26 května, 2024

Proč by měli Don Pedro, Don Pablo, ba i Věra Lukášová volit Andreje Babiše

Všichni nenávidíte povinnou školní četbu, že jo… A tak jste určitě „skipli“ I snad poslední životní dílko Boženy Benešové, ve kterém si nedospělá dívenka povídá se svými dvěma míči – zloduchem Donem Pedrem a šlechetným Donem Pablem. A s jejich pomocí se učí rozlišovat, co je dobré a co je zlé.

My se máme také naučit rozlišovat, co je dobré a co je zlé, a navíc jsme dopadli úplně naopak, než nám doporučuje tzv. „ignaciánské rozlišování“, vypracované sv. Ignácem z Loyoly, jehož základem je rozlišování mezi „dobrým a lepším“.

My se budeme zabývat rozlišováním mezi zlým a zlejším, respektive mezi špatným a mezi průserem totálním.

33 let po Sametové revoluci (hle, Kristovy roky…) si za prezidenta vybíráme ze dvou nomenklaturních kádrů Komunistické strany Československa. A ze dvou lidí, kteří měli co do činění s tajnými zpravodajskými silami státu.

Protože se nám 33 let vtlouká do hlavy, že „komouš jako komouš“ a „estébák jako estébák“, má mnoho lidí tendenci oba kandidáty posuzovat dle toho, jak má který z nich fešně zastřižen fousy. (Aby bylo jasno: i když mi je šedesát a jsem teda zatraceně mimo soutěž, podotýkám, že ani o jednoho z nich bych si nikdy v průběhu svého života neopřela ani kolo…) Rozlišovací znaky však zůstávají, a to zůstávají podstatně. Protože za těch 33 let už ledaskdo ledasco zapomněl, dovolím si oprášiti své i vaše vědomosti a pokusím se to vysvětlit blbuvzdorně i mladší generaci, která trpí představou, že historie začala jejich narozením. (Já vím, nemůžou za to, cpou jim to do hlaviček od narození.)

TAK TEDY:

Agent, jakým byl Andrej Babiš, nikdy nebyl zaměstnancem bezpečnostních složek státu, ale byl zaměstnanec československé firmy, pro kterou plnil v rámci svého zaměstnaneckého poměru obchodní úkoly ve světě, na příklad nakupoval nerostné suroviny, které tady nemáme. Státní bezpečnost (dále StB) tyto lidi měla na seznamu, a tak zvaně „vytěžovala“ jejich zahraniční cesty. Všichni, a to doslova všichni pracovnici zahraničního obchodu museli sepisovat hlášení o cestách, ve kterých museli uvádět kdy a s kým se setkali co bylo předmětem komunikace s těmito lidmi a případně další „poznatky“. Co řekli, to bylo více méně na nich, ovšem nedělejme si iluze o tom, že by i mezi těmito lidmi nebyli pověřenci se zvláštními úkoly kontrarozvědky, jejichž úkoly směřovaly dovnitř zejména podniků zahraničního obchodu, tedy, řečeno jinak, hlídali hlídané ovečky, na příklad proto, aby si někdo nepřihrábl (eventuálně si nepřihrábl příliš) bokem.  Skuteční agenti v řadách zaměstnanců podniků zahraničního obchodu tedy „nerozvraceli republiku zevnitř“, jejich úkolem nebylo ideologické působení, ale primárně ochraňovali ekonomické zájmy země. Ekonomickou rozvědku a kontrarozvědku má a měla každá země pod jakýmkoliv režimem. Tedy, upřímně řečeno, jak se tak dívám na poslední desetiletí zahraničního obchodu České republiky, obávám se, že my žádnou ekonomickou rozvědku ani kontrarozvědku nemáme, alespoň dle výsledků soudě.

Zaměstnanec podniku zahraničního obchodu se jmenoval stále stejně, přezdívku měl pouze ve spisech StB. Agent neměl žádný výcvik, jeho kvalifikace spočívala v odborné kvalifikaci, tedy v tom, jak dokázal obhájit ekonomické zájmy Československé republiky. Agentem – zaměstnancem PZO se člověk stával buď z přesvědčení, anebo z důvodů kariérních. Pakliže jste se narodili do prominentní komunistické rodiny tak, jako Andrej Babiš, kde bylo členství ve straně (a ještě si připomeňme, že v Bratislavě to bylo ještě poněkud jinak než zde v Čechách) v podstatě úplně normální, bylo předávání agenturních informací považováno za „pokračování v práci jinými prostředky“, protože tyto informace se sbíraly, analyzovaly a „dělaly se z nich závěry“, které opět měly posloužit ke zlepšení ekonomické situace země. (To, že se tím podpírala ideologie bych si v tuto chvíli dovolila pominout.)

Rozvědčík, jakým byl Petr Pavel byl speciálně vybraný a vycvičený člověk, zaměstnanec bezpečnostní složky státu. Rozvědčíkem se mohl stát člověk, který byl vytipován možná z tisíce kandidátů, kteří byli dlouhodobě sledovaní a měli určité charakterové vlastnosti. Jednou z nich bylo vyloučení možnosti zrady, podlehnutí pokušení být dvojitým agentem. Rozvědčík pracoval ideologicky. Vybíral a oslovoval v zahraničí lidi, kteří se stali jeho informátory a rozvědčík měl za úkol ochraňovat mocenský status a ideologii vlády.  (Abyste si nemysleli, že to je nějaká komunistická specialitka, tak takovéto rozvědčíky mají všechny státy a jestli máte slabou fantasii, pusťte si Netflix a dejte si pár dílů Homelandu – u nás dementně přeloženo „Ve jménu vlasti“. Ještě že ten Holywood máme, aby nám to pěkně naservíroval.) Rozvědčík si agenty mohl tak zvaně „namazat na chleba“, byli pod ním. Rozvědčík měl úplně jinou identitu než ve skutečnosti a rozhodně jinou, než bylo jeho krycí jméno ve svazcích. Tedy ergo kladívko, generál se vlastně mohl jmenovat ještě úplně jinak než Pávek a nikdy se nemůžeme dozvědět, zda byl někdy někde nasazen nebo ne. To se prostě tají, stejně jako se tajilo, co to vlastně studuje, když „to“ studoval.

Na tomto místě si dovoluji připodotknout, že režimy vždy a všude na světě po sobě agenturní sítě přebíraly. Komunistická StB přebrala značnou část agenturní sítě Gestapa – jsou toho plné archivy, račte si v případě osobního zájmu dohledat.

A nyní k důvodu, proč by měla ODS JAKO JEDEN MUŽ, a to ze zcela sebezáchovných důvodů to hodit volební lístky Babišovi:

Pokud jsem to pochopila správně, tak ODS měla svého prezidentského kandidáta, naši věrnou Čapuši. Myslím, že na možnost její kandidatury přišli chlapci, co spolu mluví, tak někde v nějakém tom předpokoji poslanecké či ministerské kanceláře (neb od dob Vesecké se už ani v Brně nechodí do Internacionálu, ba ani do jiných hospod) a tam hledali…. eeee… nějakou použitelnou bloncku. No a protože co je doma to se počítá, tak naše strana a vláda jednu takovou objevila, no a představ si, předsedo, ještě bývalá rektorka a profesorka, tvl., to musí vyjít… Bohužel ODS vsadila na špatný osobní vkus jednoho ze „svých hochů“, neb ačkoliv je dotyčná „horňačka“ a dlouhovlasá blondýna, ani to nezaručí volební výsledky, jelikož je přece jen ještě potřeba nějakých pár drobností v charakteru a intelektu, kterých se jaxi taxi ne zcela dostávalo. Takže slavné ODS and his melody boys prostě zmehlo.

Nyní mají možnost mezi volbou někoho, s kým se zatraceně dobře znají, protože se s ním posledních osm let hádaj, anebo s někým, koho vlastně neznají vůbec. A co je ještě horší, ani on nezná je. Nikdy neseděl v Poslanecké sněmovně, nikdy neseděl v Senátu, totálně netuší WHO IS WHO a tudíž je v této oblasti zcela závislý na svých poradcích… A o těch nevíme lautr nic a to, co víme, ve mně osobně vzbuzuje děs a hrůzu, protože oni ani ti poradci tak nějak nespadli z nebe, že… Na webu https://www.generalpavel.cz/muj-tym doporučuji prohlédnout: není tam ani jeden politik a i když já samozřejmě nejsem rozhodující element, tak sleduji politiku od svých deseti let a, tvl, neznám tam vůbec nikoho… Úplně stejně to je na https://www.generalpavel.cz/moji-podporovatele kde je shromážděna celá pravdoláskařská kavárna, umělec vedle umělce, akorát teda nevím, kde se tam vzal John Bok. Za zmínku stojí ještě Vlasta Parkanová a Tomáš Halík.  Politici, osoby jinak než „umělecky“ veřejně činní… prakticky žádní. Ačkoliv si o ODS zejména posledních let nemyslím nic obzvlášť hezkého, ž a s n u, že by toto měl být jejich šálek čaje. Ne, nevzpomínám na původní klausovskou ODS, ale dovolte mi přece jen tu otázku vznést: proč jste vlastně před třiceti lety to Občanské fórum rozpustili???

No a na úplný závěr trochu přitvrdíme:

Generál a zároveň rozvědčík, to je kumulovaná síla a nebezpečí, proti kterému – jak se domnívám – může být i ODS naprosto bezmocná. Jestli si myslí, že Petr Pavel bude JEJICH prezident, tak ze staré známosti mají u mě chlapci schovaný aspirin a panáka, protože tohle nemůže dříve či později dobře dopadnout. Předpovídám, že ještě se slzou v oku budou vzpomínat na Zemana.

Znovu připomínám: Petr Pavel byl rozvědčík. Z tohoto závazku nelze jen tak vystoupit, udělat totéž, co udělalo jeden a půl milionu našich bratrů a sester, případně rodičů a dětí, kteří byli ještě v listopadu 1989 držiteli „červené knížky“ a do konce února 1990 bylo po partaji. Rozvědčík je rozvědčíkem navždy, neb si s sebou nese svou rozvědčickou minulost a může tím pádem být pro nový politický režim nebezpečný. Musí tedy „políbít prsten“ novým pánům anebo si najít zcela jiné hobby, prostě někde sázet mrkev nebo budovat Agrofert nebo tak něco, prostě se z něj stane koťátko s bříškem navrch, něžně mňoukající kdykoliv se na něj někdo jen podívá. Což tedy nebyl případ Petra Pavla. (Jen připomínám, že na nějaké prověrky Národního bezpečnostního úřadu … jak na placatý kámen, neb Kotlinka je malá a známe své Pappenheimské). Generál je na tom podobně, navíc generálové jsou vychováni k velení a pokud se jim něco nelíbí tak u nej hrozí možnost akce – generálové často přebírají moc ve státě. Došlo to našim donům? Donu Pablovi a donu Pedrovi? Že i JIM může jít o kejhák a nic jim nepomůže? No nic… Co jsem chtěla říci, to jsem řekla a jdu si pustit Spectre. Přijde mi jen dost blbý, že jeden z hlavních charakterů filmu už tady je mezi námi a James Bond to ale fakt není.

146 thoughts on “Proč by měli Don Pedro, Don Pablo, ba i Věra Lukášová volit Andreje Babiše

 1. Klára má opět pravdu. Generál je pro 5K nečitelný a proto neměl jejich podporu. Bude si dělat svou vlastní (resp. přísně US) politiku. Máme se (i oni) nač těšit. Uvidíme, jak bude disharmonický chorál ze strany 5K (kdyby zůstala Danuše – to by byla jiná). Pozorujme naše velikány z 5K, jak se budou vrtět a bát. Ale nakonec dostanou i oni ty správné US noty a bude se jim generál líbit. Prezident není určen volbami, ale rozhodnutím US ambasády. Je to smutné, ale tak nějak to bude.

 2. „Rozvědčík, jakým byl Petr Pavel byl speciálně vybraný a vycvičený člověk, zaměstnanec bezpečnostní složky státu. Rozvědčíkem se mohl stát člověk, který byl vytipován možná z tisíce kandidátů, kteří byli dlouhodobě sledovaní a měli určité charakterové vlastnosti. Jednou z nich bylo vyloučení možnosti zrady, podlehnutí pokušení být dvojitým agentem.“

  Třeba u takového generála Šejny se tenkrát komunistům ten výběr moc nepovedl. Ale taky může být, že výjimka potvrzuje pravidlo.

 3. Tak když zazdíme, že byl rozhovor s panem Kolářem v novinách, kde říkal, že spolupracuje s Generálem Pavlem, ale neřídí ho, tedy jste z nějakého důvodu zazdila tohoto člověka, přitom o tom mluvila i Nerudová a pak Bureš i po prvním kole.

  Tak tvrdíte, že neznáte třeba Bezděka, když kdy půl roku bylo v novinách „Bezděkova důchodová“, kdy jeho skupina řešila reformu důchodů? Fakt jste byla v tu dobu mimo ČR, že jste to jméno ani náznakem neslyšela a nedívala se tak ani na jeho rozhovory v TV a ten člověk jednal s politikama, takže ví moc dobře kdo Bezděk…

 4. Stb převzala Gestapo? Jakože nebylo období 45-48, kdy to převzala prvně „demokratická rozvědka“? Fakt paní Samková?

   1. Ale? Jaká zkratka, když se zmíní pouze a jenom útvary, které v dnešní době mají nálepku „totalitní“? Tomu se neříká zkratka, ale ulpění špíny 😉
    Kdyby dodala a z Stb převzala Biska, pak bych viděl zkratku, kdy nezáleží na režimu, ale takto jste slepí, protože to napsala nějaká osoba a ta by přeci nemohla udělat co si myslíte, že by nikdy neudělala…

 5. „Myslím si, že je skutečně nejvyšší čas podívat se na historii života pana Petra Pavla. Především je třeba zdůraznit: pochází z velice jaksi komunistické rodiny, s velice kladným vztahem k Sovětskému svazu.

  Uvědomte si, kdo z mladých lidí v sedmnácti letech strávil v Sovětském svazu třicet dnů souvisle. Kdo z mladých lidí jaksi měl to štěstí, že jako mladičký náhodou při okupaci České republiky vojsky Varšavské smlouvy, u nich byli náhodou sovětští přátelé, kteří mu pomohli vysvětlit oprávněnost takzvaného vstupu vojsk. A on za to hrozně trpěl, jak říká ve švém životopise. Trpěl ve škole, když musel spolužákům vysvětlovat oprávněnost vstupu vojsk. Koneckonců tatínek jako zpravodajec působící na západním vojenském okruhu, který samozřejmě mohl zařizovat leccos, tak by byl asi těžce zklamán, kdyby vyslechl od svého syna, že komunismus je vlastně zločin. Vždyť celý život ho k tomu vychovával,“ říká Kříženecký.

  Ten byl před rokem 1989 i po něm v České republice vojenským prokurátorem, je tedy s tehdejšími poměry v armádě dokonale obeznámen.

  „Z hlediska historie vojenské je zajímavé také to, že pan Petr Pavel vlastně požádal – máme o tom důkaz, aby byl rozvědčíkem Varšavské smlouvy. Když slyšíte historika Stehlíka, že ono to vůbec nevadí, tak historik, který neví, že jsme do 30. 6. byli ve Varšavské smlouvě. A kdy že to studoval pan Petr Pavel? Právě do toho června 1991. Takže byl, nebo nebyl rozvědčíkem Varšavské smlouvy. Nepochybně byl,“ podotýká Kříženecký.

  Na základě Pavlova spisu ale upozorňuje ještě na jednu věc. Když mladý důstojník žádal o zařazení do zmíněného kurzu, nedoporučil ho velitel, ani politické oddělení. „Napravilo to až pět generálů. Pak si ukážeme, kteří to byli a v jak rekordním čase, upřímně mluveno, to by nedokázal ani jeho tatínek zpravodajec,“ dodal.

  To podle Kříženeckého musel dokázat někdo s daleko větší mocí. „Ten někdo se nacházel hodně daleko na východě od naší republiky. Mám-li parafrázovat pana Bělohradského, pan Petr Pavel je čisté simulakrum. Simulakrum je stav, který věc nezobrazuje reálně, ale přináší její zkreslený obraz. A může být snadno přeměněn ve fetiš. Fetiš jako ztělesněnou lež, které se oddáváme, abychom vytěsnili pro nás nesnesitelnou pravdu. To už řekl pan Bělohradský před deseti lety, před volbou prezidenta, a pan Petr Pavel na to skutečně nádherně zapadá,“ zabásnil si Kříženecký.

  „Minulost a přítomnost jako by byly naprosto něco jiného. On byl celý svůj mladý život vychováván k něčemu a pak to zradil. Zradit se dá jednou. Víte, co řekl Napoleon? Napoleon řekl: nenávidím zrádce, ale mám rád zradu. Pan Petr Pavel si z toho vzal úžasný příklad,“ dodává někdejší vojenský prokurátor. A jestliže…

  Pavel podle něj k tématu svého kursu lhal prakticky o všem. „On říkal, že se v průběhu jaksi devadesátého roku změnily osnovy. To by sovětští poradci, myslíte, že by to připustili? Změnu osnov rozvědčíků Varšavské smlouvy… To je nepřestavitelné. A já nevím, proč se uchyluje k tak strašlivé lži,“ divil se právník. Klade si otázku, zda se Pavel za svou minulost stydí. A nejen za svou minulost, ale i za svého otce? 

  „Jeho táta byl takovej zajímavej člověk ještě tím, že kromě toho, že byl zpravodajec, tak aby donášel na svoje spolupracovníky, tak byl také agent StB ve VKR. Takže to klubko jaksi mládí a zrání pana Petra Pavla rozmotávat je nepříjemné, když to srovnáte s tím, co o tom říká dneska. Prostě proč lže. Vždyť řada lidí přece absolvovala něco stejného, ale nevystupují,“ dodává pamětník. Pavel podle něj lhal i v tvrzení, že půjde do politiky. 

  „Svého času se dokonce vyjádřil velmi negativně o Miloši Zemanovi. Jako generál se vyjádřil o vrchním veliteli ozbrojených sil a sborů České republiky. To se prostě nedělá,“ myslí si Kříženecký a dodal, že ten člověk nemá „kinderstube“. 

  „Samozřejmě. Tenhle člověk působí, je velice elegantní, v té bílé uniformě, ženy jaksi trhají oddací listy. Ale jde o to, že jestliže tenhle člověk zradil jednou, zradil svého tátu, zradil svoji přísahu a zradil to, na co se připravoval, co zradí příště? Český národ? Už takhle je český národ zaprodáván a ponižován,“ obává se Kříženecký.

  Voliči by podle něj byli velmi překvapeni, když by za prezidentem republiky přišli agenti GRU a připomněli mu, k čemu se jim kdysi upsal. A možná by i měli něco, čím by jej mohli vydírat. „Jestliže dneska pan Schwarzenberg píše o tom obrovském nebezpečí Ruska, tak proboha živého, člověk, jehož vázací akt vlastní Rusko, ruská GRU, ne-li další jaksi tajné služby, tak je manipulovatelný,“ varuje někdejší vojenský prokurátor.

  Pak vysvětluje, proč se Petr Pavel může hájit, že má prověrku. „Víte, proč ji měl? Protože lustrační zákon se nevztahoval na první správu, tedy na rozvědku, a samozřejmě že se nevztahoval ani na vojenskou rozvědku, tedy vlastně správu tedy zpravodajskou, která plně celou tu dobu, co on studoval, podléhala Sovětskému svazu,“ vysvětloval.

  Tohle si podle něj Rusové nikdy z ruky nepustili.

  „Takže proč nám lže? Spoléhá na to, že Češi, nebo velké gró Čechů, jsou takoví hlupáci, že jim tyhlety věci nedojdou? To na to spoléhá. Asi ano,“ poznamenal Kříženecký.

  „Vázací akty, samozřejmě, protože dělali asi tři až čtyři pohovory, než šli do tohoto kurzu, i v jeho průběhu, ale logicky vázací akt musí mít StB ve VKR a vázací akt musí mít GRU, tedy vojenská rozvědka tehdejšího Sovětského svazu. Jde především o to, že zpravodajské služby Spojených států samozřejmě o minulosti pana Petra Pavla věděly. Jestli měl čisté lustrační osvědčení, tím se zpravodajské služby zmýlit nedají. Ale protože to věděly, tak on byl snadno manipulovatelný,“ přemýšlí Kříženecký.

  V NATO prý Pavlovi s jeho osobní historií, kterou nepochybně znali, mohli vždy řící „odsaď pocaď chlapče“.

  Nemluvě o tom, že o případných závazcích vůči ruským tajným službám se samozřejmě nikdy nedozvíme.

  „Jestliže se dneska bojíme po všech stránkách Ruska, tak my chceme mít vydíratelného prezidenta právě tím Ruskem? To je to nejhorší, co bychom si mohli říct,“ opakue právník. A nevylučoval by ani, že Rusko má zájem na Pavlově volebním vítězství.

  Pavlova „speciální výchova“ podle něj ukazuje především na jeho kariérismus. A tomu odpovídalo i Pavlovo chování nyní v prezidentské kampani.

  „Lže, až se mu od úst práší. A to je, řekl bych, hendikep, který není odstranitelný ani těmi dalšími obrovskými úspěchy, které prokázal,“ dodává Kříženecký.

  1. Je to život člověka v dnešní době, která nebyla jednoduchá. Náhledy na to, co je a co není správné se v průběhu času měnily, mění a jistě i měnit budou. Měl by žít svůj život a vyhýbat se aktivní politice na úrovni vyšší než je obec.
   Podstatné a základní ovšem je, že by naším presidentem nikdy neměl být generál, kníže a tak podobně. Demokratická republika musí mít i jiné možnosti. Pokud si je nedokáže zajistit, naskýtá se otázka k čemu je taková republika dobrá. A pokud si generála – jakéhokoli – zvolí lid, tak je dobré se zamyslet nad smyslem tohoto státu.
   Otázka zda byl komunistou a jakým je sice zajímavá, ale vzhledem k základnímu principu, bezvýznamná. Základem je, že generál takový či makový nesmí být presidentem.
   Ale, pokud americký admirál se na stará kolena změní na ženu a začne nosit sukně, tak jsme v jiném, neznámém světě.

   1. Ano. Jsme v jiném, neznámém světě. Ten admirál je jen příznakem. Tady na litterate je ale zatím vše v pořádku – Admirál pohlaví nezměnil.

 6. Víte co by mně zajímalo?2kandidáti postoupí do druhého kola. Co kdyby během těch 14ti dnů jeden z nich zemřel?Bude prezidentem ten druhý kandidát, nebo do dalšího kola postupuje třetí v pořadí?
  A pamatuje se i na situaci, kdy by vítěz volby zemřel po zvolení ve druhém kole, ale v době kdy ještě úřaduje dřívější prezident? Nové volby?
  Já tím nic nenaznačuju, jen mně zajímá, co by se dělo v těchto případech.

   1. Targusi,
    pokud si někdo dosud ne byl schopen pořídil ani akuěroubovák a krabici vrutů k zašroubování svých oken proti svému náhodnému vypadnutí – jeho chyba, že bude muset být zahynutmódnímu prasknutím aorty!

    Komu není rady – tomu není pomoci k rychlé smrti!

  1. Zákon o volbě prezidenta říká:
   § 56: Druhé kolo volby prezidenta

   (3) Pokud kandidát, který postoupil do druhého kola volby prezidenta, přestane být volitelný za prezidenta republiky před druhým kolem volby prezidenta anebo se práva kandidovat vzdá, postupuje do druhého kola volby prezidenta kandidát, který v prvním kole volby prezidenta získal další nejvyšší počet platných hlasů oprávněných voličů. Při rovnosti odevzdaných platných hlasů oprávněných voličů postupují všichni takoví kandidáti. Druhé kolo volby prezidenta se koná i tehdy, účastní-li se ho pouze jeden kandidát.

   (Tedy, v případě smrti Pavla nebo Babiše by na jeho místo nastoupila Nerudová)

   (7) Prezidentem republiky je zvolen ten kandidát, který získal ve druhém kole volby prezidenta nejvyšší počet platných hlasů oprávněných voličů. Je-li takových kandidátů více, prezident republiky není zvolen.
   (tenhle bod cituji kvůli ustanovení níže – může nastat při stejném počtu hlasů pro dva nejsilnější kandidáty ve druhém kole. Teoreticky jich totiž může být víc než dva, pokud třeba první tři čtyři dostali stejný počet hlasů, nebo když druhý třetí čtvrtý dostali stejný počet hlasů a první neměl víc než 50%)

   a dále:
   § 59: Nová volba prezidenta, opakovaná volba prezidenta nebo opakování části volby prezidenta

   (1) Nová volba prezidenta se koná,
   a) nedošlo-li ke zvolení prezidenta republiky, nebo
   b) jestliže zvolený kandidát zemře před složením slibu nebo odmítne-li složit slib nebo složí slib s výhradou.

   (2) Opakovaná volba prezidenta nebo opakování části volby prezidenta se koná, shledá-li soud návrh na neplatnost volby prezidenta (§ 66) opodstatněným. Rozhodne-li soud o opakování části volby prezidenta, postupují volební orgány od úkonů podle tohoto zákona, které označil soud ve svém rozhodnutí jako ty, jež byly důvodem pro opakování části volby prezidenta, a úkonů s nimi bezprostředně souvisejících.

   (3) Novou nebo opakovanou volbu prezidenta vyhlásí předseda Senátu nejpozději do 10 dnů poté, kdy nastal důvod podle odstavce 1 nebo 2, a stanoví den jejího konání tak, aby se konala nejpozději 90 dnů po vyhlášení. Pro novou a opakovanou volbu prezidenta platí lhůty podle tohoto zákona obdobně.

   (4) Opakování části volby prezidenta vyhlásí předseda Senátu nejpozději do 10 dnů poté, kdy nastal důvod podle odstavce 2, a zároveň nejpozději 30 dnů před prvním úkonem, který se má opakovat. Pro opakování části volby prezidenta platí lhůty podle tohoto zákona obdobně.

   Jestli do té doby vládne dál stávající prezident (pokud opakovaná volba nestihne proběhnout do konce mandátu), i když mu skončil mandát, nebo jeho pravomoce převezmou další ústavní činitelé jako při neschopnosti vykonávat funkci vám nepovím. Ale říkám si, že tady bude možná analogie s vládou, že vládne prostě do té doby, než nastoupí vláda nová, nejméně však do doby, kdy jí skončil mandát.

 7. Je mozne, ze Pavek je super sibal, po volbach otoci, a jako general shodi vladu a prevezme moc? A srovna to tam? Jeneralove to tak delavali…. 🙂

  1. Re: Vevča

   K provedení převratu musíte mít k dispozici armádu.
   Nejlépe vyzbrojenou.
   V ČR se nic takového nenachází.
   Tedy ani armáda, ani výzbroj.

   Abyste se dostala do obrazu, funkční ve smyslu bojového nasazení jsou dvě brigády (Prostějov, Žatec), kdysi dávno též zvané dvojpluky. To už není pravda.

   Dnes je brigáda početně s bídou na úrovni pluku, tzn. když budu hodně optimistický, celkem cca 2 000 kusů vhodných pro nasazení do akce.
   Tanky a BVP (bojová vozidla pěchoty) jsou v ukrácké pr*eli, totéž bojové vrtulníky Mi-24, všech 14 letadel je beztak někde na misi (Pobaltí?).

   Pokud by jenerála soudruzi poslechli dobrovolně, pak se nejedná o vojenský převrat, nýbrž o převrat neústavní.

   1. Ještě k tě výzbroji.

    AČR čistě teoreticky disponuje 13 tanky (provozky pro jednu rotu + 3 záložní, určené ke kanibalizaci v případě technických problémů), asi 60 ks BVP (Chachacha) a asi tak deseti děly (dělostřelecký prapor Jince). 100 ks tanků bylo vedeno jako tzv. úloženky, ale při tom tempu odvozů všeho zeleného na UA myslím, že sklady zejí prázdnotou.
    Letadel máme 14, z toho dva tři kusy jsou pořád v hangáru na opravách.
    Co jsem viděl, tak se na UA vezla i ženijní technika – hlavně pontony ke stavbě plovoucích mostů.
    O odvozu munice jsem tu referoval, najdete v archívu.

    Takže máme už jen to své ho*no po ranní návštěvě toalety…

    1. Děl ráže 152 mm je 48
     https://acr.army.cz/informacni-servis/zpravodajstvi/ostre-strelby-132–delostreleckeho-oddilu-na-doupove:-houfnice-dana-po-30-mesicich-znovu-v-akci-237984/

     K 1. lednu 2023:
     tanků je 82, bojových obrněných vozidel 385, bojových letounů 39 a úderných vrtulníků 13
     dopravních letounů 14, vrtulníků bojové podpory 23, neozbrojených vrtulníků 10
     https://acr.army.cz/assets/technika-a-vyzbroj/technika/prehled-vyzbroje-a-techniky-k-1-1-2023.pdf

     Je to všechno málo, ale víc, než píšete.

     1. Uvedené počty jsou ve vlastnictví OS ČR, bohužel se nikde nerozlišují dvě důležité věci – jejich provozuschopnost a to, kde se fyzicky nacházejí.
      Vláda i média používají formulaci „byly předány“ – takže není jasné, zda zůstávají v evidenci OS ČR.

    2. Co se týče Jinců, buhví co tam ti dělostřelci mají. Za mého vojákování tam taktéž byli dělostřelci ale dělo viděli tak akorát na obrázku . Něco jaky my v Rokycanech, oficiálně jsme disponovali RM vz.51 130 mm.

     1. To by byla okupace, nikoli vojenský převrat. Leda, že by se Pšonkové převlékli do českých uniforem. Mám ale obavu, že by ty uniformy nestačily ani pro jednu brigádu. Ti ostatní okolo na tom jsou jako AČR. Tedy nemám informace o rakouské armádě.

   2. I Pandury? To by pak museli dávat hodně pozor, aby jim je nějaký nepozorný řidič nerozflákal starým žigulem

 8. Na YouTube jsem shlédl Primu a DVTV.

  Na Primě odborníci vypočítali, že Babiš prohraje a Pavel spustil volební kampaň napadáním Babiše.

  DVTV spustila volební kampaň sama.
  I když k tomu používá rozhovory a Bábou a Pávkem. Za koho, netřeba vysvětlovat.

  Rozhovor s pamětníkem, včetně videa.
  Pávek je prý simulákrum.
  Napoleon měl rád zradu, ale ne zrádce.
  Pávek popřel svého tátu, taky rozvědčíka.
  V 68, zrovinka u Pavlů byli sovětští hosté! 😄 Pavel pak spolužákům vysvětloval smysl SSSR akce.
  Pavel se stal rozvědčíkem na pokyn u Moskvy. Naznačeno.
  Pavel je bezpečnostní riziko!
  Podobné a další věci, najdeme v tomto rozhovoru!

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Proc-nam-pan-general-lze-Internetem-se-siri-video-s-pametnikem-726233

  Jestli je Pávek agentem Ruska, kterému, ještě jako SSSR, vděčí za všechno, by vysvětlovalo jeho chování. Zraď a větři se do přízně.

  Ruský agent z NATO, českým prezidentem!😆😆👍👍👍

  1. Jen doplním. —-

   Co když Pavel nezradil???

   Zraď a větři se do přízně! Zůstáváš pořád naším agentem!
   A on se dostal do NATO a pak chce být prezident ČR, ale přitom zůstává sovětským a dnes ruským, agentem!!!

   Oni toho na něj mají hodně. Oni se přimluvili za to, že Pavel dělal rozvědčíka. Pavel jim musí jít na ruku, i kdyby nechtěl!
   Je to enormní riziko!!
   TOHLE bych dal do kampaně proti Pávkovi, taky!

  2. Všechno to bezesporu musí o něm vědět i druhá strana, především američtí zpravodajci. To je to, čemu trochu nerozumím. Pustili by si vědomě veš do kožichu, tedy někoho, kdo by mohl být „zranitelný“? Nějaké vysvětlení to určitě musí mít.

   Taky z druhé strany, pokud by něco třeba o VS nebo CCCP znal, tzn. něco strategického významu pro NATO či USA, právě GRU by se jistě už dávno postaralo o nějakou jeho nehodu.

   Jistě tam funguje to nenávidím zrádce ale mám rád zradu. V provedení obvyklém, tedy jedni jej nenávidí jako zrádce a druzí mají rádi jeho zradu, učiněnou pro ně. Ale stejně, jako za ním musel stát někdo velký, a to z nějakého důvodu tehdy, musel taky někdo velký a taky z nějakého důvodu za ním stát po změně dresu. S takovou minulostí se dostat ve struktuře NATO tak vysoko, to se náhodně nestává. Tam musí být důvod, a to ne jen nějaký. Verze, že by jen uměl šikovně kličkovat, je asi mimo mísu.

   1. Historie nás učí, že
    SS-Standartenführer Max Otto von Stierlitz
    také ve skutečnosti byl
    plukovník sovětské rozvědky Maxim Maximovič Isajev !

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *