24 června, 2026

Nechť rozhodne stranický orgán …

Doba je nadmíru zajímavá a na události bohatá, však posuďte sami:

Bývalý nomenklaturní kádr KSČ, který byl echt prověřen a školen, aby prováděl diverzi na prohnilém Západě si stěžuje na jiného prověřeného bývalého člena KSČ, který působil v kapitalistické cizině a z titulu svého zařazení musel spolupracovat s komunistickým režimem, aby socialismus slavně zvítězil, že ho nechce vzít na summit NATO, kde se bude projednávat, kterak zakroutit krkem zlému socialistickému kapitalistickému Rusku.

První ironická odbočka – Babiš by měl veřejně prohlásit, že vzít prověřeného a vycvičeného zabijáckého agenta na setkání nejvyšších hodnostářů NATO považuje za bezpečnostní riziko, protože netuší co na PePu107 mají v Kremlu a Agent107 byl přece důkladně školen na diverze (vč. zabíjení holýma rukama) v kapitalistické cizině, zejména v NATO a vzhledem k jeho služebnímu postupu musel prokazovat nadstandardní schopnosti jak škodit …

Rozhodnutí sporu dostal na starost bývalý komunistický právník, který věc přidělil jinému bývalému komunistickému právníkovi, takže se dá s naprostým klidem říct, že bude zasedat stranický rozhodčí soud.

Druhá ironická odbočka – v pohádce „S čerty nejsou žerty“ zazní od udatného dospělého šlechtice: … tatínek vám vyhlásí válku! Doba pokročila, už nemáme udatné dospělé šlechtice, ale prověřené a vycvičené „nebojsy„, kteří nevykřikují „tatínek vám vyhlásí válku“, ale hezky moderně: “ … (bývalý spolustraník) Baxa vám přikáže … Ostatně co čekat od hrdiny, který se sesypal z SMS jeho loutkovodiči a běžel žalovat na Policii ČR.

Domnívám se, že o naší cestě „Budování kapitalismu v Čechách a na Moravě“ nic nevypovídá lépe a netřeba nic dalšího dodávat.

Třetí ironická poznámka – když PePa107 kandidoval na prezidenta, tak jsem si mohl přečíst i následující názor: „… co je to za generála, když k získání prezidentského úřadu potřebuje volby … “ No, máme co jsme chtěli 🙂

P.S. Za inspiraci k textu děkuji Ládíkovi 🙂

3 thoughts on “Nechť rozhodne stranický orgán …

  1. Myslím, že první ironickou odbočku by byl schopen s vážným xichtem veřejně pronést Macinka. Že se tak dosud nestalo, vysvětluji si tím, že ho to bohužel nenapadlo.

    A to je škoda.

  2. Napoleon Bonaparte při převratu v zákonodárném shromáždění zavelel: „Kapitáne, všechny tyhle lidi mi vyžeňte ven!“ . A bylo to… To byl chlapík!
    Tenhle se, ač vyškolen k násilí, obrací na nějaký soud… Divný svět.
    Váš skvělý bonmot si dovolím doplnit: „Generál, kterej padne ve válce, je nějakej divnej.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *