24 června, 2024

Na rozloučenou

Využívám laskavosti Zakladatele Alefa a rád bych se v jeho prostoru rozloučil. Někteří zdejší návštěvníci mě znají jako Godota, jiní jako Hudce. Někteří ještě z časů u pana Bavora, jiní od Vidláka, zbytek zde na litterate.

Poprosil jsem totiž o analýzu současného právního stavu v naší zemi experta, kterého mnozí zdejší znají a jehož autorita je v tomto směru nezpochybnitelná. Ačkoliv jsem z jeho vysvětlení mnoho nepochopil, přesto je mi díky jemu jasné vyjádření vrchního státního zástupce Igora Stříže:

„Pokud by někdo veřejně (včetně demonstrací, prostoru internetu nebo sociálních sítí) vyjadřoval souhlas s útoky Ruské federace na Ukrajinu (akceptoval je či podporoval) nebo v této souvislosti vyjadřoval podporu nebo vychvaloval čelné představitele Ruské federace, mohl by za jistých podmínek čelit i trestněprávní odpovědnosti za trestný čin schvalování trestného činu podle § 365 trestního zákoníku, případně za trestný čin popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidia podle § 405 trestního zákoníku.“

Obávám se tedy, aby se na mne nevztahoval následující odstavec paragrafu § 365
Schvalování trestného činu
(1) Kdo veřejně schvaluje spáchaný zločin nebo kdo veřejně vychvaluje pro zločin jeho pachatele, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok

Z odborníkova právnického textu ovšem nevyplývá, jaké projevy se mohou chápat jako „vychvalování pachatele pro jeho zločin“ – to je, domnívám se, ponecháno zcela na vůli a výkladu represivních orgánů. Je zřejmé, že i proužky sýra naplňují skutkovou podstatu. V tomto smyslu se mi jeví jako důvod pro moje trestní stíhání následující skutečnosti:

1. Nosím v létě obvykle modrobíle pruhované tričko ruské výroby, původně určené pro ruské námořníky, námořní pěchotu a speciální jednotky OMON. Visačka na nich, vyvedená v azbuce, „fufajka“, to potvrzovala neoddiskutovatelně. Nevyviní mě ani skutečnost, že jsem tato trička zakoupil na začátku tisíciletí v malém armyšopu ve Starém Plzenci, protože už tehdy mě majitel obchodu upozorňoval na jejich původ. Naopak mi může přitížit, že jsem trička zakoupil ve větším množství pro celou mužskou část rodiny, která se mnou pravidelně trávila dovolenou na jižním pobřeží Kréty. Tím dostalo moje provinění mezinárodní charakter. Můj zločin je umocněn tím, že jsem kromě triček modrobílých s krátkým rukávem zakoupil a dodnes používám i trička s rukávem dlouhým v černobílé kombinaci, určená pro ruské ponorkové námořnictvo, což obsahuje určitý jaderný akcent. Nebezpečnost triček je zesílena skutečností, že se jedná o kvalitní bavlnu (chlpok) a slouží svému propagandistickému až zločinnému účelu dodnes.

2. Od podzimu loňského roku si pěstuji knír, který se nápadně podobá knírům donských kozáků (apoštol může potvrdit), neblíží se tedy svým tvarem právně ani ideologicky přijatelným demokratickým knírům kozáků ukrajinských – záporožských. Moje jsou provokativní podporou agresora a ruských zločinů.

3. Protože můj osobní automobil korejské výroby občas používají moji vnuci, vylepil jsem na jeho zadní sklo značku „Z“, což původně mělo hlásat: „Bacha, vole, začátečník“, nyní ale vyjadřuje podporu ruským mužikům – masovým vrahům.

Kombinace těchto tří provinění je nezpochybnitelným důvodem k uvalení vazby na moji osobu a po jistě spravedlivém soudu k uvěznění na řadu let, což vzhledem k mému věku znamená spíše na doživotí.

Nejvíce mi pak přitěžuje legendární otázka strážmistra Koudelky…. Ech, čo to táram, Flanderky:
A poslední trumf vyhodil strážmistr, vítězoslavně rozhlížeje se na své četníky:
„Umíte rusky?“
Švejk odpověděl „Neumím“, ale já musím přiznat, že ačkoliv jsem mnohé zapomněl, rusky přece jen ještě trochu umím, ba i bukvy dokážu ještě rozluštit. To bude posledním hřebíčkem do rakve mojí nedemokratické mužické duše.

Proto na mě, prosím, vzpomínejte v dobrém, neprodleně budu jistě uvržen do ťurmy, jak euroatlantická spravedlnost žádá.

Čest mojí památce!40 thoughts on “Na rozloučenou

 1. Dobrý den všem, na článek jsem se těšil, ale byl jsem zklamán. Zase je to hnané „do srandy“ a mě tam chybí to podstatné, co bych chtěl od nějakého „kvalitního a známého“ právníka slyšet především – jak strana žalující (policie v přípravném řízení) unese důkazní břemeno týkající se „speciální vojenské operace“. Tedy že to není speciální vojenská operace, Rusko že je jednoznačně agresor, nebrání své menšiny na území jiného státu, který je léta programově masakruje a diskriminuje a hlavně, že na území Ukr. probíhá tzv. „genocida“. Domnívám se totiž pořád, že u nás platí presumpce neviny a zajímalo by mě jaké „důkazy“ pro svá tvrzení může „stát/policie“ předložit, aby vyvrátilo tvrzení obv.? Nějaké posudky tzv. „expertů“ (od českých elfů apod.)? Nebo budou před soudem přehrávat reportáže z ČT? Takovou informaci bych velmi ocenil, to by mě zajímalo….
  Taky by mě zajímalo, proč se už někdo nechytil toho, že by stejnou „meducínu“ dal ochutnat protistraně. Tedy pokud jsou v rádoby médiích „veřejné služby“ bezostyšně sprostě napadáni ostatní dislutující a je jim přána smrt a utrpení, protože „nedostatečně souhlasí“ a neřvou pořád dokola „sláma Ukravína“, proč už na ně není dávno podána trestní oznámení doplněná screenshoty diskuzí a jejich jménama, dále bych očekával okamžitá trestní oznámení na Mafru a spol. že nemoderuje diskuze a dopouští se minimálně spolupachatelství….
  Děkuji za případné vysvětlení.

  1. To není písmenko, ale kroužek… Úplně to vidím, dítě ve školce namaluje slunko nebo něčí hlavu a už frčí rodiče do chládku. Ve škole pro jistotu zakážou kružítka a geometrii.

 2. Nevíte na kolik by se mohlo „ocenit“ vlastnictví ruského vozu UAZ Pickup? Jako přitěžující okolnost bude jistě, že v názvu je i písmeno „Z“ a taky fakt, že s ním premávám po Moravě.

 3. Po prvním leknutí jsem se i zasmála.
  Fufajka se prodává https://www.heureka.cz/znacky/fufajka/ překvapilo mě to, nečekala jsem, že je ještě k dostání, narozdíl od mouky, která chybí v okolních obchodech.
  A jak je to vlastně s tou svobodou slova u našich partňorů za velkou louži https://www.youtube.com/watch?v=OaC-QlnszaY Tam asi někdo jako pan Stříž není a když tam mohou tak veřejně říkat co si myslí, jsem z toho jelen.
  Doufám, že tohle tady už nebude https://www.youtube.com/watch?v=Ng5qiDQPtLU
  V Azovstalu https://www.youtube.com/watch?v=EMz4evi_igg
  https://www.youtube.com/watch?v=B_WPUH2mu5w

  Pozor na množství odkazů! >3 odkazy ==> automaticky spam.
  Dodatečně povoleno,
  Zakladatel

 4. Já loni oprášil svůj dávný koníček – historický šerm. A jako alterego jsem si zvolil bojara Dimitrije z Novgorodské republiky. Na místná zámecký ples jsem pro sebe a manželku nechal ušít romanovský kostým. K tomu vlastním dva nože značky Kyzliar. Godote, při trošce štěstí se sejdeme ve stejné cele.

 5. Kdysi mi staricky dedek vypravel, jak zil zacatkem 20. let na Ukrajine. Internet nebyl, tak se sousede z oken navzajem informovali jaka je prave ten den v mestecku vlada, zda ho maji obsazeno bili, nebo rudi. Jednou se zmylil, a kdyz byli ve meste zrovna u moci rudi, tak mel doma vyvesen na zdi obraz cara, a ne Lenina. Zbili ho skoro na smrt 😀

  1. Při vyklízení jedné staré půdy jsme objevili pravý poklad: starý obraz státníka. Možná znáte takové ty fotky, potažené plastem na principu něčeho jako je Fresnelova čočka – když se fotku díváte z různých stran, obraz se mění (blondýnka mrkne). Ten obraz byl vyroben na podobném principu, z tenkých dřevěných lamel, olepených částmi obrazu (z fotografie). Při pohledu zešikma z jedné strany byl vidět Stalin, zepředu Masaryk a z druhé strany zešikma – Dolfa Hitlerů. Majitel půdy radostně zaržál a obraz pochopitelně pečlivě ošetřil a uschoval mezi rodinné relikvie.

 6. Hmmm , tak to bych mel nekam hluboko zakopat cesko-rusky slovnik, za chvili se z nej muze stat zakazana literatura 🙁

 7. Kdoví, jak jsou vyřešeny včely … bzzzzz nebo ZZ Top; ti jsou totálně v rici. Nebo ouzo – to nepůjde objednat.

  1. *aká*ané písmeno se dá nahradit „th“ (při vyslovení strčíte ja*yk me*i *uby). Je to sice nedokonalá náhra (ne, nebudu to riskovat ani s háčkem)ka, ale aspoň něco.
   Ovšem jak vysvětlíte včelám, *e musejí dělat bthththth, to fakt nevím.
   THTH Top(áci) si nechaj předělat trička a obaly na desky budou přepisovat ručně v rámci procvičování jemné motoriky.

   1. V Anglii dělají zvířata jinak než u nás. Známé haf haf je bow bow kva kva je rivet rivet a včely jim nebzučí ale dělají humnmm bzukot je humming.

 8. Godote, máte to marný.
  Pokud jste si přečetl příspěvek nicku „taky Anonym“, je Vám jasné, že o tom, zda již došlo k naplnění skutkové podstaty, rozhoduje jen a pouze prok…pardon…(speciální) státní zástupce dle momentálního uvážení.
  Žádná prevence Vám nepomůže, ani opatrnost.

  Takže to hoďte za hlavu a koukejte opět dorazit, dokud to jde 🙂

 9. A jsem v háji jako Godot s Hudcem!
  Vždyť já byl 3x na Sibiři, na Bajkalu.
  Ale polehčující okolnost by mohla být, že jsem se kamarádil i s Burjaty, původním to obyvatelstvem, které zlý Rus ovládl, přinesl mu písmo a jiné zavrženíhodné vymoženosti.
  A od Bajkalu odešli před 15.000lety předkové AMERICKÝCH indiánů do USA. No, ono se to tam asi tenkrát jmenovalo jinak, ale kdo ví…
  Jestli já nejsem v podstatě amerikanofil…

  1. Dnes nakoupeno:

   Táboří dva lovci hluboko v tajze a pro ukrácení dlouhé chvíle u ohně si vyprávějí příběhy.
   – Slyšel jsem, že dvacet tisíc verst na východ odtud je prý nějaké město…!
   – Eh, to musí být ale prdel světa… a jakže se to jmenuje?
   – Říkají, že San Francisko…

 10. Godote, rád bych napsal sejdeme se v lepších časech. To si šlo psát v době našich předků – to jsme byli mladí i my a lepší časy jsme viděli či tušili za obzorem. Dnes – a to výhradně kvůli mně – si mohu přát jiné okřídlené heslo: Sejdeme se na hřbitově. Tak to chodí.
  Kdeže jsou časy Vlka, Bavora a Vidláka. Čas nám běžel – dnes ale čteme, že podle těch úplně nejlepších odborníků čas neexistuje a tudíž ani neexistoval – svým tempem a platila slova Koheleta, Kazatele:
  Marnost nad marnost, všechno je marnost!
  Co bylo dříve, to zase bude,
  to, co se dělo, se bude dít.
  Není nic nového pod sluncem.
  A protože oba jsme skeptici, možná velcí co do skepse a bibli vidíme kritickým pohledem, nemůžeme mít proti Kazateli žádné námitky.
  Tak alespoň občas nahlédněte do dnešní hodovní síně a pomněte, že příroda a lidský duch jsou nezničitelné. Padla diskuse na Kose u Vlka, padla u Bavora, padla i s Vidlákem u Vidláka a jako Fénix z pohádky povstal AlefNula. To dává neději.
  Tak, ať se vede!!!

 11. Godote , co mi to děláte? Teď místo klidnýho večera budu muset prohlížet všechny trencle jestli náhodou taky zítra nemám nástup.

 12. Fuj, ten nadpis mě vyděsil.
  Vždycky když poslouchám ČRo PLUS, což je, teď pod šéfredaktorem Šabatou , režimní hlásná trouba, mám strach.
  Jestli ještě uslyším svoje oblíbené moderátory , komentátory , prostě slušné lidi. Pár jich tam ještě je. Ale ubývají.
  Přijde mi neuvěŕitelné, že to není zase tak dlouho, kdy ještě “ mohli” třeba Jan Petránek anebo Tereza Spencerová.
  Tahle nová parta u volantu to bere dodala hákem.
  Jakoby se báli, že po vyhraných volbách je velepříznivá konstelace, která se nemusí opakovat.
  Což by mohla být pozitivní zpráva. Anebo taky ne.

  1. Ať to beru z kteréhokoliv konce vždycky dojdu k tomu, že oni sami nevěří tomu co hlásají a tím k čemu se uchylují vlastně i popírají sami sebe. Přece kdyby to bylo tak, že „celý svět“ a „celý český národ“ jak tvrdí, tak to nemají vůbec zapotřebí. Připadá mi to jako by si pískali v temném lese.

 13. A výše zmíněného zločinu jste se dopustil v součinnosti se zdejší organizovanou skupinou, takže ještě spiknutí. Plus jste neohlásil spoluvinníky, takže mnohonásobné spolupachatelství. Vy už z ďury nevylezete.

  1. A nejhorší na tom je, že v rámci toho zločinného spolčení to odnesou i nevinní, kteří se sem připletli úplně náhodou. – Berrnarde, až se vás budou ptát, jak se fotí nádraží, musíte říct, že dobře, poněvadž se nehejbá. Snad vyváznete jenom s podmínkou.

 14. Z rozhovoru s Igorem Střížem vypichuji:
  Dotaz: Můžete uvést konkrétní případ, co už podléhá těmto zákonným rámcům?
  Odpověď: To nemohu.
  Dotaz: Zeptám se jinak. Jak mají občané rozlišit, co je svoboda projevu a co by už mohlo být trestným činem?
  Odpověď: Samozřejmě nebudu malovat nějakou hraniční čáru, to si musí každý ve své hlavě srovnat sám, aby poznal, co je ještě kultivovaným politickým projevem. My nechceme v žádném případě vyvolat dojem, že aktivisticky nastavujeme nějakou hranici mezi svobodou slova a protiprávností takového jednání. To musí učinit konkrétní orgány činné v trestním řízení, které v dané konkrétní věci, ke které jsou příslušné, to musí posoudit. Občané musí pochopitelně rozumným způsobem zvažovat kultivovaný projev svého politického názoru.

  https://www.novinky.cz/valka-na-ukrajine/clanek/schvalovani-ruske-invaze-trestnym-cinem-svoboda-slova-ma-limity-rika-striz-40388584

  Přeloženo: Za schvalování budeme považovat to, co za schvalování prohlásit budeme chtít. Uvést konkrétní příklad, jen bychom se omezili v případné budoucí kreativitě. Navíc jsou Češi potvory a mezi jasně řečenými limity by samozřejmě začali kličkovat. Když NEVÍ za co mohou být postiženi, donutí je to k důslednější autocenzuře, než kdyby znali jasné hranice.

  No a učitelé to mají samozřejmě o dva chlupy zajímavější…

 15. Já spím 60 let pod obrazem z Ruska. Poslala mi ho nijak podruga s kotoroj ja perepisivala čtoby razvivala moji svoji znanija ruskogo jazyka. Polehčující okolností je,že je na tom Kavkaz a Čerkeska nesoucí ve džberu vodu.Takže nic rusky čistokrevného.

  1. Tak hlavně že tam nemáte Záporožstí kozáci píší dopis tureckému sultánovi.
   Čemu se chechtají? Co chtějí od sultána ?🤔 Na první pohled podezřelá individua.
   Celý výjev vypadá krajně neevropsky.
   Čerkeska se snad vsákne. Odbojný kavkazský lid je perspektivní.

   1. Záporožstí kozáci píší dopis tureckému sultánovi. – Repin?

    To u nás v ČR máme onačejší umělce: František Ringo Čech: Zvířátka obdivují (a nemohou si vybrat, kterou).

   1. Mě právě zmátlo to loučení.

    Pokud by se za to, co tam výš psal pan Godot dnes zavíralo, tak v tom případě se loučit nemusíte, jelikož by vás šla sedět většina odsud, takže byste ve svých proruských rozhovorech mohli v klídku pokračovat dál, akorát, že na jiném místě.

    Hele, Sybilo, byla toto ode mě taky satira?

 16. Já myslel, že chcete emigrovat sesvou Labutí někam k Ochotskému moři, anebo že máte na zítřek plánováno zpopelnění kvůli končící smouvě na levný plyn v krematoriu (!!!) – a vy tu prudíte se Střížem.

  Jelikož jste můj oblíbený maml … ééé … nic, nic … – můj oblíbený diskutér, kterému MUSÍM neustále radit, aby měl alespoň minimální šanci přežít, naprosto skvěle vám poradím i nyní, a to zcela výjimečně zdarma.

  Vytlačte ze stáje Labutino brko (brkem myslím vozík), natřete pneumatiky glycerínem, anebo aspoň černým „globinem“ (globin je hampejz za kožené boty, čeština pro něj asi spešl výraz nemá), zajeďte do nejbližší drogerky, tam nakupte nějaké vyřvané barvy ve sprejích a pusťte se do díla.
  Na pravou stranu vozíku zhotovte nápis – Miluji Sovětský svaz, na levou stranu napište – Karel Gott se počůral, na opěradlo napište – Je sujs Pragovák!
  Na své námořnické triko vyveďte heslo – Úkoly třetí pětiletky splníme! To bude na břiše. Na záda dovedně nastříkejte reklamní heslo – Vypij Vanyš – prdů se zbavíš.
  Takto vybaven zajeďte na nejbližší služebnu a tam napráskejte Stříže, že při sobotní grilovačce nechtěl hajlovat ani se Zelenským, ani se Zemanem, a po sedmém tostu (tost je přípitek, to znáte) že se chtěl líbat se zděšenou Myrkou, a ta když mu utekla, sápal se po Ficovi, a že kdyby nespadl pod stůl, kdo ví, jak by to dopadlo.
  Když pak jako dodatek do protokolu uvedete, že Fico je přezdívka místního bezďáka a Stříž je jméno kámošovo psa, budete moci po Lochotíně chodit třeba i v ruském atombordelu.

 17. Já bych všechny zde přítomné čtenáře (samozřejmě i ty, kteří tu jsou služebně – čest práci, soudruzi!) rád upozornil, že z bezpečnostních důvodů mohou na Hudce-Godota poté, co tento bude pravomocně uvržen do ťurmy, v dobrém vzpomínat pouze soukromě.

  Kdyby na něj vzpomínali v dobrém veřejně, mohli by se takovým jednáním dopustit trestného činu schvalování trestného činu podle § 365 trestního zákoníku. – Detaily si laskavý čtenář nastuduje v článku výše; ti, kdož jsou zde služebně, to jistě již znají (nebo včas dostanou školení).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *