18 září, 2024

Víte proč budete platit za elektřinu zase víc, i když aktuálně zlevňuje?

Protože dotujete ekošílenosti. A protože vám nic jiného nezbude.

No a protože vás naši představitelé nejprve donutili podporovat obnovitelné zdroje s tím, že je bude podporovat stát dotacemi. Ale teď naše vláda řekla, že nebude. 13,5 miliardy zaplatíte z vašich kapes přímo vy. Domácnosti a firmy. Jo a taky zařízla podporu přenosové soustavy a distribuční sítě o 38 miliard. A to zaplatíte taky vy.

Víte co to znamená? Za prvé to, že stát žádné peníze nemá. Všechno jsou to peníze, které jste vy nejdříve museli vydělat a on vám je vzal ve formě daní. Takže i ty dotace byly a jsou jenom vaše peníze. Žádné milodary od hodného strýčka. Je to něco, na co jste makali po nočních, ve výrobních halách a na úkor svojí rodiny. Něco, co byste využili určitě jinak, než na podporu větrníků a solárů u někoho jiného na střeše nebo na louce. Nebo na podporu takzvaných solárních baronů. I kdybyste si je vyhodili z okna, měli byste na to právo. Jenže nemáte. Musí se totiž socialisticky přerozdělit.

A teď se stát rozhodl, že si je nechá na něco jiného. Vezme vám je úplně stejně, daně vám o to nesníží, jen je použije třeba na stíhačky, které dostaneme za 6 let a to ještě jenom možná, protože američtí zbrojaři potřebují peníze hned. A nebo aby zalepil další černou ukrajinskou díru. A nebo aby se zeleně a likvidačně zalíbil Bruselu. Rozhodně ne, aby jste z toho něco měli vy.

Návrat těchto plateb za zelené energie ze slunce, větru, vody či biomasy ve výši 599 korun za každou spotřebovanou megawatthodinu vás bude ročně stát skoro 2000,-. Úplně zbytečně. Stačilo by se na tyto věci vykašlat, dostavět Dukovany a nebo prostě jen primárně dodávat naši elektřinu našim lidem. Nic víc, nic míň. Ale to by se muselo chtít.

Jenomže my nechceme. Nechce naše vláda, náš stoosmičkový parlament, náš senát, náš prezident, naši europoslanci, naše média. Nikdo z nich o tom nemluví, nikdo z nich proti tomu nedělá reálně vůbec nic. A nechcete to vy všichni, kteřáí jste je volili. Je to velmi jednoduché. Tohle volíte. Ne vzletný „kecy“ před poloprázdným spícím europarlamentem. Volíte si výši složenek a to, co díky tomu nebudete moct koupit třeba vašim dětem.

Tak ať se vám na ty větrníky a na ty europoskoky pěkně kouká.

53 thoughts on “Víte proč budete platit za elektřinu zase víc, i když aktuálně zlevňuje?

  1. Paní autorko,
    Já se domnívám ,že vína padá na naš nynější režim ,který nazval pan president ODS kapitalismus bez přivlastkú a naroubovat ho naší republice a dodnes se za tu ostudu neomluvil.
    Tenkrát nikdo z voliču nevěděl co je to za hrozně nenažrane zvíře a pokud bylo co krást,neboť nám LIDU patřily továrny a další aktiva ,bylo docela vše v richtiku a nikdo neprotestoval,naopak lidí radostné cinkali klíči a radovali se ,aniž by věděli co to pro ně bude znamenat až ty peníze,kterých bylo hafoo dojdou a jejich továrny se ocitnou ve šrotu a vše co pujdou bude v tunelu ,včetně elektriky.
    Nevěděli ,že pak přijdou na řadu oni sami voliči a mnozí stále ještě dodnes neví,že o ty kličky mají přijít neboť na ně čekaji NEOMARXISTI s novym únorem 48 a pan ŠWAB s tím Zeleným údělem a dodnes nikdo neví co to bude za příšersa to HROZNE CBDC.
    Proto jsem se zkusila zeptat pana Hampla na jeho názor,zda by byl pro změnu režimu na jeho http://www.petrhampl.com a dotaz tam skutečně byl schválen ,ale prozatím je bez odpovědi.
    Tak co bude tady dále jen kakofonie lidových komentu,nebo se to fakt dá do pohybu či ne.. .Pan Hampl je chytrý pan,bude asi vědět radu kudy na to,

    To mini paní ANNA z KSH a je zvědavá na odpověď pod tamním článkem
    STOJIME NA PRAHU ZMENY a nikdo z naší „elity“ neví jaké změny a pan Babiš nemá plán Zn PNZ v programu a prý to jeho EK komisařka z EU mu to zdiskutovat zakazala či co.🚴🇨🇿🛠️🤠☠️

  2. Dobrý den, v článku i v diskusi jsem narazil na několik bodů, které se nijak nevymykají úrovni jejich autorů.
    Vidlák pěkně vystihuje podnikatelské pohnutky fy. Čez , z které má stát šikovnou pračku na prachy. Bohužel musím konstatovat, že stát jsme my Všichni. V minulosti Naši předci vybudovali elektrárny, technologie pro transport EE proto, aby Naše domácí hospodářství nestrádalo. Konkurenceschopnost energeticky náročných technologii byla vůči světu obrovská. To znamená prodat zboží na světovém trhu je přílivem deviz. Přidaná hodnota výrobku tvořila nemalou část HDP. Pane Schumachr není to o tom kdo má větší péro dříve podepíše skvělý kontrakt. A následně parazituje a fiktivně vytváří hodnoty. Jde o jednoduchou činnost vytěžit zdroje, bez ohledu na jejich původní funkci. Byznys nade vše.

  3. A ještě vláda možná
    při hledání úspor zruší příští týden dokonce vlastní usnesení a SLIB i závazek
    z 2022 o národní podpoře s cenami tepla ve výši 17 miliard Kč,
    která měla být údajně vyplacena domácnostem
    zpětně za 2022 až 2023, nu asi nebude…(neřeším ani tak tu podporu, ale to chování vlády)

    A dokonce už to mělo i notifikaci z EU-mnoho námahy a slov pro NIC,
    inu sliby chyby….usnesení z 2022 zrušíme, notifikované dotační výzvy nevypíšeme
    a také zde na domácnosti uděláme dlouhý nos….
    A nebo poštveme lidi zase nějak proti sobě, to funguje spolehlivě!

    12/2022:
    https://www.mpo.cz/cz/rozcestnik/pro-media/tiskove-zpravy/levnejsi-teplo-pro-domacnosti–mpo-v-novem-programu-podpori-teplarny–271652/

    6/2023
    https://www.uohs.cz/cs/informacni-centrum/tiskove-zpravy/verejna-podpora/3603-evropska-komise-schvalila-cesku-podporu-pro-teplarenstvi-ve-vysi-17-miliard-korun.html

  4. Tady už se nedá diskuse číst – skoro každou zahnojí Schumacher svým kázáním přecházejícím v laudatio – a to s kategorizujícím gestem na ten ostatní plebs, co si sem dovoluje dávat za příspěvky. V diskusi je to několikrát – a mám po náladě.
    Pak to dorazí Sasin, kde je (možný) smysl sdělení skryt za usedavě plačící češtinou.

    Vás dva bych teda chtěl mít doma.

  5. Jak to čtu…..
    Tak je nevolte. Aha, volila je a volí většina. Aktivně, nebo pasivně, svojí neúčastí umožňuje aby vládla menší většina. Na čem jako menšina zakládáte vizi změny? Že volící a nevolící většina změní své dlouhodobé preference? Že alkoholik přestane chlastat, třicetkrát trestaný recidivista začne pracovat, a že počtvrté rozvedený přestane podvádět mlátit svoji další manželku, která jako ty předešlé doufá, že ho předělá?
    Kdo je dole, touží být nahoře, kdo je nahoře snaží udržet se tam. Tomu přizpůsobují své chování.

  6. Takže čím více bude foukat (a svítit na soláry), tím více dostanou jejich majitel peněz a tím více zaplatí všichni. Mají to skvěle vymyšlené.

    No nic. Až se objeví vláda co tohle zruší nebo omezí, tak podle toho půjde poznat, že přišla změna.

    Jinak je na tom zajímavé pozorovat oblíbený libtardí fígl s posouváním významu slov. Když si někdo dá na střechu panely, tak se tomu říká „elektrárna“. Stejným slovem, jakým se označují například díla jako Orlík nebo Dukovany.

    Dříve se používalo nějaké vhodné přídavné jméno, aby se to odlišilo. Například „malá vodní elektrárna“. Ale to bylo v době, kdy slova sloužila k přenášení informací a ne k přenášení emocí maskovanými za informace, jako je tomu dnes.

  7. Cena elektřiny začíná u výrobce
    Na 0.3 kč za kWh. Naše poblitická reprezentace s náčelníkem, profesorem popletologie Fialovým hnusem samozřejmě hájí zájmy menšinových akcionářů ČEZu. Institucionálních investorů především. Banksteři ovládají též lipskou burzu s elektřinou, přes kterou se šmelí i energie z Čech. K tomu výpalné, emisní povolenky, podpory obnovitelných zdrojů, a daně i ze všeho toho předchozího lupičství. Cena energií má vliv na výrobu, služby i životní náklady. Kvůli věčně lačným kazisvětům a jejich poskokům, Fialovým/Babišovým hnusům, je hospodaření prodělečné pro nás, ale ziskové pro ty kazisvěty. Činí nás závislejšími, otroky. Jenom obsluha státního dluhu (v podstatě podvodu lichvokracie) je tento rok 100 miliard kč! 👹

      1. Lichvářstvím. Staráním se o cizí majetek a motivování svých souvěrců ke šméčkům.

        Nejvýznamnějším akcionářem společnosti ke dni 19. 6. 2023 zůstávala Česká republika s podílem na základním kapitálu téměř 70 %.

        Ostatní právnické osoby 16,94 %
        Fyzické osoby celkem 13,06 %
        Základní kapitál společnosti zapsaný v obchodním rejstříku činil k 30. 6. 2023 celkem 53 798 975 900 Kč. Skládal se z 537 989 759 ks akcií o nominální hodnotě 100 Kč.
        Základní kapitál společnosti je rozvržen výlučně do kmenových akcií, s nimiž nejsou spojena žádná zvláštní práva. Všechny akcie společnosti jsou přijaty k obchodování na Burze cenných papírů Praha v České republice a Burze cenných papírů ve Varšavě v Polsku.
        Vlastní akcie – ke dni 30. 6. 2023 bylo na majetkovém účtu ČEZ, a. s., v Centrálním depozitáři cenných papírů 1 179 512 ks vlastních akcií, tedy 0,22 % základního kapitálu.

        Mezi subjekty s podílem dosahujícím alespoň 1 % základního kapitálu společnosti ČEZ, a. s., evidované k 19. 6. 2023 patřily:
        Česká republika zastoupená Ministerstvem financí České republiky dosahující podílu v celkové výši 69,78 % základního kapitálu,
        Belviport Trading Limited, dosahující podílu ve výši 2,23 % základního kapitálu,
        PPF banka, a.s., dosahující podílu ve výši 1,95 % základního kapitálu,
        Clearstream Banking, s. a., dosahující podílu ve výši 1,52 % základního kapitálu,
        Chase Nominees Limited dosahující podílu ve výši 1,40 % základního kapitálu.

        Nelze vyloučit, že některé z výše uvedených subjektů drží podíly v zastoupení jiných entit nebo jednotlivců.
        Dne 19. 6. podala společnost 🕎BlackRock, Inc., oznámení o podílu na hlasovacích právech podle § 122
        odst. 1 zákona o podnikání na kapitálovém trhu. Podíl na hlasovacích právech podle tohoto oznámení
        činí 1,19 %.
        Dne 2. 3. podala společnost ABARETIA HOLDINGS LIMITED oznámení o podílu na hlasovacích
        právech podle § 122 odst. 1 zákona o podnikání na kapitálovém trhu. Podíl na hlasovacích právech
        podle tohoto oznámení činí 1,00 %.

        1. Děkuji za objasnění. Do nynějška jsem netušil, že jako šetrný investor, který místo toho aby si „užíval“, utrácel za co většina neměla zájem, jsem lichvář. Nepočítaje v to hubený úrok za úspory v bance jako podíl na lichvě.
          Starání se o cizí majetek je práce. Za ni přísluší odměna. Komu se nechce starat se o vlastní majetek, nezbývá než platit. To dá rozum. A také to kontrolovat. To také dá rozum. Ostatně, kolik že majetku má chudý aby byl nucen platit za jeho správu, jestliže zpravidla má jen tolik majetku,kolik je schopen obsáhnout svým rozumem.
          Jestliže mám z někoho obavu, jsou to ti, ne kterým případně o své vůli svěřuji do správy svůj majetek, tak jak mi můj rozum dovolí, ale ti, kteří se „starají“ o můj majetek, aby se „postarali“.

          Jak jich tak čtu, koukám že toho stihnou dost. Přinejmenším na to aby si hleděli úspěšnosti vlastního kšeftu. To, dá rozum, je velký úvazek. No a řeknou, jestliže si hleděj vlastního kšeftu aby prosperoval, kde berou čas na to aby se věnovali kšeftům ostatních?

          Abych tak zdrávi byli a zdrávi i zůstali.

          1. Vrazi z Wallstreetu a londýnské City toho stihnout hodně a umí to podat. Např. Schumacher ma z toho stockholmský syndrom.

  8. Jak to vlastně s tou platbou na OZE vlastně je ? Někdy v roce 2005 odklepla vláda výkupní ceny, které se každý rok snižují o 5 %. (tu cenu určil Bursík, ať shoří v pekle) Takže po 20 letech by měla být na nule. To se mi ale moc nezdá. Má o tom někdo informace ?

    1. Jirka II.
      Přesně tak.
      Kdo dostavěl FE do roku 2010,měl nárok na dotace za dodanou elektřinu.
      Už tenkrát tomu bránila Vitásková,ale nějak to prošlo v té době se psalo o nějakých 40 mld.proto už tenkrát zvedli cenu za kwh a stát to nedotoval.Toto zdražení je nějaký podraz a prvé řadě od vlády.

  9. Ovšem na druhou stranu …

    Jaké to je, být solárním baronem?
    Víte, mě to baví.

    To se nám to hoduje za cizí peníze…

    Co k tomu říci než to, že kdo koho, co volil, toho, co má. Že není v možnosti jednotlivce, menšiny, přehlasovat vetšinu. Možností, vyjma odchodu jinam, s čímž jsou spojeny vysoké transakční náklady, je přizpůsobit se. Neplýtvat úsilím proti trendu, nýbrž ho využít. Snažit se vynakládat své úsilí a čas, zatím co jiní se baví, šetřit, zatím co jiní utrácejí, sázet a sít zatím co jiní prožírají, nakupovat o co jiní nemají zájem protože z toho nemají bezprostřední užitek. Pak v létech hubených vydělávat na těch, kteří nyní žádají to, čemu dříve nevěnovali pozornost. Jen je třeba obezřetnosti. Chránit nabyté zdroje před zraky a chtivostí oněch hladových dožadujících se podílu na tom k čemu nepřispěli.
    Nejen to. I nechápavě kroutili hlavami a i se vysmívali. „Proč neutrácíš jako my? Vždyť na to máš. Kdybys radši….Co z toho máš? My tomu nerozumíme. Bav se společně s námi, žij jako my.“ …. A pak…“sdílej s námi společný osud“…

    Jaký je rozdíl mezi nimi a těmi, kteří v hospodě propíjeli výplatu aby nakonec skončili pod mostem anebo jako „starý Magdon“? Jako ti, kteří hledají štěstí v bílém prášku a lákají „vem si taky, je to príma“ ?

    Jaký je rozdíl mezi takovým pricinlivým a například Vidlákem?
    Žádný. Což i on svojí přičinlivostí nesklízí plody své práce? Zatím co jiní se baví, stará se o svá prasátka, políčko, a další? Pak má všechny ty lahůdky, při pohledu na které jiní závistivě hledí a sliní, protože jestliže dosud si při stoupající drahotě tu a tam mohou něco dopřát, je to „hmota“ z nejbližšího supermarketu.

    „Vidlák, ten se má…. “ A až bude hlad, budou obcházet, dožadovat se podílu z jeho práce. Protože „mají právo“, „není spravedlivé aby on měl ano ne. On si žere zatímco my máme hlad.“
    Vidí Vidlákův plný talíř, nevidí jeho úsilí, práci, vynaložený životní čas.

    Vidlák využívá možnosti jaké má. Zatím co jiní se baví, sám obdělává své políčko. Jiný jiné. Anebo si koupil podíl na jiném poli. Na něčem z čeho má příjem, který směňuje za co potřebuje.
    Jiný k posměchu sousedů si na střechu dal sluneční panely. Pro elektřinu, pro teplou vodu. Někdo i malý větrník. Někdo i má-li z čeho, provozuje malou výrobnu bioplynu. Ceny energií stoupají, a může se přihodit lecos. Včera se posmívající sousedé začínají závidět a pohlížejí okem krhavým.

    Někdo tak, jiný jinak. Podle možností a své píle. V letech tučných, v letech hubených.

    Je svobodou každého účastnit se běhu lumíků k útesu. Je svobodou každého se ho neúčastnit. S důsledky jaké jsou. Je svobodou každého nenechat se strhnout. Není nespravedlivé nepodlehnout lákání. Není nespravedlivé žít podle své volby zatím co jiní své životy krátí.

    Je spravedlivé svobodně vynakládat své úsilí a mít z toho prospěch.

    Být svobodný je spravedlivé.

    1. A být solárním baronem je příjemné.
      Jen se člověk musel a musí starat.
      Když už jste tím solárním baronem,dá rozum, že jím chcete zůstat. Tak musíte část výnosu že svého baronství investovat do ovlivňování politiky. Chodit do baronské hospody, domlouvat se s ostatními barony. Protože, politika je koncentrovaná ekonomika.

      1. Kdybyste neměl informace, nestal byste se solárním baronem. Když se toho chtěl chytit plebs, už bylo pozdě a 14 korun za kilowatu nikomu nedali.

        1. Informace. Správně. Jak přichází k tomu, že někdo ještě než se stane kupříkladu solárním baronem má takové informace, jiný je nemá? Jak k nim přišel? Dejme tomu, oba z přibližně stejné počáteční pozice. Řekněme, že před víc než dvaceti lety bys měla, disponibilní kapitál, řekneme milion korun. Jedno jak získaný, našetřený. Tehdy to bylo hodně peněz. Ano, nebylo to dostupné pro každého. Řekněme, žes ho vyhrála ve sportce. Anebo, získala v kuponové provatizaci. Ya investované dva tisíce korun. Ideální modelový případ, získala jsi Elektrárny Opatovice. Pak prodala. K tomu jsi nemusela riskovat například se zadlužit. Čistě finančně jsi měla stejnou startovací pozici jako někteří ostatní. S milionem korun. Na svět jsi přišla s nějakými vlohami, které se rozvinuly ve Tvém sociálním prostředí. V hodnotovém systému rodiny, ve způsobu života, mezi přibuznými, známými, spolužáky. Měla jsi nějaké zájmy, priority. Pak jsi „tak jako všichni ostatní dostala možnost zúčastnit se soutěže. Dejme tomu, že jsi bez ohledu na ono ostatní, měla štěstí. Anebo Tě to zajímalo. Anebo třeba jsi, čistě náhodou vybrala tohle, nebo potkala někoho, kdo Tě přesvědčil pro tohle. Pak jsi v ruce měla milion, nebo téměř milion. Navíc. Co s ním? Tehdy. V té době se už rozjela burza, pro drobné investory RMS v místech kuponové privatizace. Co s tím podniknout? Od té doby uplynulo mnoho let. Ano, práce, rodina, samé starosti. Jenže i možnosti. Málokdo pracuje šestnáct hodin denně a nemá čas na nic jiného. Většina má i čas i jen pro sebe. Jak, k čemu ho využívá? K získávání informací, učit se. Má Internet a jeho úžasné možnosti. Mají ho i málo majetní. Tři veteráni. Klobouk, měšec, harfička. Dali jsme vám dary…
          Řekněme, že dneska Tě pokaká štěstí. Do klína Ti spadne milion. Jak s ním naložíš? Kde budeš hledat informace? Budeš hledat informace? Proč ne? Proč ano?

          1. Standa Gross taky dobře investoval. Poradil mu strýček Vik. Kožený taky investoval a měl být v českých učebnicích ekonomie, povídal Klaus. Až z něj Američani udělali zloděje. A Bakala, kdo mu priklepl 40 000 hornickych bytů zadarmo. Mne s takovými nesrovnávej.

            1. To by vyžadovalo obsáhlou odpověď, každý z nich měl jinou výchozí pozici, jinak získávali kapitál. V různé míře legality. Ovšem „zadarmo“ není nic.

              Jenže, pravda, všichni mají jedno společné. Získávání informací. Pohyb v prostředí, kde žádané informace jsou. Pro to je zapotřebí vědět, jaké a kde hledat.
              Bez ohledu na vstupní pozici. Příkladmo Bakala, jak to, že na rozdíl od státu znal reálnou hodnotu OKD, a přes přeprodej koupil za levno? Přitom zjistit, zhruba, hodnotu OKD nebyla až tak odborná záležitost. Ptejme se, proč prodej a proč za tuhle cenu? Jako bylo politické zadání? Jak, na základě čeho byla určena prodejní cena? Čím byl podložen její odhad? Kdo měl jaký zájem? Jaký význam měl čas? Politické čím motivované zadání zprivatizovat co nejrychleji? Není to tak, že na jedné straně bylo zadání se OKD rychle zbavit, kdežto na druhé straně na něm vydělat, vydojit a nechat zkracovat? Neslyším nářek nad ztrátami drobných akcionářů. Byty? Proč to nebylo ošetřeno přímo ve smlouvě? Proč nebyly nájemníkům prodány před privatizací? Té práce, zdržení….

              Nedostal sem odpověď. Máš kapitál, co s ním uděláš? S kým se poradíš? Oco se budeš zajímat? Kolik svého životního času, ano ten se počítá do nákladů, věnuješ?

      1. To je jednoduché. Toho kdo solárním baronům sebere dotace a to co si nahrabali jim sebere. Případně i s úroky. Šup s nimi z paláců pod most. Nutno najít hranici kdo je solárním baronem, kdo ne. Co s někým kdo si na střechu hodil panely i bez dotace. A naproti ostatním má elektřinu zadarmo. Z vlastního zdroje. Nezdaněnou. Zatím vy ostatní zdaněnými penězi platíte zdaněnou elektřinu, včetně skrytých daní. Kdežto on zaplatil daň jen v nákladech na pořízení a z příjmu na ně. Nad to je šikovný, a údržbu, opravy ale i rozšíření zvládne sám. Jen za cenu zdaněného materiálu. Aniž by zdaněnými penězi platil zdaněnou práci. I já, když si spočítám, kolik jsem neodvedl na daních tím, že jsem ušetřil díky vlastnoruční práci, která je i zábavou. Tak jako mnozí tady. Jak se těším na návštěvu hobbymarketu. i kdyby jen si ta spousta zajímavých hraček měla takhle na sebe vydělat.

        Tak solární barony máme znárodněné, drobné solárníky máme rozkulačené. Co dál? Ti lidé se svými schopnostmi tím nezmizeli. A jejich potomci, kteří zdědili vlohy s možností rozvíjet je v onom sociálním prostředí také. Co s nimi? Chytrými, pracovitými, zdrženlivými, přemýšlivými, učenlivými? Potenciálními barony?

        1. Měli nemravné smlouvy na výkup elektřiny na 10 let za nemravnou cenu, kterou jim platil každý odveratel.S pracovitostí zdrženlivostí přemýšlivostí a učenlivostí to nemělo nic společného.

          1. Smlouva vyžaduje dvě strany. Proč odběratel platil tolik? Proč jim? Proč ne jinému dodavateli? Ach tak. Monopol. Co, kdo ho způsobil?

            1. Na to se zeptejte zkurvysyna Bursíka, který prosadil těch 14Kč/kWh výkupní ceny od solárních baronů.
              Jinak řečeno – nesypal těm drobným, co měli na střechách svých malých 20kWp a neprodával přetoky, ale paradoxně sypal těm velkým, s velkým výchozím kapitálem (kde k němu přišli?), kteří celá ta pole stavěli a často protiprávně „uváděli do provozu“ na Silvestra, jen kvůli těm 14Kč/kWh.
              Zatracený pojebaný stát už tehdy podporoval dacany namísto toho, aby ve jménu té slavné ekologie a udržitelnosti podpořil šikovné lidi, kteří si to uměli postavit sami a za své, poctivě vydělané peníze.
              Celá ta solárničina je jeden obrovský tunel na peníze, ale mnohem méně nápadný, nežli LTO, nebo manipulace se špiritusem.
              Vemte všem těm „baronům“ ty nehorázné výkupní ceny a stanovte realistické, vycházející ze skutečné ceny elektřiny a zahrnující amortizaci po dobu 20 let.
              A v tu ránu všichni, až na ty nejmenší amatéry skončí. Protože je to celé uměle našponované pro nemravný zisk.
              A teď po nás budou chtít, abychom to i těm dalším vykukům financovali my ostatní, co vykukové nejsme. Bez ohledu na orientaci či sklon a typ střech.

  10. Přirozený důsledek bez zubového mávání třepetalkami na Václaváku, místo použití vidlí. Též vytrvalé volení vhodných stran má své dopady. Pokud to budeme chtít zlepšit, bude nutné zařídit si českého Putina a americké sankce.

    1. Anebo přirozený důsledek jejich způsobu života, který je přivádí na Václavák, ve snaze o celospolečenské řešení jejich osobních potíží a nespokojenosti. Těch pod pódiem.
      Pro ty na pódiu možnost stoupat vzhůru. Ach ano. Dobré úmysly. Může být. Třebaže pravý altruismus neexistuje. Jenže v politice je to jako s jeptiškou když vstoupí do bordelu.
      Václav Havel, „Jen do prvních svobodných voleb“. Pak zuby nehty.

  11. No asi jak kde a jak u koho. My dostali oznam, že zlevňují. nevíme ještě o kolik ale….už od 1,10
    Tak jsem zvědavá. Ale je pravdou, že jsme nechytračili a zůstali u původního dodavatele.

  12. No,pěkně nepěkné čtení,po 34 letech se u mě vyvinul reflex,že při spatření politika v TV přepínám jinam a při pohledu na krajinu zasranou větrníky,solárníky vyřknu tiše , ach,Bože…

    1. No to nic moc, jestliže po třicetičtyřech letech stále koukáte do lampy blbejch. A nad to si stěžujete na výjevy,které ukazuje.

  13. Paní Marková,
    vy máte v sobě jednu NEskrytou vadu – nechcete být krásná, mladá a chytrá.
    Což ostatní lidé CHTĚJÍ!!!
    Chtějí to, i když si to (alespoň sami sobě) NIKDY nepřiznají.

    Proto to těmto velkozlodějům a velkopodfukářům HODÍ ZAS!!!

    1. Když sou lidi tupí,maj to mít.Oni nadávaj na Fialu,ale řeknou,koho mám volit a přesunou svůj hlas v rámci pětihnusu.Když vony ty dotace sou tak prima,co idiotů se nám na ně skládá.

      1. Re: míša

        Ano, ano. I u nás máme tu kousek chodníku (starému nic nebylo), tady rozhlednu (už ji přerostly stromy, takže nic), onde golfové hřiště (jezdí sem hrát „človjecy aš Zostrávycype“), jinde zase nádherný kámen s cedulí, že za přechod pro chodce může Bruslograd…
        … a tak tu žijem…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *