18 července, 2024

Druhý level

Přátelé, v posledních několika dnech jsem byl svědkem toho, jak naše pravda a láska postupuje, když jejich soupeři prolomí okázalou ignoraci médií a dostanou do veřejného prostoru něco, co už nejde vymlčet. U všech předchozích demonstrací, kterých jsem se zúčastnil, to bylo vlastně jednoduché. Mlčet, nic nezmiňovat, nedělat demonstrujícím ani tu nejmenší reklamu a pak prostě jen projít kolem a utrousit, že se tam sešly nižší tisíce lidí. Že fotky ukazují něco jiného, na tom nesejde.

Tentokrát už to takto nešlo. V posledních dnech byly zemědělské protesty hodně silné téma i v majnstrýmu. Jednoduše proto, že stovky traktorů v Praze jaksi hrozily dopravním kolapsem. Navíc se zemědělcům podařilo udělat z problematiky veřejnou diskusi. Víceméně všichni se k plánovanému protestu vyjádřili. Byli buď pro a nebo proti, ale prakticky nikomu to nebylo lhostejné. Buď se zemědělcům fandilo, protože živí tento národ a nebo se haněli, protože berou dotace. Ale téměř nikomu to nebylo putna.

Po počáteční panice na všech úrovních vlády i státní správy, které zřejmě padl za oběť sám ó velký Saša Vondra, kterého poslali do televizního studia s papírem popsaným azbukou a on tvrdil, že sice vůbec neumí rusky, neví, co je na tom papíře napsáno a vůbec neví, jestli to náhodou není podvrh, ale zaručeně ví, že to napsal Zdeněk Jandejsek a je to jasný důkaz jeho kolaborace s Ruskem, se vládní spin doktoři vzpamatovali a začali pracovat na plné obrátky.

V životě jsem neviděl brutálnější nátlak. Chudák každý, kdo si nechal dát na web svoje osobní telefonní číslo. Hejty, výhružky… od první minuty byli všichni označeni za proruskou scénu, sociální sítě se hemžily jasnými důkazy a odsudky. Včera, v den demonstrace, měli kluci ajťáci jeden hackerský útok na web za druhým. Každý, kdo někde jen špitl, že by se chtěl protestu zúčastnit, hned dostal céres z mnoha stran, začaly se mu ohlašovat kontroly do provozoven.

Spousta zemědělců v posledních dnech přemýšlela, jestli mají něco podobného zapotřebí a jestli není lepší hodit ručník do ringu a prostě v klidu zkrachovat a nebo svůj podnik prodat. Navíc, celý týden se dozvídali, jak jsou nezodpovědní a berou si chudáky pracující pražáky za rukojmí, vypouštěly se různé fámy, že policie protestující do Prahy nepustí, pak že je pustí, pak zase jen za určitých podmínek, s magistrátem a policií se jednalo do poslední chvíle, pořád něco chybělo nebo přebývalo.

V pravou chvíli přišla informace, že firma Rohlík skončí s výrobky firmy Rabbit Zdeňka Jandejska. Ten se postavil protestu do čela a schytával to způsobem, který je normální snad jedině v diktatuře.

Vy, co se ušklíbáte a máte pocit, že se zemědělci neměli nikoho ptát a prostě magistrálu zablokovat, vy nevíte, jaké to bylo, když si policie fotila espézetky a do toho se šeptalo, že pokuty budou začínat na pěti tisících korunách. Máte deset traktorů? Tak to bude padesát tisíc pokuty, jen to hvízdne… Jste koordinátor stovky traktorů…. spočítejte si to sami.

Navíc, Praha byla na běžné poměry takřka bez aut. Hodně místních zůstalo doma a tak s výjimkou silnic, kde stály traktory, zůstala Praha průjezdná.

Vrcholem pak byla ukázková dezinformace, že část zemědělců odjela, protože jim prý byla demonstrace ukradena. Nebyla to pravda, část traktoristů prostě plánovaně odjela po předání dopisu ministrovi Výbornému, ale intervjuci se nestyděli to hned překroutit. Po nějaké hodině titulek článku upravili… ale to už byly některé traktory rozptýlené po Praze a už je nechtěli pustit zpátky do centra.

Je na místě, vyzdvihnout pana Láda mladšího z Ostaše, který udržel své lidi pohromadě, neztratil chladnokrevnost, nedal na žádné fámy a postupoval přesně podle plánu.

Nakonec na Malostranské náměstí traktory nedojely, ale zato přišli provokatéři. Čirou náhodou seděl můj kolega v hospodě proti chlapovi s ukrajinskou vlajkou, který na pokyn z telefonu vstal, vyběhl ven, přidal se k dalším a začal provokovat. Policie je okamžitě oddělila, nestalo se vůbec nic, ale mééédiím to stačilo na další titulek o tom, jak protestující napadli chudáky odpůrce. Nebyli žádní zatčení, předvedení ani zranění. Do toho měli organizátoři zprávy, ze se v provokacích má pokračovat…

Co včerejší protest ukázal? Je úplně jedno, že se snažíte chovat slušně a ohleduplně. Je úplně jedno, že zemědělci mnohokrát v médiích mluvili o důvodech svého protestu. Je úplně jedno, že deník TO pořádal debatu na toto téma, kam pozval i zástupce ministerstva nebo Agrární komory. Drzý proruský narativ je lepší než poplužní dvůr. Pořád stačí to pořád opakovat a zmobilizovat všechny hejtry, kteří od rána dehonestovali na sociálních sítích všechno, co bylo spojené s protestem.

Když se to nedá vymlčet, nastoupí skutečné dezinformace a šíření fám. Nastoupí nátlak. Tvrdý nátlak, který nemá s demokracií nic společného. Pro jistotu se přidají mediálně pokrytí provokatéři a zavádějící články, které se vždycky dají zpětně opravit. Tu a tam někoho zlomit hrozbou pokut. Jednat se samozřejmě nebude. Maximálně o drobných ústupcích pro hodné zemědělce, kteří neprotestují a nesnaží se do veřejného prostoru vnést vlastní názory. Ministr má kolem sebe vždycky dost policajtů, aby ho ochránili.

Včera to byla pro všechny drahá (ale cenná) zkušenost. Pokud se vám podaří prolomit mlčení velkých médií, škála nástrojů pravdy a lásky je ještě značná. Sice nemají nic společného ani s pravdou ani s láskou, ale stále jsou velmi účinné.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

565 thoughts on “Druhý level

 1. >to bylo pro Minoritu k nějakému hovoru, nedaří se to odeslat nebo co>
  Notak, výstižné to v mnoha ohledech je, třeba o té nevýchově ale dospění k osobní zodpovědnosti. Nebudu se ptát na nějaké časové umístění /kolik času člověk k tomu potřebuje/, nechci se pouštět do vysilující debaty o tom, jestli to běžný člověk v novověku má stihnout do svých patnácti jako ve starověku, k čemuž by mu v moderní době měla dopomoci škola, kdyby působila neutrálně… Nebo zda byste třeba ještě tři roky přidal jako jiní opozičníci, ale víc ani den..
  Nicméně dobře, mluvíte o lidech tak nějak obecných. A dobře, že zmiňujete tu realitu, v posledních dnech jsem si ji vzal obzvláště do hlavy a nejde mi pochopit, ačkoliv zaužívaným způsobem je to přece jasné. Jak píšete.. momentálně podsouvaná demokracie není realita, ale ví to jen úzký okruh lidí, kteří žijí v realitě, kdežto ta většina, která žije v demokraciii, protože se svým působením a jejím schvalováním na ní podílí, žije reálně v pseudoideálnu. Notakže realita je, a je někde stále přítomna pod něčím, pod povrchem a odvíjí se v čase nebo je to něco, co si myslíme, že by mělo být, protože věci nejsou tak, jak by měly, takže realita žije v našem duchu? A jak si na ni vzpomínáme, když není? To by mě zajímalo. Určitou roli hraje ta logika, jenže cítí člověk logiku?
  A proč ti dobráci destruují společnost? Proč ne?! – to není má odpověď, to jsem jen si vzpomenul na to, jak to z těch, chraň je panenko svatá, lidí pociťuji. To mi přijde jako největší úskalí svědomí. Ale proč Rozhodovači dobráci to dělají? Vždycky, když bych si je chtěl obhájit, vzpomenu si, jak k nám přistupují nevybíravě a opravdu nemůžu je vzít na milost.. ale, třeba jdou jen s dobou.. podívejte na lidi..

 2. Něco od Vlka
  České zemědělství a potravinářská výroba před Green dealem a po jeho implementaci
  Publikováno 22 května, 2023 | Autor: vlkp
  102 Votes
  …Prezentaci o dopadech Green dealu na už takhle systematicky decimované a zdecimované české zemědělství. Tu prezentaci nedělal Funes, nýbrž Ing. Zdeněk Jandejsek, CSc.
  Člen představenstva Agrární komory ČR……

  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2023/05/22/ceske-zemedelstvi-a-potravinarska-vyroba-pred-green-dealem-a-po-jeho-implementaci/

 3. „Téměř milion slov dlouhý verdikt z ukrajinského masakru na Majdanu nedávno potvrdil, že mnoho aktivistů na Majdanu nebylo zastřeleno příslušníky ukrajinské speciální policie Berkut nebo jinými příslušníky donucovacích orgánů, ale odstřelovači v krajně pravicově kontrolovaném hotelu Ukraina a další. Místa ovládaná Majdanem před deseti lety. Verdikt vynesený 18. října 2023 konkrétně uvádí, že tento hotel ovládali aktivisté z Majdanu a že v hotelu byla ozbrojená skupina na Majdanu napojená na krajní pravici, která z něj střílela. Potvrzuje také, že na masakru nebyl žádný ruský podíl a že tehdejší prezident Viktor Janukovyč ani jeho ministři nevydali žádné příkazy k masakru. Verdikt uzavírá, že Euromajdan nebyl v době tohoto masakru pokojným protestem, ale „povstáním“, které zahrnovalo zabití Berkuta a dalšího policejního personálu.

  __Verdikt ukrajinského okresního soudu Sviatoshyn v Kyjevě spolu se závěry vyšetřování ukrajinské generální prokuratury (GPU) představují de facto oficiální přiznání__ – neméně ze strany ukrajinského soudního systému, které nelze nazvat nezávislým. — že 20. února 2014 bylo nejméně 10 ze 48 zabitých aktivistů na Majdanu a 115 ze 172 zraněných zabito nikoli Berkutem nebo jinými příslušníky donucovacích orgánů střílejícími z oblastí kontrolovaných vládou, ale odstřelovači z Majdanu působícími na Majdanu kontrolovaném umístění. Vládní vyšetřování připustilo, že jeden mrtvý demonstrant a 77 zraněných aktivistů na Majdanu nebyli zastřeleni ze sektorů kontrolovaných Berkutem, a proto nikoho za tyto zločiny neobvinili. Samozřejmě je logické, že pokud tyto aktivisty nezastřelil vládní personál, museli je zastřelit odstřelovači z Majdanu.“

  https://www.aktualnikonflikty.cz/viewtopic.php?f=14&t=5&start=18900#p375017

  1. Tohle co se děje se dá zvrátit jedině vystřílením, zaoráním. Všichni spokojení alternativisté jedou na jejich prdech. Čichají to až do bezvědomí. Nelze s tím hnout po dobrém, to si soudruzi kolchozníci nelajznou.

 4. Odhaduji, že se právě v tuto chvíli rodí v hlavách organizátorů protestu následující zhodnocení:
  za nezájmu široké veřejnosti jsme dosáhli dohodnutých a požadovaných cílů.
  Uspořádali jsme si takovou malou BOAS (Braně Orientační Automobilová soutěž), v tomto případě vlastně BOTS (Braně Orientační Traktorová Sešlost). Lidi, tedy pražáky jsme tak trošku nasrali a to se počítá nad rámec požadavků.
  Sice grýňák běží v nezměněném tempu, vláda nás má na háku, ale ví o nás. Je o nás mezi námi značný zájem.

  Probůh to v tom veden myzemedelci není ani jeden příčetný člověk. Proč nejprve, neb Agrární komora je stavovský spolek bez vlivu vrchnosti, tudíž myzemedelci, jich je v komoře patrně většina si nepřečte stanovy, nesesadí vrchnost, nezvolí si své vedení. To může být tak otázka dvou třech měsíců. Nové vedení bude mít pro vládu partnera a může u těchto pozic klást požadavky. Na nátlakové akce, jež nesdílí většina sere pes.
  Vidlák by byl přímo ideálním předsedou. Již asi pokulhává volná noha, tak by mu jistě předsednická gáže přišla vhod. Nevím jaké jsou v komoře příspěvky, ale mohli by si odhlasovat, že funkce boudou neplacené, což by na druhou stranu asi Vidlákovi nebylo vhod. Ale za tu ráznost a akceschopnost by to jistě stálo za to.

  Tož začněte myzemedelci alespoň trošičku myslet.

   1. Drahý Tyme,

    navrhl jsem řešení jež je uskutečnitelné bez svolení politických elit,funkční a dávající možnosti do budoucna. Dokonce se troufnu tvrdit, že se tak musí stát, pokud chtějí nyzemedelci něčeho dosáhnout.
    Vaše tupé doporučení jsem doložitelně provedl. Zkuste to prosím také!!!

    1. Nikoli, pouze se tu arogantně vysmíváte včerejšímu úsili od ironických poznámek až po vyslovené urážky ( Již asi pokulhává volná noha ).

     Nechte laskavě posuzování kdo z nás dvou je tupý na ostatních.

     1. Pokud jste mne vyzval k myšlení, dovolil jsem si ono doporučení hodnotit a to tak, že se mi zdá převelice tupé.
      Ještě drobnost v čem spočívá urážka (Již asi pokulhává volná noha). Ze své zkušenosti vím, že nejistý příjem je vždy překážkou. Nakonec Vidlák sám psal, že mu spolupropagátorka nosila Kofilu a nějaké pokroutky. Toto osobně považuji za urážlivé a ponižující pro muže. Jen reflektuji realitu.

      1. A pro ženu je urážlivé, kdyý ji muž přinese květiny, že jo ? Fakt super troll. Končím s takovým prolhaným idiotem, Hrabě alias tata má pravdu.

 5. Nebudu se dneska dlouze zapojovat (vše již bylo řečeno a nerad nudím), ale vzali jste do úvahy, že malá podpora Alternativy nemusí být dána tím, že je málo extrémní/akceschopná/alternativní/švihlá, ale právě naopak tím, že je outré už moc? Štengrování v malé bublině „těch, co si spolu píšou“ může být i kontraproduktivní.

  Budu neustále opakovat, lidi chtějí kapitalismus a věci s puncem Ameriky (byť jsou ve skutečnosti čínské). Nechtějí Green Deal, ale i ten může být lepší než chaos, socík a revoluce.

  1. „že malá podpora Alternativy nemusí být dána tím, že je málo extrémní/akceschopná/alternativní/švihlá, ale právě naopak tím, že je outré už moc?“

   Až alternativa zorganizuje obdobu německých RAF, irské IRA či baskické ETA, tak se můžeme začít bavit o extremismu, případně až se začne lepit ke všemu možnému a polévat čínskými nudlemi obrazy v Národní galerii, tak se možná můžeme bavit o tom vašem rádoby pojmu „outré“. Nicméně evidentně nemáte moc představu, co je to skutečný extrém. (Kvůli bizáru stačí sledovat naši vládu a politiky z pětikolky, třeba Zdechovského.)

   Ne, lidi fakt nechtějí kapitalismus, to by se tolik z nich nepokoušelo žít socialisticky, samotná věrchuška a oligarchové ovládající byznys i politiku pěstují svého druhu rovnou komunismus (v duchu hesla, každému z nás podle všech jeho i nejzvrhlejších potřeb). Pokud stále věříte na ty bláboly o americkém kapíku, tak jste ustrnul někde v letech šedesát osm až devadesát pět, což už je minimálně třicet let pryč. Lidi už si dávno nekupují trička s americkou vlajkou a nemávají vyčítalovsky „usárnou“. Dneska mladí klidně poslouchají spíš věci jako K-pop než „songy“ z americké hitparády a svět už dávno vypadá jinak než na konci osmdesátek z pohledu pražského joudy. Ono totiž součástí onoho profláknutého „amerického snu“ je to povídání o tvrdé dřině a odříkání, na jejichž konci má přijít onen kýžený úspěch. Ale zkuste jít s tímhle dnes za kýmkoliv.

   Věřte tomu, že pokud byste dnešním mladým nabídl ten pirátský nepodmíněný příjem, kvůli němuž by nemuseli pohnout ani prstem, že by se naprostá většina z nich rozhodla už v životě nepracovat. Tolik k tomu vašemu „kapíku“.

 6. Přátelé, nevím, jak dopadl zemědělský protest, ale hlavní je jiná věc. Ukrajinci vítězí a jsou již pouhých 50 kilometrů od předměstí Moskvy! Slavme! Sláva Ukrajině! Sláva Banderovi, Šuchevičovi a jiným katolickým lidumilům a spasitelům dobra!

    1. Jde o to jestli to bude vojna jak má být, nebo jestli to bude další flákárna pro nezaměstnatelné absolvemty sociálních studií. Protože učňů v dělnickách profesích je poskrovnu – tak koho jiného … 🙂

     V případě že vojna jak má být – to bude střízlivění jejda

     1. Vojna jak má být, dnes a tady ? Nejen, že nejsou branci, trenky, boty, ponožky i spacáky, oni nejsou ani lampasáci- tedy ono jich je něúrekom, ale jsou potřební a platní asi jako absolventi filosoficko-sociálních směrů…
      Řehka chce kanóne futher pro velice pravděpodobné bojiště údajně na východě, optimista…
      Stávající AČR je ve stavu, že v pondělí ráno vysazená a dislokovaná 1 divize armady RF na východní hranici za Zlínem, by do max.7 dnů byla u Aše a hlásila obsazení/dobytí této kolonie …

 7. odjinud
  Důležitá je ještě jedna věc. Čekat od Pražáků mohutnou spoluúčast na podobné demonstraci je naivní. V hlavním městě je totiž mnoho domácích i náplav žijících z kapitálu zahraničních západních firem, a to jak v kancelářích, tak i v obchodních řetězcích, bankách. Nezapomeňte ani na státní zaměstnance. Tito lidé rozhodně riskovat ztrátu blahobytu nebudou.
  https://pravyprostor.net/svejk-ma-plno-nastupcu/

  1. To máte samozřejmě pravdu, měl jsem na mysli podporu z jiných koutů země. Ale to už je teď stejně historie.

 8. Se slzami v očích mám dojem, že vlk si toliko decentně čichnul a a koza nejen že zůsrtala celá, ale ještě se svýmy pysky docela zřetelně lohčí …

 9. Omlouvám se za to, že to tu zavěsím, i když nyní při otevření jsem zjistil, že mne víceméně předešel péřítel Minorita, který – jako já – nedokáže vtěsnat své myšlenky do dvouřádkového štěku.
  Bravo, příteli Minorito!

  A teď ten můj text, který tu přece jen zavěsím, když jsem ho smolil slovo od slova –

  Měl bych na Vidláka, s dovolením dotaz.
  Oslovili jste při přípravě demonstrace vedení Agrofertu? Ne Babiše, toho, který je představiteli politických stran vládnoucí „pětidemolice“, ale nejen jimi, ale půlkou národa, podstatnou část zde komentujících nevyjímaje, považován za Belzezuba, se kterým NIKDY, „bo Babiš, bo StB, bo Aspen“ /a jiné smyšlené hovadiny/.
  Když píšu o představitelích, mám na mysli především předsedu představenstva Ing. Zbyňka Průšu a místopředsedy Ing. Petra Cingra a Ing. Josefa Mráze https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-firma.vysledky?subjektId=525681&typ=PLATNY

  Pokud ano, jak reagovali /mám totiž představu, že se Agrofert nezúčastnil/. Pokud jste je neoslovili, proč? Tím spíše, že se na organizaci vlastně jako šéf celé akce podílel Zdeněk Jandejsek, který se samozřejmě svým hospodářstvím nemůže vyrovnat Agrofertu, ale který fakt, ale fakt neodpovídá mustru „českého sedláka“.

  Vy jste si opravdu mysleli, že svou akcí můžete dosáhnout deklarovaných cílů?
  Snad předevčírem jsem tu někde napsal, že úspěchem by bylo, kdybyste dosáhli „tu procentíčko, tam procentíčko“.
  Realita je daleko tristnější. Nedosáhli jste ničeho, než upevnění jednoty kolektivní vlády Pětikolky proti vám, a nejen to, ale povstání na jejich straně značného množství lidí, Pražanů především /ti ovšem tak jak tak, že ano/. Měli jste nepochybně i příznivce, ti ale mají a prezentují svůj hlas podpory tak leda v alternativních mediích, zatímco většinové „vědomí“ národa vytváří Česká televize, Blesk, Aha, Novinky, i.Dnes, Lidovky apod. A kudy jsou tihle vykukové orientováni, si nemusíme připomínat.
  Nedostali jste se ani na to vyhrazené Malostranské náměstí /jak jsem někde četl/.
  Kde je „druhý den“ demonstrace? A to měla demonstrace původně trvat čtyři dny?
  Dívali jste se dneska na titulní stránky mainstreamu? Nic. Jakoby žádná selská demonstrace nikdy nebyla, natož aby trvala.
  Na tom nemohou nic změnit ani eufemisticky zaznívající komenty zde, jakože OK, že tohle byl jen začátek, ale „jen počkej, zajíci!“.

  Ba ne, přátelé. Je třeba vnímat fakta.
  Češi nejsou Poláci, Němci, Holanďané, Belgičané, Francouzi. Ba ani Slováci. Tyhle národy nemají od myšlenky k činu daleko, berou to vážně a jdou jak buldoci.
  Češi jsou holubičí povahy. Na Češích můžete dřevo štípat. Samozřejmě do určité míry. A ta míra, při které se zahajuje defenestrace anebo jiný způsob revoluce, ta je ještě na hony vzdálená.

  Také jsem tu už opakovaně psal, že změn v „jevu“ nemůžeme dosáhnout bez změn podstaty. Jedině nepatrných parametrických změn, jedině „příštipkaření“, ničeho více. A i toho jen na úkor někoho jiného, na úkor jiných příštipkářů, nikoliv oligarchů, kteří z nás, těch „kolektivních příštipkářů“, dolují své prebendy a vyvážejí si je ven k sobě domů.
  Bez rozrušení té „podstaty“, tj. současného globálního oligarchického kapitalismu, se můžeme tak akorát brodit „močálem černým kolem bílých skal“ /z nichž se nám ti oligarchové chechtají/.
  Tak nějak, ale samozřejmě svými „ohebnými slovíčky“ to vyjádřil onehdy na Tribuně i „blbíš“, kdybyste to nechtěli slyšet ode mne, který se slovy pracuje jinak.
  Ovšem i on bez širšího přijetí a reakcí, pokud se nemýlím.

  Tím vším, co jsem teď napsal, vůbec nechci říct, že jsem sedlákům nefandil. Fandil, ale tak nějak věděl, nebo aspoň tušil, jak to může dopadnout.
  Asi jako všichni tihle přihlížející konání té postavy v podání Jacka Nicholsona, který dosáhl téhož, co sedláci včera, ale na závěr přece jen vysvětlil – „ale jsem to zkusil, kristaboha, aspoň jsem to zkusil“.
  A pro ty, kdo Formanův film „Přelet nad kukaččím hnízdem“ neviděli nebo nečetli knihu, se na těch skotských střicích v blázinci, kde se to odehrává, nic nezměnilo, dokud se té kostky s rozvody tlakové horké a studené vody nechopil ten indián stojící mezi dveřmi se smetákem v rukou, nevytrhnul ji z podlahy a neprohodil oknem – https://www.youtube.com/watch?v=QAnpj2dfgRw

  My si na svého „indiána“ ještě nějaký čásek počkáme. Jako vždy. Možná, že jako obvykle bude muset přijít „zvenku“.

  L.

  1. Od Vás i od Minority dobrý text. Jen doplním pár vět. Babiš podepsal Green Deal, tak má určitě jasno, co dál s jeho majetkem v novém „režimu“. Podepsal toho víc, ale s tím nebudu otravovat.
   Za mě ta akce byla dobrá, kdo zklamal nejvíc, byla veřejnost. Bez masivní podpory to zkrátka nepůjde a tady, při naší skladbě/odlišné historii zemědělských podniků, už tuplem ne.

   1. Politika je umění možného, nikoliv „neumění nemožného“, jak by možná mnozí čekali.
    Ovšem i v politice, stejně jako ve vojenství, existují fenomény „operace“, „taktika“, „strategie“.
    L.

    1. Příteli Lexi, známe se už dlouho ( Canis lupus, Bavor ). Píšete dobře a těžko se Vám něco dá vytknout. Je pravda, že nechytneme na první šlápnutí, jako třeba bratři Slováci ( Maďaři a třeba už dnes těžce nasraný kus Evropy ), nicméně, ten červík v mysli pohůnků zahraničních pánů našeho spolčení pěti hlodá i jejich mozky. Traktorová projížďka Prahou byl, podle mě, dobrý tah. Lid obecný se zamyslí nad tím, jestli je pro ně důležitější jézéďák, který jim dá najíst, nebo otitulovaný kašpar, který „neunesl tíhu vlastní geniality“ a v ČT 09 plácá bláboly, které nemalé části společnosti jsou proti srsti, přestože si ho platí. Jako roduvěrný Brňan je mně z něho na blití. Ale jak se říká. Počet pitomců na metr čtvereční je v celé republice konstantní. A Brno je druhé největší, proto je počet blbů větší, než malý. Proč je s nadšením volila celá republika, jsem dodnes nepochopil. Já, brněnský patriot, jsem třeba ty Pražany nepochopil, tam je bašta ODS, tam si tato tlupa helfla. Jediný, kdo řemeslu rozumí, je don Pablo z Brna z ODS ( a to taky není žádná výhra ).

     1. Ano, Rosťo,
      zrovna včera jsme s mojí „větší půlkou“ rozumovali, kdo z vrchnosti pětikolovrátku vlastně za co stojí. Přes pozadí, které se mu připisuje, jsme se jednoznačně shodli na „donu Pablovi“ – není náhodou, že už byl v nejedné vládě ODS, ta zkušenost se nezapře, a pak snad Kupka, od něho nějak nejsou slyšet ty hověziny, jako od řady dalších, ale může to být jen dojem, o tom, že bych slyšel a četl o některých „neviditelných“ členech vlády ani nemluvě.
      Jo, a když jste připomněl bratry Slováky, ti jejich „kolchozníci“ se zúčastní až toho „evropského tažení“ – https://www.hlavnespravy.sk/na-cesty-vyrazi-4000-farmarov-s-vyse-2200-kusmi-techniky/3411028
      Pravda, bylo by dost divné, kdyby šli proti současné vládě.
      Dobrou noc!
      L.

  2. A co by na těch titulních stranách mainstreamu mělo být?
   Magistrála bez traktorů?
   Praha bez demonstrantů?

   Jakmile zemědělci zjistili, že na Malostranském náměstí na ně čeká Rajchl, Peterková, Ladislav Vrabel a jakási partička domobrany v maskáčích, která „strážila“ pódium, tak vzali roha.

   1. Co by na těch prvních stránkách mělo být?
    Asi totéž, jako ve Francii, Belgii, Německu…..

    V druhé části reakce si děláte prdel.
    Otázkou je zda ze mne nebo ze sebe…
    Tipuju to druhé.
    L.

    1. Lexi, nejspíše jde o duši z MV či jejich spřatelených složek, tedy elfy počínaje a pirátstvem konče… Kdepak, falešně kdákající Klus společně s Holubovou, Štěpánovou a Geislerovou bylo fakt jiné terno …

  3. Vážený Lexi, dotaz na komunikaci s Agrofertem je zcela na místě a na komoru, páč ať se to Signalistovi líbí či ne, Agrofert je velkým hráčem, těžkou váhou v zemědělství, myslím snad dokonce největším domácím subjektem v tomto odvětví. To, jakým způsobem se veřejnost, a drtivá většina pomazaných štítí osoby i možných souvislostí s AB je výmluvné, a demonstruje sílu místních hnojometů stejně jako mentální a morálně-volní vlastnosti českého plebsu ( on se v té nejlepší nízké tradici tak chová, vystupuje a jedná, tedy veřejnost ) . Jde o velmi podstatný faktor při jakékoliv úvaze o jakekoliv změně. Dá se říci, že tak masivně nasazovaná a přijímaná „kacířská papírová čepice s ďábly“ jako v případě AB byla snad opravdu jen v té Kostnici … Své políčko či otep by I dnes přiložil rádo tolik „kovaných libtardů“ …
   Jinak fajn řádky, rozvedl jste to, jak je Vaším dobrým zvykem, více konkrétně, více na komoru …

 10. Tyto „dozajista echt profi odhady“ jsou opravdu místní specifikum … Kdo tady v této kolonii není upraven nebo mu není naznačeno… Uvědomuje si vůbec někdo, že jsme v tuto chvíli touto vládou zavedenými „pořádky“ na úrovni předválečné a válečné Ukrajiny, tedy především v míře zparchantělosti, fanatismu, korupce, zlodějiny alias defraudace a typicky náckovského zastrašování …

  1. „Uvědomuje si vůbec někdo, že jsme v tuto chvíli touto vládou zavedenými „pořádky“ na úrovni předválečné a válečné Ukrajiny“

   A pročpak asi… Bude potřeba další zfanatizované maso do mlýnku. Západ tam vlastní nepošle. Ale podlidi z východu se hodí. Zvlášť tak vykořenění a poblbaní jako současní „Češi“.

   1. Počítejte s tím, že fanatičtí ukronáckovští fandové a šmejdi na budoucí možnou frontu pošlou především dezoláty, chcimiry – natolik jsou zbabělí a podlí…

 11. Opakuji se, opakuji se ve fundamentu, který si nikdo nechce nebo odmítá přiznat, a dlouho jsem se vyhýbal zdejším diskuzím. Nejprve směnu před všemi, kdo se aktivně včera vydali do hnízda zmijí , tedy Práglu ( nic jiného to není ) , a riskují postih – ten správný, demokratický, kdy se musí a bude držet pysk ( a vcelku oprávněně, páč si to plebs vyzvonil, vypěstoval, odvolil a na daních dobrovolně zaplatil, podporoval, ponížené supliky tiše podpořil, a chraň Tě ruka Páně něco i jen pravdivě nazvat… ) .
  Přes všechen můj obdiv je třeba konstatovat, že toto kolo Demoliční gauneři spolu s fašizovaným plebsem opět vyhráli – ostatně za více než 2 roky zde nebyla situace, která by jim skutečně komplikovaná život. A nic by na tom nezměnilo ani zdokumentované fyzické vraždění dezolátských neviňátek oddíly Demolice a Pavky
  Řeporyjce. Diskuzní placebo o míře „úspěchu“, a o tom, jak jim konečně teče do bot, je naprostý, zcela pomatený evergreen – velmi podobný neustálým kecům na téma „demokracie“ a lická práva, na které Vám vážení již dlouhou dobu v reálu sere pes, ale to opět nikomu nevadí v produkci rádoby zasvěceného
  prázdného žvatlání o obsahovém významu slova, jež nejenže v reálu nikdy skutečně nefungovalo, ale navíc s jeho použitím udajní „jeho ctitelé“ bez mrknutí oka vyvolali dva světové válečné konflikty plus velké kvantum dalších lokálních dodnes, bez pardonu drancují celoplanetárně kohokoliv, odstraňují kdekoliv kdykoliv kohokoliv, ruce jsou to poslední, co mají od krve, nicméně to zblblému místnímu plebsu neva, a tohoto imaginárního fest umělého „moderního boha“ , si postavili na piedestal, na oltář, a oddaně se k němu modlí a upínají naděje… Přičemž připomínají věřící na jistém ostrově, v minulosti, kdy po výbuchu sopky se nechali vést knězem vstříc tekoucí u magmatu ve víře, že ten proud modlitbách odvrátí.
  Jak to dopadlo, je asi zřejmé – tedy jak komu, že, protože mají v této zemi spousty následníků, kteří odmítají vnímat realitu.
  Tedy, ve zkratce: CO kruci chcete v zemi, která do svých základů při svém vzniku ( nejprve byl zničen původní státní útvar i s jeho idejí ) vytiskla zlodějinu, podvod, pokrytectví, lež, morální špínu, krádež, vlastizradu, hyenismus, individuální prospěch a zájmy, bezohlednost a nemilosrdnost. Co chcete od pokračovatelů zakladatelů, co chcete od masy že všeho tyjících, co chcete od plebsu, který plive na vlastní minulost, obeti, strádání, utrpení, který doslova tančí na hrobech předků, a spřáhne se s kýmkoliv , i bývalými skutečnými katy, jen kvůli osobnímu prospěchu, kteří zaprodají, zaprodali vlastní v nejlepší tradici nacismu, tentokráte českého. Proboha, co kdo čeká ?
  Za další – čemu se neustále diví tzv.Alternativa, když permanentně ve shodě s vlastizradci plivají na vlastní minulost, a podpořili bez mrknutí oka kriminalizaci velké části vlastních dějin ve dvacátém století, a jaksi kvůli trisce v oku nevidí les svinstev současných- ovšem chápu, to jsou svinstva demo charakteru…
  Plive se na minulost, která vybudovala, vlastně naddimenzovala energetickou produkci, a od tohoto bodu vše se odvíjející, včetně dnes drahých „králíkáren“, zdravotní sítí, školstvim, atd…
  Co chcete ve státě, kde už za C&K mocnářství byla největší síť tajných, donašečů, práskačů, informátorů, v zemi, kde zbožňovaní demokraté aktivně prosazují donášení, udávání, práskání, už na Zákl.školách a v rodinách, kde děti infikují ty samé demo figury existencí X pohlaví, a mnoha jinými chuťovkami.
  Přesto, že se každý zaklíná tím, jak vše sleduje, v pohodě přes 3 dekády sleduje demo zvěrstva , vůbec mu to nepřijde divné, a ještě to volí. Vůbec mu nepřijde divné, že údajně levicová strana údajně hájící zájmy zaměstnanců zvesela krade ruku v ruce s gaunery z prava, a jejich téma z prachu chodníku zvedá podunajskÿ oligarcha – což jen dokazuje zparchantělost zdejší politické smečky.
  Co chcete ve státě, kde „zmizel“ majetek za cca 8 – 10 bilionů, a nikdo nic – říká se tomu transformační náklady, přičemž „největší aférou“ je buď účelově odstranění Rath ( prý cca 7mio v krabici od vína bez důkazů, fotodokumentace, atd. ), a Čapi hnízdo, tedy cca 50 mio, jenž sice prošly přes MF M.Kalouska, plus další včetně Bruselu, ale ty volby – i když byly dávno vráceny …
  Jojo, blyštivý Péťa a jeho záložna, odkud se stovky mio nosí v igelitové jsou pro plebs i alternativu ok …
  Co chcete ve státě, kde údajně opoziční strana, spíše alternativa, na jí pořádané demonstraci napráská dva nešťastníky za nášivky s písmenem Z na batohu ve velikosti 10x10cm Policií ČR a to včetně klasifikace ( podpora genocidy, atd… ).
  Co chcete od opozice, která krade podobně jako Demolice, co chcete od Alternativy, která práská na své příznivce, co chcete od plebsu, jenž 3x zvolil většinově Demolici, co chcete od plebsu, jemuž nevadí kolaps zdravotnictví, že nejsou nejen zubaři, že nejsou téměř základní léky pro děti , že jsme popelnice Evropy, a nyní i lůzři, odpad, ekonomický póvl Evropy…
  Co chcete od od státu a plebsu, kde je možné týden co týden sledovat festival provalených zlodějin na vládní úrovni, kde skandál je častější než víkend…
  Co chcete od plebsu, který mlčí, podporuje to, od zákeřného plebsu, který neváhá udávat a práskat kohokoliv kdykoliv a ještě se tím chlubit…
  A přes toto vše ( jmevat toho lze tuny ) český „oduševnělý“ volič neustále, bez ohledu na hnědou realitu, uctívá a vzhlíží ku svatému grálu zvaném Demokracie – přičemž Indiana Jones na tom byl s oním „artefaktem“ mnohem lépe.
  Není to tak dlouho, co Vidlák publikoval článek o tom, jak pořádkumilovná Česká veřejnost nemá ráda nepokoje, nepořádek, jak jí vyhovuje řád, jak jde o reakci v momentě, kdy není kam ustoupit, a kdy si uvědomuje stejně jako ostatní, všechny zmíněné mantinely , charakteristiky, plus další , a že vše bude uzpůsobena českým zvyklostem, nebo-li ponížená suplika, nad kterou musela Demolice jásat…
  I přes všechna zmíněná fakta se Alternativa i opozice fakticky DOPROŠUJE gaunerů u moci v domnění, že tím něčeho u někoho dosáhne – BLBOST.
  Pro jedny jde o prokremelské vší, pro druhé nerozhodné, málo důrazné, mnohdy neznámé , nesourodé persony . V tento moment hrát na „slušnou notu“ ve střetu se sociopaty je slušně řečeno nebetyčná blbost…
  Kdepak, v Čechistánu se ke změně doprosíme, pokud možno sametově …
  Fakt si myslíte, že pro tuto bezpohlavní hru seženete patřičnou podporu ? Ne ne, je pozdě, a za Signalistou je mnoho dalších, stejně naladěný, i v tzv. Opozici a alternativě – čouhá jim to z bot …

  1. Drží vás to, pravda, ale co chcete po národu, který se nad to nedokáże povznést, zcela, a nežije tak nějako reálně, tedy alespoň ta Alternativa kdyby se vrhla do reálu života, to by byla lekce pro demokraty, panečku (to nebylo na vás). Mmch., vítám vás

    1. No, vždyť jsme řešili i spolu taky baťoh, a jeho poznámky k historii jsem čítával… Svého času psal přehršel. Jenže vymyslet nic nového nejde, to jen tak že člověk povídá, a seřve všechny do šišata, případně, nebo taky svět do kulata a dobrý, nó

   1. Díky za pozdrav, nicméně já nemám ambice něco po „národu“ ( on neexistuje, Češi nedisponují žádnou soudržnosti, filosofií jedné krve, jednoho společenství, společné historie, nejsou hrdí na svoji historii – klidnè ji poplivou jen aby se zalíbili, nemají sjednocujici ideu, každý hraje sám na sebe, neexistuje solidarita, atd. ) chtít, jen konstatuji a částečně sumarizuji fakta, která by při troše rozumu měla být mnohým zřejmá … Ale není, přijde mi to, že ani snad Piráti nejsou tak „sjetí“ vlastní fikcí, jako alternativa …

  2. To hlavní – je načase si uvědomit, že Demolice stihla za tu krátkou dobu společně s médii přeformátovat společnost, a dokonat tvorbu toho minulostí nezatíženého „nového porevolučního člověka“ . Navíc je dnes tato kolonie v drtivé většině společenského bytí včetně zvyků, morálky, atd. sestrou Ukradiny jak v otázce korupce, defraudace, praní a odklánění peněz vládními představiteli ( co jiného ona Péťova kamenická je ) ve zločinném spolčení s ukromafií, postihem oponentů i mírou drzosti pomazaných …
   Tedy jet na slušno do ukropráglu, jenž má slabost pro nácky všech druhů je blbost – Praha není mentálně součástí ČR, měla by být vyčleněna, přijít o status metropole, a žít za SVÉ …
   PRAHA dnes není v pravém a plném slova smyslu hlavním městem České republiky. Bohužel její příklad následují vykrmená krajská města.
   Stav a funkce státní správy ve své děsivé nefunkčnosti je otiskem Ukronáckovského modelu…
   Budíček vážení … Už tak je vlastně pozdě…

   1. No, dobře, burcujete, ale jaké vlastnosti to vlastně v Češích burcujete?… kdyby v nich náhodou lelkovaly.. Na co byste je odhadoval..? po probuzení.. Ostatně, máme je všichni.. my, co píšem, bychom si je sem mohli vypsat a viděli bychom..
    Karty na stůl

    1. Burcování v Bohemii ? To je jako vtip ? Opakuji, nemám takové ambice. Jde pouze o hrubou sumarizaci mnohého, upozornění na naprosto marnou, jalovou a v důsledku smrtící domněnku o juspěšnosti a života schopnosti a úspěšné až vítězné aplikaci víceméně vyfantazírovaných tzv.dem.pravidel, a zhola pomateném předpokladu, že protivník ( nic jiného to není, dá se konstatovat civilizační nepřítel ) se chytí za nos, uzná omyl, a ouplně zapomene na lidskou podstatu formovanou touhou po moci, majetku a výsadách… Co lidstvo lidstvem jest, jde o „stejnou písničku“ , a podobné vlastnosti byly zjištěny v rámci antropologických studiíi chování lidoopů u tlup šimpanzů v pralese, ač měly k dispozici dostatek potravy, území i ssamic.Přesto docházelo ke krvavým konfliktům mezi těmito tlupami. Pokud vezmu i jen okrajově v úvahu posledních cca 6 tisíc let lidské civilizace Čínou počínaje přes Indii, Šumperk, Egypt, Řecko, Řím, tak v čem se tak zásadně od těch „milých“ opiček lišíme – povidejte. Pyramidy, rakety a IT v tom nehraje roli … Co si myslet o entitě, jenž přes 3 dekády jest vystavena bačování těch, co to myslí upřímně, co se pro blaho všech mohou na jedné straně ztrhat, a a na druhé straně po nich zůstává rozervaná, destruovaná společnost, hospodářství i tzv.morálka. Co si myslet o entitě, která je toho přímo účastna, opakovaně té dobrotě vystavena, a přesto jásá, podporuje to, volí, platí, sbírá drobky pod stolem, a je ochotna kvůli té dobrotě i krvácet, nemilosrdně eliminovat nejen cizokrajné, ale i domácí oponenty, páč jí to ti „neuvěřitelní dobráci a hrdinové“ za obolus natloukli do palic .
     Ti „dobráci“ v přímém přenosu opakovaně destruují společnost, a řekněte mi PROČ – že by tomu sami věřili ? Cha chá, vtip století … Pokud se kdokoliv domnívá, že to tak je, jde o jasný případ ztráty příčetnosti, a pudu sebezáchovy.
     Pokud s původci libtardí dobroty kdokoliv jedná ve víře v rovnocenný dialog, v uznání pravidel, jimiž se sami velkohubě ohánějí , tak je na tom nejen s příčetností, ale i s vnímáním reality hodně špatně, nebo-li je buď mentolově podměrečný, duchem slabší, popřípadě jedinec odmítající vzít na vědomí realitu a nebezpečný fanatický idealista, tedy opět o objekt pro odbornou péči.
     Znovu – nemám ambice burcovat, ale probudit sebeuvědomění , probuzení logiky a uvědomění si souvislostí.
     Je to marný, je to marný, je to marný… O mentální a osobnostní úrovni českého podlého a zákeřného plebsu mám své nehezké přesvědčení, které bohužel realita potvrzuje. Cestu k pochopení souvislostí, k vlastnímu postoji , k vlastnímu názoru, je každého boj , spíše individuální zodpovědnost ( to je takové dnes cizí slovo vyjadřující souvislost mezi proklamovaným a konaným, respektive poukazující na příčinou souvislost vlastních skutků ) . Nebo-li volba cesty, formování a tvorba názoru, postoje, a schopnost jej obhájit.
     Znovu opakuji, že jedním z fundamentů pro zdravý vývoj osobnosti v tomto směru je mimo rodinného zázemí, kvalitního školství též schopnost vnímat realitu, a na základě nabytých znalostí s přihlédnutím k souvislostem zaujmou stanovisko, názor…
     Tedy od burcování jsou jiní – od ideologie také, moje maličkost skromně cílí na uvědomění si …
     Je to dost výstižné ?

   2. Jen podotek. Vláda a média nejsou mimozemšťané ani superhrdinové. Jsou to lidé, kteří mají dvě ruce, dvě nohy a červenou krev v žilách. Proč stále lkát nad rozlitým mlékem a pokládat si otázky typu: „Jak to dokázali?“. Zásadním konstatováním by mělo být: „Když to dokázali oni, dokážeme to taky!“
    Cemper, Řeporyjec ani Fiala neovládají prstenem počasí ani nenadzvednou nad hlavu dvoutunové auto. Opakuji, to nejsou žádní tajemní ilumináti. Jsou to lidé jako my. A když oni dokázali to, co zde hezky popisujete, alternativa to může dokázat také. Alternativa má ale jeden zásadní problém, a to je hrabání se v minulosti.
    Viz posedlost covidem i po letech, nostalgičtění po ČSFR, kladení si otázek typu „Co se povedlo a co se nepovedlo?“ Přátelé, vyserme se na to…
    Já nebudu zacházet do podrobností, ale daleko účinnější a na čas, peníze i nervy jednodušší je začít používat budoucí čas. A tak zatímco já napíšu, že mnohokrát v historii se „obyčejní lidé“ postavili za své zájmy a zvítězili, tak podstatná část alternativy mi odpoví, že „No, ale pak zase prohráli.“ No, jak kdy a jak kde, ale každopádně každé takové povstání posunulo život „dolních 99%“ v lecčems nahoru. Pokud by to pojali stylem ala Minorita, stále bychom byli v jeskyních.
    Minorito, píšete dobře, ale jsou to konstatování a ta nevedou nikam. Konstatuje se v předvečer 80. narozenin u krbu, kdy se díváme zpět. Já ještě 80 nemám a chci se dožít lepších časů. Proto koukám dopředu a nenimrám se v rozborech toho, co už se odehrálo a co už se nikdy nezmění. Myslím, že analýz toho, proč se něco stalo, byly napsány stohy papíru. Teď je třeba napsat alespoň pár kapitol o tom, co se stát může a musí. Tohle zajímá ty, co večer sedí u Výměny manželek, a to jsou také ti, jejichž hlasy rozhodují. Nelíbí se? Tak jim zkuste nabídnout alternativu. Ne jen planě řečnit o tom, jak bylo, jest a bude všechno špatně. Proč volí Babiše? Protože jim ukazuje budoucnost plnou víl a jednorožců! Že je to hloupost a utopie? Dobrá, ale funguje.
    Pusťte těmto lidem téměř libovolnou přednášku odborníků z alternativy… Já je doslova žeru a pouštím si je večer k vínu. Ale kolik nás takových je? Běžný obyvatel 2+1 by to po pár vteřinách vypnul, protože by ani nerozuměl půlce slov v první větě. A já mu to nevyčítám. Vyčítám alternativě, že ustrnula, že se pořád vrací zpět, pořád analyzuje, hledá viníky, chyby, a tím se sama odsuzuje k roli věčně druhého. K roli toho, kdo jen reaguje místo k roli toho, kdo určuje a tvoří. Pokud nebudeme tvořit, nabízet a trochu u toho kejklovat, nepočítejme s přízní davu. A o tu tady jde. O davu jako lůze se vyjadřují ti, proti kterým vystupujeme. Nechceme být stejní jako oni, že ne? Je třeba si přiznat, že nejsme lepší než ti, na které tady mnozí nadávají. Na ty, co „nezvednou prdel“, na ty, co „věří sračkám z čété“, na ty, co „se nechali napíchat“. Myslíte si, že po takovém „ántré“ vás budou ti lidé poslouchat, i když jim budete nakrásně říkat křišťálovou pravdu o tom, jak je vláda bere na hůl?
    No, už píšu moc dlouho, tak to ukončím.
    Chceme-li změnu k lepšímu, naučme se myslet v budoucím čase a jazykem doby.

    1. Hmmm, tak konečně jsem „procitl“ , a uvědomil si, že jsem klasický zpátečník, že já pláču nad rozbitý mlíčím, a de facto sunu jinak skvělou, perspektivní, zdravě motivovanou, připravenou, jednotnou, akční a optimismus vzbuzující alternativu, opozici, společnost, tvořivé a nadějné vrstvy, složky a skupiny zpět do chladu, temnoty a vlhka imaginární sociální a sociologické jeskyně. Uf, aj ta krajta …
     Jako cvičení z optimismu prima, jeden by i zatleskal, nicméně zpátky do reality, páč Vaše esej má takové, jak bych to jen řekl, opravdu „dílčí“ nedostatky.
     Nebudu se dlouho šťourat ve vašich závěrech, které jsou sice v kladném, všeobjímajícím, vítězném duchu, ovšem nejspíše z vrozené skromnosti jste zapomněl dodat, že Vámi v duchu víry v automatické vítězství dobra nastíněné cesty ( ne že bych byl až takový omezenec, a nepřál si to samé, jen jaksi zkušenosti… ) se jedná a jednalo o období v řádu desítek i stovek let, než k tomu či onomu došlo. A světe div se, o salónní způsoby v momentě kýžených změn nikdy nešlo.
     Skromné jste se ve své pouti za světlem vyhnul jak jakékoliv časové ose, horizontu, včetně zmínky o tom nejdůležitějším, tedy o nutné existenci těch, co už nemají co ztratit a jsou ochotni riskovat vše, včetně vlastního bytí. Ono totiž při onom „přepólování “ , respektive při a během těch změn nejde o kriketový mač neželezných gentlemanů.
     Za další naprosto jste opět asi díky skromnosti obstrouhl české poměry, dějiny, události, souvislosti, specifika, zkušenosti , páč by to mohlo vyvolat mráčky na jinak blankytně modré obloze světlých zítřků. Kampak na nás s možnostmi protistrany, že, vždyť kolaterální ztráty jsou přece všem jasné, ne…
     Tak nějak rozdýchávám tu lehkost v obětování druhých pod pláštěm obecně líbivých vizí, které jsou na tom z hlediska praktické realizovatelnosti stejně, jako drogové placebo o uvědomění si a rovnocenné diskuzi, nedej bože dobrovolné rezignaci – v ten moment je na místě se zeptat na dodavatele …
     Z mého pohledu jsou právě Vaše řádky to burcování, o kterém se zmiňuje jiný diskutér, nicméně jde o idealistickou širokospektrální vizi budoucí nirvány alá us verze země neomezených možností, jenž se vědomě vyhýbá jako čert kříži zdejší historii, mentalitě, reáliím, úskalím, rizikům, zdejší dědičně nehomogenitě a především nesvornosti , plus další…
     V touze mi to jako zpátečníkovi nandat v klidu pošlete odhodlané vstříc masakru, páč to myslíte dobře, a historie přece hovoří… – a která, čí, čeho a koho se týkající, v jakém časovém úseku k čemukoliv došlo, za jakých obětí, atd…
     Prostě konkrétně ani Ň, což se u burcování a malování světlých zítřků nenosí , ovšem byl bych v tom rozsáhlém rozletu opatrný – příčetní by se mohli ( a musí ) začít ptát…
     Navíc, opakuji, kde jsou ti, co jsou ochotni skutečně riskovat a jít do těžkého i existenčního střetu s nynější zdejší mocí, kde máte podporu – finanční, materiální, mediální, a především sympatizanty ochotné nést následky i jen té náklonnosti.
     To se nezmiňuji o tom, že nemáte ochotným mimo jejich vlastního utrpení či obětí jak finančního, hmotného, profesního rázu, tak ústrů a ataků od okolí vůči nim i jejich rodinným příslušníkům CO NABÍDNOUT, na rozdíl od soupeře.
     K tomu, aby se mobilizovala dostatečně početná a odhodlaná skupina lidí dnes nejsou podmínky,
     neb produktivní volič, a volič ve velkých městech ( tedy většinový) má JINÝ NÁZOR…
     To jsou věci, že, a do toho proradnost a fanatismus ceskeho voliče, zdomácnělý fašismus a nacismus pod pláštěm liberální demokracie…
     Vy jste nabídl obrys idealistické VÍRY, ne řešení , což je prokletí alternativy.
     Jednoduše řečeno: Demolice ( I opozice, nedělejte si iluze ) velmi dobře vědí ČEHO A JAKÝM ZPUSOBEM chtějí dosáhnout. Jste si jist, že to samé víte Vy, alternativa, a dotčení ?
     Pochybuji…
     Stejně jste se vyhnul i otázce, kdo tedy ponese onu skutečnou tíhu, oběti, kdo bude muset nastavit hruď, a co vše bude muset být těmito položeno na oltář formulace, že je to vždy cesta kupředu ( což by si měl uvědomovat především ten, mnozina těch, kteří cokoliv obětují, a bylo, nebo je zpupnost jim to distingovaně od tepla klávesnice nalajnovat ).

     1. Příteli, do kamene tesat.
      A já dodám své obligátní – „Nezměníte jev, pokud nezměníte jeho podstatu.“
      L.

  3. Tímto způsobem jim to nesmíte říkat, označí vás za nežádoucího trolla, který jim kazí spořádanou a hlavně demokratickou diskusi.

  4. Kamaráde, příteli /ne „péřiteli, jak je blbě v mém textu, to víte, ani ty prsty už nejsou, co bývaly/,
   dík, že myslíte, jak myslíte, tedy tak, jakoby Váš a můj mozek byly jen dvě hemisféry jednoho.
   Jen mě sejří, že jsem se zabýval něčím jiným, i když jsem text měl už napsaný, a tak jste mě stačil o celou půlhodiny předejít.
   🙂
   Lex

   1. Vážený Lexi, má písmenka jsou pohodlné formality proti Vaší dedukce, moudrosti i zkušenostem, jenž z Vašich komentářů vždy čiší … Dlouho jsem byl mimo, pšenka realismu ani v alternativě nekvete, a dnešní úděsný stav teto kolonie je pouze důsledkem vítězství impotentního názoru o možnosti domluvy s predátor, škodnou, nepřítelem, názoru, že submisivní postoj a de facto trvalá pozice poníženého prosebníka , víra v uvědomění si čehosi na druhé straně, sebevražedná interpretace a nadužívani pro mne dnes již totálně zprofanovaného slova „demokracie“ ( a že se za něj schovaly i desítky milionů obětí, teror, atd… ) , a téměř slepá hloupá a infantilní víra v účinnost, platnost oněch tlachů… Jako by šlo o opium …
    Však Vy víte… A měl jste svůj pohled postnout – rád bych četl řádky od moudrého autora … 😉
    Minorita

  5. To bychom se měli zeptat Pražáků proč tak volí a jestli si ještě myslí, že jejich volba byla správná.

   V r.1998 se konaly předčasné volby po tragických vládách Klause a jeho ODS.
   A kdopak je v Praze vyhrál? No přece ODS jako vždy.

   V r.2002 opět v Praze vyhrává ODS. “Uvědomělým” “zodpovědným” “inteligentním” voličům mafiánské ODS nevadí ani to, že je Klaus podvedl a uzavřel s fuj ČSSD opoziční smlouvu, proti které každé volby mobilizoval a strašil jaká katastrofa by ČR postihla kdyby ČSSD vládla.

   V r.2006 opět v Praze vyhrává ODS, jak jinak že? Takže opět mohla řádit mafiánská ODS pod vedením Topolánka.

   Ve volbách v r.2010 konečně už i těm “inteligentním” “vzdělaným” Pražákům došlo co je ODS zač takže už nezvítězila, ale přesto získala nejvíc hlasů v Praze.

   Bohužel pověstná inteligence Pražáků nestačila na to aby si uvědomili, že když pro změnu volí uměle vytvořený projekt TOP09 s Kalouskem schovaným za zády knížete, tak stejně bude vládnout ODS v koalici s TOP09. Tak se i stalo, takže následovala ještě tragičtější vláda Nečase. Nastal nečas trvající tři roky.

   V r.2013 v Praze opět vítězí TOP 09 kde získá dokonce 23%. Druhé pořadí měl Liberecký kraj s 15%. Smutné, že. Už jen ten rozdíl je nepochopitelný a ukazuje naprosté odtržení Pražáků od reality.

   V r.2017 sice vítězí i v Praze ANO, ale druzí jsou Piráti.

   A hádejte kde získalo SPOLU nejvíc hlasů. No přece v Praze plné “vzdělaných” lidí.
   A hádejte kde získala hradní ostuda a kolaborant PePa nejvíc hlasů. Taky v Praze.

   To by stálo za vědecký výzkum Proč Pražáci volí jako zfetovaní komedianti
   https://www.petrhampl.com/praha-voli/

   1. Smiřme se s tím, co tak bylo vždy. Hlavní město a ta velká města obecně volí jinak než maloměsto nebo vesnice. Jsou tam peníze. Styky, tam se dělá byznys a politika. Tam mají pobočky nadnárodní firmy. A lidé se tam stěhují, protože věří na svůj osobní americký sen. A rádi se rychle tváří, že jsou více pražští než původní pražáci.
    Jiné sociální prostředí – moc lidí na malém místě, bez styku s přírodou, která usměrňuje myšlení. Vždy se tam daří utopiím a bludům více než na vystrkově, kde přírodě nic nenalžete a kráva chce žrát 3x denně. Pro ně maso roste v mrazáku Lidlu. Stahují se tam marginálové, kteří nevydrží v malých komunitách – ale tam můžou zazářit.
    Jako, že tyto lidi osloví pro ně „jednoduší“ borci v traktorech? Nebo že je dokonce pochopí?? Nikdy. A to se bavíme o takové větší dědině – protože co jiného Praha je. Mega obyvatel, to je sranda. Větší polské provinční město. Což teprve ty Berlíny, Hamburky, Paříže a L.A.?
    Akce smysl měla, protože nemůže protestovat proti gryndýlu doma na dědině, ale musí jet tam, kde dělníci gryndýlu jsou a vyjíjejí svou činnost. A Praha nebo Brno, i kdyby dokupy, nejsou celá země. Žije tam cca 20% obyvatel. Takže, za mě, v klidu. Mesyč byla dána. A bude dávána dále. Až do změny.
    Mysleme na to, že gryndýl je součástí celého balíku opatření pro zavedení „nového statečného světa“. A jde dál, než si chceme připustit. Přeformátování světa nás, pod kontrolou parazita má být totální. Zkusili to komunisti, zkusili to fašisti, zkusí to i zelená ideologie.
    Síla protistrany je ohromná, ale když si odmyslíte bublinu matrixu, vytvořeného médii, zůstane tam pár notorický známých obličejů se zástupem poradců a odporníků na manipulaci. A, ty koroporáty, které to celé platí a řídí.
    Kašlete na Prahu, Brno.

   2. Trefa, co je však pro ně z hlediska ostatních částí země smrtící je akceptace, podpora a propagace dnes už zcela otevřeného fašismu a nacismu, tentokráte s logem : Made in Czech Republic…
    Jde o jinou entitu, stát ve státě, který by měl přijít o vysadu hlavního města včetně financování. Oplotit, osamostatnit, odejmout privilegia včetně daňového určení, nechť mají vlastní vlajku i hymnu , za své…

  6. Vážený Minorito, souhlasím a do kamene bych váš text dal tesat. Tento stát vznikl a byl zrazen stejnými spojenci i bratry, přes to ho obnovily ty hordy z východu a díky nim i dlouho fungoval. Dnes na ně pliveme a zase se držíme západních spojenců. Je otázkou jestli si něco takového vůbec zaslouží existovat. Už dlouho přemýšlím o tom, jestli jsme vůbec národ..

   1. Vážený pane Miroslave, mluvíte mi z duše. Mnohokráte v minulosti jsem psal to, co Vy – proto mnou použitá charakteristika českého voliče co by zákeřné a podlé entity … To, co vládne, je pouze zrcadlem stavu, podoby společnosti. A nejde z mé strany o nějaké štěk, ale konstatování faktu, s kterým jsme dennodenně konfrontováni … Národ skutečně v jeho pravém slova smyslu, tedy především soudržnosti, sounáležitosti a společné idee rozhodně nejsme…

 12. Ruští švábi? Jestlipak je jejich politici také ocejchují „Poláci vysypali ukrajinské obilí mezi koleje. Stávka spojená s úplnou blokádou veškeré dopravy začala ráno a na některých místech potrvá až do odpoledne, na jiných do večera,“

 13. Jestli nějaký zemědělec čte tuhle diskusi, například Targuse, tak se dozví, že by bylo dobré zavést znárodnění a zavírání lidí do Jáchymova.
  ???
  Pak se divíte, že s vámi nechtějí mít zemědělci nic společného!

  1. Re: Hg

   Melete hovna, rtuťový soudruhu.
   Nic o potřebě znárodňovat jsem nenapsal.
   A zmrdi, kteří provedli Velkou Rozkrádací Tombolu samozřejmě do Jáchymova mohou, o tom žádná, protože NA TO MAJÍ!!!
   Skutečnost, že v Jáchymově jsou lázně, vám zřemě uniká po celý váš nezaviděníhodný život.

 14. Kapříci si rybník nevypustí.
  Praha je čtvrtým nejbohatším regionem EU
  Dnes 14:49
  Překonala Brusel, Paříž i Berlín. Praha patří podle dat Eurostatu mezi nejbohatší místa v Evropské unii. „Praha se v roce 2022 umístila na čtvrtém místě podle HDP na obyvatele v rámci řebříčku regionů EU,“ sdělil Novinkám hlavní ekonom Banky Creditas Petr Dufek……..
  https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-praha-je-ctvrtym-nejbohatsim-regionem-eu-40461424

   1. Josef Švejk napsal:20 února, 2024 (16:38)
    Ale na čí úkor?
    …..Všechny zbývající regiony v Česku – tedy kromě Prahy – nedosahují ani unijního průměru ani jedna oblast. Nejlíp na tom jsou shodně s 83 procenty regiony Střední Čechy (Středočeský kraj) a Jihovýchod (Jihomoravský kraj a Vysočina). Nejhůř skončil region Severozápad (Karlovarský a Ústecký kraj) s 64 procenty…….
    https://www.penize.cz/hdp/425061-praha-je-tretim-nejbohatsim-regionem-eu-nove-porovnani
    Ale i Praha klesá, jako Titanik.
    Smích přejde.

 15. Kde jsou traktory?
  Vždyt se psalo, že traktoristé tu zůstanou ještě další den!
  To všichni zdrhli už v pondělí???

 16. Neviděl bych to tak černě. První vážnější protest byl testem, co je pětihnus schopen rozehrát, samozřejmě za pomoci presstitutů, což jsou údajně strážci demokracie. A také, co předvedou politici, o kterých si tu a tam někdo myslel, že patří do lepší sorty, jako třeba Saša Vondra. Za takový výtrysk hnoje, co ze sebe vyblil, by se v dobách dávných styděl i Vasil Bilak. Inu, ledy se hnuly a pětidemolice cítí, že je zle. Pan premiér nestíhá skákat z rekta do rekta ( EU – Kyjev – strýček Sam ), solidní agentury to jeho gazdování ocejchovávají jako nejhorší na matičce Zemi i blízkém okolí naší sluneční soustavy. Lid obecný chudne, nové daně na všecko a oškubaní důchodci. No, nic na potlesk ve stoje.
  Takže pondělní dostaveníčko jézéďácké techniky vidím jako další střípek do špatného spaní novodobé šlechty usádlené ve Strakově akademii. A dá li příroda, tak ten otitulovaný strejda od nás z Brna si položí otázku, jestli má význam zničit to poslední, co tu ještě zůstalo. Plus 10 mega živého materiálu, když jako tvrdí, že jsme ve válce.

  1. I já Vám Rosťo děkuji, přesné! Odbočím k tomu Vašemu „z rekta do rekta“ – včera jsem četla myslím na S/N, že sklerotik pozval do USA na nějaké oslavy (NATO?) polského prezidenta i polského premiéra (což prý se nedělá), zatímco od nás nepozval nikoho (zřejmě si nás pořád plete s Čečnou, nebo že by trest za Westinghause?). Dnes se mi to zatím najít nepodařilo. Musela to být pro Fialu aspol. strašná rána za několikaleté úsilí o první místo v rektálním alpinismu. Alespoň malá radost pro nás, dezoláty 🙂

   Našla …. https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-stredni-evropa-polaci-maji-netradicni-dve-vstupenky-do-bileho-domu-cesi-budou-doma-245978

   1. Psal jsem to tam v diskusi – abychom nakonec nebyli rádi za ten políček. To pozvání pro předsedu vlády a vrchního velitele armády (předpokládám, že to mají Poláci jako my) může taky znamenat, že jim skuteční vládci USA prostřednictvím „staršího muže se slabou pamětí“ chtějí oznámit, že Ukrajinci zklamali a teď je řada na Polácích…

    1. Až pozvou naše velení (pokud si muž se slabou pamětí vzpomene), půjde o signál, že řada je na nás. Soudružka z Afriky a polní maršál a generalissimus Řehka pak předvedou na východní frontě co je to armageddon.

     1. Myslíte, že si ještě „vzpomene“? Podle mne už jsou pozvánky rozeslány. Doufám 🙂
      Pánové, já ty vaše politické a válečné strategie moc neovládám, navíc mne nenapadlo nic jiného, než se přízemně radovat i z dalšího Bidenova faux pas, protože Duda a Tusk se absolutně nesnáší a tak nejsou zklamaní jen naši poskoci, ale i Poláci s tím budou mít problém :-). „Vládce světa“ už svět moc nezvládá, tak jen doufejme, že už toho moc pokazit nestihne. Hezký zbytek dne

    2. Přesně totéž si myslím i já. Poláci dostanou seznam úkolů s termíny, které je třeba splnit, aby s plnou polní mohli vstoupit do boje, oficiálně třeba za ty bývalé polské země, které Zelenský věnuje Polsku i s obyvatelstvem. Jen aby potom Němci nechtěli tu svoje předválečné území na západě Polska včetně Gdaňsku..
     Proč si to myslím? Šuškanda praví, že rozhovor Putina s Tuckerem se uskutečnil v rámci nějakých dohod tajných služeb o možnostech poválečného uspořádání. A něco bylo dohodnuto, ale pak se ti zpoza velké louže zalekli reakce veřejnosti Kozy a opět vycouvali z už dohodnutého. Reakce Ruska nastoupila hned – bombardování řízenými bombami s vahou 500 kg až 1500kg násobně vzrostlo, nejen v Avdějevce, ale i v oblasti Rabotina, největšího to úspěchu ukrajinské letní ofenzívy. Dělá to na mne dojem, že Putinův tým smazal omezení, které se týkalo „kolaterálních“ škod. 10 ukrajinských vojáků ve sklepě = bomba zboří celý dům. Předtím to řešili Rusové s pomocí dronů. Teď pustili z ruky kladívko a vzali do ní dubovou pálku.

     1. Jo, Poláci za to dostanou kus Ukruiny, jen my to vše děláme jako obvykle abychom dokázali věrnost socialistickému táboru liberálním hodnotám.

      1. Ukrajina by takto mohla poměrně rychle vstoupit do EU. Po částech. Něco Polsku, něco Rumunsku, něco Maďarsku …

     2. Re: Králík´62

      No vy jste se ale vybarvil, takovej škaredej hlodavec!
      Jste zbaštil na oběd minimálně zapařenou vojtěšku, že nám tady prorokujete hen tu další hnusnou válku s Pšonkama.
      A navrch si ještě dovolujete míti pravdu minimálně s těmi blbochytrými bombami, co se jmenujou podobně jako klíček k zámku ve dveřích.
      Nějak jako Dozickej, nabo jak to je…, jo FAB se to jmenuje.

   2. Ale vládní smetáci to občanovi vysvětlí, že je to vlastně pro nás dobré. Po výletech na Tchajwan, kde dostala metál Pekari i Vystrčil, Čína se naštvala. Tchajwan nás vyšplouchl a továrnu staví u Němců.
    Pekari řvala do světa, že je náš úspěch.

    1. Vy to opravdu nechápete jaký je to kolosální úspěch ? Němci nás pochválili, to se nestává často, ač je to hlavní snahou našich politiků. Pekari i Vypraná Myš domluvili na Tchajwanu se svými kamarády pro Němce fabriku. A vyplatilo se, byli pochválení jako již ne od přihlášení na lipskou bursu. A to se vyplatí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *