19 června, 2024

Jak umí naše vláda doslova „prožrat“ rozpočet?

Občerstvení pro ministerské páníčky nás stojí desítky milionů a naše komické předsednictví EU nás celkově stálo dokonce 2,3 miliardy. Tak hlavně, že nám Markéta nechává velkoryse posílat do potravinových bank zbytky ze sněmovny.

Ono totiž vládní pětismečka šetří na každém jiném, jen ne na sobě. Logicky. U korýtka se tančí a chrochtá, a plebs se potápí a sahá čím dál hloub do kapsy. Už jen název té firmy, Aristokrat Catering, která si za malou bagetku caesar a minikoblížek je schopna účtovat 216 korun, je dost napovídající, jak o sobě tito, nestydím se říct parazité, smýšlejí. Ano, oni jsou ti vyvolení a my jim to máme platit. Proto se pánové a dámy ruší školkovné, proto nemáte slevy na studenty, a proto se musí zvedat DPH na léky a potraviny. Aby si naše reprezentace připadala aristokraticky.

Tihle odporní šmejdi jen z ministerstva pro místní rozvoj uzavřeli loni s firmu Aristokrat Catering dohodu za 20 milionů korun bez daně a na celé čtyři roky! Ministerstvo financí pouze za 4 miliony, zato má ceny za jednu porci jídla o dost vyšší. Asi aby to firmě vyrovnalo. A tak například malé občerstveníčko pro školící se finanční úředníčky přijde státní pokladnu na 490 korun bez DPH.

Ale máme tu další píár akce, které zdravý rozum nechápe. Jednou z nich je například v rámci pár hodin konzultačního dne k pohřebnictví 1. listopadu projedených 95 tisíc korun. A to se vyplatí. Zvláště těm mrtvým, kteří mnohdy končí o rohlíku a kousku sýra k snídani v důchoďáku.

A protože nejen potrava tuhá, ale i mentální je potřeba našim činitelům, tak na 892 tisíc včetně DPH vyšlo občerstvení na koncertu u příležitosti 30. výročí vzniku samostatné České republiky v pražském Rudolfinu.

Ovšem ministerstvo pro místní rozvoj pod vedením Piráta Bartoše plachtí vesele dál. Jídlo na večírek pro zaměstnance stálo skoro 160 tisíc korun a na workshop „Veřejné zadávání pro veřejnost“ více než 110 tisíc bez DPH. To jistě veřejnost ocení. Nepochybně je to přesně to, co si přeje ze svých daní platit. Pamatujete si, jak Piráti řvali „Pusťte nás na ně“? Oni patrně mysleli na ty předražený bagety a šampíčka, jen my to nepochopili. (Trávu si prý donesou sami.)

Úřad vlády se také činil a měl loni milionové výdaje především za catering v souvislosti s českým předsednictvím Radě EU. Nicméně ten hodnotu smluv v registru pro jistotu neuvádí, asi aby se z toho někomu neudělalo špatně. Občané přece nemají vědět příliš mnoho, to je nezdravé. Nicméně třeba ta sranda s říjnovým summitem na Pražském hradě, kde si Fialy nikdo ani nevšiml, vyšla Úřad vlády (tedy nás všechny), na více než 4,2 milionu korun bez DPH. Služba obsahovala kromě jiného takřka 3,6 tisíce porcí obědů formou bufetu a neomezenou konzumaci alkoholických nápojů. To je úžasné, kolik lidí se kvůli pár státníků na to celé přisálo a přišlo se zdarma rozšoupnout.

Ovšem ani Don Pablo Blažek nezůstává podojení našeho rozpočtu nic dlužen, a za pohoštění na galavečeři ministrů spravedlnosti a vnitra zemí EU na Pražském hradě dal rovnou 1,7 milionu. A tak bychom mohli pokračovat do nekonečna, stejně jako je nekonečné pokrytectví, pohrdání, nadutost a papalášství této vládní koalice.

A my? No my máme přece jezdit nakupovat do Polska nebo si počkat na akce…….

58 thoughts on “Jak umí naše vláda doslova „prožrat“ rozpočet?

 1. Na irozhlas.cz vyšel článek s názvem ‚Velmi rychle se nám to vrátí.‘ Stát zaplatí přes 50 milionů za zařazení do michelinského průvodce

 2. Na tomto miste bych chtel zopakovat to, co uz jsem sem parkrat psal: Praha – Pankrac, vazebni veznice, tzv. Sekyrarna – gilotina tam furt je a je plne funkcni. Nad ni na traverze se nachazi KRATKE SMYCKY z ocelovych lanek. Je to tam a vse je pripraveno…

 3. Netrvalo ani 30 let a už se mluví v čekolandu rusky kam se podíváš. Vadili vám vojcle? Nu dobrá, máte ech-konomické tu-rysty. Na Vietnamce za kasírkou zbóží, keré nevyrobili, jen nabalují to pojebané dépéhá už taky nemá žadnej blboň názor, no sou tam, a na kykány už tuplem nigdo nenadává, páč dostávají složitým chobotnicovým systémem aby to normální čověk nechápal. Jen má strach gdyž je jich víc pohromadě. Nebo ne?
  Pravda je, že tidle tady mají právo na to ob-držet status a práva turisty, podívej se, zaplať útratu a vypadni.
  Ohledně dolaru a válek s tím spojených, budou ty války trvat tak dlouho dokud ty hajzldolary bude něgdo kasírovat a danit.

  Obecně vzato.
  Lituju fšechny keří se tady snaží prsit jak sou dobří , znalí, nevím čeho, a mají kontakty a žijou si sprostě na úvěr blboňů, keří o tem eště ani nevědí. Babišův půl dlužnej bilion se neztratil. Byť to nejí horké jak se to uvaří, ale už to chládne.

  V mý fantazii, gdyby kleknul dolar, tak za pár týdnů skončí diskuse. Ani na připojení k síti nebudou mít peníze.

  Ale přeze všechny vize morbidních válek, keré dycky vyžraly obyčejný lidi a papaláši okamžitě zas budovali demosgrácu, máte záchranu. Volby potřeb.
  Volby potřeb nevybombardujete, nezavřete do kriminálu a eště sou často ftipý. Někerým bloňům stačí malá a velká potřeba. No zasmějme se temu a poďme na ně potřebama.

 4. Dalších přes padesát milionů za zařazení do Michelinu, prý pro podporu turismu. Zatím co plebs má výš a výš do žlabu.
  Stamiliardy na podporu zahraničí a na „plnění spojeneckých závazků“.
  Není na školy, zdravotnictví, důchody, infrastrukturu.
  Místo toho jsou sbírky na těžce nemocné, na zdravotně postižené. Tenhle blahobyt bránit? Před kým?
  „Abychom nebyli pod vlivem Moskvy“?
  Oč bychom na tom byli hůř?
  Hůř?

  1. Už jsme přece byli. No jistě – bylo to jiné. Ale Západ tehdy taky byl jiný – maska mu ještě nespadla.
   Já bych se toho návratu zas tak moc neděsil. On by nebyl absolutní, Rusko je taky jiné než SSR.
   Ale chápu, že věrchuška strach má a velký.

 5. I když ne se vším na tomto blogu souhlasím, tak sem chodím přece jen pro určitou úroveň (byť klesající). Nejsem si jistý, na základě včerejšího a dnešního článku), zda je autorka přínosem….. Takové Forum24 pro alternativu …

 6. Jo to kdyby si to měli platit ze svého,sály by zeli prázdnotou.
  To ještě tvrdili,že budou šetřit na cestování.
  Jenže ,toto se děje za každé vlády.
  Já bych to zakázal ze zdravotních důvodů, velice nám ztloustli politici.
  Každého bych před nástupem zvážil a po čtyrech letech znovu zvážit.

  1. Vážit nestačí.
   Taková ježibaba by je po čtyřletém výkrmu posadila na lopatu a šup do pece.
   A pak by je sežrala.
   Jeníček s Mařenkou potvrdí.

  2. A kolik bezmocnych a neschopnych neceho, umelcu a sportovcu by asi zbylo ,
   kdyby nedostavali denne miliony alimentu vydrenych z nas..

 7. Tak přiznejme si, že výkrmné (dovolil jsem si novotvar od slov “výpalné” a “výkrm”) naší šlechty, je v podstatě jen ubohý drobek. Má sice svou symboliku, a ne malou, ale je to zrnko písku v moři.
  Nevím jestli se už propálilo zde – a pokud ne, tak jestli mi zdroj potvrdí/uvolní ke zveřejnění nebo pustí detaily, pročpak se nedávno Černochová tak moc chytla s Řehkou?
  To pak mávnete rukou i nad chlebíčkem s carpaciem z koaly servírovaném s korunovačními klenoty.

 8. Tak na nás paní Marková zase vylila svůj kybl sraček, ve kterých chuděra žije. Nadpis na půl stránky, proložené řádkování, patřičná srdceryvná srovnání na správných místech, to vše jistě přispěje k nasrání obecného lidu a tak se asi má dělat ta jedině správná propaganda pro obyčejný plebs.
  Cizíma rukama hady chytat se tomu říká. Jakoby nestačilo normálním textem popsat fakta a ať si to každý přebere. Až si někdo ze zoufalství hodí mašli nebo nějaký trám na koleje, bude asi paní Marková u klávesnice spokojená, jak to zase těm libtardům natřela.
  Stejně to píšu do luftu, diskuze je přece pod její úroveň.

   1. P.Markova pise blbosti a nemysli. Ani nemarkne. Titulek.
    Nase vlada to neni, nikdy nebyla a nikdy nebude.
    Loutky a velmi ponizene v pokleku pri jednani , vsude v zahranici a jsou najate odnekud a pomoci podvodu , maji instrukce , znicit stat a republiku.
    A zaplatit vojenske dodavky , nakupy zbrani treba Izraeli.Ukrovi.
    To je problem , kazdej by chtel bejt prechytralej psat a poucovat ,
    opakovat poucky z jedne ucebnice ,
    /jako ucitel ve skole , jejich vzor na celej zivot /,
    ale kdyz se skoro nikdo neumi ani podivat, ani nazvat veci a jejich skutky ,
    pravym jmenem ,
    tak jak jsou a jsou jasne videt kazdy den..
    Opakovani dane latky , opakovani je dle poucky , ovsem matka moudrosti.
    Chcete snad myslet vlastni hlavou a nemyslet , jak vam ulozil
    a jak chce pan ucitel??
    Pomahaji vlade vse zakryvat , cizi vlada na nas najmutych agentu,
    takova “ vlada “ , samozrejme miluje, kdyz se docte , ze je to nase vlada..
    Generalni loutka , jen ty fakta, svym neskryvanym zajmem o zalezitosti pouze zahranicni, jen potvrzuje.
    /Vitezstvi a korist „nasi vlady“ nasich duchodu napr./.
    Sami agenti u moci takovy fakta , ze jsou nasi nepratele , ani nezakryvaji..
    Ani se neobtezuji s tim.
    Hovna potom zvatlaji a opakuji donekonecnna v prispevcich dane tema ,
    „nase vlada“ !!
    Kdyz je to „vlada“ tech ,kteri v jeden moment v zahranici , zrovna neco chteji od nich.
    Vynesou instrukce a rozkazy a „nase vlada “ je uvali na kazdeho.
    Pak uz ty porucniky „nase vlada“ nezajima az do okamziku kdy nasi vlade , zase chteji neco porucit..
    Pomahaji potom sirit vsude propagandu , „FAKTU“ , autorky o „nasi vlade“..
    Kdy si autorka tu cizi vladu privlastnila a vzala za svou.
    To jsou nasledky , kdyz ti co nemysli , ani neumi nejvice vsude
    hystericky krici na vsecky strany..Ty nasledky pak neseme my ..

   1. Už přichází. Generační Alzheimer. Generace idiotů. Jsou výjimky. Jen výjimky.
    Včera pokecal s jedním mladým. Studuje ekonomii. Na co jsem ťuknul, nejen na ekonomii, na to zabral. Ve srovnání s ním jsem jen amatér. Výborný rozhled, zdravé názory, vysoká motivace, morální kodex. Angličtina jako samozřejmost. Jedním slovem radost. Rodiče jsou z Ukrajiny…

    1. Je hodně cenná. Různé originály s osobním věnováním světových autorů, a tak. Kdyby jí paní Věra Kunderová zpeněžila, získala by hodně peněz. Brno to dostalo zadarmo. Pro badatele hotový poklad.

  1. A jakou radost vam Kundera poskytoval , kdyz zil , a dal prednost tomu zit
   ve Francii a jak vam tu radost pusobil a cim?
   Zmenil snad aspon trochu , neco pro nekoho z nas?
   Vase starosti a rotshcildovy penize , bych chtel mit..

   1. Inu tak: Milan Kundera mi poskytoval radost tím, že psal a já jsem mohl číst. To by snad mohlo pochopit i malé dítě. Že je přitom lhostejno, kde žil a psal, a kde já jsem žil a četl, to snad taky může pochopit i malé dítě, a snad i člověk dospělý, disponující IQ kolem hodnoty 107 a méně.

    Ale je pravda, že platí: jakou lžíci máš, tolik nabereš.

    1. Mohl by jste treba uvest nejaky priklad z toho jeho, Kundery psani ,
     ktery zpusobuje takove cteci radosti , dodane az z Francie..
     Lhostejno odkud.
     A uvest priklady jake povahy , jakeho druhu radosti zpusobuje cteni a podrobnejsi popis tech radosti ? Jak se projevuji a umozni .
     Lepsi a konkretni pochopeni..
     A ktere , ze ty radosti neni mozno najit u nas , od autoru , zjicich a tvoricich v prostredi u nas, bezprostredne a mezi nami ,v Cechach..
     Radosti z cteni Kundery a neradosti , nebo jiny druh jich ,
     napr., zpusobuje cteni ceskych autoru zijicich v Cechach.
     Prilezitost se taky a spravne radovat si nikdy nenecham ujit.
     Muzete definovat vami zminenou inteligenci IQ s hodnotou cisla 107 ,vysvetlit , co presne obsahuje a co ve skutecnosti takova yntelygence umi.
     Ceho konkretne je schopna a co vsechno dokaze.
     A naopak nedokaze.
     Jestli to neni a nejde zase o nejaky abstraktni vymysl.
     Na rozdil od yntelygence IQ 101 nebo , 120..
     Vysvetleni a jednoduche o tom , pro vas jiste bez obtizi , kdyz o tom IQ tak zasvecene pisete , by me velmi zajimalo.
     Co vsechno se za temi , vami zrejme prevzatymi od jinych cisly ,skryva?
     Nedisponuji zadnou z nich a tak ani v dospelosti nechapu.
     Kazdej dneska pise a lecos ,hazi dojmy , dela vlny kolem sebe ,
     aby ctenare zaujal svymi vysokymi IQ cisly ,
     ale potom skoro vzdycky , kdyz prijde na vec , nejake vysvetleni a vocode ve skutecnosti ,
     skoro vzdycky schazi..Vzdycky schazi..Schazi..
     A neni ani k nalezeni…

   2. Nevím tedy, ale Milan Kundera přes všechnu něčí kritiku tady pro mě charakterizuje dosti neobvyklý životní osud, jako spisovatel český, přímo spojený s historií dění v šedesátých letech. A spisovatel i francouzský, v další etapě. Kdo je spisovatelem a je schopný se takhle přemístit z jednoho prostředí do druhého? Třeba zajímavý je pro mě zfilmování jeho díla Nesnesitelná lehkost bytí, točil to cizí filmový štáb taky v Praze, mám dojem, že ještě za socialismu. A byla to zajímavá podívaná, P. Landovský byl součástí. To je přeci zajímavé.
    A hlavně jazyková podoba českého jazyka v šedesátých letech je mi nejbližší. Tolik můj příspěvek k zesnulému spisovateli.

    1. To je jako „Stonožka“ film, kde šílený vědec sešil několik lidí ústa na anály. Děkuji, saské nechtěl bych být ani druhý! Poslední musel dost trpět, chyběly mu minerály, vitamíny a vůbec vše potřebné….

 9. Skusme to preratat
  ———————————————————
  Jídlo na večírek pro zaměstnance stálo skoro 160 tisíc korun a na workshop „Veřejné zadávání pro veřejnost“ více než 110 tisíc bez DPH.
  ———————————————————
  ratajme na osobu a vecierok 500 Kc vratane napojov (nealko) (predpokladam ze ine naklady ako miestnost apod su extra)
  tak to potom znamenalo ze tam muselo byt cca 320 zamestnancov
  Kolko ma realne ludi ministerstvo pre miestny rozvoj?

   1. Jde jsou ty časy, kdy komančové na sjezdu hodovali nad dvěma oschlými obloženými chlebíčky a vlažným turkem s pytlíkem cukru. A míchali ho aluminiovou lžičkou s dírkou, aby ji nikdo neznárodnil.
    😻 ☕️🥄

     1. Tak fakt je, že mezi nimi byli i papaláši, kteří si dopřávali mandarinky po kilech. A pravou maďarskou čabajku z tajného obchodu na Letné.
      😀

      1. Re: Helanov

       Běžte s tím už někam. Čabajky byly běžně k dostání a mandarinky byly v zimě proto, že tak dozrávají v přírodě, ne ve sklenících.

       1. njn, tenkrát se čekalo až uzrají, včil se to otrhá a dozrává cestou za pomoci chemie.
        Tenkrát byly samá chuŤ, Co se o dnešních říct nedá

       2. Targusi, možná se pletu. Ale u nás bývala čabajka jen o Silvestru. Nicméně, jednou jsem byla se spolužáky v Ostravě a jen jsme kulili oči nad zbožím, které bylo v ostravských obchodech k dostání. Někdo mi to tehdy vysvětloval, že vláda přednostně zásobuje hornické kraje, protože si nemůže dovolit odliv tamních pracovních sil. Tak je možné, že čabajka byla na Ostravsku běžně, ale v jiných krajích jen příležitostně.

          1. O tom jsem nic nepsal.
           Když nemám na čabajku, dám si něco levnějšího, Třeba Junior nebo jak se ty věci, které chvíli ležely u masa, jmenují.
           Nebo (můj případ) se uzeninám vyhnu. Nejsou podstatné pro život.

 10. Re: autorka

  Po přečtení vaší stati jsem nabyl pevného přesvědčení, že:
  1/ vážíte pod 50 kg,
  2/ máte žlučníkové kameny a žaludeční vředy,
  3/ nemáte ráda žádný alkoholický nápoj,
  4/ závidíte našim soudruhům jejich čerstvě nabyté špíčky, a to jak na břiších, tak na kýtách.

   1. No, čiste technicky. Jak se projevilo snížení ceny nafty na spotřebitelských cenách? A jak se (čistě technicky) projeví zvýšení ceny nafty u stojanu na spotřebitelských cenách? Co myslíte,promítnou dopravci zvýšení ceny PHM do ceny dopravy, nebo ne? A co přepravci, zvednou ceny tovarua služeb aby kompensovali zvýšení cen vstupů? ( a čistě technicky) ve kterém zboží a službě není tak či onak obsažena cena PHM? A při zvýšení cen, co myslíte, nebudou například zaměstnanci sparvedlivě požadovat zvýšení svých mezd a platů?
    ———————————-
    mimochodem jsem zaslechnul, že pan Vítek chce nově dosáhnout zvýšení svých příjmů cestou rázného zvýšení nájmů. Prý když na to lidičkové nebudou mít, tož ať si vyřídí socielní příspěvek. Odkud se ty penízky pro pana Vítka vezmou?

    1. Zajem o vyskyt lonskych , nebo predlonskych ,
     nebo cela historie vyskytu a kde ten vyskyt byl nejvetsi kdysi
     a kde nebyl , cabajek, oblozenych chlebicku a mandarinek, je vskutku vyznamny..Ostani zalezitosti az potom , dlouho potom..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *