27 května, 2024

Sebastian Kurz vzkazuje německé vládě: Zhoršujete uprchlickou vlnu!

Nabízím volný překlad článku Stefana Beiga z rakouského Exxpressu:

Bývalý rakouský kancléř rázně zasáhl do debaty o uprchlících – a útočí přímo na německé ministerstvo zahraničí pod vedením Baerbockové. Takzvaní „mořští záchranáři“ vozí nelegální migranty do Itálie – za peníze německých daňových poplatníků. Evropě neustále hrozí masivní uprchlická vlna. Elon Musk má ve své kritice Berlína podle Kurze pravdu.

Elon Musk totiž nedávno k nelibosti levice zasáhl a kritizoval německou pomoc nelegálním migrantům. Sebastian Kurz s ním souhlasí a ostře kritizuje ministerstvo zahraničí Annaleny Baerbockové. Musk kritizoval na platformě X (Twitter) německé nevládní organizace, které používají peníze daňových poplatníků k přivážení nelegálních migrantů z pobřeží Afriky do Itálie. ‚Musk má se svou kritikou pravdu,‘ zdůraznil Kurz pro časopis Bild.

Sebastian Kurz je v Německu známý nejpozději od uprchlického roku 2015. Jeho odpor k vítačské politice z něj tehdy udělal hlavního rivala Angely Merkelové. S ostrou kritikou Berlína a zejména německého ministerstva zahraničí se opět vložil do debaty o uprchlících. Kurz varuje, že do Evropy se valí obrovská vlna migrace. Kvůli německé „semaforové“ vládě (sociální demokraté, svobodní, Zelení) se situace ještě zhoršuje.

‚EU stále nemá funkční ochranu vnějších hranic,‘ stěžuje si bývalý kancléř a také bývalý ministr zahraničí. ‚O tom, kdo k nám přijde, rozhodují pašeráci – ne suverénní státy nebo EU.‘ Nyní se ale vše zhoršuje: ‚Bohužel vždy se najdou opatření, která už tak špatnou situaci ještě zhorší,‘ kritizuje Kurz.

Berlín podle něj přímo vybízí pašeráky, aby pokračovali ve své nelegální činnosti. Jasně tím dává najevo, koho viní: „Skutečnost, že německé ministerstvo zahraničí organizuje přivážení migrantů do Evropy a nikoli do zemí původu nebo tranzitu, a to prostřednictvím finanční podpory takzvaných námořních záchranářů – Seenotretter, je vysoce problematické,“ kritizuje Sebastian Kurz.

Německé ministerstvo zahraničí zjevně „nemá za cíl restriktivní migrační politiku nebo účinnou ochranu vnějších hranic. To, co se zde děje, je zničující. Migranti jsou přiváženi do Itálie poté, co byli zachráněni ve Středozemním moři. Dokud tomu tak bude, budeme vysílat pašerákům a migrantům jasný signál, aby pokračovali. A to nejhorší: čím dál více lidí se bude ve Středozemním moři topit.“

Podle Kurze budou migrační vlny zesilovat: „Realita je velmi jednoduchá: stovky milionů lidí na světě žijí ve velmi špatných podmínkách. Pokud vznikne jednoznačný dojem, že naše hranice jsou otevřené, vydají se na cestu miliony.“

Neomezené nelegální přistěhovalectví do EU je proto „obrovskou výzvou pro naši společnost. Zvláště pokud se jedná o přímou imigraci do našich sociálních systémů.“

Tolik Exxpress. Za sebe dodávám, že Kurz v době, kdy byl kancléř, dokázal ohledně zpomalení migrace hodně a chránil i naše hranice. Protože politika Merkelové byla přesně opačná a Němci v dovážení lidí stále pokračují – člověka až napadá, že spolková vláda musí nutně dostávat od pašeráků procenta. Kurz byl odejit z funkce speciálním protikorupčním státním zastupitelstvím, protože překážel ve všem a všude. Vadil i rakouským Svobodným, kterým sebral agendu a opakovaně dosahoval ve volbách pro lidovce výsledků kolem 37 %. Pro srovnání – dnes se motají kolem 20 % a jejich předseda a současný kancléř Karl Nehammer, takto voják z povolání, poslouchá Uršulu jako hodinky. I on potvrzuje, že voják touží po veliteli. Dokud měl za velitele Kurze a byl ministrem vnitra, zasazoval se o nulovou toleranci nelegální migrace. Jako kancléř má za velitelku Flintenuschi, a podle toho to dopadá – sankce proti Rusku, i když je Rakousko formálně ještě neutrální stát, transporty zbraní z Itálie na Ukrajinu přes Rakousko, neustálé zdůrazňování, že Rusko nesmí vyhrát, podržtaškování NATO. Inu, guma – to známe. Ale tak blbý, aby se odstřihl od ruského plynu a ropy, to není ani Nehammer. A těží ze smluv, které stvrdil i Kurz.

19 thoughts on “Sebastian Kurz vzkazuje německé vládě: Zhoršujete uprchlickou vlnu!

 1. Hamás chce dokázat arabskému světu, že je neústupný na rozdíl od Fatahu. Uvědomili že Trumpovy Abrahámovské dohody mezi Izraelem a některými sunnitskymi státy můžou vést k tomu, že ropní šejkové budou dělat s Izraelem byznys místo aby ty petrodolary poslali do Gazy. Členové Hamásu žijí že zahraničních příspěvků a aby penězovod nevyschnul, chtějí na sebe přitáhnout pozornost světa. Teď budou žádat i velké politické ústupky. Možná kdyby se Netanjahu v posledních měsících víc staral o bezpečnost státu místo o ovládnutí justice…Je to šokující, že se nechaly IDF překvapit. Z toho bude možná i vyšetřovací komise jako byla Agranatova komise v roce 1974.

  1. Kecy v kleci.
   Palestinci vč. Hamasu už velmi dobře vědí, že na ně kašle celý svět (stejně jako na Kurdy) a tak bojují stejně zoufalý a beznadějný boj jako židé ve varšavském ghettu (jemuž se ghetto Gaza stále více podobá).
   Veškeré ústupky Fatahu nevedly vůbec nikam – sionistická kolonizace Palestiny postupuje zcela nerušeně dál, etnické čistky a ghettizace také, veškeré sionistické zločiny jsou i nadále beztrestné, Palestincům jsou upírána nejzákladnější lidská práva vč. práva na život.
   Šejkové obchodují a budu dál obchodovat a těch pár dolarů, které občas do Palestiny pošlou, na statu quo nic nezměnilo a nezmění.

   Netanjahuovi to náramně vyhovuje, protože může dál provádět svou nacistickou politiku. PROTO je mu bezpečnost Izraele buřt. Sionismus je, stejně jako ostatní odnože německého nacismu, bez nepřítele mrtvou ideologií.

  1. Myslíte, že by ty Merkavy (3 a 4) dokázali arabáši aspoň nastartovat a popojet, natož je použít k nějaké akci?
   Dost o tom pochybuju.
   Kromě toho se domnívám, že ty nejvyspělejší verze Merkav prostě nejsou ukořistitelné. Minimálně ne bez toho, aby nedošlo k autodestrukci – buď samotnou posádkou, nebo i dálkově.
   Mají v tom namontovány hračky, které nikdo jiný na světě nemá a tak to mělo i zůstat.
   Oni se postarají, myslím.

   1. Vy si vážně myslíte, že armádní geroji si tanky a podobné náležitosti sami opravují,m cídí, doplňují a pod. Že se tam nedostane žádný „podřadný “ palestinec. Jejda. Když jsme vandrovali po Egypť tak ?řidič? šéf – po příjezdu k hotelu předal klíče poskokovi, dohlídl na naše ubytování a zmizel. Druhý den ráno byl autobus vyblejskaný doplněný vybavený a ten samý mu klíče podával málem v předklonu.
    Tam to chodílo/chodí jinak. Takže si myslím, že podřadní palestinci znají ta veledíla do posledního šroubku., Sorry Ony ty nadřazené makovice jsou všude stejné.

 2. Aktuálně…..
  Dnešní ráno. Hamás, Izrael….
  Izrael zahájil odvetnou „speciální operaci“.

  Kosovo, Srbsko, USA, Kypr, Turecko, Řecko, Rusko, Doněck, Krym, Ukrajina. Bombardování, anexe, Speciální operace, sankce tam sankce ne tam….

  Čí selhání, proč, náhoda, záměr….
  Kdo a proč hodil vidle do snahy o zlepšení vztahů mezi Izraaelem a Saúdskou Arábií a Íránem a Saúdskou Arábií? V čí prospěch?

  Proto komu budou tentokrát vyhlášeny sankce?

  První Schumacherův pohled: Vítězem nynější války mezi Hamásem a Izraelem je Rusko. Vladimir Vladimirovič si dal nohy na stůl.

  Konkrétně se nevyjadřuji abych na nevhodné straně schvaloval, podporoval, popíral…..
  Až jak se vyjádří předseda vlády, ministr zahraničí, ministr vnitra, nejvyšší státní zástupce….
  Ale i ani po tom. Nic a nikdo není definitivní.

  Tak jsem to jen nadhodil a nezúčastněně sleduji se sloupku.

  1. Schumacher: Palestince k tomu nikdo přesvědčovat nemusel. Možná za tím z nějakého důvodu stojí Írán. Nepřátelství Íránu a Izraele je tak zbytečné, když spolu ani nesousedí a nemají vlastně o co soupeřit. Za šáha dokázali vycházet v míru. Možná šlo i o narušení sbližování Izraele se SAE a Saúdskou Arábií. Výsledkem rozporu Západu a Východu, že takové problémy Rada bezpečnosti OSN bude spíš odkládat než něco ovlivňovat. Je možné, že Hamás neusiluje jen o vyvolání chaosu, ale že bude mít konkrétní politické požadavky jako propuštění tisíců vězňů Izraelem nebo dokonce uznání nezávislosti Palestiny Izraelem. Protože jejich bojový plán museli chystat velmi dlouho, to není nic zbrklého. IDF se nechaly na hodně místech zaskočit nepřipravené, ale je otázka, jestli jakákoli armáda vůbec může vydržet být pozorná věčně. Hranice hlídají roky a nakonec všecko přejde v rutinu, které jejich nepřátele můžou využít.

   1. Bezpečnostní průser. Budou padat hlavy. Jak se podařilo utajit? Že Mossad nevěděl? Anebo někdo věděl, ale nepředal. Anebo předal, ale někdo měl potřebu dopustit co se stalo. Pro nějaký účel. Vnitřní stmelení, casus belli… Časem něco vysákne. Překvapila mě nereakce místních sil. Jako by nebyl krizový plán.

    1. Schumacher: Je to nečekané, že městečka těsně u Gazy skoro nebyla včas bráněna aspoň z pohledu Evropanů. Někdo v tom bude hledat nějaké politické intriky, Izraelci se poslední rok příliš věnovali vnitřním politickým sporům asi na úkor bezpečnosti, ale pravděpodobně půjde i o sílu zvyku. Rutinu kdy se na hranici dlouho nebojovalo na zemi, ale létali rakety na obloze. Vojáci hlídají kolem Gazy mnoho let a jdou zvyklí, že jen občas se pokusí dostat přes hranici nějaké komando, ale nepočítali s takto velkým útokem. Civilisti v tom pohraničí zažili už stovky raketových poplachů a už hodně dlouho se jim nepřátelé nedostali až do ulic. Proto se kladl důraz na stavbu krytů a v případě poplachu běžet do krytu, ale jen málokdo počítal s tím, že má mít po ruce samopal, když byl mimo dostřel pěchotních zbraní z Gazy. Pokud bývalo možná 99 % poplachů raketových, kdo by si vzpomněl na riziko, že nastane boj pěšáků v ulicích? S tím zvuk alarmu spojený neměli. Samozřejmě se veřejnost bude ptát, co dělaly Mosad a Šin Bet.

    2. To bylo plánované, bohužel se ztadařilo, ale ten plán je dlouhý a dlouhodobž a využívá všechn dřívějších zkušeností,. Byla tada jedna zmínka kterou hledám a která docela dost naznačuje.

   2. Co ale dělala izraelská rozvědka? Co MOSAD? nebo, že by to byla nějaká hra? Na tu je tu moc mrtvých. Případ bombardování Coventry už asi nemá nikdo odvahu následovat. Nějak se mi zdá ten začátek. Nikdo nic nevěděl? Nikdo si nevšiml, že se připravují stovky až tisíce neřízených raket?
    Kdo dodal Palestincům moderní americké zbraně?

    Jinak o bojovém nadšení Palestinců nelze pochybovat. Ten hysterický řev „Allahu Akbar!“ člověk musí slyšet, aby pochopil. Srovnání (chabé) snad jen s fotbalovými fandy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *