12 června, 2024

Souboj herezí

Dnes se to celé rozlouskne. Brzy odpoledne budeme vědět, kdo volby vyhrál a stane se na příštích pět let naším prezidentem. Všechno už bylo řečeno, voliči se rozhodli. Hlasy pak sečte volební komise ručně a vyvěšené výsledky je možné překontrolovat. Mluvit o volebních podvodech nemá smysl. Ano, stávají se chyby, jako když v jednom obvodě v Brně sečtou víc hlasů, než kolik přišlo voličů, ale že by někdo dokázal ovlivnit výsledek voleb tím, že by rozpečetil v noci stovky uren a vyměňoval v nich volební lístky, to je poněkud mimo realitu. Dostal jsem vícero zpráv od svých čtenářů, že si dali práci a po prvním kole ve svém okrese překontrolovali některé vyvěšené volební výsledky a všude to sedělo.

Já musím říci, že jako orákulum teď selhávám. Fakt nevím, jak to dopadne a cvrkot na mém blogu, který mi byl vždycky dobrým vodítkem, mi tentokrát nic nesignalizuje. Takže se nebudu ztrapňovat nějakým odhadem. Netroufnu si ani říct, jestli budou výsledky těsné a nebo uvidíme výrazné vítězství jednoho kandidáta. Proto si jen popíšeme, co jsem během kampaně viděl a co jsem neviděl.

Letošní druhé kolo voleb bylo v podstatě soubojem herezí. Dualismus proti chiliasmu. Petr Pavel zdůrazňoval dualistické pojetí dvou světů – toho správného, kde žije on a toho špatného, kde žije Babiš. Svět dobra a svět zla. Lidé na to reagovali. Svět dobra se (nejen) rétoricky pustil do těch zlých. To tak bývá…. palte a řežte, Bůh si rozpozná své věrné… Andrej Babiš zase chiliasticky zdůrazňoval, že když nebude zvolen on, bude to konec světa, protože vláda dostane možnost dokončit svoje plány s ožebračováním tohoto národa. I na toto lidé reagovali a někdy jsem měl pocit, že se vlastně máme dneska odpoledne sejít v bílých pláštích na vrcholu Řípu a tam čekat na apokalypsu. To je totiž to jediné, co si troufám předpovědět… i když jdeme volit Babiše, jsme připraveni na to, že to nedopadne.

Největší fór je v tom, že obě hereze jsou letos pravdivé. Svoboda slova jde do kytek, Paveljugend sbírá v Jablonci i Děčíně první zkušenosti, jsme na hraně přímého zatažení do války, brzy budeme ukrývat uprchlé Ukrajince, aby nemuseli doma do mlýnku na maso… všímáte si, jak se během dvou měsíců plynule přešlo od ukrajinské ofenzívy proti Melitopolu a Krymu k ruské ofenzívě v Doněcké oblasti či proti Záporoží? Aneb, není to obr Koloděj, je to princ Jasoň. ERÚ potvrdil, že lidi nezvládají platit své účty za energie, ale Němci dokázali sehnat dost plynu a zásobit i nás… zatím. Ale nic to nemění na tom, že jsou to pořád hereze a jak se začnou zhmotňovat, tak je vždycky zaděláno na průšvih.

Letos totiž v kampani úplně zanikly jakékoliv umírněné středové proudy. Před pěti roky bylo možné v komentářích najít celou řadu příspěvků, které se snažily posuzovat kandidáty tak nějak objektivně. Dělali jsme to i my na Kydech. Byl to tehdy velký souboj, ale ještě o nic nešlo. Letos jsem zaznamenal pouze Moniku Čírtkovou a Dana Vávru. Ti jediní ještě včera vypadali, že mají nadhled a nedělají z toho ani válku světů ani konec světa. Hlas Michala Kocába, že nemůže volit ani jednoho kandidáta, či hlas Svobodných, to vše v podstatě zaniklo ve vyhrocené diskusi.

V kampani jsem prakticky neviděl žádné pozitivní momenty. Jen chyby. Nezaznamenal jsem žádnou výraznou situaci, kdyby by se jeden kandidát odpoutal od druhého a i jeho odpůrci by mu přiznali, že byl dobrý, nebo že by se mu povedla debata, případně, že svého soupeře přehrál s rozdílem třídy. Letošní volba není o tom, že by někdo svým umem vyhrál, ale spíš o tom, že někdo si to svými chybami (i chybami jiných) prohrál.

S úsměvem vzpomínám, jak Zeman před deseti lety musel vyrábět téma do voleb z kanálu Dunaj-Odra-Labe… to byly zlaté časy, když se řešilo, jestli to je, nebo není dobrý nápad. Letos byla témata mnohem přímočařejší – Mír vs. válka, dezoláti vs. lepšolidi, evropská solidarita vs. vysoké ceny energií, referendum o vládě (už druhé), svoboda slova vs. boj proti dezinformacím, Praha a láska proti vsi a nenávisti, dobro proti zlu…

Jak říkával kdysi na svém blogu Petr Kubáč – co lidi chtějí, to taky dostanou – ta témata nejsou falešná. Jsou skutečná. Skutečně se hraje o to, co v kampani zaznělo. Kdyby to lidi nezajímalo, tak to do debaty nikdo nebude vnášet. To platí především pro ty, kteří se cítí být neutrálními a chtějí hlasovat prázdnou obálkou. Ten boj se stejně odehraje, protože je na něj založeno. Teď se odehrává ještě pořád pomocí volebních hlasů. Bude-li se odehrávat pomocí rvaček nebo kulek, k čemu vám bude neutralita, když se dostanete do obousměrné palby? Přemýšlejte o tom. Petr Hampl správně poznamenal, že volby nevytvářejí politikovi moc, ale jsou měřítkem moci. Pomocí voleb nekrvavou cestou zjistíme, kdo by u nás vyhrál občanskou válku. Tak u urny nepoužívejte slepé náboje.

Já mám dnes doma další zabijačku… v době vyhlašování výsledků budu zřejmě zrovna plnit jitrnice a jelita. Reakci na výsledek samozřejmě napíšu, ale určitě nevyjde s předstihem. Tipovat nebudu, netroufám si ani na odhad rozdílu hlasů mezi vítězem a poraženým, jen zopakuji, že letos o vítězi nerozhodne kandidátův výkon, ale spíš chyby, které ten či onen udělal.

V následujících dnech si to podrobně rozebereme.

530 thoughts on “Souboj herezí

 1. No, tak jsme si vybrali
  ze dvou vykopávek.
  Není to agent Bureš,
  ale je to agent Pávek.

  Žádný není bez poskvrny,
  žádný není čistý.
  A národ je rozhádaný
  skrz dva komunisty.

 2. První den zvoleného prezidenta
  —–

  Pokud by měl český prezident takové výkonné pravomoci, které mu jsou během volební kampaně někdy přisuzovány, měl by být připraven začít hned v neděli nebo v pondělí řešit řadu doutnajících domácích i mezinárodních problémů, jež se mohou kdykoli rozhořet.

  Jde například o přetrvávající dopady covidu a s tím související zastavení výroby v Toyota Motor Manufacturing Czech Republic, které by se v případě protažení mohlo dotknout stovek firem a desítek tisíc zaměstnanců.

  To by zase mohlo vyvolat tlak na korunu, kterou ČNB uměle udržuje na nereálné úrovni.

  Hrozí, že plíživá eskalace války na Ukrajině povede také k militarizaci průmyslu, což si možná vyžádá nové stroje a přeškolení pracovníků, nebo dokonce mobilizaci, jak zmínil náčelník generálního štábu Karel Řehka. I prezident, jehož úloha je do značné míry ceremoniální, bude mít plné ruce práce a bude se muset rychle osvědčit
  (E. Best)

 3. „Jsme všichni unaveni, všichni chceme mír a všichni chceme žít spolu, ať už je ta filozofie někdy jiná než jinde. Vždyť je přece tolik společných zájmů, které konečně musíme dát na stůl. Já věřím, že se svět může a musí dohodnout o trvalém míru. Atomová válka, prosím vás, to není možné.“
  „…smát se, radovat se, ale někdy také trochu zpytovat svědomí, a hlavně pracovat “
  „…nesouhlasíte, ale mějte se rádi. Nenávist je ošklivá věc a mezi nás nepatří.“
  „…když čtu, jak jste na sebe někdy zbytečně nedobří a jak užíváte zbytečně negativních superlativů, tak mě to trochu bolí. Jak na mezinárodním kolbišti, tak i doma zůstaňme věrní své tradici, že duševní síla a slušnost nakonec vítězí. Prosím vás, přemýšlejte o tom.“
  JAN MASARYK

   1. 1.citát poté, co bylo založeno Sdružení pro Spojené národy, do jehož čela byl zvolen.
    Další na sjezdu Svazu české mládeže 24.3.1946.
    Poslední před 28.10.1947.
    Vše z knížky Proč zemřel Jan Masaryk?
    Autoři P.Kettner a I.M.Jedlička

 4. Dovolím si sem zkopírovat, co jsem postnul jinde:
  Mno, již jsem někde zahlédl, že signalista zas tak moc nejásá, ba dokonce, že se tvářil zachmurděně… Tak bych si dovolil takové malé shrnutí, proč asi.
  Takže – k volbám přišlo 70,25% oprávněných voličů. Ergo 29,75 ty volby z různých důvodů zbulalo, stejně, jako já. Já jsem třeba měl problém se rozhodnout, který z kandidátů je větší zmrd, takže jsem volit nešel.
  Z těch, co volit přišli a volili, dostal agent Pávek 58,32% hlasů, tedy ho volilo 40,97% oprávněných voličů.
  Ze stejné množiny dostal agent Bureš 41,67% hlasů, tedy 29,27% hlasů oprávněných voličů.
  Ergo kladívko – 59,03% oprávněných voličů Kolářovo pimprle nevolilo (z různých důvodů) a není divu, že je signalista poněkud disgustován. A to je zatím docela mírná zima a ty účty za energie jsou likvidační jen v dosud řídkých případech…
  Takže Vítové si sice mohou navzájem blahopřát, ale chytřejší z nich už začínají mít sevřenou prdel.

  1. Naopak mají oprávněně důvod k oslavám. Kompletně převzali moc ve státě včetně kontroly nad jmenováním soudců ústavního soudu. Teď už jim nic nebude bránit v tom rozjet vše na plné obrátky. Váš optimizmus by byl na místě, kdyby ještě nějaké volby předstírající regulernost měli následovat, ale obávám se, že loutkovodiči Pedra Fialenky s něčím takovým už nepočítají. Přeci jen, ve válečném stavu se přeci na něco takového ani nehraje…

    1. No hlavně abychom tu denacifikaci ve zdraví přežili a aby ti co přežijí nezáviděli těm, co to již mají za sebou…

  2. Ano. Jinými slovy: 60 % voličů má na Hradě někoho, koho tam mít nechtělo; to jsou skoro 2/3. Na těchto základech by se dalo stavět, ale muselo by se na to jít chytře…

   1. Nevolí 100 % lidí, proto je to normální, že vítěz má méně 50 % z oprávněných voličů. Ani Zemana nevolila většina obyvatel.

   2. Ano, vnucovat jim nekoho, koho znaji a nechteji jeste vic a tvrdit o reznikovi, ze je to budhisticky vegan.
    Pavka mohl porazit jen jeho kontrapunkt, nikoliv zlodejsky bratr.

  3. K tomu Vašemu zmrdovi.Co když soud někdy rozhodne, že Babiš nebyl agent StB a bude v tu ránu na úrovni každýho druhýho komunisty, kterých jsme tu měli za bolševika habaděj, když už mi citujete toho Vašeho tatíčka? Není to od Vás ujetý?

   Ia

 5. Obvyklá kellerovská tapetka nikoho nezabije.
  On by to jinak nikdo neotevřel – polovina čtenářů je opilá, polovina vyčerpaná.
  ———————————–

  PŘEVÝCHOVA JE MOŽNÁ!
  28.1.2023 Jan Keller Keller bez cenzury, Komentáře
  Z cyklu Keller bez cenzury: Jan Keller nabízí rychlou reflexi výsledků prezidentské volby.

  „Jednou komunista, vždycky komunista.“ Anebo v poněkud tvrdším podání: „Nelze být bývalým komunistou, tak jako nelze být bývalým černochem.“ Tato hesla jsme slýchávali velmi často. Těmto heslům odpovídá ostatně také lustrační zákon, který už z definice možnost převýchovy komunistů nepřipouští.

  Kolikrát jsem si musel podobné odsudky vyslechnout, i když jsem to v předlistopadové KSČ nedotáhl ani zdaleka tak vysoko jako sice mladší, ale snaživější stranický kolega Petr Pavel. Nápadně často jsem narážky na svou nenapravitelnou politickou minulost slýchával od představitelů a sympatizantů ODS. Bylo to v době, kdy jsem býval tak zelený, že mi mohl sám Petr Pavel závidět. Angažoval jsem se v ekologii, kterou ODS považovala tak jaksi povšechně za projev extrémismu a o které tehdy občanští demokraté ještě vůbec netušili, že se stane jejich parketou. (Je pravda, že Green Deal Petra Fialy s ochranou přírody zase tak moc společného nemá, ale to jsou drobnosti.)

  Máme za sebou prezidentskou volbu. Generace revolučních studentů, která se rodila někdy počátkem 70. let a v přelomovém roce 89 se jevila jako významný aktér změny režimu, má nyní kolem padesátky. Čerstvý duch demokracie nedokázal vygenerovat z jejich řad žádného generála, ba ani obyčejného civila, který by byl schopen a hoden zaujmout ve státě funkci nejvyšší. Z vůle většiny voličů ji získal bývalý komunista. Z hlediska politického je to bída. Ovšem z hlediska pedagogického se celá věc jeví mnohem nadějněji. Otevírá se určitá šance na převýchovu v měřítku masovějším.

  Náš nově zvolený prezident vyrůstal v rodinném prostředí, které nelze podle znění dnes platných zákonů označit jinak než jako zločinné. Tomu odpovídá, že téměř až do třiceti let, podle svých vlastních slov, nechápal vůbec nic. Trvalo neobvykle dlouho, než začal pod dohledem svých nových instruktorů podnikat první nesmělé krůčky k novému myšlení. Začít s převýchovou v tak pozdním věku, a navíc u případu natolik poznamenaném špatnou výchovou, bylo i v zemi Komenského ještě donedávna nepředstavitelné.

  Přesto byl hodně náročný a poměrně drahý experiment spuštěn.

  Nový výchovný program byl pro snadnější zapamatovatelnost sestaven inverzně k programu předchozímu. Zvyk je zvyk, a proto obsahoval tři zdroje a tři součásti.

  Za prvé, bezvýhradná oddanost kapitalistickému zřízení. Kapitalismus je třeba pochopit jakožto výron pravdy a lásky, takže jedinou alternativou k tomuto systému je čiré zlo.

  Za druhé, zase láska. Tentokrát k NATO a k našemu spojenci nejvěrnějšímu. Zadávací parametry se nemění, je to opět bezpodmínečně a na věčné časy.

  No a za třetí, bezmezné odhodlání nasadit všechny síly k boji proti systému, který už neexistuje. Máte-li někoho milovat, musíte ostatní nenávidět, to dá rozum. Alespoň pokud je správně naprogramován. Experiment se zdařil na výtečnou. Efekt přepólování nic nezměnil na špičkové uvědomělosti.

  Z hlediska sociologického dobře víme, že nejde o Petra Pavla. To je jenom takový pokusný tvor.

  Ve hře je mnohem více. Jak je známo z přednášek francouzského filozofa Michela Foucaulta z jara roku 1978, moderní vládnutí historicky vyrůstá z takzvané pastýřské moci.

  V nutné zkratce: Lid představuje početné stádo, o které je nutno pečovat. Každý kus, který je jeho součástí, je zapotřebí pečlivě ohlídat. Je třeba přivést do stáda zpět ovečky, které se zatoulaly, zajistit jim klid a pořádek. Každému jednotlivě vysvětlit, kudy má kráčet, aby celé stádo ukázněně dopochodovalo přes všechny momentální nesnáze do žírných a věčně zelených pastvin.

  Právě jsme se stali svědky jedinečného pokusu s cílem učinit z exemplární zbloudilé ovečky pastýře ze všech nejvyššího.

  Jedinou podmínkou bylo, aby se zmíněný kus kál dostatečně asertivně.

  To, že k rozhřešení je nutno kát se s mimořádným důrazem, to by ani jinak duchaplného Foucaulta v životě nenapadlo. Aby bylo možno zahájit převýchovu ve velkém, postačí drobné změny v textu Ústavy.

  Zatím brzdí plošnou proměnu zatoulaných oveček v důstojné pastýře snad jen nedostatek prezidentských funkcí.

  1. Dost si koleduje. Petr Drulák už byl odejit pro nadbytečnost. Myslím, že 5kolka se chystá redukovat výdaje a chystá se snižovat náklady, v zájmu lidu. Aby bylo víc pro klienty, třeba na příspěvky na bydlení a ták.
   Nazývat klienta ovcí, no fůůj…

  2. Poslední budou prvními a první si všimli, jak nejposlednější obecní pasáček, přebývající za vsí v rozpadlé obecní pastoušce, zbytků požívající, které mu kdo od chalupy k chalupě stranou odloží, moudře ovcí sbírá, i učinili jej pasáčkem vrchním svým, aby je moudře pá
   …polovina opilá, polovina vyčerpaná. A věříte, že ano

 6. Hájek: alternativa se stane neškodnou… neb vladaři už ovládají vše…
  Tak konečně nastane rozumný čas, kdy oni nás nechají být a to už bude krůčkem k tomu, abychom se časem stali rovnocennými, aniž by si toho oni všimli. Jen nesmíme zapomenout na to, co hájíme teď

 7. Fiala se přestává kontrolovat.Svoji glorifikaci šponuje čím dál více.Těch dva a půl mega lidí to dalo i proti němu.To by si měl uvědomit a zavčas.Pokud bude s touto rétorikou neustálého očerňování protivníků pokračovat,nejen že nezahrne příkopy,ale vyhloubí další jámy,do kterých nakonec padne.

   1. Skutecne si myslim, ze uz nebudou.
    Ale neni taky o ne zajem. Na tipovani, kdo ma v CT nejvetsi podporu neni potreba voleb.

    1. Přesně! Taky se mi zdá, že s nějakými volbami se už nepočítá. Ono taky během válečného stavu, kdo by něco takového očekával, že?!

     A jak od Petra Fialenka již víme, „jsme ve válce“…

     Teď už je jen otázkou času, kdy postoupíme do dalších fází.

 8. Na oslavu spuštění období ‚krásný nový svět‘ jsem si uvařila prasečí nožičky a k tomu nastrouhala jabka s křenem.

  1. Nastrouhaným jablíčkům s křenem se říká vejmrda.
   Ani nechci domyslet, co vás přimělo v tento slavný den připravit tento pokrm.
   😉

  2. Jana Černochová to řekla takto: „Na vítězství a l’chaim, tedy „na život“!“
   Takže místo prasečích nožiček s křenem si asi dala humus.

 9. DOBA TEMNA ZAČÍNÁ.

  /28.leden 2023/

  Bezmozci, neužiteční idioti, zfanatizovaní aktivisté, již freneticky aplaudují nad definitivním vítězstvím Páté kolony v České republice.

  Všechny nás teď čeká doba nejbrutálnejších omezení svobody slova od roku 1989, Greendeal totalita, ekonomické otřesy, vysoká inflace spojená se stále vzrůstající drahotou a pokud se naplní černé scénáře, tak i aktivní zapojení naší země do války na Východě.

  Consummatum est.

 10. Tak nevím, Bába ač prohrál je usměvavý a v pohodě, premier ač „vyhrál“ zachmuřený a tak nějak prapodivný. Poslechla jsem si oba hovory a jedíné co mne zajímá je to jenerálovo heslo… VRÁTÍME ŘÁD A POŘÁDEK“…. co tím asi myslel? Fakt je, že se už nebude moci vymlouvat na Babiše a vše co udělají/udělali, jde na jejich konto. No myslím že to snad nějak toho půlroku vydržíme. Protože podle mnoha světových proroků a opravdových znalců celý ten rambajs skončí v první půlce tohoto roku… a pak bude klid. Tedy a´t už to dopadne jakkoliv máme na to 5 měsíců… no uvidíme.
  Ju a Vidláku, není na čase zajímat se i o jiné věci než o politiku? Třeba počasí, nebo příprava na jaro nebo…jo nebo…

 11. Já bych radil neklesat na mysli. Z volebních procent vyplývá, že varianta, která nastala, je o 16 % horší než ta, která vybraná nebyla. To je o něco méně než 1/6.

  Osud nám nedopřál pohled na kyselé xichty pohlavárů pětidemolice. Bylo by to sice pěkné podívání, ale nezbývá, než to protektorát, totiž protentokrát oželet.
  Domnívám se, že mezi Bocianem (kterého jsem proti Pávkovi volil) a Pávkem je zásadní rozdíl v tom, že
  – Bocian má páteř z plastelíny a pod tlakem se snadno ohne libovolným směrem
  – Pávek je sice pevný, ale ohnutý už předem, takže v tomto případě přetvárná práce byla již vynaložena

  Také bychom mohli říci, že mezi Babišem a Pavlem je rozdíl jako mezi šulkem z plastelíny a trubičkou od klystýru. Trubička je daleko pevnější, ale taky víme, k zasunutí do jakých míst je předurčena.

  Do budoucna hledím přes sklenku tříkrálového fíkového likéru, má barvu temně zlatou a chutná skvěle.

   1. No, u “pevných lidí” existuje paradox. To, že se pevně zaseknou na něčem co by jim nešlo z nějakých, pro nás ALE i jejich návodčí, nepochopitelných důvodů, prostě přes pysky. Jistě, vařím z vody a čaruji naději, ale pokud jenerál válku zažil, tak mu možná nevoněla jak by si jeho páníčci přáli.
    Poslední takový osobní zážitek mám z bitky mezi Pegidou X Antidou a Německou policií, bych už také nerad zažil znovu. Tohle dobrodružství s odstupem, už také hodnotím jako pěkné riziko s minimálním ziskem…

  1. Taky myslim, ze bylo praktivky jedno, kdo by tam byl, presne s techto duvodu.
   Jen to tady lidi drazdilo jak cerveny hadr.
   Tak snad uz je cas vzit zbytky rozumu do hrsti a zacit se venovat necemu, co se ovlivnit da.

    1. To by me zajimalo … z meho mladi to byl vysneny Zapad s veljy Z (jestli to pismeno je trestne, tak ho prosim smazte)
     Dnes netusim, kam by se dalo ve zralem veku zmizet.

     1. Ona ta jižní Amerika taky nic moc, mám tam pár kamarádů a zatím bychom neměnili. Jo, pokud NEmáte (pěkných) pár míčů (asi nejlíp ve zlatě), tak je zatím lépe tady…

 12. A ještě přetáhnou pár prodejných krys z ANO a budou mít ústavní většinu a potom nastane tanec – Vondrák, Macura…… Potom teprve budeme v pérdeli pane hrábě.

 13. Pan prezident generál teď převezme od Stohoven ukradenou prezidentskou zástavu, že?
  Alespoň tak se s těmi zloději před volbama dohodl…

  Nebo bude na Hradě vlát flanelová košile?

 14. Zlokot už pred 3 týždňami správne tipoval, že prezidentom bude generál, ktorý v 2 kole porazí Babu Jagu.
  Ako to spieval Hrušovský vo veštice strediskovej:
  Býyvalí Ceechové sláavni boojovníici
  a znovu budou
  zaa naše hodnoty, hrdinsky zemou.

 15. Tahle noc nebude krátká
  Ilona Švihlíková píše o hlubších změnách v politice a ve společnosti, které spustila prezidentská výhra generála Pavla.
  „Prezidentské volby mohou předjímat změnu režimu v České republice, včetně podobného rozpolcení, které známe spíše ze Spojených států. Míra vypjatých emocí, nenávistí ve společnosti dosáhla vrcholu. Však se na ní také vydatně pracovalo, protože jen velké emoce by dokázaly na Hrad dostat bývalého komunistického rozvědčíka. Nutno dodat, že jeho kampaň byla výborně vedená, zahraniční poradci odvedli skvělou práci…
  …V takové, prorežimními médii opečovávané atmosféře, není možné, aby se kandidát sešel se svými voliči (s těmi dezoláty), je třeba mu v tom bránit. Násilí je nejen možné, je dokonce vhodné, aby Zlo bylo zastaveno. Pokud je „zlému“ kandidátovi vyhrožováno, může si za to sám, kdyby měl názory, postoje jako my, správní, pak by se mu to nestalo! V takové atmosféře je nutné „zlé“ lidi vyhodit z práce a stejně tak je přeci nutné „korigovat“ informace a potírat ty, kteří dějinně stojí na straně kacířů a odmítají být „korigováni.“…
  …Pětikoalice je v tuto chvíli silnější než kdy dříve, protože ovládá všechny mocenské složky (Hrad, obě komory Parlamentu, vládu), většinu médií (o zbytek se postará připravovaný zákon o cenzuře), a také Ústavní soud (do kterého budou brzy jmenováni noví soudci). Přidejme k tomu pouliční jednotky Milionů chvilek, které lze využít v potyčkách či jako „trénink“, doprovázený pobytem zahraničních vojsk v kontextu slov o „výběrové mobilizaci.“…
  …Pusto, prázdno, kde nic tu nic, tak vypadá „opozice“ po česku. Postavit něco nového bude úkol nadmíru těžký, a ledaskoho asi napadne, že emigrace je lepší varianta. Leč, nemylme se, procesy jako v ČR /liší se míra hysterie, ochoty použít násilí atd./ probíhají ve většině tzv. západních zemí.
  Jakákoliv opozice, která se bude (?) formovat, má před sebou nesmírnou těžkou práci, komplikovanou tím, kolik z jejich možných představitelů skončí v kriminále. Tahle noc nebude krátká…
  https://casopisargument.cz/?p=48153

  1. akorát nevím o čem budou psát, když antibabiš se uskutečnil , tak proti komu pojedou… na to jsem zvědavá

   chudáci psavci

  2. To je mi jasné, že nejsme výjimkou. Nejenom v Evropě, ale i ve Spojených státech se zmocnili volantu lepšolidé.
   Jestli se má něco pohnout k lepšímu, tak ten přetopeny kotel určitě nevybouchne v ČR. Ale potom to nabere takový švuňk, že si neokoni a librardi nebudou stačit držet čepice. Proto si myslím, že jedna z výborných věcí, která se Okamurovi povedla, bylo protlačení dvou poslanců do EP. Zatím si vedou vzorně.
   Jsou regiony, kde na tom jsou ještě daleko hůř, než občani ČR ve Šluknovském výběžku. Prachy se nedají tisknout do nekonečna. Jestli Babiš rozfrcával, tihle dojí erární kasu ještě víc.

 16. Cituji PP z Novinek:
  „„Moc rád bych poděkoval všem, kteří mě volili, ale zároveň bych chtěl poděkovat těm, kteří mě nevolili, ale přišli k volbám, protože tím dali jasně najevo, že ctí demokracii a záleží jim na tom, jak tahle země bude vypadat,“ prohlásil Petr Pavel ve svém volebním štábu.“

  Přiznám se, že jsem nakonec volit nebyl, nějak to ve mně dozrálo a uvědomil jsem si, že na této šaškárně podílet nebudu. Než mě tu bude někdo obviňovat ze zbabělosti apod. nechť si laskavě uvědomí, proč mu asi PP děkuje, že šel k volbám i když ho nevolil. Babiš sehrál svůj komparz skvěle a dovedli k urnám společně těch 70%, čímž zajistili silný mandát prázdné figurce z barbershopu. Já bych si hrozně moc přál, aby konečně alespoň ta alternativa procitla a přestala se stavět hloupě do opozice, protože tak vládu jen posiluje, ale aby se stala opravdovou alternativou a začala hledat úplně nové cesty a vymanila se z toho tunelového vidění.

  1. No myslím, že alternativa a ti další budou procitnuti v momentě, kdy soudruh generál začne zavádět řád a pořádek. Počítám že to bude fičák

 17. Erik Best
  11 hod ·
  Nejtěžší na češtině je slovosled. Má to být „pane prezidente generále“, anebo „pane generále prezidente“?

      1. Ale něco hodně podobného jsme tady už kdysi měli – nebude to přesné, hodně jsem zapomněl.
       Vietnamský žák v hodině občanské nauky: „…rezidentem Těžkoslovenské sociálšovinistické republiky je generální nájemník UV KSČ Mustafa Rusák…“

       Generální rezident je ze stejné sady průserů.

  1. A jak to bude s první dámou? První dáma podplukovnice, nebo podplukovnice první dáma. Já tedy skousnu hodně, ale dvě gumy na hradě a idioti tomu tleskají. To je na mě fakt moc.

    1. A bude to i podle nových pravidel správně genderově vyvážené. Propagandisté 85 pohlaví budou vrnět blahem 🙂

 18. Názor jedné od sousedů „Keď sme vedeli oslavu prezidenta Pavla a vymenoval tú celú skupinu sorosove deti tak uvidíte čo sa bude diať Boh vas ochraňuj od takého prezidenta ako ma Slovensko SLOVÁCI UŽ nemajú vládu ani prezidenta Boh vas ochraňuj!!!!!“
  A aby to nezapadlo a doporučiji si počkat na dotazy „novinářů“ https://www.youtube.com/watch?v=HwnY2nU_DpM

  1. No, a je to tady. Tak velký rozdíl nebude zapřičiněn chybami kandidátů, ale tím, že staří bojovníci dost vymřeli a mladých bojovníků za těch 5 let přibylo. Mlaďoši jsou hr hr a nemůžou dospat, aby už už leželi v zákopech v ukrajinské rasputici, což je bahno, které je jistě vyléčí. Pro většinu z nich pozdě. Ono se totiž ukazuje, že docházejí Ukrajinci a ti co jsou jěště na živu a nezdrhli za hranice, jen ztěží budou schopni obsluhovat vysoce sofistikovanou americkou válečnou techniku. Ti co by to dokázali, ti už dávno prchli do kšá. A protože Slovan všude bratra má, tak je jim v cizině mnohem lépe, než v jejich milované vlasti.

  2. Umím se srovnat s prezidentem Pavlem.ale neumím se srovnat s tou novinářskou špínou.ta babka která moderovala u Pavla ve štábu jaksi nepobral,že volba prezidenta je něco jiného než volba nejhezčích kluka z gymplu.absolutne odvádění chtělo by to víc vážnosti.ale ty dotazy a komentáře nezávislých reporteru z ČT?furt agresivita neprimerenost rozdělování a úplně mě dorovnal ta podporovat manipulace že na hradě se snad děly nějaké nezákonné věci.. audit a tak.opravdu,žumpa.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *