18 července, 2024

Petr Fiala a jeho svět. Tak moc by to chtěl a tak úplně blbě to dělá

Čím dál víc jsem přesvědčená o tom, že premiér už žije nějaký paralelní vesmír svých pubertálních facebookových pisálků a na něj jako štěnice přilepených markeťáků. Z blyštivého Péti se stal potící se mimoň. Už to není vtipné a už to není sranda.

Premiér nám představil svou vizi velkého Česka pomocí prázdných frází, které sice znějí moc hezky, ale vzhledem k tomu, co vláda reálně podniká, je to to samé, jako kdyby se Kim Čong un

začal zaklínat svobodou slova a tlustými Severokorejci. Ukrajinský premiér Péťa si k tomu, abychom se prý do deseti let stali křižovatkou Evropy dokonce vytyčil smělé cíle, a po dvou letech vládnutí jeho pětismečky usoudil, že Česká republika potřebuje restart. Myslíme si to též. Ale bez něho. No posuďte sami.

1. Máme být sebevědomá země, která je schopna prosazovat své zájmy. Aha. Proto:

– Implementujeme téměř 50% zákonů z Unie, aniž by je někdo rozporoval a troufám si říct i četl.

– Necháme si za vlastního předsednictví zlikvidovat automobilový a návazný průmysl a ještě si za to tleskáme.

– Péťa se nechá seřvat řadovým europoslancem jako děcko a ani nefňukne. Možná až doma do polštáře, ale navenek si způsobně dělá poznámky.

– Energetickou politiku přizpůsobujeme potřebám sousedního Německa, našim potřebám nepřizpůsobujeme nic.

– Zařízneme si plyn a další levné zdroje surovin a sebevědomě koukáme do prázdných kontejnerů.

2. Musíme mít efektivní stát. Aha. Proto si přidali tři trafiková ministerstva a neomezený počet nikým nekontrolovaných politických náměstků? Asi ne, nicméně vypadá to hezky a recykluje se to každý volby. Do voleb.

3. Konečně prý budeme mít smysluplné vzdělávání. Proč ho tedy nemáme doteď? Proč stále jedeme nesmyslné obory typu genderové stereotipy mouchy nebo kolikrát si můžu změnit pohlaví, než si vyčistím zuby? Proč jsou znalostní výstupy dětí stále horší a horší a z premiantů Evropy se statečně řadíme mezi upadající průměr?

4. Strategické investice? My jako máme z čeho? Nebo to myslí ty půjčky Ukrajině a nesmyslné nákupy zbraní, které nás čím dál víc posílají do dluhové spirály úroků? „Doprava, energetická infrastruktura, jádro, lithium, čipy a trendy v informačních technologiích, to je podle mě 6 konkrétních oblastí, které mají obrovský potenciál změnit naši zemi. Proto tam musí směřovat velká část strategických investic,“. Rozuměj:Musíme mít silnice a mosty silné na to, aby udržely americké tanky, až pojedou na východní frontu. Musíme dostavět jaderky, aby měli Němci čím dorovnávat chabé větrníky. Lithium jsme prodali, o čipy jezdíme žebrat na Tchaiwan.

Premiérův post beru jako naprosté pohrdání lidmi a jako víceméně parodii na sebe sama. Parodie vládnou nemají. A už vůbec ne parodie, které se českými zájmy jen zaklínají, ale reálně s nimi mají společného jen to, že je Česká republika platí.

26 thoughts on “Petr Fiala a jeho svět. Tak moc by to chtěl a tak úplně blbě to dělá

 1. Řešením je nepindat, nezabývat se akademickými debatami, výběrem něčeho „lepšího“ nastrčeného před volbami.

  Jestliže chcete změnu, ušetřený čas věnujte snaze o zlepšení svých poměrů, a až přijde čas, volte SPD.

  SPD vám nezajistí ráj na zemi, to nečekejte od nikoho, ale zajistí vám více svobody abyste se směli mít lépe vlastním přičiněním. Abyste nebyli nuceni život parazity, aby váš domov, vaše země nebyla tunelována a zavlékána do válek za cizí zájmy.

  Neplýtvejte časem na zkoumání zařízení „vláda“, přemítáním jestli a jak by šlo opravit. Vyhoďte ho recyklace, nejlépe na smetiště dějin.

  Volte SPD.

  Vzpomeňte si před volbami, v záplavě pomluv z mediálních cizími zájmy ovládaných sračkometů, co jsem dnes napsal, a….

  volte SPD

 2. Nemůže být sebevědomá „země“, není-obývaná sebevědomým národem.
  Nemůže být sebevědomý národ, není-li tvořen sebevědomými jednotlivci.
  Český národ byl dlouhodobě v domácím chlívku vyselektován geneticky a kulturně více než-li některé národy jiné jako národ poddanský. Tak, že je-li i více ponechán sám sobě, ty, kteří se z toho vymykají sám přičinlivě zašlapává do bahna.

  Toto se promítá do výběru jeho představitelů a v domácí a zahraniční politice a v poměrech jaké jsou a na jaké nadáváte.

  Nejhorší je jak se Češi chovají k navzájem k sobě i k ostatním. Ve směsi podlézavosti a povýšenosti, arogance a devotnosti. Ve tváři úsměv, za zády nůž. Jak to lze pozorovat nejen ve „velké politice“ ale o to hůře, obyčejném všednodenním životě.

  Jestli jde o to co především změnit, je toto.

  Nadějí, i tak to lze říci, jsou nejmladší. Jsou otevření světu. Ve svém hledání sebe a ve vzpouře proti oné zatuchlosti národní činí mnoho chyb, jenže to je součástí hledání. Sami určují co je dobré, co špatné. Sami ponesou důsledky správných rozhodnutí i svých omylů. Je to jejich svět. Bude takový jaký si ho se všemi ostatními udělají. A jejich děti a děti jejich dětí. Jejich budoucnost nebude zakonzervována představami těch, kteří v té době už dávno budou prdět do hlíny. Sami si z nich vyberou co budou považovat za dobré.

  V nynějším snažení jde nanejvýš o to, aby měli z čeho vybírat.

  1. Jen tak mimochodem – Vaše hodnocení tohoto národa se shoduje s tím, jak ho viděl Einstein na počátku 20. století.

   1. Vím. Nejen Einstein…. Je to nepotěšující. Měli bychom více, kriticky a sebekriticky naslouchat i svým protivníkům, ne jejich propagandě, ale co o nás říkají mezi sebou.

    Připomínám bajku o mrznoucím posraném vrabci.

  2. Hazeni spiny na narod. Nic konkretniho. Zadny porovnani s jinymi narody.
   Spinavej zna jen spinu. Hazi spinu vsude a porad ..
   Sere si do vlastniho hnizda s uspokojenym potesenim.
   Kam az nekdo muze klesnout..Obvykly uz stokrat semlety sracky, na
   pomoc vsem ,ktery z toho chteji tezit.
   Uchylny deformace , dalsi vycvicenej sam se pricinil , na nas…
   Lidska bida a ubohost je nezmeritelna..K cemu vsemu se takovej propujci..
   Spodina.Povl.

   1. Vyložte čím to je, že tak skvělý národ si svobodně zvolil tak mizernou vládu. Mimo jiné.

    Jak je možné, že ti nejlepší a nejsvobodnější za Louží si zvolili Bidena.

 3. No tak ta trikolóra u jeho jména je hanobením národního symbolu. Měly tam být barvy jeho nejmilejší – žlutá a modrá.

 4. Ostatně soudím, že osazenstvo hradu, strakovky, sněmovny, senátu a ústavního soudu by mělo být zničeno!

  1. Poněkud skromný výběr.
   Kádrových rezerv mají plné univerzity a neriskovky.
   To není jako zbourat kostel, když věří v papeže půlka města.

  2. Nelze bez zničení národního substrátu. Jedinou alternativou je změna kvality substrátu. To je záležitostí generační a existenčního tlaku jako evolučního hybatele.

 5. Fiallah nám tvoří dluh.
  Ameriky je to druh.
  Všechny prachy do války,
  zlatem platí korálky.
  Z Ruska nám kupuje plyn
  přes berlín a přes brúklyn.
  Temelínskou elektriku
  nebere přes ameriku
  ale přes německou burzu,
  a to v dobrém kurzu.
  Germán z Čechů zdárně tyje.
  Tleskají i řeporyje.

 6. Řehka zpívá hymnu Usa
  že je nutno zničit Rusa.
  Zrovna zpívá v televizi
  že to není za provizi,
  že jen pátá generace
  je pro nás ta dobrá práce.
  Za chleba nám Řehka zpívá
  že dá uran do střeliva.
  Kéž by se už střelil sám
  a šoupli ho ke krysám.

  1. Krysatovo noho, já ho taky slyšel!
   Ten se jim povedlo. Takového na Ukrarusko posílat nebudou. Teda ne hned. Ale jak šlápne vedle, má to jistý jako poradce českých pavloprezidentských žoldáků.
   Proto ty čistky jak za Bílaka v sedmdesátých letech.

  1. Zdá se, že polská vrchnost velmi touží po obnovení napříč staletími tradičního nastavení vztahů mezi Poláky a Ukrajinci. Před válkou/bídou/nácky/smrtí zdrhnuvší Ukrajinci si snadno spočítají, že polští náhončí, na rozdíl od těch ukrajinských, ještě nejsou ani na cvičišti, takže směr snazší cestičky je zřejmý. No a pak stačí, aby se pospojovali do ne-úplně-malých skupinek a na obnovení tradičních vztahů bude řádně zaděláno.

   1. Pro ten případ, na základě našich dějinných zkušeností, bychom se měli zachovat podle nich. Zůstat mimo ony jejich tradiční vztahy s Ukrajinou ale i s Ruskem. Se kterým jako takovým jsme neměli potíže. Jestliže oni měli a znovu přičinlivě mají potíže, jsou to jejich zasrané zkurvené potíže. Proč bychom měli krvácet za jejich ambice „od moře k moři“? Já pán, ty pán.

 7. Á propos parodie.
  Napadlo mne, že by soudruhovi na obrázku extrémně slušela taková ta čepička, jak má dva vycpané textilní rohy a na jejich koncích zvoní rolničky.
  Víte, co myslím, že jo…?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *