Doba je nadmíru zajímavá a na události bohatá, však posuďte sami:
Bývalý nomenklaturní kádr KSČ, který byl echt prověřen a školen, aby prováděl diverzi na prohnilém Západě si stěžuje na jiného prověřeného bývalého člena KSČ, který působil v kapitalistické cizině a z titulu svého zařazení musel spolupracovat s komunistickým režimem, aby socialismus slavně zvítězil, že ho nechce vzít na summit NATO, kde se bude projednávat, kterak zakroutit krkem zlému socialistickému kapitalistickému Rusku.
První ironická odbočka – Babiš by měl veřejně prohlásit, že vzít prověřeného a vycvičeného zabijáckého agenta na setkání nejvyšších hodnostářů NATO považuje za bezpečnostní riziko, protože netuší co na PePu107 mají v Kremlu a Agent107 byl přece důkladně školen na diverze (vč. zabíjení holýma rukama) v kapitalistické cizině, zejména v NATO a vzhledem k jeho služebnímu postupu musel prokazovat nadstandardní schopnosti jak škodit …
Rozhodnutí sporu dostal na starost bývalý komunistický právník, který věc přidělil jinému bývalému komunistickému právníkovi, takže se dá s naprostým klidem říct, že bude zasedat stranický rozhodčí soud.
Druhá ironická odbočka – v pohádce „S čerty nejsou žerty“ zazní od udatného dospělého šlechtice: … tatínek vám vyhlásí válku! Doba pokročila, už nemáme udatné dospělé šlechtice, ale prověřené a vycvičené „nebojsy„, kteří nevykřikují „tatínek vám vyhlásí válku“, ale hezky moderně: “ … (bývalý spolustraník) Baxa vám přikáže … Ostatně co čekat od hrdiny, který se sesypal z SMS jeho loutkovodiči a běžel žalovat na Policii ČR.
Domnívám se, že o naší cestě „Budování kapitalismu v Čechách a na Moravě“ nic nevypovídá lépe a netřeba nic dalšího dodávat.
Třetí ironická poznámka – když PePa107 kandidoval na prezidenta, tak jsem si mohl přečíst i následující názor: „… co je to za generála, když k získání prezidentského úřadu potřebuje volby … “ No, máme co jsme chtěli 🙂
P.S. Za inspiraci k textu děkuji Ládíkovi 🙂
Když přemýšlím o roli, proč první co mi napadne je role krepáku?
Myslím, že první ironickou odbočku by byl schopen s vážným xichtem veřejně pronést Macinka. Že se tak dosud nestalo, vysvětluji si tím, že ho to bohužel nenapadlo.
A to je škoda.
Napoleon Bonaparte při převratu v zákonodárném shromáždění zavelel: „Kapitáne, všechny tyhle lidi mi vyžeňte ven!“ . A bylo to… To byl chlapík!
Tenhle se, ač vyškolen k násilí, obrací na nějaký soud… Divný svět.
Váš skvělý bonmot si dovolím doplnit: „Generál, kterej padne ve válce, je nějakej divnej.“