20 července, 2024

Schrödingerův Putin

Nedávno na to moc hezkým textíkem upozornil můj bratr. Bylo mi líto jeho postřeh řádně nezpopularizovat, takže, brácho, děkuji za dnešní námět.

Rusko je silné. Pokud Ukrajina prohraje, ruské hordy dojdou sem k nám. U Kyjeva se bojuje i za Prahu, musíme dávat ne dvě, ale čtyři procenta HDP na obranu, potřebujeme stíhačky F-35 (to je jedno, že budou až za deset let), potřebujeme tanky Leopard, potřebujeme obrannou dohodu s USA, potřebujeme muniční iniciativu, musíme dovolit Ukrajině, aby zasahovala cíle na ruském území, protože ukrajinská armáda je to jediné, co nás zachraňuje před novou ruskou dobou temna.

Rusko je slabé. Od začátku je jeho speciální vojenská operace odsouzena k nezdaru. Čas pracuje pro Západ, Ruské armádě za tři dny dojde nafta,munice i jídlo. Za dva roky dobyla ruská armáda jen nepatrnou část Ukrajiny a druhá nejsilnější armáda světa si nedokáže poradit s mnohem slabší ukrajinskou armádou.

Putin je šílený. Chce ovládnout celou Evropu. Myslí jen na vzkříšení sovětského impéria a vůbec nebere v potaz mocenské i hosopodářské poměry. Invaze na Ukrajinu je jasným důkazem jeho stihomamu. Je paranoidní, myslí si, že NATO chce na Rusko zaútočit a rozparcelovat ho. Celé ruské vedení je ovládáno strachem, všichni se tam zbláznili a žijí v zajetí chorobných vizí, protože nekoukají na Českou televizi a neznají pravdu.

Putin není šílený. Jaderné zbraně neodpálí. Dobře ví, že by to zničilo nejen Evropu a USA, ale také Rusko a zbytek světa. Navíc by přišel o podporu Číny, které by se něco takového určitě nelíbilo. Navíc, Rusku se diplomaticky daří v Asii i Africe, takže nebude riskovat jaderný armagedon. Pokud budeme útočit na cíle v Rusku, nic nám nehrozí.

Ruské vojenské vedení naprosto pohrdá životy svých vojáků. Mají monstrózní ztráty, lidský život pro ně vůbec nic neznamená. Klidně budou hnát na jatka další statisíce lidí a vraždit civilisty nejen na Ukrajině.

Nebojíme se, psát na ukrajinské drony hanlivé vzkazy, nebojíme se psát vzkazy na hlavně tanků, nebojíme se být navěky zaevidováni ve sbírkách na zbraně pro Ukrajinu. Nebojíme se tetelit radostí nad smrtí ruských vojínů, nebojíme se mít silácké řeči o hořící Moskvě. Jsme totiž civilisté a i kdyby Rusové vyhráli a došli až sem, tak na to budou brát ohled.

Ruská ekonomika je v troskách. Dává šílené peníze na válku, bují inflace, benzín je nedostatkový.

Rusko se stalo čtvrtou největší ekonomikou světa. Předstihlo Japonsko.

Ruští agenti otrávili Sergeje Skripala nejjedovatější látkou ve známém vesmíru.

Agent Skripal to přežil.

Ruští agenti zaručeně odpálili Vrbětice

Neeexistují žádné důkazy, že Čuk a Gek skutečně byli ve Vrběticích, proto na ně nemá smysl vydávat zatykač.

Jak říkal (před dvěma roky) náš nový koordinátor strategické komunikace, plukovník Foltýn, Rusko je možné porazit velice levně.

Už to stálo tři sta miliard dolarů a teď bude zapotřebí dohodnout trvalou vojenskou pomoc v hodnotě desítek miliard dolarů ročně.

Mohl bych pokračovat i dál. Například Ukrajinská armáda ztratila teprve třicet tisíc mužů, ale potřebuje všechny bojeschopné muže z Evropy. Zároveň si ukrajinští velitelé stěžují na chabý výcvik nových odvedenců, které nestihli ani naučit střílet.

Když si seřadíte výroky našich vládních představitelů a pravdomluvných intervjuků takhle k sobě, tak vidíte úplně zřetelně, kdo je tady šílený. A kdo je šílený, ten je nebezpečný, protože mu nedochází, co vlastně dělá.

Eurovolby jsou letos referendum o vládě a referendum o míru. Žádné jiné nemáme, nic jiného se nezdařilo, nic jiného nebude. Kdo zůstane doma, ten bohorovně dopustí vše, co se hned po volbách začne odhlasovávat a zavádět. Jsme v rukou magorů, šílneců a namistrovaných hlupáků. Do letošních voleb kandiduje další porce správně nabrífovaných idiotů, kteří se netají tím, že to musejí dokončit.

Stejně, jako máme schrödingerova Putina, máme i schrödingerův grýndýl. Tam také budeme mít lacinou elektřinu, která teda bude drahá a když jí budeme mít nedostatek, tak ji dovezeme ze států, které jí rovněž budou mít nedostatek. EU bude brzy zcela schrödingerova. Budeme tam mít svobodu, ale média a sociální sítě budou cenzurované. Budeme mít volný trh, ale směrnice na prodej zelí má tisíc stránek. Budeme si tam všichni rovni, ale pro jistotu bez práva veta, aby si někteří mohli být rovnější. Budeme mít migrační pakt bez kvót, ale s mechanismem, jak se z kvót vykoupit. Budeme mít nejlepší eurokomisařku, která bude úplně blbá.

Vy, co k eurovolbám běžně nechodíte, vy si vezměte kynedril a prostě běžte. Máte koho volit.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód. Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“

285 thoughts on “Schrödingerův Putin

 1. OT, dva zajímavé titulky z novinek :

  Mladá a fyzicky zdravá Nizozemka kvůli těžkým depresím podstoupila eutanazii
  další způsob snížení populace ?

  Dobrá němčina, rodina, dvě malé děti a pak zlom. Vraždící islamista byl příkladem „zvládnuté“ integrace
  na příklad nezvládnuté migrace se raději ani neptat, ten policista je prý mrtvý

  1. Ten policista si to podle některých lidí zasloužil. Ti napadení muslimem muslima zaklekli, policista odhodil toho extremistu, který držel muslima – tím došlo k osvobození aláhovo bojovníka, kterýžto náslendě tohoto svého policejního zachránce za odměnu odkrouhnul. Prý spravedlivá karma.

   Já s tímto extremistickým výkladem nesouhlasím! Dále prohlašuji, že volím Rakušana a mlado-krásnou Danču. Sláva Okrojině.

 2. Když se Vidlák v neděli přiznal, Raději dělat chyby, než nedělat nic. , vzpomenul jsem si na soudružku jež to měla obdobné. Je lepší mýlit se s USA než mít pravdu s Ruskem. Krom jiného jsem tím přiznáním konečně pochopil onen posun od ANO, PRO, KSČM, ministr. Správná to trajektorie.
  Přiznám se, že než udělat kompilát předešlých dní Vidláka bratrem, by stálo za zvážení Nedělat raději nic.

  1. Mate vskutku svojsky vyklad slova „pochopil“.

   Evidentne poplatny tomu, ze vasim ukolem je stat v koute, drzet saka a klobouky a nic vic.

  2. Podrobte obdobnému koumání svůj příspěvek a pokud máte alespoň trochu inteligence, budete se řídit vlastní radou napsanou na posledním řádku tučně.

   Vidlákovi laskavě nechte aktivity na jeho uvážení, pokud Vás zajímá ohlas jeho článku, je tu dosti bohatá diskuse s jasnou drtivou většinou.

  3. Hmmm, vskutku „železná logika“ . V podstatě vám nešlo o jakékoliv pochopení, jen o jedovatou slinu. Takovou správně starostově-občansko-křesťansky, ba přímo topově mířenou … Dobrovolník, na ŽL, dohodu, brigáda, nebo kmenový věšák ? Jak vosa na bonbón …

  1. Že by tohle nebylo ve zprávách? Nebo je nutné dodržet ten rozdíl mezi dezinformací a přiznanou informací (dvy dny)?
   A jinak je to zcela v duchu asymterických odpovědí.

    1. @Janka
     Ilon Mask prý videjka cenzuruje a nahrazuje je nějakými fejky.
     Já viděl 2 videjka někde na Bitchute, z prvního i druhého útoku a vypadá, že má „Ike“ trochu pocuchané peříčka.
     Nepotvrzené zprávy říkají, že musel pádlovat pryč a že je zralý do šrotu.
     První útok:
     https://www.bitchute.com/video/NRU0315iTNOe/
     Druhý útok:
     https://www.bitchute.com/video/FXAot7T3Gk7W/
     Docela je zajímavé, na co střílela ta ponorka…

 3. OT: Něco pro zasmání. Na iděsu článek, jak z chlupaté deky, že ten velkolepý summit ve Švýcarsku „přísně na úrovni hlav států“ asi nebude tak mocinky přísně veliký.
  Předkrm k zasmání: Několik velkých hráčů se ze summitu omluvilo (!!! 😀 )
  A to hlavní: Zelenskij přivíral oči nad čínskou vojenskou a energetickou spoluprací s Ruskem, v neděli však ukrajinskému prezidentovi trpělivost došla. Zelenskému! S Čínou! 😀 😀 😀
  A že nekecám: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ukrajina-rusko-mirovy-summit-ve-svycarsku-2024.A240603_102908_zahranicni_aha
  Čína prý do Švýcarska nevyšle ani třetího podtajemníka náměstka pro budoucí západní provincie, jak se dosud myslelo, pro sleepyjoea je důležitější George Clooney a grošíky pro kampaň, takže glazurka nerozborného spojenectví začíná dostávat po nasvícení záblesku reality povážlivé trhliny.

  1. No, to ze si Ukrajinci (nejen Zelensky) mysli, ze okolni svet existuje proto, aby saturoval jejich potreby se vi uz davno, to neni nic noveho.

   1. Vy je neznate ? Kdyz veci pod rouskou zase dalsi konference sou ve skutecnosti takhle.

    Kolik mi date , kolik penez pro mne mate. Dejte mi vsecky penize. Penize nebo zivot.
    Dejte mi pro duchodce ,ukradnete svym. Musite mi zaplatit , bojuju za vas.
    Jestli nedate ste pro Putina.

    Ale kde vzit kdyz uz neni kde ukrast, ani z ciziho .Takze zacina hra na honicku , kudy delegat prchne , aby zelele nepotkal.Pac ten ciha vsude.
    Pac potom zacne kricet ,Sri Lanka mi nedali nic..
    Tedy jde o shromazdeni obeti na vydirani..Mirova konference se to nazyva..

  2. Co mě na tom docela překvapilo, že i v tomto mainstreamu začínají mezi diskutujícími převažovat názory hodně proti válce a tomu komikovi Zelenskemu. V takovém provladnim hnízdě je to pokrok.

   1. Také se mi zdá, když se tam občas podívám, že dochází k posunům.

    Abych nezapomněl, díky za zastání dopoledne.

   2. Byl bych velice obezřetný v závěrech – český volič je schopen během jednoho dne i několika zásadních až fatálních veletočů, aniž by mu to připadlo divné… Nestálost, labilita… K tomu nezapomínat na vnuknutou rusofobii, schopnost podřízenosti si větev pod vlastním zadkem, lokajský syndrom, a opatrnosti není nikdy dost. K radikální eskalaci podporovaného válečného fanatismu stačí drobnost …

    1. No máte pravdu samozřejmě, že z toho moc závěry dělat nejde.
     Třeba taky cenzor nebyl tak pozorný jako obvykle, a třeba jim nefungovaly boty, kdoví jak je diskuse v těchle žumpách upravována.

  3. Australské ministerstvo zahraničí potvrdilo, že zemi na summitu o Ukrajině ve Švýcarsku nebude zastupovat premiér, ale ministr systému invalidního pojištění země.

    1. U nás to je ministr pojištění invalidního systému. Nejblíž je asi ten vykulpytel, co šifrovaně měří dózy.

 4. Taky jsem mrknul na debatu Turka s dementní Nerudovou a moc nechápu, co se komu nelíbí na výkonu Turka? Bylo na něm asi od 3. minuty pořadu vidět, že by jí nejradši poslal do prdele a možná i výchovně profackoval, ale slušnost a morálka ho brzdily 🙂

  Ono, vidět před sebou se usmívat koncentrované hovno s kobylím ksichtem a udržet nervy na uzdě, to je velkým uměním a mělo by být oceněno. Turkovi přeju hladký postup do EP (má myslím zcela jisté) a té vytlemené čůze přeji pěkných 4,99 % (ačkoliv pokud téměř dvacetina oprávněných voličů volí tohle, tak má naše společnost opravdu problém).

  A vrcholem je hodnocení ráčkujícího retarda z LžiDnes, kterému kouká neobjektivita z očí 😉

   1. Samozřejmě pravda, mně se otevírala kudla v kapse, ale víte co je na tom podle mého nejhorší ? Že i to byl chladný kalkul jejích loutkovodičů. Muselo to totiž sice odpudit každého slušného člověka, ale volí nějaký slušný člověk hnutí Dozimetr ?

 5. Dunihlav Síkela přišel s revoluční myšlenkou,že by se ruský plyn měl označit
  píše jakási prázdná Nádoba ze Seznamu.Asi proto aby bylo možno odhalit
  spotřebitele ruského plynu kteří jej tvrdošíjně spalují.Jsem zvědav kdo z pětikolky
  přijde s tím,že by se měla označit ruská elektřina.Východní vzduch je cítit azbukou.

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-finance-byznys-komodity-dluhopisy-sikela-vola-po-znackovani-plynu-kdo-nechce-platit-moskve-at-ma-prehled-253088

  1. Jsem pro. Každá molekula plynu by ode dneška měla mít svou jednoznačnou registrační značku viditelně umístěnou minimálně zepředu a zezadu.

   1. Proboha, vypalovat ??? Vy jste neposlouchal tu nejmladší, nejchytřejší a nejkrásnější jaké jsou z toho psychické problémy ?

    1. Její prdelní molekuly jsem nikdy neviděl (a ani to neplánuju, ale víte jak to je – člověk míní…), ale jestli tam má vypálený cejch vod amerických kaubojů, tak se tím spousta věcí vysvětluje.

  2. Kdyby azbukou… juchtovinou! Psal onehda Honzak na aktualne. A dolozil fotkama. Vylozene trapny pak bylo kdyz mu nekdo vysvetlil, ze ty fotky nejsou z Ruska, ale z Ukrajiny.

   Stalo se jeste v tech blahych dobach, kdy Lipavsky byl za smesneho tajtrdlika. Nikoli za soucast nejvetsi pohromy pro temhle stat od dob… Bile hory? Bitvy na Moravskem poli? Kostnickeho koncilu?

  3. To mi připomíná rakouskou kampaň proti JE, kdy pár šibalů vymyslelo „síťku na třídění elektřiny“, která po připojení na zásuvku měla odlišit elektřinu z JE od té ostatní. A zblblí Rakušáci to nějakou dobu kupovali jak vzteklí.
   „Lidu“ lze skutečně nakukat cokoli.

   1. Ještě, že jaderní lobbisté nestihli začít prodávat fejkové napodobeniny s prohozenými póly … když se totiž originál zapojil opačně, propouštělo to naopak jen tu jadernou …

  4. Kdysi jsem četl, že v Rakousku nějaká česká firma montovala za mastný poplatek lidem zelené zásuvky s tím, že v nich je filtr, který nepropustí elektřinu z jaderných elektráren.

   Nešéfoval tomu tehdy Síkela?

 6. Rusko nepotřebuje použít jaderné hlavice. Vytrvalým tlakem vyčerpává Ukrajinu, na každý protiútok odpovídá cíleným poškozováním infrastruktury, se snahou omezit přímé civilní oběti. Připravuje Ukrajinu o zdroje, zhoršuje tamní poměry. Tím i politické. Zelenského vláda ztrácí podporu doma i v zahraničí. Čím dál víc občanů Ukrajiny si říká, že by bývalo výhodnější vyhovět ruským požadavkům před válkou, a jak v porovnání s nimi jsou na tom dobře občané Běloruska. I ve zdejších informačních médiích hlavního proudu je posun. Jako po útěku Bonaparta z Elby.

  Jak na tom je Schrödingerova kočka, ukáží EU volby a za rok zdejší parlamentní. Mezi tí nejvýznamější prezidentské v USA.
  Mezi tím a dál islamizace západní EU, dnes desítky, v budoucnu stovky milionů muslimů neasimilovatelné ani neodsunutelné. Včera „Refugees welcome“, Black lives matter“, dnes už včera nepřípustná i kriminalizovaná kritika se stává běžným obsahem politických prohlášení a médií, stejně jako události, které k ní vedou. Zítra Alláhu Akbar? No, proč ne. Zvykneme si. Anebo nakonec skončíme v jednom spolku s Ruskem, Ukrajinou, Polskem, Maďarskem, částí Německa…. Anebo, jak psal Karel Čapek v samém závěru o Mlocích…

  Greendeal sice už kriticky nahlížený jako nesmyslný, leč tak jako emusní povolenky natolik zabudovaný do hospodářského, fiskálního a právního systému, že obtížně opustitelný.

  Jsou zajímavé časy. Raději bych nudné. Jiné zábavy mám spoustu. Ovšem na druhou stranu, „Bylo hůř a lidí šli.“
  Dosavadní výsledky voleb ukazují, že většině voličů není zle. Jenže, to si voliči na Ukrajině před deseti lety říkali také.

  1. A proč myslíte, že Rusku likvidují ty early warning radary? Protože ho k tomu chtějí mermomocí dokopat ….

 7. Já bych to spíše než ke Schroedingerově kočce přirovnal k principu „doublethinku“, který byl hezký ukázán v Orwellově novele 1984. Na wikipedii je ale pouze heslo v angličtině. https://en.wikipedia.org/wiki/Doublethink

  Podstatou je, že indoktrinovaný zmanipulovaný člověk rezignuje na zdravý rozum a pokládá za pravdivé nějaké tvrzení a zároveň jeho opak. Snaží se o tom nepřemýšlet a jen vše dogmaticky přijímat, protože by se mu jinak zhroutil celý jeho svět kvůli logickým rozporů.

  Ach, jak moc to odpovídá realitě dnešních „progresivistických liberálních demokratů“.

 8. Tož hezká exkurze do kvantové politiky.

  Nicméně není on i ten Biden či Makron Schrödingerův, nebo třeba ten náš Fiala, Rakušan, Babiš? Hlasovat současně ano a ne, být a současně nebýt členem nějakého uskupení, je přece IDEÁLEM každého politika.

  1. Praktický příklad:
   Schrödingerův politik je současně pro i proti Green Dealu.

   Důsledek:
   30% voličů ho zvolí proto, že je proti, a dalších 30% voličů proto, že je pro. Ve volbách tedy ziská 60% hlasů 🙂 🙂

 9. Na Schrodingera jsem si taky vzpomněl, když analytici tvrdí, že Putin je šílený jako Hitler, ale potom řeknou, že radši prohraje v konvenční válce než aby použil jaderné zbraně a že prý nepoužije ani ty taktické hlavice.

 10. Dnešní úvaha je velmi zajímavá a přiznám se, že mi opět o něco „rozšířila obzory“ , nicméně já považuju za nejdůležitější tento odstavec:
  ,,Eurovolby jsou letos referendum o vládě a referendum o míru. Žádné jiné nemáme, nic jiného se nezdařilo, nic jiného nebude. Kdo zůstane doma, ten bohorovně dopustí vše, co se hned po volbách začne odhlasovávat a zavádět. Jsme v rukou magorů, šílneců a namistrovaných hlupáků. Do letošních voleb kandiduje další porce správně nabrífovaných idiotů, kteří se netají tím, že to musejí dokončit.“
  Vzhledem k aktuálnímu vývoji (i na těchto stránkách) mi to silně připomíná situaci před volbami minulými. Mám velké obavy, že mé pocity při sledování rozzářených úsměvů kandidátů dnešní pětikolky, kteří to budou opět prezentovat jako svoje velké vítězství a ocenění jejich nelehké práce, mi nezbude nic jiného, než se někde v klidu, o samotě, ožrat.
  No a pak už nezbude, než si vychutnávat další „pozitiva a sociální jistoty“ až do úplného konce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *