20 května, 2024

Palestinci musí emigrovat, řekl izraelský ministr

Jen je nechte mluvit, ať ukážou, co jsou zač:

„Většina palestinských Arabů žijících v Gaze by měla být povzbuzena k emigraci do jiných zemí, řekl izraelský ministr financí Bezalel Smotrič ( na obr.). K zajištění bezpečnosti Izraele a zabránění dalším nájezdům Hamásu jsou potřeba drastická opatření, argumentoval.

‚Co je třeba udělat v pásmu Gazy, je podpořit emigraci,‘ řekl v neděli armádnímu rozhlasu Smotrič, který je vůdcem krajně pravicové strany Náboženský sionismus. „Pokud bude v Gaze 100 000 nebo 200 000 Arabů a ne 2 miliony Arabů, bude celá diskuse den poté úplně jiná.“

Smotrič tvrdil, že vylidněná Gaza už nebude pro židovský stát představovat hrozbu, vzhledem k tomu, že Palestinci, kteří tam teď žijí pod vládou Hamásu, ‚vyrůstají na touze zničit stát Izrael‘.

‚Většina izraelské společnosti řekne ‚proč ne, je to hezké místo, nechme poušť rozkvést, nebude to na ničí úkor‘,‘ řekl Smotrič podle agentury Reuters. Navrhl, aby byl navržen mezinárodní plán přesídlení pro Palestince, kteří ‚byli 75 let násilně drženi proti své vůli v ghettu‘ a byli vychováváni na základě protiizraelské propagandy.

Od 7. října, kdy izraelská armáda zahájila útok v reakci na smrtící útok Hamásu, bylo podle OSN vysídleno až 1,9 milionu lidí – nebo více než 85 % obyvatel Gazy. Izraelské obranné síly (IDF) nejprve vyzvaly lidi, aby uprchli ze severní části palestinské enklávy, a nakonec nařídily těm, kteří zůstali v jižním městě Khan Younis, aby se přemístili dále od oblasti bojových operací. (Kde je bombardují také, pozn. překl.)

Izrael nadále odmítá výzvy k okamžitému příměří, navzdory opakovaným varováním OSN o humanitární „katastrofě“ v enklávě. Izraelští představitelé a IDF tvrdí, že Hamás nese plnou odpovědnost za smrt civilistů a obviňují militantní skupinu z využívání civilistů jako lidských štítů.

Premiér Benjamin Netanjahu v sobotu zopakoval, že „válka bude pokračovat po mnoho měsíců, dokud nebude Hamás odstraněn a rukojmí vrácena“.

Izrael vyhlásil válku Hamásu a spojeneckým skupinám poté, co militanti 7. října vtrhli do jižní části země, zabilo kolem 1200 lidí a vzalo přes 200 rukojmích. Podle místní vlády řízené Hamásem bylo v Gaze od vypuknutí bojů zabito více než 21 600 Palestinců.“

Tolik Smotrič z Náboženského sionismu. Čím se liší náboženský sionismus od jiného, to sice nevíme, ale je to jak přes kopírák, když Porošenko a jeho poradci vyhlašovali po Majdanu, že „potřebují to území (Donbas), ale ne ty lidi tam“.

Nacismus a fašismus poznáte podle ovoce, ne podle názvů, které si dává.

A propos – ještě je třeba pořád podporovat Izrael za každou cenu, podporovat genocidu a etnické čistky ve jménu civilizace a boje proti islámu? Kam si asi tak myslíte, že ti řádně nasraní Palestinci budou emigrovat? Humanista Smotrič si asi představuje, že shnijou v uprchlických táborech v poušti Sinaje, ale Egypt, když už bude nucen je přijmout, si je doma nenechá. Al Sísí se už dříve vyjádřil jasně – půjdou do Evropy. I s Hamásem.

Existuje prý jakási „koalice ochotných“. Danny Danon, bývalý izraelský velvyslanec při OSN a blízký spojenec premiéra Benjamina Netanjahua, řekl izraelskému rádiu Kan Bet, že ho kontaktovaly „země v Latinské Americe a Africe, které jsou ochotny absorbovat uprchlíky z pásma Gazy. Musíme Gazanům usnadnit odchod do jiných zemí,” řekl. “Mluvím o dobrovolné migraci Palestinců, kteří chtějí odejít.”, vysvětlil.

Řešíme problém se „zeměmi, které jsou ochotny je absorbovat, a my na tom pracujeme,“ řekl Netanjahu členům Knesetu za Likud.

Dobrovolná deportace za tři kilogramy chleba a sklenici marmelády, jakou kdysi podstoupili Židé ve varšavském ghettu? Ti tehdy směřovali do táborů smrti. Chris Hedges píše ve svém článku na Substacku: „Izraelský hlavní plán Lebensraum pro Gazu, vypůjčený z nacistické depopulace židovských ghett, je jasný. Zničte infrastrukturu, zdravotnická zařízení a hygienu, včetně přístupu k čisté vodě. Blokujte dodávky potravin a paliva. Rozpoutejte bezohledné průmyslové násilí s cílem zabíjet a zraňovat stovky denně. Nechť hladovění – podle odhadů OSN už hladoví více než půl milionu lidí – a epidemie infekčních nemocí spolu s každodenními masakry a vyhnáním Palestinců z jejich domovů promění Gazu v márnici. Palestinci budou nuceni volit mezi smrtí v důsledku bomb, nemocí, hladu nebo vyhnáním ze své vlasti.

Brzy dojde k bodu, kdy bude smrt tak všudypřítomná, že deportace – pro ty, kteří chtějí žít – bude jedinou možností.“

A nikdo to nehodlá zastavit.

https://swentr.site/news/589991-smotrich-depopulate-gaza-plan/

https://chrishedges.substack.com/p/israels-genocide-betrays-the-holocaust?publication_id=778851&post_id=140183849&isFreemail=false&r=1rd7rc&utm_source=substack&utm_medium=email

91 thoughts on “Palestinci musí emigrovat, řekl izraelský ministr

 1. Jen malý přípodotek k nápadům, že by si Palestince měli převzít souvěrci.
  Ono se to nezdá, ale stejná víra neznamená přátelství.
  Viz třeba Ukrajina/Rusko, předtím Ukrajina/Polsko, …

 2. Politický sionismus rozvířený publikacemi Mosese Hesse Rome and Jerusalem z roku 1862 a Lva Pinskera Auto-Emancipation z roku 1882 a aktivní prací Theodora Herzla zprvu nezískal širší podporu mezi Židy v Evropě a v Americe. Sir Moses Montefiore nalezl v Palestině při své první návštěvě v roce 1837, 9000 vyznavačů židovské víry. Ještě na přelomu 19. a 20. století jich zde nebylo více než 50 000. Sídliště, která Montefiore založil a která po něm podporoval baron Lionel Rothschild, přinášela prospěch pouze novým kolonistům a nepředstavovala žádnou hrozbu původnímu arabskému obyvatelstvu. Na druhé straně ale v Rusku zakládali židovští studenti kluby. Organizace politického nacionalismu, například společnost BILU se svým heslem „Domove Jakubův, povstaň a jdi“ a Chovevei Ción (Milovníci Sionu) byly předchůdci světového sionistického hnutí organizovaného Herzlem v roce 1897.

  Po utopické novele Altneuland (Staronová země) následovalo jeho „klasické“ dílo Der Judenstaat (Židovský stát). Brzy poté vystoupil na sionistickém kongresu v Basileji (v roce 1897) s myšlenkou na „veřejně uznaný a legálně zaručený židovský domov v Palestině“. Ve snaze získat širší podporu a zabránit vzniku podezření o svých nejzazších cílech (taktika, která byla použita i později při zpracování Balfourovy deklarace) formulovali sionisté své požadavky opatrně: „Nikoli židovský stát, ale domovinu. Lest, klam, pohrdání…

 3. Příspěvky některých diskutujících mě poněkud naplňují beznadějí. Nás už od malička učili, že

  špatný čin jednoho neospravedlňuje druhé, aby dělali špatné činy.

  Proto nelze zločin genocidy, který provádí stát Izrael, omlouvat zločinem terorismu, který provedl Hamás, a to ani tehdy, kdyby všichni Palestinci, od kolébky do hrobu, byli horlivými členy Hamásu.
  Dehumanizaci protivníka prováděly všechny režimy, které se dopouštěly genocidy. Němci dehumanizovali Poláky, Židy, Rusy a vůbec všechny Slovany, aby mohli etnicky vyčistit svůj „Lebensraum“. Američtí osadníci dehumanizovali původní obyvatele Ameriky, aby mohli etnicky vyčistit své budoucí území. Afrikánští Bůrové dehumanizovali černochy, aby mohli etnicky vyčistit místo, pro své budoucí farmy. Turci dehumanizovali Armény, aby mohli obsadit další území na východě. Proto nemohu přenést přes srdce názory některých diskutujících, kteří tu dehumanizují Palestince.

 4. Keď sa tak dívam na fotografiu pána Bezalela Smotriča, tak ma napadlo, či on nemá vedľajší úväzok na Slovensku, kde pod menom Michal Šimečka robí predsedu strany Progresívne Slovensko. Tá podoba (teraz myslím tá fyzická) je naozaj pozoruhodná!

 5. Izrael využívá epidemie a infekční nemoci k zesílení genocidy v pásmu Gazy,“ Euro-středomořská síť pro lidská práva.

  „Zároveň nepovažujeme za přijatelné využít tuto událost [palestinskou invazi 7. října] ke kolektivnímu potrestání milionů palestinských lidí nevybíravým ostřelováním civilistů,“ řekl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.

 6. Arabské obyvatelstvo v Gaze, které si ve svobodných volbách zvolilo zcela jednoznačně jako své zástupce teroristy z Hamásu, a nadále tuto sběř ve své většině podporuje, by mohlo být umístěno např. na pozemcích židů v arabských zemích, z nichž byli židé vyhnáni v padesátých letech. Celková výměra půdy, jež patřila židům, která jim byla uzmuta a která dosud nebyla vyplacena, je cca čtyřnásobek rozlohy dnešního Izraele.
  Jedním příkladem za všechny je Irák. Tam žilo před válkou statisíce židů a země prosperovala. Dnes tam židé nebydlí
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Farhud
  Ale místa pro fanatické musliny z Gazy je tam dost.

  1. To je nepochybně zajímavý názor.
   Nevelký počet Židů odešel po II.SV i z Jemenu, žili tam dlouhá staletí.
   Zajímavým suvenýrem z Jemenu je miniaturní židovská stříbrná nádobka v podobě jakési karafy, opatřené víčkem s tyčinkou. Uchovával se v ní roztok se sazemi, židovské ženy si tím zdobily řasy (vlastně jakási řasenka). Prý 18.století….

  2. Hamás je židovský podnik.

   Ministr obrany Yoav Gallant označil obyvatele Gazy za „lidská zvířata“ a slíbil, že „všechno zlikviduje“.
   prezident Isaac Herzog obvinil celý lid Gazy ze zodpovědnosti za útok Hamásu, označil je všechny za teroristy.
   Dodal:
   „Zlomíme jim páteř.“

   Poučky z Talmudu našly uplatnění. Lest, podvraťáctví, pohrdání, ničivost.

  3. Ó nikoli.
   Naprostá většina židů z arabských zemí se nechala zlákat sionistickými náboráři, kteří objížděli komunity a lákali židy k přestěhování do Izraele. Pokud byli majetní, byli přijati jako plnohodnotní občané. Chudí přistěhovalci skončili v lágrech, odkud byli distribuováni jako levná pracovní síla do kibuců a mošavů, případně rekrutováni do armády.
   Nejhůř dopadli jemenští židé. Těm sionisté ukradli děti a rozprodali je majetným bezdětným židům.
   https://en.wikipedia.org/wiki/Yemenite_Children_Affair

  4. Co takhle jméno, anonyme, když už tak hrdě podporujete genociu v Gaze? Izrael má přece plnou podporu vlády i opozice, budete pochválen, není zač se stydět – nebo snad ano?

   1. Ženská, co to plácáte? Tady nikdo nepodporuje žádnou genocidu ani nic, co dělá izraelská vláda. V předchozích komentářích tady nějací diskutéři zmínili křivdy, jichž se dopustili po Druhé světové válce vládnoucí režimy v arabských zemích k tamějším Židům, kteří se mimochodem na sionistických záležitostech nijak nepodíleli.

 7. Ten pán se poměrně jednoznačně přihlásil ke genocidě.
  Podpora genocidy jest trestnou.
  Souhlas s genocidou jest trestným.

  1. Izrael normálně bojuje proti hnutí Hamás. Snaží se minimalizovat utrpení palestinských civilistů, pro které je samozřejmě nejlepší opustit bojiště. Neschvaluji, jak Izrael vede válku, jen je mi to jedno, na což mám myslím právo.

   1. Mně se taky zdá, že Izraelci už chtějí mít, po tolika letech ostřelování primitivními raketami Kassám, konečně klid.
    Palestinci celá ta léta nedělali nic jiného, než konzumovali evropské peníze na výrobu čehokoli, co ublíží Izraelcům, jakkoli. Vyvinuli neobyčejné úsilí – při kopání 500km tunelové sítě, aby všecky ty své vražedné aktivity a teroristy, schovali pod zem.
    Svoje děti vychovávali k nenávisti vůči Židům, ačkoli nebýt právě těch Židů, tak by tam vychcípali hlady, bez vody a potmě.
    Nenaučili se totiž, tihle arabští inžinýři skoro nic – tedy kromě raketové a demoliční techniky – co by zlepšilo život obyčejných lidí.
    Kdyby totéž úsilí, za použití těch evropských peněz, věnovali tvorbě něčeho užitečného a ne celoživotní nenávisti, mohli být jinde a žít jako lidi.
    Takhle budou taky jinde, ale nuceně.
    Každý jich má za ta léta plný zuby – myslíte, že EK neví, k čemu Palestinci všechny ty miliardy eur použili? Namísto vodovodních rour – trupy raket. Namísto čističek a odsolovaček mořské vody – razicí stroje na tunely. Namísto hnojiv – ekrazity do raket.
    To je čirý parazitismus a pokrytectví na druhou, jestliže „palestinská samospráva“ poděkuje za příspěvek Evropě, vzápětí objedná a do Gazy propašuje (??) důlní razicí stroj, umožňující výstavbu plnotučného průjezdného tunelu i 50m pod zemí a až do Izraele.
    Všechno za jedním jediným účelem, furt dokolečka.
    To už jednoho za ta léta přestane bavit, víte?

    1. Závodčí: „Pane Vachmajstr, vy ste hlava!“ Flanderka: „No proto jsem taky v Putimi vachmajstrem! Voni zůstanou do smrti jen závodčím, protože mají místo hlavy kokosovej vořech, vědí?“

 8. Izraelští Židé si asi uvědomují, že potřebují více území, aby měli kde ubytovat židovské uprchlíky před islámem, který masivně expanduje hlavně v Evropě.

  Také se potřebují zbavit páté kolony a získat dobře hájitelné hranice. Zrovna Češi by to měli chápat, po odsunu sudetských Němců.

  1. Co na tom máme chápat? Že genocida je ok? A ti muslimští uprchlíci se v Evropě vzali sami od sebe, vůbec jim tam doma nikdo neválčil… a my to máme chápat a všechny ty muslimy – mimochodem, téměř čtvrtina v Gaze jsou křesťané – tady přijmout. Vše pro bezpečnost Izraele, na nás sere pes. A proč do toho taháte sudetské Němce? Oni snad Palestinci vedli vyhlazovací války? Kolik palestinských uprchlíků si vezmete domů, když tak bezvýhradně podporujete Izrael?

   1. Paní Kunšteková,
    nemusíte odpovídat každému chápanovi. Možná jde jen o výplod z trollích farem:
    Filozofická fakulta UK, Praha
    Fakulta sociálních věd UK, Praha
    Fakulta humanitních studií UK, Praha
    Fakulta sociálních studií, MU, Brno

    1. Pravdu díte. Ale na Filozofické fakultě Uk se studují i ctihodné obory, například jazyky, psychologie .. nemůžeme ze dne na den tvrdit, že humanitní obory nepotřebujeme a stačí inženýři. Inu, nestačí.

   2. Palestince ať si vezmou jejich souvěrci, jestli je chtějí. Muslimové fakt nepotřebují povzbuzovat k migrování nebo rychlému množení – je to jejich staletími osvědčená válečná taktika.
    Je fakt, že muslimové nepotřebují fyzicky vyhlazovat nepřátelská etnika. Stačí jim celá staletí motivovat vyššími daněmi a šikanou příslušníky porobených národů ke konverzi k islámu. Pro nás je tato taktika vůči nim nepoužitelná už proto, že mají vyšší porodnost než my.
    Já nejsem žádný humanista a je mi jedno, co s Palestinci bude. Opravdu je mi jedno, co s nimi kdo dělá nebo nedělá.

    1. Nejsi humanista.
     Pokud je možné na základě podvrhu vyhubit a vyhnat lidi z jejich vlasti někde, pak to projde i jinde.

     Na Zemi je prý 8 miliard lidí, ale velení kosher sekty tolik otroků nechce. Jim stačí půlmiliarda očipovaných a zcela závislých biorobotů. Možná až miliarda. Pokud se zločiny z Palestiny stanou normou, a i koronafašismus kazisvětům projde, nadlidé budou moci beztrestně hubit podlidi kdekoli.

    2. A proč si židy nechtějí vzít jejich souvěrci? Proč je nikdo nemá rád? Proč je z celého světa svezli zrovna tam, kde je opravdu neměli rádi?

     1. Protože za celou historii se opakoval následující scénář.
      Nějaká země je v dobré víře přijala a dala jim, co potřebovali. Za několik let se rozlezli všude, kde bylo co zkeťasit a do rozhodujících funkcí a potom svou novou vlast potopili a vrazili jí kudlu do zad.

        1. Ono se jim to při reconquistě vrátilo i s úroky. Zatímco za Maurů sice museli platit daně, ale jinak se měli náramně dobře a byli respektováni, katolíci jim ohněm a mečem vysvětili, že žádné jinověrce nebudou trpět.

         1. A dobře udělali, protože kdyby nezískali ta území zpátky, tak by ty tmy převálcovaly Evropu už dávno. Stejný vděk cítím ke Křižákům. Byli to hrdinové a jejich zásluhou jsme tady i my.

   3. Počet křesťanů v Gaze byl dlouhodobě v nízkých jednotkách desetitisíců. Jejich tvrdá perzekuce ze strany muslimů je tam dlouhodobým (tisíciletým) tématem. Dnes se, samozřejmě díky tamní situaci, odhaduje na kolem tisícovky. Nedávno všude zmiňovaný pravoslavný chrám svatého Porfyria patří nejméně od 2014 k místům, sloužícím jako skladiště a odpaliště palestinských raket. Patrně ale asi těžko, že by to tamní církev chtěla…

    Smotrič je ale bezesporu magor, patří k sionistickým náboženským radikálům a na jeho dlouhodobé protipalestinské postoje stačí nahlédnout na internet. Je to to stejné, jako by ve vládě nějakého muslimského státu byl fanatik džihádu mečem (kterých se tam, včetně důsledků jejich činnosti, „pár“ vyskytuje. Ale což není obhajoba Smotriče, pouze úkaz BV reality.). Zodpovědnost za něj padá na Netanjahu, který si jeho stranu vzal do koalice.

    Článek je o něm a v komentáři máte tu čtvrtinu křesťanů. Tak tolik k těmto dvěma tématům.

    1. Opakujete izraelskou propagandu, s vaším odpalováním raket z kostela. Lžou, jako když tiskne. Křesťany v Gaze začali hubit až Izraelci.Muslimové v Gaze pronásledují křesťany, a proto jsou křesťanské církve v Betlémě s Gazou solidární. Dokonalá logika.

     1. Možná mě nenaočkovala přímo izraelská propaganda. Spíš můj mnohaletý zájem o historii, architekturu a náboženství. Na území dnešního Izraele, tedy i Gazy, se křesťanské (i židovské, lze-li to tak nazvat) diaspory vyskytovaly dlouhá staletí. Někdy tento fakt bývá interpretován jako projev jakési liberálnosti tamních muslimů. Velmi zajímavé, vždyť je automaticky považováno za normální (pozoruhodný prvek normálnosti), že jinověrci v muslimském světě nepříliš přežijí. No, jestli to ale nebyl spíš projev alespoň částečného pragmatismu, jako například byl „chov“ vzdělaných Řeků v Damašku a jinde.
      Abych jen „nefantazíroval“, před několika lety byl v Gaze buď postaven nebo rekonstruován křesťanský kostel (nebo jiná budova, už nebudu hledat), kdy finance poskytla Saúdská Arábie. Víte proč? Je tam i škola, do které chodí palestinské děti. Jeden by si přece měl říct, že měli postavit normální běžnou palestinskou školu, vždyť by děti od útlého dětství uměly sborku i rozborku samopalu, bystřejší by zvládly I počet nábojů v zásobníku. Donuceny k tomu izraelskou nadvládou pochopitelně. Ale Saudové jsou asi podivíni…

      Obávám se, že Palestince vnímáte exkluzivně jako mírumilovné až dobrácké oběti izraelského teroru. Takové, co chtějí jen pokojně žít a nechat druhé pokojně žít. Poslední desetiletí skutečně jsou oběťmi izraelského teroru, nikoliv ale mírumilovnými a dobráckými. A končím takovou metaforou, že by samotnej Tyranosaurus zblednul závistí – já mám obavu, abyste ve jménu Palestiny nepřestoupila od džihádu slovem ke džihádu mečem… 🙂

       1. To jistě ne.

        Stejně mě ale ta poznámka zarazila. Nerozumím jí, ani nechápu, jestli byla napsána z nějakého důvodu, nebo prostě aby řeč nestála. Ani být žid, ani muslim a už vůbec ne křesťan, nic z toho neznamená být tím pádem dobrý/špatný. Že je v Gaze a celém Izraeli tato situace, je v konečném (časově) důsledku dáno vznikem izraelského státu. A přítomností náboženských magorů v tamní politice, viz právě tento exot.

        Náboženští magoři (což je v rámci věřících početně proměnlivá, od ostatních se dost lišící podmnožina) se do dějin vepsali krvavým písmem, na BV místopisně specificky. Nikoli animální, nýbrž signifikantně lidská inter i intra náboženská transgenerační nenávist je tam de facto zdaleka nejvýraznějším „kulturním“ dějinným prvkem. Náboženská emoce v kombinaci s pobytem v celoživotní komnatě náboženských ozvěn dotlačí člověka k činům jak nejšlechetnějším, tak nejhrůzyplnějším. Kdy ty druhé jsou pro zúčastněné tzv. ok, protože přece ve jménu svého boha. A je to tam tradice, ve smyslu, že i povrchně věřící žid/muslim svůj protějšek nenávidí tradičně. Tzn. je to společenskou normou, která se po staletých vzájemných krvavých křivdách na tu prvotně náboženskou motivaci často už ani neohlíží, respektive tato není prvotním hnacím motorem.

        Není to stranění Izraeli, z pohledu našeho kulturního nastavení se vůči Palestincům skutečně chovají barbarsky. Ty generace po vzniku jejich státu. Ale jde o nesrovnatelně déle trvající atribut tamních mezináboženských vztahů, chování vůči Palestincům je dáno silovým poměrem, kdy si můžeme být na 100% jistí, že při opačném silovém poměru by to bylo opačně. Kdy v případě, že by dávno předtím neobsadili muslimové Jeruzalém, ale židé Mekku, stejně „vlídného“ zacházení by se dostalo „utiskovaným“ Arabům.

        Opakuju se tím, BV není kolébkou a místem zrodu jen toho nejkrásnějšího, ale především toho nejhoršího, čeho je jeden člověk druhému schopen učinit. Dlužno ovšem poznamenat, že homo „sapiens“ by si k tomu našel bez vzniku tamních náboženství cestu i tak, což koneckonců není jen ve stavu „by“. Ale protože alternativní historie se neudála, jsou to právě abrahámovci, kteří ještě dlouho přes tisíc let nebudou mít co do dějinného rozměru podobně krvavého konkurenta. Nejde čistě o počty mrtvých, ale o dlouhodobost a životní rozměr.

   4. No, myslím že s nějakými syrskými, nebo snad iráckými „křesťany“ už jako Češi máme nějakou zkušenost, ne?
    Byli to ti, co prohlásili, že v přemalovaných kravínech bydlet nebudou a odfrčeli do Německa?
    To byli ti, které sem natahala naše vlastní vláda, paní Kunšteková. To byli ti tiší a vděční – nebo to byli jiní?
    Proč bychom si doprdele měli brát domů arabské cikány jen proto, že podporujeme Izrael?
    Svoloč, kterou nikde jinde ani jejich souvěrci nechtějí, chcete zase natahat sem?
    Co mi to jenom připomíná..
    Pokud Izraelci chtějí, po tolika letech všelijakých leteckých poplachů a terorismu, konečně mít klid na život, tak ať vedou válku proti těm, kteří to způsobují.

  2. A co Češi dělali Sudeťákům? Zrušili jim československé občanství a nařídili jim příjmout říšské?

   1. Sudeťáky nikdo nevyhnal. Jenom občanům Říše se jejich Vlast zmenšila a tak se museli přestěhovat.
    Pro ČSR by bylo výhodnější, kdyby zůstali. Půldruhého milionu nuceně nasazených na deset až dvacet let by se po válce hodilo.

    1. Ptaku. Nevidis co se delo po 1989 na Slovensku, jaky bordel delali umele politicke konflikty rozdmychavajici lumpennacionalisticke madarske strany ? Kdyby nebyl odsun, ted je v ceskem parlamentu silna (pro)nemecka strana s 12 % – a s mnohem silnejsi oporou za hranicema nez meli ty slovenske madarske strany. Zkus domyslet jak by to tady uz vypadalo.

     1. Nikoli. Naprostá většina německého obyvatelstva se dopustila trestných činů (proti republice, majetku atd.). Vzhledem k jejich množství a předchozí redukci českého právnictva by čekání na soud bylo dosti dlouhé. A nebezpečnost pachatelů vysoká. Bylo by tedy nutno zřídit pro ně tábory, kde by byli koncentrováni. Propadnutí majetku občanů Říše by jistě bylo možné provést okamžitě, bez čekání na soud. Koncentrovanci by si ovšem museli svůj koncentrovaný pobyt nějak hradit, nejlépe prací jim určenou. No a po odsouzení by v práci mohli nějakých soudem určených deset, dvacet let mohli pokračovat. Přeživší tohoto procesu by ČSR jistě rádi opustili.

      1. Nešlo to řešit jako v rusku, kde zajatci museli budovat to co při na cestě na východ rozmlátili. Viděla jsem film a fotky jak makali, vlastně celý Kyjev obnovili oni., Některým to trvalo i víc než 10 let než se dostali zpět. Zajatců se ta dohoda „vítězných mocností“ netýkala. A ne, že jak se včil tvrdí, že byli na gulazích. Tvrdě makali na stavbách kde bylo potřeba.

   2. Máte v tom kapku zmatek
    O odsunu rozhodly vítězné mocnosti, jako reakci na dříve prováděné odsuny čechů. Navíc, z výše sumy za náhrady škod které československu němci udělali, byla odečtena částka, na postavení a vybavení domů pro takto odsunuté němce. Od susedy dcera byla takto odsunuta /vzala si němce/ a posílala matce fotky, domu, vybavení i děcek, jak šly poprvé sdo školy…. Bylo to úplně jinak jak se nyní tvrdí.
    Jinak ty peníze /odškodné/jsme nikdy neviděli, pšonci něco málo dostali a my nic – prý jim to ten první poplyšákový odpustil.

    1. Marnost nad marnost , vetsina pise vo tom, co bylo asi pred 80 lety a argumentuje lzemi akademiku a jejich zfalsovanou historii.
     Pouckama pro patou obecnou.
     Na vse na svete se divaji ven jednosmernym zrcadlem ,ale co svet prinasi ,
     jejich zrcadlo odrazi pryc a nepusti k nim .Zablokuje ..
     A snazi se tak na sebe upozornit. Hromadi jen domnenky,poucky , nekdo neco povidal , utrzky z diskusi z textu ,ktery nekde se jim zalibily /fancy/ a sou bez zajmu vo skutecnost..Obecnej lid nema rad skutecnost ,nema zajem, je prilis
     jednoducha a uprimna a nemuze si na ni fantazirovat..
     /V mezich ovsem velmi mirneho pokroku/.
     Jsou prinuceni aby se precpavali poucnostmi shromazdenymi pres dva tisice let.
     Kazdou hodinu do zacka cpou a cpou dalsi. Jako prejt do jitrnice.
     To je taktika vlad a byrokratu a usili na vyrobu uzitecnych otroku.
     Aby nemeli ani trochu moznosti k premysleni..
     Proto sou hlasy stiznosti treba na Goj. Kterej hleda co je za vladou lzi a klamu.
     Tvrzeni nekterych se opakuji a nemaji moznost vzit v uvahu neco noveho a stale opakuji dokola jedno a to samy..To je ta deformace , kdy do deti nacpali pedagogove poucky a ty poucky stale opakovane a nazpamet a tam je maji dodnes ,jako se superglue prilepeny a nejsou schopni je vymenit ,kdyz se objevi nove udaje , informace . Casto pouzivaji zastaraly klise .
     Coz ihned upozorni na jejich nechut a absenci mysleni.
     Kdyz to stary haraburdi se musi casto z mysli zahodit a vzit na palubu to novy a soucasny ..Taktez porad maji demokracii a volby a strany .
     A kdo pred nima stoji na podiu a keca na to sou zvykly ze skoly.
     Vo takovy proto maji zajem.
     V psani kopiruji akademiky a politiky prazdnyma abstrakcema , ktery zase vytvari prazdno a vakuum ..
     Nic jinyho nejsou schopni prijmout. Podvod a lzi maji stale za pravdivou skutecnost,kazdej jim lze a zvykli ze skoly si to berou za svy..
     Uchyluji se ke kritice drobnych chybicek, kopiruji ucitele z paty obecny.
     Smysl textu jim unika. Vse nove odrazi , nic je nemuze stimulovat ,nebo inspirovat aby navazali na debatu a spiralou k necemu treba novymu dospeli..
     A beda kdyz jim bezradnou negativitu casto nekdo chce vzit novymi informacemi a fakty. Ty ignoruji.
     Tady prichazi na radu pohodlnost zotrocenych. Neco novyho je nepohodlny.
     Trvaji na svete zajetych koleji..
     A kdyz je to tak , tak to asi musi bejt.
     Nekdo sem tam napise novy fakta to je potom prijemny se neco dozvedet
     a vzit to do vedomi jako fakt a divat se na svet trochu jinak.

    1. Ta Paměť národa zní velmi honosně.
     Taky by se to mohlo jmenovat třeba Národní institut paměti.
     Nebo Dějiny českých a moravských zemí podle Bundesbruselu.
     Jejich objevy jsou čím dál překvapivější a stále více se vzdalující skutečnosti podle účastníků a pamětníků.
     Budou mít hódně práce s přepisováním, až umřou opravdoví poslední pamětnice!
     Zatím to bohatě trénují na wikipedii.
     Nestačím se často divit, jak lze překroutit skutečnosti, které jsem už za prezidenta Novotného zažil já.
     Opravdu za Husáka nebyly všichni školáci v tom Pionýru, jak dnešním nepamětníkům valí do hlavy svými filmy z „totality“.

  3. Islamismus je židovský podnik.
   Krimigrace islamistů do Jewropy též. EU a vlády evropských protektorátů platí pašerácké organizace. Z daní gojimů. Za účelem naplnění Kalergiho plánu.

   Migranti se namísto inkluze naopak vymezují proti místní populaci a proti místnímu společenskému systému, kterým opovrhují. Migraci v takových počtech nezvládla ani Francie, ani Německo, ani Švédsko.
   Migrační bláznovství pochází z nejvyšších míst přes jejich OSN.
   https://digitallibrary.un.org/record/412547

   Obohacované evropské protektoráty mají již roky ve zvyku umisťovat muslimské násilníky a vrahy do psychiatrických léčeben namísto do vězení. Tito islamisté pak neskončí ve statistikách kriminality, což uměle sníží i celkovou kriminalitu v zemi a zároveň je není možné deportovat s výmluvou na to, že v jejich zemích původu jim neposkytnou dostatečně kvalitní léčbu.

  4. A proto si židé pobývající v Izraeli houfně pořizují evropské pasy a stěhují se do EU.

   Jste popletka, Vlade88 (nebo spíš HH?).
   Palestinci jsou původním obyvatelstvem. Etnická čistka a genocida, jimž jsou Palestinci vystaveni, je srovnatelná spíš s vyhnáním Čechů z nacisty zabraného pohraničí.

 9. V tomto světle dávají povinné volitelné kvóty na migranty smysl. Už je podepsáno, válka v Gaze se rozjela do konečného řešení, u nás stále přibývají kebaby, asi jako budoucí krmelce pro jejich. Zapadá to docela.

  1. Kebaby i s jejich „majiteli“ jsou jednoduše řešitelné. Máme hygieny, potravinářskou inspekci i ČOI. Dokonce i nějací imigrační úředníci by se našli.
   Ono se to rozběhne, jakmile se ukáže dno státní kasy, což bude poměrně brzy, tak první budou rákosky, s tím jejich „systémem“, kreativním účetnictvím i koupenými živnosťáky.
   „Neumi céésky?“, nedáváš doklad, nemáš ani razítko, zato máš prošlý zboží z hypáče? Tak padej tam, kde ti to budou trpět.

   1. U nás na vsi jsou občané, voliči, poddaní, místní obyvatelé za ty vietnamské obchody vděční!
    Ceny a sortiment v COOPu bývalé Jednotě jsou tragické a kvalita taky!
    Otvírací doba kopíruje pracovní dobu městského úřednictva.
    Ochota personálu kopíruje ochotu jejich šéfů, tedy ke změně působení.
    Kebabárny zdařile obchodují i s jiným matrošem ze zemí kozojebů.
    Proto už nepotřebují tahat matroš až z Afghánistánu letedly do Kosova, ale daleko levněji ze Středního východu. Kromě kowidového lockdownu nebyl problém kupovat posilující látky pro naši elitu a lepší lidi. Obyčejným feťákům stačí ten perník od větví a rákosek, lidu stačí travička.

 10. Bylo založení státu Izrael dobrým nápadem?
  Pro Evropu ano!
  Za II.WW ukradli v Evropě Židům spoustu majetku a nemuseli nic vracet.
  Ti kteří přežili, poslali loděmi do Palestiny a bylo vyřešeno.
  O domorodé obyvatele se roky nikdo nestaral, ti hauzírovali ve stanových táborech.
  Kolik lidí má ještě dnes doma obrazy, zlato, šperky po Židech doma?
  Stačí vyprávění Fedora Gála, jak se s maminkou jako malé děti vrátili z koncentráku.
  Dům vyrabovaný a jeden soused měl koberce, druhý židle, třetí příbory, další obrazy.
  Když žádali, vraťte nám aspoň postele a talíře, tak je vyhnali ze vsi….

   1. Přesněji – mezi válkama.
    Během Velké války lidi chcípali hlady a španělskou chřipkou a židi bohatli a stavěli vily, ateliéry, banky, paláce….
    Za protektorátu jim majetky zabírali naši milí němečtí přátelé tzv. arizací. A to by si ti čeští sousedi těžko asi dovolili vyrabovat židovský dům a okrást německého souseda o majetek židovského souseda natož pak Říši!
    Ačkoliv v Brně, kde Němci vyrabovali své židovské sousedy a poslali chcípnout do sudetských koncentráků v dnešním Polsku, přeživší Moravané po osvobození Rudou armádou vyhnali Němce a vyrabovali židovský majetek z německých baráků.
    Zatímco z transportu Němců do Rakouska se dělá zločinný český národ, z transportu 15 tisíc brněnských židů se žádný zločin a tragédie nedělá!

    1. No přečtete si o tom brněnském vyhaneni román historičky Tučkové, Vyhnání Gerty Snirchové, která hádala a kauzu chtěla vypátrat, ale bohužel. Jednalo se o třídenní pochod, nelidský a vyvolaný jedním psychopatem, který však byl po 3 dnech zastaven . Rabování se nekonalo.Exces to byl, ale ne takový, jaký by z toho Agarinové rádi udělali.

  1. Fedor Gál se narodil 20. března 1945 v Terezíně, kde byla jeho matka se synem Egonem od poloviny prosince 1944.
   A Terezín rozhodně nebyl koncentrační tábor.

   Ze vsi je nikdo nevyhnal, protože tam matka nepříliš úspěšně hospodařila na rodinném statku. Po r. 1948 se s dětmi odstěhovala do Bratislavy.

   1. Fedor Gal je v prvni rade sociopaticka svine. Zacatkem 90. let v tv besede volala do studia jedna ustarana zena, ze se zvysili ceny paliv a ona s tim ma na zimu velky problem. A Fedor Gal nato (videl jsem na vlastni oci) : „Aky problem ? Milujem problemy !“ V te chvili spadli tehdejsi progresivci (kterych pohrobkem je dnes „to Šimečko“) volebne o 5 %.

  2. No hlavně ten větší majetek skončil ve švýcarských bankách.
   A zrovna Fedor Gál, který škodí kde může, by měl držet hubu. A narodil se v Terezíně v roce 1945 v březnu, tak jak si může pamatovat, co kdo ze sousedů měl? Do Terezína byli deportování na sklonku války, otce nepoznal a matka o tom co zažila odmítala mluvit. To je v jeho pamětech http://tvare-vzdoru.vaclavhavel-library.org/cs/profil/77/fedor-gal-1945

   Jde o válku mezi dobrem a zlem, říká biskup Holub. Sociolog Gál přirovnal Putina k Hitlerovi – ČT24 – Česká televize https://www.fedorgal.cz/blog/index.php?itemid=1061

   1. „No hlavně ten větší majetek skončil ve švýcarských bankách.“

    Ano, to byl jeden z důvodů, proč se Švýcarsko stalo členem OSN až v roce 2002. Tedy když pomineme to, že je Švýcarsko se svými bankami největší pračkou špinavých peněz na světe.

  3. Zajímavě vyprávěl o odchodu do koncentráku (ale také i svém návratu) Dušan Klein (Jak režisérům chutná život). Ale to je delší příhoda s nepřehlédnutelnou pointou, škoda, abych ji tu nějak zmotal.

 11. Chazarský žid Smotrič je ukázkovým kosher SSoudruhem.

  Hamás je výpěstek izraelských tajných služeb.
  Bez teroristických akcí Hamásu by Izrael nemohl NEADEKVÁTNĚ zasahovat proti Palestincům. Prostě, bylo by to morálně a politicky neudržitelné.

  Co vyvolenci zastírají?
  Postupné utahování šroubů.
  Ve válce jsou stále, nemohou bez ní žít.
  Cílem je rozvoj plynového pole u Pásma Gazy. Lupičství.
  Úřad premiéra Benjamina Netanjahua uvedl, že pokrok v projektu Gaza Marine bude záviset na „zajištění bezpečnostních a diplomatických potřeb státu Izrael“.

  Izraelci od jara 2023 protestovali proti Netanjahuově vládě. Vadila jim soudní reforma, tyranie.

  Příhodné je zakrytí koronafašismu a opichů mRNA šmakuládou.
  WHO a WEF zázraky či klimatickou cinklou agendu.

  Ben Gurionův kanál
  Tranzitní koridor mezi Rudým a Středozemním mořem.
  https://www.fondsk.ru/news/2023/11/26/kanal-ben-gu

 12. Obávám se, že se Izrael rozhodl po 75 letech konfliktu mezi Izraelci a Palestinci zcela rezignovat na mírové či diplomatické řešení a vsadil na brutální sílu bez ohledu na kohokoliv ve světě. Po útoku Hamásu nad rozumem převládly emoce. I kdyby někdo přišel s nějakým mírovým plánem, obě strany konfliktu už jsou natolik rozhádané, že by jej nepřijaly. Vojenské řešení zřejmě bude pokračovat i v roce 2024, dokud neodejdou i ti poslední Palestinci z Gazy. Je to další rána prestiži tzv. Západu (alias KoZa). A povzbuzení pro jakékoliv další státy vyřešit konflikty se sousedy silou, protože Pax Americana končí.

   1. Pro ty poslední Palestince, kdo budou chtít zůstat v Gaze, to tak dopadne. Jednoho dne izraelská vláda prohlásí, že v Gaze zůstal už jen Hamás a všichni civilisté už utekli. Pak nastane konečné bombardování, po kterém nezůstane nikdo živý. Z Gazy už jsou stejně trosky. Navíc Gaza bude sloužit jako odstrašující příklad pro všechny okolní státy a Palestince z jiných enkláv. S palestinskou Gazou je už konec, Izrael zničení Gazy už musí dotáhnout do konce. Nemá jinou možnost, jak neztratit tvář.
    Nejspíše zamíří do Evropy západní, chudá ČR je moc lákat nebude. Eu už nebude posílat peníze do Gazy, místo toho je bude rozdávat Palestincům v EU rovnou, takže z fiskálního hlediska se nic nezmění.

   2. polo, povol si turban, mas ho moc utazeny a spatne se ti prokrvuje mozeg. Je to valka civilizaci, a ve valce se musi kazdy jasne postavit na jednu stranu, jinak ho to semele s jistotou, protoze nebude na zadne vitezne strane. A vybrat si ted slimaky, vlastne ani ne slimaky, ale neco jako cikany mezi slimaky ? Ne, radej Zidy.

  1. Palestinští mají na rozdíl od severoamerických indiánů to štěstí, že je osadníci nevyvraždí stejně jako v Severní Americe západní křesťanské hodnoty.

  1. Dovoli , ze musi emigrovat , bez jidla a vody ,pesky , preplavat more , kdyz neni kam.
   Poslou vyemigrujou este mezi palestincema teroristy hamasu do jinych zemi ..
   Ty vodvezou s jidlem ,vodou a milionama penez na zbrane , tam kde je vezmou.
   V Egypte vedi ,pisou, zavrazdili presidenta Sadata..

    1. Ládik!!!
     Spíš okupace,pokaždé dostanou noty.
     Stanjura bude muset vymyslet další balíček,aby bylo i na pomoc Izraeli.

  1. Akademik krici poucky a fakta vo vlade habsburgu ,ale aby zakryl pravdu vo skutecny vlade tech za nima ,ktery penezma vladli cisarema ,kralema, je ticho.
   Skoly zdeformuji deti , aby byly neco jako Wikipedia dnes , plna fakt ,ale peclive vybranych aby slouzily vladam. Co nechteji tam neni.
   Vyber dat a faktu /co se nehodi tam nejsou a nesmi bejt/a temi se ridi , deti jsou zaroven jako pocitac ,ktery z vedomi ,kde poucky sou ulozeny /jako v pocitaci/ ,ale nasilim , donucenim je se ucit nazpamet ,
   prinasi odtud zajemcum co je ve Wikipedii a jako v W.jen predstiraji skutecny fakta.
   Jde uz davno o informacni prospech, historie upraveny a zdeformovany, aby slouzila dnesni vladnouci ideologii..Zdeformovanim minulych skutecnosti.
   Jde o velmi proziravou ,sofistikovanu manipulaci ,na tom pracuji uz tisice leta/cirkev/, zajemce casto celej zivot netusi ,ze se stal obeti te manipulace a trva na tech informacnich pouckach ..
   Cela druha svetova valka a vse kolem je snuska lzi a nepravd stale opakovanych.
   Ze Dolf muze za vsechno , kdyz jen pres 20 let opakoval ,dokola to samy.
   Za ucelem zvysovat nasili a zacit valky..Jako habsburgove , kdyz dostali penize a prikazy.. Nic novyho.
   Vest a ridit celou okupovanou Evropu , zalezitosti v zahranici a este valky neni mozny,
   neni v lidskych silach.
   Neco vychazi najevo , kdyz jen prosba a nebo zadost o primeri v Gaze je proti velmi represivnim zakonum anti..A dalsi..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *