28 února, 2024

Opačné postřehy

Přátelé, na jedné straně tu máme naší skvělou fialovou vládu, která nás vede ke skvělým a radostným zítřkům bez spalovacích motorů, s vyššími daněmi a pozdějším odchodem do důchodu. K tomu je ještě odhodlána bojovat s Ruskem do poslední koruny (a možná i do posledního brance) a ještě nám tvrdit, že to hnědé je cukrová vata. Připravuje si pro to podmínky v podobě kriminalizace svobody projevu a pronásledováním dezinformací, což je v praxi každé slovo kritické k Pětikolce a jejím ojrohodnotným cílům.

Na straně druhé jsem včera zjistil, že se ceny komodit v podstatě dotkly předválečných hodnot.

Ne, chraň Bůh, že by se ceny vrátily na předválečnou úroveň, ale výkupní cena pšenice i řepky klesla na hladinu, kterou si pamatuju z dávnějších let, kdy žádná válka nebyla, ale ceny se přesto dostaly na takovou hodnotu. Z tohoto hlediska je možné říci, že nejvyšší válečné ceny byly v říjnu a listopadu. Kdo tehdy neprodal a čekal, že cena ještě poroste, ten pak sledoval, jak je to měsíc od měsíce horší.

Včera to podle komoditní burzy vypadalo, že se ceny dotkly dna a začnou znovu růst, ale moc jistý bych si tím nebyl. Nikdo totiž nezačal nabízet smlouvy na příští úrodu, protože vyhlídky jsou tak krajně nejisté, že není na co vsadit. Ceny hnojiv jsou pořád docela vysoké – na více než dvojnásobku předválečných časů, ale také zvolna klesají. Pokud by dnes někdo mermomocí chtěl smlouvu na budoucí úrodu, asi by mu nabídli předválečné ceny, což si nikdo nedovede (zatím) představit.

Většina zemědělců u nás má úrodu prodanou. Pokud vím, tak se ke slušným cenám dopracovali a podařilo se jim víceméně nakoupit hnojiva tak, že letošní sezónu snad pokryjí. Ale nějací smolaři se našli. Kdybych byl obchodník, asi bych jim doporučil, aby prodali teď, než ta ztráta bude ještě větší, protože vnější podmínky se mi zdají být čím dál tím klidnější a nevidím pro nějaké větší zdražení komodit žádný důvod. Navíc se teď právě sklízí na jižní polokouli…

Henta globalizace….

Už jsem tu před pár dny psal, že situace na mě dělá dojem, že se normalizuje. Zdá se, že obchodní cesty se prostě přesměrovaly. Rusko dokázalo své suroviny udat jinde a Evropa dokázala potřebné zdroje obstarat také jinde. Co se v Londýnské City rozpojilo, co se v Dubaji napojilo. A co se nenapojilo, to se přečerpává z tankeru do tankeru na moři. Skoro mám chuť prohlásit, že globální obchod si prostě poradil. Něco se ojebalo, něco se změnilo, něco se okecalo, vznikla nová železná opona tam v ukrajinských stepích a hotovo. Světoví obchodníci mají infrastrukturu vybudovanou tak široce, že se to prostě dalo zařídit.

Situace přestává připomínat válku, ale začíná připomínat „jen“ suchý rok na severní polokouli spojený s nějakým tím výpadkem v Suezském průplavu. Jako kdyby se tam někde nahoře kluci dohodli, kde bude ta nová hranice. Jako kdyby ti největší hráči už věděli, jak to celé dopadne. Zdráhám se to říci, ale jako by už byly v mapách nakresleny nové hranice a teď nás čeká ž jen závěrečné divadýlko pro plebs, aby se ještě nechal trochu obrat, než mu to dojde.

Mimochodem… až se vám někdo bude posmívat, že jste varovali před nedostatkem plynu i ropy a ono se to nesplnilo, ergo jste dezolátní dezinformátoři, co zbytečně strašili, tak můžete kontrovat tím, že pravdomluvná média zase strašila humanitární katastrofou v Africe, která kvůli Rusku nebude mít žrádlo a jak vidno, také se to nevyplnilo, ergo jsou úplně stejní dezinformátoři. Nebudu mluvit o tom, že Rusku už asi stokrát došla nafta, jídlo i munice a Putin desetkrát umřel. Prostě si nemáme co vyčítat… rizika byla obrovská a balancovali jsme krůček od obrovského průseru a v jednu chvíli jsme byli milimetr od třetí světové války, přičemž Rusko se na tom nepodílelo…

V blízkých hodinách mají promluvit Biden i Putin. Čeká se, jestli neohlásí plnohodnotnou válku, případně se rozjede nějaká další velká akce… a je skutečně možné, že se tak stane. Ale kdybych si teď musel na něco vsadit, tak bych si podle světových cen komodit myslel, že Biden přišel Zelenskému říci, jak bude vypadat nová Ukrajina a jede vysvětlit Polákům, aby si na Volyň nechali zajít chuť. Kdybych musel říci nějakou předpověď, tak bych teď řekl, že Putin neohlásí nic nového. Poděkuje statečným vojákům a ohlásí, že jsou blízko vítězství v Bachmutu.

Podle klesajících cen klesá i intenzita války a pokud se mýlím, tak se mýlí i světoví analytici, kteří mají mnohem lepší zpravodajské informace než já. Pokud teď Putin ohlásí nějakou eskalaci a rozjede se ještě mnohem větší válka, tak se Rusům podařilo přípravy dokonale utajit. Burzy teď spíš věští, že vše směřuje ke konci, který už velcí hráči zřetelně vidí.

Přidejte si k tomu slova našeho skoroprezidenta, který mluvil o tom, jak nežijeme v ideálním světě a je možné, že získat zpátky ukrajinské území, bude příliš drahé… Nebo fakt začne velká ruská ofenzíva, které Ukrajina nebude schopná čelit?

Hele, já fakt nevím. informace jsou protichůdné a neberte tuto úvahu jako nějakou předpověď. Ale tak nějak se cítím povinen vás upozornit nejen na předzvěsti katastrofy, ale i na ty opačné signály. Komodity zpravidla nelžou.

380 thoughts on “Opačné postřehy

 1. Přímý přenos projevu VP

  🔴Обращение Владимира Путина к Федеральному Собранию 2023! Прямая трансляция – YouTube

   1. Je to napůl pitomost, co píšete – tady se to, co říkal Putin, dopředu nepsalo.

    Ale chtěl jsem se zeptat – vy osobně jste schopen sledovat projev nebo debatu v ruském jazyce s plným pochopením toho, co říkají?

  1. Rusové se definitivně odřízli od Západu a Evropa ztratila možnost nákupu levných surovin, taky definitivně. Jenom mi uniká, co tím Západ získal. Mohl by mi to zde přítomný anonymní libtard sdělit?

  2. No víte Anonyme, nebo anonymové. Vy máte jen jeden problém, a to fakt že nemáte naši praxi z minula, kdy jsme se naučili nebrat vše za bernou minci co píší pres, ale pečlivě prozkoumávat a hledat kde je co napsané a přemýšlet o tom co kdo poví. A díky netu nejsme odkázáni na Vaše zprávy ale najdeme si vše sami. Není nad techniku. Takže ty Vaše výžblechty mají nulový dopad, namáháte se zbytečně. I když chápu že many jsou many, ale že by to ten Váš výplatčí měl vědět je bez debaty. Akorát z Vás dělá a Vy to od něj , berete to oné čtařnohé a rohaté. ………..

 2. No já zase takový optimista nejsem. Ceny nám klesají na předválečný troj-,čtyřnásobek předgryndýlových cen a zůstanou tak natrvalo, ceny v obchodech taky neklesají a hlavně – počet mrtvých na Ukrajině je strašlivý. A z hrobu tito lidé už nepovstanou.
  Toto všechno bychom měli našim politikům spočítat – a do poslední koruny !

 3. Hele voni libtard, zjistěj si třeba jak je to vlastně s tou nulou plynu z Ruska. Jak se na Baltu papírově mění ruský LNG na demokratický z USA. Jo a že henten Biden je v Kyjevě tak nějak po vzájemné domluvě a tedy se souhlasem Putina. Taková typicky ukrajinská peremoha. 🙂

   1. a hodne nadpriemerne teplu zimu…..ak si pamatate, niekolko tyzdnov dozadu boli asi dva tyzdne teploty pod nulou a uz v Nemecku jajkali, ako sa vyprazdnuju zasobniky…..a teraz hrdinovia:-) Ako keby to bola posledna zima v nasom zivote a uz len teplucko:-) Ci, ked sa vojna natiahne na dalsi rok a buducu zimu nebudu zasobniky poloplne oficialne ruskym plynom a dalsia zima bude naozaj studena, tak to nebude vadit? ci to nehrozi? na zaklade coho?

  1. včera nebo předevčírem tu byl prudit lepší šíbr. Psal česky bez hrubek a měl i jisté historické znalosti. Ty jsi „elf“ třetí kategorie :-))

   1. Díki
    ale je to divný, ruce se mu neklepou,emává s nima jako ten náš, mluví souvisle, je tam i hodně mladejch….někde něco nehraje.

    1. poslouchají reagují, žádné hraní si s mobilem….
     aňonimové se z toho asi… a co teprve presstituti. Uvidíme jak nám to předloží…..

     1. A nepřipadáte si jak před Listopadem ? Hledat, kde se to dá pustit, vše zablokované… Euronáckové se už za to ani nestydí, že s těmi blokacemi jsou stejní jako ti před plyšákem.

      1. Připadám, velmi, omládl jsem, ale soudruzi (US) se snažili zbytečně.
       Nic nečekaného se neobjevilo. Úplatky obyvatelům typu Babiš.
       A pochopitelně – jsme dobří, vše se vede a když náhodou ne, tak to brzy napravíme.
       Prostě „BUDE LÍP!“
       Co mě potěšilo:
       Množství trollů je v Rusku stejně velké, jako v Kotlince. Jenom jsou ještě hloupější než zdejší. A to je co říct!
       Mluví o válce. Jdu poslouchat.

       1. Vyjímečně bych soudruhy z druhé strany Atlantiku za tímto neviděl. Spíše mě napadá něco o poturčenci horším Turka. Ale to pozastavení smlouvy o strategických zbraních fakt nezní dobře.

       2. Pár ukázek z banneru:

        Vladlen Veronov
        ​RUSI UČTE SE UKRAJINSKÝ JAZYK!!! Brzy se potkáte😌

        Vjačeslav K.
        SLÁVA RUSKU!!! SLÁVA RUSKU!!! SLÁVA RUSKU!!! SLÁVA RUSKU!!! SLÁVA RUSKU!!!

        Alena Plotníková
        Rusko je naše posvátná síla! Rusko je naše milovaná země! Mocná vůle, velká sláva – tvůj majetek na věky!

        Анастасия Иванова
        ​Путин лучший 💪💪💪💪👍👍👍👍🔥🔥🔥

        A už je tu konec.
        Ruská hymna (bojím se že někteří zpívali tu sovětskou – aspoň podle pohybu úst) a honem na raut. Asi jim vyhládlo…

 4. Státní Duma RF a její výbory dostaly za úkol spočítat škodu na NS 2 aby ji mohly poškozené země dát viníkovi ,či viníkům,kteří se účastnili této akce k úhradě.
  Poškození jsou RF,NL,D.

  1. Náhodou se musím Zelenského a Porošenka zastat, co se týče svobody shromažďovací. Lidé se mohli svobodně shromažďovat před televizní stanicí 112 v maskáčích, kuklách a s lahvemi od minerálek, ze kterých vedla jakási tkanička. Byly připraveny i staré pneumatiky, asi pro případ starších demonstrujích, kdyby si chtěli sednout. To samé se opakovalo před televizemi NewsOne a Naš, jen bez předposledních propriet. Policie vše jen příkladně monitorovala a nijak proti mírumilovným protestujícím nezasahovala.

   Taktéž bylo opravdu nekonečně demonstrací proti snižování životní úrovně jako brutálnímu zdražení plynu, elektřiny a podobně. Jen bylo vždy třeba s sebou vzít hromadu ukrajinských vlajek a alespoň několik vlajen UPA, pak byla jistota, že se demonstrace bude moci opravdu konata a policie nebude akčnější.

   A hlavně, nesmíme zapomenout na slavnou demonstraci homosexuálů, kde mimo první řady, která byla tvořena prý komplet zaměstnanci kanadské ambasády, byli v počtu jeden demonstrující teplý, rovná se jeden policista. Bylo to dojemné vzepětí demokracie, které by za Janukoviče určitě možné nebylo.

   1. Je otázkou, jestli vůbec do Kyjeva chtěli dojet. Pokud pamatuji, šlo o reakci na zvěrstva v DLR a Oděse, na zákaz truštiny ač jinak obyvatelstvo tam nemluví. To je jakoby jsme u nás zakázali romům mluvit po jejich.

   2. úplně slyším nové pojetí Vyčítala…

    …To tenkrát ve dvacátom třeťom
    Kyž rusák ukrajinu řešil stretom
    S tanky a děly, na přilbách načmáraný zetko měli
    Dost splihlý krovky, měli ogáři ze strakovky,
    Když jů es army, oznámili sborem,
    Končíme Vasile, medvěd je nasranej,
    Nasranej, nasranej, nasranej…

    no… dej buch…

  2. Poslední slova před smrtí.
   Asi všechno ostatní co mu řekl biden bylo ve stylu- vzpomeň si chlapče že jenom Putin slíbil že tě nezabije, já ne…

  3. Putin není takový idiot, aby mlel takové nesmysly na téma „demokracie“ a neměl obavu o něco, co u nich není přítomno.

   Hlídací psi demokracie by si všimli a táhle by vyli.

   Zelenský zřejmě má tu vlohu dělat ze sebe idiota. Holt profesní deformace.

  4. vsak Zelensky odstavil vsetkych potencialnych superov vratane medii a dokonca aj casti oligarchov…..ti, co sa neschovali alebo nie su dostatocne proaktivni, skoncia na fronte a ma vymalovane……demokracia musi bejt:-)

 5. Klesající ceny komodit jsou také spojeny s klesajícím průmyslem.
  Ještě nic nezačalo ,vše na nás teprve čeká.
  Nakonec i Evropská komise se chystá vyšetřovat zemi ve svém společenství,která porušuje jednotné a pevné embargo EU.
  Jedná se o zemi ,která je nejvíce rusofobní,napráskal ji vysoký,německý úředník z Brusele.
  Plyn a ropa z Ruska se prodává obchodníkům – míchačům,kteří je pak prodávají pod jinými jmény,ruská ,,stínová “ flotila „přepraví světových 26% zmíněných komodit a stále se hlasí další ,noví dopravci.
  Moc bych si přál aby my demonstrující, jsme měli ,,srocení davu“ za zády ošéfované nějakou zpravodajskou službou,/ jednu bych si z duše přál/možná by byl úspěch onačejší jako v dobách minulých kdy jsem cinkal pod Melantrichem a na Letné.

  1. Když už známe pojmenování války jako “ preventivní útok v zájmu míru” , tak budou i míroví štváči.
   Teď ještě to těm Iráčanům, Syřanům, Libyjcům, Afgháncům, Srbům, Malisanům a dalším nějak vysvětlit. Že jim tam v zájmu míru kolektivní Západ přinesl tu správnou demokracii.

 6. K těm zemědělcům a jejich produktům.
  Potravináři neustále nadávají na obchodní řetězce, že si rozeberou veškerý zisk. Tak proč neprodávají napřímo? Představa je taková, že:
  – Slepičárna ve svých prostorách, nebo si ve městě nějaké pronajme (třeba vedle supermarketu) a začne prodávat vajíčka po platech (30 kusů za 100,- Kč).
  – Výrobci másla, to samé a máslo za 30,- Kč. A jogurt, klidně 1 druh, poctivý 1 kg za 50,- Kč.
  – Cukrovar, 10kg pytel cukru za 150.
  Etc.

  Hygienu a další byrokraty řešit pomocí prohlášení, že to není určeno k běžné spotřebě, ale třeba jako příměs do betonu apod.

   1. Vy už jste jako kolega… Tomu jsem taky musel vysvětlit, že rozdíl mezi demokracií a liberální demokracií je obdobný, jako mezi aktem a pietním aktem… No a je jasné, že v té správné liberální demokracii pak také volby dopadnou v tom správném poměru – 58:42… To je přece jasné, ne?

  1. Protože většina lidí chce nakupovat na jednom místě. Už se nechodí do mlékárny, zeleniny, lahůdek atd. Nikdo by jim tam nechodil, je to jednoduché

   1. Někdo by si koupil 10 vajec v supermarketu (a mohl si vybrat z deseti druhů) za 60,- Kč a jiný by si zašel přes parkoviště a koupil 60 vajec za 120,- Kč bez možnosti výběru.
    To samé s jogurtem. Někdo v supermarketu 10 malých jogurtů různých druhů za 100,- Kč a někdo dvoukilovou petku normálního jogurtu přímo ze zemědělské jogurtárny za 50,- Kč.

  2. Už to funguje. V mém okolí třeba brambory a ovoce, mlékárna Holandia prodává jogurty z okénka v továrně. Jenže je to z ruky, pro dva kelímky tam nepojedete a dnes má málokdo sklep aby si tam ty brambory a jablka uložil.

   1. Ano, to je bohuzel realita.
    Znam nejake zemedelce, kteri prodavaji naprimo.
    Neni to vubec jednoduche, protoze se prodava v malem mnozstvi, a pouze nekolik produktu.
    V samoobsluze si zakaznik nakoupi vsechno. Od hajzlpapiru az k mandarinkam.
    A neni to jenom o pohodli zakaznika, ktery ma vsechno pod jednou strechou.
    I v tom malem zemedelskem obchodu totiz nekdo musi byt a vzhledem k nakladum na mzdy je prave tohle kamen urazu malych obchudku.
    Pokud nechcete prodelavat, tak musite rezignovat na lakadlo v podobe velmi nizkych cen, ale spise se poukazat na vyssi cerstvost, kvalitu nebo lepsi odrudy prodavaneho zbozi.
    To zase s sebou nese vyssi naklady na vyrobu a praci…

    1. No, taky tu není pořádnej systém trhů.

     To funguje v cizině jako supermarket, ale má to jinej sortiment. Více místní, větší výběr, kvalitnější. Cenově to není většinou lacinější, ale prachy zůstávají v zemi, místo aby šly supermarketu a někam se vyvezly.

  1. A uvidím každoroční tlachání o stavu Federace, ze kterého docela dost lidí dělá, prohlášení významu vyhlášení 3 světové.

   1. Samozřejmě vrámci svobodného šíření informací. Hlavně v demokratické společnosti je cenzura nemožná. To bychom se blížili diktaturám.
    Tak nezbyde než Android.

 7. Dle mého USA dosáhly svého cíle. Ukrajinská eskalace a plynovod NS zajistily trvalé rozpojení Ruska a Německa. A jako bonus oslabily i konkurenta, myšleno EU, pomocí trvale vysokých cen energií.

   1. Tak na to bych nespoléhal. Kdyby nebyli blbí, tak se tohle vůbec nestalo. Ale pro nás by to mohlo znamenat, že z nejhoršího už jsme venku, protože válka by mohla skončit, když pominul její důvod. Ještě jeden tip ze zkušenosti z Anglie – pořád tam proti něčemu stávkujou. V poslední době se už skoro ani neučí na universitách, protože i učitelé tam stávkují za vyšší platy. A to se tam mají mnohem lépe než my tady.

    1. Nejsme z nejhoršího venku.

     Teprve to začíná a ještě to dojíždí postaru.

     Lidi a firmy mají ještě finanční rezervy. Rostoucí ceny u nás znamenají, že firma už není tak konkurenceschopná na mezinárodním trhu, to znamená, že buď bude méně vydělávat nebo rovnou zkrachuje. V obouch případech ubude i peněz na platy.

     Přitom už teď firmy snížily mzdy (protože nedorovnaly inflaci). Jako zaměstnanec nemáte přispívat zaměstnavateli na podnikání.

     Ano, v Anglii více stávkují. Tady se víc drží huba a krok.

 8. Přišla kniha, díky. Akorát nejsem Vlastimil 🙂 Ale čte se to krásně, ta upřimnost a zkušenost z toho úplně čiší.

   1. Tak já klidně pošlu Vlastimila (přes tebe) Vlastimilovi, ale napiš mi do mailu adresu, kam to mám poslat zpět. Mail na mě asi máš, ne?

 9. Podle toho,co nasliboval Biden Zelenskému,tak to na ukončení konfliktu nevypadá,
  Jen bych dodal,nedaří se USA,jak si představovali,naplánovali.
  I když řinčí zbraněmi,vyhrožováním Číně,dopadne to podobně,jen u silných slov.
  Opravdu bude záležet,jak dopadne jednání v Polsku,jestli nás pošle ne Ukrajinu,nebo dojde k jednání s Ruskem.

  1. Myslím, že se Rusko připravilo na všechny varianty a bude se válčit tak, že bude úplně jedno, co Ukrajina a západ udělají. Na všechno je připravená účinná odpověď a už je jedno, jak bude brutální, jen když bude účinná, ve smyslu pro to, co Rusko chce.

 10. Na strakovce střecha hoří
  hlavní vchod se trochu boří
  slyším hlasy hasičů:
  hasit to je na piču.

  Helevole koukni na hrad!
  Volej Blaník, dám jim zahrát!
  Tam už taky cosi chytá
  Notre Dame bude z Víta!

  Zaskoč vole pro káry.
  Tamhle leží pekari
  tam rakušan dodýchává.
  Odkudsi tu voní káva.

 11. Už mě kroutí, už mě dusí
  nemá prachy na ty Rusy,
  rve mi sousto od huby,
  vrhá mě do záhuby!

  A to navíc paušál platím
  koho můžu, toho šatím.
  Vidím to na těžkou krizi,
  rezaví i zlato ryzí.

  Co se musí v krizi dělat?
  Tohle neví žádný prelát!
  Vzít do ruky vidle,
  podkopnout ty židle!

 12. Já teda nevim, ale korporát, kde pracuju platil v prosinci cirka 320 EUR za MW elektřiny a v lednu to mělo být 250 EUR za MW. To je furt 5x tolik, než před válkou. Ano nedošlo na blackout, ale došlo na to, že energie budou trvale dražší. Inflaci taky nikdo nesmaže a tak sýr Leedamer, kterej stával 35 korun, teď stojí 60. Už se nikdy na 35 korun nevrátí. Samozřejmě společnost si představte jako ropnej tanker, i když mu dojde palivo, tak ještě několik km pojede setrvačností. Neznám nikoho, komu by zaměstnavatel dorovnal inflaci. Nejlepší valorizace v mém okolí byly 10% při inflaci 20% a potravinové kolem 60%. Samozřejmě lokomotivy prej moc nepodražily, ale kolik si kupujete za život lokomotiv, že?

  1. K těm lokomotivám – Třeba ten, kdo dojíždí do práce vlakem, tak v každé jízdence platí za lokomotivu.

   Ceny se dolů určitě nevrátí, protože inflace splnila přesně to co měla, obrala střadatele o 20% úspor.

   1. Nekde jsem, cetl, ze CD pouziva lokomotivy jeste se sociku a pak z prvni pule devadesatych let.
    Ale mozna, ze ted neco nakoupi, nebo ze se to uz zlepsilo.

  2. Jestli toho Leerdameru mate na mysli beznych cca 150 gramu, tak ten je za 35 kacek / 1,49 EUR k dostani porad.
   Samozrejme ne v CR, nybrz v Nemecku. (Mozna se da stale levne nakupovat i v Polsku? Nulovy DPHcko tam snad uz bylo zruseno, mozna se to ale porad jeste vyplati?)

   Je treba se smirit s tim, ze nakupovanim potravin/napoju/alkoholu zejmena zahranicni provenience v „ceskych“ ( = ve skutecnosti nemeckych a holandskych) obchodech se clovek necha oholit hned dvakrat.

   Prvne zahranicni matkou toho „ceskeho“ obchodniho retezce, podruhe pak nasim skvele vedenym statem (na vyssi DPH, spotrebni dani, …).

   Koneckoncu i treba vina jsou v ceskych superhyper strasne predrazena. Pro takovou beznou denni konzumaci se da v Aldine koupit neco za 4-6 EUR a je to celkem pitelny a nad 10 EUR tam pro zmenu neni nabidka, bo jaksi neni proc.
   V ceskym superhyper zacinaji pitelna vina nekde na 10-15 EUR. Jasne, je zas uplne o jinym, kdyz si clovek udela vylet primo do sklipku, ochutna a bere primo od zdroje, ale takovej vylet je tak jednou do roka… 🙂

   Berte to tak, ze PHM jsou (k memu prekvapeni) podobne nizko jak pred rokem, EUR je ted rekordne levne… tak poberte familii, autochladnicku a sup nakoupit za caru. I kdybyste to meli mit do Nemecka pres pul republiky, tak ty naklady na cestu na celem nakupu usetrite s prehledem.

   A jeste ten hrejivy pocit, ze tenhle zlocinnej stat z toho nakupu neuvidi ani vindru.

 13. Ty důchodče, ty si žereš
  ty nám prachy pořád bereš
  ty jsi žába na prameni,
  ty dostaneš oznámení.

  Vyhlašuji dobu nouze.
  Jen na krátkou chvíli pouze.
  Všechno bude podle práva
  co se teďka odehrává.

  Cos odváděl, dáš na zbraně.
  Nestačí nám na ně daně.
  Rychle chcípni, hajzle jeden
  hlavně chcípni nenajeden.

 14. Agent Pávek mluví krátce:
  Agent Farský je múj rádce.
  Byl v u. s. a. na stáži,
  taky kroutí za gáži
  krkem vlastním lidem,
  s úsměvem a klidem.

    1. Díky. Já v tom ale nic nevidím. Jsem technik a krátce se vyjádřit je přínosnější, než dlouhé kecy.

     1. Ládiku, nenapadlo vás, že byste se mohl živit třeba jako reklamní textař? Nebo psát texty pro nějakou kapelu?

      1. Ne, mám lepší práci a hlavně jisté prachy, ležící na zemi. Texty umí psát kdokoliv, tam je velká konkurence a pohořel bych, jak papír. Ale projektovat topení nechce nikdo, zejména ne realizačky. Každý projekt je originál, lidi do toho dají třeba půl mega a za 20 let volají, jak to mají fajne a že něco přistavěli… A mi se každý člověk hned vybaví, včetně jeho baráku, zapojení a řečí, které jsme kdysi vedli…

       1. Ale nebudete pořad v kondici, jako jste dneska. Kreativci mají v reklamě nadprůměrné výdělky. A vymýšlet reklamní slogany může i paraplegik na vozíku.
        Na vašem místě bych o něčem takovém uvažovala. Takový přivýdělek, kdyby něco.

 15. Pridam sem jeste jednu dezinformaci:
  Vsichni vedi, ze zapad uvalil nejdrive sankce a pak jeste i zastropoval ruskou ropu. A taky vsichni urcite cetli, ze to funguje, Rusko nemuze tolik vyvazet, a kdyz tak za malo penez protoze Indie a Cina vlastne nejsou rusti spojenci, a tvrde Rusko pritlacili ke zdi, a vyjednali si obrovske slevy…

  Goldman Sachs vydal prochu jinou zpravu:

  Goldman: Goldman: Rusko možná dostalo za svou ropu více, než naznačují kótované ceny
  „Tvrdíme, že dosavadní odolnost produkce může částečně odrážet skutečnost, že efektivní cena placená za ruskou ropu se zdá být výrazně vyšší než kótované odhady cen,“ uvedl Goldman.

  To znamena, ze budto „slecialiste“ na zapade nevedi vubec nic, nebo cele mesice lhali.

 16. Jestli válka bude pokračovat, záleží na USA.
  Co jim ta válka dává?

  Zisk zbrojním firmám.
  Navýšení zbrojního rozpočtu a zisky pro napojené lidi.
  Železnou oponu a totální závislost EU na USA, což se projeví ekonomicky pro příslušné US subjekty a lidi na ně napojené.
  Vyzkoušení zbraní naostro v konfliktu.
  Vliv na UA a potažmo v Bělorusku.
  Oslabení Ruska, aniž by oficiálně umírali US vojáci

  Co jim to bere?

  Peníze z rozpočtu.

  Ale co to pro ně je? Ty peníze jsou na školství, lékařství, důchody, atd., proto je snadné je vzít lidem. Jako u nás. Demokracie se nemusí zpovídat lidem…

  1. Ty peníze jsou na …
   A taky na infrastrukturu. Včera jim bouchnula další fabrika v Oháju (kolikátá jenom letos v usa – 5? 7?), jak vypadaj koleje tamtéž je na odkazu níže (je tam i video, to pro přívržence sekty fotošopu) – jak jen mohl vykolejit ten vlak s vinylchloridem, mosty jsou často v dezolátním stavu.
   A vypadá to, že trend nabírá rychlost.
   https://news.speedsociety.com/this-train-is-driving-down-the-worst-railroad-tracks-we-have-ever-seen/

   1. To snad nééé … vždyť na „výukových pořadech v TV“ ukazují, jak se o ty koleje a vůbec celou struktůru starají …Za to můžou určitě „rudoši“; zase jsou na „válečné stezce“ !!

 17. Myslím, že udělá přesně to, co vloni.

  Zítra odříká všechny hříchy Ukrajiny a Západu proti Rusku a v horším případě i proti zemím dalších kontinentů a naznačí, že něco udělá a za pár dní začne válka, která bude tentokrát skutečná válka natvrdo.

  Putin se s přípravama k válce ani příliš netají, protože není jak by se to v době satelitů dalo udělat. Jsou připravování vojáci, je připravována obrněná technika, je připravováno letectvo, polní nemocnice, sklady munice a materiálu, jsou připravované rakety, drony a nové strategie jejich použití.

  Ukrajinská PVO skoro neexistuje, Musk dostal úkol vypnout Ukrajincům Starlink i s připravenou výmluvou, protože na ničení satelitů se pracovalo už od časů Reagana a buď ho vypne nebo ho nebude mít vůbec. jsou jmenováni a povyšováni osvědčení generálové.
  Výroba zbraní běží na plný výkon.

  Pro nás dobrý scénář bude, že Ukrajina bude ztracena. Špatný scénář, že se rozpadne NATO a EU.

  To je můj tip.

  1. Tak dneska bych hrozne rad souhlasil s Vidlakem, ze je vse u konce, a ze komodity nelzou. Bohuzel si ale myslim, ze Anonym ma pravdu, zbrane byly vyrobeny a dodany, vojaci narukovali a jsou vycviceni.
   Proste masinerie se dala do pohybu, ocekavani jsou velka.
   Navic pres nabubrele chvastani zapadu se Rusko nijak nesesypalo a Rubl funguje.

   Kdyby ted Putin podepsal nejaky ten Minsk3, tak mi to prijde, jako kdyby se pred lety Stalin zastavil na hranicich Polska, ze „uz nebepeci nehrozi“.
   To vi ti „matlalove a vlastizradci“ v Kremlu taky.

   Uvidime co rekne (precte) Biden, ale zatim to vypada, ze dobre zpravy do Kyjeva neprivezl. Slibil tedy tisice tanku, ale tech 31 z USA pry jeste vyrabi.
   Asi na tech tajnych zakonzervovanych linkach, o kterych tu basni mistni pomatenci.
   Puvodne taky slibil miliardu dolaru (uz nerekli jestli pujcek nebo daru), dneska uz se ale mluvi jenom o pul miliarde a pry jenom vojenske pomoci. Samozrejme to budou wunderwaffen, ktere uz konecne Rusy zazenou za Ural.
   Jinak cekam, ze realne penize budou dal posilat Cesi.

   1. „dneska uz se ale mluvi jenom o pul miliarde“
    Já četl, že to bude 460mil., asi už aplikovali „10% for the big guy“ )))

   2. Přidal bych Anglii a její slib dodat Ukrajině rakety s plochou dráhou letu,což také naznačuje ,že události spíše směřují k eskalaci vzhledem k vlastnostem této střely.
    RF by měla udělat ,to co musí a už déle se o tom píše.Vytvořit koridor mezi Polskem a Lvovem,druhý takový pak na jihu u Oděsy od moře.
    Tanky slíbené Ukrajině se vyrábí protože u nich dojde k technologickým změnám a technickým úpravám u kterých nevadí ,že by byly odhaleny protivníkem.
    Také při výrobě tanků pro Ukrajinu nebude do pancíře zakomponován uran ,jak je u těchto tanků běžné.

 18. Vidláku, od Vás očekávám 11.3. projev tak brilantní, že budou praskat okenní tabulky na přilehlých budovách a kůň sv. Václava se dá do klusu. A žádný defétismus…Stručně a jasně formulovat požadavky akternativy. A nerad bych na pódiu viděl Volného či soudružku Konečnou. Naopak Jarda Foldyna by mohl excitovat dav, neb má drive a zbytečně se nezakecává. Máme jeden pokus, žádný další nebude, tak to prosím neposerme zbytečnými provokaceni aka provolávání slávy Putinovi. V davu mohou být provokatéři, ti by měli být zneškodněni kolemstojícími, nejlépe úderem do břicha. Připravte se na to, že demoška nebude tou selankou jako v září loňského roku…

  1. No, když tam chceš jenom co se ti líbí, abys pak nebyl naštvanej, že tam pak bude málo lidí co si myslí něco jinýho jak 😉 😀

   Tento přístup je právě to co rozdrbává „já chci“….

   1. možna by nebylo od věci projev k národům napsat předem a nechat přečíst třeba paní KS
    kdyby tam byl obr přeřek

     1. Jsem si jistý, že pokud Anna z KHS požádá o dotaci na americkém velvyslanectví na uspořádání ještě jedné, postvrábelovské demonstrace a bude tam dvě hodiny bez přestání žvařčnit, dostane bez problémů deset miliónů dolarů a záruku přímého přenosu v české televizi…

      Ze stejného důvodu, z jakého dostal prostor Řeporyjec v televizi ruské….je to absolutně dokonalý způsob jak levně a účinně zdiskreditovat protivníka jeho vlastními silami.
      (Ačkoliv – měl bych se omluvit Řeporyjci, on je zjevně ve skutečnosti asi desetkrát chytřejší než Anna z KSH. Ale Anna své ….obsedantní výpsavky nejspíš myslí upřímně, bohové nechť jsou milostivi tomu, co má místo duše.

 19. JInak, kapku z jiného konce. Neb nejen furt politikou se člověk baví. Jestlise tu ještě někdy ukáže Petra ze za velkém luže, nemohla by napsal jak tam je. Já dneska nasela do pařnníků dvoje rajčata. Taky levanduli, protože ta dvouletá začíná jaksi taksi. Ju a pro bytové pěstitele něco
  https://www.youtube.com/watch?v=jOBWxs25Hko
  A zase mám co dělat

  Tak se mějte

  1. A ty pařníky mám v balkonovém skleníku, taky probrala dva květňáky jahod a borůvek. Sepsala co je ještě potřeba, No takové normální zájmy.
   A chci letos zkusit i balkonový česnek půjde-li.
   Mějte se

  2. Už se těším, jak se do toho pustím. Nejdřív jdu koupit ty banány, sama je moc nemusím, ale orchidejím je dopřeju.
   Díky a hezký den!

  3. Zdravím Vás, Emo. Jak je tady, v Mississippi? No, už tu máme jaro. Hódně mokré jaro. Už odkvetly zlaté deště, narcisy jsou v plném květu. Překrásně kvetly japonské magnólie, ale jedna mrazivá noc z nafialovělých kytic udělala rezatá košťata. Ve skleníku předpěstovávám papriky a brambory – tady je období, kdy je možné brambory pěstovat limitováno na jedné straně nočními mrazíky, na druhé straně příšernými vedry, takže člověk musí být jako skaut – připraven. V tomto případě sázet okamžitě, jak to počasí dovolí – sklízet, pokud to něco nesežere, budu někdy v máji. Co vám, Emo, závidím je levandule. Tady mi nejde a nejde. Přikládám to příliš vlhkému klimatu. Ale zkouším to znova a znova.

 20. JE PRAVDA,ZE VLADA VYHLASILA STAV LEGISlATIVNI NOUZE DO 22.3.2023?

  Prý,aby okradla důchodce o peníze nebo co nebo jak?Ví o km někdo něco?A co by na to rekl se náš advokat doktor Reichl?
  No ni?

 21. Tož myslíte, že armádní sklady už jsou vyčištěné a můžeme čekat, že se bude arizovat? Doma máme dva rybářské praky. Možná jim pomůžou vyhrát válku ✌ 🙂

   1. Aj zlokot ma doma prak a asi 1000 hlinenych guliciek. To ked mu najdu a poslu na ukrajinu, tak vitazstvo je na dosah. SLAMA U KRAVINA !!!

   2. Napsal to dobře, arizoval se majetek méněcenných. To právě naše vláda provádí ve prospěch USA, Německa a Ukrajiny, resp. oněch vyvolených tam.

    1. U nás i čemeřice, prvosenka, talovíny, malinké bramboříčky už od 1.února. Lezou bledule a medvědí česnek už vystrčil tykadla.

     1. Já mám podzimní bramboříčky. Jak se ty vaše jmenujou latinsky? Abych si je taky opatřila. Ona to jsou opravdu krásná kvítka.

      1. Zeptám se pana domácího. Tyhle kvetou od února a strašně dlouho.
       Jmenují se Brambořík jarní, cyclamen coum .
       Prý se strašně špatně sháněj. On je koupil ve Vamberku.

       1. Děkuju, C.coum mi stačí. Já mám tuším C.hederifolium. Jak kvetou mezi opadaným listím, je nádherný. Na Korfu jsem jich viděla celé plochy.

 22. Já osobně budu sledovat cara Putina s obavami. V ruské TV je na obrazovce vedle zpráv banner, kde se odpočítává čas do začátku Putinova projevu po sekundách. A pozvaní jsou všichni, kteří mají v RF nějakou moc. Jenom aby neoznámil konec světa.
  Nebo svoji abdikaci, což by pro Rusko znamenalo přibližně totéž.

  1. Kdo sleduje ruske diskuze, vi ze Putina v jeho state mnozi, troufam si rict min. 80 %, povazuji za Petra Velikeho sve doby…

   1. Ano, potvrzeno zde usazenými Rusy. A současně mu říkají „car“ a přejí si, aby jim ještě dlouho vydržel.
    Oficiálně 82% pro, 2% bez názoru a 16% proti němu. Málokdo má takovou podporu.

     1. Vlastne jeste bych dodal, ze sveho casu na Slovensku mel podobnou podporu Vladimir Meciar. Na tiskovkach s nim mu novinari tleskali ! Pak to zel prosral, resp. nenasel oporu v narodu, kdyz chtel vytvorit domaci kapitalovetvornou vrstvu. Vetsina novopecenych podnikatelu jen kristila a ne podnikala… Ale to je uz jina historie.

       1. Líbí se mi, jak Ovečkin stále stojí za svým prezidentem. I když tlaky na něj jsou opravdu veliké. Ovečkin je borec nejenom na ledě!
        😍🏒🥇

    1. Inu, Navalenyj chtěl být Putinem.
     Takže se páté koloně hodí. Ale kdyby se jim stal, nic z toho, co doporučuje/požaduje by se nestalo.
     Pokud by to zkusil, Rusové by si ho roztrhali doma sami.

    2. Že má ale Saša fešácký kriminál. Gulag s wifinou, o tom sní naši Piráti. Navíc z něj i politicky pracuje proti těm, kdo ho zavřel.
     Jestlipak mají takové podmínky političtí vězni v USA a EU…

     1. Saša je zkráceně Alexandr, ne Alexej, ten se skracuje Ljoša. Ale to by svědci Strelkovovi typu „všechno vím všude jsem byl a doma mám malou vopičku“ měli vědět.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *