18 července, 2024

Můj milý válečný deníčku …

… musím si udělat pár poznámek, protože až o téhle taškařici, co se dnes děje, budu vyprávět svým vnoučatům, tak mě budou mít za prolhaného barona Prášila (to v lepším případě) nebo za starého senilního dědka, který si už nic nepamatuje.

Doba je dnes velmi zajímavá, události běží překotně vpřed – však posuď se mnou …

Členem Putinovy úderky snadno a rychle

Nevěřil bys, milý válečný deníčku, ale slovo „mír“ je dnes sprosté slovo a jeho vyslovení je přímo ideozločin. Ti, kdo nechtějí válku a vzájemné zabíjení lidí jsou dnes hanlivě označováni jako „chcimíři“ a taky Putinovi agenti, proruští dezinformátoři atd., přičemž členem tzv. Putinovy úderky se člověk může stát i jen tím, že si zachoval normální racionální myšlení, tedy známý „selský rozum“. Ono totiž úplně stačí, že člověk má jen jiný názor než vládnoucí parta, která zastupuje zájmy cizích mocností (na což mimochodem máme i nějaký ten § v našem trestním řádu) proti zájmu většiny Čechů a hnedle je označen jako hen ten proruský šváb. Mít vlastní názor v naší verzi demokracie je povoleno, ale jen za předpokladu, že souzní s vládními narativy. Jakýkoliv jiný vyslovený názor je posuzován ostřížím zrakem a trestán … samozřejmě demokraticky. Nějak se to nepříjemně podobá době minulé, kdy sice byla Ústavou zajištěna svoboda projevu, ale o svobodě po projevu tam už nebyla ani zmínka.

Mainstreamovými médii jsou dnes adorováni tzv. „chciválkové“ – to jsou ti, kterým dělá radost, když se lidé navzájem zabíjejí. Samozřejmě říkají pravý opak, tedy že jsou pro mír, ale znáš to, můj deníčku – podle ovoce poznáš je. Tak tito ušlechtilí a protěžovaní lidé chtějí mír nastolit tím, že do válečného konfliktu budou dodávat v podstatě neomezené množství zbraní na zabíjení lidí. Další zajímavostí pak je, že „chciválkové“ mají neodolatelné nutkání bojovat do posledního „chcimíra“. „Chciválkové“ si o sobě očividně myslí, že jejich hodnota je moc vysoká na to, aby riskovali svůj život tím, že půjdou příkladem, tedy na čele povedou oddíly udatných bojovníků do válečné vřavy.

Nepřítele uchechtáme k smrti

Ono těch zajímavostí je více. Tak třeba ten arcilotr Putin má podporu 81% občanů RF a náš udatný signalista by platil zlatem za podporu 8,1%, ale přesto jím vedená vláda pětidemolice je vyzdvihována jako ukázka demokratického vládnutí (které by mělo spočívat na principu vlády většiny), ale v tom Rusku je totalita jak řemen.

Teď něco k teorii války – až do nedávna platilo, že úspěch přináší přečíslení v několika oblastech, jako jsou počty vojáků, jejich motivace, schopnosti válečného hospodářství atd.

A tady to je, můj milý válečný deníčku, nejzajímavější, protože nová doba přináší úplné novinky a nenechává tak ve válečné teorii kámen na kameni.

Co se týče počtu vojáků, tak se rýsuje malinkatý problémek, v novém jazyce bychom řekli, že stojíme před „výzvou“. Svoji armádu jsme si rozprášili, základní vojenskou službu zrušili, kasárna výhodně zpeněžili stejně tak jako všemožné válečné zásoby. Laik by snad i řekl, že jsme si naši válečnou mašinérii zdařile vytunelovali. Nemáme nic – od tkaniček do bot, přes ty boty, zbraně a náboje až po ešusy pro vojáky. Tolik potřebné vojáky nemáme ani kde ubytovat nebo nakrmit, což ovšem vůbec nepřekáží naším „chciválkům“ neohroženě snít o mobilizaci. No, přiznám se, milý válečný deníčku, že pokud je strategií našich válečných plánovačů uchechtat k smrti osazenstvo nejvyššího velení našeho dnešního nepřítele (který nás celkem nedávno zachránil od fyzického vyhlazení) a tím tak useknou pomyslnou hlavu té hydře, pak na to jdou celkem záludně a fikaně, což by mohlo slavit i úspěch. Takže v tomto bodě si musím poznamenat, že doby, kdy platilo, že základním předpokladem pro vítězství je přečíslení 3:1 jsou, jako překonané dávno za námi.

Další podmínkou pro dosažení konečného vítězství a konečného vyřešení ruské otázky se až dosud považovala patřičná motivace bojovníků, jak na válečném poli, tak v podporujícím zázemí. Nemůžu si nějak pomoci, ale řekl někdo „chciválkům“, že motivovaná má být naše strana a demotivovaný má být lid nepřítele??? Nějak mě to rozum nebere, můj milý válečný deníčku, protože tak nějak přemýšlím, zda-li to nemají tam nahoře nějaké pomotané. Nezdá se mi, že je zrovínka nejmoudřejší okrást důchodce, všem všechno zdražit a tím výrazně snížit životní pohodlí většině a pak očekávat, že se za další pokračování tohoto trendu budou lidé bít jak lvi a nasazovat i vlastní životy, aby tak zvyšovali bohatství všech Bakalů, Křetinských a jiných, kteří je odírají až na kost. Ale asi tomu moc nerozumím, naši bratia by povedali – „Som z toho voľaký zmätený“… Naštěstí naše nejvyšší velení aktuálně moudře rozhodlo, že tolik potřebnou válečnou jednotu utužíme a zpevníme tím, že se s těmi bratiami přestaneme bavit … stejně se projevili jako správní hajzlové, tedy „chcimíři“. Otázka motivace bude nějaká zapeklitá, protože hrdinní Ukrajinci z bojiště hlásí, že v oblastech , kde převažují etničtí Rusové je pro ně celkem nebezpečno. Údajně tito etničtí Rusové správně nepochopili výhody zákazu ruského jazyka, zákazu ruské výuky svých dětí a proradně spolupracují s ruskou armádou, což se projevuje mj. tím, že okamžitě napráší ruskému velení koordináty většího seskupení jejich ukrajinských osvoboditelů. UA vojáci jsou dezorientováni jak včely v lese, protože nemají jasno v tom, zda jsou v roli okupantů nebo osvoboditelů. Myslím, že tady přípravu k válečné motivaci ukrajinští soudruzi malinko zanedbali … asi jim špatně vykomunikovali vzkaz Porošenka „Naše děti budou chodit do školek a škol, jejich (ruské) budou zalezlé ve sklepech…“ a taky asi nějak špatně vykomunikovali výhody dětských hrobečků v „Aleji andělů“.

A asi nejzajímavější na konec – jak jistě víš, můj milý válečný deníčku, válka má tuze velikou spotřebu všeho, hlavně vojenské techniky a munice. Myslím, že i tady můžeme přepsat teorii války, protože ostrou tužkou správně vyplněná excelovská tabulka následovaná zdařilou barevnou powerpointovou prezentací se jeví jako naprosto dostačující. A pokud ne, pak máme v záloze ostrou prosbu. Očividně se dnes již inženýrské myšlení nenosí, v kurzu je právě to powerpointové myšlení, protože jak jinak si vysvětlit, že jsme po dobu válečného konfliktu nevyrobili ani jeden tank ani jedno dělo … Inženýrské myšlení by velelo okamžitě se začít připravovat, zahajovat potřebnou výrobu, ale ti naši „chciválkové“ budou mít jisto-jistě nějakou záludnou a tajnou strategii, protože např. místo rozšíření stávajících hutních kapacit je promyšleně uzavřou. Navíc přichází s dalšími nápady, kdy nově postavit nějakou takovou fabriku je zhola nemožné … znáš to, můj milý válečný deníčku, …. žabičky kuňkalky, žížalky, krtečci Křemílci a další – vždyť by jim ta stavba fabriky rozbourala jejich domečky a tím bychom jim způsobili psychickou újmu v jejich zvířecím životě.

Věřím, že arcilotr Putin musel vyčlenit své další nejlepší teoretiky, aby zkoumali naši strategii přípravy na válku zavíráním průmyslových kapacit, stejně tak, jako určitě zkoumali záludnosti tzv. „Ťokovy soutěsky“.

Nepřítele na prach rozdrtíme ostrou prosbou

Otázka dne tedy je, jak „nezaviněně“ a „nevyprovokovaně“ zahájit 3. světovou válku a v ní porazit jadernou velmoc. A nutno říct, že nápadů je mnoho. Co nedoháníme v motivaci a válečné výrobě, to doháníme plamennými řečmi a právě těmi nápady. Ostatně v čele máme nejkompetentnější osobu ze všech – nějakou madam Leyenovou. Tato osoba se vyznačuje např. tím, že o post EU nejvyšší ani nestála, takže na něj nekandidovala. Ale pak ji přemluvili a ona řekla, že to tedy vezme … když jinak nedají. A mezi námi děvčaty – kvalifikaci má výbornou, jako ministryně obrany zdecimovala Bundeswehr více, jak Rudá armáda Wehrmacht v roce 1945. Nezapomenutelné je její strategické rozhodnutí začít šít uniformy pro těhotné tankistky nebo na přehlídce nahradit chybějící kulomety v obrněných transportérech načerno natřenými a vysunutými násadami od košťat. Tak ona je původní profesí tuším gynekoložka, takže možná i proto jsme v pi** … já vím, já vím, do deníčku jenom spisovně, ale tohle se prostě nedá …

Nicméně situace se vyvíjí podle očekávání „chcimírů“ – Američané, jak je jejich zvykem, konflikt zdárně rozfoukali a teď, opět jak je jejich zvykem, vítězně ustupují do předem „připravených pozic“ a ponoukají EU, abychom za jejich zájmy bojovali s nasazením našich životů a peněz. Scholz nic moc, zatím nám trošku váhá, protože si ještě jeho rodina pamatuje ten grandiózní výprask, který v ruských stepích Němci obdrželi, ale Macron, to je jiná – potupná porážka Grande armée je již zapomenuta, takže nastal čas si dojít pro novou nakládačku …

Musím si zaktualizovat vtip:

Diskutuje Macron a Scholz nad otázkou, kdy je nejvhodnější doba pro napadení Ruska. Scholz říká – Emi, my to zkoušeli začátkem léta a … a nedopadlo to. Macron se zamyslí a říká – Olafe, my to zkusili trošku dříve a taky to nedopadlo. Poslouchá je Si a pohotově odpovídá – pánové, nejvhodnější doba je právě teď!! Neodkládejte to, začněte, zaútočte hned! … Rus staví a buduje jak zběsilý a bude potřebovat celkem dost válečných zajatců …

38 thoughts on “Můj milý válečný deníčku …

 1. Krásně jste to sepsal , pane Dvořáku ! Čtu a bavím se , jenom by to bylo mnohem veselejší , kdyby to všechno nebyla pravda. Takhle je to takový hořký úsměv, od slova hoře odvozený… Ale za to autor zápisků do deníčku nemůže. Dobře, že je to zaznamenáno, budoucí generace budou žasnout.

 2. myslim ze do denicku patri i to ze putin zazracne prezil asi 5x svou smrt. a rusove rozflakali bunkry u bachmutu a v adejevce polnima lopatkama, zachodovyma prkynkama ukradenyma v charkove, nez je z tama vyhnal chrabry banderovec. jo a fab bomby navadi chipama z tatramatek

 3. Já budu tvrdit,že Zelenský a další,musí být souzení za genocidu Ukrajinců.
  Oni pomohli tomu,aby vzniklo toto vyvražďování Ukrajinců a Rusů.
  Pak je otázka,proč jsou u toho nejvlivnější židé,proč si zase na sebe přivolávají trest.

  1. Zvladnout denicek neni lehky..Ma obsahovat sdeleni vnitrnich prozitku dojmu , pocity ,
   intimni myslenecky, sentimentalni vzpominky na zazitky ..
   Nikoliv ironizujici kritiky sbirky informaci sebrany a
   zprostedkovany ze vseho co zrovna lita kolem..Autor neni ani ve valce,
   takze originalniho ,bezprostredniho a valecnyho nema nic..
   Doporucuju se nejdriv podivat na Hrabalovy Morytaty a Legendy.

   1. Tak se na ně podívejte a klidně se potom předveďte. Do té doby raději mlčte než psát trapné pokusy o kritiku.

    1. Vylizte si …..co mate nejradsi ..
     Vase marny touhy a navody na predvadeni ..
     Abych snad kles na uroven nakych vasich pseudovalecnych poddenicku a jejich pod nadenicku..
     Umlcovani je na programu vlady, tak se snazivci snazi , se ze vsech sil ,
     ve spolupraci s vladou ,s urady, snazite se napomahat a kolaborovat ..
     Nejste sam.

 4. Myslím, že virtuální realita hen těm chciválkům zaplnila prostor jejich dutin lebních.
  No a tak jsou přesvědčeni, že levou zadní Rusovi nakopou zádel a donutí ho až k slzám.
  Stačí jen chvíli sledovat například ministryni obrny a jejího Řehku, kinderministra, hradní gumu nevyjímaje.
  A spoustu dalších přicmrndávačů.
  Všichni si myslí, žejsou chytří jak rádio.
  Nu což, tak to dopadá vždycky po kompletním výplachu mozku.

  Nám ostatním, zdá se, nezbývá než vyčkat, až se ti blbouni vyblbnou a historicky totálně znemožní a budou spláchnuti do septiku.

 5. Ve skutečnosti Napoleon začal asi o 2 dny později než Hitler.

  Vysvětlit Macronovy komentáře se snaží leckdo, viz níže.
  On je trochu z divokejch vajec a rád se odlišuje. Např. navazoval kontakty s Putinem ještě během války, kdy už to pro ostatní bylo fuj. Že je NATO klinicky mrtvé je taky jeho výrok

  https://foreignpolicy.com/2024/03/01/russia-ukraine-war-macron-troops-nato-france-eu/

  „Macronovy komentáře lze chápat spíše tak, že tváří v tvář blížícím se americkým volbám a potenciálnímu vakuu, které vzniklo v důsledku neschopnosti Spojených států poskytnout vedení, chtěl Evropany mentálně připravit na potenciální nutnost shromáždit vlastní vojáky k zadržení ruské hrozby. To dává smysl nejen vzhledem k návratu Evropy k dobývání a válčení, ale také na pozadí politiky Spojených států: Přední mocnost NATO má nyní prezidentského kandidáta, který vyzývá Rusko k napadení evropských spojenců, a Kongres, který nedokáže oddělit domácí politiku od naléhavých a kritických zájmů národní bezpečnosti USA. I kdyby Biden zůstal u moci, odmítavý postoj Washingtonu ke členství Ukrajiny v NATO se v nejbližší době pravděpodobně nezmění. Bez ohledu na to, co se stane, musí Evropané promyslet bezpečnostní a obranné důsledky nabídky členství Ukrajiny v EU za několik let. Macron tedy možná nabízel dlouhodobější perspektivu.“

  1. hmm … no původně jsem tam měl, že začal později, ale je otázka, co se bere za zahájení. Napoleon totiž mašíroval přes Evropu na zlého Rusa a ani mezi historiky není až tak shoda, kdy vlastně tedy počítat zahájení tažení na Rusa.

 6. Krása Davide! Váš článek mi udělal dobře. Budete-li mít v deníčku trošku prostoru, dopište tam prosím stať o naší „slušnostdočesképolitikypřinášející“ bolševické korouhvi s interesantním vousem střiženým „nakundičku“. Je to přece jen současný nositel morálky a jeho první politručka nositelkou vkusné módy… prej. Na tyhle vlastizrádce by mělo být v deníčku trochu místa. Velmi děkuji.

 7. Na ČAT24 právě sledujeme po mnoha letech v přímém přenosu sjezd KSČ(b), který bude časem narušen vystoupením ztroskotanců a zaprodanců.

 8. Fiala má zřejmě nějakou tajnou zbraň o které nevíme. Možná mu Arabela půjčí kouzelný prsten nebo si od Tří veteránú půjčí kouzelný klobouk a nabrnkne si tři, čtyři divize… jinak by tak přece nemohl mluvit, to by byl za blázna…

   1. Anebo jablka, aby signalistovi narostl dlouhý nos. Mám dojem, že signalista už takové jablka snědl a nasává zkažený luft, jednou v Bruseli (skloňuje se podle vzoru „prdel“), nebo za velkou louží.

 9. Dvě události dnešního dne

  Makron: Nemáme před sebou žádnou velkou sílu. Rusko je střední velmoc s jadernými zbraněmi, ale jeho HDP je mnohem nižší než u Evropanů, nižší než u Německa a Francie.

  Putin: V Moskvě byla 19.4. otevřena výstava k 210. výročí dobytí Paříže.

  1. Myš:
   Jojo. My máme HDP, oni jenom nerosty, pole lány a fabriky, srágory…………..a čtvrtinu vší pitné vody na zeměkouli, na to se rádo zapomíná.

 10. Připomněl bych jeden výrok E.M.Remarqua : „Myslel jsem, že lidé jsou proti válce. Ale ukázalo se, že hodně lidí je pro válku. Zejména ti, co do ní nemusí. “

  Letos v létě to bude 110 let, kdy začala Velká válka . Tenkrát se taky zdálo, že vraždu následníka trůnu nemožno nechat bez odezvy, a že Srbsko musí být ztrestáno. A že to pro c. a k. armádu bude hračka. ( do švestek jsme doma ! )
  Dodnes se neprokázalo, že by s atentátem měla srbská vláda něco společného. A ti šťastnější do švestek doma byli. Ale až do těch pátých.

  1. Jo kdyby jen do pátých švestek. Praděda v tom byl od prvního okamžiku (rukoval ještě před válkou v roce 1913 , k. und k. Landwehr Infanterieregiment No.28 Pisek ), prošel si srbským tažením, pak bojoval v Haliči, za Brusilovy ofenzívy padl u Dněstru do zajetí, no a domů se vrátil jako ruský legionář (5. střelecký pluk T.G.M.) až v červnu 1920.
   Kdyby se dneska probudil, nakopal by Řehku a Afroameričanovou do prdele.
   Ale řekl bych, že ti šťastnější se vrátili až po pátých švestkách, švestky dozrávají v září, v listopadu 1918 bylo už po švestkách.

   1. V ledny 1918 ,Masaryk pribeh do Petrohradu za Leninem, potom se prohlasil
    vrchnim velitelem vsech Legii a ty ihned predal pod francouzskymu veleni
    generala Janina. Od te doby byly Legie soucast francouzske armady.
    Jako napr. zulukafri ,arabsky muslimove z kolonii a pod.

   2. To Crusader: je to možná trochu off topic, ale určitě byli v Písku osmadvacátníci ? Těm se přeci přezdívalo “ Pražské děti“ a sídlili v Praze. To byli ti, kdo přešli do ruského zajetí, údajně i s kapelou.
    V Praze -Vršovicích je dodnes ulice 28.pluku.

     1. Problém je v tom, že c. a k. branná moc se dělila na armádu, Landwehr (zeměbranu) a domobranu .
      IR (infantry regiment – řadový armádní pluk) No.28 skutečně sídlil v Praze, říkalo se mu Pražské děti, ale do zajetí nepřešel, byli rozdrceni ruskou přesilou a část jich do zajetí padla.
      IR No. 11 (opět řadový armádní pluk) samozřejmě sídlil v Písku.
      Jenže praděda narukoval k Landwehru.
      Takže LIR (landwehr infantry regiment) No.28 sídlil opravdu v Písku (stejně jako IR11) https://www.kk8lir.cz/lir-nr-28-pisek-pisek
      a třeba LIR 11 sídlil v Jičíně.
      Z Landwehru se později staly střelecké pluky pod stejnými čísly
      LIR 28 se jako součást 42. zeměbranecké pěší brigády a 21. zeměbranecké pěší divize účastnil balkánského tažení a tažení na Východ (mimo jiné bitvy u Gorlice).
      Velitelem brigády a později divize byl jeden z tvůrců prvorepublikové čs. armády a známý potížista (Masaryk ho fakt vůbec neměl rád) c. a k. polní podmaršálek a armádní generál (generál III třídy) prvorepublikové čs. armády Alois Podhajský, zemský vojenský velitel na Moravě a generální inspektor čs. branné moci.

      1. Ono je to navíc ještě složitější, protože zeměbrana se ještě dělila na rakouskou a uherskou zeměbranu (důsledek rakousko-uherského vyrovnání).
       Nejlépe se to dá vysvětlit na současné organizaci amerických ozbrojených sil.
       Společná R-U armáda – něco jako US army, federální armáda pro celé území státu
       Císařsko-královská zeměbrana (Landwehr) a Královská uherská zeměbrana (Honvéd) – něco jako Národní gardy jednotlivých států, použití jen pro daný stát Unie nebo část státu (Rakousko (landwehr) nebo Uhersko (honvéd), nelze použít landwehr v Uhersku a obráceně).
       No a domobrana (Landsturm)- něco jako německý Volkssturm za WWII

       Společná armáda spadala pod Ministerstvo války Rakousko-Uherska, Císařsko-královská zeměbrana spadala pod ministerstvo zemské obrany Rakouska a Královská uherská zeměbrana spadala pod ministerstvo zemské obrany Uherska.

       Za WWI byly společná armáda a zeměbrana na stejné úrovni, obojí spadalo pod ministerstvo války R-U.

 11. Francie již připravuje kontingent, který bude vyslán na Ukrajinu, v počáteční fázi bude čítat kolem 2000 vojáků, prohlásil Naryškin. Jeho komentář má k dispozici agentura TASS.

  Francouzská vojenská jednotka na Ukrajině se stane legitimním a prioritním cílem ruských ozbrojených sil.
  https://t.me/tass_agency/237971

  Francie připravuje kontingent k vyslání na Ukrajinu, prohlásil ředitel SVR Sergej Naryškin, jeho slova citovala tisková kancelář tajné služby.

  „Současné vedení země se nestará o smrt obyčejných Francouzů a starosti generálů. Podle informací, které obdržela ruská zahraniční rozvědka, se již připravuje vyslání kontingentu na Ukrajinu. V počáteční fázi to bude kolem dvou tisíc lidí,“ uvedl šéf SVR.

  Jak poznamenal Naryškin, francouzská armáda se obává, že tak velkou vojenskou jednotku nebude možné bez povšimnutí přemístit a umístit na Ukrajinu.

  „Stane se tak prioritním legitimním cílem útoků ruských ozbrojených sil. A to znamená, že ji čeká osud všech Francouzů, kteří kdy přišli na území ruského světa s mečem,“ zdůraznil.

  Naryškin poznamenal, že Paříž je viditelně znepokojena zvýšeným počtem Francouzů zabitých na Ukrajině. Podotkl, že prezident Emmanuel Macron bude muset dříve či později odhalit veřejnosti nepřístojnou pravdu, ale snaží se tento okamžik co nejvíce oddálit.

  Zároveň se Elysejský palác podle SVR domnívá, že počet mrtvých Francouzů „již překročil psychologicky významnou hranici“.

  „Zveřejnění takto citlivých údajů je schopno vyprovokovat občany k protestům, zejména na pozadí masových protivládních protestů zemědělců po celé zemi,“ dodal šéf zpravodajské služby.

  Podle šéfa SVR francouzské ministerstvo obrany neoficiálně přiznává, že takové ztráty v zahraničí Paříž nezná od války v Alžírsku ve druhé polovině 20. století.

  Naryškin připomněl, že jen když ruská armáda 17. ledna zničila místo dočasného rozmístění cizinců u Charkova, zahynuly tam desítky francouzských občanů, a od té doby „se takové údery staly v ukrajinském konfliktu normou“.

  „Vojenské vedení se obává nespokojenosti mezi sloužícími středními důstojníky francouzské armády. Mezi mrtvými je jich ‚neúměrně mnoho‘ a již v současné fázi jsou problémy s hledáním ‚dobrovolníků‘ pro rotaci a ‚nahrazení vysloužilců‘ v ukrajinském TVD (divadle vojenských operací. – pozn. red.),“ vysvětlil ředitel SVR.
  https://ria.ru/20240319/ukraina-1934285797.html

  1. Zrovna ukazovali celou brigadu, ktery se vzdali s pdminkou ze nebudou vymeneny
   zpatky na U.
   Putin vyplaci za zabiti zoldaka ,cizaka vetsi premie. Rus doufa, ze budou mit sebou naky tanky ,helikoptery a vozidla , za ty je majland.
   Dyz zacnou padat ty rusky bomby , kazdej mluvi vo pekle.
   A ministr, politik , diplomat , zpozdenej , za urovni , nevopraveny automaticky
   pracky, vo Alziru.

 12. Nezapomenutelné je její strategické rozhodnutí začít šít uniformy pro těhotné tankistky nebo na přehlídce nahradit chybějící kulomety v obrněných transportérech načerno natřenými a vysunutými násadami od košťat.
  To je snad text z Černých baronů!😂😂

  1. Ona je symbolem, ona je nadějí.
   Ona je světlem naděje pro všechny blbé, že i oni to mohou někam dotáhnout.
   Proto ji tak milují ..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *