13 června, 2024

Ono už to vlastně nemůže skončit

Včera si moje maminka popovídala se svým ukrajinským příbuzenstvem… Nálada se tam změnila. Jednak Rusové odešli od Kyjeva a to je přece vítězství, protože tím ukázali, že Goliáš proti Davidovi neobstojí… a jednak i tam viděli všichni fotky a videa z Buče. Asi nikoho nepřekvapí, že tam nikdo nemá žádné pochybnosti nad oficiálním průběhem událostí.

A tak ti mladí kluci, o jejichž osud jsme se třásli, aby se nedostali na frontu jako velmi laciné válečné maso, ti se přihlásili sami. Odplata je jediné východisko, tohle těm Moskalům nesmí projít. Nikdy nezapomenout, nikdy neodpustit. A najednou, co to maminka nevidí… plakát, a na něm je napsáno: Bandera je naša religia.

Ve stejný den si popovídáte s ruskou větví rodiny, a ti zase žijí videem se střílením zajatců do nohou a podřezáváním dalších. K tomu tam teď hodně nahlas rezonuje, že dohodnutá výměna zajatců se nekonala a oficiální ruské kanály tvrdí, že se nekonala, protože zajatci byli popraveni. Také se hned pár mladých ruských kluků dobrovolně přihlásilo do boje, protože tohle ukronáckům nesmí projít.

Takhle jednoduché to bylo. Znám je všechny. Vždycky to byli hodní a mírumilovní bratránci, kteří by mouše neublížili a rozdali by se z posledního. Všichni byli poslušni naučení mého dědečka, že válka je to nejhorší, co může být. Všichni jsme seděli na jeho kolenou, všichni jsme to poslouchali, všichni jsme to brali vážně.

Ale teď už je to pryč. Najednou už to není láska, jen hluboká a trvalá zášť. Vlastně si říkám, že právě tohle byl hlavní účel… pamětníci války jsou už vesměs mrtví, je třeba zasít do srdcí novou stoletou nenávist. Možná vůbec nejde o to, kdo vyhraje a kdo koho vytlačí. Důležité je, aby se to nedalo odpustit. Aby se to celé generaci mládeže zarylo hodně hodně hluboko do srdcí. Postupně se odhazují všechny ohledy a všechna videa to ještě víc rozfoukávají. Pacifisté z přesvědčení najednou míří na frontu, aby je tam někdo postřílel a to přesvědčilo jiné pacifisty, aby je nahradili. Ve jménu Bandery, ve jménu velkého Ruska.

Teď se ještě obě strany snaží působit, že dodržují válečné konvence, ale dejte tomu ještě chvíli a začnou se svými zvěrstvy chlubit. Válka začne živit válku, žádný mír nebude, žádná dohoda nebude a žádná strana si nebude moci dovolit skončit. Ještě chvíli a nebudou to tisíce mrtvých, ale statisíce. Nebude to speciální vojenská operace, ale Vojna narodnaja. Z obou stran. Už dlouho nikdo neviděl, jak vypadá milion ztracených životů.

Jak daleko jsme od toho, aby Rusové doopravdy shodili rukavičky a začali města bořit ve velkém? Jak daleko jsme od toho, aby se Ukrajinci začali vypořádávat se zrádci banderovskými metodami? Jak daleko jsme od toho, aby vybublaly ty nejhorší lidské vlastnosti?

Promiňte mi, mám z povídání mých příbuzných pořádný splín. Museli byste slyšet, jak moje maminka mimoděk přeskakovala do ukrajinštiny a překládala mi ty plamenné hlasy mých bratránků… Tak mám nějak dojem, že spory o rozšíření NATO brzy přestanou v celé té válce hrát roli. Už to nebude geopolitika, ale uvidíme na barevných filmech a ve vysokém rozlišení nějaký nový Babíj Jar. Uvidíme podobné obrázky jako za vrcholů Islámského státu. Brzy bude na východ od nás všechno v krvavé fašírce a vůbec nebude nutné řešit, jestli je nějaké video nafejkované. Všechny budou pravdivé, jako když se Němci chlubili Lidicemi. Původní cíle i původní bezpečnostní otázky budou zapomenuty a zůstane jen pomstychtivost.

Karel Kryl ve své písni Veličenstvo Kat nazpíval verš, že ďábel s úšklebkem viděl pro každého podíl. Já už ho vidím také. Na Ukrajině poteče krev jako za starých časů. Tak moc, že se tady z toho všichni pozvracíme. Moje maminka má jasno… Bandera je z hrobu venku a Stalinovi to už nebude trvat dlouho. I oni se totiž rouhali. I oni se na to těšili. A teď se jim to plní.

A nám to bude také spočítáno. Všechny naše podíly na této hekatombě nám budou připsány do knihy hříchů. Tohle Bůh prostě bez trestu nenechá. Tohle se nám vrátí jako bumerang.

Dneska vám neřeknu žádnou svoji předpověď. Řeknu vám předpověď mojí maminky:

Ukrajinci se ubrání, protože nenávist je víc než zbraně. A aby se mohli ubránit, vytvoří režim, proti kterému ten dnešní bude selankou. Banderu exhumovali už dávno, ale teď jim doopravdy ožije.

To samé udělají Rusové. Protože úctu a bezpečí jim nezajistí ani stratég Putin, který neumí obsadit ani blbou Ukrajinu. Úctu a bezpečí jim nezajistí ani ropa, ani spojenectví s Čínou, ani nějaké pofidérní smlouvy se Západem, stejně to nikdo nikdy nedodrží. Úctu jim zajistí ocelová brutalita, militarizace a bezohledný postup. Rusové se den ode dne přesvědčují, že Stalin měl pravdu – jejich soupeři rozumějí jen síle.

Ukrajinci se ubrání a budou od nás skvěle a dokonale vyzbrojeni. Ale pak se přijdou pomstít i nám… za to, že jsme jim proti Rusákovi nepomohli. Záminka se najde. Rusovi to jenom přijde vhod.

228 thoughts on “Ono už to vlastně nemůže skončit

 1. Uvěřím všemu, jen ne tomu, že korporátní aristokracie jsou idioti. Zřejmě nejsem první, kdo s tou myšlenkou přichází, ale ve světle události, kdy se odstřihujeme od ruského plynu a ropy, mi začíná dávat smysl ta elektromobilita.

   1. ..a jak jsem si včera náhodou někde přečetla, výroba komponentů, hl. akumulátorů, bude neúnosně drahá až nemožná kvůli absenci vzácných kovů z Ruska..

     1. Jak pravili ve filmu Kmotr … on objevil studánku, ale my všichni se máme právo se z té studánky napít … když hlavy rodin projednávali postoj k drogám :-).
      Mandalan má pravdu, ale ten řetězec neskládá celý. Aby všechno hezky do sebe zapadalo, tak přijměme tezi, že je tady někdo, kdo se pokouší o světovládu a současně si myslí, že lidí na „jejich“ planetě, těch darmožroutů je moc a chovají se nesprávně. Tyto dva předpoklady stačí :-).
      Podívejme se na situaci z pohledu této světovlády usilující entity … Pak:
      > válka v Sýrii byla o možnost vyřazení ruského plynu z trhu. Kdyby totiž se podařilo položit plynovod z Kataru, pak RF můžou říct – neodevzdali jste nám nerostné bohatství, tak si ho napleťte do špic … nikomu ho neprodáte v množství, které Vás zachrání, zruinujeme váš stát a pak nám spadne do klína sám. Času máme dost. A v nmezidobí, se budeme připravovat na vpád …, připravíme si techniuku, náladu svých obyvatel … atd. Nepovedlo se, ale z toho vyplývá taky, že Putin pochopil vo co gou
      > elektromobilita – nikdy se neplánovalo, že elektromobily nahradí spalovací motory 1:1 … nebudovaly a neplánovaly se (a neplánují) nové zdroje a rozšíření přenosové soustavy … bo lidí moc, všichni nemají nárok :-). Elektromobilita má být jen pro vyvolené a lidi, kteří budou oporou, což zajisté nejsou všichni.
      > Greta – jenom mediální nástroj, jak zpracovat lidi, aby sami chtěli snížit svou spotřebu
      Věci nejsou nikdy černobílé, tak se může sejít i více bohulibých cílů…
      > COVID – je nepochybné, že technologie manipulace s DNA má budoucnost, jenže dodržet všechny regule vývoje je pracné a zdlouhavé, na druhou stranu lidí je podle vás moc a oni vám v podstatě „užírají“ vaši planetu. Takže proč nepodpořit experiment na několika miliardách lidí?? .. trošku jich zemře, no a co… současně je uzemníte doma, čímž vše narušíte a v důsledku bude výrazně snížena spotřeba (dlouhodobě) a ještě k tomu bude ten plebs tleskat, sami to budou chtít … a stejně to byl vir, který byl určen pro redukci obyvatel … že uniukl náhodou nebo úmyslně? … vždyť to je jedno, Vám jde o dlouhodobý cíl řešit přelidnění planety a nedostatku zdrojů pro Vás v budoucnu.
      > školství – potřebuje menší množství skutečně vzdělaných, aby vám zajišťovali servis, zbytek naopak musí být hlupy jak pantok, bo jim občas budete potřebovat v pondělí nalít do hlavy, že to bílé kolečko je černý čtvereček a když bude třeba tak hned ve středu to celé otočit … A uznejte, tohle nejde dělat s masou vzdělaných a logicky uvažujících lidí. A kterým směrem se ubírá školství úžasného Západu??
      Ten problém je, že Hitlerovi nikdo nevěřil jeho úmysly, i když o tom napsal knihu. Dnes všichni vidí, „to“ vrhá stín s ušiskama přesně jako zajíc, nechává „to“ chlupy z kožíšku, jak od zajíce, nechává „to“ bobky, jak do zajíce, dokonce „to“ nechává po sobě stopy, jako od tlapiček zajíce, dokonce i když vidíte jen ten stín, tak „to“ kličkuje jak zajíc …. ale zajíc to přeci není, bo „to“ nikdo neviděl.

 2. O Čechy se nebojím. My jsme mistři světa v lezení do těch prdelí, které nakonec vždy dostanou nakopáno 🙂

 3. V obecné rovině platí vždy tři zásady:
  -když nechceš trvale obývat dobyté území s dobýváním ani nezačínej,
  -čas pracuje pro domácí,
  – a Stalinovo: jsou záměry a okolnosti, přitom okolnosti jsou silnější než záměry.

  Dle těchto pouček je možné usoudit, jak se ukrajinský konflikt zcela jednoznačně vyvine.

  O pravdivosti těchto pouček se USA opakovaně po několik desetiletí usvědčovalo.
  V neposledku Afganistán. Dosadili v hlavním městě“svoji“ vládu, ale na vesnice byli krátcí. Pokud tak našli nějakého loajalistu jeden den, druhý den zjistili, že šel hbitě k Aláhovi a mohli začít nanovo. Přitom domorodců k tomu stačilo pár nábojů a kalašnikov a hlavně nechuť k demokracii jež by jim vzala jejich způsob života. USA nebyly k ničemu moderní a nakonec i jakékoli zbraně. Stačilo počkat si na vhodný okamžik, postřílet pár vojáčků a zmizet, případně se obětovat. Toto opakovat do nekonečna. Aby USA uspěly , museli by vyhubit veškeré obyvatelstvo. Sice se dost snažili, leč jeho přírůstek byl větší než úbytek. Co nakonec dělat mezi dvěma útoky, že.
  Soudím, že Rusko se poučilo a jejich záměr, udělat čistku a zmizet, to dokazuje. K jejich škodě záměr nevyšel, okolnosti jež jsou silnější jim připravily horké chvilky. Místní jsou buď nepřátelští, nebo zastrašeni.

  Vývoj tedy spěje k jednomu. Rusko má sílu obsadit, východ a jih, udělat čistku, sjednat nějaké podmínky a s velkou slávou se odebrat domů.

  Pokud by se to zdařilo do onoho 9. května, byla by to úleva pro celý svět.
  Mohli bychom mít konečně klid na tu naši práci.
  Problém nastane, pokud okolnosti nepochopí USA a NATO. U nás po včerejším vládním jednání, rozum odešel silně poznamenán. Blbá vláda blbí voliči, nebo spíš blbí voliči, blbá vláda????!!!! Jsme vskutku tak pitomej národ?

  1. Obávám se, že jediná okolnost, která by mohla zmařit staleté záměry, které nás dostaly do současné situace, je nějaká forma vis major – dobře mířený meteorit, dlouho očekávaný výbuch v Yellowstonu, masivní sluneční erupce či další z mnoha možných přírodních aktů spravedlnosti.

  2. No,s tím Afghánistánem bych viděl srovnání jen částečně, jinak úvaha logická. V Afghu totiž většina byla ne pro demokracii, otázkou tedy je, zda na Ukrajině je většina pro nacismus. Pokud ano, tak není šance na změnu. Pokud ne, pak taktika denacifikace a odejít, resp. předat budování státu místním může uspět. Ale je to na hodně dlouho ..

 4. пентагон советует офису президента вывести военную групппировку из донбасса, сосредоточив Сосновные силы в больших городах. Военные аналитики изучили опыт Мариуполя и уверены, что только городские бои сдерживают российскую армию и позволяют ВСУ эффективно использовать западное вооружение .

  Pentagon doporučil prezidentské kanceláři, aby stáhla své vojenské uskupení z Donbasu a soustředila hlavní síly ve velkých městech. Vojenští analytici prostudovali zkušenosti z Mariupolu a jsou přesvědčeni, že pouze městské bitvy ruskou armádu odradí a umožní ukrajinským ozbrojeným silám efektivně používat západní zbraně.

  Soudruzi to doporučili pěkně, akorát že to prostudovali kapánek pomalu. Tuhle ptákovinu bych jim poradil hned 24. 2., když ten cirkus započal.

   1. Re: dexx
    Jenže Ukři
    1/ nemůžou z místa kvůli obklíčení
    2/ nemůžou z místa kvůli absenci paliva v nádržích bojových vozidel.

    Neboli na JEDINĚ DOBRÉ rady už je pozdě. Do velkých měst se jich z Donbassu moc nedostane.

  1. Náš zdroj OP uvedl, že Zelenskij nařídil připravit na nový útok na Kyjev. Generální štáb dostal nový rozkaz vypracovat plán obrany Kyjeva před útokem ruských vojsk. Celý soubor dokumentů má být zpracován a zaslán Zelenskému do sedmi dnů. Podle našeho zdroje přišel požadavek na vypracování obranného plánu Kyjeva bezprostředně po uzavřeném jednání mezi Zelenským, Danilovem a Zalužným. Zasedání se konalo 4. dubna. Podle našeho zdroje si je Zalužnij jistý, že naše uskupení na východní frontě dlouho nevydrží a v nejbližší době se Rusové opět přiblíží ke Kyjevu, jak hlásily západní rozvědky. Jenže nyní to nebudou lehké výsadkové jednotky, ale motorizovaná pěchota s tanky a těžkým dělostřelectvem, a bude obtížné bránit Kyjev s omezenými rezervami.

  2. No, to si Isisáci v (nejen) Aleppu mysleli také; a pak se nestačili divit.

   Sionistická entita se kupříkladu s civilisty nesere vůbec a prostě je tu zaživa upálí fosforovejma bombama, ondyno zahrne buldozerama nebo rozstřílí tankama.
   Mohlo by se stát, že si Putin vezme ponaučení a začne taky bejt zlej chlapeček.

   1. Tak z hlediska informační války by to už bylo jedno – většina západu už je beztak přesvědčena, že už je ten nejzlejší chlapeček v historii.

    Nevím, nakolik o použití „zlých“ metod rozhoduje sám Putin, a nakolik do toho mluví další jestřábi.
    Ale co se týče Putina, mám neodbytný pocit, že Putin se snaží jednat podle nějakých svých vlastních morálních zásad, protože se možná skutečně považuje za cosi jako vyvoleného zachránce morálních hodnot, a možná cítí jakousi vlastní osobní zodpovědnost před nějakou vyšší mocí. Nechce porušit nějaký svůj vlastní morální kód.

    No ale možná je to úplně jinak.

 5. Je to zvláštní
  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/afrika-podpora-rusko-socialni-site-invaze-valka-na-ukrajine-spojenci-protizapadni-nalada.A220407_060619_zahranicni_hend
  a
  https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/hrad-skartace-kancelar-prezidenta-nbu-mynar-kontrola-ovcacek-rusko-ukrajina.A220407_091401_domaci_pukk

  k té dvojce, tedy docela mne byví, jak chtějí mermomocí zjistit kdo byl tím jazykem co Zemanovi nalil čistého vína. Protože podle logiky, každá zpráva , která jde výš musí mít kopii a pečlivě zaevidovanou, takže o obsah určo nejde…
  tak proš ta zběsilá snaha…
  a k té první, docela se divím že to pustili ven

 6. Mišustin informuje o práci vlády ve Státní dumě:
  Rusko je více než 100% soběstačné v obilovinách a rostlinném oleji, rybách a mase, více než 80% soběstačné v bramborách, mléce a zelenině.

 7. Telegram:
  „SBU získala informace, že ruské jednotky dostaly rozkaz nebrat žoldáky do zajetí a zcela zlikvidovat jejich jednotky.“

  1. Na žoldáky se nevztahují žádné válečné úmluvy … Jak jinak k nim chcete přistupovat? Jako zajmout, odzbrojit a poradit, ať jdou zabíjet třeba do Jemenu? … že tam to Západ toleruje, že tam si mohou do lidí zastřílet dle libosti??

  2. To nemusela nikde získávat.
   Na to stačilo přečíst si skripta z mezinárodního práva pro právnické fakulty nebo se zeptat strejdy googla a hned by SBU věděla, že dle mezinárodního práva žoldnéři nepožívají absolutně žádné ochrany a v případě zajetí s nimi může zajímající naložit dle libosti.

 8. Ukrajina se neubrání, celý váš článek Apoštole je pravdivý, ale závěr neodpovídá resumé vyplývající z článku. Teď je Ukrajina tam , kde bylo fašistické Německo když se nacházelo před Moskvou. Té slávy a odhodlání, ty zrůdnosti a ta podpora celé Evropy. Pak ale….
  Ano dnes je v Rusku každému jasné, že má co do činění s fašismem který je nutno zcela eliminovat a Rus to dokáže.
  Ano i my jsme tomu napomohli a zasloužíme odplatu. Je to více než děsivé

    1. A to se nebojte. Až se karta obrátí, spatříme proměnu vpravdě magickou. Vyjde najevo, že mnohý rusožrout ve skutečnosti rusožroutem nebyl, v hloubi srdce byl vždy přítelem Ruska a domělé rusožroutství byly jen mimikry v těžkých dobách.

     Mám napsat, kteří to jsou? – Řečnická otázka; sami uvidíme, dožijeme-li se, a pokud i oni se dožijí.

     1. Tak někteří bývalí „novináři“ a poslanci to zvládnou, totiž zvládli během deseti patnácti let i několikrát.

      1. …takže mají praxi a je docela slušná naděžda, že zvládnou přihlásit se ve správnou chvíli ke správné straně a myšlence.

       Uff. To mně odlehlo.

     2. Tak já bych se toho opravdu rád dočkal. Jen jsem, ohledně toho povstání fakt pesimista. Určitě jste slyšel toho magora Hilšera(hodně do Mosky pár atomovek…) a na námitku, že by následovalo protiopatření řekl „nestrašte lidi“. Já už ani nevím jak takové individuum pojmenovat.
      A ještě si dovolím citovat z dnešní úvahy Jana z Helvajzu:
      „Ano, bude přibývat ,,dokázaných“ zvěrstev na obou stranách fronty. Mobilizuje to vlastní obyvatelstvo, třeba k nástupu do armády, nebo k ekonomické podpoře jedné, či druhé strany.
      Musíme se uskromnit a přinášet oběti.
      A lidi nenapadne přemýšlet nad tím, proč třeba Německo nakupuje od Ruska plyn za 7 Kč a nám ho přeprodává za 25 Kč. Proč levně vyvážíme elektřinu a draze ji na burze kupujeme zpět.
      Lidi se nebudou ptát proč USA za poslední měsíc zvedlo dovoz ropy z Ruska o 40%.“
      Ano, určité množství lidí se ptá, ale na „povstání to nevidím“…

      1. Ještě nepřišel ten správný čas, ještě nikomu nehoří koudel. Ještě není důvod. Ale es kommt der tag, a kožíšek zas bude jako nový!
       Nevím, jestli se toho dožiju (rád bych), ale každé věčné časy vezmou jednou konec.

     3. Já bych typoval na Rakušan, to je taková svině, že to snad ani nemůže být pravda. No a na to se odvolá a řekne “ Já to jen hrál“

   1. Re: Halef Jste zcela nezodpovědný element, který SCHVÁLNĚ zamlčuje obrovské zásluhy soudruhů, účinkujících v tragikomickém divadelním kusu s názvem SNP.

    Fuj vy jeden.

    1. Přestaňte laskavě peskovat svého nezištného přítele a radši se běžte podívat kam? – ano, správně! Do galerie autorů!
     Něco se tam vynořilo…

     Neočekávám nic menšího než tisíce děkovných dopisů a nějakou malou noticku „O autorovi“.

     1. Re: Zakladatel

      Takže jako na vojně.
      „Kuwa, Šoltés! Máte odpovědět – provedu nebo vykonám, podle národnosti!!!“
      „Igén.“

   2. Já bych to Praze zase až tak moc nevyčítal.
    Náckové moc dobře věděli, proč obsadili oba břehy Vltavy jednotkami SS a ausgerechnet kolem Prahy.
    Město bylo v kleštích a náckové to s jejím zničením mysleli dost vážně.
    Ono ostatně stačilo, co stihli napáchat za pouhé 4 dny povstání.

    1. Nebylo to myšleno jako výčitka, toho, co píšete, jsem si vědom. – Spíš to byla narážka na jakýsi souběh s duchem doby.

     Souběh s duchem doby vidíme i teď…

 9. Ranní pokec JP

  Krym a části Záporoží a Chersonské oblasti, které jsou pod kontrolou RA, jsou sloučeny do jedné ekonomické oblasti (vicepremiér Muratov).
  Banky na Krymu nasadily pevný kurz na výměnu hřivny za rubl.
  Činí se kroky ke společné produkci potravin (společné firmy a asi hlavně ruský kapitál)
  Celnice na hranici mají obdržet nové předpisy a nařízení.
  Bude se řešit nedostatek pohonných hmot
  V této souvislosti je třeba zmínit, že ukrajinské banky ignorují dekret vydaný Zelenským, který měl zajistit nedotknutelnost sociálních příspěvků, poukazovaných na účty obyvatel.
  Na vysvětlenou – na UA je vysoká nezaměstnanost, ekonomika se prakticky zastavila.
  Z Ukrajiny neustává odchod populace, která má možnost odejít, a to z důvodů ekonomických průměrné denní číslo je 50 000 – 100 000 kusů (to se mi zdá fest přestřelené)
  Velkým problémem je rovněž skutečnost, že většina mužů nechodí do práce z toho důvodu, že podléhá zákonu a vojenské službě, proto se preventivně potápí do ilegality, aby nebyli vystopovatelní (tato věta není překlad, nýbrž parafráze!!!)
  V momentě, kdy přestane fungovat železnice z důvodu vybombardování železničních uzlů a současně i silniční doprava z důvodu chybějícího paliva, začnou žít jednotlivé oblasti svým životem a moc centrální vlády se začne lámat.
  Ukrajina se tedy blíží ke svému finančnímu i celkovému kolapsu, který nastane v první polovině května.

  Já dodám, dej že, Bože. Jedna malíá válčička kdesi v prdeli, daleko za Karpatami, mi ke štěstí stačí úplně a ganc.

 10. Telegram:
  „Ukrajinské ministerstvo zahraničí označilo postoj Maďarska k placení za ruské energetické zdroje v rublech za nepřátelský, uvedl mluvčí ukrajinského ministerstva zahraničí Oleh Mykolayenko.

  „Prohlášení o připravenosti platit za ruský plyn v rublech považujeme za nepřátelský postoj vůči našemu státu. Tato prohlášení jsou také v rozporu s konsolidovaným postojem Evropské unie, která v zásadě odmítla vyhovět ruskému rozmaru,“ uvádí se v prohlášení.“

 11. V rámci toho, co jsem tu po ránu přelítl, jedna malá poznámka.

  Mám hodně nepříjemné tušení, že Ivan bude postupovat všude jinde stejně, jako v M-polu. To jest systém definovaný heslem „Klídek-vole-klídek“, kterýžto získal na popularitě natočením filmu Bony a klid.

  PROČ?
  Protože:
  1/ Vasil se na pár let přežere válčení
  2/ Vasil bude mít hlad
  3/ Německá unie se na pár let přežere válčení a bude muset financovat tuto vojnu na obě strany – Vasilovi zbraně a žrádlo, Ivanovi rublíky za plyn a pšenici.
  4/ Ivan sem tam vyhraje Džek-Pot v podobě geňů, vyhrabaných z vybombardovaných VS (velitelských stanovišť) Vasila a bude mít hóóódně velkou páku při vyjednávání se zbytkem světa
  Pozn.:geňa není krokodýl – takto známá kreslená figurka, známá dědkům a bábám z výuky ruštiny, nýbrž zkratka pro hodnost generála.

 12. No, bratranců na obou stranách je mi líto, možná se potkají někde na bojišti.
  Kryl:,,S úšklebkem ďábel viděl pro každého podíl. Syn otce nenáviděl, bratr bratru škodil. A bylo jim to málo, poručili dětem, modlit se jak si přálo veličenstvo kat“

  Třetí světová válka nezačne. Už dávno se vede.
  To je to ,,zadržování“, sankce a barevné revoluce na změny režimů které nepodporují tu správnou velmoc.
  Jenom ta válka přešla do otevřené války, zatím cizíma rukama.
  Ano, bude přibývat ,,dokázaných“ zvěrstev na obou stranách fronty. Mobilizuje to vlastní obyvatelstvo, třeba k nástupu do armády, nebo k ekonomické podpoře jedné, či druhé strany.
  Musíme se uskromnit a přinášet oběti.
  A lidi nenapadne přemýšlet nad tím, proč třeba Německo nakupuje od Ruska plyn za 7 Kč a nám ho přeprodává za 25 Kč. Proč levně vyvážíme elektřinu a draze ji na burze kupujeme zpět.
  Lidi se nebudou ptát proč USA za poslední měsíc zvedlo dovoz ropy z Ruska o 40%.

  Jednou za čas se Evropa sjednotí a jako Lumíci vyrazí na východ.
  Zatím to vždy končilo ruskými vojsky v Berlíně, nebo Paříži.
  Může proud Lumíků na východ tentokrát uspět?
  Bude mít pravdu Bismark:,, Chcete-li Rusko porazit, musíte od něj oddělit Ukrajinu a proti Rusku ji poštvat“?
  Skončí válka nasazením jaderných zbraní a vrátíme se na pár tisíc let do jeskyní?

  Sedíme v první řadě tohoto divadla a nebude nám dovoleno odejít.
  Budeme muset představení shlédnout do konce.
  Pak odejdeme, odplazíme se, případně nebudeme.
  A ti co přežijí nám budou závidět.

  1. “ … A lidi nenapadne přemýšlet nad tím, proč třeba Německo nakupuje od Ruska plyn za 7 Kč a nám ho přeprodává za 25 Kč. Proč levně vyvážíme elektřinu a draze ji na burze kupujeme zpět. …“

   No právě, už jsem psal na Kydech, napíšu to i tady – tohle je úkol aktivních psavců, ať už těch co píšou blogy nebo těch, kdo pod články diskutují.
   Že to funguje má každý před očima, jen si to neuvědomuje. Všude všichni diskutují nad nesmysly a „výhodnosti“ členství v EU … všichni nadávají … a proto elity ani nenapadne vyrukovat s diskuzí nebo snad s referendem o EU. Prostě mají oprávněný strach, že by to „nedopadlo“… Nálada mezi obyvatelstvem, resp. informační pole ve státě jim to nedovoluje.
   Teď si vemte, že by v každé hospodě, pod každým článkem byla diskuze o tom, jak nás jako kolonii ždímají … s konkrétnímu údaji a odkazy, aby to pochopil i ten, kdo chápat nechce. A myslíte si, že by za té situace někdo vystoupil a měl odvahu blebtat o uskromnění? Ani náhodou, byli by z tohoto témat připosraní jako jsou z tématu o výhodnosti členství v EU.
   Stejně to může být i v jiných otázkách – např., kdo válku vyprovokoval, kdo ji prodlužuje atd.
   Zkrátka nemlčet, v klasické válce se bojuje klasickými zbraněmi, v mediální válce se holt bojuje slovy, argumenty, diskuzemi, myšlenkami … čím hlasitěji a více, tím pro danou stranu lépe.
   Max. zisky bychom dosáhli, kdyby byli odstřiženi od informací – tj. nepoužívat FB, twitter, YT a jiné jejich soc. sítě a vymoženosti, zakládat decentralizované svoje soc. sítě (např. Mastodon), nediskutovat pod články v mainstreamu … atd.
   Ostatně, proč myslíte, že umlčují weby??

 13. Ale Putin snad nechtěl obsadit Ukrajinu. Poslal na Ukrajinu takovou poloarmádu a západ země nijak moc neničil. To není proto, že by na to nepomyslel, ale protože o tu zemi nestál.

  Obsadi Novorusko, černomořské pobřeží, zničí armádu, co byla na východní Ukrajině připravena útočit a stačí.

  Zatím snad Ukrajincům ani nevypnul elektřinu a plyn. Natož internet. Kdyby chtěl Ukrajinu dobývat, tak jim to všechno povypíná či rovnou rozmlátí a mrzněte si a posílejte si psaníčka na papíře.

  Tu armádu na východě Ukrajiny taky mohl spálit atomovkama. Hilšer by možná hlásal, že trocha jaderného spadu je dobrá pro zdraví, ale na západě se jim nelíbil ani Černobyl.

  Není pravdou, že Stalin věřil jen na sílu. Při dobývání Německa brzy zakázal útoky na obyčejné Němce, protože německé armády pak bojovaly urputněji. Stalin klidně nechal popravit pár svých vojáků a důstojníků, protože mu to celkově ušetřilo spoustu mužstva. To není lidumilství, ale kalkulace.

  Nejlepsí, co Putin může udělat, je co nejbrutálněji zničit armádu na východě země, dobýt Oděsu a dojít až k Podněstří. Pak cuknout zpět a dál neútočit, zato s velkou brutalitou ničit každej Ukrajinskej pokus o útok, v represích jim ničit drahou infrastrukturu, případné dodávky vojenské pomoci ze západu, ale sám od sebe dál nic nepodnikat.

  Ukrajici budou moci začít obnovovat infrastrukturu a uvidí, že na to vlastně nemaj prachy. EU uvidí, že na obnovu Ukrajiny nemá prachy. Do toho inflace ve vlastní zemi a zdražování všeho, problémy s ekonomickou stagnací a zavíráním podniků. Tady bude zatím nárůst problémů s připrchlíky, volný prachy se vyčerpaj a najednou nebudou prachy na nic a lidi budou chtít zpět své životy. Něco jiného je, když máte dost na své a volný byt a něco jiného, když vám vyschly přímy a vy byste rádi ten byt teď pronajali za tržní cenu.

  Když Rusové nebudou útočit, tak bude vidět jen ukrajinský útočení a najednou Ukrajinci budou vypadat jako ti útočící. Do toho Evropa problém s plynem, potravinama, výrobou kde čeho a nadcházející zimou. Na Ukrajině problém s potravinama. Ve třetím světě problém s potravinama, kde Rusko bude v pozici nezištně i zištně pomáhat rozvojovejm zemím.

  Rusové najednou začnou vypadat přijatelněji.

  Mladé horké hlavy v armádě zjistí, že v armádách se vyžaduje poslušnost a máte povinnost poslouchat každého s o frčku vyšší hodností. Natož rozkazy vrchního velitele. Vojáci brzy zjistí, že je lepší podivná válka, než normálně útočit.

  1. To je taka bekovina az to trepe dverami.

   Ktory vojak by chcel doviest konflikt do zamrznuteho stavu a umoznit druhej strane aby ta neustale obtazovala svojimi utokmi?? Hovori ti pojem nieco ako – strategicka iniciativa??
   To by znamenalo rezignovanie na jeden z cielov operacie – demilitarizaciu. A to by sa rovnalo prehre. V boji – ale aj v ping-pongu plati – ze ked sa branis – nemozes vyhrat. Na vitazstvo musis utocit.
   Aktualne ma strategicku iniciativu Rusko.

   Pri skodach ktore vznikli na majetku je jedinou moznostou kapitulacia UA, inak sa aj Rusko ohne pod sumou skod, ktore by malo platit v reparaciach.

   Cize bud to bude absolutne vitazstvo Ruska a zanik UA. Alebo to bude vitazstvo UA a koniec Ruska.
   Kedze v chersone a blizkom okoli sa uz zacina platit rublami, hovori sa o referende, dost si neviem predstavit, ako by si to UA army vedela dobyt spat.

   No kym to nie je agresia za ucelom rozparcelovania statu, ale len denacifikacia a demilitarizacia – nie je na predmete dna zapojenie sa inych statov aktivne vojensky na stranu UA. Caka sa na masko pod Donbasom. Podla toho aky z toho bude vejvar sa urci dalsi postup na oboch stranach.

  2. Ve svete, kde ministryne jineho statu tvrdi, ze nemate pravo delat si na svem uzemi co chcete (madam Truss, vzpominate?) nebudou Ukrajinci NIKDY vypadat jako utocici. I kdyby byli pod Moskvou. protoze MY jsme v pravu at se deje co se deje. Nemusite chodit nikam. Rozhlednete se u nas. Patnact let valecneho bubnovani nese sve ovoce. A dokud lidi nepadnou drzkou na zem, nezmeni se to.

   1. Ale budou vypadat jako útočící. Stačí, když budou útočit.

    Palestinci také vypadají jako útočící teroristé, což taky jsou, ale před sto lety byla ta země jejich.

 14. Telegram:
  „Mnozí pracovníci prezidentského úřadu nyní registrují v masách lidí únavu z války.
  Lidé jsou unaveni čtením a zájmem o válečné úsilí a stále více se zabývají tím, jak přežít a přizpůsobit se „nové realitě“. Mnoho odborníků na OP si uvědomuje, že apatie škodí morálce v celé zemi.
  Pro Bankovovou pracují vynikající producenti a PR pracovníci, kteří vědí, že když klesá zájem, klesá sledovanost a pak padá všechno.
  Aby se „zájem mas“ dále soustředil na správnou věc, je třeba „vysoce postavených informačních případů“. Případ Buča „nadělal hodně hluku“, ale ten nebude mít dlouhého trvání, stejně jako vytváření iluze, že to byla naše VSU, která „vyhnala“ ozbrojené síly RF z Kyjeva.
  Potřebujeme nové mimořádné události nebo vítězství (protiútoky a hromadnou kapitulaci Rusů).
  Náš zdroj poukazuje na to, že se pravděpodobně zaměří na „výjimečný stav“, zejména našemu pomáhají „britští specialisté“, kteří vědí, jak v případě potřeby vytvořit vysoce prestižní informační případy (Bílé přilby jsou jejich produktem). Domníváme se, že příběh Buča není posledním „kontroverzním příběhem“ v této vojenské krizi. Když si uvědomíme, že v naší zemi máme mnoho nebezpečných průmyslových odvětví, továren, skladů s chemikáliemi a radioaktivním odpadem, začíná to být pro lidi děsivé.
  Všechny prostředky jsou dobré k dosažení cílů….“

  (OP – Office of President, Bankovova – sidlo OP)

 15. A mezitim Ukrajinci aktivne pripravuji Holodomor 2.0

  https://bavorovy-poznmky.tribe.so/post/ukrajine-hrozi-hladomor-624e694aa4db77c58aa243e3

  demokraticky zapad si proste vzdycky musi vybrat tu nejvetsi spinu, a tu pak neomezene podporuje.
  Z hrdinnych mudzahedinu se po par letech vyklubal Usama a al-Kajda, syrska umirnena opozice ze plynule pretavila v ISIL…
  Ted jsou nasi favorite ultranacionalisti, kterym nebude zadna obet moc velka, jenom kdyz budou mit tu svoji etnicky cistou Ukrajinu.

  Mimochodem dalsi zemi, ktera si portpi na etnickou cisotou je Israel. (trochu jsem si rano prosel Haaretz).
  Je tam toho dost zajimaveho (o Banderovi, naccich z Azovu ani slovo), dovolil bych si vypichnout zminku o tom, ze podle vzhledu je „zrejme“, ze je dotycny Zid.
  Pritom presne takhle selektovali Zidy do plynu Nemci, a ja se ucil, ze je to pavedecke a spatne.

  …No matter how obvious that they are Jewish, they will be asked for pictures of graves, documents, and records…
  …Bez ohledu na to, že je zřejmé, že jsou Židé, budou požádáni o fotografie hrobů, dokumentů a záznamů…

  https://archive.ph/QZTUB#selection-1319.198-1319.307

  1. citala som vytah/preklad z rusvesny, ze opolcenci na oslobodenych uzemiach sadia jarny jacmen … dufajme ze je to pravda, a ze ten jacmen pomoze

   a citala som v materialoch ksb (s ktorou som sa neskor rozisla, pac bola ako koncepcia … nie pre mna) ze za holodomor na ukrajine mohli samotni ukrajinci, ze poschovavali obilie v snahe zarobit, ze sa vraj malo nejake zhnite obilie po skonceni hladomoru aj najst … lenze ksb zaroven rehabilituje stalina (ac aj bez nej verim, ze hlupak nebol), tak neviem ako moc verit, nakolko si skutocnost ohybaju, aby im vyslo co potrebuju

   1. Stalin je ožehavé téma. Jsou fakta, která hovoří naprosto protichůdně…
    Faktem je, že pod jeho vedením vyzvedl v podstatě ruské impérium z feudalismu do stavu, kdy jako první letěli do kosmu. V mezidobí stačil organizovat vítěznou obranu, před nájezdem celé spojené Evropy – rudá vlajka ale nakonec vlála v Berlíně, jak všichni víme. Ovšem málokdo ví, odkud vlastně Hitler vzal zdroje na financování toho tažení … a když jsme u těch financí, tak se taky málo ví, že když Stalin zemřel, tak jeho majetek byl nula nula nic (srovnej s dnešními „elitami“)
    Dalším faktem ale je, že pod jeho vedením byly čistky a třeba i ten hladomor na Ukrajině …
    Ale s dnešní zkušeností mohu skálopevně prohlašovat, že jsem si jistý, že se vzestupem SSSR mu ctihodný Západ určitě nepomáhal a nepodporoval ho v tom, naopak důvodně předpokládám, že ctihodný Západ mohl přikládat své polénka do ohně hladomoru a čistek.
    Každopádně, pro sebe jsem věc uzavřel s tím, že je to věc Rusů – jejich země, jejich vůdce, jejich zkušenosti, jejich historie….
    Zajímavé ještě je, že když v 90.kách vyhlašovali osobnosti ruských dějin, tak si ho Rusové zcela jednoznačně zvolili na 1. místě … což by taky o něčem mohlo svědčit. Já si totiž nedovedu představit, že by podobnou anketu u nás vyhrál třeba Biľak 🙂

    1. K té anketě – jedna malá poznámka, a jak je u mě zvykem, vezmu to oklikou.

     Paní učitelka v hodině čtení:
     – Děti! Dnes si hodinu zpestříme. Učíme se o českých básnících, a sami si dnes také trochu zabásníme! Jeslipak by někdo z vás hned uměl složit nějakou třeba jen krátkou básničku…?
     Přihlásí se Mařenka:
     – Tralala, tralala, červená se fiala! (tady by bylo na místě psát Fiala – pozn. red.)
     – No, Mařenko… Fiala se nečervená (ale měl by – pozn. red.), je fialová, ale rýmuje se ti to, tedy dobře. – Někdo další?
     Přihlásí se Vendulka:
     – Naše paní učitelka, ta je pilná jako včelka!
     – To je opravdu zdařilá básnička, Vendulko, zapýří se paní učitelka skromně, a podívá se znovu po třídě:
     – Tak co, děti? Má ještě někdo nějakou básničku?
     Přihlásí se publikem dlouho a netrpělivě očekávaný Pepíček. Když ho poněkud znejistělá paní učitelka vyvolá, Pepíšek deklamuje:
     – Stojí v moři kokrhel, vody má až po kolena!
     – No… Pepíčku, jaká je tohle básnička? Vždyť se ti to vůbec nerýmuje, vece udiveně paní učitelka.
     – Nerýmuje, paní učitelko, nerýmuje – dí Pepíček. – Ale jen počkejte, až přijde příliv!

     Jistě teď u ctihodného čtenáře, udiveného podobně jako paní učitelka, vyvstává otázka, jak že souvisí popsaný příběh s možným vítězstvím Biľakovým v anketě, kterou zmínil pan Dvořák výše. – Já odpovídám, že souvislost je velmi těsná: stačí počkat, až přijde příliv – a Biľak nebude tak úplně bez šance.

     1. Tak jste mě rozesmál … dobrý 🙂
      Jinak, v Ostravě ofiko zrušili oslavy 30.4. ke dni osvobození RA. Prej se nehodí. Já tak tipuju, že možná už příští rok bude 30.4. povinné minimálně uplivnutí a další rok pak povinná pětiminutovka nenávisti …

      1. Poprvé mne napadlo, že jde opravdu do tuhého, když v Normandii na oslavách vylodění Merkel stála s představiteli vítězných mocností v jedné řadě a chyběl Putin, který nebyl pozván.

       1. Dtto 70. výročí osvobození Osvětimi 27.ledna 2015
        Pietní akce se účastnili například prezidenti Polska, Francie, Německa nebo Ukrajiny!
        Ještě před samotným výročím bylo velkým tématem nepozvání ruského prezidenta Vladimira Putina. Podle polských médií by jeho účast zastínila další hosty, zejména přeživší.
        https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/pietni-akce-k-vyroci-osvobozeni-osvetimi.A150127_132012_zahranicni_ert

      2. Asi se poohlédnu, kde tady v okolí má Rudá armáda pomník, a k devátému květnu tam odnesu šeřík.

       Hladina stoupá, že? Možná budeme rádi, když nevystoupí výš než po tu Pepíčkovu zadnici.

    2. Ze vzpomínkové knihy německého vojáka na válčení v Rusku mi utkvělo v hlavě tohle, není to citace, ale převyprávění. Během postupu na Moskvu na podzim 1941 po jakémsi tankovém střetnutí, procházeli bojištěm a prohlíželi rozbité tanky, důvod nezmínil. Když opět za řízením tanku uviděli jakousi asiatskou tvář, tak jeho nadřízený důstojník poznamenal, že tohle je už několikátý pastevec a že nechápe, jak to sověti za jednu generaci dokázali. Když cestoval po carském Rusku před předcházející válkou, tak tihle šikmovoký byli negramotní pastevci a teď řídí tank.
     Myslím, že při hodnocení stalinovského SSSR se opomíjí ta obrovská proměna života běžného člověka – všechny děti nahnali do škol, z ruština se stala lingua franca, kdo z dětí byl schopný a chtěl a nebyl označen za ČSIRa, tak nebyl problém pokračovat ve vzdělání dál.

    3. Když byl v Rusku hladomor, Západ za svoje zboží, které Rusku prodával chtěl obilí.
     Nechtěl ani zlato, nebo něco jiného, jen obilí.

     1. „Psaki: Chceme, aby si Rusko muselo vybrat mezi defaultem a vyčerpáním devizových rezerv“
      ***
      (…) Mluvčí Bílého domu Jen Psaki řekla, že Spojené státy a jejich partneři doufají, že s pomocí „ochromujících“ sankcí postaví Rusko před volbu mezi defaultem a vyčerpáním jeho zbývajících devizových rezerv.

      „Rusko nemá neomezené zdroje, zvláště nyní s ochromujícími sankcemi, které jsme uvalili.

      Bude si muset vybrat mezi vyčerpáním svých zbývajících dolarových rezerv, utrácením nových příjmů nebo platební neschopností,“ řekla Psaki na brífinku.

      Bílý dům také oznámil, že další, pátý balíček protiruských sankcí, jejichž zavedení nepřátelské země plánují vyhlásit 6. dubna , bude obsahovat zákaz investic v Ruské federaci.

      „Dodatečný balíček drastických sankcí zvýší náklady pro Rusko a pošle ho dále na cestu ekonomické, finanční a technologické izolace,“ slibuje Psaki. (…)
      ——————-
      Oni byli – zdá se – vždycky takoví milí cukroušci.
      Nátlak, šikana, vyhrožování, vydírání…
      Nic se nezměnilo.

    4. Stalin, Ukrajina, hladomor…..
     Co si tak vybavuji z toho co jsem kdy přečetla, tak ono ani v Rusku nebyl v té době kdovíjaký přebytek potravin spíš naopak. Především i díky tomu, že se překotně budoval průmysl a byla potřeba živit velké množství lidí, kteří se podíleli na výstavbě průmyslu a ještě nekolektivizovaný venkov nebyl schopen vypěstovat dostatečné množství obilí (a někteří jej právě i místo dodávek poschovávali) a navíc R. tehdy potřebovalo pro průmysl stroje a zařízení ze západu a bylo ochotno platit zlatem jenže západ požadoval právě obilí. Proč asi?
     A Stalin tehdy měl prohlásit, že není jiné cesty poněvadž mají max. 20 let na to aby vybudovali průmysl a vyzbrojili armádu, protože jinak nepřežijí. Zřejmě dobře tušil co se chystá a co přijde.
     Což mi tak trochu připomíná současnou RF min. v posledních dvou desetiletích. Životní úroveň lidí holt musela jít poněkud stranou. Tušil P. a spol. co bude nevyhnutelné a kolik na to mají času?

 16. Ja k tym bratrancom len tolko.

  Je sice chezke ze sa sami prihlasia, pac do nich vosla idea.

  Uz menej chezke bude ked z nich ta idea vyprcha. Vacsinou aj so zivotom.

  Niekde som videl propagacne videjko z cecenskej proveniencie, kde cvicia prave takych nadsencov. V danom videjku vysvetloval pan instruktor ako drzat zbran. Aby chlap nestrelil do nohy sam sebe. Aby neodstrelil hlavu partakovi vedla seba.

  To uz nehovorim o tom, ze lahnut si so zbranou pocas strelby je tiz vec, co sa treba naucit, by clovek nevystrielal davku do vlstnych radov v ramci nekoordinovaneho placnutia sebou o zem.

  Cize bude velky odpad. Rozdiel medzi UA a Ruskom je v tom, ze rusi to strkaju do druheho voja, kdezto UA to potrebuje strcit do prvej linie.

  Ak pripustime, ze UA vyhra, tak nas caka peknych par krvavych rokov. V tomto smere som vsak optimista. pac Cina si uz nemoze dovolit padnut severneho suseda.

 17. Zelenskyj říká, že poválečná Ukrajina bude napodobovat Izrael, nebude „liberální, evropská
  Vojáci v „kinech, supermarketech a lidé se zbraněmi“, to je budoucnost Ukrajiny, říká Zelenskyj novinářům, zatímco si představitelé země začínají představovat, jak by mohla vypadat nejistá poválečná Ukrajina

  https://archive.ph/WveWI#selection-447.0-451.203

  To je ochutnavka co nas (je to prece jenom blizko) ceka. Jenom Zelensky zapomel rict, ze ti vojaci v kinech a supermarketech nebudou kvuli zlym Ruskum, ti tam budou kvuli Ukrajincum, kteri nepremysli podle oficialnich direktiv. My jim rikame „pro-rusti“.
  Stejne jako si to dovolili ti chudaci v Buce, kter jim zly Rus rozdal trochu humanitarni pomoci.

  Taky je hezke, tak izraelske medium nekolikrat zdurazni, ze Zelensky je Zid, a tedy bojuje spravedlive a zaslouzi si pomoct. Jako by Zidi nemohli delat nic spatneho. Pekne rasisticka spolecnost se tu lihne.
  Na nejakeho Banderu, Azovy a ukrajinsky antisemitismus uz v israelskem mediu nezbyde ani pismenko.
  Dokonce vytahli z hrobu i izraleskou politicku Goldu Meir, jenom proto ze se narodila na Ukrajine. Pred ukrajinskym antisemitismem uprchla do Israele…
  Ale dneska by pry urcite stala za Ukrajinou proti Putinovi…

  1. Buča byl krásný příklad, kam až je ochotná ukrajina zajít. Ono už vlastně ani na konkrétním viníkovi nezáleží – vinu mají rusové. Je jedno, estli stříleli nebo ne – a těm mrtvým to už je taky jedno. Každou minutu, co někde v nějaké dědině smrdí ruský tank, tak malujou terč na kdejakého vasila, co synkům donese trochu čaje. Jen doufám, že na záběrech je aspoň půlka těch mrtvol vitálních. Teď by azbuci měli hnout prdelí, rozebrat azovland, doněcký kotel, prohlásit „hele, máme hotovo, teď je to zase váš průser“ a vyjednat příměří. Když to stihnou dost rychle, tak ani toho stalina potřebovat nebudou.

   1. a zase je to zařazené jinde… To mělo být jako nový žblept pod článek. Ale zas je to adrenalin – netrpělivě čekám, kam se zařadí tohle.

  2. Tihleti od Bratrstva kočičí pracky se na to třesou.
   V české kotlince se netajej tím, že se bude izraelizovat.
   Nějaký David Bohbot, trenér kravího boxu z Kladna, živí se ochrankou a současně je i ortodoxní rabín, kandidoval za SPD.
   Pak si to ale rozmyslel a skončil mezi svými, u Svobodných.
   Tak jsem si ho představila v parlamentu, na hlavě sobolí papachu a dole maskáče a okované botky.
   Musím se přiznat, že izraelizovaná česká kotlinka mě děsí. Nechci chodit drátěnýma tunelama přes 4 čekpointy navštívit mladé.

   1. Izraelizace Tuzemě má dvě možné varianty:
    – tuzemští domorodci budou v postavení analogickém postavení Židů v Izraeli
    – tuzemští domorodci budou v postavení analogickém postavení Palestinců v Izraeli

    Nikdy není tak zle, aby nemohlo být ještě hůř. – I ten kraví box, jak píšete, se pak v nějaké temné uličce/průjezdu bude bodit.
    Můj soukromý názor je, že ruská Sistěma je lepší, ale ta bude zakázaná, pokud není už teď.

    1. Tuzemští domorodci nikdy nebudou v postavení Židů v izraeli, pokud se neprokáží židovskou matkou. Ostatně – židovská obec má dávno vypracované příslušné seznamy. Tohle je výlučná parta Alefe, ti mezi sebe nepřibírají nikoho zvenku.

      1. Ale tuzemští domorodci nežidovského původu už víceméně v postavení izraelských palestinců jsou. V tomto smyslu byla už izraelizace (nejen) Česka dokončena. Na všech důležitých postech počínaje bankami domorodce nenaleznete. Takže ta analogie mi přijde bohužel nereálná.

  3. Podivejte, Izrael je takov ouhor, na kterem je prilis tesno, zatimco Ukrajina je velka, urodna. Me stehovani jako nerealisticky scenar neprijde.

    1. Kdepak ten provokatér asi skončil?
     Ale snažil se urputně, to se mu musí nechat; ještě teď se mi zvedá kufr při pouhém přečtení jména.

 18. A ještě jednou vlk:

  „❗ V Azovstalu v Mariupolu uvízli důstojníci NATO z Francie, SRN, Británie a „neutrálního“ Švédska. Právě teď se obracejí na ruské vojáky s žádostí, aby jim pomohli odejít a zorganizovali koridor, kterým by se mohli dostat ven – novinář Herman Vladimirov

  Ernestova poznámka: Ukrajinská vláda vyslala 4.4 a 5.4. vždy po dvou vrtulnících, které měly tyto cizince evakuovat z obklíčení. Všechny čtyři vrtulníky byly sestřeleny a skončily v moři. Jsem zvědav, zda se naše pravdomluvné sdělovací prostředky o tom zmíní. A budu to dál sledovat. Gól by byl, kdyby tito padli do ruského zajetí.

  1. Jeden zajatý americký generál má v této válce větší cenu než tisíc vlastních vojínů.
   Tím se vysvětluje, proč jde to dobývání Mariupolu tak pomalu. Amerického generála a různé Frantíky, Tomíky, Němce a Švédy, to chceš. Když je upálí termobarickou municí, tak z nich nezbude nic, ale pokud je zajmou, to by bylo aby hoši nepotvrdili na kameru i před soudem, že měli úkol připravit Ukrajinskou armádu k útoku na Donbas, že cvičili ukronáckovské pluky, že Azovci měli svoje mučírny pro odpůrce, že Biden chystal válku proti Rusku, atd, atd. Proto se postupuje pomalu. Putin potřebuje nového maršála Pauluse. A kdyby to nevyšlo, tak těla západních instruktorů musí být alespoň k identifikovatelná.

   1. To by bylo az moc perfektni. Zajatci nic nereknou, a kdyz tak, je proto, ze je mucili.
    I kdyby je jenom ukazali na kameru, ze je maji, tak prece byli na dovolene, neb soucitili s nebohymi Ukrajinci a moralka jim velela se pripojit k Azovu.
    Uz vidim, jak to demokraticky tisk pekne pojme.
    Takze bohuzel je asi Rusove potichu za neco vyhandluji, protoze tak dostanou vic.

    To, ze dustojnici NATO+neutralni Svedsko cvici Ukrajince uz leta prece vime od nasich, to nepotrebujeme slyset od zajatcu.
    Stalo se neco? Vadilo to nekomu? Vzdyt se tim jeste chlubili.

    A jinych informaci ve vyspelych demokraciich netreba, ani kdyby byli od vlastnich zalouzilych hrdinu, jak se prave presvedcil vyznamenanvy americky veteran a byvaly inspektor OSN:

    Twitter bans US Marine for questioning Ukraine narrative
    Platform says USMC veteran and former UN weapons inspector Scott Ritter violated “targeted harassment” rule

    https://www.rt.com/news/553427-ritter-twitter-ban-bucha/

    1. Samozrejme. Priznani byla vynucena, rozhovory jsou fake, podporovat boj proti agresorovi neni nic spatneho a podobne.
     A smiril bych se s tim, ze takto zpracovano je minimalne 95% obcanu zapadu a tento trend ovladne spolecnost nejmene na jednu az dve generace (30-40 let).
     Vira v dukazy a fakta jsou tesinska jablicka, utisujici sebe-lek na bolestivou prohru.

   2. Jestli je vytáhnou na světlo boží, třeba si pár lidí uvědomí, že tak dlouho píchali medvěda do té oné, až medvěd vyletěl z brlohu a děje se to, co se děje. Ani ten „blbej“ medvěd nemíní na věčné časy (dokonce ani v Ječné) žít v cizích exkrementech hozených mu na hlavu…

   3. Sud a kamera? Naco?

    Americkeho generala poslu s hanbou dodom. Hovori sa tomu ponizenie vojska.
    Predtym ho pohostia cajom a po jeho vypiti bude 2 dni rozpravat aj o tom, kedy mal prvu poluciu a ako sa vola jeho sekretarka za slobodna.
    Dozvedia sa kto tomu veli..V podstate pikostky z deep state.

    Ostatnych NATO dostojnikov vymenia za laskavosti. Hned po tom ako ich podoja o infosky.

 19. no tak to panbu s nama a zly pryc. krvave zeme si davaji novou rundu.

  jak uz tu nekdo napsal: valka je, kdyz se lidi, co se navzajem neznaji, strili na rozkaz lidi, co se navzajem znaji.

  ze se ze me nakonec stane jeste ankapista, to by me jako levicaka nikdy nenapadlo. ale kde je s….a drivave protivalecna levice?

  1. “ Válka je, když se zabíjejí lidé, kteří se vzájemně neznají, na rozkaz lidí, kteří se dobře znají, ale vzájemně se nezabíjejí. “
   ( Albert Einstein )

 20. Jedna poloviční OT od vlka
  Flash – Veterans Today: V Mariupolu byl zabit/zajat americký generál
  Publikováno 6 dubna, 2022 | Autor: vlkp
  31 Votes

  Právě jsem jedním z čtenářů byl upozorněn na flash, kterou vydal americký web Veterans Today.

  Vím, že jde o nonkonforní medium americké medium, které bez obalu pracuje s ruskými zdroji. Což Kosa činí jen v naprosto výjimečných případech!

  Nicméně Veterans Today vydal doslova senzační flash a já výslovně podotýkám , že založenou na informaci TASSu, takže v souladu s českým mainstreamem nezaručuji její pravdivost. ale je to natolik brizantní a senzační a znovu opakuji – ať si kdo myslí o Veterans Today co chce, jde o AMERICKÝ pramen, takže by nějakou věrohodnost měl mít. Proto to Kosa přebírá. A ukáže li se , že si naběhla na hoax, veřejně se omluví, tak jak to v takových, velmi řídkých případech činí.

  A nyní k věci:

  Originál textu z VT:

  Total News Blackout: US General Captured Leading Azov Nazis in Mariupol (confirmations coming in)

  český strojový překlad:

  Total News Blackout: Americký generál zajal přední azovské nacisty v Mariupolu (přicházejí potvrzení)
  Varování: Byl vydán dopis o národní bezpečnosti v rámci NATO/Internetu, který blokuje veškeré zprávy o údajném zajetí amerického generála v Mariupolu.

  1. Trochu si dovolím upřesnit strojový překlad: „Americký generál zajat v čele azovských nacistů v Mariupolu“

  2. Jak by mělo situaci nějak změnit zjištění, že zápaďáčtí lampasáci byli v Mariupolu?

   Kromě toho, že si prostí Rusové pomedí při jejich procházce po Rudém náměstí?

   1. Zásadní změnu to jistě nevyvolá, ale bude to takový výraznější kamínek do celkové mozaiky.

    Jak už psali jiní přede mnou, zajatci budou nejdříve vytěženi informačně. Nebude to (nejspíš) žádné „vodní prkno“, ale dostanou z nich všechno, i bez násilí, a bude to mít náležitou publicitu. Mmch, tím hůř pro ty zajatce, protože to bude důkaz dobrovolné spolupráce (e.g. zrady).

    Tím se dostáváme k vytěžení propagandistickému: jednak to bude (jak opět výše psáno) obrovské ponížení vojenské; k tomu žádné násilí na zajatcích těchto šarží není třeba. Bude to obrovské ponížení morální (analogie: jako když okresní soudkyni nachytají, jak v Penáči krade rohlík). Západu, západním armádám toto samozřejmě žíly netrhá, na zrátu tváře jsou zvyklí (Irák, Libye,…). Ale je to skvělá ukázka západní prolhanosti pro zbytek světa, který si to nepochybně bude vyhodnocovat po svém a bude srovnávat, kalkulovat, zvažovat případná budoucí spojenectví.

    Přichází chvíle, kdy obvykle cituju nějaké příhodné čínské moudro. Ale když je řeč o západní prolhanosti, udělám výjimku a pro zpestření uvedu přísloví japonské:

    Nechceš-li, aby se to někdo dověděl, nedělej to.

 21. Re: strejda

  Teď už všichni.
  I my v Čechistánu.

  Včera mi zavolal můj bývalý obchodní kámoš, léta jsme spolu dělali k oboustranné spokojenosti.
  Chtěl jen tak pokecat.
  Po páté větě mi prozradil, že se do krve pohádal s jiným kámošem kvůli vojně na UA.
  Promeškal jsem možnost v tento moment vypnout telefon.

  Začali jsme povídat a já po třech větách zjistil, že ten chlapík na druhém konci drátu čte akorát ACZ a čumí na ČT-24, načež jsem po dalších dvou minutách konstatoval, že po sobě doslova řveme.
  Tak jsem hodil kecafon na stůl a šel si dát studenou sprchu.
  Když jsem přesně po šesti minutách svůj telefon zvedl se stolu, chlapík na druhém konci ještě pořád řval…
  „Ty vole“, řekl jsem sám sobě, „máš tohle zapotřebí?“
  Tak jsem si zablokoval další telefonní číslo…
  … daší kolega v hajzlu…

 22. Nenávist je víc než zbraň….ano. A láska je víc než nenávist. Se včerejším textem jsem nesouhlasil, dnešnímu rozumím. Nesouhlasím, ale rozumím. Včera měl,ale Apoštol pravdu v jedné věci. V nadpisu. Když to volně parafrázuji dá se precizovat takto „Dejte si pozor, na vaše přání. Mohla by se vám vyplnit“.
  Jako buddhista věřím, že spoluvytváříme svět našimi činy, slovy a myšlenkami. Myšlenka je ta nejsubtilnější energie, která má však v důsledku obrovské dopady. Modlitba (v buddhismu používáme výraz dobře přání) vytváří nějakou energii, nějaké prostředí. Něco chceme, o něco prosíme. Existuje dobré přání (já jim začínám každý den) které se nazývá Čtyři nezměrnosti.
  1) Ať všechny bytosti dosáhnou štěstí a jeho příčin.
  2) Ať jsou osvobozeny od utrpení a jeho příčin.
  3) Ať nikdy neztratí nejvyšší štěstí zcela zbavené utrpení.
  4) Ať všichni setrvají ve veliké jednotě, bez připoutanosti k jedněm a nenávisti k druhým.
  Ta modlitba má několik skrytých úrovni a každý bod bych mohl rozepsat na stránku. Což samozřejmě není možné, ani zde žádoucí. Nicméně ta vnější rovina je myslím naprosto zřejmá – VŠEM bytostem přejeme jen dobře. Nikoho nevyclenujeme ze své lásky. Ani Rusy, ani Ukry. Dejme si pozor na svá přání, mohla by se vyplnit. Ano nenávist je víc než zbraně,ale láska je víc než nenávist. Jsem si tím jíst

  1. Píšete:
   „A láska je víc než nenávist“

   Jen tak z hlavy doplním (knížku někde mám, ale nemůžu, jako obvykle, najít):
   „Protože láska je silnější než všichni lordové a lejdýs, silnější než harmonie světů, silnější než sonety v zámiši, silnější než život a silnější než smrt“.
   Určitě to není úplně přesné, to jen jako střípek, co zůstal zapíchnutý v mozku jistě víc než padesát let. Napsal Ilja Erenburg, Třináct dýmek, závěr povídky Dýmka lordova.

    1. To, co vidíme očima, je jen malý výsek „reality“. Zbytek můžeme „vidět srdcem“ – cítit.

     Nemíním se s Vámi přít, ale to, že něco nevidíte, necítíte nebo nevíte Vy, znamená jen to, že to nevidíte Vy. Jiní to mohou vidět jinak.

    2. Myslím, že se mýlíte. Pán věděl.
     Ilja Erenburg…. „Pád Paříže“, „Bouře“, „Devátá vlna“…válečný zpravodaj a v těchto románech popisuje WWII (VVV) z východu, ze západu, po válce až po spuštění železné opony a začátek války studené. „Třináct dýmek“ neznám, ale tohle doporučuji. On věděl velmi dobře o co kráčí.

     1. Byl to slouha režimu, takže se živil lhaním a žvaněním.

      Ptejte se privilegovaných, vždy uslišíte tohle.

      Co se jít zeptat holek, který mafie drží v bordelech v západní Evropě? Například.

   1. To jsou kecy po dvou deci.
    Člověk je v podstatě zvíře, s tenounkým nánosem civilizace.
    Bohatě stačí delší blekaut a vidíme znovu zvířecí říši.
    Zachování rodu není láska, ale přírodní zákon. ( Mateřská láska, láska ke kvalitnímu samci / samici. )

    1. Člověk je v podstatě zvíře, s tenounkým nánosem civilizace.

     Ano; upřesním jen, že u někoho je ten nános silnější, někdy i hodně tlustý, a u někoho silně prosvítá. Svět je barevný a mnohotvárný.

  2. Skvěle napsáno.
   Tedy nenávist je maskovaná láska, láska podmíněná, uskutečňovaná k naplnění třeba nenažranosti, i nenažranosti mocí.

   S tím, že svatá vojna, spoléhání se na to, že tohle Bůh prostě bez trestu nenechá a pod. je pouhá modlitba, touha,….. Totiž Bůh je neutrální nejen ve svém pohlaví, ale i v tom, že lidé mají absolutní svobodu – i se povraždit. A boží trest? Vidím to spíše na vlastním posledním soudu, pochopení, co bylo v souladu s Vyšším principem mravním a co nikoliv. A pak blik, cvak a vše se znova začíná. Jak se kdo poučil se uvidí.

   1. nenavist a laska opozitum nie su, su len dva konce tej istej palice … a niekedy ani nie koniec, len viditelna/neviditelna strana

 23. Není v tom, jak naše vláda sebevražedně přijímá další a další Ukry, bez ohledu na výdaje, klíč k migraci 3 světa, vydávajícího se za Syřany???
  Protože naši vládě v tom asi nikdo neradí. Není to prostě aktivistická politika, věkově dospělých, ale mentálních dětí, co se sešli jako politici? Krátké reakce, lajky, klipovité myšlení a vyjadřování? Bez domýšlení následků? Hlavně, že jsme něco udělali a máme za to spoustu tvítů? Okamžité lajky, bez ohledu na dlouhodobw následky? Rusko nemáme rádi (Sýrii taky), tak pozvene uprchlíky, abychom to tomu Assadovi nebo Putinovi dali??? Lajkuji nás a jsme v říši. Důsledky vem čert… Mohou dnešní vlády uvažovat takhle??

   1. To příslovečné určení místa je pěkné v obou variantách: v říši, i v rauši. – Napadá mě ještě jedno, ale není třeba být tak explicitní, že…

     1. Myslel jsem slůvko, podobné poněkud archaickému „říš“, avšak končícímu nikoli sykavkou, nýbrž palatálou.

      Dlužno ovšem uznat, že na souřadnice to vychází stejně jako „v bruseli“.

 24. Je to děsivé, jak se pomocí rance dolarů dá rozpoutat peklo.
  Předpokládám, že V. Nulandová koláčky z vlastní kapsy neplatila a ani Schwarzenberg si neplatil pobyt v Kyjevu/ Kijivu z kapesného.
  Stát se to může prakticky kdekoli, kde žijí vedle sebe různé národy , anebo věřící různých konfesí, prostě nekompaktní obyvatelstvo.
  V Bělorusku to nevyšlo, tam nemají tak pohnutou historii, takže nic… Jen se to zkusilo.
  “ Tehdy jsem pochopil, že největší radostí lidu je, může – li společně křičet , a nedbá mnoho o to, proč křičí, nýbrž každý se cítí silnějším, křičí – li s ostatními, a má pak i věc, pro kterou křičí, za jedině správnou. “
  ( Mika Waltari, Egypťan Sinuhet )

  1. Banderovština byla na západě UA latentní. Pak provedli převrat a nutili to lidem na východě. 50 000 000 nácků v EU je pořádná hrozba. …

   1. Já nevím. Já bych si ty údajné Banderovce zase tak nedémonizovala.
    Beru to tak, že na Ukrajině žijí potomci těch, které umučili rudí komisaři, i potomci těch, které umučili Banderovci.
    V takové zemi je lepší historii raději neřešit. Prostě nechat to chrnět.

     1. Já nevím. Poznala jsem pár Ukrajinců i Ukrajinec, ale ani jeden z nich nepřipomínal Banderovce.
      Myslím, že tahle hrozba je poněkud přifouknutá. Drtivá většina občanů chce jenom trochu víc blahobytu, aby nemuseli za výdělkem cestovat na Západ.
      Problém není Putííín, ale špatná vláda, korupce, oligarchové, házet to na Rusy je, aspoň podle mne, nesmysl.
      No a téhle partičce okolo Zelenského se podařilo ukázat na nepřítele.
      Naivní Ukrajinci se nechali opít rohlíkem a domnívají se, že jim vstup do EU přinese blahobyt.
      Což je nesmysl, Bruselští mají sami málo a komplet celá EU je zadlužená až po uši.
      Mimochodem, Rusko má jenom malinký dloužek, a bacha! Ukrajina je na tom v tomhle ohledu ještě líp!!!
      ( Jde o mezinárodní dluh. )

      1. Kolik jich znáte z Azova, Ajdaru, Donbasu (neonacistický pluk)? Kolik jich absolvovalo vojenské tábory? Chodí s pochodněmi po městech?
       To je stejné, jakoby někdo v roce 37 říkal, že .u a i jeden Němec, co znát, nepřipomíná SSáka.

      2. Vy jste nepoznala, já jsem překvapen.
       Moje oblíbená neteř pojala už před lety (asi tak) deseti za manžela Ukrajince Antona, i děcko si už pořídili. Anton je imigrantský veterán, už dávno dávno tomu má české občanství. Chytrý kluk (což dávno není kluk), ajťák. Nikdy se netajil nenávistí k Rusku a Rusům, pochází z Kyjeva. Nikdy jsme to moc neřešili, prostě jsme měli poněkud rozdílné názory…. no a co?

       No a co? Teď mu úplně přeskočilo, ten banderovec v něm nejspíš byl a teď vyplul naplno na povrch. Nenávistí se až zalyká. Nakazil tím i zmíněnou neteř až tak moc, že ta je na pokraji totálního rozkolu s rodinou, hlavně se svou matkou. Jaký to má vliv na jejich dítě, to neumím posoudit.

       Tož tak to běží….

      3. Ja som poznala par ukrajincov, a rozhodne banderovci neboli, a rozhodne sa na mna divali skrz prsty, ze hovorim rusinsky miesto ukrajinsky, ac som sa na Slovensku narodila … takze asi tak

 25. Banderovci půjdou proti Polsku. A Slovensku. Žijí tam rusínské menšiny. Prý bude hranice na Dunajci.

  Západ hraje hru a herec Zelenský se snaží zapojit hráče zvenku. Kdyby nedostával přísliby, už to dávno skončil. Nebo spíš parta, do ho řídí.

  Média, média, média. Zakažte názory z druhé strany, zveličujte, štvěte mate to, co je teď. Vítězí emoce a ne rozum. Račak stejně jako Buča. Která, mimo hodem, zakryla zvěrské ukropske mučení a vraždění zajatců. Zelensky na to řekl k Azovu: „jsou, jací jsou.“ A nic žádný mezinárodní tlak. Kdyby USA chtěly, Ajdar se umravní. Ale oni nechtějí.
  Mimochodem, Buča, i bez důkazů z ruské strany, je stejně ujetá, jako používání chemických zbraní v Sýrii, když zrovna vláda vyhrávala. Zvláště, když tam Rusové rozdávali potravinovou pomoc a vůbec se snaží všude chovat slušně. Dle mého se to bude objevovat pravidelně a čas hraje proti Rusku.

  Úkolem médií je vzbudit nenávist. – Verdana Rudan
  Pokud někdo nechápe, proč chtěli popravit Horákovou, proč psaly pracovní kolektivy za co nejpřísnější potrestání, ať se podívá na současný net.

 26. Pro diskutéry neznalé postsovětských jazyků.
  Bandera je naša religia – Bandera je naše náboženství.

  Já jen dodám – Jugoslávie II.

   1. Re: strejda

    Teď už všichni.
    I my v Čechistánu.

    Včera mi zavolal můj bývalý obchodní kámoš, léta jsme spolu dělali k oboustranné spokojenosti.
    Chtěl jen tak pokecat.
    Po páté větě mi prozradil, že se do krve pohádal s jiným kámošem kvůli vojně na UA.
    Promeškal jsem možnost v tento moment vypnout telefon.

    Začali jsme povídat a já po třech větách zjistil, že ten chlapík na druhém konci drátu čte akorát ACZ a čumí na ČT-24, načež jsem po dalších dvou minutách konstatoval, že po sobě doslova řveme.
    Tak jsem hodil kecafon na stůl a šel si dát studenou sprchu.
    Když jsem přesně po šesti minutách svůj telefon zvedl se stolu, chlapík na druhém konci ještě pořád řval…
    „Ty vole“, řekl jsem sám sobě, „máš tohle zapotřebí?“
    Tak jsem si zablokoval další telefonní číslo…
    … daší kolega v hajzlu…

     1. Spadlo to do spamu, dodatečně schváleno.
      Vyjmenovaná slova tady nastavena nejsou. Do spamu občas spadne i naprosto neutrální komentář.

      Za zdržení se omlouvám, ale nesedím u toho 24/7. Přijdou i dny, kdy budu mimo dosah internetu dlouhodobě, i týden, i 14 dní.

      1. Re: zakladatel

       Nene, dobrá, v pořádku. Včera jsem měl prostě špatný den, bylo toho na mě moc a Makový mužíček měl mou potřebu chrápat dosti na háku.
       Ozvu se druhým kanálem.

       1. …a vrátím se ušlechtilejší a svobodnější, protože – co si budeme namlouvat – práce šlechtí, a arbajt… však víte. Zejména, když je ten arbajt v terénu.
        Ostatně, podle toho, co píše Apoštol, od východních stepí nám (zase) vane vítr do plachet; tentokrát bude zřejmě takový, že napsat to výše zatím nevyslovené bude zase mít dobrý ton.

        Nemám z toho radost: Vstavaj, strana ogromnaja je mi přece jenom bližší než bubínkový pochod.

        Jo, těch 14 dní, to by mohla být i dovolená. Ale nepředbíhejme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *