18 července, 2024

Strhnou lavinu?

Boris Johnson končí.Můj Ralph Wiggum britské politiky, který válečným štváčstvím zakrýval skandály mezi svými nohsledy, odstupuje. Neodstupuje kvůli podpoře války, neodstupuje kvůli šíleným cenám energií, které hrozí Británii uvrhnout do pořádného průseru, neodstupuje kvůli arogantnímu vystupování vůči nastupujícím mocnostem Asie. Odstupuje kvůli chlastání, fetování a šukání. Promiňte mi tu jadrnost, ale potřebuju, aby to vyznělo.

Nejde o tisíce mrtvých na Ukrajině, nejde o energetickou a hospodářskou krizi. Nejde o zpackanou diplomacii, která z Velké Británie dělá Británii podstatně menší. Nejde o Brexit, nejde o migraci, nejde o závažné hříchy, které Británie spáchala (a za které ji čeká trest), nakonec jde o několik divočejších chlastaček. Ne, že bych ho chtěl obhajovat, ale přijde mi to symptomatické. Nikdo neřeší když Johnsonova politika vyrábí ukrajinské mrtvoly na běžícím pásu, nikomu nevadí, že jsme na hraně třetí světové války, nikdo neřeší, že se všichni můžeme vypařit v jaderném ohni, nikomu nevadí vysoká inflace a hrozící bída. Ale fotky s chlastem a děvkama v období covidu, to je jiná, to stojí za politickou krizi.

Krátce odbočím… V DLR odsoudili k smrti dva britské žoldnéře a s nimi jednoho Marokánce. Myslím si, že Britové to možná přežijí, protože Rusku stojí za to vyměnit dva nanicovaté žodlácké životy za konec britské podpory Ukrajině. Ale zřejmě bude zapotřebí britské vládě ukázat, že to v Doněcku myslí s popravami vážně, aby si hoši nemysleli, že Rusové jen melou hubou. Maroko nikoho nezajímá, marocká vláda se dokonce snaží dělat s Ruskem nějaké námluvy, co je jim do potenciálního teroristy, který byl dost blbej, aby si myslel, že válka je počítačová hra… Tož bych si myslel, že až proběhnou všechny ty odvolací procedury a zamítnuté žádosti o milost, tak první přijde na řadu právě ten Marokánec. Za ním není nic, co by ho mohlo zachránit.

A teď zpátky… Putin už měl být dávno odstraněn ne? Už mělo proběhnout deset převratů, už měl pětkrát umřít na rakovinu, třikrát při operaci, stokrát se mu nekontrolovatelně třásla ruka z čehož Džamila hned poznala, že má na kahánku… a nic. Pořád je tady. Místo Putina odchází Johnson a zřejmě dobře dělá, protože vláda co přijde po něm, ta si v zimě užije.

A hned za Kanálem se křesla třesou pod další velmi principiální vládou pravdy a lásky. Holandskou. Opět to není kvůli válce a vysokým cenám za energie. Holanďani zatím ještě mají přístavy a nějaké vlastní vrty v moři. Ale jejich vláda hodně pokročila s grýndýlem a tamní farmáři odmítli položit budoucnost jejich dětí na oltář zelené budoucnosti našich dětí. Holanďani jsou spořádaní Germáni, tohle ještě stačit nebude… ale také se tam uvolnilo pár kamínků ze svahu a nabírají rychlost. A opět si prosím všimnětě – žádná migrace, žádný korán a mešity. Žádný Gert Wilders, žádné hořící Molenbecky. Krize přichází z nečekané strany. Možná je to tím, že o nebezpeční Islámu se napsalo hodně knih, ale málo se toho napsalo o nebezpečí Grýndýlu.

Kousek dál od nás máme další moc pěknou krizičku. Vláda Srí Lanky také myslela na zelenou budoucnost, udělali pár bohulibých zákazů hnojiv a pesticidů a výsledek se brzy dostavil. Mají tam hlad, došly jim prachy, země je v obrovské krizi, nemají ani na naftu, jsou zadlužení a totálně v prdeli. Ne, pro to neexistuje lepší slovo.

Přitom to není tak dávno, kdy Srí Lanka po mnoha a mnoha desítkách let konečně obsadila separatistické Tamilské regiony a dostala pod kontrolu celý ostrov. Separatisté podporovaní Indií to nedali, dílem byli zlikvidováni, dílem uvězněni… a celá tato dlouhá válka nenadělala tolik škod, kolik toho zvládla vláda v hlubokém míru, který měl být blahodárný, protože když je mír, tak se vyrábí a neválčí. Ani to už neplatí. Jak myslíte, že to teď dopadne? Ano, Indie ovládne celý ostrov. Indové jaksi prachy mají. Mají je i díky tomu, že kupují od Ruska ropu a prodávají ji s přirážkou do Evropy. Indie nebude muset ani podporovat separatisty, ani dělat invazi. Stačí když poskytne půjčku…. Co se nepodařilo válkou dlouhou půl století, to se podaří jednou transakcí ve správnou chvíli. A co bude výsledkem? Ano, jedna další prozápadní vláda skončila a stane se provýchodní, proruskou, pročínskou, proindickou, hlavně už nikdy proamerickou…

Japonci také zjišťují, že toho z Ruska také dováželi nějak moc…. A také to nevěděli dřív, než zavedli sankce díky kterým jim Rusové znárodnili zásobování plynem. Prý ať si berou, kde chtějí…

Náš přední strážce klimatu Timmermans už se také vyslovil, že Grýndýl může počkat a uhlí se pálit smí…. a na jeho arogantní debilitě je nejzajímavější to, že se u svého obratu ani nezačervenal a nikomu nevadí, že tady mnoho let škodil a zhoršoval svými kroky v Ojroparlamentu situaci. Nikdo za nic nemůže, všichni to mysleli dobře… nikomu to neukončí kariéru, z nikoho se nestane odstrašující příklad. Deset let podporují dotacemi výměnu kotlů za plynové a my, co jsme odolali, my jsme byli ta nejhorší zběř, která nechápe hentů ekologii. A najednou ťuk… všechno bylo špatně, kotle na plyn jsou fůůůj, pojďte si pro dotace na tepelná čerpadla… A nic… nikoho to nestojí místo, nikdo není odpovědný, sice to stálo miliardy, ale nestala se žádná škoda, není to po kom vymáhat… a hádejte jak dopadnou ta tepelná čerpadla… když myslí všichni stejně, znamená to, že nemyslí nikdo.

Drolí se to drolí. Stále více kamínků se žene po svahu a my teď jen můžeme čekat, jestli se neutrhne lavina. Jak moudře to udělal Orbán… postavil se i s Maďarskem co nejvíc stranou. Nikdo neví, jestli je to nesebere také, ale když všichni řvali a tleskali proti nestabilnímu svahu, oni alespoň poodešli tak daleko, jak to šlo.

Pamatujete, jak se vždycky ve zprávách říkalo, že prezident Spojených států je nejmocnější muž světa? Inu, tak tento nejmocnější muž má podobu senilního stařečka, který potřebuje nápovědu, čtecí zařízení a který se každou chvíli přeřekne tak šikovně, že opravdu přestává být jasné, jestli to fakt není diagnóza. Opět je to symptomatické pro dnešní dobu – tak moc se v USA za tohoto člověka bojovalo, tak moc byl jeho soupeř vykreslován jako absolutní zlo. Stálo to strašně moc sil i peněz a výsledkem je člověk, který chvílemi vypadá, že neví, kde je. A zrovna začíná největší válka za posledních třicet let, ve které kanóny a tanky hrají vedle centrálních bank a surovin tu menší roli.

Kotel je natlakován, stále se pod něj přikládá, pojistné ventily nestíhají. Je jasné, že to vybuchne. Jen nevíme, jak velký výbuch to bude, nevíme, kterým směrem to vyletí a nevíme, jak závažné škody to udělá. První nýtky už odskakují. V místech, kde bychom to nečekali.

Já osobně nevěřím, že se výbuchu dá ještě zabránit. Budu se sice alespoň svým voličským hlasem snažit tomu zabránit, ale myslím, že situace už je příliš daleko. Prostě to bouchne a rozmetá to spoustu pravd, jistot i majetků. Už jsem to tu kdysi psal… víte co je bohatství? To je to, co vám zbyde, až vám dojdou peníze i majetek. Čeká nás nový svět. Úplně jiný než ten dnešní. A jako obvykle, počne v sutinách.

Jo a kdyby vám těch kutálejících kamínků bylo málo, tak vám jich ještě pár přidám… jen tak letem světem:

 1. Putin hrozí velkou ofenzívou. Ale naši novináři vědí, že na ní nemá sílu.
 2. Zelenský odvolává celou řadu velvyslanců, mezi jinými i toho u nás. A je to samozřejmě naprosto normální.
 3. Vláda bude půjčovat ČEZu, protože stát není dobrý vlastník… ale finský Uniper chce být v Německu raději zestátněn. Jo,jo, naše vláda nemůže ČEZu nařídit ceny, ale může mu půjčit miliardy peněz.
 4. OSN vydala zprávu ve které se uvádí, že Ukrajinci používají svoje civilisty jako živé štíty.
 5. Olaf Scholz se zůčastnil také jedné chlastačky, fetovačky a šukačky – přímo v sídle německé SPD. Jak jsem napsal výše – zničit hospodářství, to se smí, ale zkuste se někde vodvázat…
 6. Biden bude jednou rukou hladit Saúdy, aby dodali ropu a druhou rukou je bude mlátit po papuli za řezání novinářů…

Stačí to?

151 thoughts on “Strhnou lavinu?

   1. Je prďola a pro zbrojaře a demokraty se stává špatně ovladatelným a tudíž nebezpečným. Kamala se myslím už teď třese strachem, aby Bidet něco neprovedl a nebyl odstraněn, protože pak ona bude na špici. Asi to není tak hloupá osoba jak se jevila.

 1. Doplnění k Holandsku.
  Na veřejnost pronikly plány, jak na území nynějších farem budou vybudována střediska pro migranty, případně nové panelákové „osady“ pro migranty.
  To je problém současného Holandska – úřady už nemají plochy, kde by mohly budovat sídliště. Současné tažení proti dusíku je jenom zástěrkou.

  1. Asi před třemi lety postavila nějaká developerská společnost za šílené holandské státní dotace nějaké snad „sluneční město“ uprostřed bažin na umělých ostrovech. Že to jako bude děsně ekologické a přitom přívětivé. Bytovky vč. řaďáků, větší řaďáky i vily.
   Zaujalo mě, že většina bytovek a menších řadovek je určena pro pronájem nízkopříjmovým pracujícím, invalidům a důchodcům. Dotace na bydlení jsou asi v Holandsku vysoce motivující.

   Čili pozemků mají dost. Spíš se jim nerodí děti, takže stát asi hodlá nahradit Holanďany africkou a asijskou populací. Skončí to špatně.

 2. Ehm…

  „Zametení kauzy Hlubuček! STAN čelí podezření. Pekelný plán?

  Jeden z nejznámějších a nejprestižnějších policejních útvarů v České republice se rozpadne. Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) se totiž na rozkaz ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) rozdělí na dvě části. Přípravy na odtržení mají začít příští týden. Název nového útvaru bude podle všeho Útvar proti terorismu, extremismu a kybernetické kriminalitě.“

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zameteni-kauzy-Hlubucek-STAN-celi-podezreni-Pekelny-plan-708143

  Ano, Vítku, my víme, že to Íčko nemáš v příjmení jen tak pro nic za nic.

     1. Jestliže někdo bude dychtit se s tím podobenstvím seznámit, jistě je natolik gramotnej, aby si to skočil na ty kydy přečíst.

  1. 12:58 No a ?
   To jako chcete, aby u nás organizovaný zločin bojoval sám proti sobě?

   Víte, jak blbé signály by tím vysílal vyspělý český organizovaný zločin evropskému organizovanému zločinu před naším předsednictvím EU ???

 3. Asi nestrhnou lavinu.

  Možná se pletu, ale říká se:

  Mouřenín posloužil, mouřenín může jít.
  A kdo chce psa bít, hůl si vždy najde.

  Prostě splnili svůj úkol, a budou „odejiti“.

  Vždyť i ve firmách, které nechtějí veřejně „prát špinavé prádlo“, jsou „neschopní“ a „nepohodlní“ lidé „odejiti“ po zástupných prohřešcích (pozdní příchod, brouzdání po internetu, přetažení přestávky, fouknutí, …).

  Vždyť i jeden náš byl odejit za úpravu cesťáků.
  Prostě nepasoval do party kluků, kteří spolu mluví.

  Jiný ozvučoval, ale nic nevěděl.

  Čestný a schopný člověk, který má přirozené charisma, je na výši fyzicky i duševně, nemůže být ani u nás, ale ani ve světě nikdy zvolen.
  „Protože musí skákat, jak někdo v pozadí píská. Jsou to figurky nastrčené mocnými korporacemi.
  A my jsme otroci těchto korporací, ti zvolení nám to naše otroctví jenom zprostředkovávají.
  Jsme v pasti, nemáme řešení“

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Zeleny-Atapana-Green-Deal-je-velky-podvod-na-lidi-Jsme-klamani-politiky-svet-je-rizen-jinymi-678591

  1. „Čestný a schopný člověk, který má přirozené charisma, je na výši fyzicky i duševně, nemůže být ani u nás, ale ani ve světě nikdy zvolen.
   Protože musí skákat, jak někdo v pozadí píská. Jsou to figurky nastrčené mocnými korporacemi.“
   ——————————————————————
   Ale může být zvolen, Atapamo! Proč by nemohl!

   Pouze je třeba JEŠTĚ PŘED VOLBAMI zajistit, aby byl vydíratelný (třeba přes rodinu a děti) .
   Nebo mít předem připravenou pistoli, kterou u něj najdou při silniční kontrole v kufru auta.
   Nebo mít připravené dvě-tři děvčate, která odpřísáhnou před soudem, že je před lety sexuálně obtěžoval či znásilnil.
   Nebo nějak dostat do jeho počítače dětskou pornografii.
   Nebo poslat na jeho účet nějaký peníz z z nesprávné banky.

 4. Lavina se spusti, az se objevi kupec- zajemce o prevzeti statu, ci dokonce cele unie. Samozrejme dohoda vice kupcu, tedy rozdeleni na mensi firmy, je take mozna. Uplny kolaps, vymizeni populace, bych neocekaval, na to je tu prilis mnoho lidi, kteri nemaji kam jit. V pripade kolapsu statni spravy by stavajici velka populace vytvorila nove a mensi statni utvary, ale z Evropy by uplne nezmizela, jak tomu bylo napriklad na Yukatanskem poloostrove, kde obyvatelstvo opustilo mesta a pole a rozptylilo se do okoli.
  Takze sama o sobe se evropska civilizace nerozpadne, dle meho jsme ve fazi konkurzu na noveho vlastnika.

 5. Dnes opět Leo K. na Kose!

  Ukázka:
  PROFESOROVA SEBEVRAŽDA

  Publikováno 11 července, 2022 |

  napsal Leo K.

  „Musíme lidi provést krizí, vyhrožoval Petr Fiala von der Leyenové v Litomyšli. Pozapomněl říct, že žádný problém nelze vyřešit, pokud k jeho řešení používáme stejné myšlenky, které nás do něj přivedly.

  Když mám usuzovat na vývoj Evropy, nejlepší a nejvýstižnější je popis současného stavu. Z 10,5 milionů kilometrů čtverečních tvoří evropská část Ruska cca 4 miliony km čtverečních – tedy nezanedbatelnou část. To zmiňuji proto,

  že se podařilo podporou různých animozit Rusko od Evropy hospodářsky oddělit,

  byť jsou obě části PROPOJENY hustou sítí funkčních produktovodů a dopravních tepen. Hledáme-li komu toto oddělení vyhovuje, musíme se podívat mimo Evropu, přes oceán. “
  ——————-
  Já zvýrazňuji: Uvědomme si, že POLOVINA naší Evropy, tedy Ukrajina plus Rusko, je ve válce!

  1. Holube, nejen státy se udržují těmi ideály, z nichž se zrodily. I průsery se udržují těmi ideály, z nichž se zrodily, a to měl – dle mého skromného názoru – náš derniér na… sakra! Potřebuju nějaké antonymum ke slovu „mysl“. Pomoc!

   1. Cesky stat se zrodil z ideje „nechceme rakousky zalar narodu“, cehoz podminka je byt v nejakem zalari.
    Takze ocekavam dve faze dalsiho budovani statu:
    – vyhledani zalarnika a podvoleni se mu
    – odpor k zalarnikovi a snaha o vymaneni se z jeho tenat
    Nazval bych to vecnym kolobehem ceske statnosti.

   2. „měl na lepíku.“
    „měl přineseno slinou na jazyk.“
    „měl na výstupu z ČOV“
    Sice to nejsou antonyma, ale výrazy umožňují vyhnout se užití nevhodného slova „mysl, myslet“.

    1. Trpký humor, jen co je pravda.

     Poslední dobou se mi často vybavuje toto:

     „O největších vladařích
     neví se skoro, že tu jsou.
     Menší lid miluje a velebí,
     ještě menších se bojí,
     ještě menším spílá.
     (…)“
     (DDJ, kap.17)

  2. Leo vychází z chybný premisy, Asfalťáku, když kalkuluje se zdravým rozumem Fialy! Já vím, že mi to tady nechcete furt věřit, když píšu, že Fiala je hloupej, i když vám to dokazuje každým svým projevem, vystoupením a hlavně činy hraničící s nedostatečností, neschopností a blbostí.

   Vzápětí však, stejně jako já před pár dny, si v tom odkazovaným článku Leo správně všímá tý Fialovy vychytralosti, když zjistil, že mu denně skloňovaný antibabišství už značně zasmrádá a poddaný jsou z jeho nicnedělání už značně otrávený. A když mu Putin jako z nebe poslal Ukrajinu, tak nezaváhal ani na chvilku, protože zas až ták blbej zase není a příležitost uchopil za pačesy … jak Leo taky napsal:

   „Současní, z Božího dopuštění vládnoucí politici se posadili do pohodlné ulity a doufají, že se dopustí minima chyb, když se nebudou pouštět do složitější činnosti a budou kopírovat dění v EU a v NATO.

   Tak se taky ve skutečnosti stalo a toho se bude Fiala dál držet a neuhne ani o píď, aby zamaskovával to jediný o co mu de, a totiž, že král je nahej!

 6. Žádná lavina se nestrhne, i když velké průsery mohou nastat.
  Základním problémem a podstatou stávající situace je kapitalismus, resp. jeho rozpory resp. neřešení těchto rozporů. Není nic co by strhlá lavina mohla vybudovat. Není ideologické podhoubí pro jiný systém.
  Kapitalismu nevadí ani války, epidemie či hladomory, na všem se dá vydělat. Aby se něco změnilo, musí alespoň jedna generace žít celý život v bídě. Drahý benzín či plyn ještě není bída. Bída je, že vám někdo v rodině umře hlady, zimou či na běžné nemoci, protože nebudete mít na doktora nebo že nebudete moci dát dítě do školy.

 7. To pnutí je cítit všude. Atmosféra je těhotná bouřkou. Katalánci, Žluté vesty, Pegida, holandští sedláci, Ukradina, Cejlon, valící se Negři, covid, fanatici svaté Gréty, neomezená moc korporací, sociálních sítí, médií… jednou to prdnout musí a je jen otázkou, co bude pak. Bude to ještě horší? Přijde katarze a nový začátek? Nevím.

  1. Jaký nový začátek?
   Podle mne je Evropa v prd@li a v lepším případě posloužíme zbytku světa jako takový zajímavý skanzen plný hodnotných památek.
   O tom horším případu raději neuvažuji.
   V horším případě nám ten třetí svět dá sežrat všechno, co jsme jim kdy udělali.
   Ono to bohatství byvších koloniálních mocností fakt nepochází jenom z píle francouzských , britských , holandských , španělských a jiných evropských rukou.
   Blbé je, že jsme se znovu ocitli na té blbé straně. A spolu chyceni, spolu pověšeni, bohužel.

   1. Trochu to zjednodušujete. To bohatství koloniálních mocností SAMOZŘEJMĚ pochází z jejich píle, pracovitosti, kreativity, vzdělanosti…tím neříkám, že je v pořádku, že vyndrancovali kolonie. Říkám to, že na to, aby je vydrancovali museli být silní a silní byli právě díky těm vlastnostem, které jsem zmínil. Kreativita, inteligence Evropanů je hluboko v genech. To nezmění pár desetiletí globalizace. Ano degenerujeme, vymíráme a lenivíme…a právě nějaká bolestná katarze může být impuls (ale také nemusí). Zbytek světa…jak říkáte, co tím myslíte? Čínu, Koreu, možná Indii bych vám podepsal, ale opravdu si nemyslím, že z Afriky, nebo Jižní Ameriky přijde nějaký boom. Leda tak populační. To jediné asi mají v genech.

    1. Tak se podívejte na výsledky dnešní exploze kreativity, preference vzdělání a pracovitosti Číňanů!
     A srovnejte s implozí téhož u nás….

     1. Ano Čínu, Koreu…jsem zmiňoval. Je nepochybné, že ti mají skutečný potenciál. A je vysoce pravděpodobné , že to bude právě Čína, která po USA převezme „otěže“. Otázkou je, jestli svět bude díky tomu lepším místem.

   2. Jistěže. Má slova, už před lety. Naposledy při výletu do Hallstadtu na podzim 2019. Kdysi prosperujícího z těžby soli, navazujícího průmyslu, infrastruktury, vzdělání… V posledku z turistického ruchu. Proplétali se davy turistů z Asie… Bavili se o tom všem, co by se stalo, kdyby nastala překážka pro fungování nynějšího „průmyslu“ pokojských, kuchařů a jiných podobných kvalifikací. Pak přišla na sníh mizerná zima, pohroma pro zimní turistický „průmysl“, a na jejím závěru Covid.

 8. Dnes se mi nějak nedaří odesílat komentáře. Asi přičpané trubky či co.
  Zkusím to zkrátit na koncentrované minimum. Možná odchod Borise Neodejdu ve finále přinese více ukrajinského masa, než kdyby tam dál seděl a chlastal. Ve stylu Po nás potopa. Milión ukrajinských nešťastníků na dobytí Černomořských ruských přístavu (Zeli je označuje za ukrajinské), nevěští nic dobrého. Označil bych je za karbanátky, ale Targus z toho vojenského hlediska, bude asi fundovanější…

      1. Jo, tak svět odplácí. Přemýšlím, čím jsem byl já, že tady furt musím uklízet… možná, že předsedou uličnického výboru.

       Kde jsou, k čertu, kde jsou? Dneska jsem jich smazal ještě málo! Čekal jsem, že na Hampla jich přiletí víc!

  1. Ta osoba, co se cpe místo něho, zná – podle jejích veřejných vystoupení – do horoucích pekel bezva zkratku.
   Válečničtí jestřábi – muži – jsou nebezpeční, ale VĚTŠINA z nich má pud sebezáchovy.
   Válečnické jestřábice ho nemají. Ani jedna, a to jak bezdětné, tak dětné (Liz Truss, deroucí se na místo premiérky, má dvě dcery, které se narodily po r. 2000. Zjevně jí na jejich budoucnosti nezáleží).

   1. Lízačka Trussu se tam dere? Ta je libová. Když byla ministryní likvidace školství, tak byla pro smích místním. Teď na Zamini se nesmazatelně zapsala u Rusů tím, že Británie nikdy neuzná Rostovskou a Voroněžskou oblast za ruské území.

    Jako premiárka bude vážnou konkurencí Blbé Uršule. Bidena asi neohrozí, ten už je o level jinde.

    1. Na tom, koho si konzervativci zvolí do čela, se následně pozná, zda Borisovy chlastačky byly opravdovým důvodem jeho odstavení. Skutečným důvodem mohlo být také zděšení z jeho krvelačnosti. Jen to nikdo nechtěl říct nahlas.

 9. Tak jsme se dočkali a Vidlák se podíval trochu po světě. Osobně bych Borise Neodejdu neviděl, jako Ralfa Wigguma, na to je příliš inteligentní a vzdělaný. On tak jen vypadá. Otázkou je, jestli jeho avizovaný odchod nebude znamenat ještě více ukrajinského masa. Ve stylu Po nás potopa. Už nyní ten zfetovaný, ukrajinský komediant hlásí, že hodlá dobýt Černomořské ruské přístavy ( Zelí je označuje za Ukrajinské) miliónem ukrajinského masa. Miliónem!!! To nemá ten idiot ze své hlavy. Co to znamená z vojenského hlediska? Možná by mohl Targus? Jako vojenský laik si myslím, že když už tam Rusové jsou, se vším, zásobováním, logistikou, chráněnými raketovými a dělostřeleckými pozicemi…tak Rusko z toho miliónu ukrajinských nešťastníků udělají karbanátky.

  1. Občane,
   1) žen s psychopatickými rysy je cca třikrát méně než mužů s psychopatickými rysy.
   Aby se žena mezi kolegy muži-psychopaty prosadila, musí být násobně krvežíznivější a agresivnější jmužská konkurence. Viz Margaret Tatcherovou (o našem rybníčku radši pomlčím).
   2) Ženy jsou V PRŮMĚRU sugestibilnější – a tudíž i náchylnější propadnout stupiditě/skupinovému myšlení.

   1. Omyl Holube.

    Žen s psychopatickými rysy, agresivitou atd., je stejně, jako u mužů. Jen se ta jejich psychopatie nebo agresivita, projevuje kapánek jinak. Navenek skrytěji…

    Buďte genderově vyrovnaný!😄

  2. Víte, jak útočily v severní Číně Maovy voje, proti Kuomintangu?

   Při boji o jeden důležitý most, hrozilo komunistům odříznutí od oblastí, kde mohli získat potraviny. Následek by byl hlad a rozklad armády. Most musel být dobyt. Bráněn byl, oproti Maově armádě malou, nicméně dobře vyzbrojenou, jednotkou Kuomintangu. Ten neuvažoval o zničení mostu, protože jej měly využít později jeho posily, ke konečné likvidaci komunistů.

   Vlna za vlnou útočníků, valících se mostem, padala pod palbou strojních pušek Kuomintangu. Padly jich tisíce, snad desetitisíce. Podpůrná palba Maovců, zpoza mostu, „nemělať účinku valného, neboť Kuomintang, byvše opevněn na dobrých pozicích, maje před sebou těleso mostu jako na dlani, kosil nepřátele měrou nebývalou „.

   Jenže, když několik dní nespíte a dojde vám střelivo… Komunisté most dobyli a řeku překročili, zásobili armádu, nabrali dobrovolníky jako posily a, a – dále to každý zná.

   Nemyslí to ten Zelený kokainista nějak takto??

   Ale za sebe si myslím, že počítá, že Západ s USA zatáhne do totální války s Ruskem. V tom případě nám pomoz Pánbu. Každopádně, Fialláh a další naši političtí podvraťáci, tomu zdatně přicmrndují…

   1. mysliet to moze, ale v kazdom pripade Rusov je viac ako Ukrajincov. A to platilo este v roku 2014 a nie to teraz, ked cast uz 8 rokov je na Zapade, cast odisla teraz ci na Zapad ci do Ruska a cast sa snazi nejak utiect teraz, ked povolavaci rozkaz uz dostavaju aj invalidi ci zeny

 10. Myslím, že ke stržení laviny zatím nedojde, protože se dosud daří nějakým způsobem tisknout další a další oběživo. Čili o tzv. sociální smír je postaráno, Pekarová se chytá ve prospěch chudiny prodat Budvar.
  Asi si budeme muset to liberodemo vyžrat až do dna.
  Jeden pán, nadšený Evropan, se právě vrátil z Finska.
  Živí se jako učitel angličtiny a na vedlák učí i distančně španělštinu, takže si právě užívá zasloužené prázdniny a cestuje po Evropě. Všude má známé, takže bydlí na privátě a neutratí tolik za drahé hotely.
  Z Finska byl nadšený, nebyl tam poprvé, s úžasem sledoval, jak země vzkvétá. Narvané samoobsluhy, čistota, všichni Finové fanděj svojí vládě a strašně se těšej na vstup do NATO.
  Autobusy tam říděj prakticky už jenom Somálci, což chápu, finské školství je na tak vyspělé úrovni, že produkuje jen samé yntelektujály. A ti se kulatou lopatou ohánět nebudou, dá rozum.
  Když jsem se zeptala, v čem Finové trpěli a strádali pod knutou Moskvy, proč jim tak vadilo, že nesměli být v NATO, pán nevěděl.
  Teď jede na 10 dní do Londýna, tak jsem zvědavá. Asi se dozvím, že každý Brit horuje pro boj Kyjevských proti agrresi z východu, protože ochota Londýna přiložit ozbrojenou ruku k dílu je celkem známá.
  ( A je úplně fuk, jestli se premiér jmenuje Johnson anebo Blair a že na britským impériem už hezkých pár desetiletí zapadá slunce. )
  Ách jo…

  1. Co já vím, tak Finové celkem masově dostali strach, když s tím vstupem vláda přišla. Nevím, jestli chtějí nebo nechtějí, ale sakra si uvědomili, že vstup jim bezpečí nezvýší, spíš naopak.

   1. Já trochu chápu Putina, že se Švédů a Finů moc nebojí. Protože konflikt nevyvolávají ti, kteří se Ruska (z dobrého důvodu) bojí, ale naopak ti, kteří se zcela iracionálně vůbec nebojí.

    1. Riziko není od Finů. Ti nezaútočí. Riziko je v kolaborantech typu starosty Laperanty, který už vybral pozemek a vyzval USA k vybudování základny.
     Riziko je v tom, že v rámci „spolupráce a pomoci“ se objeví na rusko-finské hranici třeba jednotky Lotyšska nebo Česka a vyvolají tam provokaci, aby vtáhli Finsko s Ruskem do konfrontace.

     1. co sa zrazu stalo? Preco to? Finsko zarabalo velke peniaze prave vdaka tomu, ze bolo mostom medzi Vychodom a Zapadom, Svedsko tym ze bolo v 2 sv.vojnach neutralne. Preco to teraz parlamenty len tak zahodia? Tu nejde o to, ze maju drbnute vlady, preco zrazu vsetci tieto navrhy podporuju, ked ich to bude stat peniaze aj bezpecnost a nic im to neda. Co ich vlastnici firiem, preco nezasiahnu?

     2. Jasně. Nejde o Finy, ani o Švédy. Jde o základny NATO.
      O nic jiného.
      Jsem velmi zklamaná, národ pacifisty Mika Valtariho jsem měla za rozumnější.
      O Švédech si nedělám iluze, mají máslo na hlavě z doby, kdy čile spolupracovali s Hitlerem.
      Tak dneska ukazují že jsou na té správné straně. ( A zase jsou na blbé straně. )

 11. Všechno zbytné zmizí. Jako pára, zbude jenom smrad a frustrace. Příroda se s tím vyrovná, ne hned, ale v průběhu desítek let. Lidi dožijí, zmizí obecná vzdělanost bílé rasy, tempo vývoje zvolní.

 12. Předvídat brzkou budoucnost na základě toho, čeho dosáhli vedle, je snadné
  https://nautilus2.wordpress.com/2022/07/07/jak-snadne-je-byti-prorokem/

  Odhadnout, kdy se položí zevnitř vyžraný systém a jaké to bude mít podoby, to je těžké. Zejména proto, že on se nepokládá většinou jen tak, chaoticky, ale v něčí prospěch. A nedá se moc dobře určit, kdy to kluci spustí.
  Na druhé straně, i pro tyto události existují precedenty, jen jsou buď moc daleko, nebo moc dávno. V obou případech je pak známe jen velmi zkresleně, v lepším případě. V horším známe jen lživou pohádku.

  Kdo by si byl pomyslel v 90. letech, že zažijeme kolaps technické civilizace u sebe doma způsobený neobolševiky z Německa v situaci, kdy surovin je nadbytek a technologie umožňují velmi komfortní život.

  1. Jak to tak vypadá, tak každých 26 000 let se vyžraný systém položí takovým způsobem, že po něm zaniknou téměř veškeré stopy, a po tomto resetu se začína nanovo. Čím dál v tom vidím hlubokou moudrost Božího plánu. Civilizace se pravděpodobně díky nějakým prvotním principům vždy dostane neodvratně do fáze, kdy už nelze napravit nic.

   1. Tak to je dost času potom. Leda že by to naposledy způsobili Kromaňonci nějakým svým LGBT a Green Dealem… no ale vyloučit se to nedá a v tom případě by se dalo říct, že byli úspěšní podle všech měřítek EU.

    1. Není přímo řečeno, že by ten 26 000 letý cyklus způsobovali lidé, spíš to nějak souvisí s oběžnými drahami planet a dalších vesmírných těles. Minule se to možná dostalo jen ke Kromaňoncům, co my víme.
     Prostě – tady máte 26 000 let a ukažte, co umíte, lidičky. Pokud nasbíráte potřebný počet bodů, postupujete do dalšího levelu. Pokud ne – game over.

 13. Zelenskyj nařídil armádě dobýt zpět jih země
  Dnes 6:34 – Kyjev • Aktualizováno 8:04
  Daniel Drake, Novinky

  Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj nařídil armádě, ABY ZNOVU DOBYLA zpět pobřežní oblasti na jihu. K úkolu je připraveno MILIÓN VOJÁKŮ, prozradil v rozhovoru pro britský list The Times ukrajinský ministr obrany Alexej Reznikov.

  1. A má Zelenskij připraven milion pytlů na mrtvoly? Nebo aspoň dost vápna? Nebo spoléhá na to, že budou pohřbívat Rusové? Ten člověk je úplně mimo a delší dobu si zahrávám s myšlenkou, že je to agent Kremlu, kterej likviduje Ukrajinu přímo z centra.

  1. Já se obávám, že je to ještě horší – že je s KALDNOU zpětnou vazbou.
   Pro nezasvěcené: Zápornou zpětnou vazbu máte ve spachovači na záchodě: Když natéká voda, stoupne plovák vodu postupně uzavře.
   při spotřebování vody plovák klesne a vodu opět napustí.

   Pokud byste záchodové zařízení otočili, (kladná zpětná vazba) napouštělo by tím VÍC vody, čím VÍC by ji již v nádrži bylo.
   Výsledkem by byla potopa. Katastrofa biblických či ukrajinských rozměrů ve vašem bytě.

   /Ano, v minulosti, před smrtí kapitalizmu volné soutěže, plnila – blbě, s katastrofálně dlouhými prodlevami a poruchami ve formě hospodářských krizí – funkci záporné , regulující, zpětné vazby ona bájná „neviditelná ruka trhu. Ta je ovšem globálně mrtvá či polomrtvá.

   1. Jak správně věští věštec, otočené záchodové zařízení je dvoustavový regulátor bez jakékoli zpětné vazby.

    Otočením záchodového zařízení totiž nastanou oba stavy současně:
    – na podlahu vám vytečou zbytková hovna, byla-li v záchodovém zařízení jaká
    – pachový uzávěr bude vyřazen z funkce a okolní prostor se naplní smradem z odpadního potrubí

    Z těchto dvou stavů je ale nejhorší stav třetí: nebudete mít kam chodit sra…, sra…, s radostí pohlížet pravdě do očí, protože soused vás na své záchodové zařízení nepustí.

    Nepřítomná zpětná vazba se pak stane přítomnou zpětnou vazbou, a to celkem rychle.

    1. Zakladateli a ostatní regulovčíci,
     to je onen problém nás šedobradých starců:
     Měl jsem na mysli KLASICKÉ, NYNÍ JIŽ nevyráběné splachovací zařízení svého mládí a dětství, , kde plovák postupně pomalu uzavíral průtok vody úměrně stoupající hladině!
     Ten nebyl ani náhodou dvoustavový.
     Ale i tak by, pravda, moje záchodová analogie kulhala: O kladnou zpětnou vazbu by se jednalo pouze do okamžiku, kdy by začala nádržka přetékat. Pak by prostě voda hrčela na plný céres, plovák – neplovák.

     1. Ona dvoustavovost netkví ve funkci plováku, ale stavu uzavřeno a otevřeno, že se tak děje postupně, je jen doba, jenž jeden stav přechází v druhý.

      Zpětnou vazbou se rozumí, když je výsledný stav soustavy přiveden na vstup. Zde záleží na tom, jakou má fázi. Když opačnou, jde o zpětnou stabilizační fázi, pokud souhlasnou, pak se soustava v lepším případě rozkmitá, v horším destruuje.

      U splachovače by to muselo být tak, že by se výstupní voda přiváděla pod onen plovák a způsobovala jeho zavření. V tom případě by šlo o kladnou zpětnou vazbu. Při záporně zpětné vazbě by se naopak nastavil stav, že by voda stále protékala podle míře oné zpětnosti.

      Ale jo, netrapme se tím, jsou to jen a jen blbiny.

  2. Já tam zpětnou vazbu vidím velice zřetelně-“ ty drž hubu, makej a minimalizuj své náklady, já budu mlaskat a maximalizovat zisky.“

       1. V tom pripade jeste popremyslejte na jejim nazvu, protoze tenhle by mohl byt trestny. Dotycny aktivni (az proaktivni) statni zastupce by si mozna mohl vybrat i z vice nabizenych vykladu. Walter Kraft by vam mohl povypravet.

 14. Pripada mi priznacne, jak nasevase meeeedia zaryte mlci o tom, jak se Sri Lanka dostala tam, kde je. Docist se neco o tom jejich bioeko pokusu v cestine snad ani nejde.

 15. co zbyva ruskym liberalnim pravdolasko elitam v moskve ?

  – Maji talentovane deti, ktere posilaji na skoly na zapade, odkud je vyhazuji, zakazuji jim delat zkousky vsude je sikanuji protoze jsou rusove
  – maji talentovane deti ktere sportuji, ale maji vsude zakaz, nepusti je ani hrat tenis, kdyz nereknou ze hraji za kavkaz
  maji majetky v evrope, podily ve firmach, ulozene penize ve svycarsku, ale odevsad zni, protoze jste rusove tak vam to sebereme, byty zmrazime, jachty i male lodicky zablokujeme, neco spravedlivy hnev lidu zapali a vyrabuje (protoze kdo je rus je s putinem a musime se jim pomstit)

  za jak dlouho to pochopi ze jsou vyvrzenci ? v rusku je nikdo nechce protoze jsou zaprodanci s dvojim obcanstvim, v americe je nechteji ze jsou rusove, nikdo nevita ruske mozky

  Co budou delat az zmeni kabat a zacnou stvat proti Evrope a Americe ?

  1. To platí i pro Lavrovy a Peskovy.. nemluvě o Čubajsech.
   V Rusku se nedá mluvit o centralizované moci, která plní rozhodnutí přijatá Putinem nebo nějakým úzkým okruhem lidí. A už vůbec nejde o rozhodnutí ve prospěch Ruska jako země, civilizace. Ale Rusko dnes stojí před nepřítelem, který není ani Japonskem na vzestupu nebo Německem s prvotřídním průmyslem a organizací.
   Zevnitř prožrané Rusko stojí před bandou zešílevších idiotů, kteří si stihli zlikividovat vlastní země ještě předtím, než zlikvidovali samotné Rusko.
   Buď se klany řídící Rusko dohodnou s klany řídícími Anglosferu včas, nebo nás v pohodě vtáhnou do své proxy války a zlikvidují nám civilizaci.
   Pro ně jsme beztak bezcenní.

   1. V Rusku se nedá mluvit o centralizované moci, která plní rozhodnutí přijatá Putinem??
    Zevnitř prožrané Rusko??
    Vám se něco přihodilo, mrcasíku.

    1. Sledujete Rusko takříkajíc zevnitř aspoň trochu? Míněno nejen skrze obdivné české texty, propagandu naši a propagandu Kremlu? Teď ani nemám na mysli americké neziskovky v Rusku.

     Prostě docela normální dlouhodobější sledování, co a jak se tam děje třeba z pozic lidí, kteří jsou životně závislí na tom, aby se Rusko nesesypalo.

 16. pise Greer o upadku prumysloveho veku

  ——–
  Tady ve Spojených státech se stalo vzácnou věcí zajít do obchodu s potravinami a najít regály plně zásobené a stalo se samozřejmostí vidět restaurace, jak značí ceny tak rychle, že musí upravovat své menu ručně. Naše ekonomika se otřásá a otřásá způsobem, který se většina Američanů nikdy nenaučila rozpoznat, ačkoli moji čtenáři, kteří zažili rozpad jiných režimů, vědí, co mají hledat. Jak už to v této zemi bývá, první odpovědí lidí u moci je vymýšlet si pro tento problém výmluvy. Svalte nedostatek produktů na koronavirus! Svalte ceny ropy na Vladimira Putina!

  Nejsem fanouškem Joea Bidena – nádoba Tupperware zpola plná smetanového hovězího masa by pravděpodobně udělala lepší práci jako generální ředitel naší republiky – ale lituji toho muže. Náhodou tam byl a tupě zíral z okna Oválné pracovny, když na něm dopadly následky většiny století kolektivní hlouposti, arogance a chamtivosti.

  https://www-ecosophia-net.translate.goog/the-end-of-the-industrial-age/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=cs&_x_tr_hl=cs&_x_tr_pto=sc

  1. z toho Greerova clanku
   k bodu 6

   Biden bude jednou rukou hladit Saúdy, aby dodali ropu a druhou rukou je bude mlátit po papuli za řezání novinářů…

   ——-preklad automaticky

   Možná bychom byli schopni tento proces do určité míry zmírnit, kdyby varování o hnutí ropného zlomu v první dekádě tohoto století dostalo spravedlivé vyslyšení, ale ani to se nestalo. V tuto chvíli se blížíme ke konci naší druhé dekády poklesu. Náklaďák nabírá rychlost, když jede z kopce a nemá žádné brzdy.

   Tato skutečnost byla před několika dny vyhlášena přímo na veřejnosti, i když si nejsem jistý, kolik lidí si toho všimlo. Na schůzce NATO v Madridu minulý týden francouzský prezident Emmanuel Macron mimochodem zmínil, že mluvil s vládami Saúdské Arábie a Spojených arabských emirátů, aby se pokusil přimět je, aby pumpovaly více ropy a nahradily to, co Evropa brzy nebude. dostat z Ruska. Odpovědí saúdské a emirátské vlády bylo, že už pumpují tak rychle, jak mohou.
   S cenou ropy nad 100 USD za barel, když na to přijde, každý národ, který má ropu v zemi, pumpuje jako šílený, a Rusové jsou samozřejmě zaneprázdněni prodejem své ropy na šedém trhu za dobré ceny a smějí se všem cestu do banky. Nic z toho nesrazilo cenu ropy na úroveň, kterou si moderní průmyslová společnost může dovolit zaplatit.

   To samozřejmě znamená, že žádný národ na Zemi nemá dostatek volné kapacity na těžbu ropy, aby nahradil skromný zlomek ruské produkce, která je v tuto chvíli uzavřena kvůli sankcím, které USA a jejich zmenšující se okruh spojenců zavedly. setřít. Ti z mých čtenářů, kteří si pamatují vzestup a pád hnutí ropného zlomu, si vzpomenou na lidi v tomto hnutí, kteří ustaraným tónem diskutují o tom, co by se stalo, až nikdo nikde nebude mít dostatek volné kapacity na těžbu ropy, aby zaplnil mezeru, pokud by udeřila krize. Hádej co? Tady jsme.

   ——–
   https://www-ecosophia-net.translate.goog/the-end-of-the-industrial-age/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=cs&_x_tr_hl=cs&_x_tr_pto=sc

 17. Šuplíky, šanony a především pečlivě střežené flešky šéfredaktorů přetékají „pečlivě chráněnými“ veřejnými tajemstvími o běžných prasárnách – i vražedných hnusárnách politiků.

  Za normálních okolností by uveřejnění takových hnusáren bylo profesní sebevraždou.
  Musí se počkat, až TATÁŽ diskrétní kryptoelita, , která tyto politiky s barely žluklého másla na hlavě do politiky dosadila, usoudí, že už jsou absolutně neudržitelní .
  A nahradí je ještě horšími „jinšími sekáči“.

  Pak jsou zvednuta stavidla přetékajících redakčních žump a nastoupí tito „páni čistí“ . Fialoví, zelení…to je jedno.

  Tito „jinší sekáči“ musí ovšem nejdříve nastoupit na náměstí s plamennými výzvami na rtech a musí být prezentováni jako rytíři (na Slovensku rytířky) na bělouších.

  1. Pitharte, není to to správné datum. 25 únor, 21 srpen ano, 15 březen a jiné, vůbec.
   Jo napadla mně ještě jedna myšlenka v souvislosti s článkem. My tady jsme nějak dost vymezeni, vyhraněni a na základě informací, které si předpokládám všichni umíme vytřídit máme svou neochvějnou pravdu a konkrétně u sebe ať nepodsouvám druhým, si neumím představit co by se muselo stát, abych svůj názor změnil, Tak je tady dost početná skupina lidí, kteří, i kdyby se ke kydům dostali, tak mají tu svoji pravdu. pořád tu pro ně bude tu Bureš, tu Putler. I kdyby se ukázalo že 100x jsme měli pravdu my. Oni budou vždy věřit té jediné správné- jako tu už bylo psáno, kdyby Hitler přišel a řekl nějakou poučku- Euklidovu větu, Pythagorovu větu, pak tady budou furt lidi co se proti tomu vymezí protože to řekl on.
   A teď mi řekněte, jak pak v budoucnu žít s takovými lidmi. Vemte si že poměr se obrátí. Budeme zakazovat alternativní weby s jejich pravdou? Já vím že pravda je jen jedna.ALE- co vy na to?

   1. My starší, máme ty „své pravdy“ ale postavené na základech historických zkušeností a poučení z nich.
    Lidi do 40 let žádné nemají a když to přeženu, tak mají ty své pravdy podle internetů. Žádné poučení tam proběhnout nemohlo, neboť tito lidé mají vše jen z různě zkreslených vyprávění a ještě zkreslenějších internetů. Možná, kdyby ty internety tolik nelhaly…jenže ony jsou na tom z větší části postaveny, ze lží žijí. Viz Zuckerberg.
    To je zásadní rozpor, kde může pomoci jen jakési elementární respektování těch historických zkušeností – ze strany mladších a méně zkušených.
    A to bude tuhé, jak týden stará veka, tohle nějak ukočírovat, abychom se dohodli.
    Se svými dětmi, kterým je právě okolo čtyřicítky, tento problém sám nemám. Vše, co je zajímalo, jim bylo precizně vysvětleno a něco i názorně předvedeno.
    Problémy budou s lidmi ala Štys – já jsem akademik a tak tomu samozřejmě musím rozumět.

    1. Oni ti dnešní, plusmínus čtyřicátníci, to taky neměli jednoduché. Nastupovali ze školek do základních škol, nebo už byli v 1.-2. třídě právě, když se už nemuselo říkat souško učitelko, ale paní.
     Právě se měnila velká spousta věcí, které museli nějak strávit a my je jako rodiče samozřejmě trávili líp, než ničím nezkažené děti.
     Mladší dcerka, ta přišla ze školy a s očima navrch hlavy – právě z těch soušek/paní a dalších věcí, jako třeba rušení jiskřiček, demonstrativní vyhazování pionýrů z klubovny..

     1. To já když začala učit,tak se na škole ještě zdravilo Čest práci. Ale na jiných školách už ne,tady to jelo setrvačností. Noví zaměstnanci se divili,ale nechtěli rebelovat,ale občas někdo nanesl,že by se to mělo zrušit,ale vedení nechtělo. Až jednou si šel ředitel při hodině ulevit a u pisoáru ho překvapil žáček,co se mu taky chtělo,postavil se vedle a řekl čest práci a začal taky curat. S ředitelem to tak otřáslo,že hned o přestávce vydal pokyn zdravit dobrý den a ze dne na den to všichni dodržovali a bylo.

  2. dík za připomenutí

   “ V roce 2016 polský Sejm vyhlásil 11. červenec „Národním dnem památky obětí genocidy spáchané ukrajinskými nacionalisty občanů Druhého polského společenství“.

   aby neZapadlo

 18. Jen pro doplnění k té Sri Lance: co nám nikdo neříká že tam vláda USA chce postavit vojenskou základnu, v Indii jim to neprošlo tak to zkusí na Sri Lance.
  vypadá to na podobný scénář jako Ukrajina a Majdan.
  … a u koryta jsou v USA stejní lidi co tam byli když se to začalo rozes…rat na Ukrajině.
  sledujte

 19. Ukrajinská vlajka na štítu sochy Jošta Lucemburského na brněnském Moravském náměstí vydržela jen několik dnů. Magistrát ji podruhé povolil umístit jako podporu Ukrajině napadené Ruskem, v neděli ji několik lidí znovu sundalo. A vsimnete si diskuzi pod clankem.Znacne prevazuji lide, kteri maji pocit ze to tento rezim tezce prehani s proUKR propagandou… A takove pocinani byl jeden z hrebiku do truhly KSC.
  https://www.novinky.cz/krimi/clanek/nekolik-lidi-strhlo-v-brne-ze-sochy-josta-ukrajinskou-vlajku-policiste-je-zadrzeli-40402527#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=YiBufMRZ8zC-202207110023&dop_id=40402527&source=hp&seq_no=3&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  1. Díky za dobré zprávy.
   Šel jsem tam ve středu nebo úterý, se podívat na výstavu panelů o Mendelovi. A na štítu Jošta byl moravský znak, kde byla měsíce ukrovská vlajka. To bylo dobré, protože jsem tam potkal nějaké lidi z Emeriky a ukazoval jsem jim ve městě něco, co je zajímalo.
   Pak jsem zavítal do Brna o 3 dny později a vidím na štítě zase žlutomodrý hadr.

   Ty hadry jsou všude. Jako za rajchu. Už to člověka se*e. Je dobře, že tento je zase pryč…

 20. Ta naše podprahová propaganda masíruje imrvere. Kolegové poslouchají rádio, a tam jedna zprávička- V Rusku nahradili Mc donalds ale zjistili že nemají správné odrůdy brambor na hranolky a prostě asi důvod k revoluci- rusové nebudou mít hranolky. Včera v na Primě Okamura proti těm dvěma vládním blbům. Bohužel i SPD je pro nezávislost na ruském plynu ale proboha- tak to budeme kupovat polovinu plynu 3x dráž a zprůměrujeme to nebo jak? I on se bál nebo nevidí jak věci jsou. A moderátor s plynovou turbínou opět. Chtěl po hostech vědět zda tohle rusko zažene do kouta- co je to za podprahovou otázku proč se to vůbec pokládá- dostávat někoho do kouta…
  Myslím, že tady se někdo strašně snaží to povědomí o rusech totálně negativizovat. Rus nám nechce dodat plyn, Rus zastavil dodávky, Rus nám tady zase chce vpadnout, prostě někdo chce aby jsme se tady obecně Rusa štítili a báli víc než čehokoliv jiného. Nemůžeme s ním obchodovat jako s Holanďanem nene.
  S plynem je to strašně smutné. I my jsme šli víceméně povinně do plynofikace domácnosti i obce. A řeknu vám po víceméně plošném topení plynem byl výsledek neskutečný jak krásně se dýchalo dalo s větrat prostě neskutečný posun k lepšímu. A nechápu to, že v rámci ekologie vlády nezadotovaly plyn a negarantovaly například cenu. Protože toto řešením pro ekologii bylo. Místo toho skrz drahý plyn jen ohřívám TUV a vařím a opět dotace na kotlík na hnědé uhlí, které opět astronomicky drahne a není- a to je od nás.
  Kéž by jste měl pravdu Vidláku a ta lavina by jela. Čím dříve, tím lépe.

  1. Nedávno jsme tu měli v diskusi bitvu o Okamurovu SPD. A jak vidno, ani Okamura si nemůže dovolit v televizi říci, že jiná alternativa než ruský plyn není a ještě hóóódně dlouho nebude, pokud vůbec. Můj názor na Okamuru se nijak nemění, je mi jasné, že tančí mezi Skylou a Charybdou, ale až budou volby, i tahle maličkost bude připomenuta v tu nejméně vhodnou chvíli.

   Ale s tou lavinou… Folďasi… nerouhejte se, nebo se Vám to vyplní… Nový svět začne velkým průserem. Málokdo si podrží to, co pokládá za své. Současné režimy neodejdou jako komunisti… vezmou sebou úplně všechno. Naše úspory, naše majetky a budou chtít i naše životy.

   1. Náš Polovidlákov za plynofikaci nikomu ani nestál. Tak máme jen elektřinu, a jsme na kopci. V bytovkách, řemeslně nepříliš kvalitně postavených, žije několik set lidí. Těm v případě blackoutu, nejdou ani ty pidiledničky, ani neteče voda, a to ihned (bez čerpadla jim voda do bytu nad výškovou hladinou vodárny fakt nepoteče).
    Ty byty jsou blízko Prahy, tedy cena byla vysoká, spousta z nich je nesplacená. Topení jen elektřinou, tepelné izolace pofiderní. Ceny za dojíždění do Prahy (která zas ale tak blízko není) také udělají s rodinnými rozpočty své – o cenách potravin nemluvě, ty pidizahrádky co jsou kolem jsou tak na šnytlík do polévky.
    Podzimní dekorace mnoha balkónů vidím na cedule “Na Prodej”, když se situace odehraje bez nějakých velkých turbulencí typu VP (velký průser). Lidem tam poskočí měsíční výdaje alespoň o 10.000 Kč, což u voleb bude znát.

    1. https://vlkovobloguje.wordpress.com/2022/07/11/teorie-a-praxe-v-podani-rand-corporation-a-toho-co-se-deje-na-ukrajine/#more-985952
     *****
     (…) Povedzme to polopate. Amerika má Rusku robiť zle, zle a ešte raz zle, tak, aby Rusko bolo vystrašené, aby muselo reagovať, aby muselo zbrojiť, aby ho to stálo veľa peňazí, aby tak ruská vláda strácala podporu obyvateľstva, aby bol obraz Ruska v zahraničí zničený. Aby bolo Rusko destabilizované.Určite si tú správu už vtedy v roku 2019 všelikto všimol, ale najzaujímavejšou sa stala až v roku 2022, keď sa na ňu pozrieme vo svetle ruskej invázie na Ukrajinu.

     Navrhované opatrenia sa týkajú šiestich oblastí. Postupne si ich preberieme a čitateľ bude neraz prekvapený viac než len otvorenosťou.

     Ochudobniť Rusko o peniaze a mozgy
     Prvý balík sú ekonomické opatrenia. Treba znížiť export ropy a zemného plynu z Ruska, píše sa v dokumente.
     Keď sa v mainstreamovej tlači píše o krajinách importujúcich ropu a plyn z Ruska, tak sa zvykne argumentovať potrebou nezávislosti tých krajín od Ruska.
     V dokumente RAND Corporation sa argumentuje inak. Má sa to robiť preto, aby sa znížili príjmy ruského federálneho štátneho rozpočtu. Jeho závislosť od príjmov z ropy a plynu sa síce znižuje, v roku 2014 tieto príjmy predstavovali 51 percent, v roku 2016 len 36 percent, ale stále je to veľká časť. Preto je prvým opatrením zníženie ruského exportu ropy. Napríklad tým, že USA pozitívne ovplyvnia zvýšenie exportu ropy v iných krajinách, napríklad v samotných USA. Tým by sa znížili svetové ceny, takže aj ruské príjmy.
     Druhým opatrením by bolo zníženie ruského exportu plynu. A, samozrejme, zabránenie stavby ďalších plynovodov z Ruska do Európy. Aj napriek tomu, že – ako dokument priznáva – alternatívne zdroje plynu sú drahšie.
     Okamžité zastavenie výstavby plynovodu Nord Stream 2 z Ruska cez Baltické more do Nemecka je podľa dokumentu prvoradé. Naopak, treba podporovať riešenia obchádzajúce Rusko, ako sú Južný plynový koridor z Azerbajdžanu cez Turecko do Južnej Európy a plynovod EastMed z východného Stredomoria.
     Dokument tiež spomína alternatívnu ťažbu plynu z horniny takzvaným frakovaním.
     Táto metóda je zakázaná vo viacerých európskych štátoch (okrem iných vo Francúzsku a Nemecku) ako škodlivá životnému prostrediu. Ďalej dokument ponúka alternatívu rozvoja európskych zariadení na dovoz a spracovanie skvapalneného zemného plynu LNG a napokon alternatívu rozvoja obnoviteľnej energie (vodné, veterné, slnečné elektrárne).Na strane 69 hovorí dokument úprimne. Všetky alternatívy budú drahšie ako ruský plyn. Pre koho drahšie? No pre Európu.
     Tretím navrhovaným opatrením sú ekonomické sankcie. Sme v roku 2019, teda už dávno fungujú sankcie uvalené na Rusko po anexii Krymu a konflikte na Donbase. Od roku 2015 sa nič nové nedeje, ale dokument navrhuje na asi 10 stranách textu ďalšie sankcie. (…)

     Prosím: příště stačí citace (ne na celý monitor! krátká!) a odkaz.

     Děkuji,
     Zakladatel

   2. KAŽDÝ, opakuji – KAŽDÝ, kdo chcepříště alespoň ještě jednou vystoupit ve veřejných sdělovadlech, musí alespoń trochu zavýt s vlky.
    A pokud nezavyje s vlky, už nikdy více nevystoupí ve sdělovadlech, která mají všeobecný dosah.
    A může pak už mluvit jen do staré vrby nebo do nějaké bublinky s dosahem MAXIMÁLNĚ sto tisíc sledujících….což je jedno procento, jedna setina zdejšího obyvatelstva.

    Devadesát devět procent se o této bublince buď nikdy nedozví, nebo dozví z krátké zprávičky o tom, že byli dopadeni a odhaleni další „Putinovi placení přisluhovači“.

    1. Já vím holube.
     A není to tak, že když najdu na nějakém politikovi nějakou chybičku že jej hnedka házím přes palubu. Tak to není a svědčí o tom i moje apely na to aby si spolu sedli jak Babiš, Okamura , Paroubek, Skála a další a někde ustoupili a našli společný vektor alespoň na dobu než se rozsekne jak to nakonec skončí mezi západem a normálním světem.
     všichni bez vyjímky máme své plusy i mínusy. A kdybychom neuměli tolerovat, nebylo by jediné manželství. No ni?

   3. Asi máte pravdu a dokážete si připustit ne lehkou ale tvrdou verzi. A v ní nebudou ti co nám škodí někde nahoře ale v okolí. Tu vám vezmou kolo, tu peněženku, tu vtrhnou do domu, třeba si jej zaberou protože je u něj zásoba uhlí- i já si dovedu tuhle hrůzu představit, ale nějak se ukolíbávám myšlenkou že to procitnutí bude náhlé a ta náprava velmi rychlá, asi jako když si sáhnete na něco horkého- strašně rychle odtáhnete ruku a chladíte. Že lidi udělají místní domobrany a pak vyrazí do ulic a instaluje se hodně rychle taková vláda která dokáže zajistit dnes nemyslitelné. Pošlete nám prosím ply. Když okamžitě vystoupíme z NATO pošleme pryč cizí vojska a zakotvíme ústavně svoji neutralitu, za kolik nám jej pošlete? Ty trubky pořád stojí. Prosím o tyče paliva do našich JE, kolik budou stát ty při stejných podmínkách? Ty JE nám pořád stojí, koleje nikdo nevytrhal. Zoufalá situace vyžaduje zoufalé činy i když tohle asi není úplně správné přídavné jméno.
    Prostě myslím si to že to tak půjde.

    1. Nikoliv obávám se, ale domnívám se, že takhle nějak to bude jednou muset skončit. Zatím nemám důvod věřit tomu, že se Babiš, Okamura, Skála, Paroubek, Šlachta, Rajchl a jiní s nimi příbuzní budou schopni domluvit alespoň na minimu nezbytně nutného. Prostě Češi jsou Češi. Každý na svém písečku. V každém případě však myslí-li někdo na něco jen okrajově blížící se „sametu“, je na velkém omylu. Na rozdíl od komunistů blahé paměti tahle kobyla bude zběsile kopat, kousat a třeba i střílet !!

     1. Ilustrativní příklad zásahu státní moci, resp. městských ozbrojených pokutovacích automatů, byl vidět na tom brněnském Joštovi…Zasahovalo šest blbečků, co nedosáhli buď ani na maturitu, nebo na státní fízlí školu (např. Holešov). Těm frustrátům dělá moc dobře, buzerovat a zaklekávat své spoluobčany – ostatně, s tímto tuhle špinavou práci šli dělat.
      S tím tam nastupovali a byli si toho velmi dobře vědomi, co je čeká.
      Nikdo z nich, nebyl ani milimetrem žádný idealista a nemohl si myslet, že on jediný, bude ten čestný a spravedlivý, bez rozdílu ke všem občanům.
      Třeba i u muziky poroučí sólo ten, kdo platí. Při jejich počtu okolo 40.000 a z toho zhruba 28.000 přímo v ulicích, to je ozbrojená síla, proti které nemá žádný vůdce šanci, pokud nebude sedět na židli ministra vnitra, nebo policejního presidenta.
      Zde si říkám – Švejdar musel být hodně slušný chlap, když se ho ten sviňák, co ještě ani nebyl ve funkci, tak horempádem zbavoval. Sviňák totiž potřebuje 100% loajalitu i v nejkritičtějších situacích, protože tuší, nebo možná i ví, co ho čeká.
      A co myslíte, Jarku – jak se zachová skutečná státní moc v podobě státních fízlů, až dojde k nepokojům (jakože zcela jistě dojde) a oni „budou muset zasáhnout“ – třeba i střelbou?
      Nene, pane Zakladateli a Vidláku: žádného fízla do alternativní směsky nebrat.
      Fízl není slušné zaměstnání, je to svým způsobem diagnóza, chtít pokutovat, buzerovat a terorizovat svoje vlastní spoluobčany. Slušný policajt, to je jako hledání té příslovečné jehly v kupce sena a posledních zrnkách v hromadě plev.
      Raději od nich dál, nebo spíš začít nenápadně zjišťovat, co by na ně platilo, až půjde tlusté do tenkého. Což zcela jistě nastane, ale zase oproti ostatním se zpožděním, nebo taky jako poslední.
      Žlutomodrý hnus právě na Joštovi? Proč sakra? To už i Brno má nutkavou potřebu, někomu takto lézt do řiti?

   4. Že zde byl zmínka o Okamurově SPD.

    Takže o SPD.
    ——————-

    Okamura je vlastnenec a jeho strana vlastenecká. Hrubě řečeno. V tom se asi tady, většinově, shodneme.

    Avšak – proč jeho strana nemá dávno víc než přibližně 10%? Co dělá Okamura & spol., špatně ??? Vizáž, typ osobní komunikace, styl politického vedení spolustraníků, lidi kolem něj… ??!!

    ———————
    Jedna příhoda z minulého týdne, tlumočeno přítelem.

    Můj přítel měl a snad ještě má, typ na pěkné regionální, politické téma.
    Raději jedná osobně, když je téma horké, než píše maily a tak si vyhledal stránky Okamurova hnutí a tam našel telefon na nějakého místního podnáčelníka. Usoudil, že když je tam uveden telefon, je to veřejná, politická služba lidem, voličům, veřejnosti – a tedy může zavolat a předběžně, než se domluví na nějaké schůzce, pokud a jestli vůbec, bude zájem, něco k tématu říct.

    Vytočil telefon a tam „Haló“. Přítel na to: „Dobrý den, našel jsem toto číslo na www stránkách SPD, s kým, prosím, mluvím?“ Očekával, že se dotyčný představí, slušně pozdrav opětuje a zeptá se něco jako „jak Vám mohu pomoci?, co pro Vás mohu udělat?“ , páč politici jsou pro lidi, jsou zaměstnanci svých voličů a ne, že lidé slouží politikům. Chyba lávky. Chlap na druhém konci signálu pozdrav ani neopětoval (což přítele naladilo mírně nepříznivě) a zeptal se, s kým mluví on? Přítel odvětil, ze své iniciále sdělí rád, i to, proč volá, že je to dle něj závažné, ale chce nejdříve vědět, komu to říká. Chlap neopětoval přání dobrého dne a znovu chtěl vědět s kým mluví. Přítel, už ztráceje hodně že své trpělivosti, na to: „Protože nevím s kým mluvím, i když číslo bylo veřejně k dispozici na stránkách SPD, jsem občan a váš volič, více řeknu, pokud jsem se tedy vůbec správně dovolal do SPD a budu vědět, s kým mluvím? Chlap na to, dokud se nepředstaví on a neřekne, kvůli čemu volá, že mu neřekne, s kým vlastně mluví a ani, jestli se vůbec dovolal do SPD.

    Přítel mi říkal, že se cítil jako v románu Franze Kafky. Měl říct své jméno o problém, který chtěl řešit, aniž by věděl, komu. A, potom, že se mu dotyčný, snad?, také představí.
    Nebo mu aspoň sdělí, že není hotelová služba nebo příznivec Společnosti přátel žehu, ale opravdu je z SPD. Anebo taky ne??!

    Ptal se mne, jestli neudělal nějakou chybu v komunikaci? Já na to, že to vidím stejně, že bych se s tím vožguňou taky nebavil. Že i kdyby chybu udělal, profesionální politik by to měl umět vykomunikovat. Protože z vlídné a ochotné, komunikace s okolím, má politická strana zisk. Stejně, jako obchodník, má zisk z vlídné komunikace se zákazníky. Kdo to nechápe, ten na tom tratí.

    Jak to dopadlo? Prostě. Přítel slušně člověku, na druhém konci signálu, sdělil, že měl něco důležitého na srdci, ale SPD, dle chování dotyčného, rozhodně už není subjektem, s kterým by o tom chtěl mluvit. Že až do teď byl přítel volič SPD, ale od tohoto rozhovoru už není, jeho rodina také nebude a všechny své známé bude přesvědčovat, aby SPD také nevolili.
    A dotyčného vožguňu, to prý vůbec nevrušilo, bylo mu to jedno.

    Stát se to mne, jednal bych nejspíše stejně. Jen ten závěr by byl asi jadrnější.

    Z celé příhody vyplývá jedna velká otázka?
    Jestli SPD takhle jedná s veřejností a svými voliči, na této úrovni, jake to je o nějakou tu úroveň výše??

    O lehkomyslném zahazování politických příležitostí, radši ani nemluvě…
    To SPD nemá lidi, kteří by byli schopni, aspoň na základní úrovni, nějak komunikovat s veřejností ??

    Svých přibližných 10%, má SPD jistých. Není ve vládě, nemá odpovědnost. Může to hodně pohlavárům vyhovovat. Prachy bez odpovědnosti. Můžeme vůbec od ní chtít, aby se snažili se posunout dále?

    To jen tak, k zamyšlení……….

    1. Je otázkou, kolik placených i neplacených provokatérů na to číslo volá denně. Něco jako kdyby měl Ovčáček pár let zpátky veřejně dostupný kontakt.

    2. Ano mám podobný názor. Okamurovým problémem není od sám a lidé těsně kolem něja, ale regionální garnitúra nevalné úrovně.
     Což tvrdím jako jeho volič v posledních volbách.

       1. Patřilo Godotovi, do kontextu rozhovoru, který jsem s ním na téma SPD nedávno vedl: „Okamurovým problémem není od sám a lidé těsně kolem něja, ale regionální garnitúra nevalné úrovně.“

 21. Egyptolog Miroslav Bárta: “ Bez objektivně levné energie nemůže společnost a civilizace ani růst, ani udržet svou komplexitu”.

  Tak Frantíkům zlobí jaderné elektrárny – to asi jako fakt, v Reicha je rovnou odstavují (a teplo bude na příděl) a dodají-li Kanaďani turbínu či nedodají-li Kanaďani turbínu pro NordStream? Možní jo, ale jen do Reichu, přímo a rychle na místo použití to nejde bo sankce. Pustí pak Putin plyn nebo jen popustí plyn, tak napůl plynu (za vyšší cenu, pochopitelně)? Je v té ceně i Ukraina, nebo jen taky tak napůl?

  Ad plynovové kotle, předtím dotované nyní zralé na vyhlášení šrotovného – to je jak z Orwella: Oceánie nikdy nebyla ve válce s Euoasií.
  Jen počkejte, až se půlka ČR vrátí z dovlených, těch kamínků ba přímo kamenů to budou hotoví Rolling Stones (nejspíš Sympathy for the devil).

  1. S atomovymi elektrarnami to neni jen tak. Mimo cernobylskou Fukushimu .
   Tezeni plynu na pobrezi v Holandsku zpusobovalo zemetreseni v mestech. Museli s tim prestat , borilo to lidska obydli a zemetreseni nemuselo se omezovat na nich..
   Otrese to hradbami a ocean je v tu ranu v okupacni ofensive .
   A Nemecko je hned vedle po ruce. Merkel zpanikovala a masove paniky maji femi nejradsi.
   Turbina 1 moc sveta O.Kapitulace bezpodminecna.
   Kdyz nejde plyn rourou NS1 ,proc nevpustit plyn s NS2 ,do Raichu.
   A neprohrat bitvy o turbinu.
   WHO chtela uzdravit

   (…redakčně zkráceno…)

   Je ted s nim Nejvyssi.
   Co dokazal neni mozny jednim clovekem, ani vymyslet..
   A nic jineho ?? Napr. ovlada veci ,okolnosti a udalosti na dalku /remote control/ jako divak televizi a kdyz se nebavi ,vypne.
   Napr. Zadnej levnej plyn ,zrusi se nejdriv kontrakty, aby se mohl vyzebrat drahej /za jeho rubl prachy/, zadny zradlo , pocka se na to moje moje, vyhnany bidou a tak daleko drazsi.
   Zbrane zapadu chci ,hned ted ,abych vedel vo co de. Jak fungujou, strileji.
   Jeste zavedl popularni vyhrozovani Putinem.
   Nazyvat politiky sasky ,lhari , suterenimi intelygenty atd. nema smysl,vladne nesmysl SSB.
   Exploze kdyz to musi bejt, by mela bejt aspon regulovana nejak ,kdyz to jinak nejde…
   Aby si lidi prisli na svy a zustal kamen na kameni.

   Pawe, prosím: zkuste své vstupy učinit stručnějšími a hutnějšími.

   Vaše bohatě řetězené asociace, plynoucí jako řeka Li-Ťiang po povodni, evokují nesmírně mnoho zajímavých asociací, ale na formát zdejší diskuse jsou příliš dlouhé a činí ji nepřehlednou. Mohl byste se pokusit vzít to do úvahy? Dejte si limit – délka diskusního příspěvku = cca 2/3 výšky monitoru. Pak to bude zcela OK.
   Předem díky,
   Zakladatel

   1. Kdo zkracuje byva sam zkracen.
    Zadne podezreni z vyskytu smyslu pro proporce a srovnani…Napr.
    Prispevek dexx -oznameni problemu, jak nekdo telefonoval nekomu.
    Velmi kratky dle usudku spokojeneho Zakladatele. /…“muze nekomu z pohlavaru vyhovovat“../ se tam pise a odehrava v prispevku.
    Foldys – rada nekonecnych ,ale perfektne vyhovujicch prispevku.
    Asi na 3 m, dlouhych .
    S perlami jako…“S plynem je to strasne“..Nemuzem s nim obchodovat jako s Holandanem,nene“…
    Dalsi soucet prispevku asi nejmin na 3 metry taky je od Ten co rad cte, ale malo pise../Skoro nepise vubec nic pro bystreho Zakladatele, co by stalo za nespokojene povsimnuti , probuh nezkracovat, na 2/3 obrazovky. Kdyz neni co./.
    Kdo Zkracuje byva sam Zkracen. /Vypada zkrat, na vic nez ,2/3/.
    Kdo nerozumi nahrazuje ztratu chapani ,vnimani ,Pravidlovymi Prikazanimi a spousty jich ,dale potrebou hacku nad pismenkem. /A jinymi stouranimi do mini h+a/.
    Pozoruhodna ale bezna cinnost pro byrokrata – zacatecnika.
    Bezna hysterie isolovane jesitnosti ,za ucelem ovladat sve okoli.
    /Proto se taky ozval v reakci na SSB/. Dohanet mezery ,narizenimi a instrukcemi.
    V dobe kdy znacny pocet nekterych vsude ve svete dokazuji sve odlidsteni /s nasledky/, jak se neprizusobit te mode /a bejt taky trendy/ a ukajet se podobne hojnosti pravidel /Kodexovych sankci/, kdyz normalni lidskost se taky nedostava a tak nahradit tu prazdnotu.
    Ulicni vybory napr.,porizovaly kazdemu obcanu Domovni Rad.
    V tramvajich visel zase dalsi Rad.
    Kdo Zkracuje byva Zkracen, kdyz se normalni lidskosti nedostavaji ,nebo nejsou vubec…

 22. Tak já to jen ještě doplním o zbrusu novou aférku.
  Francouzský president Macron a bývalá holandská místopředsedkyně (2008-2014) Neellie Kroes byli agenty Uberu a prosazovali a chránili jeho nelegální podnikání v EU.
  Zatím jsem narazil jen na tyhle dva exempláře, ale ono jich v tom tutově jelo nebo stále jede víc a budou také vyplaveni na povrch.
  Vypadá to, že celá slavná EU a zejména její „demokratické“ orgány jsou prokorumpované skrz naskrz. Jsem zvědav, co na to pravdomluvná a vždy objektivní média hlavního proudu. A zda na to nějak zareaguje „eurolid“.

  1. Jakýkoliv politický post minimulně v EU je dnes zákonitě obsazován lidmi s povahou prodejných děvek. Prostituce charakteru za prachy je jejich hlavní nápní práce.

    1. To je ta proslavená fotka, kterou s oblibou používají specialisté na řeč těla.
     Myslím, že nemusím být ani specialistou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *