16 dubna, 2024

Naše geniální diplomacie a stupidní výroky našich „politiků“ mají další zářez na pažbě.

Gratulky, za chvíli s námi už nebude jednat vůbec nikdo a my se v poklidu vrátíme do doby kamenné.

Saúdové zrušili jednání se Síkelou, a my se čím dál úspěšněji zbavujeme závislosti na jakékoliv světové ropě a plynu. Ne, že by tedy bylo v případě Saudi bůhvíoco stát, ale potom, co jsme se usankcionovali s dostupnou a levnou ruskou ropou k obchodní klinické smrti, už nám toho moc nezbývá. A tak potom, co jsme žebrali v Kataru, který ovšem stojí v izraelsko – palestinském konfliktu na opačné straně, a ukázal na nás prostředníček, jsme to zkusili u nejmocnějšího. A s tím samým výsledkem.

Síkela měl jednat se saúdským ministrem energetiky Abdulaziz bin Salman Al Saudem, který je synem současného krále, s náměstkem ministra průmyslu a nerostných zdrojů a s manažery saúdského investičního fondu Public Investment Fund, který stojí za obřími investičními projekty Saúdské Arábie a vlastní podíly ve společnostech jako Boeing, Disney, Uber, Meta či Citigroup. A pak to udělalo „PUF“ a Síkela bude jednat tak maximálně s uklízečkou.

Česká republika čím dál víc nikoho nezajímá jinak, než karikatura na politiku. Snažíme se o to ústy té osoby, která se tituluje ministr průmyslu okecávat ve stylu, že jako jindy a jakože bezpečnost, ale všem je jasné, že za to může ta naše posedlost omotávat se různými vlajkami a taky neřízená tanková střela, toho času z OSN vystupující ministryně obrany Kalamity Jane.

Mimochodem Síkela se měl po cestě stavit i v Kuvajtu, a to padlo taky. Takže gratulujeme. Až se vám u benzinky budou kromě počítadla protáčet i panenky, není to kvůli Rusku, ba ani kvůli Babišovi. Je to kvůli tomu, že nám vládnou političtí diletanti a analfabeti. Je to smutné, když si uvědomíme, jaké osobnosti jsme v minulosti v diplomacii měli. Inu dobře nám tak. Propadáme se přesně do toho bahna, které jsme si zvolili k moci.

Bylo by fajn ho konečně vypláchnout, než nás definitivně v té své uvědomělé hlouposti utopí.

140 thoughts on “Naše geniální diplomacie a stupidní výroky našich „politiků“ mají další zářez na pažbě.

 1. Na fijalu padla chmura:
  Sere mě ten Okamura!
  Má furt stejné preference
  a u mě prý divergence
  s realitou postupuje.
  Seru na své rádce, chuje!
  Jdu navštívit Masaje!
  Tam hlava vzduch nasaje!
  Komorníku, připrav zájezd.
  Chcu se trochu masa najest
  popít trochu mlíka z krávy
  nejsem vůbec vybíravý.
  Ochutnám i kobylky,
  užiju si idylky.
  Vyřídím tam věci státní.
  Tak, Staňuro. Hloub to zatni!

    1. Nechápu proč bych já měla být spokojená? Píši již minimálně po třetí, že s názory paní Kunstekove většinou souhlasím. Výhrady jsem měla k nicku Goj. Doufám, že už to psát víckrát nebudu muset.

      1. Ano k sáhodlouhým nadpisům paní Markové a to je vše. Ale zrovna od vás to sedí 😀 . A ne že by se vás to týkalo.

    2. Ale zase na druhou stranu nás tady sluníčkáři nemůžou nařknout z antisemitismu. Paní Kunšteková se zachovala moudře. Velká žena 🙏.

 2. Na netu vyšel článek s názvem „CIIE – Čínský mezinárodní veletrh dovozu.“
  Otázka zní : Byl či je tam i pan Síkela , spolu se zdejšími podnikateli ? Obrovská šance jak vyvážet do Číny přímo, nikolivěk pouze s nápisem “ Made in Germany“ (apod.).

  Ono ale je nesprávné smát se návštěvě pana Fialy v Etiopii (nevím, zda byl i v Eritrei, s ní obchodujeme v „objemech“ tisíců dolarů za rok). Protože pokud se tam uzavřou obchody takového rázu *(vznik nových prac. míst v Etiopii), že udrží domácí lidi doma, že neemigrují….pak by návštěva byla úspěšnou.

  *Ne zbraně. Ty by škodily, totiž : která z tamních válčících stran je stranou spravedlivou ? Ví to pan Fiala ?
  Ví to vůbec někdo ?

 3. Těm, kteří nadáváte na odliv kapitálu ve formě dividend :
  Kupte si akcie relevantních subjektů. Momentálně doporučuji KB.
  Stane se tak tato banka více českou, co se týče vlatnického vztahu k ní.

  Cca před měsícem jsem zde doporučoval Verizon. K dnešku je akcie o cca 20 % vyšší.
  ———————-
  Ropa může sem jít americko- venezuelská. Vztahy obou zemí se oteplují (tak, jak se vztahy s arabským světem zhoršují, SSA musí také myslet na zadní kolečka).

  1. Kazda ropa je jina , na kazdou musi bejt jina rafinerie. To nestaci ze blbovlada skudcu tvrdi ,
   ropu nekde koupime. Jenom voblbujou ty co se nechaji..A ty vo tom pisou a stezujou si ..

 4. Pro mne je to jen propaganda od vlády,jak se starají o občany.
  Jednání,smlouvy se dělají hodně dopředu a ne v listopadu,kdy těžaři mají na svoji produkci sjednané odběratele, které nemůžou po krátit. Také Saudi udělají smlouvy na velký objem,nějakých pět lodi z plynem je nezruši.

  1. Vláda je soubor diletantů a lemplů,nechtěj nic dělat krom lítání po světě a focení se s kdejakym volem.A teď ji dohnala ta hodnotová politika.Nasrali všechny strany okolo od Slováků přes Maďary,Rusy,Číňany,Araby a až Čína vlítne na Tchajwan,tak se zase můžou zabalit do jeho fangle a řvát na Staromáku,idioti.

 5. Hnus po roce 1989 škrtí zmrzačenou republiku a ten ,kdo si myslí ,že se něco změní ,je na velkém omylu. Snad si každý pamatuje Vrbětice apod.jak reagovali všichni ve vrcholných seslech. Tato republika je odsouzena a nikdo to nezmění.

  1. S Vrběticema se posrali od Hamáčka po Babiše,nechtěli jít proti uřvanejm aktivistům v ČT a v tisku,případně riskovat Michprdy v ulicích.Akorát Zeman se zachoval celkem good,naposledy v kariéře.

  1. Pan Pokorný umí. Podle náletu poplašených scallopů se trefil úplně přesně, ogrcálkováno bude nejpozději dopoledne.

   1. Doporučuji přečíst si ještě anglický originál. Ač je to zcela vážná novinařina, škodolibost si autor neodpustil 🙂

  2. patřil mezi chcimíry. ..
   Díky výše zmíněným médiím a díky našim vládním představitelům stejně jako většina ostatních zodpovědných občanů přijal správný narativ, že mrtvý Rus, dobrý Rus. Ale teď? Máme to všechno krásné a ušlechtilé zahodit? Jak se máme s nejnovějším postojem spojenců vyrovnat my, prostí lidé?
   ..nejsou vyjednáváním s Ruskem ohroženy naše evropské hodnoty…
   ..jak se k celé věci postaví .. morální majáky …
   👹
   Fialový hnus ?
   PePa 107 ?
   Jana F35 ?…

  3. Jé, zase Ládík, opět potěšil…Už jsem tu psal, že jsme se kdysi přátelili, než nás každého osud zavál jinam. Mimochodem mě jednou dovezl do města, kde jsem před tím nikdy nebyl a dnes je mým domovem. Ale co chci napsat. Pamatuji si, jak si s přáteli navzájem půjčovali knížku od nějakého Jana Kellera a já se křižoval a odmítal podobnou literaturu. A v dnešní době díky Kydům a Litterate.cz čtu od onoho Kellera články velmi rád a často.

  4. Jo,pan Pokorný je šikovný.Však už na něj na Iděsu reaguje blb Trčálek,další to zneuznaný politolog amatér a písmák.

   1. Co tam ,probůh,ten kreten dělá.To asi shání pokoutně ropu a plyn,když jsme si hodnotově rozesrali možné dodavatele na všechny strany.

    1. Možná shání v Etiopii penicilin.
     Má šanci, asi ho tam jako v každé řádně vedené zemi mají dost, ale je tu nepřekonatelná jazyková bariéra – Fiala se tam anglicky nedomluví a jejich vláda asi neumí česky. Snad mu někdo napsal nejdůležitější fráze na nějakej tahák…

   2. Umtata umtata
    na bubny kantáta
    nese se pralesem –
    šimpanzím kongresem.

    Umba umba umba
    jako za Kolumba
    chtějí naše zlato.
    Co jim dáme za to?

    Kráká modrá straka
    chce plyn do sporáka
    a do zažigalky.
    Naštípejte špalky!

    1. Pane Ládíku, dala by se voda, získaná z odsolovacích továren umístěných na pobřeží Afriky, rozvést nějakým velkým – co do průměru (to je 1. část otázky na Vás, jak velký maximalně by mohl být průměr potrubí, aby čerpadla neměla moc velké náklady na provoz a aby jich nemuselo být po trase hodně ?) potrubím, plus větve o menších průřezech potrubí ? Jak hluboko by musela být potrubí zakopaná v zemi či pod pískem (to je 2. část otázky na Vás, myslíte si, že pomocí fotovoltaiky by se daly pohánět chladící technologie, dostatečným způsobem – to znamená že i voda kolem 30 st. Celsia teplá, měla by při vyústěních rozvodných potrubí teplotu max. 20 st Celsia ?).

     Oceany stoupají prý ročně až o 8 mm, vodního sloupce. Dá se spočítat, kolik by muselo být tak velkých odsolovacích zařízení jako je to v Saudské Arábii.
     Peníze by měly být marginálním problémem, když se natisknou ryze účelově a vydávají se na investici, která se vyplatí různým stranám takovéhoto Green Dealu pro Afriku, když se práce onormujou a pohlídá se korupce – tak je vše O.K.. Možná by pak proudily z Evropy do Afriky emigranti.
     (samozřejmě jsou zde externalitní problémy : např. kam se solí – prodávat, část vypouštět zpět do oceanu, ukládat do obrovských rezervoaru ; co by to udělalo s klimatem, jak by se např. změnilo proudění větrů ze Zelené Afriky, jak by byly distribuované srážky atd. /včetně nebezpečí terorismu/).

     1. Mohl bych to hodit do programu na dimenzování potrubí – sice nemá dostatečné okrajové podmínky, ale při troše dobré vůle by se do výpočtu mohla zavést podobnostní kritéria (Nusseltovo, Prandtlovo, Reynoldsovo…). Semo tamo jsem dělal i vnitrozávodní rozvody horké vody, tak cca do 1km a DN 250 – proto po návratu z prohrabání paměti mohu prohlásit, že čerpací práce by byla značná, dánská firma Grundfos by jen kvetla a Willo taky, přičemž FTVE by zabíraly i budoucí orné plochy Sahary. Výstupní teplota by byla blízká evropskému okolí. Vzhledem k tomu, že charakter odběru by byl jiný, než konstantní dodávka, byla by nutná akumulace. Kanál D-O-L by byl jako “špendlíčkem kopalo” proti Mostecké pánvi.

        1. Ale hoši, asi jste chyběli na prirodopisu v 8. třídě a na chemii tamtéž. Destilovaná voda není pitná , její pití by vedlo k dlouhodobým zdravotním následkům, teprve voda získaná kolobehem vody na planetě , prefiltrovanq přes masy propustných hornin a tím obohacená o celou řadu minerálů, které člověk potřebuje coby stopové prvky a následně vyteklá z pramenů podzemních vod je pitná a pro lidský organismus prospěšná.

         1. Neblázněte, jste desítky let za opicema.
          Nejde o žádnou destilovanou vodu. Nastudujte si nějaké (jsou jich na netu stovky, včetně studií o osmotických membránách) materiály o odsolovacích zařízeních . Existují i materiály týkající se zařízení pro mineralizyci vody.
          Tady máte spíše to populární formou napsaný článek, takové první seznámení se s tematikou, určené např. pro některé paní exučitelky v penzi :
          https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/izrael-pitna-voda-z-more-odsolovani-galilejske-jezero_1911230915_ako

          1. Nejsem za opicema, googli, např klíčové slovo pitnost vody reversni osmoza a vyjede vám hafo článků, že taková voda je zdravotně problematická a nevhodná pro dlouhodobé užívání.

          1. A jakou vodu si myslíte, že pijí kosmonauti?
           Něco se doveze a zbytek osmoticky přečištěná moč a voda ze sprchy…

          2. Co mají kosmonauti, kterých jsou desítky a v kosmu stráví časově omezenou část života společného s běžným člověkem, který zdravotně nezávadnou vodu potřebuje celý život.

   1. O tom pochybuji. Tlupa goril se, pokud vím, skládá z jednoho stříbrohřbetého samce, z jeho harému a z mláďat. Jak by tam zapadala ta čivava? Vedoucí pozici by si musel vybojovat a to není už ani scifi. To je zcela stejně pravděpodobné, že z jednoho konce smeťáku zafouká a z druhého konce vyletí Boeing 747. Jako samici? No to už vůbec ne. Mládě? Potrava? Gorily jsou vegetariáni.

     1. To nerozporuju. Snažila jsem se dát dohromady, co o gorilách vím, bez nahlížení na net. Ale jednou jsem na vlastní oči viděla, jak gorila (tuším to byla Kamba) snědla svý lejno, ještě teplý.

 6. V Československu máme všechno potřebné. Rudy, uran, uhlí, plyn, ropu, jen to dát do správných vynálezů a nepotřebujeme nikoho z cizákova. Nepotřebujeme žádné kolaborantské strany, keré nás okrádají a paktují se s cizákama na vokrádání. Nepotřebujeme nic vyvážet, banány za 40,- si strčte do řiti.

  Jenže je k temo potřebný národ, kerej přestane bejt oblbobovanej a debilizovanej. Hotové

  1. To s tema bananama byla komunisticka propaganda , aby lidi za ne demonstrovali ,ale jeste proti komunismu a komunistum a vyprotestovali jim jejich prani , bejt svrzeny .
   Vsechno uz meli naplanovany dopredu. Problem byl jen jeden, jak se svrhnout.
   Aby to nikdo na cas nezjistil..
   Lidi pak za to dostali a srali ty banany..Voni zase na lidi.

  1. On Vás přejde humor až zjistíte, že slovem „splníme“ má Fiala na mysli Vás. A to ještě signalista nijak nespecifikuje má-li číslem 110 na mysli prvních 110, posledních 110, nebo 110 prostředních.

   1. Bavil sem se s jedním ukrajincem z první brněnské, jak tam svařujou a lakujou. Říkám, že to de odsud stejně ven, že jo. Jo. Podotýkám že bych ven poslal howno, a že proč? Že to dělají za méně. Říkám, že gdyž to dělají za měné dostaneme méně, né? Koulení vočima. Apak sem eště připodotkl, že my tady z teho máme beztak howno. Jen dluhy ..

   2. Humor nehumor, jsem si jistej, ze to presne takhle budou plebsu prodavat a mozna i na billboard v podobnem zneni skutecne dojde.
    Hele jaci jsme sikovni, delame, co je treba, tadyhle mne Ursula podrbala za ouskem, to je certifikat dobre odvedene prace, tak jakto, ze ti nevzdelani dezolati nejsou s to nase uspechy docenit?

    1. Klema mel jen cestnou a zbytecnou u nas funkci , kterou dali Masarykovi nez prijel z Usa, kde nas vosvobozoval , predtim spechal do Petrohradu aby nase Legie dal francouzum. Nejdriv se akademik stal jejich nejvrchnejsim velitelem , chtel bejt vsecko , predtim byl zase Velkym detektivem policejnim a vysetroval vrazdy. Za to a dalsi ,posluhovanim zapadu chtel bejt u nas nejmocnejsi ..
     S Bensem chteli veskerou moc i germany sudet nam poridili , jen aby mohli vladnout a drzet moc. Benes resignoval a vyskocil v Londyne a zase kricel ,ze je vlada. Potom zase Benes odevzdal vladu komunistum.
     Silena chtivost moci a rozkazovani lezly vostatnim krkem, tak ho vodsoupli na stranu.
     Byl to silenej fanatik Saltzman a spol, zrudy Reicin, Schling , ktery zakrucovali krky, ale stovkam Cechum.
     Bohacum daval zlato , penize za znarodneni , aby se pohodlne usadili na zapade a za miliony vyrvany nam , si snadno a zase poridili byznysy..
     Zbankrotoval nas do meny v 53.
     Nastrkujou a poucujou vas v mediich KG. Abyste nevedeli a vopakovali po nich.

    2. FiAlláh a sebranka kolem pro změnu zakroutí krkem všem? Islamistů je na takovou odbornou práci v Evropě dost. Nebo že by obohacení životního prostředí „spravedlivou“ válkou za hodnoty Róčildů? Čekají nás zázraky.

 7. 👹Public Investment Fund, který stojí za obřími investičními projekty Saúdské Arábie a vlastní podíly ve společnostech jako Boeing, Disney, Uber, Meta či Citigroup,“

  To zní skoro jako BlackRock 🥳

  (I agent Babiš je zaháčkován v Citibank.)

   1. Neni ropa jako ropa , zavislaci na rusky rope, meli a maji zaroven ty rafinerie na tu ruskou a ne jinou..
    Proto se vod Rusky ropy nejde vodlepit. Zadnym hulakanim sankci.
    Vsecky krizo hovada krici , ale vedi to.
    A zacit vykrikovat , ja chci tu norskou.
    Vybudovat rafinerii neni vubec legracka a znamena to zaviset, potom a furt…

   1. Jistě, broučku. „Řebříček“ sestavovaný britskou společností podle aspektů americké společnosti. Tak to bude etalon objektivity. Aspoň tak to vidí všechna protičeská koťata 😀

   2. Řeporyjdní lepšolidé pobaví

    Norsko, to ten protektorát kabaly, ve kterém „státem“ posvěcené mafie loupí rodičům děti?

    Příkladná duhová liberální demokracie, račte posoudit :

    Ideozločinec byl zavřen za negativní názory na mRNA sajrajt, WEF či klimatickou propagandu

    Norsko bojuje proti masu: Ve městech školky a základní školy již budou podávat jen bezmasé pokrmy

    Univerzita vyhlásila genderové kvóty, student se proto prohlásil za ženu, aby mohl být přijat

    Norsko: Biologický, zcela zdravý muž, se prohlásil za invalidní trans ženu

    Také Norsko je poměrně hojně obohacováno, což je patrné hlavně ve velkých městech.

    Norsko: Na arktickém ostrově 4 Afghánci hromadně znásilnili mladou ženu

    Norsko: Nejméně dva mrtví a 19 zraněných při střelbě v gay baru v Oslu

   3. Ve Vietnamu, Iráku, Afghánistánu, Libyi, Somálsku, Libanonu, Palestině, Číně, KLDR, atd. si to nemysleli.
    Co je to vyskakování? Že se ty země chovají podle svých potřeb?
    Sankce se velice brzy obrátí a krky se vymění. S námi už se Arabové, Číňani a Rusové nebaví.

   4. Norsko se svým úúřadem na unášení dětí?? Breberent, nebo tak nějang se ta zločinecká organizace jmenuje?? To že je demokracie?

  1. To je jednoduché, zásobovat nás může kterákoliv demokracie, která plyn a ropu koupí z Ruska a dalších zemí a s patřičným ziskem ho prodá hodnotovým idiotům.

 8. A co jiného kdo čekal? Prominenti nic neumí, protože celý jejich život za ně všechno řeší někdo jiný. Máme známou, která byla roky ve vysoké funkci na obyčejném magistrátě v Brně, a když přišla o funkci, tak nebyla schopna dělat ani referentku, neuměla ani odpovědět na email.

  Takový vysokoškolský učitel, který nikdy neopustil školu, je zvyklý, že všechnu publikační činnost za něj píší doktorandi nebo v případě vyšší hodnosti jeho podlézaví kolegové. Ve čtyřiceti je z něj mentální mrzák. Což teprve v jeho padesáti nebo šedesáti letech. Pohořel by i na vrátnici. Bývalý ředitel Slovenské spořitelny na tom vůbec není o moc lépe. Rochnit se roky v nějakém ředitelském křesle velké banky má stejné následky.

  Není proto divu, že nejeden takový klaun šňupá kokain, aby to celé divadlo přežil. Podobně jako je opilci šumák, co říká ostatním za hámotiny, hlavně, že se cítí jako mistr. Pak mu není proti mysli šklebit se a číst z taháku, v originálním znění:
  Fenk jů mistr prajm ministr. Aj kejm hír i dhis dyfiklt tajm to expres aur klír saport end solidarity vis Izrael. Ví hed a plen to mít in Prág et októbr dí ejt, bat wan dej bifór Hamás end palestýnijen terorist organizešjn stártyd e barbarik teror.

  1. Ještě jsem si uvědomil, že máme v Brně vynikající tradici a zkušenosti v získávání celostátní popularity našich mentálních gigantů. Takový Rudy Kovanda, kterému Fiala nesahá ani po paty, se s vší vážností opřel do úsilí svých zlomyslných kamarádů stát se zlatým slavíkem. Byl taky debil, ale nikomu neublížil a byla s ním sranda.

  2. Žádnej funkcionář neví nic o světě, ani veksláci ani sociálpartajpracovníci v kancelářách. Každej kerej žije z kanceláře nebo z fejsbůůku, noutbůůku či bůku v předpaží je do budoucna mrtvola. Jen kvůli nim se účtuje tady víc jak 3, spíš 4 bilony dluhů.

   1. Špatně.
    Veksláci (ti původní, ze 70-80.let) moc dobře věděli, co obyčejní lidi chtějí a věděli toho o životě dost.
    Proto se tak dobře orientovali a přizpůsobovali nabídku u kurzy daleko rychleji, než všecky Tuzexy a banky dohromady.
    Každý z těch veksláků, se rovnou vekslákem nenarodil. Každý z nich z něčeho vyšel, něco předtím vystudoval, dělal a nějak s tím vekslováním začínal. Všecko podstatné je řečeno v Bony a klid.

  1. A o někom jiném z téhle vládní party lze říci něco opravdu dobrého?Seznam zde: https://www.vlada.cz/cz/vlada/
   Vždyť je to seznam Národní tragédie, vyslovených zločinců či diletantů nebo pozoruhodné kombinace obojího. A ano, chtějí se udržet u koryt co nejdéle – ona se ta imunita docela hodí…

 9. Promiňte mi, anechci být urýpaná, ale co když to není nechopnost ale záměr.- Nevím, kolik z Vás si pamatuje na poválečný
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Marshall%C5%AFv_pl%C3%A1n#Extern%C3%AD_odkazy

  Většina toho, co naši předkové/ fabrikay a pod/ díky jeho odmítnutí šlo přičiněním modrovtéků, díky amickým kamarádů Klause do háje,
  a tak nastala další možnost k uplatnění jeho modifikvce. Sice s nějakým tím zožděním ale ……

  Docela to sedí. Akorát máme v plusu nějaké ty byty, nějaké ty školy , což se podle semtam problesknuvších „nápadů“ dá lehce zlikvidovat……

  Mudřeci – co Vy na to.

   1. Nevím, nejsem příznivec konspirací. Fascinuje mě však kombinace té vládní neschopnosti a politického amatérismu se schopností napakovat se i z budoucího GIGAdluhu.
    …I když na to stačí jeden americký poradce a jeho kámoši, kteří tak pěkně pomáhají panu rezidentovi a i těm ostatním. Ono pak ta do očí bijící neschopnost propíraná už občas i mainstrýmem skvěle před veřejností maskuje ty nákupy, tunely a odtoky peněz. A kdyby o tom někdo chtěl žvanit, tak s tím dezinformátorem pěkně zatočíme! ČEZko si také rozvracet nedáme…

    1. To není konspirace, to je historie, a jakžtakž paměť. Nedívím se že tenkrát jsme na 1,máje špacírovali s nadšení v průvodu pod heslam „Trumanova armáda, ať nám vleze na záda“. Moc už
     těch pamětníků asi není. Ale je pochopitelné, u lidi z pavlačáků, kde vody byla vždy v půlce domu a venku, Hajzlíky na každém rohu dvora a jít tam za mrazu bolo /47,48/ jejda, kdy se voda z čehokoliv vylívala do kanálu uprostřed dvora, kdy domovník /legionář z ruska /honil potkány.po dvoře. V každém bytě byl kýbl, kam se dávaly v domácnosti vyrobené splašky . A tito lidé postupně dostali dvoupokojové byty v novostavbách. s obojí vodou, soc. zař. a ÚT. To všechno Vy a hlavně naši mladí vůbec nezn áte. Vy rostli jste v jiné době a bohužel se v posledních lete ch preferují jen nároky a nikoliv i povinnosti.
     Co bych Vám doporučila – kouknout se na seriál „Byl jednou jeden dům“. Tak je to sice dost vylepšené na rozdíl od skutečnosti, ale i tak se asi budete divit. Měli by jej opakovat – pokud budou mladí a jiní chtít přiznat fakta,.

     1. Navím odkud jste, ale ono to ani na dědinách nebylo o moc lepší. Pola,. statek, stodola , kravín, kde bylo všechno vč kkrálíků a pod a uprostřed dvora, tam kde včil mají bazény – betonové hnojníky na co největší ploše. Kam se taky dávalo všechno celou dobu až do jara/+/-1,5m., Přes zimu uleželé se to na jaře naložilo na vozy a krávy to to dovezly na pole, kde se to rozvázelo a zaoralo, včetně lidských odpadů, které z kadibudek ústili na hnůj.
      Žádný komunáůlní odpad se nepěstoval.

     2. Ano na byt (garsoniera s výhledem na sever) jsem čekal pouhých deset let, do převratu. Předtím jsem bydlel v chatě na poli. Teprve po převratu jsem mohl jít učit na odbornou školu a můj nadřízený nemusel mít starosti s tím, že má nižší kvalifikaci, než já. Pilířem komunismu a zárukou stabilitybyla totiž vedoucí úloha Strany. O těch, kdož bydleli v chatce na poli se seriály netočily.

    2. Vo zadnou tady blbost nejde, to tvrdi zase Chciblbove , vlada provadi rozkazy.
     Dalsi kuriozitou sou Chcinicove . Ty nechteji nic , vsecko furt nespokojene odsuzujou , nevedi ani co a sami nic jinyho nenapisou.
     Aby jejich nicoty , aspon necim nahradili ..
     Dalsi druh sou Chcipsavci , nacpavaji do klavesnice dlouhy abstraktni prazdnoty.
     Maji akademickej vzdelavaci zakaz myslet.
     Jenom vopakovat matky moudrosti ,
     co jim ucitel nakukal. Mysli ,ze sou nejchytrejsi , Chcyntel s nejvyssim IQ ,
     a prideluji si povinost poucovat..Chcipoucnici na vsechny. A zase furt.
     Zotroceni je nejvic rozsireny mezi poucovacima feministkama,
     davy ucitelek jedny ucebnice, /mozna dvou/, na celej zivot nejchytrejsi ,
     sou vsude .
     Pak sou jiny druhy Chcizabijaci, /taky prasatek/, Chcidezolaci ,Chcipodiove, Chcikecy, Chciverici , Chcipolitici ,Chcikorytnici,atd. Chcivychcanci..
     Vedou asi Chcidioti ,ruzny druhy jich ,kdyz idiotem se clovek nerodi
     ,ale nadsene stava. Nebo tak..

      1. Samozrejme. Ale ty hovnonyme , tady jen parasitujes reakci , cekas az nekdo neco napise a pak zacnes spinit.
       sam se nic nezmuzes.

 10. Je pozoruhodné, jak jsou Češi pořád v klidu. Minimálně již druhým rokem holení na dřeň a furt klídek – tabáček. Ve vládě sedí jeden gauner vedle druhého, dávají knížecí rady, kritiky umlčují, zastrašují, dehonestuijí a i zavírají -a furt nic!
  Demonstrace jednou za půl roku (“desítky” dezolátů zaplní Václavák) a zase nic. Přitom zločinné jednání všech protagonistů bez mělo být minimálně oceněno na násobky let kriminálu toho co dostal Feri.
  To je to všem jedno?
  To si kromě nás dezolátů nikdo tu průserovitost neuvědomuje?
  To se ještě všichni mají tak dobře?
  To se všichni tak bojí?
  Asi všechno dohromady…

   1. Je to především strach, pak dlouho dlouho nic, a potom snad nějaké další důvody.

    Strach o přežití v rámci možností. Pracovní místo, hypotéka, klid v rodině, finanční úřad, exekutor, policie, soud. To všechno nás drží společně pod krkem. To všechno jsme si opakovaně zvolili ve svobodných volbách jako systém, který chceme.

    1. Ale dává smysl, že okamžitá hrozba ztráty zaměstnání či let souzení je hrozivější než neurčité hrozby budoucí plynoucí z konce průmyslu, rozvratu ekonomiky nebo i války – případně je v nás hluboce zakořeněno “my to nějak ošulíme”, ošulili jsme dobu Temna, i nacisty a komunisty, tak zvládneme i Zelené Khmery, GreenDeaal i nedostatek penicilínu, ropy, aj..
     Tak budem držet hubu a krok…
     (Horkokrevnější národ by vyšel do ulic jako celek, případně by ty šmejdy co se tváří jako vláda i popravil nějakým hodně nepěkným způsobem.)

  1. JzP
   Moji rodiče si v Tachově vybírali z několika rodinných vilek po odsunutých Němcích. Ty pak zabrali chalupáři a na následující generaci už zbyly jen seriály a v těch se bydlet nedá. Dokonce pracovník oddělení, který moji žádost vedl, mi předal několik adres , v nichž se nikdy nesvítilo a vyzval mne, abych napsal majitelům a nabídl, že v nich budu bydlet a platit nájemné . Na zvoncích se objevily jmenovky a nikdy nikdo na zazvonění nereagoval.
   Majitelé odpověděli písemně že domy jsou plně obsazené. Moje děti nikomu nechybí, máme dostatek zahraničních , počet obyvatel stoupá.
   V únoru 1990 jsem u příležitosti znovuotevření hraničního přechchodu Lísková-Húll volně přecházel lesem po území Bundesrepublik Deutschland a uvažoval, zda se vrátit- vevrátit. Nakonec to dopadlo tak, že cizina se mi nestala domovem, ale domov cizinou.

 11. Vzpomene si někdo na nějakou věc, kterou ta Tlupa pěti nepokazila?
  Je tu někdo, kdo řekne: „Tohle třeba udělali brilantně a nedopadlo to jako vždycky!“

  1. Vy jim křivdíte, není to od vás pěkné. Třeba taková věc, jako například průser.

   Tvrdím, že každý průser pětidemolice je brilantní a přivedený k dokonalosti (= je takřka neopravitelný, nenapravitelný).

   Oni nic dalšího sice nedovedou, ale v tom, co dovedou, zatím nebyli překonáni.

   1. Co udelali ty ostatni a velmi nesouhlasici. Mimo Vidlaka. Chteji EU a NATO ?
    Vedi , ze kdyz vystridaji vladu , system jim nedovoli neco jineho nez zase petikolkovat.
    Ovsem zase s patricnym predstiranim a lhanim. A hlavne poucovanim.
    Otroci se vymeni za jiny a otrokar zustane a pro ne musi ,stejnej.
    To uz vedeli bolsevici , ze zotroceni nenavidi zmenu a miluji pohodlnost a to souvisi.
    Proto kriceli propagandu , ze proletari sou nejvic progresivni na svete ,jen ale ,
    kdyz je vede jeho strana.
    Otrok najde utociste v praci, kde dela stale to same s nejmensim vynalozenim namahy. Doma taky. Nemusi myslet , to ve skole Otrokari zakazali.
    Vsechny zna ,od uklizecky po reditele ,pohodli. Neco se poroucha, opravi to.
    Doma ma pod otroka. Vycvicenej /oba do ty role / je uz mnoho let ze skoly, porad do skoly a porad poslouchat co mu prikazujou a opakovani je matka moudrosti , pasivni biflovani a to miluje.Za pochvalu.
    Vycvicenej otrok neumi nic jineho nez napodobovat sve otrokare.
    Doma na to ma podotroka ale jak miluje a ukaji se kdyz mu daji v praci nekoho na zauceni.
    Neustale poucuje, ani se na obede nenazere, jak musi poucovat .
    Proto a jen proto Lenin kricel , ucit se. Aby zase jako otrokar a zaroven vyssi otrok ,kam se povysil i zivot riskoval s dalsima , ideologie, poucoval …
    A proc myslite , ze Rajchl porad pobiha na ty sokolovny. Ukaji se poucovanim ,venkovanu, ale tady bysme mu udelali fofrem jinou fazonu na ksichte.
    Musel by nest a jemu podobni svou kuzi na trh a to se boji.Typicky .
    Ani clanecek nesvedou . Srovnej Vidlak, Kunstekovi ,Divisova i Markova…
    Jaky kapky i casto nezaslouzeny dostavaji za svoji kuraz. Vod votroku.
    Proto musi bejt porad ty samy ,vsude na podiu, aby se lidi nemohli ptat ,kdyby
    stal mezi nimi. Jako rovny s rovnymi. Typickej povysenej a zpanstelej na vyssiho otroka zmetek. Povazuje se za vic nez sme my ,na podiu vsude
    a ze von a nikdo jinej musi vladnout. Jednoduchej Praktpsych.
    /Prakticka psychologie /. Vysvetlovani, jako tohle ale narazi na odpor tech mas, vycvicenych..
    Uz takovej monstr ministr je otrok a nemuze se obejit bez armady pedagogu poradcu.
    Vycvicenej a zavislak, ze musi mit nad sebou ucitele ,otrokare ,celej zivot.
    Potom obratem otrokare zase napodobuje a nas se snazi zotrocovat a skoro nic jinyho.Proto sou vybrany a stady otroku, vzdycky zvoleny../Otroci se divi/.
    Uz davno netusi ,co je svoboda /klise pro ne ,ktery opakuji ale nerozumi/,
    , tu uz jim davno zrusili vzdelanim a jen opakuji klise nauceny a vnuceny jim.
    Vzdycky jde jen o zdokonalovani zotrocovani..Vsemi prostredky.

  2. Brilantně se jim podařilo oholit vlastní a narvali to na východ. Také se jim podařilo přesvědčit ty vzdělanější a městské, že za to, že se ve státní kase prohánějí myši, můžou důchodci, Babiš a Putin.
   Najít viníky a lupnout jim na čelo cejch, to jim jde perfektně. To přece musíte uznat i vy.
   Majstrštykem matláků jsou letadýlka, která budeme mít za dvacet let, když nikdo nemá ponětí, co se semele
   za týden, páč je svět rozesranej na hadry.
   V čem jsou také skvělí je zametání, vyhnívání, vymlčování, jejich svinstev a že jich opravdu nebylo málo.
   A dalo by se pokračovat.

 12. Když v Rusku přijali zákon, zakazující LGBT propagandu, to u nás bylo křiku. Když pak přidali do ústavy formulaci, že manželství je svazek mezi mužem a ženou, odsuzujících výkřiků ještě přibylo.
  Když ruský Gazprom požadoval, aby firmy v EU dodržovaly uzavřené smlouvy a platily dohodnutou cenu za plyn, přijali eunijní politici nová pravidla a zákony, které v rozporu se smlouvami snížily cenu plynu pro Gazprom na polovinu. A tak Rusko začalo hájit svoje zájmy a přestalo dodávat do EU na burzu plyn navíc, protože se jim to nevyplatilo. Stačilo ubrat 5% dodávek a burza okamžitě zareagovala. A tak teď máme ceny plynu v EU 3x vyšší, než jsme měli před covidem a energetickou krizí. Politici nejenom naši, ale i ostatních států jezdí kolkolem celého světa, jednají se zeměmi, kde za homosexualitu shazují pederasty ze střechy, a ještě se přitom uctivě uklánějí.
  EU politici procházejí nepříjemným školením o tom, jak funguje energetický trh, že nakupovat ropu a plyn není jako nakupovat brambory, že energetické projekty stojí miliardy dolarů, nezřídka několik desítek miliard dolarů a smlouvy se uzavírají na mnoho roků, obvykle více než 20 roků.
  Pro totální ekonomické a energetické nevzdělance je to náročné školení, neumětělství našich politiků nám všem dělá ostrý průvan v peněženkách.

  1. S tim je problem , chytraci se bavi tim, ze chodi a kazdyho se ptaji, co je to zena?
   A nikdo nevi..Nevedomost z toho se siri na dalsi ,co jsou potom nejaky vorezanosti..
   Nikdo nevi a pisou vo tom denne..

  1. Re: Jarek

   Ono to není, Jarečku, tak, jak si myslíš.
   Funguje to trošku jinak.
   Kdybys dělal alespoň nejposlednějšího fakturanta, měl bys podstatně větší přehled.

   1. Pardon – nejposlednějšího fakturanta na nějaké benzínce…

    Ony jsou totiž ještě kromě benzínek STRATEGICKÉ ZÁSOBY, které drží stát, nikoli majitel benzínky.
    A ty zásoby se musejí obměňovat – bohužel…

      1. a tak jo, ale to jsou jenom drobný s tím, co odvádějí páníčkovi.
       [pořád mám před očima toho Profesora Bonda, jak si přičinlivě dělá poznámky, zatímco ho Verhofstadt jebe jako psa]

       1. Možná to nebyly poznámky, třeba si jen psal : Musím se naučit anglicky. Musím se naučit anglicky. Musím se naučit anglicky. ….

        a tak dále, je tu nějaký filtr na opakování, nelze více.

      2. Ze Zelinar nemysli vdekem na nasi vladu ani na nas taky ,
       sam ma britskej a este jinej pas, proc neudeli nasi vlade
       aspon ukrajinsky pasy.
       Nedba na jejich bezpeci ani na nase..? Takova slava by byla..

 13. Je to jednoduche, nasi/jejich politici delaji vsechno pro to, aby nasim jedinym dodavatelem uhlovodiku byly USA.
  At to stoji, co to stoji …

  1. Re: Homér

   „… jedinym dodavatelem uhlovodiku byly USA.“,

   které to nakoupí od Rusa.

   Tomu se říká IDEÁLNÍ STAV.

   Bohužel nikoli pro lopaty v ČR.

    1. ¨Re: Homér

     Taky stříkáte, když pálíte?

     Když jsem byl ještě o fous mladší nikdy mne nenapadlo, čeho na stará kolena docílím…

    1. Pro sebe a své páníčky pracujou naprosto bez chyb. To my to jen vidíme tak nějak přes pokřivené dezolátské zrcadlo. Stačí si uvědomit co je cílem (0 CO2, 0 vlastnit, a 10% lidí co budou páníčky vopečovávat) a ejhle – vedou nás tam s nadšením a ještě hledají zkratky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *