24 června, 2024

Stejně to zase rozhodne jeden člověk

V uplynulých dnech jsem velmi často psal o potřebě se sjednotit. O nutnosti vytvořit společnou sílu, která bude schopna převzít moc, až ta bude ležet na ulici, protože naše transatlantická líbodémo se zdiskredituje drahotou, zimou a hladem. A musím říci, že nejsem jediný. Já vlastně úplně zírám, kolik lidí na Alternativě píše to samé. A nestačím zírat, kolik pokusů začíná být vidět. Mluví spolu ti, kteří spolu dříve nemluvili a spojují se ti, od kterých bych to vážně nečekal.

Ovšem pokud si sundáme růžové brýle, tak je nutné konstatovat, že všechny tyto pokusy přicházejí zřejmě pozdě. Události se nám valí přes hlavu. I náš premiér a odborník přes strategickou komunikaci už vysílá jen ty nejhorší signály a víc rozhazuje rukama, než mluví. Němci už chystají nouzové plány na nedostatek plynu, Britové pokračují ve válečném módu, mluví se nejen o nedostatku plynu, ale i nedostatku ropy… . Zkrátka v principu jde všechno do prdele přímo před očima.

I kdybychom si teď všichni na Alternativě sedli a začali urovnávat svoje rozpory, tak je dost možné, že to prostě nestihnou. Stačí, když tady dnes napíšu jedno jediné souvětí, že covid není žádné spiknutí, ale normální nemoc a nikdo nás nebude ovládat přes covidovou epidemii, tak uvidíte, kolik komentářů se tomu bude věnovat.

Dlouholetá práce na vlastním písečku se nedá sjednotit za den. Je třeba se dost věcí naučit, ledacos je nutné spolknout, některé křivdy a rozpory je třeba velkoryse přehlížet a navíc je nutné to naučit i voličskou veřejnost. Stačí si zde na Kydech přečíst diskusi a hned víte, kdo s kým nikdy nemůže jít, kdo je pro koho absolutně nepřijatelný, kdo zradil ještě dřív než něco udělal, atd, atd. Já píšu už pět let a dlouho trvalo, než jsem si mohl dovolit říkat kacířské věci a stejně za ně ještě dostávám pravidelně po papuli.

Sjednocování prostě trvá. I když nám k tomu hlad a zima docela hodně pomůžou, stejně to chce čas, který zřejmě nemáme. Žádné mávnutí kouzelného proutku nenastane a pokud ano, bude to stát za houby. Jakýkoliv rychlý ad hoc jednotící projekt bude mít stejnou životnost jako Pětikolka, akorát bude mít v horších podmínkách i horší konec.

A tak si začínám říkat, že to všechno dopadne tak, jak je to v našem národě zvykem. O naší budoucnosti rozhodne jeden člověk. Prezident.

On sice nemá moc pravomocí, ale jmenuje vládu, dělá ty různé dekrety, demise, odvolává a jmenuje, pořád je to takový Tatíček Masaryk a to bude v případě ústavní i hospodářské krize sakra důležitá úloha. Bude to prezident, který nás buď zachrání z nejhoršího a nebo nás přivede do ještě větší prdele. Všechny diktáty zvenčí, rozkazy shora, pokřiky lůzy i demokratické veřejnosti, tohle všechno nakonec stejně dojde před prezidenta a ten pak buď všechny návrhy přijme a nebo se jim postaví. Všechny revoluce, tlaky zdola i shora nakonec dojdou až na Hrad.

Nakonec o nás rozhodne (zpravidla) starý a nemocný člověk na kterého bude vyvíjen extrémní nátlak z mnoha stran. Bude se rozhodovat z několika zel, bude řešit šílená dilemata a jeho podpis nakonec rozhodne o národu na dlouhou dobu.

Je dost možné, že to ještě stihne Zeman. Ale je také reálné, že to bude úkol pro jeho nástupce, který tam na Hrad přijde, ještě nebude ani vědět, kde jsou záchody a kudy do Španělského sálu a už se mu tam sejdou ti američtí velvyslanci, němečtí průmyslníci, nejspíš tam bude mít i nepřijatý hovor od Putina, pod okny mu bude bouřit dav, policie nebude vědět, kam dřív skočit a náš premiér bude mít hlavu hluboko v písku, pokud ještě bude naživu A všichni ho budou tlačit, aby rozhodl v jejich prospěch.

Takhle důležité budou letošní prezidentské volby.

Je dost možné, že si budeme volit prezidenta, který bude rozhodovat o novém mnichovském diktátu, nové normalizaci, nové okupaci, bezvládí, anarchii, diktátu některé z vlemocí… prostě bude rozhodovat o našem ponížení nebo naší hrdosti. Bude rozhodovat sám a pod tlakem. Budou ho nutit, přesvědčovat, hrozit mu a prakticky nikdo mu nevyjádří podporu. A možná bude mít někde v hlavě kousek vědomí, že je Čech a ne kolaborant.

Kdo z kandidátů to takhle v hlavě bude mít? U kterého z kandidátů je alespoň malá šance, že si vzpomene na vlast? Který kandidát bude mít alespoň teoretickou šanci ten tlak ustát? Nemám přehnané nároky, nežiju v pohádce , ale takhle se na letošní prezidentskou volbu budu dívat já a v tomto duchu o ní budu psát. Na základě těchto parametrů budu kandidáty hodnotit. Ne, nebudu čekat zázraky, protože v politice se zázraky nedějí. Ale chci mít alespoň trochu naděje, že máme alespoň šanci.

326 thoughts on “Stejně to zase rozhodne jeden člověk

 1. Husiti se odrekli penez a majetku. Ale to se neda resit nahle.
  Chteli take cirkev poucovat v praxi.
  Nizsi slechta nesmela pracovat a tak jim nezbylo ,nez se dat najimat na valky a nebo lupicstvi..
  Do Vatikanu tekly reky zlata,stribra a majetku z celeho sveta.
  Kdo tohle chtel jen omezit ,nepochodil.
  Hus se pomoci vzdelani dostal plne do zajeti wiclefismu .
  Ale zalezitosti cirkve nikdy nebyly a nikdy se nesmely /dodnes/,stat veci verejnou..
  Jindy to byly zase zalezitosti a problemy uzkeho kruhu zasvecenych a materialne zajistenych, marxismus..
  Karel IV. byl hluboce verici a papez byl jeho kamos.
  Kdyz byli rovnou tri , nebyl sam, kdo pomyslel na nejake zjednoduseni …
  Problem se stal neresitelnym , kdyz to Imperialisti cirkve, sami nebyli schopni dlouho vyresit.
  Nekteri dobrovolnici se nabidli , ze poradi ,ale nemohli nepozvani z zevnejsku pochodit.

 2. No jak to vidím z místní diskuse, dopadne to zas špatně. Březina Vám intelektuálně nevoní, stojí za ním jen beton. Jeho názory shodné s Vidlákovými jsou v jeho ústech najednou nedůvěryhodné.

  Takže to iteruje k Babišovi, který má sice přímo na svědomí 40 000 lidí, ale už ho známe. A že Babiše někdo nutně musí držet na provázkách, protože jako PZ-ťák si na Agrofert rozhodně vydělat nemohl a tak mu někdo půjčil do začátků. A on stále splácí svými činy, protože Agrofert je velký a bohatý ale taky zadlužený až po uši. Kouká to jasně i z rozporů mezi jeho hrdinnými domácími kecy a bruselskými činy. Babiš je návnada na kterou 30% lidí skočilo protože Babiš.

  Ostatně to by ještě nebylo nejhorší, za poslední tři roky sledujeme v přímém přenosu i vznik nového náboženství, které se vyznačuje rituálem očkování. Každého půl roku si necháme stříknout potenciálně nebezpečnou látku a když přesto těžce onemocníme Covidem19, ještě poděkujeme těm, kdo tu nefunkční látku vyvinuli. Jako novinář Kmenta https://twitter.com/JaroslavKmenta/status/1544352666481999878 . Podrobit se rituálu musíme, jinak nebudeme připuštěni k normálnímu životu. K tomuto náboženství se hlásí ještě víc lidí než Babišovi, nějakých 70% . Už to jasně vypadalo, že příští prezident, místokrál, se bude rekrutovat z velekněží tohoto náboženství.

  Musí to být panika mezi místními kandidáty na místokrále když se trůn, Robert Koch Institut, otřásá v základech a všechna opatření jsou zpochybňována. To proto úřadující místokrál ministr Válek vyhlásil, že další opatření nebudou.

  Komentář v Berliner Zeitung:
  V pátek ve 12 hodin předložila odborná komise spolkové vlády hodnocení předchozích státních zásahů. Semaforová koalice se dohodla, že počká na vědecké posouzení, než rozhodne o případných dalších opatřeních na podzim. Pro šéfa RKI Lothara Wielera už tento dokument může mít důsledky: Krátce po zveřejnění hodnocení, mimo jiné od místopředsedy FDP Wolfganga Kubickiho: „Je nevyhnutelné, aby Lauterbach odvolal prezidenta Ústavu Roberta Kocha Wielera jako zodpovědného za tuto mizérii,“ řekl Kubicki.

  Dlouho očekávaná hodnotící zpráva se také podrobně zabývá tím, jak se vypořádat s kritickými hlasy v souvislosti s koronavirovými opatřeními. Zpráva uvádí: „Každý, kdo navrhoval alternativní (…) přístupy, byl často bez dostatečného diskurzu odsunut stranou. Je těžké si představit úspěšné zvládnutí pandemie bez otevřeného řešení rozdílů v názorech (…).

  https://www.berliner-zeitung.de/news/evaluierungsbericht-desastroese-datenlage-zu-corona-pandemie-massnahmen-herbst-maske-rki-lauterbach-li.242217?fbclid=IwAR1aFuZHYrdisP5ixqWluD-LIolPUJ0dTUnVl6gP-2gr06_lX00yrvc2Ng0

  Původní zpráva:
  https://www.bundesgesundheitsministerium.de/fileadmin/Dateien/3_Downloads/S/Sachverstaendigenausschuss/220630_Evaluationsbericht_IFSG.pdf

    1. Naopak, psal jsem že svítá jistá naděje, protože Němci se v rozporu se svými zvyklostmi rozhodli reagovat v souladu s fakty. Rakušáci mají zas od předvčerejška za alternativní energii – naftu.

     Také jsem psal o tom, že to racionální chování neprosadíme my, protože to my se chováme iracionálně. Musíme se spoléhat na Němce, když ti se chovají racionálně, svezeme se s nimi. Když ne, dostaneme po zádech.

  1. To „všechna opatření jsou zpochybňována“ jste v té zprávě četl kde?
   Ať ji totiž pročítám jak chci, tak tam nic takového nenacházím. Spíš naopak.

   1. Všechna opatření byla logicky účinná ale jen na začátku a pak byla kontraproduktivní protože stát nestíhal. A kdyby se RKI zamyslel a poslouchal kritiky, věděl by to. Se tam píše.

    U nás jsme v některých opatřeních přitvrdili do té míry, že, například, místo omezení kontaktů jsme lidi zavřeli v městech a nacpali do MHD. A některá další, jako třeba posílání nakažených očkovaných do práce nakažovat, jsme si sami vymysleli. Přitom na jaře 2020 se lidi v ČR spontánně chovali rozumně, stačilo je nechat a neblbnout s vynucováním. Protože když vynucujete zjevnou blbost, na normální chování už nezbývá čas.

 3. Do půlnoci zbývá něco přes čtvthodinu. Já mířím na kutě a trollové již zajisté mají připraveny nové IP adresy čekajíce nedočkavě, až udeří jejich hodina.

  S půlnocí, jak zvykem, vylezou z děr a začnou sem sázet své hámotiny. To jim vydrží až do kuropění. Potom kohout třikrát zakokrhá (na mobilu mám kokrhání jako časovač, když si dělám čaj), já udělám magický kruh kolem klávesnice, vypiju svůj ranní čaj (Qi Men Mao Feng, alternativně Fu Jian Gong Fu) a vykonám tajné taoistické obřady (např. ShiEr Shi QiGong nebo jiné).

  A pak je smažu.
  A obzvlášť vydařené kousky nesmažu a pro poučení příštích pokolení je přesunu do obludária. Prostě každodenní rutina.

  Nuže – vzhůru do díla!

 4. Jen chci upozornit, jestli se sejde v prvním kole pro nás 5 přijatelných kandidátů. tak jsme v PRDELI.

  Cílem by mělo být, ideálně jeden kandidát se šancí vyhrát v druhém kole. I kdyby neodpovídal ve všech parametrech osobním požadavkům.

  Pokud si tohle neuvědomí hledači toho nejmorálnějšího, nejradikálnějšího kandidáta, tak to DOPADNE.

  1. Tak ti dejte takové to hlasování pro různá jména, až uvidíme kolik je pro kterého kandidáta. Taky by nebylo špatně se dát nějaké jejich medailonky.

  1. Admirále, proto jsem to už dnes jednou psala..
   Smiřme se s Babišem, pokud bude kandidovat! Jinak zase roztříštíme hlasy – Blaško, Hynek, Skála, a další – z toho nebude nic.
   Babiš má několik předností, které měl i Zeman – je všeobecně známý; udělal také dobré věci pro stát; + navíc dovede se obhájit v diskusích a umí jazyky. Umí se pohybovat ve světě, nejen v kotlince.
   Já vím, že mi tu můžete napsat celé romány o jeho politickém lavírování (Vrbětice atd); o tom, že není Čech; o jeho majetku; o tom, že vás prostě štve …
   Ale proti libodemo je to jediný možný kandidát do druhého kola.
   Připomeňte si to, až nám tu zase budou umjelci vykládat, že jedině Karel (Janeček) anebo jedině Fischer je ta správná demokratická volba; až nám budou prolhaná média každý den tlačit šrouby do hlavy, až tři dny před volbami vyleze na veřejnost nová Kubiceho zpráva…

 5. Jen faktická poznámka.

  Prezident nemá právní páky a ani sílu, významně zlepšit v ČR společenské klima (tozn. omezit korupci, přinutit zahraniční subjekty platit daně v zemi působení, zavést výchovu k vlastenectví a nevím co ještě). Zvláště, pokud za ním nebude stát silný politický subjekt. Deep state celkem účinně neutralizoval i Trumpa a ten už nějaké pravomoce měl a stala za ním silná strana (tohle aspoň teoreticky).
  Tak to jen, abychom si nedělali nějaké plané naděje.

  Zato, pokud za ním stát 10 000 nejhorších vlastizrádných zlodějských zm*dů z korporátek a státní správy, může napáchat mnoho škod. Takže ve volbě prezidenta jde o to, aby se poměry ještě nezhoršily. Pokud se mají zlepšit, volba prezidenta tomu nepomůže. Toho se musí dosáhnout jinak.
  Z toho vyplývá, že volba prezidenta, má svou velkou cenu….

  1. Presidentovani se odehralo tak , ze Masaryk byl v Usa a nez se vratil , tak jeho kumpani ho odlifrovali na vedlejsi kolej ,nebyl moc oblibenej a tak je to od ty doby ,funkce representacni.
   Dostal za to velky Taticek Osvoboditel privitani …A pak ,vod valu.
   Vyjednal neco s presidentem Wilsonem /si vzal manzelku , ktera mela pristup do nejvyssich kruhu /,ale Usa vod toho brzo utekli ,jak to bejva.
   Benes jako vrchni velitel armady byl pri nejmensim velitel spodni /za zadnou cenu spojenectvi s SSSR/ a Hacha se obetoval s podpisem.
   Zakaz podepisovani byl mel mit kazdej president,uz tech nestesti bylo az,az.
   U nas zadnej kandidat ani neni ,na tu reprezentaci..Nejsou lidi..Osobnosti uz vubec ne.
   U Zemana to byly media a podvrataci , ktery pisteli ,kdyz nebylo na co..
   Aby jako obvykle odvadeli pozornost.

 6. Občanská válka v Holandsku kvůli útlumu živočišné výroby(zelený úděl) aneb co nám USA,EU, Fiala,ČT a Seznam raději „zapoměli“říci!?!?Za nedostatek potravin a energie ve světě může realizace „zeleného údělu“

  Zdroj-odkaz:https://theconservativetreehouse.com/blog/2022/07/04/dutch-farmers-intensify-protests-form-transit-blockades-on-roads-bridges-and-ports-angered-by-new-energy-mandates-and-forced-livestock-reductions/

  Nizozemští farmáři zesilují protesty, vytvářejí tranzitní blokády na silnicích, mostech a přístavech, rozzlobení novými energetickými mandáty a nuceným omezením dobytka

  4. července 2022| Sundance | 569 komentářů

  Politici v nizozemské vládě nedávno schválili rozsáhlé nové klimatické předpisy, které povedou k tomu, že více než třetina farmářů přijde o své podnikání. Vláda oznámila plán ve výši 25 miliard eur na radikální snížení počtu hospodářských zvířat v zemi s cílem omezit emise.

  Jak uvádí Guardian , „dohoda o odkoupení farmářů za účelem snížení úrovně znečištění dusíkem v zemi byla zvažována již nějakou dobu a byla nakonec potvrzena po dohodě nové koaliční vlády v Nizozemsku začátkem tohoto týdne. Plánem je omezit chov v Nizozemsku „o třetinu snížení počtu prasat, krav a kuřat v zemi“. Farmáři se však brání.

  Neorganizované základní skupiny poslední tři dny náhodně blokovaly silnice a dopravní uzly. Také shazovali náklaďáky hnoje u vchodů do vládních podniků. Na projev solidarity nyní rybářský průmysl blokuje přístavy. Zemědělci navíc začínají blokovat distribuční centra supermarketů a klíčové silnice a tvoří tak kotel, kde tranzit stojí.

  Protože regály obchodů s potravinami zejí prázdnotou, vláda nyní žádá armádu, aby zasáhla a zastavila farmářské blokády. Nizozemci však farmáře v drtivé většině podporují. Věci se vyvinuly v sociální a ekonomickou válku mezi farmáři a vládní ideologií Build Back Better prosazující cíle v oblasti změny klimatu.

  ( Reuters ) – Nizozemští farmáři rozzlobení vládními plány, které mohou vyžadovat, aby používali méně hnojiv a omezovali stav dobytka, zahájili v pondělí v Nizozemsku den protestů blokováním distribučních center supermarketů v několika městech.

  Amsterdamské letiště Schiphol a KLM, nizozemská pobočka Air France (AIRF.PA) doporučují cestujícím, aby k cestě na letiště používali raději veřejnou dopravu než auta, jak na sociálních sítích uvedly skupiny farmářských aktivistů, že plánují používat traktory. blokovat silnice.

  Několik dopravních zácp bylo hlášeno na dálnicích na východě země a na trajektových trasách na severu, ale žádná poblíž Schipholu během ranního dojíždění.

  Nizozemské a evropské soudy nařídily nizozemské vládě, aby se problémem zabývala. Farmáři tvrdí, že byli nespravedlivě vybráni a kritizovali postup vlády. Pondělní protest je široce podporován skupinami farmářů, ale není centrálně organizován. ( číst více )

  Více o The Dutch Uprising můžete sledovat ZDE .

  Posted in Velká hloupá vláda , Změna klimatu , Ekonomika , Environmentalismus , Evropská unie , mediální zaujatost , Profesionální idioti , propaganda

  1. Jakmile to někde praskne, jinde se lidi přestanou bát. Spustí to dominový efekt. Jako v roce 89.

   Takže, držmež holandským farmářům palce…

   1. No, jako že bych se na to postapo vyloženě těšil…to nemohu říct. Ale někdy asi musí shořel celý les, aby vyrostly nové silné a zdravé stromy. Jen aby to nové nebyl prales z mahagonu co ševelí alahuakbar…

   2. V Holandsku o nas. CO2 uz nestaci dalsi plyn je na rade.
    Ale zadna solidarita s nimi..To je zacatek ,ktery pomoci drzeni palcu, se za chvili objevi ,vsude..

  2. Dík za zkopírování!
   Čím dál tím víc mi vychází jako nejpravděpodobnější verze, že se jedná o koordinovanou akci s cílem vyvolat celoevropskou občanskou válku s miliony obětí a nevratnými škodami.
   Zima, mráz, tma, hlad, nefungující komunikace, souběh několika neléčitelných virových infekcí poněkud záhadného původu, absolutně neschopné politické „elity“ z řad mafií…a do toho milióny nešťastných válečných uprchlíků promíšených s desetitisíci nadržených a nyní po zuby ozbrojených sadistických psychopatů a naprosto nevyzpytatelnými lidmi s doživotním posttraumatickým stresovým syndromem.

   Většina politiků působí jako lehce ovlivnitelní užiteční idioti, pobíhající s pochodněmi v muničním skladu, do kterého EK neustále naváží jeden vagón dynamitu za druhým. A nasazuje přeškolené hasiče se stříkačkami naplněnými benzínem.

 7. President musí být politik, jak předvedl Miloš i Václav Klaus.
  Politika je řemeslo jako každý jiný – je třeba zručnost a talent.
  Zručnost se dá získat časem a cvikem, bez talentu k politice nemá cenu vůbec kampaň začínat.
  Z toho důvodu nemá smysl volit Vitáskovou ani Skálu (bohužel), ani Středulu, Janečka, Nerudovou, Soukupa a asi ani Blaška.
  President se bude muset potýkat s lidmi z ODS, TOP09, STAN, EU, NATO a americké ambasády.
  Budou na něj útočit denodenně všechna naše média a neziskovky s veškerou sprostotou, která je jim vlastní.
  Na to musí být zvyklý, trénovaný a mít hroší kůži.
  Nikoho takovýho nevidím…

  1. Zrovna Blaško tenhle tlak ustál už v první den, kdy jsem ho zaregistroval – John Bok (spolek Šalamoun) mu tváří v tvář obhajoval v TV práva pedofilů (ten mu zabil jediného syna, krátce NATO mu zemřela manželka -žalem?). Navíc je europoslanec, tak asi v v jakých kruzích se pohybuje a co může čekat…

   1. To nic není.
    Vzpomeňte si, co všechno použili proti Klausovi, Zemanovi nebo Babišovi.
    Co udělali s mladým Babišem, jak zkoušeli dostat starýho Babiše do kriminálu, jak zaplavili všechny spolupracovníky Zemana trestními oznámeními, jak ten póvl nedal Zemanovi pokoj ani na jipce.
    Jak burcovali komediantskou lůzu, jak napadali sajrajtové mladýho Klause s dcerkou a řičeli na ni. Jak chodili s rakví před barák Babišovi.
    Jak zkoušeli Babišovi zkurvit Agrofert. Jak ho zkoušeli kriminalizovat až v EU.
    To vydrží jenom málokdo.
    Na to musí být člověk psychopat, což Babiš, Zeman i Klaus asi jsou.
    Z těch kandidátů takovej není nikdo.

 8. Když čtu diskuzi o prezidentských kandidátech, napadá mě jeden problém. Dejme tomu, že je společnost rozdělená 50 na 50. Strany pětikolky postaví 2 kandidáty. Strany opozice jich postaví cca 10 (to aby měl národ skutečně možnost si vybrat z kvalitních kandidátů 🙂 ). Jak to dopadne? Kandidáti pětikolky dostanou každý přes 20% hlasů, nejlepší kandidát opozice se umístí na „krásném“ třetím místě a opozice se může jít leda tak klouzat.

  Z tohohle hlediska si říkám „Zlaté primárky“. Tam se zvolí 1 kandidát za každou stranu a pak ať si národ zvolí z těch dvou. Mimochodem, letošní primárky už v USA probíhají – byť ne prezidentské. Zde je odkaz na Politico, kde mají hezký přehled. Jsou to výsledky za Texas, ale pokud sjedete až na konec stránky, můžete si nakliknout libovolný stát.
  https://www.politico.com/2022-election/results/texas/

  1. “Proto je nutné zahájit bezodkladně kroky k záchraně a nečekat na nejhorší. Je mi to líto, ale vláda Petra Fialy na to nemá.”

   Vláda Fialláha na to má. Má mandát většiny voličů, chlubí se svojí většinou a voliči 5kolky jsou šťadtní a spokojení, jak dobře vládne.

   1. Zvolili jste bukanýry
    zvolili jste starosty,
    jurečkovy netopýry,
    chaos je to naprostý.

    Zvolili jste odesáky
    zvolili jste topáky,
    na hrad chcete lampasáky,
    narvěte si rypáky.

    Kolik lidí zařve hladem,
    kolik zimou zcepení?
    Utečete předem, zadem?
    Protektor vás ocení?

  1. Myslím, že jsem někde na netu zaregistroval to tetování na krku té dívky a popis, že je to dcera někoho z SPD, jméno si už nepamatuju.

 9. Cha, cha … tak vážení – ruský soud nařídil zastavit ropovod vedoucí z Kazachstánu přes RF :-). Důvodem je obava o možné poškození životního prostředí … a zatím na 30 dní.
  Zajímavé je, že USA vydaly sice sankce na ruskou ropu, ale tento ropovod měl výjimku, protože ropa byla kazašská a přes území RF byl jen tranzit.
  Takže mají 30 dní na přemýšlenou :-). Jóóó, životní prostředí je na Západě přece first, takže nikdo nemůže nic namítat :-).

   1. Víte co je pikantní? Že nikdo na plnou hubu neřekne nebo nenapíše- Rusko mělo nějaké požadavky a návrhy ohledně fungování. Nebyli to oni kdo odmítl provozovat NS2, nebyli to oni kdo nutil krátkodobé smlouvy na suroviny. Nebyli to oni kdo začal krást aktiva jiných států. Kura to neumí nikdo pojmenovat cestu jak z tohohle marasu ven?
    Doprčic. Zrušme obchodování s povolenkami zrušme burzu s energiemi, přestaňme nesmyslně militarizovat ruské bezprostřední okolí a zkusme fungovat jako normální sousedé.
    A pokud to nepůjde u EU jako celku, holt to musíme udělat na národní bázi. Ty Vrbětice , Salisbury, to všechno byla jen taková dělostřelecká příprava na tohle co se děje.
    Pro mně je nositelem praporu pouze člověk který se nebude bát pojmenovat tyto příčiny a následky. Dokonce i Fico některé věci pojmenovává velmi opatrně ale na co chceme čekat? Taky se může stát že nás začnou masírovat ve smyslu Putin nám to nechce dát kvůli Putina je to drahé- a mnozí zmasírovaní na tohle skočí…
    Přitom řešení je na každém jednotlivém státě. a stát to jsou ti lidi co v něm žijou.

    1. Za pravdu je různá sazba;
     jednou pomník,
     jindy vazba.
     Kdo ji řekne dřív než včas,
     tomu pravda
     zlomí vaz.
     Jiří Žáček

      1. Karle omlouvám se, vím že někteří tento aforismus přisuzují vám. Ovšem jiné zdroje udávají jako autora pana Jiřího Žáčka. Neuvedl byste prosím sbírku, či noviny ve kterých vám to vyšlo ? Ať máme jistotu. 🙂

       1. Jen tak narycho – zdroje si odporují, srv.:
        https://citaty.net/citaty/2001721-karel-havlicek-borovsky-za-pravdu-je-ruzna-sazba-jednou-pomnik-jindy/
        https://www.icestina.cz/epigram/

        Já osobně se přikláním k názoru, že autorem je Karel Havlíček. Mám dojem, že jsem tento epigram četl v Havlíčkových Epigramech v době, kdy jsem o existenci Žáčka neměl ani potuchy; bylo to v mém věku dětském – měl jsem postel u knihovny a z dlouhé chvíle jsem odtud vytahoval knihy a četl. Havlíčka tam rodiče měli, Žáčka nikoli. Tehdy se mi nejvíce líbil Křest svatého Vladimíra („…ne a ne a nebudu hřmít! Co z toho mám? Hovno!“).

        Od té doby jsem se několikrát přestěhoval. Vím, že Havlíčka někde doma mám, ale kde…? Takže se nemůžu podívat, je-li moje vzpomínka správná.

         1. Na první čtení ano. Ale když se nad tím zamyslíte, všimnete si, že Ládik!!! píše daleko úderněji. Kdyby Havlíček své jehly, špičky, sochory a kůly stesal, skoval, zostřil, sebral kvůli vojně s hloupostí a zlobou místo šavel tak ostře, jak činí Ládik!!!, dostal by provaz a ne Brixen.

          A taky, všimněte si, básník z Borové nemá ve jménu tři (!!!) výkřičníky. Tehdy byla prostě jiná doba – ne, myslím, že Ládik!!! to nepsal. Dokonce i F.X. Šalda by se mnou souhlasil, kdyby sem chodil číst.

        1. Asi je, je to v hrubé plátěné vazbě a vydalo to nějaké ?družstvo?
         Mi se líbí:
         Qualifikací X., prof. hist:
         Umí historii, věřte mně! střední sice jen prostředně, starou za to však již zapomněl, škoda jen, že k nové nedošel

         1. Teoreticky se mohlo stát, že oba básníci tento objektivně ověřitelný jev popsali nezávisle na sobě. Například ve fyzice, ale i matematice nebo chemii se to občas přihodí, a pak se vedou spory o autorství či Nobelovu cenu.

          Tak proč ne v poezii?

   1. jaktak koukám, že po těch postsocialistických zemích je to fšude stejný. Údržba žádná patrně za celých 30 let. Mnó ale vydržel víc než trojská lávka….

  1. No, zkoušejí to. Dokonce se objevilo video s „útokem na policii“: https://www.reuters.com/article/factcheck-netherlands-police-idUSL1N2YM10S
   Jenže u Rojtrsů zjistili, že to je video z předloňského srpna z protestů proti protiepidemickým opatřením.

   V Holandsku asi bude docela žhavé léto, protože ta „environmentální“ opatření znamenají v některých oblastech až 70% redukci rostlinné a živočišné výroby: https://www.politico.eu/article/police-fire-dutch-farmer-protest-nitrogen-emission-cut/

 10. Prezident? Jak podpořit toho pravého?

  VÝZVA PRO VIDLÁKA A ALEFA.

  Nabídněte spektru pro „nás“ přijatelných kandidátů prostor pro prezentaci, prostor, kde by mohli odpovědět na dotazy, kde by se mohli prezentovat.

  Mediální dopad sice není veliký, ale třeba budou rozhodovat právě ty, hlasy, které vítěz uhraje zde!

  1. Zajímavá myšlenka. – Rozkřikne-li se, že se tady prezentují prezidentští kandidáti (samozřejmě za předpokladu, že nejsme pod jejich rozlišovací schopnost), bude tu nával.

   1. Přesně o tomhle jsem už psal. Jděte do toho!
    A bylo by možná dobré, kdyby zdejší čtenářstvo mohlo navrhnout své kandidáty – favority a říct, proč zrovna tohoto…

    A, pokud by mohlo zdejší fórum i ovlivnit taktiku potenciálních kandidátů, tj. někteří by měli před volbami odstoupit a vyzvat své příznivce, ať to dají blízkému subjektu, který ohlásí kandidaturu na poslední chvíli, aby na něj neměli čas zpracovat kompro (jak na to šel tým okolo Čaputové?!) – tak to by bylo boží…

    1. Klidně bych sem dal i takové hlasovací ankety, ať mohou lidé hlasovat o jménech, která je zajímají i třeba o dalších postupech v rámci združovaní apod. Co říkáte?

    2. Víte a právě z důvodů psaných výše v příspěvku bych byl pro pana Skálu.
     Víte proč? Protože ti komunisti nekabátí. A jak říkám, on se nebude bát toho aby navrhl referendum tu za setrvání v NATO, EU, za to zda zachovat senát- který je díky směšné volební účasti pouze trafikou- a v situaci kdy máme nad sebou Evropskou komisi zcela zbytečný. Nebál bych se toho, že by zradil svoji vlast. Z války zničené země dokázali vystavět mnohé. Přehrady, silnice, železnici továrny, a bydlení pro lidi, bezplatné doktory a dostupné. Že to nebylo dokonalé- nebylo. Ale lituju vážení spoludiskutující, na minulé době vidím více pozitiv než na tom současném marasu.
     Samozřejmě, dokážu si představit podporu i jiným kandidátům.

     1. Skála je výborný. Souhlas.
      Otázka je, jestli je volitelný pro velkou část lidí, kteří jsou, byť jen částečně, ovlivněni mainstreamem. To by nejspíš volili toho nejhoršího protikandidáta, protože „lepší, než komunista“…

      Kandidát misi mít reálné šance, volbu vyhrát.

  2. Admirále, už jsem s tím právě začal a toto byl první článek. Vidlácky chci hodnotit prezidentské kandidáty podle jediného kritéria – jakou mají šanci postavit se americkému velvyslanci až to tu půjde z tlustých do tenkých.
   Zítra je u mě ohlášená delegace od Tomáše Březiny. Dáme řeč u vínka a vdolků, zeptám se jich, jak to jejich šéfko myslel, když řekl, že je rád, že po Babišovi přišla Pětikolka, zeptám se, jestli si tento výrok raději nechce rozmyslet… a ještě mnoho přemnoho dalších otázek mám připravených. A podobnou „službu“ nabídnu i dalším kandidátům. Dokonce i Petra Pavla bych přijal… ale on asi nebude chtít. I pár dobrých rad zadarmo jim dám…
   A pak vám to zde svým vidláckým stylem hutně odprezentuju. Dokonce vám možná i někoho doporučím. Někoho, s kým budu mít osobní kontakt a budu o něm vědět něco víc než co o sobě řekl na fejsbůku.

     1. Tenhle Březina se mi jeví jako inteligentní člověk, za kterým stojí nějaká práce.
      Kdyby kandidoval, pro mne jasná volba.

     1. https://www.institut-av.eu/
      Stránky Institutu A. Vitáskové, zde informace, adresa i mail.
      Pochopitelně nejde o osobní kontakt, ale předpokládám, že by se v jejím štábu mohl najít někdo, kdo by měl zájem jí informaci předat.
      Telefon jsem nenašel, ale je pravděpodobné, že by se přes mail dalo sehnat číslo na někoho dostatečně kompetentního.
      Ostatně – myslím, že dokážeš být i v písemém styku dostatečně přesvědčivý.

      1. Btw- stalo by za to vědět, kolik naše (s dovolením ) společenstvo skýtá cca hlav. Předpokládám, ze to je pro kandidáty zásadní info.

      2. No s tou Vitáskovou nevím. Osobně mi přijde něco jako Jourová, taky byla jednou nohou v kriminále, nakonec to ustála. Nejsem si jistý jestli je to dostatečná morální autorita, obzvláště po výběru spolupracovnice z řad justice (na přesné jméno té trafikantky si teď nevzpomenu) a taky po těch průserech s vydáváním licencí na neexistující solární elektrárny. No třeba to ta paní hodnověrně vysvětlí.

       1. Vitaskovoi hodně lidí taky nemusí. A to proto, jaká byla, než se dostala do malérů. Prý byla jako každý jiný vládní a korporátní, úředník. Bojovat začala ne ze zásady, ale až z ohrožení. Předtím no prostředí státu a korporací, vyhovovalo.
        Takže, fakt nevím…

   1. Pane Vidlák.
    Navrhuji otázku na každého kandidáta,který by se chtěl podělit na kydech o svůj názor,zajel by do Ruska,domluvit plyn a ropu?

    1. Tak to bychom mohli jako prezidenta volit rovnou Vladimíra Štěpána – ten je ochotný a schopný domluvit s Ruskem přímé dodávky plynu a ropy. Jak říká, jedinou překážkou pro něj je politická nevůle vlády a parlamentu ČUR.

   2. Nechci do toho házet vidle, ale nebudou mít volby do obcí větší význam?

    Nebylo by lepší porovnat skutky a činy velkých stran, například když velcí Piráti ,,Čeští europoslanci zvolení za Piráty hlasovali v Evropském parlamentu proti zahrnutí plynu a jádra mezi zelené investice, když podpořili námitku proti této výjimce. Všichni ostatní přítomní čeští europoslanci byli pro tzv. taxonomii – včetně těch opozičních.“
    https://echo24.cz/a/SFwhC/pirati-jadro-plyn-evropsky-parlament-strasburk-taxonomie

    Myslíte, že malí Piráti v obcích budou konat jinak?

    Myslíte, že lidé v obcích dají důvěru malým členům B5, když velká B5 nezastropuje ceny energií, případně zůstaneme bez plynu?

    V obcích budou chybět peníze.

    1. Myslím, že ty zhruba dvě miliardy, které utratíme za půl roku předsedání Evropské unii, se vyplatí,

     neboť ta přemíra fángliček, oslavných řečí a poplácávání se po ramenou přesvědčí ještě více lidí,

     že současnou vládu je třeba vyměnit co nejdříve, než nadělá mnohonásobně vyšší škody.

     https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Miroslav-Macek-To-uz-se-vsichni-uplne-a-zcela-zblaznili-707538

   3. a nebylo by lepší, vidláku, to natočit jak to stojí a leží, tedy bez úprav? Moc nechápu to Vaše „odprezentuju“ = proč? Já třeba dám i na ksicht po otázce, na vyjadřování, na mimiku …, dle mýho to hodně napoví a divil byste se, i odhalí. Asi to vidím jednoduše, prostě postavit mobil na stůl a…=hovězí nápad/řešení?

    1. … něco jako trochu Xaver, ale trochu míň korektní. Občas zavrtat, každej má něco k vrtání co nechce si dát vrtat, natož vyvrtat!

    2. Tak s tím bych taky souhlasil… radši vidět kandidáta jak reaguje na otázky (klidně všem pokládat otázky stejné, ať jsou porovnatelné i odpovědi) než nějaké převyprávěni.

     1. … ale kdepak, uživateli, stejný otázky nefungujou ani ve škole (tedy pokud se nejedná o hromadnej test/písemku zadanou všem naráz ve stejnou chvíli. Proč asi tak vedle sedící spolužáci byly otázkama rozdělený do řad „A“ a „B“) = určitě si sám odpovíte proč!!!

      1. Vono mnohdy i to koukání přes rameno kantor neuhlídal!

       Přimlouval bych se jen za chytrý otázky na tělo dotazovanýho, který ho přinutí používat mozek, prostě ho nešetřit, jak sem už psal vejš.

   4. Vidláku, jak jsem se už ptal, bylo by možno na Kydech hledat v diskuzi podle jmen diskutujících nebo podle klíčových slov? V diskuzích je spousta kvalitnich myšlenek. Jestliže jsou nedohledatelné, byly by navždy ztraceny.

    1. Ano, trochu tu diskusi strukturovat. Prosím, sotva se v tom dá vyznat již po několika dalších příspěvcích natož to číst z mobilu….

   5. Před pár lety jsem si psal s p. Hynkem Blaškem, už tehdy odvětil, že pokud se mu sejde těch 50.000 podpisů tak by do toho šel.
    Mezitím mám osobní info, že se nějak s SPD rozešel (podpora nic moc? Názorově? Nevím.). Nemám ale problém p. Blaškovi napsat znovu.

     1. https://blasko-prezident23.cz/

      Petiční archy za náš světakraj (Kladno-Kralupský) má kamarádka už s mým podpisem.
      Čekám na kamaráda z SPD větší intel ke vztahům Blaško-SPD, ale jsou dovolené,
      což ani mě, momentálně někde mezi Jíčínem a Wroclaví, moc komunikaci neusnadňuje. Navíc raději s těmi lidmi mluvím osobně.

 11. Proč nejsem optimista? Ač rád bych jím byl.
  Politická reprezentace národa je jako ovoce. Jaký strom, takové ovoce.
  Nynější situace je nejlepší možná. Nutně taková jaká je. Kdyby byla nejlepší možná jiná, byla by jiná.
  Jestliže v budoucnu, například na podzim, bude jiná, bude nutně taková jaká bude. Tak jak lidé pod tlakem mění preference. Neznamená to, že důsledcích nutně lepší. Jen jiná.
  Co se týče prezidenta, stále je iluze „Tatíčka“. Který fakticky byl jen jinak nazývaným mocnářem. Prezidentský princip je dozníváním království. Včetně toho co je nejviditelnější, ceremonií. I nynější republika (tak jako jiné republiky) je v podstatě konstituční monarchií, s voleným panovníkem. Formální funkce prezidenta není natolik významná jak je mu přikládána. Sice může činit obstrukce, jenže nakonec je „přehlasován“. Ovšem, může být významnou neformální respektovanou autoritou. Podmínkou toho je kultura ze které se zrodí, vybere a respektuje. Jenže nynější kultura, od někdejší, na základě rakouského mocnářství, která příkladmo zrodila, vybrala a respektovala Tomáše Masaryka jako prezidenta „První republiky“, a jiné politické a hospodářské osobnosti, je vzdálená. Je nynějším odrazem přirozeného vývoje národní existence, jejím podmíněným nutným projevem.

  1. „Nynější situace je nejlepší možná. Nutně taková jaká je. Kdyby byla nejlepší možná jiná, byla by jiná.“

   Možná jsem něco přehlédl, ale uniká mi, z čeho plyne, že aktuální situace je vždy optimem z všech možných variant. Můžete to, prosím, nějak rozvést?

   1. Moje odpověď je v tom co jsem napsal. Nic o optimu ze všech možných variant. Netroufám si určovat všechny možné varianty natož co je optimum. Každá reálná situace je jedinečným nutným důsledkem jedinečné kombinace jedinečných parametrů. Například nynější vláda je nutně nejlepší možná. Současně nejhorší možná. Je právě taková jaká reálně může být. Pro jinou nebyly parametry. Je jejich nutným důsledkem.

    1. Promiňte, ale napsal jste: „Nynější situace je nejlepší možná.“ Nejlepší a optimální jsou synonyma. Sice píšete, že si netroufáte určovat optimum (= nejlepší), ale prohlášením něčeho za „to nejlepší“ jste ho určil. Proto jsem se ptal, z jakých variant vybíráme.

     Jestliže ovšem je k dispozici výběr z jediné možnosti, pak ano – jde o nejlepší a současně nejhorší možnost. Má smysl porovnávat něco se sebou samým? – Nemyslím.

   1. Miliardář Tomáš Březina „betonový Baťa“? Spíš bych sázel na to, že se z něho vyklube betonová varianta solárního barona Věslava Michalíka.

   2. Zname tu betonovou loby,už se o tom psalo.
    Tato činnost mela výborné podmínky k podnikání a toho využili mnozí. Ceny betonu betonových výrobků byly hodně vysoké. Takže to včas prodal a neví co s penězi,tak toho chce využít,kandidaturou na hrad.

   3. Procetla jsem jeho kandidátský web, určitě mnoho podnetnych myšlenek ohledně ekonomiky, byrokracie, osobních hodnot. Bezva. Ale co se týče meunarodni politiky, války na UA … nic. To až dnes na PL. A tam dnes velmi rozumné, ale dlouho otálet s kousnutim do kyselého jablicka.

    1. Mluví-li tom , čemu rozumí.
     Proč by se vyjadřoval k mezinárodní politice, když se neví co bude a na samostatnou politiku nemáme.
     Vždycky budeme muset nějak proplout tím, co uvařej hlavní mocnosti.
     Ale dá se to dělat různě. Minimálně si zachovat určitou důstojnost. A dělat jenom to, co je bezpodmínečně nutné. Brblat, aby si nemysleli, že nás mají na háku. Bojovat za každou výjimku z plnění befelů eurosouhů.

  1. ale nejzajímavější je ten o prodeji těch dvou Cézarů co dostali od frantíků. Jen mne tak napadá, kde asi skončí většina toho co je tam v návalu nadšení boje proti rusom posíláno a odkud se ozvou? A kdo to kasíruje. Jak už tu bylo předčasem konstatováno.

   1. To je jen malej kousek ledovce nad hladinou. Cestujici a vyletnici na U. tam nejezdi masove ,zadarmo..
    Deleni se pak odehrava..Hlavni stan maji predvsim, ve vychvalovanym vzoru ekonomicke skvelosti ,Singapuru .
    Muzeme to nazvat centrum ,Korupcismus.
    Utajeni,tam vsech aktivit , je zhruba dva druhy. Jeden pro obyc prijemce a druhy prisne tajny ,pro cleny jeste stale aktivni ve vladach a uradech..
    Oboji navic nezdanene, ovsem..
    Lepsi je se neptat.

 12. Myslím si, že kandidáti typu Hynek, Blažko či Skála nemají žádnou šanci. A alternativa se nesjednotí, vidíme to i zde v diskusi. Na každý návrh přijde odpověď: ALE ona/on v minulosti dělali to či ono!
  Pokud Babiš do voleb půjde, bude to souboj Babiš versus Pavel, a Babiš vyhraje, protože – menší zlo!

 13. Znovu připomínám i dnešní Vlkovu Kosu, naše dávné útočiště, jehož jsou Vidlákovy kydy původně jen významným a zdravým bočním výhonem.
  Ať už máme na Vlka samého , jeho zemanofobii a babišofobii jakýkoliv názor, je třeba s úctou uznat, jak maká, překládá a publikuje ze zahraničních pramenů.

  Pokud nechceme zůstat v bublině, fakt na Kosu nezapomínejte!
  Dnes jsou tam zatím tři články, dva z nich by neměly nikomu utéct…

  Tady si hezky notujeme (nebo se hezky kočkujeme), ale je dobré znát názory a duševní obzory těch, kteří o našem bytí či nebytí rozhodují.
  Což, přiznejme si to, zatím nejsme my ani služebníček Fiala.
  https://vlkovobloguje.wordpress.com/

 14. Litterate rozhodne, jak je na tom alternativa. Pokud se ctenari a diskuteri dokazi shodnout na jedinem kandidatovi a toho pak predstavit ve specialnim clanku jako svoji doporucenou volbu, pak neni nic ztraceno.
  Jinak bude finale (velke zlo x male zlo, ktere se do mesice stane velkym zlem)- (Pavel x Babis).

  1. Stridore, třeba mně chybí komplexní informace ohledně jejich názorů, dokonce ani neznám všechny.Mnohdy v jejich programu čte fráze pod kterými si lze představit ledasco. Myslím si ovšem, že by těch kandidátů nemělo být mnoho. Protože třeba a to je můj osobní názor, takový Šlachta do toho hodil vidle protože měl raději své sympatizanty nasměrovat k už existující alternativě. Třeba SPD. a v rámci toho, že by se do parlamentu dostal předkládal tam na základě své odbornosti zákony a úpravy které budou přínosem. Takhle mnoho prezidentských kandidátů akorát rrozměln hlasy alternativy protože ten opačný názorový proud už svého favorita má.

  1. Celkem odeslo z vlady 5 ministru , jeden proto,ze osahaval nejake chlapce na verejnosti dohromady asi 30 kousku..Prohlizeji si v parlamentu porno..
   Ohledne Putina na koni ,Boris vypada v saku asi prevazne muz, ale jinak ,bez nej , muze byt povazovan za cupr devce , ma odhadem kozy dvojky.
   Povest ma zhyralyho lakomce , zve na vecirky, ty ma rad , ale kazdej si musi prinest vsecko svoje..Ne kazdej vsecko prineseny, vypije a sezere..

 15. Co třeba…. Paroubek? Jistě „Restaurace a jídelny“… Jenže, většina lidí od hodpodského očekává jídlo, kterým se za dobrou cenu příjemně nasytí. Ne naleštěné prdy na pobryndaném talíři“. Stejně v politice.

  1. Už delší dobu Paroubka sleduju na jeho webu Vaše věc a píše velmi rozumně.
   Ale většina lidí by ho měla za blba a nevolila ho. Nekandiduje nikam a (pro sebe) dobře dělá

   1. Je to škoda, že Paroubek (zatím) nekandiduje, já bych ho bez váhání volila.

    Paroubek má z nabízených kandidátů jednoznačně největší zkušenosti z vrcholné politiky, poslední roky produkuje rozumné názory, je to ekonom a hlavně, je autentický svébytný politik, který nevyhledává teploučko něčích zadků.

    1. Ano pana Paroubka odstřelili způsobem odpuzujícím. a neprávem. Pro mně to byl poslední předseda takové ČSSD kterou stálo za to volit. a jeho předvolební debaty kdy se sám postavil Vondrovi, Ševčíkovi a moderátorům na jedné straně byly skvělé. Rval se statečně a mluvil velice moudře.
     Škoda že i on se nějak nepřidá k nějakému smysluplnému projektu.

     1. Ano pana Paroubka odstřelili způsobem odpuzujícím. a neprávem….“

      Babiš by řekl Kampáň – tak hromadnej byl ten mediální pogrom

  1. Ti debilové už nevědí, co slintají.
   Ráno ta rakouská slepice mlela o dotacích pro podniky, které přejdou v rámci „energetické bezpečnosti“ z plynu na naftu a odpoledne ti samí pitomci pro změnu přecházejí z nafty a uhlí na jádro a plyn.

   Jinak – nevím, nad čím jásá. Pokud EK nezměnila od ledna svoje rozhodnutí, tak jádro a plyn sice jsou dočasně „zelené“, ale pro případné investice jsou stanoveny takové podmínky, že se nevyplatí nebo budou úplně neproveditelné.
   A ještě mu z toho, chudákovi, hráblo: „…„Otevírá se nám cesta k energetické soběstačnosti,“ reagoval Fiala…“

   1. Jo, a to, co schválila EK, tak to vyjednal Havlíček, nikoli fyallahový gel. A rozhodnutí EK je zásadní; europoslanci to musejí buď schválit, nebo zamítnout (pozměňovací návrhy jsou přípustné).
    Europarlment totiž NEMÁ legislativní iniciativu.
    https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-byznys-trendy-analyzy-studena-sprcha-z-bruselu-podminky-pro-zeleny-plyn-i-jadro-jsou-prilis-tvrde-184679
    https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/taxonomie-eu-jadro-plyn-energetika-udrzitelnost-michal-snobr.A220107_173026_ekonomika_maz

  2. Vypadá to, že Fiala výsledek hlasování v EP opravdu považuje za svou zásluhu:

   „„Jsem rád, že se nám podařilo dosáhnout takového výsledku, který je dobrý nejen pro Českou republiku, ale i pro řadu dalších evropských zemí. Ukazuje se, že i to, že jsem tady včera strávil několik hodin a jednal s některými frakcemi, přináší výsledky,“ řekl po hlasování český premiér Petr Fiala (ODS).“

 16. Už jsem několikrát psal, že na Vidlákovi oceňuji schopnost se na věc podívat (a rozebrat) z nečekaného úhlu. Když jsem četl včerejší článek, tak jsem si uvědomil, že to byl zásah nikoliv kladívkem na hlavičku hřebíku, ale perlíkem na hlavičku špendlíku.
  Ta správná otázka k poničení stávajících struktur totiž nezní “ za co nebo proč“, ale co z toho budeme konkrétně mít. Všichni jsme to měli před očima, ale pro oči neviděli.
  Je to zdánlivě nepatrný rozdíl, ale podle mého podstatný – převádí diskuzi od imaginárních (často nepravdivých) hodnot na konkrétní hodnoty s dopadem pro každého, na hodnoty, kterým najednou rozumí každý. Umožňuje navíc dvojí diskuzi – např.: … dobrá, když se neshodneme na definici „EU hodnot“, tak tedy se pobavme v čem konkrétně si polepšíme – třeba ne hned, ale někdy v budoucnu … v čem konkrétně, jsme v kapitalismu, takže jaký profit z toho budeme mít …
  Tohle bezpečně zaseje semínko pochybnosti pochybnosti, protože – opět např.: … ok, v budoucnu budeme mít lacinější suroviny ze Sibiře … no jo, ale to pak znamená, že povedeme útočnou válku (nikoliv obrannou) s cílem ukrást suroviny jinému státu … v kapitalismu si je přeci můžeme koupit.
  Pak mě ještě při čtení jeho posledních článků napadla jedna věc – něco, na čem bychom se mohli všichni shodnout jako definici/důkazu, že se jedná o „člověka na naší straně“. Tím je postoj k financování „soft power“ ze státního rozpočtu. Je nesmysl, když stát financuje činnost rozvracející ten samý stát.
  Náš kandidát na prezidenta by měl být ten, kdo dá veřejný slib, že např. nepodepíše rozpočet, kde nebudou každý rok pokaždé minimálně nižší výdaje na pol. neziskovky a další gaunery, nejlépe slib, že projde pouze rozpočet bez výdajů na ně.
  Tohle platí od kandidáta na prezidenta po kandidáta na posledního zastupitele obce. Konkrétní slib, ne že bude mít snahu, bude se snažit atd. … ale konkrétní krok v jeho pravomoci s termínem. Nesplnění veřejně daného slibu by mohlo pak zakládat na podvod při zvolení.

  1. Nezoufejte, inflace vše vyřeší. Vláda plánuje na příští SVÉ roky deficit každým rokem 300 miliard. Kalouska jsme zatratili za ubohých 230 miliard a to jedinkrát. Tyto miliardy jsou klasický příspěvek k inflaci. Vláda bude ekonomiku zásobovat „prázdnými“ penězi, a ČNB bude proti tomu urputně bojovat zvyšováním úroků. U ČNB není vyloučeno, že dokonce mohou jít nad stovku. Intelektuálně na to mají. Sankce na ruské suroviny a energie také přidají svůj díl.
   Soudíte, že budeme řešit zdali “ za co nebo proč“, ale co z toho budeme konkrétně mít. Při boji o přežití na takové otázky sere pes.
   Soudíte, že za všeobecném zmaru bude záležet na prezidentovi? Je vcelku jedno který z kandidátů to bude, dokonce bych navrhoval, aby si předávali štafetu podle počtu hlasů, takové to, každý chvilku tahá pilku.

   Já mám pořád takový neblahý pocit, že si většina myslí, že toto období přejde jak chřipka, týden léčená, sedm dní neléčená, a bude zas dobře.
   Zatím fungujeme ještě z laciných zásob. Uvidíme až i ty dojdou. To zlé, co nás čeká, přijde s podzimem a vyvrcholí v příští zimě.

 17. Gangsteři a horliví žalobci:
  Než se rozhodnete/me hodnotit jednotlivé aktéry naší politiky a prostředí, v jakém se pohybují, přečtěte si, prosím, třeba následující článek:
  http://vasevec.parlamentnilisty.cz/komentare/gangsteri-horlivi-zalobci-2

  Je to dlouhé a nezasvěceným či čistým duším doporučuji si dát přes klávesnici noťasu kus igelitu pro případ zásahu šavlí.
  Nesnažte se, prosím, vyhodnotit kladné a záporné postavy. Jen si nechte to globalizované soužumpí probublávat před očima a tiše si broukejte Kde domov můj.

  1. Jsem si k tomu radši pustil skotský a welšský vlastenecký a bojový songy. Jsou rytmičtější, takže srdce při čtení článku nedostane takovou šlehu.
   Ale nakonec to byla v podstatě selanka. Ti, kdo neměli být zmíněni (on je pan Campbell také dost selektivní), zmíněni nebyli a, jak správně podotkl pan Campbell, kauza bude „vyřešena“ odložením těsně před volbami.

  2. Pane A.H.
   V Praze je blaze,ale jen některým.
   Jak to asi dopadne,jako s Bémem,Janouškem Rittigem,ještě se jim omluví a vrátí zadržený majetek,jak teď musí vracet všechno Janouškovi i když musí každý vědět,že to není z poctivé práce,ale jen z trestné činnosti.

  1. Vitásková není žádná výhra. Dělal jsem v SM plynárenské, když tam ředitelovala. Psychopatická, bezskrupulózní osoba, všeho schopna, jejíž ambice zdaleka překračovaly, její intelektuální možnosti. Její jedinou motivací, je vlastní prospěch. Jestli myslíte, že bude tím nejmenším zlem…

   1. Nemusíte ji volit, ale svým podpisem jí umožnit kandidaturu. Proti jiným a horším, kteří váš podpis nepotřebují.
    Vitásková prohlásila, že kandidovat bude pokud ji podpoří aspoň 100000 lidí. Já jí posílám 3 podpisy z rodiny.

   2. Jak už jsem jednou napsal, nepřemlouvám k volbě Vitáskové nikoho (ani sebe).

    Ale kdybyste se na mě, Alefa Nulu a Zakladatele, přeptal některých mých bývalých zaměstnanců, lemplů k pohledání, které jsem nakonec musel vyhodit, abych je nemusel zabít, taky by o mně nějak zvášť krásně nehovořili.

    A přitom sám vidíte, kolika lidmi jsem v jiné roli, než je zaměstnavatel, doslova zbožňován. – Namátkou: Asfaltový Holub; Ládik!!!; Maneca mi dokonce odpouští mé pravicové naladění. A to jsem nejmenoval několik anonymů (zase namátkou: Anonym, Anonym, Anonym, ba dokonce i Anonym!) a naposledy nějaký Zororo, či snad Bororo – kdo si má ten početný fanklub pamatovat!

    Proč to uvádím: podle toho, co se povídá o počínání nějaké osobnosti v určité roli, jen těžko odhadneme, co se bude o té osobnosti povídat, až bude v roli jiné. Myslím, že právě Vy velmi dobře víte, jak obrovský rozdíl může být mezi skutečností a naší představou o ní.

    Já si zatím s volbou prezidenta fakt nevím rady.

    1. Přiznám se, že vám závidím všeobecnou oblíbenost, k níž nemalou měrou přispívám. Já se vůči vám jen stěží bráním neustálým záchvatům servility a dělám všechno, abych ji zamaskoval.
     To mně tady naopak všichni ubližujou a proto pořád tiše sedím v koutku a natírám si pocuchané peří asfaltem.

      1. Prosím – lze se někde dočíst, proč se vlastně takovým horempádem paní Vitáskové na ERÚ zbavili?
       Prosím u upřesnění, pokud někdo víte víc:
       Nebylo to náááhodou proto, že chtěla jít po těch chytrácích, co kolaudovali nehotová, či dokonce ještě neexistující solární pole – a na Silvestra 2010?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *