13 června, 2024

Strašidlo Vidlákismu

Evropou obchází strašidlo. Strašidlo Vidlákismu. Ne, nebudu pokračovat v parafrázování, ale je to docela přesné. Všechny vlády se spojily proti Vidlákům, protože evropští Vidláci během několika týdnů zjistili, že jsou moc. Že stačí pár traktorů a všechna ta globální výměna zboží stojí v dlouhých dálničních kolonách. Zjistili, že z nich jde hrůza. Zjistili, že policejní síly se připravovaly na úplně jiný druh protestů. Zjistili, že uniformovaný zátaras odtlačí jakoby nic. Zjistili, že jich je fakt hodně a jeden traktor vydá za sto demonstrantů a hlavně zjistili, že je všude po celé Evropě štve ten stejný grýndýl.

Každý své požadavky vyjadřuje trochu jinak. Jedni mluví o snížení daní na naftu. Další o zemědělských dotacích. Jiní chtějí méně byrokracie, protože dnešní zemědělec už sedí víc u stolu než u volantu. Další sem nechtějí pustit levnou ukrajinskou produkci, která nesplňuje evropské standardy. Jinde nadávají na nekalou konkurenci argentinského hovězího, které se nakupuje nikoliv po vagonech, ale po celých lodích. Něco na ten fejsbůk napsat musíte, aby bylo vidět, za co protestujete.

Ale ve skutečnosti všichni protestují proti grýndýlovým opatřením. Ty jim ničí jejich živobytí. Opatření vytvářená od stolu bez jakýchkoliv odborných znalostí a předpokladů. Byrokratická mašinérie v Bruseli, která jen háže klacky pod nohy. Hloupí, ale za to arogantní ministři. Všeobecná buzerace a na ní navázané vyplácení dotací a kompenzací. Všichni jsou jednou nohou v kriminále, všichni mohou díky jedné kontrole přijít o peníze.

A výhled? Bude hůř. Valí se další opatření, další omezení, další požadavky…. Loď jihoamerického masa se zkontroluje tak, že přijde celník, otevře jednu bedýnku a napíše do protokolu, že smyslovými vjemy je vše v pořádku… Ale když porazíte krávu tady, to uvidíte, co všechno po vás bude veterina požadovat. Z Ukrajiny přijde pšenice plná pesticidů a tady se prostě rozmíchá s jinou, aby koncentrace vyšly… a když se to nezjistí, tak se to ani nemíchá a nadělá se z toho rovnou mouka…

Jak to řekl Václav Klaus? Gullivera drží na zemi stovky malých vláken. Každé je samo o sobě slabé, ale dohromady udrží i obra. Každý vidí nějaké jiné vlákno, které považuje za stěžejní, ale všichni v celé Evropě jsou poutáni úplně stejně, nikdo se tomu nevyhnul. Postupně je poutali, krok za krokem, salámek za salámkem, jedno lejstro, druhé lejstro, jedno omezení, druhé omezení, jedna kontrola, druhá kontrola… vše v zájmu nejvyšších evropských hodnot. Neprotestuj občane, copak chceš shořet? Klimatická změna, vole!

Mocní se smějí, že Vidláci nedokáží zformulovat společné požadavky, ale ono ani nejde vyjmenovat všechna ta vlákna, která je poutají. V tom je ďábelství dnešní doby. Není nikdo, kdo by za to mohl, není nikdo, koho by bylo možné zastřelit a tím by se vše změnilo, každé vlákno je samo o sobě skutečně tenké a vlastně nehraje roli. Až dohromady dusí a dusí. V této zemi je platných přes milion zákonů. To za celý život nepřečte ani právník. Na západ od nás je to ještě horší. Nelze bojovat proti jednotlivostem, protože i když jedno vlákno přetrhnete, jiná tři se právě schvalují a připoutají vás zase někde jinde.

Výsledkem je blokáda Paříže, traktory v Berlíně, blokáda hranic s Ukrajinou v Polsku… a další a další. Přidávají se Španělé a Italové. Každý má v požadavcích jiné vlákno, ale všichni dohromady cítí, že budou brzy udušeni bruselskými nařízeními… pokud se nevzbouří a nepostaví se tomu. Dlouho se přízpůsobovali, dlouho se to nezdálo nijak hrozné, obzvlášť, když se tomu říkalo pokrok. Až teď, když skončily levné ruské energie, najednou se ukazuje, že to nebyl náš pokrok. Najednou jsou Vidláci na silnicích…

To už vypadá skoro jako revoluce, že?

Strašidlo Vidlákismu se pohybuje napříč Evropou, je cítit hnojem i naftou. Kdyby mi to někdo věštil před rokem, poslal bych ho za Chocholouškem.

Myslím, že Olaf Scholz už Fialovi nebere telefon. Nemá na něj čas. Macron vymýšlí, jak se v Bruseli zbavit Leyenové. Evropa není schopná dodat Ukrajině dost granátů. Biden zase nebere telefon Scholzovi. Američané mají také dost problémů. Černochová podepsala kontrakt na stíhačky bez svého amerického protějšku. Ani on už nemá čas. Naše vláda vyřadila z tendru na Dukovany americký Westinghouse… mohou si to dovolit, protože je uplatili stíhačkami?

Na východě sice probíhá cvičení NATO, ale zázemí této slavné armády se rozkládá před očima.

Jen televize ještě drží basu s grýndýlem. Ale myslím, že už se jen čeká, až první šéfredaktor ztratí nervy. Tlak se stupňuje, napětí stoupá, dřív nebo později někdo nervy ztratí. Vždycky to tak je. Nakonec vše odpálí vlastně malá a sama o sobě zcela neškodná rozbuška.

Vidláci vyrazili uvolnit vlákna, která je poutají. Buď to dokáží a nebo je grýndýl postupně znehybní a pak udusí. Gulliver se nakonec také vzepjal a zpřetrhal svá pouta. Pokud se to podaří zemědělcům, podaří se to i všem ostatním.

Buďme připraveni, letošní rok bude klíčový.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

253 thoughts on “Strašidlo Vidlákismu

 1. Víte pane Onanyme, on je možná Putin geniální stratég, ale zato ti seveřané to nějak málo promysleli.

  Finové teď asi dost usilovně řeší, jak nahradit Saimský kanál propojující (v podstatě od carských dob) finská jezera s baltským mořem – přes ruské území. O mnoha dalších dosud bezproblémově fungujících ale pro NATO nepřípustných vztazích s Ruskem ani nemluvě.

  A jestli se Švédsko skutečně dostane do NATO (což není jisté nejen kvůli Orbánovi, ale i vzrůstající opozici vůči ztrátě neutrality v samotném Švédsku), tak si raději pořiďtě velky kyblík popcornu, až se začne řešit mezinárodní status Alandských ostrovů – stále platná smlouva z roku 1856 vyžaduje jejich neutralitu a pokud bude porušena, může na ně vstoupit ruská armáda…

  O důsledcích vstupu do NATO a „povinně dobrovolném“ vyzbrojení americkými hračkami pro švédský obranný průmysl, který tím defacto končí, ani nemluvě.

  Ještě bude veselo a moc bych se nedivil, kdyby se nakonec smál ten geniální stratég…

 2. Tak se nam nas premier nechal slyset, ze schvaleni baliku pro Ukrajinu znamena, ze se EU umi dohodnout. Pri vedomi, co te „dohode“ predchazelo si rikam… je fakt takovy debil, mysli si, ze debilove jsou adresati tohoto prohlaseni nebo mu situace „kyvnete nebo shorite v plamenech“ prijde jako normalni?

  Cim se pak vlastne lisi od takovych beznych „a href=“https://www.youtube.com/watch?v=A-WXorrtxds&list=RDA-WXorrtxds&start_radio=1“>pojistovaku„?

  1. Jozka.
   Ukrajina v těžkém stavu,USáci nemají prachy,nemají co poslat,tak zatlačili na kolonie,ať okamžitě pomůžou Ukrajině. Čím přesvědčili Orbána těžko říci, ale dalo by se čekat, úplný kolaps až hladomor hlavně lidí odkázánych na finanční příspěvky.

 3. Je-li na scéně Vidlákismus, lze v brzké době očekávat příchod Vidlákofobie.
  Jen co se broberou z šoku intervijuci.

 4. Blbíš a ani hovno a neb, když člověk nemá ty správný růžičky!

  A Vidlák tady furt tu svou… prej:
  … traktory, Francie, Německo a Rakušan … pchééé.

  Zatímco já měl zase hroznej den! Něco jako ten Stanjurův rozpočet s jejich blbejma balíčkama dohromady.

  To bylo tak. Jednou sem před mnoha lety zcela lehkovážně, neprozřetelně, rozhazovačně (a co si budem vykládat, jakžtakž ještě v plný síle) vyhlásil před dětma, abych je povzbudil, když sem viděl ty svý malý ňůmeny, jak berou pastelky a tužky do ručiček, s nudlema u nosu a nosy na papíře se snažej něco napsat či namalovat, že za vysvědčení dávám:
  za každou jedničku … 50,- Kč,
  za každou dvojku … 30,- Kč,
  za každou trojku 10,- Kč
  (když za štyrku a pětku nedám nic, protože soudě dle sebe, sem s nima taky neměl žádnou práci, to vím zcela určitě, neb prakticky sem domů tehdá nenosil nic jinýho!!!)

  A tak sem dneska tu čeládku, která žmoulala v rukách ty vysvědčení, postavil před sebe do fronty, sedl za rodinnej stůl, vzal papír, naslinil tužku a začal sem činnost, která třeba tý současný vládní sebrance je naprosto cizí … totiž … sčítat/vodčítat /násobit a dělit!

  Jo a ještě musím předeslat, že když sem se ráno probudil a sedl ke snídani, říkám tý svý ženě, jestli má dobrou náladu a vona že jó, tak sem to na ní ZASE zkusil s nevinnou otázkou:
  “Hele, kolik si asi tak myslíš, že sem let v důchodu a… a nemyslíš, že by bylo konečně na čase, kdybys mi z mýho důchodu nemohla dávat alespoň symbolický kapesný?“ (=já vůl napsal kdysi do tý žádosti vo důchod na tehdejší ministerstvo důchodů, ať můj důchod posílaj na účet mý ženy, protože sem si myslel, že mám hodnou ženu … no nemám … co s tím teď nadělám, žejo?). To už sem ale viděl, že náhle ztratila tu dobrou náladu, což stvrdila poznámkou proceděnou mezi zuby, prej:
  „Ty můžeš být rád, že si rád!“ a tím to považovala za uzavřený.

  No vraťme se k tý frontě přede mnou čekajících usmrkanců, protože třeba já sem na mnohem vyšší úrovni, než ten můj celoživotní lakomec, neb sliby plním i mimo Vánoce, jak skoro zpívá Janek Ledeckej … a tak sem tedy začal to již nadhozený sčítání a vodčítání a … a už při cvičným mezisoučtu sem zjistil, přátelé, jakej je blbíš blbec, neb už ta mezisoučtová suma vohrožovala částku, kterou sem měl, já bláhovec, nachystanou v peněžence z mejch bezpečně utajovanejch zdrojů (=no co, co… Stanjura a spol. je maj taky, jenom ten hloupej Fiala si né a né vzpomenout, kam je před manželkou ulil … až si náhle vzpomněl, že prej Růžička a … a hned ten ňůmen s údivem sobě vlastním zjistil, že má rovnou na novej byt.

  No abych vám tu dnešní hrůzu dovyprávěl, tak to zkrátím:
  Stálo mi to 1740,- Kč,
  jen si to představte a to ještě díky tomu, že prvňáček měl jen jednu jedničku za všechno a ta nejmenší chodí do školky, kde bohudík neznámkujou!!!

  Poznámka:
  … a myslíte, že ta lakomá furt ještě moje žena mi něco z mýho důchodu přidala? ANI HOVNO, měl-li bych to vyjádřit zvoláním, kterýmu rozumí každej Čech,Moravan i Slezan.

  1. Prý se už známkovat nebude, jen slovně hodnotit, aspoň na prvním stupni už brzo , takže výhledově dost ušetříte

  1. Z podvozku vrtulíku už žádné lepíky nepřijdou. Ne, opravdu nepřijdou. Co pak s referenty zcela bez cíle 😀 ?

  1. 2. Aleš napsal:
   1 února, 2024 (16:58)

   Souhlas, ale proti všem nemáme šanci.

   Navrhuji diskuzi s hodnocením europoslanců podle hlasování ve prospěch Česka, tzv. soustava sít.
   Nejhrubší síto, nevolit kandidátky, na kterých jsou ti, kteří hlasovali pro
   Zrušení práva veta v EU

 5. Tož vidím, že k PRO přišel, prý jako posila, pan H.
  Tož jsem tiskovku vypla s tím, že jsem si řekla „Dovolte, abych se mírně pousmála“
  To již nejsou ani Vidláci, ani jejich zastánci.

    1. Matko, tady je celkem jedno KDO co napsal, důležité je CO kdo napsal.
     Vezměme si malý příklad z historie.
     I mnoho zdejších lidí si pamatuje alespoň něco z Platona. Nějakou myšlenku .No ale jen maličká část z nich si pamatuje KDO příslušnou myšlenku vyřkl, napsal.

     Samozřejmě, máme svou vnější paměť, někdo v bedně, jiný – zámožnější, v hodinkách.
     Takto se ale dostáváme na tenký led. Například : Souhlasí přispivatel(ka) se vším, k čemu (na co) poukazuje svou vnější pamětí ? Toasineže ?
     😀

 6. Úplně to vidím…

  KDU-ČSL – vládní partner STAN: Volá takhle předseda Jurečka: „Hele, Vítku, mám takový problém. Vím, že máš teď plnou hlavu té střelby…“ „V klidu, to bylo pro média. Tak co se děje, Mariane?“ „Hele, máme tady večírek a nemůžu to zrušit.“ „V pohodě, na mě se můžeš spolehnout. Ta informace zůstane mezi námi.“

  ODS – vládní partner STAN: Volá takhle předseda Fiala: „Hele, Vítku, mám takový problém… Víš, nějak špatně jsem investoval a teď jsem se dozvěděl, že ta kampelička snad prala špinavé peníze nebo co.“ „Petře, úplně v pohodě, tohle všechno už tady na vnitru máme dávno zajištěné. Ta informace se nedostane ven, jakože se Rakušan jmenuju.“

  Piráti – koaliční a vládní partner STAN: Volá takhle předseda Bartoš: „Hele, Vítku, fakt tu apku na e-doklady můžeme spustit? Jako celkem by nám to udělalo do těch eurovoleb píárko.“ „Jasně, Ivane, úplně v klidu. Naši ajťáci říkali, že je to úplně v pohodě. Na mě se můžeš spolehnout, vždyť už se známe tak dlouho.“

  No, být Markétkou, asi bych už neměl úplně klidné spaní…

  1. Když už jsme u té Pekari. „Za Vondráčka se ve sněmovně možná hrálo a zpívalo, ale také se spolu mluvilo……
   dnes se nezpívá, dnes se netančí, dnes se nenávidí“ Když už i Schmarcz pochválí Vondráčka a označí tu žábu na prameni Pekari, tak to je co říct. Škodná je Pekari a dredaři. My to víme už pěkně dlouho, jiní mají dlouhé vedení.
   https://youtu.be/SfPY8ppkgjQ?t=1005

   1. Schmarcz trpí poklesem kognitivních funkcí. který přichází s pokročilým věkem ve spojení s nadužíváním určitých látek. Když jej občas slyším na CNN Prima News, jak sprostě nedává na Babiše a odvolává se na svoje působení u Topolánka, tak se velmi divím, proč jej ještě vůbec někam zvou. Mimochodem, původním vzděláním je to chemický fyzik (chemická fyzika je protějškem fyzikální chemie).

   1. Jistě, broučku. Vůbec nijak. (Vím, že na prostého rozesírače je to příliš složité k pobrání, ale napsáno bylo „nějaké cemper“ 😀 )
    A jinak samozřejmě není nad to, když potrefený husák potvrdí i písemně, že byl skutečně potrefen 😀

 7. Co s Ukrajinou? A ta vůbec…
  Z ruského pohledu… Nechat si Krym, Doněck, Luhansk a pozemní koridor na Krym, rozšířený o potřebnou strategickou hloubku. Na tom se „zabetonovat“ s pohrůžkou nepředstavitelných následků v případě rozmístění zbraní strategicky ohrožujících RF. Anexi oargumentovat příkladem Golanských výšin.

  Zmanipulovat nyní dobře vyzbrojené Polsko k anexi někdejšího polského, nyní ukrajinského území, s oživením sentimentu genocidy Poláků na Ukrajině v období po ruské revoluci až přes celou světovou válku. S předpokladem, že toto pro Poláky je citlivé téma, že chytají na první našlápnutí a sní o „Velkém Polsku“. S nejvyšší zdrženlivostí v nastalém konfliktu a s pozicí nestranného arbitra.

  Věnovat se posilování pozice v Arktidě, posilování vztahů s Čínou, Indií, a v rámci BRICS, oslabování USD jako světové měny. Ve spolupráci s Běloruskem posilovat baltskou pozici a současně vést velmi zdrženlivou a nekonfliktní politiku k Pobaltí. Současně nadstandardními nabídkami „na míru“ adresovanými vybraným zemím, příkladmo Maďarsku, erodovat EU a především NATO. Obnovil rozhlasové vysílání do EU v tamních jazycích. Podněcovat přirozenou nespokojenost obyvatel cílových zemí s politikou jejich „prozápadních“ vlád a proti Bruselu.

  Shrnuto, postupovat s obdobnou taktikou jakou vedl Západ proti někdejšímu sovětskému bloku.

  To není nereálná představa. Samozřejmě, že vývoj je dynamický, že například lze očekávat zvolení Trumpa jak naznačil prezident Pavel, a s tím i změnu v zahraniční politice USA, především ve vztahu k Ukrajině, EU, a k roli v NATO, především ve snaze snížit náklady na vydržování NATO. Předpoklad, že tím bude zaměřena celá US zahraniční politika. Ovšem nelze opomenout vliv vojensko průmyslového komplexu, protože o peníze jde až v druhé řadě. Z geopolitického pohledu, partnerem USA k jednání je Čína, Rusko, Indie. Nikoli EU, výrazně oslabená Brexitem. Protože Británie není jen ostrov při západním pobřeží Evropy, ale pořád ještě centrum Commonwealhu.

  Jaký je reálný význam České republiky v téhle partii? Naprosto nevýznamný. Větší čínské okresní město. Krátká doba havlovského období „hkadí na nás celý svět“, minula. Zbylo letiště, knihovna a lavička. To je vše co zbylo po někdejší po celém světě slavné značce „Made in Czechoslovakia“.
  Protože politika je koncentrovanou ekonomikou. Nelze „dělat“ světovou politiku s holou zadelí.

  Co se týče Ruska, místo své „hlubokomyslné úvahy“ jako z rozpravy poručíka Duba s panem okresním hejtmanem“ či monologu Adolfa Hitlera nad mapami ve svém doupěti je svým generálům, ve vší stručnosti se mohu omezit na konstatování, že klíčovým určovatelem jsou zdroje.

  1. Připojení částí Ukrajiny k Polsku, Rumunsku nebo Maďarsku je jednoduchá cesta, jak se dostat do EU. I
   sami Ukrajinci v těch regionech by to možná brali pozitivně.

  2. Rusové budou chtít NATO zatlačit zpět ještě o kousek dál, když už se pustili do práce. Oděsa jako naprosté minimum.

   1. Nebyl to špatný tah. Jen se formálně strdilo to, co de facto existovalo celá desetiletí. Zejména pro Finsko, které profitovalo ze zprostředkování obchodu s Ruskem a z levných energií, to bude tragické. Finsko se stalo dobrovolně slepým koutem Evropy, po kterém ani pes neštěkne.

  3. Když něco dlouho nevídáte a potom to najednou uvidíte, překvapí to.
   Několik dlouhých let jsem neviděl mladé lidi, kluka s holkou, vést se za ruce.
   Vykuřujeme tak se zástupcem investora, okolo takhle šli dva mladí, tak 14-16.
   Úplně jsem se zaradoval a říkám „No sláva čoveče, eště to tady není tak v prdeli, jak jsem si myslel“.
   A kolega přes cigáro říká: „Myslíš ty dva? To jsou ale děcka úkáček, co u nás makají“…
   Co se to s českýma děckama stalo?

 8. „Evropou obchází strašidlo. Strašidlo Vidlákismu.“

  Mám takové neblahé tušení, že vidláci přijdou, uleví si a odejdou, vláda zůstane. Mám obavy, že stejný scénář se odehraje v Německu i Francii.

  Kdo se vsadí, že to tak dopadne?

  1. Proc by se nekdo vsazel. My vidime, ze vesak prisel, ulevil si a zase pujde. Sice je ponekud necivilizovane ulevovat si tam, kde o to okoli nestoji, ale kazdej jsme nejakej, ze?

  2. Unie předvedla vidlákům že na ně kálí. Přestože je měla pod okny přihrála padesát miliard Ukrajině. Dokud nepoteče červená jako při Majdanu v Kyjevě, dotud se nic nezmění. A pak ty změny budou k horšímu, jako pokaždé.

  3. Více peněz drží opravdu vláda. Ba i budoucí peníze vidláků.
   Takže sázím na ty vlády. Sázím celý letošní lednový přebytek státního rozpočtu.

 9. Dnes mají bruselští sevřené půlky. Zavření v paláci, Orbán na krku a pohroma v ulicích. Situace je vážná, ČT snímá traktoristickou okupaci v přímých vstupech. Policie, zdá se, hlídá už jen bezpečí zvolených zástupců lidu. Na ozbrojený protiútok není odvaha. Jaké bude pokračování?

  Nabízí se kanadské řešení. Identifikovat jednotlivce a digitálně je izolovat. Zablokovat bankovní účty. Kriminalizovat a pokutovat.

  Situace je na hraně.

       1. Nesuďte podle našich představitelů, Orbán za to pro svou zemi jistě získal dostatečnou kompensaci. O tom dobrá politika je.

 10. Moje milá umělá inteligence, pověz mi tedy, jestli se dá věřit Vidlákovi.

  Dobrý den, já jsem Copilot, váš AI společník. Rád bych vám pomohl. 😊
  Vidlák je pseudonym pro autora, který píše o různých tématech, jako je politika, společnost, historie, kutilství, nebo přežití. Vidlák má také svůj YouTube kanál, kde ukazuje své projekty a experimenty. Vidlák je známý svým osobitým stylem, názory, a humorem.
  Pokud se ptáte, jestli se dá věřit Vidlákovi, záleží to na tom, co hledáte. Pokud hledáte zábavu, inspiraci, nebo alternativní pohled na svět, můžete si užít Vidlákův obsah. Pokud hledáte ověřené informace, objektivní analýzy, nebo odborné rady, měli byste být opatrní a kritičtí. Vidlák sám přiznává, že není expert, že se může mýlit, a že jeho články a videa jsou jen jeho názory a zkušenosti. Proto byste neměli brát Vidláka jako jediný zdroj pravdy, ale jako jeden z mnoha pohledů na svět.
  Doufám, že jsem vám pomohl, a že jste spokojeni s mým vysvětlením. Pokud máte další dotaz, neváhejte se zeptat. 🙌

  1. Re: Narcis

   Dobrý den pane Cop-ulující -ilote, měl bych jeden dotaz zásadního charakteru.
   Kde se nachází váš generální vypínač? Přece jen, páčit k vůli vám rovnou celý elektro-rozvaděč mi připadne poněkud přepískuté…

  2. Takhle pěknou odpověď jsem teda z Copilota nevydojil. AI mimo jiné píše: „Proslavil se svými články o zemědělství a kritikou vládních opatření v souvislosti s pandemií COVID-19.“ Nezdá se mi, že by ho charakterizovalo zrovna tohle.

  3. Jenže Vidláci jsou dva!
   A zdejší Vidlák je až ten druhý v pořadí.
   AI by měl tuto nejasnost v odpovědi řešit.

  4. Zajíci se počítají po honu, zákony se hodnotí když vejdou v platnost. A někdo ze zkušeností, případně s nějakými informacemi, dokáže včas odhadnout, co ze zákona bude. Chápu, že někoho to strašně štve.

   Také je hodně lehké psát názory pokaždé pod jiným nickem, aby dotyčný nenesl zodpovědnost.

   1. Chápu, že člověk, který si ani nezapamatuje svůj nick to není schopen pochopit, ale Vidlák, stejně jako my ostatní zde, hodnotí kam zákon spěje. Zcela pravdivě.

    1. Je majitelem inteligence, ale to asi nikdy nepochopíš. Stejně jako nejsi schopen pobrat, jak je to se sudeťáky. Kdo ví, zda rozumíš alespoň tomu, jak je nebezpečné a vlastizrádné rozdávat naše občanství sudeťákům.

     1. Člověk musí být naprostý debil, aby co nepochopí vydával za „ocividnou overitelnou lez“.

      Že nepochopil zmínku o inteligenci jako reakci na křišťálovou kouli u prosťáčka nepřekvapí.

      1. Broučku pořád se jen ztrapňuješ. Předkladatelé ve Sněmovně jasně deklarovali, že je to pro Wintonovy děti. Takže to datum tam zjevně není rozhodující. Chápu že pro jednodušší jedince, zalykající se závistivou nenávistí je to nepochopitelné.

      2. Tymákovane to se nemusíte omlouvat ale prostě na takové blby kašlete. Nestojí za to, takoví hlupáci.

      3. Já vím. Zrovna tohoto debila často kydají, já myslím že někdo z domácích dorazí a celé vlákno od jeho prvního zvratku půjde na virtualní hnůj.

   2. Člověk by měl umět hodnotit i předvídané. A měl by mít tu moc to předvídané včas zarazit nebo zregulovat – pokud si vyhodnotil, že to předvídané, pokud se stane jednou existujícícm přítomným, může nadělat více škody než užitku.
    Pravda, v džungli zákonů musí mít i sáhib domorodého průvodce. Nebo se přátelit s panterem a Akelou a jeho smečkou.
    Někdy však stačí pouzí sysli, s norami plnými peněz.

    Jednou odsouhlašené a platné zákony se ve válcovací a nelogické variantě kvazidemokracie ve valné většině stávají nedotknutelnými. To je velké nebezpečí.
    Proto se nesmí člověk chovat jako nějaký duševně chorý (bez instinktů, spojených s předvídáním, očekáváním apod. ) šimpanz. Respektive neměl by.
    No ale ta parlamentní válcovačka a ústavní soudci, kteří drží basu….co už s tím.

  1. Nejspíš nějaký vidlácký silniční pirát v CV 2. Šla z výtvarky, s rodiči přecházela na zelenou na přechodu… Cože? Že ne?
   Že je nenapadlo tělesně zablokovat TGV….
   Proti omezování osobní svobody a proti ničení cizího majetku měla zasáhnout policie. Od toho je.

 11. V deset jsem zapnul televizi a vidím že vidláci už pochopili kde je třídní nepřítel. V Bruselu. Takže „Na Brusel!“

  1. Když jsem proti Bruselu, tak…
   Zablokuju dopravu, začnu ničit majetek spoluobčanů či občanů EU, omezovat jejich svobodu. Také bych z protestu mohl sousedovi zapálit auto, přilepšit si rabováním jeho obchodu….
   To všechno pod ochranou „veřejné moci“ dohlížející aby se nebránili.

 12. Přirozený stav. Vzájemné působení přitažlivých a odpudivých sil. Kdo někdy podlehl vábení zdánlivě lepšího a odešel od člověka, kterého má rád, zažil a ví, co to znamená. Většina lidí v této zemi si od dob socialismu přáli žít jak v Americe (USA). Přání se jim plní. Už teď je v mnoha mizerně placených profesích možné potkávat seniory, pro které není možné přežít ze státního důchodu. Většina nespokojených je ve stavu, kdy je ještě neopustilo pošetilé přání, ale začínají je bolet jeho důsledky. Stále je přitahuje ten vysněný svobodný kapitalismus, ale kurevsky je odpuzuje bolest z okrádání, které je matematickou podstatou jeho reálné oligarchicko-fašistické podoby. C’est la vie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *