22 června, 2024

O zásadních otázkách

Přátelé, včera jsem se poměrně příkře pustil do SPD a Bašty… Možná až moc příkře. Mizerný výsledek zastínil všechny další aspekty, které by neměly být zapomenuty, protože všechno nebylo špatně. Dnešní článek tak bude korekcí toho včerejšího. Podíváme, co z celého volebního výsledku plyne a s čím se budeme v budoucnu potýkat.

Na prvním místě zdůrazním to, co říkám pořád. Můžeme mít různé politické strany, které „obsluhují“ různé části voličského spektra. Můžeme mít protestní SPD, můžeme mít Trikoloru, můžeme mít PRO, můžeme mít Svobodné a další hnutí. Ale pokud všichni nebudou spolupracovat, tak je to prostě ztracené. Pokud se tihle všichni nebudou vymezovat proti Pětikolce a k sobě navzájem se nebudou chovat jako rodní bratři, tak prostě prohráváme zákonitě.

Podle mě je právě tohle důvod, proč Pětikolka raději podpořila dva občanské kandidáty a „nezávislé“ senátory. Představte si, co by to mezi nimi dělalo, kdyby si ODS nasadila svého kandidáta a STAN také. Ti by se pak vedli souboj i mezi sebou a ten by se přenesl i do stranických sekretariátů a na další politické úrovně. Z tohoto hlediska bylo lepší podpořit jiné kandidáty, kteří s Pětikolkou nesedí ve straně, ale pevně stojí v táboře pravdy a lásky a není žádné nebezpečí, že by dělali problémy.

Co se stalo u nás? Na začátku to vypadalo na Josefa Skálu, profesora Turánka, Alenu Vitáskovou, Hynka Blaška, Tomáše Březinu, Karla Janečka… Pamatujete ještě, jak se sbíraly podpisy? A co byl výsledek? Nula nic. Nakonec jsme mohli být rádi, že jsme měli alespoň dva stranické kandidáty za ANO a SPD. Ale od první minuty to nebyl ani tak souboj s kandidáty Pětikolky, ale spíš mezi nimi. Porovnejte si to, jak postupovali naši soupeři. To nebyly televizní debaty, to byla demonstrace hlubokého souznění. Sedm Havlů, jeden Bašta… a Babiš věděl, proč je lepší tam nechodit. Kdybyste všem sedmi přeházeli projevy, nikdo by to nepoznal.

Kandidáti Pětikolky, kteří neuspěli, těm to vůbec nevadí. Oni prostě jen rozráželi vzduch pro toho, který ve finále nabral největší grády. Ovšem u nás to vadit bude. Ne, problém není v tom že Bašta neuspěl. Problém je v tom, že už předem dělala SPD vše pro to, aby pak neuspěl ani Babiš. Viděli jste třeba Fischera, že by se vymezoval proti Pavlovi?

Problém je v tom, že SPD dělala volební kampaň jako referendum, kdo je lídrem opozice. Ne, tohle lidi fakt teď řešit nebudou. Oni mají problém zaplatit účty, mají obavu o budoucnost, bojí se zatažení naší republiky do války a podle toho se rozhodovali.

Na druhou stranu, byl to právě Bašta, který dokázal na čas ovládnout téma kampaně přesně tím, co lidi trápilo. Odvolám vládu a nepřipustím válku. Kdyby k tomu dopředu neříkal, že Babiše prostě nemůže volit a naopak by ho teď po volbách podpořil, tak si SPD připravila půdu pro příští volby a hrála by svojí roli v pokusu hnutí ANO odvolat vládu. Bašta by se ve vhodném volebním obvodě hladce dostal do senátu.

Bohužel se tak nestalo a všechny tyto škody se staly už před volbami, protože toto vše bylo vyřčeno ještě než se otevřely volební místnosti. Volební výsledek to pak umocnil do výbuchu, který jsem demonstroval včera. Nebýt těch řečí o zlém Babišovi, tak to byl jen horší výsledek. Díky ostentativnímu odstupu od Bociana se z toho stal výprask. Naprosto zbytečně.

Víte proč to byl pro Baštu (ale i Fischera a Hilšera a vlastně i Bambuši) takový propadák? Protože tyhle volby jsou o ZÁSADNÍCH věcech. Tyhle volby jsou o tom, jakou roli u nás hrají Spojené státy a NATO. Jsou o tom, nakolik půjdeme do války a nakolik ji budeme platit vysokou inflací a drahými energiemi. Tyhle volby jsou o tom, jestli nám řádně zdraží daň z nemovitostí, jestli nám zpoplatní zdravotnictví a školství… a paradoxně nic z toho nedokáže prezident úplně ovlivnit. Ale od začátku do konce jde v těchto volbách jen a jedině o to, jestli se Pětikolce otevřou i poslední dveře a nebo je někdo bude trochu brzdit.

Dokud Bašta a SPD dělali přesně tohle – bojovali proti válce a proti chudobě, tak měli sympatie veřejnosti a šli nahoru. A představte si, co by bylo, kdyby s tím začali o dva měsíce dřív. Obzvlášť, když měl Babiš dost svých starostí se soudem. Kde se to celé zlomilo? Ve chvíli, kdy se ukázalo, že se boj proti vládě a proti válce mění v boj proti Babišovi. A na to byli zvědaví jen ti, pro které je Babiš tak bytostné zlo, že raději ať zhyne svět, jen když on nebude prezidentem a těch není ani 5%. Babiš v posledním týdnu hladce Baštova témata přebral svojí cestou k Macronovi a iniciováním pokusu o vyslovení nedůvěry vládě. Co v té době dělal Bašta? Vymezoval se proti Babišovi a úplně zapomněl, že chtěl zabránit válce. Tak jednoduché to je.

Nevím, jak moc by jiná rétorika ovlivnila výsledek. Ale rozhodně by ovlivnila atmosféru a ve volbách je důležitější, jak se věci jeví, než tak jak jsou.

Co s tím?

Babiš to má jednoduché – potřebuje působit na voliče Nerudové, aby nešli k volbám, protože Petr Pavel je druhý ještě mnohem horší Babiš. Zároveň bude potřebovat voliče, kteří k volbám nechodí, protože to přece nemá cenu. Bude muset ukázat, že o nich ví a ví co potřebují. Ještě pak může vyškrábat nějaká procentíčka kde to jen půjde. Může udělat to co Bašta – zkusit na svojí stranu dostat co nejvíc osobností, kde to jen jde. Ale hlavně – za každou podporu bude vděčný. Pokud nevyhraje, bude mít alespoň ujasněnou pozici, bude vědět, s kým se dá počítat a s kým ne. Bude věděl, kdo je součástí problému a kdo je součástí řešení.

Vedení SPD si musí odpovědět na otázku, zda v této situaci drahých energií a s válkou za humny, je či není s Babišem na jedné lodi. Pokud ano, je to loď, která disponuje čtyřiceti procenty hlasů. To není málo. Pokud ne, budou se muset s vlnobitím nějak vypořádat sami bez pomoci… v pětiprocentní lodičce. Za situace, kdy většina tohoto národa fakt není zvědavá na souboj o lídra opozice.

Je naše země v situaci, kdy musí jít všechno stranou, musí se zapomenout na minulost a všichni musí k pumpám? Volební výsledek mluví jednoznačně… polovina voličů SPD si myslí, že tato situace nastala a volili Bociana místo Bašty. Volili ho jako menší zlo, klidně budou zase volit SPD. Polovina voličů SPD si teď řekla, že je důležitější zastavit Pětikolku, než volit srdcem. Co si teď, když víme, jak to je, řekne ta druhá polovina? Bude se pokračovat ve válce sta rodů, která skončí masakrem u Ósaky, nebo je čas na velký šogunát? Nebo česky… bude Okamura po víkendových Lipanech Bedřichem ze Strážnice, nebo Janem Roháčem z Dubé?

Prý se Okamura s Babišem v neděli sešli. Rád bych slyšel, že se domluvili. Znamenalo by to, že není všechno ztraceno a při všech problémech se přece jenom blížíme k nějaké shodě. Pokud by klání prvního kola skončilo alespoň malou dohodou mezi ANO a SPD, vymazalo by to všechno to, co jsem řekl včera i předevčírem a považoval bych to za krok správným směrem. Bez ohledu na to, jak dopadne druhé kolo.

482 thoughts on “O zásadních otázkách

 1. Jak je to jednoduché????

  Vidlák se zásadně mýlí.

  V tomto případě to není o žádném tématu. Většina voličů je rozhodnutá, pro množinu, z které vybere, podprahově předem. Témata, vytahovaná ve volební kampani, ovlivní pouze jazýček na vahách, do poslední chvíle nerozhodnuté voliče, skupiny Homo apoliticus, viz můj vstup v minulém článku Kláry Samkové.

  Vidlák má pravdu o volební strategii _ dlouhodobé, chování SPD atd. Ale v případě neúspěchu Bašty, tohle všechno padá.

  Bašta jako hrůzný kandidát, neměl žádnou šanci, bez ohledu na témata, která do volební kampaně vnášel. Neměl šanci, i kdyby nám všem tlumočil božské poselství.

  U Bašty nebyl problém v programu. Problém byl s jeho zprostředkovatelem, jeho nosičem.

  Po lopatě.
  Máte nějaké paměťové médium a na něm nahraný program. V konkurenci si vyberete program, jinak rovnocenný s ostatní nabídkou, podle média. Protože program nevidíte, médium ano. Medium nesmí být dýchavičné, zasekávající se, po záruce. K čemu je vám program, když se medium zasekává a není záruka, že medium bude fungovat??

  Po ještě větší lopatě.
  Obal prodává.

  Takhle je to jednoduché.

  K čemu je vám nějaký program, když neprojdete přes první signální???
  Bašta prostě byl out pro většinu lidí, nejvýše po 15 vteřinách jeho projevu.

  PS:
  Všimněte si Bambuše nebo agenta Pávka.
  Agent Pávek prostituoval s režimem před rokem 89 dobrovolně. Nebyl úředník zahraničního obchodu, který má povinnost dát raport o své cestě do zahraničí. Byl to tvrdý nomenklaturní kádr, opora režimu. Jako jeho celá rodina
  Dnes by proti NATO bojoval. Změnil se režim a on kolaboroval. Jenže ne pro nový režim v ČR, kolaboroval přímo pro USA. On nebude hájit zájmy ani 5 koalice!
  A Bambuše? Škoda slov.
  V podstatě, jsou oba ztělesněním toho, co kavárna tak hlasitě nenávidí!

  Přesto se umístili dobře a komunistická guma Pávek, vyhrál volby.
  Proč?
  Po té největší lopatě pro ty, co pořád nechápou.

  Zkusme si vypsat, co nás, pokud kandidáty předem neznámé, při jejich projevu napadne.

  Pávek, uhlazený, upravený, vzpřímené držení těla, jasně odpovídající. Když neví nebo by se kompromitoval, mlčí. V tomto případě to ale nevadí! Švihácký Jenerál. Síla, autorita, zkušenosti, zdraví, energie. Podprahový vzkaz všem okolo něj.

  Bašta? Slabost, pasivita, fyzická nemohoucnost, bez energie, zamženost, jakmile promluví, Alzheimer.

  Koho si za prezidenta, za Vůdce celé země, podprahově, na první dobrou, vyberete???

  Až tak je to jednoduché.

  Pávek, i kdyby by blbý jak puštok, jako kandidát na hlavu státu, PROJDE PRVNÍ SIGNÁLNÍ SOUSTAVOU JINÝCH LIDÍ.

  A wo to go.
  Bašta je out po 15 vteřinách…

  Pozn. autora
  Tento text nemá ublížit panu Baštovi nebo komukoliv jinému.
  Popisuje pouze jednoduchý fakt, že Bašta, a i kdyby byl zlatý, neměl nejmenší šanci.

  Vzhledem k tomu, že autor i jeho okolí, to jasně chápou, domnívá se nás více, že nominací nezvolitelného Bašty se jedná ze strany SPD a Okamury osobně, o úmyslnou sabotáž prezidentských voleb. Možné motivy jsem zmínil dříve.
  Tento text, jasně uvádějící skutečnost, snad přispěje k tomu, že se podobná volební sabotáž již nebude opakovat a když, aspoň ne tak okatě.

  1. Inu, pane dexxi máte pravdu, národ Vám dal za pravdu, já osobně jsem byl na své Gallipoli připravený. Sice mě trochu sraly ty hlasy kolem, jak na nás turci řvali, chechtali se nám, jak na nás ze břehu řvali že „se na to máme vysrat“… nu což.

   Verdun vám vůbec nezávidím. Jsou taky připravení, je jich hodně… snad těch pár metrů dostanete. Máte koneckonců lepší šance, i těch pár našich, co se stihlo stáhnout z tureckého mlejnku vám snad helfne.

   1. Je až úsměvné, jak jistě ne záměrně nám dexx nyní nastínil,
    že při srovnání té první signální i v případě pak generál – Babiš,
    by roli Bašty převzal asi tak kdo….

    Kluci, už fakt neblbněte s tím špiněním Bašty-SPD.., to neděláte dobře společné věci.

    To přílišné tlačení na pilu
    a pak ještě výsměch ve stylu třesení lanem v Rozmarném létě, jako to dělá Vidlák
    (a sám přiznal cca – ať zhyne SPD, ať žije Rajchl)
    a ty kydy dalších o SPD-úmyslných sabotérech voleb,
    jindy zase kydy o SPD-řízené opozici ….., to vše se mi zdá „poněkud nešťastným“.

    SPD hlasuje zatím nejčastěji v našem zájmu a proto je stále potřebnou opozicí.
    Takto rozeštvané nás přece chtějí mít
    a v generálově štábu (i u Koudelky…) se nám všem musí nyní řehtat.

    Já to vidím třeba tak (a nedělám si patent na pravdu a ani neobviňuji),
    že kdyby byl býval Babiš nedal pár dní před koncem „ohlášek“ přihlášku na funkci,
    o kterou moc nestál,
    zbyla by celé „alternativě“ a „dezolátům“ jenom dříve přihlášená a jediná ta SPD.
    (já vím nevolitelná SPD a navíc stejně nevolitelný Bašta…☺)

    A u voleb 2021 děla Jourová do médií,
    že Babiše nesmí ani napadnou podpora SPD k vládnutí
    a tak je klidně možné,
    že to právě Babiš kandidovat „musel“….
    Ale nemám proti jeho kandidatuře nic,
    měl na ni samozřejmě plné právo, avšak jen on zná skutečnou motivaci…

    Porážka SPD by však byla symbolicky celkem NIC,
    proti „rituálnímu“ doražení Babiše,
    pokud se mu nepodaří na generála zveřejnit do 14 dní něco,
    co voliče 5K a spol. odradí….
    **************
    Generál se školil v minulém režimu na špiona i s francouzštinou…
    A zrovna náhodou měl teď Babiš setkání s Macronem na 4 oči, jak rád říká.
    A když to někde oznamovali generálovi (neměl prý tu informaci),
    tak nervozně stiskl prsty propojených dlaní…

    A tak jen čekám, co Babišovi na generála třeba dodali zase jiní špioni.
    Francouzi si ještě pamatují, jak jim USA spojenci přebrali zakázky a taky nezapomínají….

    Ještě říkal sám generál, že na něj údajně vytáhnou domácí násilí k první ženě,
    ukradený notebook, který nechal v autě…..
    ***************
    Tak prostě uvidíme, co se v těch dvou týdnech stane v ČR,
    ale zejména pak i vně
    a případně jaký povel, rozkaz špion-generál ještě třeba a odkud dostane….

    P.S.
    Kdyby generál odstoupil, přistoupí asi Danuše….(?)
    A tedy i její VODIČI by měli možná ještě máknout☺

    Ale samozřejmě může být vše i jinak….

    1. Nic nebránilo, aby SPD nominovala Alenu Vitáskovu.
     Vlastenecká, s příběhem, který jí nedovolí kolaborovat s 5 koalou.
     Vzdělaná, bojovnice, zná jazyky, komunikativní, reprezentativní.
     A – nestranická!!!
     Pokud by ji SPD nominovala, bylo teď rozhodnuto.

     Dobře, SPD chce mít svého prezidenta. Kobza, David, Foldyna nebo nějaký vědec, novinář, sociální pracovník, učitel, lékař, ze SPD.
     A voni na potvoru toho nejhoršího, Baštu!
     Clintonová jen klopýtla a ztratila volby.

     Buď jsou ve vedení SPD všichni blbí nebo to byla vědomá sabotáž prezidentských voleb.
     Vzhledem k tomu, že nevěřím první možnosti, přikláníme se k možnosti druhé, vědomá sabotáž.
     Třetí vysvětlení neexistuje.

     Pokud vezmeme v potaz první dvě možnosti, nemá smysl SPD volit. Protože, ať už byla nominace Bašty z blbosti nebo z vychcan (pardon, z vnitrostranického chytračení, aby někdo druhého, kandidát nepřerostl jako prezident) toto uskupení naše opravdové zájmy, včetně zájmu mít svého prezidenta, hájit nikdy nebude.

     Howgh!

     1. A nebyl náhodou ten prezidentská kandidát SPD navržen na kongresu SPD ?…co to tu furt blábolíte…Okamura ač je narcis to nechal prohlasovat, a ejhle většinově si ti delegáti zvolili Baštu…tak co tady někdo kecá o Vitáskové ….

      1. Kongres SPD může být zmanipulován. Osobností vůdce.
       Nebo jsou tam většinově blbci, že navrhli zrovna nevolitelného Baštu.
       Nevim. Pokusil jsem se to vysvětlit. Vy jen osobně útočíte.

       Každopádně díky, že Okamura je Narcis. Do příběhu s nevolitelným Baštou, to zapadá.

       A ještě něco. Za všech okolností, nese odpovědnost Vůdce.
       Tedy i za nevolitelného Baštu.

      2. nechat si odmávat co chci, je základní dovednost .. natož Okamury, který po zkušenostech nejspíš všechno drží na krátkém řetězu.
       Zajímavé bylo, že SPD postavila Baštu, ale kandidovat chtěl i Blaško, jen neměl podpisy.

     2. Vy zřejmě víte, že Vitásková by chtěla kandidovat za SPD,
      i když si sbírala sama hlasy a stejně to vzdala..
      A máte jasno, kdyby, kdyby, kdyby…

      Ale kdokoliv za SPD by kandidoval po jeho přihlášení i PROTI Babišovi,
      to Vám v té demagogii falešného dilematu snad neuniklo.

      Bubnoval byste pro Vitáskovou snad proti Babišovi, tomu mám věřit?

      A Vy dokonce víte, že by bylo pak rozhodnuto….hmm.
      Pak promiňte, ale já to Vaše „rozhodnuto“ vnímám (kdybych tomu věřila) podobně
      jako bylo ono přání IK s Baštou….MIMO realitu.

      Kdo na venkově znal tuto paní, aby měla celostátně více hlasů,
      než Babiš a nebo kolik dostal nakonec generál?

      Nebo mi chcete tvrdit, že ona by měla pak víc hlasů, než Babiš v prvním kole?
      Nebo snad, že by sebrala voliče generálovi…aby byla první, či druhá?
      To snad ne…

      Pak už tomu rozumím tak, že na vášně a přání
      a nebo v horším případě zadání ( SPD musím poplivat a musí zmizet, někdo se určitě chytne) argumenty už nemám a platí, co píšu výše.

      1. Vitásková měla šanci. I na celkové vítězství. Má příběh, je vlastenecká a je nestraník. Právě proto , že je nestraník.

       Bašta neměl žádnou šanci. Byl tak nemožný, že to vypadá jako sabotáž. Nejsem jenerálem po volbách, Bašty jsem se děsil měsíce předem!

       Jestliže SPD nominovala tohoto kandidáta, je to sabotáž.
       At z blbosti nebo, aby Okamuru nepřerostl.
       Za tím si stojím!

       Vy jste reagovala na můj první vstup. S ničím jste nepolemizovala, s žádným uvedeným faktem. Bohužel.

       Řeči o „plivání“ si laskavě nechte. Jsou mimo mísu, je to ad hominem.
       Že jsou karty takto rozdány, za to jednoznačně má odpovědnost SPD, protože nenominovali reálného kandidáta.

       A basta.

       1. Jak myslíte, že by se zachovali příznivci Babiše vůči Vitáskové?
        Vyzvali by ji k odstoupení nebo co tipujete?

         1. zajímal mě váš odhad. Je to spekulace a nevíme nikdo jistě.

          Ale byl by v principu pro babišovce rozdíl, kdyby tam místo Bašty byla Vitásková?

      2. Vitásková měla šanci. I na celkové vítězství. Má příběh, je vlastenecká a je nestraník. Právě proto , že je nestraník.

       Bašta neměl žádnou šanci. Byl tak nemožný, že to vypadá jako sabotáž. Nejsem jenerálem po volbách, Bašty jsem se děsil měsíce předem!

       Jestliže SPD nominovala tohoto kandidáta, je to sabotáž.
       At z blbosti nebo, aby Okamuru nepřerostl.
       Za tím si stojím!

       Vy jste reagovala na můj první vstup. S ničím jste nepolemizovala, s žádným uvedeným faktem. Bohužel.

       Řeči o „plivání“ si laskavě nechte. Jsou mimo mísu, je to ad hominem.
       Že jsou karty takto rozdány, za to jednoznačně má odpovědnost SPD, protože nenominovali reálného kandidáta.

       A basta. 😎

       1. Zkusme si tedy představit, že Vitásková prošla losovačku a SPD s ostatními neparlamentními stranami a „alternativními“ silami ji budou podporovat.

        Co vy byste v takové situaci doporučoval v prvním kole?
        Co by podle vás doporučoval Vidlák?
        Co by podle vás udělal Babiš a jeho team?

    1. nejvíc mne dojal pan Ing. Kubín Lubomír, který kovanému funkcionáři KSČ a obránci lidovědemokratického pořádku posílá 8.000,00 Kč a přeje „pevné nervy při bojise zlem (tedy STB „sviní“)“

 2. Co jsme se dozvěděli o české společnosti po prvním kole prezidentské volby? Předně, že pojem Alternativa je pojmenování neexistujícího jevu v Česku. Alternativa, pokud by nějaká existovala, byla by totiž pojmenováním pro takovou společenskou entitu, která otevřeně pracuje proti současnému politickému systému. Nevím o takové skupině. Copak Vidlák, Rajchl a pod, jsou něco jiného než s Haškem nazvanými Stranami mírného pokroku v mezích zákona? Takže žádná Alternativa, ale jen opozice.

  Před prvním kolem prezidentské volby kdosi počítal, že Andrej Babiš, podporovaný hnutím ANO, by mohl mít šanci na zvolení, pokud by k volbám přišli voliči straniček, jejichž hlasy propadly v minulých parlamentních volbách a kterých byl 1 milion. Ukázalo se, že aritmetika v parlamentních a prezidentské volbě má jinou strukturu voličů.

  Kdo je hlavním vítězem prvního kola volby? Určitě premiér Fiala a jeho vláda. Nepotvrdilo se, že tzv. tekutý hněv obyvatelstva se potvrdí v nedostatečném počtu hlasů pro vládní kandidáty. Fiala by si tudíž mohl kroutit spokojeně prsty mlýnek.
  Dalším vítězem jsou voliči středních buržoazních vrstev z Prahy a Brna, kteří se dokázali zmobilizovat, když hrozilo vítězství AB možná už v prvním kole. Na ty ještě chudnutí nedopadlo katastrofálně, ještě žijí z rezerv.
  Zvítězila také média středního proudu. Podařilo se jim vnutit většinově voličům, koho mají volit a že to nemá být AB.

  A kdo prohrál? Většina národa, která opravdu nesnáší současnou vládu (prý až 72 %), ale nedokázala se spojit a vygenerovat důvěryhodného kandidáta.
  Ale částečně prohrála i veřejnoprávní média, zejména ČT24, v soutěži s těmi soukromými. AB hodil Dvořákovi do jeho plánů na další volební šou vidle a milý Dvořák havaroval kdesi v Alpách na sjezdovce a dolámal si pánev. Prostě karma není zdarma.

  Drtivě prohrál Bašta, SPD a Okamura. Jak zde píšu už dlouho, SPD je jenom byznysový projekt Okamury, který nikdy nehodlal vládnout, pouze čerpat peníze z křesel poslanců v zastupitelských sborech. Dtto dělali komunisté a už skoro nikde nejsou. Skála na Hrad byl pokus ještě méně nadějnější, než Bašta.
  Ukázalo se také, že prohrál i Andrej Babiš. Copak, že nedostal v prvním kole více jak 50 % hlasů? On a jeho potenciální podporovatelé dostali hlasů tolik, že ani v druhém kole nemá šanci.

  Co se to tedy děje s českou společností, že sice nenávidí velkou většinou vládu, ale v prezidentské volbě hlasuje pro vládní kandidáty? Jak to, že když klesla za poslední rok životní úroveň o 10 %, stejně ale AB, který stále vládu kritizuje a nabízí řešení, nemá dostatečnou podporu?
  Kromě tvrdého válcování společnosti médii jde podle mne o to, že AB není dostatečně radikálním kritikem a vůdcem. Navíc volby probíhají v čase, kdy se inflace a následné chudnutí středních vrstev ještě dostatečně neprojevilo. Kyvadlo politické přízně mas se nachází sice v sestupné pravicové úvrati, ale ještě nespadlo ani do rovnovážné pozice.

  Je tedy nějaká naděje na změnu? Jsem si jist, že určitě, ale že přijde zvenčí. Bude spojena se vztahem NATO Západu vůči Rusku a Číně. Není totiž dost dobře možné, aby se svět rozdělil zase pomocí nějaké železné opony. Žijeme uprostřed příliš mnoha globálních problémů, které nelze vyřešit bez spojení Ruska, Číny a NATO Západu. Takže chlapci a děvčata se budou muset dohodnout a ta dohoda bude v neprospěch NATO Západu a tím i těch, kteří slepě NATO Západ v Česku podporují. Oni už jsou nervózní a jejich jednota se drolí, tuší, že jejich éra končí, ale dělají vše pro to, aby ještě nějaký den v mocných pozicích přežili.
  Skutečnou alternativou takové dohody se skřípajícími zuby, je totiž jaderná válka a z té má zpovykaný Západ, žijící v přepychu, velké obavy.

   1. Ukradeno.
    Jen ten pojem alternativa já považuji za opozici obecně a zajímá mě tzv. neorganizovaná alternativa, tzn. lidi mimo sféru ANO, SPD a Trikolory. To jsou dnes Rajchlovci a část voličů někdejších vládních stran, kteří nemají kde hlavu složit. To jsem třeba já, kdysi skalní ODSák a dosud volič z nouze SPD. Skalní voliči SPD volili Baštu (takže si Okamura nyní uvědomí, jak blízko do mimoparlamentního pekla má), zbylých 5% se přesunulo k Babišovi – to jsou ti, kteří nemají kde hlavu složit a Rajchlovci. Ať počítám jak počítám, vychází mě: Babiš 30, Okamura 5 a zbytek (alternativa)5. Celkem 40 % do dalšího kola pro Babiše + něco málo z Nerudovců. Je to smutné, ale prezidentem budeme mít generála. Fuj tajbl.

  1. Re: Laco

   Bez vašeho dovolení vás lehce poopravím.
   Železná opona bude, o tom není diskuze. Diskuze je POUZE o tom, na koho se bude vztahovat, a to ještě v přísně akademické rovině.
   Abyste mne lépe pochopil, Čechistán UŽ má železnou oponu na RU plyn a v době více než blízké i na RU ropu.
   Stejně tak je nám bušeno do hlav, že je nezbytně nutná ŽO v obchodních vztazích s Čajnou. Pochopitelně jen pro nás, nikoli pro naše loutkovodiče.
   PROČ?
   Protože ani globalizace, ani gríndýl už nenesou tolik, aby loutkovodiči mohli žíti spokojeně a nerušeně.
   A prachy se vydělávají nejlépe přeštítkováním zboží v režimu nákup – prodej a vpisováním cen do předtištěných faktur.

    1. S tou ŽO na Čínu už vylezla Nerudová v předvolební debatě.. Sankce proti Rusku jsou málo, musí být ještě proti Číně. Ještě budem vzpomínat,jak za totáče byly plné obchody

     1. Mě by zajímalo, jak by se ta blbka tvářila, kdyby najednou zmizelo všechno vyrobené v Číně nebo odtud dovezené.

      Ale musím říct, že její interpretace reality je v české populaci poměrně běžná – Rusko se položí z toho, že nebudeme brát jejich plyn, Čína se položí, když nebudeme brát kommplet jejich výrobu … člověk naráží na nečekaně vysokou stěnu ideologické stupidity.
      Řekl bych dokonce, že to už je další level po orwelovském doublethinku. Tam racionalitu jen vyhradili inženýrům, dnes už tihle debilové pokročili tak, že se obejdou i bez surovin a výroby a věří, že i fyzicky.

      1. Když někdo může tvrdit,že se obejdeme bez ruské ropy( na kterou se tady 40 let budovala infrastruktura) a i tomu věřit, může mít stejný názor na čínské zboží( též 30 let budované sítě)

  2. Laco

   Víte, proč mainstream dlouhodobě dehonestuje určité lidi, kteří jsou konkurencí dnešní 5 koalice? Otře se o ně i v tématech, která s politikou nemá vůbec nic společného. Takové 5 minutovky nenávisti. Zmiňuje to už Orwell.
   Jaký to má účel a jak to funguje? 😉😎

   1. No funguje to velice jednoduše … do podvědomí se dostává rovnice „daný člověk = zlo nebo špatnost“. A když pak nastane správný čas, tak konzumenti těchto 5-timunutovek nenávisti si utvoří názor podprahově … špatný/zlý člověk nemůže mít pravdu nebo přijít s něčím dobrým.

    1. 👍

     No a když takový člověk, náááhodou, kandiduje třeba na prezidenta, tak je spojen s negativní emocí předem a může argumentovat, jak chce.
     Na druhé straně, mainstreamová propaganda to má usnadněné předem 🙂

     Konkrétně to v mysli, mé milé děti, funguje tak, že každému gestu, slovu, myšlence, demonizovaného jedince, člověk, zasažený manipulací mainstreamu, automaticky přiřadí negativní význam.
     Proč někteří lidé nejsou schopni s protistranou diskutovat?😉

     Výhoda tohoto postupu je, že můžeme démonizovat, potenciálně nebezpečné jedince, PŘEDEM! 😄
     Nu a propaganda, třeba volební, má pak situaci usnadněnou. Polotovar je dávno připraven, netřeba výsledný produkt zdlouhavě vařiti, stačí pouze ohřát. Levné a účinné ! 😉👍

     Co my s tím? Nás musí zajímat ten prostý faktík, proč? někteří lidé jsou obdobné, podprahové propagandě odolní a snažit se, aby jich bylo co nejvíc…

     😎👋

  1. Analýza Hampla je založená na myšlence, že díky Covidu (který je nebezpečný a očkování a lockdowny jsou fajn) lidé začali věřit ČT a mainstreamu. Covid je evidentně Hamplova stará bolístka, kdy nikdo neocenil jeho tvrdý státnický postup vůči nemoci (ovlivněn Konvičkou) a lidi si z něj dodnes dělají srandu. Jen připomenu, že proti Covidu brojila celá škála lidí, od popíječů Sava až po odborníky z oboru, jako např. pan Turánek. Smést všechny do jednoho pytle jako nezodpovědnou alternativu, to je další Hamplův majstrštyk…

  2. S Hamplem souhlasím. Je to tak.

   O nevolitelnosti Bašty jsem psal už před 2 měsíci. Že to bude průser a byl.
   V případě Bašty netřeba žádných složitých analýz. U něj to nebylo o programu, ale o jeho nositeli. Neměl šanci projít první signální soustavou.

   Obal prodává.

   1. Principiálně má Hampl pravdu, na druhou stranu si myslím, že je část pravdy v tom co píše Pes – podařilo se smíchat do jednoho pytle popíječe Sava s Turánkem … řečeno obrazně.
    Celkem by mě dexxi zajímalo, jaký měl být optimální přístup (myšleno v alt. médiích). Já se přikláním k myšlence, že přístup měl být ve smyslu – je to něco nového a smrtelně nebezpečného, přičemž jsou argumenty jak pro zastánce očkování tak ve prospěch kritiků … až čas ukáže, který tábor je blíže pravdě. Takže zatím se každý řiďte podle své nejlepší možné logické úvahy.

 3. Z mého pohledu si Vidlák idealizuje Babiše, vidí v něm patriota, což Babiš rozhodně není. Je kosmopolita a Kotlinka je pro néj jen prostředek k získání moci.
  Proč si to myslím? Protože zahraniční média prezidentské volby v ČR vůbec nezajímají. Babiš je stejně kvalitní ojrosoudruch jako Pavel, v Česku je to v cajku, žádné dráma, jen standardní výměna podržtašky na Hradě.
  Opozice teprve hledá skutečného lídra a nejde to hned, Bašta šel udatně do předem ztraceného boje.
  Myslím si, že jestli se někde někdo pokusí zastavit úpadek euroatlantické civilizace, tak v Kotlině to asi nebude.
  ***
  Ve Francii se pokouší Macron změnit důchodový systém, který už erární kasa neutáhne. Státní zaměstnanci mají penze pomalu stejné jako měli platy a nikomu se nechce pracovat déle , než dneska.
  A tak to rozhodnou pekaři. Francouz si potrpí na kvalitní pečivo a tu jejich bagetu přikusují skoro ke všemu.
  Při těchhle cenách energií musejí pekaŕi zdražovat. Jinak by nepřežili.
  Ve velkých řetězcích je pečivo stále za hubičku, zákazník zvýšenou cenu zaplatí nákupem paštik a pracích prášků.
  No a protože ve francouzkých pekařstvích se pije i kafe a zákazníci si rádi popovídají s nas@aným pekařem, osud francouzské liberální demošky je v rukou pekařů a státních zaměstnanců.
  Tomu se říká vyspělá demokracie.
  Ha ha ha
  🤪

  1. Helanov napsal:16 ledna, 2023 (11:02)

   Neřešíme prkotiny, ale realita je jiná?

   „Po volbách si to s venkovem vyřídím!“ Z Prahy teče, co raději nečíst
   16.01.2023 9:24 | Analýza

   Jedním ze zásadních témat povolebních diskusí se postupně stává střet městských a venkovských voličů.

   Především ti pražští si stěžují na „vidláky“, kteří jim pokazili Pavlovo vítězství v prvním kole.

   Zaznívají výzvy k zákazu vesnic, objevují se hesla „Shořte v ohni, vidláci!“, nebo „Spalme je, mažou si chleba hnojem!“

   Na druhou stranu se v jedné středočeské obci už začaly shánět prostředky na další generálovu kampaň.

   Kdo přispěje, tomu to Pavel během pěti let prý vrátí.

   Pavel Novotný to vidí jasně: Teď bude mlčet, ale po volbách si to s venkovem vyřídí.

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Po-volbach-si-to-s-venkovem-vyridim-Z-Prahy-tece-co-radeji-necist-726254

  2. Ale zahraniční média naše volby, i když jen první kolo, zajímají. ARD o postupu Babiše a Pavla do druhého kola referovala.
   A že Babiš není vlastenec, tedy že se nerval za zájmy Česka? To by chtělo doložit na faktech a odkazech a nejenom žvanit o Aspenu a podepsaném Green dealu, což obojí není pravda.

   1. Re: Laco

    Bába se holedbal, že z GD vytříská pro Čechistán 600 mld. K dohledání v dobovém tisku.

    A Bába je FLASTÉÉNEZ, protože Jourová a Charanzová. S těmi čarodějnicemi NIC neuděláte.

    Čímž vůbec nechci ani naznačit, že Guma v 2. kole je něco lepšího.

 4. Pokud SPD veřejně podpoří Babiše, bude majnstrým před Babišovým jménem vždy uvádět “ kandidát, podporovaný SPD“.
  Tímto souslovím nahradí to, o co přišla, když už nemohou jeho jméno uvádět slovem „obžalovaný“.

  1. Oni si vždy něco najdou. A pokud ne, pak vymyslí nějakou nálepku.
   Otázka zní: Je Babiš lepší Fialy? Asi o moc ne, ale není z jeho party.
   Navíc jiné možnosti nejsou. Tedy podpořit Babiše a něco málo za to od něho získat.
   Není to hezké, je to špinavý pragmatizmus.
   Nic jiného memáme.

   1. Tak jeden můj známý k volbě nešel a Babiše nevolil s poukazem, že je pravičák. Požádal jsem jej, aby uvedl, co pravicového za deset let v politice a vládě udělal. Následovalo hrobové ticho.

    1. Re: Laco

     Daňová politika.
     Likvidace nepohodlných konkurentů.
     Ztížení podmínek pro podnikání malým firmám obecně. Toto téma jsme už probírali nejednou.

     Váš známý by se měl dovzdělat.

     1. Targusi už zase žvaníte o věcech, o kterých nic nevíte.
      Uveďte konkrétně ke každé větě konkrétní čísla, resp. odkazy na zdroje.
      A začněte prosím tou likvidací nepohodlných konkurentů.

 5. Nedokázal jsem přečíst
  všechny vaše silné názory a neotřesitelné pravdy. Prostě mezi takovými velikány nemá Starý kocour co dělat, leda zalézt někam na sloupek a ani nemňouknout.
  Jenom jedno mi vrtá hlavou:
  Opravdu má zdejší VS (Vidlákova Sešlost) takovou volební sílu, že je schopná něco viditelně změnit?

  1. Nemá. Většina voličů a nevoličů se tu v Kocourkově mají jak prasata v žitě. Žijem si jako na zámku, ať to trvá věčně 😀 Těžko můžete přesvědčit voliče, co má tolik zbytných peněz, aby si koupil štěně čokla s rodokmenem za 20 – 30 tisíc, že nám hrozí bída, hlad a polské vši. Jó, až nepotkám na procházce kolem paneláku ani packu, páč je páníčkové sežerou z hladu, tak pak možná.

   1. Moje štěňátko (letos koupené) stálo 40 tisíc, přesto bych nedala svůj hlas ani pětikolce, ani jejich kandidátovi na prezidenta, ani nikomu z pravdoláskařů. Je to můj dlouhodobý postoj, nikdo mně k němu nemusel přesvědčovat. Mám přece oči a vidím.

    1. Z přesvědčení 🙂 Ne proto, že byste se měla zle. Kolik je takových? Mizivé %. Vždyť i do té sametovky šli lidi ne z přesvědčení, že je socialismus fuj, ale protože ženský otevřely Burdu a chlapi katalog aut z Německa. A porovnali s tou svou „radostnou realitou každému podle potřeb a zásluh“.

  2. To sice nemá, ale můžeme si tady tříbit myšlenky. Vidlák se ani nepovažuje za nějakého lídra. Spíš za angažovaného novináře, který se zajímá o dění v Kotliné.
   Nikomu necpe svůj názor, jen nastoluje závažná témata. Díky za to!

 6. Jak tu čtu hlubokomyslné úvahy, čím vším většinový volič je ve svých preferencích ovlivněn, jak mění svůj názor i na poslední chvíli, vychází mi z toho, že většinový volič je nesvéprávný idiot.

  1. Právě jsem s jedním hovořil (s kamarádem). Kecy na téma, kdo je jaký hajzl a jak je kdo nesympatický. Běžný volič ani v nejmenším netuší, že to jsou podružnosti a že se jedná o to, jestli bude mobilizace v dubnu nebo v říjnu. TV je zbraň hromadného ničení.
   Kdysi se Targus vyjádřil, že se válka na UK nezastaví, dokud nebudou hory mrtvol. Nechtěl jsem tomu věřit, ale měl pravdu. Český volič začne možná trochu přemýšlet, až budou hory českých mrtvol.

   1. Stejně jako v 1914 i v 2023 se najde dost, co půjde na jatka s písni na rtech. A ono to možná bude stačit, víc potravy pro děla z těch současných chcípáků stejně nebude. Zbytek se z toho vysimuluje, využije známosti nebo prostě zdrhne. Po válce se pak společně ožerou v hospodě, zavzpomínají na zážitky, rozeberou si vdovy a smolařům, co padli, postaví pomníček.

   2. Z vonkajšku to tak vyzerá. Žili jsme tak dlouho v míru, že už si nepamatujeme jak vypadá válka.
    ÚPLNĚ JINAK NEŽ V TELEVIZI.
    😥

    1. Oni to neznají ani z TV. Znají to z her. Tam po smrti následuje reset a mohou opět bojovat.
     Vůbec si neumí představit, že by dostali povolávací rozkaz.
     Na to, že tank trefí dům, ze kterého ostanou jen ruiny, na to nemají ani představivost.
     Jsou úplně mimo. Čest vyjimkám.

     1. pro jina 11:35

      Obávám se, že máte pravdu. Bohužel. Upřímně, že by se mi barák sesypal po zásahu raketou, si neumím představit ani já. A to mám stále ještě maminku, které bylo 18 let, když skončila válka. A také si moc dobře pamatuji vyprávění prarodičů, kdy můj dědeček přežil (naštěstí) 3 roky v koncentráku.

      Jsme zhýčkaná generace, o našich dětech ani nehovoříc.

  2. Zdravím Vás pane Schumachere, když roluju, patříte k těm, u kterých se vždy s chutí a radostně zastavím.
   Souhlasím, tolik idiotů u nás nemáme, ale malomyslnost nemalá část voličstva u té zbývající části bezpochyby vzbuzuje.
   Mnozí navštěvujeme zdejší prostor i z terapeutických důvodů. Život není peříčko.

   1. Z potěšením bych se sebou nesouhlasil. Jenže jak propadnu optimismu, netrvá dlouho a narazím.
    A obecně, zdrojem největších mých obtíží není vláda, ale já sám. Že jestli někdo má největší moc zlepšit mé poměry, přivodit spokojenost, jsem to já. Jenže, svalovat na druhé, vinit z toho vládu, a spřádat fantazie jaká že vláda by zajistila moji spokojenost, je…pohodlnější.
    Je spousta příjemnějších aktivit přivozujících příjemné hned, například vykecávání se tady, než namáhavých, nutných pro úspěch zítra. Předpokládám, že to tak je u většiny ostatních. Proto je to jaké je.

    1. S potěšením. Sedmý pád. Propadl do toho co sám intenzívně nesnáším. Fuj. Třebaže příčinou může být rozložení a odezva virtuální klávesnice.

 7. Nemůžu si pomoci,
  ale opravdu si myslíte, že by někdo v tomto praštěném státě volil kandidáta SPD, i kdyby to byl sám sv. Václav ? SPD má jednou provždy nálepku hnědých nácků (schválně si všimněte, jakou barvu má SPD v grafech z průzumů); ostatní strany se vůči nim více či méně vymezují negativně… už to vidím – nevolte nácky, volte demokraty… A dost možná, že i kdyby poslanci SPD povstali jako jeden muž a deklamací podpořili Babiše, tak mu tím naopak nohy podseknou – protože ho podpořili náckové. No, možná by se Milka Němcová a jí podobní konečně zalknuli svou žlučí, ale to by asi bylo jediné pozitivum.

   1. Je vidět, že nejlepší forma babišovsko-vidlácké spolupráce je potenciálního partnera nazývat hnědým náckem, zpochybňovat jeho smysl a právo na existenci a vyzývat ho k ukončení politické činnosti.
    Majstrštykem je pak dokonalá logická smyčka spočívající v tom, že partnera vyzveme k tomu, aby svoje hlasy předal nám v zájmu společného (tedy našeho) blaha a stejným dechem prohlásit, že když bude mít partner málo hlasů pro sebe, znamená to, že vybouchl a měl by ihned ukončit politickou činnost. Je to zcela geniální strategie zejména v dvoukolových volbách.

    A potom opět vzdychat, jak nevděční partneři jsou, že se nechtějí s námi sjednocovat.

  1. Jestli chce „alternativa“ opravdu něco změnit, měli by lídři a blogeři ještě dnes naklusat na štáb k Babišovi a sladit noty na příští dva týdny.
   Jestli ale berete Babiše jako součást šestikoalice, nedělejte nic, je to jedno. Matematika mluví jasně…

   1. Zda Babiš je či není součástí šestikoalice, je nejlépe vidět na společném hlasování v otázkách důležitých, zejména těch, které přinášejí občanům ČR újmu.
    Nechť zváží každý sám.

    1. Takže vy chcete za prezidenta raději generála, který se prořekl, že někoho za SPD by jmenoval leda tak ministrem pro sčítání počtu sýkorek, gogo?

     1. On ho chce Babiš, já ho nechci. Kdyby bylo cílem porazit Nerudovou s Pavlem, asi by se musela kampaň a celá orchestrace dělat poněkud jinak.
      Nechci se ale obsáhle opakovat, právem by si pak ostatní stěžovali.

     2. Jinak, já jsem se zde vyjadřoval k tezi, zda je Babiš a jeho lidé jaksi synchronní s Fialou a jeho lidmi v otázkách, kdy svým konáním poškozují zájmy ČR.
      Zda jsou si konkurenty, nebo opozicí v těchto zásadních otázkách.
      To si ale musí každý zvážit sám na základě hlasování, dat a toho, co považuje on za důležité a co za prospěšné nebo poškozující.

      1. Pozornému čtenáři by nemělo uniknout jak na přímou otázku jen kličkujete, což jen utvrzuje že jste rozbíječ diskuze. Ted už jen možno vybrat ze dvou dát pro a proti žadné okecavání, že to je stejné. Není z nákého důvodu ho Havlovský tisk nesnáší, to už něco silně naznačuje. máte 3 možnosti .Nejít PODLE mě by tyto lidé už měli držet ústa nejhorší je rezignace. Pak volba bud P nebo B což jasně ukáže na které straně stojíte to už se okecat nedá

       1. na přímou otázku poskytnu vysvětlení a na manipulativní odpovídám šířeji.

        Svět nestojí na volbě Losna-Mažňák. Primitivismu se snažím vyhnout.

         1. Na racionálním chápání reality a rozhodování se.

          Pamatuju, jak politruk se taky ptal, jestli bych raději US armádu na našem území.
          Velmi analogická přímá otázka, že?

 8. Podle mě největší porážku utrpěl samotný Okamura. Postavil tak nevhodného kandidáta, že ho ani jeho vlastní SPD neposlechla a nevolila ho. Nemístně se vymezoval proti Babišovi a žádal ho ať se vzdá kandidatury ve prospěch „mrtvého koně“. Kdyby teď byly volby, SPD se do sněmovny nedostane. Okamura zničil všechno kolem sebe a jeho nynější podpora pro někoho nemá žádný smysl, protože je vidět, že ho nikdo neposlouchá a každý si volí podle svého rozumu.Myslím, že to svoje hnutí už nemá pod kontrolou. Úsvit 2.

  1. Myslím že to tak není. osobně se přikláním k dnešnímu psaní Vidláka. Já Babiše považuji za zlo, teď jsem mu to sice dal, ale zase budu volit SPD.

   P.S. Včera jsem se tedy nepřikláněl…

   1. Za zlo ale menší ho považuje 90 procent zdejších, čistokrevnej Babišák zde snad ani není. Já Okamuru považuji za populistu ale nemám sebemenší problém že ho někdo volí. Nastat situace že bude SPD nebo Fiala volím SPD

  2. Už se zavedl nový pojem – BAŠTONÁDA PO ČESKU
   (vysvětlení: BAŠTONÁDA = výprask rákoskou na holou řiť a chodidla. Po exekuci se dotyčný nemohl postavit ani posadit. Hojně se dříve používala např. v Osmanské říši.)

   Tentokrát tuto baštonádu obdržela poloKorejcova SPD. Právem.

   1. Obdržela ji většina národa, co nechce 5 koalici.

    Ovšem díky sabotáži prezidentských voleb od Okamury & spol.

    1. Mohl byste objasnit, jak by mohlo SPD v prvním kole zvátit výsledky a k čemu by to bylo?
     A jak případně ve druhém?

     Mně se zdá, že už jste jak ti pomatení Greténi, co vidí z domělé klimatické krize auta a šinanují za to motoristy.

     1. SPD především neměla nominovat to nejhorší, co měla, tedy Baštu.

      Píšu to, milý gogo nejméně 3 měsíce.

      Ideální byl nestranický kandidát, při síle… Však víte.

      K čemu by to bylo? Volby jsou k tomu, že kandidáti chtějí vyhrát. Aspoň někdy.
      Tak k tomuto by to bylo.

      Nezarmucujte mne takovýmito otázkami. Postrádají smysl a tudíž nejsou hodný vaší bystré mysli! 🙋🏽‍♂️

 9. Drobný statistický detail. Letošní volby přinesly jev známý spíše z USA. Jeden vyhrává, druhý ho dotáhne a na konec předežene, ale jenom o o úplně malý chloupek. Tohle jsem si už zvykli vidět v různých volbách v USA celkem pravidelně. Co je na tom zajímavé, je že vždycky ten co dotáhne a předežene je kandidát jednoho pytle (demokraté, proglobalistické strany …).

  Napište prosím někdo Karlu Janečkovi, aby spočítal, jakou má tento jev pravděpodobnost. Na téma volby (sběr podpisů) a statistika má nějaké úlohy už napočítané.

  1. inu-praha je velká, lidi tam volí jak volí/i, trvá to než se to všecko sečte… já se zas tak moc nedivím…

  2. adx : Není tomu tak. Do očí bijící podvod tohoto typu se odehrál i při duelu Gore/Bush v roce 2000, kdy si deep state dosadil republikánského kandidáta. Při pochybnostech pak soud odmítl ověřit nebo respektovat výsledek ruční kontrolou lístků. ( Ta prý byla později provedena a zjistilo se, že vyhrál Gore. )

  3. To je dobrý postřeh. Vzpomeňme zázračného přílivu hlasů pro TOP09 při parlamentních před pár lety, kdy během posledních dvou hodin vyhodnocování výsledků poskočili z nějakých 4,5% na více než 6%.

 10. Co dodat?

  MAP 1569 Putin o víkendu rázně přitvrdil! Babiš se trefil do černého – odtajňujeme zákulisí NATO!

  „…Je tak zřejmé, že Babišovo heslo: Nezavleču Česko do války.

  Jsem diplomat, ne voják.

  Má oporu v generálových vyhlášeních, a to ještě není zdaleka vše, co dnes odhalíme….“

  https://www.michalapetr.com/map-1569-putin-o-vikendu-razne-pritvrdil-babis-se-trefil-do-cerneho-odtajnujeme-zakulisi-nato/

  1. Dá se tohle nějak ověřit? Prej je to z twiteru Petra Pavla:

   (…) Generál Pavel – „Ukrajina má dostatek zbraní, ale nemůže zvítězit díky kvantitativní převaze Ruska. Pokud vyrovnáme nepoměr lidských sil z 1:4 na 4:4, Rusko porazíme“.
   „Jsme ve válce, je povinností každého bojeschopného muže, či ženy bránit svobodný svět před agresorem“.
   „Jako bývalý vrchní velitel sil NATO doporučím jak Parlamentu ČR, tak ostatním představitelům států zastoupených v NATO navýšení vojenské pomoci Ukrajině, jak v materiálních, tak v lidských zdrojích“.
   „Válka přináší oběti, ale pro mě bude každý padlý hrdinou, ne jen číslem“. „Na změně ústavy umožňujuící poslat jak českou profesionální armádu, tak ostatní bojeschopné do boje proti zlu se již pracuje a jako prezidentovi mi bude ctí toto podpořit a podepsat“. „Jsem vojákem tělem i důší a jako vrchní velitel AČR k tomu budu mít ústavní pravomoc“.
   Zdroj: Twitter Generál Petr Pavel. (…)

 11. Pravice ovládla vše v naší republice a dokazuje ,to co známe z historie např. akce Londýna v II.svět.válce a vraždění našich vlastenců po Lidicích. Pravice se vždy bude takto chovat k vlastním obyvatelům. Pětikolka je extrémní pravice,která se chová podobně jak náckové.Babiš je ten ,který zničil levici a nyní se roztahuje v republice a svým způsobem také ničí tvář ČR. SPD je celkem skládačka ,tak co s tím?

    1. Dnes je spíš vhodnější dělení na globalisty vs. národovce, případně virtuály vs. manuály, lepšolidi vs. dezoláty. Za pravičáka se dnes totiž neváhá vydávat někdo, kdo velebí dotace a centrální ekonomické řízení z Bruselu a bojuje za „manželství pro všechny“…

  1. Staré dělení na pravici a levici už není k ničemu.
   Teď jsou jenom liberální demokraté a nějaké nejasné strany, kde se nedá poznat, jestli jsou pro velkokapitál nebo proti němu. Liberálové drží spolu, protože mají za sebou většinu vymytých hlav, ti ostatní tzv. alternativa se bijí mezi sebou o případné místo u korýtka a tím pádem prohrávají. A tak to bude, pokud se situace lidí nezhorší. Jak říká Franta Villon „dokud vlci nevyběhnou z lesa ven“.
   A ani pak není nic jisté, jen to, že to bude směřování extrémní.
   Omlouvám se , že vám nemohu podat příznivější zprávu.

  2. Klasická pravice je kapitalismus, včetně národního kapitalismu. Ultrapravice, tj fašismus, je dítě velkokapitálu a finančního kapitálu, který se může tvářit jako cokoliv. V Nemecku se tvářil jako socialismus (národní socialismus), teď se tváří jako libodemo, a často se zaštiťuje ultralevicí (trockisty, což je také dítě finančního velkokapitálu – ve skutečnosti jde o úplné šílence). Jde o to, že finanční kapitál chce v současné době vládnout napřímo a už prakticky nepotřebuje tradiční kapitalisty. Pokud už otevřeně hlásá depopulaci (a to dělá – viz. Schwab), tak je jasné, že ho klasické podnikání nezajímá.
   Pochopte, k čemu trh, konkurence a jiné (z jejich hlediska) blbosti, když může pár desítek/stovek rodin vládnout všemu, když kromě nich bude na Zemi jenom možná dalších jenom 500 milionů lidí, ve zcela podřízeném postavení.

 12. hmmm, uděláme těžkou matemagiku volebního potenciálu:
  Volby do Poslanecké sněmovny 2021:
  Spolu Dolu + Pisstan + „Přišáhlí“ + Zelení + „Volňáci“ = volební bazének pro Páju o velikosti 2 710 173 kůží.
  Ajo + SmePrýDůležití + „socky“ + komáři + tsssss = volební bazének pro Bábu o velikosti 2 564 727 kůží.

  A královské volby léta páně 2023:
  Pája + Nerudová + Fišer + „Hilšer“ + Diviš + „Zíma“ = volební bazének pro Páju o velikosti 3 377 997 kůží.
  Bába + Bašta = volební bazének pro Bábu o velikosti 2 200 588 kůží.

  Tahaj za delší konec provazu od začátku, a Bába neloví ve vodách Páji – je to naopak (asi furt funguje „i naražení na kůl je lepší než Babiš!“). Bába letos ukecal o půl mega víc lidí, než při volbách do PS – Baštův koláč je už vykousaný, třešínka sežraná a zbyla enem kůrka s kousky tvarohu. Za dva týdny bude pěkně oschlá, možná plesnivá. takže „Smiřování“ netřeba – duši vám to nevrátí, a to procento navíc za to nestojí.

  Ať počítám jak počítám, Pájovi haxny podrazí enem nějaká opravdu velká kokotina – třeba videjo jak kope do rozkroku černou lezbickou chovatelku štěňat. Nebo fotka „jeho vojáka v pozoru“ s příhodně umístěným pravítkem. A i to mu nejspíš ještě projde.

  1. Nevylučuji těsné překvapení, ve hře jsou ti kteří dosud nevolili, co by je pohnulo k volbám, ve prospěch Babiše, jenže „počty“ mi vycházejí také tak.
   Kolik procent? Ve hře jsou voliči Nerudové a Fišera. Významných dvacet procent. Co je to za sociální skupinu? Tzv. „Lepší“. Vymezující se proti „primitivům“ voličům Babiše.

   1. Mladou a krásnou volili mladí a krásní a ti Babiše volit nebudou.
    I když si tím vlastně podepisují povolávací rozkaz.
    Ale lobotomie na VŠ je 100% úspěšná.
    ☺ má pravdu, pokud nevyleze na rozvědčíka minimálně je je agent KGB, tak má výhru v kapse.

  2. Takže: Takhle se to počítat nedá, protože to by finále 2018 dopadlo jinak. Za další je řekněme „hodně velkým zjednodušením“ počítat všechny voliče hamáčko-petříčkovské ČSSD roku 2021 jako bazének Andyho, a stejně tak voliče brčálů nebo traktoristy jako bazének lampasáka.
   Na druhou stranu je Bába zřejmě už skutečně na horní hranici možného, 8-10 % nad průzkumy i nad preferencemi ANO. Jeho naděje je vyluxovat hlasy pro Baštu + nově zvednuté zadky v těch krajích, kde byla účast podprůměrná – KV, ÚL a částečně Ostrava. A na druhé straně lenost (většinově) nebo jemitouprdelismus (menšinově) nebo rozvědčíkovinikdysmus (zanedbatelně) voličů nepostoupivší stafáže. Zřejmě to dobře ví, na zahájení kampaně v tomto směru nečekal, zřetelně mluví o míru a kvikot potrefených naznačuje, že se trefil dobře.
   Nicméně i tak si myslím a souhlasím, že tahá za kratší konec a to s tím zaraženým kůlem dostává samozřejmě od libtardů, ale i z druhé strany, kde bude stačit zabrnkat na „strašlivou covidí totalitu“, na což stále ještě naskakuje překvapivé množství voličů. Prostě tenhle hasič fandí Baníku a smrdí mu z huby, takže takový volič raději v hořícím domě demonstrativně chcípne, než aby se jím nechal vynést ven.
   Proti tomu je rozvědčíkovinikdysmus o hodně slabším jevem.

   1. Holt staré hříchy… Pavel má ke všemu ještě tu výhodu, že ty jeho „hříchy“ jsou tajné. Kurňa, mají to fakt dobře vymyšlené…

    A s tím „luxováním bašty“ bych byl opatrný – minimálně tady. Že Babiš mezi způsobem, jak ze 2,5% udělat 3,5% nevidí rozdíl se nedivím. Ale že i Vidlák to vidí jenom jako „volba rozumem místo srdcem“ mi příjde na palici. Příjde mi, že Vidlák nechápe, co po tom Baštově 1% (které bych si tipnul že zrovna toho Vidláka poslouchá) chce. A tlačit na pilu není dobrej nápad.

 13. Když jakýsi Vidlák v jedné větě tvrdí, že SPD/Bašta musí odstoupit a podpořit ANO/Babiše a hned následuje tím, že jestli bude mít Bašta jen pár procent, tak to může zabalit celá SPD, tak to svědčí o dvou věcech:
  1. Mdlém rozumu Vidláka, který tak staví do jednoho výroku dvě zároveň nesplnitelné věci
  2. že sjednocování znamená v babišovštině likvidaci všech ostatních

  to je tak asi ten nejdůležitější poznatek z těchto voleb.

  Babiš totiž o Hrad nijak moc nestojí. Zeptejte se ho na to….

  1. Uz je to tu zase.
   Vidlak je rozumu mdleho a tak gogo musi chodit na jeho blog mnohokrat denne. Casto je tu gogo podepsan i pod 100+ prispevky v jedne diskuzi…
   Pritom existuje tolik bloggeru rozumu sveziho, napr i gogo ma svuj blog.
   Ale ti hloupi ctenarinejak chodi sem.

   Bohuzel pro gogo, vsichni si tu jeste pamatuji ten a uzasny napad, ze kandidat s 30% podporou by mel odstoupit a sve hlasy „dat“ kandidatovi s podporou 3%, ktery by pak v duhem kole oponenta prevalcoval.
   Gogo to tu naprosto vazne razil mnoha prispevky denne po dobu par tydnu.
   Cast diskuteru se mu rovnou vysmala, cast se mu jeho tragicky omyl snazila ysvetlit. A mala cast ho v tom nesmyslu podporovala.

   Ano, je to ten gogo, ktery vykrikoval o cinknutych pruzkumech, chamtivych sazkarich… a jak Basta bude mit 20 %.
   A ten samy gogo tu dneska ma drzost rikat o Vidlakovi, ze je rozumu mdleho.

   1. Člověk se tu o sobě lecos dozví.
    Jenže, jako fašista, dávám přednost diskusi ne ad hominem, nýbrž ad rem.

  2. Vy jste fakt chudák, rozumu mdlého. S vámi je to jako s trolly – nejlépe přerolovat. Jo a Gratuluji ke skvělému výsledku Bašty.

 14. Chceme se vyhnout válce,tak jen vystoupením z NATO,zeptejte se Babiše,jestli vystoupíme z NATO a co nejdřív.Jinak rozkaz z USA-NATO,musí i Babiš poslechnout.Propaganda pracuje na plné obrátkya teď ve prospěch Babiše.

  1. Já doufám (jenom doufám, rozumíte), že není jedno, jestli vyhlásíme válku v dubnu nebo v říjnu.
   Třeba se do té doby něco stane.
   Podle mého názoru globalisté III. světovou nechtějí (obávají se, že by je to mohlo „sfouknout taky“), a tlačí to tam jenom aktuálně odstavovaná klika v USA. Ty dvě síly nejsou totožné, i když někteří protagonisté mohli v jisté době pracovat na obou stranách.
   Skoro cokoliv je lepší, než jaderná válka, protože po ní už není co řešit.

  2. Vy jste nedostal před volbami Smlouvu Andreje Babiše s občany do schránky? Psalo se tam něco o tom, že jsme pevnou součástí EU a NATO, nic o nějakém vystupování odněkud tam nebylo. V otázkách pro Seznam zase odpověděl. že Greendeal by bylo špatné opustit, protože jsou tam připravené miliardy pro Českou republiku.

 15. A není ten výsledek pro vás, přátelé, překvapivý proto, že žijete v zajetí vlastních sociálních bublin a mediálních bublin, ze kterých si utváříte názor? Nezlobte se na mě, nerad bych se někoho dotkl, ale počítejte se mnou:
  – dle volební účasti je třetině voličů úplně u zadele, kdo na Hradě sedí
  – polovina z těch, co přišla k urnám to hodila Čapuši, Rozvědčíkovi nebo těm ostatním, pro pro 5ti koaličním outsiderům
  Co z toho vyplývá? Že ta většina nemá pocit, že se má zle a nemá potřebu volit protestně? Protože např. i z mého pohledu se tu nic „zlého“ neděje. Nějak vám, přátelé, ty katastrofické předpovědi prostě nevychází. Prorokovali jste na podzim benzin za kilo, v sobotu jsem do motorky tankoval za 34.90 a mezi svátky za 33.50. V ČR. Plyn nedošel, blackouty žádné, trošku nás tu škorpí inflace a vyšší ceny za energie, OK, ale jeleni se klidně pasou. Nevidím tu kolem sebe žádné zoufalce, co doma zmrzli nebo se nemyjí, protože nemají na zaplacení vody. Nevidím ani žádné hladové samoživitelky a sociálně slabé, se naopak pěkně lesknou tukem. Nevidím žádné masové propouštění (zatím jedna Pekárna a Botas, který krachuje už 10 let). Výběr masa u řezníka bohatý, hospody v sobotu plné, na návštěvě min. týden v Práglu jsem viděl i spoustu spokojených bezdomovců, jak si mlsně olizuji krabičák a vesele smrdí na celé metro.

  1. Máte naprostou pravdu, lidi moc nehledí na varovné signály, kterých je všude kolem dost, a Fialova vláda všechny a hlavně sebe usilovně přesvědčuje o tom, že má všechno pod kontrolou. Proto je podpora provládních kandidátů tak velká.

   Na druhou stranu, tahle strategie vždy vede k tomu, že náraz, který příjde, je o to tvrdši. Ještě 23. října 1929 byla světová ekonomika v nejlepší kondici a newyorské bary plné, přitom za pár dnů už se skákalo z oken mrakodrapů a za pár týdnů umíralo hladem a zimou…

   1. Ta jeho zminka o plnych restauracich a par bezdacich mi pripomela Titanic.
    Tam se taky radostne chlastalo skoro az do konce, a jenom nejaka chamrad v zamcenem podpalubi si stozovala.

    Dale pak pan spokojeny „zapomel“ zminit, ze diky sastropovani cen elektriny ce znacne navysuje statni dluh.
    Ale co, na dluhy, ktere budou platit nase deti a vnuci jedine spravni domokrate kaslou.

    Na druhe strane ma pravdu v tom, ze prilis malo lidi se ma tak spatne, aby je to primelo k nejakemu protestu.
    Ze je to zpusobeno zivotem na dluh, ci velmi mirnou zimou, to uz je vec vedlejsi.

    1. Já si dal v sobotu tu „práci“ že jsem se flákal asi hodinu odpoledne/podvečer v centru Ostravy. Radegastovna u Lasa plná (mají to prosklené, dá se tam čumět z náměstí). Restaurace na Sushi o 500 m dál (nepamatuju si názvy) plné (ale beru, jsou to malé krcálky). A to je centrum mrtvé, prej. Dobře. OC Nová Karolina narvaná až po střechu, měl jsem problém najít parkovací místo. Jenom připomínka – na tom českém Titanicu se paří už 105 let a furt ta kocábka nějak pluje.

     1. Re: Hacendado

      Proč nenavštívíte namísto NK třeba okolí prodejny Albert v Přívozu?
      Anebo proč se neprojdete po Vítkovicích třeba okolo Zengrovky?
      Na večerní hodiny doporučuji plenu značky Pampers. A pochopitelně boty se zesílenou podrážkou, aby vám jehla z feťácké stříkařky nepropíchla adidasku.

      1. Jen dodateček – do NK jsem se zatoulal těsně před vánoci a zhruba třetina plochy pro prodejce byla neobsazená.

       Jinak to parkoviště pod NK je samozřejmě plné, protože to je jediná možnost, jak zaparkovat v centru a nezruinovat domácí pokladničku.

      2. Přívoz znám dobře – tzn. jak se to liší od minulých let? 😀 Před 20 lety to tam byl stejný marast jako dneska. Tam nedošlo k posunu k horšímu, protože to hůř snad už nejde.

       1. Re: Hacendado

        V tom případě moc nechápu, jak můžete psát, že je vše na pohodu. Odovozovat ekonomický stav společnosti podle jediného parkoviště v centru a počtu lidí v jedné hospodě mi připadá velmi podobné pochodu po nejhornější palubě Titanicu.
        Ale rozumím, že jste sám se sebou spokojen.

        1. Já netvrdím, že chudí nejsou. Jasně, že jsou. Vždycky někde nějací jsou. Já tvrdím, že jich je vzhledem k počtu obyvatel hrstka a většina na ně prostě nenarazí. A když náhodou ano, pak si jejich stav nedají do souvislosti s nějakým Fialou, Síkelou nebo Titanicem. Dají si je do souvislosti s drogama, závislostí na chlastu, neschopností, leností nebo prostě smůlou. A co si budeme nalhávat, ono to tak často je. Dokud většinové obyvatelstvo nepřijde o úspory, nevyletí z práce a nebude mít hlad alespoň 3 dny v kuse, tak si tu můžeme navzájem nadávat a mudrovat, ale na reálné situaci se nezmění nic. Fiala to tu dobouchá do dalších voleb, Babiš taky, zas dostane každý svých 25% jistých, 10% možná Okamurův cirkus, ze kterého mají ve sněmovně legraci, půlka národa k volbám nepůjde a ten zbytek se rozdělí podle momentální nálady voličů. I kdyby se Vrábel rozkrájel a pár tisíc demonstrantů pod koněm uřvalo, jede se dál, přes hory a doly a černý les. Kdo při tom odpadne – no cynicky – jeho problém.

         1. NK je plná, protože je to jediné co v OV zbylo. Stačí se projít po Nádražní a zjistíte, že polovina obchodů je prázdná, to samé jako „výstavní“ obchoďák Laso, Kuří rynek, Masarykovo náměstí – zůstaly pouze krámky s partiovým zbožím.
          A s tím Přívozem máte pravdu :):)

         2. Re: Hacendado

          A teď si po sobě přečtěte váš první příspěvek.

          Jen přípodotek – těch, co mají vysoko do řlabu určitě není hrstka. Jen jsou dobře schováni, aby je ostatní moc neviděli a nezjistili, že oni jsou vlastně chudí taky.

         3. Jediné v čem má „Hacendado“ pravdu je to, že opravdu chudých lidí je tady z pohledu učesané statistiky málo a ti, kteří zatím klidně žijí na dluh ( ať již státní nebo vlastní ) nebo berou peníze za nic ( rentiéři, spekulanti, neziskovky, přeplacení „manažeři“, loutky z „dozorčích rad“, akcionáři, migranti, apod. ) skutečně mohou místy vytvořit početnou klientelu předražených hospod různého typu…

          Tím pomáhají dotvářet fikci „prosperity“ o kterou se stačí jen trošku posnažit a je dostupná všem…

  2. No, musíme být trochu spravedliví – minimálně ohledně těch předpovědí cen a naplnění zásobníků. Asi málokdo předpokládal zimu, jaká je nyní. V tom má vláda docela kliku.

   1. Největší ironií je, že ty sráče (na celoevropské úrovni) vlastně zachraňuje to, proti čemu oni tak srdnatě bojují, totiž oteplování klimatu v Evropě…

  3. To je prave ta vase socialni bublina, ze nevidite nikoho kdo by se pri oficialni 18 procentni inflaci mel hure.

   Spousta lidi mlci, nenahravaji videa na facebook, ale premysli jak prezije.

   1. A proto se snažím už tak od léta nakukovat do jiných sociálních bublin. Osobně, ne na Facebooku, to je virtuální svět. A tak na vlastní velké uši slyším, že v nich nerezonuje ani Vrábel, bída nebo černá budoucnost, ale nejčastěji jaký seriál vychází na Netflixu. Jo, ještě dost často se zmíní Covid, v tom smyslu, že už je to za námi a nikdy víc znovu :-D. V září frčel benzin a jeho cena, nicméně nikdo z odposlechnutých neomezil jízdu autem a neřekl něco jako, že přechází na MHD.

    1. Re: Hacendado

     Přechod na MHD?
     Vy jste po ránu upadl na hlavičku?
     Syn se jako student dostane z domu na internát veřejnou dopravou za dvě kila. Autem to je 62 km.
     Můžete hádat, kolik oslů – pardon – spolužáků musí vzít do svého auta, aby byl v plusu a ještě mohl poskytnout spolucestujícím významnou slevu.
     Ceny za osobní dopravu jsou v ČR z Říše snů!

     1. Targusi, sakuro, kolega Hacenado se jen snaží říct, že pro rozhodující část voličů, zejména ve velkých městech, se zatím nic zásadního neděje, a co se děje za hranicemi Prahy, Brna, Plzně… je nezajímá.

      To je bohužel pravda. Ti se proberou až při nárazu.

   2. Coz odpovida tomu, co rika Hacendado.
    Ti, co se nemaji dobre (tretina) voli Babise a spokojeny zbytek (vetsina) kandidaty Petikolky.

    1. Ještě je tam poměrně velká skupina, která sice spokojená není, ale onemocněla nenávistí k Babišovi tak silnou, že budou radši hladovět a spát pod mostem, než by mu dali svůj hlas. A ten virus, kterým se nakazili, je sice možná přírodního původu, ale byl následně v mediálních laboratořích velmi silně upraven, aby jeho infekčnost i účinnost výrazně vzrostla…

     1. Jestli to není tím, že Babiše vidí takového, jaký opravdu je a proto v něm nevidí alternativu 5ti kolky. Baštu nevolili, protože to byl huhla a mrtvý kůň, a volit se má rozumem nikoli srdcem, jak se tu psalo a hlas by stejně propadl, takže nakonec nikam nešli. Uběhly už dva dny ze 14 ale nikde jsem nezaznamenal, že by o ty více než 2 miliony hlasů, těch co se voleb neúčastnili, měl někdo zájem.

  4. Re: Hacendado

   Možná to bude tím, že stranický – pardon – nezávislý tisk se jaksi o problémech obyčejných lidiček moc nešíří.

   V Gorolistánu bylo k Novému roku na dlažbě asi 80 lidí, místní centrální výtopna prodává zoufalcům asi nejdražší teplo ve střední Evropě.
   Zálohové platby se zvedaly o 4 500 Kč, ovšem nikoli za bytovou jednotku, nýbrž na osobu.

   Tady ilustrace.
   https://fm.denik.cz/zpravy_region/heimsteden-zalohy-na-teplo-heimstaden-teplo-zalohy-heimstaden-zalohy.html
   file:///C:/Users/NOTEBOOK/Downloads/predbeznecenytepla20220.pdf

   Mám-li být na vás aspoň trochu slušný, se*ete si po kýtách.

   1. Víte, že nejlevnější auto v obci mám asi já? 😀 Neznám nikoho, kdo by měl horší a co vidím, co tu parkuje, tak třetina je SUV. Známá „samoživitelka“ se 2 dětmi si nedávno koupila Oktávku v plné palbě. Známá rodina se 3 dětmi – 2 SUV u domečku. To nemám z tisku, to vidím dnes a denně. Když jedu vlakem, tak nepotkávám nějaké ubožáky v ušmudlaných svetrech a rukavicích bez prstů – čistí, pěkně oblečení. Co udělá mladá holčina, když si v tom vlaku sedne poblíž mě? Prosí o jídlo? Ne, vytáhne iPhone nebo jiný šmatlák, připojí sluchátka… Dá na odiv tetování. Tetování není zadarmo, víme? Co vidím, má ho každý druhý.

    1. Re: Hacendado

     Asi by bylo dobré, kdybyste si zjistil, kolik stojí věci, kterým se podivujete.
     Fifrok (patlafón) je k mání od dvojky, tetování pořídíte již od několika stokorun.

     Navíc trh je přesycen těmito zbytečnostmi. Můj synek sehnal k vánocům své postelové kamarádce rok starý patlafón s logem jablka za trojku, přičemž nový stál desítku.

     K tomu bych vám doporučil zjistit, jak vysoké jsou dnes mzdy.

     A vaše poznámky o domečcích a autech jsou docela srandovní, dnes vám tyto předměty prodejci doslova vnucují a s nabídkou vám cpou i neustále se prodlužující splátkové kalendáře.

     1. Ale Targusi, vy Hacendado a vy nejste ve sporu. Vy říkáte, že je to celé letadlo, které brzy spadne, a Hacendado zase, že pasažéři zatím většinou sedí v pohodlných sedačkách, baští a popíjejí servírované jídlo a nápoje a let je příjemný, sem tam mírná turbulence, ale jinak ok, kapitán hlásí, že v cíli budeme na čas.

      Jen se nezmiňuje o tom, že palivo nemusí k doletu stačit. Vlastně že nejspíš stačit nebude a pak se bude plachtit a možná, že se stane další zázrak na řece Hudson. Ale nejspíš ne.

   1. To je fakt tragikomedie:

    Evropa doufá, že předpokládané výpadky v dodávkách ruské nafty bude kompenzovat dodávkami nafty z Číny. Část této nafty ale bude vyrobena z ruské ropy. S odvoláním na vyjádření analytiků o tom informovala agentura Reuters.

  5. Vy jste ale vůl, promiňte. Inteligentní člověk sleduje vlivy a trendy, ne aktuální situaci. Nevím, proč s tímto názorem sledujete „vlastizrádný sajt“ . Na Novinkách máte to pravé místo. Jenerál na hrad!

  6. Víte ono je vždy těší předpovídat velké zlo, ono to chce vnímat náznaky. Ano souhlas pořád se máme velice dobře většinou. Myslím ale že těch náznaků je tolik že se nedají přehlédnout že tato vláda je nejhorší co zde zatím vládlo.

 16. Pane Vidláku,
  Před časem jste psal o tom, že na UA se už léta cíleně pracuje na vyvolávání démona Bandery se všemi důsledky.
  V tom případě říkám, že se u nás pracuje už 12 let na vyvolávání ducha Havla. Zdá se, že teď povstává. A až povstane, tak se všemi důsledky, které si pamatují pamětníci z 90. let. Uvidíme servilitu nejhrubšího zrna, která bude v rozporu s jakoukoliv objektivní logikou. Popěvky Vlasty Parkanové a mistrování od amerického velvyslance v Praze z počátku minulého desetiletí budou působit jen jako nevinná legrácka. A jelikož už zde není nic k rozprodání a vytunelování. Jelikož mladá populace je už psychologicky poměrně dost zmasakrovaná jako svého času jejich rodiče, a jelikož už tato země nemá moc, co nabídnout, co se ekonomiky a zisků týče , tak mi z rovnice vychází, že podle našich protektorů, by mohla nabídnout těla našich lidí, průmyslové kapacity, letiště a území na radary a rakety. Generál to bude umět lidem vysvětlit tak, aby se tvářili radostně, pochodovali radostně a pracovali radostně a nenechali si tu radost od nikoho pokazit.
  Kdysi jsem nerozuměl tomu, proč byli občané na začátku WW1 tak nadšení a radostní a chtěli padnout za císaře pána a jeho rodinu….. Teď už tomu rozumím. Byli totiž úplně stejně psychologicky zmasakrovaní jako část populace u nás.
  Jestliže teď poprvé volí lidé narození v roce 2004-2005, tak v podstatě celou dobu, co jen trochu začali vnímat politiku neslyší nic jiného než propagandu posledních 5-8mi let. Z toho plyne fakt, že vyvolání démona Havla zaoeče tuto zemi na stejnou dobu, jako tomu bylo v 90tkách. Připravte se na 15 let střízlivění.

  1. Padnout za cisare pana, nebo za ameriku, ktera se nam odvdeci za tuto obet a pro nase deti zde nastane raj jako v americe 60 let a nasi vnuci poleti s cestovkou na mars

   Sliby se hlupakum slibuji, ale neplni.

     1. Re: SB

      Mír je vždycky ruskej, protože Putin je vrah a už brzy prohraje, asi tak za deset minut a vy jste hen ten dezolát a starej a hnusnej Standa Borovička, kterej dostal od soudruhů přidáno a ještě si dovoluje brblat a tak dále.

      Vynechal jsem něco?

 17. Vidláku,
  nezlobte se na mě, ale tohle se opravdu nedá číst!

  Baštův špatný volební výsledek je v první řadě důsledek nehorázné mediální manipulace, kdy se mainstream pomocí „vyladěných“ průzkumů agentur na ovlivnění veřejného mínění zasel do hlav voličů klíčovou myšlenku, že pouze tři kandidáti mají šanci na postup do druhého kola. Všichni ostatní se mohli stavět na hlavu, říkat a psát co chtěli, ale stejně neměli šanci prorazit tento uměle intenzivní masírkou našroubovaný strop!

  Krásně to je vidět na příklad dvou kavárenských kandidátů Čapuše Nerudová a Pavla Fischera, kdy Danuše Nerudová byla původně vybrána jako leader jejich kavárenské stáje a tak byla vytažena ze suterénu na výsluní nosičem vody Pávkem, zatímco Pavel Fischer, který je cca 10x inteligentnější (charakter dejme bokem), ale kterému byla přidělena jiná role řadového člena téhož týmu se na její roveň nedostal seč se snažil a to ani na procenta, která měl v poslední prezidentské volbě!
  Že se pak ukázalo, že je Danuše Nerudová dutá jak bambus a do finále postoupil Pávek, který zjevně původně měl jenom dělat toho rozrážeče vzduchu, je už pak jiná kapitola.

  A vy, který jste tady celou dobu vandroval do Bašty ve prospěch Babiše místo toho abyste si nasypal popel na hlavu, v těch svých útocích na něj dále pokračujete. Vás vůbec nenapadlo a ani na chvíli jste si nepřipustil, že byste vy sám mohl být tou příčinou, proč se Bašta v závěru své kampaně tak vůči Babišovi tak razantně vymezil?! To jste opravdu do sebe tak zahleděný, že to nevidíte? Vůbec si nepřipouštíte, že byste to mohl být vy sám, kdo způsobil, že Bašta nakonec bojoval alespoň o hlasy voličů SPD, které jste se mu velmi intenzivně snažil přetáhnout Babišovi a to naprosto zbytečně? A teď se ještě divíte, že jsou na vážkách, jak se Babišovi v druhém kole mají postavit?!

  Nezlobte se na mě, ale jestli tyto prezidentské volby vyhraje agent Pávek, tak Vy osobně na tom budete mít hodně velkou zásluhu. Protože Vy osobně jste se nijak nesnažil vzdorovat té mainstreamové masáži ve prospěch tří králů, ale naopak jste tuto masáž ještě zesiloval a hrál proti Baštovi. Tak si teď nestěžujte a nedivte se, že SPD teď od té vaší hry dává ruce pryč.

  1. No, že všechna média pojedou proti kandidátovi SPD a rozhodně mu nepůjdou na ruku… S tím Okamura nepočítal? Jestli ale kandidát opozice a jeho tým nedokážou nalézt účinnou protizbraň, pak se nemůže divit, že dopadne jak dopadne. I to je známka jeho kompetentnosti. Tohle byly volby, ne taneční. Může se nám to stokrát nelíbit a nepřipadat fér, ale tak to prostě je. V podstatě popisujete další z důvodů, proč byl Bašta reálně nezvolitelný – a tedy pro mnoho i nevolitelný.
   Samozřejmě že Nerudová byla poměrně vydařený konstrukt, kterou odhalilo až když promluvila. A Pavel také. Ale oni měli za sebou ta libtardí média. Bašta neměl – musel na to jít jinak. Ne čekat na poslední tři měsíce. Pavla si libtardi začali pěstovat posledních kolik ? Čtyři roky? I ten Babiš si dal práci, aby objel zemi obytňákem, i když „oficiálně nevěděl“, zda se do té hry přihlásí.

   1. Nesouhlasím s vámi.

    Stručně řečeno kavárna řízená Gershmanem měla strategii ve které přes mainstream tlačila své dva kandidáty + Babiše na kterého si věřila a Vidlák ji na to naskakovat a hrál tu jejich hru, místo toho aby kooperovat s leadrem vlastenecké sceny. Naopak mu ještě až na vyjímky okopaval kotníky. No diví se, že teď zas on nemá chuť kooperovat.

    Holt jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá.

    1. No – a já zas nesouhlasím s vámi.
     Ad okopávání kotníků – možná byla chyba na mé straně, ale první jsem zachytil „AB je jen šesté kolo pětikolky, volte Baštu.“ – ostatně, sám z této premisy vycházíte.

     Na každý taneček musejí být dva. Jestli měl Okamura představu, že on jmenuje kandidáta a všichni kolem něj budou tančit jen proto, že je… tak to byla zcela chybná představa. Už s ohledem na to, jakého kandidáta, při vším respektu k p. Baštovi, nasadil.

     Heleďte, realita jasně ukázala. Vy se teď buď pokusíte realitu vnímat, nebo budete holt hledat viníky všude kolem… a tím „zvyšovat“ schopnost dohody… Je hezký si něco chytře naplánovat, ale bez realistického základu je to povětšinou na nic.

    2. Ale proč by Vidlák měl kooperovat s lídrem vlastenecké scény, když je to člověk oddaný Babišovi?
     Navíc to vlastenectví u SPD je z poloviny kulisa. Ale i tak díky aspoň za tu druhou půlku.
     Vidlákova role je na vlasteneckou rétoriku chytat lidi a pak je vodit do Babišovy ohrady. Některé snadno, některým je potřeba povídat o tom, jak se zná se všemi a jak je geniální strategie, když chcete svobodu slova, podporovat toho, kdo proti ní bojuje vytrvale jak na české, tak evropské úrovni.
     Prostě ten kandidát/strana/hnutí to sice chce, ale ty zvol toho, kdo chce opak, protože tak je to taktické.

     Tyto volby jsou ještě zajímavé tím, že Babiš o ten Hrad s největší pravděpodobností ani nestojí.

    3. Babiš měl do 1. kola své jisté (skalní podporovatele ANO – není jich málo).

     Bašta – při vší úctě měl nulovou šanci projít do druhého kola. Kdo tvrdí, že měl potenciál posbírat více jak 12% má horečku.

     Nevšiml jsem si, že by Babiš útočil na Baštu.

  2. Já se, bohužel, musím k tomuto názoru připojit. Vidláku, Vy už máte takovou sílu, že předpověďmi budoucnost také vytváříte. A nemalý podíl na volebním výsledku máte i Vy. Je pravdou, že by se p. Baštův výsledek nelišil řádově, že ten rozdíl je někde na úrovni 0,5-7,5% potenciálních hlasů odkloněných jinam, ať už p.Babišovi nebo u opravdu znechucených nikomu. Do druhého kola by se nedostal i nebýt Vašich útoků. Ale když už jste nyní dosáhl svého, nebylo by lepší raději taktně mlčet?…. Ona část té soli, kterou sypete do rány se vánkem událostí dostane i na Vaše kalhoty…

   1. Se vším respektem k Vidlákovi, zase bych jeho vliv tolik nepřeceňoval. Přednosti má jiné, než že by říkal lidem co mají dělat a oni jej poslouchali. Osobně bych to viděl tak, že někteří uvěřili vlastním přáním a nebyli ochotni se alespoň zamyslet, když jim někdo říká „Ne, to fungovat nebude“…. a pak ta bublina jednoduše praskla. A může za to samozřejmě ten, kdo varoval.

   2. Aha, takže Vidlák, podle vašeho blábolu, dokázal odklonit až sedm a půl procenta hlasů pro Baštu?!? Jak by to asi dokázal? A zjistil jste to jak? Přání otcem myšlenky?Ale to vaše souznění s trollem Kolejdoucím je opravdu velmi pěkné.

    1. Byly doby, kdy myšlenka se kterou nesouhlasím, ale která není úplně nesmyslná, za kterou je nějaká logická úvaha – tak tato myšlenka byla důvodem k vlastnímu zamyšlení. Nyní je to a priori blábol, že?

     Proč jsem tam napsal až 7.5%? Protože až okolo těch cca 12% se může pohybovat voličská základna SPD – teoretický případ kdyby všichni voliči SPD volili kandidáta SPD. Ano, je to čistě teoretický předpoklad. Ale není nesmyslný. To že to asi bylo blíže tomu 0.5% (dle výsledku cca 27tisíc hlasů) nebo možná i méně, je pravděpodobné. Já ve svém okolí takových lidí mám několik…

     Jak by to dokázal? Prostě tím, že píše dobře. Jeho texty mají myšlenky (i když s některými nesouhlasím, některé se ukázaly nesprávné – ale byla za nimi nějaká hmatatelná logika) – a tyto myšlenky si své rozsáhlé auditorium najdou. Tak to bylo v minulosti a bude i nadále. Kdo umí své myšlenky správně (lákavě? chytlavě?) podat a prodat, najde si hromady následovníků. A minulost ukazuje, že ty myšlenky mohly být mnohem ale mnohem horší a nebezpečnější…

     J

  3. Promiňte, to je ale svalování viny za vlastní neschopnost SPD na všechny kolem, což nikomu nepomůže. Za Baštův neúspěch nemůže Vidlák ani průzkumy veřejného mínění, jakkoli souhlasím s tím, že veřejné mínění ovlivňují (a trochu i Vidlák). Ale silně se přeceňuje jejich „cinknutost“. Ne, že by žádná nebyla, ale opravdu si nedokážu představit, že by všechny agentury koordinovaně nějakému kandidátovi ubraly třeba 10 %. Jde spíš o to, jak se ta procenta budují.

   Základní a zásadní problém je v tom, že SPD zvolila pro dnešní mediální dobu nevhodného kandidáta, navíc pozdě a následně mu poskytla jen žalostnou podporu. Jak správě opakovaně uvádí gogo, předvolební kampaň musí začít v podstatě hned po posledních volbách. Generál Pavel vedl kampaň minimálně čtyři roky, Nerudová dva. Ani jednoho z nich na začátku nikdo, kdo se o politiku vysloveně nezajímá, moc neznal. O Pavlovi se mezi voliči na začátku jeho kampaně vědělo asi tak jako o Baštovi před první televizní debatou. To znamená, že z deseti lidí jeden věděl trochu líp, o koho jde. O Nerudové nic. Takže ponaučení je jasné, že pokud chcete na poslední chvíli tahat králika z klobouku, musí to být někdo dobře mediálně známý. V opačném případě musíte začít s kampaní daleko, daleko dřív, jinak svého kandidáta nedostatente přes práh rozlišovacích schopností průměrného voliče, i kdyby byl sebelepší. Svou roli navíc sehrála chytrá taktika lepšolidí, kdy hru rozehráli na dva špílmachry. Naštěstí se jeden ukázal nečekaně slabý, navíc jim to pokazili doživotní prezidenští kandidáti kandidáti Fischer s Hilšerem, ale protistranu (nás) tím tak vyděsili, že jsme prostě nemohli sázet na nejistého holuba na střeše. Navíc, jak jsem už uvedl, holuba za daleko za zenitem mediální atraktivity, vypuštěného na tu střechu pozdě a se zoufale mizivou podporou těch, kdo ho tam vypustili. To by bylo naivní a sebevražda nadějí už v prvním kole.

   Ale jestli si myslíte, že to něčemu pomůže, klidně dál hledejte viníky jinde než v přístupu SPD.

   1. Já bych jen podotkl, že nikdo, a ze všech nejmíň Okamura, čekal, že by Bašta mohl v dané konfiguraci přelézt první kolo. Byl tam podle mě Okamurou dosazený do počtu, jako povinnost. Měli poslance, mohli někoho navrnout, a když můžeš – tak musíš, že jo.. tak asi zvolili Baštu, o kterém Okamura soudí, že ho neohrozí.
    Jenže Bašta říkal věci, které předtím hýbaly demonstracemi a které ti lidé pod podiem (na rozdíl těch na podiu) chtěli a mysleli vážně. To byl moment, kdy Bašta vystoupil z křoví a udělal to možná bezděky.
    Bašta neměl být reálným kandidátem, tak nemělo smysl mu dělat dlouhodobou podporu. Měl splnit úkol SPD postavit stranického kandidáta.

    Tak tedy ještě jednou – za dané situace nikdo nečekal, že by Bašta jen tak přelezl první kolo.

    Do toho ale vstoupily dvě věci. Už zmíněná rezonance s potěmkinovskými demonstracemi a pak strach babišovců, že by se jejich oligarcha nemusel dostat z prvního kola. Považoval jsem to za blbost, ale obavy chápu, lidi volí někdy nevypočitatelně.

    Babiš samozřejmě na Hrad doopravdy nechce, ale zúčastnit se z dlouhodobě strategických důvodů musel. Dopředu věděl, že ve druhém kole nemůže vyhrát prostě proto, že lepšolidí je jednak zase o kousek víc než naposledy, ale hlavně proto, že jeho věrných a ochotných mu to hodit, je méně, než bylo u Zemana, který byl přece jen vnímaný jako opozice k Schvarzenberkovi a proti kterému byl Drahoš očividný maňásek. Zeman to mohl demonstrovat v debatách, což Babiš nemůže, leda by chtěl demonstrovat, že je on sám vykřečovaný tajtrlík. Navíc – mainstreamovými voliči je vnímán jako Satan a těmi, co sledují situaci, je zase vnímán jako B-team stejného uskupení, kde A-teamem je Fialova formace.
    Bašta to docela dobře pojmenoval tím, že Babiš je Fialovi konkurentem, nikoliv opozicí.

    Bašta s Babišem mají proto cosi společného – oba plní povinnost účasti na volbách. Bašta jako ten František Koudelka, měl jen přečkat časový limit, ale nečekaně oslovil lidi. Babiš musel projít do druhého kola, aby neztratil tvář, ale tam s radostí přenechá vavříny stájovému kolegovi a konkurentům a sám se bude snažit toto kolo zužitkovat v blízké budoucnosti.

    Samozřejmě svým ratlíkům to takhle nemůže říct, oni musí agitovat za svého Babiše s nasazením a plnou vírou, že se rvou jak tygři za Hrad.

    Kdyby totiž Babiš vyhrál, měl by podle mého mínění docela problém. No však Vidlák je s Babišem v kontaktu, určitě to taky proberou a tady se pak objeví článek s podrobným vysvětltením.
    Takže kdo moje bláboly přeskočil, dobře udělal.

    1. Účelově jste vynechal Okamurův apel k odstoupení Babiše ve prospěch Bašty. Jistě, chápu, to by postavilo Vaše vysvětlení dění v SPD úplně na hlavu.

     Ale ohledně Babiše souhlasím. Je skutečně možné, že jeho cílem je „zúčastnit se“, vybudit žumpy a protivníky k vystřílení munice proti němu, vlastně do prázdna, jestli mu o prezidentování vůbec nejde. A jak se pravdivě říká, negativní reklama je také reklama, hlavní je impakt médií – být vidět a slyšet. Skutečně je možné, že Babiš kalkuluje s neudržitelností vládní 5-ti demolice a jeho cílem jsou mimořádné parlamentní volby a premiérské křeslo.

     1. Ten apel jsem pronesl taky (a nezávisle na Okamurovi) a sice původně proto, abych nastavil zrcadlo. Jesliže babišovci vyzývají k opuštění rignu Baštu, měli by snést i opačný apel.
      Na druhé straně jsem si opravdu myslel (a myslím dodnes), že Babiš z principu nemá šanci zmobilizovat znechucené voliče ve druhém kole, že plánovaně prohraje.
      Bašta by ten potenciál teorieticky mít mohl. Ale nikdo neměl zájem to zkusit. Chápu to.
      Ten apel z mé strany byl proto jen řečnický – nečekal jsem, že by to Babiš udělal nebo že by jeho lidé uznali, že teoreticky by to byla možná strategie.
      Tady jsem to vysvětloval jen kvůli pochopení a jako modelový příklad, ne že bych to skutečně očekával.

      To, co jsem skutečně očekával, jsem napsal kdysi, kde to končilo těmi sýkorkami. Ve skutečnosti byl rozdíl v tom, že jsem místo Vitáskové volil Baštu – a ne proto, že bych čekal jejich vítězství.

      Proč to řekl Okamura, nevím, podle mě jen aby Babiše a jeho lidi popíchl a dal jim ochutnat jejich vlastní medicíny. Ale nevím, neznám ho a jitrnice jsem s ním nejedl.

      Je to asi tak absurdní výzva, jako aby USA opustily Afghánistán – tedy kdyby to bylo řečeno před 20 roky.

     2. Myslím, že jak PR agentury tak lidi tak nějak podprahově očekávají účast u silných kusů. Buď lídr, nebo jeho kůň, nebo aspoň u těch slabých, že se „přidají“.

      U Trikolory by bývalo stačilo se přidat k Vitáskové, SPD musela postavit kandidáta, který by nebyl totální trotl, ale Babiš musel postavit sám sebe a nevypadnout v prvním kole.

      Podle mě Babišovi nikdy nešlo o Hrad, jen prostě musel učinit zadost a pro volby do sněmovny potřebuje být tím co mu to ti zlí tak tak vyfoukli, špinavá kampáááň, účelouka… rozumíme si.. lidi budou kompenzovat v jeho prospěch.
      A Babiš je člověkem exekutivy, nevím, co by dělal na Hradě. Ten by tam asi péroval všechny uklízečky a zahradníky.

   2. Skvěle vysvětleno. Bohužel se domnívám, že to padne do hluchých uší: asi jako vysvětlovat Jehovistovi, že Bůh není, a pokud je, tak nejspíš nevypadá jako ten chlápek na obrázcích ze Strážní věže. Marná činnost.

  4. Baštonáda forever…

   Žumpy byly na pana Baštu velice laskavé a milé, vůbec nevzpomněly jeho barvitou ČSSD minulost – proč asi? Jelikož bral hlasy Babišovi. Jak se naštěstí ukázalo, „dezoláti“ se projevili inteligentně a hodili to Babišovi. Protože 5-ti demolice postavila schválně dva silné kandidáty, které chtěla protlačit do 2. kola a tím znulovat Babiše. I Vidlák se k tomu stavěl nestranně a možná až nepřiměřeně slepě, místo aby na rovinu a plná ústa vyjádřil, co bylo každému zcela zřejmé: že kandidatura Bašty je vysloveně sabotáž – nebo snad podvědomé sebevražedné puzení SPD? Protože přestárlý mimochodný huhňal je v PR „boji“ nejen bez šancí, ale směšnou postavičkou. I mokrý hadr má větší cirkusové charisma než Bašta. Prezidentské volby jsou hnusný a pokleslý cirkus, ne konkurs na ředitele egyptologického ústavu.

   Nicméně, alespoň něco SPD vyhrála, a to že zcela bezkonkurenčně: výroční cenu pro „Idiota roku“ získal skvělým výkonem Pitomio.

   1. Zvlastni, ze dokazete pozurazet vsechny lidi, kteri by mohli prinest dodatecny a mozna i vitezny hlas vasemu favoritovi.
    Vazne zacinam uvazovat o volbe Pavka 🙂 a mohu vam rici, ze v tom nejsem sam.

    1. Konstatování faktů, nic více. Až teď jsem si přečetl, co napsal veselý glosátor Li Luna, citováno níže – a ten došel k naprosto stejnému závěru jako já.
     Je zbytečné zmiňovat, že nebudete volit mír a Babiše, ale válku a Gumu. Dle Vašich příspěvků bych tak tipoval, i kdybyste to nezmínil.

    2. Ale on to není žádný NÁŠ favorit, on je poslední naděje, která NÁM, ale i VÁM zbyla, když jsme MY ani VY nedokázali vygenerovat nikoho lepšího. Malá a nejistá, ale jediná. Tak to prostě je, je třeba se podívat pravdě do očí. Jestli ji chcete obětovat na oltář vlastní uraženosti a ukřivděnosti, ok, vaše volba. Klidně to hoďte Pávkovi, když si to umíte vypořádat se svým svědomím.

     1. Jedna s nejlepších odpovědí jasná ,stručná, to se nedá okecat z žadné strany.
      Marné lidem okolo GOGO vysvětlovat co jste ted geniálně jednoduše popsal, oni stejně budou lhát dál

     2. Ono je ale jedno, komu to hodíte. Jak v tom smyslu, že Babiš nemá prakticky šanci vyhrát, a bylo to známo předem, tak i v tom teoretickém případě, že by vyhrál.

      Zbytečně se lidi napadáte a maříte si tak možnou spolupráci do budoucna.

   2. Dva silné kandidáty? V čem je považujete za silné?
    Blbka co prodávala diplomy a agent KGB co se přeškolil na agenta CIA?
    Silní byli pro ty, kteří žerou mainstream a kterým vpálili do hlav tu poučku, že se dostanou jen ti, o kterých to prohlásí ČT.

    Babiš s nimi mohl docela dobře hrát i společnou strategii, ale spíš jen půjde o dobře vymezené prostory.

    Je pravda, že kdyby se Babiš nedostal přes první kolo, mělo by to pro něj devastující důsledky.
    Totiž, zatímco druhé kolo vyhrát nechce, první přelézt musel. Jinak by padl to té zmíněné bažiny „nedostal se, nedostane se ani ve volbách“. Konkurenti by pak možná už nedávali v odhadech ANO tolik procent, aby mobilizovali svoje, ale mohli by nasadit taktiku „je za zenitem, bude to propadlý hlas“ a ANO by tak volilo jen tvrdé jádro – a skončil by pak jako TOP09.

    Podle mě Babišova účast na presidentských volbách není nic jiného, než kampaň na volby příští, parlamentní, které jsou pro něj důležité.
    A pro úspěch tam je nezbytné, aby mu to dnes tak tak nevyšlo, vzbudil soucit a aby lidi u voleb kompenzovali v jeho prospěch a neprospěch pětikoalice.

    Jestli se vám podaří lidi zmobilizovat, aby Babiš vyhrál (šance tak 2 procenta, ale nikdy neříkejme nikdy), tak to Babišovi asi pěkně pohnojíte.

    1. 5-ti demolice měla dva hlavní („silné“ dle průzkumů) kandidáty, Gumu a Prezidentuši. Nikdo nemohl dopředu vědět, že je to Prázdnuše, dokud nedošlo k té osudné debatě a průzkumu efektů debaty další den – do té doby ji průzkumy dávaly podstatně více procent, než ve finále dostala ve volbě.

     1. takhle míněno, ano.

      Já jsem do konce pořád očekával, že se vytasí s nějakým skutečně hlavním kandidátem, protože ti dva mi připadali jak parodie. Že to prostě nemůžou myslet vážně. Jedna blbá skoro jak Tichanovská a druhý nejechtovnější bolševik, jakého vůbec můžete najít.
      Toto bylo asi moje nevětší překvapení (hned po tom, že si Bašta dovolil v přímém přenosu vyslovit požadavky z demonstrací) z voleb – že to prostě uhráli s těmi dvěma.

 18. Vy rozhodnete, jak moc velký
  Lu Lina
  15.1.2023

  První kolo prezidentské volby nám poskytlo mnoho nových a zajímavých informací.

  Zaprvé, pokud se nestane zázrak, tak za čtrnáct dní se po Mimoňovi, Neomylném a Ovarovi na Hradě usadí Guma – bývalý komunistický lampasák a rozvědčík s morálním profilem Jidáše. Čím dál tím lepší.

  Zadruhé, bezpáteřná komunistická guma se na Hradě ocitne díky hlasům voličů koalice SPOLU, kterým ho její politici doporučili jako vzorově demokratického kandidáta ztělesňujícího hodnoty, které vyznával už Václav Havel. Připomíná to jeho divadelní hry.

  Zatřetí, mimořádně militantně a hystericky antikomunistická Praha už deset let otloukající agentu Burešovi o hlavu, kromě presumpce viny, jeho rudou knížku, teď za nadšeného jásotu nese na ramenou na Hrad agenta Pávka i s jeho rudou knížkou. To by nevymyslel ani Havel.

  Začtvrté, ono absurdní divadlo vynikne ještě více, když si uvědomíme, že voliči „demokratických stran“ měli kromě bolševické gumy na výběr z celého hejna puncovaných pravých demokratů nemajících při cestě do toho kopce na noze kouli se srpem a kladivem a zuřivě mávajících prapory se správnými hesly. WTF??

  Zapáté, prezidenty se generálové stávají a řád a klid pak zavádějí především v jihoamerických diktaturách, banánových republikách a totalitních režimech. Nechci za každou cenu močit proti větru, ale má snad někdo pocit, že tahle praxe stojí za zavedení?

  Zašesté, ačkoliv prezidentská kritéria se u nás zjevně dají asi nejlépe vyjádřit heslem Mary Bardové: „Kdokoliv může dělat cokoliv!“ , tak být pouze blondýnou zjevně stále nestačí. V tom už jsou třeba i Slováci rozhodně evropštější. Máme tedy co dohánět a chceme-li konečně dostihnout Západ je třeba se prioritně zaměřit na další rozvoj umělé inteligence a prosazení korespondenčního hlasování.

  Zasedmé, dle propastného rozdílu mezi optimistickými předvolebními odhady a tragickou volební realitou soudím, že půlka původního potenciálního elektorátu Prezidentuše nerozdýchala televizní debaty, kde se jejich volba předvedla jako pravá blondýna a v zoufalství emigrovala k rozvědčíkovi. Správně. Ostatně, jinej demokrat k dispozici nebyl, že.

  Zaosmé, ačkoliv má Jaroslav Bašta jako jediný z pelotonu mé sympatie, z morálního hlediska převyšuje konkurenci o třídu, v případě kandidátů s komunistickou minulostí o nekonečno, tak z mého úhlu pohledu to slušně posral. A to jak kampaň, tak komunikaci a vyjádření. Jedinou rozumnou reakcí na vývoj bylo v jeho případě odstoupení a hlasitá podpora Babiše. Cokoliv jiného by totiž na Hradě spolehlivě usadilo, a jak už víme, tak za dva týdny taky usadí, ještě mnohem většího kokota, než je Babiš. Bravo, Jaroslave, brilantní taktika. Jak vidno, věk, morální kvality ani zkušenosti automaticky nevedou k poznání, že politika je především kompromis a ne cena fair play.

  Zadeváté, titul největšího idiota voleb s velkým náskokem získal Pitomio Okamura. Kandidáta SPD volila pouze půlka voličů strany, ta druhá, zjevně inteligentnější, to pragmaticky šoupla Andymu, aby volbou Bašty, jehož postup do druhého kola byl od začátku do konce z říše fantazie, nespláchli svůj hlas rovnou do hajzlu už v prvním kole. Slyšíš ten zvuk, Pitomio? Tvému politickému podnikání právě zvoní hrana.

  Zadesáté, v této souvislosti mám na Pitomia několik řečnických otázek. Proč koktavý, smutný, prehistorický klaun Bašta s voličskou přitažlivostí Miloše Jakeše? Proč ne třeba Kobza? A jestli nikdo jiný než Bašta, předem jasný poražený, nebyl, tak proč ne radši Babiš? Je pro SPD Waterloo a Stalingrad dohromady, které pro stranu znamená 4,45% jejího kandidáta z hlediska budoucnosti lepší, než 40% Babiše s podporou SPD? Fakt je pro SPD lepší, když na Hradě bude demokratický rozvědčík? Který už teď prohlašuje, že by nikdy nejmenoval premiérem nikoho z SPD? Vidlák, takto Henry Kissinger alternativy říznutý Broukem Pytlíkem, vám přece všem i s Babišem jasně psal, co máte udělat. Ale třeba jsem jen moc blbej a ty benefity retardovaného chování SPD prostě nevidím.

  Za čtrnáct dní volte, koho chcete. V každém případě se prezidentem stane kokot. Vy už jen rozhodnete, jak moc velký.

  1. Zapáté, prezidenty se generálové stávají a řád a klid pak zavádějí především v jihoamerických diktaturách, banánových republikách a totalitních režimech.

   Tady bych si dovolil malou upravu, generalove se v Jizni Americe prezidenty nestavaji, jsou dozazeni tou jedine spravnou demokratickou vladou pote, co lokalni nespravna demokraticka vlada byla svrzena, protoze chtela po americkych korporacich aspon nejake dane.
   Coz jak vsichni vime je komunismus, a ten nema v americke zajmove oblasti co delat.
   Nikdo to neschovava a netaji, a vsichni souhlasi, ze na to USA maji pravo.

  2. Re: Maneca

   Pane jo, vy jste se ale rozjela. Asi by to chtělo nohy do tepla – bačkůrky, zvané přezkáče – a na hlavu obkládeček. A měřit tlak, bylo by vás škoda, i když se řadíte do nepřehledné škály starých, škaredých a hloupých.

   Váš popis je na jedničku s hvězdičkou.
   Co se týká nasazení Bašty, řekl bych, že jeho prohra byla odhadnutelná již předem a Bašta samotný měl dělat pěšáka určeného k odstřelu v oblíbené sovětské bojové hře – průzkum bojem.

   Již jsem to tu psal mnohokráte – objektivní podmínky potřebné k opravdu výrazné změně na politickém kolbišti prostě ještě nedozrály.
   A nechci být špatným prorokem, ale mám velmi nepříjemný pocit, že tyto nastanou, až se budou i v Práglu konat pochody vdov. Už se totiž provalilo, že něco takového se odehrává v Kyjevě za přísného informačního embarga oficiální žumpy.
   Dej Bůh, abych se pletl a viděl KONEČNĚ jednou věci černěji, než se nakonec opravdu odehrají.

    1. mně ještě nikdo neprozradil, co by bylo jinak, kdyby Bašta odstoupil a všichni jeho voliči volili Babiše

     Může mi to někdo objasnit, co by TEĎ bylo pro vás lepší kromě toho, že byste se posmívali, že SPD nemá ani kandidáta a že by měla zmizet ze světa?

    2. Re: Maneca

     Já si samozřejmě autora vámi překopírované filipiky všimnul, ale vy jste dezolátní už jen tím, že si DOVOLUJETE KOPÍROVAT!!!
     A to je daleko horší, než byste to vypotila vy sama!
     To je drzost, kterou si ihned musím zapsat do svého deníčku, a až přijde ten jedině správný čas, nahlásit to na ta jedině správná místa.
     Jen počkejte, až soudruzi prosadí ten jedině správný zákon!

  3. Výborné,

   ale jeden malý nezvědomělý detail. Ne jen v tomto spolku, ale ve většině českého mediálního prostoru, ale i na „alternativě“

   Skoro všichni jsem spolkli špek, otrávený a s háčkem:
   Hlášky typu „dva agenti“, „estébák jak estébák“, … jsou těžký omyl a často též záludný podvrh.

   Za minulého režimu byly desetitisíce občanů vystaveni tlaku bezpečnostních orgánů, aby spolupracovali. Každý odborník, vědec, umělec, technik, obyčejný řemeslník, montér, kantýnská,……, který vyjížděl mimo socialistickou sféru byl tomu vystaven.
   V různé míře samozřejmě. Jen někdo spolupracoval radostně, někdo za peníze, někdo za to, že si tam vydělá, nebo chce udržet odbornou úroveň a kontakty, …, motivace různá.

   Na druhé straně byli ti, co tento systém organizovali a udržovali, tlačili na lidi, taky je brutálně lámali, vymýšleli podrazy, tvrdě, bezohledně,…
   To je úplně jiná sorta. I lidsky, morálně,…dosaďťe si každý sám. Profesně často týrali lidi, prošli na to výběrem a výcvikem,…. Upsali se zlu.

   POLITIKA
   Proč by měli Don Pedro, Don Pablo, ba i Věra Lukášová volit Andreje Babiše
   by Klára Samková

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ale-ale-Zasah-shora-Ze-by-otec-A-dalsi-lzi-generala-Pavla-725774

 19. Takže se vše vyřešilo: jak SPD, tak Trikolóra „slezli ze stromu“ a podpoří Babiše.

  Včera se ještě málem do „statků a hrdel“ hádali, kdo má většího sněhuláka, ale dnes byla obleva a sněhuláci roztáli. Minimalizovat válečné třeštění je nejdůležitější, ba zásadní otázka, kvůli které i zásadoví opozičníci z SPD a praví konzervativní pravičáci z Trikolóry obejmou čerta Babiše a pochválí mu jeho krásné rohy a slušivé kopyto. Však bylo načase… Hosana…

  Aneb řeči se vedou a voda teče. Komunikace grupy lidí po netu nese mnoho znaků hysterického šílenství, kdy se jakákoliv minimálnost 200x kriticky rozebere na atomy, přičemž vznikne 1000 hádek málem na smrt, zda je červený chrchel větší než zelený či naopak, čemuž vehementně odporují zastánci modrých chrchlů, jak jinak. Jak vtipně poznamenal jeden ruský vojenský historik při komentování „válečného zpravodajství/analýz/publicistiky/…“ na Telegramu: kdybychom měli za Velké vlastenecké války tenhle ďábelský vynález, nikdy bychom nevyhráli. Jako v každém dobrém vtipu je na tom hodně pravdy…

  Jak jsem sice argumentoval včera, k masovému nasazení českého kanonenfutteru do ukrošské zabijačky nedojde, protože to Rusové dříve zarazí svým vítězstvím; Západ se stáhne s ocasem mezi nohama a pokřikem jak slavně zvítězil, jak je vyzkoušenou „exit strategií“, podobně jako z Vietnamu, Iráku a Afghoše, mají to už nacvičené. Ale čím dříve z téhle zločinecké truchlohry jako ČR vypadneme, tím samozřejmě lépe.

  Různé profláknuté mluvící hlavy – třeba Stoltenberg z NATO – sice už teď kvílí, jak by to znamenalo „porážku NATO a Západu“, což je nepřípustné, ale oni mu Amíci ztlumí Volume. Ukrošské loutky ponechají svému osudu: mouřenín posloužil, mouřenín může jít, jako vždycky.

  Když se to vezme kolem a kolem, následné tektonické vlny dost pravděpodobně způsobí pád všech příliš angažovaných poskoků, například vlády naší 5-ti demolice a případného prezidenta Gumy, pokud by volba dopadla špatně.

  Pak budeme rádi za Babiše a v kritických chvílích vyjednanou dohodu proti-5-ti demoličních sil ANO-SPD-Tříbarevných, protože bez velkých zmatků bude moci nastoupit nová administrativa, neušpiněná banderonacismem. S Babišem jako prezidentem bude tento přechod samozřejmě bezpečnější a bez excesů.

  Takže volba za 14 dnů má hodně velký smysl, je to skutečně důležité.

   1. Strelkov prezident, západní hranice na Urale a za ním 100km „demilitarizovaného pásma“ hlídaného „mezinárodními jednotkami“. Nerostné zdroje svěřené do správy „Komise OSN pro dostupnost a vyvážené využití nerostných surovin“.
    To by mohlo ke spokojenosti stačit, ne?

   2. Nevím, moje křišťálová koule poslední léta poněkud hapruje. Rozsekl bych o půlnoci černého kohouta a jeho vnitřnosti by jistě vyjevily přesné datum, ba i hodinu, ale jako z udělání moje základna je 2 km od výskytu ptačí chřipky a tak jsem musel slepice včetně kohouta odvézt na záložní základnu, protože nemáme dost velký kurník se zastřešeným a odděleným výběhem.

    Možnosti, kam až to Rusové s Ruinou dovedou si jistě dovedete představit sám – záleží co z toho si vyberou k realizaci. Udělají to jako v Sýrii? Tedy že to bude mít několik fází, s odvozem banderonacistů žluto-modrými autobusy do „Bandera-ZOO“ (Idlib like)? Které posléze budou průběžně umravňovat (bombami to šlo v případě ISILu docela dobře)? Nebo sjedou celou Ruinu jak parním válcem až k Užgorodu, pak se stáhnou a nechají Ukrošům jejich svatý Banderoland, tj. Halič a Ivano-Frankovsk? A jak se zachovají „svidomití“ Ukroši? Budou prchat jak Němčouři z Východního Pruska a Sudet, protože mají máslo na hlavě a bojí se odplaty? Takže se Ruina téměř vylidní, zatímco Západní Evropa bude vzorově a hustě „obohacená“?

    Otázka „Kdy“ je také složitá, ale dá se soudit, že to bude brzy – jednak z posílení velení, jednak z navážení výzbroje a vojclů. Možná to vypukne po skončení plánovaného cvičení s Běloruskem. Nebo je to cvičení jen vějička a vypukne to místo toho cvičení. Všechny ruské lodě Černomořské flotily vypluly na moře… Zkrátka, buď to každou chvíli vypukne nebo dělají na Ukroše divadlo, aby je poděsili a vyčerpali.

    Co z toho bude, uvidíme, až to bude.

    1. Vy skutečně vidíte možnost, že by se kůň ruského kozáka v dohledné popásal v Užhorodu a Lvově?
     Já myslím, že tahle, zcela nutná podmínka pro jakékoliv další scénáře, je dnes poměrně daleko mimo i ty nejdivočejší scénáře.

     1. Není.

      Když to bude válka… ne SMO. Odříznou dodávky ze Západu, pak zničí centrální úřady a vládní čtvrť v Kyjevě, zabijí celé vedení a velení Ruiny. To samé provedou s banderovskou věrchuškou v celé Ruině, v krajích a velkých městech. Za ten poslední rok to mají jistě dokonale zmapované. Pak se zlomí vůle k odporu, jakmile padne ukrogestapo SBU, Pravé sektory a další ultranáckové, kteří terorizují obyvatelstvo. No a pak to už půjde dost volně. Nezapomínejte, že obyčejní lidé toho mají za těch 8 let banderovského teroru a rok války dost, plus ty stovky tisíc padlých a válečných invalidů.

      Neříkám, že to udělají, ale je to jedna z možností.

      1. Jednak to neudělali, když to šlo (kdysi i velmi snadno) a taky dnes už na to nemají prostředky.
       My se příliš nelišíme v tom, co by se (cynicky a z hlediska technologie moci) udělat mělo, ale očividně je velký rozdíl v tom, co si kdo z nás myslí, že mohlo/mělo být provedeno v minulosti a co může být z hlediska možností Ruska provedeno v blízké budoucnosti.

       Teď úplně pomíjím ten absurdní vidlácký narativ, podle kterého čím déle, tím lépe pro Rusko a čím víc NATO dodá zbraní, tím opět lépe pro Rusko.

       Bavíme se o situaci k půlce ledna a já vidím trend, podle kterého Rusko spěje k porážce. A vidím nějaké chaotické procesy v ruském vedení, které zatím neumím dekódovat ani v tom smyslu, zda přispějí k porážce nebo k obratu.

       Když bych se vrátil k počátku tohoto vlákna – ruská ofenziva ve smyslu rychlého a masivního postupu pozemních sil na prokyjevskou Ukrajinu podle mě absolutně nehrozí.

       1. Zdá se mi, že nedoceňujete faktor času. Ten skutečně hraje pro Rusko. Ve většině ohledů, a ve kterých ne, či dokonce jim zdržení škodí, je to v porovnání se zisky marginální.

        Spěje k porážce? Hehehe. Dobrý vtip, zasmál jsem se.

        1. Zdá se vám, že s časem od roku 2014 pres únor 2022 po dnešek šance Ruska na zvrácení majdanovského trendu rostou?
         Podle mého pozorování od léta naopak klesají prudčeji než do začátku SVO.

         Neříkám, že to nelze zvrátit, ale současný trend vidím jako sestupný od cca dubna, přičemž s řadou prakticky nevratných ztrát.

         1. Jednoznačně ruské šance rostou. Uvědomte si, že zastavením Majdanu v roce 2014 by ničeho nedosáhli. Za měsíc dva by přišel další. A pak další… Ukroši prostě byli plní banderonacismu až po špunty, jen to bylo latentní. Časem by to stejně vyhřezlo… Museli se pořádně popálit, bez toho se to nedalo nijak zastavit.

          To máte jako třeba japonský militarismus a rasistické světožerství – vůči Číně a ostatním „žlutým rasám“. Nezastavitelné, dokud nebyli skutečně brutálně nasekáni na nudličky. Němci, to samé…

          Ukroši na tom byli úplně stejně, nedalo se s tím nic dělat. Ruský zásah v roce 2014 by ničemu nepomohl – stál by jen Rusko oběti, a nezapomínejte, že v té době nebylo Rusko na sankce připraveno, nebylo potravinově soběstačné, nemělo rezervy, nová generace zbraní byla jen na rýsovacích prknech a ve zkušebnách.

          Čína, přirozený spojenec proti Západní hegemonii, byla o POLOVINU menší ekonomicky, o ještě větší procenta vojensky. Námořnictvo prakticky neměla, tedy moderní námořnictvo… Situace byla zkrátka velice nevýhodná.

          1. Na většině území v létě roku 2014 měli Banderovci velmi těžkou pozici.
           Kromě Kyjeva (jako u nás Prahy) a západu území, by na zbytku vítali Rusy s květinami a mezi Kyjevem a Oděsou by byli jen neutrální.

           Připomenu, že ten rok na jaře připojii Krym, což byl zlomový krok. Aby bylo zřejmé, že se nebavíme o nějakém fantazírování.

          2. A (budu se opakovat) proti té teorii nepřipravenosti roku 2014 vs připravenosti roku 2022 hovoří jednoznačně naprosto zjevná nepřipravenost a neschopnost vést efektivní operace, což vedlo k ústupům, debaklům a dnešní jakési pseudolinii z betonových kostek.

           Jestli tenkrát bylo riziko, tak loni se Ukrajina zlepšila 1000x a Rusko zůstalo ve stavu roku 2014. Vojensky.
           A geopoliticky by potřebovali ještě pár let na plynovody do Číny atd.

           Pořád nevím, co Rusy nakoplo, že se pustili do SVO zrovna v únoru 22, když byli tak žalostně nepřipravení.

          3. Rekl bych, ze tech 8 let priprav sestavalo hlavne ve vyhledavani kotvist pro jachty a pripravu inzenyrskych siti pro hrady a zamky pod Moskvou. Jinak si tech 8 let urputneho planovani predstavit nedokazu.

          4. Neblaznete, koho guru Jara jednou odhackuje, tam je to naporad.
           Mistni tlupa svedku Strelkovovych proste chtela videt pred 8 lety na Donbase zapichnutou ruskou vlajku, a je jim uplne jedno, ze by se jim za zady Rusko rozlozilo.
           Urcite jste si vsiml, ze to jsou stejne nicky, ktere tu uporne tlacily ideu, ze Babis s 30 % by mel odstoupit ve prospech Basty s 3 %…
           To prece uplne staci k vykresleni jejich smyslu pro realitu a neuveritelne naivite.

          5. Nemáte pravdu. V posledních příspěvcích téměř v ničem.

           Vítání Rusů v roce 2014? Nesmysl. Akorát nebyl ještě na cokoliv ruského „volný lov“, vraždit se tak nějak nesměli, možná by se nějaký policajt nedíval stranou. Po Majdanu už se to smělo… tak to dělali.

           Údajné „debakly“ ruské armády jsou leda ve fantazii Ukrošů a ve lhaní žump. Nic takového nebylo – něco občas „zaskřípělo“, ale bylo ihned odstraněno – armáda je složitý organismus a než se „rozjede“, chvíli to trvá, než kolečka do sebe zapadnou. Celá ta vyblábolená kauza „selhání plánu“ je zcela lživá – stejně jako tvrzení o velkých ztrátách Rusů.

           Účelem výpadu ke Kyjevu i těch dalších mimo DLNR bylo zablokovat ukrošské posily, a mezitím obsadit pás od Donbassu na Krym. SPECNAZ probral amícké laboratoře biologických zbraní, v Černobylu, Charkově a Záporožské jaderce ukrošské jaderné kutilství. Plus to sloužilo jako nátlak na Ukroše kvůli jednání – což zmařili Amíci přes Brity, tou návštěvou Borise Johnsona.
           Následovalo regulérní stažení, žádný úprk.

           Co tam máte dál? Aha, „úspěšné ukrošské ofenzívy“: Charkov, Cherson. Opět nesmysl, šlo o stažení Rusů, důvodů bylo více – hlavní byl ten, že další fáze operace byly odloženy a tak tato nástupiště k dalšímu útoku do hloubi Ruiny ztratilo smysl držet. K bojům s Ukroši téměř nedošlo – až na minimální zadržovací jednotky – ale dělostřelectvo a letectvo přesto v obou případech eliminovalo cirka po 8-10 tisících elitně vycvičených a vybavených Ukrošů.

           Proč Rusáci nepostupují na Donbasse? Protože takhle mají krátké logistické trasy, hubí tam Ukroše masově a dokud jim sami lezou do masomlýnu, proč by je někde honili po krajině?

           Jediné záporné je ostřelování Doněcka, ale zamezení tohoto by stálo moc padlých, více než by tím zachránili obětí ve městě. Takže to nechávají na příště, v rámci větší operace.

           Vše velice racionální a promyšlené kroky…

          6. Pro mě překvapivě absurdní tvrzení a interpretace.
           Tak tomu dáme zase nějaký měsíc a uvidíme.

          7. Ad Sakura:
           Jistě, legrační je, jak se jim myšlenky cyklí…
           Když už není „kudy kam“, začnou znovu od začátku. Jak na kolotoči.

          8. k42, gogo

           Určitě můžeme mluvit o Vasilovo úspěšné obraně Hostomelu. Ovšem s tím, že Ivan přišel do Kyjeva jako aktivní účatník spec-operace, nic více a nic méně.
           Ho*na podávaná v ČT24 o tom, že Ivanovi došla nafta před Kyjevem a on tam na ni týden jen tak čekal, to teda fakt ne.
           Pokud se podíváme na průběh dosavadních střetů, vidíme jasné postupné přitvrzování ze strany Ivana. Prostě zkouší, jestli už Vasil nepovolí.
           Vzkaz v burštýnské elektrárně je více než jasný. Nejdřív trafostanice na dráze. Pak trafostanice u elektrárenských uzlů. Teď první turbína. Zatím jenom jedna.
           Ano, Donbas – postup nula nic. Doprava nacistů a západní techniky až na předem určené místo likvidace v ceně.
           I západní zdroje píší o šesti až desetinásobku ztrát Vasila oproti Ivanovi. Přitom Vasilovy lidské zdroje už byly sníženy o cca 5 mio kusů před válkou, budeme-li počítat exodus v minulých 8 letech, který nebyl vůbec malý.
           Pro vaši informaci – moje dcera dodnes udržuje písemný kontakt s kamarádkami z Žitomiru, seznámily se na dětském táboře. Z desítek dětí v ročníku zůstaly na UA nízké jednotky, jinak je všecko pryč.

          9. Jaký Targusi předpovídáte další vývoj?
           K42 čeká brzkou velkou ofenzivu Ruska, já čekám spíš vyčerpávací vzájemně likvidační konflikt bez velkých posunů fronty se zapojením dalších zemí.
           Co vy?

   3. Podle situace, jelikož Západ neprojevil ani kapičku realizmu ani stopu rozumu, tak Rusům asi nezbude, než Ruinu sejmout komplet, celý režim až do mrtě, do posledního banderonacisty. Protože pokud Ukrošům nechají byť i jen píď území, Západ si z toho udělá chráněnou záškodnickou základnu, odkud budou Ukroši podnikat vražedné výpravy do zbytku bývalé Ruiny, Ruska a Běloruska – a Západ přitom bude dělat, jakože s tím nemá nic, ale vůbec nic společného. Kdyby takové výpady dělali z Polska či Rumunska, už by to bylo napadení z cizího státu a to je úplně jiná hra…

    Takže se dá očekávat skutečně „hard way“, jako třeba po druhé válce v Čečně. Bandorovská města na padrť, ruskou armádou vysídlené vesnice, všichni muži do „filtračních táborů“ a podobně. Na hrubý kabát, hrubé záplaty. Ukroši si musí uvědomit, že nemohou jen tak někde běhat a pro zábavu volně vraždit. Co fungovalo na Čečence, mohlo by fungovat i na Ukroše – možná se časem objeví nějaký ten Vasil Mykola Kadyrovič…

    1. Já jsem to takhle hodnotil už před několika lety – že jestli chce Rusko předejít na Ukrajině scénáři ISIS, bude muset zajet až k Polsku a zresetovat americký Majdan.
     Proto mi nedávalo smysl chování ruského vedení.
     A zatímco před rokem, při troše šikovnosti, by k tomu Lvovu dojít i mohli (nehledě na rok 2014, kdy by to bylo i bez střílení), dnes tam nemají šanci se vůbec fyzicky dostat. Respektivě leda raketami, na které zatím v Kyjevě nemají prostředky.

     1. Raketami. Pak udělají kampaň proti ukrošskému PVO/PRO. Zničí ho za mez, kdy už budou ztráty letadel snesitelné… A pustí se do toho zostra bojovými letadly. To je strašná síla, s děsivou ničivostí. Klidně si tím můžou doslova a do písmene až do Lvova „propálit koridor“.

      Za prvních 48 hodin Rusové udělali pravděpodobně nejúspěšnější SEAD operaci v dějinách. 95% ukrošského PVO/PRO zničeno… Mají na to „výbavičku“…

      1. Máte vysvětlení, proč to neudělali dodnes? (a můžeme přibrat i ty mosty a dopravní uzly z Polska)
       Já se stejně jako vy domnívám, že na toto stále ještě možnosti mají a kdyby se je rozhodli efektivně využít, tak jsou schopni chod operace obrátit.
       Ale rok místo toho likvidují vlastní lidi na betonových bunkrech.
       A taky si myslím, že i tento scénář nebude otevřený do nekonečna. Stejně jako se uzavřela během měsíce možnost pěchotou obklíčit jednotky na Donbase, nebo vytlačit protivníka z dostřelu na Antonovský most, tak ani tady nebude trvat věčně ta možnost likvidace PVO a ovládnutí vzduchu.

       Pokud k tomu uzavření šance dojde, bude následovat další kolo tlaku ze strany USA.

       1. „Máte vysvětlení, proč to neudělali dodnes?“

        Protože by ztráty toho nejlepšího, co mají, na delší dobu ohrozily jejich obranyschopnost?

         1. Asi bolestnější by byla letadla a jejich piloti. Vycházím z toho, že Rusko má strašně dlouhou hranici a malý počet obyvatel na jednotku rozlohy. Musí tedy mít kvalitní letectvo a nemůže si dovolit ho výrazně oslabit.

          1. Proto se právě jako první krok likvidují kasárna, PVO/PRO, pak ty uzly, mosty, rozvodny, vysílače, sklady a centra řízení.

           S letadly se musí opatrně, spíš z výšky mimo dosah Stingerů/Igel

           Od února Rusové pár letadel ztratili a jelikož je nemají jak nahradit, tak jimi nad území protivníka prakticky vůbec nelétají.

           Ono je to komplexnější, ale zhruba tak.

           Nabizí se logická otázka, proč ty stovky raket, kterými od října terorizují civilisty nepoužili výše uvedeným způsobem .. tady místní odborníci tvrdí, že je pro Rusko výhodné ukraninskou PRO/PVO ponechat netknutou, stejně jako všechno ostatní, konflikt natahovat na maximum, ustupovat a nechat tam proudit co nejvíc zbraní z NATO.

           Mně to přijde úplně absurdní až debilní, ale co už,.. jsem jen prostý pobíječ much..

       2. Však jsem to už psal, dokonce asi několikrát. Nechávají působit čas, hraje pro ně. Západ se vyčerpává marnými dodávkami výzbroje a munice, sklady jsou prázdnější a prázdnější, těžká bojová technika není… Továrny na velkovýrobu zbraní na Západě už 20+ let neexistují… každý uplynulý rok snižuje šance na jejich obnovení… experti stárnou a umírají. Čína roste ročně o 5%, vojensky ročně o 20%, námořně o 60% ročně. Indie roste a vzdaluje se Západu. Írán roste… Prostě se svět mění v neprospěch Západu, každým rokem více.

        Bojeschopná a hlavně bojeochotná populace Ukrošů dochází. Nadšení pro banderostán kvapem mizí. Společnost se mění, vymyté palice se vzpamatovávají z oblbnutí. Chce to čas, a co nešlo předevčírem, půjde snadno a s malými obětmi zítra. Nebo pozítří.

        Rusové ve skutečnosti vždy měli možnost zničit celou Ruinu nejdéle do týdne, do mrtě. Ale museli by to dělat „po americku“. Zvěrským zločineckým způsobem: „šok a hrůza“. Jako Amíci v Mosulu, třeba, v Iráku – velkoměsto v totálních rozvalinách, šílené. Nebo Rakka v Sýrii… dtto. Což z mnoha důvodů nechtěli, když to nebylo absolutně nevyhnutelné…

        1. Rozhodně v roce 2014 by to byl na 3/4 území spíš vítězný pochod než americká hrůza.
         Loni v únoru to mohlo být bum bác po vojenských a klíčových cílech, zničení či blokace armády a vítězství.

         Falůdžu z toho dělají až když úporně útočí na roky budovaná opevnění ze strany, ze které je očekávají.

         Vaše jistota, že část světa pod vládou USA nebude schopna nahodit vojenskou výrobu, nebo že budou řádově pomalejší a omezenější, než Rusko, mi přijde neopodstatněná z mnoha příčin.
         Nebudu říkat přímo absurdní, ale řekněme, že taková sázka je značně riskantní.

       3. Re: gogo

        Vy pořád nechcete pochopit psychologii lidí.
        Kdyby Rus vyhrál rychle a lehce, nenávist Ukrů by se ještě vystupňovala.
        Když Rus nechá Vasila pořádně a dlouho trpět, Vasil se sám otočí proti své věrchušce. A to je, oč tu běží. Lid musí začít nenávidět své vyvolené.

        1. Mám neodbytný dojem, že nechápete, kdo žije na Ukajině.

         Takhle … na Krymu žili do roku 2014 taky ti vaši Ukrové. Rusko jim dalo možnost, oni se připojili, Rychle.. byla nenávist Ukrů? Nebyla.

         V Doněcku žili Ukrové do loňského referenda. Rusko je nechalo ve sračkách a pod palbou minometů celých 8 let a stále to pokračuje.
         Čelilo Rusko nenávisti Ukrů v LDNR? No.. fakt je, že pro Kreml dobrého slova neměli, ale pod Kyjev nechtěli ani za pozlacené prase.

         V roce 2014 Ukrové povstali v Charkově a jiní Ukrové je zle potlačili… atd…
         chápete, kam mířím?

         Většina vašich Ukrů by se v roce 2014 přidala k Rusku s radostí. Dnes už tomu tak není.

 20. Oceňuji Vidláku vaši diplomacii.

  Právě kvůli tomu, co vy znovu říkáte a píšete, a co si doufám hodně lidí taky myslí, jen se jim to sype pod rukama. Totiž, že bez spolupráce je to v záhonu fialek.

  Nanadával jsem se na ně nevybíraně, ale taky se chci smířit. Co zme si, to zme si. Pro tuto chvíli z mý strany jo. Společně s vámi říkám holkám a klukům espéďáckejm (tfuj tfuj třikrát přes levý rameno, že to oslovení teď nemyslím ani trochu zle), nemusíme se vodit za ruku a hubičkovat, pojďme se ale domluvit alespoň protentokrát. Hraje se teď možná o vyšší karty, než si umíme uvědomit.

  A po druhým kole se ještě nějakou chvíli furt bude žít. Furt dál. Tak to nutně nemusí být jen to protentokrát.
  Já se tuhle přiznal, že se fotíme s Rajchlem (on to zatím neví, pak bude chtít to poslat ať si to může pověsit na zeď) a kujem nějaký pikle s jeho lidma, a to proto, že i po volbách si tu budeme muset to svý žití tady nějak vodkroutit. Tak ať dává to kroucení trochou smyslu. Možná je to ode mě teď netaktické, protože holky a kluci jej zrovna v lásce nemají. Na druhou stranu to říkám otevřeně a právě bez toho taktizování.

 21. Nevsiml jsem si, ze by lide nechteli valku, spise je jim lhostejna, cast by dokonce nemela nic proti.
  Podle meho bude Bocian za protivalecnou retoriku vysman- prilis evokuje spojeni komunista + svetovy mir a na to jsou lidi dost citlivi, zvlaste u Bociana to bude napadne.
  Za me je protivalecna kampan chybne zvolene tema.

  1. Větrák k tomu ještě přidal svůj náhle objevený antikomunismus 🙂 Do voleb jistě přidá ještě hromadu dalších názorových piruetek.

   Pavel může být v klidu.

    1. Ta byla jedna a dávno.

     Andrej dělá větrák celý život a zvyšuje výkon.

     Jako prezident pak v Langley zase otočí. Ale to voliči Andrejka dobře vědí.

     1. Možná jo, možná ne, kdo ví. Hrozná nejistota, to je fakt.

      Smůla, že jste nepřišli s někým lepším než komunistickým rozvědčíkem, u kterého je to jisté, nemuseli jsme teď sázet na nejistou Andrejovu kartu…

  2. Pro Stridor 16 ledna, 2023 (0:09)

   „Nevsiml jsem si, ze by lide nechteli valku, spise je jim lhostejna, cast by dokonce neměla nic proti. “

   Nesdílím Vaši zkušenost/názor. Spíš si myslím, že lidé se málo zajímají o probíhající cvrkot (o historii nemluvě). A jsou v klídku, protože se zatím necítí ohroženi. A necítí potřebu vytvářet si vlastní názory (jakoby jim to bylo jedno).
   Jó, kdyby bylo možně pořídit si TV kanál, … (Na kolik by to přišlo? Nemusel by jet 24 h.)

  3. Je to podobné jako se zákazem aut nebo 100 pohlavími.
   Je to MIMO MENTÁLNÍ OBZORY většiny lidí. Pro ně je válka jen americký film nebo je to potřeba, protože Putin podle nich rozumí jen síle .. u toho pokyvují moudře a atlanticky hlavami.
   Je fakt, že strůjci válek a jejich děti nikdy nebojují. Jen u nás mám dojem, že jaksi příliš mnoho lidí má dojem, že „nutná cena“ za greendeal, válku, dekarbonizaci, genderismus … bude zaplacena někým jiným než jimi samotnými.
   Oni vidí v Ukrajincích spíš Afghánce než sami sebe.
   A to nejen ti pětikoaliční, ale i ti, co se označují za opak.

   Jen kolik tady bylo jásotu, že Rusko „zabilo x tisíc Ukrošů“ .. já teď neplácám z nějakého teoretického humanismu, ale v roli těch ukrošů mohou být velmi brzo i čechoši. Metoda, jak dostat proruské obyvatele Ukrajiny do bunkrů na Donbase k sešrotování, není omezena na ně.

 22. střelivo proti kampani AB nachystáno 🙁 :
  : Na okraj aktuální „debaty“ o prezidentovi „mírovém“ a „válkychtivém“:
  1. Český ústavní pořádek vůbec neobsahuje institut vyhlášení války, takže prezident republiky nás do ní nemůže zatáhnout.
  2. Česká Ústava zakotvuje válečný stav pro případ našeho napadení nebo plnění spojeneckých závazků. O válečném stavu však rozhodují obě komory Parlamentu absolutní většinou hlasů (101 poslanců a 41 senátorů). Prezident republiky v tomto rozhodování žádnou roli nemá.
  3. Česká Ústava také upravuje možnost vysílat naše ozbrojené síly do zahraničí, resp. přijímat cizí ozbrojené síly na našem území. Rozhodování o tom však opět přísluší oběma komorám Parlamentu, případně – ve vyjmenovaných situacích – vládě. Prezident republiky nemá žádnou roli ani v tomto rozhodování.
  4. Prezident republiky sice rozhoduje o mobilizaci, avšak jednak na návrh a se souhlasem vlády, jednak jen za válečného stavu, o němž rozhodl Parlament.
  5. Velitelem Armády ČR je náčelník generálního štábu, kterého prezident republiky jmenuje a odvolává na návrh vlády. Prezident republiky armádu neřídí, větší vliv má pouze na Hradní stráž, ovšem i tu řídí náčelník Vojenské kanceláře prezidenta republiky.
  6. Objem finančních prostředků na provoz a vyzbrojování ozbrojených sil určuje zákon o státním rozpočtu, který připravuje vláda a schvaluje Poslanecká sněmovna. Prezident republiky jej může nanejvýše vetovat, i to je však neobvyklé vzhledem k výrazným dopadům na činnost vlády a státu vůbec.
  7. Prezident republiky jmenuje a povyšuje generály, schvaluje základní vojenské řády nebo propůjčuje vojenským útvarům prapory. To však nemá žádný vliv na to, je-li „mírotvůrce nebo válečník“.
  Shrnutí: Náš ústavní pořádek ani právní řád jako takový nesvěřuje prezidentu republiky žádné kompetence, jimiž by mohl „zatáhnout“ Českou republiky do války, i kdyby si to nakrásně přál.
  zdroj: https://www.facebook.com/jan.kysela.3

  1. Premiér Fiallah tvrdí, že jsme ve válce. Vyrábíme zbraně, střelivo a léky a posíláme na bojiště. Vysokými cenami a inflací válku platíme.

   1. Pro Ládíka je mnichovský mír mírem a kdo se chce bránit, tak je válečný štváč.

    Slečno, když Vás to prase chce znásilnit, tak se nebraňte a nechte si to líbit. Ládík Vám vysvětlí, že je to všechno Vaše vina.

    1. Pletete páté přes deváté, referente. Mnichov nemá s dnešní situací vůbec nic společného. Vůbec.

     A s tím znásilněním je to spíš tak, že když vás to prase váš spolubydlící několik let systematky znásilňuje a bratranec, co bydlí hned vedle, vám příjde na pomoc a dává mu solidně přes hubu, někteří pokrytci ze sousedství zapomenou na ty roky znásilňování před tím a hrozně se diví, proč to ten „agresor“ bratranec dělá, začnou násilníkovi podávat steroidy, aby bratrance přemohl a oni mu pak mohli vyrabovat dům…

    2. Braňte se, hošku, braňte. Braňte se znásilnění. Váš spolubydlící na to nemá žádný právní nárok! (Jak poznamenal Stan Borowitz)

      1. Přesně tak a kdyby jí ten blbej bratrabec nepomáhal, už by vám taky dávno provolávala „herojam slava!“ Bo ten, kdo znásilňuje sestru bydlíci s ním pod jednou střechou, je heroj největší a Bandera by na něj byl hrdý.

      2. pro anonym 1:01

       Vaše příspěvky jsou hodné vystavení na Seznamu. Prosím, přesuňte se tam, tady to ničím neobohacujete.

     1. Ono je to ještě horší, oni tvrdí že na to ten spolubydlící právní nárok má, protože děda kdysi rozhodl, že s ním budete bydlet pod jednou střechou a nějak se musíte naučit spolu vycházet, no a bratranec vás stejně naváděl, abyste se odstěhoval, a co si máte vy rozhodovat, kde a s kým budete bydlet. Vy se máte hezky po právu nechat znásilňovat a když to spolubydlícímu připadne jako dobrý nápad, klidně od něj nechat i zabít…

    3. Nebo spíš Smlouva z Guadalupe Hidalgo?
     https://cs.wikipedia.org/wiki/Mexicko-americk%C3%A1_v%C3%A1lka

     Líbí se mi tam ty pasáže: „Mexiko neuznávalo odštěpení Texasu v roce 1836 a po celou dobu existence Texaské republiky (1836–1846) považovalo Texas za svoji vzbouřenou provincii. Zatímco mexičtí historici označují za příčinu války anexi Texasu ze strany USA v roce 1846, z jejich hlediska neoprávněnou, americká oficiální místa (která krátkodobou nezávislost Texasu uznala) považují i jimi tak označovanou anexi Texasu za provedenou se souhlasem Texasanů a tudíž za legitimní. „

     1. Bingo! Skvělá práce. To budou mít referenti zamotanou šišku, tohle jim na školení asi neříkali.

    4. Miluju, když henleinovci obviňují Rusko z fašismu:)))))
     Jste pátá kolona, a jako taková hodně špatně skončíte. Vlastně vám patří i poděkování, jak jste se odkopali.

   1. Právník Jan Kysela…
    To je ten, který se tolik snažil – spolu s Vystrčilem, Fischerem a dalšími senátory a vůbec s většinou naší demokratické elity – odvolat za každou cenu Zemana v době jeho nemoci?

  2. Přesně o tu mobilizaci jde. O ten bod 4. Když se pětikolka zblázní, prezident jim tu mobilizaci může stopnout.

  3. Někdo nám tu lehce neříká pravdu: „Prezident republiky armádu neřídí“

   Ústava ČR:
   Článek 63
   (1) Prezident republiky dále
   […]
   c) je vrchním velitelem ozbrojených sil,

   Tak teď nevím, to jako že je ta funkce čistě obřadní? A to je v ústavě zakotveno kde prosím?

   1. Mimochodem, z té formulace by se dalo dokonce dovodit, že je vrchním velitelem všech sil, kterým stát svěřil zbraň. Tedy například i policie.

   2. Především „zatažení do války“ nemusí nutně vypadat tak, že prezident sedne na bělouše, vytáhne šavličku a zavelí „Na Moskvu!“ A nemusí tak činit sám, může tak činit ve spolupráci. Například signací smluv a závazků, jež nás učiní v očích druhé z válčících stran legitimním cílem.

    Neodporováním válkychtivé vlády resp. parlamentu a v součinnosti s ním jednat. NEKONÁNÍM ve prospěch míru.

    Což samo o sobě jde právě snáz tehdy, je-li veškerá moc v rukách jedné party (No, ale kolem a kolem je dobře mít potenciální protiargumenty takhle hezky srovnané. )

    Na druhou stranu, upřímně, ukrajinská raketa v Polsku spíš ukázala, že je Pavel ten uvážlivější z dvojice Pavel / Nerudová.

   3. A ještě jeden odkaz: https://www.vojenskerozhledy.cz/kategorie-clanku/strategicke-rizeni/prezident-jako-vrchni-velitel-1

    Osobně bych hrál víc kartu „na rozdíl od pana oponenta chci KONAT VE PROSPĚCH MÍRU a snižovat riziko, kdyby se vláda s parlamentem utrhly z řetězu – což u kandidáta s vládní podporou a vojenskou kariérou a způsobem uvažování nelze zaručit.“ než „kolega oponent nás chce zavést do války“. I když chápu důležitost sdělení.

    Ostatně, z hlediska volební taktiky, takhle jednoduše a triviálně (a zároveň problematické) prohlášení nemůže zaznít na začátku 14 denní kampaně, ale jako posledná věta posledního rozhovoru před volbami 2. kola

   4. Jenže on prezident armádu skutečně neřídí. Od toho je generální štáb, jeho náčelník a pověření generálové.
    Podzim 1938
    – hlavní velitel zmobilizované armády armádní generál Ludvík Krejčí (náčelník hlavního štábu)¨
    – velitel 1. armády (obrana Čech) – armádní generál Sergej Vojcechovský
    – velitel 2. armády (severní Morava a Slezsko) – divizní generál Vojtěch Luža
    – velitel 3. armády (obrana Slovenska) – armádní generál Josef Votruba
    – velitel 4. armády (obrana jižní Moravy) – armádní generál Lev Prchala
    Kde vidíte prezidenta Beneše? Evakuovaného na Slovensku (k tomu podpisem Mnichovské dohody ale nedošlo). Prezident pouze podepisuje mobilizační vyhlášku po tom, co parlament vyhlásí válečný stav. Navíc ani ten válečný stav není potřeba, v roce 1938 válečný stav také nebyl vyhlášen. Začátek válečného stavu s Německem byl vyhlášen až dodatečně během války a bylo za něj stanovené datum 17.září 1938, tedy den, kdy v Německu vznikl Sudetoněmecký Freikorps (SdF).

    1. Stav ohrožení státu nebo válečný stav je ale důležitý dneska, protože nemáme dostatek vojáků profesionálů ani dostatek vojáků v záloze a je nutné dělat odvody. Jenže odvody na základě branné povinnosti občana nelze dělat bez vyhlášení stavu ohrožení státu. Bohužel ale 5kolka má dostatek hlasů k jeho prosazení. Prezident není na nic potřeba. Ono vlastně není koho mobilizovat, mobilizace se týká záloh, a to jsou u nás chlapi nad 40 let, mladší nejsou v záloze (tedy pokud nebyli profíci a neodešlo po skončení kontraktu z armády, ti jsou v záloze)

  4. prezident je podla ustavy najvyssi velitel ozbrojenych sil a minimalne sa moze ozvat a tak zaposobit na situaciu aj keby rovno nemal v tom ziadne pravomoci jeho hlas bude pocut

 23. Myslím, že posun nastal. Jak Tomio za SPD, tak Zuzana za Trikoloru se veřejně a diplomaticky vyjádřili, že v žádném případě jejich členové nepodpoří kandidáta pětikoalice.
  Diplomaticky řečeno a zcela jasně. Všimli jste si, že se jako čert kříži oba vyhnuli tomu aby „vyslovili“ slovo „Babiš“? 🙂 Nicméně, podpora tam je. Tak uvidíme.

  1. Takže se rozhodli hrát si na princeznu Koloběžku? No, nevím, v pohádce to fungovalo, ale ono to vypadá, že i ten, jehož jmeno nesmí být vysloveno, pochopil, že lavírovat se nedá donekonečna…

  2. Já nevím, tohle splňuje i „hodím prázdnou obálku“. Jediný posun je v „neřekli jsme výslovně, že nepodpoříme AB“. A to mi přijde dost slabé na to, aby se to posunem nazvat dalo. Přitom prohlášení ve stylu: „I nadále nesouhlasíme s kroky AB v době covidu etc. Vzhledem k závažnosti situace a nebezpečí ovládnutí veškeré moci v ČR jednou politickou skupinou a s ohledem na rizika vyplývající ze snahy zatáhnout nás do konfliktu na Ukrajině, jeví se nám v danou chvíli důležité odložit méně závažné spory a podpořit kandidáta AB, jenž deklaruje snahu o dosažení míru. Tato podpora však není a nebude bezvýhradná. Je na AB, aby slova, jež nám dal, skutečně také naplnil. V budoucnu pak i nadále hodláme být jeho politickými oponenty.“

   Nebo něco takového. Ať mi prostě nikdo netvrdí, že by tohle nebylo akceptovatelné. „Volíme naději, byť by za normální situace byl pro nás AB neakceptovatelný zcela. Volíme alespoň částečnou názorovou a politickou pestrost v nejvyšších ústavních a soudních postech.“

  3. Trikolora napsala toto:
   „Naše stanovisko k volbě prezidenta republiky se nemění.
   ‼️ Trikolora deklaruje, že ve druhém kole prezidentské volby nepodpoří kandidáta, který má cokoli společného s vládní pětikoalicí. Totéž doporučuje všem svým členům a příznivcům.
   👉 Když nemůžeš, co chceš, musíš chtít, co můžeš.
   Co z toho plyne, si jistě umí domyslet každý. Prázdná obálka ani neúčast ve druhém kole to není.
   TRIKOLORA VOLÍ MÍR! 🕊️“

   „cokoli společného s vládní pětikoalicí“ .. jak se to měří? Třeba hlasováním v parlamentu v případech zákonů jdoucích tvrdě proti zájmům občanů ČR?
   Ta synchronicita Babiše s pětikoalicí je do očí bijící.

   1. Jak se to měří? Chytrému napověz … osvěž paměť … podpora tří kandidátů … aha … a trollovi naser.

 24. K té pětikolce:
  Myslím, že tam bylo důvodů víc. Kromě té snahy nesežrat se v rámci koalice navájem, šlo například o to oddělit naoko osobu žádaného kandidáta od vlády. Aby se mohli jedni i druzí oficiálně distancovat, tvářit se, že spolu nemají nic společného a volba se tak nestala referendem o vládě. Aby je příslušnost ke straně nehandicapovala.
  Určitě jinak zní „Jsem nominant ODS / SPOLU“ a jinak „Jsem nominant občanů.“ Všiměte si, že si Pavel i dává pozor, aby neřekl „…s podporou vlády“.

  Druhým bodem je historická zkušenost ODS s kandidaturou Přemysla Sobotky v 2013 (2,46 % hlasů). To byla ještě větší facka, než kterou dostalo SPD (ale nahrazoval to pro ODS akceptovatelný Schwarzenberg).

  Myslím, že tenhle trend bude jenom pokračovat. Že Babiš spojující v sobě i velkou stranu a zároveň relativní úspěch, bude spíš výjimkou danou i tím, že nevysílal za sebe kováříčka.

  1. Příjde na to. Vhodně přiživovaná nenávist dokáže překonat i strach.

   Čeká nás soubor strachu s nenávistí. Sám jsem zvědav, jestli už uzrála doba na to, aby strach ovládl i ty, kdo jsou zmítáni nenávistí.

   1. Teď jsem si všiml překlepu, mělo tam být „Čeká nás souboj strachu s nenávistí.“

    Šanci bych viděl v tom, že tu nenávist jedou už strašně dlouho, takže by už mohla být trochu vyšumělá, zatímco strach je relativně nový, respektive má novou tvář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *