17 července, 2024

Rohlík jako ukázkově zkažené pečivo.

Společnost Rohlík nám včera ukázala, jak vypadá dokonalé firemní prorežimní řiťolezectví a pokrytectví.

Rohlík prý má morální zásady přes které nejede vlak. Tedy ani dodávky potravin. Najednou mu začalo vadit, že bere maso od společnosti Rabbit CZ, které předsedou představenstva je pan Zdeněk Jandejsek. Spoluorganizátor včerejší demonstrace. Prý vadí, že pobírá zemědělské dotace. Aha. Do této doby to nevadilo. Do té doby, než se postavili proti této vládě to bylo cajk a bralo se o sto šest.

Rohlík to zdůvodnil tím, že protesty jsou v pořádku, ale omezovat dopravu a osobní svobody obyvatel už ne. Aha podruhé. Ptám se rohlíku, jestli stejně lustruje a zařízl i všechny zahraniční dodavatele, kteří protestovali třeba v Německu a Polsku. Dodávám, že mnohem razantněji. Ne? Taky by mě zajímalo, jestli stejně tvrdě vystupují proti všem zeleným pitomcům lepícím se k silnici, když už jim tedy jde o tu dopravu. Tam totiž skutečně už umírali lidé, protože nemohlo projet záchranáři. Ne? Divné….

Co se týká té morálky a etiky, má to Rohlík nahnuté ještě mnohem víc. Tahle firma dělá z lidí roboty, hlídá jim i teplotu v autě, nahrává vše co muknou a pověst má dokonce horší než Amazon. V roce 2021 si za to vysloužil cenu Big Brother Award za největší prohřešky v oblasti práva na soukromí. Čína hadr.

A aby se to šmírování tak nějak rentovalo, bylo potřeba přitvrdit. Proč zaměstnávat českého člověka, když si můžete koupit za levno cizího otroka, že. A tak se stalo, že u morálkou zaklínajícího se Rohlajzu našli nelegálně pracující cizince už v roce 2017. Kriminalisté tehdy ze skladu odvezli 85 cizinců, u nichž bylo podezření, že v Česku pracují nelegálně. Zadržení měli u sebe vízum vydané pro jinou zemi než ČR. Byli to povětšinou agenturní pracovníci, které můžete odkopnout v případě potřeby jako špinavé prádlo a ponechat svému osudu. A nebylo to poprvé ani naposledy, kdy tento morální maják porušil co mohl.

V roce 2022 měl dovážkový gigant problém s využíváním kurýrů na živnostenský list. Opět ne poprvé. Obdobná kontrola tam proběhla již v roce 2018 se závěrem, že dochází k nelegálnímu zaměstnávání kurýrů, nebo lidově řečeno, ke švarcsystému. A za něj padla pokuta ve výši 1,37 milionu korun. S odstupem několika let se pražský inspektorát práce rozhodl prověřit, zda došlo při zaměstnávání kurýrů ke změně. A nedošlo. Na veřejnost se dostala informace, že kontrola po více než šesti měsících skončila se stejným závěrem jako předtím. Výši „ušetřené“ částky odhadly orgány finanční správy na 250 milionů za kalendářní rok. Aha potřetí.

A kdo, že je tím ideologicky uvědomělým moralizujícím majitelem Rohlíku? Inu absolvent Aspen institutu, konkrétně Aspen Young leaders programu, stejně jako Markéta dvousvetrová. A covidový očkovací maniak. Aha počtvrté. Takže tento člověk má tu drzost kádrovat a dehonestovat druhé. A to pouze na základě jejich politického přesvědčení, ostatní omáčka kolem jsou jen, jak jsme si dokázali, zavádějící řeči.

A pro všechny, co mi zde budou tvrdit, že si ve své firmě může dělat co chce a brát od koho chce připomínám případ pekárny, kterou pranýřovali za to, že odmítla péct z ukrajinské mouky. Předpokládám, že jste to byli právě vy, co teď hodláte nejvíc řvát. Takže za mne si může Rohlík kreslit třeba duhové jednorožce a psát co chce, za mne jsou to jen obyčejní lháři a pokrytci. A všichni co jim v tomto fandí taky, a gratuluju jim k totalitnímu modelu chování. Inu radostně do padesátých let soudruzi. Jen co je pravda.

54 thoughts on “Rohlík jako ukázkově zkažené pečivo.

 1. Kupuju asi půl roku maso od místního řezníka, který má smlouvu s fy Rabbit Trhový Štěpánov. Kupuju od nich kuřecí maso a králíka. Je to dražší než v Kauflandu nebo Lidlu ale i jako laik jsem poznal hned kvalitu. Když rozbalím sáček s masem, není v něm žádná voda, když dělám přírodní řízek tak se maso tzv. zavře a šťáva zůstane v mase a hlavně to chutná
  Pan Čupr je ……..

  1. Že je paní Marková z Trikolory, to mně nevadí. Mně vadí, že píše jako nosorožec (© Benjamin Kuras).
   Z maličkostí se skládá dokonalost, dokonalost však není maličkost (© Nicolo Paganini).

 2. Jediné co na tyhle platí jsou peníze. Díky rohlíku jsem si vzpoměl, že tu vlastně máme obchod Rabit a koupil jsem si tam kuřecí prsa. Jsou sice dražší, ale na rozdíl od ostatních zdrojů nejsou napíchaný vodou. Což se dá poznat, když to pak smažíte, tak z toho žádná voda neteče, kdežto z Lidlu etc máte v pánvi najednou jezero. Budu tam chodit častěji. A já jsem to schopen dodržet. Zkuste to taky.

 3. Zajímavou informaci dal někdo z TV přenášející včera na Malostranském pořadatelům na ranní tiskové konferenci. Tak skupinka provokatérů s ukruinskými vlajkami je nejen známá skupina používaná na podobné provokace, už Godot včera psal jak nastartovali na telefonický pokyn, ale její členkou je pražská pirátka Oldřiška Blujová, zaměstnankyně rohlik.cz

 4. Tak za mne je tohle jako zákazníka jednoduché. Firma, co primárně slouží jako obchodní společnost se tím krokem aktivně přihlásila do politiky, tj někam kde z mého subj ohledu nemá co dělat. Rizika co jí z toho plynou jsou pak jako v politice – rizika volby. Předpokládám, že k tomu přistoupili po analýze, že takový krok jim přinese profit v jejich cílové skupině…. Na druhou stranu bych v dnešní době nevylučoval ani debilitu a mesiášský komplex velkopodnikatele a možná i startující politický ambice.
  Do mý politický preference se tímhle teda těžce netrefili a skončili. Ale jistě jako desolát ochotník nejsem jejich cílovka a přehráli si tím dost latéčkářů….

  1. Archanděl:
   Ale ne do rodiny, a už vůbec ne aktuálně! Nešiřte paniku. Zaprvé je to tři roky staré a zadruhé rozváželi doktorům praktikům. Jen abychom byli v obraze.

 5. Tomáš Čupr, vlastník Rohlik.cz , má na sociální síti LinkedIn 54 030 sledujících. Jde o všechny zákazníky rohlíku? Zřejmě nikoliv, ale bude mít tak do 500 tisíc příznivců maximálně, reálně spíše k 200 tisícům.

  1. Mohl byste to upřesnit, celkem by mě to zajímalo. Jestli stím myslíte tento článek, myslím že kritika co je pravdivá nemůže být hnojonomet. Pak by to byla každá kritika.?

   1. Děkuji za reakci, ano také razím heslo čím víc se matláš v hovně tak se jen umažeš. Dost často je lepší nereagovat nebo minimálně

 6. Ani Hohlík ani Košík nejsou pro normální obyvate.
  Ideální pro homeofisáky. Nemusí živit auta na cesty do zaměstnání. Takže jim cenový rozdíl zbývá na dovoz do bytu.
  A ti H.O. jsou nemasoví pracovníci dané společenské třídy.
  Jako jsou schopni rozumět si sedláci z Aše se sedláky z Břeclavi ohledně techniky a cen obilí z Ukraruska, jsou na podobné vlně i ti H.O. Prostě Hohlíci ( jak říkával Otík).

 7. Já vím jedno, po tomto co leze na povrch jsem ráda, že jsem v Rohlíku.cz nic nekupovala. A naopak začínám nakupovat v Rabbitu, resp. v jeho prodejnách. To bude můj malý příspěvek v této věci.

  1. Dobrý večer „Alice“

   Už jsem vám to tu jednou psala, možná jste přehlédla. S nickem Alice k Vidlákovi chodím už dlouhá léta a pro jeho zvolení jsem měla osobní důvod, nerada bych se s ním loučila. Byla byste tak laskavá a zvolila byste jiný nick? Děkuji předem za slušnost.

   1. Dobrý večer Alice,

    mohu Vás uklidnit, já sem jiné příspěvky nepíši, takže klidně pod Alicí vystupujte dále. Mně jste určitě sem nic nepsala, neboť toto je skutečně můj první a soudím i poslední příspěvek. Já se tak jmenuji a žádný nick si tedy ani volit nebudu. Za své jméno se nestydím a proto jsem se i tak prezentovala. Ale klidně si to užijte, no problemo. 🙂 Já si to jen nemohla odpustit, neboť toto s Rabbitem, co se kolem rozpoutalo, to je už skutečný hnus.

    1. Děkuji za vstřícnost. Možná jste na svůj příspěvek zapomněla, bylo to myslím kolem Vánoc, nebo na Nový rok. Vím, že jsem se omlouvala za mimotéma, které není zrovna sváteční.
     Nepíši sem už tolik jako dřív, ale pro mne je příjemný pocit, že člověk nechodí do úplně cizího prostředí, že ho tu už většina zná (a já znám je).
     Ještě jednou děkuji a přeji Vám, ať se Vám tu líbí. Dobrou noc.

     P.S. S Vaším názorem tentokrát souhlasím a taky mi současné události vyráží dech. Ale mám občas záchvaty optimismu a tak doufám, že snad ke konci roku po USA volbách se svět začne trochu měnit k lepšímu 🙂

     1. Re: Alice – OBĚ Alice!

      Héééj, baby, to nejste schopné si za jméno přimalovat číslovku?
      Jedna arabskou a druhá římskou, když už jste tak akurátní?

      Já měl už na základce ve třídě dvě spolužačky, které měly stejné jméno i příjmení.
      A samozřejmě seděly spolu celých devět let v jedné lavici, jak jinak. Poctivě dodržovaly to, co zavedla souška včelka na začátku první třídy, když je k sobě sesadila.
      Jedna byla od první až do deváté třídy Máňa Jedna, pro nás Jednička, druhá byla Máňa Dvě nebo taky Dvojka a bylo po ptákách.

      Vy si můžete dát 1 a I., aby nebyla žádná upozaděná, a je to, ne?

      1. A která byla vhodná na omakávání, ta s jedničkami, nebo dvojkami?
       V deváté třídě jsme měli jednu předčasně vyvinutou spolužačku, ta byla cílem našeho pubertálního omakávání.

       1. Re: berkowitz

        Jste chlípnej a hlavně starej PRASÁK!
        Já TAKY!

        Jednička měla v patnácti slušné trojky.
        Dvojka měla slušné trojky asi tak po dvaceti letech od doby, co jsme se rozloučili na konci devítky. A zbytek byl pořád skoro stejný. To jest takřka dívčí.
        I ten úsměv…

        Na jedničku se v tu dobu už nedalo dívat.
        A byla protivná jak tři hovna za sebou.

        Však to znáte, když jste hen ten prasák…

 8. Tak oni zákazníci rohlíku jsou jiná cílová skupina. Kdo kupuje na rohlíku, má na rozhazování, protože potraviny jsou tam oproti hypermarketům předražené a ještě si nemůžete vybírat třeba konkrétní kusy ovoce a zeleniny, ale musíte brát, co přivezou. Využil jsem to při covidové karanténě, ale jinak nejsem blázen. Účet u nich jsem včera zrušil.

 9. Z mého pohledu, je to záležitost obchodních preferencí. Transakčního zisku, transakčních nákladů. Jestliže podnikatel se vzdá části zisku výměnou za dobrý pocit, proč ne? Jiný třeba se naopak vzdá pohodlí výměnou za dobrý pocit z potrestání Rohlíku, proč ne? Human action. Priority.

    1. Já bych si spíš tipla, že vzhledem už k zjištěným prohřeškům firmy (případně dalším možným dosud nezjištěným) popsaným v článku za tím může být i předpoklad mírného postihu ze strany státních orgánů, které se jimi zabývají a i v budoucnosti zabývati budou. Ale v poslední větě máte pravdu za tím budou také peníze i kdyby jen v podobě odpuštěných pokut.
     Dosud jsem služby, bohudík, tohoto podniku nebyla nucena použít.

     Jinak jsem dosud netušila, že firma pana Jandejska má i v našem okr. městě svoji prodejnu a to jsem kolem ní x krát prošla. A je fajn, že už to vím.

 10. Doporučuji všem dnes zavítat na Aeronet, kde je kratičké video ze včerejší demonstrace v Praze.
  Doktor Rajchl tam debatuje se studentem ohledně Ukrajiny.
  Je to opravdu výživné a plně to mapuje situaci, v jaké „kondici“ je většina současných studentů.
  Těch pár minut opravdu stojí za to….

   1. Ten student byl především plně v zajeti narativu, který mu vtloukají ve škole.
    Když mu Rajchl ukázal na mobilu článek agentury Reuters a vybídl ho ať si článek přečte, student nechtěl vzít do ruky mobil, jako by se od něj mohl popálit.
    Má svůj narativ a fakta ho nezajímají.
    Stejně tak tomu bylo s informací ohledně počtu Ukrajinců, kteří utekli do Ruska.
    Informace přímo ze zdroje vysokého komisaře pro uprchlíky OSN…
    To video není o Rajchlovi, ale o našich studentech, v jakém se nachází stavu…

    1. To jsou ideologičtí fanatici stejní jako náboženští fanatici. Tu svou víru si musí bránit stůj co stůj a odmítat jakékoliv informace, které by mohly jejich víru zpochybnit nebo dokonce, nedejbože, vyvrátit.

    2. To je selektivní ignorování nepohodlných informací, které nezapadají do předem vytvořeného obrazu světa. Nebo vědecké hypotézy, krásný příklad je globální oteplování a graf k němu s vymlčenými nepohodlnými daty.
     Student byl inteligencí zřejmě slabší kousek, co nahradil neodstatke inteligence, vzdělání a rétoriky fanatickým dogmatismem.

     1. Slovo, označení, pojem Student v případě toho juniora, je z gruntu mylně použito. Kulovité těleso uchycené na krku té figury neslouží co by schránka pro jistou šedou hmotu, ale jen co by poklop proti dešti na krk , nic víc …

    3. Student jako kazdej prochazi brainwashing pedagogu /davaji se na vymyvani mozku desitky let ,miliardy/,
     pro pouziti vrchnosti a porucniku a poocenej ma rikat a delat.Nejdrive verit.

     Stekani a velice opatrne, aby neurazil. Na spatnej strom ,ale strach nedovoluje ani predposranost.
     Sou to polaci, ktery sypaji z vlaku na zem a zastavili dopravu. A nektery
     maji napisy Putine udelej poradek v Bruselu a u nas.
     Fiala to podle a zbabele hodil a obvinil nae zemedelce a bez jedineho faktu, na ty zemedelce , kteri jeste nestacili udelat zadnej protest.

     Taktika vrchnosti je zoufalstvi. Lejno ,/to je ta s tema prackama/,360 stupnu burbock, habeck, nemecky generalove chteji zautocit n rusa, danska osoba kricel a,ze uz dala vsecko ukrovi a zaroven zaluje na ostatni vlady ,ze nedaly este vsecko, dvousvetrakove ,scholtz ,nikdo nechce bejt takovej odstrasujicic pripad ani trochu , zarucil a podepsal bezpecnost ukra na deset let….
     Je jich ovsem daleko vic , vykrikujou smesny lzi a kdo se nad tim pozastavi ,
     ze by meli mluvit normalne , policie takovy zacne stihat a zatim ekonomicky nicit i rodinama.

    1. A to je přesná ukázka toho, proč jsme v takovém průšvihu. Kluk nevypadá ani jako hajzl, ani jako hloupý. Jen mu vymyli mozek narativy, včetně toho jak je Rajchl prolhaný a on na něj naběhl v dobré víře, jak mu ukáže tu správnou pravdu a lásku. Jen doufám, že si z toho on i těch pár okolo vezmou ponaučení.

  1. Mno, myslím, že Rajchl tam v prvé řadě neměl lézt. Ju a ten klip už něco pamatuje. Zkusím to najít, ale není to z včil. I kdyýž zase dobře že lidu ukázal o co a včí režii mu jde.

   Bych řekla že co – CHYBA.-

   1. Naopak Rajchl se zachoval dobre a ukazal solidaritu s protestujicimi ,
    kdyz ta hraje stale duleziteji roli hraje v nasich zivotech ,prave obycejna lidska solidarit s obetmi.
    Kdyz vlada nasadila vyzivovane ukry k utok na Ceske lidi.
    Ukazali sme svetu nasi vysokou uroven civilizace. Leckdo by se mohl ucit od nas.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *