13 června, 2024

Nejbližší budoucnost…

Včera jsem po vidlácku hodnotil poslední demonstraci a svůj článek jsem ukončil úvahou, že by podle mě bylo lepší teď s demonstracemi zvolnit tempo a počkat na věci příští. Jednoduše proto, že se hento lidové hnutí jaksi nezvětšuje a přibývá pnutí. Lidé, kteří si uvědomují problém, ti přijeli už potřetí a byli velice tolerantní k řečníkům i organizaci, což je fajn. Ti, kteří si problém neuvědomují, těm stále ještě neteče do bot. Už jsme tu probírali, že máme mezi sebou lidi, kterým se zdražily energie o 300%, ale také ty, kterým se zdražily o 15%. Restaurace jsou všude vyprodané, aut jezdí po dálnicích obvyklé množství… jen cenovky v hytlermarketu dost poskočily.

Když jsem se na Václaváku potkal se svými čtenáři, slyšel jsem, že leckteré průmyslové podniky už zavřely a propustily lidi. Ale také jsem si vyslechl, že jinde naopak lidi nabírají a rozšiřují výrobu. Škodovka teď prý jede na tři směny a ždímou z lidí co největší výkony. Signály jsou teď rozporuplné a člověk si zvykne i na šibenici. Ten úlek ze zdražení na začátku září, ten se nám poněkud rozpouští v mlze. všedních dní. A když je mlha, není od věci zvolnit a pořádně se rozhlédnout, kudy vede cesta.

Proto bych si vidlácky myslel, že je zapotřebí počkat, jestli se nám Titanic ještě víc nakloní a nebo jestli to pumpy v podpalubí zvládnou vyčerpat. Je zapotřebí si počkat, jestli náš kapitán Signál I. uklidňoval, protože je všechno v nejlepším pořádku a nebo jestli jen oddaluje chvíli, kdy se naše loď pravdy, lásky a evropských hodnot potopí. Má Fiala blíž ke kapitánu Smithovi nebo Schettinovi? Je třeba se ještě trochu připravit, ještě se skamarádit se sousedy, ještě se zamyslet, co můžete udělat pro chvíli, kdy vám řeknou, že odteď je to „zachraň se, kdo můžeš.“

Dneska si proto trochu prokydáme, jaké ukazatele budoucnosti bychom asi měli sledovat, protože budou mít vliv na to, co se děje ve strojovně této republiky.

Zítra by nám měl Andrejko sdělit, jestli bude kandidovat na prezidenta. Jen si nemyslete, to bude důležitá informace. Babišova podpora by měla být bianco šekem do druhého kola. Pokud bude Veľký bocián kandidovat, tak celá prezidentská volba bude vlastně jen o jednom druhém jménu a ve druhém kole o volbě menšího zla z obou. Do pátku jsem byl přesvědčen, že Andrejko kandidovat nebude, protože (a to jsem tu řešil už mockrát) má víc odpůrců jak příznivců a ve druhém kole je k poražení celkem od kohokoliv, kromě Petra Pavla. Vzhledem k tomu, že na soudruha Pávka se vylévá špína už teď, byl to pro mě důvod si myslet, že Babiš do prezidenta nepůjde a předpokládá, že českou Čaputku si pak na Hradě omotá kolem prstu.

Od pátku ale mám echo, že Babiš do prezidenta půjde, očekává, že se střetne s Nerudovou a předpokládá, že si ji namaže na chleba, bo blondýna má za sebou tolik průšvihů, že by to vydalo na hodně tlustou knihu. Tak si vyberte… podle všech signálů bych řekl, že do toho Andrejko nepůjde, podle šepotu do mého vidláckého ouška do toho naopak půjde a očekává souboj s Danuší. Pokud do toho půjde, nemá moc smysl řešit další kandidáty. Jedině za předpokladu, že by se dopředu dohodli na jednom jméně a za to pak agitovali v předvolebních debatách podle vzoru Hilšer a Horáček a pak pár dní před volbami odstoupili ve prospěch vybraného kandidáta. Nějak si nedovedu představit, že by to udělali. Jen velká náhoda by protlačila do druhého kola někoho jiného než ženskou, která má nekonečnou mediální podporu.

Nebo ano? Dobře, řeknu jedno jméno – Vitásková. Ta má podle mě největší šanci v druhém kole Babiše porazit, protože je kovaná v energetických otázkách, které asi budou celkem v oblibě, protože v lednu právě tohle bude tématem číslo jedna. Dokázali by se všichni ostatní kandidáti na Alternativě zapřít a od začátku pracovat v její prospěch? Podle mě je to zcela nereálné očekávání, které se nemůže naplnit.

Zároveň by to také znamenalo, že Babiš nepředpokládá pád vlády, protože by raději byl premiérem než prezidentem. Respektive, ukazovalo by to, že Babiš nemíní Fialu zachraňovat převzetím moci a nechá ho vládnout až do hořkého konce. V tom případě si nejspíš užijeme nejen studenou zimu, ale i krizové jaro.

Další důležitou událostí budou americké volby do kongresu. 8. listopadu… Republikáni se třesou na většinu a už dopředu avizují, že Ukrajině omezí podporu. Demokraté zase mávají průzkumy, které jim věští převahu.

Pravda je, že volby v USA rozhodují domácí témata a nějaká Ukrajina i Rusko jsou na žebříčku amerických hodnot hodně daleko za levným benzínem, pracovními místy a bezpečností v ulicích. Myslím, že pořadí jsem také trefil. Mám takový neodbytný pocit, že i Rusové čekají na toto datum. V poslední době jsem viděl příliš mnoho videí s plnými vlaky tanků, kanónů, petard a vojáků, než abych se nezačal ptát, proč je nevidíme na frontě. Jako by Putin čekal, že po volbách se buď dobře domluví, což bude laciné, nebo se nedomluví a pak z té své speciální vojenské operace udělá opravdovou válku i s obtížnými rozhodnutími ohledně střílení do civilní zástavby. Zatím tu a tam zničili jednotlivé baráky. Ono se to dá dělat i s celými čtvrtěmi.

Nebo spustí ruskou verzi ofenzívy Tet pár dní před volbami? Aby na CNN bylo vidět, jak diplomaté spěšně opouštějí Kyjev letadly, protože ruská a běloruská armáda táhnou na Luck a Kovel a odřezávají Ukrajinu od Polska? Nevím. Ale očekával bych, že situace na Ukrajině se v příčině či důsledku amerických voleb začne dynamicky vyvíjet, což bude mít vliv i na nás, protože Nordstrýmy nejsou a jiné možnosti dopravy plynu závisejí na vůli Zelenského a Moravieckého. Nějak se nemohu rozhodnout, kdo nás do středověku pošle raději. Ale vlastně si to zasloužíme. Dobrý skutek podporování války zbraněmi i penězi, ten musí být po zásluze odměněn.

Také jsem si nemohl nevšimnout krásného signálu od našeho ministra vnitra Vítka Rakušana s mrtvým Putinem ve vaku na mrtvoly. V tomto případě z toho ale budu mít spíš radost, protože Vítek nám ukázal, že v rámci svobody projevu se to smí. Samozřejmě, kdybychom to stejné udělali s ruskou vlajkou a do pytle dali Zelenského, bylo by to na čtyři knedlíky ve druhé cenové, ale ten dvojí metr je tak úžasný, že s ním budeme mlátit libtardy po hlavě ještě deset let.

Lidová tvořivost samozřejmě na sebe nenechala dlouho čekat a nejvíce se mi líbil plakátek, kde je použit Vítkův ksicht, ale místo pytle na mrtvoly kouká z poklopce. Češi jsou smějící se bestie… aneb jak jeden obrázek řekne víc, než tisíc slov. Tohle Rusové neumějí, ti nejspíš maličko upraví souřadnice pro raketu Jars…

Takže si to shrneme… Babišova tiskovka ohledně kandidatury na prezidenta, americké volby do Kongresu, ruské vyčkávání a vojáčkování… jsem vážně zvědavý, jak dlouho bude trvat, než se nám ta dnešní zaseklá situace zase pohne. A zima za dveřmi… podle mých pranostik by měla být tuhá, ale to mi vycházelo i loni a pak se to nestalo. Zlověstné dunění na obzoru se trochu uklidnilo, všechna varování už zazněla… a teď čekáme, co se vlastně doopravdy stane. Takže pro všechny organizátory dalších demonstrací… moderato pánové, moderato!

Malá anketka pro dnešní komentářové kydání… bude Andrej kandidovat?

247 thoughts on “Nejbližší budoucnost…

 1. Bude hodně záležet, jakou kampaň budou alternativci mít, aby se dostali do povědomí veřejnosti. Ale pokud sleduji kolegy, hodně se těší, že budeme mít svou Čaputovou. Slovákům jí závidí.

  No a v alternativu prozatím naději nemám. Moje známá Alternativka odmítá číst Vidláka, protože je schopen zabít prase a ona je veganka. Můj gay kamarád odmítl volit Okamuru, protože ten by radši vyskočil z okna než měl dva tatínky. Dal přednost pirátům, (kteří sem chtějí tahat muslimy a ti pak budou pronásledovat gaye). Ještě proteče hodně vody v našich řekách, než budeme zralí na kvalitnější reprezentaci.

 2. Opravdu má věrchnuška z demonstrací strach. Proto tak manipuluje s počty účastníků. Zatím jsem viděl v médiích jen manipulativní snímky. Například snímky z boku, takže byl vidět jen prostor mezi podiem a Jindřišskou, a to ještě na konci demonstrace, když se lidé vytráceli. Plnou fotku od podia k Můstku v době, kdy tam bylo nejvíce lidí, tedy v cca 14:30, nikdo neukázal. Podle mne bylo v pátek více lidí, než kolik jich bylo 28.9.
  Na demonstraci Milionu chvilek zase byla hromada ukrajinců – kolik tam bylo Čechů asi nikdo neví.
  Píšu záměrně ukrajinců, jako ukrajinských státních příslušníků, protože dle mých lingvistických pozorování tak 80 % z nich jsou etničtí Rusové, nikoliv Ukrajinci.

 3. Ještě větší b…c, než jsme mysleli.
  Bobošíková jako investigativní novinářka je opravdu dobrá. Nerozumím jejím politickým veletočům, ale hledat v pramenech umí.
  Protože nemám žaludek na Vykulence, tak jsem si nepustil jeho video. Což naštěstí udělala Bobošíková. Vykulenec si totiž myslel, že velká demonstrace na Letné v roce 1989 byla dne 28. října! Všichni víme, že byla až po 17. listopadu. To si to ten …. neumí ani vygooglit? Prý to je učitel dějepisu (mimochodem, stejně jako Fiala)! Jaké štěstí pro děti v Kolíně, že se tomu nevěnuje!
  To ovšem není pointa. Ta spočívá v tom, že si myslel, že demonstrace v pátek bude na Letné! Asi jej jeho Bretschneiderové taky nemají moc v lásce, když jej nikdo nevyvedl z omylu. Proto visí na Ministerstvu vnitra ten baner s Putinem! Měl to být vzkaz pro nás. A tohle je tady ministrem vnitra!
  https://www.youtube.com/watch?v=KHmrmLPdksg

 4. Veľký Bocián jde do prezidentské volby.
  Andrej Babiš ohlásil kandidaturu, jde do toho. Moji našeptávači měli pravdu. Co z toho plyne?
  1. Fialova vláda hned tak nepadne, aby Andrejko bezprostředně počítal s tím, že bude premiérem.
  2. Babišova podpora je v podstatě bianco šek na postup do druhého kola.
  3. Pokud bychom na Alternativě k němu chtěli protlačit vlastního kandidáta, museli bychom se na něm shodnout už dopředu a ostatní by mu museli pomáhat a pak vyklidit pole. Navíc by pak stejně pomohli především Babišovi, protože volba mezi Babišem a třeba „dezolátem“ Skálou by asi dopadla ve prospěch Babiše.
  4. Že by se do druhého kola s Babišem probojoval někdo jiný než český Pinochet nebo česká Čaputová, to by musela být hrozná náhoda díky nějakému externímu průseru nebo krizi.
  5. Doporučuji začít sledovat ještě jednoho zajímavého černého koně tohoto klání a tím je Tomáš Březina. Kampaň si platí ze svého, nejel v žádných dotačních byznysech, nebyl politik a tak nehlasoval v posledních dvaceti letech pro žádnou ztrátu suverenity… Jeho jediným výrazným „hříchem“ je, že se před rokem holedbal, že volil Pětikolku a měl radost, že Blyštivý Péťa nastoupil po Babišovi na premiérský post. Teď si za to sype popel na hlavu, sice zatím nedostatečně, ale to se dá napravit.
  My na alternativě máme (tuším) nasazené asi čtyři kandidáty – Skálu, Vitáskovou, Baštu a Turánka. Že by se z toho dalo dopředu vybrat jedno jméno a přesvědčit ty ostatní, aby mu pomohli za cenu vlastní prohry, to je takové sci-fi, že nemá cenu o tom vůbec uvažovat.

  1. Vcera jsem si chybne tipnul opak.
   Nepovazuji to za dobrou zpravu, Babis je prevleceny Fiala, bude delat stejnou politiku, jakou by delal Pavel, ale v prestrojeni.
   V dusledku bude skodit vic, nezli Pavel, ktery je citelny. Had Babis navic prida jeste svoji smelinu, zatimco Pavel by mel uroven nacelnika pro veci politicke, co vzdycky posedava v koute. V poslednich letech Babis uz jenom skodil a navic ne mene, nezli malo, ale vice, nezli mnoho. A to nemluvim o jeho konich Jourove a dalsich. Babis prezidentem bude do mensiho zla zakuklene zlo maximalni.
   Jestli proti sobe budou stat Babis s Pavlem, pak bych volbu Pavla nikomu nezazlival.

  2. Jediný pozitivní na tom je, že si můžeme ve Fortuně vsadit na Blekotu a vyhrát případně nějaký prachy. Vypadá to, že se v šestikolce domluvili a nechají Fialku jako obětního beránka. Babišovi se zřejmě na kapitánský můstek Titanicu moc nechtělo, to jen nasvědčuje tomu, jaký nás čeká průser. Ale čekám velký divadlo, Čaputku budou v Praze nosit na odznacích jako tenkrát strejdu knížete. Ale co naplat, rozhodne tupá masa. Prezidentský volby mají tuším docela slušnou účast a Andrejka prostě zná víc lidí, on zachránil tisíce mrtvých za Covidu, byl na obrazovce každý druhý den. Ta blbá blondýna by nevěděla co má na hradě dělat. Pražští koloběžkáři budou zřejmě muset polknout další hořké sousto…

   1. Babiš mě překvapil. To jsem nečekala.
    Zřejmě je větší hráč, než jsem si myslela. A nabitý energií, jako atomový reaktor.

  3. „My na alternativě máme (tuším) nasazené asi čtyři kandidáty – Skálu, Vitáskovou, Baštu a Turánka. Že by se z toho dalo dopředu vybrat jedno jméno a přesvědčit ty ostatní, aby mu pomohli za cenu vlastní prohry, to je takové sci-fi, že nemá cenu o tom vůbec uvažovat. “ Tohle pokládám za úplně stejnou bezradnost, jako kandidáty pětikolky. Osobně bych si představoval Babiše v roli premiéra po předčasných volbách, které určitě nastanou. Ale ona nakonec může nastat úplně jiná konstelace. Babiš může vyhrát a předčasné volby můžou taky být. A varianta Babiš prezident a premiérem Havlíček, to už by bylo pro bývalou pětikolku přímo krematorijní.

   1. Reakce čelních českých politiků na oznámení prezidentské kandidatury Andreje Babiše (ANO) na sebe dlouho nenechaly čekat. Podle premiéra Petra Fialy (ODS) si Česká republika nezaslouží, aby boj o Hrad fungoval jako záminka pro získání imunity před trestním stíháním. Ministr vnitra Vít Rakušan se domnívá, že Babiš u voličů nevyhraje kvůli jeho kauzám.

  4. Fialenko zaplakal, že to si Česko nezaslouží 😳🥴
   Jen nevím co jsme tak strašného udělali, jsme si zasloužili jeho 🙄

 5. Chvilkaři se dnes docela předvedli a ukázali, že je to tak 50 na 50. Všimli jste si taky to, bez ohledu o jaké téma jde, že hlavním cílem je vždy rozdělení lidí? Ať šlo o očko, válku na UA, teď provládní/protivládní… Je úplně jedno, jestli to příště budou vítači nebo odmítači mimozemšťanů, je jasné, že ti co tomu velí se bojí jen jedné věci, že by se lidé sjednotili. Vtip je v tom, že většina lidí si přeje víceméně to samé a má podobné hodnoty. Jen malé procento mocných psychopatů, kteří jsou v menšině zatím dokáže tou většinou takto manipulovat. Asi to skončí až to většina lidí sama prokoukne, dřív ne.

  1. Je to souboj nizsi tisice vs. vyssi tisice.
   Mysleno samozrejme spolecensky.
   U Kabulu, ktery jsme neubranili, branime Prahu.
   Alternativa sveho kandidata uz ani stavet nemusi.

 6. Elon Musk a Twitter!
  https://bavorovy-poznmky.tribe.so/post/elon-musk-prave-fakticky-zkontroloval-hillary-clintonovou-ohledne-pravdy-o—635ed04409e501369d7ed460
  „Ve svém nejnovějším kroku Musk vyzval Hillary Clintonovou za sdílení článku v LA Times, jehož cílem bylo vykreslit „útočníka“ na Paula Pelosiho Davida DePapea jako krajně pravicového konspiračního teoretika.
  Musk na Clintonovou reagoval tweetem: „Existuje malá možnost, že v tomto příběhu může být víc, než se na první pohled zdá“, a poté pokračoval odkazem na článek s názvem „Hrozná pravda: Paul Pelosi byl opět opilý a v pátek brzy ráno se dostal do sporu s mužským prostitutem“….
  …Jak se objevují další a další podrobnosti o útoku, vypadá to, že Elonovo tvrzení, že šlo o spor dvou mužů provozujících sex, získává stále větší důvěryhodnost.“

 7. Máme deficit osobností. I když… Teoreticky Paroubek by byl dobrá volba. Na demonstraci to předvedl. Umí mluvit, v politice se pohybuje s lehkostí. Botičky od Diora mu odpouštím. Mladá žena vždy starýmu chlapovi na nějakou dobu zatemní mozek.

  Myslím si, že Babiš by dal přednost premiérovi. Kolegyně astroložka říká, že ve hvězdách má uvedeno prezidenta, a ne premiéra. Ptákovinám od astrologů nevěřím, ale logiku mi dává, že by se do druhého kola dostal snadno a že kandidovat asi bude. Nemá soupeře ze stejné ligy. On si je toho vědom. Ono zase vynikat v tom ansámblu, co tam nahoře máme, nevyžaduje až tolik energie. V prvním kole ode mne hlas nedostane, ale v druhém kole to hodím radši Bocianovi než nějaké blondýně.

 8. Podle mne,Babiš by měl kandidovat,jinak bude považován za sragoru.
  Jenže, není v oblibě USA,ani Bruselu,tak má malou šanci zvítězit
  Petikolka udělá všechno pro to,aby zvítězil jejich kůň.

   1. Současný primátor Blavy obhájil post a je to dobře, ačkoliv je to pravdotrus. Na rozdíl od Hřiba je Wallo schopný manažer.
    Ale jinak ze zástupců politických stran, nejvíce zvolených kandidátů má Hlas Pelligreniho a Fica.

    1. Já si myslím, že prostě vyhodnotil, že do křesla předsedy vlády se hned tak nedostane a v roli presidenta bude mít jak imunitu, tak šanci si upevnit pozice. Je otázka, u koho si ty pozice chce upevnit.
     Babiš si docela rozumí se Zemanem, aspoň poslední roky. Zeman docela absurdně vyznamenal Trumpovu manželku. Zeman lezl do Trumpovy řiti v době Venezuelské krize
     https://nautilus2.wordpress.com/2019/03/09/babisova-cesta/
     Zeman se chtěl s Tumpem setkat jak malé děcko. Nevím, jestli chtěl s ním něco dohodnout, nebo se jen ukázat, že je velký kluk. Nakonec si tu cestu koupil Babiš za vrtulníky.
     Je prostě možné, že Zeman s Babišem taky trochu doufají v úspěch Trumpa a Babiš vidí sebe v roli presidenta jako vhodnou figuru pro kontakty s Trumpem-kandidátem, aby to pak zúročil až ho zvolí (což se podle mě nestane).

     Tj. Babiš nevidí pro nejbližší roky pro sebe moc velkou politickou perspektivu v exekutivě, tak chce zkusit tohle. Mimo jiné to bude znamenat i to, že nebude destabilizovat Fialovu moc a nechá ho vládnout. Předčasné volby jsou tak prakticky téměř vyloučené, pokud Babiš vyhraje.

 9. Chvíli jsem četla debatu k článku o dnešní demonstraci Milionu chvilek na Novinkách. cz a kromě několika rozumných, mezi nimi zřejmě i Vidláka, je všechno k🤮. Co tu žije za monstra bez mozku? Že by to bylo očkováním?

  1. Jako jde z toho strach, ukázalo se, kolik lidí za nimi stojí. Já osobně to vnímám, že jsme se stali fašistickým státem. Nezažil jsem 2. světovou válku, ale takhle nějak si představuji, že to bylo i v Německu. Nejhorší je, že ti lidí jsou přesvědčeni, že stojí na straně práva a dobra. Jde o hypnózu způsobenou propagandou médií, v takovém případě nemohou zabrat žádné racionální argumenty. Osobně budu raději, když tady budeme chcípat hlady a zimou a povede to k tomu, že se ti lidé proberou, než aby nás zatáhli do války. Takže chlad a hlad bude snad lékem.

  2. Jo, dá se to tak říct: je to „očkováním“.
   Minulý týden jsem prakticky celý strávil v terénu, na stavbě. Dělnictvo má puštěné rádio (já rádio nesnáším, při práci obzvlášť, poněvadž mne to ruší právě od přemýšlení o práci, kterou právě dělám – ale dělnictvo to má nastaveno jinak) celý den. Relace střídá relaci: píseň-zprávy-sport-dopravní informace-Ukrajina-píseň-zprávy-sport-dopravní informace-Ukrajina-píseň-zprávy-sport-dopravní informace-Ukrajina… pořád dokola. Hlasatel/ka v „ukrajinské“ části informuje o ruských zvěrstvech a neúspěších, stejným vesele vtíravým tónem jako když komentuje fotbal nebo hokej či moderní gynmastiku. To samo o sobě je strašné; a kdo poslouchá rádio, pořád to do něho sypou.

   Takže se nedivte: je to svého druhu očkování a výplach mozku posluchačů.

    1. Mne rádio ruší tím, že je slyšet, bez ohledu na to, co žvaní. Proti dělníkům nic nemám, naopak; sám často stojím u práce s nimi.

     Soukromě se domnívám, že lidé si pouštějí rádio při práci celý den proto, aby přehlušili vlastní myšlenky a nemuseli se zabývat tím, co je uvnitř. Důsledkem toho je, že si nechávají doslova zasrat nitro tím, co teče z rádia.

 10. Leo K. dnes u Vlka
  PÁD EVROPY

  Publikováno 30 října, 2022
  napsal Leo K.

  Jeffrey D. Sachs píše v e-zinu Other News:

  „Válka na Ukrajině je vyvrcholením třicetiletého projektu amerického neokonzervativního hnutí. Bidenova administrativa je plná stejných neokonzervativců, kteří se zasazovali o americké války v Srbsku (1999), Afghánistánu (2001), Iráku (2003), Sýrii (2011), Libyi (2011) a kteří se tolik zasloužili o vyprovokování ruské invaze na Ukrajinu. Neoconi jsou naprostou katastrofou Ameriky, a přesto Biden obsadil svůj tým neocony. Výsledkem je, že Biden směřuje Ukrajinu, USA a Evropskou unii k dalšímu geopolitickému debaklu. Pokud má Evropa alespoň trochu rozumu, oddělí se od těchto debaklů zahraniční politiky USA.

  Neoddělí; investovala do této politiky už příliš mnoho a evropské „schlamperai“ nedovolí na evropské úrovni vygenerovat politika typu de Gaulla, se svým slavným:

  „Francie bude veliká nebo nebude vůbec.“
  ———————-

 11. „My máme šanci, že za nějaký čas nám bude teplo a budeme prosperovat, ale ti co zemřou na Ukrajině, takovou šanci nemají. A proto je musíme podpořit,“ řekl z videonahrávky starý pán, legenda divadla SAemafor, pan Jiří Suchý.
  Kdybych s ním mohl mluvit jako kdysi před lety, zeptal bych se ho, jestli dodávkami zbraní ten počet mrtvých zmenšíme.
  Tohle jsou rány, které mě bolí. Kdyby raději mlčel.

  1. Suchý potřebuje od Prahy 6, od Magistrátu a od donorů další prachy na chod divadla. Tak se musí zavděčit. Pejsánku, zaštěkej!
   To je celé.

   1. Víte to jistě? Podle mě už by mohl zapadnou do ušáku a dát si čaj a pokoj. Ale je je starší než já a neposednější.
    Víte ale, co tím naznačujete? Že Chvilkaři jsou produktem Prahy 6. I když – nijak to neodporuje směřování magistrátu.

    1. Nic takového nenaznačuji.
     Adresa Semaforu je: Dejvická 27, Praha 6. Divadlo je podle mne ztrátové, ale to je jen můj názor.

     https://www.hlidacstatu.cz/hledat?q=ico:28450647
     – Objednávka – Pocta V. Havlovi k 80. výročí narození – 95 700 Kč (Městská část Praha 6)
     – smlouva o poskytnutí dotace: Divadelní a umělecká činnost divadla Semafor rok 2018 – 8 470 000 Kč (Magistrát hl.m. Prahy)
     – smlouva o poskytnutí dotace: Divadelní a umělecká činnost divadla Semafor rok 2019 – 8 470 000 Kč (Magistrát hl.m. Prahy)
     – smlouva o poskytnutí dotace: Divadelní a umělecká činnost divadla Semafor rok 2021 – 6 400 000 Kč (Magistrát hl.m. Prahy)

      1. Nebyl bych tak prudký, Zakladateli.
       Nečekejte, že si Jiří Suchý udrží myšlenkovou nezávislost, obklopený „neo-demokraty“. Nahrál jakousi zdravici, myslím, že to od některých známých schytá, ale zatratit jeho celoživotní snažení kvůli jednomu nepředloženému videoposelství je myslím hodně příkré. Právě takové odsudky – nálepky mě vedou k přemýšlení, co tu v téhle bublině hledám.
       Ona třeba i Ing. Dana Drábová se zapojila na straně, která se mi a ani vám asi nelíbí. A to dost hloupě. Zklamala mě, tato vždy racionálně uvažující osoba, ale zatratit ji za to celkem?
       A na presidenta přitom nominovat generála, který dvakrát změnil stranu? Komunistu byť bývalého?
       Je to takové hodně prvoplánové, až trochu hysterické.

       1. Vy tak prudký nejste, já jsem.
        Na Drábové mně záleží jak na loňském sněhu, generála Pičoneta mám u zadku. Jiří Suchý byl desítky let součástí naší rodinné tradice.

        Pokud se vám v této bublině nelíbí, nedělejte si násilí a zvedněte kotvy. Mně nevadíte; ale dlouhodobý pobyt v místech a společnosti, kde vám není dobře, poškozuje zdraví.

         1. Kocoure, víte, kolikrát jste už odcházel? Mně to příjde takové.. dětinské.

          A k Suchému. Jako mnozí zde, i já jsem vyrůstala s písničkami Semaforu. A přísně odděluji Semafor do roku 89, a pak to, co provozuje Suchý teď. Stal se dojičem státu a provozuje to se zdarem třicet let.
          „Semafor vystrnadila restituce, a tak trochu i nutnost rekonstrukce. Chvíli působil v divadle Komedie a pak se naskytla možnost jít do malých, ale Suchému milých prostor Karlínku. Povodeň v roce 2002 ho vyhnala a vzala mu mnohé včetně Šlitrova klavíru. A tak se Semafor opět rozkočoval, tentokrát „jen po jedenácti adresách“, dokud mu Pavel Dostál nenabídl provizorní útočiště v Nostickém paláci – přímo v sídle Ministerstva kultury. To už však Suchý věděl, že pro něj Praha 6 připravuje nové divadlo, které mu v den Suchého 85. narozenin slavnostně MÚ Praha 6 předal.“
          Takže zálibu pana S. platilo a platí město a stát….Nebo někdo z vás byl na nějakém představení současného Semaforu? Znáte nějakou novou písničku?

        1. Já nevím, ale Jiří Suchý mi vždycky připadal jako neuvěřitelně přeceňovaný sebestředný narcis, ale nikomu tento názor nevnucuji.

         Podobně vnímám třeba Karla Hvížďalu, ti dva by mohli být sourozenci.

          1. Je to jeden z organizátorů vytunelování Mladého světa (za bohorovného přispění Pitharta). Kdysi studoval politické školy v Moskvě, a tak nelze vyloučit, že je stále na Moskvu nějakým způsobem napojený.

          2. Taky takový sebestředný vševěd a všeuměl jako pan Suchý, jsou si i fyzicky dost podobní.

           Pana Suchého jsem uznával ve dvojici se Šlitrem, ale myslím, že tam šla autorsky většina věcí právě za Šlitrem. Suchého projev mi byl už tenkrát protivný, ale ve dvojici, kde byl „ten druhý“ to bylo ještě snesitelné.

  1. Zákaz topení uhlím, zákaz topení dřevem, postupný zákaz topení plynem (výjimku mají molekuly svobody), zákaz spalování ropy, nemožnost vytápění tepelnými čerpadly – pro nedostatek a nehorázné ceny elektřiny, která tepelná čerpadla pohání….
   Postupné odstavení jaderných elektráren,

   zákaz hnojení, zákaz orby, krach průmyslu a zemědělství,….nemožnost dovozu potravin – bez peněz ve státní kase a bez peněz na soukromých účtech, postižených umělou hyperinflací….

   Budu si asi muset dodatečně pustit dnešní demonstraci Chvilkařů, abych nasál něco optimizmu.
   —-
   Návrh pro Vidláka:
   Na příští demonstraci přizvat ještě Svědky Jehovovy a Armádu spásy, bude nás víc, drobné diametrální názorové rozdíly nejsou na závadu, kus jako kus.

   Ten úvodní projev geniálního ex ministra – astrologa (proslulého mj. tím, že se jeho ochranka inovativně pokusila o sestřelení vlastního letadla zevnitř) považuji za nadějný směr! Jen bych v zájmu genderové vyváženosti angažoval ještě kartářku.
   Každá hlava se počítá, její obsah ne.

   Bože, jak JÁ jsem depresivní!

     1. No, ale naalternativního ministra války by určitě aspirovat mohl! V tom by možná starýho Baudyše dohnal a předehnal, na tuhle funkci přece u nás v Kotlince není třeba šahat po kotníky nikomu a ničemu.

      Nemá Parkánová dceru?

 12. Pustila jsem si na chvilku Chvilkaře a nedokážu to poslouchat:
  Minář a Roll: „Pomoc Ukrajině je pomoc Česku a pomoc Česku je pomoc Ukrajině“. „Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí“.
  Moderátorka je z Brna – „neblokujte koleje, kde jezdí šalina…
  A už jsou u Teplárne na Slovensku a agitují za práva LGXYZ.

 13. Čtu ty příspěvky.
  Senátní a komunální volby. Ve městech a na vesnicích! Na dědinu nebudu volit někoho koho neznám a přitom znám skoro všechny.
  V senátních volbách jsem chtěla agitovat za někoho z alternativy a byla jsem tvrdě odkopnuta.
  Lidovci totiž v Novém Jičíně navrhli oblíbenou starostku Mořkova. Já ji třeba neznám, ale okolí Mořkova ji zná dobře a dali ji hlas.
  Bydlím ve vesnici u Frenštátu a do Jičína to mám 20 km, Mořkov je blízko Nového Jičína a ta osoba byla tam známá. Co bude dělat ženská z malé dediny MK v senátu v Praze je nezajímá.
  Parlamentní volby jsou o něčem jiném, volí všichni i z vesnic strany do Poslanecké sněmovny.
  No a prezident..
  SPD měla hlasování o svém kandidátovi a v tom hlasování vybrali Baštu a Blažko Blaško se nas*al a vystoupil z SPD. No Okamurova strana je tím známá, první Úsvit se rozpadl. Jen tak, že, vůbec tam nebyly zákulisní tlaky, že. Čučkaři přece jsou naprosto nevinní.
  No pak ukecaný Volný, který je dnes mnou viděný jako ten chytřejší než pablb Vykulenec – Rakušan.
  Ty eskapády toho magora STAN nás budou ještě mrzet 🙊💩

  Možností máme více než dost, máme na výběr mezi Vitáskovou, Skálou a Baštu. Důležité je kdo se dostane do druhého kola a jelikož poslouchám Petra Bureše TV na YouTube, tam už Skála mluvil o podpoře právě dvou kandidátů, které jsem uvedla, pokud se on nedostane do dalšího kola. Možná, že tam padlo i jméno Blažka Blaška.
  Je mi jedno, co si kdo myslí o komunistech. Když vás bolí zub a máte problém sehnat zubaře, to už pak vidíte bývalý režim jinak. To tehdy problém nebyl, zuby měl každý a je jedno zda své či protézu.
  Však tomu se dezoláti na iDěsu smáli v diskuzích nejvíce. Jo mladí zuby mají, že.

  1. I mně je jedno, co si kdo myslí o komunistech, kteří nedošli dál, než k jakžtakž základně funkčnímu socialismu. Sami věděli, že skutečný komunismus je nebetyčná píčovina, která by se zrovna v československých, ale třeba i polských podmínkách zvrhla dřív, než řeknete „bič“. Nedovedu si po bohatých zkušenostech se socialismem ani představit, jak by šlo přesvědčit všechny lidi, aby pracovali podle svých možností a následně si brali, nebo dostávali jen dle svých potřeb.
   Jen si to zkuste představit.
   Komunistická výdejna potravin budoucnosti – a uvědomělí, zodpovědní lidé si berou skutečně jen tolik, kolik právě potřebují, nebo spíše – kolik odpovídá jejich (pracovnímu) přínosu společnosti.
   Sám občan, by hodnotil svůj pracovní přínos společnosti a podle toho si sám určil, kolik si může vzít?
   Kolik takových občanů, by po transformaci společnosti na čistě komunistickou bylo? A kolik dalších, kteří by toto základní pravidlo komunismu nerespektovali zcela, či vůbec? V československých podmínkách!
   Různých příruček svého „protivníka“ jsem v mládí, protože jsem četl a nadále čtu velice rád, pozorně přečetl fakt hodně. Včetně „Poučení z krizového vývoje“ a dalších zprasků.
   Zbyla z toho všeho jen pachuť na patře a otázka, proč jsme si ze socialismu nevzali to dobré, zahodili to špatné – a nechali sem z kapitalismu ódeesáky přitáhnout to absolutně nejhorší? Byť to bylo všechno lesklé a blýskavé, jak psí kulky.
   Nepřestanu tvrdit, že v 1989 o žádnou svobodu v pravém slova smyslu nešlo a lidi o ni nestáli.
   Chtěli si za své peníze „svobodně“ vycestovat do kteréhokoliv Quelle a Neckermanna, tam si nakoupit, po čem tak hrozně toužili a co socialismus neuměl v této podobě vyrobit – ale pak hybaj domů, do sociálních jistot, vlastních baráků, chalup a chat.

   Bašta je prostě nevolitelný, nedokáže se vyjádřit ani při maximálním soustředění, takže je v tomto momentu jedno, jak politicky zkušený je. Pan Skála, byť sám u něj velmi oceňuji nepřevlečení kabátu, je nevolitelný také.
   Přiznejme si to:
   Komunista, bolševik, ruďoch – ono je tady úplně fuk, jak pragmaticky smýšlející člověk to může být. Komunista, to je pro tu mlčící drtivou většinu, stále nadávka.
   Paní Vitásková mně osobně konvenuje. Otázka ale je, kolik lidí z té mlčící většiny tuší, že vůbec existuje nějaký ERÚ, nebo co v něm paní Vitásková dělala. Nebo spíše – chtěla udělat a právě proto byla obviněna a následně odstřelena. Houf solárních baronů by zchudl, někteří by byli i souzeni – to kmotři rozhodně nehodlali připustit i za cenu „nehody“ paní Vitáskové. V solárním byznysu byli kmotři, ale i jejich neviditelní kámoši, zadrápnutí hodně pevně.
   Kolaudace solárních elektráren a podpis smluv na Silvestra 2010, no tak jistě..

   1. Neodpovídám na tento, ale na Váš včerejší komentář.
    Ironie mého příspěvku mířila na spamera L.
    Je mně líto, že jste ji vztáhl na sebe a omlouvám se za nejednoznačnost mého komentáře.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *