18 července, 2024

Neotravuj!

Běžně nedávám obrázky, ale tentokrát jsem prostě nemohl odolat. Málokdy něco tak přesně vystihuje situaci, jako tento snímek z probíhajícího summitu NATO. Zelenský jako kůl v plotě. Mouřenín udělal svojí práci, mouřenín může jít. Žádné ovace, žádná napjatá pozornost, žádné dojaté vítání.

I všichni ostatní vypadají, jako by se jim ulevilo, že je to konečně venku. Ukrajina prostě do NATO vstoupí možná někdy, díky že jste bojovali proti Rusku, díky že jste jim tím bojem vyplundrovali rozpočet, takže si po dalších dvacet let zase nepostaví válečnou flotilu a neovládnou ani moře ani oceány… a teď si to tam nějak vyřiďte a nezapomeňte začít splácet. USA nikdy nedávají. Vždycky půjčují. Ukrajina a USA nikdy nebyli ani nebudou spojenci. Jen se našel další hejl… ten nejlepší. Málokterý národ toho za Američany obětoval tolik jako Ukrajina.

Zelenský vypadá, že mu to právě došlo…

A nedošlo to jen jemu. Zdá se, že si toho všimlo celé ukrajinské vedení. Doteď byli za hvězdy a mysleli si, že oni určují vývoj. Mysleli si, že bojují za Berlín, Washington, Varšavu i Brusel, ale přitom bojují jen za Prahu… Ale jen u Péti. U generála z Hradu už to tak jisté není. Ne nadarmo byl Petr Pavel ve strukturách NATO – prostě věděl o pár dní dřív než celá vláda, že výsledkem summitu bude velké NIC.

Kdy se to stalo v Afghanistánu? Kdy tamní slouhové USA zjistili, že jsou už jen na obtíž? Ukrajinské vedení teď může udělat jediné – začít hrabat pod sebe a zabezpečit se na stará kolena. Což tam umějí nejlíp na světě. Takže bych očekával, že slavná ofenzíva půjde ještě hůř než doposud, ale zároveň bude ještě bezohlednější k vlastním vojákům.

Britský ministr Ben Walace už Zelenského zpražil, že nejsou Amazon. Že pěkně budou v předklonu děkovat. Němci píší, že slavný opravárenský závod na Leopardy v Polsku nebude, že odstupují od dohody. Švýcaři píší, že Zelenský vykazuje čím dál autoritářštější rysy. Prý ani ty rakety dlouhého doletu zatím Ukrajina nedostane…

Takže abych to shrnul… Ukrajina začne ve velkém používat kazetovou munici, Rusové začnou na Ukrajině ve velkém používat kazetovou munici, výcvik pilotů stíhaček ještě ani nezačal… jasně, nějaké zbraně jim ještě dáme, když jsou ochotní tak pěkně umírat, aby Rusové museli nalévat miliardy peněz do války místo do rozvoje.

Ne, ještě to není konec války. Zdaleka ne. Ale rozhodně bylo Ukrajině vykázáno její místo. Žádné čelo pokroku. Takové ty kecy, že pokrok začal na Ukrajině a Ukrajinci mají všechno nejlepší. Konec požadavků, které Západ prostě MUSÍ splnit. To skončilo. Držte huby a bojujte. My si pak rozmyslíme, co za to dostanete. Jestli vůbec něco.

Samozřejmě to takhle nezaznělo. Diplomat se pozná podle toho, že pošle Zelenského do prdele tak, aby se na ten výlet vlastně těšil, takže zaznělo velké množství krasořečení, Zelenskému ukázali řadu smluv a vysvětlili mu, že je to jinak, než si doteď myslel a všichni se na něj hezky usmívali a dávali mu různá lízátka, aby trochu zmírnili to zklamání.

Ale přesně s tím, co jsem napsal, teď za Zelenským přijdou Rusové. Něco mi říká, že na tento úkol se právě připravuje Prigožin. Ukrajinské a ruské tajné služby mají otevřenou celou řadu kanálů a někde v neutrálních zemích se scházejí přes prostředníky: „Podívej Voloďo… bojovali jste statečně, ale nevyhrajete a dobře to víte. Prohrajete a budete sto let splácet to, co jste prostříleli na Donbase. Navíc ještě budete muset dát Polákům západní Ukrajinu.Neblbněte a pojďte s námi. Dáme vám levný plyn, postavíme pomníky vašim padlým, vzdáme čest vašim gerojům a pomůžeme vám postavit se na nohy. Bojujte nám po boku a nebudete muset splatit ani dolar ani euro. Tady drahý přítel Sitting Ping má spoustu zbytečných juanů, prodali jste půdu Black Rocku, tož prodejte podruhé. Jsme přece Slovani a bratři, no ni?“

Rus neříká Ukrajincům, že je vyvraždí… kdepak. Má pro ně připravenou velkorysost vítěze. Nebude to hned. Ještě hodně ukrajinských mužů vykrvácí v minových polích… Mám z toho navíc pocit, že ti „hrdinové od Azovstalu“ nebyli propuštěni Putinovi na truc. Pamatujete Naděždu Savčenkovou? To byl od Putina majstrštyk. Co když je propustili, aby sehráli úlohu Emanuela Moravce? Oni totiž zažili na vlastní kůži, jak umí být Rus houževnatý, když mu o něco jde. Vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby teď takový hrdina Prokopenko začal nahlas mluvit o tom, že celá ta válka byla blbě a mělo se to dělat úplně jinak. Putinova superschopnost spočívá v tom, že umí se soupeřem vyjebat…

Každopádně teď to nabere cestu z kopce. Preferovaná Ukrajina už není preferovaná. Už je to její boj a nikoliv Evropy. Už je možné se bavit o něčem jiném a spřádat jiné pikle a jiné intriky. A Zelenský… ty už neotravuj…

Pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Každý, kdo Institut podpoří částkou alespoň 350,- Kč si může v objednací aplikaci na Vidlákových kydech zadat adresu pro zaslání knihy. Platby jsou už spárovány s aplikací. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód.

Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“

V červenci nebudu knihu rozesílat. Vidláci jsou od slunka do slunka na poli. Ale žádná adresa ani platba se neztratí a od srpna budeme opět distribuovat. Systém si váš dar pamatuje, ať byl odeslán kdykoliv.

Všem dárcům děkuji.

292 thoughts on “Neotravuj!

  1. Zrušit, archivy sloučit s pracovištěm AV a nejvyšší potentáty v historii tohoto „ústavu“ exemplárně potrestat. Sebrat všechny akademické tituly a jejich „díla“ vydávat s předmluvou, v níž bude výrazně uváděno, že nejde o vědu, ale ideologii.

   1. Polít hořlavinou a vypálit. Všechno důležité stejně StBáci včas skartovali. Hrabat se v tom hnoji mi přijde ubohé. Hlavně od té doby, kdy se ukázalo, že byla Salivarová agentkou, stejně jako Nohavica, a že Kundera byl taky udavač.
    DOSŤ BOLO KÁDROVÁNÍ!!!!!!!!!
    😡

 1. Von ten ministr obrany Ben Wallace už asi tuší, čeho je ten Alzák schopný. Začínají cvakat půlky. Zatím je to diktát ohledně zbraní. Ovšem ten je všehoschopný a co může přijít po zbraních? Naši synci, cérečky, vňoučata, chlopi?

 2. Protože se nás evidentně KoZa snaží dokopat ke přímé účasti ve vojně s Ruskem, tady je nástin, jak to asi bude vypadat s našimi vojáky.
  Striktně 18+, děti a těhotné odežeňte od monitoru, členy parlamentu naopak přikurtujte
  Masakr v Pjatichatkách: Záporožská fronta posetá mrtvolami a technikou ukrajinských ozbrojenců (1min29s)
  https://vk.com/video-213127547_456270815

  Závěrem jsou buďto absolutně odevzdaní nebo nadrogovaní pěšáci, takhle „lhostejně“ jít pod palbou z minometů to prostě nejde

  1. Re: shotek

   palice vymyté mnohaletou propagandou, smysly přikrmené perníkem a jistota, že když se zastaví, nebo dokonce otočí, sejmou je jejich vlastní soukmenovci z druhé lajny.

   Problém je vyřešen.

   1. Nicméně soudruh Bidet podle důvěryhodného zdroje (Rááádyjožumpál) pravil v Helsinkách, že Putin je v podstatě poražen úplně a navíc i ganc, takže z toho vyplývá, že jste blbééj šotek a já ještě blbější Targus.
    Problém je vyřešen, lická práva a demogracyje zvítězily, čekají nás jen samá pozitiva a sociální jistoty.

    1. Jde o to, jeslivá von vůbec věděl, kde se nachází a co tam dělá. „Putin válku v Iráku prohrává, přeřekl se Biden “ To bylo sice před měsícem, ale u něho je to putna.

     1. Reaguješ na něco úplně jiného – Targus to slyšel na Rááádyjožumpálu a šlo Bideta.
      Jsi hlupáček a je mi tě líto.
      A už vyčurat a spinkat.

  2. S Prigozinem vystrcila hlavu oligarchicka opozice , ktera se chysta a chce uchopit moc ,az Putin skonci..Skonci mozna brzy Putina.
   Prigozin vyvolenej a zradce Ruska , byl ihned pozvan do Kremlu na recepci na jeho pocest a na rozhovory co dal a zaroven dostal na zacatku za sve sluzby a za spojenectvi s ukrem odmenu , v podobe miliardove statni zakazky ,
   dodavani potravin do skol..
   Tady zapracovali vyvoleny a taky soukmenovci Zelinare , na Putina a ten jim hned couvnul..
   Tady vzpoura nekonci a bude mit jeste dohru..

   1. Pro leváka ne. Můj muž je levák a pohled na něj, jak štípe dříví je prostě strašnej. Vypadá to fakt nepřirozeně.

    Tím nechci říct, že Alzák je levoruký, je to spíš takové obecné připodotknutí.

  1. Tak hlavně že Zwyrtek Hamplovou Němcová ujistila , že její děti mohou dál studovat a její rodina si smí i nadále užívat všech výdobytků demokratické společnosti.
   To mi spadnul kámen ze srdce. Hamplový celý balvan.

   1. Uz to vidim jak nejaky prazsky aktivni reditel/manager rika

    Tak Janicko vis ze tvoje ….. hlasovala proti obranne smlouve a to znamena ze je proti nasi lidove, zastupitelsko, demokraticko kapitalisticke spolecnosti a vase rodina patri mezi proruske dezolaty

    Takze vypoved, prerazeni, atd…..

    Z okoli bych znal asi dva podobne soudruhy demokraty a v Praze to budou vsichni v nejake funkci

 3. Mezinárodní divadlo začíná nabírat grády:

  „Šéf OSN navrhl Putinovi dohodu – Reuters
  Západ údajně může uvolnit protiruské sankce na mezistátní platby SWIFT výměnou za prodloužení obchodu s obilím

  Generální tajemník OSN Antonio Guterres navrhl ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi, aby Moskva souhlasila s prodloužením dohody o pohybu obilí výměnou za částečný přístup k mezinárodnímu platebnímu systému SWIFT, informovala ve středu agentura Reuters s odvoláním na své zdroje.
  Platnost dohody zprostředkované OSN, která zajišťuje bezpečný vývoz obilí přes Černé moře, vyprší v pondělí. Rusko minulý týden uvedlo, že nevidí „žádné důvody“ pro prodloužení dohody, protože se nepodařilo splnit její původní cíle, tedy nasměrovat obilí do chudých zemí, a protože nároky Moskvy v rámci dohody nebyly splněny.
  Rusko chtělo, aby se jeho zemědělská banka Rosselchozbank znovu připojila k systému SWIFT, ale mluvčí EU v květnu uvedl, že zrušení omezení vůči bankám této země není na pořadu dne.“

  https://www.rt.com/business/579636-un-grain-deal-putin-swift/

  „EU by mohla uvolnit sankce vůči Rusku – Reuters
  Moskva varovala, že odstoupí od dohody o dodávkách obilí z černomořského regionu, pokud zemědělský věřitel

  Evropská unie zvažuje opětovné připojení sankcionované ruské banky ke globální finanční síti SWIFT ve snaze zachránit černomořskou dohodu o dodávkách obilí, informovala ve čtvrtek agentura Reuters s odvoláním na své zdroje.
  Lidé obeznámení s diskusemi uvedli, že blok by mohl znovu připojit dceřinou společnost Rosselchozbank, velkého ruského zemědělského věřitele, konkrétně proto, aby umožnil transakce s obilím a hnojivy. Podle zpráv byl tento plán navržen Moskvou prostřednictvím jednání zprostředkovaných OSN.“

  https://www.rt.com/business/579640-eu-russian-bank-sanctions-swift/

  1. V úvodu té druhé části vypadl kousek. Celé to zní: „Moskva varovala, že odstoupí od obchodu s obilím v Černomoří, pokud nebude zemědělský věřitel Rosselchozbank znovu připojen k platebnímu systému SWIFT.“

  2. Jak to vyblije Russia today, mopslíci vypnou mozek a prostě VĚŘÍ.

   PS Na souhlas Ruska s dodávkami obilí pres černé moře už se Ruska nikdo neptá.

   1. Piše se to Russia Today a evidentně nejen že se ptají, západ o ty dodávky u Ruska rovnou začíná žebrat I sankce by omezili, takoví to jsou pevní a zásadoví západní soudruzi. Co to bude příště, bude západ poskakovat v rytmu balalajky a dávat poslušně pac?

     1. V krasno-limanskom smere jednotky a letecké a delostrelecké údery zoskupenia vojsk „Centrum“ zničili živú silu a techniku ​​63., 66. a 67. mechanizovanej brigády Ozbrojených síl Ukrajiny pri obciach Torskoje v Doneckej ľudovej republike a Karmazinovka a Kuzmino v Luganskej ľudovej republike. Okrem toho boli odrazené tri nepriateľské útoky pri obciach Červonaja Dibrova a Kremennaja v Luganskej ľudovej republike. Počas dňa bolo zlikvidovaných 90 ukrajinských vojakov, štyri bojové obrnené vozidlá, štyri pickupy, samohybná húfnica „Akacia“ a húfnica D-30.

      V južnodoneckom smere delostrelecká paľba a ťažké plameňometné systémy skupiny vojsk „Východ“ zabránili pokusom nepriateľa vykonať dva útoky pri obciach Rovnopoľ a Novodoneckoje v Doneckej ľudovej republike.

   2. No ale na seznam.cz vyšel dnes článek s názvem „Šéf OSN nabízí Putinovi za prodloužení obilné dohody ústupek ohledně SWIFTu“.
    Tak jak to je ? Potřebují ten souhlas Ruska…anebo ne ?
    Pozn. : Russia today nečtu, seznam.cz považuji spíše za slušný zdroj.

     1. Jediný slušný zdroj je Vidlákův blog. Ten nikdy mýlit nemůže, protože pocity a touhy se nemýlí – ty se vnímají srdíčkem a nikoliv mozkem.

      1. V záporožskom smere koordinované akcie ruských jednotiek porazili nahromadenie živej sily a techniky 128. horskej útočnej brigády ozbrojených síl Ukrajiny pri obci Pjatichatki v Záporožskej oblasti a tiež odrazili útok jednotiek 65. mechanizovanej brigády Ozbrojených síl Ukrajiny pri obci Rabotino v Záporožskej oblasti. Straty nepriateľa v týchto smeroch predstavovali viac ako 180 vojakov, jeden tank, päť bojových obrnených vozidiel, dve ďalšie vozidlá, britskú samohybnú húfnicu AS90 „Braveheart“, dve húfnice „Msta-B“, tri delá D-20, samohybnú húfnicu „Gvozdika“, ako aj jeden raketomet „Grad“.

       V kupjanskom smere zasiahlo operačno-taktické a armádne letectvo a delostrelectvo skupiny síl „Západ“ živú silu a techniku ​​Ozbrojených síl Ukrajiny pri obciach Krasnoje, Pervoje a Liman Pervyj v Charkovskej oblasti a Novoselovskoje v Luganskej ľudovej republike. Zlikvidovaných bolo 30 ukrajinských vojakov, dva obrnené transportéry, dve autá, húfnica D-20 a dve samohybné húfnice „Gvozdika“.

     1. Samozřejmě, co jiného mají dělat, nějak se jim to hroutí, viz anonym (asi scallop?). Jsou to takoví svazáci 50.let jen mají obráceně strany. Ale ti alespoň docela dost pracovali na různých stavbách, tihle jen kvičí u kompů.

      1. A co se hroutí?

       Obilí exportuje Ukrajina po domluvě s Tureckem – Ruska se na to nikdo neptá a swift pro Ukrajinu funguje bez problémů.

       OSN možná dohodne odblokování swiftu pro jednu ruskou banku a pár plateb za obilí pro africké země. Evropa je na charitu zvyklá.

       1. V chersonskom smere bolo v dôsledku paľby počas dňa zlikvidovaných až 70 ukrajinských vojakov, bojové obrnené vozidlo, tri ďalšie vozidlá a dve samohybné húfnice „Akacia“ a „Gvozdika“.

        Operačno-taktické a armádne letectvo, raketové sily a delostrelectvo Ozbrojených síl Ruskej federácie počas dňa zasiahlo 73 delostreleckých jednotiek Ozbrojených síl Ukrajiny v palebných pozíciách, živú silu a vojenskú techniku v 96 miestach.

     2. Pamatujete, jak se prodlužovala smlouva minule?

      1) Rusko prohlásilo, ze smlouvu neprodlouží.

      2) Turecko prohlásilo, že ho to nezajímá a Ukrajina může dál vyvážet obilí.

      3) Rusko pak prohlásilo, že v rámci dobré vůle dohodu prodlouží.

      Turecko drží úžiny. Turecko rozhoduje.

      1. Pri obciach Kurdjumovka a Jampol v Doneckej ľudovej republike boli zničené muničné sklady 28. mechanizovanej brigády Ozbrojených síl Ukrajiny a 125. brigády teritoriálnej obrany.

       Systémy protivzdušnej obrany zostrelili 11 rakiet systému HIMARS.

       Okrem toho bolo zničených štrnásť ukrajinských bezpilotných lietadiel v oblastiach Ľubimovka a Urožajnoje v Záporožskej oblasti, Petrovskoje, Jakovlevka, Soledar a Zajcevo v Doneckej ľudovej republike a Verchnekamenka, Čevonopopovka a Kremennaja v Luganskej ľudovej republike.

      2. Mně se fakt líbí, jak se libtardi vždycky chytí nějakého pohádkového narativu, teď kupříkladu, že Turek se prý s Rusem nese…, a pak jej verbálně kadí, kudy chodí. No a za pár dní se samozřejmě vždy ukáže, že byli úplně vedle a na jejich přiblblé teorie opět nedošlo. Na Novinkách se hentým „tureckým narativem“ sešlo hned celé hejno debilů. A vůbec jim nevadí, že ještě pár týdnů zpátky byl Turek největší vyvrhel, páč se baví s Putinem.

    1. No když to vyblije seznam, tak mopslíci ihned vypnou a VĚŘÍ.
     PS: Děkuji seznamu, protože jedině ten nám dokáže ukázat blbce v přímém přenosu.

      1. Celkovo bolo od začiatku špeciálnej vojenskej operácie zničených 455 lietadiel, 242 vrtuľníkov, 4995 bezpilotných prostriedkov, 426 protilietadlových raketových systémov, 10.687 tankov a iných obrnených bojových vozidiel, 1138 raketometov, 5440 poľných diel a mínometov, ako aj 11.646 špeciálnych vojenských vozidiel.

  3. No vida po ofenzive , dostane zeli kopacky a nastava nenapadne pozvolne dorozumivani nepratel ,pod rouskou toho, co je potreba , ustupky ,
   pres oligarchy a banky na obou stranach, pod vedenim OSN..

 4. Co de skutečně je Vidlákovi u prdele. Dal čtenářům nikoliv fakta, ale to, co tady hledají: pocity a dojmy. A k tomu jedna fotečka stačí. Takhle se to dělá!

  Dřív šmejdi prodávali hrnce, dneska prodávají emoce. Tak plaťte Vidlákovi jak mourovatí, stejně nevíte, co s penězi.

    1. Ale někdy i mainstream ujede a vyjeví něco pravdivého 😀 :
     https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-fiala-se-chvali-za-pokles-inflace-v-evropskem-srovnani-si-ale-cesko-pohorsilo-40437713

     Arcijelito se zas chválí a přitom jaksi není za co.
     BTW: inflace klesla zdánlivě, protože už se srovnávají vyšší letošní ceny s těmi loňskými již vysokými. Tedy dzražování dále pokračuje, již jen ne tak závratným tempem…

      1. A Anonym zas blbě pindá kdykoliv potřebuje někoho pozvracet.

       Už máš zas novou IP? Abych si nepromluvil s Honzou Myslivečkem, Ph.D. o chování jeho zaměstnanců…

       1. Zahraniční dovolená je obzvlášť konspirační způsob, jak získat novou IP.

        Vy fakt vidíte konspiraci i v obsahu záchodové mísy.

   1. Ovšem mainstreamu nevěříte. Sice ho pečlivě čtete, ale jenom proto, abyste pak mohli znova a znova opakovat, že mu nevěříte.

    1. počkejte, teď si zase děláte srandu vy, žejo?
     to jako že bysme mu měli *věřit*?
     abysme dopadli jako *vy*?
     promiňte, ale teď opravdu musím:
     BWAHAHAHAHAHAHAHA!!!

     1. Když tam napíší, že Putinova armáda postupuje vítězně vpřed, nikdo to tady nezpochybní.

      Jste vycvičení jako pejsi pana Pavlova

      1. Tak tak, škeblo.
       Máte svatou pravdu s tou Putinovou armádou.
       Ve skutečnosti Putinova armáda spíš neustále prchá vpřed. Tak ňák strategicky
       Čímž armáda ze zelí se nějak scvrkává-jako když olupujete hlávku.
       A fakt, v majstrýmu se o tom nic nedočtete. Japato?

      2. no to je jednoduchý. když v MSM napíšete něco takovýho, co vám fakt nejde z huby, protože přiznat to, když přece Říše Vítězí Na Všech Frontách, je těžce proti srsti, tak tomu se věřit dá. jediný, o čem se lze dohadovat, je, jak dalece jste zkreslili -napřklad u toho vašeho postupu umenšili- skutečnost, aby to pro vás vypdadalo líp, nebo aspoň ne tak moc blbě.
       vy psychologisto.

       ANFSCD: už je to tu vážně zase zralý na úklid.

    2. Onanym aka scallop alternativě / Vidlákovi nevěří. Sice je pečlivě čte, ale jenom proto, aby pak mohl znova a znova opakovat, že jim nevěří.

  1. V doneckom smere bolo v dôsledku odvážnych akcií jednotiek skupiny síl „Juh“ úspešne odrazených šestnásť nepriateľských útokov pri obciach Vesjoloje, Krasnogorovka, Severnoje, Novomichajlovka a Marinka v Doneckej ľudovej republike. Pri obci Kurdjumovka v Doneckej ľudovej republike bola zmarená činnosť ukrajinskej diverzno-prieskumnej skupiny. Počas bojových akcií nepriateľ stratil až 480 vojakov, šesť pickupov, tri samohybné húfnice „Krab“ poľskej výroby, ako aj húfnice „Msta-B“ a D-30.

   Okrem toho bol pri obci Predtečino v Doneckej ľudovej republike zničený americký protibatériový radar AN/TPQ-50.

   1. Ozbrojené sily Ruskej federácie zahájili v noci nadnes skupinový útok z mora presnými raketami dlhého doletu na miesta skladovania munície Ozbrojených síl Ukrajiny. Cieľ bol dosiahnutý. Všetky vytýčené objekty boli zasiahnuté.

    Ozbrojené sily Ukrajiny počas dňa pokračovali v neúspešných pokusoch o útok v doneckom, krasno-limanskom a južnodoneckom smere.

    1. A říká tady snad někdo, ze tahle ruská válka je vůl??

     Ale kdepak, Hnojníku vadí jen to, že se ukrajina brání tomu, aby byla Ruskem.

     1. Ukrajina se brání? Kdo je to „Ukrajina“?
      Kdyby se „Ukrajina“ ještě v době míru přistoupila na ruské návrhy, na i kdyby byla Ruskem, bylo by to pro občany Ukrajiny lepší anebo horší než nyní?
      Jaký byl před válkou podíl Ukrajinců k Rusům, pracujících v Česku na stavbách? Jezdili za prací Rusové na Ukrajinu anebo Ukrajinci do Ruska?
      Proč?

     1. Ovšem kromě vražd na Donbase, zavraždění minimálně 14 000 civilistů z toho kolem 1000 dětí, upálení 50 lidí v Oděse. Kromě vytetovaných hákových křížů na těle mnohých banderovců a OFICIÁLNÍ oslavování vraždících monster z 2. světové války viz pojmenovávání ulic, náměstí, stavění pomníků Banderovi a Šuchevičovi a i dalším zločincům. Ale to je pro vás jen takové malé zaškobrtnutí co?

      1. Ono je toho daleko víc. Třeba bití malých dětí už ve školce. A dělají to zfanatizovaní prckové. Smíšené rodiny si musí zažívat svoje soukromé malé peklo.

       1. Tak jistě že je, ale to by bylo na celou stránku. Rozhodující ale je, že tohle co jsem vyjmenovala nějak scallopové a desítky, možná tisíce, tvorů podobných scallopovi (nebo anonymovi), nějak neodsuzují. Z toho soudím, a nejsem určitě sama, že tu v ČR máme spoustu nácků, kteří se na takových činech musí vyžívat. Jsou odporní. A s nimi ti, kteří oslavují stát, kde se toto děje, tedy Ukrajinu (protože Ukrajina jako stát opravdu oslavuje zločince z 2. světové války).

  1. Možná by nebylo od věci naskočit na jejich vlnu. Inu, mír je sprosté slovo, za které se bude dehonestovat, možná i zavírat.
   Tož mrskat jim to o čumáky jejich stylem. Více války, více tanků, více nábojů, více letadel………Ovšem komu. to už nedodávat.

    1. Odpovím otázkou :
     V čem se tenhle režim liší od Protektorátu?
     Máme loutkovou vládu, která se řídí pokyny z Brusele, případně rovnou z Washingtonu. Ochranu naší země jsme svěřili cizí mocnosti.
     Těch podobností je opravdu mnoho. S drobnými rozdíly.
     V Protektorátu se zabavoval majetek Židům, dneska Rusům.
     V roce 48 jsme opět svěřili obranu našeho státu cizí mocnosti, tentokrát pro změnu Moskvě. A v roce 68 na nás zaklekla právě Moskva se svými satelity.
     Nepochybuji o tom, že další, kdo bude připravený na nás zakleknout , kdybychom zlobili, budou Spojené státy a jejich satelity.

 5. https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-podoljakovy-tri-scenare-konce-valky-40437696

  Tak je to jasne – UA verchuska pochopila.

  Kdezesu tie casy, ked sa planovalo vystahovat cele obyvatelstvo Krymu. Absolutnym zaciatkom kazdej porazku je je pripustenie si.
  Tusim nejaky mentalny kouc Jaromira Jagra sa zaoberal tym, co robi vitaza vitazom. Ako je to s tou vitaznou mentalitou, co sposobi, ze i ked sa ti nedari, tak to dotlacis do vitazneho konca, pac mas v sebe to nieco – v danej chvili. Bolo to svojho casu zaujimave povidani.

  UA verchuska si pripustila, ze nejake mozne scenare nie peremohy uz su na stole. To je akoze z mojho pohladu kvantovy skok.

  A je tu aj ta mala a nikym nevyslovena otazka, ktora viry v hlave Mihajla Podoljaka – kdeze je tvoje miesto chlapca usate v pripade nie peremohy???

  A to nehovorim o tom, ze OSN ponukla Rusku cukrik v podobe pripustenia k SWIFT-u.
  KoZa mrka uz ostosest a maly biely nacelnik v Kremli ani mrk.

  1. Když to vezmete kolem dokola, tak UA vlastně měla po rozpadu SSSR úplně všechno, co by si úspěšná země mohla přát. Silné sousedy, kteří mohli a chtěli být jejími spojenci, dobrou infrastrukturu, úrodnou zemi, průmysl, moře, hory, dosah do Střední a Východní Evropy. Jeden by řekl, že úplně snová perspektiva. Bohatá nevěsta. Mohla být jako Francie. Bohužel taky měla nesourodé obyvatelstvo a „céčkové“ elity, kteří z ní udělali co je teď. Byt spojencem NATO a Kozy je smrtelně nebezpečné.

   1. Pokud ukrajinské „elity“ nazveme kompradory, tak to dokončeno. Ukrajina byla bohatá z velmi velkým potenciálem, ale využít ho byl běh na dlouhou trať a KoZa (ošklivá zkratka) nechtěla čekat. Používala heslo, co je doma, to se počítá. Hladovci!
    Dnes je Ukrajina zničená země a jen simulákrum samostatného státu. Jak správně píše Podoljak, Ukrajina má tři možnosti jak ukončit válku, zvítězit, prohrát nebo pat podoby Minsk II. Ale jen vítězství ji zachrání. Protože možnost vítězství je nulová, tak i osudem Ukrajiny je její přeformátování. A to bude záviset na konečné realitě SVO.

    1. To co se dělo v Rusku za Jelcina , rozkrádání země , to co zastavil až VVP, to samé se dělo na Ukrajině, ale tam to nikdo zastavit nedokázal. A navíc se oprávněný hněv obyvatelstva podařilo obrátit proti ruskojazyčné menšině. Menšině? Nevím. Sám Volodymyr se teprve musel naučit ukrajinsky.
     A vlna nacionalismu tu zemi dorazila. “ Zelenský zařídí, že bude líp. “ “ Hitler zařídí, že bude líp. “
     Ukrajinci , stejně jako kdysi i Němci, skočili na špek výřečnému, militantnímu cvokovi.
     Aspoň mně to tak připadá.

     1. A stejně pak budou existovat lidé, kteří budou říkat že Vlodymyr to myslel dobře, jen kdyby mu poslali trochu víc toho vojenského materiálu, peněz a žoldáků. A vzali Ukrajinu do NATO.

      Něco podobného tvrdila moje německá prateta, kterou Áda připravil o muže i o m majetek. Děti neměli.

      1. Zřejmě je těžké opustit nějakou pevnou víru. A ti lidé asi opravdu věří, že spása a blahobyt přijde se vstupem do NATO a EU. A ti zlí russáci jim to nepřejí.
       Ách jo.

    2. Někde zde v dávnějších příspěvcích jsem tvrdil, že Ukrajina buď bude neutrální (žádné EU, žádné NATO, žádné akce proti RF) nebo nebude vůbec.
     Tak holt nebude vůbec, jen zůstane okleštěná a rozbitá zemička – další z těch co Západ tak elegantně rozvrátil…

     Nebylo moc těžké uhodnout, jak dopadne konflikt vykradené a vy-emigrované země (i kdyby se tam odvezl všechen západní vojenský šrot včas) proti zemi, kde jsou stále desítky uzavřených měst s jedoucí zbrojní výrobou a zemi, která má tichou podporu Číny a dalších (a další přibývají).
     A i kdyby se náhodou Ukrům příliš dařilo, tak RF by ty atomovky nakonec použít musela.

     Zatím to vypadá, že do nicoty upadneme i my – “naštěstí” jen do té ekonomické a ne nukleární. Čekal bych v příštích letech ekonomickou depresi nebo stagflaci, nezaměstnanost i cca 20 %, na venkově návrat k zahrádkám, slepičkám a ve městech USA scénář, kde se mezi bohatými v autech bude potácet dost nezaměstnaných a zoufalých – tedy všehoschopných a drogově závislých. Tedy kriminalita poroste jak hrom.

 6. Až to Zelenskému a lidem kolem něj docvakne jak s nimi Západ oře a jak moc to pro ně nevypadá dobře, reakce může být zajímavá.

  1. Zelenskému může cvakat co chce, ví, že prohrál a končí. Otázka je jen zda pouze v politice či i v životě.
   Na krk mu dýchá opozice, armáda i oligarchové. Již jede na zdivočelém koni a nemá možnost si vybírat. Moc toho nažvanil a není ani státníkem, jen dobrým hercem. Stačí se podívat jak to skvěle umí s pianem.

  1. Aku hodnotu – myslim pre spolocnost CR – maju napriklad Eu hodnoty toho pornoherca?
   Mejnstrim je komplet pod palcom.
   Vlada tyz.
   Parlament tyz.

   V podstate sa zisti, ze uz ich nem treba pac je vsechno udelano.

   A najsamlepsie je, ze ked sa zisti, ze je hotovo, tak sa zisti, ze to nie je to co potrebujeme.

   Sice mame spravne politicky naladenu mladez, mame spravne naladene skolstvo, ale kurwa, nemame ludi , co by vymysleli normalne motory.
   mame genderistov, historikov divadla a kultury, mame hercov ale nemame technikov, co sa rozumeju fyzike a materialom.

   Aky priklad ma mlady clovek na SK – ked sef parlamentu – plagiarot. Byvaly sef vlady – plagiator. Prezidentka – vysoko podozriva, ze jej pravnicky titul je cinknuty.

   A kto sa vysoko a hlboko a intenzivne sral do skolstva? JJ – Soros a jeho nadacie. Kto vytiahol aktualnu spolocensku spodinu na vyslnie politiky – Soros a jeho nadacie.

   Stary Soros bol hajzel, co prezil preto, lebo sa spraval ako hajzel. A nelutoval.

  2. Pokud je tohle pravda, je to daleko důležitější informace než cokoli za posledních tak minimálně dvacet let. A je to opravdu známkou toho, že celá SVO byla jen spouštěčem ke vzniku nového uspořádání světa. Uvidíme, co na to Člověk s plísní. Jestli jde OSF do kytek, půjde i ČvT.

  3. Ale no to se přece dalo čekat, starý pán co to táhl ,šel už do penze, mladí – no mladí – taky už něco pamatují, .musí myslet na vlastní zabezpečení ve skomírajícím světě, který rozrýpali, kde už nic nefunguje jak by mělo. tím pádem ani jejich příjmy. No a taky ač jsou nasáčkováni kde se dá, nejsou už taky nejmladší a svět je jiný a je spousty mladších a také moci chtivých. Navíc, ač na wiki nejsou uvedeny vnuci , tak kdoví jak to je. A z celé té řádky jen jeden má jiné povolání mimo ekonomii – manželky taky něco spotřebovaly.
   Tak se nedivme

   Já to nedávno studovala, když jsem se někde dočetla že to předal a šel do penze – má

 7. Zbraní války na Ukrajině je i ukrajinský dluh. A ten nebude splacen zcela jistě. USA budou samozřejmě splátku požadovat a požádají EU, aby dluh za Ukrajinu zaplatila. Tak jsme moc zvědavý, jak to dopadne, protože pokud k zapacení dluhu nedojde, dopad na USD jako světovou rezervní měnu bude značný. Britská libra byla před 100 roky světovou rezervní měnou. A kde je dnes?

   1. Máme přeci demokracii, takže požádají v prvním kroku. Nebude-li vyhověno, důrazně doporočí a na třetí pokus nařídí.

 8. Chci být spravedlivý. Takové momentky jsou zavádějící, vytržené z reality. Nikdo neví, odkud šel, kam šel, proč tam šel. Takovou fotku můžete pořidit kohokoliv a pak ho pomlouvat.
  Podobně to dělali kdysi odpůrci Zemana. Vyfotili ho v pohybu a hned se pošklebovali, jak se dementně tváří.
  A jak to bylo s tím videem, kde Zelenský údajně rovná stuhu nohou ? Vyšlo najevo, že se zrovna zvedal a nohu odsouval.

  1. Iggy:

   Je to loutka v zelených teplákách a je to jeden z těch co prodlužují válečné útrapy Ukrajinců a má podíl na chudnutí Evropských obyvatel. Nemá smysl vypisovat , co vše dělá špatně, ale na tom zeleném triku toho má dost a zaslouží si to nevyšší opovržení
   Docela by mne zajímalo, jak by se dařilo Ukrajincům pod dohledem EU a USA, nebo pod Ruskem? Ale už teď víme, že pod Ruskem by na Ukrajině nebyla ta válka, což by jistě ocenili jak Ukrajinští obyvatelé, tak Rusové a v konečném důsledku i celý Svět.

   1. možná cinklej, možná necinklej průzkum, vím já?:

    Podle výsledků průzkumu 89 % Ukrajinců preferuje vidět naši zemi jako součást NATO. To je názor respondentů ze všech regionů země: na východě je „pro“ vstup do aliance 79 % respondentů a na západě 93 % ….“
    dál viz :
    https://vlkovobloguje.wordpress.com/2023/07/13/vilnius-summit-nato-kul-v-plote-kuly-v-plote-a-necekany-zachrance-pred-totalni-blamazi-a-mozna-maly-zachvat-selskeho-rozumu/

    1. blbíš:

     I my jsme chtěli před 30 lety na západ a dnes? Stejné to je se vstupem do EU. I Ukrajinci vystřízliví až nebudou na Ukrajině muži, kteří buď utekli nebo padli ve válce.

     Ale tomu průzkumu opravdu nevěřím a pokud by byl pravdivý, mohla by být válka i v Evropě.

     1. Místa mužů padlých a uprchlých zaujmou muži blízkovýchodní a afričtí. Kdo ale bude pracovat na ukrajinských polích a fabrikách netuším.

    2. Sluníčka desetiletí zneužívají fotografie na zesměšnění protivníka – viz fotky Paroubka a jeho ženy, nelichotivé fotky presidenta Zemana i jeho ženy, atd. atd.
     A když jednou někdo ve stejném stylu použije fotku Zeleného, to je nářku!
     Mimochodem, vy taky rovnáte stuhy věnce k uctění obětí války nohou?
     https://i.postimg.cc/Vv2mR4WT/F0n5p-CAXo-AEIBkn.jpg

     1. Ovšemže. S fotografiemi se pracuje snad ještě líp, než se slovy. Já to říkal jinak či já to myslel jinak, tím se dá úspěšně či neúspěšně oponovat. Ale já se chtěl tvářit jinak?
      Řekl bych ale, že to nezneužívají jen „liberální demokraté“. Je to standardní nástroj, navíc slova i fotky často začnou spontánně žít svým vlastním životem.

      Zelenský patrně nebyl zachycen velmi pohotovým fotografem právě ve chvíli, když „si to zrovna všechno uvědomil). Pokud by to ale nebylo ze summitu, ale ze swingers párty, ihned by to zase vypadalo, že jej nechce ani pořadatelův jezevčík. Odborné se tomu myslím říká stigmatizace, tady ve smyslu reakce na výsledek summitu.

      Ale ta fotka vyšla tzv. na sto dobrých že sta.

  2. Mohutnou fotogalerii lze najít na bulvárním Blesku.
   Z ostatních fotek žádná izolovanost zeleniny patrná není, naopak paní zeleninová je tam evidentně miláčkem davu a směje se jak slunce, snad jakoby ani na frontě neřádila smrt.
   Píšu to proto, že celá fotogalerie se všemi protagonisty působí jako veselý letní dýchánek buržoazní elity někde ve vzdušných zámcích.
   Veselých momentů je tam více, třeba jak si velká paní Dudová táhne rozevlátého menšího Dudu po koberci za tlapku nebo Macron s velmi rozmanitým rejstříkem grimas.
   Pávková v růžovém saténu nic moc.

  1. Ježíši, Ládik!!!u, to raději nevyslovujte ani šeptem. 🤦‍♀️. Mohlo by se ukázat, že to jen prostě nikoho do téhle chvíle nenapadlo! Aby na tom věrchučenstvo Prahy nezačalo hned pracovat, až jim to ti, co sem chodí služebně, podstrčí…

 9. Trocha matematiky pro pokročilé začátečníky

  (1) Československo (první republika) mělo rozlohu cca 140.500 km2, ČSSR měla asi 128.000 km
  (2) Samostatná ČR má 79.000 km2
  (3) Ukrajina MĚLA rozlohu 604.000 km
  (4) z toho ovšem Rusové dnes kontrolují nějakých 120.000 km2, tedy asi jednu pětinu – Tedy skoro tolik, co mělo celé Československo
  (5) Velká Ukrajinská Ofenziva, o níž se hovoří již od jara a která má vyhnat Rusy z CELÉHO území Ukrajiny, osvobodila zatím nějakých 150 km2. Toto území představuje čtverec o straně necelých 12,5 kilometrů – tedy něco, co za dobrého počasí objedete za hodinku na fichtlu https://cs.wikipedia.org/wiki/Pionýr_(motocykl)
  (6) těchto 150 km2 představuje OSMINU PROCENTA z celkového území, o které Ukrajina přišla.

  Dejme tomu, že Ukrajinská ofenziva již trvá dva měsíce
  Dva měsíce děleno osminou procenta, to máme krásných 1.600 měsíců, neboli, okrouhle řečeno 130 – 135 let.
  Jinými slovy – bude-li Velká Ukrajinská ofenziva pokračovat stejně úspěšně jako doposud, Ukrajina osvobodí celé své území někdy v roce 2156, třetí zářijovou sobotu zhruba kolem půl páté hodiny odpolední.
  A my, CELÝ KOLEKTIVNÍ ZÁPAD je v tomu CELOU DOBU budeme podporovat.
  CELÝCH 133 LET

  No nevím, politologické školy nemám, jsem jen prostý obchodník (kdysi se zbraněmi) a laický zájemce o historii, ale něco mi říká, že tato ofenziva Ukrajině nejspíše moc nepomůže 🙂 🙂 🙂

  1. Nelze tvrdit, že Ukrajina vybojovala 150 km2. Spíš se Rusko stáhlo z míst, která se obtížně bránila (typicky údolí, ostrovy) a ustoupila do lépe bránitelných pozic (typicky nějaká vyvýšenina) a zarovnalo frontu.

 10. Na telegramu byl názor a teď nevím zda to nebyl překlad, že Erdogan bez domluvy s Putinem ty zajatce nepropustil.
  A byl tam skrínšot ČT z roku 2014, že Ukrajina použila na Donbase kazetovou munici proti vzbouřencům. Už to nemohu najít, bohužel jsem si to neuložila.

  1. O používání kazetové munice ukrajinskou armádou v Doněcku se psalo na Novinkách v říjnu 2014. Možná to ještě v archivu najdete.

 11. Podle mě je třeba vnímat celou situaci obráceně. Je-li ta fotografie pravá, a nemám důvod se domnívat, že není, tak je jasné, že mezi všemi těmi superprověřenými novináři a fotografy, kteří měli povolen vstup, měl někdo přímo zadání podobnou fotografii získat. A pak vypustit ven.

  1. Je to pravděpodobné. Období bezmezné adorace končí. Ikdyž v Čechách ještě mezi libtardí twitterovou společností bude přetrvávat asi nejdéle na světě.
   Dle mého soudu ty preference, úlevy a výhody pro ukrajinské uprchlíky dlouhodlbě jejich renomé mezi lidmi spíše zhoršilo a způsobilo postupnou alergizaci, media to hnala opravdu do extrému – ukrajinský recept na žvanec, ukrajinské příběhy, vlajky – nedalo se tomu uniknout.
   Teď po extázi nastupuje pomalu realita- na plošné příspěvky není, není moc co posílat, protiofenzíva nemá výsledky.

   1. Místní populaci velice pomohlo milovat uprchlictvo z ruiny, když naši milí váleční uprchlíci houfně odjíždějí na prázdniny relaxovat domů, do ruiny. Hezky vláčkem, v pohodlíčku tam i zpět. Zadara? Vedení ČD má až abnormálně vyvinuté humanitární cítění za naše love.
    To potěší snad každého domorodce, neboť tím je „uprchlický“ servis, na které vynakládá hromady peněz, úplně dokonalý. Třešnička na dortíku. Konečně i hen ten důchodce ví, nač bylo potřeba legislativně nouzově uzmout mu tisícovku měsíčně.

   2. Tož jsou opravdu i naprosto senzační ukrajinské věci. Třeba boršč. Ale kdo ví jestli on není vlastně ruský. Ale dobrý je neskutečně.

    1. No jo, to máte pravdu, pane Čechu. Kdysi, ještě za socíku, jsem byla na zájezdu na Kavkaze. Když nám ho prvně přinesli na stůl, tvářila jsem se na to všelijak (neznala jsem to, boršč se u nás nevařil). K tomu ještě dodávali extra hustou zakysanou smetanu. Bylo to nečekaně dobré a syté.

      1. To je fakt. Chodilo se tam, jako se dneska chodí do Mekáče. Akorát ruské plněně pirožky byly chutnější, než americký karbanátek ve sladké žemli.

   1. Já se mu nedivím, taky bych šílel. – Na druhou stranu, není prvním, kdo uvěřil slibům Západu a splakal (a ještě spláče) nad výdělkem. Před Zelenským to byli několikrát, pěkně střídavě, například prezidenti Erdogan a Putin.

    Ale je pravda, že ze všech zúčastněných Zelenský platí nejdražší školné.

 12. Nájemný herec má po roli,
  vědí to kafři i goroli.
  Dost dlouho ho kolébali
  teďka si už kufry balí
  za ním samá mrtvola.
  Soudce si ho zavolá?
  Nebo zmizí v Americe?
  V Belize či Kostarice?
  Jako dávní kamarádi.
  Tam ho nikdo nevyzradí.

  1. Copak nájemný herec. Až mu vyprší angažmá, bude na tom stejně jako onen mouřenín, který poslouživ, mohl jít. Tato linka je, dle mého pohledu, tak jasná, že ji není třeba více rozebírat. Leda snad, pokud má někdo tento žánr v oblibě, zalehnout do křesla, brambůrky/buráky, martini/portské/campari, a sledovat truchlivé divadlo s předvídatelným koncem. V této rovině nic převratného neočekávám.

   Doslova převratné události očekávám na palubě výletní lodi Evropa. Ony zatím nejsou vidět, a kdo je vyhlíží na obzoru, vyhlíží špatně. Bylo by potřeba nahlédnout pod hladinu, ale k tomu se, jak se zdá, nikdo nechystá.

   Kolektivní Západ (cha! KoZa, to je pěkné. Nevěřím tomu, že se vlk nažere a KoZa zůstane celá) má v plánu postupně nasrat celý zbytek zeměkoule, a tento plán zatím vychází nadmíru výtečně. Posledním nasraným v řadě je uklízeč v zelené uniformě, dosavadní jakože spojenec. Předtím se KoZa důmyslně odříznul od ruských surovin, nyní zřejmě bude vlastní zásluhou odříznut od surovin čínských. Ještě předtím KoZa dopomohl Erdoganovi nahlédnout, že Turecko do EU vstoupí, až naprší a uschne. Celá Afrika a velký kus Asie si KoZa pochvalují tak mocně, že se sem hodlají, výr šafendás, masově nastěhovat.

   Nyní tedy i pan prezident Zelenský pochopil, že nejsme Amazon a že mu nikdo nedá tolik, kolik mu KoZa dokáže naslibovat. – Včera jsem zachytil článek o tom, jak (asi) proběhla katastrofa ponorky Titan: po výpadku zdrojů energie krátký a rychlý střemhlavý ponor do hlubin, zakončený bleskovou implozí. Jak evropsky symbolické!

   1. Bývalý agent KGB, Yuri Shvets, nyní v USA a proukrajinský , sdělil na YouTube :
    Ukrajinské vedení , konkrétně Andrije Jermaka, šéfa prezidentské kanceláře, zajímají pouze provize a úplatky. Při žádostech o Leopardy , F 16 atd. , jsou zájmy země podružné.
    ( Erik Best )

   2. Podobenství s ponorkou je trefné. Vypadly zdroje. Hlavně když si vzpomenu, kdo tvořil její posádku – v posádce byl kromě milionářů i její „majitel“ a jak „operativně“ byla veřejnost informována. Ale – za to zbytečné hledání přece někdo zaplatil, tak ho bylo třeba prodloužit.

   3. K te ponorce… pokud to bylo takhle, je to male plus. Aspon si ten idiot za rizenim stihl uvedomit, ze ti hnusni starici, co je povyhazoval, meli pravdu. Velkym minusem je pritomnost dalsich lidi v tom zazraku, ale oni si zaplatili za zazitek a ten dostali a jak rika muj kamarad „zazitek nemusi byt pozitivni, hlavne, kdyz je intenzivni“.

    1. Ti lidi věděli, že jdou do velkého rizika. Proto museli kromě zaplacení tučné částky předem podepsat reverz, že pozůstalí nebudou vyžadovat nějakou náhradu. Zážitek měli intenzívní a do smrti na něj nezapomněli.

   4. Titan…tak se to nestalo. Nenastal negativní vztlak nenastal stlačením tělesa. Scénář je technicky nesmyslný. Je snahou o udržení v médiích zvyšováním dramatičnosti. Krmení hyen.

    1. „Negativní vztlak“ je glo-glo-glo. Žbluňk.
     Stejně jako Titanic.
     Vztlak předměty v kapalinách nadnáší (díky, Pythagore), negativní vztlak je nejspíše ponořuje.
     A ponorka se ponorka jmenuje proč?
     Protože nelétá. ☺
     Zařízení splnilo účel, ponořilo se. Stejně jako jmenovec Titan(ic).

    2. Ponorka byla těžší než voda nebo lehčí a pod vodu ji táhlo nějaké závaží (jako batyskaf) nebo tah motorů?
     Po odpojení zátěže (výpadku akumulátorů nebo výpadku motorů) by vyplula na hladinu sama?
     Tohle jsem se nikde nedočetl.
     Takže vznikla informační nika pro ty nejdivočejší spekulace. A on je to přitom fyzikální problém.

  1. Příklady táhnou. Kolik máme vojáků a kolik máme generálů? A to je nás jen zepár proti bývalé říši. Navíc včil už i beze zbraní.

 13. Uz otravne dlho tvrdim, ze pomaly sa k slovu dostane kalkulacka.

  V beznom akcnom thrilleri mejdin Juesej vojde hrdina do baaaru kde sa zucastni bitky co sa ho netykala a z baru urobi kulnicku na drevo.
  V ziadnom akcnaku som ale nenasiel scenku, kde za tymto hrdinom donde prevadzkar baru a predlozi mu dlhy ucet, kolko bude stat obnova baru a ze ak nema, ze si dohodnu splatkovy kalendar.

  Fiesta zbrani pomaly konci, Ukrajincom zacne pomaly dochadzat ako intenzivne s nimi vyjebali a bude treba urobit koncove vyuctovanie. A to teda bude drahy spas.

  Zapad ma za posledny rok a pol niekolko „aktiv“ za sebou.
  SP1 a SP2.
  Bloknute rezervy CB Ruska a vynosy z nich.
  Potom tu mame mraky krajin, co dodali rusky vojensky matros davno kupeny od rusa s tym, ze ich mozu dat/predat tretej strane len so suhlasom RF. Lietadla, tanky, vrtulniky, raketomety. PVO S300. V case, ked bola fiesta v najlepsom, to vyzeralo ako skvely napad. Kto by sa obtazoval so zmluvnymi podmienkami, ked je rus uz temer na lopatkach. A ak mal mozno aj niekto nevhodnu otazku, ze ci mozno, tak z Juesej doslo… len sme do toho.

  Po fieste je najobvyklejsie skrabanie sa na zatylku a vyhlasovanie, ze
  za a – to som nechcel
  za b – ja som to tak nemyslel
  za c – je mi to luto.

  Ze sa k tomu blizime je jasne uz aj z najnovsich nemeckych formulacii, ze tanky dodane na UA nie su nemecke ale ukrajinske len zhodou okolnosti vyrobene v Nemecku. Existuje vsak zopar dohovorov, ze sa zbrane nedodavaju bojujucim stranam a ak ich niekto bojujucej strane doda, stava sa ucastnikom konfliktu. Preto sa zbrane do kadejakych konfliktnych zon dodavali cez priekupnikov. Viktor But toho ziarivym prikladom. Tu sa angazovali staty ofiko a hrdo.

  Rusi robia cely cas mravenciu pracu. Lozia po budovach, strechach a mostoch, zbieraju crepiny – proste klasicke evidovanie dokazov, cim sa strielalo.
  A teda je zname, ze americke HIMARS strielali po Donecku a ceske uragan raketky tam dokonca zrusili nejaky panelak.

  A tu zacina cely pribeh byt zaujimavym.

  NATO ani nijaka cast EU nie je akoze priamym ucastnikom konfliktu. Vojenskeho. To si teda myslime. Tak ako sme si mysleli, ze UA vyhra a Rusko sa polozi a ze sankcie zaberu.

  Nic za to nedam, ze rusi to tak neberu – vsak cely minuly rok zdoraznovali, ze dodavkami zbrani sa zapad stava priamym ucastnikom vojny – a kazdu okennu tabulu si daju zaplatit.
  Zatial s nik neobtazoval vytiahnut papier, podla ktoreho rusi toto tvrdili. Ale dam krk, ze existuje. Len nasich politikov urcite – vzhladom na ich vzdelanie casto podlozene plagiatorskym titulom – nic take ani len nenapadlo.

  Nebudu si rusi teda bar obnovovat zo svojho, ked je jasne, kto to tam rozbil. Kto sa bitky zucastnil a nemal sa. V EU bolo dobrym zvykom sa pochvalit, co tam posielame. Nebude treba dokazovat, co kto poslal. Blystivy Peta ma s nejakym tankom i fotku a na tanku zanechal podpis.

  Myslim si, ze Zapad caka klasicky bolehlav po fieste.

  1. Předprojektové nadšení
   Realizační vystřízlivění.
   Hledání viníků.
   Potrestání nevinných.
   Odměna nezúčastněných.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *