18 července, 2024

Stejně to zase rozhodne jeden člověk

V uplynulých dnech jsem velmi často psal o potřebě se sjednotit. O nutnosti vytvořit společnou sílu, která bude schopna převzít moc, až ta bude ležet na ulici, protože naše transatlantická líbodémo se zdiskredituje drahotou, zimou a hladem. A musím říci, že nejsem jediný. Já vlastně úplně zírám, kolik lidí na Alternativě píše to samé. A nestačím zírat, kolik pokusů začíná být vidět. Mluví spolu ti, kteří spolu dříve nemluvili a spojují se ti, od kterých bych to vážně nečekal.

Ovšem pokud si sundáme růžové brýle, tak je nutné konstatovat, že všechny tyto pokusy přicházejí zřejmě pozdě. Události se nám valí přes hlavu. I náš premiér a odborník přes strategickou komunikaci už vysílá jen ty nejhorší signály a víc rozhazuje rukama, než mluví. Němci už chystají nouzové plány na nedostatek plynu, Britové pokračují ve válečném módu, mluví se nejen o nedostatku plynu, ale i nedostatku ropy… . Zkrátka v principu jde všechno do prdele přímo před očima.

I kdybychom si teď všichni na Alternativě sedli a začali urovnávat svoje rozpory, tak je dost možné, že to prostě nestihnou. Stačí, když tady dnes napíšu jedno jediné souvětí, že covid není žádné spiknutí, ale normální nemoc a nikdo nás nebude ovládat přes covidovou epidemii, tak uvidíte, kolik komentářů se tomu bude věnovat.

Dlouholetá práce na vlastním písečku se nedá sjednotit za den. Je třeba se dost věcí naučit, ledacos je nutné spolknout, některé křivdy a rozpory je třeba velkoryse přehlížet a navíc je nutné to naučit i voličskou veřejnost. Stačí si zde na Kydech přečíst diskusi a hned víte, kdo s kým nikdy nemůže jít, kdo je pro koho absolutně nepřijatelný, kdo zradil ještě dřív než něco udělal, atd, atd. Já píšu už pět let a dlouho trvalo, než jsem si mohl dovolit říkat kacířské věci a stejně za ně ještě dostávám pravidelně po papuli.

Sjednocování prostě trvá. I když nám k tomu hlad a zima docela hodně pomůžou, stejně to chce čas, který zřejmě nemáme. Žádné mávnutí kouzelného proutku nenastane a pokud ano, bude to stát za houby. Jakýkoliv rychlý ad hoc jednotící projekt bude mít stejnou životnost jako Pětikolka, akorát bude mít v horších podmínkách i horší konec.

A tak si začínám říkat, že to všechno dopadne tak, jak je to v našem národě zvykem. O naší budoucnosti rozhodne jeden člověk. Prezident.

On sice nemá moc pravomocí, ale jmenuje vládu, dělá ty různé dekrety, demise, odvolává a jmenuje, pořád je to takový Tatíček Masaryk a to bude v případě ústavní i hospodářské krize sakra důležitá úloha. Bude to prezident, který nás buď zachrání z nejhoršího a nebo nás přivede do ještě větší prdele. Všechny diktáty zvenčí, rozkazy shora, pokřiky lůzy i demokratické veřejnosti, tohle všechno nakonec stejně dojde před prezidenta a ten pak buď všechny návrhy přijme a nebo se jim postaví. Všechny revoluce, tlaky zdola i shora nakonec dojdou až na Hrad.

Nakonec o nás rozhodne (zpravidla) starý a nemocný člověk na kterého bude vyvíjen extrémní nátlak z mnoha stran. Bude se rozhodovat z několika zel, bude řešit šílená dilemata a jeho podpis nakonec rozhodne o národu na dlouhou dobu.

Je dost možné, že to ještě stihne Zeman. Ale je také reálné, že to bude úkol pro jeho nástupce, který tam na Hrad přijde, ještě nebude ani vědět, kde jsou záchody a kudy do Španělského sálu a už se mu tam sejdou ti američtí velvyslanci, němečtí průmyslníci, nejspíš tam bude mít i nepřijatý hovor od Putina, pod okny mu bude bouřit dav, policie nebude vědět, kam dřív skočit a náš premiér bude mít hlavu hluboko v písku, pokud ještě bude naživu A všichni ho budou tlačit, aby rozhodl v jejich prospěch.

Takhle důležité budou letošní prezidentské volby.

Je dost možné, že si budeme volit prezidenta, který bude rozhodovat o novém mnichovském diktátu, nové normalizaci, nové okupaci, bezvládí, anarchii, diktátu některé z vlemocí… prostě bude rozhodovat o našem ponížení nebo naší hrdosti. Bude rozhodovat sám a pod tlakem. Budou ho nutit, přesvědčovat, hrozit mu a prakticky nikdo mu nevyjádří podporu. A možná bude mít někde v hlavě kousek vědomí, že je Čech a ne kolaborant.

Kdo z kandidátů to takhle v hlavě bude mít? U kterého z kandidátů je alespoň malá šance, že si vzpomene na vlast? Který kandidát bude mít alespoň teoretickou šanci ten tlak ustát? Nemám přehnané nároky, nežiju v pohádce , ale takhle se na letošní prezidentskou volbu budu dívat já a v tomto duchu o ní budu psát. Na základě těchto parametrů budu kandidáty hodnotit. Ne, nebudu čekat zázraky, protože v politice se zázraky nedějí. Ale chci mít alespoň trochu naděje, že máme alespoň šanci.

326 thoughts on “Stejně to zase rozhodne jeden člověk

 1. Něco změnit…

  Jenže na druhou stranu, je poptávka? Máme „svobodu, demokracii, lidská práva“. Svobodné volby ve kterých si občané svobodně volí zástupce vydávající zákony, a na tom základě jsou sestavovány vlády, které vládnou jak vládnou. S tomu odpovídajícími důsledky. Například nynější vláda dává přednost přerozdělování části toho co občané vyprodukují a odvedou na daních (které ve skutečnosti jsou berněmi, protože málo kdo by platil dobrovolně, a pro ten případ ať si jen zkusí neplatit, že) ve prospěch cizích občanů kteří, jak je nám říkáno, svobodně demokraticky zvolili svoji politickou reprezentaci jejíž konání jí vedlo k válečné agresi ze strany mocnějšího souseda. A ve prospěch ostatních ve světě, kteří v této válce prosazují své zájmy. Tak nynější vláda za peníze těch, v jejichž prospěch má sloužit, slouží cizím zájmům. Tak jako před tím jinde. Pomáhat šířit svobodu, demokracii a lidská práva všude jinde ve světě, se skvělými výsledky, jaké pozorujeme v Iráku, Lybii, Sýrii, Afghanistánu jako nyní na Ukrajině. Nezištně pomáhat všem na celém světě. Krmit ty, kterým se nechce pracovat, opatřovat čistou vodu těm, kteří nejsou ochotni do ní přestat kálet, a podobně. A platit spoustu vojenského harampádí, které zůstane nebyužito aby po čase skončilo jako šrot a bylo nakoupeno nové se stejným předurčeným osudem. Vyjma toho co je zapotřebí k vybavení pomocného expedičního svoru pro podporu jiných prosazujících své zájmy ve jménu svobody, demokracie a lidských práv. A samozřejmě zachraňovat celou planetu před důsledky existence nás přibližně deseti milionů ze sedmi miliard světové populace rostoucí především v kulturách, ve kterých produkční schopnost zaostává za schopností reprodukční.
  To vše je souhlasně přijímáno zdejší většinou, která už déle než třicet let svobodně volí svoji reprezentaci, s důsledky, které pozorujeme, a které se nám některým nezamlouvají. Jenže jsme v menšině. Dokud jsme v menšině, nic na tom nezměníme. Jediné o co se můžeme snažit, omezit nepříznivé důsledky toho pro sebe. Tak jak nám to „svoboda, demokracie a lidská práva“ umožňují. Zatím. Sice vím, že to funguje trochu jinak, než jak píšu, i než jak je pěkně psáno v povídání nazývaném Ústava, že prostřednictvím voleb se na výběru zástupců pověřených spravovat veřejné záležitosti podílí mnoho lidí, kteří sami nejsou schopni dobře spravovat své vlastní záležitosti, kteří se nechají zmanipulovat pro lecos a proti svým skutečným zájmům, jen pro pocit, že mohou posloužit „vyššímu cíli“. Jenže, je nám říkáno, že máme „svobodu, demokracii a lidská práva“. A že naše nynější vláda je nejlepší ze všech možných, a že dělá vše pro naše dobro. Tak to asi má být tak a ne jinak. Protože kdyby to tak nemělo být, tak by nebylo. Nebo ne?

  1. Můžeme taky poukazovat kam to vede – dnes už asi nikdo nebude pochybovat, že export demokracie do Iráku, Libye, Afghánistánu apod. byl morálně správný.
   Poukazování na tyto fakta povede k většímu umlčování webů a názorů, což v důsledku bude jen ukazovat licoměrnost a neudržitelnost stávající ideologie.

   1. „dnes už asi nikdo nebude pochybovat, že export demokracie do Iráku, Libye, Afghánistánu apod. byl morálně správný.“

    Jste si jist, že jste napsal to, co jste napsat chtěl? Jak vás znám, tipuju, že jste měl na mysli pravý opak 😉

    1. To byla nejspíš jen drobná nepřesnost.
     Místo „nebude“ chtěl asi napsat „nedovolí pochybovat“
     No ale vlastně…pokud si NEDOVOLÍ pochybovat, tak logicky pochybovat NEBUDE !

     Takže to napsal správně!

 2. Pěkný sváteční den všem.
  Momentálně prozivam epizodu zdrcené malovernosti, ze vše již ztraceno.
  Zprávy z Nizozemí o redukci živočišné výroby, německé plentani o zákazu soukromých cest autem, sny o porážce Ruska na hlavu… sled zpráv, který každodenně musí soudného člověka přivádět na myšlenku, cože – proboha!!- je cílem, ze tento vývoj a kroky vládnoucích elit nás vedou ke katastrofě.
  To, ze už masově nevzali ojropejci Brusel ztečí, nevyhazeli svoje vlády do řeky zašité v pytlích, svědci o cíleném úpadku a preprogramovani mas.
  Je to k pláči.
  Odhaduju, ze volby už jsou posefovane, za chvíli ještě přijdou s korespondenční volbou, ta ošetří cokoliv.
  Muzu na zahrade místo růži pěstovat brambory, do rohu kralikarnu… ale ten každodenní příval úžasných zpráv, ze bude blbě, ale o to lip, protože semknuti a zeleni a protirušti, to nějak představám zvládat.
  Nechci vypravovat svoje blízké do války, která není na obranu naši vlasti a našich hodnot.

  Vlak už ujel.

  Omlouvám se za pesimistický příspěvek… ale nic než bombardovat Brusel mi v tuto chvíli nepřipadá dostatečné.

 3. Rád to zde poslední dobou čtu, no nemyslím si že by to mohl prezident rozhodnout v našem systému muže hodně škodit ale spíš jen takové šprajci nic zásadního. O všem náká osobnost muže strhnout masy i když v současné době nikdo takový tady není

  1. Ano. Bašta, to by byla zajímavá volba. Vždycky, když ho náhodou nechají vystoupit v televizi, tak to vypadá, že se už, už rozbrečí. To je dobré znamení. Představuji si, jak (jako prezident) vystoupí a řekne, že je mu to líto, ale že bylo rozhodnuto popravit největší škůdce společnosti. A začne číst jejich seznam. Bude jich sto, tisíc, možná deset tisíc. Až gilotina za ním spustí, začnou se mu po tváři koulet slzy, ale on bude pokračovat dál …

   1. Obávám se yokere, že 10.000 prokazatelných vlastizrádců, přímých pachatelů vlastizrádné činnosti a podkopávání základů státu – a k tomu probruselských kolaborantů, je to hodně podstřelené číslo.
    Uvědomuji si, že to vypadá hrozivě, ale jednou to bude muset proběhnout, aby se naše rodná hrouda zbavila těchto špín. Slušněji to napsat neumím, omlouvám se.

    A moc díky za tento web.
    Za jeho Zakladatele, za Vidláka a ostatně za všechny, kteří tvoří to zdravé jádro lidí, schopných napsat a pojmenovat věci, jak jsou.

    1. Ano, je to málo. Ale to, jak se bude opravdu realizovat náprava, nemám moc představu. Ani jsem nikde žádný nápad nečetl. A co je ještě horší, o těch nejzávažnějších problémech se (skoro) vůbec nemluví.

     A k tomu Vidlákovi: On otiskne téměř všechno. Dva z těch mých asi osmi článků byly takového charakteru, že by z nich na jiných webech dostali psotník. Vidlák (+ Zakladatel) jsou zárukou, že (časem) bude možné hovořit o všem. A snad najít rozumné řešení problémů, které vypadají neřešitelně …

 4. President

  by měl klást věnce
  ke správným pomníkům
  na občany zpívat tence,
  nestranit straníkům.

  Má mít dlouhé nohavice
  nechodit ohnutý
  nebýt něčí jalovice,
  mít jizvy od knuty.

  Umět hymnu zpívat česky
  v ruce držet kopí
  nevykládat třesky plesky
  když se málo topí.

    1. Ládiku, o vás se za padesát let budou učit žáčci v hodinách literatury vedle K. H. Borovského. Vaše tvorba zraje jak víno.

     1. Paní Petro, moc prosím!
      K.H. byl Frank, pěkná svině.
      Ten novinář se jmenoval Karel Havlíček a pro snazší identifikaci si k tomu přidal Borovský.
      Takže nikoliv K.H. Borovský, ale Karel Havlíček Borovský, nebo K. Havlíček Borovský.
      Děkuji.

       1. Jistě:
        Karel Hynek Mácha – klidně K.H.Mácha
        Karel Hugo Hilar – klidně K.H.Hilar
        Karl Hermann Frank – klidně K.H.Frank
        Ale nikdy Karel Havlíček Borovský jako K.H.Borovský (možná by šlo Karel Havlíček B. – to má být vtip…)

        Ústav pro jazyk český:
        „Velmi často se zkracují jména rodná (křestní), a to buď počátečním písmenem, např. A. = Adam, Aleš, Alice, Anežka, charakteristickou počáteční skupinou končící souhláskou: Al. = Alois, Alexandr, …, Ant. = Antonín, Jar. = Jaroslav, Jaromír, … apod.

 5. Myslím, že je to předčasné. Protože pětikolka potřebuje vyhrát i podzimní volby, jinak by jim do vládnutří nižší velení lehce hodilo vidle. Tak to bude šolichat podle phdr daným vzorem. Vyhrají-li i na místních a senátních, pak pojedeme šusem. Bohužel
  Jinak neví někdo, co to bylo v noci randál na obloze – nějaká těžká létadla směr západ východ. Bylo to dost strašidelné. Na letové mapě ale nic????

 6. Vidlák do „toho“ buší že všech stran, leč neúprosná historie mu zapravdu nedává. Před plyšákem byla organizovaná snad jen charta. Spolek bývalých komunistů, rozevlátých intelektuálů, umělců, opilců a estébáků, financovaných ze zahraničí.
  Dnes tuto funkci nahrazují politické neziskovky. Stejný obsah, stejné finanční krytí.
  Společné mají jedno, cizí financování.
  Mám obavy, že domácí financování se jaksi konat nebude, což má za následek, že se ani alternativa konat nebude.
  Za sebe. Nedovedu si představit, že se budu obrážet potlachy alternativy v Praze, Ostravě, Berně, budu do toho vkládat SVÉ peníze a SVUJ čas. Jsem ochoten pomoci jen ve svém okolí, a navíc, nenáročně na čas.
  Zjednodušeně, revoluce musí přijet za mnou. Vidláku navrhuji, aby se první sešlost udála v Olomouci, což mám blízko. Pevně věřím, že přijede i Ponkrác z Prostějova. Je tady jistě ještě jeden z olomoucka, tak můžeme dát taroky.
  Jo a na prezidenta sere pes. Může trochu trucovat, ale nakonec se podvolí. Nakonec může jen navrhovat předsedu vlády jednou dvakrát, ale pak ztratí veškeré své možnosti. Když nebudou poslouchat ústavní soudci jmenováni prezidentem, vyhlásí se na ně stanné právo a je po soudcích jak po žabách. Jak praví i samotní soudci, někdy musí demokracie ustoupit vyššímu principu zajmovému.

 7. Když čtu debaty o prezidentských kandidátech, vzpomenu si při tom vždy na příběh, který jsem kdysi četl. Možná to zvojtím, ale jde o pointu.

  V tom příběhu šlo o rozhovor s Všemohoucím a Vševědoucím, a debata byla o vojevůdcích; kdo prý ze všech lidí měl nejlepší vojevůdcovské schopnosti?
  – Byl to Jeroným Pučmidrát, který žil v 16. stol. n.l. ve Zlámané Lhotě a živil se tam jako švec, zněla odpověď.
  – No jo, ale jak to, že o Jeronýmu Pučmidrátovi, coby jedinečném vojevůdci, z historie nic nevíme?
  – To je jednoduché: on nikdy nedostal příležitost, aby své vojevůdcovské schopnosti uplatnil.

  Tolik příběh.
  S prezidentskou volbou je tomu nejinak.

  1. Toto bylo v jedne radoby satiricke knizce ze 60. let, kde zesmesnovali nabozenstvi, pribeh byl o tom jak delegace Vatikanu letela do vesmiru na hvezdoletu Kaspar a mluvili s Bohem 🙂

   1. Díky! Tak jsem to nakonec zase tak moc nezvojtil 🙂
    Tak kdybyste někdo v nejbližších dnech rozmlouvali s Velkým Hospodářem, poptejte se, kdo by byl nejlepším prezidentem ČR.

    1. Vážený Zakladateli, jeden tip bych měl.
     Daniel Landa.
     Nezkažený politikou, který když se naštve, posbírá skoro 12.000 podpisů (je jedno, zda to byli jeho fandové, či nikoli) a dostane se s nimi až před petiční výbor PS.
     Napište mi prosím popravdě – kdo jiný a ještě k tomu za čínské chřipečky, tohle aspoň zkusil, natož tak dokázal?
     Jistěže s ním víceméně vyběhli.
     Čínská chřipečka byla oficiálním nástrojem k omezování osobních svobod i svobody slova – a oni si to nějakým Landou přece nenechají kazit!
     Viděl prosím někdo ze zde diskutujících, jakou pan Landa, podle snad všech mainstreamových médií a jeho vlastními slovy „satanáš, boháč a nácek“ (skladba „Odplivnutí“-CD Nigredo) – jakou vysekl důstojnou poklonu Gabčíkovi s Kubišem i jejich holkám? Aničce Malinové a Marii Kovárníkové?
     Kdo jiný v této republice to udělal a takto působivým způsobem? Jistě, píšu o naprosto neskutečném opusu Anička Malinová.

     1. Myslíte toho Dana Landu co si prý vyjel jen tak z plezíru dělat pořádek do Afghánistánu, nebo prostě tam někde? Jestli tohle je pravda, tak bych ho přirovnal k takovému malému Reinhardovi. Ten taky odjel dělat pořádek kdesi do protektorátu. vymezil se třeba pan Landa vůči řeporyjskému starostovi?
      Kdepak, dle mého by člověk na takto vysoké úrovni měl mít i jisté znalosti v oblasti ústavy práva atd.
      Měl by být kromě národního cítění, které jaksi panu Landovi nelze upřít, i to reprezentativní vystupování.

      1. Folďasi promiňte prosím.
       Já Landovu cestu do Afghánistánu pochopil tak, že tam byl jediným poslem občanů České republiky a oznámit Afgháncům, že nejsme jejich nepřátelé i přesto, že naši vojáci v armádě NATO slouží. Měl jim vysvětlit, že to vyplývá z povinnosti člena NATO – a možná i proto se odsud vrátil živý a zdravý.
       Tak jsem to pochopil já z rozhovoru D. Landy s Danielou Drtinovou, která ho v rozhovoru drtila tak, jak se na kontroverzního elementa patří.

       1. Ještě maličkost, promiňte.
        Nemám účet na FB a tak jen pasivně sleduji jeho neoficiální, fanouškovský účet tamtéž, kam ale pan Landa pravidelně chodí číst i přispívá.
        Prohlédněte si prosím ten fanouškovský účet pozorně. Možná zjistíte, že to není ani blázen, ani pošuk, ale normální manžel, vzorný táta tří už dospělých, hezkých děvčat a vlastenec.

        Máte-li někdo aktivní účet na FB, zkuste prosím pana Landu přes FB kontaktovat a pozvat jej na tento web.
        Jsem si téměř jist, že zjistí, že s Vámi/námi má hodně společného a možná připíše i svůj názor či postřeh, jak to vidí on.

     2. Já, přiznám se, o panu Landovi vím jen málo, vlastně skoro nic. Jiní třeba vědí více.
      Nedopadne pan Landa podobně jako onen Jeroným ze Zlámané Lhoty, 16. stol. n.l.?

      Možná má nejlepší prezidentské schopnosti, ale nebude mít příležitost, aby je uplatnil.

      Já osobně, čím déle debatu sleduji, tím méně jsem si jist, jaká osobnost by prezident být měl. – Jistotu mám v tom, jaký by být neměl – ale není to málo? Když podle toho vyškrtám kandidáty – zbude mi někdo? Nevím.

      Zatím si názor nedělám a počkám. Rozhodnutí mohu udělat i vteřinu před volbou.

 8. Rakouská ministryně Leonore Gewessler für Klimaschutz, Umwelt, Energie, Mobilität, Innovation und Technologie (za Zelené) se dnes ráno v rádiu nechala slyšet, že energetická bezpečnost má teď přednost před ochranou klimatu. A že podniky dostanou DOTACE na změnu topení naftou místo plynu.

  Větší komedii pohledat, ale kde jsou naši „technicky vzdělaní“ politici, že je předběhne i rakouská bakalářka umění?

  1. Tahle rakouská ministryně, vypadá to, má alespoň špetku rozumu a v kritických chvílích i pud sebezáchovy.

   To z EP a od jiných představitelů z Evropy je slyšet jiná písnička – Pochod lumíků ke srázu.

 9. Pokud jste na straně kluků, co spolu mluví a máte nějakou tu miliardu, jste pro média podnikatel a filantrop. Hlavně filantrop. Pokud jste na druhé straně, nebo jste nepoužitelný pro kluky, co spolu mluví, jste oligarcha a lobbista. Musíte jazykem Vančurovým vládnout, jako samuraj svou katanou. Podnikatel, filantrop- oligarcha, lobbista. Je to sice jedno a to samé, ale zní to úplně jinak, že?

  1. „všichni znají výrobky jeho firmy“
   Například já vůbec nevím, v jakém oboru pan Březina podniká a co jeho firma vyrábí. Třeba vyrábí brčka do limonád nebo madla k nábytku, to je rozhodně skvělé, ale nedokážu si jeho jméno s žádným výrobkem spojit.

   Jeho volební manažer asi někde udělal chybu.

   1. Taky ho neznám z databází betonových výrobků, které používám pro tepelné výpočty. Firmu prodal v r 2021…. cíleně? Počkám na 2. kolo a hodím menší zlo.

   2. No, nejspíš nechodíte po chodníku ale vznášíte se v oblacích. Lehce jste se diskvalifikoval z reálné debaty a naopak pana Březinu kvalifikoval jako člověka, za nímž je mnoho užitečné práce která přerostla jeho osobu. A tak to má u chlapa být.

      1. Však nemusíme rozumět všichni všemu, že.

       Z jiného soudku: mám k vám prosbu – mohl byste si zvolit nějaký nick a nevystupovat v diskusi jako anonym? Usnadnilo by mi to údržbu diskuse.

      2. MIly Anonym
       je velmi matuce ked sa prihlasujes ako Anonym pretoze si ta potom mylime s inymi ludmi ktori su tiez Anonym
       Mohli by ste si vymysliet nejaky nick a pouzivat ten aby sme vedeli ze s kym vlastne diskutujeme a nezamienali s inymi diskutujucimi

  2. Tomáš Březina (v článku) např.:

   (…) Jste spokojen s tím, že voliči loni na podzim vybrali změnu a sesadili Andreje Babiše z premiérského křesla?

   Ano, přes výše řečené výhrady, nesmírně spokojen. Předchozí vláda byla nejhorší v novodobé historii ČR. Chaotická, naprosto nekompetentní, pro Evropu nesrozumitelná a závadná. Styděl jsem se za ni, když otevřeně hlásila, že chceme z Evropy hlavně brát, kdy vypočítávala, co jsme již získali… a přitom nechtěla na ničem s Evropou participovat.

   To nejhorší, co jsem vnímal, byl ale fakt, že za osm let dokázala zcela zničit atmosféru v zemi. Že lidé začali vzpomínat na komunismus jako na lepší variantu života, že vrátila hesla typu „všetci kradnú“, „zaklekneme“, že udělala svými opatřeními ze statisíců lidí podezřelé zloděje. Strašlivé, sláva za to, že to skončilo. (…)

   1. Sláva!
    Tahám za řetízek záchodového splachovače a s úlevou pozoruji, jak Tomáš Březina mizí v odpadovém potrubí.

    1. Na pana Březinu nemám názor. Přesto, že „se s jeho výrobky každý setkal“, slyším o něm poprvé, a to v souvislosti s jeho kandidaturou. Takže buď já jsem mimořádný ignorant, nebo je pan Březina mimořádně sebevědom, a nebo nastávají obě možnosti současně – což bude asi pravdě nejblíž.

     Zase přichází k tomu, co se táhne jako červená nit celou historií těchto debat: nikdy se nedomluvíme.

     1. Možná, že se pletu, ale „Babiš“ je takový lakmusový papírek, kde, kdo stojí. Není to, ani Babišovou zásluhou, ani to tak doopravdy není, ale řekl bych, že veřejnost to zjednodušeně takto vnímá- Babiš pro lidi, antiBabiš proti lidem. Tím, že Březina poslal Babiše do zádele ,si odpískal své naděje ještě před výkopem. Tak to vidím já.

      1. Já jsem ten rozhovor v PL četl dřív, než ho sem Panklasik postnul. Ten Březina má v mnoha věcech pravdu, ale jsou věci, které formuluje tak obecně, že si pod nimi každý může představit „to svoje“. Tady jsem, Babišem poučen, velmi opatrný.

       Já jako největší ohrožení této země a lidí, co v ní žijí, vnímám Evropskou unii (proč, to je na celý článek, nezdržujme tím). Kdo se nevymezí vůči EU, nemá u mě šanci získat pozitivní hlas. – Můžu samozřejmě volit tak, jako jsem volil už Zemana, nejmenší zlo.

        1. Třeba Juříček dělá ve strojírenství, dodává zvedáky, zámky… autodíly. Zdá se mi to sofistikovanější, chytřejší, náročnější. Jsou k tomu třeba zlaté české ručičky, nejen čtvercová forma a lis.

          1. To je opravdu velký (tři tečky). Je vidět že úspěch v byznysu není zárukou racionální mysli.

       1. BEST nehodnotím, neznám. Znám výrobky DITON a FEROBET. Je fakt, že dlažba jako taková není zrovna hi-tech. Hi-tech je stavební chemie, bez které by ten beton nešel takový udělat.

     1. Já polena jakékoli barvy v politice nerad.
      Ale s tím splachováním jsem se unáhlil, před touhle zimou plýtvat poleny….

    1. Kromě toho byl v letech 1996–1998 byl poslancem PS PČR za ODS, později za Unii svobody. Takže takový politický turista, pro mě nevolitelný.
     Když už tu jednoho z kandidátů tak hezky propíráme, nebylo by dobré proprat i ty ostatní, néně zprofanované kandidáty? Tím samozřejmě nemyslím takové typy jako Němcovou nebo Petra Pavla, ti jsou profláknutí dost.

     1. Tak.
      Zradil dvakrát, zradí opět.

      Inu, propíráme, ale ono jich je pramálo.
      Už tu byl párkrát na tapetě Josef Skála. Kromě toho, že je komunista, proti němu nikdo nic nemá, takže není co propírat.
      Pro mne by snad ještě přicházel v úvahu Foldyna.
      Středula už také byl probrán klábosnicemi. U něho jsme se shodli, že „jeho“ odbory jsou tak žluťácké, že nemá smysl se jím zabývat.

       1. jako reprezentant republiky by musel vypadat jako Venca Klaus nebo ten jenerál – to by jej bralo něžné pohlaví

        pro mne by stačil Kmoníček ♣

   2. Ano, z mého pohledu zapomněl zmínit 40 000 mrtvých, které jsme si mohli odpustit, kdybychom se na podzim 2020 vydali stejnou cestou jako na jaře 2020. O akci „Nakažení očkovaní do škol a práce, nakažovat!“ na podzim 2021 vůbec nemluvě.

  3. Tak to vypada, ze ten pak kandidat na prezidenta, jehoz vyrobky znaji vsichni a ma skveleho volebniho manazera se rozhodl sbirat hlasy anonymnim cpanim clanku z parlamentek.

   Mistni ctenari asi vedi, ze nejsem zadny milovnik Babise spis naopak, ale pohled pana kandidata a zvlaste pak jeho dedukce a zduvodneni me uplne odradily.
   Z toho rozhovoru bych vybral pouze jedenu otazku a odpoved, ktera staci:

   “ Jste spokojen s tím, že voliči loni na podzim vybrali změnu a sesadili Andreje Babiše z premiérského křesla?

   Ano, přes výše řečené výhrady, nesmírně spokojen. Předchozí vláda byla nejhorší v novodobé historii ČR. Chaotická, naprosto nekompetentní, pro Evropu nesrozumitelná a závadná. Styděl jsem se za ni, když otevřeně hlásila, že chceme z Evropy hlavně brát, kdy vypočítávala, co jsme již získali… a přitom nechtěla na ničem s Evropou participovat.

   To nejhorší, co jsem vnímal, byl ale fakt, že za osm let dokázala zcela zničit atmosféru v zemi. Že lidé začali vzpomínat na komunismus jako na lepší variantu života, že vrátila hesla typu „všetci kradnú“, „zaklekneme“, že udělala svými opatřeními ze statisíců lidí podezřelé zloděje. Strašlivé, sláva za to, že to skončilo.“

  4. Už ne.
   V dubnu 2021 prodal akciovku Vítu Kutnarovi (velkoobchodík se stavebninami) a v březnu 2022 mu prodal i Best Písek s.r.o.
   V květnu 2022 založil realitní a mediální agenturu Vians s.r.o.

   1. Tomáš Březina (v článku):
    (…) Uvažoval jsem o kandidatuře řadu let. Rozhodnutí nepochybně posunula současná situace, kdy doba žádá v čele státu doslova „krizového manažera“. Člověka, který v řadě krizí v minulosti již uspěl. (…)
    —–
    Dobře se na to připravil (viz letité vřeštění proti Babišovi), proto prodal – viz první věta.

  5. Ježíšíkriste, vy nejste anonym, ale buď šílenec nebo blb.
   Zkuste si o něm něco zjistit a potom teprve doporučujte. Zejména v místě, kde působí a u bývalých zaměstnanců.

   Jen to ne, to už raději toho Bureše, fakt že jóóó…..

 10. Myslím, že Vidlák velmi přesně vycítil, že prezident sehraje ještě veledůležitou roli v probíhajícím dramatu. Valí se to tak rychle, že to bude zřejmě ještě Zeman. Nejsem si jistý, že na to ještě má. Třeba se ,ale v posledním boji ještě zmátoří a znova překvapí nějakou svou geniální rošádou. Jinak volba prezidenta bude řež ukrutná. Globalisti nasadí nejtěžší munici, milióny miliónů peněz, salvomety hnoje…

   1. Zemanovi ukazali navrh na jeho odvolani za 14 dni v neschopnosti. On vi, co ho ceka, kdyz nebude sekat latinu.
    Za mlada byl statecny a houpy, a zjistil, co to obnasi.
    Ted na stara kolena uz podobnou chybu neudela.

    V 2014 na Summitu Nato, prijel sebevedomy a smal se vsem ostatnim, kteri tenkrat tvrdili, ze na Donbasu operuje ruska armada. Pry ze opolcenci by nedokazali klast ukrajinske armade odpor.
    Hned druhy den obratil a mohutne hykal, ze pritomnost ruske armady na Donbasu je nepripustna.

    1. Nepíšu to poprvé: Zemana jsem volil s vědomím, že je to nejhezčí holka z ošklivince. Rozhodně to není prezident, jehož bych si přál. Volil jsem ho jen proto, aby tam nebyl někdo ještě mnohem horší.

       1. A nejhorší je, že teď to bude ve druhém kole to samé. Opět budeme volit to menší zlo. Babiš x Pavel. Dva bývalí komouši, jeden donašeč Stb (i když to chápu, byl na PZO, donášel každý, kdo jezdil na západ), jeden přímo Stbák (i když vojenský), to je fakt výběr.

        1. Moc pekne. Pamatuju, jak po Majdanu jezdil Zaoralek na Ukrajinu a nabizel jim knowhow na odstraneni proruskych zivlu z administrativy.
         Pry s mame zkusenosti, protoze s komunisty jsme se vyporadali pomoci lustraci 🙂

  1. Schvalovani atentatu na Heydricha
   za to sa islo rovno k stene, takze toto je este mierny trest za schvalovanie
   clovek by nemal nic schvalovat aby sa vyhol problemom, pekne ucupeny pri stene a drzat hubu a krok
   to je recept na vyhnutie sa problemom

   1. Taky tu zatím nemáme výjimečný stav a zákaz vycházení. Možná až je budeme mít, bude za schvalování taky ten koncentrák (pardon, ochranná vazba) a trest smrti.

      1. Dyťjo.

       https://www.novinky.cz/domaci/clanek/vakcinologove-doporucuji-ctvrte-ockovani-proti-covidu-lidem-nad-60-let-40402184
       *****
       (…) Vakcinologové doporučují čtvrté očkování proti covidu lidem nad 60 let nebo pro osoby od 12 let s oslabenou imunitou, případně zdravotníky, kteří s takovými pacienty pracují. Vhodné je také pro klienty a pracovníky pobytových zařízení sociální péče. Doporučení publikovala Česká vakcinologická společnost České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně na svém webu. Podle ministerstva zdravotnictví by mělo být přeočkování možné v polovině srpna. (…)

  2. To už není ani normalizace. To už nejsou ani padesátá léta. Tohle je Protektorát.
   A všeobecně, co se týče mainstreamových médií, „Druhá republika“.

 11. Kandidát na prezidenta ČR Tomáš Březina (aneb o úloze osobnosti v dějinách lidstva aneb ekonomika státu je vždy grunt )

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/-Po-Fialove-projevu-to-lidem-doslo-Tomas-Brezina-kandidat-na-Hrad-o-Rusku-vlade-a-stavu-Ceska-707698

  „Po Fialově projevu to lidem došlo.“ Tomáš Březina, kandidát na Hrad, o Rusku, vládě a stavu Česka.

  „Jsem trvale připraven poslat do nikam lidi, kteří o podobném životě nemají ani tušení… jen cosi recitují a vyprávějí ve frázích,” říká ParlamentnímListům.cz miliardář a kandidát na prezidenta Tomáš Březina. Kritizuje slabost české ekonomiky i fakt, že bohatší státy jednají o své energetické bezpečnosti s Ruskem, zatímco „bezbranné“ Česko je militantní. „Nejsem žádný rusofil, nejsem ale ani člověk bez odpovědnosti za svoji rodinu, za společenství, ve kterém žiju. Je třeba jednat, konat, neunášet se nesmysly,“ uvedl Březina.
  (…)
  Rusko pro nás nemůže přestat existovat, stejně jako nepřestanou existovat světové oceány. Jedinou reálnou cestou je žít, a to velmi rozumně, jako kooperující sebevědomá země vedle této mocnosti. Tady a tak jsme se prostě narodili…
  (…)
  Vůči EU nemám žádné záporné, ani kladné předsudky. Chápu ji jako realitu, je obrazem současného vzepětí, či zmaru naší civilizace. Chápu, že současná situace je dalším krokem odkopování se v chápání prospěšnosti, či neschopnosti tohoto společenství řešit problémy svých obyvatel v soutěži 8 miliard lidí na celé planetě. A vaší terminologií, jedná se o ukázku, o příklad, zda tzv. političtí mazáci jsou schopní unést řízení světa. Já se obávám, že nikoliv.

  Prosím: pokud chcete upozornit na zajímavý článek, citujte z článku to, co považujete za stěžejní,a uveďte odkaz.
  Vložení celého článku činí diskusi nepřehlednou, váš příspěvek jsem zkrátil.

  Zakladatel

 12. Kdo bude prezidentem.
  Teď nastupují ženy sice hezké,ale jak se říká,když jim Bůh nadělil krásu,tak ubral na rozumu.
  Vitásková to nebude,je to naše plynová princezna,byla u prodeje Transgasu ze Zemanem,když něco,tak jde za ním a má toho na svědomí dost.Uvažuji spíš o té Nerudové,kámoška Fialy a její názory jsou podobné,vyznávající západní hodnoty.Tohle zdražování u nás,jsou požadavky MMF ohledně půjček státu,Fiala má jen možnost,jen nějaké kosmetické úpravy a jen to okecat.

  1. „Západní hodnoty“ ve Fialově podání to je cenzura, nesamostatnost a slepé podřizování se americkým zájmům. Jo a taky válka s Ruskem, aniž bychom na ni byli jakkoliv připraveni. Nemáme zbraně, nemáme suroviny a jenom se modlime, aby Rus nebyl doopravdy zlý a neutnul nám energie úplně. To je svět podle Nerudové a Fialy. Já mám o západních hodnotách úplně jiné představy. Zájmy Česka na prvním místě, zodpovědnost občanům za fungování země a do války jen pokud jsme na to připraveni a nebude zbytí. 8 let (!) jsme měli na to, abychom zachovali mír. Dodržovat Minské dohody, tak to bylo jednoduché. Dnes jsme nemuseli nic zvláštního řešit. Fiala, Nerudová, Babiš – to jsou reprezentanti SELHÁNÍ západních hodnot, selhání demokracie, zodpovědnosti a elementární inteligence.

 13. Je někde k vidění seznam lidí, kteří kandidují na prezidenta? Myslím – těch, kteří opravdu vstoupí do prezidentské volby, ne těch, kteří by kandidovat chtěli, kdyby mohli, kteří to zvažují, kteří budou kandidovat, když se nepřihlásí nikdo lepší, atd…

   1. Díky!

    Minimálně z 80% je to seznam zoufalců. Zajímavý je ten komik, komici ve funkci prezidenta se osvědčují.
    A vůbec nejlepší bude, až bude prezident v roli komika. Hleďa na onen seznam, soudím, že máme docela slušnou šanci prezidenta v roli komika obdržet.

 14. V prvním kole budu volit Vitáskovou, protože to je statečná ženská a má to v hlavě dobře srovnané. Ta ale bohužel v prvním kole neuspěje protože mééédiá. Takže zbyde 2.kolo a tam to se skřípěním zubů hodím Babišovi. Sice je to nepřítel, který nás za dotace prodá komukoliv, ale aspoň není sebevrah.
  Jinak na sjednováni zezdola nevěřím, vždy musí být kondenzační jádro v podobě vlivného člověka, podporovaného bohatými. Tak ostatně fungoval i Hus. Bez podpory samotného králi a vlivné šlechty by neznamenal nic. To si prosím milí vidláci uvědomte.

  1. To je VELMI podstatná připomínka!
   Jan Hus, chápaný jako lidový kazatel, byl jmenován nejmocnějším mužem ve státě (králem!) do funkce nejmocnějšího muže nejvyšší tehdejší vzdělávací instituce ve státě – univerzity!
   Měl za sebou i později významnou část tehdejší mocenské elity.

   1. To by stálo za obsáhlý článek, protože…..
    Husitství bylo nejen hnutím náboženským, ale také sociálním. Jeho základy vlastně nechtíc položil Otec vlasti, protože tolik vyzdvihl význam samostatné církve a natolik ji ekonomicky zvýhodnil/podpořil/vybavil, že to přispělo k jakési „proletarizaci“ nižší šlechty (viz Jan Žižka), která se stala jakousi profesní vojenskou základnou budoucího hnutí. Vysoká šlechta hleděla na církevní ekonomickou moc také velmi závistivě.

    Tudíž Jan Hus měl přirozeně podporu s jeho tezí o zamezení světského panování církve.
    Co z toho vyvodit pro dobu dnešní, to netuším.

  2. Ahoj lidi.
   Vidláku, článek v zásadě hodně dobrý ale je třeba neustávat.Není to JEN o jednom člověku my se musíme naučit rvát za svá práva a někdy přiložit i ruku k dílu.
   V práci slýchávám- no jo odbory ale vůbec nic nedělají- říkám mu počkej ale ty jsi přece taky odborář ne, tak jaké ty odbory, snad my odboráři když už. A vnímáte to co jsem napsal? ty odbory a my odboráři. A v tom je to gro. Nemůžeme být zalezlí a štěkat z díry.
   Teď k Humpreyově příspěvku výše.
   Já třeba narazil na odkaz na Danielu Kolářovou, která kandiduje do senátu v plzeňském obvodě. Musím říct že se mi její postoje a názory zalíbily.
   K prezidentovi- Zeman mně těžce zklamal od akce Vrbětice a teďkom o něm není vůbec nic slyšet. Ani od Ovčáčka po tom co jej chytli novináři opilého.
   Pro mně by byl kandidát č. 1 na prezidenta pan Skála.
   Jakkoliv si myslím že díky médím má asi tak stejnou šanci jako Středula a možná ještě menší bo KSČ.
   Jenže lidi k tomu elektorátu. jak jsem tak jel vlakem a cestoval a vnímal ty lidi okolo sebe, tu povrchnost některých…nedělám si nějaké naděje.

     1. S JUDr. Danielou Kovářovou jsem se seznámil osobně (v jedné právní věci), je to rozumná ženská.
      Kandiduje do senátu, nikoliv na prezidentku.

      1. Já vím, že kandiduje jen na senátorku.
       Je přece vysoce nadprůměrně inteligentní – viz MENSA. 🙂

       Na českou prezidentku jí chybí zahraniční podpora, kachní žaludek a sebevražedné sklony.

   1. Jo – Skála – ještě nemá dost podpisů, chtělo by tu sbírat. navíc zakopal válečnou sekeru s Katkou. Reálnou šanci nemá ale alespoň by byl štikou v rybníce. Překvapuje mne že ho tu (zatím) nikdo nezmiňuje, přitom jeho TV Bureš – simultánky mají dost posluchačů. Navíc navazuje kontakty s docela zajímavými lidmi jako je třeba Hampl.

    1. vždyť ani jeho rodná strana jej nedokáže řádně propagovat
     kde by vzal 50 000 podpisů ??

     ale mluvit dovede, ještě vysílat nějaký signály ☺

  3. Je moc pěkné, že podléháte současnému vidění Vitásková. Je také převelice velká škoda, že se nedíváte na minulou Vitáskovou.
   Pokud se stala šéfem ERU, tak to nebyla nějaké ficka z ulice, ale musela s těmi hodmými hochy tahat za jeden provaz. Patřila mezi ty, co spolu mluví.
   Pokud s nimi přestala mluvit a oni ji to dali patřičně znát, stala se z ní bojovnice za ono dobro národa. Dalo by se říct, že podstoupila obrodný proces. Vy ji věříte, že nějaký další obrodný proces nepodstoupí znovu. Jednou zradí, vždycky zradí.

   1. Každý VLIVNÝ člověk bez jediné výjimky musí mluvit s VLIVNÝMI lidmi ve svém oboru – bez ohledu na to, jaké jsou jeho a jejich názory a morální profil.
    U politika to platí ještě podstatně víc.
    Politika je „umění možného“
    Politika je „umění kompromisu“.
    Politika je šachová hra, kde obětováváte v průběhu partie i své (menší) zájmy a blízké přátele v zájmu konečného (vždy pouze částečného a dočasného) vítězství či alespoň přežití. Stejně jako velitel, který musí být připraven poslat své kamarády na jistou nebo téměř jistou smrt – a akceptovat, že příště bude na smrt poslán on.
    To platí obecně. V této fázi, této zemi a v této Evropě (a ještě více v USA) už ale nehrozí pouhé prorůstání organizovaného zločinu do politiky, ale vyšší politika má tendenci stát se NADSTAVBOU, vyšším levelem organizovaného zločinu.
    Východisko?
    Snažit se zachraňovat, zachovat , slepovat a rozšiřovat ostrůvky pozitivní deviace, využitelné v (nejisté) budoucnosti.
    A k tomu je nezbytné přežít a nevrhat se sebevražedně do jednoznačně předem ztracených bitev, jakkoli je to morálně sebeuspokojující.

   2. Troufla si vystoupit proti solární mafii, což jsou OPRAVDU hoši, co se nezakecaj.
    Vyzkoušeli na ni věru leccos a moc nechybělo, aby dopadla jako Rath. I Bradáčová se totiž docela snažila.
    Přesto to ustála.

    Volit ji nebudu kvůli Transgazu, kde byla předsedkyní představenstva.
    Nicméně statečná ženská to je.

    1. Ja kdyz vidim ty dalsi panaky, tak i pres ten Transgas ji to hodim.
     Za Transgasem jde i Zeman, ktery ma ekonomickych pruseru na konte mnohem vic, treba Telekom, a presto byl mensi zlo, nes jeho protikandidati.

     1. Pokud nebude ve druhém kole možno jinak než ji, budu jí to muset hodit, aby to nedostal Hilšer, Fischer a podobná galerka. S tím vědomím, že jako ženě velkého businessu jí budou moje zájmy zcela a naprosto buřt.

    2. Troufla si vystoupit proti solární mafii

     Jste si doopravdy jist. Já to nepozoroval. Virtuální bojovnicí se stala až si přečetla obvinění.

     To jen pro pořádek, jinak ji klidně volte a klidně i zvolte.

     1. Vidím to podobně. Jako předsedkyně ERÚ neudělala v této organizaci taková opatření, aby dotace nedostal nikdo, kdo na ně nemá nárok. Nezavedla v ERÚ kontrolní systém, který by neoprávněnému přidělení dotací zabránil . Když pak byla kvůli neoprávněně přiděleným dotacím obviněna, bránila se jak umněla. Na tom nic statečného nevidím.
      Věřím ji, že ty chyby neudělala úmyslně, aby podvody umožnila. Jenom byla ve funkci, na kterou nemněla mozek . Tudíž na funkci prezidentky taky nemá.

       1. Byla předsedkyní ERÚ. Bylo její základní povinností vytvořit kontrolní systém, který by zabránil rozdávání peněz daňových poplatníků podvodníkům. V tom selhala. Buď vytvoření kontrolního systému vůbec nezadala, nebo to byl takový paskvil, že nebyl problém ho přelstít a ona to nepoznala. Byla ve funkci, na kterou nestačila. Jiné vysvětlení nemám.
        Protože pak už by bylo možné jenom vysvětlení, že děravý kontrolní systém byl úmyslem. To by bylo pro ni ještě horší.

     2. Pro zvoleni se casto kandidati stanou prechodni trochu protestujici hrdinove ,aby vse potom po zvoleni uvedli do spravnych koleji..
      O to vice souhlasili s vrchnosti , aby jim odpustila ,aby jim dovolila napravit ,sve docasne poklesky a dostalo se jim hojnych odpustku..

    3. …aby dopadla jako Rath?…

     to jako, že jí načapou s krabicí od vína napěchovanou prachama?! Rath není žádný obětní beránek ale pěkněj sráč.

 15. Ukrajina.

  Na hranici nával v brance
  našel bys tu jenom brance
  na útěku před službou.
  Utíkají za tužbou.
  Nechtějí tu sloužit vlasti
  cítí se v ní, jako v pasti,
  touží žít si v míru,
  a ne v krvi, šmíru.

 16. Aktuálně od lesa.

  Policajti berou vesty
  budou chránit lesní cesty.
  Před sekyrou, před pilou
  až Jeníček pro milou
  půjde hledat teplo.
  S Mařkou zimou seklo.
  Nechtěl sbírat jenom klestí
  kulatinu chtěl by nésti
  své Marušce ke krbu,
  nes by metrák na hrbu.
  A před lesem není sám…
  Ještě že je strýček Sam!
  Molekuly svobody
  nejsou žádné podvody;
  tu si můžeš koupit,
  nemusíš jít loupit.

 17. Čestná stráži, pozor!
  Stříž bude mít dozor.
  Kdo bude mít blbé kecy
  ať je říká jenom v kleci!
  Kdo bude mít jiný názor
  toho kousne bdělý Azor
  nejprve jen do řiti.
  Nebude tu bořiti
  postavené hrady z písku!
  Může mu téct krev i z pysku!

 18. Čestná stráži! Vpravo hleď!
  Jak má petr krásnou pleť.
  Jak se nese jako páv,
  určitě je zcela zdráv;
  jak si rovně vykračuje
  jak úspěšně pokračuje
  v salámové metodě,
  jak je zjevně v pohodě.
  Kohout křičí kykyryký
  je to agent ameriky;
  pípá vrabec na střeše
  co z nás ještě vykřeše;
  už jsme jako holub v hrsti,
  nezávislost leží v prsti.

 19. Petr Páv.

  Budeme mít politruka
  s bidetem je jedna ruka
  (bidet umí kotouly
  působí tím na mouly);
  náš je mistr přemetů
  umí je od sametu.
  Odpřisáhl věrnost lidu
  není po ní slechu, vidu
  kuje pikle s cizí mocí
  zrazuje lid dnem i nocí.

 20. Je rozhodnuto. Bude to petr a pavel, ať sčítání dopadne jakkoliv.
  Čech nebo kolaborant? Tak otázka nikdy nestála, už od Přemyslovců.
  Mladá generace, která volila válku, bídu a vlezdoprdelismus, bude volit “vojáka”.

  1. Myslíte, že za něho a republiku půjdou bojovat až je povolá?
   Mylíte, že je jim naprosto jasné, že potom budou muset?
   Oni si takové otázky většinou ani nepoloží.

    1. Ono už ani na těch jejich lajcích nezáleží.
     Lajky se dají generovat automaticky, stejně jako se dají automaticky mazat nesouhlasné komentáře a automaticky, bez doteku lidské ruky a lidského mozku, generovat komentáře skalopího ražení.
     Dokonce i mnohem chytřejší.

  2. Obávám se, že máte pravdu. Jejich touhou je modrá knížka a voják v čele státu.
   Jako v tom románu z červené knihovny, kde hrdina praví: „Cítím se rozerván“.

  1. To je (byla by?) velmi správná připomínka!
   V současné chvíli, při bezvýhradném respektování rozhodnutí Ústavního soudu – ať je jakékoliv a ať účelově „vykládá“, znásilňuje, překrucuje a przní Ústavu jakkoli – je Ústavní soud de facto nejmocnější institucí tohoto státu.

   Jenže se obávám, že v případě, že by se snad stalo, že Ústavní soud, třeba z důvodu, že do něj byl najmenován altruistický soudce, jehož hlas by převážil – začal rozhodovat v zájmu zachování tohoto národa a v souladu se zněním i duchem ústavy, budou okamžitě na česko uvaleny zničující sankce Unie a soudce bude bleskurychle odvolán. Nebo „dobrovolně“ odstoupí.

 21. Vidlákovy požadavky by nejlépe plnil Josef Skála. Vzdělaný, moudrý muž
  a vlastenec. Jenže toho média dopředu „popraví“ a otupělí voliči jim znovu naletí. Škoda, škoda, že to tak dopadne. Pojďme ho podpořit alespoň tady.

  1. To je prave to, co nema smysl.
   Tadyho podporime, nikdo jiny ho volit nebude, a ve druhem kole bude Petr s Pavlem. Podobne jako spousta propadlych hlasu u minulych voleb.
   Spis by to chtelo se shodnout na nekom, kdo ma sanci uspet. Kdo se mzna nelibi uplne vsem pro nejaky maly flicek, pres ktery se ale hodne lidi bude schopna prenest, pri predstave Petra nebo Pavla na hrade.

   ps. na druhou stranu kdyz se nad tim zamyslime, Tak Pertr Pavel nebo Babis na hrade by nemuselo byt mozna spatne. Oba se jiz osvedcili v prevlekani kabatu a vytezeni maxima mozneho za jakehokoli rezimu, takze at nas bude kolonizovat kdokoli, tihle dva se urcite prizpusobi.

   1. „takze at nas bude kolonizovat kdokoli, tihle dva se urcite prizpusobi.“

    Není tedy chůze k volbám jenom ztrátou času? Máme-li být kolonizováni, není jedno, jaká loutka tomu bude přikyvovat?

    1. Ano, a koupit si lebku (třeba umělou z bakelitu, to je fuk), umístit ji na psací stůl jako dekoraci a dumat nad ní, zda být či nebýt (žít či nežít)…..
     Veselá doba, kdy moudří pláčí a ještě moudřejší se opíjejí, z kteréhož tvrzení by bylo možno vyvodit, že se mám za ještě moudřejšího, leč zdání klame. Neopíjím se, nikdy.
     Zatím….

     1. Já mám na stole něco lepšího (kromě věčného nepořádku, samozřejmě).

      Od syna jsem dostal takový ten globus, kde je na Africe psáno, že tam jsou lvi, z moří se noří velryby a jiné příšery, z oceánů mořské panny a sem-tam kolem pluje starobylá plachetnice.

      Glóbus je otevírací a v něm je sklenka a karafa s portským vínem, tušil jste správně.

      Taky se neopíjím. – Měl jsem kdysi v práci kolegu, vinaře: „Víno pijeme proto, abychom se povznesli – ne abychom upadli.“

      1. Dutý glóbus s chlastem obšlehl výrobce z povídky Šimka a Grosmana Výlet s Lomcovákem.(Nechci slevu zadarmo!)

       Dnes by ovšem byla pípa na místě zpracování amerických ropných břidlic.

    1. Emo, co máte z toho.
     Na web D-Fens zase chodí a takové špalky píše jeden přemoudřelý „Kanaďan“.
     Taky píše bez diakritiky a má z té daleké Kanady naprosto detailní, téměř precizní přehled o veškerém dění i politice. Nejen u nás doma v ČR, ale například i o operaci na UA.
     Víte Emo, takových „identit“ se poflakuje po internetech hromady.
     Někdo si takhle, alespoň virtuálně, plní svoje sny. Ty sny, které se jim nikdy nevyplní.
     Jiní zas proto, aby byli oproti ostatní šedi něčím zajímaví.
     Další se zase vymlouvají na to, že jsou profesí ajťáci-programátoři-jánevímco a PROTO prý nepíší s diakritikou, protože jsou tak údajně zvyklí z práce a prý to šetří čas.
     Znám ajťáky a to i dlouholeté, kteří dokáží do jakékoli diskuse a jakéhokoli média, naprosto bezproblémově psát česky. Tedy s diakritikou.
     Oni totiž vědí, že text bez diakritiky se špatně čte, často i nejednoznačně, je to proti klasické češtině nepřirozené a vždy otravné.
     Ale – pan Zakladatel-Alef Nula-ajťák tohoto webu, stejně jako jeho trojjediný kolega nahoře, musí přeci velmi dobře vidět, odkud ta údajná „japonská“ IP adresa vede…
     A to mě ani nenapadá případný časový posun mezi Japonskem a ČR.

 22. Rikavala to jedna Americanka pred sto lety: kdyby volby neco opravdu zmenily, uz davno by je zakazali.

  Mela pravdu. Vetsina nasich prezidentu jsou hlavne znami tim, ze nas v ruznych prekernich situacich zradili. A ted si myslite, ze vas nejaky (ostatne zradny) starik zachrani? Haha. Hihi. Mnau mnau.

  1. Taky mne napadlo.
   Posuzujte uvazujte ,protektorat to ma rad . Lecos si poridi ,kdyz odvede pozornost.
   Ja bych vsem presidentum zakazal neco ,cokoliv, podepisovat.
   Vzdycky to byl nejakej druh nestesti.

 23. „Nestastny to narod, ktery nema hrdiny !“ „Ne, nestastny to narod, ktery potrebuje hrdiny…“ Stefan Zweig, Marie Stuartova.

  Jsou to jen Roboti. Bez vlastní vůle. Bez vášní. Bez
  dějin. Bez duše.
  Bez lásky a vzdoru?
  To se rozumí. Roboti nemilují nic, ani sebe. A vzdor? Já nevím; jen zřídka, jen
  časem…
  Co?
  Nic vlastně. Někdy se jaksi pominou. Cosi, jako padoucnice, víte? Říká se tomu
  křeč Robotů. Najednou některý praští vším, co má v ruce, stojí, skřípá zuby – a musí přijít do
  stoupy. Patrně porucha organismu.
  Vada ve výrobě.
  Ne, ne, to je duše!
  Myslíte, ţe duše začíná skřípáním zubů ?
  Karel Čapek, R.U.R.

  1. Hlavni vec je pathetickym krikem o nouzi hrdinu ,nebo rovnou jejich zoufala a tragicke bidna absence ma zakryt nouzi v definici , kdo je vlastne hrdina a kdo neni.
   Dale jak se stedre pocty a naopak ,maly vyskyt hrdinu promitne se do budoucnosti naroda ,treba za 200 -400 let, a navzdy ,
   zadnej hrdina ,vsemu konec? Nestastnici obojiho druhu ,nemas hrdinu a nebo malo jich ,takova bida miri rovnou do vseobecnyho nestesti ..A nikam jinam..
   V predstavach lacinosti rozpatlavajicich autoru …
   Kdyz hrdinove nemluvi.Konaji.
   Vykonaji to nejdulezitejsi a potom na jejich mista vyskoci agresivni tluchubove ,bezohledni agresori, nebo rovnou psychopathicky sadisti..
   A dalsi s potrebou uctivani ,oslavovani a klaneni se totemum z nich delaji knizne papirove hrdiny jako na bezicim pase ,tez pro potreby vyuky na skolach..
   A nekonecne slohove prace zadavane touhou na sebe upozornit..

 24. Mimochodem, podívejte se na kurzy.CZ jak nám ty akcie na BCP, DAX, Eurostox pěkně padají, račte si něco přát…Vidlak má recht, už jdou první vlny, na spojování docela pozdě a jak zpívá Nohavica :”na smrt eště brzy”.

 25. Vitásková? Blažko? Z mého pohledu nejvhodnější. Jaké mají šance proti Petru Pavlovi nebo Fišerovi? A Babiš? První dva nemají dle mě prostředky na kampaň.

  1. Honzo, A podle mně Babiše odstaví tak, že na něj podají trestní oznámení. a tak vlastně trestně stíhaný člověk je automaticky vyřazen- je to tak?

   1. V Čechách? S trochou ironie bych řekl že je zde kriminál docela nutná podmínka pro dlouhé prezidentování. Technicky, trestní stíhání není totéž co pravomocně odsouzeni tj. presumpce neviny. Současná vláda to s presumpcí viny má trochu složitější bo STAN, Pospíšil a jiné figury…

  2. U mě Blaško, kdyby se našel vlivný sponzor, mohla by to být nezprofanovaná varianta k petrpavlovi, pokud by ti mladí chtěli volit bývalého vojáka.
   citace z wiki:
   “ Web Manipulatoři.cz tvrdí, že Hynek Blaško sdílí na svém profilu i nepravdy a hoaxy, chová se verbálně velmi agresivně a v rozhovorech pro Parlamentní listy šíří proruské konspirace“.
   Už jen tahle věta pro mě znamená, že je to člověk, kterého si umím představit jako prezidenta této země. Ne u něj mi opravdu nevadí že byl v KSČ, statně tam byli skoro všichni z kandidátů (nebo alespoň jejich rodiče).

   1. Tak to je na zvážení! Pokud někoho pomlouvají Manipulátoři, už jen sám tento fakt je pro dotyčného významným doporučením.

    Je taky někdo, koho by Manipulátoři doporučovali? Abych s jistotou věděl, koho nevolit.

   2. Drobným signálem (nebo pomocným vodítkem, chcete-li) by snad mohlo být, jak se dotyčný choval za zdravotní diktatury. Při té „pandemii“ agrobolševické chřipky.
    Zdali držel hubu a krok, nebo mu vadilo brutální porušování stále ještě platných zákonů této země a Ústavy.
    Dalším pomocným vodítkem by mohla být ruská denacifikace Ukrajiny a postoj k ní.
    Tato dvě pomocná vodítka, by po souhrnu a po prostudování sociálních sítí 2 roky zpět, vydala za jedno regulérní vodítko.
    Už to zde někdo správně napsal: Zradil jednou, zradí zase.
    Nejsem asi ten typický, zakouslý – zarputilý fanda Daniela Landy a síťový hurávlastenec.
    Jen se mi líbí, jak to má srovnané v hlavě. To se mmch. odráží i na jeho rodině, na jeho působení na síti, na jeho přístupu k profláknutým sračkometům..
    A líbí se mi jeho muzika a hlavně texty. Narozdíl od mnohých, si naprosto všechno dělá sám.
    I ten úvodní analogový šum, v baskytarovém začátku skladby „Bílá hora“ (č.5 na CD Neofolk), je tam ponechán úmyslně, je to symbol.
    Stejně, jako zvuk závěru AK-47 v songu „Nad Afghánistánem“ (č.3 na CD Nigredo).
    „Táta“ je věnována nejstarší dceři Stázce, „Dvěstě v městě“ pak milované ženě, „1968“ mamince Daniele. Nikdo z umělecké branže nemá ani špetku povědomí o tom, že by kdy někoho podvedl, podtrhl, podrazil, nebo lezl po něčích zádech.
    To všechno, co má dnes (plus těch 13 řadových alb), k tomu vždy beznadějně vyprodané koncerty (Velekoncert byl prodán za necelou půlhodinu a 2x stihl zkolabovat předprodejní systém) má jen a pouze vlastním přičiněním, vlastními silami.
    Škoda, že nechce kandidovat. Neměl by sebemenší problém s podpisy. Myslím, že se ještě za bolševické chřipečky, při Blanickém manifestu zmínil, že kandidatura v jeho případě nemá smysl
    Ta nálepka nácka a rasisty – hlavně od zmíněných sračkometů, pravdoláskařů a Kavárny, ta je prostě tak trvanlivá, až je to k nevíře. Chlap, co prodal milióny desek a to výhradně s vlastní tvorbou, to pro výše jmenované nic neznamená. Chlap, co za vlastní prachy natočí poctu letcům RAF, nebo parašutistům z krypty, to je pro ně úplný prd.
    Škoda.
    Nebyl by to jen kladeč věnců s koženým ksichtem, ale vůdce za světlem, svobodou a spravedlností.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *