24 června, 2024

Od Vidlákova šafáře:

Dnešní text bude trochu delší, jako Vidlákův šafář cítím potřebu reagovat na Vidlákův článek Braniboři v Čechách. Přesto prosím, dočtěte, kopírujte, sdílejte.

Prvně uvedu, že nejsem alter ego Vidláka, pomáhám Vidlákovi v organizaci a administrativě – zadarmo a ve volném čase, fandím mu jako většina z nás. Z určitých důvodů zatím zůstanu v relativní anonymitě, i když některým z vás je moje identita známa.

K věci, tedy článku Vidláka Braniboři v Čechách, pro začátek uvedu fakta:

1) Příběh, který Vidlák vypráví, skutečně slyšel.

2) Tento příběh vyprávěl Vidlákovi člověk, který elektroměry odpojuje.

3) Příklady uvedené ve Vidlákově článku tento člověk skutečně Vidlákovi vyprávěl.

4) Ti chudáci v článku jsou z nejnižších společenských skupin, nemají zastání a ve většině případů ani přístup k internetu.

5) Stylizace článku, stejně jako u všech ostatních témat, je práce Vidláka.

6) V článku mluví – nešťastně a nepřesně – o jen ČEZu, přičemž odpojuje distribuční firma a těch je samozřejmě víc

7) Vidlák není analytická kancelář; nicméně dotyčného zná osobně a je pro něj důvěryhodnou osobou.😎

Jeho identitu musí chránit, protože by pro něj její uveřejnění mělo fatální důsledky. Jsem fascinován, kolik lidí z alternativy se k článku postavilo jako k dezinformaci (česky lži) a to bez ohledu na skutečnost, kterou osobně znát nemohou. Pomohla tomu jedna nepřesnosti, která je ovšem pro obsah článku irelevantní a vznikla jen proto, aby Vidlák chránil svůj zdroj. Vylijeme s vaničkou i dítě. Zafungovala kognitivní disonance – prostě to, co Vidlák napsal, to už přehnal. To přece nemůže být pravda, že. Takové věci se v naší společnosti nedějí, Vidlák si vymýšlí a lže a tím poškodil alternativu.

Přátelé, takové věci se dějí. A bídné neplatiče odpojuje i ČEZ – a všichni ostatní dodavatelé. Ostatně i Pětidemolice kritickou situaci nízkopříjmových vlastně přiznává. Podívejte se na pořad “Co na to vaše peněženka“ a poslechněte si, co vám poradí. Nebo reklama, ve které staré paní sousedé koupí k Vánocům pejska sice přímo neukazuje na to, že na něj nemá, ale ta konotace tam je. A teď pomalu: Jak si myslíte, že žena-samoživitelka/vdova v důchodu, která byla na hraně loni na podzim, zvládne dnes 30-50 % inflaci jídla, 15-30 % inflaci dětských a školních potřeb, zvýšení poplatků za teplo a minimálně 30% (klidně i 100%) zvýšení energií? Co myslíte, že ušetří? Nekoupí si dovolenou do Egypta? Vždyť tam nebyla nikdy!!! Na benzínu? Vždyť nemá auto! Na cigaretách? To asi, přiznejme si, nedokáže. Ona prostě jakž takž vyšla. Před rokem. Dnes nemá šanci.

Nebo mi chcete tvrdit, že ji zachrání ten fialový deštník?!? Mám mluvit pomaleji? Dobrá, přečtěte si to ještě jednou. Prostě Vidlák sáhl na bolavý zub. Nám všem tím příběhem (opakuji – skutečným příběhem) ukázal na konkrétní dopad toho průseru, do kterého se řítíme třetí kosmickou. Dnes je to jen víc lidí tam zdola, ale zítra to budu já. Nebo vy. To nám vadí. Jsme si schopni, na rozdíl od kavárny, přiznat, že situace je zlá a bude ještě horší. Přemýšlíme, co si odpustíme. Ale stále to vidíme v jakési obecné rovině. Naše podvědomí nás chrání – takové věci se přece nedějí. A pokud dějí, ne nám. Vždycky těm neschopným, chudým, špatným.

Proč se vlastně do Vidláka pustili ti všichni se správným názorem? Začal být moc slyšet. Co s tím? Zdiskreditovat. Hlavně u alternativy a těch nerozhodnutých. Jakkoli zdiskreditovat. Podat trestní oznámení. Nejlépe obvinit. Pak už mohou všude uvádět Obviněný z trestného činu kdykoli se někde objeví jeho jméno. Mají na to celou mašinérii a ČEZ véééliké právní oddělení. Uvědomte si, že Vidlák si dovolil to nejhorší vůbec – ukázal na konkrétní dopady pravděpodobné lichvy, které se ČEZ a jemu podobní dopouštějí na celém národu a Pětidemolici sáhl na zdroj peněz. Kavárna se zbaví nepohodlného posla špatných zpráv. Posla, který byl slyšet velmi hlasitě a dnes už úplně všude.

A důsledek? Vidlák dostane MINIMÁLNĚ nálepku nedůvěryhodného pohádkáře, v horším případě basu natvrdo. Ostatně takové případy už máme. Oni vědí, co dělají a dělají to dobře. Oni Vidláka hlavně diskreditují před námi. Stačí ukázat na jednu nepřesnost a my, alternativa, vzory ctnosti, odsoudíme sami kohokoli a od zítřka už mezi nás nepatří. Na to lze reagovat jen jediným – Kdo jsi bez hříchu, první hoď kamenem… Necháme je takhle nás ničit? Kdo bude další?

Zvláště z vás, co jste také slyšet? Co ochrání vás? V posledních měsících jsem s velkou částí známé alternativní scény hovořil buď osobně či po telefonu o myšlence spolupráce. Netušil jsem, že potřeba spolupráce tu bude tak rychle a ne na nějaké obecné téma, ale právě ve snaze o likvidaci jednoho z našich velkých bardů. Vy, co jste slyšet hodně, pomozte. Článkem, rozhovorem, pořadem. Vy, co jste slyšet méně, mluvte s přáteli. Osobně, na sociálních sítích, jakkoli. Jde o naše děti.

Vidlákův šafář

65 thoughts on “Od Vidlákova šafáře:

 1. OK, pokud Vidlák napsal to co mu jeho zdroj řekl, nemusí se bát, případně by to u soudu pomocí svého známého prokázal. Nějak jsem si nevšiml, že by ho tady někdo označoval za lháře, naopak alternativa ukázala, že mu věří, dle mého názoru až slepě. To, že někteří (včetně mě) projevili nedůvěru, je myslím naopak úplně v pořádku. Kor, když tomu předcházelo Vidlákovo takové ne úplně jasné vyjádření zda opravdu napsal co slyšel, které pochybnostem jen nahrávalo. Takže musím říct, že se mi vůbec nelíbí takové to útočení na nás pochybovače. Navíc vůbec není jasné, že ten zdroj mluvil pravdu a tady se s tím opět nakládá jako s faktem. Rajchl u mě ztratil hodně bodů, když se ve videu rozohňoval nad tím hromadným odpojováním o kterém psal Vidlák. Pokud se nepletu, adekvátně na to reagovala paní Hamplová v senátu, která požádala o prošetření. Je jedno jaký na to mám názor já, co je pravděpodobné a co není, pokud si chceme hrát na to, že jsme v právním státě, tak se nemůže dít, že se bude někdo obviňovat na základě toho co někdo slyšel v hospodě. Kde to jme? V čem pak bude ona tzv. alternativa lepší, než současná vláda? A než mě zase někdo vynadá do libtardů a provokatérů, mohu vás ujistit, že nestojím ani na jedné straně. K alternativě jsem měl blíž, ale její praktiky co poslední dobou vidím, se mi příčí a blíží se ponejvíce nějaké fanaticky vyznávané ideologii.

 2. Pokud se razantně zdražuje ,pak samozřejmě dochází i k tomu ,že lidé nebudou mít finance na zaplacení a nastupuje represe. Ele.se odpojuje hlavně tam ,kde se lidé těžko orientují v nastálé situaci.Vidím to tak ,že se plíží tzv.Kalouskova státní politika záboru Česka.

 3. Já byla upozorněna na tento placený článek na idnes, takže asi to taková pohodička mezi nejen zranitelnějšími seniory a samoživitelkami není a navýšené zálohy energií jsou likvidační:
  https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/seniori-pomoc-pece-elpida-jiri-hrabe-nouze-penize.A221213_174720_domaci_albe

  Volají nám i lidé, kteří tři dny nejedli, říká šéf poradny pro seniory.
  O strachu ze zdražování, hladu a zoufalství, ale i o naději, tvořivosti a pestré nabídce aktivit mluví Jiří Hrabě, ředitel organizace Elpida, která začala před dvaceti lety učit důchodce pracovat s počítačem. Dnes vzdělává a propojuje desetitisíce seniorů mnoha způsoby a také pro ně provozuje krizovou telefonickou linku, která přijme 25 tisíc hovorů ročně.
  ***
  S jakými problémy seniorů se setkáváte na vaší krizové lince kvůli současnému zdražování?
  Už v minulých letech měli volající lidé strach ze zdražování nebo chudoby, ale dnes jde mnohým o život. Dostávají se do situací, kdy platí takové zálohy, že jim nezbývají peníze ani na jídlo…..

 4. Tak není to malá nepřesnost a hlavně šla obejít slovem „distributor“ a mohli se hádat ti tři, který to je 😉
  A dávat střelivo dopředu „rádobynovinářům“ a „CEmperůmů taky není dobrý nápad a nejhorší je dávat střelivo firmě co má miliardy na právníky 😉

 5. Upozornění, po snížení spotřeby, může dojít ke kontrole.

  Z vlastní zkušenosti.

  Bylo, nebylo, před mnoha léty došlo k úpravě ceny vody.

  Rozhodl jsem se neobnovovat původní vodárnu, ale pouze spustit ponorné čerpadlo, hadici vyvést na zahradu do sudu. Napájení řešit prodlužovačkou.

  Poklesla spotřeba vody, a přijeli vodaři na kontrolu.
  Protože mám vodoměr ve sklepě, zkontrolovali plomby na vodoměru, i rozvody vody, zda není možnost napojení studniční vody do potrubí.
  Všechno bylo OK.

  S elektřinou byly dva případy.

  1. Spínací hodiny se zastavily v nízkém tarifu.
  Přijela kontrola, a chtěli mi dopočíst vysoký tarif, po argumentaci, že ve smlouvě nemám stanovenu povinnost kontrolovat funkčnost spínacích hodin, upustili od nějakého dopočtu.

  2. Po úpravě ceny elektřiny, jsem zprovoznil jiný zdroj vytápění.
  Poklesla spotřeba elektřiny.

  Přijela kontrola, a to bylo horší.
  Naštěstí jsem měl foťák a všechno fotil.

  První výtka, pavučiny v hodinách.
  Odstranili plomby, které vyhodili na zem.
  Já jsem pořádkumilovný, sebral jsem je do kapsy s tím, že je později vyhodím, nechtěl jsem odejít.
  Po odkrytování uviděli nepřipojený drát, to začali fotit i oni.

  Začala diskuze o černém odběru a pokutách.

  Po mých argumentech, že pavučiny svědčí o tom, že tam nikdo dlouho nebyl, a z plomb lze zjistit, kdo to plomboval, a kdy, začali plomby hledat, ale já jsem je pouze ukázal, ale nedal, se uklidnili.

  Pak chtěli jít do sklepa, tam jsem je nepustil, protože jsem nevzal dotaci, proto jsem nic nemusel odpojovat.
  Asi tak.

 6. Parabola pars pro toto je legitimní prostředek vidlákova psaní. Pokud nemají jeho oponenti co jiného mu vytknout, svědčí to o jeho skvělosti a jejich zoufalství.

 7. Píši sem, byť určeno hlavně pro Daniela. Dokáži se vžít do Jeho pocitů, byť mám jen 3 děti. I velký Učitel křesťanů (v zásadní chvíli svého života) zapochyboval a pocítil strach a opuštění. Nebudu citovat jeho slova, myslím, že každý je již někdy slyšel.

  Vše vypadá beznadějně. Koncentrované zlo vládne světem a ti, kteří nám jej pomalými dávkami servírují, se pro konání zla rozhodli vědomě a dobrovolně. Už i chov slepic nám chtějí zakázat a zákaz topení dřevem se pomaličku připravuje. Balonky už pomalu vypouštějí. Jejich cílem je zbavit nás všeho. Postupně i střední třída nebude mít na zálohy. A když jo, tak zvednou daně z nemovitostí, atd. Cílem je zbavit všechny všeho, kromě vyvolených. Ty loutky na televizních obrazovkách doufají, že je vyvolení přijmou do party. Těm je fuk zda řve půl milionu někde na demonstraci, zachraňují přece sami sebe. Z materialistického hlediska mají vše – peníze, média, ozbrojené složky, soudnictví… Vše vypadá jako marnost…

  Já ale nevěřím, že zlo vítězí na celé čáře, přestože je nejvíc vidět. V celém vesmíru panuje rovnováha, jakékoliv vychýlení by mělo za následek katastrofu. Jsem bytostně přesvědčen, že jako roste hmatatelné zlo, někde jinde se adekvátně musí hromadit dobro. Jen není vidět, protože dobro je především v srdci.

  Tak, jako v kritických dobách vyplouvá někde na povrch to nejhorší v člověku, v jiném se začíná probouzet to nejlepší. Cítím to, když čtu třeba zdejší komentáře . Vnímám to i ve svém okolí. Vše se vyhrocuje, u jedněch pomalu narůstá násilí a nesnášenlivost, u jiných se ve tvářích objevuje spiklenecký úsměv. Oni ovládají materiálno, u jiných sílí duch. Možná to z hlediska materiálna neskončí dobře, ale duši oni přece zahubit nemohou. Když vše je navenek ztraceno, právě tehdy se plné míře projeví toto poznání. Kdo četl od J. Londona Tuláka po hvězdách, ví, že svodným lze zůstat i v žaláři.

  To není Danieli narážka na Vás, ten teror ještě nenabral ty správné obrátky a zatím ještě nejste natolik populární, aby jim stálo za to Vás upálit. Pro Vaše povzbuzení mě právě napadla slova mistra Jana Husa:

  Hledej pravdu, slyš pravdu, uč se pravdě, miluj pravdu, mluv pravdu, drž se pravdy, braň pravdu až do smrti, protože pravda tě osvobodí od hříchu, od ďábla i od smrti… Nejmilejší, žijte podle poznané pravdy, která vítězí nade vším a mocná je až navěky.

   1. NO on sem chce někdo zasít paniku, aby Vidlák zůstal sám a ostatní se báli a poslouchali. Jinak to nebude. Že jjo bandito

      1. Ahá, fíha osmdesátá léta… Syrup dycinky s měkkým i… Jo, to budu taky jednou vyprávět… Ještě, že nenapsal jižnímorava, ten je, pravda, aktuálnější. A taky dobrej. Už se mu směju tři dny

 8. copy & paste z AK:

  Nový příspěvek od Konias » 14 pro 2022, 20:54

  Kauza ČEZ x Vidlák
  Dámo a pánové,
  nejdřív je třeba vyjasnit pár pojmů.
  1 – jižní moravu spravuje jako distributor el. energie opravdu EON.
  2 – Jiné kraje zase spravuje jako distributor ČEZ Distribuce a.s.
  3 – Tedy firma ČEZ a.s. nikde na území ČR nikdy neodpojila a ani neodpojí jediný elektroměr. Vždy to dělá buď ČEZ Distribuce a.s., EON a pod. A pro upřesnění tyto firmy si na to najímají externí firmy. Tedy ani ČEZ Distribuce a.s. nebo EON je fyzicky neodpojí.
  4 – ČEZ Prodej a.s. má mnoho zákazníků na jižní moravě a když jim neplatí oznámí distributorovi (EON) ať je odpojí a on (distributor) tak učiní.

  Takže pro jasnou představu ČEZ a.s. ani ČEZ Prodej a.s. nikdy a nikde neodpojily a ani neodpojí žádný elekroměr. To pro ně dělá místní distributor a pro něj externí firmy. Přesně jak psal Vidlák. A díky mlžení a uvádění informací, které jsou sice pravdivé, ale podsouvají čtenáři myšlenku, že ČEZ a.s. prodává elektřinu konečným zákazníkům a taky odpojuje elektroměry (což obojí není pravda a ani to ČEZ a.s. nikde netvrdil), si myslím, že Vidlák to vystihl dokonale a jeho informace je pravdivá. Ale nyní ho nechají na pokoji dokud nepřijdou kdo je ten informátor.
  Pak už to bude spadané předloňské listí, které nikoho nebude zajímat.

  1. Pokud dá ČEZ někomu příkaz k odpojení, odpojuje on, byť to fyzicky dělá Pepa Vomáčka z firmy Zástrčka s.r.o. Pokud se podaří zajistit dostatečně dlouhý seznam odpojených, nejlépe za poslední dva tři měsíce, zajímat to bude dost hodně všechny. Zvlášť pokud by si někdo dal práci a s těmi mrznoucími v zimě a potmě by udělal nějakou reportáž.

   A mimochodem, někdo tu psal, že snad všechny elektroměry patří ČEZu. Pokud je to pravda, pak už se není vůbec o čem bavit.

    1. Takže když dá nadřízený prokazatelně policistovi příkaz, aby onen orgán mlátil bezdůvodně lidi na ulici, bude to vina toho příslušníka?

     1. Jak kdy a jak se to hodí. Pomocná prokurátorka, či pomocnice prokurátora šla po půl století na ostro sedět za výrok soudu, kterému předsedal soudce a měl senát. Soudci již v pokoji umřeli, jediná přeživší to odnesla. Nedala ani příkaz ani rozkaz, nebyla k tomu ani oprávněná. Tak chodilo, chodí a vypadá to, že i bude chodit.

      1. Ale Brožová-Polednová prachsviňa byla, to je doloženo.
       Tohle jste tedy moc netrefil, jako příklad.

      2. .. jako když svačinářka bez sebemenší špetky oprávnění vydávala příkazy lidem, co jí neměli co poslouchat. a byla odsouzená za to, že ti debilové jí poslechli. taky srandovní.

     2. Jak píše strejda, záleží na tom jak se to vezme. Je možné argumentovat obojí. Jednou jde o fyzické odpojení, jedno o odpovědnost. Jistě se najdou i tací, kteří budou argumentovat, že za to může odpojený dlužní, bo kdyby nedlužil, nemuselo se odpojovat 🙂

      1. Hlavně většině lidí je jedno zda to udělal dodavatel práce nebo přímo zaměstnanec čezu,, když jsou odpojeni a na infolince jim řeknou „ano nechcali jsme vás odpojit“ a v ČR zatím lidi mají raději oběti a tk budou nadávat čezu i když to udělá třeba pre…

   1. Elektroměry patří vždy distributorovi. Tj. v Praze PRE, v kraji Jihočeský, Jihomoravský, téměř celá Vysočina, polovina Zlínského a část Olomouckého kraje je distributorem E.ON a na zbytku území ČEZ Distribuce.

  2. Máš v tom bordel, EON je skupina jako ČEZ a.s., distributor je EGD a.s.

   Sice o nic nejde, ale když poučuješ na přesnost, tak bys měl psát přesně a ne bludy 😉

 9. Se zlomyslností sobě vlastní nejdříve řeknu něco k té reklamě „… ve které staré paní sousedé koupí k Vánocům pejska sice přímo neukazuje na to, že na něj nemá…“ – Co je to za novoty? Kdyby jí koupili kapra, tomu bych rozuměl; ale psa?

  Šafáře zdravím a z dálky mu virtuálně mávám na pozdrav; je fajn, že sem (konečně!) taky něco napsal, a může to občas zopakovat. Ale myslím, že trochu přeceňuje názorovou homogenitu zdejšího obecenstva. Velice blízko pravdě je ve svém příspěvku Tecočamp.

  Je tady nejen skupina těch, kteří s Vidlákem souzní (ať už do diskusí píšou nebo ne). Jsou tu i čumilové, kterým je to tady celkem buřt, a jsou tu jen proto, že je to tu trochu jiné než jinde. Jsou tu i takoví, kterým interně říkám „množivý redaktor“ (neplést s množivým reaktorem). Jsou tu samozřejmě i vysírači, kteří – a to je pravidlo – dříve či později neudrží stolici a vyletí dřív, než bys řekl „Vrbětice“. A možná bych to rozvrstvení mohl ještě zjemnit, ale to je jedno.

  Z uvedených skupin jen ta první přemýšlí o tom, co Vidlákovi může prospět či uškodit, a to ještě jenom občas. Ti ostatní jsou narcisové, kteří vidí jen sebe, a tuto otázku vůbec nemají důvod si klást – ani je nenapadne; proč taky?

  Proč to píšu: zklamání je nenaplněné očekávání, a to je vždycky břemeno na straně očekávajícího. Je dobře si to uvědomit včas a dopředu s tím počítat.

  1. A i když jsem čumil :), tak díky Vidlákům a jemu podobných, kteří dávají svou kůži na trh se dovídáme o skutečném životě mimo oficiální propagandu. A za to je všechny velice obdivuji.
   A není mi to buřt. Ale boj se střední třídou, která ještě nepocítila důsledky této vlády je těžký. A to i v rodině. Dostali jsme se opravdu do fáze ne nepodobných 50-tým letům minulého století, kdy jakýkoliv jiný názor byl těžce postihován. Velice jsem to poznal u přátel z Prahy, kdy jakákoliv diskuze na téma EU, Ukrajiny a vlády hrozila zlynčováním mé osoby.
   Jak z toho chcete ven? Pokud střední třída opravdu nepadne na hubu a neproběhne revoluce, tak se nic nezmění. Prostě musí dojít k situaci, kdy opravdu se začnou konfiskovat zadlužené baráky, kdy milované děti nebudou moct studovat na VŠ, protože nebude za co, kdy o novém autě a dvakrát za rok zahraniční dovolení se bude jenom snít. Do té doby se stále budou na těch pár „ubožáků“ na náměstích dívat z vrchu.
   Ale mám pocit, že už to bude příliš pozdě.

 10. …nic ve zlým a samozřejmě ve vší úctě, četl sem to dvakrát a …
  A ani nevím proč, pokaždý se mi vybavila Jirotkova originální „Kancelář pro uvádění románových příběhů na pravou míru“ … ale zase pravda, nemusím všemu rozumět!

  1. Na druhou stranu jste mi splnil sen – objevil jste toho, zde chybějícího, Saturnina. Potěšení je na mé straně!

  1. Originální příspěvek od Šafáře byl zřejmě nahlášen jako závadný lidmi jediné pravdy. Facebook také potřebuje svého Elena Muska..

   1. Já nevím, proč zmizel. Já na FB vůbec nejsem. Kdysi jsem to zkoušel kvůli Svědkům Alefovým, ale neosvědčilo se to. – Má to výhodu, nikdo mi na FB nemůže dát ban.

    1. Správně. Jediný místo odkud vás nemůžou vyhodit, je místo kam nevlezete. Jako člověk z IT pravěku, kdy se grafické rozhraní pouštělo jen pro možnost spustit více terminalovych oken a jedine aplikace byly kalkulačka a hodiny, považuji FB, Twitter a podobné kraviny za něco, bez čeho dokážu žít a umřít i když si to spousta mých známých nedokáže vysvětlit a dle jejich názoru vlastně neexistuji.

     1. Já docela rozumím, ale zde jsme také nevybudovali platformou, kde by šlo něco akčně zorganizovat. Já míval na FB 3 profily, 2 byly obvykle zaBanované, zbývající fungoval a spravoval skupiny…

 11. No, konec ČR v dohledu…

  „Česká republika bude ručit majetkem za Ukrajinský dluh soukromým bankám, a bude po dobu několika let místo Ukrajiny splácet úroky z tohoto ukrajinského dluhu soukromým západním bankám. Tento závazek podepsala před pár dny v Bruselu Fialova vláda, a její ministr financí Zbyněk Stanjura byl za tento čin dokonce odměněn portrétní fotografií na čelní straně bruselského oznámení o půjčce 18 miliard EUR (450 miliard CZK) Ukrajině. Slováci mají smůlu, jejich vláda to podepsala také. V dnešní analýze si celou půjčku Ukrajině, u které budeme splácet úroky, a ručit, že ji Ukrajina splatí, podrobně rozebereme.

  Ukrajina potřebuje 5 miliard EUR měsíčně, aby se nezhroutila, proto potřebuje značné půjčky. Jenže úvěrový rating Ukrajiny je CC (Fitch), což znamená: vysoké úvěrové riziko, pravděpodobně dojde k nesplacení dluhu, a při tomto ratingu žádná soukromá západní banka Ukrajině nepůjčí ani vindru.

  Aby se Ukrajina nezhroutila, vymysleli Brusel a Stanjura následující fintu – země EU se za splácení Ukrajinské půjčky u bankéřů písemně zaručí, a budou za Ukrajinu splácet také úroky z půjčky. Bankéři tak nenesou žádné riziko, a 18 miliard EUR Ukrajině rádi půjčí, a protože se těší na mastné úroky i z českých a slovenských kapes, a mají také jistotu, že v případě nutnosti, když jim Ukrajina dluh nesplatí, zabaví také české (slovenské) lesy, elektrárny, nemocnice a další zbylý státní majetek, a prodají ho v dražbě. Pro bankéře je to skvělý obchod, pro Čechy a Slováky katastrofa!

  V moderní ekonomice platí, že výše splátek státních dluhů roste s inflací. (Viz. Materiál ČNB, který toto naše tvrzení potvrzuje.) Dnes je navíc inflace vysoká, a tak by i půjčka Ukrajině měla mít vysoký startovní úrok. “

  https://www.michalapetr.com/map-1538-ceska-i-slovenska-vlada-se-zarucily-za-dluhy-ukrajiny-u-bankeru-co-z-toho-plyne/

 12. Body 1-3 byly predmetem meho zajmu a pokladam to timto za uzavrene. Predpokladam, ze jste u rozhovoru byl, nebo jste to od elektrikare slysel nezavisle.
  Diky.

 13. Za mě by bylo nejúčinnější pomocí, předávat Vidlákovi kontakty na lidi, kteří byli skutečně odpojeni, pokud někoho takového znáte. Už při stovce ověřených obětí by to zabránilo komukoli zkoušet nějaké žaloby či nařčení z šíření nepodložených zpráv. Při tisícovce by to začal být celkem mazec.

  1. Mám člověka z práce, neodpojili ho tedy nyní (zatím) ale před rokem.
   Ovšem to nic nemění na zaběhnuté rutině – jeden den volal na ČEZ s tím že peníze pošle o 5dní později (pozdržená výplata a žije tzv z ruky do huby)
   Z ČEZu příslib počkání, „jsme přece lidi. “
   Třetí den po příchodu z práce potkal u dveří elektrikáře který mu právě odpojil dráty s tím, že on o ničem neví, jen dostal befel.
   Tolik k neodpojování nahned, upomínkám a odložení.

  2. Přesně to jsem navrhoval níže.
   Ofotit příkaz k odpojení, elektronicky začernit/zabílit jméno, ale lokalitu/město ponechat.
   Už při desítkách by byl v ruce naprosto neprůstřelný argument.
   Ovšem i takový argument jsou sračkomety schopny zatlouct, nezmínit, nepsat, případně popřít, otočit o 180° tím, že kvůli začerněné identitě, je to nevěrohodné, nebo to rovnou označí za fejk.
   Mediální mrdky jsou kreativní, že ještě budeme čumět. Ještě nepředvedly ani půlku repertoáru.

 14. Přesdíleno.
  Domnívám se, že by se mohl právnicky vyjádřit i pan Rajchl. Zviditelnilo by to stranu PRO a přidělalo vrásky libtardům.
  Při vší úctě k paní Kláře, tam už to budou hrát na to jak ji pomalu vylučovali z advokátní komory…

 15. Pane šafáři, měl bych jen drobnou připomínku:
  Cituji Vás:
  „Oni Vidláka hlavně diskreditují před námi. Stačí ukázat na jednu nepřesnost a my, alternativa, vzory ctnosti, odsoudíme sami kohokoli a od zítřka už mezi nás nepatří. Na to lze reagovat jen jediným – Kdo jsi bez hříchu, první hoď kamenem… Necháme je takhle nás ničit? Kdo bude další?“

  Připomínám, že ne všichni, kteří sem na Litterate píší a měli na pana Vidláka hloupé kecy, patří k Alternativě, nebo že se k ní otevřeně hlásí.
  Chodí sem spousta lidí, ale mnozí jen textově exhibovat, další hrstka jsou neustálí pochybovači o všech a o všem.
  Kuvafix, tak buď tomu chlapovi věřím, věřím jeho motivaci a čistým úmyslům – a pak za ním 100% stojím. Anebo mu nevěřím, nebo jen někdy a něco – ale pak bych odsud měl jít do prdele.

   1. Když jsem Vidláka témeř nečekaně se svou rodinou překvapil doma, přivítal nás, pohostil, dětem zvířátka ukázal, a po tomto setkání a rozhovoru ho vidím jako skromného a rovného chlapa. Má mou důvěru, na nic si nehraje.

    1. Re: JzP

     Cože? On vás hostil mým – podepsaným – masíčkem, které jsem se mu chystal sežrat při další návštěvě???
     No toto…
     … to je ale úroveň , tohle to…

     Tuž, mamo, klobasky su už v řiti kehosik, kdo nam je zežral, cype…
     (((-:

      1. JzP
       víra je záležitost náboženská. Také je vyžadována v sektách. V normální společnosti je na místě kriticky myslet. Vždy a všude. Že někdo má pochybnosti a žádá vysvětlení bílých míst je naprosto v pořádku. Vyžadovat slepou víru je projevem sektářství. Tolik k vaší výzvě k nekritické víře.

       Jiná věc je, že všichni jsme jen lidi a lidi dělají chyby. Kdo tvrdí že ne, tak lže. A patrně má k tomu vážný důvod.
       Přičemž Vidlákovo vysvětlení, že nepřesnosti v jeho blogu jsou způsobeny snahou krýt svůj zdroj ve snaze pomoci potřebným se mi jeví logickým.
       Mnohé by mohlo objasnit, pokud by se paní Hamplové podařilo vydolovat z MPO ty statistiky. To by mohl být docela pádný důvod.

       Nicméně jedna věc ve mě hlodá. Všiml jsem si, že ještě do včerejška přebíral europoslanec za SPD Ivan David Vidlákovy články na svůj web Nová republika a dnes již nic. Dokonce i ten včerejší článek je vytlačen z hlavní stránky. Jakoby se něco stalo. Přiznám se, že mě by docela zajímalo co?!

       1. Ve svém věku už obvykle po krátké chvíli osobního kontaktu docela dobře poznám, kdo je falešný a něco hraje, předstírá nebo manipuluje, anebo má srdce na dlani, neuhýbá pohledem, mluví k věci a střeží svoje zdroje. Jsem si jistý, že nikoho “nepropálí”, nejen, že už by mu nikdo nic neřekl, ale protože je prostě takový.

       2. Ivan David se chova podivne. Je to par tydnu, co spilal rade kometatoru na NR, ze pouzivaji nicky. Prestoze to NR povoluje, a jeli podle pravidel. Jenomze, oni si ho dovolili kritizovat… 🙁

        1. Tak on je Ivan David jednak politik s dlouholetými zkušenostmi, ale hlavně psychiatr s ještě delší praxí.

         Vidláka dlouhodobě protežoval a to i ve chvíli, kdy Vidlák ohlásil, že mu teče do bot. Pakliže došlo k radikální změně jeho přístupu, pak to znamená, že se něco muselo stát. Mě by vážně zajímalo co?

  1. Bať TCČAMP!
   Množství exhibicionistů, kteří všechno znají, všude byli dvakrát a musí nám to aktuálně sdělit tu je opravdu větší než malé. Někdy mám pocit, že by se ze zdejších dala sestavit nejen perfektní vláda ČR, ale i generální štáb AČR ba i Akademie věd.
   Ale není to bohužel problém pouze zdejšího webu.
   Copak je hanba mlčet, když nevím o čem je řeč nebo mé znalosti nejsou encyklopedické, ale „wikipedické“?
   Nevím kdo to řekl ale je o snad dokonce až antické: „Kdybys býval mlčel, mohl jsi zůstat filosofem!“

   1. No a pak jsou tu ti „mlátiči prázdné slámy“ atd. jak uvádí TCČAMP, kteří píší nesmysly, ale kdyby nenapsali, asi by se pořádně nevyspali, tak by je to žralo.
    Z těch všech nejméně snáším hnidopichy.
    Měl jsem takového ajťáka. Několikrát jsem musel odejít z místnosti, abych ho nenapadl brachiálně. Navíc – byl opravdu vzdělanější než já, to by mi u soudu asi přičetli k tíži. [;>))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *