Pamatujete na konec roku 2023, kdy se válka na Ukrajině zlomila útokem Hamásu na izraelská území? Palestinská komanda tehdy hravě a jednoduše překročila nejstřeženější hranici světa a rozpoutala teror jak z příruček SS. Izraelské tajné služby, které věděly přesně, kde se nachází íránské vedení státu, které díky pagerům věděly, kde se nachází tisíce velitelů Hizballáhu a které věděly o většině tunelů pod Gazou, tenkrát o útoku oficiálně nevěděly nic.
Ale hned druhý den věděly, že za to může Írán, i když je Hamás odnoží Muslimského bratrstva, což jsou turecké karty v rukávu. Děda Biden v té chvíli také okamžitě věděl, že je zapotřebí začít šetřit raketami pro Ukrajinu, protože budou zřejmě brzy zapotřebí někde jinde. Z minuty na minutu skončily jednání o tzv. Abrahámovských dohodách mezi Izraelem a ropnými monarchiemi Perského zálivu, Izraelci se pustili do své války proti pásmu Gazy, kterou v podstatě dodnes nedokončili, jen Gazu srovnali se zemí a vlastně tady někde začala Trumpova válka proti Íránu, která jaksi také nedopadla podle představ ani pravdy a lásky, ani podle představ přátel Izraele.
Útok Hamásu byl vlastně stejný impuls jako o deset let dřív Majdan na Ukrajině. Někdo potřeboval krev, protože doufal, že to ukončí patovou situaci. Stejně tak jsme měli o další dekádu dřív jedenácté září, kde letadla narazila do dvou baráků až z toho tři spadly přesně do svého půdorysu. Od doby, kdy jsou Spojené státy jediná supervelmoc, začínají všechny války stejným modem operandi. Někdo někde zmasakruje nějaké ty civilisty, ostatní se pak spravedlivě rozhořčí a ti stejní, kteří chtěli bojkovat Karlovarský filmový festival, protože ho sponzoroval Strnad, jsou najednou největší fandové zbrojení, hlavně když za ním zůstanou mrtví Russssssssáci, viď Ondráčku?
V principu je vlastně úplně jedno, kdo do koho střelí, potřeba je krev a nějaké mrtvoly. Všechno ostatní se pak už stane samo, protože všechno ostatní je už nachystané. I statisíce ukrajinských vlaječek v českých obchodech byly nachystané, jen co první ruští výsadkáři přistáli u Hostomelu. Někdo je v Číně objednal s patřičným předstihem.
Všichni Koudelkové, ověnčení medailemi od CIA sice nevědí nic o tom, jak Hladík uplácel novináře a „experty,“ aby se správně vyjadřovali o větrné energii, nevědí nic o pašování zbraní z Ukrajiny, ale naprosto přesně vědí, že Vrbětice vyhodili do povětří Čepiga s Myškinem. Mosad nevěděl o palestinském útoku, ale o pár hodin už naprosto jasně věděl, koho je za to zapotřebí zbombardovat. Jaromír Štětina se také vyklonil z okna hotelu na kyjevském Majdanu a na první pohled věděl, že do demonstratů střílejí Janukovyčovi Berkuti a nikoliv Mamulašvilliho Gruzínci.
Vždycky to začíná „revolucí důstojnosti“ a spravedlivými požadavky lidu. Dokonce to funguje tak skvěle, že na Ukrajině za válečného stavu demonstrují proti Zelenskému, když je to zapotřebí. A Rusové, kteří prý záměrně útočí na civilisty, aby rozsévali teror, si nechají uniknout příležitost, poslat Iskander do několik dnů předem ohlášených shromáždění, ačkoliv se v jiných případech umějí trefit do bunkru, kde se za velkého utajení sejde dvacet oficírů NATO, kteří pak mají nekrology, jak se utopili při rybaření na Kostarice.
Vždycky se sejdou ti správní hodní lidé, kteří by mouše neublížili, dostávají koláčky od Viktorky Nullandové, objektivy kamer se s nimi vysloveně mazlí, Volodymyry Parasjuky, Oleksandry Turčinovy a lvovské rabijáty mezi nimi nikdo nevidí… a pak se těm hodným milým lidem, kteří jsou tak sympatičtí Řezníčkovi, Václavu Moravcovi a Michalu Koudelkovi něco stane. Přijde ten správný impuls. Nikdo sice nic neví, nic se nevyšetří, viníci se nenajdou, ale následný scénář je připraven do nejmenších detailů, až po včasnou objednávku vlajek z Číny.
A já dneska přemýšlím, že přesně tohle se teď chystá v Brně.
Také tam přijedou ti správní milí krajané, kteří nás mají hrozně rádi, a hodlají se s námi smířit, ať se nám to líbí nebo nelíbí. Také mezi ně zamíří noví Jaromíři Štětinové, kteří už předem vědí, co mají vidět a hlásit. Také u toho budou všechny kamery pravdy a lásky, které selektivně nasnímají přesně to, co nasnímat mají. Budou tam všichni ti, kteří byli i u Majdanu a přesně věděli, co mají říkat. Všichni Uhdeové, kteří vždycky měli prst na tepu dějin a včas přešili svastiku na srp a kladivo, jsou na značkách
Nevíte, kde je zrovna teď Mamuka Mamulašvilli? Nebo nevíte, jestli se teď zrovna Katia Demetrašvilli nehodlá v Brně potkat se svým otcem odstřelovačem a její milenec je ubytován ve správném hotelovém pokoji, aby dobře viděl?
Ten Lančmítí sjezd je příliš na sílu. Tak moc, že si začínám říkat, jestli někdo nepotřebuje rozvrtat česko-německé vztahy. Jestli někdo nepotřebuje impuls pro nový připravený scénář, protože Andrej málo zbrojí a nechce vzít prezidenta do Ankary. Pro pořádnou pravdoláskařskou kampaň není nic lepšího, než kámen, který trefí Matěje Hollana. Po čtyřiadvacátém únoru 2022 nám to předvedli a udělali to tak dobře, že se Skupina D řádně obohatila na dodávkách dronů a Dárek pro Putina se ztrapnil až teď raketou Dana.
Příští týden samozřejmě v Brně budu, protože pokud se nepostavíme za náš národ a naši vlast, prožijeme si to celé ještě jednou. Bernd Posselt v posledních dnech mluvil jak Konstantin von Neurath a postupně začal přitvrzovat do Reinharda. Už začal rozhodovat, kdo do Evropy patří a kdo do ní nepatří. On si tu patku na hlavě nečeše nadarmo. Pokud si to necháme líbit, příště přijedou nikoliv s kecy o smíření, ale s požadavky na majetky.
Ale budu dávat pozor. Velký pozor. Pravda a láska je u nás totiž také v patové situaci, víme? Prohráli volby a s těmi panáky, co tam mají, to tak zřejmě zůstane. Koláři a Koudelkové nikdy nespí a klidně mohou příští víkend nic nevědět a nic nevidět, aby hned vzápětí přes svoji ZBISlavu Pokornou znali všechny viníky a rozjeli hon na čarodějnice.
Ten sjezd se na můj vkus příliš podobá Majdanu. Příliš!
__________________________________________________________________________________
Přátelé, pokud mě chcete podpořit, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Vaše podpora bude do poslední koruny využita pro projekt „Vidlákovny“ . Každý, kdo pošle příslušnou částku, může si na oplátku vyžádat knihy z nabídky. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód.
Kdo preferuje jednoduché placení, nabízím možnost přes tuto platební bránu: https://donate.stripe.com/28E4gzekn7mlgjS0g3g3600
„Muž podezřelý z krádeže lebky sv. Zdislavy je na svobodě. Soud jej do vazby neposlal“
To vysvětluje, proč Zdíša bezhlavě píše a dělá takové hovadiny. Akorát za svatou bych ji tedy úplně neměl.
1) Skupinka německých důchodců přijede na Starobrno (karma), ale německý tisk to nezajímá, Němce to nezajímá.
2) V ČR se zviditelnil Okamura a šikují se vojska na barikády z řad místních, český tisk se zmíní kdesi mezi soudničkami ale Čechy to nezajímá.
3) Vidlák věští Majdan a Velkou Brněnskou Revoluci, Včera někdo věštil po 14.oo Konec světa.
Proboha jak toto skončí?
Umřeme.
Všichni umřou.
Všichni umřou sami (každý sám za sebe) 🙂
S tím Starobrnem jsem to tu už chtěl psát taky, že to tohle „pivo“ vyřeší za nás. Nicméně oni si určitě raději dovezou nějaký ten bavorský patok.
K bodu 2, reprezentuje to kvalitu „českého“ tisku. Když svolával demonstraci ani sám nevěděl k čemu, Minář, mluvila o tom média 10 dní dopředu a ještě dlouho potom, v den konání demonstrace ve zprávách na ČT 1 tomu věnovali celých 17 minut.
Že něco vymlčí tisk je ukázka úplně něčeho jiného, než bezvýznamnosti akce.
A ad1) kdyby nebyli němečtí důchodci, jak je nazýváte, důležití, nevěnovala by jim Bavorská vláda na akci 20 milionů eur.
Sleduj cestu peněz, ETO, zrovna vy a nesledujete?
A kdo by nechtěl 20 milionů eur? Peníze se přece hodí každému, Vám ne?
Křídla byste si mohla dát pozlatit… 😀
Těch 20 mil EUR jsou peníze, které svět neviděl. Nebo lze uvést zdroj informace?
AI, která projela dotace Bavorské vlády o nich neví a píše, že je to nesmysl, že pravděpodobně jde o smyšlený údaj nebo došlo k záměně s jiným typem podpory či s více akcemi dohromady.
Pokud jde o roční objem finančních prostředků, které Bavorsko věnuje sudetoněmeckým landsmanšaftům (Sudetendeutsche Landsmannschaft), jedná se o standardní součást rozpočtu na kulturu a vnější vztahy. Výše podpory se každoročně odvíjí od konkrétních projektů a uznaných potřeb. Celková částka určená na celou krajanskou oblast se pohybuje v řádech nižších desítek milionů eur ročně, přičemž je určena pro všechny jednotlivé spolky dohromady. Jejich akce. zpravidla nedosahují na jednotky milionů eur, natož na 20 milionů.
AI Copilot: vyhnanecké organizace (Sudetendeutsche, Schlesier, Pommern):
– řádově stovky tisíc až jednotky milionů € ročně, nikdy desítky milionů a už vůbec ne na jednu akci.
https://www.prahanadlani.cz/clanek-zprava/1540292-na-sjezd-sudetskych-nemcu-v%C2%A0brne-se-uz-nyni-chysta-tisic-zajemcu-bavorska-vlada-vyclenila-21%C2%A0milionu.html
Potvrzuje to i AI
Tady píší KORUNY a u Vy píšete EURA. Já v tom vidím jistý rozdíl.
Zdá se Vám to málo? Na těch pár dní?
Kde by vzali v Bavorsku koruny?
Bavoři vyčlenili 850 tis. Eur, což v přepočtu dělá cca 21 mil. Kč
ETA
850 tisíc eur je 20,9 milionů korun. Tolik vyclenila a darovala bavorská vláda na akci SDL v Brně. Na tuto jednu akci.
Asi jste se špatně zeptal
Jak toto skončí?
Přebije to jiná aféra. Teď ale nesmíte minimálně týden nic podnikat ani nic otevírat. Všude jsou sudeťáci!!!
Dokonce i v „čučkařském“ webu (copyright nick „kolemjdoucí“) se jimi teď zabývají.
Už je dokonce nebezpečné otevřít i lednici nebo konzervu —> sudeťáci! 👿👹🤐🤡👽✝️
Ale dveře už budou vylomené
Ty už jsou přece vylomené dávno. Několikrát – 1989, 1992, 1999, 2004, 2010…
Nehledě na výsledky všech voleb za uplynulých 36 let.
Pozor, i na záchodě by nějaký mohl vykouknout z mísy 😀😀
JJ, taky už začínám mít ten dojem… 😁
Re? Char, Tonda
Já je dnes ráno objevil po odtržení víčka jogurtu. Připomíná mi to psí chlupy v čase, kdy se ta chlupatá bestie právě líná. Ty na mne číhají pro změnu ve sterilovaném hrášku.
Tar
Já dnes zavařoval vepřové maso a tam fakt nejsou.
Možná semtam kudrnaté.
Nevím jak psí, ale kočičí chlupy se vznášej. Marno jest věšeti oděvy na vysoká místa, zachlupený jsou stejně.
Mohl, ale v zápěti by dostal co mu patří.
Tak někteří zase vidí všude komunisty.
Zejména na tohle diskuzním fóru, viďte…?
Nejen tady.
Přestanou se vyrábět vysavače 😀
To nebude problém.
Znovu je začnou, pod původními názvy (Jupiter a Saturn) vyrábět Rusové.
S ložisky ze švédských transportérů a s řídícími čipy z německých tanků…
To řízení výkonu procesorem u vysavače je pěkná zhovadilost.
Pokud se inspirují u Elektroluxu, máme se na co těšit.
To teda je, protože ty snímače podtlaku se logicky zasírají, přitom vyhodnocení jejich signálu má hrozně malou hysterezi. Poslouchat pak ten střídavě kolísavě vyjící motor, se zvukem podobným fízláckým sirénám, je o nervy. U jednoho Zelmeru do toho vytí ještě bliká i červená ledka…
Stojí to jen prachy navíc, většina lidí si myslí, že se to samo spraví pořádným vyčištěním zásobníku, jenže to u zapraseného snímače (kousek za vstupem do turbíny, nenápadný čurament s tenkým kablíkem) moc nepomáhá…
Ten zprasek, který jsem čistil, to byl sice Zelmer, ale vím, že to takhle začali „optimalizovat“ i další výrobci. Karcher ale zatím ne – asi ví, co dělá…
My jsme před časem koupili takovej ten vysavač do dílny. myslím, že výkon není tak omezen jako u domácích vysavačů a celá ta věc je prostá jako bulharská striptérka.
Archangel_Michael napsal:
16 května, 2026 (7:41)
Oni si nikdy pokoj nedají a nikdy si ho ani nedali po stovky let.
…………………………………..
AI mi vyplivla na yootube (na nic jiného na TV nekoukám) historický obraz Karla IV a v něm je popsáno to co napsal Archanděl.
Západ neměl Karla rád, kecal jim z nějakého českého království do správy statků Říma.
Však také Češi si zvolili za největšího Čecha právě historickou postavu Karla IV, kdežto Němci taky Karla, ale Marxe. Oni si nedají pokoj. https://www.youtube.com/watch?v=Lcd6K_sT8so&t=3270s
To je to video, pokud vám nevadí plechový hlas.
Kdysi v Řecku mi přeložili názory jednoho řeckého komunisty: vy jste to dělali špatně.
Jo takový Trockyj ten by to dělal dobře, pernamentní války, nebo jak říkají revolucím. Taky se o něm nemluví, ani o Leninovi, zato STALIN JE STRAŠÍ VÍC NEŽ JE ZDRÁVO.
Karel byl poloviční Lucemburk a poloviční Přemyslovec. A s Němci máme tisíciletou zkušenost. Škoda, že se tam už nevyváží z Čech volové.
Ono se vyváží, jen to nejsou volci (mají chutnější maso než býčci a jsou ovladatelní jako krávy), ale komponenty na „finální montáže“, ty už jsou v jiném závodě, ale Germán na ně nalepí tu důležitou nálepku a tím ten výrobek dostane tu správnou cenu a my drpty, čili kulové.
Evix
Trockij bol za permanetnú revoluciu všade…. platili ho židia z USA a bol ich černym koňom …. nakoniec to vyriešil cepín v chrbte Trockého 😁……. o Rusko bol vždy velký záujem… Lenin sklamal nemecký kapitál ktorý ho zásobil financiami….😁🐦⬛🐦⬛
to nebyl cepín, ale sekáček na led.
Cepín je blbej překlad.
Kuwa myslete, co by dělalo horolezecký načiní u trockistickejch pošuků?
Ale led do lihovejch nápojů, u té sebranky, to dává smysl.
Ať si každý schůzuje kde chce.
Ať si každý protestuje kde chce.
Ale doma a za své.
Tak.
Odejet na demonstrace do Brna je povinnost a ty ,tupci co nic nechapou at drzi hubu.
Nádherná ukázka demokratické diskuze a tolerance k (mírně) odlišnému názoru…
Ale vždyť přece ta skvělá dnešní demokracie je přesně tohle. Každý si může dělat co chce (a na co má), a komu se to nelíbí, ať drží hubu!
Formulováno takto to vyznívá mnohem lépe.
Ať si potomci vrahů našich předků tančí u nás na jejich hrobech, žeano?! Toto je naše země…a měli bychom se k ní chovat stejně, jako se chováme ke svému domovu (ať už malá garsonka, či velký dům, pole, les, či stráně). A já bych potomky nácků k sobě domů nepozvala! Vy snad ano?!
potomci vrahů našich předků tančí u nás na jejich hrobech
Hezky řečeno to si napíšu na transparent
Toto jsem chtěla původně napsat na svůj, ale směle do toho. Já si vymyslela něco jiného…a bude v angličtině. Schválně, ať se hákenkrojci chytnou za nos. Něco ve smyslu, zda nám přijeli připomenout, jak náš národ jejich předci vyvražďovali, mučili a posílali do koncentráků. Protože přesně tak to cítím. Obé je výstižné.
Oni mají angličtinu rádi asi tak stejně jako většina Čechů ruštinu (o ukrajinštině nemluvě).
Musíte se naučit německy.
Verstehen Sie?
No, a prasa sa chce zmierovat s kukuricou.
Vzhledem k formátu toho prasete to má kukuřice spočítaný.
👍
I v Polsku.
V Pobaltí bude taky rušno?
„Putinův nový dekret: Hrozba pro Ukrajinu ze strany Podněstří“ – hysterie v Kyjevě
„Budou se vést bitvy o Podněstří: Putin podepsal dekret o zjednodušeném ruském občanství pro obyvatele Podněstří, – píší ukrajinští propagandisté.
„To představuje přímou hrozbu pro Ukrajinu, protože Podněstří přímo hraničí s Oděskou oblastí.“
„To se děje na pozadí eskalace a nedávno přijatého zákona, který Putinovi umožňuje nasadit vojáky do jiných zemí na ochranu rusky mluvících lidí,“ dodávají.“
https://bavorv4.wixsite.com/bavorovy-poznamky/post/putin%C5%AFv-nov%C3%BD-dekret-hrozba-pro-ukrajinu-ze-strany-podn%C4%9Bst%C5%99%C3%AD-hysterie-v-kyjev%C4%9B
Я знаю русский язык на разговорном уровне, могу ли я также попросить Путина о защите?
Zkusit to můžete 😂 Přeci jen, ruštinu se tu učil skoro každý z nás 😁
Padla cela vlada Litvy.Kvuli dronum.
Mělo by to být Lotyšsko (Latvija).
„Lotyšská středopravicová premiérka Evika Siliňová rezignuje, informovala dnes veřejnoprávní stanice LSM, podle níž to znamená pád vlády pobaltské země. Děje se tak pět měsíců před plánovanými parlamentními volbami. Agentura Reuters o den dříve napsala, že vláda ztratila parlamentní většinu, neboť jeden z koaličních partnerů, levicově orientovaná strana Progresivní, oznámila, že už nebude podporovat kabinet.“
https://www.echo24.cz/a/H64Lx/zpravy-svet-lotysska-premierka-silinova-rezignuje
Jo, já to taky párkrát spletl. Latvia x Lithuania.
odjinud:
Za prvé, odsun nevymyslel Beneš, ale Brit J. D. MABBOTT v Oxfordu na zakázku britského zamini. Roku 1940.
Za druhé, Beneš plánoval soudy s vinníky, nikoli kolektivní odsun Němců. Britové však způsobili opak s odkazem na přání USA, žádali kolektivní odsun z důvodů zabránění další světové války. Brit lord Cadogan odmítl Benešovy soudy s tím, že dva miliony soudů by byly nezvládnutelné. [pozn.: což je pravda; a taky by nebylo dost vězeňských a popravčích cel pro odsouzené pachatele – prostě šlo o kolektivní amnestii]
Za třetí, žádný dekret presidenta a Národního shromáždění (nikoli Benešův) neurčil kolektivní vinu pozbytí čs. občanství. Každý nejen Němec, Maďar, ale i ČESKÝ kolaborant, SLOVENSKÝ kolaborant a zrádce, gardista (Svatoplukovy a Hlinkovy gardy) a nositel Svatováclavské orlice musel prokázat, že se neprovinil proti ČSR, nikoli, že byl Němec, Maďar nebo přihlášený k nim pod nátlakem! V ČSR po vyšetření komisemi mohlo zůstat 220 TISÍC NĚMCů!
[pozn.: 220 000 němců – to je cca 1/15 veškerých němců, kteří žili na území Československa před válkou; vzhledem k vysokému počtu padlých německých vojáků a esesáků mohlo jít o vyšší podíl i při započtení během války nově narozených dětí předválečných němců]
Byli odsunutí i hodní Němci? Tedy ti, kteří byli proti malíři z Rakous a proti nacismu?
S těmi se vypořádala firma „Gestapo“!
To je určitě nějaká komunistická lež a proruSSSSSSSSSSSSSký narativ. Hitlerovo Německo bylo vzorem evropské demokracie, kde si každý mohl říkat, co chtěl. Pravda, v řadě případů jen jednou, někteří se možná ani nestihli nadechnout a něco vyslovit, ale to jsou jen takové drobné mušky na jinak dokonalém politickém režimu. A že bylo Německo ve válce? No samozřejmě, muselo přece bránit Evropu před zlotřilými komunistickými mongolskými hordami z východu.
Podobnou otázku lze bohužel položit i obráceně:
Existovali v ČSSR i antikomunističtí Češi? Tedy ti, kteří byli otevřeně proti komunistické vrchnosti a proti ukrajinskému židobolševikovi Brežněvovi?
S těmi se vypořádala firma „StB“, případně KGB!
A nebyli odsunuti!
Někteří se odsunuli sami přes zadrátovanou hranici.
No, některým se opravdu podařilo dostat se nenápadně a včas přes tu železnou oponu, jiní se tam ale museli prostřílet (jako třeba Mašíni).
Ti co neměli tolik štěstí byli odsunuti – do uranových dolů či podobných komunistických gulagů, kde je napravovali prací až ke smrti.
Když dělali protistátní činnost a protivili se místním zákonům, tak byli potrestání. Totéž Sudeťáci. Rozbili ČSR, tak byli odsunuti, aby se o totéž nepokoušeli znovu. A vidíte, pokoušejí se zase. Nesmířili se s výsledkem 2.světové války, tak přijedou do Brna se smiřovat. Trochu schýza, ne?
No, a co myslíte, Křídla motýlí, že totalitní režim nacistický by toleroval (dokonce za války), nějaké své ideové odpůrce či dokonce odboj? Totalita je v tomto vždy stejná.
Proto jsem tu obrácenou otázku nadnesl. Projevit nějaký odpor se vždy přísně trestá.
S takovým režimem se nemusí kolaborovat, stačí pouze mlčet v zájmu vlastního přežití. Jenomže to se potom, co dojde k jeho pádu, obtížně dokazuje, že s tím režimem dotyčný nesouhlasil. Většina Čechoslováků měla štěstí v tom, že po listopadovém převratu ’89 nemuseli dokazovat, že s komunistickým režimem vnitřně nesouhlasila. Protože jinak by byli všichni v roce 1991 „odsunuti“ spolu s vojsky SSSR někam na Sibiř, jako ti sudeťáci po druhé světové.
Dejte si mokrý hadr na hlavu, Charone. A vraťte se do současnosti. Máme zákon 403 a404 o nezákonnosti hnutí potlačující práva a svobody člověka. Trestná je i jejich propagace! A ten se bohužel uplatňuje selektivně jen na ty komunisty. Strana, kterou zakládali nacisti, která celá léta hlásala revanšismus, prezentovala se jako pokračovatel strany, která byla souzena a odsouzena za válečné zločiny v procesu v Norimberku a která volá po obnovení předválečných poměrů vykřikováním jakéhosi práva na vlast by si neměla vůbec dělat někde v ČR potlachy, protože to je v ČR trestné. Tady a teď. A vidíte, oni jdou prý sem dokonce pozvaní. Jako jeskyňky u Smolíčka Pacholíčka vpouštějí fašismus. Brno bude hnědé. Vláda nesmí mlčet a my občané také ne. V zájmu vlastního přežití nesmíme mlčet. V tom s vámi souzním.
No, mám spíš pocit, že ten mokrý hadr potřebujete spíše vy. Na kterou část těla, to ponechám na Vás.
Už jste si Vy, nebo někdo ze zdejších klábosnicových štamgastů a protisudeťáckých bojovníků položil otázku, proč by zdejší „česká“ (čti prosionisticko-židokratická) vládnoucí moc chtěla návrat svých dávných ideových nepřátel? Dokonce i s navrácením jejich majetků – ať už právem či neprávem zabavených?
Je to blbost a účelový humbuk, který má za cíl odvést pozornost od něčeho jiného.
A tady je třeba pátrat – od čeho.
Budují 4.říši. V tom jsou za jedno.
Už tolik nehulte ten AEronet. Už z vás čiší na všechna strany.
Nick Motýlí Křídla má pravdu stejně jako tdx a další.
Odsunutí Henleinovci si prostě přijeli vyclaimbovat dobyté území jimými metodami a řada ne jen Brněnských kolaborantů jim v tom pomáhá.
Re: Koukolemjdoucí
Zrovna Vy byste měl ten „čučkařský“ Aeronet dnes navštívit.
Ten jeho poslední článek se Vám bude jistě líbit —-> Sudeťáci v Brně
https://aeronet.news/sef-sudetonemeckeho-landsmancaftu-prohlasil-ze-odpor-v-cr-proti-sjezdu-jeho-spolku-v-brne-muze-byt-dusledkem-kampane-dostava-pry-dva-typy-emailu-pozitivni-od-mladych-cechu-a-negativni-od-starsich/
Charon napsal: 16 května, 2026 (14:23)
Z vašich postojů je velmi dobře znát, odkud čerpáte .
Ti Čučkaři si Vás hezky vodí na špagátku . . . (:-!).
Ono totiž ty ideologie jsou naprosto stejné a poslední léta jdou ruku v ruce. Vaše otázka je nesmyslná.
Zajímavý případ antikomunisty byl spisovatel Jiří Stránský.
Ten má tak pestrý životopis, že by možná stálo za to, ještě podrobněji jej prozkoumat.
Neznám jiný případ doslovně otevřeného antikomunisty a skauta, kterému by režim v době normalizace vydával knihy.
STB mělo dobré učitele. Gestapo i sovětské poradce.
Na protistátní činnost byli provokatéři. Můj strejda (letec RAF) si za to, že jednoho takového neudal, odseděl 9 let v Jáchymově.
Ten uran jsme museli dodávat do SSSR, podle smlouvy z listopadu 1945, život tropí blbosti.
Proč by to bylo špatně. Oni nám sem zas dodávali ropu a plyn. Normální obchod, ne? A že vězni museli pracovat? Co je špatně na tomto?
Až Vás za nějaký „nevhodný“ příspěvek vyhodí z práce (jako třeba tu učitelku Bednářovou), nebo dokonce zavřou do nějaké životu nebezpečné robotárny,
ptejte se, co je na tom špatného, milé Křídla motýlí.
Fašismus se vrací, vždyť to píšu. Odsouzení učitelky Bednářové je příklad, hezky jste ho vybral. Proto by se akce sudeťáků konat v Brně neměla. Jen se zas pootevírají dviřka pro další 2 prstíčky.
Kdyby se tomu nedělala taková bombastická reklama a humbuk, většina konzumní společnosti by si ani nevšimla, že tam něco proběhlo. Nebo by jim to nic neříkalo – asi jako setkání zahrádkářů či pejskařů…
Tomu se nedělá reklama a humbuk. Tím se dává facka místním pamětníkům a rodinám postižených fašistickou zhoubnou ideologií.
Evropa se fašizuje a Rusové to velmi pozorně sledují.
Pokud tu fašizaci přeženeme (směrem k Rusku) a navíc budeme prokazatelně vůči Rusku stále nepřátelštější a agresivnější, budeme vypnuti.
Jsem přesvědčen, že ty nejvýkonnější výpočetní systémy v Rusku, plus vědecké kapacity už mají nějakou dobu hotovy výpočty vlivů různých pohoří, profilů terénů apod. tak, aby bylo možno Evropu pomocí EMP efektivně vypnout tak, že nás to v mnoha odvětvích posune nejméně o sto let zpět. Přibližně do 20. – 30.let minulého století, kdy v civilním, ale i průmyslovém sektoru nebyl zapotřebí jediný polovodičový přechod, včetně těch selenových.
Myslím, že už nějakou dobu je vypočítána (a pravděpodobně i vyrobena) speciální konstrukce, její umístění, výška nad západní/střední Evropou i potřebný ekvivalent.
Velmi pravděpodobně to přímo nezabije jediného člověka, snad jen vlivem obrovského indukovaného přepětí a následným úrazem od el. zařízení.
Fungovat bude jen to, co fungovalo před cca 100 lety – tedy například malé vodní elektrárny, které budicí proud pro alternátory původně získávaly pomocí dynama, na společné hřídeli s alternátorem a turbínou.
Převážně zůstanou funkční i typicky elektronková zařízení, pokud jako pomocné prvky nebudou obsahovat např. polovodičové usměrňovače.
Pokud ovšem bude nepoškozená zařízení čím napájet – stejně jako např. obyčejné wolframové žárovky, které zůstanou nepoškozeny stejně, jako většina podzemní silové a telekomunikační kabeláže.
Co všechno dalšího bude poškozeno a nakolik, bude velmi záležet na poloze a využití. Experimenty Starfish byly už v 60.letech velmi výmluvné, přičemž postižené oblasti tehdy nebyly ani zadaleka tolik „elektronizované“, jako jsou dneska.
A i přesto to propalovalo izolátory na nadzemních telefonních vedeních a poškozovalo většinu telefonní a dálnopisné techniky.
Samozřejmě, že budou „vedlejší škody“, ty jsou ostatně vždycky, když někdo něco hodně přežene, tak jsou vedlejší škody úměrné razanci nutných protiopatření.
A v naší demokracii se to neděje? Dnes vyletíte z práce i za škaredý pohled na šéfa. Byl jsem svědkem toho, jak byli vyhození z práce dva klucí, kteří se mlsně otočili za pěknou ženskou (ona o tom ani nevěděla) a jeden z šefíku to viděl. Navic se tím ještě chlubil.
nejn to taky železnou rudu a další potřebné. Bejvávalo v kině v úvodnících, jak na ostravsku sbíječkami dostávali v zimě zmrzlou rudu z vagonů, aby pece mohly jet.
Jo tenkrátř jsme byli rádfi.
Za ten uran jsme dostali aspoň něco zaplaceno. USA krade ropu z Venezuely – https://www.bbc.com/news/articles/ckgn7p7g79wo
Tak to prostě je. Silnějši pes m-da.
Sestra emigrovala s manželem v roce 1988. O nějakém antikomunismu nevím. A kdyby mohli utíkali by rychle nazpátek. Západ byl prý svobodný, ale na nikoho nečekali a začátky tvrdé.
Šli zkrátka za vidinou lepšího bytí. Což je přirozené lidské právo, které komunistická vláda neuznávala. Takových jako vaše sestra bylo mnoho, řekl bych, že převážná většina.
Že se nemohli vrátit (jako Karel Gott), je největší nonsens tehdejších vládnoucích komunistů, což jsem vždycky kritizoval. Kdyby se vrátit beztrestně mohli, většina z ekonomických migrantů by to jistě udělala.
Naopak, železnou oponou rozdělené rodiny se mohly zcelovat, nebo alespoň volně navštěvovat. A bez ponižujících procedur na hranicích.
Jako myslíte, že by si nějaký soudný politický systém nechal v zahraničí v nepřátelském režimu vyškolit mraky agentů cizí moci a pak je s otevřenou náručí přivítal zpět? 😉 Za tuhle nevstřícnost vůči navrátilcům, kteří takhle utekli hledat štěstí jinde, či pilotům navrátivším se z Anglie atd. poděkujte soudruhům z Londýna a Langley. Kdyby si nehráli na studenou válku a nechtěli jakýmikoli prostředky zničit druhou stranu, spousta věcí by ve východním bloku vypadala jinak.
👍
No jistě, na ty agenty lze vždycky všechno svést. Dřív to bývali američtí či imperialističtí agenti, a dnes jsou to (skoro jak přes kopírák) ruští nebo Putinovi agenti. Už mě tyhle žvásty nudí. Pořád dokola.
To máte pravdu. Proto by ti sudeťáci měli svůj mančaft rozpustit a ne to rozmazávat 80 let.
Až na ten „drobný“ problém, že je západ vyráběl, posílal, platil a… dělá to dodnes. Opět připomínám, krátce po druhém Trumpově nástupu do úřadu se dostala ven informace, že jen samotná CIA má po světě v médiích cca deset tisíc svých lidí. Jen v médiích. Zkuste si to přepočítat na počet států světa, kde je má smysl platit, a pak si to přepočtěte na Českou republiku.
Havel byl také placený CIA, stejně tak Tigrid. Vůbec celý disident. A přes ty různé výbory a nadace šlo ze západu o neuvěřitelné peníze. I ze Švédska, přes Janoucha a Chartu např.
A východní blok to snad nedělal? Viz dnešní rozvědčík na Hradě.
Co s tím mají normální lidé, chtějící cestovat nebo se navštěvovat, společného? Je-li někdo ku*va prodejná, tak tomu žádná zadrátovaná hranice nezamezí, jenom to každého nasere.
„A východní blok to snad nedělal?“
Proboha, ale v jaké míře? Srovnáváte první zimní lehkou sněhovou přeháňkou s lavinou nejvyššího stupně. Navíc s tím západ začal už během války. Opakuji znovu, pročpak asi čeští piloti po návratu z Anglie dopadli, jak dopadli? No protože se vědělo, že část z nich už během války na spolupráci s MI6 (či kýhovýra jak se tehdy jmenovali) kývla. Akorát se nevědělo přesně kteří.
Re: tdx
Já ty agenty nepočítal. Vy ano?
Tím co píšete, obhajujete tezi:
„Když se kácí les, lítají třísky.“
Jo, to jsme taky občas slýchávali. Další obhajování principu kolektivní viny.
Charone, jste skutečně takový omezenec, že ne a ne pochopit, že komunistický režim se emigrace, tedy i cestování „na západ“ z mnoha srozumitelných důvodů obával a nakonec, na takové to cestování ani dost oněch „západních peněz“ neměl? Nechápete, že onen režim byl o mnoho slabší, než celý ten západ, že ten režim to věděl a snažil se ubránit tak jak to jedině uměl? No a nakonec, snad jste si všimnul, z mnoha důvodů, především pro ekonomickou slabost, celou tu svou věc prohrál. No ano, nějaký ten Marxist snad pravil, že nevčasná revoluce je krokem zpět. To se také nejspíš stalo.
Ale Charone, ti co za komunistů nezákonně opustili republiku se vracet mohli. Zprvu na základě prezidentských amnestií, po roce 1968 podle nikoli příliš propagovaných pravidel. Problém byl v narovnání majetkových poměrů, sociálním a zdravotním pojištěním, občanskou věrohodností a tak. No a, jakpak se to ti (neúspěšní) emigranti měli dozvídat? Jak překonat trapnost situace?
Věnoval jsem tomu pozornost proto, že jsem byl, spolu s kamarádem už ve vojenské základní službě dohodnut na emigraci. Počítali jsme s návratem až prezident Antonín Zápotocký zemře. Měli jsme s Čs. plavbou labsko-oderskou nasmlouváno zaměstnání, zahajované školní plavbou do Hamburgu a zpět. Jenže, Zápotonda nám zemřel dřív, než jsme ze základní vojenské služby byli propuštěni na „trvalou dovolenou“.
Málo se ví, že bylo možné vyžádat zproštění občanství a pak opustit stát. Na takové ale nikdo nikde moc nečekal, takže to fungovalo jen některým a na některé z exponentů Pražského jara za normalizace.
Znal jsem dva také, oba dva shodou okolnosti utekli do Norska, tam jim pšenka nekvetla, tak se vrátili, prošli výslechem. O žádné jiné persekuci nevím.
Ony si to hlidaly obě strany. Nechte si vyprávět, jak moji sestřenici žijící v NSR (před sloučením) navštívili dva pánové z úřadu pro ochranu ústavy a vyšetřovali, které embargované zboží a v jakém množství dovezla do Československa poté, co pro mého syna koupila pětipalcový flopy-disk a dovezla mi ho, když sem jeli na vánoce.
Po několika odkladech proběhly volby v roce 1938 na většině území 22. května, 29. května a 12. června. Jen několik dní před volbami (17. května) vláda povolila stranické „ochranné oddíly“ (Freiwilliger Schutzdienst). SdP tak získala legální nástroj, který využívala v předvolebním boji a k otevřenému zastrašování svých protivníků za pomoci teroristických metod. Ve více než polovině obcí se tak podařilo SdP prosadit, že byla podána jen jejich kandidátka a samotný volební akt se vůbec nekonal.[pozn. 3] V těchto volbách získala SdP 1 116 726 z 1 297 248 německých hlasů. Celkem tak získala 89,87 % německých hlasů. Zbývajících více než 10 % hlasů získala německá sociální demokracie.
Konrád Henlein získal 89,87%.
Ti hodní 10%.
Předpokládám, že volby byly tajné. Tudíž ti „hodní“ po válce nemohli dokázat, že Henleina nevolili, takže byli postiženi „odsunem“ a zabavením majetku taktéž. Kolektivní vina.
Volili ho všichni. Výsledky voleb i volební mapy, kdo a kde ho volil nejvíc jsou běžně dostupné na internetu.
Všichni nevolili ani jednotnou kandidátku „Národní fronty“ za minulého režimu. A to je co říct.
A trestný je dnes jen ten druhý případ a ten první nikoli. Ten si bude dělat v Brně potlachy a propagovat se. Není vám to divné?
Ti Němci, kteří prokázali, že nezradili ČSR, mohli zůstat. Žádná kolektivní vina!
Jen s ohledem na procento zrádců v řadách občanů ČSR Německé národnosti, bylo prokázání loajality na nich. A také řada Němců skutečně odsunuta nebyla. Což vím velmi dobře, protože v domě mé tchýně jedna taková paní do žila až do r. 1981.
U nás taky jeden takový žil. Měl německé jméno a při bojích s wehrmachtem přišel o oko. A bral za to do smrti od německé vlády důchod. V bonech. Jeho syn to utrácel v Tuzexu za hadry a byl hrozný frajer.
Předpokládám, že té paní ponechali i veškerý majetek. Zejména ten po jejích „odsunutých“ rodičích, viďte…? (ironie)
Taky znám takový případ.
Odsunuté Němce vyplácela německá vláda a bylo to odečteno od válečných reparací.
Dnes rozdává Německá vláda neodsunutým Němcům z Hlučínska Německé občanství, Pročpak asi?!
Prajzáci přece měli německé občanství už za toho předchozího bolševika.
Protože ale část důchodů dostávali od německé vlády v bonech, podle délky boje ve Wehrmachtu, u Luftwaffe, nebo délky nasazení jinde v Říši, tak dost lidí s československým občanstvím si k nim ty bony chodilo kupovat.
Bylo okolo toho sice nápadné ticho, ale na Ostravsku a blízkém okolí o tom věděli všichni stejně, jako o povaze a smýšlení některých kousků z Prajzské…
Teco napsal: 16 května, 2026 (15:52)
To byli ti narození před/za války, ale teď Skopčáci rozdávají Německé občanství jejich děckám a vnoučatům narozených po válce.
Tak vidíte, že všichni Němci odsunutí nebyli, jen ti co zradili republiku!
To je možné. A ty neodsunuté odškodnil kdo?
Patřilo pod:
Motýlí křídla napsal:16 května, 2026 (14:04)
A České občany odškodnil kdo?
Re: p K
A Aeronet financuje kdo?!
(oblíbené téma pana Kolemjdoucího…)
😉
Charon napsal:16 května, 2026 (14:51)
Klíčové je, kdo jej řídí. ČT a ČRo si také platí řadoví občané, a co je jim to platné.
Re: p K
Tak to jsem rozhodně nenapsal.
Ale běžte na dnešní AE-News, ten článek o sudeťácích v Brně by se Vám mohl líbit, i když máte z toho Aeronetu obsessi.
Charon napsal:16 května, 2026 (15:15)
To byl příměr.
Charone, to, co tu plácáte můžete mít leda z doslechu. Ano, ČSR se z válečných let prodírala s obtížemi, státní aparát musel být prakticky znovu vytvořen. Že toto období zneužily všelijaké, ne zrovna ušlechtilé síly, je nasnadě. Ostatně, je o tom dost a dost, víc nebo méně seriózně a zasvěceně psáno. Já jsem toho období pamětníkem a tvrdím, že plácáte jednostranně.
Charone, kde jste vlastně sebral, že odsun obyvatel německé národnosti z národních států Evropy (řekněme zpět) na území německého státu, bylo trestem? Vždyť z principu bylo toto rozhodnutí vítězných mocností Druhé světové války pouze a jedině preventivním krokem, aby dotčené menšiny napříště již nemohly být důvodem (příčinou?) pro rozpoutání války (nejspíš zástupným). Vezměte v úvahu, že Luftwaffe rozbombardovala Coventry a potom mj. i Londýn, že Francie byla okupována a kde ne, zcela podřízena Reichu. Podobně téměř celá zbývající Evropa. O tehdejším SSSR a jeho zájmech nemluvě. Z toho plynoucí nálada se málo dotýkala občanů USA. Ty se ale v důsledku té války staly hegemonem lidského světa a o tu pozici, s riziky nové světové války, zápasí dnes. Přijde Vám to složité?
Charone, já vůbec nehodlám řešit ty „hodné“. My nemáme žádné morální právo odsuzovat chování a rozhodování našich předků po tom, co si zažili, protože nás nemučili, nepopravovali, neposílali do koncentráků! A po tom, co našim předkům udělali mohli být rádi, že je odsunuli, protože věřím tomu, že by je lidi vymlátili do mrtě!
Aby to v tom jekotu sudeťáků a jejich lokajských přicmrndávačů nezaniklo:
„Trump dal najavo, že USA nebudú brániť Taiwan v prípade konfliktu s Čínou
Americký prezident tvrdí, že ostrov sám chce „vstúpiť do vojny“ s Čínou.
Zároveň vyzval taiwanských výrobcov čipov, aby sa presťahovali do Ameriky. Tiež sa vyslovil proti vyhláseniu nezávislosti Taiwanu.
„Je to riskantné, keď sa staneš nezávislým, chápeš. Stávajú sa nezávislými, lebo sa chcú zapojiť do vojny a myslia si, že za nimi stoja Spojené štáty. Chcel by som, aby všetko zostalo tak, ako je,“ vyhlásil Trump.
Po rokovaniach so Si Ťin-pchingom tiež oznámil, že otázka dodávok zbraní na Taiwan je „zatiaľ pozastavená“.“
https://aktualnikonflikty.cz/viewtopic.php?t=946&sid=a802d1c8b603c8cf6a8c3c943e0b1622#p463243
Vystrčerčile, kde jsi, když tě tvoji lidé potřebují?!
Ještě bych připomněl legendární Vystrčerčilův výrok: „Ich bin ajneklajne Tchajwane!“ nebo jak to bylo.
To bylo jinak, myslím, že to mělo být takto:
Wo shi yige zhutou cong jieke laide.
—
Pokud řekl něco jiného, tak to bylo nastoprocent špatně.
Je ovšem velkým tajemstvím, kdy tento mistrný rétor řekl někdy něco správně…
Upřímně – spíš si myslím, že se trump pokouší prázdnými sliby podvést Čínu a vylákat od nich vzácné kovy na výrobu usáckých zbraní „vysoké ceny malého účinku“. A asi taky doufá, že Čína donutí Írán ke kapitulaci v jeho vyhrané válce proti usraelské agresi,
btw – CNBC:
Prezident Donald Trump uvedl, že odmítl přímo odpovědět čínskému prezidentovi Si Ťin-pchingovi, když se ho zeptal, zda by Spojené státy bránily Tchaj-wan v případě čínského útoku.
„Tuto otázku mi dnes položil prezident Si. Řekl jsem, že o tom nemluvím,“ sdělil Trump novinářům na palubě Air Force One při návratu do USA.
—- asi měl trump zase své halucinace, protože si nemyslím, že by Si byl takový křupan a vůbec takovou otázku položil. To je otázka přesně ve stylu primitivního burana jako je trump
a jinak jen obvyklé trumpovy prázdné bláboly a mlžení, CNBC:
„Řeknu k tomu toto: nestojím o to, aby se někdo vydal cestou nezávislosti, a víte, nemáme cestovat 9 500 mil, abychom bojovali ve válce,“ řekl Trump. „O to nestojím. Chci, aby se uklidnili, chci, aby se uklidnila Čína.“
Dodal, že zatím neschválil možný velký prodej zbraní Tchaj-wanu: „Možná to udělám, možná ne.“
„Nestojíme o to, aby někdo řekl: ‚Pojďme vyhlásit nezávislost, protože za námi stojí Spojené státy,‘“ řekl Trump.
„Tchaj-wan by udělal velmi chytře, kdyby se trochu zklidnil. Čína by udělala velmi chytře, kdyby se trochu zklidnila. Měli by se zklidnit oba,“ řekl.
Otázkou ovšem je, jestli to prohlásil ještě před, nebo až poté, co dostal svou pravidelnou medikaci.
Trump je opravdu mimořádná figura. Žádný jiný americký prezident před ním neměl takovou schopnost, jakou má nyní Trump. Je to veliký státník. Má potenciál zklidnit Čínu, Taiwan, Írán, a dokonce možná i Rusko, jen pohnout prstem.
Stačí k tomu opravdu málo: nesrat se do nich.
—
Inu tak: kdo přemáhá jiné, je silný. Kdo přemáhá sebe sama, je mocný. – Dovolím si doplnit Starého mistra myšlenkou, která v jeho časech snad nebyla tak aktuální, aby mu stála za zformulování; dnes je tomu bohužel jinak: kdo obviňuje jiné z důsledků svého vlastního konání, je nemocný.
Jojo, jak řekl trump těm částečně vyplašeným („co je to za magora???“) a částečně znuděným dětem v oválné pracovně: ‚ukončil jsem osm válek, nikdo jiný nikdy před tím žádnou válku neukončil‘
usa by si mohli dát novou hymnu na počest trumpa:
boty mám kožený a sílu jako vůl
chceš vidět hrdinu rozmlátím tenhle stůl
a taky vyskočím dva metry do vzduchu
tam se ti votočím pak stojku na uchu
jó tak tohle všechno umím já
mě v týhle díře každej zná
tohleto všechno umím já
mě v týhle díře každej zná
vezmu ten půllitr rozbiju vo hlavu
narvu si do nosu dvě štangle salámu
všem hubu rozbiju neboj se vole nic
jednou vám ukážem je nás tu čím dál víc
jó tak tohle všechno umím já
mě v týhle díře každej zná
tohleto všechno umím já
mě v týhle díře každej zná
…usa mohly … mělo být usáci mohli…
To je jak text pisničky Pepy Nosa?
vy fakt neznáte Kabáty?
mimochodem, kdo si vzpomene na slavný trumpův zlatý mobil za 400 pe$o „made in USA“ – od 600 000 vybrali zálohu 100 pe$os, nejdřív to měla ta trumpova firma dodat loni v létě, pak po prázdninách, pak před vánoci – a teď uvádí, že to asi nedodají nikdy
lidi se zatím marně ptají, kdy dostanou zpátky ty zálohy – MAGA fanoušci mají svoji léčbu realitou
No, ale tím prstem, musí pohnout oni (Čína, Irán a Rusko).
Na základě rozhodnutí vítězných mocností na Postupimská konference 2.8.1945 byly po druhé světové válce schváleny „spořádané a humánní transfery“ německého obyvatelstva především z Polska, Československa a Maďarska. Ve skutečnosti však odsun, útěk nebo vyhnání Němců proběhly z mnohem širší části střední a východní Evropy.
Přibližně z těchto evropských zemí či území byli Němci po válce masově odstraněni:
1. Polsko — největší počet; Němci ze Slezska, Pomořanska, Východního Pruska aj.
2. Československo — sudetští Němci a další německé menšiny.
3. Maďarsko — podunajští Švábové.
4. Rumunsko — sedmihradští Sasové a banátští Švábové.
5. Jugoslávie — zejména v Srbsku, Vojvodině, Chorvatsku a Slovinsku.
6. Sovětský svaz — zejména Němci v Povolží, na Ukrajině a ve Východním Prusku.
7. Litva — menší německé komunity v Pobaltí.
8. Lotyšsko — baltičtí Němci.
9. Estonsko — baltičtí Němci.
10. Nizozemsko — menší poválečné deportace Němců (např. operace Black Tulip).
Další menší či regionální vyhánění proběhla také v 5 dalších zemí:
11. Belgie
12. Francie
13. Dánsko
14. Lucembursko
15. Itálie
Důležité: samotná Postupimská dohoda explicitně řešila hlavně přesuny z Polska, Československa a Maďarska. Ostatní odsuny byly často prováděny na základě místních rozhodnutí, sovětské politiky, válečných represí nebo spontánního útěku před frontou. Celkově šlo asi o 12–14 milionech etnických Němců.
Všichni tehdejší účastníci jsou již dávno mrtví. Nemá smysl nadále téma řešit, už patří jen historikům. Případné splnění požadavků SdL na majetky by způsobily jen nesmírné množství dalších nespravedlností a utrpení. Téma je již historicky vyžilé, nemá smysl je vůbec řešit.
Vidlákův instinkt o možné provokaci je správný, ale bude řízen některou organizací EU. Cíle budou dva:
1. Superšpiónská organizace pod vedením EU a hlavně podléhající EK. Pod záminkou nezbytnosti koordinace činnosti.
2. Dehonestace hnutí Stačilo a jeho účastníků s následnými represemi.
3. Připojení ČR do V. říše národa německého jako dva samostatné spolkové státy Böhmen un Mähren.
Doporučení je spíše s Brnu vyhnout. Ale pokud někdo chce demonstrovat, měl by si pořídit záznam pro vlastní účely. Pokud si vlastní záznam pořídí každý účastník protestů, nepůjdou zfalšovat, ani utajit. Je to nejlepší prevence proti odstřelovačům jako z Majdanu.
Můj osobní názor je, že není nutné dávat prostor třetiřadým politikům německým nebo českým. Nejlepším protestem je okázalý nezájem vůči celému sjezdu SdL. Město Brno ale mělo pro usmíření udělat více, a celý SdL sjezd přesunout do brněnských Kounicových kolejí, kde nacisté prováděli popravy. Dalšími vhodnými místy jsou:
– hrad Špilberk, kde nacisté odbojáře vyslýchali,
– Budova bývalé právnické fakulty Masarykovy univerzity – sídlo brněnského gestapa. Zde probíhaly brutální výslechy a mučení zatčených.
– Věznice na Cejlu — další místo výslechů, věznění a transportů politických vězňů.
– Tábor Pod kaštany — internační a represivní zařízení využívané nacisty.
Tam by Bernd Posselt a celý SdL mohli plně projevit svou touhu po odpuštění a usmíření. Celé téma je dávno vymizelé, a za dalších 10 – 20 let se budou němečtí muslimové řešit, jaké podivné a nesmyslné úvahy zde mělo místní nemuslimské obyvatelstvo. Celý ten čtvrtý bavorský kmen (4 bavorské kmeny jsou dle Mnichova: Bavoři, Frankové, Švábové, Sudetští Němci) se brzy rozplyne v imigraci z Asie a Afriky.
Re: Gerd
Já vás musím doplnit – páč nejste už ani trochu mladej a krásnej a tak dále, že mančaftní soudruhy bych zavezl ještě na jedno sympatické místo.
Je to kousek od Štatlu a říkají tomu Macocha. A soudruhům bych umožnil pohled dolů, aby věděli, jak vypadá stometrová díra. A při nástupu ny vyhlídkový můstek bych jim pouštěl hity z Třetí říše, takové ty pochody s bubínky, jak to kdysi pořádávali. A po cestě zpět do autobusu bych jim pouštěl záznam keců soudruhů Adolfka a Pepíka Géééblsů.
A bylo by to docela poučné, že ano.
Targusi, nesouhlasím! Skočí-li 10 Berndů Posseltů najednou, Macochu ucpou. A už nebude žádná propast.
.. to časem zase vyhnije …
Ještě je Hranická propast, ta je hlubší, tam by vlezli.
Ale plná vody, plavali by na hladině.
Mlcení znamená souhlas.
Mlčení
Odložím si sem své moudro, protože není zcela off topic:
Je mi jasné, proč USA prohrávají válku s Íránem. Nemohou nebo nechtějí Írán obsadit. Dobře si pamatují, jak dopadlo obsazení Iráku a Afghánistánu. Vidím 2 možná řešení.
První možnost je snažit se válce vyhnout nebo ji ukončit. Aktuální příměří svědčí o tom, že Trump nakonec půjde touto cestou, i když pozdě.
Druhou možností je území nepřítele obsadit a hlavně deislamizovat. A nesnažit se na dobytém území zavádět demokracii, když víme, že nefunguje moc ani u nás. Raději na dobytém území instalovat osvíceného diktátora. Rozhodně ne diktátora, který by akorát pomáhal USA rozkrádat svou zemi.
Ještě existuje třetí možnost — zcela nepřítele zničit. Ale to je zbytečně agresivní a také zločinné. Nicméně v éře jaderných zbraní by to pro USA bylo snadné.
Sledoval jste jak ta akce probíhala ?
USA měla začistit podle manuálu loutkovodičů z Izraele , potažmo z malobritánie , kde je mozek této špíny , vedení Íránu , vyvolat paniku a oslabit armádu .
Dále v součinnosti mělo vypuknout povstání páté kolony uvnitř Íránu a současně ke vnějšímu útoku ozbrojených skupin , které USA používají jako užitečné idioty .
V tomto poměru by to Írán neustál a rozpadl by se na rozhádané kousky .
Jenže Někdo se předem postaral o většinové začištění páté kolony a o krtky v žoldu sionistů . Za těchto okolností , kdy Írán je zkonsolidovaný a jednotný , si každý užitečný idiot uvědomil , že to nebude začišťovací akce , ale válka s odhodlaným a dobře vyzbrojeným nepřítelem . Takže nic .
Následně došlo k trapnému převážení USA žoldáků a jejich opatrnému hromadění . Selský rozum chápe to , že v případě , kdy by sionanglosas chtěl jít do plné války , tak vojáci budou v bojovém postavení už před zahájením útoku .
Takže Někdo roztáhl celý tento plán do delšího časového rámce a tím vytvořil z celé akce ostudnou frašku , která opakovaně přináší aktérům periodicky se opakující opičí pracku , vytvářející nepřijatelné ztráty na všech úrovních řízení .
Zbývá důležitá otázka . Kdo je schopen operačně reagovat s takovým precizním řízením a vstupovat přitom do struktur řízení daného subjektu ?
Rusové.
Umějí prý převzít řízení dálkových UA dronů a provokačně je posílají nad území těch největších protiruských hysterek.
Jen čekám, kdy nějaký podobný dron s delším doletem, „zabloudí“ nad Brusel a tam si uprdne…
Není nad to, když nám do diskuse vleze Pithart, a tím nemyslím toho našeho zde, ale toho skutečného aka Podiven aka Seehirt aneb Alternativní fantasmagorický výklad českých dějin prizmatem ukřivděných odsunutých německých sudetských nácků. Pak se někdo divte, že se tu včera strhlo s mnohem méně angažovanými stoupenci „německé otázky“ to, co se strhlo. Oni si prostě pokoj nedají.
Oni si nikdy pokoj nedají a nikdy si ho ani nedali po stovky let.
Z důvodu, že žijeme v pohraničí, které nám bylo odtrženo Němci jsme se se ženou rozhodli vyvěsit na náš dům českou vlajku po dobu sjezdu sudetských Němců v Brně. Chceme tím dát jasný signál – vzkaz do Brna co si o tom myslíme.
Plně souhlasím, provokatérů je opravdu hodně a další ještě vylezou z děr a už i vylézají.
Z pohraničí
Na jedné ceduli u nás u les je propagační cedule (už není někdo ji odstranil) Sudetská křížová cesta a uvnitř textu bylo napsané něco ve stylu tato zem prahne po návratů sudetských Němců. Samozřejmě součásti bylo i upozornění, že vše bylo vytvořené z dotací EU.
A tak si tady žijeme…
Na něco podobmnýho jsem taky narazil, Malí Morávka, Bílá,…
spolufinancováno EU
Mně Seehirt připomíná Tomáše Krystlíka, již nežijícího novináře a skorohistorika, který se také soustředil na výklad našich nedávných dějin z pozice Němců. Měl velice dobré znalosti a zkušeně vyzobával drobné křivdičky, které se našim Němcům na cestě ke dvěma jimi rozpoutaným světovým válkám přihodily. Beneš ve Versaille lhal, nepovolilo se jim sebeurčení, Češi jim do úřadů nasadili svoje četníky a pošťáky atd. atd.
Většinu diskutérů dokázal zatahováním do detailů uondat, jeden z mála, kdo se mu dokázal více než rovnocenně postavit, byl také již nežijící Jaroslav Bašta.
Jejich debata na téma Mnichov je ještě k nalezení na internetu.
Stejně tak historik Petr Hlaváček. Zkoumal historii v Lipsku a pak se vrátil a přednáší dějiny naruby. Bohužel i na pedagogické fakultě v Plzni.
Řada „českých“ historiků je napojená na německé granty a jiné německé zdroje financí. Stačí jen propagovat nacisticko-sudetsko-německý pseudovýklad dějin a penízky se jen hrnou. Tito „vjedci“ pak mají i politické krytí, takže co by pro prachy a pofiderní slávu u svých soukmenovců a Takyčechů neudělali, že.
👍
A ti budoucí učitelé, co budou lít dětem do hlavy…🤮
Mrknu na něj 🙂
On psal kdysi na blogy aktuálně cz a věřte, to se nedalo. Škoda, že už to tam není. V rámci vlastní duševní rovnováhy koukání na něho zvažte😀 vypadá jak Posselt nebo Ernst Rohm ale i trochu do Švejka. Ty geny tady jsou opravdu propletené měli bychom koukat dopředu a ne se v něčem rýpat a dějiny přepisovat
Mně názory z druhé strany zajímají- pokud se zakládají na něčem reálném. Ten Krystlík se občas pouštěl na tenký led- třeba když se snažil obhajovat Heydricha, tam už jsem tedy poněkud odpadal 🙂
Pokud si vzpomínám, Bašta tenkrát debatu ohledně osudu sudetských Němců s úsměvem ukončil zhruba větou: „No co, nalítli Hitlerovi a zaplatili za to“.
Zdejší Seehirt je takový hloupější Krystlík.
Krystlík dokázal aspoň lhát rafinovaně a zasazovat překroucená fakta do reálných a zčásti pravdivých událostí.
Tohle je jenom hlupák, který neví o historii téměř nic a přišel pouze vysírat.
Krystlík se v hrobě otřásá smíchy, jak je tenhle Seehirt blbej a Češi jej doslova utloukají čepicemi…
Včera s námi při Svícení za mír stála velmi zajímavá paní : PROFESORKA MARIE WILLI odvolaná rektorka Janáčkovi akademie múzických umění.
Byla odvolána po 82 dnech ve funkci, zrovna když rozhodla sundat z budovy JAMU vlajku UA.
Ale příčina, proč jí akademický senát odvolal byla: Neměla koncepci.
Ale dozvěděli jsme se zajímavé věci z VŠ prostředí, mě nejvíce zaujalo, že JAMU má 800 studentů a 600 zaměstnanců….
Hlavně když je to bezplatné studium.
Kdyby se platilo, personálu by bylo ještě víc
Možná míň studentů.
Méně studentů, více personálu
Pamatujete na konec roku 2023, kdy se válka na Ukrajině zlomila útokem Hamásu na izraelská území? Palestinská komanda tehdy hravě a jednoduše překročila nejstřeženější hranici světa a rozpoutala teror jak z příruček SS.
————-
Za zmínku by stálo zmínit, že teror jak z příruček SS rozpoutala izraelská armáda a nikoli palestinská komanda.
Existuje veliká řada svědectví Izraelců, kteří přežili řádění izraelské armády během této události.
Existuje řada svědectví, že palestinská komanda se chovala velcie slušně a měla zájem o rukojmí nikoli o braždění (na rozdíl od SS jednotek izraelské armády plnící direktivu Hanibal „když jsou izraelci vzati jako rukojmí, povražděte je všechny – únosce i rukjmí)
Exituje řada důkazů, že příběhy o miminkách upálených v krbu nebo v torubě, o miminkách s uřezanými hlavičkami, o znásilněných dívkách,o dívkách znásilněných post mortem po uřezání hlavy a prsou apod jsou naprosot vylhané příhody izraelských nácků (většinu má na svědomí izraelský ůchyl z jedné neziskovky, který byl odsouzen sám za pdoeifili a btw později spáchal sebevraždu)
Youtube, z izraelského radia – Israeli forces shot their own civilians- kibbutz survivor say
—
Žena z osady – Hamas se k nám choval slušně, uklidňovali nás, říkali, že nás nechtějí zabít, nikomu neublížili, moje děti jim ani nevěnovaly moc pozornosti, zejm mladší dcera si prostě hrála na tabletu – z izraelské tv:
https://video.twimg.com/amplify_video/1711755623015043072/vid/avc1/640×360/Fs6VLMX9a-B2tVnT.mp4?tag=14
—
Israel admits it killed its own at Nova music festival:
A police investigation shows Israeli Apache helicopters opened fire on attendees of the Nova music festival during the 7 October Hamas attack
—
https://informationclearinghouse.blog/2023/11/01/israels-military-was-ordered-to-attack-israelis-on-10-7/
Israel’s military was ordered to attack Israelis on 10_7
—-
https://mondoweiss.net/2023/10/a-growing-number-of-reports-indicate-israeli-forces-responsible-for-israeli-civilian-and-military-deaths-following-october-7-attack/
—-
https://thegrayzone.com/2023/10/27/israels-military-shelled-burning-tanks-helicopters/
October 7 testimonies reveal Israel’s military ‘shelling’ Israeli citizens with tanks, missiles
Israel’s military received orders to shell Israeli homes and even their own bases as they were overwhelmed by Hamas militants on October 7. How many Israeli citizens said to have been “burned alive” were actually killed by friendly fire?
Several new testimonies by Israeli witnesses to the October 7 Hamas surprise attack on southern Israel adds to growing evidence that the Israeli military killed its own citizens as they fought to neutralize Palestinian gunmen.
Tuval Escapa, a member of the security team for Kibbutz Be’eri, set up a hotline to coordinate between kibbutz residents and the Israeli army. He told the Israeli newspaper Haaretz that as desperation began to set in, “the commanders in the field made difficult decisions – including shelling houses on their occupants in order to eliminate the terrorists along with the hostages.”
—
https://cz24.news/video-izraelska-tv-odvysilala-sokujici-zabery-ze-7-rijna-zachycujici-palbu-do-ucastniku-festivalu-supernova-z-izraelskych-vrtulniku-apache-piloti-v-reportazi-priznali-ze-nevedeli-na-koho-strili-a/
VIDEO: IZRAELSKÁ TV ODVYSÍLALA ŠOKUJÍCÍ ZÁBĚRY ZE 7. ŘÍJNA ZACHYCUJÍCÍ PALBU DO ÚČASTNÍKŮ FESTIVALU SUPERNOVA Z IZRAELSKÝCH VRTULNÍKŮ APACHE! Piloti v reportáži přiznali, že nevěděli, na koho střílí a pouze přijímali instrukce přes rádio, že na zemi jsou teroristé a mají na ně tudíž zahájit palbu!
—
https://en.wikipedia.org/wiki/Hannibal_Directive
– Izraelská armádní norma, že pokud jsou zajati Izraelci jako rukojmí, je absolutní prioritou postřílet únosce i za cenu smrti rukojmích – proto také ty stovky obyvatel izraelských osad, kteří zemřeli při útoku izraelské armády na Hamasem obsazené osady
Kromě izraelských vrtulníků pálících rakety a z kulometů do lidí na hudebním festivalu se na masakru 7.10. podílely i pozemní jendotky izraelské armády:
– izraelská tankistka – “dostali jsme rozkaz pálit do domů v osadě, i když tam byli nejen bojovníci Hamasu ale i izraelská rukojmí”
https://southfront.press/israeli-tank-gunners-were-ordered-to-open-indiscriminate-fire-into-kibbutz/
Israeli child “burned completely” by Israeli tank fire at kibbutz
An Israeli child completely incinerated at Kibbutz Be’eri was killed by two tank shells shot by Israeli forces at the end of an hours-long gun battle, a survivor of the same carnage told the Israeli state broadcaster Kan earlier this month.
Yasmin Porat, taken captive with at least a dozen other Israeli civilians on 7 October, told Kan radio that a fellow captive, 12-year-old Liel Hatsroni, survived to the end of the battle and only died when Israeli forces fired two tank shells at the house where they were held hostage by Hamas fighters.
…In her 15 November interview on Kan’s Kalman Liberman program, Porat recounts how, of the dozen or so Israelis she was held captive with on 7 October, only one other person – Be’eri resident Hadas Dagan – survived the ordeal.
The two tank shells fired into the house at the very end of the battle killed both women’s partners, the young Liel Hatsroni and everyone else in the house who was still left alive up to then, she said.
At around 7:30 pm, after some four hours of crossfire consisting of “hundreds of thousands of bullets,” Porat peered from behind Israeli lines and observed an Israeli tank firing two shells into the small kibbutz house.
“I thought to myself, why are they shooting tank shells into the house,” Porat told Kan. “And I asked one of the people who was with me, why are they shooting? So they explained to me that it was to break the walls, in order to help purify the house.”
At the time, the captive Hadas Dagan was caught for hours in the crossfire between the two sides, lying face down on the grassy lawn. When the Israeli tank shells hit, Dagan felt their impact throughout her whole body, she told Porat after finally emerging from the combat zone in tatters.
———
Israeli woman freed in prisoner exchange says her mother was killed by Israeli fire
An Israeli woman who was freed in a recent prisoner exchange between Israel and Hamas said her mother was killed and she was wounded when Israeli forces opened fire on the vehicle in which they were abducted.
In an interview that aired on Israel’s Channel 12, the woman recounted being taken by fighters from the Palestinian group’s armed wing the Al-Qassam Brigades in a tractor, which came under Israeli fire.
„My mother, whom I loved so much, was killed. I was injured in my back and my brother was injured in his leg,“ she said.
The channel claimed the Israeli army „opened fire to stop the tractor from heading to Gaza.“
atd atd atd
Ale jasně – proč se pídit po faktech? Stačí přeci vzít jako bernou minci prolhanou izraleskou propagandu, jejímž jediným účelem je zfanatizovat izraelce a západní mejnstrým k podpoře genocidy Palestinců a rozhodně jejím cílem není informovat o tom, co se skutečně stalo
Jsou to fašouni. Vidĕla jsem to na vlastní oči, když jsem tam před pár lety byla.
.A 7.10.2023 povraždili vlastní občany aby měli PR-krytí pro svoji vlastní genocidu Palestinců
Té jejich náckovské propagandě uvěřila očividně i značná část alternativy – i když dokonce i izraelská média publikovala spousty jasných důkazů, že satnyahův režim lže a že se Hamás snažil o získání rukojmích a ne o jejich vraždění, natožpak o vraždění způsoby politického porna ve styly Der Sturmer, které šířil a vymýšlel zejména ten zmíněný izraelský úchylák (odsouzený pedofil)
Vžďyť to celé bylo narafičené tak, aby mohli zničit Gazu a vybít její obyvatele. Tady jsou dvě fotky z Gazy. Před a po.
https://www.zvedavec.news/images/26/gaza-drive-a-dnes.jpg
A má to dění v Gaze nějaký vliv na snášku českých nosnic, nebo dojivost českých krav?
Má to dění v JZ Asii nějaký vliv na otřesné chování českých politiků, které přímo ovlivňuje nás, občany ČR?
Že nemá?
Tak proč je tady, zrovna na tohle téma, zasírka na deset obrazovek ???
protože je nemorální (a do budoucna se nám to fakt škaredě vymstí) akceptovat a opakovat prolhanou izraleskou nazi propagandu
vy neznáte známé moudro:
Nejdřív vyvraždili Palestince
a já jsem neprotestoval,
protože to nemělo žádný vliv na snášku českých nosnic nebo dojivost českých krav
….
A pak se rozhodli vyvraždit Čechy,
a těm, co ještě zbývali naživu, to bylo u prdele,
protože to nemělo žádný vliv na snášku jejich nosnic nebo dojivost jejich krav.
😎 😉
a protože to naše vláda podporuje
Teco by si tady zřejmě přál andělské zpěvy, ke kterým by přidával svoje poznatky o ničemných vlastnostech komunistické elektroniky.
Dnes jim za tohle svědectví hrozí až 14 let ve vězení. Izrael je šovinistický a rasistický stát.
Už jsem to tady psal jednou.
Až najdete dost odvahy k tomu, napsat úplně totéž na FB účet Pražské židovské obce a potvrdíte existenci toho příspěvku snímkem obrazovky, pak si Vás možná začnu vážit.
No vidíte a v Londýně se už nebojí dnes 100 tisíc lidí na pro palestinské demonstraci. . A to samé v Turecku.
Ale, zato v Česku se šfejkuje.
Mě ale nezajímá ani Turek, ani zduřelý zdegenerovaný Anglán.
O těch nebyla v mém příspěvku ani zmínka.
Psal jsem o Pražské židovské obci a o odvaze, podobné výkřiky napsat na jejich oficiální facebookový účet.
Nebo případně o tom, takové závažné záležitosti, jako je šovinismus a rasismus, s nimi vyříkat osobně, na nejbližší židovskou obec.
Sám nejsem ani Žid, ani nemám židovské předky, ani se nesnažím Židy/Izraelce jakkoliv hodnotit a případně hájit. Přitom by bylo čím – ale není toho zapotřebí.
Jen mi přijdou tyhle výkřiky ala Evix zoufale směšné – ke všemu na webu, který je hluboko pod rozlišovací schopností nějakých čučkařů, nebo i té Pražské židovské obce, když už jsem ji zmínil jako příklad.
Zoufale směšné? Není vám divné že židovská obec se kladně staví k tomu revanšistickému sněmu? Najedno pořád vytahují holokast, udělali z toho náboženství, kterému je trestné odporovat a v tomto prípadě souhlasí s nějakým bratříčkovaním? Nebo jednaní Petra Fialy, kterého děda – žid byl v koncetráku se bratřičkuje s těma, kteří jim způsobili utrpení?
A nebo je vše jinak, než je oficiálni propaganda?
https://neviditelnypes.lidovky.cz/politika/rozepre-sudetaci-poprve-v-brne-no-hruza-opravdu.A260504_201415_p_politika_nef
No vidíte, to je právě ono. Někde v této diskuzi jsem tuto otázku nadnesl nicku „Motýlí křídla“, ale zapadlo to, bo ona tohle vůbec nepobrala.
Právě proto na mě celý ten humbuk působí dost podivným dojmem. Buďto to má něco zamaskovat nebo naopak iniciovat (jak ostatně psal i Vidlák).
Tak jako tak, já tomu svou účastí napomáhat nebudu a v každém případě se budu v onu dobu prokazatelně vyskytovat na úplně jiném místě.
Spíš to je zkouška, kolik si toho můžou na Čechy dovolit. Jestli jim ten sněm projde, budou si dovolovat víc a víc.
On se taky s nimi bratříčkuje Herman, který škemral pro svého strýce( který přežil koncentrační pobyt, už si nepamatuju kde) vyznamenání od Zemana.
Židi financovali i Hitlera. Sionismus a fašismus vyrůstá ze stejného podhoubí, proto ta náklonnost. V Brně se židovská obec odmítla připojit k protestům proti sjezdu z obavy ze ztráty dotaci z Německa. Stejně tak Sokolové, jsou uplácení z Německa coby držhubné. Přitom členové Sokola byli stateční odbojáři během 2.světové. No za mísu šošovice….
Já Vám nevím, pane Dane, mně to spíš připadá, že Fialový hnus si byl tak jistý, že budou ve vládě pokračovat, že si klidně tohle domluvili aby náš národ ještě víc ponižovali a pomalu dospěli k tomu, co landšmíti chtějí….ale to nevylučuje, že se scénář neupravil….před nějakou dobou prolítla informace, nevím, zda pravdivá, že se sem chystá německá antifa (paradoxně asi, aby nám zmařila protest proti potomkům nácků….).
Každopádně taky jedu.
Navazuji na prispevek minulej..Vo presidentech
Takze ukrove maji presidenta ,kteryho si nezvolili , ale je demokratickej s celou demokratickou EU a este vic demokratictejsi, Usa za nim.
V hodnotach , dulezitej a ocenenej pro zapad, ktery se blizi trilionu dolaru .
EU populace sou zase docasne dulezity ,aby vsecko zaplatili..
Potom …..radsi nemyslet. AI. Mimo jiny..
My mame problem , ze nikdy nemame naseho presidenta.
U nas zase jeneral poradcu predstira , ale ve skutecnosti , je podrztaska spojenych statu, evropskych . Vladou u nas vladnou v zakulisi, stada poradcu. Z neziskovek ??
Ktery nikdo nezvolil.
„If they ask you, why they have to die , tell them their fathers lied“.
Kipling byl telem a dusi imperialista..Kdyz jeho syn nebyl zdravej dost do valky , sehnal mu z protekce, aby byl uznanej za vojaka a jeho jedinej syn hned v 1915 padl v utoku proti, nemeckym kulometum..
Trump si pomoci protekce zajistil , ze do armady nesmel bejt prijmutej.
Dle jeho vykonavani presidentsky funkce je jasny ,ze je presidentem jenom sam sobe a pro sebe a Americe a svetu skodi, co nejvic.
To nevadi , vsichni na celym svete pisou a krici ,lzi ,ze je americkej ,Usa president.
I presto ,ze prohlasil ,ze existence 330 milionu americanu , jeho vubec nezajimaji.
A skutecnost usvedcuje , pomoci konkretnich dukazu a fakt , ze neni..
Ted pisou ,ze prvni vo cem dva presidenti jednali bylo varovani cinskyho , ze nema pomahat Trump , Tajwanu..
Ten cinskej je zrejme hodne predposranej president ,kdyz muze videt ,jak dopadli usaci v Afganistanu a ted v Iranu..Dale.
Podelanej strachem ,ustrasenej z toho , nez aby pomohl proti ilegalnimu napadeni Iranu , kterej bojuje za svoji existenci.
A do velky miry i existenci normalniho vyvoje Ciny s ropou a plynem.
Na co si Trumpa pozval. Takovy „presidenti“, nikdy nic nevyresi , ani nemuzou..
/Prej si vyzebral dodavky ropy a plynu z Usa/..
Podelanej, nez aby pomoh Rusku ,kdyz hned po nem je na rade , prave Cina.
Kim ve srovnani vynika jako president , pracujici pro dobro svy zeme a naroda.
Zaridil obranu a nedotknutelnost S.Koreje ,ve srovnani s ajatolahem ,kerymu nabozenstvi spolehlivou a ucinnou obranu nedovoluje.
Čína uvažuje jinak, pane Paw. Čína nemyslí v měřítku volebního období. Čína myslí v měřítku staletí, nebo tisíciletí. A myslí na své lidi. Především na své!
Když jsem byl chlapcem, byla Čína a Indie na tom zhruba tak plusminus stejně. A teď, pane Paw, chtěl byste jako obyčejný, průměrný občan žít raději v Bombaji, nebo v Šanghaji?
Nějaké šarvátky a strkanice v Hormuzském průlivu? No a?… Čína se o své postará, a jestli se ti druzí chtějí prát? Je to jejich věcí, ne čínskou. V čínském zájmu je, aby byl mír. A podle toho se chová a vede svou politiku. Však se na to mrkněte, pane Paw.
Tak jako na ně myslela za prolhaného covidu, kdy je terorizovala?
Definitivně Bombaj.
Neco nedavnych informaci z Usa.
Tema presidentovy hitlerovsky generalove..Takze president ve Washingtonu prohlasil ,ze posle armadu na vsechny kritiky jeho a jeho vlady a politicky opozice.A ze docasne zrusi ustavu.
Dale prohlasil , ze potrebuje dalsich 1.5 trilionu na odebrani 450kg uranu Iranu a otevreni Hormuzu.
To vezme ze socialni pece americanu a prece o maly deti.Takze maly deti nedostanou lekarskou peci a kvuli Iranu nedostatecnou vyzivu,atd..
MImo to se zvysila cena pohonych hmot a nejvic paliva do letadel..
Vlada zakazala uverejnit kolik zbrani bylo Iranu zniceno ,jestli 20% a nebo 80%.
k tomu vyklánějícímu štětinovi
https://www.respekt.cz/tydenik/2015/32/stetinova-pozvanka-pro-bileho-vudce?srsltid=AfmBOooO1klLjUt65W74Pu_aQR1-j2X0M5gefia3iq2xw0LL1GjYlacI
všimněte si data 2015, kdy dnešní NErespekt psal ještě investigativně
drigon.blog (web na worldpresu)
Souvislosti strachu 2. (Článek).
Zajímavá úvaha o tom jak spolu může Green deal a válka souviset. Mocenský zámek a dva způsoby katarze. A koho se to dotkne.
Doporučuji přečíst.
„Dneska uz me fory , nak nejdou pres pysky , stojim tu s dlouhou kravatou, na bedne vod whisky..Stojim tu s dlouhym obojkem , jak stajovej pinch , tu kravatu mi navlik, sam velkej soudce Lynch“..
De kolem zprava ,ze se Green Deal docasne odklada..Kvuli Iranu samozrejme, kterej chce znicit ,nejdrive Usa a hned potom celej svet nuklearni valkou …
Bez jediny aspon mensi nuklearni bombicky..Nemaji,zkratka zadnou,ale ,to nevadi , svet presto znici.
Saddam to byl predtim , za 40 minut ,chtel zarucenej konec sveta..
Ukazovali soudce Lynch , a konec Saddama. Bejvalyho ,velkyho pritele Usa..
Ted to byl zase , dalsi nicitel sveta ajatolah ,prilit na nej taky soudce Lynch ,ale
ten novej je este horsi ,ale nejsou na nej kravaty ani soudce Lynch , ten
jenom zdalky vyhrozuje..
Americky deti se to dovidaji ve skolach ,poucovany vod ucitelu ,medii a politiku..
Prosím, kdo ví a zná, napište sem odkazy nebo rovnou údaje
kdy a kde se hodlají konat protestní setkání v Brně v době náletu sudetského landsmanšaftu. Ď.
Re: Maneca
První protestní akce bude u mne doma. Bude to protestní jedlovka a vstupné je prádelní koš všelikých laskomin na osobu.
Ale KOŠ!!! Žádné trapné oné s blbou bábovkou a pitomou flaškou hnusného vína od Karkule! Vlk to bábě sežral a vychlemtal a pak z toho umřel!
TO NECHCI!!!!!!!!!!!!
Seznam doporučených pamlsků na vyžádání zašlu.
V tom případě si pozvěte svatou Anežku jednadevadesátého regimentu. Přijde obtěžkána koši jídel a nápojů.
Milý Vidláku, čemu říkáte národ a vlast?
Radím vám, abyste v domě oběšence nemluvil o provaze. Mohli by začít vypadávat kostlivci ze skříní.
Na co máme být hrdí? Na to, že v letech 1945-46 jsme my Češi „statečně“ vyhnali z domovů 1/3 naších bezbranných spoluobčanů Němců a rozkradli jejich majetek? Přesto, že zde s námi žili a společně budovali tuto zemi po dlouhá staletí? Na to, že jsme si v r. 1946 zvolili komunisty? Na to, že jsme vlezli do NATO a EU?
Němci z okolních zemí svaté říše římské postupně osídlili pusté a neúrodné horské oblasti Čech, Moravy a Slezska. Nikdo je sem nezval, to je mýtus. Byl to přirozený vývoj, který panovníci i šlechta podporovali. Každý mluvil svou rodnou řečí česky, německy nebo jidiš.
Od roku 1415 nás sužovaly a rozdělovaly náboženské války. Stručně řečeno, Češi byli protestanti, Němci katolíci. Ti druzí vyhráli a vládli zde do roku 1918. Pak se stali proti své vůli menšinou.
Židozednáři Masaryk, Beneš a Kramář uměle stvořili „československý“ národ aby zakryli skutečné etnografické poměry v zemi. Poraženým Němcům bylo upřeno právo na sebeurčení.
Nelze se divit, že v roce 1935 většina našich Němců dala v demokratických volbách hlas vítězné SdP, která přesto nesměla sestavit vládu. V roce 1938 většina z nich při mobilizaci loajálně narukovala do armády ČR. Co přišlo potom není pouze jejich vina. Beneš bez boje předal Sudety Říši a odletěl do USA. Zavinil heidrichiádu a pak nás daroval Stalinovi. Po válce začal hon na čarodějnice.
Čecháčci, celou válku zbaběle zalezlí nebo kolaborující si zchladili žáhu na bezbraných. Provedli krutou etnickou čistku, která je tabu v našich dějinách.
Potomci sudetských Němců nám to dodnes vyčítají. Prý jim jde jen o majetek.
Ať jdou do háje, řvou probuzenci, vlastenci a obrozenci.
Nepůjdou, na to vemte jed!
Re: Anglický Koukací hirt
„společně budovali tuto zemi“
To jako vážně, anebo vám to tak dělá coby následek nadměrné konzumace?
A účastníci Postupimské konference jsou zbaběle zalezlí Čecháčci?
Tušíte vůbec, že nějaká taková konference v Postupimi proběhla?
Nebudíte se po ránu s rukou v plném nočníku?
Milý Targusi,
1.Seehirt je skřítek (Kobold), jezerní pastýř, bájná bytost.
2. Neohánějte se Postupimí, ta stejně jako St. Germain v r.1919 jen posvětila „fait accompli“ neboli wilde Vertreibung. Viz pochod smrti z Brna 30.5.1945.
P.S. Útoky ad hominem nedodáte svým argumetnům žádnou váhu.
Viz pochody smrti – třeba z Osvětimi, aby náhodou tam ubytovaní spoluobčané nepadli do rukou těm bolševickým hordám z východu. Z 66 tisíc zemřelo 15 (tisíc) – jen při tom pochodu. Celkem při tom spořádaném ústupu do předem připravených pozic zahynulo vlídným zacházením německých pečovatelů na čtvrt milionu vězňů.
A vy s nějakým Brnem – přímo při pochodu zahynuli 3 – nikoliv tisíce, ale slovy: tři lidé. Zbytek z těch udávaných obětí podlehl nemocem a podvýživě, to se tak za války už stává, škoda že ji naši milí krajané rozpoutali…
Vás za to taky nějaké to „Stiftung“ platí, nebo obhajujete genocidu z přesvědčení?
Re: neza…
To vypadá, že trpajzlík je soudruh.
Akorát nevím, jestli Genosse, anebo soukmenovec.
Targusi,
Útoky ad hominem nedodáte svým argumetnům žádnou váhu.
opakovaním téhle hámotiny se jen ještě vice znemožníte 😀
Kobold je německý skřítek – to je ten lepší případ.
Nebo také (z wikipedie):
Kobold – druh malých zlých ještěrovitých humanoidů ve fantasy hře na hrdiny Dungeons & Dragons
Kobold – druh malých zlých krysovitých humanoidů ve fantasy hrách ze světa Warcraftu
Re: jina
Skřítek není trpajzlík?
Já nevím!
Já se ptám!
Milý Nezaopmětníku,
Co má společného pochod smrti z Osvětimy s vyhnáním sudetských Němců z ČR. Můžou oni za to?
Bylo divoké vyhnání Němců z Brna košer?
Neobhajuji žádnou genocidu, tatož Nakbu.
No vidíte – sám se musíte ptát, co má pochod smrti společného s odsunem Němců z Brna.
Že by tedy nebylo košer (ani halal, ani richtig, ani nic jiného) nazývat stejným slovem zcela nesouměřitelnou událost?
A co vám tak přijde na poměry Brna divoké? Mě třeba přijde divoká taková Paříž v roce 1961 (to u nás ještě ani nebylo Pražské jaro, vládl tady tvrdý mráz z Kremlu – a ejhle, na demokratickém západě stovky zmasakrovaných demonstrujících; a tajilo se to vlastně až do nového tisíciletí):
https://cs.wikipedia.org/wiki/Pa%C5%99%C3%AD%C5%BEsk%C3%BD_masakr_(1961)
a pořádají snad francouzští politici každý rok na památku plavecké závody v Seině? Pořádají si alžírští vyhnanci sjezdy pod Eifelovkou? Ne. To jen u nás nějací pomýlení lepšolidé mají potřebu sebemrskačství a všech-spoluobčanů-mrskačství a lezení do prdele skopčákům.
Styďte se.
Milý Nezapomětníku,
Pochod smrti z Osvětimy nezavinili brněnští Němci.
Studentské demonstrace v Paříži probíhaly v roce 1968.
Divoký odsun Němců z Brna 30.5.1945 je zločin proti lidskosti.
A je úplně jedno, čím to budete chtít ospravedlnit.
Vy jste, s odpuštěním, opravdu debil. Blbej a/nebo navedenej.
Nebudu s váma dál ztrácet čas, ten váš příspěvěk, že Čechy z pohraničí nikdo nevyháněl a všichni přežili mi fakt zvedl tlak (gratuluju, užívejte si to, vy zmrde).
Nedokážete ani přečíst, co vám někdo napíše – např. teď sem zase pletete nějaký šedesátýosmý, když jsem vám jasně psal o roku 1961.
Blábolíte, lžete, překrucujete, ale určitě jste pevně hodnotově ukotven.
Karma je zdarma, odchod do sprch.
Zločin proti lidskosti je vaše mrzká existence.
Neni blbej, klasicka Posseltova sudetacka svine. Francouzi to vyresili daleko lepe nez my.
Re: Anonym
Myslíte to koletivní koupání v r. 61?
Taky řešení…
podle té „Osvětimy“ to bude néjaky soukmenovec s částečnou znalostí čestiny …
Nauc se cesky skopcaku prolhany.
Re: Koukající hirt
Nemilý trpajzlíku, nezapomětník dal odkaz na rok 1961.
Pokud vám NIKDO v základní škole nevysvětlil, že číslo 1 opravdu, ale OPRAVDU není číslo 8, měl byste se vrátit zpět do lokality, kde jste do této instituce docházel, a měl byste požadovat po této insituci finanční náhradu za promarněná léta svého zbyteč… – pardon – vzácného života.
„Osvětimy“? Jako vážně? Alespoň se, proboha, vy němečtí rádoby Češi, doučte český pravopis, když máte tak neukojitelnou potřebu lézt do českých diskusí. Píše se Osvětimi.
Hele Seehirt, možná že pochod z Osvětimi nezavinil konkrétní sudeťák z Brna, ale mohl to být třeba sudeťák z Krnova – Rudolf Bär.
Ale úplně tak jistej bych si nebyl, v koncentrácích s nadšením sloužily tisíce sudeťáků, takže jistě by se tam nějakej Brňák našel, v Brně jich bylo taky hromada pěknejch sviní. Třeba Alois Brunner, kámoš Adolfa Eichmanna. A v Brně také byl pobočný tábor Osvětimi (Biskupské gymnázium), kde řádila pěkná řádka sudeťáckých sviní – Wittösch, Schröder, Neumann, Wendler, Petrousch. Nemluvě o brněnském Gestapu, kde byl jeden sudeťák vedle druhého.
Takže přestaň kňourat – posrali jste to, prohráli, tak buďte rádi, že jste rádi.
Tohle by si v hospode nerek, zbabele vyuzivas anonymity.
Takze ,polaci mimo vyhnani , asi 9 milionu fasistu a nacistu ,sebrali germanum skutecne velky uzemi a opravdu s tim hodne majetku. Bejvalyho Nemecka.
Zadnej sheethilfe, ani nekvikne.
Zadnej posselt mancaft se tam nehrne. Nic dodnes nepozaduje ..
SSSR ovladli dalsi velkou cast Nemecka a byl klid.
Ale pro nemeckej a pro fasistickej Gorbacov ,predstirajici ,ze vladne v SSSR , germanum ochotne poslouzil ,jako predtim demokrati v Mnichove. Mozna vic.
Zradci Ruska Gorbacove a Chubajsove ,ktery ziskali miliony za hospodarsky zniceni Ruska , za zniceni napr. Ukrajiny Majdanem ,kupodivu nikdy nebyli potrestany …
Kobold:
Co má společného……..co třeba příčinu a následek? Nevím ovšem, jak se s příčinou a následkem vypořádávají skřeti. A ještě mi prosím povězte, co v Evropě 38-45 (přibližně) BYLO košer.
Potlachem to začne, Češi by měli uznat, že odsun Němců byl bezpráví, řekla poslankyně AfD ( novinky) , takže tlak na sebemrskačství a potom nároky na vrácení českého pohraničí Německu , rozbití republiky a dál…..poučíme se z historie?
Křídla:
No já mám ten pocit, že už to Češi uznali – někdy koncem devadesátek byly přeci ty smiřovací snahy i sepsány a podepsány.
A tady https://1url.cz/AelS7 jsem našla velice inteligentní shrnutí celé věci s tím, že je tam i odkaz na onu smlouvu o smíření.
Nedělám si naděle, že by to nějaký ten skřet četl – ale měl by.
Oni se potřebují smířit s výsledky 2. světové války. O nás jim nejde. Jen hledají přisluhovače, kteří se nesmířili také. A v Brně je našli. Tam chtějí sundávat sochu rudoarmějce, někdo posprejoval náhrobky v Brně padlých rudoarmějců , náckovské pochody sudeťáků se dělají už 10 let, oni tam mají své epigony. Budou jim dokonce dávat ceny, u kterých zneužili jméno Karla IV. Ano takto se ta cena jmenuje.
Křídla:
To je pravda, ale na mně to teda moc smířlivě nepůsobí. Spíš potřebují, abychom se konečně my smířili s tím, že jsme untrmenšen – teď a navždy a basta.
No oni se nesmířili a hledají podporu nesmířených. A v Brně ji našli
Smlouva byla uzavřena v roce 1997. SdL oficiálně uznává, že bez nespravedlnosti spáchané na Češích v roce 1938 (vyhnání cca 150–170 tisíc obyvatel z pohraničí) by po válce v roce 1945 nedošlo k odsunu samotných sudetských Němců.
Byla to deklarace, ne smlouva. Nebo máte na mysli něco jiného?
Re: koukací hirt
1. Trpajzlíci mne nezajímaj
2. Postupim jen potvrdila již předtím přijatý axiom, že Dojčeři potáhnou hned po válce Heim ins Reich z CELÉ Evropy. Třeba i z Dánska, z Holandska, z Francie, blablabla. A samozřejmě hlavně z Polska, z Hungárie a z Romanistánu, jakož i z Jugošky.
3. Dojčeři můžou být šťastni, že tenkrát ve Štatlu nemuseli pochodovat směrem na Kounicovy koleje.
3. Až začnu útočit, budou z vás chlupy lítat.
Kdo a kde sou ty tvoje sme , ktery v 45 vyhaneli germany ,shithilfe.
Spinavci hazeji spinu kolem sebe az smrdi..
Ano, máte pravdu, měli ty naše „milé spoluobčany – sudetské němce“ přenechat Rusům, na Sibiři by jistě přišli na úplně jiné myšlenky a tento problém by nebyl !!
Targus, vy zkušený matador tady a necháte se nachytat nějakou sudetoněmeckou landsmanšaft, roztleskávačkou?
Re: Gene
Vy tomu nerozumíte, určitě jste málo mladý a tak dále.
Každý správný zápasník MUSÍ chodit na tréninky!
Proč?
Protože opakování je matka moudrosti a těžko na cvičišti, lehko na bojišti!
Spíš mu odpovidajíci skáčou na špek. Chce vyvolat debatu, podobnou té co Vidlak vymazal.
Tak nevím, je něco divného na tom, že názory se rozcházejí? Je něco divného na tom, že názoroví protivníci argumentují tak jak umí ? Je něco divného na tom, že někdo provokuje k diskuzi? No ano, je protistranou, kterou bych měl umět porazit svou vlastní úrovní. Ať už má nebo nemá čestné úmysly, ať už používá nečisté prostředky a třeba, i umělou inteligenci. Mazat ano, ale v případech, kdy jsou porušeny, řekněme, společenské konvence. A Seehirt? Buď je tak hloupý, že převzal lživé argumenty, nebo, a to předpokládám, vědomě lže. Proč, je nasnadě.
Vždyť ta osoba lže. Například – Mohli tam klidně zůstat. Nikdo je nevyháněl. Nemuseli přijmout německé občanství a narukovat do Wemachtu. Všichni přežili. – Nepřišel argumentovat, ale provokovat. Ale ja nepíši že by měl někdo něco mazat. Ale to že vyhrocena diskuse byla vymazaná. Jsem ten posledni, kdo by naváděl k mazaní.
Nejen ze lze, toto je v zemi funkcnim systemem na soud a teplaky.
Re: Ano…
Což v Čechistánu jaksi nehrozí, že ano…
)-:
Gene.
Zde druhá zkušená matadorka. I matadoři jsou holt jenom lidi.
Nemilé Seehirto,
vy to teda máte řádně pomotané.
S těmi protestanty od roku 1415 a že Němci byli katolíci – která že vy jste to denominace, abych vám mohl z plna hrdla popřát „shoř v pekle, kacíři!“?
Protestantismus vznikl v roce 1517 – a zrovinka v Německu. Nějaký Martin Luther (nikoliv King), neznáte?
A ten váš „mýtus“, že sem německé kolonisty nikdo nezval – víte vy, co to byl takový „lokátor“? Co třeba Hirzo z Klingenbergu a České Budějovice?
A ti vaši „loajální“ rukující – nenechte se vysmát:
https://www.stoplusjednicka.cz/poprve-proti-pevnostem-nemecke-plany-na-dobyvani-ceskoslovenskeho-opevneni
„…Němci … bedlivě sledovali a vyhodnocovali výstavbu čs. pohraničního opevnění. Využívali k tomu především rozsáhlé sítě informátorů především z řad německých obyvatel Sudet
…uvádí již zmíněná směrnice Fall Grün z května 1938: … Pro úspěch akce má význam spolupráce se sudetoněmeckým příhraničním obyvatelstvem … “
A ti vaši „…celou válku zbaběle zalezlí nebo kolaborující …“ dokázali za Protektorátu zlikvidovat 3. muže 3. Říše. A kdyby opravdu byli bývali provedli tu vaši „krutou etnickou čistku“, tak máme dnes pokoj, protože by tu nebyl nikdo, kdo by se sem mohl po 80 letech zkusit cpát.
Jděte do háje vy, a Sudeťáky si vemte s sebou.
Milý Nezapomětníku,
1.Stručně řečeno v r.1415 byl popraven „kacíř“ Jan Hus, který čerpal z Wicklifa.
2. Osídlování našich zemí probíhalo už od antiky. Těžko říct, kdo tu byl první a kdy odkud kdo sem přišel a už vůbec ne, z toho nelze vyvozovat právo na vlast.
3. Atentát na Heidricha byl vynucen Spojenci, protože v Protektorátě nebyl žádný odboj.
4. Sudetští Němci se sem necpou, nýbrž nám pouze připomínají fakta.
Re: Koukací trpajzlík
A kdy nám soudruzi revanšisti připomenou rok 1938, jak z pohraničí hnali VŠECHNY státní zaměstnance (to minimálně) a mordovali příslušníky finanční policie a SOS ?
Kdy nám připomenou všechny popravené lidičky, kteří pracovali pod koordinací 1., 2. a 3. ilegálního výboru?
Btw. když se sem Skopčáci necpou, tak proč se chystají otravovat ve Štatlu?
A kdy si připomenou skutečnost, že 85% z nich volilo Henleinovu SdP?
Milý Targusi,
Postupim a St. Gerain jen potvrdil pravdu vítězů.
Němci směli volit SdP. Byla to legální strana.
Stejně jako Češi volili 45let komunisty.
Targus
Seehirt rečuje ako môj bratranec z Prahy. Svine české vraždili chudákov sudetakov v 1945 roku…skoro ma porazilo. Náš strýko prežil „kúpele „v Terezine a bol samá kosť…u nás takto tí mierumilovní banderovci utekali k spojencom a kto im prekážal tak ho podrezali, až do 1947 sa snažili prežiť“genocídu“ Československej armády….. Nasrať na celé zmierenie…
Re: TzR
Je to jasné!
Váš strýko si nevážil dobroty skopčáckých soudruhů, kteří mu umožnili zhubnout a tím posílit svůj organizmus, aby se dožil delšího věku! Beztak byl tlustéééj!
Dneska za to lidi platí neuvěřitelné částky!!
Váš strýko to měl zadáčo a navíc s výletem do Terezína a vy tu ještě na soudruhy soukmenovce nadáváte!
A to je hen ten vyonďatý nevděk a tak fšelyjak podobně!
Targusi,
Kolik bylo těch Čechů, co odešli ze Sudet?
Mohli tam klidně zůstat. Nikdo je nevyháněl. Nemuseli přijmout německé občanství a narukovat do Wemachtu. Všichni přežili.
Tak tohle už je přes čáru.
Vy jste fakt demagog a provokatér.
Jestli se odvážíte o Češích vyhnaných a nebo i na místě rovnou povražděných napsat „Mohli tam klidně zůstat. Nikdo je nevyháněl.“ tak to už je opravdu lež označitelná za popírání genocidy.
A vaše kategorické „Všichni přežili.“ to už je fakt výsměch a plivnutí do tváře všem obětem nacistického teroru.
https://web.archive.org/web/20110524105408/http://www.zasvobodu.cz/clanek.php?c=137
„…Vznik SFK schválil předchozího dne A. Hitler na základě návrhu K. Henleina. .. vyvolávat nepokoje a ozbrojené srážky. … Zbraně a střelivo dodal wehrmacht … důstojníci německé armády a SA jako poradci. … zabil 110 Čechů a 2029 jich zajal … “
„… Konečné odhady vysídlení Čechů ze Sudet k počátku německé okupace českých zemí v březnu 1939 podle posledních výzkumů vysoce převyšují dvěstětisícovou hranici – pohybují se kolem 250 000 osob. …“
„…konfiskaci a nuceném převádění českého majetku do německých rukou, nemožností s ním volně nakládat a odkazovat, pronajímat nebo prodávat svůj majetek do českých rukou. … v německých rukou celkem ocitlo na 75 000 ha české půdy v pohraničí. Dlouhodobý cíl německé politiky v odtrženém pohraničí byl jasný: vypudit postupně celou českou národnostní menšinu ze Sudet. …“
To co předkládáte, jsou bolševické žvásty obhajující odsun.
Uveďte konkrétní data z každého dotčeného okresu.
Koukám, že docházejí argumenty… a vyjmenovat šest milionů Židů byste nechtěl?
ISBN: 978-80-7264-189-5 – kup si, přečti si, a pak něco piš. Ty žváste..
Trpajzlík
Ty bolševické žvásty se opírají o statistické údaje z 1. 7. 1939.
Tedy NĚMECKÉ statistické údaje, ptorože to už byl Pro\tentokrát.
Vy uveďte konkrétní data z každého okresu.
Ti z vás, co se prokazatelně nezapletli, mohli zůstat. Ti, co neuměli dokázat nevinu teď vyhrožují?
To je ale drzost.
Odsun byl řešením vítězných mocností,spolu s rozdělením, stálou vojenskou přítomnosti v Německu atd. Atd., aby Německo nemohlo zopakovat hrůzy, které způsobilo vyvoláním 2. Světové války. A nežvaňte pořád neco o kolektivní víně, protože ti, co prokázali nevinu, mohli zůstat. Ti, co odešli byli tedy kdo? Ti, co neprokázali nic nebo prostě do vysněného rajchu chtěli.
A pokud se vám to nelíbí, běžte si stěžovat do Washingtonu, Moskvy, Londýna, Paříže. Běžte zpochybnit výsledek války, obětí Osvoboditelů a rozhodnutí mocností, a přestaňte tu zbytečně exhibovat. Vyvoláváte zlo. Provokujete na nesprávném místě. Možná úmyslně.
Demagogie ve stylu, kdy agresor obviní oběť, a již tedy nemůže být agresorem. A oběť se má vyviňovat z agresorova utoku.
Jako říct, že si za znásilnění mohla sama , když se na něj usmála.
Dobře ty, ne-čechu.
S temahle posluhama , porucniku, se nikdy nevi..Sou potreba a potom hned zase nejsou …
Muze vyletet a spadnout z vokna z patyho poschodi , germansky prase by delalo velkou ranu pri dopadu, aby na nas byli zase stiznosti a dalsi valka.
Jeneral armady s Rehkou se mezitim postarali vo nase vodzbrojeni..
Seehirte, já jsem jedním z těch Čechů, který (s rodiči) odešel do českého vnitrozemí na základě německého záboru z českého severního pohraničí. No, pokud tam bylo možné „klidně zůstat“ obnášelo to mluvit a úředně jednat v němčině, navštěvovat výhradně německé školy a tak. Takže „klidně“ Seehirte. Klidně!
Re: Trpajzlík
Ano, všichni přežili. Těch doložených 360 000 obětí na území ČSR nikdy nebylo. Nepopravovalo se, nikdy nikdo žádné vesnice nevypálil a nesrovnal se zemí.
A moje babi neměla dvě hodiny na to, aby si spakovala s celou rodinou osobní věci a vypadla do protektorátu. Prostě ne! Ona si to vymyslela, taková to byla sfííínje. A dokonce si i dovolila přežít, mrcha jedna!
Děkuji za osvětu.
Němci, kteří se PROKAZATELNĚ nezapletli s nacisty, s Henleinem ,mohli zůstat v ČSR také. Kolik jich tu zůstalo? Vy jste asi provokatér a jde vám to dobře. Jestli to ovšem myslíte vážně, tak vidím, jak se nadzvedávají kříže na hrobech zabitých a vyhnaných Čechů. Povinně shlédnout Adelheid.
Přestaňte vyvolávat duchy zlé minulosti.
Re: Majkl
220 000 jich neodešlo.
Docela dobré skóre na to, co tu jejich soukmenovci vyváděli.
Vyjednavači Sovětů byli bohužel máčky.
Stalin si byl dobře vědom toho, co jsou Němci zač, co jsou schopni jako na hlavu poražení napáchat – a úplně nejradši je chtěl vidět na Sibiři. Tam by mohli podle jeho mínění snad nepatrně odčinit to, co napáchali jen v SSSR. Jenže Sověti byli, dokonce i přes ty šílené a už tehdy prokazatelné vlastní oběti, „spojenci“ bohužel přehlasováni.
Po válce to měli pozůstalí po sovětských válečných obětech (každá šestá rodina o někoho přišla), Stalinovi dost za zlé. Že toho později využil i Chruščov k dalšímu špinění Stalina, to je zase na jinou debatu. Ostatně zrovna tihle dva, ti byli jeden za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet…
No tak, kolik těch Čechů bylo? Napište číslo. Vy ho napište.
Jinak, vás syntax velmi připomíná jednoho občasného provokatéra, který se tu nepravidelně objevuje a zase mizí, píše zásadně jako Anonym.
Seehirte, vaše „Nemuseli přijmout německé občanství …“ je o vaši hlouposti. Nemohli, leda by prokázali, vedle loajality, v dostatečném množství nějaké předky německé národnosti a nějaké to německé „kulturní penzum“. Říkalo se tomu „dát se k Němcům“. Tací pak šli po válce do basy za kolaboraci, víme?
Seehirte, jsem přímým potomkem odbojáře, který byl zapojen od roku 1939 (utečenecká rodina ze severočeského pohraničí), pro Říši nepracoval zamaskován jako invalida a já, jako dítě, později jako školák, jsem sloužil ke krytí různých aktivit. Seehirte, neurážejte! Neurážejte ty, kteří se obětovali, ale ani ty, kteří riskovali a dávali všanc sebe, rodinu a často i celé svoje okolí, věrni svému státu i národu.
Takových lidí, jací byli a jsou ve vaší rodině včetně vás, bychom si měli my Češi vážit. Ne těch od sametu podstrkovaných falešných idolů a model, které ve skutečnosti chtěly náš národ vždy vyhladit. A určitě si nevážit těch, kdo s Němci, kteří realizovali genocidu našeho národa, v jakékoli podobě spolupracovali a dodnes tomu buď přímo oni, nebo jejich potomci dělají agendu.
Nebyl odboj? O 3 kralích jste neslysel? O Ince Bernáškové? O umučené rodině Moravcových? O Heliodoru Píkovi? O ÚVOD? O Petičním vyboru Věrni Zůstaneme? O tom, že i po heydrichiádě zůstalo dost lidí z prozapadniho odboje, které pak komunisti neblahé paměti mučili v hradčanském Domečku? Ktery jiný odboj dokazal nackům takhle zatopit?
Nevinní sudetstí němci? (A male n píšu záměrně) tak si něco přečtěte o Freikorps.
O vyvraždění četnické stanice v Habartově.
O povstání sudetských němců v roce 1938.
Pokud vam Česko a Češi nevoní, tak si běžte ke svym soukmenovcům do Německa, vyčeste patku a nechte narůst knírek. A nekažte vzduch tady.
https://www.novinky.cz/clanek/kultura-freikorps-utocil-i-bombami-v-sudetech-zacala-valka-mnohem-driv-40338123
A komunistický odboj nebyl?
„Sudetští Němci se sem necpou, nýbrž nám pouze připomínají fakta.“
Ano, oni ty majetky nechtějí, oni budou preferovat „keš“; co by dnes s těmi baráky uprostřed „cizího elementu“ dělali, že !!
Že ti není hanba lhát… Odboj začal hned od Protektorátu a dokázal toho hodně, kam se hrabou kolaborující Francouzi. Tady viz třeba jen v Brně popravení čs odbojáři před smrtí Heydrycha v 6/1942: https://www.jurickuvmlyn.cz/koleje/
To nemluvě o popravených v Praze, Berlíně a jinde…
Seehirte, nechte si své urážky českého národa od cesty.
Já žádné sudetské Němce od nikud nevyhnala – ať se tam stalo cokoliv nebo nestalo, nežila jsem tehdy a nemám na tom nejmenší podíl. Nepotřebuji se s někým usmiřovat a zrovna tak ani neobviňuji žádného Němce ze současné generace z vypálení Lidic nebo Ležáků. Je to pryč, chápete? Nechte to historikům a nedělejte ze starého problému problém současný.
A ze stejného úhlu jako na ten Váš emoční výlev se dívám i na sjezd Sudeťáků v Brně. Mluvit o nějakém usmiřování je pro moji generaci – českou a věřím že i německou – absurdní. Nic proti sobě nemáme – takže běžte i s Posseltem do pr*ele. Pokud někdo neustále vytahuje tu minulost, jde stopro o něco jiného a jiné zájmy, než o nějaké absurdní a nepotřebné usmíření.
Milý(á) Wednesday,
Čím jsem urazil váš tzv. český národ?
Tím, že jsem připomněl nepříjemný fakt, že zde sudetští Němci tvořili 1/3 obyvatel?
Tím, že zde žili po staletí?
Tím, že jim bylo upřeno právo na sebeurčení?
Tím, že byli na základě kolektivní viny nedobrovolně vyhnáni a byl jim ukraden veškerý majetek?
Tím, že nám to připomínají?
Tak zaprvé – když mě oslovujete Milý(á), zjevně jste ani nečetl, co jsem psala, snad jen tu první větu. Jinak byste si povšiml, že píšu v ženském rodě.
Odpověď na Vaši otázku je naprosto jasná – tím jak se o nás vyjadřujete. Když dáváte „tzv.“ před „český národ“. Když házíte lidi stejného etnika nebo národa do jednoho pytle a používáte pro ně hanlivá označení. Když uplatňujete princip kolektivní viny. Sám se považujete za příslušníka jakého národa nebo etnika? Prozradíte nám to? Nějaký Bohem vyvolený nebo snad nadčlověk? Když Čechy tolik pohrdáte?
Vaše historická exkurze je dnes irelevantní – bez ohledu na její pravdivost. Lidé, kteří se na těch událostech aktivně podíleli, už dávno nežijí. Moje generace na nich žádný podíl nemá – tak se nepokoušejte nás namočit do dalšího kola nových, vzájemných křivd. Zavřete se do muzea s historiky, sněte si tam své sny a mladým lidem dejte pokoj. My tu vaši minulost, schopnou otrávit i naše životy a našich dětí, k ničemu nepotřebujeme.
A mimochodem, když se ptáte, na co máme být hrdí – tak například každý na něco jiného, svého, vlastního, jedinečného, co v životě dokázal, v čem se mu dařilo.
Tak například já svou hodnotu znám a hrdá na sebe být můžu. Vystudovala jsem, dosáhla nějakých akademických titulů, poprala se s vážnou nemocí a vrátila se k vědě. Dala jsem spolu s manželem život dvěma šikovným a chytrým dětem. Mladé lidi učím zajímavý obor na vysoké škole. Pár mých prací byste našel v mezinárodních vědeckých časopisech. A takhle podobně to má kde kdo – jen třeba v jiném oboru a dovednostech, v kterých je dobrý.
S nějakým (sebe) bičováním se, že za nic nestojíme – s tím na mě nechoďte. Není to pravda. Obyčejné věci – poctivý život většiny lidí – když se dohromady složí, dá víc než nějaká historická kronika. Už dávno nežijeme v té minulosti, o které tu píšete. EU a NATO – ne každý byl pro a ne každý o tom tehdy mohl rozhodovat.
Seehirte, „tzv. český národ“? Takže také „tzv. německý národ“? Tak jaképak sebeurčení, že? A třetina, kde jste to vzal? My, rozumím tím rodinu a předky kam až matriky sahají, jsme dvoujazyční. Z Krkonoš a Orlických hor. Naposled ze 24% české národní menšiny.
Vy jste ten pravý, abyste tady, tak až k neuvěření sprostě a hloupě, poučoval. Sám jsem tady podrobně popisoval svoje soužití a vztahy s Němci. Žádný problém. Bez války a za přirozené spolupráce, žádný problém!
BĚH ČASU PŘINESL SMÍŘENÍ. „Smiřovat“ se dnes chce pouze ten, který dosažené smíření ignoruje a všelijakým tím „smiřováním“ naplňuje svoje zájmy. Na které vy to jste, Seehirte, straně? Přiznejte se, nic se vám nestane!
Ja, ja, richtig.
Ale spravně je to takhle:
„Vsdeje sé, Nýc se fám néstané“
Jestli se dobře pamatuju, tak přesně tohle hulákali i na paragány do krypty.
Jjen chviličku předtím, než spustily palbu těžké kulomety, zamířené přesně do těch větracích okének. Tohle tam měl Sequens parádně zvýrazněno.
Kolik procent plně podporovalo Henleina? 90? Více? Snažíte se je omlouvat.
Oni nikdy nic! oni jen plnili rozkazy! Vyvoláváte duchy zemřelých a umučených, to neuděláte dobře. Karma nespí.
On totiž ten Váš způsob poměřování národů, za co stoji, je naprosto zvrhlá věc – neobstojí v něm nikdo:
Židé – mrkněte do Gazy. Němci – navštivte koncentrační tábory. Rusové – gulagy, stalinské čistky. Anglosasové – genocida po celém světě. Prakticky v celém křesťanském světě – násilné obracení na víru, inkvizice, mučení, upalování na hranici. Muslimové nejsou lepší, islámský stát, terorismus, otrokářství. Ani asijské národy nebyly lepší, vzpomeňte na mongolské nájezdníky. Japonský teror v Číně. Původní národy Ameriky – lidské oběti bohům.
Z Vašeho pohledu, uplatněného důsledně, nestojí za nic celé lidstvo – kus pravdy v tom sice je, nevědomost nás vede k hrozným věcem, ale v té světové konkurenci způsobeného zla si Češi nevedou zase tak špatně. Ale my žijeme teď, ne v minulosti – a to, co máme řešit, je současnost. A ne obviňovat nevinné z hříchů dědů a otců.
„Židé – mrkněte do Gazy. Němci – navštivte koncentrační tábory. Rusové – gulagy, stalinské čistky. Anglosasové – genocida po celém světě. Prakticky v celém křesťanském světě – násilné obracení na víru, inkvizice, mučení, upalování na hranici. Muslimové nejsou lepší, islámský stát, terorismus, otrokářství. Ani asijské národy nebyly lepší, vzpomeňte na mongolské nájezdníky. Japonský teror v Číně. Původní národy Ameriky – lidské oběti bohům.“
A opět další, kdo podléhá modernímu ideologickému výkladu dějin. Kdopak nám do toho vaše výčtu nezapadá? Zkuste si jej přečíst znovu a zkuste v něm najít toho, kdo na etnickém principu hromadně nelikvidoval nikoho za svými hranicemi.
Ale kdepak. Ten filtr použití etnického principu za svými hranicemi jste si předřadil Vy. Já psala o tom, že všechny národy jsou v principu schopny činů, za které by se mohly stydět a mají takové ve své historii.
Mimochodem – máte sklon opakovat tu stejnou chybu. Předpokládáte občas, že člověk na druhé straně nepřemýšlí – ale on (ona) možná jen přemýšlí jinak 🙂 .
„Předpokládáte občas, že člověk na druhé straně nepřemýšlí“ Teď bych recipročně mohl napsat, že vy zas opakovaně chybujete v tom, že si myslíte, že víte, co si ta druhá strana myslí 😉
A já bych asi přiznala, že se občas takové chyby dopouštím 🙂 .
Pokud tvrdí Němci, že mají jakési „právo národa na sebeurčení“, musí si zároveň uvědomovat, že KAŽDÝ NÁROD má právo na sebeurčení. A na rozdíl od toho německého „práva“ – založeném na blouznivém okultismu, falešném pohanství a rasových pseudoteoriích – sebeurčení jiných národu žádné podobné šarivari nepotřebuje. A právo Čechů na sebeurčení je velmi jednoduché: Němci, neuměli jste se tu chovat na dlouhodobé návštěvě? Tak mazejte zpátky do té své „říše“ a už se nevracejte.“
Mily Sturmbannfuhrer Seehirt.
Skutocnost ze sudetski nemci tvorili 1/3 obyvatelov je skutocne neprijemna, preto sa s nou po vojne Ceskoslovensko vysporiadalo v zmysle zaverov z Postupimi.
A to, ze sa vrahovia, lupici a otrokari domahaju prava na sebaurcenie a vzdychaju nad svojim „nedobrovolnym“ vyhostenim smerom do Heimu ins okresany Reich je komicke a drze zaroven.
Ako povedal nebohy Arnost Lustig, Nemci by este tisic rokov po tom co napachali mali drzat hubu a krok… nuz, vydrzalo im to len asi osemdesiat.
Seehirte, podívejte se sem:
https://www.zvedavec.news/komentare/2026/05/11071-to-je-ta-nejsilenejsi-vec-jakou-jsem-kdy-videl.htm
Tohle neudělali Češi. Tihle se učili od Němců, nacistů, vrahů svého národa. Skvělí učitelé genocidy a skvělí žáci. Převzali i jejich slovník, Himmlerův – lidská zvířata. Kam se hrabe odsun – to jen tak, pro srovnání. Skutečné zlo současné doby.
K cemu jsou tyto stranky, pokud poskytuji prostor fekalum takovychto kolaborantu ?
Kamže to odletěl Beneš?
Ty odporné sprosté amorální čuně, můj dědeček byl tak „zbaběle zalezlý“, až ho zavřeli do Mauthausenu!!!
Výhrůžky, jo, to jim dycky šlo! Es kommt der Tag, co? Zachtělo se dalšího pokusu. Jste jeden z nich ? Provokace.
Povinně shlédnout Vlak dětství a naděje. 5x.
Zpochybňujete jejích řádění před a během války? Výsledky 2. Světové a rozhodnutí velmocí, aby se ta největší hrůza v dějinách lidstva nemohla už nikdy opakovat?
Relativizujete utrpení zabitých? Přispěju vám 5Kč na jízdenku do Lidic. Pokud to nezabere, dalších 5 Kč i do Ležáků. Tyto hrůzy nikdo nikdy nevymaže.
Rus uvázaný na UA, Amík v Hormuzu a hle, už zase nároky, výhrůžky.
Najděte si na netu, co řekl Jan Saudek o našich „nejlepších sousedech“. Vystihnul podstatu věci.
Ach to Brno, zase TO Brno!
Seehirt 15 května, 2026 (23:59)
Nejprve cituji Vasi otazku … Milý Vidláku, čemu říkáte národ a vlast? …
Ano, toto je asi podstatna otazka, jenze sahat pro odpoved hluboko do minulosti je vcelku zbytecne. Ono vlastne postaci to deni po sametu 89. Mily Seehirte, zadny narod tady samozrejme neni, jsou zde pouze jednotlivi lide, kteri ve svem zivote vidi pouze penize. Svoji svobodu vidi jako svobodu nakupovani a cestovani, zadne jine hodnoty neznaji. Po Klausove privatizaci prodali majetek statu cizakum a to jejich nadseni a chtic po dotacich z EU nas privedl do Evropy, tedy fakticky pod Nemecko …. V podstate tedy jiz neni co resit.
Ano, nasli by se zde i jini, kteri vnimaji i jine hodnoty nez jen moc a prachy, ale tech je zde opravdu minimum.
Ale je zde i jina dulezita vec pro skutecnost, ze sahat pro argumenty ci dukazy do hluboke minulosti je zbytecne. Bohuzel, druha svetova valka tu minulost – a z ni pramenici nejake naroky kohokoli na cokoli – zcela smazala. To, ceho se dopustil pan Hitler a jemu podobni soukmenovci anuluje veskere deni po valce. Lidem jako jste vy se to po tech desetiletich od valky vcelku dobre mudruje o vine a trestu, o bezpravi, jenze toto jsou vsechno jenom plane zvasty. Soudit mohou pouze ti, kteri ty hruzy prozili a ti svuj soud jiz realizovali. Tecka.
Seehirte – příspěvek douhej, jedna vina Čechů za druhou, Němci nic. No všechno jsme to my Češi podělali… Ještěže Němci byli v pohodě a stihli nás jakžtakž zcivilizovat, když už jim nepovedlo nás vyhladit.
Važ si dnešní dnešní demokracie, kdybys před mým prastrýcem řekl jen půl slova, že odsun je zločin proti lidskosti, plazil by ses v lepším případě z Brna do heim ins Reich po kolenou (ale spíš bys skončil v první příkopě). Taková byla doba. Lidi věděli, kdo byl zrádce a kolaborant. A ano, vždy to bohužel odskáčou také nevinní. Co takhle se zeptat Poláků, jak odsouvali Němce – chlebem, solí a koláčky? Jestlipak už byl v Polsku sjezd vyhnanejch?
Bude treba nejake kolaboranty pro zvyseni jejich rozhledu umistit na vyvysena mista, treba lampy, ostatni jiz pochopi.
Pane Bože proč vás Vidláku ještě stále čtu a poslouchám. A proč vám posílám peníze. No samozřejmě, že jsem blbej a taky se trochu bojím a tudíž nikam nepojedu. Takže blahopřeji.
Re: Hnid…
Kdo se bojí, sere v síni!
Vám se bude líbit chodit kolem kupy hoven?
V takovém případě jste čuně!
Targusi, kdo se bojí sere v síni a nutně, dřív nebo později, šlápne do hovna.
Re: JiH
Proto měli soudruzi v oblibě holínky. Vždycky se našel nějaký Trpajzlík, který jim je pak oblízal dočista do čista.
Pojeďte k nám. Projdeme se, posedíme, ďáme řeč. Co Vy na to? (Blbý je, že tu asi nedohledám odpověď.)
(To pozvání je pro Hnidopicha.)
Nám k převratu stačil jeden jako mrtvý jako student, na Slovensku už potřebovali dva mrtvé a v Kyjevě to byla kanonáda , více jak 110 mrtvých na obou stranách. A na Majdanu-převrtatu se musí delší dobu „pracovat“ a oblbovat obyvatelstvo. Tady půjde o důrazné připomenutí, že jsme pořád „Tscheise Untermensch“ a nemáme si moc vyskakovat a řádně poslouchat.
https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/jaros-nickelli-herr-posselt-zadna-kolektivni-vina-dekretu-neexistuje/
Žádný dekret presidenta a Národního shromáždění (nikoli Benešův) neurčil kolektivní vinu pozbytí čs. občanství. Každý nejen Němec, Maďar, ale i ČESKÝ kolaborant, SLOVENSKÝ kolaborant a zrádce, gardista (Svatoplukovy a Hlinkovy gardy) a nositel Svatováclavské orlice musel prokázat, že se neprovinil proti ČSR, nikoli, že byl Němec, Maďar nebo přihlášený k nim pod nátlakem! V ČSR po vyšetření komisemi mohlo zůstat 220 TISÍC NĚMCŮ! Tak kde má Herr Posselt tu kolektivní vinu??
Re: Tony
No FUJ!!!
Jste vohavnéééj Tonda!!
Že vás huba nebolí, tahle bonzovat na 220 000 zcela nevhoných soudruhů!!!
FUJ JE TO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Toníčku, gratuluji.
To je jak za středověku.
Každý, kdo vydržel mučení byl nevinen.
Zmiz POTRATE ,,drzis se tu jako hovno kosile a kdyz sme my Cesi tak spatny ,
proc sem lezes ..Za par mizernych dolaru. Zbabelej UCHYLE.
Proc nejsi na U. mezi svejma ..
Seehirte, kolik vám je let? Vypadá to, že prvním, druhým rokem studujete nějaký ten humanitní obor. Touhle deformovanou poloznalostí pak spolehlivě signalizujete, jak a k čemu jste k použití.
Trpajzlík:
2200 000 německých kusů mohlo zůstat a dál trpět v tom strašném Čechistánu. Měl byste ale RYCHLE něco vymyslet se soudruhem Posseltem.
Jako že třeba těch 220 000 kusů nebylo JEDINĚ správných, protože plivali a kousali své soukmenovce, nebo tak něco.
Vy jste provokatér? Nebo jejich?
Bretschneider?
Spíš bych řekl, že je to jen prodejná štětka, či spíše prodejná klábosnice. Ne nadarmo vynaložili skopčáci na organizaci tohoto sjezdu v přepočtu 21 mi. Kč (850 tis. Eur).
1. Jsi vedle, trpajzliku. Jedná se o citát z článku.
2. Neni třeba se vracet do středověku. Přesně takhle to tady dělalo v letech 1939 až 1945 gestapo … za vydatného přispění spoluobčanů, jako jsi ty …
A ještě za 3. Jdi do prdele.
👍
Přidal bych ještě rok 1938, kdy předci těch hodných Sudetských Němců, které dnes bývalá Pětikoala tak oslavuje, vyhnali 150 až 170 tisíc lidí Čechů z pohraničí po Mnichovu 1938. A ještě předtím vraždili Henleinovci českou finanční stráž. Na teroristické činy jejich předků rádi zapomínají. A také zapomínají, že odsun byl vymyšlen Brity dávno před Benešem, ale také, že kromě zamezení budoucím konfliktům mělo jít o opatření k zachování životů Sudetských Němců. Nebýt dekretu prezidenta Beneše a rozhodnutí Postupimské konference o jejich odsunu, bylo mnohem více mrtvých v řadách Sudetských Němců po válce.
Většina tehdejších účastníků už nežije, téma měli nechat historikům.
Kdyby se oteplilo, tak to prase praskne samo.
Každá sranda něco stojí.
Žijeme všichni v nejisté, a přesto krásné době. Mnozí hekají i ve chvíli kdy před sebou tlačí plný vozík z nákupáku, vše nacpou do svého předraženého auta a na plné pecky uhánějí po silnici domů, aby to co nakoupili mohli rychle konzumovat, ať benzín stojí co stojí. Zítra to samé budou absolvovat úplně stejně. Jede to pořád dokola.
Pro podnikavé lidi nastal teď hotový ráj a spousta příležitostí, které se naskytly díky hloupým libtardím rozhodnutím padajících z hlav potentátů sedících v Bruselu.
Proto bude třeba pro lidi zajistit alternativně to, co libtardi zmršili a zajistit nedokáží. Například levná hnojiva, levné plasty, levné stavební materiály a levné suroviny.
Tak s chutí do toho a půl je hotovo.
A zubaře, aby ty plné košíky byly schopni lidé užvýkat a na to se dlabe. Šmucleruv vysmátý kssicht mě irituje, kdykoli se objeví v TV a žvaní a žvaní, ale aby se ta jeho komora postarala, aby něco fungovalo, to ne.
To znamená levnou ropu, levný plyn, čili levnou energii. A k tomu ty suroviny. To, co jsme dříve měli z Ruska, a co nám nyní EU zakazuje. Toho odvážného kouzelníka, co to vyjedná, bych teda chtěl vidět.
A na obchod musí být minimálně dva. Drang nach osten a kolonialistické rabování se do toho nepočítá.
Ahoj pro,
Bude třeba zajistit….. bla, bla, bla
To už čtu 50 let.
Tak to udělej, já se přidám
Přidejte se Seehirt. Pořiďte či založte firmu na obchod nebo zpracování hnojiv, plasů či stavebních materiálů. Když to uděláte, nebude pro vás problém najít alternativního dodavatele. Zahraniční alternativní dodavatelé fugují docela dobře. Můžete se zařadit i mezi ně. O zákazníky nedostatkového zboží se neobávejte.
No tak připomíná to ledacos. Třeba jistý útok na rozhlasovou stanici v Glivicích.
Kdo by taky furt vymýšlel něco nového, že? 😀😀
Nemyslím si, že by sudeťáci až tak milovali Německo, že by se pro něj alespoň někteří nechali demonstrativně picnout v Brně.
Já nemyslel sudeťáky, ale ty ušáky a izraelity …
No ale musíte na někoho střílet. A střílet do Čechů v Čechách, zvlášť do nějakých dezolátů, nebude ten pravý symbol pro spuštění akce typu druhá německá okupace. Picnutí takového PoSSelta by se ale takovým symbolem určitě pro celý kolektivní západ stalo.
No nedej Bože, aby se našel někde někdo, prokazatelně nevyléčitelně nemocný třeba rakovinou. A chtěl by pro svět, nebo pro svůj národ, ještě něco smysluplného udělat, než umře.
Takový druhý škpt. Morávek, každým okamžikem si vědom toho, že může umřít, ale ještě nějaký čas mu zbývá.
Jak že to Morávek říkával? „Věřím v Boha a ve své pistole!“.
Já být Posseltem, tak jsem z této možné varianty vývoje v Brně, possert až za ušima..
Sou to zase jenom posluhove ,jako vzdycky pre ochotny terorizovat nasilim ,vsude kam je porucnici poslou , za pochvalu.
však oni se náckové tenkrát v těch gliwicích taky nenechali …
I přes dnešní vyhrocenou diskusi si nemyslím, že by kdokoli z normálních Čechů chtěl vidět krev. Tady vůbec nejde o žádnou pomstu. Já osobně Němce a zvlášť ty tzv. sudetské nechci řešit nijak a reálně k nim nic necítím. Není co řešit, co cítit ani důvod se jaksi „usmiřovat“. A pokud k něčemu dojde, v Česku se podle mě cosi jako Majdan nestrhne. Pokud totiž u nás existují nějaké ozbrojené bojůvky v záloze, a je to téměř jisté, tak to nejspíš vůbec nebudou žádní Češi.
Taky jsem zvědavá, od koho tam dostanu na hubu
od antify. zdá se mi to jenom, nebo posledně v maďarsku to bylo kladivem?
Na střílení do vlastních je určitě jednodusší najmout si žoldaky z ciziny …
To ano. Ale my jaksi nemáme tu druhou část – jakési české nácky, kteří by se pokusili o nelegální státní převrat. Takže jediné, co by se mohlo stát, je druhá německá okupace. Znovu připomínám, že před časem umožnila kterási vláda volný vstup německým silovým složkám na naše území.
Před časem rovněž „kterasi“ vláda rozsisila ochranu němčiny jako mensinoveho jazyka v českém a moravském pohraničí…. K. Vary, Ústí nad L., Liberec atd.
Začalo to platit v roce 2024.
Re: JJ
Jste zcela hloupá Jana se dvěma „en“ páč vůbec nevíte, že v pohraničí jsou podle rozhodnutí soudruhů i Svitavy!!!
To je, co? To čubrníte!!!
Ano, máte pravdu. Svitavy a další jsou v těch tečkach.
Podrobnosti jsou na webu vlády ČR.
A teď to Brno. Nějak moc náhod.
Ano, je to takový řetězec „náhod“, až to skoro vypadá jestli to není něčí úmysl. Ale to se po každé takové ztrátě suverenity člověku jen zdálo. My přece té státní suverenity máme od revoluce na rozdávání… nebo jsme měli?
Jak – „nelegální“? Však to „předání moci“ posvětí Ústavní soud, stačí když agent zahraniční moci, toho času rezident na Hradě podá tu správnou žalobičku a uvidíme, jak to pojede jak na drátkách…
Řekne se, že stávající vláda není schopna zajistit bezpečí obyvatel (libtardí matky, co jim doma plakaly děti, že zlý Babiš svým plakátem „Jsem diplomat, ne voják“ straší válkou ale kolektivně vlhnou z představy, že mohou přispět na zabíjení ruSSSSáků, už nějaké to v mééédiích řádně zesílené kňučení dodají), PePa si nechá posvětit vyhlášení výjimečného stavu (vyzkoušeno za Covidu), pravomoci převezme armáda (generálů na to má dost a třeba nouzově do nějaké výkonné funkce pro izolaci nebezpečných živlů rovnou povýší i Otíka Rákosníka, ten ty svině srovná…) a máte to tu jak za Pinocheta v Chile. Kam že se to jel Agent 107 učit, jak nám zakroutit krkem?
Nechte se překvapit. (Nebo radši ne, že)
tdx,
ale tady přece nejde o možnost nějakého převratu.
Tady jde jen o ten holý fakt, že je nutné potomkům sudetských nácků připomenout, že jejich místo je kdekoli v Německu, ale rozhodně tím místem není Brno.
Ani historicky, ani jinak.
Pamatujete si z filmu „Vlak dětství a naděje“, kam až musela utéct ze Sudet rodina hrdého, českého poštovního státního úředníka z pohraničí? Až do Brna!
A ani tam ta rodina neměla díky kolaborantům od skopčáků klid.
Proto se v Brně po válce dělo to, co se dělo.
Ten film je svou výpovědní hodnotou mimořádně cenný, třebaže je to místy až úsměvná záležitost díky Heleně Růžičkové a plešatému prckovi Zindulkovi. Protože nic neskrývá, ale ani nezdůrazňuje – třeba Sepp je zde, oproti skutečným ordnerům, jen hloupým šaškem. Jenže díky okolnostem – přidáním se ke „správné“ straně, i nebezpečně zlým šaškem.
Na Adelheid šla moje starší dcerka, v rámci ještě poctivé výuky dějepisu, do kina.
Stejně tak šli na Zánik samoty Berhof. Tomu učiteli dějepisu jsem za to vděčný – já bych neměl tolik trpělivosti doma vysvětlit, co se tu po válce všechno dělo a proč Češi nesnášejí Němce.
To byla regulérní otázka starší dcerky, proč tomu tak je…
Zmiňovaný Vlak dětství a naděje měla mladší dcerka v knižní podobě v povinné četbě
„Překvapivě“ dnes ČT seriál Vlak dětství a naděje vůbec nedává … pročpak asi?
toho je víc, co vadí
Němá barikáda, Májové hvězdy,
Osud člověka, Tanková brigáda,
Osvobození Prahy, Sokolovo………………………………..
Ale aspoň víme,komu za to poděkovat -fialové vládě.
Řekl bych, že přímo Fialovi, je to PoSSeltův dávný kámoš. A PePa107 ostatně taky. Kam jinam by měl prezident suverénního státu takhle o víkendu zajet na fichtlovi než k „milým krajanům“, že.
Fiala druhy zleva.
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR6xeGJHiANnoXlp5PTzPOy0rT_ZT5ZhcN4XSHpfNsmIg&s=10
I Otik (Habsburků) tam je …
Re: Tonda
A hen ten Otík, to je Labudův mitfára z Vesničky střediskové?
A má na uších sluchátka?
A aktovku s termoskou?
Já jednu takovou pravěkou aktovku mám! Akorát místo sluchátek užívám oranžové špunty.
Do uší, vy prase!!!
Jeden by si pomyslel, takový neškodný a legrační spolek s vlajkou fialový Panevropské unie to je, pár blouznivců po starých imperiálních pořádcích na způsob rasového obohacovače Kalergiho, a ejhle, po 30 létech, Brno centrem revanšistickych snah a německého vlivu. Kádrové rezervy dorostly do premiérského křesla, pravda a láska dokončila pochod institucemi a jejda, máme se omlouvat a smiřovat a to je jen začátek. Potichounku pracovali. Celou tu dobu. Teď ještě ty Benešovy dekrety pořešit.
Smáli se lidé fialovým kecum o německých platech za pár let, ale on to má na linkované. Ony fakt budou, po konečném včlenění do říše. Jenže také s německými cena, i ještě vyšší má, takže to bude prd platný.
Žádný blouznivec fijala, on to jen brzo propíchnul.
Ach to Brno.
Ještě by to prý mohl ministr vnitra Lubomír Mejtnar zakázat, říkal nedávno Miloš Zeman…..A bylo by po ptákách…
Také to tak vidím a doufám, že nás nevyprovokují. I když snažit se budou ostošest. Nemám z Němci problém, ale tohle je provokace a ne smíření.
No, aby ti pak, Vidláku, nakonec nepřišili, že jsi toho Posselta odprásknul ty.
Zabili by tak totiž několik much jednou ranou.
On ho chce někdo zastřelit?
Uvidíme. Jako obětní figura by byl dokonalým symbolem. Taky je už na scéně příliš dlouho a dav má rád změnu. A taky krev…
tak zrovna v tomhle případě by to nebyla krev, ale čistej lůj, jak od trpaslíků z Bjonku.
Obávám se, že lůj by byl plný čéeskáček.
Víte, kolik je těch, kteří by pak ani nepociťovali lítost? Kteří, jsouce tázáni, jestli to stálo za to, řekli by – ano, stálo to za to?
Je jich víc než dost.
—
Ostatně, sjezd Lančmítů (povedlo se, tleskám) je tu co nevidět. Počkáme, co o průběhu řeknou naši intervjůci – třeba REFLUX a Barbar Tkovský. A další se jistě přidají.
Tak to nevím. Ale já to nejsem. Nic by to nevyřešilo.
Netřeba střilet; stačí špendlik či připínáček. Též hořící cigareta přiložená na správné místo 😀😀
Jako že by ušel, jak když pichnete míč.
Nebo pošel jak když píchnete prase.
Re: DJK
Kdo by takovou váhu zvedal nahoru za zadní běhy?
Kde by na on vzal koule.
Ten tak někoho nahecovat a pak ho za to poplivat.