12 června, 2024

Chtěli víc, nemají nic

Začneme jednoduše volebním výsledkem:

Petr Pavel: 35,39 %, Andrej Babiš: 35,00%, Danuše Nerudová: 13.92%, Pavel Fischer: 6,75%, Jaroslav Bašta: 4,45%,

Marek Hilšer: 2,56%, Karel Diviš: 1,35%, Tomáš Zima: 0,55%. Volební účast byla 68%.

Vítězem je Petr Pavel, který v cílové rovince předběhl Babiše o pár hlasů. Andrej Babiš je těsně za ním, pak dlouho předlouho nic, pak je Danuše Nerudová a ostatní. V podstatě se díváme na výsledek, který Petru Pavlovi dává velmi šťavnatý příslib vítězství, Andreji Babišovi signalizuje, že pokud chce generálův výsledek překonat, tak musí sebrat všechny síly i všechny hlasy. Danuše Nerudová zjistila, že prázdnota generuje hlasy jen u dutohlavů, jako je ona, Jaroslav Bašta právě zničil SPD… Ostatní dostali, co si zasloužili.

Petr Pavel je v pohodlné pozici. Součet hlasů svých a ostatních kandidátů Líbodémo dělá skoro 60%. Papírově je jasným favoritem a navíc stojí proti soupeři, který v rétorických bitvách není tak ostřílený, jako byl Miloš Zeman. Všichni pravdomluvní novináři to uvidí právě takhle a budou českému Pinochettovi věštit velkolepé vítězství.

Andrej Babiš také nemusí být smutný. Dostal víc hlasů, než hnutí ANO v parlamentních volbách. Má dost prostředků i dost poradců, aby byl schopen vést dobrou kampaň pro druhé kolo a hned od začátku nastoluje téma sesazení vlády. Papírově sice nemá šanci, ale hlasy soupeře se nebudou sčítat úplně napřímo. Hodně bude záležet, co bude říkat a co bude dělat.

Danuše Nerudová je prvním poraženým těchto voleb. Když si vezmu, že ještě před měsícem jí průzkumy věštily vítězství… Ale moc mluvila a několikrát se svým marketérům utrhla z řetězu. Její výsledek v podstatě říká, kolik je v této republice vymatlaných hlav a já jsem rád, že to není zase tak strašné číslo. Čaputová po česku se nekoná. V podstatě to, co oproti mé předpovědi měl Pavel navíc, o to má Nerudová míň. Myslím, že za víc slov Prezidentuše nestojí. Blbá k blbým.

Pavel Fischer se vedle generála moc nechytal. Oni mají dost podobný program i názor na život, takže hodně jeho voličů šlo rovnou za kovářem a kováříčka vynechali. Ale jsou to právě Fischerovi voliči, kteří plynule přejdou k Pavlovi a moc se s tím nedá dělat, protože zlý Putin, zlé Rusko, zlá Čína, hodné NATO a hodná EU. Pavel si ve druhém kole sáhne minimálně na 41% hlasů, které má takřka jisté.

Největším poraženým je ovšem Jaroslav Bašta a s ním celá SPD. Jo kluci, kdybyste mě poslechli…. Kdyby Bašta ve čtvrtek odstoupil ve prospěch Babiše, tak by Veľký Bocian měl skoro čtyřicet procent a vy byste mohli tvrdit, že patnáct procent dostal od vás. A bylo by to k uvěření. Průzkumy Babišovi věštily 25 – 28%. Takhle se celý národ dozvěděl, že voličské jádro SPD + Trikolory + DOST + mnoha dalších osobností alternativy, nedělá ani pět procent a v parlamentních volbách by se ani spolu nedostali do sněmovny. A to nemluvím o tom, že volební účast byla docela vysoká, za normálních okolností byste dostali ještě míň…

A ještě jste museli dopředu machrovat… že Babiše ve druhém kole nepodpoříte a že Bašta sám hodí prázdnou obálku a jeho voliči to mají také udělat… Aneb jak ze sebe udělat pitomce v přímém přenosu. Babiš se asi pokusí ty čtyři procenta hlasů nějak získat, ale mnohem důležitější pro něj bude, aby vysvětlil voličům Nerudové, že Pavel je komouš první kategorie. Což by u těch dutohlavů nemuselo být zase tak těžké…

Jo, to byla euforie – Babiš a Bašta ve druhém kole… Nebyla žádná šance a je zbytečné to vůbec přepočítávat. Trikolora směřovala ke spojení s SPD… jak se tomu říká holandsky? Zhouven do houven… Jestli Babiš teď vezme alternativu na vědomí (modří už vědí), tak jste na přímé cestě ven ze sněmovny. Vsadím se, že Okamura si to spočítá a odvolání vlády teď už nepodpoří, protože kdyby se to nedej Bože podařilo a byly předčasné volby, tak je ze hry. Mimořádně příjemné zjištění pro Jindru Rajchla a stranu PRO. Král je mrtev, ať žije král.

Je mi ale hodně líto těch osobností, které Baštu podpořily. Dělali hejly… Okramurovi bylo už před volbami bylo moře po kolena a kalil vodu, aniž by na to doopravdy měl. Baštův výsledek je horší než jsem čekal a to jsem euforii kolem odvolání vlády nevěřil.

To máte z toho, že neposloucháte Vidláka. Kdybyste na mě dali, tak by Babiš zřejmě zvětšil úsilí, aby si alternativu a SPD předcházel. Takhle ví, že musí především znechutit druhé kolo voličům Nerudové. Když to předpokládal jeden venkovský Vidlák, co odhaduje výsledky podle komentářů na svém blogu, tak vy jste to mohli vědět taky.

Mám před sebou práci… Budu muset vysvětlit Bocianovi, co je Alternativa a co vlastně chce… a budu muset vysvětlit Alternativě, že elementární logika a taktika jsou jedinou cestou k cíli, byť je to cesta velmi křivolaká…

Že je volba srdíčkem cestou do pekel, to vám už Bašta vysvětlil svým volebním výsledkem… Mám na to jen čtrnáct dní… takže to bude docela fuška… a je možné, že prostě neuspěju, protože karty moc dobře rozdané nejsou.

Ale pořád si myslím, že je to hratelné, takže se alespoň pokusím. Pokud se to bude dělat takticky, rozumně a s vědomím, co je a co není možné… a nebudu ani sobě ani vám mazat med okolo huby.

Pamatujete, co jsem napsal před volbami?

Kdo chce víc, nemá nic!

574 thoughts on “Chtěli víc, nemají nic

 1. Ach, Danieli, jako by vám na tváři rostl medvědí chloupek… 🙂 (vypůjčeno z Mrazíka).
  Teď už pochopitelně nikdo nespočítá kolik baštovců se nechalo přemluvit vidláckou propagací Babiše. Možná to přidalolo velkému covidteroristovi, tatíkovi Jourové a velkému exorcistovi ruskího velvyslanectví v ČR nějakých 5 procent. Možná i více a možná i méně. Kdoví, kdo ví?
  Ale je to naprosto fuk – Fialový hnus se odhalil naplno, když velebil generála, který se stylizuje podobně jako generál Custer. Ovšem kmen Siouxů je statečný a dobře svůj kraj zná …

   1. Poučili mě, že BBcode tady nefunguje s hranatými závorkami, ale menšítky/většítky (špičaté „menší než“/“větší než“), prostě jako normální tagy v HTML.

   1. Já jsem si před půl rokem utahoval ze známého, co je velký zastánce mnoha pohlaví a jejich volby. Že jako je žabař a že by si měl volit nejen pohlaví, ale i živočišný druh. Třeba kapr by mohl být.
    A nedávno jsem viděl článek o tom, že nějaká osoba se identifikuje jako vlk a je to bráno jako jasná věc.. je to vlk.
    Tak já nevím, co už vymyslet za pitomost, aby to nebyla do půl roku oficiální mediální cemperovská pravda.
    Skoro mám strach ty věci psát a říkat, aby se nevyplnily.

    Ale chybu neuděláte, když budete říkat pravdu a různá fakta odpovídající realitě – to bude jako desinformace nebo putinovská propaganda bráno téměř jistě.

    1. Jenže za to vás zase můžou Babišovi lidi zavřít za terorismus, hate speech nebo šíření ruské propagandy.

     1. Babisovi lidi?
      Gogo nevi, kdo je u koryta? A na vnitru?
      Nebo je porad zpruzenej ze svych predpovedi, ze Basta da minimalne 20 %?
      Babisovo lidi ted nikoho zavirat nebudou, i kdyby chteli.
      Vas guru vam to nerekl 🙂

      1. Gogo jen najel na nový „narativ“. Příběh Babiš Aspen už asi nezabírá. A nebo toho jen úplně normálně blbne.

      2. Sakuro, jak jsme se onehdy bavili o možnosti falšování voleb pomocí výměny volebních lístků – došli jsme k závěru, že je to nepravděpodobné. A hele v Brně měli v urně víc obálek než bylo obálek vydaných.
       https://www.facebook.com/photo/?fbid=5856727274407258&set=a.1673865542693473

       Víte, přemýšlela jsem o tom i po naší diskusi a ptala jsem se sama sebe, jestli by se mi chtělo v případě falšování voleb odpočítávat stejný počet obálek s hlasovacími lístky a něco mi říkalo, že by to relativně dlouho trvalo. Ale dalo by se to urychlit s pomocí digitální váhy – zvážit odebrané obálky a vložit nové. A to by nemuselo být úplně přesné. Tím by mohlo dojít ke zvýšení počtu obálek o 9 kusů. Možná řeknete, že devět obálek skutečně volby nevytrhnou a výsledek nezmění. Co když to byl jen pokusný balónek, jestli by to prošlo? Berte tu úvahu jen jako hru – co by kdyby… 🙂

      3. Gogo ví, za kterého premiéra se ty orgány typu centra proti hybridům zakládaly.
       Nebo kdo z jeho lidí to dělá na úrovni EU.

  1. Ne že bych Bábovi nějak věřil… „Politikům se nevěří, politici se kontrolují…“ (K.K.)
   Ale jeho generálskému sokovi nevěřím ani ten pozdrav. A kavárenským korporátním hnojometům taktéž. Lež je jejich matka a špína je jejich rodná sestra. Už to v minulosti mnohokrát dokázaly.

  2. Včera ještě nakupoval nejdražší vrtulníky v USA a dnes vede mistrovství světa v míru.

   Ideální kandidát alternativy.

 2. hnojomety začínaj

  /clanek/
  volby-prezidenta-odbornici-to-nejhorsi-co-jsme-zatim-videli-babis-parazituje-na-strachu-z-valky-

 3. Babiš by měl dát na modlení, aby během dvou týdnů před druhým kolem voleb napadl na horách sníh. To by vytáhlo hodně voličů – lepšolidí na lyže a u uren by absentovali.
  Vycházím z premisy, že lyžovat pojedou spíše Pražáci, než lidé třeba ze Škůdry nebo Zvotok.
  Rozhodla by vyšší moc….. 🙂

 4. Vidláku, nechci Vám házet vidle do Vašeho nadšení a prezentované snaze natřít to Bocianovi kvůli alternativě a strategii … Nicméně si komentář neodpustím… Byl bych opatrný, velmi opatrný, dávat do souvislosti tzv.Alernativu ( a to pominu důležité gro věci – co to ta Alternativa vlastně je, protože pro veřejnost je na tom jako Yetti ) a Strategii.
  Tyto dva pojmy o synergii, o vzájemnou synergii nezavadily. Chraň pánbůh před něčím, co alternativa považuje za strategii, předvolební, volební strategii.
  Mohl by se “ nerozumně“ zeptat třeba na to, jak dlouho alternativa existuje ( dle sama sebe), jak dlouho ví třeba o prezidentské volbě, kdy, a zda vůbec došlo k jednání a případné volbě společného kandidáta, nebo došlo ke štěpení názorů i kandidátů, do jaké míry existuje uvnitř i jen částečná programová shoda, jakým způsobem jak úspěšně pracovala ona tzv.Alternativa před parlamentních i senátními volbami, vůči čemu, komu se Alternativa vlastně vymezuje, kdo ji tvoří, a jak úspěšná byla a je i nyní… Navíc díky svému programu, vystupování, podpoře veřejnosti jakou že má perspektivu, nebo jde o kovadlinu na noze plavce…
  A popravdě, neberte to Vidláku osobně, páč před Vámi smekám díky Vaší odvaze se demaskovat, a vystavit sebe, i všechny blízké, „sousedskému, mnohdy profesnímu a demokratickému LYNČI“ – žádná sláva to ze strany tzv.Alternativy jak výsledkově, tak popularitou, podvědomí veřejnosti, sdělovacích prostředků ROZHODNĚ NENÍ, respektive je to spíše průser a výstraha, jak to nedělat…
  Poradit potřebuje Alternativa -pokud vůbec reálně existuje, pokud některé její „komponenty“ nejsou založeny účelově kamsi v pozadí …
  Bašta je měřítkem schopností a možností Alternativy, ba je výsledkem silně převažuje, ale pokud někoho „popravil“pak schopnosti a možnosti Alternativy plus části opozice.
  Kdyby měla svého kandidáta Alternativa „pro což nic neudělala, tak jsou procentuální volební zisky diplomaticky řečeno tristní…
  Alternativa vůbec nebyla jednotná, a to, co předvedl Rajchl v téměř předvečer voleb na účet onoho Bašty, je doslova skandální, a z pozice Pětihnusu k popukání…
  I proto rezonují v médiích zkratky řeporyjského sjetého prasete …
  Být Bocianem, Vidláku, s tématem strategie a volebního poradenství bych Vás, co by trubadúra Alternativy
  hnal ode dveří ( berte to obrazně) …
  Styčné body by jste našli v ouplně jiné, spíše zemědělské oblasti…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *