17 července, 2024

Dezinformační Děčín

Ve čtvrtek jsem měl moc hezké setkání s občany v Děčíně. Organizoval to místní předseda Trikolory Miroslav Červenka a pozval si tam Ládika Větvičku, mojí maličkost a Petra Štěpánka. Tak trochu to byla propagace mojí knížky, protože Mirek Červenka mě kdysi navštívil u mě doma, to jsme ještě dělali korektury… a tenkrát mi slíbil, že jednoho dne uděláme setkání s občany „tam u něj.“

Od začátku jsme to koncipovali jako povídání o zemědělství, cestování a žrádle. Jak řekl Petr Štěpánek, o politice budeme mluvit jen tehdy, když se to celé zvrhne. Jinak prostě kluci popovídají o svých zážitcích z cest, Ládik k tomu promítne svoje fotky a já budu chvíli mluvit o základních fundamentech i naší společnosti – o půdě a o bůčku. Takto jsme také vydali leták. Povídání o cestování, zemědělství a gurmánských zážitcích. Alespoň jednou si od politiky odpočinout…

Představte si, že ani akce o žebírkách a basturmě neunikla bdělému oku místních libtardů, kteří nemeškali a udělali nám reklamu. Místní odnož pirátů má založenou stránku na fejsbůku. Tzv. Informační kancelář Děčín. Přijeli známí dezinformátoři… Hned nám přidělali alobalové čepičky a upravili leták, že akce začíná o dvě hodiny později…

Samozřejmě to dopadlo zcela obráceně. V sále se musely přidávat židle…

Jestli si někdo přišel poslechnout, co jsou henty dezinformace, musel být asi docela zklamán. Ládik pomocí fotek z několika svých cest porovnával Ukrajinu a Bělorusko, Petr Štěpánek povídal o své návštěvě Číny a USA… a já jsem ten pecivál, co nikam nejezdí, tak jsem mluvil o tom, že kultura začíná tím, že lidé spolu stolují. Nad politikou se můžeme pohádat, ale nad dobrým jídlem a pitím to zpravidla neděláme. Povídal jsem o tom, že prakticky každé jídlo vymyslela nějaká hospodyňka, od ní to pochytily sousedky a obecní tetkagraf to pak rozšířil na celou dědinu. Až potom zpravidla přišel profesionální kuchař, který domácí přípravu zracionalizoval, aby se to v hospodě dalo udělat rychleji a levněji.

Posteskl jsem si, že kultura mizí tam, kde si lidi nemohou dát normální domácí jídlo z hygienických důvodů. Ládik to doplnil zážitky z Ukrajiny, kde jim teď taky zavedli jakési EET a babky z trhu, které tam prodávaly svoje domácí ovoce, klobásky nebo koláčky prostě skončily, protože to nebylo ani tak o výdělku, jako o sociálních kontaktech. Možná proto už spolu vlastně skoro nemluvíme. Protože se navzájem nemůžeme ve veřejném prostoru pohostit. To už je vyhrazeno jen profesionálům. Ale kdo by chtěl objevovat všude tu stejnou klobásu z Kosteleckých uzenin, že?

Zkrátka a dobře, byla to příjemná akce, dvě hodinky utekly jak voda a i když jsme si v diskusi dělali z libtardů trochu srandu, nemluvili jsme ani o chemtrails, ani o vesmírných lidech, nezmínili jsme se ani o československých občanech… To nejpolitičtější, co zaznělo, byla Ládikova úvaha, že by se Blyštivý Péťa měl zajet zeptat na Ukrajinu, když je s nimi takový kamarád, jak to dělají, že mají válku a benzín u nich stojí o deset korun míň než u nás. Jak to dělají, že mají levnější tarify na volání a jak to dělají, že ve válce mají mnohem levnější potraviny a širší sortiment. Nejvíc dezinformační narativ byl v našich spekulacích, že nám to vláda nejspíš dělá schválně…

Jeník Cemper teď dostal pokutu za to, že o lidech říkal, že jsou dezinformátoři… Napařili mu veřejnou omluvu, úhradu soudních výloh a odškodnění ve výši padesáti tisíc. Děčínská informační kancelář nás označila za dezinformátory… Napsali to veřejně, zdehonestovali nás alobalovými čepičkami a svou oddanost evropským hodnotám projevili dezinformací – změnili čas, aby mátli lidi… asi zatelefonuji Tomáši Nielsenovi, který to na Cemperovi vysoudil… Třeba by si chtěl dát repete. Už je to zavedené, precedens je nastolen…

Mimochodem… až zase budou Piráti před volbami říkat, že si váží vašeho hlasu, tak kecají… kdyby si vážili vašeho hlasu, vážili by si i vašeho úsudku a věřili by vám, že si dokážete názor udělat sami…

Ale tak je to dneska se vším. Že si v Děčíně s lidmi popovídali tři pisálci, z toho byli v šoku a překvapilo je, že to nemohou zakázat. Ale nikdo ani nepípnul, když si turecký majitel bistra „ozdobil“ výlohu protižidovskými texty z Koránu… Kde jinde, než v Plzni…

Batoh s nášivkou PMC Wagner, to byl důvod k zatčení a odsouzení, ale tričko na propalestinské demonstraci, oslavující povraždění izraelských sportovců na olympiádě v Mnichově, to je samozřejmě v pořádku…

Když dostatečně nevyjadřujete antipatie Rusku, tak jste kolaborant a měli by vás do Ruska vyvézt v dobytčáku (viď Nevečeřale!) Když oslavujete útok Hamásu na Izrael, tak nic… všechno v pořádku.

Když vidím tuto novodobou šlechtu, která je nad zákony, které si sama dala, která káže vodu, ale pije víno, tak jsem rád, že jsem dezinformátor a dezolát. A jsem rád, že i v Děčíně jsem mohl být mezi svými a bylo mi tam dobře.

Informační kanceláři Děčín přeji příjemný víkend. Dneska zabíjím prase. S dovolením si ho pojmenuju podle vás. Nebojte, skolím ho elegantně, rychle a čistě.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle agentovné alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička nebo placky z nabídky.

78 thoughts on “Dezinformační Děčín

 1. Dva dny jsem teď měl průjem a nesledoval jsem světové dění.

  Ptám se tedy, a dle ČT předpokládám, že Ukrajina už mezitím vyhrála, tudíž po definitivním doléčení průjmu se budu moci vypravit do Moskvy, konečně již Ukrajinské, je tomu tak – však?

  Díky!

 2. Vidlák poměrně správně vyhodnotil dekadenci eurounijních špiček a vyhlášky jejích cenzorů obdobně jako císařské vyhlášky pozdního Říma, který skončil rozpadem a příchodem barbarů. Následující epocha už byla nástupem samozásobitelských komunit venkova, na což nás také připravuje.
  Vyhlášky a podobně nefunkční už máme, barbaři přichází i s cizí nesourodou kulturou, rozpad říše se blíží. Jen Petr Fiala a spol to nevidí a dál předstírají úspěch vlády.

 3. Slečna se asi trošku bála vám protiřečit, vzhledem k vašemu zápalu.

  Napřed to vypadalo, že jste jí vytřel zrak informací, že socialismu se dnes nepřesně říká komunismus, ale vy už říkáte socialismu centrální kapitalismus.

  V čem je podle vás rozdíl?

  Ubezpečuji vás, že družstva rozhodně nebyla kvazikomunistická. Ani Slušovice ne. Nedostávalo se tam nic podle vašich potřeb, ale jen co jste si vydělal. Jinak by do družstev všichni lezli, aby si hned nafasovali baráky, auta, televize atd.

  O kolik byla slečna menší?

  1. „Ubezpečuji vás, že družstva rozhodně nebyla kvazikomunistická.“ Takže byla podle vás komunistická? Jako že všichni žijí v komunitě, zrušili stát i peníze, všichni pracují ve prospěch celku a vše se dělí rovným dílem, respektive s přihlédnutím solidárně k aktuálním individuálním potřebám? Tak určitě…

   „Nedostávalo se tam nic podle vašich potřeb, ale jen co jste si vydělal.“ Em… a z tohoto pohledu byste kapitalismus definoval jak? Každý dostává jen to, co si nevydělá?

 4. Povídal jsem o tom, že prakticky každé jídlo vymyslela nějaká hospodyňka, od ní to pochytily sousedky a obecní tetkagraf to pak rozšířil na celou dědinu. Až potom zpravidla přišel profesionální kuchař, který domácí přípravu zracionalizoval, aby se to v hospodě dalo udělat rychleji a levněji.
  ———-

  To víte jak?

  Tetky mohly vymyslet jen to, na co měly suroviny, čas a náčiní.

  Nevymyslely řízky, španělký ptáčky, nevymyslely majonézu, nevymyslely konzervy, nevymyslely paštiky. Nevymyslely, co s bramborama, cukrem, rumem, kořením, kakaem protože prostě neměly jak. Šlechta to měla o staletí dřív.

  Kuchaři šlechticů měli jaksi víc příležitostí něco vymyslet. Dělali jenom to.

  Kolik zákusků tak ty vaše tetky vymyslely? Maximálně tak jeden, dva za život. Kolik jich vymyslej prezidentští kuchaři? Jeden denně.

  Co jsou schopny vymyslet tetky, to jsme viděli všichni v Babicových dobrotách.

  Děláte přednášky o věcech, o kterejch nic nevíte. Doufám, že jste ty vaše posluchače alespoň pořádně natáhli.

  1. Vy připomínáte vířivého adventistu sedmého dne. Do vašeho překladu Bible se vloudí chyba, ale vy musíte brát všechno doslova. „Vír, naděje a láska.“ A ze všeho největší je vír, že? Víříte cestou do kostela, víříte cestou z něj. A nedělní obědy, to musí být peklo, celou dobu vířit kolem stolu.

   Najděte si někde na internetu následující termíny: hyperbola a umělecká/básnická licence. Taky se podívejte, co v novinářské praxi znamenají pojmy automatizace a aktualizace.

  2. Nesmysl. Řizky nevymyslel žádný hraběcí kuchař, nýbrž tetky v Miláně. Vaše představy jsou naprosto mylné. Surovin bylo na vesnici dost a dost, všechny v nejlepší kvalitě. Tetky také měly dost času, protože byly doma a nechodily do práce. V mezidobí mezi polními pracemi měli čas všichni. Podle vědeckých prací pracovali lidé ve středověku v průměru 20 hodin týdně, ovšem ten průměr byl značně ovlivněn potřebou polních prací.
   Šlechtici pěstovali brambory jako okrasnou rostlinu, nikoliv jako potravinu. Teprve po jejich rozšíření mezi chudé lidi, jako rostliny s velkým výnosem, se objevily různé způsoby jejich úpravy.
   Ostatně vaše představy o šlechtě jsou také mylné. Suroviny, o kterých píšete, měli nejdříve v rukou kupci, kteří obchodovali se zámořskými zeměmi. Kde se podle Vás zrodil název „koloniál“ a proč je na nejlepším kakau obrázek holandské selky?
   Tak by se dalo pokračovat.

 5. Já měl včera první setkání s pohlednou mladou ženou.
  Docela slušný přehled o historii …a zejména o malířství. Došlo i na naše dějiny – a že prý tady byl komunismus, že to všici říkají a píšou, i v TV to říkají.
  Prohodili jsme spolu zopár vět – a ona uznala , že ten komunismus u nás nikdy nebyl, a že tomu systému bude dále říkat přibližně tak, že to byla vláda jedné strany, která měla v názvu slovo “ komunistická“ a že režim nebyl komunistický, ale že šlo o byrokratický centrální kapitalismus kvazisovětského (ROH nelze považovat za “ radu“, tedy sovět) typu, s orvky bonapartismu, totalitarismu, imperialismu či třídní nenávistí.
  A že když tak kvazikomunistická byla některá družstva.*

  *Teng Siao Pchin také, obdobně jako Štrougal Slušovice, podporoval čínské produkční jednotky i celky. Aby šly cestou restrukturalizace. Za jejich tunelování byli zodpovědní lidé zavírání do basy či popravováni, u nás byli v některých případech vyznamenáváni.
  Jenže Slušovice NEMOHLY dál existovat, popíralo by to soudy o neefektivtě a úpadku zdejších „socialistických“ podniků; byly zde i snahy odprodat Budvar, ten je ale stále stále národním podnikem. Je velmi úspěšný na poměrně tvrdém trhu.
  No a ta obrovská lež hochů z Prognosťáku a spol. (např. Klaus či Dlouhý) , spolu s blbstvím či ignorancí medii – která týden co týden šířila tu obrovskou lež. Že neexistoval a neexistuje na světě příklad, kdy stát se transformoval z centrálně -byrokratického, plánovaného hospodářství v hospodářství tržní. Buď to také byli blbci či ignoranti, anebo dostali příkaz – držet huby o čínské transformaci , kdy tam už cca deset let před rokem 1990 začly se projevovat kladné výsledky transformace…..Možná dostali příkaz od Lorence (Penta je jeho děckem, aktualně kupuje vlastníka autobusového nádraží Florenc, v naší matičce stověžaté v Praze) , Třísky nebo dalšího estebáka Junka aj. , kdy ti jim za „tunelářskou transformaci “ slíbili peněžní podporu při volebních kampaních, jde ale o pouhý dohad, nenalezneme zde nějakou papírovou či jinou dokumentaci, pramen…. stejně jako není žádný doklad o tom, že Kočárník a spol. nějak spolupracovali s Mogilevičem ** při obchodech s naftou, respektive s lehkými topnými oleji….

  ** Boss východoevropské mafie, capl ho za límec Putin, několik týdnů ho držel v base, pak ho ale pustil. Což je velká záhada. Určitě z něj dostal pro něj užitečné informace – Mogilevič (původem Ukrajinec) měl drápy i v maďarských a dal. obchodech s LTO, nějaké techtle mechtle s obdobnými lidmi jako byla “ plynová princezna“, prostě spousta kamarádů a kamarádek ve vládách, v parlamentech, ve velkém byznysu a asi i v tajných službách či v policii (viz jeho záhadné nedostavení se do restaurace U Holubů, na sjezd ruskojazyčných mafií).

  1. můžu technickej, možná blbej, dotaz?
   s tím “ byrokratickým centrálním kapitalismem kvazisovětského typu“ jste mě docela zmátnul. ani kousek sociku? nebo se ten nějak prolíná s tím „byrokratickým centrálním kapitalismem“?

  2. Tenco,
   píšete, že Penta je Lorencovým děckem. Možná ano, možná ne, ale jistě měla StB prsty v některých podnicích, především zahraničního obchodu. Ale pokročme dále v úvaze. Jestliže StB měla vliv a zakládala podniky, jaké podniky zakládají a používají její nástupkyně v rolích tajných služeb, čili BIS a Vojenské zpravodajství?

 6. Jak psal K42, že by dorazil, kdyby se nemuseli prodírat informačním balastem – tak by i mně, jako Děčíňákovi, nebylo líto pár kroků se přijít podívat.
  Přiznám se, nevěděl jsem o čtvrteční akci.

  Chodím kolem plakátovacích ploch, prohlížím nezávislou blogosféru, uniklo mi.

  Vidlaku, nestálo by sem jednou měsíčně dát seznam akcís s vaší , Ladikovou, či jakoukoliv jinou zajímavou prrsonou (kam se chystáte i vy) jako samostatný článek?

  1. Ano… Uvítala bych kalendář akcí, kterých se Vidlák hodlá účastnit, jako samostatný chlívek zde na blogu.

   Také ně mrzí, že jsem se včas nedozvěděla o setkáních Vidláka a spol. v blízkosti mého bydliště, určitě bych tam zašla.

 7. „Prognóza ČNB: Fialova vláda si jde pro triumf ve volbách roku 2025“ !!!

  Také jste to četli? Už dlouho jsem se tak nepobavil

  1. Ve volbach 2025 bude vitezem ten, komu ty sracky nespadnou na hlavu. A pokud si predtim pri vyrobe tech sracek dokazal nahrabat, tak je proste vitez.

   Az takhle jednoduche to je.

  2. Třeba ČNB spoléhá na vymyté mozky voličů Pětikoalice, kdy neúspěchy prvních dvou roků vlády svedou na Babiše a posledních dvou roků na Putina.

 8. Přesně taková setkání spisovatelů a cestovatelů by se mi líbila příležitostně navštívit, třeba i s chovnou stanicí, ovšem problém je, jak se o nich dozvědět – bez každodenního prohlížení gigabajtů balastu.

  Ohledně čuníka, přeji to nejlepší. Vzpomínám na jednoho řeznického dědka, který vždy říkal „to prase by mohlo být lepčí“ a ve své zemité filosofii to vedl jako důkaz existence Boha. Nebo neexistence Boha, to záleželo na tom, kolik pálenky měl v sobě a zda byl poblíž nějaký černoprdelník, které nikdy neopominul nasrat.
  😀

  1. Jj, reznici a alkohol. Jedni si mysli, ze nejdulezitejsi na zabijacce je reznik. Jini si mysli, ze je to cunik. Obe skupiny se myli. Nejdulezitejsi osobou je ten, kdoz davkuje alkohol reznikovi. Kdyz ho necha nasuchu, bude tento nerudny a nespolecensky. Kdyz ho zalije jak ryzi, cela akce se zmeni v katastrofu, jelikoz naseka nejlepsi maso do prejtu, roztrha jitrnice a zapomene na tlacenku.

   Odpozorovano na bezpoctu zabijacek, kde si muj tatik bravurne povodil naseho Pana Reznika, takze vse dopadlo tak, jak melo, v cimre i na dvore byla sranda a kdyz se doplnila posledni sklenice tekouciho sadla, pomohli jsme za setmeni Panu Reznikovi i taskou a vysluzkou do auta a odvezli ho do sousedni vsi, pomohli mu z auta domu a tvarili se, ze neslysime vyhruzky jeho zeny, ze tohle byla jeho posledni zabijacka.

   A vedeli, ze priste staci zase nahlasit termin a Jarousek bude za ranni tmy stat na dvorku s palici v ruce.

   1. Jezdili jsme na zabijačky ke kamarádky babičce na Šumavu.
    Babička byla hustokrutě přísná, co se zabijačkové životosprávy týkalo, takže alkohol vydávala ona.
    Řezník byl na prvním místě, pak ti, co dělali sádlo, pak vařiči masa a nakonec obecenstvo jen symbolicky.
    Sama pekla buchty a vařila brambory se zelím. A bílé kafe. A běda tomu, kdo nepřišel na zavolání ke stolu 😀 Jednou mi vysvětlila, proč to tak musí být – aby nám nebylo špatně z mastného a z výparů všelikého vaření. A měla pravdu. I když jsme užírali kdeco, nikdy nám nebylo zle!
    Nejlepší bylo podvečerní míchání prejtu a nabíjení jitrnic a jelítek. Tomu velel děda, který byl také vrchním dochucovačem. Kdo dobře míchal, směl nabíjet.
    S láskou na to hemžení vzpomínám.

    1. U nas vladla demokracie. A nepamatuju, ze by se nekdo krome reznika, kdyz uz bylo po praci zmazal do nepouzitelna.

     Buchty jsem zral akorat ja a v puberte presel plynule na syrove maso ze stocku 🙂

   2. Jatka jinde se ale vodsuzujou , je to jasny , plnym pravem , kdyby tam chlastali
    a vsichni jako Cesi , meli by tam klid a este svatej , zadny nabozenstvi by se jich nezmocnilo..Chlast vzdycky vyhraje. Na rusa se nejde a proc asi ?

 9. blbost, pusť si starého fotra, který tam teď točil před otvíračkou. říkal, že prvních snad 100 lidí dostane něco zadara a několik úplně prvních bude mít rok sendvič zadara. to je ten důvod..víc se informuj, než začneš dělat závěry. nejde o to, že západ, ale že zadaaaarmo. kdo z vás někdy slyšel o popeyes??

  1. Neslyšel jsem o tom, ale tím jak to jde ze západu, tak to bude kulinářsky nezajímavé (bo náklady) a dražší než „mekáč“ (bo zisk). Nevidím důvod to vyhledávat. Nejspíš past na turisty co to zdají z domova.

 10. Ti naši cocoti na co sáhnou, to podělají. O stavu naší zemičky by se dala napsat kniha, ten boJdel nedá nikdo
  dohromady. Ovšem oni ti matlalové nikterak nezaostávají v roze§írání mezinárodních vztahů. Jestli budou pokračovat stejným tempem, tak nás ochraňuj ten nahoře. Rus, Slovák, Maďar a fčil i Saudi.

  1. Dezinformace, dezinformatoru a dezinformovanych ..
   Informace ,informatoru na informovany. Spotrebovani spotreb.
   Nepotrebny volby at nejsou ty Saspotreby. Nablboni.

  2. rozesírači mezinárodních vztahů. Hezky jste to popsal, taky mi tak ti neumětelové připadají. Aspoň se hezky ukáže ta závislost. Nechtěli závislost na Rusovi, chtějí závislost na daleko horších a nespolehlivějších.

 11. Pepek Namornik zral jenom spenat, aby mel svaly ,na propagaci ..
  V prubehu ale taky zmlatil miliardare, aby se zavdecil ..A byl popularni s kocourem Felixem kterej zase vselijakym kradenim mlika, popularizoval a prodaval mliko detem,
  pak byl Wimpy ,kterej soutezil kdo sezere vic karbanatku a mel karbanatkovy chodidla
  a este tam byla teta …
  Hamburgry a sandwice , jsou , kdyz se nevi kam s vodpadkama , tak je takhle korporace prodavaji ,ty vodpadky se do nich cpou a vselijaky rolls , nuggets je hnus ,kterej este polejvaji kapalinou co se dava do zapalovacu, aby to vypadalo cerstvy..
  to vsecko musi bejt vzdycky uvnitr a zakryty , aby hnus nebylo videt.
  Zavislaci se mnozi a zacina to u deti , to se zpopularizuje neustaly vopakovanim reklam
  aby to bylo „trendy“ ,potom dite ktery to neji je vylouceny a nepratelsky ostatnim.
  Staci , kdyz nejaky rodice zacnou si pestovat zeleniny na zahrade , nenavist k takovym detem tech rodicu je obrovska a trvala.
  Kdo nema trendy a povinne ,kecky, tricko, mobphone, masivni boty Doc Marten, atd..
  je toho hodne..Usaci sou v dusledku vselijak nezdravy psychicky a fyzicky….
  Zase tady jeden chrli zrudnou nenavist , takovy zneuzijou vsecko , posedli chorobnou , nekonecnou nenavisti na nas Cechy, aby se mohli v zachvatech nenavisti mohli zase ukajet , kdyz lidi jako na celym svete sou jenom zvedavi. A nic vic.

  1. Boty jsou Dr.Martens. Vytvořil je dr.Klaus Martens, když si na lyžích zlomil nohu a potřeboval ortopedicky kvalitní obuv. Já na ně nedám dopustit, jsou pohodlný a skoro věčný.

   1. Na takovy ctrnactce, vypadaji jako obludny balvany na nozickach, podobnych sirkam.
    Ani lyzovat s nima nemohe .
    Pucim sem ted senzacni verse.

    boty /Julian tuwim/.

    Jako dva psy prasive ,vecer nez jdu spat,
    tezke boty od blata , na straz stavivam.
    Spavam jako zabity, pres tvar zlaty sram,
    s rukou mekce visici , nad parem bagancat.

    V noci bloudi po strope stiny pomale ,
    jak plac kvili kroceje v jizbe osamele;
    muj spanek nebohy cvachta zoufale
    a plouzi se unaven jako ja po mem tele.

    Rano- slunce rozlite na prknech peni
    zahanbeny jasny den do oci mi kvapi :
    drevenymi tyckami zuby na mne ceni
    moji bidy hladove strasne vyschle krapy.

   2. Re: katango

    Zkuste odchodit BOSKY jednu hodinu TÝDNĚ po trávě a drobném kamenivu.
    Naprostý ideál je půl kbelíku tzv. kulihrachu (neboli frakce 0 – 22 mm) do lavoru a zalít to vodou.
    Šlapat můžete u telky.
    Za půl roku nebudete vědět, že na světě existují problémy s nohama.

    1. Já nemám problémy s nohama. Martensky se mi prostě líběj, právě proto, jak vypadají. Zosobňují temnou stránku mé bytosti. Každý ji máme, jen někteří před ní zavírají oči.

     Mívám slastné představy, jak nějakého politika, v tomto případě prioritně fialenka, srazím na zem a dupu mu po hrudníčku martenskama, až mu zarazím žebírka do páteře.

     Mimoto, pokud chodíte jako samotná ženská v Praze na koncerty (nikoli ovšem klasické hudby), a večer jdete domů prázdnými temnými ulicemi, takový boty se skvěle hoděj. Jdete uprostřed uličky a dupete. Tedy já už dlouho na nic nechodím, ale chodívala jsem a ne málo.

     1. Na všechny problémy znám jeden lék, těžký boty to vyřešej hned. Do hospody i do roboty, všude se hoděj těžký boty.

     2. Teda nevím, kam budete ty žebírka zarážet, ale do páteře to asi nebude… to stvoření má – podle všeho – místo páteře gumovou hadici.

      Metafora, jak jinak…

 12. ..“ kde jim teď taky zavedli jakési EET a babky z trhu, které tam prodávaly svoje domácí ovoce, klobásky nebo koláčky prostě skončily, protože to nebylo ani tak o výdělku, jako o sociálních kontaktech.“ ..

  Přesně z těchto a jiných důvodů zmizeli lidi z tržišt, z hospod a já nevím odkud eště, páč stačí zakázat jen část a celek pak de do prdele. Fšechno pak obrblají blboňi, kerým na tem nezáleželo nigdy, páč dycky chodili od prvního vodevření do korporátních obchodů a donaldů.

  1. Sasine, asi jako jeden z mála místních vás celkem rád čtu, protože podle mne jste chytrej člověk a máte to v hlavě srovnané, i s tou volbou potřeb máte v zásadě pravdu, jen sám nevíte, jak na to. Respektive možná víte, ale bojíte se to napsat.

   Jediné, čemu nerozumím, je způsob, kterým jste se rozhodl to sdělovat světu. Proč? Koho si myslíte, že tím oslovíte, neřkuli ohromíte? Tady jste si to vyzkoušel na skupině lidí v zásadě stejného smýšlení, a i ti to považují za obtížně snesitelné. My ale „blboně“ potřebujeme získat na naši stranu, jinak se tady můžeme vzájemně uspokojovat do skonání světa (což může být nepřijemně brzy).

   1. Jsem velice chytrej, proto píšu blboňsky. A gdybych nepsal pro blboně tak bych ve skutečnosti lhal, a to dělat nechci.

    Ve skutečnosti stačí jen psát ty pojebaný potřeby, sečítat je a řídit se dle toho. Byl by mír. Ti, o kerých se tady dennodenně píše, že z nich máme mít strach a že voni mají moc a že zas něco ukradli nebo podepsali by zmizeli. Tak jednoduché to je. Proč to tak není, zeptejte se těch blboňů.

    Voni igdyby se změnil režim horem dolem, furt nebudou mít napsaný ty pojebaný potřeby a tudíž nebudou vědět zase nic, jak dál, co dělat a netratit, syny, dcery, peníze, majetky a budoucnost.

    1. Borowitz zdaleka není sám, kdo čte Sasina a ač nazýván blboněm, souhlasí. Rád by žil ve jménu svých potřeb, jenže neví jak na to.

     Tak schválně, zkusme ty potřeby začít sepisovat. Tento měsíc potřebuji:

     – zaplatit zálohu na daň z příjmu
     – požádat o vydání nového občanského průkazu
     – jít k volbám a zvolit si svého zástupce
     – nechat se očkovat proti kovidu
     – zaplatit poplatek za televizi a rozhlas
     – zúčastnit se školení předepsaného zaměstnavatelem
     – zajet s autem na technickou prohlídku
     – třídní schůzka ve škole
     – zaplatit pokutu za špatné parkování

     Zapomněl jsem na něco, Sasine?

      1. Jsou ti povinnosti, které byste si zvolil, kdyby záleželo jen na Vás, Ládiku?
       Nebo jsou to povinnosti, které potřebujete splnit, abyste přežil v systému?

     1. Potreby su plne brucho, pevne zdravie, strecha nad hlavou … potom nejaka komunita .. a vzdelanie deti – nie vyslovene VS, ale aby si vedeli zabezpecit plne brucho, pevne zdravie a strechu nad hlavou, aj ked uz rodicia nebudu.

      Vsak on to Maslow svojho casu pekne spisal … pruser je, ze spolocensky konsenzus je, ze potrebou je iba byt lepsim clovekom, nech to znici koho chce.

 13. No já nevím.
  Žrát bakelit a polystyrén.
  To možná vyjde levněji (a rychleji) vyhrabat takový ten žlutý kontejner s plastem, tam je toho dost.

 14. Já teda nevím, proč teda ty „desítky metrů“ nenatočili ani nenafotili, když tam byli, na videui na fotkách je fronta čítající celkem cca 20, nejvýš 30 lidí. To by museli stát po jednom v odstupu 1 metru, aby byl ten nedpis pravdivý. Celkově to působí dojmem velmi neúspěšné PR akce. O nějakých desítkách metrů se mluví jen v nadpisu, to asi autor musel splnit, za co dostal od PR agentury zaplaceno. Víc už si lhát nedovolil, i v článku samotném už mluví jen o tom, že před otevřením tam byly „hloučky“ zájemců, což je těch cca 20-30 lidí na videu a na fotkách. První čtyři sami přiznávají, že chodit na podobné akce je jejich koníček a že hlavně chtěli překonat jakýsi rekord Poláků. Ostatní (ale i oni) mohli být klidně najati PR agenturou.

  Celkově totální trapas, katastrofa, anonyme. Už ani drahá PR agentura, poměrně velkorysá nabídka pro první návštěvníky a skutečnost, že se akce koná přímo v centru ElyseaPrahy, nedokáže přilákat víc než hrstku lidí…

  1. A to ještě Time cudně hovoří o „desítkách tisíc mrtvých“, ani oni si ještě netroufají uvést skutečná čísla.

   Tak nějak jsem jsem si při pohledu na tu titulní stránku Time vzpomněl na to, co (aspoň podle pavlačových legend) křičí spoluvězni v USA na odsouzence odváděného k výkonu trestu (předčasné/urychlené) smrti:

   Dead man walking neboli kráčející mrtvola

 15. Pošpinit prase před smrtí – to bych mu nedělal.

  Fiallah odjel na 5 dnů do Afriky. Co se tam jel učit? Snad si ho tam lidojedi nechají.

  1. Fiallah odjel do Ghany
   nejspíš darovat orgány –
   lobogo, střeva a plíce,
   bohužel nemá více.
   Lebka bude na bubínek,
   z plecka bude pár pečínek,
   náčelník si dá kýtu
   na důkaz blahobytu.

 16. Keby som bol študent a mal by som možnosť na rok dostať jedlo zadarmo, tak by som tam stál ako prvý a samozrejme by som obviňoval vládu, že nemám sociálne prispevky a prijateľné ubytovanie.
  Lenže ja som a vždy bol debil a všetky demonštrácie som premeškal, pretože som bol na brigáde a makal, aby som si mohol zaplatiť ubytovanie
  Navyše takú akciu som nezažil, ale ako študent VŠ som mal stále hlad a hlavne smäd.
  Ja týmto borcom fandím, majú na rok nejaké jedlo zadara a hlavne reklamu!
  Kto nezažil hlad na VŠ, nedokáže pochopiť. Skúšky musíš urobiť, nemôžeš furt byť na stavbách.. jesť sa musí!
  Kto neverí, nech to skúsi. Ja som mal 6-8h denne v škole a ďalšie 2h samoštúdia. Ťažké to bolo.

 17. Kdyby ten ruský řetězec nasadil ceny odpovídající těm ruským v RF, tedy asi tak odhadem třetinovým než vycházejí u těch „západních“ firem, fronta by se táhla minimálně půl kilometru. Ale jinak dobrý.

  1. Hlavně při té onanii tím odkazem sám sebe usvědčil ze lži, viz můj příspěvek níže. Žádné „desítky metrů“ se nekonaly, fronta má sotva deset metrů, z hledika PR totální katastrofa…

   1. Jinde sou treba tri km fronty na mobfouny , na hamburgra zadarmo na
    rok,sem videl ,sedeli mlady vod rana stovky metru jich a cekali.

   1. Ano, ano – ti první získali bonus: „Přesně v 10 hodin přestřihl šéf Popeyes Marko Blaževič se svým týmem slavnostní pásku a přivítal první fanoušky kuřecího. Odměnil je také slíbenou cenou v podobě celoročního menu zdarma.“ … no žrádlo na rok zadarmo, no neber to !!
    A VO TOM TO JE …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *