17 července, 2024

Nejbližší budoucnost…

Včera jsem po vidlácku hodnotil poslední demonstraci a svůj článek jsem ukončil úvahou, že by podle mě bylo lepší teď s demonstracemi zvolnit tempo a počkat na věci příští. Jednoduše proto, že se hento lidové hnutí jaksi nezvětšuje a přibývá pnutí. Lidé, kteří si uvědomují problém, ti přijeli už potřetí a byli velice tolerantní k řečníkům i organizaci, což je fajn. Ti, kteří si problém neuvědomují, těm stále ještě neteče do bot. Už jsme tu probírali, že máme mezi sebou lidi, kterým se zdražily energie o 300%, ale také ty, kterým se zdražily o 15%. Restaurace jsou všude vyprodané, aut jezdí po dálnicích obvyklé množství… jen cenovky v hytlermarketu dost poskočily.

Když jsem se na Václaváku potkal se svými čtenáři, slyšel jsem, že leckteré průmyslové podniky už zavřely a propustily lidi. Ale také jsem si vyslechl, že jinde naopak lidi nabírají a rozšiřují výrobu. Škodovka teď prý jede na tři směny a ždímou z lidí co největší výkony. Signály jsou teď rozporuplné a člověk si zvykne i na šibenici. Ten úlek ze zdražení na začátku září, ten se nám poněkud rozpouští v mlze. všedních dní. A když je mlha, není od věci zvolnit a pořádně se rozhlédnout, kudy vede cesta.

Proto bych si vidlácky myslel, že je zapotřebí počkat, jestli se nám Titanic ještě víc nakloní a nebo jestli to pumpy v podpalubí zvládnou vyčerpat. Je zapotřebí si počkat, jestli náš kapitán Signál I. uklidňoval, protože je všechno v nejlepším pořádku a nebo jestli jen oddaluje chvíli, kdy se naše loď pravdy, lásky a evropských hodnot potopí. Má Fiala blíž ke kapitánu Smithovi nebo Schettinovi? Je třeba se ještě trochu připravit, ještě se skamarádit se sousedy, ještě se zamyslet, co můžete udělat pro chvíli, kdy vám řeknou, že odteď je to „zachraň se, kdo můžeš.“

Dneska si proto trochu prokydáme, jaké ukazatele budoucnosti bychom asi měli sledovat, protože budou mít vliv na to, co se děje ve strojovně této republiky.

Zítra by nám měl Andrejko sdělit, jestli bude kandidovat na prezidenta. Jen si nemyslete, to bude důležitá informace. Babišova podpora by měla být bianco šekem do druhého kola. Pokud bude Veľký bocián kandidovat, tak celá prezidentská volba bude vlastně jen o jednom druhém jménu a ve druhém kole o volbě menšího zla z obou. Do pátku jsem byl přesvědčen, že Andrejko kandidovat nebude, protože (a to jsem tu řešil už mockrát) má víc odpůrců jak příznivců a ve druhém kole je k poražení celkem od kohokoliv, kromě Petra Pavla. Vzhledem k tomu, že na soudruha Pávka se vylévá špína už teď, byl to pro mě důvod si myslet, že Babiš do prezidenta nepůjde a předpokládá, že českou Čaputku si pak na Hradě omotá kolem prstu.

Od pátku ale mám echo, že Babiš do prezidenta půjde, očekává, že se střetne s Nerudovou a předpokládá, že si ji namaže na chleba, bo blondýna má za sebou tolik průšvihů, že by to vydalo na hodně tlustou knihu. Tak si vyberte… podle všech signálů bych řekl, že do toho Andrejko nepůjde, podle šepotu do mého vidláckého ouška do toho naopak půjde a očekává souboj s Danuší. Pokud do toho půjde, nemá moc smysl řešit další kandidáty. Jedině za předpokladu, že by se dopředu dohodli na jednom jméně a za to pak agitovali v předvolebních debatách podle vzoru Hilšer a Horáček a pak pár dní před volbami odstoupili ve prospěch vybraného kandidáta. Nějak si nedovedu představit, že by to udělali. Jen velká náhoda by protlačila do druhého kola někoho jiného než ženskou, která má nekonečnou mediální podporu.

Nebo ano? Dobře, řeknu jedno jméno – Vitásková. Ta má podle mě největší šanci v druhém kole Babiše porazit, protože je kovaná v energetických otázkách, které asi budou celkem v oblibě, protože v lednu právě tohle bude tématem číslo jedna. Dokázali by se všichni ostatní kandidáti na Alternativě zapřít a od začátku pracovat v její prospěch? Podle mě je to zcela nereálné očekávání, které se nemůže naplnit.

Zároveň by to také znamenalo, že Babiš nepředpokládá pád vlády, protože by raději byl premiérem než prezidentem. Respektive, ukazovalo by to, že Babiš nemíní Fialu zachraňovat převzetím moci a nechá ho vládnout až do hořkého konce. V tom případě si nejspíš užijeme nejen studenou zimu, ale i krizové jaro.

Další důležitou událostí budou americké volby do kongresu. 8. listopadu… Republikáni se třesou na většinu a už dopředu avizují, že Ukrajině omezí podporu. Demokraté zase mávají průzkumy, které jim věští převahu.

Pravda je, že volby v USA rozhodují domácí témata a nějaká Ukrajina i Rusko jsou na žebříčku amerických hodnot hodně daleko za levným benzínem, pracovními místy a bezpečností v ulicích. Myslím, že pořadí jsem také trefil. Mám takový neodbytný pocit, že i Rusové čekají na toto datum. V poslední době jsem viděl příliš mnoho videí s plnými vlaky tanků, kanónů, petard a vojáků, než abych se nezačal ptát, proč je nevidíme na frontě. Jako by Putin čekal, že po volbách se buď dobře domluví, což bude laciné, nebo se nedomluví a pak z té své speciální vojenské operace udělá opravdovou válku i s obtížnými rozhodnutími ohledně střílení do civilní zástavby. Zatím tu a tam zničili jednotlivé baráky. Ono se to dá dělat i s celými čtvrtěmi.

Nebo spustí ruskou verzi ofenzívy Tet pár dní před volbami? Aby na CNN bylo vidět, jak diplomaté spěšně opouštějí Kyjev letadly, protože ruská a běloruská armáda táhnou na Luck a Kovel a odřezávají Ukrajinu od Polska? Nevím. Ale očekával bych, že situace na Ukrajině se v příčině či důsledku amerických voleb začne dynamicky vyvíjet, což bude mít vliv i na nás, protože Nordstrýmy nejsou a jiné možnosti dopravy plynu závisejí na vůli Zelenského a Moravieckého. Nějak se nemohu rozhodnout, kdo nás do středověku pošle raději. Ale vlastně si to zasloužíme. Dobrý skutek podporování války zbraněmi i penězi, ten musí být po zásluze odměněn.

Také jsem si nemohl nevšimnout krásného signálu od našeho ministra vnitra Vítka Rakušana s mrtvým Putinem ve vaku na mrtvoly. V tomto případě z toho ale budu mít spíš radost, protože Vítek nám ukázal, že v rámci svobody projevu se to smí. Samozřejmě, kdybychom to stejné udělali s ruskou vlajkou a do pytle dali Zelenského, bylo by to na čtyři knedlíky ve druhé cenové, ale ten dvojí metr je tak úžasný, že s ním budeme mlátit libtardy po hlavě ještě deset let.

Lidová tvořivost samozřejmě na sebe nenechala dlouho čekat a nejvíce se mi líbil plakátek, kde je použit Vítkův ksicht, ale místo pytle na mrtvoly kouká z poklopce. Češi jsou smějící se bestie… aneb jak jeden obrázek řekne víc, než tisíc slov. Tohle Rusové neumějí, ti nejspíš maličko upraví souřadnice pro raketu Jars…

Takže si to shrneme… Babišova tiskovka ohledně kandidatury na prezidenta, americké volby do Kongresu, ruské vyčkávání a vojáčkování… jsem vážně zvědavý, jak dlouho bude trvat, než se nám ta dnešní zaseklá situace zase pohne. A zima za dveřmi… podle mých pranostik by měla být tuhá, ale to mi vycházelo i loni a pak se to nestalo. Zlověstné dunění na obzoru se trochu uklidnilo, všechna varování už zazněla… a teď čekáme, co se vlastně doopravdy stane. Takže pro všechny organizátory dalších demonstrací… moderato pánové, moderato!

Malá anketka pro dnešní komentářové kydání… bude Andrej kandidovat?

247 thoughts on “Nejbližší budoucnost…

 1. Už je to tady!
  Dnes v Partii na CNN Prima News prohlásil místopředseda poslanecké sněmovny bratr Bartošek, že hned v pondělí požádá pana ministra vnitra o to, aby policie potrestala výroky, které zazněly na páteční demonstraci.
  Bratr Bartošek zřejmě ještě nezaznamenal, že Československá strana lidová už není členem Národní fronty, nemůže tedy žádat exemplární tresty. Nezaznamenal ani, že ministr vnitra nemůže úkolovat Policii ČR v konkrétních případech, a že není v pravomoci policie někoho trestat. Trestat mohou jen nezávislé soudy, event. správní orgány.
  Je vidět, že totalitní praktiky ve vládní koalici nejsou nic neobvyklým.
  Bratr Bartošek se projevil zároveň jako naprostý pařez a (Vidlák promine) vidlák. Neustále tam dost nevychovaným způsobem napadal paní Mračkovou Vildumetzovou, která je bohužel moc slušná, a tak se proti neslušnému bratru Bartoškovi neuměla tvrdě ohradit.

  1. To je právě provlém žen v politice, že se málo která dokáže tvrdě postavit mužům v politice. A když to některá umí, je vyštvána.

   1. Ano.
    Jako projev účinný, s myšlenkami, s nimiž lze bez problémů souhlasit, zvláště pokud je posluchač Rus.

    A zároveń si povšimněte, jak Campbell na jedné straně myšlenky z projevu oceńuje, na druhé straně jiné myšlenky z téhož projevu označuje za lež či fantazii.

    Každopádně je nutné si přečíst jak výňatky z Putinova projevu, tak Campbellovy výhrady.
    Škoda, že Putinův projev není dostupný v nesestříhaném českém tlumočení.

    Stejně tak bych uvítal tlumočené projevy Zelenského (a ještě více překlad jejich amerického originálu, ale to bych tak nezdůrazňoval, Zelenský dokáže být tvůrčí a iniciativní 🙂

     1. Homere, díky za odkaz. Já se k takovým informacím nedostanu.
      Perfektní projev. Každý, kdo jen trochu uvažuje nad tím, z čí jsou tahle mezinárodní pravidla/ nepravidla hlavy, musí mít jasno.
      Ta pravidla moštárny totiž vyhovují jenom úzké skupině lidí.
      Napadení sousední země pomocí rakety je mírová prevence v rámci mezinárodních pravidel.
      ( Pochopitelně jenom někdy. V Sýrii jde o mírovou operaci, na Ukrajině o hnusnou agresi. )

     1. Takže já už si to píšu…,
      to máme Občan, Holub, jaryn, Homér, Sláma….
      … ihned podám hlášení soudruhu bratru Bartoškovi, aby vás připsal na seznam co nejpřísněji potrestaných…

      KUWA, dnes jsem přišel ke karbanátkům, zrovna když ten opičák mlel pantem v televizi.

      Normálně mi přestalo chutnat ještě dřív, než jsem si sedl ke stolu, a to jsem od toho 3,14-usa nezachytil ani jedno slovo.

      Bože, jaká je to krása, když člověk začne na stáří blbě slyšet…!

   1. Putin se může radovat. Má další doklad o vyspělosti kultury Pravdy a Lásky.
    Pokud vím, ani vrazi z Volstrýtu nebyli zobrazováni v pytli na mrtvoly. Pravda a Láska se s tím nepárá, nó…

    1. Presne tohle jsem tu psal vcera, hned jak to tu nekdo postnul.
     Porad ukazujeme prstem na ruskou propagandu, a jak jim vymyvaji mozky, ale oni ani zadnou propagandu vyrabet nemusi.
     Staci jim podat pravdive zpravodajstvi o nove fasade ministerstva vnitra a pozvat do diskuzniho poradu starostu nejmenovane casti Prahy za hlavni stranu vladnouci koalice.
     Ten se tam objevi zhulenej, v tilku a cepici z casu Sovetske armady a je vymalovano. Jeste muzou dat jeho fejsbuk, kde se poflakuje v centru Prahy v tangach, pri znacne nadvaze, a i ten nej prozapadnejsi Rus zlomi hul.

      1. To je Nerudová?
       No je to blondýna, nevím zda chemická a tím se omlouvám těm normálním blondýnám. A na blondýny to platí taky.
       V iDěsu se trochu více rozkecala a vyděsila hodně progresivistů: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/danuse-nerudova-vaclav-klaus-globalni-oteplovani-klimaticka-zmena.A221027_095511_domaci_pukk
       A jeden z diskutujících:

       Jako že jsme o 10 let pozadu za Německem, které si povypínalo jaderky, elektřinu dělá z ruskýho plynu který nemá, plyn prohlásilo za obnovitelný zdroj a energetiku přivedlo do stavu že bez nás a Polska by už dávno byli potmě? Tak to jsem fakt rád že jsme pozadu.

       A navážet se do Klause lze za ledacos, ale pohled na energetiku a klimatické jevy měl vždy celkem racionální.

       Paní Nerudová se neskutečně plete. Za energetickou nepřipravenost a to je hodně mírný výraz mohou zeleno-levicové strany napříč Evropou, které záměrně ničili funkční energetické zdroje. Stačí se podívat jak absurdní je v současné době žaloba Greenpeace a nechutného spoluu Frank Bold na elektrárnu Chvaletice…kdybychom měli v hlavách vymeteno stejně zeleně jako mají právě tyto dvě organizace na Pardubicku si budou kupovat ne svetry ale dubové hole a půjdou se v zimě zahřívat mlácením členů těchto spolků, kteří chtějí tuto elektrárnu vypnout. Kdyby blbost nadnášela tak Greenpeace a Frank Bold míří mimo naši sluneční soustavu.

       Omyl, první byl Václav Havel, například ještě v roce 2000 litoval toho, že nechal dostavit Temelín.

       PROBOHA, je zásadní hledat rovnováhu, mezi vloženými prostředky a efektem. Povedlo se odsířit teplárny, elektrárny, zavedli se katalyzátory, přešlo se z uhlí na plyn, povedlo se vyměnit netěsná okna, umíme vyrobit velmi lacině a čistě elektřinu… Povedlo se totálně zlepšit životní prostředí. Všichni pamatujeme severní Čechy a nemocné děti. Za rozumné prostředky jsme se posunuli o obrovský krok vpřed. Teď chceme za 100 násobné prostředky malé nejasné % úspěchu. A CO JE ZÁSADNÍ!! Nechtějí se připojit největší znečišťovatelé. Kolikrát za rok je zde písek ze Sahary? Kolikrát tedy dýcháme vzduch ze znečištěných oblastí. My nejsme ti, kdo znečišťují. Výborně třídíme. My nejsme ti, kdo mají být v čele konvoje. // My máme snižovat drastické zadlužení, jinak se vracíme ekonomicky o 30 let zpět! DLUHEM ZTRÁCÍME SVOBODU.

       1. Tak Nerudova se asi znemozni sama, Babis ani nebude muser vyrabet kompra.

        Ale aspon vim, proc na ides nechodim. Ani do tech diskuzi.
        Takovy alibisty a vymyty hlavy by jeden pohledal:

        „My nejsme ti, kdo znečišťují. Výborně třídíme.“

        1. Také mne zaujalo, jak se Seznam relativně opřel do Pavla (no, alespoň je v tom konzistentní) a Nerudovou nechává tak nějak bez povšimnutí. Trochu mi to připomíná někdejší vybíjenou na Fischera, kterého nejdřív všichni libodemo poplácávali po zádech, aby ho vzápětí sejmuli ve prospěch občana Karla (bylo to tehdy hodně poučné i pro Fischera samotného) – nebýt tehdy ve druhém kole aligátor občan Miloš, vlála LiboDemo vlajka na hradě už dávno.

         Říkám si, jestli není Pavel stejný fíkový list jako byl ten Fischer. Někdo na odstřel, ale zároveň akceptovatelý (poslušný), kdyby se náhodou zadařilo.

        2. A jsme jediní znečišťovatelé?
         No já jen, že když jsem jezdila do Ostravy před 40 léty, tak už z dálky byl nad celou Ostravou fialový mrak.
         A když jsme vyjeli do Ostravy střed, tak smrad a nedýchatelno a kašlal každý při výstupu.
         Dneska není problém s nějakým smradem z komínů. Ani na vesnici, to také bylo šero a smradlavo. Takový dým z kalů z protějších baráku bylo také pošušňáníčko. A už delší dobu nemám špinavé prádlo, pokud mi zmokne, to za soudruhů bylo často. Sušičku nemám.

         1. To, ze znecisteni odsunete jinam, a pak si nasledne tam odtud ony vyrobky koupite (na dluh), z vas ekolozku neudela. Tedy pokud nejste Bursik.

          Ano ve vasem bezprostrednim okoli to bude vypadat podstatne lepe, taky jsem vyrostl v permanentnim smogu a blizka ricka menila barvy nekolikrat tydne.
          Potud to vsechno chapu, nemam problem, zmena k lepsimu se mi libi.
          Musim ovsem konstatovat, ze 95% prumyslove vyroby (tovaren) je pryc. Byvalo tam vsechno : chemie, leky, sklo…

          Velmi mi ale vadi, kdyz pak na ty zeme, kam jsme odsunuli energeticky narocnou a okoli znecistuji vyrobu ukazujeme prstickem, ze by s tim meli neco delat, ze jsou na maticku Zemi zli.
          Kdyz my jsme to uz dokazali, tak by oni meli taky.
          To je podle me vrchol pokrytectvi.

          A to trideni je taky k smichu.
          EU tridi zpusobem, ze material rozdeleny na plasty/kovy/elektro (a nekdy ani to ne) nacpe do kontejneru a vyveze na obrovskych lodich pryc.
          Vozivali to do Ciny, ale pred par lety jim to ti zli komunisti zatrhli. Pak nejaky cas do Malajsie, ale tam to omezili s tim, ze nemuzou byt popelnici pro ten „civilizovany svet“.
          V USA po Cinskem zakazu normalne priznali, ze pro naprostou vetsinu vytrideneho i nevytrideneho odpadu nemaji vyuziti a kapacity, takze to jde do zasypu (landfill).

          1. Čínské výrobky by nemohly být tak levné, pokud by čína brala ohled na životní prostředí a hlavně – nechala se terorizovat od zelenáčů. Tvl, tamní komunisti nejsou žádná béčka – ani nesmějí být už s ohledem na to, kolik číňanů je – a s nějakými greenpeace by se vypořádali tak rychle, že by to nezaznamenali ani pisálci!
           Elektrická auta a fotovoltaika, mají tlusté výfuky právě tam, v číně. Jen díky tomu tady můžeme takhle šaškovat a hrát si na „ty čisté“.
           Ale všeho do času.
           Ono i těm číňanům, jakkoli to zatím není vidět, se brzy začnou všechny ty smrady, odpady, náklady na léčení nemocných lidí a dětí, či doposud u většiny nízké mzdy, zajídat.
           Potom budeme v řiti – i s těmi všemi údajně čistými a obnovitelnými ptákovinami.

  1. Aleno,
   my prostě nechápeme držitele dvou Křišťálových křišťálových lup:
   Putinova mrtvola byla přece milá ,drobně provokativní pozornost a výzva k dalšímu demokratizačnímu vraždění.

   „Satirické koláže z dílny Tomáše Břínka alias TMBK s milou provokativností reagují na velké i malé události z politiky, společnosti a popkultury. „

   1. Já hlasuji pro d):
    Přehnaně optimistický scénář.
    Já bych to těm opicím přál, když už máme (jako poddruh Člověk nerozumný) vyhynout.

 2. Vidlák to už nadhodil s Hilšerem a Horáčkem, tedy že jedinou šancí pro alternativu v jakýchkoli volbách jsou volby před volbami. Něco jako volba krále pirátů v jednom z filmů Piráti z Karibiku. Král, který dělá poslední rozhodnutí, pokud názor ostatních není jednotný. Pokud by se pidistraničky daly konečně dohromady, vyburcovalo by to i tradiční nevoliče k sobotní procházce. Ale ega…

  Protistrana totiž vždy potáhne za jeden provaz, i když to tak nemusí vypadat, protože poslouchá rozkazy z jednoho velína, nám skrytého (maximálně postřehneme jako spojnici aspen prostitut, ke kterému patří i Bába). Klidně tak vznikne další opoziční smlouva či koalice kohokoliv s kýmkoliv, když všichni jedno jsou.

  A to je ta věc, kterou by měla alternativa okopírovat, aby se stala hybnou silou.

 3. Chápu novou dobu a demokracii. Pokud se dívám na staré pořady ,tak např.Sokolové ,Legionáři,Pracující apod. pochodovali např.Prahou s hesly i vlajkami.Statická schromáždění jsou jen bouře v hrnci vody. Rok 1989 také začal pochodem i když USA ……

 4. Tohle věčný kalkulování a volba tzv. menšího zla je cesta do pekla a ukázalo se to myslím už tolikrát, že mě docela udivuje, že se tím někdo vůbec pokouší argumentovat. Vždycky, zdůrazňuji, VŽDYCKY v tom kalkulování budou lepší politici, kteří navíc nemají žádné morální zábrany ani svědomí, takže budou pokaždé ve výhodě. A touto jejich zbraní je tudíž nelze porazit. Naopak díky takovým ústupkům neustále přistupujeme na tu jejich hru. Doporučuji všem kdo nesouhlasí nad tím nějakou dobu meditovat :).

  Včera jsem chvíli poslouchal Vrábela a jeho živé vysílání, musím uznat, že snad jako jeden z mála to má v hlavě srovnaný. Všem doporučuju si to poslechnout. Ne, nebude se vám to asi moc líbit, protože on mluví dost otevřeně a zmiňuje tam ony odborníky, které toužíte vidět na pódiu a jejich napojení na systém. A přesně ten pocit jsem z toho měl už dávno. Snad jedině Vrábel má odvahu říkat na plnou hubu, že hlavním problémem je to, že nás vlastně ovládají ty korporace a tzv. elity. Všichni ostatní to svádí na Fialenka, vládu… takže to zavání jen výměnou figurek.

  1. Ano, přesně jste vystihnul definici fašismu… Akorát se tomu teď říká liberální demokracie… Leč hovno, zváno jinak, smrdělo by stejně!

   1. K tomu bych jen přidal, že fašismus je definován prorůstáním korporátu a státní správy.

    Je dobře mít to trvale na paměti, až bude někdo o fašismu vykřikovat nesmysly a lepit na oponenty tyhle nálepky.

    Při hledání projevů fašismu není třeba opouštět hranice Tuzemska, stačí vzít v potaz aféry stávajících vládních stran.

 5. Jo jo… a žabičky si libujou, že je voda pěkně teplá…
  S potěšením kvituji, že číst to tady je lepší než blaho paměti Dikobraz a Rudé právo dohromady. Akorát je to trochu hořká sranda…
  Několikrát jsem se tu nesměle zeptal, kdo ty demonstrace financuje – no tak teď to vím… Někdo, komu záleží na tom, aby se jakákoli smysluplná opozice rozesrala mezi sebou (jak již bylo potvrzeno v tom minulém článku) a likvidace této země aby mohla zdárně pokračovat… Takže teď se dozvídáme, že k americko-bruselské loutce Signalistovi prvnímu by se měla přidat další americko-bruselská loutka agent Bureš… Dokonalé…
  Já jen doufám, že organizátoři jsou za to aspoň dobře placení… Odvedli kus „dobré“ práce!

    1. Ne, nejsem nasranej, jen dost starej na to, abych si pamatoval. A pro některé bohužel – paměť mám furt dost dobrou.

     1. No dobře, tak budeme dál držet hubu?
      Milion chvilek také pořádal demonstrace a výsledek? Dnešní vláda.
      Prý transparentní účet, nakonec měli ty účty dva.
      Jo a dnes mají demonstraci, na podporu vlády.

      1. Zrovna demonstrace Milionu chvilek podle mě naopak prokázala, že demonstrace sama o sobě neznamená nic, pokud se věrchuška nepodělá či se je nepodaří překlopit do hysterie (Slovensko). Aby byly demonstrace úspěšné, musí tam být prvek, který vystraší vládu a postaví lidi za ty demonstranty. Nejlépe funguje mrtvola. Ideálně někoho mladého, čistého, spravedlivého.
       V 89. stačila fáma. Na Slovensku tu mrtvolu využili právě k demonstrancím. Na Majdaně si je pro změnu vyrobili, když nepomohli ani zapálení berkuťáci.
       Ale I PAK je ještě důležité, jak moc navostro je stávající vláda ochotná hrát a jak moc má za sebou ozbrojené složky.

       Babiše možná oslabil COVID, ale určitě ho porazila schopnost pětikoalice se spojit do poměrně absurdních koalic na straně jedné a neschopnost socanů s komunisty pro dobu volby koalovat na straně druhé (o Trikolóře se Šlachtou) – jako každá jedna strana potřebovali 5 %. Dvoukoalici stačilo 8 %. Ve chvíli, kdy by se tito dostali do parlamentu, jednak by se přerozdělovaly zbylé hlasy jinak, druhak by bylo víc možností na protitah.

       1. 89.rok měla v prackách StB, čili Státní bezpečnost. Agent Zifčák dělal mrtvolu studenta Šmída.
        Na Slovensku vraždou Kuciaka a jeho snoubenky odstavili od moci Fica. Komu překážel?
        Teď zase vyšilují tajní a opět zabili dva kluky, 4%. A už ječí celá tahle skupina a požadují vyšší práva než většina obyvatel. Kdo má z toho prospěch?

        A Pětikolka je tam díky změně volebního zákona, přece kdyby volby dopadly pro vítězné strany dobře, nemuseli měnit zákon. Nebo se pletu?

        1. Nešlo o to, KDO měl tu „mrtvolu“ i skutečné mrtvoly na svědomí a kdo to organizoval, ani kým byli a ani zda nějak reálně s vládnoucí silou souviseli.

         Podstatné bylo, jaká úloha jim byla podsunuta/přisouzena, jak byla veřejně interpretována – a hlavně jak tuto interpretaci vnímala cílová skupina – masa lidí. Pokud je ta masa apriori nespokojená a dotyčná „smrt“ i smrt zapadne do jejich obrazu, stane se spouštěčem, kdy prostě přeteče pohár.

         Víc mne na tom zaujalo, že jedeme v některých věcech spolehlivě za Slovenskem (měli jsme výhodu dvou dinosaurů, kteří nás „opozdili“) – vidíme, že to na tom slovensku funguje katastrofálně… A stejně jejich chybu zopakujeme…

        2. Abychom ale neutekli od podstatného – minimálně od odborářské stávky víme, že když se vláda nepodělá sama (nebo ti, kdo ji vodí nerozhodnou, že už stačilo), tak samotná demonstrace nedosáhne ničeho.

        3. Omlouvám se, že nedokážu odpovědět najednou:

         S tím volebním zákonem je to vtipné, protože REÁLNĚ by se tam Pětikolka dostala i bez Rychetského pomoci. SPOLU udělalo 27 % a PIRSTAN 15 %. To by jim stačilo i s prstem v nose a suchým triku i původně.

         Bylo by ale vyloženě k popukání, kdyby Rychetského aktivita (původně jasně ve prospěch SPOLU a PIRSTANu) pomohla právě koalici socanů a komunistů či Trikolóry se Šlechtou. To by byla šaráda – obrátit fintu lidemáků proti nim samotným! Naneštěstí, ty malé strany nám to neumožnili.

  1. Ovšem na druhé straně PeS-i. Stýská se vám po jednotě? V jednom šiku… republiku?
   Těžko se rozhodnout. Jednotu může zařídit jenom charismatický VŮDCE. Ale ten musí mít podporu, Napřed nejbližších a potom mas. Vidíte nějakého vůdce? Já teda ne.
   Ale neplačte, někdo tu roli nakonec vezme, někdo se obětuje.
   Krysař!

 6. Rozumné slovo, pane Vidláku!

  My si tu můžeme hrát na co chceme, ale rozhodnou volby v USA. Všechno důležité v našem ďolíku se rozhoduje u těch velkých.

  (Konec konců, kdo by byl Masaryk, Beneš a Štefánik, kdyby nebylo Wilsona?)

  A kdo bude presidentem není až tak důležité. Důležité je, jaké noty (nechce se mi napsat příkazy) dostane. Holka nebo kluk, ono je to fuk, poslouchat bude tak, jak poslouchali všichni.

  Mezi námi, být ministerským předsedou dneska může chtít leda nějaký grázl, který asi má plán jak pořádně nahrabat a zároveň má plán jak to zařídit, aby nebyl. oběšen.

  Napadá mne jediný pro ČR vhodný kandidát na obě funkce: V.V. PUTIN.

  1. Jo, Wilson byl důležitý. Ale ještě důležitější možná Hilsner.
   TGM pochopil, že šlo o obyčejnou vraždu z vilnosti a správně se Hilsnera zastal. A američtí Židé byli vděční.

 7. My jako alternativa máme deset prezidentských kandidátům pravda a láska dva. U nás si každý vybere. S tímto uvažováním to pak dopadne jako vždycky.Alternativa naháže 80 o/o hlasů svým deseti kandidátům a do dalšího kola postoupí dva šíbři od pravdy a lásky protože matyka. Jediná cesta z toho jsou volby nanečisto a kandidatura vítěze voleb s tím že účastníci jsou povinni podle výsledků voleb volit. To je nemožné protože a) mi se ten Franta nelíbí, b)neuniklo by to pozornosti elfů od Boba a za c)není tak zle a prezident je funkce reprezentativní jak říkají každý večer v televizi. Takže to tipuji na pokračování v nastoupené cestě.

  1. Přesně. Už teď, když si čtu ty „předběžné preference“, tak se mi dělá blivno.

   Rozuměl bych dilematu mezi Skálou a Vitáskovou. Ale ty ostatní figurky ?

   Takže lež a nenávist má opět nakročeno ke snadnému vítězství. I s pomocí užitečných idiotů z „alternativy“…

   1. „Rozuměl bych dilematu mezi Skálou a Vitáskovou.“
    já tedy ne – proč bych si měl myslet, že ausgerechnet na hradě potřebujeme mít někoho, kdo (snad) rozumí energetice (tedy přesněji řečeno cenotvorbě v oblasti energií)? o tom nikdy žádný president rozhodovat nebude a ani se nebude takového jednání/rozhodování účastnit.
    v tomto případě jsem jednoznačně pro skálu (pokud sesbírá potřebné hlASY).

    1. Skala, jako clen KSC nemuze prekrocit svuj stin.
     Jakkoli se mi libi, co rika, proste nemuzu zapomenout na vladnouci ulohu jedne strany.

     Je to ovsem jejich chypa, kvuli par jistym hlasum od nostalgiku, zahodili budoucnost. Kdyby se uz davno prejmenovali, tak mohli byt vedouci levicovou stranou.

     1. Píšu to zde stále dokola. Shodněme se na nějakém klíči pro JEDNOHO našeho kandidáta.
      Stačí až po debatách v TV.
      A je mi jedno, zda to bude Skála, Vitásková nebo někdo jiný.
      Ale jako mušketýři „Všichni za jednoho“.
      A ke „komunistům“. Chcete říci, že Skála je stejný jako Filip?
      Jaký byl rozdíl mezi Hamáčkem a Filipem?
      Už je 33 let od plyšáku. Mohli bychom už přestat s tím kádrováním.
      Hádat se můžeme až budeme moci něco změnit.
      Až budeme mít tu sílu.

   1. Zase se kádruje. Prostě má Kechlibar na jednu, jedinou věc jiný názor. U chytrých lidí už to tak bývá, že se dopouštějí vlastních názorů.

    1. To není, resp. nemusí být kádrování, nýbrž výsledek následující úvahy:

     Když ten člověk dospěje ve věci, která je pro mne důležitá, k úsudku, který já považuji za chybný, mám potom oprávněné pochybnosti stran jeho úsudku v jiných, pro mne důležitých věcech.

     Takhle se na Kechlibara dívám já.

     1. Zakladateli,
      tohle je přirozená lidská vlastnost, která ale od určité míry vede k nemožnosti přijmout jakoukoli myšlenku.

      Já třeba ani tady – za celá léta – nenašel JEDNOHO JEDINÉHO člověka, se kterým bych se vždy shodoval – a který by občas nezastával stanovisko, které je zcela v rozporu s mým úsudkem.
      A naopak – je tady pár těch, se kterými bytostně nesouhlasím, ale kteří díky naprosto odlišnému stylu myšlení občas přinášejí pro mne nové a akceptovatelné nápady.

      1. Tak pod tohle se s chutí podepíšu.
       I ten největší debil může mít v něčem pravdu. A vyplatí se naslouchat každému.

    2. RE : asdfsdf
     Ale já to neberu, že fandí Zelenskému. Spíš jsem ho pochopila tak, že očekává jiný vývoj událostí než my. Ale možná jsem nečetla všechny jeho články. Ale i tak chápu obavy některých lidí z Ruska. Proti Rusům vůbec nic nemám a přeji jim prosperitu. Ale sama se cítím být spíš součástí západní Evropy.
     Samozřejmě né té dnešní ! Té normální, jakou kdysi byla.

     1. „Ale sama se cítím být spíš součástí západní Evropy.
      Samozřejmě né té dnešní ! Té normální, jakou kdysi byla.“

      Tomu nejak nerozumim.
      Citite se byt soucasti neceho, co uz neexistuje?
      Ja vetsinou radsi stojim obema nohama na zemi.

       1. Uz vam rozumim.
        Asi bych premyslel podobne, kdybych tam jeste byl.

        Jinak je to uz 20 let, co se jeden muj spoluzak vratil po peti letech z Francie a vykladal mi, jak je to tam v hajzlu, a ze to uz nejde nijak vratit.
        Ja jsem na to jenom cumel, protoze o ghetech a no-go zonach nebylo ani vidu ani slechu, a kdyz, tak jenom jako nejaka obskurni miniatura na zpusob Chanova.
        Od te doby jsme se nevideli, ale nepredpokladam, ze se to tam nejak zmenilo k lepsimu…

       2. Hela má patrně na mysli Západ např. v podobě 1988 a jeho protiváhu, Východ. Oba jako tehdy soupeřící bloky.
        Ono skutečně západní Německo, nebo i to Rakousko, kam jsem se bohudíky mohl i před 89 párkrát služebně podívat, vypadaly před r. 1989 jinak.
        Lidi se tam chovali jinak, žili jinak a vlády tam vládly jinak.
        Myslím, že tuším, co a jakou podobu „Západu“, má Hela na mysli.
        Ale s tím je konec, protože Západ v dnešní podobě žere a ničí sám sebe – to tenkrát nedělal ani náznakem.

      1. Ale ta západní Evropa už není.
       Byla protože výkladní skřín proti socializmu.
       A protože ten už není, není ani ta stará západní Evropa.

   2. Četl a hádal se s ním.
    Má jiný názor, ale proto s ním nepřestanu občas chodit na kafe. A musím uznat, že mívá ty své „vize“ docela slušně fakticky vyfutrované. Na jeho slova dochází, na můj vkus, až příliš často. No – matematika v sobě nezapře.

   3. Matzurko, já vím. Četl jsem a byl hodně nepříjemně překvapen. Možné důvody postoje MK v té věci se tu před časem probíraly, správnou odpověď zná jen MK sám. Nejvíc mne ale zklamal STYL těch textů, přezíravý a posměšný – on, který umí psát hutně a naprosto věcně, se najednou dopouští dost trapných rádoby vtípků…

    No, jak píše o kousek níž Zakladatel, budu teď názory MK i na jiné záležitosti včetně historických (Zapomenuté příběhy 1-6) posuzovat mnohem obezřetněji.

      1. Prectete si jeste jednou muj prispevek, ze ktereho s bolsevickou drzosti vytrhujete jenom cast, a pak se bezte podivat do zrcadla, jak vypada angazovane hlupactvi.

       1. Sakuro, já vím, že v Japonsku je teprv deset dopoledne a teprve se rozjíždíte.
        Myslím ale, že jste přehlédnul ten prostý fakt – který Kocour rozporuje posměškem – že my s nikým ve válce nejsme a Kechlibar tak nepotřebuje bojovat.
        Možná se pletu, ale potom ta Kechlibarova klávesnice není zbraň, ale prostředek k prosazení sebe sama, nebo něčeho.
        Sám jsem mu nikdy na chuť nepřišel, ať už se jednalo o ČBCH (pro ty angažované „covid 19“), o politiku, anebo o SVO.

 8. Ještě mě napadá, že Klaus i Zeman byli premiéři, kdežto Havel nikoliv. Důvodů je samozřejmě více, ale myslím, že jedním z nich je Havlova naprostá neschopnost. On byl sice idiot, ale ne zase takový, aby si neuvědomoval, že na to nemá. Havel by neuřídil ani narozeninovou párty předškoláků, natož celou zemi. Jako prezident si mohl žvanit ta svoje moudra o Pravdě a lásce, tím nemohl nic zkazit.

  1. Havlérka to kompenzovala Havlovi tím, že z něj učinila světového drramatika.
   Byla to fuška, ale ještě tvrdší oříšek musel být učinit z duševně postižené puberťačky světovou ikonu grýndýlu.
   😀

   1. To nebyla havlérka, to byly západní tajné služby. Byl to i za starého režimu legální způsob, jak posílat Havlovi ze Západu prachy. Že to použil na mejdany, kuřivo a pitivo, a ne na podporu opozice, to je jiná kapitola.
    Je to velice jednoduché. Udělám tomu malou reklamu, uložím to šířit dál vybraným vlastním agentům, vyrobím z toho císařovi nové šaty a dutohlavi se už o další propagaci postarají sami.

    1. A přesně toto vyčítal Havlovi, Landovskému a další „disidentské smetánce“ Karel Kryl a pár dalších emigrantů, kteří do toho viděli a měli správné informace. To se smetánce moc nehodilo.
     KK navíc pracoval nějaký ten rok v RFE a tedy přímo u zdroje informací.
     I proto KK dopadl, jak dopadl. Namísto toho, aby z něj Hajzel okamžitě udělal ministra kultury na doživotí, tak jej ten stejný Hajzel poslal „Běž hrát lidem“. A při tom hraní mu podtrhával nohy, kde jen mohl.

   2. Zjistěte si na Wikipedii kdo byl guru propagandy Edward Bernays.
    Jeho dílo Propaganda měl prý na nočním stolku i Goebels.
    Jistě jen shodou náhod nebyla ta kniha přeložená do češtiny. Ani za bolšána, ani teď, za havlérky.
    To by tak hrálo, aby jim křupani viděli pod pazoury.

  2. Hlavně, tehdy tam byli ještě lidé, kteří studovali za soudruhů, ne to co vylezlo ze škol nedávno.
   A byla ještě nerozkradená republika až do posledního halíře. Rusko na kolenou, ne ten kolos co se hlásí tvrdě o slovo a Ukrajina ještě nevěděla, že bude nějaký krvavý Majdan.

 9. Havel, Klaus i Zeman prezidenty být chtěli, protože chtěli být na známce. Jejich nekonečné ego a ješitnost jim nic jiného ani neumožnila. Otroci svého ega. Babiš uvažuje jinak. Babiš dělá to z čeho bude mít profit. Je mu jedno jestli bude v učebnicích dějepravy. Jestli bude kandidovat záleží na tom, jak má spočítané benefity a rizika a co převažuje.

 10. Babiš by ve funkci presidenta buď umřel nudou, nebo by pravidelně přiváděl vládu k infarktu diplomatickými aktivitami. A ona by s tím nemohla vůbec nic dělat, protože Babiš má dostatek vlastních prostředků a rozpočet KPR na nic nepotřebuje.

  Takže do toho spíš nepůjde.
  Ale…
  Pokud není úplnej suchar a má trochu smysl pro recesi, tak by to vzít mohl. Chopit se příležitosti znemožnit pětidemolici na mezinárodním poli by mohlo být lákavé (pro mne teda jo 🙂 ).

  1. Moc šancí a prostoru pro to znemožňování by ovšem neměl… ta banda se už dokonale znemožňuje sama.

   Lákavé to všem je, jak píšeš, tuze lákavé…

 11. Vznikla nová iniciativa, která chce koordinovat občanský odpor proti Fialově vládě

  https://protiproud.info/politika/6795-zachranme-nas-stat-nova-iniciativa-chce-koordinovat-postup-vlasteneckych-sil-chceme-zit-v-bezpecne-zemi-fialova-vlada-nas-zene-do-chudoby-a-valky-hnuti-odporu-je-treba-spojit-do-jednoho-proudu-sdilet-informace-spolupracovat.htm

  Jsem zvědavý na další vývoj situace, pořád si myslím, že strany na alternativě nemají jinou šanci než se spojit. když oni pětikolku – tak mi aspoň šestikolku…

  1. Tak pravicové/ultrakonzervativní křídlo „alternativy“ už se spojilo – 3K, D.O.S.T, SPD (nebo její frakce), jakási „Národní domobrana“ a další.
   Podepisující – https://zachranmerepubliku.cz/podpisy.php – nejsou vesměs žádný vořezávátka, část z nich jsou zkušení politici, někteří z nich vystoupili i na třech demoškách na Václaváku a možná se objevili i ve Vidlákově.
   A nevypadá to, že by nějak stáli o spolupráci s jinými částmi politického spektra.

   Liberálové se jako obvykle nejsou a nebudou schopni na něčem dohodnout a (řekněme) levice je v hlubokém kómatu.

   Pro mne osobně dost tristní situace.

   1. Signatáři mě přesvědčili, tak jsem to, naivka, chtěla taky podepsat. Asi na konec seznamu, jsem myslela. Když jsem ale našla šesté jméno od konce, došlo mi, že je to jen další recese. Asi. Škoda.

    1. Myslíte toho Pinďoura z Vykuřprdele? Ten je tam právě proto, aby odrazoval.

     I sem takoví občas docházejí – ale Vy je nečtete, to privilegium jsem si vyhradil pro sebe.

      1. Kritizovat je, některé, nebudu. Ale chybějí mi tam lidi sdružení okolí !Argumentu.
       Keller, Švihlíková, Salmien – Sušová, a několik dalších. Nejsem levicový volič, ale tihle mají i dobré nápady a jsou to minimálně vzdělaní lidé.

    2. RE : Rybka
     Mne zase dorazil astrolog Baudyš. Je to ten, který málem způsobil leteckou havárii, když si hrál s pistolkou a prostřelil trup letounu?
     Jéžišmarjá.
     🙄

  2. @ladary

   Úsměvné ,že bych se nakonec po třech dekádách dočkal?
   Spíše ne protože …chtít …nestačí.
   K článku : Prezidentem se stane ten kdo k tomu bude nejlépe připraven a protlačen.
   Pro občany,, nejlepší“ se prezidenty nestanou protože chybí sjednocenost již několik desetiletí ,v duchu rozděl a panuj.
   Nakonec když jsem letos volil do Senátu a poté jsem dozvěděl volební účast tak mi z toho dobře nebylo.
   Takže paní Vitásková ,pan Turánek,pan Skála a české země mají smůlu a my s nimi.
   Vypadá to ,že Česko už snese fšecko.

 12. „Dokázali by se všichni ostatní kandidáti na Alternativě zapřít a od začátku pracovat v její prospěch? Podle mě je to zcela nereálné očekávání, které se nemůže naplnit.“

  To jsem z mistni diskuze pochopil pred poslednimi volbami do senatu a na radnice.
  A taky z mistni obcasne diskuze o moznem kandidatovi.

  Okamura se bohuzel zachoval „okamurovsky“ a tlaci nekoho, o kom sam dobre vi, ze nema sanci.

  Pokud by to bylo jinak, tak by v minulych volbach petikolku valcovali spolecni kandidati opozice a alternativy.
  Je to skoda, ale take je dobre ze si Vidlak umi priznat realitu.

  Babis to zkusi.

  1. Čtu ty příspěvky.
   Senátní a komunální volby. Ve městech a na vesnicích! Na dědinu nebudu volit někoho koho neznám a přitom znám skoro všechny.
   V senátních volbách jsem chtěla agitovat za někoho z alternativy a byla jsem tvrdě odkopnuta.
   Lidovci totiž v Novém Jičíně navrhli oblíbenou starostku Mořkova. Já ji třeba neznám, ale okolí Mořkova ji zná dobře a dali ji hlas.
   Bydlím ve vesnici u Frenštátu a do Jičína to mám 20 km, Mořkov je blízko Nového Jičína a ta osoba byla tam známá. Co bude dělat ženská z malé dediny MK v senátu v Praze je nezajímá.
   Parlamentní volby jsou o něčem jiném, volí všichni i z vesnic strany do Poslanecké sněmovny.
   No a prezident..
   SPD měla hlasování o svém kandidátovi a v tom hlasování vybrali Baštu a Blažko se nas*al a vystoupil z SPD. No Okamurova strana je tím známá, první Úsvit se rozpadl. Jen tak, že, vůbec tam nebyly zákulisní tlaky, že. Čučkaři přece jsou naprosto nevinní.
   No pak ukecaný Volný, který je dnes mnou viděný jako ten chytřejší než pablb Vykulenec – Rakušan.
   Ty eskapády toho magora STAN nás budou ještě mrzet 🙊💩

   Možností máme více než dost, máme na výběr mezi Vitáskovou, Skálou a Baštu. Důležité je kdo se dostane do druhého kola a jelikož poslouchám Petra Bureše TV na YouTube, tam už Skála mluvil o podpoře právě dvou kandidátů, které jsem uvedla, pokud se on nedostane do dalšího kola. Možná, že tam padlo i jméno Blažka.
   Je mi jedno, co si kdo myslí o komunistech. Když vás bolí zub a máte problém sehnat zubaře, to už pak vidíte bývalý režim jinak. To tehdy problém nebyl, zuby měl každý a je jedno zda své či protézu.
   Však tomu se dezoláti na iDěsu smáli v diskuzích nejvíce. Jo mladí zuby mají, že.

 13. „Už jsme tu probírali, že máme mezi sebou lidi, kterým se zdražily energie o 300%, ale také ty, kterým se zdražily o 15%. “

  Já jsem tu minulý týden psala, že jsem dostala vyúčtování z E.ON a pokud zohledním příspěvek státu v říjnu 3500 Kč, tak se mi jednotkova cena elektřiny v období 10/21-10/22 zlevnila (!) o 15% oproti období 10/20-10/21 a nikoli zdražila.

  Předpokládám ale, že vyúčtování plynu z INNOGY na konci roku bude brutální.

  1. Jistě… ale pochybuji, že někomu zlevnily třeba potraviny, pokud je ovšem nekrade… A že ten vzestup cen je (a ještě bude) mnohdy brutální… A třeba perlička – osmiruličkové balení toaletního papíru u Albertů zdražilo ze stovky na stosedmdesát korun, tedy „lehoulince“ nad údajnou osmnáctiprocentní inflaci.

   To by sice nemuselo tolik vadit, pokud vlivem rapidního vzestupu cen potravin zkonzumujeme méně, logicky bychom pak potřebovali i méně toaletního papíru, jenže…

   Jenže je možné, že toho papíru budeme naopak potřebovat více, anóbrž se z té kolaborantské a vlastrizrádné vlády posereme…

   Dáma snad promine.

  2. RE : Maneca
   U mne to samé. Dokonce jsem nemusela teď v říjnu platit zálohu, prý příspěvek 3500. A i v listopadu zaplatím trochu méně.
   Radost žádná, po novém roce čekám masivní zdražení. Prostě jen pětihnus chtěl potěšit prostý lid, než spustí ten energetický armagedon .

 14. Já si snad odjakživa myslím, že Babiš se na funkci prezidenta naprosto nehodí a že také nikdy prezidentem být nechtěl.

  Je to špičkový krizový manažer, který byl zvyklý honit členy vlády v šest ráno a pak sám pracoval až do večera.
  V prezidentské funkci by ráno v šest šel tak akorát vyvenčit pejsky a pak by se stejně v kanclu věnoval řízení státu jako stínový premiér.

  Babiš podle mě na prezidenta kandidovat nebude a pokud ano, tak budu přemýšlet, před kým se zase podělal, protože by to nebyla jeho svobodná vůle.

  1. Souhlas. Pro Babiše by bylo prezidentování nuda. Smysluplného by nic dělat nemohl a okopávat vládě kotníky by ho nebavilo. Navíc musí být už ve svém věku utahaný jako kočka. Možná si bude užívat rodinu a stáhne se ze scény. Paní Monika by určitě neprotestovala.

 15. Do ankety…

  Pokud bude u nás americkým ambassadorem náš nejvyšší čučkař, žádný z možných prezidentů nebude mít volné ruce. Andrejko to ví.
  Existuje několik možných rošád na politické hrací ploše této zemičky, ale po akci Vrbětice se dá zároveň předpokládat, že Andrejko nebude mít potřebnou hybnost k úspěšnému provedení ani jedné z nich.
  Akce kolem GPP je jehce podivná. Je velmi brzká (vzpomeňme na Pandora papers a jejich načasování), takže existuje možnost, že se něco stalo, a Andrejko tím naším protektorem bude do té pozice prezidenta dotlačen jako ten pravý, zcela tvárný a poddajný materiál. Po tom tyátru se Zuzankou ti rozhodčí možná usoudili, že žena za pultem má už mnoho nepatřičných asociací, a tak padla volba na Andrejka. Kauza Vrbětice mnohému může napovědět.

  Můj závěr tedy je ten, bude-li Andrejko kandidovat, bude kandidovat proti své vůli.

 16. Ještě jeden postřeh ke Schkodofce.

  Montážní linky sice možná jedou na 3 šichty, jak se od nich očekává, ale tak nějak netuším, co tam dělají. Mojí známí, kteří dělají na subdodávkách, zas tak moc nadšením neřičí.
  Sklady surovin prázdné, expedice jsou zavalené prázdnými gitterboxy, v halách se na dvě šichty uklízí, třetí je zrušena…
  A pronajaté plochy pro polodokončené boleslavské střepy přibývají…
  Tak nějak bych si představoval utracení peněz z průběžných účtů.
  Ještě že už do Schkodofky nemusím…

 17. Je mi fuk, jestli bude AB kandidovat. Myslím si, že asi ne. Jednak ví, že by ve druhém kole prohrál. A druhak se na prezidentování nehodí. Je akční člověk a kladení věnců by ho nebavilo. A okopávání kotníků vládě asi také ne. A propírání svého soukromí bulvárem už má asi plné zuby.
  Ve druhém kole bych mu to asi ze zoufalství hodila. Ale hodně bych skřípala zubama, stejně, jako když jsem to házela Zemanovi. V prvním kole bych volila srdíčkem pana Baštu.

  1. To nebude „srdíčko“, ale úplně jiný orgán.

   Bašta :
   1. Hlasoval pro vstup Finska do NATO.
   2. Nemá charisma
   3. Má slabou rétoriku a mizernou, huhňavou výslovnost.
   4. Začíná klimbat podobně jako Schwarzenberg
   5. Jediným smyslem jeho kandidatury je odčerpání hlasů

   1. Nálepkujete.
    Patřil k nim i Jan Petránek, Ludvík Vaculík, Ivan Hoffman a spousta dalších, kteří se vždycky chovali slušně.

    1. Na Vaculíka se snažím nazírat jen a pouze jako na mistra psaného slova, a v tomto smyslu si ho vážím a čtu. Ale jeho reálná promiskuita ho, jako člověka, v mých očích, hodně shodila.
     A taky mu, na staré kolena značně, politicky hráblo podporou Schwarzenberga, coby prezidenta, neboť „kníže má k lidu blíže“. Jako parodie to tehdy mohla být i sranda. Jenže nebyla… :-/

     1. Promiskuita a misogynství. A skutečně odpudivé sprosťáctví, zejména pak v knize Jak se dělá chlapec. Třeba popis, jak zarazil svůj „pičipáč“ do Lenky Procházkové.

  2. Baštu bych nikdy nevolil. Jednak se už zařadil do fronty krvežíznivých jestřábů. Dále by to nebyla žádná změna proti Zemanovi. Baštu zcela zřetelně opouštějí duševní síly. V diskuzích by neobstál a morálně by se také mohl zhroutit, jako Zeman.

 18. Na rozdíl od Vidláka si myslím, že případná kandidatura Anďocha je z hlediska zájmů lopat poměrně nedůležitá.
  Anďoch bude VŽDY kopat za svůj konglomerát, který se kde se vzal, tu se vzal, a my dodnes nemáme nejmenší tušení, kdože vlastně celou tu Agrofertí maškarádu zafinancoval.
  Opakuji, Anďoch nebude NIKDY kopat za množinu lidí, kterou tady Občan nazývá prekariátem, i kdyby byl zvolen ministrem Mléčné dráhy.

  1. Moje řeč. Andy poctivě vydělal miliardy, nepil a nekouřil. Se svým renomé se vrhnul mezi politiky, bo ještě neměl politickou moc. Politici ho ovšem nepřijali mezi sebe, když jim ujídal -a hned zjistil, zač je toho loket. Ač bytostný pravičák, přilepilo se na něj 30% levicových voličů bez bače, bo špička čssd byla celá z Aspenu. Jenže na knížecí stolec je těch voličů žalostně málo a ubývají. Myslím, že se ráno na záchodě rozhodne, že hradní fanfáry nemá zapotřebí a počká si na skon 5kolky.

  2. To si nemyslím. Ale i kdyby nic jiného, tak „lopatám“ škodil nejméně ze všech poplyšákových vlád.
   A když pustím fantazii na špacír, tak dvojice Babiš+Paroubek by se mi zamlouvala docela dost; a mohla by být i funkční.

   Babišův konglomerát zaměstnává asi 20 000 agroferdů a neslyšel/nečetl jsem o tom, že by mu stávkovali. Přičemž nepochybuji, že hnojomety by po byť jen náznaku skočily jak slepice po flusu.

   1. Re: Občan

    20K lopat není 10 mio lidu, ze kteréhožto počtu je zhruba polovina nevýdělečná a ze zbytku se 60% zabývá ekonomicky nevýnosnými ho*ny.
    A propos, když už jsme u těch stávek, KDE se naposledy v Čechistánu stávkovalo a proč? Dokážete odpovědět?
    Schkodoffku neberu v potaz, bo německé odbory, učitelské výlety do Práglu měly být pokusem o demonstraci, nikoli stávkou.

    A jen tak namátkou – můj spolužák, co by zaměstnanec jedné docela velké dopravní firmy, čeká už rok a půl na podpis nové kolektivní smlouvy. Rok a půl nedostal pracovní pomůcky, v kanclu jeho šéfa to vypadá, jako by se měli do deseti minut vystěhovat, protože firma „nemá“ na nájem archivní místnosti.

 19. Babiš rád čaj, proč by měl pít kávu. Ale pokud bude chtít naštvat oponenty, klidně na tu kávu přejde.
  Za mně tato pozice není jeho parketa, kdoví, zda by měl zdatné pokračovatele jako lídry hnutí ANO.
  Vidlákovo příznačné vidění, že alternativa nevyšle do boje jediného kandidáta sjednotitele je pojmenování smutné reality.
  A pořád mám kdesi vzadu varovné světýlko, že ti co jsou u kormidel vytáhnou během kampaně nějaké trestní oznámení, nebo cosi ve stylu že trestně stíhaná osoba nemá nárok kandidovat. A to mu může voliče odlákat.

 20. „Proto bych si vidlácky myslel, že je zapotřebí počkat, jestli se nám Titanic ještě víc nakloní.“
  Na co pockat, az bude hure?
  Prvnim ukolem alternativy je shodnout se na podpore Vitaskove, jeji jmeno se z tria Blasko- Basta- Vitaskova ozyva nejcasteji a jevi se take nejnadejnejsi. Basta je blekota a Blasko, pri vsi ucte, nema charisma.
  Fiala to uhrat muze, EU konecne take, coz chiliaste neradi slysi.
  Zacina prichazet to, pred cim jsem varoval: o co tu vlastne jde?
  Aby nam bylo hure? Aby odstoupil Fiala i kdyz nam bude lepe? A bude-li nam lepe, bude to pro alternativu velky pruser?

  1. U Vitáskové mi v zátylku vyřvává alarm, protože leta letoucí, vlastně celý život pracovala pro megakorporát, jímž energetika nepochybně je. Takže proti korporátu ani necekne, bo by si ji hodil nakrájenou na drobné kostičky na cibulku. Ostatně moc dobře ví, co se dělo když si dovolila špitnout proti sluncobaronům.
   Nemluvě o tom, že má střet zájmů jako Kilimandžáro – SMP Služby, s.r.o Hlučín a nepřímo také Gazoprojekt Czech, s.r.o.
   Nejen čučkaři již mají příslušné složky otevřené na stolech a jen nervózně poklepávají tužtičkami, aby už je mohli použít.

    1. Možná se jí i světla reflektorů zpočátku líbila. Ale teď už toho musí mít plné kopny. A pan manžel možná taky.

 21. Myslím, že Andrej bude kandidovat.
  P. S. Vidláku dnes jsem Vás viděl na YT s Vlkem a Cimbálem, perfektní, a pochopil jsem, proč nosíte klobouk!
  Já jsem na tom podobně!

   1. Mi by teď stačil klobouk jenom ke krku, bo opar v hubě. Že nejde mluvit, nevadí, ale nejde ani žrát a to se právě teď Godot zalyká mufloní kýtou na hluboce zmraženém špeku.

     1. Ty antivirový mastičky taky pomůžou. Ale musí se začít hned, jak pocítíte na rtu (nebo v nose) takový to pnutí či jak bych to nazvala.

       1. Mně pomáhá ta fialová dezinfekce. Ale blbě to vypadá. Je to asi na bázi hypermanganu. Drží to i na sliznici. Na rozdíl od Betadine tinktury.

        1. Genciánová violeť. Myslím si, že s hypermanganem to nemá nic společnýho. Koaguluje bílkoviny, proto po ní přestanou bolet třeba afty.

    1. Moc dlouhej clanek..
     Ukradnem , vsecko ukradnem , jsme prece germani a nasi povest si musime udrzovat, jeste v Berline zbyl ten ruskej barak..
     Prilezitost z nas zlodeje v zadnym pripade neudela,/ani nemuze ,
     kdyz uz davno sme/…
     Ukradeny je nejlepsi , nejvic bezpecny, zhazardovat v casinech, ani napad ve valkach , nepritel vsecko ukradne a po pripade co nejde ,to znici..
     Vokradenej zlodej se pak tezko muze dovolat spravedlnosti..
     146 mrtvych oslavy ciziho Haloween..Nemuzou si najit neco vlastniho, min nebezpecnyho.
     /Asi je mobfouny nevarovaly vcas, tak nemohli vo nebezpeci se nic dozvedet, dyz zirani do mobfounu vylucuje, se podivat aspon na vterinu,co se deje kolem!!/..
     Rus konci s obilim..Navsteva presidenta u presidenta ,ve sklepe..
     Vojaci polaci z NATO , na U.,spaleny solntspekem , nebo tak. Bez povsimnuti ?
     Pohled a zbytecnej ,dalekohledem k Vychodu…Stejne je nemozny neco videt.
     Kdyz na rusa dojde, na rusa se nejde.
     /Zlaty pravidlo uz mockrat vyzkouseny/.
     Nikdy se predem nevi v jakym dusevnim rozpolozeni se rus prave naleza , velky krivdy mu casto nevadi a kvuli malickosti se nespravedlive rozzuri, nepricetne , jako hroch na pousti..
     Uhodnout neco je nemozny ..A to zdaleka neni a nemuze bejt vsecko..
     Rus nejak organizovane dela vsecko jinak ,az je sam z toho, mile nebo nemile , prekvapenej..
     Jak ma potom nepritel vedet aspon trochu ,vocode..
     Nejdrive jsou ty reci Putina o miru,pratelstvi a spolupraci a najednou je na U.
     Kde uz mel davno bejt …Zpacifikovat nepritele a celej demokratickej zapad ,kterej se hneva kvuliva demokracii, nove zavedeny na Krymu.
     Tohle jeste chybelo. Jedna spatna demokracie ,tenhle napad pak stoji zapad, cely jmeni a jeste vetsinu obrannych prostredku..
     Rus je schopnej je vsecky znicit. Ale to se nevedelo ,ani rus to nevi..
     Totez Cina a najednou je v holportu s rusem a nebezpeci ,kdyz chrasti zbranema na Tajwan..
     Vedeli generalove napred ,ze fronta, tech zachranovanych republik bude dlouha a vojacku malo? nebo nevedeli , nebo nedbali..
     Jak dlouho potom jeste nevedeli , ze nevi ? ; az do zari!
     Az se z toho z niceho nic probudili a vykvasili do instant mobilizace.
     Vo takovy prekvapeni neni tam nouze.
     Rus po nekolika letech strileni na nej , strili zpet asi ze zdvorilosti , pac se na nej z druhy strany a celkem bez povsimnuti ,taky strili uz nekolik let..
     To je jeden den , druhej den zase vsecko desne rozmlati..
     At to vede general , jakej chce. Stejne strida generaly jako ponozky..
     Kazdej poradnej nepritel si na takovy chovani pravem stezuje..
     Dalsi den se zase chova normalne a vymenuje s nepritelem zdvorilostni prestrelky ,jak to ma v poradny valce taky bejt.
     Nepritel se tak uklidni ,je v pohode ,coz nema delat, s rusem, nikdy.
     Najednou z ty obycejny normalni prestrelky , rus utece treba az deset kilometru daleko za frontu a az tam se nekde nezjevuje..
     Nepritele z toho vomejvaji..Kdyz zase nevi.
     Co je tohle a podbabu, made in Russia. Kde je ted ten zatracenej rus a co tam tak daleko dela !! Problem, neresitelnej jak rusa vubec najit ..
     Vymlouva se na nejakou mensi ofensicku….
     Pak zase z niceho nic ustoupenej rus zase vsecko rozmlati..Jako silenec..
     Vsecko este rozstrili a udela z toho cednik..
     Dalsi den se chova zase jako normalka strili ,jak to ma bejt .
     Ale jednou nepritel, kdyz si zabere asi 4 metry ctverecni /nepritel taky musi sem tam vykazovat nejakou cinnost, to je povinnost/a nic zlyho netuse , to je normalka ve valce , rus ale tohle nechape , tohle rusa rozbesni straslive,
     /kdo by se toho nadal/ , najednou rus znenadani zjisti , ze existuje neco jako protiutok /nez se nepritel tam zabydli/ a z niceho nic se vyriti na nej s tankama ,jako selma a bez varovani nepritele prepadne a kdyz nejakej prezije je zahnanej a daleko..
     Nic takovyho rus predtim ,beda nikdy nedelal..Ani driv nepomyslel..
     Ani organizovane , dle planu a zavedenych pravidel ,jak se spravne,
     ethicky bojuje , jako rovnej s rovnym, nepritelem…Jak konvence diktuje.
     Dalsi dny zase doutna mirumilovne ,jako vzdycky usmiva se u vodky , v pohode se saslikem v zakopech , sem tam prestrelka, aby se nereklo …
     Slusi se a patri na cinnost nepritele trochu odpovedet ..
     Co se stane zitra nikdo nevi a predevsim nejvic , rus nevi..
     Nepritel pres rozvinutou spionaz i sputnikovou, nevi tak na cem je..
     Nejistota vladne a neprijemna…
     Asi zase neco rus rozmlati , nebo utece , nebo si jako novinu objevi a koupi novou hracku, drony a lita si s nimi kolem , ale to je zatim taky ,jako vsechno, jeste ve hvezdach..

      1. Ale skvěle napsanej – ten příspěvek.
       Dokonce jste projevil i smysl pro humor a hravost, což u Vás nebývá často.
       Jeden z nejlepších, jaké jsem od Vás dosud četl.

       1. Re: Občan

        Sqěle napsanej?
        TVL, ani nevím, jak moc jsem dělal pro své duševní zdraví, když jsem to doteď roloval.

        Proškrtat na polovinu, třikrát přepsat a pak by to možná bylo ke čtení.

        1. Targusi,
         nemůžete poměřovat každého svým literárním talentem!

         Paw píše metodou automatického psaní, někdy to připomíná slovní průjem, jindy nekonečnou větu Hrabalova stýce Pepina. My masochisté si rádi vezmeme klacík a vyšťouráváme perly.

         Tentokrát – musím souhlasit s Občanem – se text mimořádně povedl.
         Berte v úvahu, že Paw píše v češtině coby v cizím ,resp.odcizeném jazyce. Není už zvyklý v češtině myslet.
         Taky se mi při luštění pawštiny běžně kroutí palce u nohou, (zdaleka ne každý jeho příspěvek dočtu, jsem taky jen člověk), ale co nás nezabije, to nás posílí. Minimálně tři- čtyři věty či metafory jsou v každém článku skvostné, jen je najít!
         Tentokrát je to mnohem víc. To Pawovo zobrazení ruské duše je velmi podnětné.

         1. K veci a dobry.
          Tak mi konecne doslo ,diky vam pane AH, ze pisu v cestine s kombinaci mysleni v english..
          A nedorozumeni a ponekud kuriozni ,z toho pochazejici, coz sem nejak nechapal.
          A rovnez ty dalsi vlivy na mne..
          Treba napr. Automat svet a film z toho udelanej a jeden z nejlepsich vytvoru, v nasi kinematografii..
          Neni nad chytrou kritiku a osvezujici zamysleni..
          „Krouceni“, delam rad a casto + snaha o zabavu.
          Zvlast dyz je casto a vsude zapsklo..
          Legracky o rusech sou pro zabavu a nejsou mysleny vazne.. Spolu se situaci tam, ten humor je asi trochu vic uhozenej..Duraz a nadsazenej je ovsem na ty nase spolecny a zaroven rozdilny lidsky cinnosti…Nebo tak..

       2. Diky pane Obcan a pan Targus dole a vase prispevky jsou vyborny ,rad je ctu a nekdy je z nich nalada.. ..
        Obcas sem na lehkou vypraveci zabavu se sarkasmem..Vzdycky se mi nepovede myslet a zaroven omezit dlouhost psani..
        Venceremos.
        Si ani nezaslouzim tolik chvaly najednou.
        Ale drina to byla to napsat za chvilku.
        /Aby to vypadalo beztizny a Zdravodusevne nezatezovalo ctenare. Chmurama/.
        Napadlo mne mezitim neco o pravde ,ale az jindy doufam..
        So long.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *