20 července, 2024

Oni fakt začali u sebe

Jak je to dlouho, co přišli s tím grýndýlem? Je to déle, než si myslíme, protože právě kvůli dnešku kdysi Václav Klaus napsal svojí „kontroverzní“ knížku o modré a nikoliv zelené planetě. Tenkrát ještě nebyla klimatická změna, ale jmenovalo se to globální oteplování. A už tenkrát šlo především o CO2 v atmosféře, které za všechno mohlo. A už tenkrát Klaus věděl, že tahle agenda bude průser. Jestli někdy budu mít možnost s ním udělat rozhovor, tak přesně na tohle se ho zeptám. Jestli tenkrát, když psal svojí knihu, tušil, až kam to celé zajde.

Takže… musíme dělat emisní povolenky, musíme dělat deinsdustrializaci, musíme dělat patnáctiminutová zelená města, což se projevuje především tím, že za dvě miliardy postavíme k Hlavnímu nádraží v Praze dřevěnou pergolu, protože ta je eko a bio. Musíme lidem bránit v automobilismu, musíme jim vnutit klimatickou tíseň, musíme je děsit, jak tady brzy shoříme, musíme jim dávat kotlíkové dotace na plynové kotle a pak ze dne na den to celé zrušit, začít dávat dotace na tepelná čerpadla a pak přijít s tím, že tepelná čerpadla jsou také špatná.

Musíme vypínat jaderné zdroje a stavět o to rychleji větrníky, slunečníky a měsíčníky a pro jistotou výrobu těchto bazmeků odsunout do Číny, pak si s Čínou zkazit vztahy pomocí Miloše Zastrčila a Markéty Pekarové Adamové, pak si do Číňanů ještě musíme kopnout přes Tomáše Pojara. Musíme se odstřihnout od ruských zdrojů a zabalit se do izraelské vlajky, abychom se odstřihli i od arabských zdrojů, jak na vlastní kůži poznal ministr Hýkela i Petro Igorovič Fialenko, toho času úřadující nutelliér.

(Hele, těch přezdívek je na Fialu už tolik, že je to určitě premiérský rekord)

Navíc musíme všechny zbraně dodat Ukrajině, protože jinak Rusko zvítězí a hned jak urazí ty zbylé dva tisíce kilometrů, tak se pustí i do nás. Pro tento úkol nám nesmí vadit, podávat si ruku s etiopskými hrdlořezy, nesmíme ustupovat stávce učitelů a doktorů, musíme stát pevně na stráži před proruskými kolaboranty a dezinformátory, nesmí nám vadit další zdražení elektriky a plynu, musíme se přenést přes zavírání těžkého průmyslu, musí nás hřát v srdci, že díky zvýšení daní půjdeme později do důchodu, budeme ho mít menší, nebudeme mít léky, v nemocnicích se nebude pracovat, ale za to budeme mít občanku v mobilu a v Čáslavi budou americké stíhačky… Díky tomu, že vláda dělá, co je třeba, vyrovnaný rozpočet budeme mít už v roce 2658… Vynechal jsem něco?

Na fejsbůku na mě vyskočila reklama, kde jakási husička hlásá, že investuje do nerůstu, protože do růstu investuje každý…

Hele, libtardi nám jdou příkladem… Fakt jo!

Respekt se nedávno přestěhoval ze svých luxusních prostor kamsi na periferii a „znovu se dostal do vlastnictví redaktorů,“ tak jako tomu bylo kdysi na začátku. Jinými slovy, žádný miliardář už nechce dotovat ztrátový byznys a vyhlídky na případný zisk jsou naprosto nulové, takže si, intervjuci, ještě chvíli hrajte, projebejte ty vlastnické podíly a poslední pak zhasne. Prodělávali tak, že je ani Bakala nechtěl dotovat…

V Reflexu se stal šéfredaktorem Martin Bartkovský. Jelito roku. Teď je z něj hrdé jelito roku. Fotku si dal na profil krásnou. Také optimalizují. Už není, kdo by to dělal. Náklady jsou vysoké, výnosy nízké…

Česká televize také ořezává náklady a kanály. Poplatky mají sice vzrůst, ale kvalita nebo kvantita naopak klesne. Sledovanost je jen tehdy, když k Moravcovi přijde Babiš a nebo když dávají nějaký nostalgický film z období před rokem 89.

Prima udělala seriál Eliška a Damián. Zbytečné cokoliv dodávat. Prachy nedocházejí, už prostě došly a nejsou lidi.

Filmová kultura šla také do kytek, přečtěte si pár komentářů od Dana Vávry. Už neumějí scénu ani nasvítit, filmy jsou bez děje, scénáře píše šimpanz a umělá ynteligence. Na tržbách v kinech je to vidět.

Marketéři Petra Fialy dosahují záporných hodnot. On je platí, aby mu pomocí nutelly a hamburgerů z mekáče ničili poslední zbytky kariéry. Kam zmizel guru Mára?

Sorosovci stahují svoje aktivity z Evropy… kde nic není, ani čert nebere. Sémantický vizionář František Vrábel byl nejspíš pohlcen útrobami země. Nějak o něm není slyšet a už dlouho nepřišel s tím, že sociální sítě je třeba vypnout.

Církvím rostou náklady, ubývají věřící a dokonce jim klesá i státní příspěvek. Tento rozpor řeší stále kvalitnějšími argumenty, proč to nevadí, žehnáním stejnopohlavním svazkům a angažovaností v politice.

Nerůst v praxi. Taktika „poslední zhasne.“

Porovnejte to ale s tím, co se děje na konzervativní a národovecké scéně… Projekt za projektem. Stoniš má svůj deník To, Matěj Gregor má svůj prostor, Marek Španěl si koupil Parlamentní listy, Rádio Universum funguje skvěle a má stále lepší hosty, blogeři se uživí psaním, vznikají internetové televize, kdo dneska nemá svůj „podkást,“ jako by nebyl. Petr Hampl má Jungmannovu akademii. Jako houby po dešti se objevují noví politici a to tak rychle, že ti stávající se musejí v nové konkurenci setsakramentsky ohánět. Veřejný prostor je plný návrhů řešení, která jsou stále odvážnější a je o nich stále víc slyšet.

Čím víc je vláda v křeči, tím smělejší jsou její odpůrci. Začínají se říkat věci, které byly před rokem nemyslitelné. I západní tisk říká věci, za které by vás před rokem vyšetřovali. Než doběhl soud s učitelkou Bednářovou, říkala světová média to samé, co ona.

Ať mezi svými mluvím s kýmkoliv, každý má nějaké nápady na další projekty a další možnosti. Jasně, 80% z toho se nepovede. Ale to je v korporacích úplně stejné. Důležitá je chuť něco zkoušet. Škarohlídů, kteří vědí, že nic nejde, protože všechno řídí henti loutkovodiči z Aspenu a od Rotschildů, těch v poslední době spíš ubývá než přibývá. Je chuť, jít do politiky. Je chuť to zkoušet a já vlastně vůbec neregistruju, že by to někdo vzdal. Ti, co byli ve veřejném prostoru před rokem, ti jsou v něm pořád, bez ohledu na to, jaká zklamání zažili.

Před rokem jsem vnímal, že z Rakušana měli lidi strach. Teď už z něj mají jenom prdel. I přes jeho kriminalizační pokusy a dokonce i kriminalizační úspěchy. Všeobecně jsme zralejší a jsme dál. Už jsme prošlapali lecjaké cestičky a zjistili jsme, co funguje a co nefunguje.

Cesta od majnstrýmu k alternativě je stále zcela jednosměrná.

To staré nám končí, přátelé. Především v těch viditelných symbolech. Liberalismus je mrtvý a odchází z dějin spolu s unijními pokusy o zákaz kotlů a za vedení další nefunkční utopie. Liberalismus odchází a bere si sebou Reflex i Respekt… i pořady České televize. Nikdo nemluví o rozvoji, už mají jen krizové a optimalizační manažery. Jan Skalický tomu říká: „neudržitelný nerozvoj.“

Na druhé straně, to nové se už narodilo. Je to mladé, poněkud ztřeštěné, někdy i hloupé, neomalené, nevycválané. Dělá to chyby a někdy přímo pitomé chyby, ale má to velkou chuť k životu. Přichází to s podcasty, internetovými televizemi, osobnostmi, které si dosah udělaly samy a skoro zdarma… Mezi těžkopádnými dinosaury, kterým dochází potrava, se proplétají teplokrevné lasičky. Tyranosaurus je ještě velký, ale už má hlad… lasička se mu ještě v přímém souboji nemůže postavit, ale potravy má víc než může sníst. Filmové studio už není o tolik víc, než mobil a youtube. Především náklady na studio už jsou neospravedlnitelné.

Kde vznikají politické strany, hnutí a osobnosti? U nás. Na Alternativě. Jasně, hodně z toho se nepovede. Všeobecné zákonitosti o vzniku a udržení partaje, ty nikam nevymizely, ale naprosto jasně vidíte, kde je chuť měnit svět. I přes obtíže, i přes malou pravděpodobnost úspěchu.

Co mají liberálové? Šmardu… SOC-DEM je přímo dno nerůstu. Šéf strany, která kdysi brala třetinu hlasů a ovládala skoro všechny hejtmany si dneska musí dělat jméno tím, že se vymezuje proti Vidlákovi a jeho stranická kolegyně Maláčová má větší koule, než její předseda. To je jediný liberální přírůstek. ODS se ztrácí před očima. TOP 0,009 už nezachrání ani Kalousek a Lid(l)ovci nemají nic. STAN je na konci s dechem a Pirátům dělá Hřib takovou medvědí službu, že už nikdy nebudou mít to, co odpracovali teď a Rakušan jim to vyfoukl…

Já vím, ještě se to neprojevilo na volebních výsledcích. Ještě nepadla Fialova vláda. Ale nerůst a nerozvoj u liberálů a růst na alternativě je zřetelně vidět.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle agentovné alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

390 thoughts on “Oni fakt začali u sebe

  1. Myslím, že tohle se nějak vymklo.
   Jákl vypadal, jako vcelku příčetný kus – i jako bývalý kaskadér přece moc dobře ví, co si v českém rybníčku dovolit lze a co už nelze.
   Co je ale velká záhada – kde vzal takové stovky miliónů a nakolik jsou s výsledkem investoři spokojeni?

   1. Peníze zahraniční a film udělán tak, aby se líbil sponzorům a (nevím, jak moc to jsou marné naděje) v zahraničí. Co na tom, že film stojí na vyliž?

  1. Takový optimistický článek,skoro bych řekl,že ve volbách nepropadne zase mega hlasů.Ještě 2 roky a pak buď končíme,nebo začneme znovu,ale s kým.Šmarda se nějak paktuje s fízlem Šlachtou,jestli prolezou do žvanírny,tak to 5hnusu pojistí.Ze Socdem mě akorát pozitivně překvapil mladý Stropnický,tomu jde život a práce na venkově k duhu.Jinak místo Elišky a Damiána by mohli natočit Markéta a Vystrčil,to by mělo lepší sledovanost.Akorát musím libtardum uznat to jejich nadšení pro zdražení,pro nerůst ničeho,nárůst všeho,pro nuteliéra,derniéra signála atd.To sou tupci.

   1. Oni si totiž ten nerůst musejí pochvalovat a propagovat jej.
    Růst absolutně zazdili, protože nemají chytré lidi a volné peníze na růst, naházeli do černé díry zvané Ukrajina.
    Vychází mi z toho, že nerůst je to jediné, co umějí a proto to má takovou tlačenku.
    Zajímavé na tom celém je, že takový Jiří Strach si umí vybrat tým, který opravdu umí. Ti lidé evidentně ještě existují, jen nepracují pro stát, nebo velké giganty. Pracují na sebe a zřejmě je to tak lepší – nemusí se s gigantem a se státem dělit o své knowhow, které je ve filmové branži obzvláště ceněno.

    Nedávno jsem četl rozhovor s člověkem, který vlastní „malou firmu“ se třemi lidmi, dodávající filmovým štábům kompletní službu – od velmi tiché výroby elektřiny, po její distribuci, zajišťuje kompletní zakabelování, zamaskování, komunikaci celého štábu a má i vlastní velký světelný park renomované firmy (Arri).
    Začínal s tím víceméně z nouze, asi před 15 lety a s obrovskou půjčkou, kterou za rok a půl splatil. Obrovské částky například ušetřil tím, že nenakupoval zbytečně předraženou kabeláž ala Titanex, jako mají jiné party, ale celou si ji sám vyrobil. Ze stále kvalitních, ale mnohem levnějších produktů Kabla a spojovacích prvků ze SEZ.
    A právě tenhle člověk teď dělá velké akce převážně pro režiséry typu Stracha a Renče, kterým je úplně jedno, z čeho pochází elektrika pro světla, je-li na place ticho, nebo jak ekologická ty výroba je.
    Jiné, většinou dost namyšlené filmové štáby, produkující odpad či reklamu, vyžadují v riderech konkrétní značky zařízení, bez ohledu na to, čemu to má sloužit..
    Je mu pětašedesát, jeho tři kolegové od něj ledacos odkoukali, ale získávat prý další šikovné lidi je velice těžké, protože nikdo z těch mladých nechce doopravdy pracovat.

    1. Ono natočit dobrý film bylo u nás obtížné již předchozí dekády,kdy asi 5 jich snese nějaké měřítko z těch stovek zmatlaných.Ale v nynější době to musí být teprve kumšt,protože bojujeme proti stereotypům,společenským atavismům a čím víc bukvic ve filmu,tím více peněz.

     1. Meg Ryan před 30 lety by ten seriál zachránila, ale když zde obsadí za holku, do které se zamiluje princ, vyzobanou čtyřicítku po 2 dětech, tak co čekáte. Úspěch Hollywoodu byl založen na hvězdách a ne na obsazování ojetin.

    2. Ha,ha,ha , klaun uz ani tohle nemuze ..

     Zalozil si firmu s pujckou s tim , protoze vedel predem , ze dostane zakazky.
     Dostal takovou pujcku vod banky jenom na ksicht .
     Hele neznate mne , v zivote ste mne nevideli ,ale navalte pujcku v milionech.
     At mam na tichou elektrinu!!! , vo ktery jiny slepy idioti , nevedi..Ha a ha…
     Utraceji za hlucnou elektriny a potom musi ve studiich zaplatit playbacks.
     /Dodatecny namlouvani dialogu atd./.
     Ty jiny nejsou tak schopny , totiz nesmeji bejt …To je ten kapitalismus..
     Nikdo nechce pracovat.. To je dulezity , kricet . Aby musel bejt uprchlik..
     Zbytecnou kabelaz odstranil a ve trech delnikach si vyrobil novou.
     A kde? A stran ty kabelaze , musel bejt ,vynalezce revoluce tichy elektriny ,
     expert a svetovej unikat ..
     A do ty doby vsichni nataceli v udesnym ramusu..Rachotici elektriny.
     Proc ze sebe musi tyhle delat blbce ja nevim, nerozumej nicemu..

     1. Ale ve jinych zemich sou milionari takovy , casto nesnazivy .
      Nemaji zajem , casto sou liny , nechteji vic ,ale pride kamarad
      a pozada hele udelej pro mne tohle ,
      vetsinou de vo vymenu , pomoh sem ti predtim ,pomoz ted mne
      a potom maji spolehlivyho odberatele, toho kamarada a ten neda jeho zakazky, tem levnejsim napr.
      Podnikaji ,pucujou si bez rizika ,
      na zvyseni vyroby, stroje a zaplaceni delniku..

   2. Pro michal, 2 prosince, 2023 (10:36)

    Šmarda se Šlachtou do žvanírny, bohužel, asi prolezou. Proto se taky začali spolu paktovat. Panu čistému „potírajícímu“ zločiny, korupci a vůbec všechny nekalé praktiky jako takové, zákulisní sponzorství Socdemáků nevadí. Protože korýtko.

    1. Pan čistý je zřejmě taky pěkný hajzl.
     Z titulu své bývalé funkce, ale i osobních známostí, musí vědět na tolik významných lidí tolik velké špíny, že tuhle zatracenou vládu může klidně položit během 24h, jako tu Nečasovu.
     Ale neudělá to, protože penízky na důchod.
     Je to podle mě óbrpitomec – kdyby totiž zůstal na tom fleku, kde původně byl, dál sbíral informace a kompro, tak se do politiky mohl dostat mnohem snadněji, než po tom svém prásknutí dveřma u fízlů.

   3. „Ze Socdem mě akorát pozitivně překvapil mladý Stropnický…“

    Matěj Stropnický nemá se Socdem nic společného.
    Je schopný konzervativní levičák, měl by založit svou stranu.

   4. Z levičáka nic dobrého nevzejde, právě Stropnický jr. mě o tom nedávno přesvědčil. Esencí levičáctví je patrně neodalatelné nutkání rozdávat z cizího.

    Matěj Stropnický nedávno měl velký rozhovor (asi v PL, nic jiného nečtu, takže jsem to musel vidět právě tam), a velmi široce rozebíral otázku, jak zkonsolidovat státní rozpočet. Jak? No samozřejmě dát do pořádku příjmovou stránku rozpočtu, tedy výběr daní (detaily vynechám).

    Celou dobu jsem čekal, jestli přijde i na výdajovou stránku rozpočtu, ale to jsem se těšil marně. – Jinými slovy: nevadí, že ze sudu crčí ze všech stran a dno je děravé jak řešeto; hlavně pořádně dolévat vrchem. Základní otázka tedy zní: kolik vody je třeba dolít do děravé nádoby, abychom ji naplnili až po vrch?

    Bezprostředně je samozřejmě vždycky lepší konzervativní levičák než ultra-hyper-radikální zelený LGBTXYZ-grýndýl-gretén.
    Vždycky je lepší loudat se do prdele velikou oklikou než svištět tam zkratkou a s warpovým pohonem.
    Cíl je v obou případech týž, ale v tom prvním případě kdesi v dálce bliká světélko naděje na zmoudření.

    1. „Jinými slovy: nevadí, že ze sudu crčí ze všech stran a dno je děravé jak řešeto; hlavně pořádně dolévat vrchem. Základní otázka tedy zní: kolik vody je třeba dolít do děravé nádoby, abychom ji naplnili až po vrch?“

     Není právě tohle spíš popis politiky dnešní naší/jejich pětidemoliční vlády?

    2. Opravdu jste si jistý, že je to u Stropnického levičáctvím ? Nejsou to třeba spíše geny jako že je magor ? Že vždy byl jen to občas maskoval ? Je on vůbec opravdu levičák ?

     Podle mého jsou různí levičáci i pravičáci. Špatní i dobří, idioti a rozumní na obou stranách.

     1. Můžete mít pravdu. To bychom museli vést debatu o vymezení pojmů levicovost a pravicovost.
      Nevím, jestli bychom (nejen my dva, myslím širší kolektiv) dospěli ke shodě…

      1. U nas plati a vzdycky platil jeden zakon. Koho znas, to ses.
       Znamosti . Co chces bejt ,to budes ,ale musis nejdriv mit znamosti.
       Clenem strany , jo ale nejlepsi je , kdyz znas nekoho…
       To nikdo nezrusi ,vod staryho Rakouska..
       Na ty co musej vsecko vodrit a skoro zadarmo to neplati, tech je dost.

    1. Postaru řečeno, scénář asi psal premiant z pomocné školy a natáčeno to bylo lepším mobilem ve dvou kamrlících, mezi záběry přestavovaných.
     Dal jsem druhý a třetí díl – ten třetí už jenom ze zvědavosti, jestli se něco nestane, nebo zda někoho z té televize nevyrazí.
     Nestalo a nevyrazili, takže dneska už je jen směšné, kolik peněz lze utratit za naprostý nesmysl.
     Variant, proč to vzniklo, je ale mnoho. Končí to někde u úvah, zda to nefinancoval Hamás.
     Jen se trochu bojím, aby to po vzoru románu 1984, někdo nevzal jako návod, ne jako varování..

  1. Broučku, neskrývej to Í v tvém Á. Tvůj celkový projev zní vždy: ÍÁ! ÍÁ! ÍÁ! A to je taky jeho celková výpovědní hodnota.

  2. Pozor. Upozorneni. Zvlastni oznameni.
   Minuta ticha se bude drzet , za vsechny idioty a za vsechny levice a
   pravice, blbce. Pridou a skodi na stejno./Abi nebili uz nikdy zvoleni/.
   Najednou. Ale , nevi se kdy. Konec hlaseni.

  1. Díky, skvělé. Já jsem přemýšlel tam jet poslouchat, tak jsem moc rád, že to slyším, podle mého velmi přínosné.

  1. holt ono něco napsat nebo něco napsat správně česky není jedno a totéž, že?
   ale určitě je pyšný na svůj výtvor i na svou nedovzdělanost.

 1. Opět mi to nedá: „Veřejný prostor je plný návrhů řešení, která jsou stále odvážnější a je o nich stále víc slyšet.“

  Prosím alespoň za jedno jedininké řešeníčko a nemusí být až tak odvážné.

  Že by bylo odvážné řešení více oslavných prázdných slov?

   1. To se nám tu zase slétlo hejno blbů, jmenovitě Anonym a Aleš, viďte, broučci. Chcete slyšet hodně radikální řešení? Připojení k BRICS, zlatíčka. A věřte, jednou na to dojde. Stejně jako začalo nynější přilézání k Číně, ještě nedávno zcela nemyslitelné, byť zatím evidentně realizované přes nastrčené agenty školené CIA a MI6.

    1. Prosazuje Vidlák připojení k BRICS? Myslím, že to je naše jediná naděje, jak přežít.
     Pokud jde o osobní útoky, nemáte si s libtardy co vyčítat. Kdo má jiný názor než vy, je blb.

     1. Nejde o názor, věšák s Anonymem, pokud to jsou opravdu dvě individuum a ne jen jedno, nepresentují názor, ale jen provokují.

      1. A právě proto se divím, že jim tady někteří pořád odpovídají ( a jiným nebo „jiným“ anonymům, případně tomu idiotovi scallopovi).

      2. Chcete mi snad říct, že Vidlák může prát naprosté hovadiny a upozornění na ně je provokace?
       Jo jó, s vámi tak mít dvojdomek. Po hlavě bych vás midlil hlava nehlava. A to tak, že minimálně obden do pochopení toho, že psát hovadiny se nemá, ani pro ty nejlepší úmysly.

     2. Voni si mozna Ales myslej jiny , ze vo pripojeni nejakech zebraku , havlo funebraku ,ktery se totalne vozebraceji na
      zbytecnou vobranu Tajwanu , nestoji.
      Ze necekaji v pozoru a nestoji nastoupeny ,vitat kazdyho.
      Venezuela ,Sarabie treba, to je jina..
      Sou ty Brics a sou jiny..
      Kde vsude maji ty Reservni banky ,vedeny vyvolencema,
      na ty pozor..

 2. Vidlák zmíněn konečně v Právu!
  Sice jako „dezinformátor“ v článku Apoleny Rychlíkové, nazváno „Odbory si hodily Vidláka do zad“, ale ledy se hnuly. Věřím, že to na toho předsedu vlády dotáhne.

  1. Az bude Vidlak premierem, tak vytahnu placku co jsem nosil v mladi. Jsou na ni pismena OF. Tehda to znamenalo : Očekávám Funkci. 😀

  1. I nerosty musely z něčeho narůst.
   Třeba krystalizací z hydrotermálních žil, nebo z chladnoucí lávy, případně usazením na dnu pravěkých moří nebo bažin.
   I když u české vlády nechápu, z čeho narostli. Možná z prachů cizích mocností. Ale pak by to nebyl nerůst, ale vlastizrada.

 3. To chválení se, jak alternativa roste je stejné, jako když se Fialenko chválí, jak se jeho vládě daří. Wishful thinking u Fialy i u Vidláka. Navíc tohle už je několikátý článek s prakticky stejným obsahem. Je lepší mlčet, když zrovna nemám co říct. Třeba psát blogy obden, než se opakovat.

  1. Takže někdo, kdo ví houby o skutečném dění na alternativě, nemá přehled o všech alternativních webech, jejich čtenosti a sledovanosti, netuší, kolik lidí přibylo za poslední týdny až měsíce na nejrůznějších akcích, neví, jak se mění nálada a řeči mezi lidmi, se takhle v sobotu po ránu probere z opičky, sedne k internetu a jme se dumat o té alternativě, věště přitom své hlubokomyslné úvahy z kávové sedliny.

 4. Časopis TO :
  Do supermarketu, kde pracuji přivezli 5 ks výtisku, za týden se horko těžko prodaly, přičemž já jsem jeden výtisk koupil.
  Jsem dlouholetý čtenář Šifry, které vydává a celé píše Milan Vidlák.
  Šifra si udržuje vysokou úroveň, TO mne obsahově velmi zklamalo.
  Je fakt, že to bylo první číslo, třeba úroveň půjde nahoru, ale když srovnám s Šifrou, tak velmi slabý čajíček

  1. Koupil jsem si To taky, kvůli rozhovoru s panem režisérem Jiřím Strachem, protože ho mám rád.
   Nová tištěná periodika to mají těžké.
   69,-Kč sice není moc, ale v konkurenci internetu je malý zázrak, že něco takového, dal Stoniš vůbec dohromady.

 5. Čím déle je Petr Fiala u moci, tím více se znemožní. A každý týden získá novou přezdívku. Trend pádu jeho vlády je nezadržitelný, což si on a jeho parta moc dobře uvědomují, proto se tolik lísají v zahraničí. Doufají, že je pak čeká nějaké zaopatření v Bruselu či nadnárodních organizací. Vlastně mezi nimi probíhá lítý boj o největšího análního řiťolezce. Bylo by to úsměvné, kdyby nešlo o naše životy.

 6. Sněží.
  Tělo v lůžku leží
  dřevo v Morsu praská
  a zima, má láska
  může býti kratší;
  jaro už mám radši.

  1. To je krásné, Ládiku!!!, jste fakt velký básník.

   Když začne venku sněžit, tak mám vždycky pocit, že nastane ticho, jako by ty vložky pohltily zvuky.
   A také se mi vybaví verš odněkud z dávna.. „a vozka pohání potah po pláni“.

    1. 🙂
     Vločky se snášejí na zem
     Země se snášívá s mrazem
     Pod lampou bílo je tiché
     Tichnou též myšlenky liché

     A já na lůžku válím
     Myšlenkou kamsi se vzdálím
     Skotačím s múzami trošku
     Přidávám kulturní vložku

     1. Tož také krásná básnička. Vidlák musí být hrd, že tu má básnickou líheň (třeba i Alef básní dobře..).
      Mě občas také přepadají básničky, ale je to skoro pravidelně v 5 ráno. Tak musím vstát a zapsat si to, no a když už vstanu, tak pak jdu do ledničky a něco tam vytáhnu na mlsání.

    2. Hezký na co ta umělaá inteligence myslí, když opravuje text Njn musí se to hlídat, a kdyýž se neuhlídá, jsou to zajímavé výplody.
     Ta čeština je holt těžká i na ni

     1. Televizní buchetník hlásí už od rána, že sněhu je dost i u muzea. Jaký je stav vložek, ale zatím tutlají. Možná ještě nedošli, nebo naopak došli.

       1. Tohle až přijde, tak to budu pozorně sledovat.
        Ženský, dotlačený do kouta, umějí udělat takový fičák, že chlapi do těch koutů naopak zalézají, aby taky nějakou neschytali. 😀
        Naposled jsem to zažil ještě v Tesle, když se ve vzácné jednotě vzbouřily baby ze skladů a kancelářský. To vám byl rachot, že jindy drsný šéf podnikové stranické buňky, si radši vzal volno – a šéfodborář nebyl k nalezení.
        Báli jsme se do skladů, jak byly nasraný a rozjetý..Myslím tehdy šlo o nějaké čtvrtletní prémie, nebo něco takového – úřednický to měli, my z úkolu a terénu ne.

        1. Jo, máme v genech boj, abychom ochránily mláďata. Většina z nás. Bohužel jsem při své práci potkala i takové, které ne. No a někdy holt nejde jen o mláďata, nebo jen zprostředkovaně.

    3. Vysvetlete Maneca , jak ten vozka pohani ten potah.
     Neni to spis konik , kterej ten po tah tahne??
     Mam takovy podezreni ,ze vo vomameni lacinym basnikem, kterej silhal jinam ,
     mozna z chlastu a zadny potahy a vosky v zivote nevidel.

  2. Respekt k cyklům, praskání dřeva…proč kratší? Vychutnávat je lepší. Dlouhou zimu. V lůžku těla i vědomí.

  1. Jura: To jste mily, ze jste si vzpomnel. 🙂 Je tuná nejak moc vysoke politiky. A my zenske jsme se prestaly ozyvat…

   Co bych mela hodit do placu?

 7. Při sledování zeleného cvokatění se člověk neubrání hledání nějakého toho skutečného účelu a skrytého hybatele, prostě proto, že analytická mysl je zvyklá tímto způsobem logicky uvažovat. Jenže nejpravděpodobnější je, že žádný takový hybatel ani skrytý účel není: prostě jim straší ve věži.

  Anglosasové, tedy Němci a Angličané, měli v novodobých dějinách mnoho až psychotických národních epizod, od náboženského šílení přes několik chiliastických vln, po různé puritány a přísné sekty. Několik staletí také periodicky propukaly čarodějnické procesy. Koncem 19. století se vyžívali v Malthusiánství, pak byla v módě eugenika a biofarmy , také vegetariánství je z té doby. V moderní době začali s těmi Římskými kluby, ropným zlomem a dalšími hovadinami, až se dopracovali ke globálnímu oteplování klimatické změně.

  Za vymítání ďábla a upalování čarodějnic by je dnes zavřeli do blázince, ale to samé je kupodivu nepotká, když adorují Grétu a zavádějí elektročuda, vypínají jaderné elektrárny a nahrazují energetiku slunečníky, větrníky a měsíčníky. Nikdo s tím nic neudělá: profesoři elektrotechniky mají menší slovo, než aktivistická banda zelených magorů, vedená učitelem tělocviku – což je ta banda bláznů, kteří původně prosadili v Německu Energiewende.

  Nikdo to za nějakým strašným účelem neřídí, vzniká to samo: protože jim jeblo. Není za tím žádný plán depopulace nebo „zlaté miliardy“, to jsou jenom bláboly; je to přesně to, na co to vypadá – tedy skupinové šílenství. Likvidace ekonomiky je z tohoto ranku.

  Občas se povede nějakého toho „zeleného Ježíše“ odstranit, jako třeba autoři South Parku sejmuli Al Gora s jeho spiskem „Nepříjemná pravda“, když z něj v animáku udělali hrdinu lidstva, který zabil nebezpečnou příšeru lidoprasomedvěda: kdekoliv pak tento idiot vylezl na pódium, lidé mu výsměšně děkovali za likvidaci „manbearpiga“, což mu zabránilo dále vystupovat.

  Nebude trvat dlouho, a spolu s dalšími událostmi – třeba katastrofou v Ruině – se přihlásí o slovo ekonomika a celou tuto zločineckou a šílenou svoloč vymete od vesel. Stačí prostě počkat, protože nic moc jiného se s tím dělat nedá. Realita se okecat nedá… nové politické strany, nová média místo žump, nová rozvojová politika místo neřízeného úpadku – se brzy objeví. Kyvadlo je vyšinuté do krajní polohy… a to dlouho nevydrží.

  Příjemné gaučování…

  1. Hm, tak mě (nevím proč) napadá, že Páni řidiči se podrobují psychotestům, ale co naše věrchuška/naši zaměstnanci?

    1. Je dobré taky připomenout, že Khárl byl v roce 2009 do funkce ministra zahraničních věcí jmenován Stranou zelených! Zelenými fanatiky!

  2. Už kdysi jsem si všiml, že Západ je mnohem více iracionální, než jsem byl zvyklý z ČSSR/ČR. Je to vidět v mnoha „maličkostech“, například na Západě vždy jelo hlavně fantasy, u nás vědečtější sci-fi. Dospělí nebo skoro dospělí tam hrají „Dungeon a Dragon“ a jiné pseudo-pohádkové hry na hrdiny nebo chodí do kina na fantasy či filmy o Superhrdinech. Obliba „Pána prstenů“ je tam fenomén – přitom ty knihy jsou dost mizerně napsané – Tolkien nebyl dobrý spisovatel – a vlastně jen vykrádají skutečné legendy, nic objevného to není.

   Nebo kolik toho nablábolí o „kritickém myšlení“ – přitom to je věc, se kterou se na Západě zrovna často nesetkáte. Samotný pojem je poměrně protismyslný – buď to myšlení je nebo není, adjektivum „kritické“ je poněkud navíc. Pro nekritické myšlení máme slovo „snění“.

   Anglosaská kultura prostě k těmto hovadinám inklinuje.

   1. Kdyz jsem se dostala do Ameriky, prvni program, na televizi, co jsem tu videla, byl Superman. Byli jsme u kolegu taty, meli dve decka v mem veku, a pysne mi ukazovali tento program. Ja jsem si myslela, co je to za primitivni kravinu?!? Hrablo jim? Ale oni to zrali.

    Tim nechci rict, ze sci-fi je nejaka slava. A Star Trek je taky pekna hovadina. Jediny dobry Star Trek, co jsem videla, byl soubor bloopers (kiksu). Nafilmovali, jak to uz ti herci nemohli vydrzet, a z tech blbin se rozchechtali…

   2. V mládí jsem ráda četla sci-fi a teď na stáří jsem se k tomu vrátila. Naposledy jsem přečetla knížku od bratrů Strugatských – Piknik u cesty. Paráda.

    Bude to asi znít divně, ale nikdy jsem neviděla ve fimu nebo nečetla Pána prstenů, prostě mě to nikdy nelákalo. Nevím, o co jde, jen se mi na obrázcích líbil ten Milášek (doufám, že to je z Pána prstenů).

     1. Škoda, že Vidlák nestihl udělat to kdysi avizované setkání místních návštěvníků. Mohl to být pěkný piknik někde u cesty 🙂

        1. Bratři Strugačtí, (ač ne bratři) jsou (pro mě osobně) skvělí. Ale stejně je v tom komunistická idea. Poslední věta té jinak skvělé knížky zní, pokud si vzpomínám: „Štěstí pro všechny a na každého ať se dostane!“

    1. Strugacké stojí za to číst. Všechno od nich. Já mám ráda třeba Kulhavý osud.

     Já bych od sebe sci-fi a fantasy tak úplně nerozlišovala. Podle mne jde o totéž, jen v jiných kabátech. To podstatné pro mne je, zda jsou psychologicky uvěřitelné, a postoj autora v nich vyjádřený. Strugačtí např. jsou bytostní humanisté.

     Na Tolkienovi mi vadí jeho pojetí ženských postav. Ve své většině, tedy ne všechny, jsou to postavy určené řečeno obrazně k vyšívání praporů se svými dívkami a ozdobné čekání na hrdinu, až se vrátí domů z bitev.

   3. Re: K42

    Podle mě nemáte pravdu v tom, že na Západě bylo vždycky populární jenom fantasy. Přinejmenším do poloviny minulého století to bylo naopak sci-fi. Zlom nastal až někdy po roce 1970. Ještě když jsem byl kluk, tak skoro každý znal knížky Julese Verna (i ti, kteří sci-fi nikdy nečetli), a to je přímý protiklad fantasy.
    Proč tomu bylo jinak na bývalých zemích SSSR a jeho satelitů, než na Západě? Protože základem ideologie komunismu je vědecko-technický pokrok, osvojování vesmíru etc. S pádem SSSR se situace změnila, a i tam mohly začít dominovat pohádky.
    Na rozdíl od Vás si nemyslím, že to bylo samovolné. Pohádky typu Pána prstenů (a ještě mnohem více ty sračky typu Avengers) přinášejí tu správnou náladu do společnosti, hlavně přibrždění a následné zastavení vědecko-technického pokroku. Knihy (a filmy) jako Duna navíc čím dál víc popularizují myšlenku kastovnictví, šlechty atd. Není to jenom tato jedna kniha. Když se podíváte na to, čemu se dnes říká sci-fi, tak to má hlavně tyto rysy:
    – apokalypsa
    – vesmírné nekonečné války, samozřejmě většinou války se Zlem
    – opěvování šlechtického systému
    Věda se v tom vyskytuje jenom docela výjimečně. Často ty vesmírné bitvy připomínají námořní bitvy 19 století.

    Proč by měl někomu vadit pokrok?
    To je jednoduché. Pokud by doopravdy zvítězil pokrok, postavení opravdu bohatých (dolarových bilionářů, o kterých časopis Forbes nikdy nepíše) by se mohlo zhoršit. Mnohem lepší je držet pokrok na uzdě s klíčovými výsledky jenom pro sebe, a pomocí zelené agendy a dalších nástrojů si udělat ze Zeměkoule hřiště pro vyvolené.
    Fantasy tzv. umění přináší debilitu do všech oblastí lidské činnosti. Hlupáci na nejvyšších politických postech. To je společnost, kterou je snadné ovládat. A přes dnešní optimistický Vidlákův článek si myslím, že se snaha o debilizaci společnosti bohužel daří na jedničku.
    Že je tomu jinak uvěřím, až se na mírové projekty budou vynakládat řádově větší prostředky, než na vývoj zbraní.
    Grýndýl sem nepatří, protože pokud je opravdu myšlen vážně a ne jako megapodvod, tak si skoro neumím přestavit debilněji řízený projekt.

    1. To je na delší povídání, ale zkusím to krátce.

     Pokrok, tj. racionální síly, samozřejmě vždy vadil vládnoucím vrstvám, protože to „míchá karty“ a ohrožuje jejich privilegované postavení. Bylo tomu tak v antice, v evropském středověku, i staré Číně – kde zákaz pokroku byl základem toho jejich dnes lživě opěvovaného „konfuciánství“ a důvodem stovek let naprosté stagnace – bylo to „porušení harmonie“ a řezaly se za to hlavy. S komunismem to má společného leda to, že marxisticko-leninská ideologie bojovala zcela správně proti tmářství a náboženství, ve jménu pokroku – ačkoliv se velice brzy zprofanovala na nové sekulární „náboženství“, se všemi těmi dogmaty a bolševickými svatými. V Evropě se racionalita prosadila a vedla k pokroku z mnoha důvodů, ale snaha vládnoucích vrstev to zastavit či zpomalit byla vždy – např. v Čechách stavěli v 18. a 19. století o překot kostely v každé díře, místo škol a továren jako tehdy v Anglii nebo Francii.

     Ale hlavní silou je iracionalita, sekulárně přetavená v moderní pseudo-náboženské směry, jako je ekologismus. Iracionalita coby součást lidské psychiky. V tom jsou Anglo-sasové na špičce, nejen kulturně a společensky, je to přímo v nich, jako v koze. Když jinak vzdělaní a vysoce inteligentní lidé akceptují zelené nesmysly, je to druh sekulární víry, proti které jsou racionální argumenty neúčinné a marné.

     Vědecké sci-fi bylo po světě všude, ale faktem je, že v Rusku a východním bloku se rozvíjelo více, hlavně směrem k humanistické podobě, nikoliv jako na Západě ve válečná témata, obvykle přepisující britsko-americkou námořní dominance „ze zlatého 19. století“ do jiných kulis. Západní autoři inklinovali – a takoví byli podporováni – ke kastovnickým tématům, psaní o budoucí aristokracii atd., příkladem není jenom Herbertova „Duna“, je toho plno. Rozlišení je celkem jednoduché: pokud v tom je šlechta a meče, nejde o sci-fi, ale o fantasy – kam spadá také zmíněná „Duna“ nebo „Star wars“ a plno dalšího.

     1. Re: k42

      Souhlasím.
      Pokrok vyhovuje (budoucím) mocenským vrstvám do té doby, než se dostanou nahoru. Když už tam jsou, mají snahu existující systém upevnit „na věčné časy“.

      Myslím si, že právě proto sledujeme snahu o pokrok (nebo aspoň o návrat ke klasickému kapitalismu, který byl svého času pokrokem oproti feudalismu) v Rusku a Číně.

      Čili pokud zvítězí, dá se čekat, že se zachovají podobně, jako v současné době západní elity, čili hlavní úsilí zaměří za zmrazení toho nového stavu.

      Bohužel.

     2. A proto je hlavním cílem a úkolem dneška likvidace školství a vzdělanosti. Blbcům se lépe vládne. A tento úkol se daří. Např. každý lékař se v anatomii učí, že biologicky jsou 2 pohlaví, muž a žena. A že logicky bude některé mužské nemoca léčit jinak, než nemoce ženské. ale když vyjde z ordinace, dozvídá se, že je cca dalších 70 pohlaví, leč blíže nespecifikovaných. Sice anatomické rozdíly žádné nejsou, ale pokud oprávněně vyjádří pochybnost o jejich existenci, je společensky zlikvidován jako kacíř. Jak že to zpíval ten Kryl? Nad mozkem poslušnost a nad rozumem víra!

      1. Oni to píší i na té Wiki, co odkazujete: koncem Song dynastie – po výbojích a sjednocení „10-ti království“ – a silném vědecko-technickém a společenském vývoji – se objevil „neo-konfucionismus“ (tj. přelhání učení Konfucia dle požadavků) a začaly sjednocené zkoušky na veřejné posty, čímž si vládnoucí vrstvy a jejich byrokracie „na věčnost“ zabezpečily prakticky dědičné postavení, jelikož přípravu ke zkouškám dostali jen jejich potomci a společenská třída. Bylo to typické pseudo-vzdělání v „tradičním učení“, naprostý dogmatismus, což utlouklo skutečné vzdělání. Ve skutečnosti tím začalo tak silné období stagnace, že se z toho Čína nedostala až do okupace evropskými expedičními armádami v 19. století.

       Ačkoliv v tom článku z Wiki se o tom samozřejmě nezmiňují a podávají to jako pokrok, výsledek byl katastrofální, na 8-9 století.

       1. A Mao Ce-Tung není „komoušská ikona“, uznává ho především kapitalistická Čína: protože zlomil tu tradiční stagnaci, která byla „zarostlá“ do celé společnosti. Sice dost brutálními metodami, ale to, že spálil a zničil celý ten čínský „historický odkaz“, je jeho nebetyčná zásluha – bez toho by moderní vzdělaná a bohatá, technologicky vyspělá Čína neměla šanci vzniknout.

        Jiná věc je, že dnešní čínská společnost si vylhává „moudrou historii“ a staví napodobeniny „starých čínských památek“ – třeba z betonu a umělé hmoty, adorují Konfucia atd. ale historická realita je poněkud jiná.

       2. A jinak, chápu, že jste „zásluhy Mao Ce-Tunga“ myslel ironicky, ale on a jeho vedení skutečně založili dnešní mohutný hospodářský vývoj Číny. Je to čínský národní superhrdina… nesmíte brát vážně amícké/Západní povídačky.

        Především Mao vypráskal z Číny Západní interventy, jejichž prodlouženou pazourou byli Japonci, kteří v Číně dělali neskutečná zvěrstva. Jen za období 1935-1945 se odhaduje počet obětí na 100 milionů. Japonci nebyli „troškaři“ – např. jen za pomoc Doolitlovým letcům z toho slavného náletu na Tokio zavraždili přes milion Číňanů.

        Po válce pak Mao a „komunisté“ – což byli reálně komouši asi jako Ho-či-min nebo Fidel Castro nebo Kimové v Severní Koreji – zvítězili nad dalším nepřítelem, a sice čínskými triádami, drogovým podsvětím, o které se – jaké překvapení – opíral „demokrat“ Čankajšek, jinak figurka USA/Západních interventů/imperialistů. Dále za Maa vybudovali školství, zdravotnictví, těžký průmysl, a postavili jaderné zbraně a balistické rakety, čímž znemožnili snahy o „demokratizaci Číny“…

        Skutečně, je milion důvodů, proč ho v USA/Západě nesnášejí. Holt „diktátor“, přesně jako Stalin, Putin, Fidel, Assad…

     1. Pohádka je specifická – proti fantasy – tím, že bývá archetypální (viz. C.G. Jung) a obsahuje mravní poselství. Což ve fantasy obvykle není…

      1. Já třeba poselství v Tolkienovi vidím. Je jenom trochu rozplizlé po všech těch knihách. Mám všechny, které u nás vyšly. Četl jsem je rád i když jsem se k nim už nevrátil. Občas ale nakouknu. Číst pohádky a SF, hlavně postkatastrofické, mi umožňuje udržet svoje emoce v přijatelné úrovni. Protože realita světa je hnusná.
       ===
       Ať se to jmenuje pohádka, fantasy nebo SF vždy je to antropocentrické. Zkuste napsat knihu o bytostech ze zcela jiné kultury/civilizace, třeba o inteligentních pavoucích nebo škeblích. Nebo robotech s AI. Pokud nebudou mít aspoň lidský způsob uvažování tak to nebude číst nikdo.

       Ta opice je prostě v nás vždy a napořád…

       1. Vždyť to píšu. musí být psychologicky uvěřitelné, nebo lépe řečeno pravdivé. Jinak to je slátanina, kterou kulisy ze středověku, z vesmíru, případně z 23. století (jak si ho představujou) prostě nezachrání.

   4. Ale sou zdeformovany ideologii nabozenstvi ,protestantismem.
    Neuveritelne kruty rezimy a vsichni museli zucastnit po staleti ,
    /i deti/ silenyho , bestialniho muceni a poprav..
    To dodnes dedi z tech dob..
    Potom i ten nejmensi urednicek , kapral v uniforme , byl respektovanej a plne duverovanej a co rekne, kazdej ukaznene poslechne bez mysleni. Dodnes.
    Jinak strasny tresty. I na udani.
    Nebo priblblej jindy urvanej , hitlerek.
    Uz sem vo tom psal. Neni nad vyhody , necist a kdyz tak presto nevedet..
    Zkurvena ideologie Vatikanu , revolucni reformy, nasledovany jako vzdy silenym terorem , provadeli lutherove , nemeckym dukladnym zdokonalovanim
    s pouzitim rozumu /iracionalni ideologie/, tedy dopodrobna totalne
    racionalnim a promyslenym stytemem, , kdy hruznej rezim prikazoval ,
    co maji delat doma a co nesmi , dale kolikrat mazat do kostela atd..
    Nacismus tedy nebyl nic jinyho , nez nejdrive poradnej na ne chaos ,
    na Lutherem Zvingli ,revolucnim terorem ukaznenyho germana a
    potom andel vytouzenyho poradku a uleva ..
    Slovanum tak proto bordel tak nevadi, jenom zasranym idiotum ,
    ktery nas musi srovnavat s germanem..
    Akorat lutherove povolili pucovani na urok a tezkou praci a obchodovanim zbohatnout..
    Buh /ten jejich/, zacal mit a naridil , vod ty doby moc rad penize a bohace. ..
    Akademicky hystorici taky , tak vo tom ani slova..
    Vostatnim zase Buh prikazal , aby tezce pracovali .

 8. Vidlák napsal: „Respekt se nedávno přestěhoval ze svých luxusních prostor kamsi na periferii …“

  Fakta? Respekt se přestěhoval z Karlína na Nové Město, ani ne 100 metrů od Václaváku.
  „Periferie“ jak vyšitá.

  A tak je to se vším.

  Vidlácké ovečky ovšem podobné nesrovnalosti nevnímají. Jen bečí o tom, jak jim Vidlák pěkně připravil pastvu…

  1. Ze srdce Respektu přeji takovou lukrativní adresu. A také doufám, že mají tolik přispívajících, aby na tak luxusní nájem měli. Možná časem vznikne doba, kdy se novináři sestěhují do nějakého satelitního městečka u Prahy a místo, aby dojížděli do Prahy, budou tvořit své články přímo z venkovské oblasti. A tím se stanou Vidláky, viz příklad Martina Stropnického, který se odstěhováním z Prahy na zámek dostal mezi jiné lidi s jinými problémy.

  2. Periferie může být také označení místa špinavého, zašlého, nevhodného k bydleni, apod. A Václavák s okolím je ve srovnání s jinými okrajovými částmi Prahy opravdu periferií.
   Vím o čem mluvím pracoval jsem v centru víc jak 20 let…

  3. Je otázkou – velikost a repre místa a objektu, samozřejmě nevím jak včil ale co pamatuji, tak v okolí Václaváku to byly většinou takové krcálky, ať obchody či jiné. A v porevoluční době když jsem tam byla naposledy, těch krcálků nějak přibylo. Tenkrát jsem dumala proč asi a došlo mi že je to jako u nás – výše nájmu. Tož kdo víé.-

 9. Kdyby se podarilo setkani s VeleKnezem, bylo by to urcite zajimave. Paklize by to vyjit nemelo, treba by stalo za to dat aspon rec s Petrem Macinkou, coby s jeho blizkym spolupracovnikem a clovekem, co ma tyhle euronesmysly fakt v maliku… a vubec, taky je to jihomoravak, nemate to k sobe az tak daleko. Vyrecni jste oba az a pudu, safra, z takovyho setkani by sel udelat i echt dezolatskej* stream se solidnim zabavnym potencialem 🙂

  A pokud ani to ne, tak aspon s kymkoliv z IVK. At si levicova cast zdejsiho publika frfla jako na „tuneldedkovy kamarady“ a kde co, ale treba panove Weigl a Jakl, to jsou lide, nad jejichz myslenkama se stoji za to zamyslet. Clovek nemusi souhlasit se vsim, ale rozhodne to neni mlaceni prazdne slamy, jako spise nejaka zdrava mira skepticismu.

  * dezolatskej za to, ze Macinka dostal v XTV krasnou sosku „dezolat roku“ 🙂

 10. Proč naše liberální vláda nemá člena tmavé pleti? Feri měl šanci, ale přepískl to s násilím. Černochová nestačí, to je podvod na voliče. Dredař je sice tmavší, ale to má z fetu.

  1. Proč to říkáte. Na co to je.
   Gdyž něco říkáš, myslíš tak ? Nebo nemluvíš pravdu ze zábavy?
   Napiš pod sebou deset životních potřeb keré budeš volit do skonání světa a i tvoji potomci.
   S tebou se shodne pravděpodobně 90% lidí, co mají napsaný v občance že sou jako češi.

   A životní potřeby sou základem společnosti.

   Fšechny zákony keré tady sou by byly v rozporu se základními potřeba-my.
   Fšichni politici by okamžitě vypadali jako banda lupičů co ukradla fšechno.
   Veškeré závazky harpagondechucké federace by každej chápal jako útok na naše životy.

   Máš to za pár a nic lepšího z vás nevypadne.

  2. Vy moc pospícháte. To jsou věci, které potřebují čas, aby uzrály.
   Zatím nemáme politika s černou kůží, ale politiků s černou duší i pověstí máme nadbytek.

  3. No že přepískl, holt se nehodil do party. Já do dneška nechápu, co že si ty děvenky podle paní soudkyně vlastně myslely, když s ním šly na pokoj, že tam budou hrát „člověčře nezlob se“ či co. Ony některé ty naše „děvenky“ . Pamatuji ten rozruch v jisté části omladiny, když se v Brně/a tuším v Třebíči objevili první tmaví kubánci… jejda.

 11. A přiložím si taky polínko, třeba ho to rozpálí:

  V Křížovka

  Hledám slovo do křížovky,
  prý zrádce na pět,
  vždyť jsou jich stovky
  a noví lezou denně na svět
  jak žížaly v dešti,
  a po půl hodince bezmála
  usmálo se na mne štěstí,
  tím zrádcem vyšel Fiala.

 12. Pokud je pravda, že hromada lidí místo práce a dělání hodnot natáčí nově podcasty a sní o vstupu do velké politiky, není divu, že české HDP tak skomírá. Slovy klasika, za nás se proti chudobě bojovalo prací, dnes je zjevně moderní demonstrovat nebo psát na internetu.
  Ach jo.

  1. Úplně ve stejném duchu žvanili komunisti v posledních záchvěvech minulého režimu. Jde ti to dobře, soudruhu. Ach jo.

  2. Maglajz ,neprehlednej a nesouvislej ,clanku a prispevku. Je to samozrejme
   vo jinejch ,ktery nic neumi a vsecko delaji spatne , ze sou blystivy nuttelly,
   tak proto si zaslouzi…
   Neco daleko lepsiho ,konkretniho v mym prispevku , hned smazou..
   V clanku se nelibi vsecko , ale neuvede autor co. Totez v prispevcich. Nic.
   To se opakuje .
   A tak chteji vest nespokojenci z kanclu, ostatni..Sami ovsem netusi kam.
   Elektrina za dve kacky. To ani neni demagogicky smesny.Kam s tim chteji dospet.
   Jde o snahu pridat vackovym a prave zapadnim ,ktery na nas pribehly a okupovaly korporacim, jeste vetsi zisky..
   A jeste se snazi ,chteji a posmivaji vlade..
   Kde jde o vazne veci na rozvrat naroda.
   Tim ze porad blysti jiny ,pomahaji zakryvat skutecnost.
   Ale zadnej povsim, ze Scholtz je imbecilni svejk a ze nemeckej president cekal ve dverich statniho letadla na statni navsteve v Qataru ,dlouho ,pres pul hodiny ,
   nez nekdo prisel toho blba uvitat.
   Soucast planu na konec EU. Ktery by nespokojenci porad a zbytecne svrhavali.
   Taktika ,ty co mluvi a pisou sou plni hrubosti ,bouchaji estickami do stolu ,porazeji podobne vladu ,ale jen ve fanatsii informatoru opozice , navadeji ,
   aby za ne jiny neco udelali a hrozby co bude , taky maji ty jiny, nejak naladit podobne.
   Predstirani a zle taskarice jsou vsude na obou stranach a bez konce.

   1. Pawe(pro mě Pavlíku), zkuste si to to někdy po sobě přečíst, )jinak u většiny kolečko)…
    P.S.: Když vydáváte energii, ať j e to k něčemu …

      1. Sam sem taky nekdy nastvanej , az potom/dyz se to nezdari/
       , diky za dulezitej pro mne povsim, jde o vypraveni , trochu,
       “ jednim dechem“, bezprostredni, trochu zamysleni
       a trochu snaha podporit
       spekulacniho zamysleni co je za tim a dal,
       a este trochu lehkyho pocteni …S presnejma konkretnima vyrazama,
       a s prikladama , coz se potom prodlouzi v textu..
       Treba priklad jak Nemecko /a EU cela/, fofrem,kleslo tak daleko,
       ze mini qatar si dovoluje..
       Nekdy se to najde ctenim podruhy../Sem na tom stejne , na poprve svuj text nekdy nechapu/.
       Za tim je este zurivost , ze mne barbarsky smazli. So long.
       Pavel Prucha.

 13. Jsme v situaci alkoholika a nejen náš stát.
  Buď krutá léčba, nebo smrt.
  Pan Vidlák a mnoho dalších navrhuje léčbu, ale systém pořad dostává větší dávky alkoholu.

 14. Je inflace, čili kradou úspory , měl byste požadovat příspěvky za 1000,- 3000,- 5000,-

  A hlavně ať přidají učitelům, hasičům, ouřadům a tak dále a tak dále, jó doktorům a funebrákům.
  A hlavně ať si vláda zase přidá. Furt nemají stejnej plat jako Sóroš, takže na tom makaj.

  Na potřeby lidí se klidně můžete vykakat, ti sou stejně vymletý.
  Budou dělat co jim řeknou. Budou sepisovat to co se nestalo a hádat se o to, co si vymysleli jejich představení. A budou se hádat gdo má pravdu. Budou to dělat tak dlouho dokud vám neseberou práva na internetovej prostor.

 15. Fiallah je na dalším výletě, teď klimatickém v Emirátech. 70 000 účastníků. V roce 2050 budeme mít 50% el energie z jádra. O zbytku pomlčel. Že by uhlí?

    1. V muslimské zemi by nemusel být tak úplně pochopen. Popřáli by mu šťastný let, ale ne letadlem a ne horizontálně.

 16. „Škarohlídů, kteří vědí, že nic nejde, protože všechno řídí henti loutkovodiči z Aspenu a od Rotschildů, těch v poslední době spíš ubývá než přibývá“ … ano, ale …
  Není to zas tak dlouho, co měl P. Hampl přednášku ve Zlíně. Mám to kousek, tak jsem si řekl, Davide, zajedeš na čumendu … a tak tam jsem a poslouchal. Nejvíce mě zajímaly případné dotazy posluchačů. A padl tam mj. jeden nějaký takový dotaz: zda by nebylo dobré se zaměřit a zjistit, kdo to tady vlastně fakticky řídí. P.H. spolknul ironické poznámky o tajných setkáních v temných sklepech a celkem logicky odpověděl, že zjištění, že to tady např. řídí nějaký neznámý klon Soroše je nám aktuálně celkem k ničemu. Chlap se s odpovědí spokojil a tím dotaz skončil. Když jsme potom spolu vyhodnocovali, jaký to mělo průběh, tak mu říkám … hele připrav se, že dříve nebo později obdobný dotaz někdo položí znova, Ty opět odpovíš, že ta informace nám v daném okamžiku moc nepomůže, ale bude následovat upozornění, že se mýlíš. Dotyčný bude souhlasit, že nám aktuálně a okamžitě sice nepomůže, ale když bude známo, kdo to fakticky řídí, tak se můžeme podívat na jeho historii, na jeho zvyky, na jeho způsoby uvažování a rozhodování v minulosti a na této analýze pak PŘEDVÍDAT jeho budoucí kroky a rozhodování … což určitě není na škodu.
  Proč to píši – nezavrhoval bych ani nejbláznivější teorie na toto téma, naopak bych je podroboval testování, kolik na tom může být pravdy, protože pokud identifikujete skutečné vedení, pak se je možné podívat do historie, jak se chovali a předvídat … připravit se a nebýt zaskočen.

   1. Jamalalicha, i paprťála, chánua, chánua, e chánua, e chánu, džalala, džalala-a, a paprťála… patláma, patláma, patláma a žbrluch!

    1. Berk: žbrlucha by nekdo mel zapracovat do noveho prekladu Žvahlavu
     🙂

     Treba takto:

     Peklilo, a kluzní slizevci
     v dloubaží vrtmo krtili.
     Cuchtouši byli přepetcí
     a kvikve skřeptily.

     „Žvahlava se, synku, střez!
     Má zuby drásné, spárný dráp!
     Brkavce boj se! Strachotřes
     budívá žbrluch, totě běs !“

  1. Poucovatel ale ma tu akademii.
   Proc zacpavaji milionama poucek.
   Protoze staci jedna informace, nebo dve a klicovy a potom prostor
   v hlave je seradit, az do konkretniho vysvetleni .
   To ma ale otrok zakazany. Aby se celej zivot nezmenil , ani nemoh
   a opakoval porad dokola. Nezalezi na tom, co se dovi, to nema zadnej vliv.
   To je pro ne opravdu dulezity a vyplaci se.
   Pracuje se demagogii ,co se masam zalibi. Skutecnost a pravda masy nudi ,
   vynucuji si vzdy vod medii a politiku cokoliv na uspokojeni a vyplneni toho,
   na cem sou zavisly. Skrze to jsou ovladani..
   Hraji s masami jako Paganini na houslicky.
   A ty se ozvenou ozyvaji, reaguji , jak mocnej Paganini ,nebo Marx, chce..
   Kde je opravdovej zaklad k dnesku , krici misto toho jednotlivosti , vo nasledcich.
   Ktery vidi kazdej a kazdej vomila vod kazdyho..Pejzy,blaboly a maglajzy.

   Takze informace o 47 ,hlasovani v Osn , na okupaci, Str.vych.
   Odemknuti a otevreni dveri hlavnim klicem /hlasovanim a rozhodnutim/,
   potrebne do konfliktu a valek.
   Jinymi slovy.
   Usa precpany se topili v bohatstvi, z dalsi valky a ovladnuty bohacema ,
   ostatni narody prave z ty samy valky zbidacely a podplaceny , aby hlasovali pro.
   Okrsky v tehdejsi Palestine vsude obsahovaly velkou vetsinu populace palestincu,
   ale vetsiny pozemku , dostali uprchlici. Vod tehdy i na zapade k dnesku.
   Stalin a vych.blok se mohli strhat, aby taky hlasovali pro zapadni plany ,
   jak podporovali rozhodnuti , Osn z New Yorku
   A my sme dodali spousty zbrani ,materialu a penez a vycvicovali na valku ,
   velke jednotky..
   Blbej Stalin si myslel ,mozna to jen zkousel , ze pujdou s nim, se zbidacelym SSSR a Vych.blokem…Ale z jeho to nebylo, vydrel to z nas…
   Jako ted do ukra. Plany a zaklady na valky jejich dalsi pokracovani ,
   aspon mensi i po valce.
   Napadeni treba Egypta. Zastaveny usakem ,pac v tom nemel zisky.
   Za ucelem ziskani sympatii na moment , za ucelem ovladnuti cele ropou bohate oblasti .
   Z toho mel nejvic..
   Rockefeller , mega nejbohatsi taky z valek , tenkrat , dodal budovu a penize na zalozeni ,Osn.

   Misto toho dostanete vyse uvedene nezavrhovani, tech nejblaznivejsich teorii..
   Po precteni ,prispevku a nebo clanku , ste zase tam , kde ste byli, pred prectenim.
   A este se vam vsechny velmi zamlouvaji az do obdivu !! Neni divu, nejsou nudny.
   Jako napriklad doporucovanej popcorn..Vozvejkavanim ,taky dalsich zvejkacek ,
   doprovazeji celej zivot.

  2. Davide Dvořáku, nikdo to zde neřídí. Je to takový efekt sněhové koule puštěné ze svahu. Tam na vrcholu hory někdo vypustí sněhovou kouli jakožto ekvivalent k vypuštění nějakého nesmyslu z úst politika či poblázněné švédské školačky.
   Toho se vždy chytne nějaký politik, celebrita, youtuber či někdo jiný, kdo potřebuje být více vidět, aby získal hlasy, A v ten okamžik se na sněhovou kouli či myšlenku nabaluje další balast, až je z toho v údolí slušná lavina, která smete úplně všechno.
   U sněhových koulí se tomu dá zabránit jen na tom vrcholu. U politiků funguje pravidlo chytrých voličů, protože pokud má politik voliče chytré, nesmyslný nápad utnou hned v zárodku. Průšvih nastane ve chvíli, kdy má voliče blbé, vyhulené, zmagoření či jinak vymytým mozkem.
   Takových politiků máme mnoho a dnes a denně plácají nové kraviny. Bohužel mají dostatek eurosvazácky nadšených posluchačů, kteří chtějí měnit svět.
   Příčina je vždy stejná, stejně jako u všech útěků z města na venkov. Příliš organizovaná společnost sešněrovaná zákony a příliš mnoha pravidly, které ji dusí a dusí její rozvoj.
   Civilizace podobný stav už zažila v období pozdního Říma a posledních římských císařů. A císařských vyhlášek. Pak přišli barbaři a celý systém nahradili mnohem jednodušším, čímž všechny edikty skončily. My se nacházíme v tom stavu, jen procesy vývoje probíhají rychleji díky rychlejšímu toku informací. Proto se také daří zavádět všechny šílené nesmysly. A proto jsou také tak rychle odhalovány. A internet nevypnou, neboť především voliči pětikoalice a současní podporovatelé moci by to nepřežili. Dezoláti a vidláci by jen hlásali svá moudra na polích místo na internetu. Ale proroků volajících na poušti je také dostatek, takže kritický hlas lidu se již umlčet nepodaří.
   Trend poklesu a devastace společnosti je nastaven, a protože EU nemá schopnost sebereflexe a korekce chyb, je určena k zániku. Protože i sestupný trend jednou doběhne do hořkého konce. Více Evropy se jako řešení neosvědčilo. Přitom by stačilo tak málo, nechat Evropu přirozeně cestovat a obchodovat, a časem by se pomalu sloučila sama. To by ovšem ti největší Evropané nesměli chtít mít svou sochu vytesanou z mramoru jako Otcové zakladatelé. Tak pro ješitnost několika politiků náhodou ve funkcích, kdy mohou ovlivňovat život všech, skončí sen o mírové Evropě.

  3. Zpráva včera z tisku: Petr Pavel (tohoto času Božím dopuštěním prezident) přijal na hradě
   Alexandra Sorose. Tím nechci nic naznačit.

  1. To ale není jeho web, jen tam o něm píšou, a to neúplně hezky. Viz třeba:

   Soukromá firma Semantic Visions měla se státními úřady bojovat proti nepravdivým informacím a lživé propagandě v médiích a na internetu. Ve skutečnosti pomáhala otáčet veřejné mínění ve prospěch politicky smluvených kontraktů a nezákonných vládních opatření, která generovala miliardový byznys s respirátory, vakcínami, daty. Redakce inFakta má důkazy o tom, že se podnikatelé ze Semantic Visions podíleli na mediální manipulaci veřejnosti. Spolu s hlavní hygieničkou ČR, politickým vedením ministerstva zdravotnictví a veřejnoprávní Českou televizí. To vše v zájmu farmaceutických firem a reklamních agentur.

   Spíš to vypadá na dalšího zběha, tedy zběhyni, z mainstreamu k alternativě, něco jako Stoniš.

    1. Notičky asi ne … spíše bych to viděl na takové nostalgické zhodnocení, rozloučení a pár dobrých rad na závěr. Uvědomte si, že Sorošova úderka tady dosáhla maxima, mají splněno, pochod institucemi dokonán. Z jejich hlediska už odpadl důvod, proč mají masivně platit Cempery a spol. Už stačí jenom udržovací režim, což je značně levnější záležitost.

     1. Kvůli tomu bez asi necestoval půl světa. Z Maďarska Sorose vypakovali s celou jeho “Středoevropskou univerzitou”, chvíli se spekulovalo, že bude pokračovat v Praze a nyní je k tomu velmi příhodný moment. Mělo by to podporu všech ústavních institucí….

      Uvidíte, z toho nekouká nic dobrého.

      1. Problém je, že dlouhodobě mašírovat institucemi se dá jen za neustálého přísunu velkého balíku peněz. Skutečných fanatiků oddaných věci je mezi progresivisty daleko menší procento, než to při prvním pohledu na jejich mediální obraz vypadá. Takže i kdyby Soros přivezl notičky jaké chtěl, jestli zároveň nedodá i škváru, ono se to celkem rychle začne hroutit, protože vlády tolik při extrémně se horšící ekonomické situaci prostě nebudou schopny vyčlenit, i kdyby v nich byli jen ti fanatici.

       1. A jakou potřebu ze tvého písebného přesvědčení, má obyčejný čověk vysledovat? Co má volit.

        Řekni mi, prosím, co mám volit?

        Děkuji

        1. Sasine, volte především lepší skladbu vět. A pokud dotaz směřoval k volbám a koho volit, hoďte to SPD. Hlas nepropadne a při troše štěstí Okamura bude jazýčkem na vahách v každé možné vládní kombinaci.

          1. Sasine, myslím, že Vám přicházím na chuť … a brzy Vás asi začnu mít rád …

          2. Sasine,
           volte vždy své okamžité potřeby a na utažení opasku pro lepší zítřky se vykašlete.

         1. Každý by měl volit podobnou duši té své. Někoho stejné krevní skupiny, s kým takříkajíc souzní. Zde bych navrhoval Josefa Vyskoče.

       2. On je ale potřeba i přísun nových kádrů, progresivisté jsou obvykle dost “jednorázoví” a brzy se znemožní sami svou hloupostí a chováním. Takže ta Sorosova univerzita dává smysl.

        1. Což ale pořád vyžaduje trvalý přísun toho velkého balíku peněz. Příští měsíce a roky teprve ukáží, nakolik chce mladý Soros spíše sosat na své soukromé miliardářské potřeby, nebo rozdávat (potrefený podobným megalomanstvím jako jeho šáhlý fotřík).

         1. Z toho co Soros dostal , /rozdavaji si mezi sebou,
          at dou britove treba do hajzlu dejin , to nevadi ,
          najdou si jiny potom/, se musi delit..To jinak nejde..
          V mafii , byl takovej, co se nechtel delit , treba
          zaletovanej do sudu a hozenej do more.
          Na Sasinovi bych se vyskotacil, ale du na tubu, NHL
          a na twitr /zadnej svetr/.

       3. Velká potřeba by byla volit giga formaci vznikající SSSV tj Sjednocenou Sílu Soudržnosti Volicu..
        To,ale nejde ,protože přeci voliči nebudou volit sami sebe ,zvláště po totálním 34 letech selhání jejich tzv.#zastupiteů#,kteří si myslí ,že nam budou dále platit jen třetinové příjmy DONEKONEČNA.👹🤐🤠💇.
        Proto budou muset voliči bojovat a z pohodlných gauču betonove něco vymyslí a vláda pak uvidí v čele z KDU,kteří okrádají kostelní babičky,které je zvolily o penze aby neměli ani na svičky.
        Pak se přiblíží i okamžik,kdy vláda SATANISTU uvidí všechny svaté. . .
        Nezbývá tedy než volit jen takové zastupitele, kteří si dají do svých programu ,které selhávají už dlouhých 34 let dnes už legendarni návrh programu PNZ zájmu a potřeb, za který pane Sasine💥🔔🇨🇿 snad bojujeme společně jako zvířata.No ní ?

        Ona Anička káže pravdu,sjednocuje narod je dnes už národní buditelka ,prosazuje ideologii ANTINEOMARXISMU ,šťavnanaty program záchrany republiky PNZ před vládními Nemehly ,uznává VIZI Blahynka ,která jediná chce ,aby jsme postoupili z kategorie 3 padlých režimu na vyšší 4 kategorii bez režimu Asociální vlády a ,ktera vás pane S.brzy upálí neboť to jsou kapitalisti bez přivlastkú j a považuji všechny,kteří tě devastaci odporují jako KACIŘE a dobře bude hořet i i pan Vidlák a **bude po vtakach +++.

         1. Jiří máte pravdu,slovo Nemehla je slabé a zavádéjici,klidně zkuste navrhnout jiné slovo a já to respektují.
          Vzkazuje AzKSH..

       4. Vzhledem k současným příjmům / nic moc, jak to tak sleduji/ musí mladej taky myslet na zabezpečení nemalé rodiny v budoucnzu,

    1. Jeden dával rozkazy a druhý říkal: „Provedu!“ Hádejte, kdo byl kdo. 🙂 Nápověda, IQ 107 stačí na vydávání rozkazů jen v armádě.

     1. Doprdele, to i můj bývalý náčelník spojovací dílny, měl IQ i hodně vyšší!
      A byl to jenom „pošťák“, nadpraporčík, degradovaný z původního kapitána, který tam byl za trest.
      Zajímavý na tom bylo, že mu ponechali kompetence, příslušející jen vyšším důstojníkům, např. nastavování a manipulaci s kódovými tabulkami utajovačů, kontroly a výměny autodestrukčních náloží v nich apod.
      Věřit až tolik někomu, koho jsem předtím takhle brutálně ponížil, to se nemuselo vyplatit.
      Ostatně si myslím, že tyhle kompetence mu zůstaly jen díky brajglu, který je prakticky v každé armádě, co nikdy neprošla skutečným bojem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *