18 července, 2024

Proč?

Proč zemědělci vysypali hnůj právě před řeporyjskou radnici? Proč se rozhodli pro takto razantní protest? Proč si nevybrali jiný terč, kterých naše vládní politika nabízí takřka nepřeberné množství?

Oni to tam ve Strakovce i ve Sněmovně ještě nepochopili… Už toho prostě bylo dost! Ne, nejde o tragické vládnutí Petra Fialy. Blbců v dějinách bylo a ještě bude. Politiků, kteří chtěli víc, než mohli, ti by vydali na telefonní seznam. Nejde o vládní sekundanty, nejde o Helenu Langšádlovou, která rezignovala, protože neměla lajky. Nejde o Vondru, který dělá volební kampaň jak vetešník. Nejde o Stanjuru, který brzy přijde s dalším konsolidačním balíčkem, protože ten první bude na houby.

Nejde dokonce ani o Danuši Nerudovou, která nastavila nové ynteligenční dno české politiky a zároveň nás ujistila, že má ještě velké rezervy. Nejde o to, že vláda dělá špatná strategická rozhodnutí, která jsou drahá, ale zato nefunkční. Takových hlasování už naše republika zažila… Rozkrádalo se tu, odklánělo se, korumpovalo, dělaly se neodmítnutelné nabídky… už jsme tu prostě měli všechno.

Ale poprvé v našich novodobých dějinách se za to naše Pětikolka nestydí. Poprvé se k tomu hrdě hlásí a z rozvratu státu si udělali program. Poprvé v našich dějinách se politici netají tím, že chtějí SNÍŽIT životní úroveň. Fialův poradce, Křeček, přímo řekl, že vládním programem je omezení zemědělství a že to mají „nařízené“ z EU.

Poprvé v našich moderních dějinách byly chyby, hlouposti, omezenost a tupost prohlášeny za hodnoty a to tak velké, že účel světí prostředky.

Pokud někdo vystoupí proti ničení této země, může se proti němu použít jakákoliv lež, jakékoliv nálepkování, jakákoliv sviňárna. Pera nastrkané v řiti, polonahá obézní ženština posypávající se hlínou jsou prý hodny úcty, ale řádný život a obrana toho svého je opovrženíhodné jednání.

Pavel Novotný je symbolem této doby. Je symbolem toho, že co je dovoleno Jovovi, není dovoleno volovi. Je symbolem toho, že proti obyčejným lidem není žádná neúcta dost velká. Je symbolem výsměchu, symbolem křiváka s dobrou ochranou, symbolem šmejda, kterému jde liberální demokracie na ruku.

Někdo tomu musel říct dost! Někdo musel říct, že takhle se to tady prostě dělat nebude, i kdyby za Novotným stálo deset Rakušanů a patnáct Fialů. Někdo prostě musel říct, že na každou svini se vaří voda i když má krytí od politické strany, která si jeho prdel vzala za svou tvář.

Jasně, možná to dopadne jako vždycky. Po pár dnech euforie se jednota rozpadne, státní mašinérie se otřepe a až se zemědělci přestanou držet za ramena, tak si je rozeberou pěkně jednoho po druhém. Byrokracie má vždycky dost času…

Ale nikdo nemůže zpochybnit, že někdo se té kreatuře postavil… a to s takovou razancí, že se Pavlík celé úterý vzmohl jen na velmi krotký tweet. Dnes hnůj… zítra by to mohlo být ještě horší. Každý pohár trpělivosti se jednou naplní a poslední kapka nemusí být největší. Lid nelze v jednom kuse znásilňovat. Zvíře nelze pořád jen zahánět do kouta. Smát se lidem do očí, to se nakonec vždycky vymstí.

Ještě se nic nestalo. Nikdo nebyl zraněn, nedošlo na žádnou majetkovou újmu. Nic neshořelo, ani jedno malé koťátko nepřišlo k úhoně.

Vládo, přemýšlejte! Vaše zpupnost dohnala zemědělce k dvaceti tunám hnoje v Řeporyjích, protože to Pavlík prostě přehnal. I vy to přeháníte. Fakt myslíte, že jdete správnou cestou? Myslíte, že nemusíte brát ohled na nálady mezi lidmi?

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód. Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“

343 thoughts on “Proč?

 1. Zase padla nějaká zeď a svět je zase o kus šílenější a krutější místo.
  Ano, na počátku staly hesla, ze slunce již nevyjde nad Slovenskem a nedovolme fasistum ovládnout zemi…hysterka Vašaryova , Šimečko, co po volbách prohlásil, ze použije všechny způsoby k odstavení vlády.

  V následujících dnech byla údajně plánována schuzka vucic , orban a fico. Možná proto atentatnikovi klovl kdosi do hlavy.

 2. „blbíš napsal: 15 května, 2024 (16:45)
  Tak se nám vyjádřil i „náš“ president, prý:
  “Útok na slovenského premiéra Roberta Fica je odsouzeníhodný, ať byl motivován čímkoliv. Měl by být varováním, kam může vést prohlubování agresivity ve společnosti, uvedl Pavel.“…. „.

  Se vším, co „blbíš“ v komentu napsal, domrtě souhlasím.
  Jenom ta slova, která PePa107 ve skutečnosti napsal, jsou drobounce odlišná – cituji – „Měl by být PRO NÁS varováním, kam AŽ může vést prohlubování NEVRAŽIVOSTI A agresivity ve společnosti.“
  Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/robert-fico-slovensko-strelba-ohlasy-fiala-babis-eu-politici.A240515_152414_zahranicni_hovo

  S těmi pěti slovíčky navíc je význam napsaného přece jenom malinko jiný, než „citoval“ blbíš. A s takto formulovaným vyjádřením vlastně nelze nesouhlasit. Ta formulace je zcela neutrální. Dokonce kdo nemá v místech, kde má být mozek, nasráno, je schopen si sám udělat úsudek, kdo ve skutečnosti tu NENÁVIST a agresivitu v naší, a tím spíše ve slovenské společnosti generuje a dále rozdmýchává.

  Žel, té naši společnosti chybí lídři formátu Roberta Fica. Máme jen politické kreatury, které se atentátu jistě obávat nemusí.
  L.

  1. Slovy Pro Nás myslel My Král. Takže varoval sám sebe před dezoláty, chcimíry a zemědělci. Pochopil jsem to správně?

   1. Prosím pěkně pane L. Nekoukl byste prosím na nějaké překlady světových autorů do češtiny, zda tam nejsou nějaké drobné nepřesnosti, jež trochu mění smysl toho, co nám chtěl autor sdělit ?

  2. Odsuzuje se , odsuzuje se, spatnej cin ,odsuzuje se pred odsouzenim ,odsuzuje se ,melo by se, varuje se prede vsim varuje se ,pred varovanim ,varuje vazne se ,
   prohlubovani prohlubuje se ,agesese, nevrazuje se , souhlasi se ,jenom odlisuje se ,
   formuluje se formy se ,vyjadruje se , nelze nesouhlasit se ,usudek sam se, nenavistuje se ,dokonce se generuje ,generaluje se ,rozdmych se ,krea turuje a ale nemunduruje se a nemudruje se se a neatentajuje potom se .
   Nemusiseneobavaseujistuje …A. nicabyseneudelasezase..Mamesejakoprase..

 3. Presne informacie: jedna rana do brucha , jedna rana cez brucho do bedrovej kosti, jedna rana do ramena…. Prestrelene crevo, pecen, z niecoho krvaca v brusnej dutine nevedia to najst…. V skratke … nic dobre

  Tuto další depeši jsem dostal ze Slovenska

   1. Já vím, že se o takových věcech má mlčet. Je to moc intimní.
    Kéž by to byl fejk. Jestli není, tak co nejvíc držet palce.

    1. Z tiskové konference ministrů obrany a vnitra SR z nemocnice v Banské Bystrici.
     https://www.youtube.com/watch?v=es3HTsxmicA
     Ministr vnitra Matúš Šutaj Eštok
     Šlo o politicky motivovaný atentát. Z předběžného výslechu vraha je jasné, že se k atentátu rozhodl po prohraných prezidentských volbách. Prý jde o 71 letého spisovatele a přívržence opoziční strany Šimečky Progresivní Slovensko.

     1. Pruser pro ochranku , v cele s ministrem,nejen nezabranili predem ,
      coz je hlavni ukol.A ministr a zodpovednej za bezpecnost pred utokem,
      este keca.

 4. Doufám, že premiér členské země podivně zvráceně (hodnotové) EU přežije.
  Přeji hodně sil a doufám, že Fico přežije, kdo se umí modlit, prosím zkuste to….

  Je to celé o to šílenější, kdo je údajně atentátníkem na voliči a demokraticky zvoleného politika.

  Už nyní je utrpení Fica, krev a bolest i šok obyčejných lidí nejen na rukou střelce,
  ale také na rukou těch politiků a mediálních štváčů a hyen proti Ficovi ….i z ČR.

  Nedávná slova samotného Fica 10.4.2024 a sama jsem si je poslechla:
  ****************
  „Voliči Progresivního Slovenska v ulicích oplzle nadávají vládním politikům
  a já už jen čekám, kdy se tato frustrace, intenzivně prohlubovaná Denníkem N, SME či Aktualitami
  přetaví do vraždy některých z předních vládních politiků, a to nepřeháním ani milimetr,“ prohlásil Fico.“
  *****************

  Nepřeháněl, a pane Fico nevzdejte to!

  Nestačí, že se přeruší kampaň, bude třeba pokání a trest,
  za toto musí nést plnou a trvalou odpovědnost každý,
  kdo proti Ficovi štval,
  každý takový je vlastně viníkem….
  Byly překročeny veškeré červené čáry!

  1. Slečno Aneto Zicklerová, možná maličko ubrat toho patosu, ale jinak dobrý.
   My neznabozi, co sotva dáme dokupy Otčenáš, my si musíme vystačit s držením všech čtyř palců.
   Uživatelé okružních pil, si musí vystačit se zbývajícími.
   Každopádně ale, mučedníkem a vykřičníkem pro všecky ty Deníky N, je pan Fico už teď.

 5. Tehdejší volič SPD Balda je znám jakožto vrah z SPD. Tento spisovatel je tedy vrah z Progresivního Slovenska! Stejná logika a to SPD nemusím extra.

 6. Útočník na slovenského premiéra byl identifikován jako Juraj Cintula, 71letý spisovatel, známý jako příznivec levicově-liberální strany Progresivní Slovensko.

   1. To i Zdeněk Kovář a David Kozák.
    Z toho zatím vůbec nic nevyplývá.
    Snad jen to, že oba byli v problémech, které stát mohl řešit a vyřešit, ale nechtěl.

 7. Najde se někdo, kdo tu zasírá debaty a je evidentním adorantem vládních zmetků. Je schopný vystřelit alespoň dvě zásadní rozhodnutí, která ulehčují a zpříjemňují život lidem v kotlince? Zatím je to jedna jobovka za druhou.
  „Česká televize dostane od operátorů informaci, jestli máte internetové připojení Televizní poplatky neporostou tak, jak bylo původně ohlášeno. Platit je ale budou i domácnosti, které mohou přijímat vysílání po internetu. Zákon zároveň přiškrtí sponzorské vzkazy ve vysílání ČT.“

   1. A Koudelka vedel. A vedel , nikdo nedbal, zeme je plna ,co plna preplnena , agentu Kremlu, horce varoval ,general rozvedcik taky nedbal,
    ze Kremlu , ze prichazi mraz i burta zmrzne na kost.Naraz.
    Ja sem varovani dbal..Dal sem na dvere , cedulu , strileni na pristich 14 dnu zakazano..
    Ale ,ze to takhle dopadne ..

 8. To jsou plné tlamy pravdy a lásky a tak to dopadá.
  Dost často se mi vybavuje scéna té lidovecké, hysterické čubiny. Děcko za krkem a řvala na Babiše ksicht na ksicht.

 9. Jak to bylo tentokrát?
  Střílel ryzí demokrat
  anebo jen včelka míru
  dělala do Fica díru?

  Není jich tam celý úl?
  Ladiku, no ty jsi vůl.
  Včelaři od pravdy lásky
  zpívají milými hlásky

  že to kokot nabil pušku
  porovnal si hledí, mušku
  pak mu sama vyšla rána.
  Nebyla to žádná strana.

  1. Přesně :
   Všecky ty „radující se“ diskutéry, ve tři ráno posbírat, nebo ještě lépe – bez předchozího upozornění jim posbírat sociální dávky. To by snad bylo ještě účinnější..
   Obě média mají k dispozici osobní údaje diskutérů, minimálně iDěs ano.

   1. Nedoufejte, že to jsou většinově pobírači socdávek.
    Děsí mě, kolik mezi hejtry vídám známých – všechno SŠ a VŠ s velmi slušným životním standardem.

 10. Ta libtardí banda se svými pokryteckými bláboly o ohrožení demokracie, co se předhání v ostrém odsuzování násilí, je k blití. Ve skutečnosti jim je líto akorát toho, že když to Fico přežije, bude z něj mučedník a pak už s ním tuplem nehnou.

 11. Výstřely šly údajně z několika směrů. Perfektně načasovaná křížová palba. Ten chudák co ho zatkli je slovenský Lee Harvey Oswald.

   1. To byla Amerika a provedli to potomci kolonistů, dobrodruhů, vrahů a defraudantů všeho druhu.
    Kontinentální Evropa podobný móresy, jako střílení presidentů a premiérů, dost dlouho neznala.
    Teda možná až na Itálii, ale tam vždycky byly takové horké hlavy. Ostatně takový Al Capone, ten
    taky nespadl z Marsu, žejo. Olofa Palmeho do toho nepočítám.

 12. Tak se nám vyjádřil i „náš“ president, prý:
  “Útok na slovenského premiéra Roberta Fica je odsouzeníhodný, ať byl motivován čímkoliv. Měl by být varováním, kam může vést prohlubování agresivity ve společnosti, uvedl Pavel.“

  Teď jde o to, kdo tu agresivitu ve společnosti prohlubuje, žejo? To válečné šturmování, ten dvojí metr, ta likvidace národních států, to bezbřehé a hlavně bezduché přejímání všeho unijního, to kontinuální zadlužování, to nálepkování všeho, co se byť o kousíček odchyluje od hlavního proudu, ten dopad současného vládnutí na člověka jako takového, ty neustále se rozvírající nůžky mezi boháči a chudáky, ta každodenní mediální masírka, které jsem vystaveni bez oddychu už mnoho let, to je, nevážený presidente, podle mě ta vaše prohlubující se agresivita ve společnosti!“

  Fico to ustojí, jak už tolikrát, alespoň tomu chci věřit a držím mu palce.

  1. PePa 107 – rozvědčík by měl posílit svou ochranku a být max. obezřetný, jelikož se sám pasoval do role „chcimíra“ svým postojem k uzavření míru na Ukradině. A to CIA neodpouští!

   1. Ale kdež! Rozvědčík se nepasoval do ničeho – byl pasován na chvíli do role chcimíra, aby pomohl na malou chvíli a papírově jako ukončit americkou válku do posledního ukradince – ale jen na chvíli! Válčící zemi nemohou vzít legálně do NATO. Jakmile to papírově proběhne, ukradina půjde do NATO a hned 2. den může začít opravdu velká válka lege artis. A mobilizace býv. vých. bloku.

    1. Novinářská šmíra tlačí na co nejrychlejší objasnění. Že nevyžaduje informace ohledně masakru na FF. Řídíme celý svět a doma máme bordel.

     1. Tak hlavně je celá ta kauza FF prolhaná od počátku do konce, dost málo věcí tam dává smysl a něco jsou evidentní lži.
      ÚPLNĚ každá fízlárna, by se při registraci osmi zbraní postupně, nebo i naráz, nutně musela zeptat aspoň ze zvědavosti: „Pane Kozáku, vy jste začínající sběratel?“ – minimálně v případě toho údajného Škorpióna, ale i údajné registraci toho údajného arzenálu, údajně během necelého půlroku. Nic z toho nemusí být pravda.
      My vlastně ani nevíme, jestli je pravda, že opravdu měl osm zbraní (z toho 3 úplně nahovno) a všecky je s sebou táhl na fakultu přes celou Prahu.
      Samozřejmě s municí, všecko dokupy asi tak 50kg, všecko to vejde do šatnové skříňky.
      Nevíme, zda je pravda, že údajně napsal dopisy. Nikdo je neviděl.
      Nevíme, zda je pravda, že zastřelil tátu, nebo proč.
      Nevíme, kde jako student, vzal tolik peněz na tolik údajných zbraní.
      Nevíme, jestli je pravda, že se vůbec nechtěla vyjádřit maminka Kozáka, nebo proč.
      Nevíme, zda to byl on, kdo pálil z ochozu do míst, kam fízlové „evakuovali“.
      Nevíme, zda je pravda, kolik vlastně, nebo čím zastřelil X lidí.
      Nevíme, ze kterých učeben/fakult byli, či zda střílel jen své spolužáky. Nevíme, proč ne všecky, když tam měl tolik zbraní (u sebe dvě devítky, brokovnici a AR15) a na zádech celý muničák k tomu.
      Nevíme, zda je pravda, že se nikdo z rodičů neobrátil na média s dotazem, jak stát mohl dopustit, že jejich děti údajně umřely ve škole.
      Nevíme toho tak strašně moc a odepírají nám tolik vysvětlení, až je to podezřelé úplně všem občanům této země.
      Něco málo z toho, pravda asi bude.
      Fízlové a zkurvené pojebané vnitro, se ale tak zamotali do vlastních lží, že už ani nic vysvětlovat nemohou.
      Nikdo jim už nebude věřit, nikdo a vůbec nic.
      Tím se ocitáme znova na začátku, kde mnoho skutečností nedává vůbec žádný smysl.

  1. Dobre si to vystihol. Svine v ludskej kozi sa prejavili naplno, toto je ta ich mlada sila, podme do nich a podnecovanie nasilia. Prvy bol mlady zmrd ktory utocil na mladeho Kalinaka, toto je uz cislo dva. Sranda prestava.

    1. Cital som. Noviny Republiky Srpskej sa vyjadruju ze je to podporovatel Progresivneho Slovenska.
     Odtial teda viettor duje

    2. Od kdy se honosí příležitostný člen ochranky v hitlermarketu profesí
     básník?To je mi militantní poeta,liberast.Měli by ho zavřít až zčerná.

  2. Juraj Cintula, ročník 53. Člen Spolku slovenských spisovatelů.
   Prý střelec. Nevím ale, jestli je to pravda, toto se ke mě doneslo že Slovenska. Důvod, ṕokud to byl on, zatím neznámý.

   1. Můj ročník…
    Pokud mu vyloženě nejeblo, tak zkusme zapřemýšlet nad tím, co ho k tomu vedlo.
    Vezmeme na pomoc DuckDuckGo, jeho fulltext a zkusíme zapátrat po Slovensku, co je to za člověka a jakou asi měl motivaci?
    Navrhuju rozebrat to.
    Člověk mého věku, už by měl mít jiné „starosti“, než střílet po premiérovi s potenciálem, dát zemi zase dokupy – nebo ne?

    1. Toľko bezočivých cigánov v Európe, ako je dnes, ešte nikdy nebolo. Ale oni dobre vidia a vedia ako využívať sociálne systémy krajín. Štát problém nerieši, len sa na ňom pasie. Stotisíc slovenských cigánov stojí o priazeň bielych, ale nám to nepovedia. .. Buďme k nim prísni a spravodliví…

     Romány Literatura slovenská
     Vydáno: 2015 , Levické tlačiarne LVT

     Úryvek z jeho psaní

     1. To nezní jako příznivec Progresivního Slovenska. Myslím že nám začíná manipulace velkého stylu. Hlavně aby byl Robert Fico v pořádku.

    2. Jebnout by mu mohlo, kdyby tam bydlel. Slyší či čte, že jím nenáviděná osoba je v jeho městě, popadne pistoli, běží tam, vystřílí zasobník pokud mu nezabrání v další střelbě. Tento jel dost daleko, vystřelil maximálně pět ran. V kultovní knižní sérii Milenium je podobná událost, kdy na vraždu pošlou seniorase smrtelnou nemocí, aby to vypadalo jako akce jednoho zoufalce. Zajímavé je, jak ve slovenské TV hned varovali, že lidé nebudou věřit akci jednotlivce, i kdyby se vyšetřilo, že to byla. Zajímavé jasnovidectví minuty po atentátu.

   2. Basnik , dyz basne mu nejdou na vodbyt ,lidem rozmazlovanej ,
    ze zoufalstvi udela vsecko.
    Znam takovy. Versujou ,ale jinejma prostredkama…

    A tak misto klavesnice ,
    kulovnice..
    Misto derringeru ,
    jinyho revolveru.
    Misto kulometu ,
    vice koltu.

    To je napad ,
    misto proslovu ,
    k davu na lovu…
    Divokej zapad.

 13. Plus ta následná porce libtardího pokrytectví a hnusu:

  Fiala: „Přeji panu premiérovi, ať je co nejdříve v pořádku. Násilí nesmíme tolerovat, nesmí mít ve společnosti místo.“

  Čaputová: „Jsem v šoku. Přeji Robertu Ficovi hodně sil, aby se z útoku v této kritické chvíli vzpamatoval.“

  Odporné havloidní svině…

  1. „Mali by sme urobiť niečo veľké, ako Kuciak“, takto sa vyjadril mladý progresívec na bratislavskom mítingu pred asi 1 – 2 mesiacmi.

   + Gruzie další majdan?

   Pěkný….oni se nezastaví před ničím.

  2. Tak je ohrožen na životě a převážejí ho k akutní operaci do Bánské Bystrice, protože převoz do Bratislavy by byl dlouhý.

 14. Výrok – Prdel Novotného je tváří ODS – tesat do kamene. Já bych ho ještě povýšil na – Prdel Novotného je tváří EU -.

 15. Výrok – Prdel Novotného je tváří ODS – tesat do kamene. Já bych ho ještě povýšil na – Prdel Novotného je tváří EU -.

  ů“““““““““““!!!!!!!!

  1. https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-jednoduse-vas-odrizneme-usa-daly-raiffeisen-bank-nuz-na-krk-kvuli-rusku-40471831

   Je to trochu OT, ale Rajfajzénka má takovou tradici, stabilitu a tak málo problémů, že může klidně Američany poslat do prdele i s jejich inflačním dolarem.
   Ostatně, Taiwanu se za elektroniku platí juanem, Rajfajzénka má 47% obchodů v rublech, přičemž zůstává v platnosti dohoda mezi RF a CN, co se týče mezibankovního styku.
   Politická stabilita v RF povede k tomu, že dolar tam nejspíš půjde komplet do hajzlu a zůstane, jako Černý Petr, jen v rukou těch největších amerických namyšlenců, kteří nedokáží ani odhadnout, co bude za měsíc či další rok. Natištěné inflační peníze, nepodložené ani špetkou reálné hodnoty práce, nebo výkonu ekonomiky.
   Rajfajzénka je rakouská. Je dost velká, silná a za ta léta i zkušená dost na to, aby si do své činnosti v Rusku nenechala kecat – od budoucích souzených teroristů.
   Ta banka v Rusku zůstane, i kdyby čert na koze jezdil – byla tam už před rokem 2000, právě ve směnárně této banky, jsme si v r. 2005 měnili peníze a pro Rusy už to byla zavedená finanční instituce, která měla jejich důvěru.
   V roce 2005, kdy v RF ještě zdaleka nebylo všecko v pořádku, měla nejvýhodnější kurs, přívětivý k rublu.

   1. Nechci se s vámi příst, ale Rajfka je samozřejmě plně podřízená FEDU- židákum – nezaměnovat za židy. Její působení v Rusku je za tichého souhlasu Fedu -židáků- nezaměnovat za židy.

   2. Natištěné inflační peníze – dolary nejsou inflační a nepodložené peníze. Jsou podložené každým barelem ropy – PETRODOLAR. Rusko vyhlásilo dolaru boj, ale není to otázka zítřka ani blízké budoucnosti likvidace petrodolaru. Doufám, že Rusko bude v boji úspěšné.

     1. V 70. letech se američanům povedl majstrštyk. Domluvili se Saudama, že ropu budou prodávat jenom za dolary. Donutili celý svět nakupovat dolary u amerických bank.

      1. Ještě pro J.Š. Vtip je v tom, že se ty nakoupené dolary nesmí vrátit zpět do americké ekonomiky. To by pak nastala inflace.

       1. Vtip je v tom, že se tam musí vrátit například nákupem zbraní. Další vtip je v tom, že Vaše úvahy jsou také VTIP!

        1. Vrátí se v hodnotě těch zbraní. To inflaci nezpůsobí. Těch natištěných dolarů je samozřejmě více, viz celosvětový obrat dolarů v nákupu ropy. Dále se může petrodolar vrátit do vlasti ve formě nákupu cenných papírů a tímto nákupem je už zase podložen a není inflační. Velmi zjednodušeně řečeno. Zjistěte si o tom něco, než použijete invektivy.

         1. Máte pravdu. Inflace v USA je nulová. Díky odpovědné politice soukromého FEDu se hodnota dolaru za více než 100 let nezměnila ani o píď a celý svět nadšeně kupuje dolary jako o závod, protože jde o nejpevnější měnu na kterou je 100 % spoleh.

          1. No, zkusím to jinak. Už nevím, kdo to řekl. Volně parafrázováno -Nejlépe uzavřené obchody pro USA jsou s letadlovou lodí na obzoru. Asi tak.

      2. Marse styk. Se misters poved. Mega ropnou korporaci usackou,
       Aramco , si znarodnili saudove.
       To sem zase pako , ztratil sem sako ,ted uhynu, bez ropy a benzinu..

     2. Banky hynou na ubyte,bejvaly plny penez a zlata..A dluhu.Ty zbyly.
      Zacnou co nevidet taky zebrat..Zrudeni penez je sichrovka..

    1. Pokud by to bylo jak rikas, tak jen statni dluh USA (32bil.) predstavuje pri dnesnich cenach pristich 10 let tezby ropy na celem svete, a na rozdil od ni (tezba ropy spis stagnuje) roste, a to nelinearne.

     Takze dolary jsou podlozeny ropou asi jako kdyby sis napujcoval 10 melounu na fotrovo embecko, a kazdy rok chtel od veritelu pridat rka „dyt to bude za chvili cenny veteran“

    2. Pavel: Dolary jsou podlozene nejen barely ropy, ale i ochotou je nakupovat.
     Viz priklad Ciny- ta ma sice ropu z Ruska, placenou v jüanech, ale dolary musi nakupovat, aby mela za co nakoupit komponenty na zapadnich trzich, jinde nedostupne.
     Autarkie je v dnesni dobe iluze.
     Technicky mozna je- viz Severni Korea, ale brzy by skoncila obcanskou valkou (Severni Koreu drzi nad vodou Cina).

     1. Nevím, co myslíte tou ochotou. Dolar je světové platidlo a svět je nucen kupovat dolary. Myslím si, ale nemohu to samozřejmě vědět jistě, že do začátku SVO obchodovala Čína s Ruskem za dolary.

      1. To mate jedno, jestli ochota, anebo donuceni, podstata udrzovani zustava nezmenena- nakup.
       Cim platili Cinane predtim je take jedno, objemy sly z 1,5 milionu barelu v roce 2022 na 8-9 milionu loni.

       1. Samozřejmě, že Rusové měli zabezpečenou logistiku už před zahájením SVO. Současně se zahájením invaze přesměrovali tok plynu a ropy do Číny a Indie atd. Nákup strategického zboží z Činy a přes třetí země už měli taky zajištěný.

 16. Děkuji za „sám nejsi nic“.
  Konečně rozumné slovo. Ono stačí se podívat na kterýkoli předmět, který vás obklopuje a zamyslet se nad tím, kolika rukama prošel, než byl vyroben a dostal se k vám.
  Kdyby byl moderní chorobný individualista poctivý a důsledný, musel by – pokud nechce být parazitem – žít nahý v koruně stromu a živit se kůrou a listím, dokud ho nesežere medvěd nebo blechy.

  1. Nebýt tvrdohlavých individualistů, nebyly by vynalezeny a uvedeny do praxe všeliké věci, které určují naši dnešní symbiózu s technikou, například. A nejen s technikou.
   Takže, život není a současně je o individualismu a stádnosti o spolupráci a antagonizmu, je zkrátka pestrý, problematický a proměnný.
   Váš odsudek individua jako takového, co by něčeho nepatřičného je tedy zcela nepatřičný. Vy sám nejste individuum, nýbrž kolektiv?

   1. Myslím, že to trochu pletete.
    Nazývat „společenskost“ /příslušnost lidí ke společenstvu, společnosti/ „stádností“, a plést si pojmy „individua“ a „individualismus“, to je fakt bombastické!
    Je to podobné, jako když Václav Klaus nenamítá proti „homosexualitě“, ale proti „homosexualismu“, který homosexualitu povýšil na ideologi.
    Vůči vaší „pestrosti, problematičnosti, proměnnosti“ nic nemám, s výhradou, že „individualismus“ je rovněž ideologie, navíc fenomén možný jen ve vztahu k nějakému „společenstvu“ /společnosti/.
    Ale to bych se už vracel.
    L.

    1. Vážně?
     No totok.
     Proti vaší argumentaci nic nenamítnu. Už jen proto, že máte to své zafixované a pak, dohadovat se s právníkem…
     A ostatně, celý život se pletu, to já rád a rád se pletu tak abych zjisti co a jak. Přesto nemohu tvrdit, že jde o žití neúspěšné.
     Nicméně, račte se jen opět podívat, na co jsem vlastně reagoval. Kontext.

     1. Podíval jsem se opět /jako už předtím, než jsem reagoval/ a nemohu, než zůstat na svém textu.
      V něm jsem jasně vyjádřil, v čem s vámi nesouhlasím /v čem se, podle mého názoru, pletete/. Zkuste reagovat věcně na mé výhrady.
      Nejen atak ad hominem.

      Jinak – je dobré být si vědom, že jsem „žil úspěšně“. Myslím si ovšem, že na povahu, charakter „úspěšnosti“ může mít každý jiný názor.
      INDIVIDUÁLNÍ.
      Kdo z nich žil úspěšně – J.D.Rockefeller?, Mustafa Kemal Atatürk?, J.V.Stalin?, Mahátma Gándhí?, Matka Tereza?, Franta Flinta z Horní Dolní?
      L.

      1. Jak jsem již napsal, nic nenamítám.
       Ad hominem? To myslíte vážně? Ach jo.
       No nic, neodporuji, jsem jak úhoř a proplouvám cestou nejmenšího odporu.
       Věcný argument na nepochopení totiž neexistuje.

       1. Budete ho volit do Evropského parlamentu? Pokud jej zvolíte následně do Strakovky staneme se také světovou velmocí. Zatím jsme jen ekonomickým tygrem střední Evropy.

        1. Neuveritelny zaplavy, tsunami sracek , v kterych potopi uplne vsecko. Absolutni nezajem vsech do jednoho a zvotrocenych pokudistu ,do tupyho jen bla boleni ,
         nezajem vo neco aspon trochu konkretniho a vo skutecnost..
         Stejne jako oficialni srackomety…

   2. To máte tak: Starověk obvykle hledal zlatou střední cestu. Člověk byl individum a také občan, mělo to být vyvážené.
    Křesťanství člověka zrodilo z Boha – udělalo z něj osobnost – a pak se stal údem těla Kristova. Chesterton by řekl, že křesťanství umožnilo, aby spolu žily dvě vášně, které jsou těžko slučitelné. Namítává se, že křesťanská skutečnost měla velice daleko k ideálu. Je to pravda, ale i takto naředěné křesťanství bylo dost horké, aby uvařilo společnost, jaká tady nebyla.
    Dnešní společnost se chytá jednoho pólu. Buď je člověk tupé stádo, nebo stejně tupé individum – tedy v moderních představách, ve skutečnosti to bývá přece jen složitější. Výsledkem je známé „člověk si myslí, že je gigant, ale je hovno, kamaráde.

  1. Langšádlová by mohla odejít do kláštera.
   Přišla by tam na jiné myšlenky a svět by byl zase o něco krásnější.

   1. Já bych navrhoval eurokomisařku nebo rovnou přecedkyni EK.
    Větší krávoviny než Ďourová nebo fon Hovnová snad vymyslet nemůže…

   1. Na Mírově by baba ta mohla vznést do myslí tamních chovanců další zcela nevhodné nápady a myšlenky. Mohlo by to být ve finále ohrožením naší skvělé společnosti.

  1. Nevim jak vy, ale jantam vidim otazku „souhladite se Zemanem, ze EU v soucasne podobe predstavuje bezpecnostni riziko?“ a proto davam Ano, tedy plus.

   Zradna anketa – tentokrat je prounijni odpovedet „ne“, to libtardi sftwareove nezvladnou…

   1. Ale ANO, né Ne 😀. Myslím, že si rozumíme a momentálně je anketa 60/40 v neprospěch EU.

    Kdy článek stáhnou/upozadí???

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *