30 května, 2024

Třetí střípky z českých dálnic

Tak jsme zase o další týden starší, o týden vyježděnější, o týden nevyspalejší a rozmlácenější a naše peněženky se opět mocněji dmou vydělaným bohatstvím.

Zazněla tu před časem diskuze o tom, kterak nutno vyzbrojit soudruhy z Ukrajiny, aby KONEČNĚ dali na frak jedině zlému Putinovi, který může za „za-fšecko-cype-uplně-ganc“. Naši vedoucí soudruzi dokonce přešli od slov k činům a vybrakovali všechny dostupné sklady, vrakoviště, muzea a skanzeny soc prc vojenské techniky.

A samozřejmě zde zazněla oprávněná starost, odkud sebrat a zároveň podlým způsobem a zbaběle neukrást munici do všech čarokrásných zbraní pro naše soudruhy ve zbrani, neb vyrovnat se zlým, protože ruským raketám není jen tak.

Do vzniklé mozaiky bych si dnes dovolil přispět několika špatnými fotečkami z mého předpotopního mobilu, abych zdejší nevzdělané holotě rozšířil obzory a předložil jedině správné názory.

Podvalníky s technikou, jakož i kontejnery na zelených podvozcích kamsi zmizely a místo nich se objevily návěsy, zvané po ostravsku „obyčejne-mražaki-cype“ s ukrajinskými registracemi. Na zadních vratech označení povinné v kulturních částech světa – tak dobře, spustím na kulturní Evropu – oranžový obdélník předepsaných rozměrů a čtverec s doplňujícím údajem, v tomto případě s čísílky 1.1.

…oranžový obdélník předepsaných rozměrů a čtverec s doplňujícím údajem, v tomto případě s čísílky 1.1.

Citace ze stránek ministerstva dopravy:

Definice podtříd:

Podtřída 1.1

Látky a předměty nebezpečné hromadným výbuchem (hromadný výbuch je takový výbuch, který postihne téměř celý náklad zdánlivě okamžitě).

A zde odkaz na fotečky celostátních tanečků s tímtéž zbožím, které se odváželo z muničních skladů ve Vrběticích.

Pokud by si některý ze čtenářů položil dotaz, zda se takové žertovné předměty mohou převážet jen tak v obyč autech, jedoucích v neoznačené a nedoprovázené koloně, odpovídám, že když soudruzi rozhodnou, tak se může všecko. Samozřejmě „uplně-cype-ganc“.

Poznámka na závěr – těch aut s ukrajinskými registracemi a oranžovými obdélníky bylo tento týden k vidění vskutku neobvyklé množství. Řečeno krajovým příslovím – jak mladých myší.


Dodatek pro soudruhy, kteří navštěvují tyto stránky služebně. Nemyslím tím VŮBEC, ale VŮBEC nic…

25 thoughts on “Třetí střípky z českých dálnic

  1. Re: KuJi

   Soudruzi Vasilové jsou chytří, mladí a krásní – na rozdíl od vás (tohle je urážka vaší osoby, páč chci pořádně nastartovat Halefa).
   Anebo jsou Vasilové tak blbí, že nenašli čudla, kterým se agregáty na mrazácích startují. To si musíte přebrat sám, až jednou zchytříte a zkrásníte. Počítám, že se tak stane asi tak za pět minut po dočtení mých jedině správných mouder.
   Každopádně agregáty byly vypnuté. Motory jsem neslyšel, kontrolky nesvítily.

   1. Jsou-li soudruzi Vasilové chytří, mladí a krásní , je „na rozdíl od nich“ nikoli urážka, ale poklona. Z ﬡova naštvání nic nebude.

  1. Re: Petra

   V pořádku? Já jsem fčilek ještě větší fešák než před týdnem!
   Co před týdnem, před půlhodinou!!!
   (Je ovšem fakt, že jsem před půlhodinou vstal a marně jsem dumal, koho vidím na obrázku nad umývadlem. Po sedmi minutách jsem zjistil, že čumím do zrcadla.)

 1. Re: Halef

  Není potřeba. Mně se prostě na monitoru nezobrazily. Nicméně pokorně se přiznávám, že jisté problémy se svým „kuferkem“ mám. Občas se mi ne a ne nastartovat Windows. Anebo se mi občas „sám“ a „z ničeo nic“ vypne.
  Bylo mi doporučeno jej ihned vyhodit, že prý nemám otravovat s novým HD a nahráváním Windowsu.

 2. Například střelivo do ručních zbraní se normálně vozí kamiony i za „mírového“ stavu, jen musí být označeno jako tady. Ukrajinci to zřejmě svážejí z půlky Evropy.

  1. Re: gen. K. L.

   Není náhodou střelivo pod kódem 1.4 ? To je totiž poněkud úplně jiná kategorie.
   A samozřejmě záleží na balení. Klasické střelivo do ručních zbraní vám ovšem dosti obtíženě udělá iniciaci celého nákladu při zničení jedné patrony (podtřída 1.1)

  1. Odkazy tam jsou (podbarveny), stačí kliknout. Jsou tam samozřejmě ty, které jste poslal v článku… mám tam doplnit i tyhle?

 3. Možná z toho možno vyvozovat, že soudruzi odesílatelé těchto nákladů si už uvědomili, kterak mezi plebsem pokleslo válečné nadšení a to, čím se dříve okatě chlubili, začínají provádět raději v utajení.

  My, geronti, jsme si zachovali schopnost číst mezi řádky.

  Pak jedna drobnost. Došlo u nás předevčírem v noci k výpadku elektřiny. Jen pár ulic v centru našeho statutárního městyse a kousek centrálního náměstí, jen pár hodin, žádná hrůza.
  Jednu baterku jsem našel okamžitě, dlaší tři s vybitými bateriemi. Obří svíčku, určenou k podobným účelům, jsem našel v komoře. Telefonní číslo na místní ČEZ jsem nenašel – v telefonu světe div se nebylo a počítač….. nešlo mi připojení na net….
  Kávu jsme si uvařit nemohli, neb náš báječný kávovar bez elektřiny nespolupracuje. Sprcha také nebyla, soudruh plynový kotlík držel basu s kávovarem.
  Tak jsme seděli s Labutí nad tou svíčkou, pili vodku a veltlínské zelené (každý to své, ne míchat!), neb bylo ještě ze setrvačnosti vše vychlazeno, a začali sepisovat, co je třeba doma doplnit a abgrejdovat. Jen drobnosti, to podstatné máme…….. ale přece jen zavládl trochu chaos.

  Hezké cvičení s vědomím, že zálohy rozhodují bitvy (upraveno na „zásoby rozhodují bitvy“).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *