13 června, 2024

Po prohrané bitvě

Je dobojováno, jasným vítězem voleb je Petr Pavel, který získal víc než 58% hlasů. Andrej Babiš získal víc než 41%. Není o čem spekulovat, není důvod něco zpochybňovat, výsledek je nad slunce jasnější. My si musíme říct, co Pavlovo vítězství znamená a co nám to všem přinese.

Začnu barvotiskovou příhodou. Včera ráno jsme si picli prasátko, pěkně si ho paříme, škrábeme štětiny… a najednou telefonát. Policie. Prý abych se dostavil v příštím týdnu na stanici, protože moje psaní už natolik leží někomu v žaludku, že se to dostalo až k nim. Ne, žádné detaily nevím a asi se je ani nedozvím. Ale je to taková pěkná symbolika. Prezidentem se stal generál a nad blogery se smráká. To vše v jeden den.

A to je první výsledek voleb. Generál Pavel se nijak netajil, že bude klidu a řádu dosahovat zasahováním proti těm, kteří dělají problémy, kladou nevhodné otázky, mají pochybnosti o směřování naší země a chtěli by to jinak. Fialova vláda chce přesně to samé. Jedna a jedna jsou dvě. V tomto ohledu zřejmě Pětikolka nebude na nic čekat a generál také ne. Brzy už si policie nebude zvát blogery na stanici, ale dojde si pro ně se zatykačem.

Budu muset maličko přehodnotit své úmysly s distribucí mé knihy. Původně jsem s ní chtěl objet republiku, ale nějak si nejsem jistý, jestli to vůbec ještě stihnu. Vy, co jste mě podpořili a chcete moji knihu, tak si ji budete moci vyžádat pro zaslání domů. Již brzy ve vašich kinech…

Druhým výsledkem voleb je celkem unikátní situace, kdy jedna víra ovládla v podstatě všechny mocenské instituce v zemi. Na jednu stranu je to pro nás průšvih, na stranu druhou se poprvé od revoluce nemůže vláda vymlouvat na sněmovnu, senát, ústavní soud nebo prezidenta. Všichni táhnou za jeden provaz, mají všechnu moc a tedy i všechnu odpovědnost.

Třetím výsledkem voleb je potvrzení stávajícího stavu, který se projevil už v parlamentních volbách, ale dal se ještě svést na milion propadlých hlasů. Komunální a senátní volby už ukázaly, že se jedná zřejmě o trend, ale ještě se to dalo brát jako náhoda. Volbu prezidenta bychom už měli brát vážně a nemá smysl se na něco vymlouvat. Celkem jednoznačně se ukázalo, že v této situaci není jak vyhrát.

Řekneme si pár faktů:

Volební účast byla o dvě procenta vyšší, než v prvním kole. O cca 140 tisíc voličů. Andreje Babiše v podstatě volili všichni jeho voliči z prvního kola, pak i všichni voliči Jaroslava Bašty a ještě získal 200 tisíc dalších voličů, kteří buď k volbám v prvním kole nepřišli a nebo volili někoho z ostatních kandidátů.

Pokud to budu brát takto, pak babišova kampaň měla logiku. Babiš o nic nepřišel, získal všechny voliče od SPD, přesvědčil 140 tisíc voličů navíc, aby přišli k volbám a volili ho… a ještě posbíral nějaké drobky u ostatních kandidátů. Vzhledem k tomu, jakou kvadraturu kruhu museli jeho marketéři řešit, tak neodvedli vůbec špatnou práci. Dokázali navýšit babišův výsledek z prvního kola. Ale stejně nebylo jak vyhrát.

Z tohoto hlediska vlastně vůbec nevadilo, že Babiš mluvil o Gerasimovi, jako o vrahovi, byl poměrně hodně protiruský a byl proti Okamurovi. Stejně posbíral jeho hlasy. A pokud je neposbíral, tak místo nich dostal hlasy středových voličů, kteří mu ztrátu hlasů z SPD bohatě vyrovnali. Veľký Bocian hrál vlastně docela dobrou hru, ale měl od začátku nedostatečné karty. Většinový volič nám nevěří, že jsme na pokraji války, nevěří, že se chystá jejich ožebračení a nevidí problém v omezování svobody slova. To je prostě realita. Babišova kampaň se dostala do každé domácnosti, ale s 58% voličů to nehnulo.

Na druhou stranu, díky výrazné Babišově prohře utekl Okamura hrobníkovi z lopaty. Může teď klidně vyhlásit, že to od začátku věděl, že mu bylo jasné, že oligarcha agrobaron nikdy nevyhraje, protože Babiš není autentická opozice, tou je pouze a jedině SPD a Babiš prostě není cesta. Může dodat něco o tom, že kdyby byl Pavlovým soupeřem Bašta, mohlo by to vypadat úplně jinak. Prohra Babiše značně neutralizuje chyby, které SPD před vlastní volbou udělala.

Tato volba prostě ukázala naše limity. Jestliže v minulých prezidentských volbách liberální demokracii chybělo pár desítek tisíc hlasů, teď už jim jich asi sedm set tisíc přebývalo. Když si vezmete, že za těch pět let zemřelo cca 500 tisíc lidí a nových 500 tisíc lidí dospělo a dostalo volební právo, tak máte celý volební výsledek bez problémů vysvětlen. Je nás prostě míň a zatím to na větší změnu smýšlení ve společnosti nevypadá.

Babiš může pokračovat v tom, čemu sám pomáhal teď během volební kampaně – může se stát hegemonem opozice, hlasem chudších lidí a seniorů, může se rozkročit směrem k alternativě, i k SPD. Ale i pokud to bude dělat dobře, nikdo ho nepřibere do hry. Bude mít svých 40% (nebo ANO a SPD budou mít spolu 40%), ale to nebude stačit na vládu. Těch zbylých 60% prostě volí současné směřování a naše síly jsou prostě menší, Halík… jsou kurva menší.

Nebo se Babiš může snažit dělat to, co dělal předtím, než si uvědomil, že se bez širší podpory prezidentem nestane. Být zase středovým hnutím. Ale jeho osoba je pro pětikolku tak nepřijatelná, že by musel udělat předsedu hnutí z někoho jiného a sám se z politiky stáhnout a řídit to odněkud ze zákulisí.

Obě cesty hnutí ANO neskýtají žádné velké možnosti. Pokud ANO bude autenticky opoziční, tak může mít 40% hlasů, ale nikdo ho nevezme do vlády. Nebo bude středové, má šanci se sblížit s ODS, ale zároveň přijde o radikálnější voliče, bude slabší a stane se takovými druhými Modroptáky. Se vším, co to bude obnášet.

Dovolím si jednu dlouhodobou věštbu – pokud se ve společnosti nějak rapidně nezmění nálady, tak hnutí ANO sice možná vyhraje příští parlamentní volby, ale bude zase v opozici. Změna u nás nastane jedině tak, že se celá současná koalice strašlivě zdiskredituje a nebo se tu objeví nějaká jiná strana, která dokáže svým programem sebrat Pětikolce skoro milion voličů a zároveň dokáže spolupracovat s Babišem (případně i s SPD), což považuju za naprosté sci-fi.

Tyto volby podle mě ukázaly, že radikalismus na naší straně spektra nemá žádný smysl. Soutěžíme o stále stejné voliče a ani velmi vyhrocená kampaň a velmi vážná témata na tom nic nezměnila. Ani válka za humny na tom nic nezměnila, ani vysmátý ksicht Blyštivého Péti na tom nic nezměnil. A budu si muset promyslet, jestli má smysl jakékoliv další demonstrování. Pětikolka potvrdila, že má většinu. Za takových okolností bychom nejspíš byli totéž co Milion chvilek.

Babišův volební výsledek prostě ukázal čtyřicetiprocentní limity opozice a dokud se nevyplní všechny ty dezinformace, o kterých jsme mluvili, tak se se na těchto limitech nic nezmění. V této chvíli nám zbylo jedno jediné – kus té jednoty, která tu v posledních dvou týdnech vznikla. Byli jsme si schopní podat ruce a shodnout se na kandidátovi, který rozhodně nebyl bez vady. Měli bychom si to hýčkat.

527 thoughts on “Po prohrané bitvě

 1. No, četl jsem že SPD ztrácí svůj koaliční potenciál….Uměli by jste si představit tým, ve kterém bude Babiš, Paroubek, Rajchl, Foldyna, Konečná, Skála, Majerová?dejme tomu, že by se jmenovaní shodli, že resorty budou řídit odborníci a sami se soustředili na tvorbu a schvalování zákonů?
  Myslíte si, že toto by mohla být cesta jak na svou stranu získat většinu elektorátu? Protože pakliže se shodne Konečná s majerovou na tom, co je třeba udělat pro lidi dejme tomu v otázce energií, přestává platit fangličkování stran a dělení na levé pravé apod.

  1. souhlas, to by byla cesta. Pravo a levo přestalo už platit , ted se jedná o to být Buď pro globalizaci (poslouchat Brusel) nebo národovecká strana= delat věci pro CR a lidi CR. A to spojení proti 5 kolce by mohlo začít fungovat.Ale nedělám si iluze,jak bude stará generace odcházet, a postupně nastupovat mladá generace, bude jich víc pro první variantu. Školství a media na tom silně makají.

 2. Celá volby byla opět jen „ANTIBABIŠ“, nic jiného.
  Znám x lidí, kteří Pavla neadorovali, neznali jeho názory.. ale i přes tuto nebezpečnost jen volili proti Babišovi.. zkrátka ho na hradě nechtěli.. basta.
  Pláč nad nemožností jít nad 40 % není na místě.
  Pokud by „Ano“ pragmaticky poslalo do voleb kandidáta Havlíčka, pak by se „demokraté“ možná nestačili divit.

  1. Cituji Vidláka: …na stranu druhou se poprvé od revoluce nemůže vláda vymlouvat na sněmovnu, senát, ústavní soud nebo prezidenta. Všichni táhnou za jeden provaz, mají všechnu moc a tedy i všechnu odpovědnost.
   Tady se ovšem Vidláku hluboce mýlíte. Ti, o kterých je zde řeč, konají tak, jak konají, především proto, že žádnou odpovědnost necítí. Pokud tedy hovoříme o osobní odpovědnosti, protože případná „politická odpovědnost“ vlastně žádnou odpovědností není, to asi všichni víme…

 3. Kyjevský pakt
  ČR / SR, Profesor Peter Staněk:

  „Počuli ste už o Kyjevskom pakte? Je to pakt, podľa ktorého niektoré krajiny nebudú Ukrajine dávať len vojenskú a finančnú pomoc, ale aj ľudskú vojenskú silu. Západné krajiny sa do toho nezapoja, bude to východný blok NATO vrátane Slovenska a Česka.“
  Video: https://t.me/ksbspravy/60502

  1. Celkem se bojim oznacit ten pakt za ruskou dezinformaci, protoze se jich vetsina uz naplnila.
   Ale jestli je to pravda, tak blbost zapadnich Slovanu dosahuje epickych rozmeru.

 4. Jen pro představu, jak vypdá čištění na ukrajinské frontě. Jde z toho strach.
  Práca Terminátorov. Spravodajca RIA Novosti pozoroval ničenie nepriateľských pevností.

  Bojové vozidlo podpory tankov (BVPT) „Terminator“ neďaleko obce Kremennaja
  Tieto bojové vozidlá sa aktívne používajú počas útočných vojenských operácií na potlačenie nepriateľských palebných bodov.
  „Terminátor“ je určený na potlačenie nepriateľských síl spolu s protitankovými zbraňami.
  Ich zbraňami sú dva 30 mm kanóny 2A42, protitankový komplex „Kornet“, guľomet a automatický granátomet AG-17D.

  26-18.mp4
  https://www.aktualnikonflikty.cz/download/file.php?id=32695

  27-6.mp4
  https://www.aktualnikonflikty.cz/download/file.php?id=32712

 5. Aby Pavlovi ten Zelensky do března vydržel ve funkci když ho tak rád chce nevštívit.

  Zelenskyj odvolává vysoce postavené politiky
  Pět gubernátorů a čtyři náměstci ministra ukrajinské vlády byli odvoláni pro podezření z korupce. Jaké stojí příčiny za touto čistkou, kterou provádí prezident Zelenský uprostřed války s Ruskem? Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj oznámil „personální změny ve vládě“. Podle zprávy listu Welt Zelenskyj zdůraznil, že nebude tolerovat korupci, a chce zakročit proti pochybením ve státním aparátu. Někteří ukrajinští politici jsou odvoláváni z funkcí.

  https://www.epochtimes.cz/2023/01/27/zelenskyj-odvolava-vysoce-postavene-politiky/?

 6. Veřejné poděkování

  Iloně Švihlíkové za její nekompromisní komentář
  Tahle noc nebude krátká
  https://casopisargument.cz/?p=48153

  a Janu Kellerovi za jeho satiricko-optimistický komentář

  Převýchova je možná!
  https://casopisargument.cz/?p=48149
  z něhož si dovolím ocitovat odstavec, který vejde do dějin české politické satiry.

  „Náš nově zvolený prezident vyrůstal v rodinném prostředí, které nelze podle znění dnes platných zákonů označit jinak než jako zločinné. Tomu odpovídá, že téměř až do třiceti let, podle svých vlastních slov, nechápal vůbec nic. Trvalo neobvykle dlouho, než začal pod dohledem svých nových instruktorů podnikat první nesmělé krůčky k novému myšlení. Začít s převýchovou v tak pozdním věku, a navíc u případu natolik poznamenaném špatnou výchovou, bylo i v zemi Komenského ještě donedávna nepředstavitelné“.

 7. Není nutné volby zpochybňovat? Po volebních manipulacích v přímém přenosu, kdy fiala oznámí vítěze dvě hodiny před sečtením posledního okrsku, kdy senátoři v USA podávají důkazy o manipulaci s lístky, kdy německá televize oznámí den předem výsledek voleb, a pak to se to snaží zakamuflovat „predikcí“ (ostatně tyto „predikce“ se děli i u nás – „amatérské“ firmy zveřejňovali výsledky už v sobotu s desetinovou přesností), je nadmíru žádoucí, abychom se zpětně podívali na výsledky, a překontrolovali je. Není nikomu divné, že OSVČ musí schovávat každou účtenku pět let, ale volební lístky se pálí okamžitě po volbách? Proč se nehodí elektronické volby, které by ušetřili státu obrovské peníze, a zpětně by si každý mohl dohledat nejen svou volbu, ale i sečíst hlasy ve svém volebním obvodě, nebo celém státě? Protože nám vládnou samozvaní (v tom lepším případě) nebo dosazení (což je realita posledních 33let) všehoschopní psychopati, kteří se nezastaví před ničím.
  A tak mám nápad: co zřídit dvě mailové schránky, třeba babisvolby@….cz,pavelvolby@….cz, nebo tel. 7—–0101, kam by voliči posílali zprávu ve tvaru Kopydlno_babis/pavel (a příště třeba Housenice/Chroustal). Mohli bychom si udělat představu o skutečných volbách nebo o jejich virtuálních podobách, manipulacích, a podvodech, které panují všude na světě. Každý má orig. rodné číslo, takže by nebyl problém volby ohlídat; do systému by se každý přihlásil po zaslání kódu, jako se přihlašujeme do banky, dat. schránky apod., a hned by bylo jasno, zda jde o vox populi, nebo vox „dei“…

  1. Už před týdnem jsem psal ,že pracovitý Babiš toho dokázal hodně ale sw sčítacího zařízení zřejmě nepřekoná.
   Vašemu i mému příspěvku napomáhají příspěvky do dnešního článku Vidláka – Kurz je potvrzen kde se poukazuje na úsměvné desetinné rozdíly při volbě Čaputové a Pavla a jejich oponentů.
   Váš návrh se mi líbí a to velmi ,žel Bohu jsme v Česku i s volební neúčastí.

 8. K ukrajincům,
  mě se také nelíbí jejich finanční podpora stran státu,zvláště po vládní úpravě od 1.7.2022.
  V ČR je nyní cca 697.000 ukrajinských evidovaných kusů užívajících financí eráru,kolik je jich zde neevidovaných stát neví a nezjišťuje.
  Do konce roku pan Rakušan počítá s dalším miliónem ukrajinských přibylců jak sám řekl.
  Už nikdy odsud neodejdou, zpátky do zadlužené,zpustošené země a v brzké době se stanou i voliči.
  Švýcarsko po přibytí 125 000 ukrajinských kusú ,řeklo stop ,více jich naše země finančně podporovat nezvládne už v této početní výši je to pro nás hraniční ,finanční zátěž.Ano ,nelíbí se mi ,že ve východních ,evropských zemích nebude ukrajinský potenciál využit k boji,což by ale porušilo azylový zákon a musela by se pozměnit Ústava – nález Ústavního soudu v jedné zemi a má být nahrazen čechy ,slováky ,poláky.
  V grafu ,který jsem viděl měli největší procentuální ztráty Česko a Slovensko a to i před násobně lidnatějším Polskem ,tím neříkám ,že se to stane ale vede to k zamyšlení.

 9. Vidláku, máš jeden problém, ODS za situace, kdy by pětikolka neměla 101 a více poslanců byla ochotna jít do vlády.
  Tedy není pravdou, že nemá koaliční potenciál. Výsledky v Praze, kde se hádají Piráti s ODS a ta ustoupila ukazuje, že ODS dokáže pro koryto udělat hodně. A když tam půjde ODS, tak KDU ohne hřbet jako vždy dokázala. Jasně TOP aspol. ty ne…

  Navíc, ty 60:40 dáváš jako „nemáme na víc“ a přitom vím ve své bublině, že toto je doslova nepravda, mám 1/3 těch co volili Pavla, že nechtějí dát Babišovi, ale dali by jiné straně než pětikolce v Parlamentu, tedy nevládním stranám.

  Tedy je otázka, zda se objeví nová opoziční strana, která nahradí ČSSD/KSČM. Lidi co je volili nechtějí SPD nebo ANO, ty chtějí někoho jiného…

  Za mě, docela velkému procentu lidí, prohranýma volbama setmělo před očima a nemyslí reálně.

  Co je teď průser a připravuje se mediálně je vstup do války a ne NATO vs Rusko, půjde to cestou dvoustranných dohod ve smyslu „pomoci“, tedy nevstoupí demagogicky řečeno stát jako Polsko do války, tedy zůstane pod ochranou NATO , které nebojuje a hrozilo by jaderným konfliktem, ale pouze zapůjčené maso půjde na frontu.
  Viděno na slovači, kde se najednou nějak moc lidí ohlásilo na okrese, že má výhradu svědomí až to začalo vadit státu a ten začíná stíhat „webové média“, které to radili jako desinformátory, tedy fakt mám strach s tohoto, ani omylem s toho co napsal vidlák 🙁

 10. Naopak řada sympatizantů SPD hlasovala podle Okamury pro Pavla.

  „Je třeba respektovat výsledek voleb, doufám, že Petr Pavel bude prezidentem všech občanů,
  jsme připraveni spolupracovat,“ uvedl Okamura.
  —————-
  Tak to měl Okamura nehodu v kině, ne?
  (někdo zde na blogu takto nedávno půvabně opsal rčení „posrat se v kině“)

  1. … kdyby ten debil zůstal u toho jedinýho, co od něj člověk kdy vůbec chtěl, a to:
   „NE organizovanýmu připrchlictví“
   a už se nes*al do ničeho jinýho, tak měl nadosmrti vystaráno.

  2. Z Okamury by pro alternativce měla být „politická mrtvola“ … Popravdě řečeno, alternativa , její schopnosti, a tím i možnosti, jsou vcelku dokonale popsány a obsaženy v aktuální glose pana Větvičky… Situace je nejen pro alternativu, ale především v tzv.alternativě, děsivá…

 11. … že by už to začalo bublat?
  = ukázka polskýho stupně předmobilizace doprovázenýho práskačstvím a nátlakem v režii státu:

  „Naše (polské) úřady zorganizovaly rozsáhlou agitační kampaň mezi majiteli bytů, ve které je vyzývají, aby nahlašovaly informace o Ukrajincích žijících v jejich domech a bytech. Sběr informací organizují místní orgány a údaje se předávají přímo ukrajinskému velvyslanectví ve Varšavě. Poláci jsou vyzýváni, aby dobrovolně podávali zprávy o Ukrajincích, kteří u nich nebo v jejich blízkosti žijí, a pokud to odmítnou, úřady jim hrozí pokutami a správním jednáním.!

  https://bavorv4.wixsite.com/bavorovy-poznamky/post/%C5%A1%C4%8De-ne-vmerla-ukrajina-ale-u%C5%BE-ku-tomu-nem%C3%A1-%C4%8Faleko

  P.S.
  jak uteklý UKáčka nemusím, ale v tomhle stojím za ukrajinskýma klukama … i když vím, že z toho kouká velká přesdržka!

  1. zvláště tohle stojí o zopakování:

   aby dobrovolně podávali zprávy o Ukrajincích
   &
   pokud to odmítnou, úřady jim hrozí pokutami a správním jednáním

   něco jako to známý:
   “ vzdejte se, nic se vám nestane“

   1. Hrozné to je, pouze však do té doby, kdy cca 1,25 mio Ukrajinců bude v ČR v pohodě a vcelku luxusně hnízdit a korzovat, a rukovat na ukrofrontu bude český Pepík, toliko buď čummobilista, nebo „kovanými demograty“ vybraní a nahlášení dezoláti, či potomci dezolátů.
    Co potom – a jestli si někdo myslí, že se v případě možné mobilizace, odvodů, zachová Pětihnus alespoň trochu ohleduplně vůči vlastní krvi, vůči českým občanům, že projeví nejaké minimum pudu přežití vlastních branců, či reservistů, tak se dle mne velmi, ale opravdu velmi mýlí…
    Tedy pokud diskutující neberou konflikt na Ukrajině jako konflikt, jehož jsme oficiálně aktivními účastníky, a je v zájmu ČR, jejich občanů vést nejen na území Ukrajiny otevřené vojenské akce vůči RF za účasti armády ČR, jejich velmi omezených lidských i materiálních zdrojů, nehledě na minimálně desítky tisíc ukrajinských branců a potencionálních odvedenců, nacházejících se v klidu za peníze eráru na území ČR.
    Pokud je pro voliče přijatelné, a tím pádem i žádoucí, preference takového charakteru, budiž.
    Prozatím ve válečném stavu s RF nejsme ( pravda, co není dnes, může být realitou zítra ), na konfliktu, na jeho vzniku neneseme podíl, vinu, nejsme v žádném vojenském svazku s Ukrajinou, nejsme k účasti vazáni smluvně, a jsem přesvědčen, že prioritou jak vlády, tak občanů ČR je mimo jiné ochrana životů příslušníků armády ČR i tím, že nebudou nasazeni do bojů navzdory násobně větším personálním možnostem potencionálního ( bohužel ) spojence.
    Alespoň já Poláky chápu – proč by měli chcípat jejich vojáci, když se na území Polska pohybují velká kvanta Ukrajinců vyhovujících parametrů.
    Za další, pokud vezmu českou realitu, tak drtivá většina Ukrajinců, oni „utecenci“ v Audi, VW, BMW, Mercedesech, atd, včetně jejich partnerem jsou z oblastí, jichž se žádné vojenské akce netýkaly. Sazba ukrocelníků na začátku konfliktu byla 1 000 € za hlavu, a časem se násobily.
    Za uprchlickou politiku, za systém jejich příjmu, identifikace, atd.nese odpovědnost Fialeno, Rakušan a spol. Mimochodem, kupují nemovitosti, kde se ve skupinách zašívají, ovšem stačí jedna návštěva hospody, a už se vyřvává Sláva Banderovi … Už disponují jak luxusními, tak střednětříními auty s českou SPZ – a věřte, že je v tom autě poznáte ( sestřih, atd. ) .
    Zabydlují se natrvalo, všude jich je mraky, je pouze otázkou času, kdy vycení tesáky, a dají najevo, kdo je tu pánem …
    Opravdu, v této aktuální společensko-sociální situaci „litujete“ Ukrajince , i při uvědomění si všech reálií a souvislostí , to myslíte vážně ?
    Nebo to tedy vezmeme dějinně z gruntu inovátorsky, pozveme sem ty Ukáčka všechna, ubytujte je , nakrájíme, vybavíme, vyléčíme, do škol umístíme -v jejich jazyce , samozřejmě, životní , sociální i profesní úroveň zabezpečíme, a aby opravdu neměli splín, nedej bože netrpěli nějakým ohrožením a stihomamem, tak místo jich vlítneme na Rusa MY ???
    To jako fakticky ?

    1. Úplně zbytečně jste se rozepsal o něčem, co je tady jasné snad každému vidlákovi. Píšete pouze o důsledcích a té „přesdržce“, která nás v Česku z toho nekompatibilního spolužití s Ukrajinci pravděpodobně čeká.

     Viník se svou úmyslnou a hlavně nezvládnutelnou uprchlickou politikou je zcela jasný, ale co s tím, když už ve třech volbách po sobě jsme jako většina (a to jediné se počítá!!!) jasně a nad vší pochybnosti dali téhle militantně-kolaborantské fialové vládě mandát činit nevratné kroky vedoucí k těm masomlýnkům, před kterými momentálně utíkají ukrajinští kluci, když tušíme, že za chvíli budou utíkat i naši kluci! A je zase úplně jedno, jaké procento z nich jsou ekonomičtí vyčůránci a jaké procento z nich zachraňuje holé životy spolu s jejich rodinami.

     Podstatné je, Minorito, že jako stát (=většina) jsme přistoupili na vojenské řešení problému, které razí náš protektor, místo abychom hledali nevojenské řešení. Dokonce patříme mezi organizátory a spolupachatele toho zmaru. Dokud tohle bude trvat, jsou podobná Vaše vysvětlování zcela zbytečná, tedy alespoň pro mne a asi i většinu tady na litterate.

     Když totiž mluví zbraně, nenajdete pravdu, řešení ani klid, neb všechno marné, ale to neznamená, že se neohradím proti právu na uchování si života, právě tím si procházejí aktuálně ti ukrajinští kluci.

     1. = to jsou ty moje/Vaše: „uvědomění si všech reálií a souvislostí“
      a jestli píšete, že: „litujete“ Ukrajince,
      tak pak ANO, lituji Ukrajince, že mají Zelenského stejně tak, jako lituji Čechy, že existuje něco jako je Fiala a jeho militantně-kolaboratská vláda a protože existuje válka.

     2. Vaší relevantní odpovědí na to, co jsem hodil na sklo, je pouze Váš poslední odstavec, ale vice ze široka, a k tomu, co bylo Vámi uvedeno.
      Moment, tak mi to připadá blbíši, že spíše reagujete na sebe, na vlastní odstavce, na které jsem reagoval já první. To, co zdůrazňujete ve svém reakci na mne, jsou reálie pro toho, koho nepříliš doma senem nad slunce jasné.
      Nebudu používat, nebo se zaštiťovat většinou, třeba na litterate, nicméně za sebe ( a myslím, že stejný úhel pohledu budu mít nejen já ) preferuji košili bližší kabátu – tedy do jisté míry chápu polské řešení právě vzhledem k věcem, o kterých píšete.
      A popravdě, nic jsem nevynechal, argumentačně nevynechal – jen se nerozepisoval o fundamentu dnešního stavu, a to po částech, páč jsem předpokládal, a předpokládám, že souvislosti jsou zdejším diskutérům jasné, a těch odstavců by bylo mraky.
      Zcela zbytečná je Vaše reakce na moje odstavce, protože já reagoval na Vámi sdelenou sympatii s Ukrajinci, jenž budou pod tlakem polské legislativy a státního aparátu – ano, Polska, které je militantní v tomto konfliktu ještě více než Fialenko díky historicky dané rusofobii a velmocenským ambicím – pohledem z druhé strany.
      Navíc z mých řádek, pokud je pozorně přečtěte doslova v souvislostech kape všechno, co zmiňujete “ že mi nedochází“ – naopak, a formulace v mých řádcích hovoří jasně.
      Fakt, že politická reprezentace s vcelku velkou částí veřejnosti vlastně zatím „neoficiálně“, ale skutkovou podstatou otevřeně, válku vyhlásila, je zbytečné mně zdůrazňovat, stejně jako nehynoucí podíl velké části zfanatizovaného, fašizovaného a nacifikovaného davu zvaného český volič, tzv.česká veřejnost – konkrétně moje maličkost se právě do tohoto bodu, do podlosti, zákeřnosti a stupidity plebsu, trefuje vícero let. A to tak, že v minulosti byla se mnou myslím i zde vedena polemika na téma tragédie zvané český volič.
      Tedy znovu – Vaší relevantní odpovědí na to, co jsem hodil na sklo, je pouze Váš poslední odstavec, který chápu, ale znovu si budu stát za svým nejen proto, že už jsem to zveřejnil, ale právě kvůli všem souvislostech, které pouze potvrzují oprávněnost mého stanoviska.
      Můžeme také ale zvolit variantu vůči části české veřejnosti podstatně tvrdší, variantu, která koresponduje s choutkami a odhodláním oné části na „konečné řešení“ problému zvaného dezoláti, dezinformátoři, ruští švábové, agenti Kremlu, Putlerovi zaprodanci, agenti, atd. Není od věci mít názor, ba i přesvědčení, že česká pol.representace použije „polský model“, gró polského modelu, tedy spolupráci s aktivním obyvatelstvem, ovšem tentokráte proti vlastním, proti samotným dezolátům, nebo jejich potomkům…
      To vzhledem k tomu, čeho jsou schopni už jen v případě podporovaného udávání mezi žáky Základních škol, na rodiče, známé, atd.,včetně detailni legislativy, není vůbec sci-fi. Ostatně je možné, že podobná opatření vůči části české veřejnosti a brancům, může z médií vyhlašovat sjetý Řeporyjec … V překladu to znamená, že na frontu „čeští válečníci a demograti od kosti“ budou mít snahu hnát bez jakéhokoliv slitování a ohleduplnosti především méněcenný dezolátní dobytek, včetně jejich potomků ( pokud nepolíbili onen prsten, jak tvrdí Pavka z Řeporyjí ) , a pomohou si jakkoliv
      A o jakou variantu mi jde ? O reciproční, tedy o nulovou empatii s náckovskou kavárenskou voličskou základnou, respektive s případnými oběťmi jejich blízkých- aneb chtěl jsi válku, podporoval jsi válku, volil jsi válku, a ještě u toho hlasitě vyřvával ( argumenty o pomýlených voličích a veřejnosti je LEŽ ) ??? Zde máš své ovoce, a chraň Tě ruka páně si stěžovat…
      Tedy nulové empatie s nimi- druhá strana to má dané automaticky ( to je pro ty citlivější přílišné optimisty ).
      Přituhuje hustě, dostáváme se do situace, kdy hrozí bezprostřední, minimálně vnitrospolečenský konflikt – jestli si někdo myslí, že to ukecá bohulibým odkazem na vznešené antické tradice, tak sbohem, a šáteček, a neměl by se brát vážně v otázce akční strategie…

  2. Jestli je tohle pravda, tak je to strašný.
   Slušní lidé schovávali židy před Hitlerem a dneska budou ukrývat Ukrajince před… panem Zeleným!!!
   🤮

   1. Proč strašný, jestli tam vyčínají jak u náís, tak se jim nedivím. Ostatně proč b y za jejich rodiště měli bojovat naši kluci, mohla byste mi říct. Ukrajince nemůžete porovnávat se židy.

     1. Napsala něco co se vámnelíbí a místo odpovědi kopání jako b ležela na zemi?

      Napsala správně, chci vědět, když vím co dělají třeba v našem městě, rypákují jejich děti na učilišti, proč bych měl bránit, aby je poslali na Ukrajinu? Je mi jasné, že jakmile dojdou zásoby Ukrajinců, tak jsme na řadě my, ale Blbíši, nevidím důvod, aby je chránil a šel dřív jako oni, máš nějakou odpověd co dává smysl nebo jenom „běž spát“ a tím končíš?

    1. Emo, kdyby šlo o vašeho syna, tak byste asi mluvila jinak. Ukrajinci mohou za svoji vládu asi tak stejně, jako si za tu svojí můžeme my.

     1. A proto musíme žít z následky…

      Mám takovej pocit, že i u dosud relativně normálních lidí začíná pocit co dosud měli jenom „pětikolky“ voliči, že nemusí řešit a žít z následky, kdy pak jde o přežití apod. ne o nějaké ideály.

     2. Prosím o jediný důvod, proč by moji vnuci měli umírat za ukrajince, kteří tady machrují. . Tahle Vaše „lidumilnost“ je začátek konce. Já vím, Vy máte holky, ale co když jejich manželé zůstanou tam někde a pod černození, bez označení v nenávratnu

  3. pro blbíš 22:47

   Souhlas. Pokud mají Poláci problém s „turistikou za podporou“, tak si to mají ohlídat. Ale ti, co tam utekli před válkou – ti jsou přeci evidovaní (nebo si je měli evidovat – já vím, chiméra, Vítkovi se to taky nepodařilo, byť na rizika byl upozorňován). Tak proč nahlašovat? Nebo budou ti, co tam přišli hledat bezpečí, mobilizováni a odváženi na Ukrajinu? Já vím, věci nikdy nejsou černé ani bílé a i mezi těmi, co tzv. „utekli“ můžou být pěkní parchanti – ty je třeba vyhledat a šupem vyhostit. Ale nelze všechny házet do jednoho pytle. A pokud mají snahu pracovat nebo si hledat práci a tím nějak „oplácet“ poskytnuté útočiště… Ale proč trestat ty, co jim ten azyl poskytli – tomu fakt nějak nerozumím.

    1. Jinak jsem velmi zvedav na ruzne lidskopravni aktivisty a neziskovky.
     Protoze uprchlici jsou jednou uprchlici.
     Neni mozne je vratit do jejich vlasti, kde by jim mohla hrozit ujma, nebo smrt. Nebo nekam, kde se valci.
     Na to uz jste zapomeli? Vzdyt to prece neni tak davno, co to hlasali vsichni spravni demokrate, majitele tech spravnych hodnot.
     Existuji ruzne evropske charty, ochrana uprchliku…

     No, oni si s tim nejak poradi, ale bude hezke sledovat, jak zaprou sami sebe.
     Stejne jako kdyz ti nejvetsi komunistobijci jasaji nad zvolenim dvou komunistickych kadru na hrad.

   1. Polaci jenom navazou na svou tradici evidence a nasledneho konecneho reseni nepohodlnych.

    „Dobrovolne“ a pri „neuposlechnuti pokuty“…
    To jenom dokresluje, kdo vlastne jsou ti, kteri maji plnou hubu demokracie. Vsak v USA, nasem vzoru, to neni jine.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *