28 května, 2024

Proč?

Proč zemědělci vysypali hnůj právě před řeporyjskou radnici? Proč se rozhodli pro takto razantní protest? Proč si nevybrali jiný terč, kterých naše vládní politika nabízí takřka nepřeberné množství?

Oni to tam ve Strakovce i ve Sněmovně ještě nepochopili… Už toho prostě bylo dost! Ne, nejde o tragické vládnutí Petra Fialy. Blbců v dějinách bylo a ještě bude. Politiků, kteří chtěli víc, než mohli, ti by vydali na telefonní seznam. Nejde o vládní sekundanty, nejde o Helenu Langšádlovou, která rezignovala, protože neměla lajky. Nejde o Vondru, který dělá volební kampaň jak vetešník. Nejde o Stanjuru, který brzy přijde s dalším konsolidačním balíčkem, protože ten první bude na houby.

Nejde dokonce ani o Danuši Nerudovou, která nastavila nové ynteligenční dno české politiky a zároveň nás ujistila, že má ještě velké rezervy. Nejde o to, že vláda dělá špatná strategická rozhodnutí, která jsou drahá, ale zato nefunkční. Takových hlasování už naše republika zažila… Rozkrádalo se tu, odklánělo se, korumpovalo, dělaly se neodmítnutelné nabídky… už jsme tu prostě měli všechno.

Ale poprvé v našich novodobých dějinách se za to naše Pětikolka nestydí. Poprvé se k tomu hrdě hlásí a z rozvratu státu si udělali program. Poprvé v našich dějinách se politici netají tím, že chtějí SNÍŽIT životní úroveň. Fialův poradce, Křeček, přímo řekl, že vládním programem je omezení zemědělství a že to mají „nařízené“ z EU.

Poprvé v našich moderních dějinách byly chyby, hlouposti, omezenost a tupost prohlášeny za hodnoty a to tak velké, že účel světí prostředky.

Pokud někdo vystoupí proti ničení této země, může se proti němu použít jakákoliv lež, jakékoliv nálepkování, jakákoliv sviňárna. Pera nastrkané v řiti, polonahá obézní ženština posypávající se hlínou jsou prý hodny úcty, ale řádný život a obrana toho svého je opovrženíhodné jednání.

Pavel Novotný je symbolem této doby. Je symbolem toho, že co je dovoleno Jovovi, není dovoleno volovi. Je symbolem toho, že proti obyčejným lidem není žádná neúcta dost velká. Je symbolem výsměchu, symbolem křiváka s dobrou ochranou, symbolem šmejda, kterému jde liberální demokracie na ruku.

Někdo tomu musel říct dost! Někdo musel říct, že takhle se to tady prostě dělat nebude, i kdyby za Novotným stálo deset Rakušanů a patnáct Fialů. Někdo prostě musel říct, že na každou svini se vaří voda i když má krytí od politické strany, která si jeho prdel vzala za svou tvář.

Jasně, možná to dopadne jako vždycky. Po pár dnech euforie se jednota rozpadne, státní mašinérie se otřepe a až se zemědělci přestanou držet za ramena, tak si je rozeberou pěkně jednoho po druhém. Byrokracie má vždycky dost času…

Ale nikdo nemůže zpochybnit, že někdo se té kreatuře postavil… a to s takovou razancí, že se Pavlík celé úterý vzmohl jen na velmi krotký tweet. Dnes hnůj… zítra by to mohlo být ještě horší. Každý pohár trpělivosti se jednou naplní a poslední kapka nemusí být největší. Lid nelze v jednom kuse znásilňovat. Zvíře nelze pořád jen zahánět do kouta. Smát se lidem do očí, to se nakonec vždycky vymstí.

Ještě se nic nestalo. Nikdo nebyl zraněn, nedošlo na žádnou majetkovou újmu. Nic neshořelo, ani jedno malé koťátko nepřišlo k úhoně.

Vládo, přemýšlejte! Vaše zpupnost dohnala zemědělce k dvaceti tunám hnoje v Řeporyjích, protože to Pavlík prostě přehnal. I vy to přeháníte. Fakt myslíte, že jdete správnou cestou? Myslíte, že nemusíte brát ohled na nálady mezi lidmi?

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód. Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“

343 thoughts on “Proč?

 1. Pamatujete, jak před referendem ve Velké Británii jeden fanatický alternativista odkrágloval poslankyni jenom proto, že chtěla zůstat v EU?

  Nepamatujete. Tahle politická vražda tu nikomu nevadila.

  A proč všichni zapomněly na klasický argumentační výkal alternativy zvaný Cui bono? Komu dnešní pokus o vraždu prospěje? Kdo bude mít ještě silnější moc? Cui bono??

   1. Do špíňáku (místnosti, kam se dávalo špinavé prádlo) se dávali právě zesnulí pacienti, než si pro ně přišli s penálem. Nevím, jak to dělají teď, tohle bylo kdysi.

  1. Ono to tak jednoznačné není. Ti praví místní, tedy s volebním právem, což jsou Kanakové a starousedlici, tvoří jen asi 1/3 tamních obyvatel. O první skupině jsem slyšel, že prý vykazuje obdobné rysy jako jedna z menšin žijící na našem území.

   1. Ano je. Je to typický libtard za Progresívne Slovensko.

    Tahle píčovina s „proruskou skupinou“ je tak úroni rakušnaových lží po střelbě na FFUK

    1. Klasický libtard je příznivce spolku, který podporuje ruský fašismus.

     Alternativa má jasno: nic není pravda a všechno je možné. Jako v Rusku.

      1. ..zralok zuby ma jak noze ,az z tech zubu cisi strach , ale Putin ,
       ach muj boze , kdo dokaze ,ze je vrah..“.
       /so dokazuje , ukazuje a zakazuje/.
       Probeh sem rychle vobrazky a kecy .Vo cem nikdo nikde ani skrek.

       Spousty na vsech kanalech ,zvani a zvani ,skoro zadny vobrazky kdyz
       tak blby. Vostrihany.A nemaji co ,Prezvykujou spesne a dokola,
       co ses to za vola. Informuji ,prave sledujete ,ale divak vidi nejvic velky cerveny titulky za kterejma skoro nic nevidi.Velkej zajem nejdriv je na sebe upozornovat ,pac zajem publika rapidne ubejva a kvapem.Pokr.

       1. Pokr…. Vi se obecne .ze temnych ,patranim vetsinou nevypatranych ,zlo skutku bylo u nich dost a este u nas.

        Vyber mista utoku na Fica. Ochrankou. Koho ,kdo vi.
        Vskutku vyhodna pro ukladnyho a zakernyho taky vraha ,idealni.
        Strelba mozna ze vsech svetovejch stran ,z blizkyho kere a shora ,
        ze stromu,voken ,strech ,vchodu a vychodu ,hojnost.
        Mohli Fica umistit zady k objektu,aby meli co nejvetsi a nejlepsi prehled ,jenom toho .co se odehraje pred nima..
        Aby nez vrah vytasi ,postrehli a byl uz jako cednik. Pokr…

        1. Pokr…Plot solidni a kovovej mezi Ficem a obecenstvem je idealni.Ochranuje vraha pred vcasnym zasahem pac, je v bezpeci az za nim.
         Vrah tak ma cas vytahnout pistolku ,zvednout az do vyse hlavy , nez vystreli ..Aby na nej nemohli. A taky nemohli , strilel ,casu dost , asi petkrat..Co se chce a nechce vedet..

         Ochranci stoji za Ficem , tri. Ze zadu jeden a z vobou stran a tesne vedle nej ,aby nejen vcas skocili , ihned pred nej a zasahli..
         Ale nestoji u nej , nejsou pripraveny skocit pred nej a zasahnout. Vrah tak strili petkrat , casu dost.
         Ochranari asi pet jich ,sou videny jak vlecou neurvale ,pronto ,Fica pryc. Vidi ty zraneni, ale nedbaji, pusobi velkou bolest , takovym zachazenim muzou zraneni zhorsit a vhozenim do auta potom a prevozem ,sichr taky.
         Aaale sou to profici ,vycviceny a eexperti dobre zaplaceny ,
         ale vod koho..A za co..Pokr.

         1. Pokr..Vzdycky se vobjevi takhle ,stara, udrzovana chytra baba ,aby zvanila bez konce. Vi vsecko ..
          Vrah je ale zarucene proruskej, skupinovej ,vi se vo nem,
          aby se predem nevedelo..
          Mezi davem maji bejt ty nenapadny ,aby meli vsecko blizko
          a co vidi i kdyz si treba nekdo vytahne kapesnik z kapsy..
          Ale uz zase nejsou lidi ,ty zase sou a hodne jich ,ale az potom…Asyl tak. Nepokr.

     1. Tyhle nesmysly vládních médií jsou ze stejného ranku jako ten Tiktokový kanál, který podle Rakušana patřil Kozákovi, ovšem ten ho editoval nějakým zázrakem ještě dvě hodiny po vlastní smrti.

    2. ..“podezrelych bylo mnoho , kdo dokaze , ze je vrah.“..
     Predeslej prispevek dojmu , „byl uverejnenej „, takze neni a zmizel.
     Taky dobry.
     Jako to delaj ty bdely , aby verejnost… pred verejnosti..Asi moc konkretni.

     Dalsi cerstvejsi , detailnejsi dojmy z lepsich zaberu z Twitru..
     Fico a za nim tri ochranari prichazeji k tomu udesnymu plotu.
     Progresivni vrah je videt drzi pistoli ve vysi ramen,obliceje ,ale ta miri do prava ,na obrazku , je cela videt..

     Fico je chlap ,nevaha a vrha se do boje a zacina bojovat s vrahem , jako lev.
     Za nim stoji jeden ochranar a vaha. Nic nedela. Za timhle ochranarem az , stoji dalsi !!! a ten rychle po vystrelu prcha doprava !!!!!! Pryc.
     To je strasnej pruser. Fico je ochranar sam sebe.Je v tom sam.

     Zadnej nestrili na vraha , tesne pred nima.. Z davu za plotem se vrha jeden ochranar z davu na vraha. Z pravy strany.
     Ale dlouhy vteriny probehly ,nez se pohnul a zasahl../Moh to bejt ten,co prchal doprava. To se nevi , ale ztratil tak ,vobihanim plotu ceny vteriny na zasah/..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *