22 června, 2024

Neztrácí čas…

Včera večer mělo hnutí ANO svoji avizovanou tiskovku na které se chystalo ohlásit, jak to s nimi bude dál. Naši pravdomluvní novináři už několik dní spekulovali, že se Andrej Babiš vzdá poslaneckého mandátu, nebo že snad úplně odejde z politiky a vrátí se do světa byznysu, komentáře stíhaly komentáře o tom, jak strašný výprask jeho prohra v prezidentských volbách byla a jak dalekosáhlé důsledky to bude mít. Šafr či Kmenta, ti z toho měli úplné vánoce a třásli se na to, jak si do Babiše ještě na rozloučenou pořádně kopnou.

A pak sledovali, že před mikrofon přišel ten starý Babiš, který v dobré náladě a bojovným hlasem ohlásil, že poslancem zůstane, stejně tak zůstane předsedou hnutí ANO, jen se maličko stáhne do pozadí a tvářemi hnutí budou Schillerová a Havlíček. Následovalo krátké shrnutí situace – totiž že Veľký Bocian dostal 2,4 milionu hlasů, což je víc, než dostala v parlamentních volbách celá Pětikolka dohromady, že je to dobrý potenciál i závazek… prostě když je po volbách, tak je před volbami a jede se dál. Byl to najednou zase ten starý Babiš z roku 2016 – připravený, optimistický…. a kupodivu i docela jednoznačný.

Jeho vystoupení skončilo, neváhám říci, politickou bombou. Babiš prohlásil, že SPD a ČSSD zradily své voliče a hnutí ANO se o ně bude ve volbách ucházet. Něco podobného zaznělo naposled v době, kdy Zeman označil voliče Miroslava Sládka za zdivočelé sociální demokraty a během krátké doby Republikány vymazal z politické mapy.

Nechci nijak machrovat, ale moji dlouhodobí čtenáři vědí, že jsem tento přístup u hnutí ANO věštil už před dlouhou dobou. Pokud se SPD včas nespřátelí s hnutím ANO, pak se Babiš prostě rozkročí směrem k SPD. Když jsem se teď po prezidentských volbách podíval na voličské přelivy, tak to tam svítilo jak ohnivým písmem.

Babiš získal takřka všechny voliče Bašty a zmobilizoval celou řadu dalších voličů, kteří v prvním kole k volbám nepřišli. Naopak přišel o část voličů z prvního kola (typ Vondrák), kteří to šli hodit generálovi. Babiš získal takřka celý okraj alternativního spektra a zaplatil za to středopravě smýšlejícími voliči, kteří prostě nezkousli jeho sbližování s pozicemi voličů SPD a dalších okrajových stran. Je to ještě o to zajímavější, protože Babiš před druhým kolem voleb celkem bezotyšně dával najevo velmi protiruské postoje, mluvil o masovém vrahovi Gerasimovi a z rétoriky SPD si v podstatě nechal jen slovo „mír“ a hodně používal spojení „asociální vláda Petra Fialy.“ Dotkl se i svobody slova a vymezil se proti cenzorovi Klímovi.

Vzhledem k výsledkům se ukazuje, že slovo mír zabíralo, asociální vláda Petra Fialy zabírala, ale masový vrah Gerasimov nezabral – voliči, co právě tohle chtěli slyšet, Babišovi stejně utekli. Utekli i když Babiš mluvil o svobodě slova. Jak vidno, voliči SPD byli ochotni zkousnout vraha Gerasimova, pokud Babiš mluvil o míru, ale středoví voliči nebyli ochotni zkousnout Babišovo zdůrazňování míru, i když mluvil o masovém vrahovi Gerasimovi. Jasné?

Zdá se, že Mára Prchal a další sice odešli, ale výsledky si tam na předsednictvu vyhodnotili v souladu s realitou. Potenciál hnutí ANO je využitelnější u voličů SPD, než u těch středových.

Tak nějak bych čekal, že od hnutí ANO i od Andreje Babiše teď budou stále častěji zaznívat postoje, které doteď hlásal Tomio Okamura. Voliče SPD Babiš nezíská, pokud bude milovat EU a bude vypjatě protiruský. Troufal bych si tvrdit, že hnutí ANO se teď v podstatě pokusí být původní sociální demokracií – tedy stranou lidí práce – těch, kteří jen nepřenášejí lejstra, ale svou činností skutečně vytvářejí něco hmotného. Zároveň se chtějí pokusit, aby nalevo vedle ANO už byla jen zeď. Tomu by odpovídal rozhovor s Josefem Skálou, setkání s Jaroslavem Foldynou i Petrem Štepánkem… ono toho bylo mnohem víc, ale všímáte si, že se Babiš začal scházet s lidmi, které považujeme za vlastenecké? Zajímavé, není-liž pravda? Přidejte si k tomu kamarádšofty s Orbánem….

Už jsem tu psal, že jsem byl mile překvapený tím, že se hned po volbách ta krátkodobá jednota, ve které Babiš sehrál roli katalyzátoru, nerozpadla. Stranou zůstali jen Tomio Okamura a Michal Šmarda… Jeden se do boje nedostavil, druhý se postavil na opačnou stranu. První zjistil, že jeho lidi do boje šli, druhý zjistil, že jeho lidé také, ale na opačné straně barikády. Co k tomu dodat? Komu není rady, tomu není pomoci.

Víte, co jediné chybí Babišovi, aby reálně vymazal SPD i ČSSD z mapy a absorboval i jejich naprosto skalní voliče? Tiskovka, nebo rozhovor, kde řekne, že to s covidem posral a kdyby tenkrát věděl to, co ví dneska, tak by postupoval úplně jinak. SPD dělí od opravdového reálného politického průseru jedna jediná veřejná Babišova věta o covidu. Pokud si Veľký Bocian vysype koronavirový popel na hlavu a pak začne mluvit o vlastenectví, svobodě slova a asociální politice vlády, tak bude mít Okamura fakt vážný problém.

Když si vezmu, že před měsícem by Okamurovi stačilo v pátek před prvním kolem nechat Baštu odstoupit ve prospěch Babiše a politicky to zobchodovat…

Teď jsme o měsíc dál, Babiš si vyhodnotil výsledky voleb a usoudil, že budoucnost je hratelná přes voliče SPD.

Uvidíme věci nevídané a uslyšíme neslýchané.

319 thoughts on “Neztrácí čas…

 1. Od M. Macka.

  „Slova k zapamatování, byť jsou hořce úsměvná:
  Podle tajemníka ukrajinské bezpečnostní rady Oleksije Danilova je konečný cíl války na Ukrajině jasný: „Nic menšího než rozklad Ruska a požadavek, aby se vzdalo svých jaderných zbraní.“

  1. V tom Kyjevu/ Kijivu snad už šňupou všichni.
   Obrázek téhle partičky by měl viset v čekárně každého adiktologa.
   🤔

 2. Vevča napsal:10 února, 2023 (17:50)
  „Covidem si nevěděl nikdo rady v celém světě“

  Kecate nesmysly.

  Neříkejte

    1. Ale tata není, Vašimi slovy, antivaxer. Mimochodem už pojmenování antivaxer je blbost, ale to Vy dobře víte že ano?

    1. Hlavně odsuzuji Fanatiky na obou stranách. Je každého věc jestli se dal očkovat nebo nedal. Ale pravda je že si stím nevěděl rady nikdo. Ano naše země patřila k těm horším ale to taky kvuli opozici. Ale jestli napíšete…..Rikam. A muzu to dakazat. Ale to si sam muze dokazat kazdy, kdo chce znat pravdu.

     Tak jste prostě fanatik protože ty problémy byly a dokázat opak nejde.

 3. Hampl (dnes:)

  „Tak už je venku to, co všichni tak nějak tušili. Teroristický útok proti německým plynovodům Nordstream I a Nordstream II provedly americké ozbrojené síly s přímým souhlasem prezidenta.

  Někteří tomu samozřejmě odmítnou uvěřit, a v Evropě bude nadále nemyslitelné otevřeně říkat, že Spojené státy ve své současné podobě představují větší hrozbu než Rusko, Čína, Severní Korea a kdokoliv jiný – snad kromě Kataru a Saúdské Arábie jakožto zemí aktivně usilujících o islamizaci Evropy a financujících teroristické útoky. Podstatné je, že to vidí příslušníci všech dalších civilizačních okruhů. Vidí to v Číně, vidí to v Indii, vidí to v latinské Americe, vidí to v Africe, vidí to v Austrálii, vidí to v Japonsku. Spojené státy provádějí teroristické útoky proti těm, kdo se jim svěřili pod ochranu.
  To už není vazalství.
  Žádný pán neútočí na svého vazala.
  To je trhání kořisti.

  1. A proto říkám, že veřejné peníze jen pro spřátelená média, jsou zločin. Tyto peníze má dostávat alternativa, která vykonává práci za mainstream, který neinformuje objektivně a vyváženě. Informace, na které má občan právo jsou úmyslně zkreslované, nebo se k němu vůbec nedostanou, pokud tedy nepátrají, jako pátrací psi. Ne každý má tolik času, aby tak činil.

 4. Zajímavé i když složité.
  Andrej by se měl častěji kouknout na Východ, protože tam se chystají velké věci. Macron je také připraven, protože je stále kamarád Putina. Německo svým kancléřským aktem už má dlouho hlavu na špalku pod USA sekyrou a další země okolo zatím jen pozdvihly obočí. Signály z Rakouska, Maďarska, Slovenska ze Srbska, ale i z Polska nejsou vždy jednoznačné, o Itálii ani nemluvě. V tom manévrovat souběžně s domácí politikou bude jeden z prostorů pro AB. Držím mu palec…

  1. Například?
   https://bavorv4.wixsite.com/bavorovy-poznamky/post/rusko-%C3%ADr%C3%A1n-se-zbavily-dolaru-a-prolomily-americk%C3%A9-sankce-autor-pepe-escobar

   Zpráva o připojení ruských bank k íránskému systému finančních zpráv posiluje odpor proti sankcím uvaleným USA na obě země a urychluje globální de-dolarizaci.

   Dohoda mezi centrálními bankami Ruska a Íránu, která byla formálně podepsána 29. ledna a propojuje jejich mezibankovní převodní systémy, mění pravidla hry ve více ohledech.
   Technicky vzato se od nynějška 52 íránských bank, které již používají íránský mezibankovní telekomunikační systém SEPAM, spojí se 106 bankami používajícími systém SPFS, ruskou obdobu západního bankovního systému zasílání zpráv SWIFT.

   1. Například padla prozápadní vláda v Moldávii. Také Fico měl dost akční projev: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Brutalni-Ficova-tiskovka-Pravda-je-dnes-nepritelem-Zapadu-Americti-poskokove-A-drsna-slova-o-Ukrajine-728828

    Možná se něco děje. Západním soudruhům tak nějak nedošlo, že jednou se všechny ty nástroje jimi vytvořené a desetiletí testované a zneužívané můžou obrátit proti nim: politické neziskovky, placené opozice, aktivisté, angažovaní umělci a novináři atd.

 5. Toš tato vidlácká babiší analýza zdá se mi býti povedená.
  Jen vzhledem k odlivu voličstva od SPD do spárů ANO bych si nebyl tak jist, neboť je dost velký rozdíl mezi volbami parlamentními a prezidentskými.
  Ale jinak dobrý.

 6. Mackoviny
  Vox populi:
  Markéta Pekarová Adamová prohlásila, že je nutné si uvědomit, že značná část Maďarů nevolila Viktora Orbána.
  Český národ si plně uvědomuje, že ji nevolil skoro nikdo a je mu to taky stejně hovno platné.

  1. Ovšem na druhou stranu je třeba si také uvědomit, že Orbán není tak produktivní jako Pekarová, páč neplete svetry.
   A mám dokonce podezření, že neplete vůbec.

 7. 😀
  EU zatím nemůže Ukrajině předat aktiva ruské centrální banky, protože neví, kde se nacházejí.
  Informovala o tom agentura Bloomberg.

  1. Zní to spíš jak zpráva rádia Jerevan… „Kule, Vaše Veličenstvo, kule jsou ulity. Někdo je tak dokonale ulil, že nevíme kam,“ jak se praví v jisté pohádce.

   1. -Bratře Žižko, koule nedoletěly!!!
    -Pohlédniž přes hradbu bratře!
    Jsou-liž tam, prchněmež!

    Nejsou-liž tam, hrr na ně!!

  2. A víte co? Já si přeji, aby ta Ukrojina do té EU nalezla čím dřív, tím lépe. Po vstupu se do pár měsíců ten moloch rozvalí, Páč, co ti dokáží, to je neuvěřitelné. Ti řídí a rychtují celý svět. To by se EUelité jinak rozpohybovaly pérdele. Ti by jim dali pořádně zabrat, ti by nebyli submisivní. Na to, že je tam válka, tak kromě toho stíhají i takové podružnosti https://www.idnes.cz/kultura/hudba/vesna-sesterstvi-eurovize-ukrajina-rusko-my-sister-s-crown.A230210_135843_hudba_ts

   1. Asi jako kdyby se KLDR připojila k té jižní.
    Sice by to bylo naoko žádoucí, ale Jižní Korea by to ekonomicky nepřežila. Současný stav v podstatě vyhovuje.

     1. Tak to nevím, ale i bohatá NSR měla co dělat, když došlo k splynutí s NDR. Rozdíly nejsou vyrovnané dodnes. Navíc, na severu se prý už opravdu povedlo vytvořit nového člověka, který se na jihu cítí špatně. Existují případy, kdy se uprchlík dobrovolně vrátí do KLDR. Vlastně nikdo přesně neví, jak to v KLDR doopravdy chodí.

  1. Tak určitěééé
   Teď jedou usilovně Ukrajinu, tak se nehodí nasí@at občany dvěma způsoby najednou.
   Navíc , ve Švédsko není bezpečno, turisté jsou varováni před návštěvou obchodních domů.
   Multikulti + Ukrajina, to už by mohla být na řadového Evropana kapku silná nálož.

 8. Rád bych upozornil na glosu pana Scheidera – dá se nazvat „kterak Zelenský k odvaze přišel“

  https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/jan-schneider-jak-se-pravu-povedla-anekdota/

  „Potřebuji si to ujasnit. Dáváte mi slovo, že Zelenského nezabijete?“ otázal se ho prý. A Putin znovu slíbil, že nemá v úmyslu zabít Zelenského, řekl izraelský politik. Dodal, že ještě z Moskvy, při cestě z Kremlu na letiště, volal Zelenskému, který údajně „seděl v bunkru“, a sdělil mu, že mu nehrozí smrt. „Jste si jistý?“ reagoval prý Zelenskij. A Bennett mu odpověděl: „Stoprocentně!“
  Dodal, že se zmíněný rozhovor v Kremlu uskutečnil zřejmě 5. března loňského roku. Zároveň upozornil, že první památné video, které Zelenkij zveřejnil v prvních dnech války, bylo natočeno až 7. března. „Zůstávám v Kyjevě. Na Bankové (ulice, kde sídlí prezidentský úřad). Neschovávám se! A nikoho se nebojím!“ prohlásil tehdy prezident.“

  Ano, odvaha se rodí různými způsoby.

 9. Dnes u Vlka :
  Starý pikflojďák dostal příležitost promluvit přes video v Radě bezpečnosti OSN.
  O míru a příměří.
  Odoudil sice mj. ruskou agresi na Ukrjině, ale nejen ji.
  A hlavně mluvil o nutnosti příměří a míru.
  Pročež je v Česku buď užitečný idiot, nebo neužitečný idiot, nebo proputinovec…..
  —————-
  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2023/02/10/roger-waters-v-rade-bezpecnosti-osn-o-ukrajine/

  1. Tohle o něm rohlásil náš kindemimistr. Jenže pinkfloiďák je alespoň užitečný, kdežto Lipavský není ani to.

   1. Já nechápu, jak se mohla tato figurka stát ministrem zahraničí. To jako hledali největšího lůzra a toho pak nominovali? I dřevěný Hurvínek by udělat pro republiku větší službu než on. Chacháááá

    1. Co je na tom k nepochopení … byl vybrán, protože je lehce ovladatelný těmi, kteří skutečně tvoří zahraniční politiku, ale nechtějí, aby na ně bylo vidět. Pro tuhle roli se hodí naprostý tupec, protože přemýšlivý člověk by nemusel až tak úplně poslouchat … nejlépe hloupý zkorumpovaný tupec, u kterého není ani naděje na nějakou samostatnou akci nebo politiku.
     Stejný případ Leyenová – vždyť ta ani nekandidovala na tu sesli, prostě ji vybrali ti v zákulisí. Její největší doporučení bylo, že je hloupá a zkorumpovaná … vždyť ona zdecimovala Bundeswehr více, jak Rudá armáda Wehrmacht v r. 1945.

    2. Přesně odpovídá zadání – udělá přesně co mu řeknou a ani se nad tím nezamyslí. Dostal se 10x výš, než by odpovídalo je znalostem a 50x výš než by odpovídalo intelektu.
     Je vděčný, věrný, zapálený .. ideální slizký kolaborant.

     Jen pro pořádek řeknu, že takhle nízko klesl málokdo.

 10. „Dveře do Evropské unie jsou otevřené a Ukrajina dělá rázné kroky kupředu,“ řekl Fiala. Ocenil pokrok v legislativních změnách, navzdory válečným podmínkám.

  1. Tohle když řeknu normálně v diskusi (nebo nedej bože napíšu), tak po mně řve i většina těch, co si říkají opozice. A tam to říká ministr a nezdá se, že by měl u toho strach.
   Vzpomínám ale na Zemanovo první období, jak dal stopku US velvyslanci do své kanceláře. Nebo jak poučoval Merkelovou o hostech, které si pozvala.
   Jenže pak přišly Vrbětice a stali jsme se hned po Ukrajině nejlepším nástrojem proti Rusku.

   Maďarům v tomhle můžeme jen závidět. Tedy my, co máme ponětí o suverenitě, šestikolkáči to neocení.

 11. Babiš za covidizmus patří před soud a nějaké sypaní popela na hlavu může učinit akorát jako další divadlo pro ANOnisty a jiné neinformované , zaplacené, nebo idioty. Okamura se může pakovat do „samurajova“ i s celým předsednictvem SPD. Pokud se tam v regionech najde dost odvážných a schopných lidí tak určitě tahle partaj má svůj značný elektorát i nadále. Šmarda je už dávno politická mrtvola a do těch se nekope.
  KSČM s hlavní tváří , jenž je podle mně Josef Skála a nikoliv „EUKonečná“ může zažít velkou renesanci i třeba tím, že udělají nějakou volební spolupráci s jinou partají , tak jak to udělaly strany pětidemolice. Samozřejmě za předpokladu, že nějaké volby ještě budou. Rajchl a jeho PRO se teď chopili iniciativy a svolávají na březen demonstraci do Prahy .Dokonce nám sdělil , že už sponzoři zajišťují vlaky a autobusy!! To jako vážně?? Ještě na podzim tvrdil, že se nenechá „zasponzorovat“ Už poněkolikáté otočil, stejně jako s demonstracemi, kdy v listopadu se neúčastnil protestu před ČT a dokonce označil řečbíky, že mají extrémní názory..V diskuzi na svém FB oznámil, že je v kontaktu s Igorem Chaunem , havlistou který podporoval a volil lampasáka. To opravdu chcete další sametový podvod?? Hodně štěstí.

   1. Jste zaplacený nebo zcela hloupý? Kdo tady zaváděl lockdowny? Kdo tady píchal jehly i do dětí? Kdo poslal gestapo proti lidem na náměstí? Kdo zavřel školy, hospody, bazény atd?? Jste fakt takový debil?!?

     1. Běžte na další posilující dávku. Všechno výše mnou popsané se stalo a je to znakem totality které se říká covidismus nebo covidfašizmus.

      1. Ok – zkuste si tedy představit, že by pětispolek vládl v době kovidu. Dělal by úplně stejná omezení (protože je dělali v Německu a proti nim by Fiala nešel). Rok zkušeností s vládou ukazuje, že by to bylo mnohem chaotičtější.

       Ale neměli by problém s použitím hrubé policejní síly proti odpůrcům (soudy, pokuty za nenošení roušek, zavírání webů …). A zapomeňte na nějaké štědré finanční kompenzace.

       Babiš byl a je menší zlo.

       Zlobit se na Babiše kvůli kovidu je jako zlobit se na hoteliéra, že vám na dovolené pršelo.

       1. Takhle silná rezignace na rozhodování ve vlastní zemi?
        Ty povinné injekce nám zavedli z EU? Kdepak, to byla iniciativa Babišovy vlády.
        Jestli vy tvoříte typický vzorek voliče ANO, pak chápu, proč Babiš nominoval Jourovou a další zrůdy a proč nás zadlužil ve prospěch EU nesplatitelným dluhem .. jeho voliči to berou jako samozřejmost.

         1. Já si myslím, že by byl rozdíl minimální. Jen by měli jiné postupy a vazby na jiné kriminálníky. V podstatě bych řekl, že by se jen prohodily role. Fiala by možné méně kradl, ale víc poslouchal. Babiš by držkoval, že pod jeho vedením by se Kovid nedostal vůbec do země.

          Proto taky říkám, že tvoří šestikolku.

       2. Choval se naprosto standardně. Stejně, jako okolní státy. Tečka.
        Jenom sebevrah by se choval jinak. Většina vědců radila postupovat tak, jak se postupovalo. A Babiš se nepovažuje za odborníka na epidemie.

        1. Kolik vlád v demisi zavedlo povinné očkování?

         Podle mě ten Babišův ksindl využíval kovid jak pro své zlodějiny, tak plnil zadání a navrch byl i proaktivní. Jestli za to povinné očko dostali bonus, to nám třeba poreferuje Vidlák od portského.

         Z mého hlediska se Babišova vláda chovala víc gangstersky a minimálně ochranářsky vůči občanům ČR.

        2. PŘESNĚ TAK!

         Když v roce 2019 přišly první zprávy o kovidu v Itálii, bylo to tady hihi, hehe. pak to tam začalo kapat. Přišly první vlaštovky i u nás (ten taxikář, pamatujete?) a bylo po hihi, hehe.

         Epidemiologové – moc jich u nás není – radili Babišovi, co by se mohlo stát a co bylo možné a potřebné dělat. A Babiš konal, co uznal za nutné a průchodné.

         Já i manželka jsme dostali kovida někdy koncem října 2019. Manželka to málem nepřežila, já měl průběh lehčí, ale žádná chřipečka. Stejně tak v našem okolí.

         Kdo věděl tenkrát, jakou kovid bude mít smrtnost? NIKDO!

         Že se dělala opatření, zavíraly školy, okresy atd. atd? Že se nám zdá ta buzerace zpětně zbytečná?

         Kdo tenkrát ale věděl, jestli to není novodobý mor?

         Jak už jsem psal: Přeji novodobým generálům hodně úspěchů v bojování minulých bitev.

         1. Přišlo to až v roce 2020. Na Silvestra to teprve poslali z Číny na WHO.

          V parlamentu byly interpelace, jestli máme všechno připraveno, Adam .. jasněéééé, máme víc, než potřebujem.

          Kdyby nebyli kreténi, tak by aspoň zavřeli hranice předtím, než to sem přijde. Ale jim to bylo jedno a pak akorát hleděli, jak se na tom napakovat

          Jo, souběžně měli první měsíce asi i strach, že na to pojdou sami, nebo je lidi ubodají vidlema, že to sem nechali přijít a nijak tomu nebránili.

          Stačí se mrknout na zápisy z té doby. Vím to, protože na základě té kriplovy reakce jsem si hned nakoupil ochranné prostředky, protože mi bylo jasné, že ti Babišovi ksindlové pro nás nic neudělají a ještě se tomu posmívají.

          V Rusku například hned zavřeli hranice s Čínou a poslali do Itálie lékaře na zkušenou. U nás u Itálie přitáhli kovid.

          1. Kriplovy… ksindlové…
           Zakladateli, tak Targuse vyhodite a toto Vám nevadí?

       1. Existuje povinnost dělat to, co v Itálii?
        Měli v těch zemích povinnost se očkovat? Nevím, ptám se… nebo ve všech zemích světa?

        Znamená to, že budete radostně mobilizovat na Rusa, kdy vám řeknou, že to chce Německo a Itálie?
        To jsme se skutečně dostali na tak hluboké občanské dno?

        1. Vy jste to tady zase zagogoval… jaké dno??? Nepleťte páté přes deváté. Nikdo nevěděl, co to je, kdo a kde to vyrobil, svádělo se to na chudáky netopýry… Sama jsem měla strach, jsem rizikový pacient, byla jsem v podstatě donucena se očkovat,
         i když jsem čekala na Sputnika, můj 85 letý otec je po operaci srdce a s astmatem, tak jsem ho nechtěla nikam pouštět,
         nakupovala mu, jen aby to někde nechytil… Kamarádce tatínek umřel a můj švagr taky.
         Bylo to chaotické, ale všude okolo nás.
         Tak mi tady nepište něco o dnu a radostné mobilizaci!
         A jen by mě zajímalo, jak by se zachovala nynější vláda. Všude, kde to šlo, házeli klacky pod nohy. A jen tak si vybavuji tu jejich žranici na Karlově mostě…

         1. To je pořád dokola. Jestli se toho bojím a nevím, tak zavřu hranice a nebudu čekat, až to sem přijde.
          Peková to analyzovala poměrně rychle a správně řekla, že to nemá přirozený původ. Dodnes ji za to pronásledují, i když měla pravdu.
          V parlamentu babišovci blokovali jakoukoliv rozumnou debatu na to téma od ledna.

          Na konci vlády, už v demisi Babišovci zavedli povinné očkování tím svinstvem. Už bylo taky známo, že to nemá účinky vakciny a má to spousty negativních účinků.

          1. Gogo,
           opravdu jste už únavný, otravný a vlezlý tou covidovou obsesí. Rád si vás přečtu, ale nadáváním na minulou válku a zasíráním diskusí, jak vám doba covidová ublížila …. už nebrečte.
           Mléko vzkypělo a rozlilo se, jakžtakž se utřelo, zůstalo trochu smradu z kyseliny mléčné a pálených bílkovin, ale teď se tady po podlaze šíří fleky z jinačího svinstva, na to je potřeba se připravit

          2. Kdo se nepoučí z cizích chyb, musí si zažít vlastní pohromu. Kdo se nepoučí ani z ní, bude ji opakovat.

    1. Pas , tady se hrála jiná hra, o které nemáme ponětí, kdo ji režíroval. Jak tedy vysvětlíte, že ta novinářská šmíra, která Babišovi nemůže přijít na jméno, mu tenkrát šla tak na ruku? Trošku zvláštní, nemyslíte?

  1. Proboha co je to za hloupost……Babiš za covidizmus patří před soud a nějaké sypaní popela na hlavu může učinit akorát jako další divadlo pro ANOnisty a jiné neinformované , zaplacené, nebo idioty.

   Covidem si nevěděl nikdo rady v celém světě navíc hodně má na svědomí i tehdejší opozice, samozřejmě že udělal spoustu chyb ale zrovna za toto by ho žadný soud nemohl odsoudit

  2. Docela chápu vaše rozhořčení ohledně Babišova covidového bláznění, částečně i SPD-znechucením, zpochybňování Rajchla ALE, CO DÁL??? Karty jsou na stole pouze ty, co jsou k dipozici, jiná alternativa není, dál je pouze anarchie.
   Babiš taky není můj kůň, ale je pořád lepší, než Pětiprůjem.
   Co vlastně chcete?

 12. Pořád mě fascinuje ,,negativně,, kolik je zde rejpalů jak to dělá Vidlák blbě on aspon něco dělá a i výsledky jsou vidět. Rejpalové mají akorát kecy . Bohužel poslední dobou zde ty rejpalové převládají . Přesně to kopíruje vlastně společnost ten naprostý chaos alternativy. Ano na straně opozice není zatím jasná volba, oto víc je smutný co je zde chytrolínů, který dokážou jen hloupě kritizovat člověka který se aspon o něco snaží. Nejhorší je že defakto mají jen hloupé kecy. Když se shrnou toto dělá blbě , takto né, to nemá cenu. Ale
  při otázce co tedy dělat jak jinak výmluvy nebo mlčení

  1. Souhlas. Ale Vidlák s tím musí počítat. Kdyby byl nula, tak by mu nikdo nenadával.
   Dalo by se i říci, že ty nadávky jsou jaksi v ceně. Takový přívažek.
   Důležité je, že ho ti brblalové pozorně čtou.
   😀

  1. Prosím Vás!
   Babiš s tím vším přece souhlasí, tak nemůž proti tomu vystupovat jako Fico.
   Fico UŠÁky posílal k šípku, Babiš se nimi kamarádil u CIA v Lengley.
   PANÍ!
   Pochopte uz konečně, že Babiš je jen vypočítavý hokynář, a ANO není žádná vlastenecká bašta odporu, ale parta oprtunistů, kteří jak se vzali z ničeho, tak se zase rozejdou tam kde jim nabídnou lepší žrádlo.

   1. Já si přeji, aby následoval příklad Fica.
    Vám by se to zřejmě nelíbilo. Vám se zřejmě líbí, když se bude i dál chovat jako vypočítavý hokynář a kamarádit se s CIA v Langley.
    Zřejmě mu vidíte do hlavy, jste hotová Džamila.
    PANE!
    Pochopte už konečně, že CIA má teď na Hradě svého jiného koníka a Babiše tam zjevně mít nechtěla.

    1. Tak zase kdyby se USA chovaly jako Fico, pak by nebyl problém s Pavlem na Hradě. Ten Biden by měl dostat za rok další šanci, že?

 13. ….. A je to!
  ——-
  Nové synonymum slova „zcenzurované“ je slovo “ soukromé?“
  Pusťte si tohle:

  Ilona Švihlíková: Střípky z Davosu 3: Co nás čeká? Fragmentace, inflace, dotační války…
  10.2.2023 Ilona Švihlíková Komentáře, Multimédia

  Střípky z Davosu: Jaké trendy se objevily na letošním Ekonomickém fóru v Davosu z hlediska změn ve světové ekonomice a politice. Jaké jsou ekonomické vyhlídky na rok 2023 a v delší perspektivě?
  ————–
  Pod tímto úvodem se mi objeví obrazovka s nápisem „toto video je soukromé“. Nespustitelné.
  Že by si Švihlíková natočila a na Trubku pověsila podcast pouze pro rodinné použití je nepravděpodobné.
  Takže se zřejmě jedná o ochranu jejího soukromí…. totéž se může stát třeba s Litterate nebo Vidlákovými kydy.
  Vám taky ?

   1. Zřejmě se jednalo o kiks , na odkazu nyní nic není (asi byl stažen) a místo toho se v Argumentu objevil DRUHÝ DÍL s dnešním datem….

    Vše poté, co jsem na nedostupnost, resp. na nápis Toto video je soukroméů upozornil mailem Ilonu Švihlíkovou….
    Zatím mi sice neodpověděla, ale druhý díl funguje…takže si na ten třetí ještě počkám. 🙂

  1. Jen tak:
   Ondřej Vlček, podnikatel a filantrop, šéf nadnárodního gigantu v oboru kyber – bezoečnosti. Patří kd světové špičce.
   Kdo má rád děti, může mu poslat peníze. S manželkou budují středisko paliativní péče pro nemocné děti.
   Pomůže naše děti ochránit před internetovými hrozbami?
   Jo, a pomůže i dospělým získat schopnost kritického myšlení.
   🤔🖥️
   Osobnost PLUS, s Lucií Vopálenskou

    1. Myslím, že snad nevybírá peníze. Ale mohl by, opravdu buduje na Cibulce nějaké paliatické centrum . Tihle filantropové často vybírají i od občanů na svojí filantropii.
     Třeba investor, miliardář a filantrop Jan Dobrovský na svůj filantropický projekt Post Bellum – Paměť národa vybírá a občani radostně pŕispívaji. Na vymývání mozku jejich dětem.
     Kdyby tihle uměl boševik, tak se chodíme klanět nabalzamovanému Husákovi a novomanželé tam kladou svatební kytici. A první mimino by pojmenovali Vasil, po Biľakovi. Holka by byla Gusta.
     😀

 14. Nejhorší, co můžeme udělat, je zatáhnout do interakce se státem, společností (polis), děním ve společnosti či politické situace emoce a nekritickou projekci na „vůdce“. To zatemní vše.

  Vztaženo k volbám – poslední parlamentní volby, kde jsem volil podle emocí byli v roce 1990.
  Od té doby si vždy vše prostuduji – kandidáty, jejich politickou a profesní minulost, volební programy, minulé a budoucí, případné již existující činy stran a kandidátů na lístcích, jejich napojení na vlivové instituce a zahraničí.
  Poté provedu pravděpodobnostní úvahu o možné zvolitelnosti do sněmovny, koaličním potenciálu a následně extrapolaci možného win-win pro moji peněženku.

  Jinak řečeno, volím podle toho, kdo z těch, kteří mají šanci být ve vládě, mi z největší pravděpodobností sebere nejméně či dá něco drobného jako bonus.

  Uvedené se dá s jistou modifikací uplatnit i na ostatní volby, a to včetně prezidentských.
  Můžu být a bývám zklamán, ale nemusím to prožívat emočně. Můžu nadávat maximálně na rozum, že výpočet byl chybný a nervy zůstanou ušetřeny.

  1. Blbé je, že se to jaksi nepozná.
   Jednou jsem to hodila TOPce + Starostům. V ODS už bylo překmotrováno.
   Starostové se mi jevili jako lokálně prověření, lidi většinou v komunále nevolí pitomce. Čili Starostové – záruka závanu zdravého rozumu.
   A dneska máme Rakušana , atomovou bábu, v podstatě jsou Starostové TOPka na druhou.

   1. To starostenské hnutí je podvod na voliče už od začátku a volit ho i v době jejich vzniku mohl pouze naiva nebo jeden z nich.
    Blbce (kariéristy, psychopaty, sociopaty) volí lidi i v komunálu, protože se už dlouhou dobou nemůžete spolehnout ani na to, že je to váš soused a ze pěkné pozdraví.

    Mimochodem, starostové spolu s topkou nepokrytě slibovali (a slibují), že mně seberou bezkonkurenčně nejvíc, u nich jsem nemusel nic studovat a lustrovat – tam je to jasné:)

    1. Tak zo nevím. Znám obce, kde mají slušné starosty. I Gazdík musel začínat jako slušný starosta.
     Problém je, že jak si čuchnou k velké politice, tak zapomenou na dobré mravy.
     Doma jsou na očích, v anonymní Praze úplně zvlči. Dělají věci, za které by jim v rodišti sousedé nakopali … píp. V Suché Lozi by asi Gazdík zabalený v tibetské vlajce na náves nevyrazil.
     😀

 15. Vcelku by mne zajímalo, jaké měl Vidlák známky z matematiky.Zjevně to nebyla žádná sláva, neb bez uzardění počítá nejméně 105% voličů a to jaksi z objektivních podmínek nateriálna nelze.

  Babiš svých limitů již dosáhl a naděje na nové, větší rozkročení slovem, nezabere. Již víme i o jeho morálních limitech.

  Co se asi stane v budoucnu. I když v příštích volbách vyhraje, nebude mít parťýáka k sestavení vlády. Po způsobeném debaklu ČSSD KSČM by do holportu s ním šel vskutku jen naprostý blázen.

  Tož si budeme muset nějaké to volební období počkat, než uzná, že je to takový Sládek, pak bude od něj pokoj. TAk to dopadá, když se z politiky vytratí myšlenka.

 16. Vůbec bych to tak , jako Vidlák nedramatizoval. Babiš pořád bude mít své oddané voliče, jeho jedinou chybou bylo, že na prezidenta nekandidoval jiný spolustraník. Voliči Babiše si nepřejí nic jiného, než aby válka skončila a přestaly se na Ukrajinu vozit zbraně všeho druhu i kdyby to znamenalo porážku Ukrajiny. Myslím si , že voličům Babiše se zajídá být součástí NATO i EU, ale nemají možnost to nijak ovlivnit přes Babiše, který balancuje na hraně, ale nakonec se přikloní na tu správnou stranu. Babiš nikdy nebude politikem typu Orbán, protože je více podnikatelem než politikem a jeho podnikatelské vazby na EU jsou zásadní.
  Okamurova budoucnost bude záviset na dalších opozičních stranách, které jsou zatím pro běžné občany neviditelné a jejich politická budoucnost bude odvislá od nynější ekonomické situace. S panem Baštou se Okamura trochu spletl, ale zásadní vliv to na jeho pokračování mít nebude, protože volby byly podvod , kde byl Bašta zařazen mezi hvězdnou pěchotu, odkud se prostě nepostupuje. SPD je dnes normální a demokratickou stranou a jakékoliv jiné přílepky jsou pouze politickým bojem.
  Pětidemolice je neskutečný slepenec a je jen otázkou času, kdy se rozpadne.

     1. Dneska jo. Ale fakt je, že ANO by se mohlo začít ubírat lepším směrem. Teoreticky.
      To samé by ryze teoreticky mohlo nastat i u ODS.

  1. Oni se nikdy nerozpadnou. Možná se přejmenují, popřehazují, ale to není politická síla v pravém slova smyslu. Jsou to kolaboranti, kteří předstírají politiku. Dokud budou představovat prostředníky bezalternativní (aspoň v očích voličů) síly, budou mít moc v rukách neustále, moc pocházející zvenčí, moc potvrzenou voliči, kteří u voleb volí nejsilnějšího psa.

   Buď by voliči museli začít volit podle svých skutečných životních zájmů a mít to štěstí, že budou mít koho, když tyhle typy lidí 30 let likvidovali, anebo by se musela ta vnější bezalternativní moc zhroutit.

   Pěti ani šesti koalice se proto nerozpadne způsobem, který by změnil politickou situaci u nás.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *