22 června, 2024

Oni fakt začali u sebe

Jak je to dlouho, co přišli s tím grýndýlem? Je to déle, než si myslíme, protože právě kvůli dnešku kdysi Václav Klaus napsal svojí „kontroverzní“ knížku o modré a nikoliv zelené planetě. Tenkrát ještě nebyla klimatická změna, ale jmenovalo se to globální oteplování. A už tenkrát šlo především o CO2 v atmosféře, které za všechno mohlo. A už tenkrát Klaus věděl, že tahle agenda bude průser. Jestli někdy budu mít možnost s ním udělat rozhovor, tak přesně na tohle se ho zeptám. Jestli tenkrát, když psal svojí knihu, tušil, až kam to celé zajde.

Takže… musíme dělat emisní povolenky, musíme dělat deinsdustrializaci, musíme dělat patnáctiminutová zelená města, což se projevuje především tím, že za dvě miliardy postavíme k Hlavnímu nádraží v Praze dřevěnou pergolu, protože ta je eko a bio. Musíme lidem bránit v automobilismu, musíme jim vnutit klimatickou tíseň, musíme je děsit, jak tady brzy shoříme, musíme jim dávat kotlíkové dotace na plynové kotle a pak ze dne na den to celé zrušit, začít dávat dotace na tepelná čerpadla a pak přijít s tím, že tepelná čerpadla jsou také špatná.

Musíme vypínat jaderné zdroje a stavět o to rychleji větrníky, slunečníky a měsíčníky a pro jistotou výrobu těchto bazmeků odsunout do Číny, pak si s Čínou zkazit vztahy pomocí Miloše Zastrčila a Markéty Pekarové Adamové, pak si do Číňanů ještě musíme kopnout přes Tomáše Pojara. Musíme se odstřihnout od ruských zdrojů a zabalit se do izraelské vlajky, abychom se odstřihli i od arabských zdrojů, jak na vlastní kůži poznal ministr Hýkela i Petro Igorovič Fialenko, toho času úřadující nutelliér.

(Hele, těch přezdívek je na Fialu už tolik, že je to určitě premiérský rekord)

Navíc musíme všechny zbraně dodat Ukrajině, protože jinak Rusko zvítězí a hned jak urazí ty zbylé dva tisíce kilometrů, tak se pustí i do nás. Pro tento úkol nám nesmí vadit, podávat si ruku s etiopskými hrdlořezy, nesmíme ustupovat stávce učitelů a doktorů, musíme stát pevně na stráži před proruskými kolaboranty a dezinformátory, nesmí nám vadit další zdražení elektriky a plynu, musíme se přenést přes zavírání těžkého průmyslu, musí nás hřát v srdci, že díky zvýšení daní půjdeme později do důchodu, budeme ho mít menší, nebudeme mít léky, v nemocnicích se nebude pracovat, ale za to budeme mít občanku v mobilu a v Čáslavi budou americké stíhačky… Díky tomu, že vláda dělá, co je třeba, vyrovnaný rozpočet budeme mít už v roce 2658… Vynechal jsem něco?

Na fejsbůku na mě vyskočila reklama, kde jakási husička hlásá, že investuje do nerůstu, protože do růstu investuje každý…

Hele, libtardi nám jdou příkladem… Fakt jo!

Respekt se nedávno přestěhoval ze svých luxusních prostor kamsi na periferii a „znovu se dostal do vlastnictví redaktorů,“ tak jako tomu bylo kdysi na začátku. Jinými slovy, žádný miliardář už nechce dotovat ztrátový byznys a vyhlídky na případný zisk jsou naprosto nulové, takže si, intervjuci, ještě chvíli hrajte, projebejte ty vlastnické podíly a poslední pak zhasne. Prodělávali tak, že je ani Bakala nechtěl dotovat…

V Reflexu se stal šéfredaktorem Martin Bartkovský. Jelito roku. Teď je z něj hrdé jelito roku. Fotku si dal na profil krásnou. Také optimalizují. Už není, kdo by to dělal. Náklady jsou vysoké, výnosy nízké…

Česká televize také ořezává náklady a kanály. Poplatky mají sice vzrůst, ale kvalita nebo kvantita naopak klesne. Sledovanost je jen tehdy, když k Moravcovi přijde Babiš a nebo když dávají nějaký nostalgický film z období před rokem 89.

Prima udělala seriál Eliška a Damián. Zbytečné cokoliv dodávat. Prachy nedocházejí, už prostě došly a nejsou lidi.

Filmová kultura šla také do kytek, přečtěte si pár komentářů od Dana Vávry. Už neumějí scénu ani nasvítit, filmy jsou bez děje, scénáře píše šimpanz a umělá ynteligence. Na tržbách v kinech je to vidět.

Marketéři Petra Fialy dosahují záporných hodnot. On je platí, aby mu pomocí nutelly a hamburgerů z mekáče ničili poslední zbytky kariéry. Kam zmizel guru Mára?

Sorosovci stahují svoje aktivity z Evropy… kde nic není, ani čert nebere. Sémantický vizionář František Vrábel byl nejspíš pohlcen útrobami země. Nějak o něm není slyšet a už dlouho nepřišel s tím, že sociální sítě je třeba vypnout.

Církvím rostou náklady, ubývají věřící a dokonce jim klesá i státní příspěvek. Tento rozpor řeší stále kvalitnějšími argumenty, proč to nevadí, žehnáním stejnopohlavním svazkům a angažovaností v politice.

Nerůst v praxi. Taktika „poslední zhasne.“

Porovnejte to ale s tím, co se děje na konzervativní a národovecké scéně… Projekt za projektem. Stoniš má svůj deník To, Matěj Gregor má svůj prostor, Marek Španěl si koupil Parlamentní listy, Rádio Universum funguje skvěle a má stále lepší hosty, blogeři se uživí psaním, vznikají internetové televize, kdo dneska nemá svůj „podkást,“ jako by nebyl. Petr Hampl má Jungmannovu akademii. Jako houby po dešti se objevují noví politici a to tak rychle, že ti stávající se musejí v nové konkurenci setsakramentsky ohánět. Veřejný prostor je plný návrhů řešení, která jsou stále odvážnější a je o nich stále víc slyšet.

Čím víc je vláda v křeči, tím smělejší jsou její odpůrci. Začínají se říkat věci, které byly před rokem nemyslitelné. I západní tisk říká věci, za které by vás před rokem vyšetřovali. Než doběhl soud s učitelkou Bednářovou, říkala světová média to samé, co ona.

Ať mezi svými mluvím s kýmkoliv, každý má nějaké nápady na další projekty a další možnosti. Jasně, 80% z toho se nepovede. Ale to je v korporacích úplně stejné. Důležitá je chuť něco zkoušet. Škarohlídů, kteří vědí, že nic nejde, protože všechno řídí henti loutkovodiči z Aspenu a od Rotschildů, těch v poslední době spíš ubývá než přibývá. Je chuť, jít do politiky. Je chuť to zkoušet a já vlastně vůbec neregistruju, že by to někdo vzdal. Ti, co byli ve veřejném prostoru před rokem, ti jsou v něm pořád, bez ohledu na to, jaká zklamání zažili.

Před rokem jsem vnímal, že z Rakušana měli lidi strach. Teď už z něj mají jenom prdel. I přes jeho kriminalizační pokusy a dokonce i kriminalizační úspěchy. Všeobecně jsme zralejší a jsme dál. Už jsme prošlapali lecjaké cestičky a zjistili jsme, co funguje a co nefunguje.

Cesta od majnstrýmu k alternativě je stále zcela jednosměrná.

To staré nám končí, přátelé. Především v těch viditelných symbolech. Liberalismus je mrtvý a odchází z dějin spolu s unijními pokusy o zákaz kotlů a za vedení další nefunkční utopie. Liberalismus odchází a bere si sebou Reflex i Respekt… i pořady České televize. Nikdo nemluví o rozvoji, už mají jen krizové a optimalizační manažery. Jan Skalický tomu říká: „neudržitelný nerozvoj.“

Na druhé straně, to nové se už narodilo. Je to mladé, poněkud ztřeštěné, někdy i hloupé, neomalené, nevycválané. Dělá to chyby a někdy přímo pitomé chyby, ale má to velkou chuť k životu. Přichází to s podcasty, internetovými televizemi, osobnostmi, které si dosah udělaly samy a skoro zdarma… Mezi těžkopádnými dinosaury, kterým dochází potrava, se proplétají teplokrevné lasičky. Tyranosaurus je ještě velký, ale už má hlad… lasička se mu ještě v přímém souboji nemůže postavit, ale potravy má víc než může sníst. Filmové studio už není o tolik víc, než mobil a youtube. Především náklady na studio už jsou neospravedlnitelné.

Kde vznikají politické strany, hnutí a osobnosti? U nás. Na Alternativě. Jasně, hodně z toho se nepovede. Všeobecné zákonitosti o vzniku a udržení partaje, ty nikam nevymizely, ale naprosto jasně vidíte, kde je chuť měnit svět. I přes obtíže, i přes malou pravděpodobnost úspěchu.

Co mají liberálové? Šmardu… SOC-DEM je přímo dno nerůstu. Šéf strany, která kdysi brala třetinu hlasů a ovládala skoro všechny hejtmany si dneska musí dělat jméno tím, že se vymezuje proti Vidlákovi a jeho stranická kolegyně Maláčová má větší koule, než její předseda. To je jediný liberální přírůstek. ODS se ztrácí před očima. TOP 0,009 už nezachrání ani Kalousek a Lid(l)ovci nemají nic. STAN je na konci s dechem a Pirátům dělá Hřib takovou medvědí službu, že už nikdy nebudou mít to, co odpracovali teď a Rakušan jim to vyfoukl…

Já vím, ještě se to neprojevilo na volebních výsledcích. Ještě nepadla Fialova vláda. Ale nerůst a nerozvoj u liberálů a růst na alternativě je zřetelně vidět.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle agentovné alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

390 thoughts on “Oni fakt začali u sebe

 1. P.VIDLAK,OPRAVDOVY MUZ V AUSTRALSKEM KLOBOUKU 🤠KTERY SE ODVAZIL NALIT CISTEHO VINA.

  Bude prý brzy upálen darebáky z řad TOP 00 a neomarxisty z pétidemolice,kteří si prý myslí, že po zmizení dělníku zajistí vybití i zemědělcu a odpor proti těmto darebakum tím pádem utichne a to pod kladivem JOURY cenzury kterou jak se přiznal pan Babiš ,prý on nezvládl a proto prý chce raději řídit republiku jako podnik a uteče hned jak bude připravena náhrada z Aspenu.
  Maminka mi řikala,děvčátko z tebe bude filosof bo jsi bojovná holcička.Hrozné jsem se durdila ,nevěděla jsem co to slovo znamená.
  Dodala k tomu pro mě záhadnou větu.Az se budeš bit s klukama ,nechoď do boje sama ,ale najdi si pořádného chlapíka, anebo radši celou partu.
  Tak jsem se stala dulni odstřelovačskou a havíři mě naučili strašně sprostě nadava i když vazim jen 58 kilo(no trochu větší prsa)a vypadám jako ta Kerry že seriálu Sex ve městě, hledám vždy ochranu u silných mužu.
  No dělá mi starosti,když pan Vidlák má opora se pustil do boje z kapitalisti kou hydrou sám a nezačal svukj projev slovy

  JSEM RAD ,ŽE VAM MOJI MILI VOLICI,VAM MOHU OZNAMIT VZNIK SSSV tjSjedocenych Sil Společenství Voliču.

  No to by bylo ještě větší halo než teď, když oznámil boj za levnou elektriku,jako sektorové přání všech domorodcu,kteří se stále vzpírají diskusi nad Plánem Národní Záchrany a potřeb,kde to stojí a leží pro politiky po lopatě a už je dokonce možné přibit těch prvních pět postulátu PNZ na dveře kostela ,bo ani takovy politicky velikán jako je majitel http://www.petrhampl.cz
  nechce ničemu rozumět a vzpírá se jakékoli diskusi o čemž jsem se přesvědčila a byla jsem hned fertig.

  Rachoti ANNA z KSH tj SOCIALNiCH Hodnot.

  1. KLAUS BYL KRITIKEM SOCIALNIHO STATU,ALE NIKDY NA NÉHO NESAHL.TO JE LEŽ !🔔👹

   I když je nepsaným zákonem,že změnu režimu má zajistit vrstva intelektuálu na tuto lež (věta je v çlanku nahoře *PREPRAVICOVANO*)za celých 34 let jakoby nikdo z intelektuálú nepřišel.Nekteri jako pan P.Hampl ve svém miniwebu http://www.petrhampl.com jsou tak zoufale zabejčeni,že se dali na cestu stejnou jako razi nynější Asociální režim tj potlacovani diskuse a kruta cenzura ,což znamená je ve skutečnosti v souladu s pétidemolici se účastňuje se sám cenzury a tedy de fakto ničení demokracie,neboť demokracie je diskuse a to zvlašt zakeřnym podprahovym zpusobem,který i sami voliči zda se jen tak něco Edou odhalit a hned nepoznají
   Članky typu
   O MARNOSTI POLITICKEHO SPOJOVANI nebo zbytečně sepsány dalši O TRECH VRSTVACH……tam ohlupovanim zpusobem dominují s uvádějí pomalu se budící Společnost Volicu v zásadní omyl .
   Staví se totiž do možné cesty nápravy a sám autor není schopen nebo nesmí nic jiného než takové *duperele* *navrhnout neboť jeho postavení tzv* Sociologa*mu to neumožňuje a režimem ,kterému tím pádem slouží je ZAKAZANO navrhnout a je povinen se účastnit v jeho režii dále podpory toho Asociálního režimu a to zvláštní metodou už odhalenou pod názvem CHUCPE a tak na tom svém miniwebu zničí jakýkoli návrh na nápravu tím,že ho zcenzuruje a dále jakoukoli diskuzi tím zastaví a nepřipustí.
   Dokonce na to je tu i podivná prý *Jungmanova akademie*,která nemá v úmyslu odhalit co se stalo zuboženému Česku instalaci kapitalismu bez přivlastkú tj skrupulí,kdy žadny Sociální stát NIKDY v Česku nebyl a chybí v prvním članku Ústavy, za což je odpovědny zejmena president ODS a dalši politikové,kteří místo toho dali odsouhlasit v Parlamentu něco nehorazneho POLICEJNI STAT.
   Považuji za zajímavé, že taková Ústava ,která nebyla ani schválena v referendu vubec platí a zpusobuje svou nedostatečnosti permanentní rabování a pád republiky do propasti a NIKDO z intelektuálú na to prý dodnes nepřišel.
   No ni?

   Odhaluje nová kacířka ANNA z KSH,ktere začínají na planoucí hranici přinášet babky volici KDU aby je tito politici ukradli peníze a nezbyde jim ,ani na adventní svičky

   1. Upozorňuji cténé publikum,že to co napíše AzKSH nebylo možné mnohdy dopsat a zmizelo ji zcenzurovanim ještě než to stačila odeslat nedopsané pod rukou .
    Proto jsem ji poradil nezdržovat se opravovanim a odpálit její příspěvek jako z hlavně kulometu do cíle.
    Pokud ho někdo bude chtít opravit muze ho přepsat tak jak by si ho sám přestavoval ,anebo se musí zeptat, když neporozumí .
    Taky je možné nazvat její PNZ postuláty pravdy napsat jeden list a kladivem ho připevnit na dveře nejbližšího kostela jako se to dělalo ve středověkem feudalismu ,kde nás žene Asociální vláda a dopaluje vznikajici SSSV .
    pétidemolice v tom hodlá pokračovat ,brzy dokonce snad s novým svým #+ vedením+# bezmocného davu.voliču do propasti,jakoby jsme byli zdivočelymi lumíky . . .

  2. Televize by měla dnem i nocí dávat na sklo s kritickým komentářem , tu zákeřnou metodu CHUCPE,kde se podprahove zpracováváji voliči kteří se stále ještě i po 34 letech nenaučili za sebe bojovat a naivně čekají v demokracii čumilu ,že něco dostanou od vadného Asociálního režimu něco zdarma a proto se neučí bránit.
   Dokonce jsem zažila,že členové SV tj Společnosti Volicu ,řežou pod sebou větev na které sedí a chtějí svuj zelený úděl doslova rabování donekonečna chtějí prý tam podpořit a zustat v režimu čumilu pod menšinou, poroucejici většině ,která má jediný cíl obrat svoje voliče do naha,nasadit jim znovu odpustky dnes brzy na komíny,aby netopili a chytili revma, nachladili se a co nejrychleji natáhli bačkory a duchodu se nedočkali.
   Intelektuálové namísto solidarity s lidem , odmítají zbožňovat vizi Ing BLAHYNKA ,který ví,že je třeba usilovat,aby jsme postoupili ze třetí kategorie statú do vyšší čtvrtte viz platy v Německu které válku prohralo, ale už v době kdy se z jejich ruin jeste kourilo nasadili si do jejich základního zákona Sociální systém ,kde se jen tak nedá sprostě krást dvé třetiny příjmu domorodcu,tak jak to vlády v Česku připustily pod nechutným režimem kapitalismu bez přivlastkú,který instaloval právě president ODS a chlubil se jim před časem v zahraniční televizi,že zajistí, aby to tady řídila neviditelná ruka trhu,ale dopadlo to jako obvykle.

   TO BYL A JE STALE BLUFf
   a voliči v Česku se stali známí po celém světě,že skočili kapitalistum na špek, dali si ukrást aktiva,továrny a prumysl v bilionech ,které jim patřily ,cinkalisti oblbeni katalogy zbozi ze západu ,které komunisti měli jen pro vybrané lidí a pro sebe v Tuzexu , cinkali klíči a dnes ,když byla republika vytunelována, jsou na řadě oni, aby brzy i ty klíče jim byly zabavený ideologii neomarxismu pétidemolice a když ta zlodějna skončí pojedou do války podle 6 priority jejich řízení ,přičemž o ostatních prioritach je tzv intelektuálové vubec nechtějí informovat a tam je hrozný Puttler pozabíjí jako bllbe ukrouse dnes !!!!!No ní?
   HANBA🔔💥🇨🇿🤐😭

   Kàže AzKSH ,která je jediná antineomaarxistka,má kontraideologii odhalující špinu,má prováděcí plán na změnu ve formě PNZ a i vizi Ing.Blahynky,Tedy ví,že nás voliče tlačí pétidemolice zpět na stromy do nízké kategorii statu zvaných banánové republiky,kde budeme muset dpst na stromech se.
   Fuj fuj ,fuj to je fámy a pánové hnuj 🤠💇🐸🥒💥🚴

 2. Alef Nula napsal:2 prosince, 2023 (19:44)

  Omlouvám se dávám to sem je to na Vaši reakci na mě o levičáctví. Moje reakce nebyla o Stropnickém ale o tomto……Alef Nula napsal:2 prosince, 2023 (13:31)
  Z levičáka nic dobrého nevzejde,
  Ano celkem bych mohl se vším co jste v odpovědi napsal souhlasit, ale odpověd je úplně o něčem jiném než na co sem reagoval. Máte právo na svůj pohled, ale bohužel ta reakce je že jeden mluví o koze a druhý o voze.
  Levičáctví jak ho já chápu a spousty jiných je o něčem jiném. Takže věta ,,Z levičáka nic dobrého nevzejde,, je slušně napsáno hodně nepřesná o tom byla má reakce

  1. Jistě se můžeme pobavit o tom, jak kdo rozumíme pojmu „levičáctví“ a !pravičáctví“. Myslím, že Vidlák nám brzy dá příležitost… a ano, asi máte pravdu, že každý mluvíme trochu o něčem jiném.

   Tím spíš by bylo dobré ty dva pojmy nějak jasně vymezit.

   1. Ne jak kdo rozumíme, ale jak je to doopravdy To znamená jaké tam jsou (podstatné) souvislosti. Třeba že od levičáků vzešlo všeobecné volební právo osmihodinová pracovní doba a tak dále

    1. Já se trochu obávám, podle toho, jak píšete, že zaměňujete pojmy „Jak tomu rozumím já“ a „Jak je to doopravdy“.
     Já bych se rád dobral definice (=vymezení pojmu) levičáctví a pravičáctví, na které bychom se (téměř) všichni shodli. Jinak totiž není o čem se bavit; pak to dopadne přesně tak, jak píše Jeho Hraběcí Milost: já o voze, vy o koze.

   1. Ono to není ani tak v režimu, jako v blbcích, na nichž se ten režim konstituuje. A zdá se, že jejich blbost roste v čase minimálně geometricky. Jakeš a spol. byli evidentně prudcí myslitelé proti Péťovi a jeho skvadře.

    1. Jistěže. Od pitharta to byla jen taková mediální zkratka a ode mě zase jen taková metafora; kde by se u řeky vzalo hovno, žejo. Hovno je přece, jak dobře víme, ve státní pokladně.

     Koneckonců, i v průběhu defenestrace nelítá z okna režim, nýbrž jeho zasloužilí protagonisté.

    2. Jakešova skvadra a ta před ním, ta dokázala nejen naplánovat, ale taky rozjet a úspěšně, dlouhá léta vyrábět mimo jiné i poměrně kvalitní polovodiče.
     Pod vedením „Jakešovy skvadry“ jsme si dokázali sami vyrobit úplně všecko, od uhlíkového odporu za desetník, přes všemožnou bižuterii, až po všecky typy integrovaných obvodů do BTV a pro průmyslovou elektroniku. V televizoru C430 není jediná součástka ze Západu a těch, dovezených ze států RVHP, je tam minimum. A ty z RVHP jsou tam hlavně proto, že dané země se na konkrétní druh součástek specializovaly: NDR-vn tranzistory SU, SFRJ-impulsní svitky a elyty Iskra, SSSR-skvělé a nezničitelné metaloxidové odpory MLT. Zbytek je čistě výroby Tesla, od keramik, přes cívkové kostry a jádra z Prametu, potenciometry ze Zábřeha, polovodiče z Rožnova a Piešťan, obrazovky Rožnov, vn a impulsní trafa Dubnica n. Váhom…veškeré plastové výlisky tuzemské.
     Výsledek – po jedné regeneraci licenční obrazovky Toshiba, výměně pár elektrolytů a doštelování, funguje ten televizor C430 r.v. 1986 dodneška.
     Tohle všecko jsme uměli a mohli jsme umět i mnohem víc, kdyby soudruzi například zkrátili pětiletky na dvouletky a nechali ředitelům jednotlivých závodů Tesly, zcela volné ruce.
     Veškeré TV a rozhlasové vysílače a součástky do nich, vysílače jen přeladěné a dodnes provozované s digitálním signálem, vyrobila Tesla Hloubětín, Tesla Vršovice a ostatní závody.
     Vyrábí se dnes v tomto státě něco, aspoň vzdáleně podobně hodnotného, pod vedením téhle skvadry?

   2. Co si pamatuju,tak po NečasoKalousko hrůzovládě 1.asociálů přišel Babiš a celkem jsme začali šlapat,do jaké míry to bylo jeho zásluhou,nevím.Pak přišel covid a začalo to jít do háje a nástup hrůzovlády 2.asociálů.Do toho blbnutí Německa s jaderkama,válka s Banderovci a jsme v háji.Teď to vypadá na druhou vládu Babiše asi bez Babiše s někým z těch asociálů a jak to bude dál,nikdo netuší.

 3. Alef Nula napsal:2 prosince, 2023 (13:31)
  Z levičáka nic dobrého nevzejde,

  To jste mě hodně zklamal . Ono je strašně jednoduché takto jednoduše hodnotit ,ovšem neočekával bych to od Vás. Ono co se dnes nálepkuje levičáctvím ve skutečnosti nemá nic společného stím za co umírali naši dědové a otcové v touze pro snesitelnější život. Ano ulpělo na něm dost černých skvrn ale která ideologie je nemá.

  1. Vaše Excelence by snad mohla vědět, že zklamání je nenaplněné očekávání. Já jsem nikdy levicovým tíhnutím netrpěl, natož abych ho dával veřejně najevo (i když uznávám, že pojem „levicovost“ je velmi matný a vleze se do něj téměř cokoli chcete), či dokonce někomu něco takového nabízel či sliboval. Pokud tedy někdo něco takového ode mne očekával, jde to zcela mimo mne a k jeho tíži. Ani mi to není líto – nemohu tedy napsat „je mi líto“.

   Co já sám za sebe považuji za levicové/pravicové, napsal jsem na tento web nejednou.

   Pokud Stropnický jr.
   – pléduje za příjmovou stránku rozpočtu, tedy za daně, to jest za odebírání hodnot lidem, kteří je vytvořili,
   – a odmítá srovnatelně vzít na vědomí stránku výdajovou, to jest – v našem konkrétním případě – státní rozhazování (cizích, mých, vašich, etc.) peněz v miliardách (!!!) za:
   — stíhačky (které zaplatíme, ale nikdy je nebudeme provozovat; jsou neviditelné, proto je tady nikdy nikdo neuvidí),
   — na Ukrajinu,
   — na různé čolky v plísni,
   — na lipskou burzu,
   — na grýndýl a dotace na elektromobily,
   — na cokoli chcete;

   a přitom se podivuje nad tím že není na učitele, na doktory a na důchody, a chtěl by kvůli tomu „zkonsolidovat daně“, je to blbec. A hlásí se k levici? Jistě; nikdy se tím netajil. Tedy jeho názory jsou levicové.

   Stropnický se nic nenaučil, nic nepochopil. – Vidlák (správně) píše, že napřed je třeba krávu nakrmit, a teprve poté podojit. To není nic nového, to Vidlák jinými, neotřelými slovy upomíná ke staré pravdě: Dej krávě do držky, ona ti dá do dížky (pamětníci jistě vzpomenou).

   V úplně stejném duchu přece můžeme říct: napřed opravme díry, kterými sud teče, teprve potom ho plňme vodou. Ale u Stropnických se to zjevně dělá jinak.

   Zklamání? Cha!

   1. Stropnický vzešel ze specifických poměrů, následkem čehož má své specifické názory.
    Levičácké názory této entity zřejmě konvenují s názory hraběcího taty, takže to už máme dva kousky odtržené od reality.
    Někdo další?

    1. Abysme se tady kvůli levici/pravici/zadnici marně vzájemně nehádali, navrhuji – ať někdo, komu na tom záleží, napíše o tom článek.
     Pokus o vymezení těch pojmů mohl by být docela zajímavý, početl bych si.

   2. To je problém „levice“ v kapitalismu.
    I ta lepší, ta nešílená, genderová a grýndýlová, by chtěla jenom rozdávat. Aby mohla rozdávat, musí danit.
    V principu je sociální demokracie nesmysl. Žádná demokracie majetných a nemajetných být nemůže. Čím větší rozdíl mezi jejich majetky, tím větší je to nesmysl.

    Minulý režim musel stavět, vyrábět, zajišťovat. Pro všechny.

    Současný režim nic z toho nemusí. Majetní si to zajistí sami. Méně majetní a nemajetní na všechno (tím „všechno“ myslím základní věci jako bezpečnost, bydlení, jídlo, zdravotnictví, zajištění ve stáří – ne zahraniční turistiku nebo luxusní auta) prostředky nemají a mylně se domnívají, že jim to stát je povinen zajistit. Domnívají se proto, že v minulosti tomu tak bylo. Mýlí se. Protože se to ukrajuje postupně, zvykají si postupně na roli příslušníků chudé, zbytečné a otravné lůzy.

    1. K (nejen) komunistickým převratům dochází proto, že žádná moc neroste do nebe. A jednou si ti úplně dole, což je v tom vámi uváděném „modelu“ naprostá většina populace, že nemají co ztratit. No a pak přijdou ty kandelábry, lidové soudy a krátké procesy. A to zcela zákonitě. Lid hlavně není povinen nikoho živit a nikdo nemá nárok ani právo přivlastňovat si jakékoliv ekonomické zdroje z jakéhokoliv titulu. A pokud tím pocitem začne příliš trpět, prostě bude odstraněn. Fatální chybou současného západního systému je přesvědčení, že se natolik pojistil, že už se to nemůže nikdy stát znovu. No jako ha ha.

 4. OT:
  Nemáte zprávy o aktivistech Poslední generace?
  Jsou někde přilepení?
  Jak se jim vyhýbá rozjetá Tatra s pluhem a posypem?

  1. Když je zima a mokro, natož sníh, lepidlo tak nějak nelepí.
   Což je k vzteku.
   Takže nyní bych Poslední generaci hledal přilepenou někde po kavárnách, či čajovnách.
   Kde kují své lepivé pikle.

    1. No ono mrzne, ale ne dost.
     To se ještě načekají.
     Ale mohli by se přilepit k libovolnému zákopu na ruině.
     Tam mrzne poněkud víc.

 5. off-topic z AK:
  Prví odišli: prvé deti vyškolené vo vzdelávacom a výcvikovom centre „Haimadatska Sich“ boli povolané do 103. oddielu.

  Vadim Arnaut, vedúci výcvikového a vzdelávacieho strediska „Haimadatska Sich“, ktorého tábor je určený na výučbu sirotám minimálnych vojenských výcvikových zručností, slúži v 103. brigáde územnej obrany už pomerne dlho.

  Koncom októbra tento tábor navštívili veliteľ brigády plukovník Valerij Kurko a Arnaut, ktorí v priebehu niekoľkých dní vybrali najviac motivovaných a pripravených tínedžerov.

  A teraz, mesiac po ich návšteve, boli prví „absolventi“ tábora povolaní ako „dobrovoľníci“ do 103. brigády. Jedným z nich je 17-ročný bojovník s volacím znakom „Yunga“.

  „Yunga“ bol ideologicky dobre spracovaný: podľa jeho slov „od samého začiatku formovania brigády sníval o tom, že vstúpi do jej radov“. Zatiaľ bol mladý bojovník pridelený k zdravotníckej rote, ktorá pomáha evakuovať zranených vojakov brigády z bojiska, ale neskôr si sľubuje, že bude prevelený k búrkovým jednotkám (čo je jeho sen).

  Taký mladý vek ho netrápi: podľa „Yunga“ je veľa ľudí ako on (17-ročné siroty), ktorí sú pripravení zomrieť za Ukrajinu – za to ďakujem plukovníkovi Kurkovi a Vadimovi Arnautovi.

  Vo všeobecnosti sa na fronte pomaly začínajú využívať rezervy, ktoré pripravil kombrig Kurko v podobe „Zel’yugendu“. So zhoršujúcou sa situáciou bude do AFU povolávaných čoraz viac tínedžerov. Najprv ako zdravotníci, kuchári a obslužný personál a potom ako útočníci a „mäso“.

  1. Dvě hodiny řešili dezinformace, postoje, ty, jak se jim vysmíval KRYL. Většina těch lidí má nadváhu. Tak eště zkusím kousek.

 6. Vyrazne OT:

  To intersucho este funguje ci uz ee?

  Pac tu to na dalekom vychode skor vyzera ako interpotopa s intekalamitou … A pada a pada a pada …..

  Len sa pytam, ci sme len my tu postihnuti a inde je intersucho v rozkvete?

  1. Tady v Praze je tak suchon ze uz i tu je 20cm snehu a presne jak pisete – pada a pada a pada… Je tu holt klimaticka zmena – v lete teplo, v zime zima.

   1. Je vidět, že oba nemáte prst na tepu doby. Aby soudruzi nemuseli otáčet – z globálního ochlazení na hrozbu globálního oteplení a analogicky z hrozby globálního sucha na globální potopu, tak zavedli univerzální termín GLOBÁLNÍ ZMĚNA !!!
    Učit se, Halík, ku*wa učit se …

  1. To je kdyz je clovek profesional. A tuhle sem se anonymne podepsal .

   Byli sme opravdova filmova velmoc , navzdory komunistum a nebo prave proto ,
   na umelce se slape , nejlip vokovanou botou do ksichtu , musi se topit v dluzich ,
   das mu trochu vydelat a uz z nej tecou sracky…K lopate, vezeni taky neskodi…
   /Co by bylo z Dostojevskyho /. Nektery jen predstiraji ,jako Havel,ani z chlastu, nic.

   Bylo toho vopravdu hodne vod 1900 zhruba az do nedavna ..
   Na co sme sahli a co vsecko sme zmakli , az neuveritelny , na nas snad nikdo nemel..Ted musime , nabrat dech..
   Inspirace /zadny konspirace/ , litaji na nas , ale z Vychodu..

 7. Nechci Vám brát, Vidláku, Váš optimizmus, ale to stahování Sorošovců (a libdemo obecně), může také znamenat, že mají odpracováno. Že Rubikon byl překročen, smlouvy podepsány a zabetonovány. Proč dál plýtvat prostředky?
  Nejen mladí již chápou, že si prací na kvalitní bydlení nevydělají, vlastní automobil jen pro vyvolené. Náklady na život pro vydělávající osoby tak vysoké, že se nevyplatí pracovat. Rádi si dobrovolně zvolí Základní příjem a život v pronájmu se sdílením prakticky všeho. Vždyť maso nemusí mít každý den. Ani rodinu, ani děcka.
  „Nic nebudou vlastnit a budou šťastni“.

   1. Ale tito noví vůbec pracovat nebudou, neb ani nebudou mít kde. Garantovaný příjem jim na dostupné maličkosti stačit bude, ostatní dostanou přidělené. Alespoň tak je koncipován Plán.

   2. Pracující chudoba je v ČR převážně charakteristická tím, že dojíždí do blbě dopravně dostupné práce autem, pořízeným před 20 a více lety. Přičemž tou špatně placenou prací, si nejsou schopni vydělat na další vůz, ale jenom na nejnutnější živobytí.
    Každá oprava toho stávajícího vozu, znamená velký zásah do jejich finanční rozvahy, takže na nutné větší opravy toho vozu, jsou nuceni si půjčit a pak horko-těžko splácet.
    To všecko proto, aby se mohli dopravit do mizerně placené, špatně dopravně dostupné práce.
    Nejsem si jist, zda toto není jen české specifikum, protože se to vymyká zdravému rozumu.

     1. Nevím, jestli a nakolik je to rozumné počínání.
      Jsem si ale téměř jist, že naznačený postup je styl „nula od nuly pojde“ a že to dotyčné dřív, či později přestane bavit. A že čas, nyní strávený prací za mizerné peníze, nahradí časem stráveným vsedě, doma a při papírování okolo dávek. Všechno tomu nahrává.
      Zvláště pak tváří v tvář tomu zdražování, které jejich výplaty nereflektují.
      V okolí je podobných podniků dokonce několik, jejichž údajní manažeři, se fyzicky pracujícím lidem už nepokrytě vysmívají, stylem „měli jste se líp učit“.
      Je mi z toho na blití, přitom si leccos hnusného pamatuju.

  1. souhlas

   at uz se sorosovci stahuji nebo ne, nezalezi na tom

   sektar tu vychoval spoustu sektaru a ti ovladaji system

   kdyz puvodni sektar odtahne, nejspis se moc nezmeni

  2. Eta

   Nechce se mi věřit, že všichni politici hrabou jen pod sebe, že neexistují politici, kteří myslí pro vlastní národ a jsou schopni za něj přinášet i oběti? To by pak život neměl žádnou budoucnost, Myslím si že většina populace chce šťastný život , který jediný má smysl.

   1. Máte dobré tušení. Někteří hrabou pod manželku a jsou i tací co hrabou pod svou oblíbenou známou. Většina populace chce skutečně šťastný život, ale někteří politici jej chtějí víc.

    1. Josef Švejk

     Možná by bylo dobré se inspirovat jinde , např. v Číně na tohle mají dobré řešení. Nemusíme ovšem ve všem napodobovat Čínu, můžeme se poučit i jinde ve Světě, když jde o dobrá řešení.

  3. Napíšu to znovu – ono vůbec nejde o všechny ty sorovské neziskovky, „univerzity“ atd., ale o ty prachy, co se do nich lily. Z velké části od Sorose, posléze i ze státního. Ale ten sorosovský penězovod nyní evidentně vyschne. A protože mezi progresivistickými liberály je jen mizivé procento těch, kteří to dělají z opravdového nadšení. A protože státní prachy začnou taktéž vysychat, protože evropské vlády budou lepit čím dál větší díry v rozpočtech, jak se bude dát, budou se dít věci. Už teď se jim to nějak rozpadá. Mainstreamová média zdechají postupně jedno za druhým a ČT se Seznamem všechno nevytrhnou.

   1. Na dluh se do progresivistů můžou lít práchy dál.
    On to někdo zaplatí.
    („To se nám to hoduje, když nám jiní půjčujou…“, copyright film „Poslušně hlásím“)

 8. Ještě se nabízí vysvětlení, že do toho „soft power“ přestali investovat jednoduše proto, že se jim to přestalo vyplácet. A ne tím, že jsou slabí. Prostě dopady různých Reflexů na myšlení lidí jsou tak malé, že se to nevyplatí sponzorovat.

  Zde je náznak toho, kam se rozhodli investovat nyní.

  https://www.novinky.cz/clanek/auto-prazsti-policiste-maji-novou-zbran-proti-davum-vodni-strikacku-na-tatrovackem-podvozku-40452567

  1. berkowitz

   Když vidím preziDentčíka a jeho věrnou družinu, nechce se mi pořád věřit, že jsme na tom jako národ pořád tak špatně.

    1. Nebál bych se o ně. Jednak i deklarovali že naivní již nebudou, jednak teď po vyhrané válce jsou ve zcela odlišné posici, vlastně i ty dohodnuté body budou naprosto jiné.

  1. scallop má od Petra Pavlika oboustranný kabát – na jedné straně rudá hvězda, na druhé duhový motiv s otvorem na sorosovo penis az bude špulit

 9. USA požadují, aby Ukrajina vrátila tanky Abrams

  Washington požadoval, aby Kyjev vrátil americké tanky Abrams dříve dodané Ukrajině. Informují o tom americká média. Je zdůrazněno, že se jedná o 31 bojových vozidel převedených k dispozici ozbrojeným silám Ukrajiny.

  Podle amerických médií americký ministr obrany Lloyd Austin při své návštěvě Kyjeva naléhal na návrat tanků Abrams. Výměnou prý šéf Pentagonu slíbil předání 124 německých tanků Leopard ukrajinským ozbrojeným silám. Publikace přitom neuvádějí, kde přesně hodlá Washington takový luxus získat. Na druhou stranu americký tisk píše, že pomoc 100 milionů dolarů, kterou Austin Ukrajině slíbil, byla zálohou na žádost o vrácení amerických tanků.
  https://zvedavec.news/vezkratce/20035/

  1. Re: Ladary

   Co jsem se dočetl, soudruzi mají problémy s udržením turbínového motoru v přijatelném, to jest provozuschopném stavu. Čistič nasávaného vzduchu se totiž udržuje DENNĚ a Vasil na něco takového není zvyklý. Takže to zřejmě osouložil, jak je tamějším zakořeněným zvykem, a turbíny šly do věčných lovišť. Servisní středisko je někde v Polsku, docela dost daleko od Vasilovy hranice.
   Což je problém, protože:

   1/ vzdálenost
   2/ šířka té US piksly 3,5 m oproti standardu EU silnic stavěných na šířku 2,55 m; resp. oproti standard eurovagonům 3 m (s vemi odřenýma ušima)

   1. Četl jsem, že filtry se musí pucovat už po 12 hodinách. I když asi půjde o motohodiny, v praxi si to ani tak neumím dost dobře představit. Že by jako v boji čas od času jednostranně vyhlásili technogickou přestávku, aby nepřišli o záruku, což by protivník akceptoval?

    1. Tak ty filtry zahodim, misto blbyho cisteni. Nebo co.
     Este aby sebou vozili ficky, na cisteni filtru.
     Filtr odhodil a razem byli dal, vo sto mil..
     Vsechny uredni vopatreni se nemusej uplne do detailu dodrzovat ,
     jinak ta vec nebude k nicemu. Dyz.
     Meteorologie a venkovni podminky zpusobeny pocasim , ktery se meni ,
     jsou kazdymu urednikovi odcizeny ,nebot se vodehrava, az za voknem. Kancelare.
     Protoze kdyz napadne snih , tak se neprasi , pac kdyz se se neprasi..
     Leda tak se prasi moc vod huby nekterejm ,ale na huby filtry este nejsou ,
     ale sou nejvic potreba.

   2. Přesně tak. Navíc to čudo váží přes 70+ tun, tudíž pásy při pohybu po vlastní ose moc nevydrží, když je tvrdší povrch a kamení. Na transport je potřeba kolový dopravník a těžký silniční tahač, což celé váží 130+ tun a nemůže to na většinu silnic a mostů…

  2. Amíci potřebují tanky Abrams vrátit, aby je náhodou Ukroši nepoužili na frontě, protože by se rychle ukázalo, jak bezvadně hoří a navíc, jak úžasně zapadají a nedají se pak vyprostit – vyprošťovat 70+ tun těžkého mastodonta není jen tak, hlavně když k tomu není několik speciálních „vyprošťovacích/ženijních“ tanků – které Ukrošům nedodali nebo jich dodali málo.

   Pokud jde o ukrošskou těžkou černozem, které je tam všude vrstva několik metrů, vytáhnout to je skoro nemožné, navíc v bojových podmínkách, kdy je ohrožují drony a dělostřelectvo, přesné dálkové zbraně – na tank za 10 mega dolarů už stojí za to poslat raketu za milion dolarů (ruská exportní cena, ale ruskou armádu stojí zlomek této částky), hlavně když k němu přijedou vyprošťovací vozidla a je kolem plno vojclů; tedy hodně kvalitních cílů… to už stojí i za větší ránu, třeba Iskanderem-M.

   Aby se další zákazníci necukali, jelikož by se mohly rozpadnout již dohodnuté kšefty – třeba cirka 250 Abramsů pro Pšony, až by polská veřejnost viděla na Telegramu, že to za ty peníze opravdu nestojí.

   Abrams je „pomsta Němců“, původně to vzniklo na základě společného německo-amerického projektu: když Amíci zjistili všechno důležité, co sami neuměli, kopli Němce do zadku a v dalším vývoji pokračovali sami; Němci z toho udělali Leopardy 2. Kanon to má německý Rheinmetall, ostatní je amícké. Pomsta je to proto, že to zdědilo všechny negativa německé tankové školy – je to vlastně variace na těžké tanky Wermachtu Tiger a Königs Tiger – které na Východní frontě selhaly pro velkou hmotnost, tím pádem podmotorovanost a příliš velkou složitost a náročnost na servis. Pro podmínky a podnebí východní Evropy je to absolutně nevhodné…

   Amíci to ještě zazdili tím, že – na rozdíl od Němců u Leopardu 2 – neuměli udělat dost výkonný diesel, který by se do toho tanku vešel, takže tam dali plynovou turbínu, původně z vrtulníku. To je úplná katastrofa, protože je jednak velice choulostivá na nečistoty, jednak se pomalu rozbíhá (několik minut do provozních otáček – jako každá turbína), žere pořád stejně hodně bez ohledu na režim jízdy nebo když tank stojí. A navíc, co je smrtelné v dnešní době – kdy je na každém dronu infrakamera nebo dokonce termovize – je obří teplotní stopa, zcela nezamaskovatelná. Přitom turbína musí být v bojovém postavení pořád nahozená, jinak to nemá dost elektřiny na pohon hydrauliky, klimatizaci/topení a napájení elektroniky. Tudíž přibližně každých 8h k tomu musí přijet cisterna a natankovat to bláznivé čudo…

   Turbíně se ucpávají filtry v sání vzduchu, tudíž se to musí občas „profouknout“, na což vyvinuli – po katastrofickém nasazení v Iráku a jinde – jakýsi „čistící mód“, kdy roztočí turbínu na plno a pak zpětným kanálem profukují sání… I tak to není jednoduché, turbínu lze poškodit i zničit prostě jen špatným řízením, zátěží v nevhodném režimu atd.

   Bojově je to téměř nepoužitelné, ne ve skutečné válce. Na plašení pastevců koz a jezdců na velbloudech v kamenité poušti, když to chrání letectvo a vrtulníky, protivník nemá děla ani rakety, nemá drony ani přehled o situaci na bojišti, to vyhoví… Kanon to má skvělý, systém řízení palby a optiku a termovizor také.

    1. To by nebyla právě malá vrtulka… 😀

     Každopádně, pokud s těmihle supertanky vyrazí Ukroši na frontu, do pár hodin o všechny přijdou. Už jen kvůli té teplotní stopě, brzy je najdou z dronů či letadel a je hotovo…

     Oficiálně, dle amícké propagandy, je to samozřejmě „nejlepší tank na světě“.

     1. Rusak dostane vod Putina milion rublu na drevo a este navstevu v Kremlu a medajlicku. Tesil se na ty Abramse hodne.
      Na tanky sou drony , nejaky rakety za milion , tak rusove blby este nejsou..
      Se ty americky a britsky vozidla nepouzivaji , hlavne ze by uz zadny neprodali, spis ani nemohli nejakym spojencum vnutit ,
      kdyby horely stejne jako lou pardaly.
      Takze dostane ukr 28 leo pardalu a vrati 7 americkejch do Usa.
      Rasputitsa ,coz je ukrobahno jim taky nesedi..
      Zapadni letadla , taky radsi ne, rus se nejak zlepsil a do vseho
      co lita se trefi ..
      Kdyz vylitne nejakej prispevek tady a na aero ,taky je zamordovanej ve vterine. Kdo se boji pravdy….Neni vsecko zlato ,co se trpyti..
      Pritom ja jen seradim nejake publikovane nazory..
      Kam az to dojde v cele s udavacem rajchlem..

     2. Dyz to ma proudovej motor, tak to ma litat..
      Jinak je to zase dalsi blbej nesmysl.
      To uz rikal Premysl ,aby na fleku nezkysl, pridal Praotec Cech ,
      ze nema to rozbeh ,ani volnobeh..
      Turbiny zapnou „afterburn“ ,ten prida plyn a kvalt/, a uz to lita vic..
      Vodmitam vo tom diskutovat..
      /Prozradim este jedno maly tajemstvi, rus rozflaka fsecko , je mu to fuck/.

   1. Předevčírem TASS oznámil zničení prvního Leopardu 1A5. Voják, který zasáhl tank, byl oceněn certifikátem na 700 000 rublů (7 890 amerických dolarů) a dostal medajli.

   2. Re: k42
    Když si u Vás čtu, jak jsou ty Abramsy skvělé, tak nechápu, proč ta Afroameričanová kupuje Leopardy.
    To se úplně zbláznila? S takovou určitě nebudeme mít nejlepší armádu na světě.

 10. Tahle společnost nemá budoucnost, pokud lidé budou přesvědčeni, že něco pěstovat a umět obdělávat půdu je něco podřadného. Sám Alef nula, zde na stránkách, kde čteme Vidlákovy blogy a Vidlák je znám svojí inklinací k zemědělství, napsal v úmyslu dehonestce zahrádkaření i osob, které o tom něco ví:

  Pokud nedostatky v textu nevidíte, můžete učit s bídou leda pozemky

  1. …a občanskou nauku. Na tu jste radši zapomněla, že?

   Ale je pravda, že tato společnost nemá budoucnost, pokud budou pro její rozvoj klíčové a de facto posvátné řemeslo učitelské zastávat tragická individua jako tuhle „Sibyla“ a jí podobní. – Já se vlastně ani nedivím, že učitelské povolání má dnes tak ubohou prestiž, je to jen logický důsledek.

   1. obávám se, že napsat „ubohou prestiž“ je ještě velmi lichotivé hodnocení. myslím, že prestiž nemá vůbec žádnou a oni (či spíše „ony“) tomu napomáhají, seč jim síly stačí. stačí číst jejich vyjádření (a vyjadřování, plné pravopisných chyb, viď, zastrčile) ve veřejném prostoru. mazancová a dobšík je jen špička ledovce.

   2. Alefe, ne každý, kdo pracuje ve školství, musí být učitelem..
    Znáte tu s cikánem, co se chlubí, že pracuje v kancelárii, že?

     1. Re: PivoJ

      Já jsem měl ve vedlejším vchodě paneláku pana FUDr-a.
      Fakt, nedělám si srandu. Byl to docela velký recesista.
      A když se ho jedna zvědavá sousedka zeptala, co to znamená, odpověděl jí:

      Feršyber u dopravy.

      Feršyber je „po našimu“ posunovač.

      Dělal v závodní dopravě v třineckém werku.

   3. Jakou teda ma tu budoucnost tahle ,tu budoucnost kterou nema vo ty vi kazdej.
    Vono tady de spis vo upadly ulevy nespokojenosti ,tech ublizenych a
    prehlizenych a nic jinyho.
    Dobry je davat tady zpravy vo zemedelstvi pro ctenare bez pozemky a zahrad..
    Pouceni je nade vse , muzeme si zasadit a potom nam treba,
    spravne vyklici fazole, aspon v hlave..Nebo v prdeli..

    Stran povolani ,pedagog, ucitel ,profesora ,docenta , lektora..
    Je pojmenovani vod zacatku,
    cela pochybny a vypatlany, jako vsecko kolem nich…A dost uchylny..

    Casto sem byl obet.
    Ucitel : ..“zase si se nic nenaucil , za pet“…
    Ja: …“ to bude tim soudruhu UCITELI , ze ja tady nejsem ucitelem a nic nevyucuju“..
    /tedy pouze zackem , kterej nema ucit ,ale bejt ucenej ucitelem !!!!
    ale zaroven se musi ucit sam doma , ja ale se nemam ucit , kdyz mam
    ucitele na to uceni“..!!!! A jak tohle muze bejt.
    Zacek ma bejt vod 6ti let ,sam sobe este ucitel a zadarmo?
    A kdo bere penize za vyvucovani , kdyz se zacek pripravuje vyucuje sam doma,
    na zkousku a na pisemku..
    Na co je to ministerstvo s tisicema parasitu.
    Takze , kdo je tady ucitelem , ucitel , kterej neco keca a zadnej nevi za pul hodiny nic, protoze prijde dalsi a keca dalsi poucky, takhle to de 8 hodin ,
    a neni mozny ,ani v detskejch a lidskejch silach a moznostech ,
    si neco zapamatovat ,kazdej ma akorat maglajz v hlave…
    Ja , jen , ze ze mne idiota neudelali a nemohli ,vod zacatku..
    Vo tomhle urcite stavkovat nikdy nebudou….

  1. Nepozvou. Tříštilo by to diskusi. Účastníci musí být vyvážení a alespoň přibližně na stejné intelektuální úrovni, jinak by mohlo docházet ke vzájemnému nepochopení.

  2. Z vorvaně dělají celeritu. Klasicky po libtardovsku ji titulují jako hlavu Platformy, avšak co je Platforma a kolik lidí má, natož kolik po aktivaci vorvaně odešlo, se již nezmiňují.

 11. Nějak se vám to sype, soudruzi:

  „Bohužel, když jednání začala, Lavrov mazaně pohrozil, že Rusko přestane vyplácet desítky milionů USD na platy 2500 profesionálních diplomatů OBSE, a EU si může začít své bohatě placené úředníky, které OBSE zaměstnává, platit sama! Rusko ostatně v OBSE být ani nemusí, varoval Lavrov, protože jako ostřílený diplomat, na rozdíl od elévů a bakalářů, věděl, že OBSE bez Ruska nemá žádný smysl, a Brusel zaměstnance OBSE sám platit nebude, protože už teď nemá ani na platy vlastních úředníků, a týden už žebrá usilovně u Německa, Holandska, Belgie a Francie, o zvýšení rozpočtu, (1.9 miliardy EUR, 49 miliard CZK), jen na platy bruselských úředníků!! “

  „30. listopadu oslavovala česká média geniálního fialového ministra zahraničí, pirátského bakaláře, Jana Lipavského, jak rafinovaně na jednání OBSE ukázal ruskému ministrovi zahraničí Sergeji Lavrovovi diplomatický prostředníček! A bojkotoval jeho vystoupení na konferenci, a odmítal se s ním bavit!

  1. prosince večer kyjevská média vztekle bečela, že diplomaté EU opět zbaběle zradili Ukrajinu, a odhlasovali na konferenci OBSE, kde Lipavský rafinovaně ukázal Lavrovovi prostředníček, nejen všechny ruské návrhy, ale smetli ze stolu i všechny protiruské návrhy! Lavrov přitom na jednání nikomu prostředníček neukazoval, a jen se na všechny diplomaticky usmíval!“

  https://www.michalapetr.com/map-1847-lavrov-vcera-promluvil-a-diplomate-eu-ihned-schvalili-ruske-navrhy-kruta-lekce-od-ostrileneho-diplomata-piratskemu-elevovi-lipavskemu-kyjev-zuri/

  1. Rusum se to sype taky , plati a stedre zahranicni nepratele.
   Ty udelaji vsechno za penize.., Kdo da vic.
   Jako kobylky zerou a nikdy nemaji dost. A za co? A kolik dalsich byroprostitutek
   a parasitu si rus kupuje a vydrzuje..

  1. Nevidim to jinak ,nez ty smrtelny krece, ty kobyly ,v poslednim tazeni..
   Tech nepratel je fopravdu nepocitanych, dalsi, vo tech se nevi a
   lepsi nevedet i bez valky..Tentokrat neunikne. A nebude to trvat dlouho..
   Kdo vsecko vyhlasil fatvu /svatou valku /, nikdo taky nevi..
   Zajisteny ze vsech stran..
   Kdyz nezasahne Vyssi moc , jako predtim.
   Este malickost , MY,MY , sme ta kobyla.

 12. Možná se to začíná pomalu otáčet. Z facebookových profilů začínají mizet profilové Ukrajinské vlaječky, už se tolik nemažou vtipy na účet Pětidemolky, hlavně na prof. Nutellu. Naše zbraně pro Ukrajinu a dárky pro Putina jsou nenávratně ve šrotu spolu s nebohými Ukrajinci, jenom náš prezident a vláda to zatím neregistrují a vybízejí k dalším smrtícím dávkám.
  Opravdu jsem zvědav, až jednou tento konflikt skončí, kdo ponese zodpovědnost za zbytečně zmařené lidské životy, kdo se bude zodpovídat za špatná rozhodnutí, za kovidové zločiny a zatajování skutečností, které se při tom staly?

   1. Zpěvačka Barbara Haščáková, 43 let, žijící v USA a tedy jistě důkladně proočkovaná.
    Internet a česko-slovenská komunita, žijící v Sarasotě, na fejsbůkách mimo jiné věci říká, že byla zdravá jako řípa – a zničehož nic mozková příhoda. U defacto mladé holky.
    Krevní sraženina, o kterých se diskutovalo i v ČR v souvislosti s očkováním?
    Smí se o tom v USA vůbec mluvit a psát?
    Amerika, jak to tak vypadá, je hospodářsky na huntě. Kdyby ještě mělo dojít na odškodňování desetitisíců, ale spíš statisíců rodin, kterým po očkování někdo umřel..na tom stejném fejsbůku česko-slovenské komunity v Sarasotě (žije tam můj kamarád Radek Hamouz), který nepravidelně sleduju, jsem v letech 2020-2021 četl, že nenechat se tam očkovat, bylo pro místní, velmi zazobané zaměstnavatele nepřijatelné. Byl to podle všech náznaků v textech regulérní důvod k vypovězení i dlouholetých smluv a dohod. Sarasota je takovou příjemnou zašívárnou pro poměrně bohaté Američany, ale i pochybně zbohatlé emigranty z Východu.
    Amerika musela mít vždycky a všechno BIG, takže i svinstva a průsery jsou tam BIG, vyjebávání s lidmi stejně tak BIG oproti ještě krotké Evropě.
    Co na to naše holky Petra a Vevča? Nemáte k tomuto tématu něco víc?

    1. Podle všeho, by u našich amerikánských holek 😀 mělo být okolo půl desáté ráno – pište, holky.
     Čím víc, tím líp – málokdo z nás, prac-obyčejných lidí, má možnost se tam podívat, natož se někoho na něco „ožehavějšího“ zeptat.

     Proč vlastně přestala přispívat paní Petra?
     Jestli je to kvůli zasírání tohoto webu trolly, hňupy a tapetování pawů, tak bych se tomu snad ani nedivil.
     Ale příčina může být o dost jednodušší, než si sám dokážu představit..

 13. To se nam to hoduje, za cizi ….

  Česká republika je rovněž připravena v příštích čtyřech letech poskytnout až čtyři miliony dolarů (zhruba 90 mil. Kč) do světového fondu na pomoc rozvojovým zemím v boji proti klimatické změně, uvedl Fiala.

  1. Homer

   Za to by měli být politici v čele s Fialou hnáni k zodpovědnosti před soudem, ale kde není žalobce , není ani soudce.

 14. Zkazím Vám radost!

  Ukrajina totiž nevyhrává; Bereme už zase ofiko ruské suroviny – tzn. financujeme smrt ukrajinců; EU ekonomicky nevzkvétá a ČR už vůbec ne; chcípnul kníže a kiSSinžr

  co budeme dělat? sláva ukrajinské armádě – tj. ženám a starcům

  1. A ukravínky, mladé i ty ve středním věku, nenápadně mizí z ČR.
   Říkají, že si jedou domů údajně vypořádat majetkoprávní vztahy – a pak mají namířeno do Německa. Na vlastní trika, bez pracovních agentur. Pár těch chytřejších bab totiž zjistilo, kolik zůstává za nehty těm „pracovním agenturám“, přičemž i pracovní povolení a víza si musely platit samy.
   To jsem opravdu zvědav, jak je tam přivítají. Jak budou Němci akceptovat jejich neochotu, naučit se německy a mezitím ve většinové společnosti na sebe pořvávat tou jejich hatmatilkou.
   Němci jim patrně nebudou tolerovat zapsaných 220 hodin, namísto skutečně odpracovaných, často slabých 150h a ještě mnohdy odfláknutou práci tzv. „jedním hadrem vše načisto“.
   To takhle při práci pro objednavatele potkáte jednu, co utírá bílý okenní parapet – hadrem tak špinavým, že ten parapet fakticky ještě víc špiní – a poponáší si při té práci kbelík s téměř čistou vodou..
   Já se vlastně ani nedivím, že ta zem je v takovém stavu, v jakém je. Jestli tam tímto způsobem pracoval každý druhý či třetí člověk, nemohlo to ekonomicky jinak dopadnout.
   Tam se ještě bude drsně vzpomínat na časy, kdy ukravina patřila k SSSR a kdy se mohutné díry, vytvořené korupcí a flákačstvím, látaly ze svazového rozpočtu..

 15. Na to, aby člověk poznal, že se už víc jak třicet let se u nás točí totální ***čky, nepotřebuje být člověk filmový kritik. A pokud vůbec nic nevíš o umělecké kritice, tak raději drž svůj zobák, nebo přes něj virtuálně dostaneš, protože jestli trpíš představou, že se to studuje na VŠ a provozují to v současnosti nějací „kritičtí profesionálové“, tak to fakt ne. Naše filmy a seriály nesnesou srovnání s žádnou konkurencí, a to ani z produkce zemí jako Island, na což dnes stačí mít Netflix a trochu se zajímat. A jestli ti to nedošlo, po vyjádření o „Elišce a Damiánovi“ se evidentně mluvilo o té domácí pseudo produkci.

  1. Smutný je, že se to pozná i na takových Večerníčkách. 40 let technického pokroku, 30 roků demogracie a dejte na jednu misku vah Křemílka, Macha s Šebestovou, Maxipsa Fíka, Boba a Bobka, A je to nebo libtardy nenáviděné Krkonošské pohádky a na druhou misku Tarbíky, Krysáky, Prasátko Peppu, medvědí mláďata nebo v nejlepším případě Chaloupku na vršku. Neporovnatelné.

   1. Rumcajs je banován už tak 20 let…Bývalý loupežník, co se dal na spravedlnost, dokonce při tom i střílel žaludama, odporoval knížepánovi a to všecko je přece fuj.

   2. No, zrovna Peppu deti v urcitem veku zerou. A i z doby kremilka pochazi hezkych par dilek, co se opravnen zapadaly prachem.

  2. Sou rozdily. Nekomu staci divat se na vetsi mnozstvi filmu a vi..
   Tedy umi se divat aby vedel..

   Rikam ,soukrome /nejsem chytrej ani nekricim aby se kazdej vsim,spis aby
   si na to dal priste pozor /,, vyvolenymu reziserovi /z vule strany/ , mas tam v zaberu lidi , co dou do baraku na navstevu a tam sou dlouho a kdyz dou dovnitr mas,
   na naroznich velkych hodinach 5 , v zaberu
   a kdy lezou ven , tak je zase 5 vodpoledne.
   Toho si nikdo nevsimne rekl……. To je ale skutecne, malickost , sou horsi.
   Nemusi bejt kritik , driv z vule UV KSC , dnes z vule jinych.

  1. Po odhrabání kolem baráku jsem zkoušel ty bílé sračky dát do kotle.
   Jen to prsklo a zhaslo.
   Takže kakám na „globální změnu“. Já chci teplo.

 16. „Anonym napsal: 2 prosince, 2023 (8:25)
  „Už neumějí scénu ani nasvítit, … …“ Třeba Oppenheimer mi přišel nasvícenej docela dobře, ale holt nejsem Vidlák, abych to hodnotil.“

  Nevím, neviděl jsem film, nezájem. Stran potratů současné české kinematografie souhlasím s Vidlákem.
  Co však vím, je, že Oppenheimerovi se podařilo dokonale nasvítit Hirošimu a Nagasaki.
  Obrovský úspěch.
  L.

   1. To je hodne komplikovany prace se svicenim sceny, ve studiu a venku..
    Sviti hlavni kameraman a hlavni osvetlovac , trva to dost dlouho ,
    musi zdola kricet na ty ve strope a jinde ,co a jak..Je to zkratka kumst..
    Reziseri uz vymreli ,jako Vavra u nas..

    Ty se poznaji treba ,kdyz sou nejaky dramaticky sceny , hodne strihani
    a presto divak neztrati orientaci..Kde je kdo ,co dela a co jiny
    a navaznost , jednotlivych scen..
    Vetsinou vypukne zmatenej maglajz /nekdy zamernej, pac umeni ma dnes taky poucovat , aby si divak zvykal na ideologii / a ramus,
    zaplaceny ve stovkach milionu .

    Napoleon /novej film/ ,je popularizace masakrujici zrudy na zniceni Francie ,
    pomsta frantikum , za tu revoluci a ukazneni populace Evropy ,
    aby se nenakazila, tak je radsi vystrilet .. Bitva Waterloo vsude.
    Nechal se znicit ve Spanelsku genius , ale na prikaz ,zaroven bezel na rusa..
    V podstate to byla obcanska valka vsech Evropanu navzajem…
    Evropan proti evropanovi.
    Jednota v umyslu v planech ,a v provedeni zase, vsech znepratelenych cisaru.
    10 let valek a co vam historik nerekne, zalze , ale sebere za to penize.
    To neni vsechno.
    Zaroven Napoleon zalozil obrovske bohatstvi z jeho valek britum ,jen ale tem vyvolenym z Frankfurtu , /dost na kolonizace , valky na Cinu , J.Afriku , diamanty ,stribro a zlato maji nejradsi ty vyvoleny ,aby meli co nejvic, treba atd/ a
    tem co vladnou dodnes a plati valky , ktery si nevolite , jen jejich sluhy..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *