17 července, 2024

Povinné odvody? No moc lidí se vám do nich vážení nehrne.

Ono se to u klávesnice válčí a umírá, když skutečně válčí a umírají „ONI“. Kolik z vás pošahaných válečných štváčů by skutečně zvedlo zadek a kolik by se snažilo zdrhnout? Iluze si netřeba dělat. Stačí nám fakta.

Dle aktuálního výzkumu vyplynulo, že 45 procent Čechů s odvody spíše nebo určitě nesouhlasí. Naopak určitě nebo spíše pro je 43 procent dotázaných. Dvanáct procent Čechů odpovědělo, že neví. Nutno podotknout, že ty by se děly ve chvíli, pokud by byl vyhlášen stav ohrožení státu nebo válečný stav. Nezaměňovat s vojnou.

A vzhledem k tomu, že tu jedeme dennodenní stupňující se válečnou rétoriku, která by se dala shrnout do těchto 4 bodů: 1. Jsme ve válce 2. válka se blíží 3. připravujeme se na válku 4. odvody, zcela logicky prezident Petr Pavel (Kolář) v neděli podpořil možnost zavedení administrativních odvodů do armády. O těch mluvil již náčelník Generálního štábu Řehka, aby jeho slova vzápětí popřela ministryně obrany Černochová. Slova Petra Pavla takto razantně už nepopřela, nicméně ona prý o ničem takovém neuvažuje. Tak uvidíme, kdo bude v tomto směru uvažovat za ní.

Každopádně bych tento průzkum udělala hlavně mezi mezi těmi, kterých by se měl nejvíce týkat. Ideálně mezi nejvíce uvědomělou mládeží na vysokých školách, studující veškeré paskvily sociálních a asociálních oborů. Mezi těmi sněhovými vločkami a tápajícími fluidy, kteří nadšeně volí tento pětikoalí svět válečných štváčů. Přestaňte tápat hoši, nechte doma všechny ty dezoláty, kterými tolik opovrhujete, vemte Ákáčko (zde doporučuji nebrat si příklad z aktivní zálohy Zdechovského a vyžádat si i zásobník) a ukažte nám všem, jak vážně to myslíte. Nemusíte to mastit rovnou na frontu (ale můžete), stačí když vás uvidíme u zápisu k povinnému předurčení. K té dosavadní stovce, ať nevypadáte tak úplně blbě.

Zde připomínám, že podle BBC za dobu konfliktu uteklo z Ukrajiny do Evropské unie okolo 650 tisíc bojeschopných mužů. Stoprocentně mezi nimi byli různí protekční spratci, co teď po obraně Ukrajiny z tepla evropských kanapí nejvíc řvou a ti, co si mohli dovolit někoho uplatit a nechat tam ty lovené chudáky, kterými předtím tak pohrdali, aby to vyumírali za ně. Tady by to bylo evidentně stejné, možná horší. Takový Zdechovský se sice neustále fotí v uniformě a postuje jak maká, nicméně dobře ví, že jako europoslanec má imunitu a bruselsky by zalezl. Jako že je víc potřeba jinde. Ale dovoluji si tímto upozornit, že má syna, který by příkladem jít mohl. Co myslíte, šel by? Nebo by záhadně zmizel kdesi ve Švýcarsku a posláni by byli s velkými ovacemi jiní synové? A všichni ti Přibáňové, Novotní, Bartkovští, Klusové a alternativní umělci. Kde by byli ti?

Ta statistika je smutná. Ale je to přesně tak, jak jsme si to udělali. Jak jsme si vychovali mládež a mladší střední generaci a jaké hodnoty jsme jim vštěpovali a vštěpujeme. V době, kdy je nacionalismus a obrana vlastních zájmů sprosté slovo, se není čemu divit. Mládí na to kašle, nejraději by všem nad třicet odebralo volební právo a vrhlo se do žumpy progresivního Západu. Tak co by měli starší ročníky bránit? Tohle? Jen připomínám, že každý rok tu ubývá 40 tisíc záloh z ročníků, které základní vojenský výcvik absolvovaly a ještě by tu něco bránit mohly.

Inu, co říci závěrem? Evropa už o vysílání „svých“ vojáků na Ukrajinu uvažuje. Včera o tom jednal i váš Péťa na summitu u Macrona. Zatím se tomu lehce vzpouzí, ale znáte Péťu. Uršule pak štěkne a Péťa se lekne. 🙂 Takže holky a kluci, bude to na vás. Mládí vpřed a zpátky ni válečnický krok!

141 thoughts on “Povinné odvody? No moc lidí se vám do nich vážení nehrne.

 1. Dvě třetiny středoškoláků nesouhlasí s tím, že by měla být v Česku jakákoliv forma vojenské služby. Vyplývá to z výzkumu Seznam Zpráv na středních školách napříč republikou. Tři pětiny by se pak nezapojily ani do obrany vlasti.
  Článek

  Proti nějaké formě vojenské služby v České republice se vyslovily téměř dvě třetiny středoškoláků. Pokud by však podobná povinnost skutečně nastala, i tak zůstává odpor u více než třetiny studentů. Čtvrtina by považovala za přijatelnou délku měsíc služby, stejný podíl i půlrok.

  Podobně velký odpor jako proti vojenské službě panuje i v případě nutnosti zapojit se do obrany státu. Tuto možnost odmítají tři pětiny dotázaných studentů.

  zdroj:
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-politika-stredoskolaci-odmitaji-vojensky-vycvik-i-pripadnou-valecnou-obranu-ceska-246664#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=abtest250_box_sluzeb_nad_reklamu_varA&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

 2. No shodneme se na tom, ze valka bude. Oni se s tim ani netajej, i kdyz vetsina naroda si mysli, ze tak blbi byt nemuzou. Ale jsou. KoZa valku potrebuje, jinak odkraci do propadliste dejin. A o lidi jim nikdy neslo, nejakych milion, ci dva, tri, deset je nerozhodi.. vidime to na dnesni Ukradine. Tu uz se nic nezmeni, spousta lidi je sfanatizovano, energie levnejsi uz nikdy nebudou, cela EU bude bez surovin, islamizovana samozrejme s brutalnim omezenim svobod slova. A mlada generace Green fanatiku ucini zivot nesnesitelnym. Ja uz mam skoro sbaleno, jeste prodat nemovitost a pryc z EU. 16 let jsem zil v zahranici, takze mam nejake zkusennosti. A tvrda propaganda v CR funguje, ne ze ne. Sam jsem byl v soku, jak moji spoluzaci, dost z nich s VS, veri ve stastne zitrky a bodoucnost v EU. Proste vyplach televizi, opakujes lez stokrat, az se stava pravdou.

  1. Milý JoMo.
   Všechno bude jinak. Alternativa lže stejně jako ti u moci, je to konkurence.
   Tobě zmizí peníze na účtě plácnutím motýlích křídel, možná tě podrazí tví přátelé, které jsi měl stejně jen jako řebřiny na žebříku. Buď láska.

  2. Kam se dá prosím odejít?
   My bychom šli také, ale problém je že neumíme jazyky ( jeden umí trošku anglicky) a nevíme kam a jak se pak živit, kdyz se nedomluvime. Dekuji

   1. Re: Anonym

    Záleží na tom, kam vás srdce táhne, co jste ochotni podstoupit a hlavně co umíte. Pokud jste ochotni pracovat rukama, nebude problém nikde na světě.
    Mé mladší já vystudovalo obor letecký mechanik (maturita), ihned po absolvování dostal poměrně exotické nabídky. Kromě standardních západních zemí přišli náboráři i z Afriky.
    Jinak v této disciplině jsou králi ti, kteří mají zkoušky na opravy sovětských, resp. ruských letadel.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *