13 června, 2024

Koláři Koláři, práce se ti nedaří…

Přátelé, dneska si zahraju na svého blogerského kolegu Vlka. Můj bratr vládne angličtinou podstatně lépe než já a tak je schopen číst i anglické zpravodajství. Před několika dny se k němu dostal docela zajímavý odkaz, který jsme nemohli nechat jen tak.

Vězte, že v USA existuje komunistická strana. A tato americká komunistická strana vydávala od roku 1944 až do roku 2016 takové svoje americké Haló noviny. Jedná se o časopis „Political Affairs“ Anglická Wikipedie o něm píše (v automatizovaném překladu):

Political affairs byly při svém založení teoretickým orgánem komunistické strany, USA , obecně publikovaly články určené téměř výhradně členům KSČ. Koncem 90. let se tato role změnila. Political affairs se zbavily role vnitřního orgánu komunistické strany a zaujaly širší postoj. Poskytuje marxistické pohledy na mnoho současných problémů a zapojuje se do teoretických diskusí relevantních pro marxisty a dělnické hnutí. Kromě článků věnovaných národní a mezinárodní politice časopis nabízí poezii, recenze knih, příležitostné recenze hudby a filmu, rozhovory a příležitostné povídky.

Publikaci lze vysledovat až k The Masses , slavným novinám Greenwich Village z 10. let 20. století. Poté, co byl potlačen vládou, noviny pokračovaly jako Osvoboditel . Nezávisle na tom založili Přátelé sovětského Ruska v roce 1919 další měsíčník Sovětské Rusko . V roce 1924 byl název změněn na Sovětské Rusko obrázkové . Konečně William Z. Foster zahájil činnost Labor Herald jako oficiální publikaci své odborové vzdělávací ligy v březnu 1922. Když Workers Party of Americabyla konečně konsolidována jako jednotná nadzemní komunistická strana ve Spojených státech, bylo rozhodnuto, že strana by měla mít teoretický měsíčník i deník, v souladu s Leninovou směrnicí v Co je třeba udělat?

V těchto novinách vyšel v roce 2008 článek o šedé eminenci našeho generálského kandidáta Petra Koláře o jeho působení v USA jako českého velvyslance. Tehdy ještě v USA panovala téměř absolutní svoboda slova, Cancel culture byla teprve v plenkách a tak se mohly říkat věci nevídané a neslýchané. Z mé strany je to taková pěkná tečka za tím naším volebním případem. Než si člověk plivne do dlaní a sevře meč, zpravidla ještě ucedí nějakou nadávku… Tohle by tomu docela dobře odpovídalo.

Článek v originále najdete zde: http://www.politicalaffairs.net/agent-kolar-bush-s-new-hope-for-destabilizing-cuba

Zde je automatizovaný překlad článku:

Agent Kolar, Bushova nová naděje na destabilizaci Kuby

Bushova administrativa, která až dosud věřila, že se jejím kubánským žoldákům podaří destabilizovat zemi, smazala svou malou důvěryhodnost v otázce Kuby, a vložila své naděje do nedůvěryhodnosti. Čisté ruce bystrého Čecha, zdatného studenta jeho špionážních služeb.

Petr ‚Peter‘ Kolář, velvyslanec České republiky ve Washingtonu, vybraný a naverbovaný CIA na konci 80. let, se za necelé tři roky změnil ze zaměstnance údržby budov a poštovního úředníka na hlavního výzkumníka Institutu strategických studií při na ministerstvu obrany v Praze.

Stalo se tak díky malému postrčení jeho přítele Václava Havla, rovněž napojeného na americké zpravodajské kanály.

Kolář začal svůj závratný vzestup po rozpadu socialistického státu v bývalém Československu, když ho jeho páni přes noc poslali do Washingtonu, aby podle jeho oficiální biografie zahájil výcvikový program pro své nové úkoly. Tento školicí program probíhal v Mezinárodním centru Woodrowa Wilsona (WWIC), instituci financované a provozované vládou USA.

Jeho biografie neříká, že WWIC, připojená k univerzitě v Princetonu, je svázána se CIA . Ve skutečnosti natolik, že nechvalně známý bývalý ředitel CIA Allen W. Dulles odkázal své osobní archivy tomuto institutu.

James Billington, ředitel WWIC v letech 1973 až 1988, začal svou kariéru jako Dullesův asistent a skončil jako poradce Ronalda Reagana. Podle Dullesových odtajněných dokumentů pracovalo velké množství profesorů z tohoto centra také jako poradci „na vysoké úrovni“ pro americké špionážní agentury.

Lee Hamilton, její současný ředitel, má ještě temnější resumé. Bývalý kongresman ze státu Indiana, byl členem prezidentského poradního sboru pro domácí bezpečnost, tajemníkem Národní bezpečnostní studijní skupiny ministerstva obrany a… tajemníkem poradního sboru CIA pro ekonomické zpravodajství. Ještě vážnější: byl v Národní komisi pro teroristické útoky, známé také jako Komise 11. září.

Co tedy mohl agent Kolar ve Washingtonu studovat?

Jisté je, že ještě v Praze ho Havlova spojka rychle poslala na cestu na ministerstvo zahraničí, kde by raketovou rychlostí stoupal od jedné intriky k druhé, až se stal náměstkem.

Nyní mohl Washington sklidit, co zasel.

PŘICHÁZÍ S FIASKEM MAFIE

Dne 2. prosince 2005 doktor Kolar (teď se mu říkalo doktor) předal své pověřovací listiny George W. Bushovi. Věděl, jaké jsou priority. Počkal až po novoročních svátcích a 17. ledna 2006 byl v Miami, kde se setkal s těmi nejodpornějšími mafiánskými živly.

V květnu byl připraven vyjít jako hvězda protikubánské show.

Docela hrubým krokem si spiklenci vybrali kanceláře Centra pro svobodnou Kubu, nechvalně známého agenta CIA Franka Calzóna, aby svolali tiskovou konferenci. Kolář pozval řadu diplomatů z jiných bývalých východoevropských socialistických zemí, aby zahájili to, co nazval „iniciativou na podporu vnitřní opozice na Kubě“.

Mezi jeho doprovod patřil kongresman Lincoln Díaz-Balart, syn vládního ministra za diktatury Fulgencia Batisty; Caleb McCarry, vedoucí Bushova plánu na anexi Kuby; Orlando Gutiérrez Boronat, terorista rekrutovaný z kubánského demokratického ředitelství; silně dotovaná Sylvia Iriondo z MAR por Cuba; Angel de Fana ze skupiny Plantados hasta la Libertad y la Democracia, kontrarevoluční organizace bývalých trestanců; a Mauricio Claver Carone, ředitel americko-kubánského demokratického politického akčního výboru, který se věnuje uplácení členů kongresu.

Kolář v tu chvíli netušil, že před koncem roku bude jeho tlupa spiklenců rozprášena hurikánem: prosincová zpráva úřadu Government Accountability Office (GAO) odhalující, že úředníci USAID přidělení na Kubu zatajili konečný cíl ve výši 65,4 milionů dolarů v grantech této federální agentury, které šly jejich přátelům v Miami a Washingtonu.

Mezi podezřelými uvedenými ve zprávě GAO byli dva nejlepší Kolarovi podporovatelé: Frank Calzón a Orlando Gutierrez-Boronat, kteří dostávali milionové dotace.

Rána byla příliš těžká. O několik dní později Adolfo Franco, správce latinskoamerických fondů pro Americkou agenturu pro mezinárodní rozvoj, okamžitě rezignoval na svůj post… a připojil se k týmu republikánského prezidentského kandidáta Johna McCaina, který je shodou okolností ředitelem Mezinárodního republikánského institutu (IRI). ), jeden z velkých příjemců Francovy štědrosti.

Skandál v USAID pokračoval v následujících měsících s dalšími rezignacemi a policejním vyšetřováním, které nedávno „vyhodilo do povětří“ Felipe Sixta, Calzónovu pravou ruku a strůjce ziskového schématu zpronevěry, který se několik měsíců skrýval jako „zvláštního“ poradce prezidenta.

Další aktivita, kterou před chvílí zorganizovali Kolarovi ‚poradci‘ v hotelu Coral Gables Biltmore, přinesla na světlo nový plán na vytvoření podvratné činnosti na Kubě, jak si jej představovali strůjci v Langley.

Kubánsko-americký senátor Mel Martinez, který vedl neobvyklé setkání, uznal izolaci Washingtonu v jeho špinavé válce proti ostrovu a zdůraznil potřebu zapojit „jiné země“ do jejich protikubánské operace. To mělo připomenout Kubáncům, kteří „byli vycvičeni k nenávisti“ k americké vládě, že tato „není jejich jediným spojencem“. José Cárdenas, „prozatímní“ ředitel nahrazující Franca v USAID, řekl, že USAID brzy začne „sledovat model zavedený východoevropským blokem v 90. letech“, čímž potvrdil, že jako první bude mít prospěch.

Mafiánská schůzka skončila výmluvným nesmyslem amerického ministra obchodu Carlose M. Gutiérreze. Podle tohoto bývalého manažera společnosti s mnohamilionovými zisky, je třeba věnovat pozornost Kubě „stejně jako tomu bylo s Tibetem a Dárfúrem“, čímž se připouští zásah USA do obou těchto krizí.

Mezitím český velvyslanec schvaloval takové absurdní pokyny, jeho bystrý spolupracovník Calzón neztrácel čas zbytečným představením. Čekal na příhodně pojmenovaném letišti Dulles ve Washingtonu na další let do Prahy.

Věděl, že od nynějška bude Cárdenasův náhradník zvýhodňovat české hlavní město při rozdělování milionů z USAID.

Za Calzónem následovali všichni jeho kolegové žoldnéři, kteří se snažili zajistit nové zdroje financování, počínaje Robertem Ménardem, v řadě, ve které byli také Boronat a Iriondo.

Václav Havel ze své strany právě 16. dubna v Bruselu inauguroval další organizaci na „obhajobu demokracie“ a je za ní chlupatá ruka kmotrů subverze na Kubě… stačí říci, že koordinátor pro „novou“ ‚ programem je Češka Kristina Prunerová z Člověka v tísni, skupiny vytvořené v Praze CIA a silně dotované National Endowment for Democracy, další agenturou napojenou na americké zpravodajské služby.

V Miami se nyní různé frakce, které se po desetiletí živily protikubánskými křižáckými výpravami federální vlády, zmítají tváří v tvář Kolarově plánu a přemýšlejí, jak se spojit s tou podvratnou strukturou, z níž mají prospěch evropské nevládní organizace a satelity USAID, NED a další. kanály.

Audit GAO týkající se protikubánských aktivit USAID se dostal do titulků s luxusními nákupy najatými „demokratickými aktivisty“ z Miami: kašmírové svetry, čokolády Godiva, hry pro Nintendo a Sony Playstation, všechny údajně určené pro údajné disidenty.

Toto je shnilý plod důvěry kubánsko-amerických členů kongresu Ileany Ros-Lehtinenové a Lincolna a Maria Díaze-Balarta, senátora Martíneze a vůdců kubánské rady svobody. Budou se miliony USAID nadále sklízet v Miami?

Jak vidno, nic se nezměnilo. Co se v mládí naučíš, u prezidentské volby jako když najdeš.

315 thoughts on “Koláři Koláři, práce se ti nedaří…

 1. Úsměvné je jak se zdejší společnost domlouvá na příštích,vhodnějších kandidátech ,možná prezidentských.
  Otázka zní byla v současných prez.volbách na startu nabídka malá,nevhodná?

  Z mého úhlu pohledu ,neřekl bych.

  Nechali jsme je MY, aniž bychom jim podali pomocnou ruku,či projevili zájem, tak byli odejiti .
  Jejich jména si dosaďte.
  Je to marný ,marný ,marný…

 2. K diskuzi níže, kdo koho volil.

  V širší rodině a mezi kamarády, teda většinou, nemohu přiznat, koho volím, páč by mne asi ukamenovali. Jsem takový partyzán na zapomenuté vatře. 👀

  Obal prodává. Takže volili většinou Danušku a teď gumu. První dáma komunistický politruk, to bude ostuuda mezinárodní, ach jo.
  Synek nevolí nikoho. Je mu to u zádele. Říkám, lepší, než volit gumu. 🙄

  Přemejšlím, kam ho honem poslat, když se to tu špatně vyvrbí. USA nebo Kanada ne. O západní Evropě nemluvě. Irsko je přeplněné. Island je v NATO. Pokud něco bouchne, v Grónsku bude zima větší, než tam je teď. Snad do Austrálie? Ta je v paktu s Usákama taky. Nový Zéland to samý. Ale není tak militantní, jako Austrálie. Zato je silně politicky korektní a prakticky odzbrojil obyvatelstvo ve prospěch slimáků, kteří tam cestují ve velkém a nějak se neodzbrojili. Jižní Amerika je divočina. Nejsolidnější je prý Francouzská Guayana. Mám tam spolužačku, ale 20 let nemám zprávy. Prý je tam málo lidí, berou, ale vzdělané s francouzštinou. Atoly, jako Palau nebo Šalomounovy ostrovy, prý neberou a Nová Guinea je pro blázna do jedniček a nul místo obtížné k přežití. Neumí smlouvat a nechytne ani rybu k obědu. Afrika a islámské země stejně tak.
  Tak Thajsko, Vietnam, Indie??

   1. Díky Naděje umírá poslední 🙂

    Ale on je Mimoň do jedniček a nul. Realita života na něj doléhá poněkud vzdáleně.
    No, snad hodně Afričanů výpočetní technice, programování a slaboproudé elektrotechnice, neholduje, takže by byla šance. Ovšem, na praktické věci, jako nákup potravin, ošacení a věcí do domácnosti, včetně smlouvání, zhotovení krmě a tak, by potřeboval nějakou praktickou Afričanku…
    Tak možná Senegal nebo klidnější část Nigérie?…

    1. Hej, to je dobrý…
     Každý ministerstvo a místní větší firma potřebuje ajťáky…

     V západní Africe je klidný Benin, ve východní Tanzánie.
     Afričanky jsou v balení bělochů dost agresivní, v tomto směru je běloch vyloženě lovná zvěř 😉

     1. Rwanda, to je oaza klidu, takove Svycarsko subsaharske Afriky, tamni diktator drzi sve negry zkratka 🙂 A kazde skolni decko dostane svuj notebook. V Jizni Americe podobne Urguay.

      1. Paraquay a Bolívie jsou opomijene. Ale nemají moře. Američtí boháči mají vily v Kostarice. To ale asi pro nás nebude.

  1. dexx napsal:
   27 ledna, 2023 (21:10)

   Neberte to prosím jako provokaci, ale já být mladý, upaluji na Sibiř.

   Putin rozdává pozemky, a Čína si to tam pohlídá.

   Nadarmo se neříká, že pod svícnem bývá největší tma.

   Nejhorší to bude v zemích ,,Kyjevského paktu“

   Přímý vstup do konfliktu se totiž nechystá na půdorysu NATO,
   ale prostřednictvím jeho východních a pobaltských členů, sesypaných dohromady pod hlavičkou tak zvaného „Kyjevského paktu“.
   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Hura-tanky-to-zatnou-Rusum-tipec-Ceska-armada-se-raduje-Prisla-hodne-studena-sprcha-727449

   1. Děkuji. Proč bych to měl brát jako provokaci?
    Všechny možnosti stojí za zvážení.
    Já osobně, bych na Sibiř klidně jel. Ale jen na léto. Nesnáším delší dobu dýchat studený vzduch. U nás to teď v zimě jde, ale na střední a východní Sibiři a to i v Přímoří u moře, je teď místy přes -30.

    1. V Mongolsku bylo taky hezky. V Ulaan-Baataru maj v panelskach ústřední topení. Ve stepi se do kamínek v jurtě sype uhlí, pokud je. Když není, poslouží sušený dobytčí trus. Mongolky hřejí a mají hebkou kůži. Bez problémů bych se uživil a ještě by mě to tam bavilo…

     Škoda, že jsem před 20 lety neměl prachy na jednu investici. To by h tam teď bydlel…

    2. dexx napsal:
     27 ledna, 2023 (21:52)

     Lepší vrabec v hrsti, než holub na střeše.
     Raději mít jistotu, že budu žít v – 30grd, kde mají dostatek energií, než nejistotu případné deportace z Riviéry, Floridy, Kalifornie, …. do mlýnku.

   2. Na Sibiři sice pozemky rozdělují, ale jenom občanům RF.
    Možná by byla práce v nějaké firmě z Evropy v jejich továrnách v Rusku.
    Většina jich tam zůstala a fungují.
    (V Irkutsku minulý týden pár dnů -40st.)

   1. Mám byvalýho spolužáka v Kanadě a byvalýho kolegu na Zélandu. Oba mě tahali k nim do firem. Jistota pracovního víza, jistota práce, sociální jistoty a slušný prachy. Ale je fakt, že náš obor není úplně obvyklej…

 3. Když tak sleduju dění kolem jenerála, když vidím, kdo ho tlačí, co dělají jeho adoranti, jak je bagatelizovaná jeho minulost včetně jeho manželky, když vidím ten jeho kamenný gezicht, tak se děsím zítřka, kdy se ukáže kolik % idiotů žije v té naší kotlince.

  1. Oni ani nejsou idioti.
   Pracují, chtějí se bavit a někdo jim cpe do hlavy podprahově propagandu 24 hodin denně. Jak v 1984. Je to o emocích. Proto je nic nepřesvědčí.
   A jestli k tomu přidají, že díky své volbě, jsou lepší než ti druzí, je zaděláno. Začnou bojovat proti části národa, nadávat mu a útočit. Kdo by nechtěl být lepší?? A ty druhé likvidovat, když je to dovoleno.
   Podstata islámu nebo fašismu.
   A tohle rozdmýchávají média. U nás, nebo třeba na ——— Ukrajině…

   Ono, ovlivnit člověka, aby volil proti svým životním zájmům, je dnes celá věda. Pracují na tom nejlepší mozky na světě. Nejpropracovanější je to, samozřejmě, v USA.

   PS:
   Jestli je řeč o idiotech, tak to jsou ti, kteří nominovali BAŠTU. Díky jejich nevolitelnému kandidátovi, teď musí být lídrem opozice Babiš.
   Zasloužili by pětadvacet. Idioti. Na holou. Vlastně, nejenom pětadvacet, ale daleko víc…

   1. Ze jsem tak smely, dexxi, kdo by mel by tim lidrem opozice?
    Volil byste treba Okamuru, kdyby se najmenoval? Tedy predsedu druhe nejsilnejsi opozicni strany?
    Chybi mi predstavivost, jaka osoba by tim lidrem mohla byt.

      1. Jako Stridore, vidím to tak:

       Ta otázka je v tuto chvíli nepodstatná, protože události se vyvinuly, jak se vyvinuly. Opozice začala kampaň 3 měsíce před volbami, SPD nominovala nevolitelného…
       Proto TEĎ (!) není nikdo, kdo by mohl předběhnout Pávka.
       (Babiš je těžká šajba, ale od doby, kdy poprvé vyšoupl ODS a připravil je tím o koryta a tedy o peníze, proti němu systematicky média štvou a vzbuzují nenávist.)

       Takže pro příště. Nejpozději do roka, musí opozice vybrat kandidáty. Ne kandidáta, ale kandidáty. Musí mít přitažlivý zevnějšek, příjemný hlas, vybroušenou verbální i neverbální, komunikaci. Když řekněte blbost sebejistě a příjemnou formou, většina lidí si neuvědomí, že je to pouhá blbost. Je dobré, když budou známí už dříve, ale pokud budou nominováni s předstihem, není to takovou podmínkou. Muže i ženy. Musíte jim dělat píár, brát je na přednášky, do škol, dostat do tisku, do TV…
       Žádný Okamura, na to zapomeňte. Nesmí to být straník!!!, aby byl potenciálně přijatelným pro všechny.

       Kde brát? Všude, kde je to možné. Třeba lidi, jako paní Alena Vitásková. Na kterou se ale časem zapomíná a tak její obrovský potenciál, byl promrhán. Nadějný, z dnešního pohledu, je Rajchl. Je to rétor. Pávka by roznesl na kopytech. Akorát spoustu reálií také nezná, musel by se dovzdělat. Mohla by to být i Martina Kociánová.
       S opozicí, mají tito lidé být spojeni volně. Hlavně s tou, systematicky dehonestovanou, aby se na ně nepřenesly negativní emoce. Nesmějí mít kategorická stanoviska. Do jisté míry stačí dohoda, že se mohli spolehnout na opozici, která je nominuje. Samozřejmě, že budou sbírat hlasy „sami“. Ale komise jim hlasy nemusí uznat a neuzná, pokud budou reální konkurenti. Proto potřebují mít jistotu zálohy v podpoře zákonodárci. Aby roky nepromrhali zbytečně, když j komise neuzná desetitisíce hlasů.
       Je možno jim dělat PR, je možno je učit jasně argumentovat, diskutovat, aby je redaktor nedostal do defenzívy, i zažertovat, čehož byl mistrem Zeman.
       A dva, kteří budou mít největší úspěchy, půjdou natvrdo do nominace.
       No a v diskuzi 1 na 1, by měli prokázat nějaké vědomosti, předložené lidem přijatelnou, stravitelnou formou, nějaký rozhled, inteligenci. Ale až ve druhém kole!! V prvním kole je stačí prodat obal.

       Většinu jich teď neznáme. Musí vyrůst. A vyrostou, když se budeme starat, zalévat, hnojit a okopávat.

       Guma Pávek nejspíše vyhraje. Přitom je chytrý jak puštok. Protože proti němu nestojí reálný kandidát! Jen Babiš a item by vyhrál. Jenže čelí desetileté dehonestaci v médiích, což zvrátilo poměr sil.

       Nečeká nás nic dobrého. Proto potřebujeme pár reálných kandidátů a věřte, že Pávek se i s politručkou bude dekovat.

       Takže tak…

       1. Ano, tomu rozumim, dexxi.
        Ale nejde mi do hlavy, co s tim ma spolecneho nominace Basty na posledni chvili.
        Kdyby ho nevytahli, lidrem opozice by se opet stal Babis, ne?
        A kdybych byl rejpavej: Rajchl je stranik.

        1. To je ovšem až hodnocení ex-post. Reálně se Babiš nemusel přihlásit vůbec, nechal to až na poslední chvíli – a hlavně ta svoje procenta neměl automatická. To by pak nemělo smysl stavět kandidáta vůbec, ne? Nebo snad chcete říct, že kandidát SPD jen dělal se stranickým šéfem komedii?
         Má-li být opoziční kandidát věrohodný, musí být schopen porazit i druhého opozičního spolu-protikandidáta. Ne ho vybízet k odstoupení.

       2. Rajchl je cesta do pekel … Není osobnost, nedisponuje charizmatem, a je to spíše klasický kariérní žvanil s velkými – možná příliš velkými, ambicemi. Leda že by tzv.alternativa kompletně převzala PR, HR a výrobu politika od Pětihnusu, pak ano.
        Ale na co potom stavět vlastního kandidáta, že…

    1. Stridor napsal:
     27 ledna, 2023 (22:13)

     Všichni mají šanci.

     Stojíme na startovní čáře.

     Okamura má handicap, měl šanci.

     Já bych vsadil na tým
     Foldyna
     Rajchl
     Vidlák

     1. Kdo z nich by mel sanci dostat se do druheho kola a neohrozil by pri tom Babise?
      Coz bylo vycitano Bastovi.
      Me prijde, ze SPD vycitaji nekteri lide to, co by na jejim miste udelali take.
      Anebo volaji po kandidatovi, ktereho by stejne nevolili.
      Vim, omila se to tu stale dokola, ale pro pochopeni pozice alternativy to je dulezity moment.

      1. Takže žádný straník. Žádný Okamura. Kandidát musí být přijatelný pro co největší spektrum voličů. Okamura, i kdyby vystoupil, tak po něm pojedou. Neuvažujete o něm.

       Zatímco Rajchl, kdyby vystoupil, to má možnost dát. Zatím ho systematicky nedehonestují a byl to jeden z nich. A je skvělý rétor. To Okamura není.

       Další moje předchozí reakce.

     1. Taky jsem pro toho Vondráčka, už jsem uvažovala,že mu pošlu mail, jestli by to příště nevzal, aby se to stihlo zařídit

      1. Stridore, manipulujete, snažíte-li se naznačit, že proti Bábovi by neměl šanci nikdo. Pokud by dotyčný kandidát dané splňoval, mohl. A třeba by se ten Babiš nakonec ani nepřihlásil. Protože jinak říkáte, že byl i Baštův pokus nesmyslný a spoléhal se jenom na to, že se Babiš nepřihlásí. Nikoliv, že je Bašta nadějnější.

   2. Koho byste byl ochoten volit a propagovat v prvnim kole proti Babisovi? Jak by to podle vas mohlo
    v prvnim a druhem kole dopadnout?
    Ptam se uz po nekolikate a vzdycky z toto utecete.
    Nebudte srab a vysvetlete to, kdyz mate dost odvahy davat vinu jinym.

    1. Gogo, vy jste asi blázen? Jste umanutý jednou myšlenkou a i když se vám 4x odpoví, ptáte se znova a znova, jako diktafon !😄
     Moc dobře víte, kdo byl můj favorit. To vím na beton, tak se nepřejte znovu a znovu, jako blázen 😉
     A těch lepších kandidátů než Bašta, je přehršel…

     Jak by to mohlo v prvním a druhém kole, dopadnout? Víte, že tato otázka je nesmyslná??😄

     Ten kandidát by buď uspěl nebo ne.
     Jinak se na nesmyslnou otázku odpovědět nedá, protože můj favorit ani jiný, můj nějaký menší favorit , ale ještě reálný kandidát, prostě nekandidovali.

     Nikdo neprošel několikaletým PR školením a nebyl propagován roky předem, ve spřátelených médiích. Nikdo nekandidoval. Nikdo se nemohl osvědčit nebo vybouchnout.
     Podle čeho můžete odhadovat, kdo by byl lepší nebo horší a jak by to dopadlo??

     Chápete, Gogo, že se ptáte jako blázen? 😎

     PS:

     To je naposled, co na váš nesmysl odpovídám. I když je velmi malá naděje, že jste to pochopil…
     Ptejte se, pořád se všech ptejte na nesmysly, přeji hodně štěstí 🙂

     1. Tak mě napadlo, co zásadního by se stalo, kdybyste mu NEodpověděl ANI JEDNOU…
      Se Vám divím, že se do toho jeho gogování necháváte furtumpořád zatahovat.

     2. Kdyz clovek nekomu neco doporucuje, tak si vetsinou promysli strategie na vic tahu. Jestli jste mel predstavu o kandidatovi, tak bycto nutne muselo obsahovat i interakci s Babisem.
      Mam to tedy chapat rak, ze jste si nic nepromyslel ?
      Nechtelo se mi dlouho uverit, ale ocividne to tak bude. Dobre vedet pro priste.

      A samozrejme gratulace.

 4. Jj, zvolte si jenerála. Další salámové kolečko ukrojeno: „Putin posunul válku na jinou úroveň, v odvetě za tanky Ukrajině cílí na civilisty, zní z EU“

  Takže ačkoliv jsme byli celou dobu krmeni tím, že Rusové útočí hlavně na civilisty, bombardují je a ostřelují, najednou se tvrdí, že vlastně celou dobu útočili převážně na vojenské cíle. No a tanky dodávané západem vinou Ruska posouvají Ruské vedení konfliktu na novou bezprecedentní úroveň, kdy Rusko „podniká „nevybíravé útoky“ na civilisty a města, a už se nesoustřeďuje na vojenské cíle.“

  https://www.novinky.cz/clanek/valka-na-ukrajine-putin-posunul-valku-na-jinou-uroven-v-odvete-za-tanky-ukrajine-cili-na-civilisty-zni-z-eu-40421284

  1. Majdan byl promyšlený akt, jak poštvat dva slovanské národy proti sobě.
   Stejně tak mohutně přezbrojují státy v Zálivu, aby přiměli sunitský živel bojovat se šiítským živlem – Íránem.
   Zdá se, že ani ti Arabové nejsou tak hloupí, jako my.
   Jednotný Západ se bude radovat, když si dva slovanské národy pořádně vzájemně pustí žilou.
   V každém případě by brečela Evropa. Ti zbídačelí uprchlíci mají Evropu za rohem, přes Atlantik je to moc daleko.

    1. Ano. Ukrajinci jsou směska s ruským základem.

     Přestože – není tam ohraničení, ale směrem k západu se to plynule mění. Bývalí Haličané, jsou dnes už jiný národ. Proto dnes musí Banderovci mučit, vraždit, šikanovat, převychovávat, ostatní Ukrajince.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *