma 2.0. : povládnou připravení a bezohlední.

 3. uz se rozdeluje rusko

  ——– preklad
  Američané zahájili slyšení o rozdělení Ruska. Autoři si přejí rozdělit zbytky ruského impéria na republiky Sibiř, Dálný východ, Sakha a Burjatsko. 

  Severní Kavkaz. Pod názvem Rusko zůstane jen část evropského Ruska, méně než za Ivana Hrozného. 
  Vládní komise USA pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (CSCE) 23. června. dokonce uspořádal briefing o „morální a strategické“ nutnosti rozdělení Ruska. Plán je pokryt stydlivým fíkovým listem „Dekolonizace Ruska“.
  Pro ty, kteří si myslí, že je to vtip nebo falešný, zde je odkaz na vládní web –
   https://www.csce.gov/international-impact/events/decolonizing-russia

  https://aftershock-news.translate.goog/?q=node/1130218&_x_tr_sl=ru&_x_tr_tl=cs&_x_tr_hl=cs&_x_tr_pto=nui,sc

  1. „komentar“ z diskuze k rozdeleni ruska

   ———–automaticky preklad
   Kdo nám brání ve společné diskusi na úrovni expertů za účasti Číny, Indie, Íránu (KLDR a Venezuely jako pozorovatelů) o tom, jak nakreslíme hranice na území prvně jmenované. Spojené státy, kam půjdou hlavní vazalové: Japonsko, Austrálie, Kanada, Mexiko, EU, kde uspořádáme lidovou republiku Navajo a kde zorganizujeme Demokratickou federaci Irokézů, probereme, zda anektovat Aljaška do Čukotského autonomního okruhu, nebo vytvořit samostatný Aljašský autonomní okruh?

   Ano, a samozřejmě hlavní témata: jak zajistíme kontrolu nad americkými jadernými zbraněmi, kdo bude dostávat zakázky na demontáž amerických zastaralých a nebezpečných jaderných reaktorů, jak nakládat s letadlovými loděmi (přeměnit je na rekreační jachty?) a ponorkami .

   Budeme také diskutovat o tom, že pro nadcházející občanskou válku ve Spojených státech bude nutné dodat více AK a nábojnic pro udržení pořádku a také vést kurzy pro americké odminovací aktivisty

   1. Ono spíš kdyby „Putin“ provedl tu „operaci“ normálním způsobem, tak by bylo po ní, obětí by byla desetina a nikdo by ani nepípnul.

    Dnes, když se tam poměrně nerušeně vozí systémy s dosahem ve stovkách km, nastávají Rusům horké chvilky. Ale dejme slovo přímo jim – tedy Rusům:

    Пока в Кремле продолжают неторопливо жевать привычные сопли – уважаемые украинские партнеры деловито уничтожают всё, до чего им удается дотянуться с помощью „Хаймерсов“, „трёх топоров“ и „Цезарей“, которые наше МО (в лице генерал-болтолога Конашенкова и его Сиятельного Шефа – Фанерного Маршала) „щёлкает как орешки“.
    Укры строго последовательны в своих первоочередных интересах. – В приоритете у них – склады БК и позиции ПВО. Вот прямо сегодня вечером – „подняли на воздух“ очередной склад боеприпасов в Новой Каховке. Видео партнеры уже заботливо выложили в сеть.
    С места события источниками прогнозируются очень высокие потери среди мирного населения и не только – полностью снесён местный отдел полиции и много частных домов.

  2. Jenom sfoukli prach z původních plánů, které museli založit po nástupu VVP. A pak, že údajné konspirační teorie se neukazují časem jako pravdivé. Je fakt, že v tomto případě to trvalo poměrně dlouho.
   Dovolím si vložit 3 odkazy, které se zabývají jak 90tými léty v RF až do doby nedávné.
   Pro přehlednost postupně. Jedná se, alespoň podle mého názoru, o velmi zajímavé informace, které ve své době vypadaly o dost jinak než jak jsou v nich popsány.
   Vždycky jsem tvrdila, že VVP nemohl být na to všechno, aby se z toho srabu kam se v devadesátkách dostali sám. No nebyl.

   1. ja som tiez citala niekedy okolo roku 2010 clanky oficialne americke, ze mali plan rozbit Rusko na tusim 15 statikov, dokonca sa vraj uz tlacila aj mena pre stat Sibir. VVP im do toho celeho hodil pekne vidly, na druhej strane nikde nie je napisane, ze po jeho smrti sa to nestane. To by sa musel Zapad rozpadnut a z USA by muselo vzniknut tych 6 statov ktorych kedysi predpovedal nejaky rusky ekonom ako nutny dosledok vyvoja ich ekonomiky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *