18 dubna, 2024

Raději český kriminál…

Tak nám Putin vyhrál v Rusku volby a může si říct podobně jako Karel Gott, že tentokrát to opravdu, ale opravdu nečekal. Jeho podpora je naprosto rekordní, protože Rusové přijali jeho náhled na přibližování NATO k ruským hranicím, sdílejí jeho pocit ohrožení vlasti a mají stejný názor na to, co by se s tím mělo dělat. Bojovat bez ohledu na ztráty i následky až do vítězství.

Kecy o nedemokratickém hlasování si Západ může strčit za klobouk. Rusové sami s tím nemají žádný problém a to je rozhodující. Putin zaútočil na Ukrajinu, ustál západní sankce, rozjel válečnou ekonomiku, poradil si s dočasným nedostatkem vojenského materiálu, za jeden den se vypořádal s Prigožinovým povstáním, přeoritentoval obchod do Asie, Rusko přeskočilo v HDP Německo a válka se pro něj vyvíjí příznivě. Rusové to ve volebních místnostech ocenili a i když leckdo v Rusku oplakává nějakého syna, Putinovi to za vinu nedávají. Všechny hysterické výkřiky o nedemokratických volbách jsou sice hezké, ale na funkci to nebude mít vliv.

Před dvěma roky jsem napsal, že Rusové v této válce dělají, co dělat chtějí. Sice tomu jejich stylu vlastně vůbec nerozumím, ale tomu nerozuměl svého času ani generál Manstein, který ve svých denících konstatoval, že německá armáda má všechno lepší, jenže ty mongoloidní hordy z východu mu každý den ukrojily kus území, ať se snažil jak chtěl. Když teď čtu Andora Šándora, ale vlastně i Petra Pavla, tak je to jak přes kopírák. Rusové by neměli vyhrávat, protože jsou to Rusové! …ale stejně vyhrávají.

Mimochodem… v německém zázemí se tenkrát dělo přesně totéž, co se teď děje u nás a to mě děsí. Různí Goebelsové totiž vystupují před masy a ptají se fanatických davů, jestli chtějí totální válku.

A davy odpovídají stejně jako v roce 1943. Ano, chtějí totální válku. Nadšeně pro ni tleskají. Nasadit naše vojáky (a pak i naše děti) na frontě, přisunout henty wunderwaffen, které zvrátí situaci a hlavně věřit neomylným evropským hodnotám, díky kterým nakonec zvítězíme. Už brzy budeme mít tanky Tiger a Panther, už brzy budeme mít vergeltungswaffen, jen se nesmíme bát přitvrdit a psát svá jména na drony, které zabíjejí ruské vojáky. Nenapadne je, že by to jednou mohlo mít následky… Ruské archivy mají nechutně dlouhou paměť. Oni je tam nikdy nepálí ani neskartují.

Stejně jako v roce 1943, ty nadšené davy jaksi nevidí, že Rusko už je v totální válce dva roky. Zatímco tady se pro válečnou ekonomiku neudělalo vůbec nic a stále je důležitější grýndýl než Ukrajina, v Rusku nepřítele nepodceňují. Zatímco my vymýšlíme občanky v mobilu, Rusové staví muniční továrny. Ruská armáda je silnější než na začátku války, má víc mužů techniky, munice i zkušeností a ta ukrajinská má nedostatek všeho. Jako v roce 1943…

Ne, fakt není náhoda, že se právě teď mluví o nasazení evropských vojáků na Ukrajině. Nic jiného než lidské životy už Evropa nemá. Stejně tak není náhoda, že se v uplynulém roce novelizovaly branné zákony ve státech východní Evropy a jsou jako přes kopírák. Když IQ stosedmička začne o něčem mluvit, tak to nemá ze své hlavy, ale někdo to tam implantoval. Mluví o tom, protože dostal rozkazem o tom mluvit. Mluví o tom, protože odteď už podporu válce drží jen goebelsnoviny a goebelstelevize. Válka je prohraná, ale to neznamená, že by se v ní nedalo utratit ještě půl milionu ukrajinských životů a třeba i nějaký ten milionek životů polských, slovenských a českých.

Co na tom, že Rusko posiluje? Sankce nefungují, chce to víc sankcí. Plýtvání ukrajinskými životy nefunguje, chce to víc životů… Hezky salámek po salámku, paragraf po paragrafu, novelka po novelce. Jednoho dne pak někde ve Vrběticích zase něco vybuchne, do Polska zase přilétne zaručená ruská raketa a pak už to pojede. Madam Černochová se o to postará. Hnutí ANO všechny tyto paragrafíčky také posvětilo.

Američané se s Ukrajinou už de facto rozloučili posledním balíčkem (opět nedostatečné) vojenské pomoci a po volbách dost možná vystoupí z NATO. Budou z obliga, jen ještě budou chvíli kasírovat za stíhačky, které dostaneme, až prohrajeme spolu s Ukrajinou… Ale mezitím bychom ještě mohli mít vojenské hřbitovy i tady u nás, když je po nich Rakušan celý říčný. Od června budou moci do řad policie nastupovat i cizinci, takže odvodní komisaře mají už vlastně připravené.

Hele, já asi půjdu sypat hnůj na Strakovku sám, když teda Agrární komora nechce. Lepší český kriminál než ukrajinská fronta…

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

338 thoughts on “Raději český kriminál…

 1. Právě zaznělo od nějaké Zajíčkové (ODS) “ nám tady chybí d e m o k r a t i c k á opozice 😎
  Jim už z toho jebe,

  1. Ano, vedle „konstruktivní kritiky“ nám chybí i „demokratická opozice“. To je jasné jak facka 🤣 No tak hlavně že se všichni kdysi tak posmívali soudruhům za úplně identické kecy.

  2. To je tuším ta kráva co ruší ploty okolo mateřských školek a umyvadla se záchody ze základních škol. Co od ní čekat ?

    1. Ano přesně. Čeština má přece dost slov na vyjádření pohrdání a ta užitečná zvířata si rozhodně nezaslouží být přirovnávána k takové odporné zenstine(slušně vyjádřeno)

 2. Další vzkaz pro případné libtardy v řadách čtenářů diskusí. S tím, jak padnete někde v zákopech UA za ony „evropské hodnoty“, jaksi nepadne i povinnost vašich pozůstalých za vás dál platit hypotéky a jiné dluhy. A protože na to mít zřejmě oni příbuzní nebudou, neb rodina přijde o jeden z příjmů a na pohádky o nějakých náhradách za padlé věří jen skuteční naivové, rozmnoží oni pozůstalí davy lidí bez vlastní střechy nad hlavou. A zkuste si připustit i možnost, že budou vlastníci hypotéčních bank považovat takovýto stav věcí za kýžený a žádoucí.

 3. Co je třeba udělat:
  Podle advokátky Kláry Samkové bude potřeba začít s Českou televizí. „Nejdřív se musí vypráskat to, co je na Kavčích horách. A mít tam několik let kanál, kde se bude jenom diskutovat,“ řekla.
  (PL dnes)

  1. Přesně tohle napsal prožidovský a proruský nacista už před dvěma roky v únoru, když osazenstvo kavek spustilo tu hysterickou protiruskou kampaň.
   Nacista viděl a slyšel, že i do té doby si ta banda do Rusů rýpla, kdykoliv mohla. Pak to ale překročilo všechny meze, pozváním do vysílání takovým hovadům, jako je Mitrofanov, Švamberk a jakýsi zkurvený Lukeš z Ameriky. Nacista je od nich zvyklý na ledacos, ale na tu kampaň čučel s otevřenou hubou.
   Nácek už tehdy psal, že dokud se tomuto uskupení hysterických protiruských kurev (vyjma snad pár desítek techniků) nezatne tipec, tak v tomto státě nikdy nebude klid. Lidi nebudou jednat racionálně a podle zdravého rozumu, ale pod vlivem těch kurev se budou chovat i smýšlet podobně, jako jednali Němci.
   Tehdy pod vlivem Goebbelsovy propagandistické mašinérie a monstrózních pochodňových akcí s Hitlerovými projevy.
   Dneska se pohoršujeme nad tím, jak mohli Němci těm dvěma skočit na lep, vždyť to bylo tak okaté, průhledné a mnozí už i věděli, že stojí první desítky koncentráků.
   Nám se dneska, právě teď, děje úplně totéž.
   Čeští Goebbelsové, co si přivlastnili ČT, vymývají lidem mozky a oni kývou, jak nemocní osli.
   Dokonce i Führera máme! Na Hradě a sami jsme si ho zvolili, jako si Němci sami zvolili NSDAP a Hitlera.
   Nečeká nás nááhodou, opět ruskou rukou a totéž, co kdysi Němce?
   Patřilo by nám to.
   Sice to bude převážně kvůli Praze a strakovce, kvůli lepšolidem, rusofobům, Černochovým, Řehkovým, Dědkům a Vetchým, ale patřilo by nám pěkně po držkách.
   Nacistu by to rozhodně netěšilo a odesral by to úplně stejně, jako všichni – ale na rozdíl od těch v Praze, by tím vůbec nebyl překvapen. Koledujeme si o to, už dlouho.
   Nacista říká, že iDnes je naprosto stejná, v něčem i horší sběř, než jsou kavky.

   1. Ještě blahé paměti v diskusích na Aktuálně jsem občas psal, že v řadě projevů (a to se bavíme o době třeba před čtrnácti lety a více) stačí nahradit slovo rus(ák) slovem ž**(ák) a budou k nerozeznaní od nacistických projevů.

    1. Jj, pákrát jsem pod příspěvky tohoto typu v diskusích na Seznamu napsal odpověď, že daný příspěvek porušuje § 355 trestního zákona. Tipněte si, jak to dopadlo…

 4. V tom mém českém kriminálu
  potetuji svoji hruď;
  pomyslím si na fijalu –
  zavři další Novou huť.

  V ukrajinském zákopu
  nechci nechat nohy;
  radši fízla nakopu
  jako dneska mnohý.

  1. Mmj. – Tyhle výsledky průzkumu docela mění pohled na českou společnost a její schopnost reflexe.

   Sdělovadla a jejich mohutná propagandistická palba nás nutí myslet si, že je stav horší než ve skutečnosti.

  2. A pěkný masakr byla tiskovka Aňáků. FiJalová kampelička, tam se děly věci. Tohle nám čmáryfuci nenabídnou. Sch. tam vypustila takové hrůzy a první reakce novinářské smečky byla otázka na nějakého Krkošku (ANO). Dokonce i takový antibabiš Kmenta, který se v kampeličce začal rýpat, tak se mu dostalo varování od fiJalových mužů, že se má držet zkrátka.

     1. A za nejdůležitější jakýsi šmok v závěru považuje dotaz, zda se ANO přihlásí k prozápadnímu směřování a odhlasuje rezoluci proti Putinovi a vyhlásí společně s vládou, že Putin je náš nepřítel? Vážně vám to, provládní kreténci, připadá jako nejdůležitější problém dnešních dnů? Úplně na mě z toho dýchá soudružská atmosféra konce minulého režimu.

        1. Také bude zajímavé, až se opozice (možná zítra) dostane ke slovu, jestli to budou ti televizní šmejdi dávat také v přímém přenosu.

          1. Já vím, kde to hledat, ale tady jde o princip a rovný přístup jak ke koalici, tak k opozici.

         1. To Jasl:
          Prožidovský a proruský nacista žasne, kde lidi berou tolik času, aby ty kurvy ze strakovky sledovali online, nebo někde jinde, třeba celé hodiny.
          Nacista tolik času nemívá, tak je často povděčen i za to málo, co se ve zkrácené podobě objeví tady.
          Nacista dobře radí Jaslovi:
          Moc to nežer, leze to na mozek. Nacista si taky kdysi myslel, bůhvíjak proti tomu není odolný. Není.
          Když se nacista pokusí něco takového sledovat, třeba i v ČT, tak ho to leda nasere, zkazí mu náladu na zbytek dne a chuť do práce.
          Pak je otrávený, protivný a nechutný na své okolí, které ale za nic nemůže – může za to ta zkurvená česká politika, co už dokáže jenom a jenom nasrat.
          Nepřináší žádné naděje na pozitivní změny, jen negativní, všecko jde k horšímu a do prdele. Dobré a užitečné věci zmizely.
          Nacista už je starý. Strávil tu lepší polovinu života v lepším systému, než je tohle zatracené svinstvo.
          Pamatuje si to, srovnává a pak je z toho zhnusený a nasraný.

          1. 😎 Starý nacisto😁 Já to tak nežeru, jen když už u toho bazmeku musím dřepět, tak to mám puštěné, ale soustavně neposlouchám. Sem tam překliknu a kouknu, kdo tam právě exhibuje.
           V jednom má starý nacista ale pravdu. Některé ty kydy mě dokáží pořádně nasrat.

          2. Podobné stanice a pořady sledujte pouze v případě, že potřebujete nabrat energii na nějakou těžší práci. Třeba kácet stromy, štípat dříví, koulet balvany a podobně. To byste koukal, kolik síly ze sebe vydolujete, když budete hodně nasranej.

          3. Plně potvrzuji. Dodnes pamatuji kolik velkych vzrostlych akatu padlo mou rukou 23.3.2021.

     2. Podpořili jsme, podpořili jsme, prostě jsme podpořili všechno. Úžasné NATO, válku, zbraně, agresi, smlouvu mezi USA a ČR, 500 tis. uprchlíků z Ukrajiny, výcvik Ukrajinců, vojenskou podporu, vyhostili jsme 72 ruských diplomatů, vyřadili jsme Rosatom a navíc zalezeme hlouběji do evropského zadku.

      Podpoříme cokoliv nám zdají!

      ANO je další hrozbou pro nás!

  3. Admirál:

   Průzkum taky ukázal, kolik lidí u nás fandí Pětikolce a kolik fanatiků zde je ochotno jít „papírově“ do války. Taky se ukazuje , že vymývání mozků u určité části obyvatel proběhlo nad očekávání úspěšně.

   Všichni, včetně Vidláka jsme zaregistrovali, že Babišovo ANO přistoupilo na válečnou rétoriku Pětikolky, že Rusko je hlavní viník války a musí být pomocí našich zbraní zastaveno, vyhnáno a poraženo. Babišovo uřeknutí při volbě prezidenta, že by se kvůli Polákům nehnal do války je mu úspěšně otíráno o hubu a i když to Babiš neustále dementuje, je mu to houby platné. Vlastně ani nechápu, proč to Babiš dementuje? Vlastně vím a proto ho volit nikdy nebudu, je stejnej jak Pětidemolice.

   1. celý zase nějaký přepodivný scénář.
    Původně měli grilovat Babiše, že napsal o lipánkovi, že je zmrd a děti vyženil.
    Očekávala bych, že se Babiš bude bránit litaniemi o tom, co on podstoupil se svým schizofranním synem na demonstraci .
    A konzistentně zopakuje, že je za mír, jak to činí už dva roky.
    A ne…
    nakonec z toho je celostranické políbení fialova prstenu!
    VŽDYŽ SI MUSÍ BÝT BABIŠOVCI VĚDOMI, ŽE JE TO BUDE STÁT HLASY NĚKTERÝCH DEZOLÁTŮ.
    takový obrat ANO v přímém přenosu… co za tím stojí??

    1. Těžko říct, ale hypotézu bych jednu měl.

     Vzpomeňme, jak Angela blahé paměti zadupala na Babiše, že s SPD žádná kopulace nebude. A nebyla; hrozba byla zřejmě účinná.
     A teď to vypadá, že by se mohlo přihodit, že by Andrejovi nic jiného nezbylo, protože pětikolka se páriů Babišova střihu štítí.

     Je možné, že hrozba (jejíž obsah neznám, jen se podle Babišova tehdejšího konání dohaduji) stále trvá, Babiš má stále nůž na krku a když bude koalice s Okamurou, nůž řízne. Tak Babiš dělá všechno pro to, aby byla možná kopulace i s někým jiným než je Okamura.

     Můj pocit prostě je, že Babiš strašně stojí o to, aby pětikolka akceptovala, že on vyznává v zásadě stejné hovnoty jako oni. Pak by mohl nastat (pro loutkaře jistě kýžený) stav podobně jako v USA: republikáni vs. demokrati, jedni za 18, a druzí, to si každý dopočítá sám.

       1. Myslí,. že se zde ta tiskovka velmi přeceňuje. Babiš je pragmatik, prostě se je snaží napálit na jejich hřišti ( podle jejich pravidel, kde jsou vše jen slova ), proto to „my vždy podporovali Ukrajinu“ byla příprava na útok na Piráty, že byli ještě nedávno proti NATO. Prostě řekl vše podle jejich pravidel, ví že jsou to jen slova, ale hlavně jim tím neumožnil přenést diskusi na pouhé grilování ANO, že není dost hodnotové. Za mne čistý pragmatismus. Konec konců Vy jste psal Vaší teorii, která je také životaschopná. Nemyslím si, že by dnešek jakkoli měnil koaliční potenciály. Pokud bylo ANO – SPD možné před měsícem, je možné i dnes.

        1. A co když Andrej mluví to, co chtějí lepšolidé slyšet jako fijálák před volbami a pak náhle otočí jako fijálák po volbách? Malé f je schválně.

 5. Ale kdepak, tihle na Putina nepotahnou, na to si zjednaji lidi. Jejich poslanim je boj na domaci scene, jak pravil jeden z podobnych veleduchu.

 6. Obcas tu probleskonou ruzne odhady ukrajinskych ztrat, nejcasteji kolem pul milionu, to opakuji i zapadni (pro-rusti/realisticti) komentatori MacGregor nebo Ritter.
  Zeleskeho vyjadreni o 30 tisicich ani nebudu rozebirat.

  Muj problem s tim uz nejaky cas byl, ze tech pul milionu se rika prakticky uz od Bachmutu.
  A ze tam to byl nejaky masakr, pak pokracovala slavna ofenziva, pak prisla Avdiivka, pak bylo treba „stabilizovat“ frontu…
  Takze ja jsem si to soukrome uz pred casem odhadnul na kulaty milion a k tomu hodne (kolem milionu?) zranenych. Milion proto, ze sit nemocnic na Ukrajine ani pred valku nebyla nic moc, pojisteni zadne, vsechno pekne hotove.
  To vsechno s prihlednutim k nasovemu pouziti ruskych FAB bomb. Zvlaste video vybuchu te 1500kg vas prinuti zaokrouhlit ztraty nahoru.
  Pak tu mame nejake ty dezertery do Ruska a do Rumunska.

  Dneska vysel rozhovor s byvalym sef genegalem polske armady:

  https://www.rt.com/news/594486-ukraine-losses-millions/

  Pise podstatne hur, nez moje pesimisticne odhady:
  “They are missing over 10 million people. I estimate that the losses should be counted in the millions, not hundreds of thousands. There are no resources in this country, there is no one to fight.”

  No, a aby nebylo pochyb, ze ten Polak se neplete, tak senator od nejlepsiho pritele Ukrajiny si zaletel do Kyjeva, aby jim sdelil dve veci:

  1/ ze naprosto nechape, jak muze byt odvodovy vek do armady 27 let, nebo proc to vubec chteji snizovat na mizernych 25. Kdyz by prece mel jit KAZDY, protoze se jedna o obranu vlasti.

  2/ No a pak taky ze pomoc z USA by nemeli brat jako dar, protoze to samozrejme budou muset splatit. Nezapomel dodat, hned jak budou moct.

  https://www.rt.com/news/594478-graham-ukraine-draft-more-recruits/

  To jenom aby bylo jasne, co ceka na ty, kteri se nechaji zblbnout Vetchym a pod., a jak dobre to s nami nas nejlepsi pritel mysli.

  1. Prožidovského a proruského nacistu by velmi zajímalo, kolik raketometů RM-70 Vampire stát na UA dodal a kolik raket k nim.
   Dále by pak nacistu zajímaly počty dodaných BVP-1 i BVP-2, které se do roku 2022 nacházely na území ČR ve stavu „dlouhodobě uložená technika“. Sám nacista ví o jedněch kasárnách, redukovaných v podstatě jen na strážní + auto + řidičskou rotu, kde se obou těchto BVP, nacházelo přesně 45. Byly tam ještě v roce 2018, kdy tam měl nacista nějakou práci a viděl garáže otevřené. Podle všech zpráv, které odtamtud přicházejí, jsou všechna BVP i většina osazenstva pryč, zůstává tam jen strážní rota, která má hlídat sklad ND.
   Ví tohle někdo přesněji, než hrubým odhadem, co nám později Rusové spočítají i s úroky?

 7. OT
  Zástupce velitele Azova Sergej Cisařuk navrhuje, aby se brigády mohly mobilizovat samy.

  „Jediný spolehlivý způsob, jak urychlit mobilizaci, je umožnit bojovým brigádám, aby se s tím vypořádaly samy. Je to jednoduché, brigáda dostane seznamy od TCK a sama vyhledá vyhýbače. Bojovníci brigády mají mnohem větší zájem na doplnění brigády, takže úplatky nepomohou,“ píše.

  Věří, že průzkumná rota brigády bude schopna mobilizovat sto mužů týdně – „a nebudou to staří dědci, které teď přivádějí, ale vybraní vojáci, kteří celou dobu utíkali před zraněnými veterány sloužícími v TCK“.

  Dříve velitel 118. brigády TRO Stuženko prohlásil, že by měli být „stříleno do kolena“ za odmítnutí vystoupit z auta na žádost vojenského komisaře, protože „tvrdá mobilizace“ je nutná.

  Bývalý velitel Ajdaru Dikij řekl, že pokud se vyhýbači začnou shromažďovat do skupin, veteráni je „začistí tak, že z nich nic nezbude“.
  https://t.me/stranaua/147482

  1. Ministr dozimetrů a šifrovaných mobilů pro děti včera v Ústí říkal, že si váží odhodlání a odvahy ukrabanderů bojovat za svou vlast a vládu. Zajisté zajistí hladký průjezd banderovic verbířů až do Chebu a zpět, aby si odvezli všechny ty hrdiny, kteří stojí dopoledne před markety na parkovišti pro invalidy a rodiče s dětmi.
   Z ulic Karlových Varů opět zmizí podivná ruština, která zůstane jen ve školách a na sociálce.

  1. Tak se to Havlovi povedlo.
   Dobre si pamatuju, jak kroutil hlavou, proc se zapad SSSR vubec bal, vzdyt na vsechno v rude armade bylo rezate…
   Tohle jelito, „anarchokapitalista, libertarián, programátor, bitcoinista, volič Svobodných“, ma tolik zamereni, ze si v tom shonu zapomel sehnat nejake dokumenty o Hiroshime a jak rychle se to tam „vycistilo“.
   Na druhou stranu takovych skoda nebude, mozna se i prihlasi na frontu dobrovolne.
   Darwin by k tomu mozna i souhlasne pokyval hlavou.

  2. pithart:

   Tohle je blb a jeho kecy zajímají jen podobné blbce, kterých je sice dost, ale pořád né zas tolik, aby to mohlo ovlivnit ty , co tyhle zbraně obsluhují. Prostě ví hovno a hovna i vypouští.

 8. Vidláku, ten boj mi pořád něco připomínal. Už vím. Cestu prince Velena pro Večernici poté, co neudržel nervy a nechal se Mrakomorem vyprovokat v cele. Ten mu vykopnul louč a vypařil se. Hned poté Večernici unesl k sobě na hrad.
  Velen ji sám musel jít vysvobodit a dostal radu, ať se nikdy, za žádných okolností nepodívá za sebe, ani nezmění směr pochodu na cíl. A Mrakomor jej pronásledoval dusotem koní, padajícími kameny, dokonce fiktivní propastí. Protože to zvládnul (tentokrát mu nervy neujely), došel na hrad. Pro konečné zapíchnutí zlosyna sice potřeboval pomoc zvenčí – Slunečníka, ale tu pomoc dostal až na konci cesty, kdy on sám to celé vybojoval.
  Ten motiv, že se hrdina nesmí otočit, jinak zahyne, se vine mnoha pohádkami. Ty nejstarší obsahují Ježíšovo nabádání, že kdo položí ruku na pluh a otáčí se, není hoden. Ještě starší je příběh je ze Sodomy, kdy se Lotova žena otočila.
  Já vím, jsou to jen příběhy z knih. A dobře se na to dívá.
  Ale….., proč mi ty Mrakomorovy překážky tak připomínají ty úhybné a matoucí manévry komory a dalších? Namísto padajícího kamení najednou milí lidé od policie, televize neútočí…. .

  1. Bravo!

   Nejsem žádný teoretik literární tvorby, ale jsem přesvědčena, že pohádky ztělesňují stoletou moudrost lidu. Ostatně přísloví taky. Jistě, mohou být výjimky, to vždy a všude, ale nejsou podstatné.

  2. Kluci, všechny vaše rady by byly mnohem hezčí, kdybyste mi je říkali na náměstí, až tam vedle mě budete stát a dívat se na policejní kordon. Kdybyste v druhé ruce měli vidle nebo alespoň megafon.
   Také byste zjistili, že většina vašich rad je nepoužitelná, protože já nejsem Hitler a z mých projevů ženský nedostávají orgasmus a chlapi nejsou ochotní někoho zamordovat. Mám nabroušené pero, ale jinou mocí nevládnu.
   Dokud budu dostávat rady z gaučů, tak se vpřed nepohneme. Až je budu dostávat z náměstí, tak to bude podstatně lepší.

   Já se prostě jen rozhodl, že z gauče vstanu a udělám něco víc, než jen budu psát o tom, jak je všechno v prdeli. A dělám. Pracuju s tím, co mám a ne s tím, co bych chtěl. Pracuju jak umím a ne jak by to bylo zapotřebí.
   Ale nedal jsem nikomu ultimátum, že nejprve musí něco udělat, abych se přidal. Prostě jsem šel a pustil se do toho. Dokud tohle neudělají víceméně všichni, tak jsou všechny rady na nic.

   1. Vidlák:

    Samozřejmě máš Danieli pravdu, ale naše společnost je nastavena jinak a nemusím chodit nijak daleko. Ti mladší volí Piráty, další v tvém věku zobají rozinky v Pětikolce a na mě se dívají, jako na malomocného, který potřebuje hlavně porozumění a soucit, neboť volím SPD.

    Lidí, jako seš ty je málo. Rozumíš politice a máš (na svůj věk ) přehled (a předvídavost) o politické šachovnici a jsi o několik tahů ve předu. Tvoji vrstevníci to tak intenzivně nevnímají, makají aby uživili rodiny a pro samou práci nemají na politiku tolik času. Když mají volno, chtějí se bavit a politikou se nechtějí zabývat.

    Možná se probudí, až budou muset s flintičkou narukovat do války a opustit pohodlí života na který si zvykli, nebo až zase vylítne do povětří nějaký sklad zbraní ? A Pražáci? Ti se neprobudí nikdy.

    A já? já jsem rád, když ráno vstanu a nic mě nebolí, když se dobře najím, dám si pivko, nebo dobré kafíčko, když svítí sluníčko a je teplo. Samozřejmě nadávám na Pětikolku a ostatní prodejné politiky, kteří dělají politické kroky, které nás okrádají a tahají nás do války, ale všichni kolem mě to vidí naprosto opačně. Dokud si ekonomicky činné obyvatelstvo neuvědomí reálné nebezpečí, nic se nestane.

    My důchodci už nikoho nezajímáme, nemáme politickou moc a jsme pouze trpěni, navíc ujídáme ten chlebíček a blokujeme domy a byty.

    Dokud se neprobudí většina ekonomicky činného obyvatelstva 30-60 let , nedá se nic dělat. Jediná možnost jsou dnes volby, které by muselo dnes vyhrát SPD, aby byla nějaká změna.

    1. Nepodceňujte důchodce. Je jich docela dost. A když přijdou k volbám, můžou leccos ovlivnit. Letos bude krom června, taky příležitost na podzim. Třetina republiky bude mít možnost volit do Senátu. Tak potlačit lenost a přijít ! A omazat o hubu Pětikoalice ten podraz s valorizací.
     Aby to nedopadlo, jako předloni, kdy se díky malé účasti dostal za Jihlavsko , do druhé nejvyšší ústavní funkce Taiwanec Vystrčil.

   2. Tuhle sem vas zahlid na Twiteru a mluvite zcela dobre. Je to poslouchatelny.
    Neco udelat. Tady jde o vyber prostredku , vo jejich efektivitu , nacasovani /timing/,
    nekdy min znamena vic …
    Neco udelat a vsichni..Ne kazdej se hodi. Nejde vo prvomajovy pruvody..
    Muzeme videt/vedet , ze tem co se neco zdarilo, nebyli amateri.
    A kdyz, tak premysleli konstruktivne a pozitivne..
    Meli nejakou taktiku a nepotaceli se vode zdi ke zdi , automatickyma reakcema,
    na skutky vrchnosti. Vo kterych vrchnost vi predem a ocekava.
    Mysli nejdrive jak dlouho je potreba a potom pracuj , rikaji germani..
    Predevsim je zde moment prekvapeni. Kdy oponent couvne vo prvni krok.
    Protoze predpoklada a ceka opakovani ; protesty a reci.
    Tedy, co je opravdu nelehky a nesnadny.
    Nejde se nikdy do plnych do kordonu s dalsima zalohama po ruce , hned za nima.
    Uz sem psal , rozptylit ty zkoncentrovany kordony na mensi skupiny ,
    na vsecky strany.
    S holejma rukama to nejde ,proti presile se pouziva selskej rozum.
    Vzdycky se vyplati hledat nejdriv slaby mista.
    Nebo vylakat oponenta ,kde muze bejt prinejmensim zneutralizovanej.
    Dale metody Kung Fu , vyuzit protivnikovu silu a energii, otocit zpet proti nemu.
    Nevyloucil bych ty gauce. Vrchnost je vzdycky zavisla na podanych.
    A kdyz si podany nevsimaji vrchnosti…
    Jedna se o vladu reakcionaru a kdyz jejich reakce uderi do prazdna ,nemaji dopad.
    Dopad na verejnost je co chteji a potrebuji , pocitaji s tim dopredu ..
    A reakci na jejich akce a utoky.
    Zaplavovat verejnost Fialou a spol ,je samozrejme neco s cim pocitaji a
    maji zadarmo mega propagandu .
    Vysokou a presycenou uroven pozornosti ,sou stredem pozornosti vsech ,
    okupovali tak pozici nejvyssi dulezitosti ,nepostratelnosti , ve vedomi kazdeho ,spousty nekonecnych detailnich nutelovych informaci o jejich dulezitosti a totalni zavislosti vsech na nich. To zajistuji.
    Snizovani vsech a vseho reagovanim, /to je co chteji/, na jejich stale
    nizsi uroven a vyctu ubohosti..
    A neustaly opakovany privaly informaci vo nich..
    Opozice tak hraje umyslne a nebo neumyslne v holportu s vladou a posice vlady posiluje. /Jeden z dulezitych prostredku demokracie/. Kdyz je potreba aspon..
    Myslet a venovat se ceste z marastu demokratu a oddelit se od nich ..
    Ukazat ,ze je neco jinyho nez voni ,venovat se a vydat se na cestu za lepsim ,
    taky protoze tady brzy nebudou a s nima odejde to horsi.
    A kdo a jak vyplni to vakuum , az nebudou a cim?? /Think big/.
    A kde je spravna a samostatna cesta pro narod , kde je smer ,kudy se vydat
    a za jakym cilem..A kde je aspon samostatna diskuse ,navrhy, nezavisly na dnesni vrchnosti…./Na misto malopolitickych hastereni ,vzajemne ubijeni, napr. Vrabela/.

 9. Je to smutné, ale musíme pochopit, že KoZa na této válce postavila svoje životy – doslovně a nic jiného než porážka Ruska pro ně neexistuje.
  Všude slyšíte „vítězství Ruska je porážky Evropy a to nedovolíme“
  A proto opravdu naženou naše děti na bojiště. Už vás rok na to připravují a podle zfanatizovaných davů na internetu, se jim to daří.
  Takže tady máme zfanatizované vlády, zfanatizované davy a už stačí jen jiskřička a pápá.
  Proto Vidlák burcuje, protože pokud si lidé zavčas neuvědomí, že až začnou pro cizí úmysly umírat otcové a synové, tak už bude pozdě.

     1. Obávám se, že Lipánek byl osvobozen od tělocviku, jako většina Pirátů, a sedmdesátiletý pán bude nad jeho fyzické síly 😀

        1. Alef:
         No mně vůbec připadá, že se KoZa snaží, aby se umlátil smíchy, když už to nejde vojensky.
         Ovšem jak se Lipánek na tatami uklání Putinovi……..jéžíškunakřížku! To bych chtěla vidět!

        2. Jojo řeporyjec by si pro odvahu dal svou obvyklou lajnu a pak ji omylem fláknul Lipánkovi, to by asi smíchy zabilo více lidí než jen Putina.

   1. A existuje způsob, jak to zvrátit? Loutkaře argumenty nepřesvědčíte.
    Příští Volby (pokud budou) vyhraje Babiš (pokud bude), jen záleží jak moc, ale ochotná část ODS či Pirátů se přidá. Teoreticky může Volby ještě vyhrát Pětikolka (pokud se začnou dít zázraky). Takže se Loutkaři budou poslouchat dobrovolně a nejspíš i nad rámec požadavků.
    A bude Loutkařům nakonec vadit, že se pozabíjí mezi sebou Rusi, Ukrajinci, Češi, Poláci, Slováci, … ? Že se jejich státy zadluží tak, že doprodají veškeré zbytky? Cui bono?

    1. V drevnich dobach Kydu jsem myslel, ze burcovanim a trpelivym vysvetlovanim a informovanim situaci zmenit jde.

     Po nekolika poslednich volbach v rade, hlavne tech prezidentskych, si to uz nemyslim.

     1. Já myslím, že to jde – ale musíte být slyšet. Zatím jsme slyšet jen velmi málo.
      Zatím je hlas rozumu (Vidlák) přehlušen hysterickým jekotem mainstreamu. Proto nikoli poprvé píšu, že taky potřebujeme vlastní média, dostatečně hlasitá. – Jourová to ví a proto by ráda některá média „vyhladověla“.

      Kromě toho: jistě víte, že když na výletě vyrazíte a nějaký čas kráčíte špatnou cestou, nepřiletí v ten ráz věrtoljot, aby vás odnesl hbitě a střelhbitě a zdarma na klíčové rozcestí. Pěkně si to odšlapete zpátky – a pak znovu. My v ČR kráčíme blbě nejméně deset let, ba i déle… budeme rádi, když vrtulník přistane aspoň na střeše americké ambasády.

      1. K vyhladovění médií: pokud bude obsah stát za to, ráda zaplatím měsíčně nějakou rozumnou částku, aby mi bylo umožněno ho číst.

      2. Na vypjaté emoce a hysterické vřískání racionální argumenty prostě nefungují. Fungují pouze ještě silnější emoční výlevy. To tvrdím z titulu své profese.

  1. Zeby zacat sirit nejaky novy narrativ, ci aspon heslo ze padnut na Ukrajine miesto Ukrajincov co zdrhli? … Bo dnes to vidia ludia tak, ze porazit Rusko … a vidia len to pekne, my zvitazime, Rus odtiahne (preco by preboha odtiahol, ked ma vyhodu) … NIKTO nerozmysla ze padnut na Ukrajine … a preto je ta vojna a porazka Rusa a pomoc Ukrajine prijimana

  2. Vidlák sám by potřeboval vyburcovat.

   Co uděláte, když se vám čtyřletý dítě bude chystat zapálit byt? Budete burcovat slovy nebo budete řvát a chytnete mu tu ruku než to udělá, nedbajíc jeho křiku a slz?

    1. No, jelikož jsem moderní máma a mým úkolem je vychovat malého člověka aby respektovalo své potřeby a pocity a umělo s nimi pracovat. Aby bylo schopné sebereflexe a umělo přijmout konstruktivní kritiku. A tak bych mu vysvětlila, že hrát si se zápalkama je nevhodné pro člověka jeho věku a že oheň je sice dobrý sluha, ale zlý pán, načež bych se poté z ulice s pýchou dívala společně s hasiči na náš bývalý byt.

     1. Já jsem váš gender spolehlivě rozpoznal podle přechodníku v ženském rodu („…nedbajíc jeho křiku…“), ale jak to poznal Anonym, to je věru záhada!

     2. Bohumil:
      Máte to všichni nakřivo. My mívali otevřený krb, takže bylo záhodno, aby už v raně batolecím věku děti věděly, co to obnáší. Což se dělá takto (outlocitné duše ať dále nečtou) Zapálí se sirčička a ukáže díťátku. Díťátko po ní radostně sáhne a sevře ohýnek v tlapičce, sirka samosebou okamžitě zhasne, takže popáleniny prosím veškeré žádné. Akorát pak půl hodiny utěšujete a nynáte řvoucí dítě – ale zaručuju vám, že to zakládá absolutní a celoživotní respekt k ohni.

      1. Jojo. Můj synek byl takovej uvozhřenej a svéhlavej. Nešahej na tu vosu, píchne tě! A šups a ještě prstíček přitlačil. Nesahej na ten sporák, je to horký! A šups s vítězným pohledem, jak nad matkou vyhrál. V obou případech pochopitelně následoval děsnej řev. Někdo si to holt musí s vlastním přičiněním vychutnat do samého dna.

       1. Katango.
        protože tak jako tak zaváží hlavně osobní zkušenost. Moje zvídavá starší sice hořící oheň pochopila, ale do hrnku s vařicím čajem a na žehličku si taky musela sáhnout extra.

       2. Dneska nejdrive hystericky rvou a jeci vitezne a dopredu
        ,aby si pak zduvodnili,
        ze si musi hrat namisto sirek, s atomovkama.

 10. Mimo ruské volby, zato k volbám v Česku, aneb o českém rynku:
  Ten nemluví s tím a ten zase s tím, a tak je česká politická scéna rozmělněná. Babiš není alternativa, Okamura razí heslo „proti všem“ a ví, že jeho dosah mu bude stačit tak akorát na finance za volby bez faktické vládní odpovědnosti, ČSSD jsou piráti 2.0, KSČM nulový potenciál, Rajchl loví známé tváře jako Haška, který pak se vší vážností prohlašuje, jak bude razit levicové myšlenky v silně pravicovém uskupení, 2 % Macinka jde do koalice s 2 % Šlachtou, a tak bych mohl pokračovat donekonečna. A proč? Jednoduše, každý má tak velké ego, a tak velké naděje (bohužel ničím nepodložené), že je nedokáží potlačit ve prospěch národních zájmů. A tak se mohu jen ptát – opravdu jste pronárodní a vlastenečtí? Odpověď je záporná, protože v každém jiném případě byste museli myšlenku národovectví a vlastenectví povýšit nad vlastní ješitnost.

  O tom všem a ještě více rozboruje Harryp:

  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2024/03/18/na-domacim-rynku/

  1. Počty, počty, počty.
   Malá jiskřička tu je.
   Babiš určitě nebude mít většinu.
   Určitě nevytvoří koalici s Piráty a STAN.
   SPOLU půjdou opět spolu, protože připosránek nedovolí odchod TOP a KDU do věčných lovišť. A tím pádem padá koalice s ODS.
   A pokud SPD nasbírá tolik hlasů, že Blbíš bude MUSET vytvořit vládu s něma, máme vyhráno.
   Proč? Protože SPD ať je jaká chce bude brzdit Babiše v provádění pičovin a opozice mu půjde opět po krku, takže bude opět „hodný“ Babiš.
   Takže vykašlete se na volení 2% stran a volte SPD!!

    1. Pokud Babiš vyhraje volby, tak nemusí koalovat s nějakou stranou, ale může si vyďobat zbývající poslance, na vyšší místa za vyšší plat.

   1. Souhlas.

    Důležité bude, aby mělo SPD co nejlepší výsledek, aby byla možnost sestavit s ním pohodlně vládu. A i kdyby nakonec ANO dalo dohromady vládu s ODS, tak i přesto to bude mít vliv na její směrování.

    1. A co tady troubim uz mesice ?? Toto, cili hrat na jistotu = volit SPD, je jedina sance pro pristi volby. Ruzni Rajchlove, apod. jsou za techto okolnosti zemeskudci, odcerpavajici kvuli svym nesmyslnym ambicim (to v tom lepsim pripade) hlasy do propadnuti.

       1. Ale Vidlak to tu vidi a snad ho to presvedci ze co ma delat. A on ma vliv na miliony ! Vidlak poruci – my nasledujeme !

  2. Internetova alternativa ma konecne moznost byt aktivni a vzit situaci velmi jednoduse do svych rukou.
   Staci vyhlasit a udrzovat kampan „ANI HLAS BEZ KOALICE!“.
   Ale jak vidite vyse, hlas rozumu prevazi: volte mensi zlo.
   Mysleli jsme to dobre, dopadlo to jako vzdycky.

   1. Plně s Vámi souhlasím. Otázka je definice koalice. Je Stačilo již koalice nebo se musí ještě s někým spojit ? Já v tomto beru jako velmi rozumný Vidlákův názor volit do EP srdcem, i když ne úplné pidiprojekty, a do sněmovny podle výsledků EP. A také tam už nutit ke koalicím.

    1. A není nesmysl teď do EP volit Konečnou ze Stačilo, a ji tam i dostat, a potom volit o ni oslabené Stačilo do PS, a nechat propadnout hlasy?

     1. Sxhopnost některých lidí vymyslet ty nejšílenější konstrukce, aby vysvětlili, že je vše marné a nic nefunguje, mne asi nikdy nepřestane udivovat.

    2. STACILO nestacilo.
     Jak dlouho uz je STACILO na svete? A ja ani nevim, kdo v te koalici je, krome kunkalky Katky.
     A takovych nas budou cele zastupy.
     Musi se jednat o zcela zretelnou a citelnou narodni alternativni frontu ANF v co nejvetsim spektru mimoparlamentnich opozicnich stran. A ne, aby clovek premyslel, jestli uz stacilo, anebo nestacilo.

     1. No nechlubil bych se zrovna tím, že nevíte kdo je ve Stačilo, to opravdu není jejich vina. Za mne jde nejen o kandidáty, ale i o jejich podporovatele.

      1. A vy bez googlovani vite, jake subjekty jsou ve Stacilo sdruzeny?
       Co byste mi byl schopen rici k osobe pana Krajca, jejich kandidata?
       Neplette si politiku se soutezi inteligence.
       Jinak vase vytka potvrzuje moji uvahu: ted nejde o to pretahnout nerozhodnuteho volice, nybrz sjednotit stavajici opozicni volicstvo.
       Zatim ale alternativa jen hloupe vydira a urazi: kdybyste se vice snazil, s nasimi kandidaty byste se seznamil!
       (Kdybych to byl byval vedel, tak….atd.)
       A ze o nas nic nevite, neni nase vina. Dobre tedy, ci je to pak vina? Moje? Ceske televize?
       Ma alternativa takovy program, ze ho bez CT neudela verejne znamym? Nac pak volit takove chudaky?

       1. Obávám se, že si pletete role. Já jsem volič, ne člen stačilo. Proto ta první osoba množného není na místě. Já za ně ani nijak neagituji, jen se mi nezdá vhodné, aby se v alternativě tvrdilo, že je nějaká jediná správná strana, ať už kterákoli, a ostatní je špatně. To by byla stejná netolerance názorů jako u libtardů.

        Můj názor je, že pokud jsem zodpovědný, hledám a zjišťuji si. Pokud bych to nechal na informacích, které ke mně připlují, mohl bych také skončit jako volič pětidemolice.

 11. Věcný komentář výsledku prezidentských voleb v Rusku od Paroubka.

  https://vasevec.info/komentare/vladimir-putin-vyhral-volby-na-cele-care

  To podstatné je tady:

  “ Podle Centra Levada se pohybovala podpora činnosti prezidenta V. Putina od 80% ruských občanů v září 2023 (proti bylo 17%) po 86% podporujících občanů v únoru tohoto roku (proti bylo 11%). Tato čísla v podstatě korespondují s výsledkem prezidentské volby v Rusku, když o tomto víkendu získal Vladimir Putin podporu cca 88% ruských občanů. “

  S tím žádná Šiškynova metoda ani hysterické záchvaty intervijuků ani když Lipavský bude kousat koberec nic nenadělá.

  1. To je sice pravda, ale představa Lipavského, kterak kouše koberec, je nádherná.
   Kdyby nic jiného, já bych dal Vladimíru Vladimíroviči hlas už jen proto.

   1. Že jo, také mne ta představa nadchla. Kéž by se ta informace dostala i na Krym, až tam bude po válce Lipánek na té vysněné dovolené.

    1. Třeba mu naservírují „jedlý peršan“ (koberec). Teď se dortíky dělají v roztodivných tvarech.

     OT: Jeden celkem známý tenor dostal k šedesátinám od kolegů skleněný nočník, ve kterém bylo věrohodně naaranžováno čokoládové lejno a zalito močí z prvotřídního koňaku.

     1. Čokoládové lejno k narozeninám jsem viděl, neměl jsem sebemenší vůli ochutnat, zrakový vjem je strašně silný.

      Ale Lipánkovi jistě nachystají nějaký tradiční, ale již nefunkční, koberec.

      1. To by mě nerozhodilo – u mě je chuť k jídlu ovlivněna dominantně vjemem čichovým, vypadat to může jak chce.

       S tím koňakem by to asi bylo horší. Kdysi pod vlivem literatury jsem koňak ochutnal a byl jsem velmi, velmi, ale opravdu velmi zklamán. Francouzský pětihvězdičkový. – S tím jsem smířen, není všechno pro všechny. 🙂

       Ovšem dovolená na Krymu, ta je pro Lipavského jaxtvořená.

         1. Dobrá vodka* po mýdle nechutná. Ani po ničem jiném. Chutná – po vodce.

          */ Ruská nebo v nejhorším finská, žádná jiná. Slavnostní pití. Klidně dám i stakan nebo i dva (2 dl) a jsem střízlivý. Kolegy pivaře druhý den bolívá hlava. Mě ne. Mě by zase „zabilo“ těch jejich 8-12 piv.

        1. Jsou jídla nápoje i jídla, která se musíte „naučit“. Mě léta nechutnala červ. řepa, jako příloha nebo salát
         U koňaku začněte s arménským n. gruzínským, jsou trochu nasládlé a „mýdlo“, jako některé franc. nepřipomínají.
         A potom zkuste třeba Martell. Je to lepší než dneska módní karibské rumy, ale musíte se „propít“.

         1. A smysl ? Připomíná mi to kolegu, bývalého kuřáka, jak si sem tam nadává jak mu to nechutnalo, jak mu bylo blbě, kolik ho to stálo a jaká to byla práce se to odnaučit. A to měl ještě štěstí, že jej nepotkala žádná nemoc z kouření.

          1. Smysl není, jako u čehokoliv jiného z luxusních potravin a nápojů.
           Je to dobré, když tomu přijdete na chuť, ale není to nic k životu nezbytného. Když nepřijdete, umřete klidně i bez toho.

           Železitá voda, jak tvrdil Švejk poručíku Dubovi

          2. Tak to souhlas. Pokud něco ochutnám a je to úžasné, k tomu neškodlivé, tak super, ale zvykat si mi nepřijde rozumné.

          3. Rozlišujme chuť a závislost.

           Jinak s váma souhlasím. Na co se učit jíst, co mi nechutná. Jím, co mi chutná, v rozumné míře i to, co mi škodí. Nehodlám se totiž snažit proniknout mezi „lepší lidi“, co si daj suši radši než svíčkovou. A já dělám moc dobrou.

       1. Já si přesto myslím, že těžko soudit, dokud nezažijete. Ani já na to jak pokrm vypadá moc nedám, ale toto bylo prostě už moc.

       2. Mnó, takový Gruzíňák – blahé paměti – ještě z sovětské Gruzie.

        Ale ne ten ze svobodné gruzie – ten se nedá – alespoň ten co vozí k nám.

      1. Oni ty dortíky dělají jako jedlé cokoliv. Psací stroj, kalkulačka, kytice růží, spící kočka …
       Neskutečné množství práce – a pak se to za chvíli sežere. [;>))
       Zvláště jsou tím proslulí židovští cukráři ze Lvova – a taky z Těšína.

       1. Kozy, pinďoura, pinďoura v erekci…Ve slaném to můžete mít dokonce jako pinďoura s kondomem a ejakulátem z majonézy.

        Jediný, co se mi kdy líbilo z antropomorfního jídla, bylo novorozeně udělaný z masa, to bych si dala. Ale já jsem zvrhlík.

        1. Tak to je druhá věc ze zdejšího seznamu, co bych nedal. Ale doktoři to prostě mají jinak. Musejí aby mohli dělat své poslání.

         1. Pravdu díte a děkuji, že ji díte. Musíme bejt krapet zvrhlíci, byť pouze verbální. To byste koukal, jaké řeči se vedly na mejdanech na ubytovně Psychiatrické léčebny Kosmonosy.

  2. Jeste bych dodal, ze Levada je neziskovka financovana z USA, takze to urcite nebudou Putinovi slouhove.
   Delali peknej vyrval, kdyz se pred casem museli zaregistrovat jako „foreign agent“, jak je to mimochodem v USA nutne uz skoro 100 let.

   pozn. neplati pro Israel

  1. srbský prezident Vučič se nechal slyšet, že do 100 dnů bude jasno, jaký směr to nabere.
   Jaké informace má, to nevím.
   Já vnímám, že situace houstne, media melou čímdál pitomější desinfo.

   1. Ano. Finále se kvapem blíží. Opět to bude díky 5k o nás bez nás. S obilím a gryndýlem bych si hlavu už vůbec nelámal.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *