28 února, 2024

Moje děti vám nedám!

Můj čtvrteční článek o vrchním lampasákovi, který nás začíná připravovat na válku velkého rozsahu za nadšené asistence četařky Babinčákové, docela slušně zarezonoval. Měl zhruba trojnásobnou čtenost, trojnásobný počet komentářů i lajků, zkopírovalo si ho i mnohem víc lidí, úryvky z něj se objevily v mnoha jiných textech a už včera večer se mi vrátil jako řetězový mail. Ještě je brzy to hodnotit, ale zřejmě to bude prozatím článek s rekordním dosahem.

Já v tomto tématu budu dneska pokračovat, protože jsem prožil něco, co se dá nazvat úlevou. Po všem tom volání naší vlády i mnoha spoluobčanů po krvi, se najednou ukázalo, že obyčejní lidé válečnému nadšení nepodlehli. Že jsou tady mámy i tátové, kteří nechtějí dát své syny za potravu pro děla. Že jsou tady manželky, které nechtějí dát své muže. A zřejmě tu budou i děti, které nechtějí dát své táty.

Věřte nebo ne, ale bulel jsem jak želva, když mi to došlo. V této zemi jsou ještě síly, které nebyly poraženy, jen dlouho nebyly vidět. Ale teď, když démon války začíná vystrkovat hlavu i na generálním štábu, začínají se probouzet. V posledních dnech jsem zažil přímo manifestaci rodiny. Zažil jsem hlas tam zespodu společnosti, který velmi silně řval: „Moje děti vám nedám.“

A pak mi to celé došlo.

Už víte, proč nám třicet let zpochybňovali všechny hodnoty? Proč dávali takový důraz na LGBTXYZ+, proč mluvili o různých polyamoriích, proč zpochybňovali párovou rodinu, proč zdůrazňovali kariéru před mateřstvím? Už víte, proč dávali přednost rozvodům před snahou o urovnání sporů? Proč systematicky zpochybňovali všechno, na čem společnost stála? Už víte, proč jim vlastně vyhovovalo, že chlapi jsou jen rozsévači semene a proč říkali ženským, ať jdou co nejdřív do práce? Ať co nejrychleji zapomenou na to, že jsou mámy… Už víte, proč jim nevadilo, že se rodiče po rozvodu hádají o dítě, které mezitím dospěje? Proč se soudy o dítě vlečou úplně nejdéle? Už víte proč potřebují co nejvíc deprivovaných dětí z neúplných rodin? Protože to bude ten nejlepší materiál pro válku.

Protože když není rodina, nejsou ani tátové a synové. Když není rodina, nejsou milující manželé a milující manželky. Je jen masa jednotlivců, co mají svoje jednotlivecká práva. A tyhle jednotlivce pak bude snadné nahnat na frontu, protože za nimi nebude nikdo, kdo by je nedal. Když není milující manželka, není ani milující manžel. Když není milující máma, nejsou ani milované děti. Oni prostě potřebují zničit nejsilnější ze všech lidských pudů, daleko silnější než ten sexuální a dokonce silnější než pud sebezáchovy. Oni potřebují zničit pud mateřský. Naše ministryně obrany je nejlepším důkazem, že u některých se to už podařilo.

Milující máma je největší nepřítel každého impéria, protože je silnější než deset Hitlerů dohromady. Milující máma je jediná věc, která je silnější, než strach o život. Milující máma se kvůli svému dítěti pustí do boje klidně s celým světem a má šanci zvítězit.

Jsem rád, že jsem v posledních dvou dnech mohl zažít, že tu máme milující mámy. Jsem rád, že jsem mohl zažít milující otce, že jsem mohl vidět skutečnou lidskou obavu o své nejbližší a poprvé od začátku války na Ukrajině, jsem viděl i závan skutečného vzdoru. Vzdor člověka proti velkým zájmům. Vzdor matky proti válečnickým choutkám, vzdor rodiny proti všem těm šmejdům, co se jí snaží rozložit, aby se jim snáze hnali mladí kluci na jatka. Poprvé jsem viděl vzdor, který je silnější než obavy o sebe sama, protože po Řehkově projevu začalo jít o naše děti. Poprvé začalo jít o víc, než jen o statky.

Já mám tři syny. Tomu nejstaršímu je třináct. Nedržel jsem je v náručí, abych je obětoval za evropské hodnoty. Nebděl jsem nad nimi v noci, abych je dal za rozšíření NATO na východ. Neposílal jsem je do školy, aby pak jednou měli krásnou náhrobní desku na vojenském hřbitově.

Mám také dvě dcery. Té nejstarší je patnáct. Nevychovával jsem jí proto, aby jednou s malým děckem oplakávala manžela.

Vy tam na vládě!

Když jde o moje děti, tak mě nemáte jak zastrašit. Je mi jedno, že kvůli svým dětem budu muset do vězení, je mi jedno, že pro svoje děti budu muset umřít já. To nejhezčí v životě jsem už zažil a pamatuju si, jak mi spaly v náručí, jak se naučily chodit, řekly svoje první slovo, jak přinesly ze školy první jedničku i první pětku. Prožíval jsem jejich nemoci, nezdary i jejich chvilky štěstí. Můžete si tam na ministerstvu podepisovat jakákoliv lejstra, můžete lézt do zadnice kterékoliv velmoci, můžete používat právnické kličky i obraty, můžete na mě poštvat vaše mééédia, můžete si vyhlašovat válečné i nouzové stavy, ale já vám své děti pro válku prostě nedám.

A nepřejte si potkat mojí ženu, ta vám oči vyškrábe. Její láska je ještě desetkrát silnější, než moje.

Říkám vám, nechte toho! Pošlete toho lampasáka do důchodu, Babinčákovou vykopněte a přestaňte si hrát na vojáčky. Tohle jste totiž přehnali. Já vám svoje děti pro vaší válku velkého rozsahu nedám. Udělám cokoliv, abych vám zabránil, něco takového spustit. Nebudu se ohlížet na to, co je a co není legální. Nenuťte mě, abych si vybral mezi svými dětmi a evropskými hodnotami. To nemůžete vyhrát.

U mě se vám to totiž nepovedlo. Nenechal jsem si vnutit žádný pokrokový model soužití. Nezničil jsem si budoucnost bezdětností, nezničil jsem si jí honbou za kariérou, nezničil jsem si jí ani nevěrou. Nezničil jsem svoje děti neúplnou rodinou, nenechal jsem v tom jejich matku samotnou. Já mám co ztratit a je to pro mě důležitější než můj vlastní život.

Svoje děti vám nedám!

Na dnešní demonstraci sice nemohu přijet, ale doufám, že tam toto téma zazní na plnou hubu.

424 thoughts on “Moje děti vám nedám!

 1. Moje známá,dáma 75 let, mi včera řekla, když jsme rozebírali,na kolik z důchodu utáhneme topit, že Ukrajinci jsou na tom mnohem hůř,že už netopí vůbec a já řekla,že kvůli tomu,aby oni byli v EU a NATO, proč mrznout i tady a ona mi odpověděla,že to musí být,jinak by nás ten Putin spolkl.Takže asi tak,nedáte vy,dájí jiní,jako Čapkova Matka posledního vyhnala,když první 4 šli sami a ona jim bránila,,chce to jen čas. Přelom byla Guernica, tady tipuji bomba na mateřskou školku nebo porodnici plnou malých poláčků nebo slováčků( bez cikánků)

    1. Moji prarodice z obou stran taky prisli o vsechno, ale takhle jancit, protoze zapad potrebuje levne suroviny nejlepe zadarmo? To tedy ne.
     Mozna by pomohlo mene sledovat televizi.
     Vidim to kolem sebe.
     Lide, kteri nejsou porad prilepeni k obrazovce, ac zadnou alternativu nesleduji, tak jsou ochotnejsi si nechat vysvetlit i jiny pohled na vec.
     U tech ostatnich jsem to nema cenu. I pri pouhem naznaku, ze vse neni cernobile, je ze me vrah deti a duchodcu.

     1. to znám

      “ Tohle mi neříkej, já to nechci slyšet “
      a “ Vždyť to bylo včera v televizi “

      ( čuměj od rána na cnn ☻ )

   1. Neomlouvá ji nic… Sama si vybrala… Navíc ve zralém věku, dobrovolně, schopná argumentacně obhájit své stanovisko. Žádné sračkovatění mozku – mentalita, povaha, vlastní přesvědčení…

  1. Román Matka nadčasové Válka s mloky taky( šíření NATO základen po světě) ,ale lidstvo se nepoučí,pamětníci protektorátu a příbuzní vězňů v koncentrácích už zemřeli a děti,kterým to vyprávěli už jsou senilové.A kdo se nepoučil,historii musí zažít znovu. A mládí už nečtou ani Čapka

   1. Doporučuji dokuromán Životice od Karin Lednické.
    Těm lidem tam bylo úplně fuk, jestli je dloube do zad pistolí fašista anebo partyzán.
    V obou případech byly ohroženy na životech jejich rodiny. Neměli na výběr, na názor se jich nikdo neptal. Militanti si leštili ega a umírali obyčejní lidé.

 2. Poslechla jsem si rozhovor s pplk Ivanem Kratochvílem a ten řekl jasně, vláda a ministerstvo má páky, aby vám děti sebrali 🙄🥵 bohužel.

  1. Páky jsou jedna věc, skutečné vykonáné druhá a smysl celého třetí.
   Proti těm pákám hraje počet dotčených.
   Na vykonatelnot v tomto rozsahu prostě už nemají lidi.
   A představa, že děti, vychované v rodině, budou bojovat za někoho, kdo jim ty rodiče neustále šikanoval, je zcestná.

   Jediní, kteří s písní na rtech půjdou bojovat, jdou všichni ti, kteří mají společenkou pustotu ve svých hlavinkách, protože jim rodiče dovolili projít procesem vymytí, řízeným neziskovkami a jim podobnými.
   Ta ale bude jen velmi krátký spot.

   1. Ne všichni byli vymýváni svými rodiči a neziskovkami. Dovedu si představit, že by se našlo možná dost mladých a přesvědčených o nutnosti osobně nastoupit proti zlu z Kremlu.
    Ostatně, někteří už tam jsou. Takoví, co dávají peníze na tank pro Ukrajinu, byli by schopni sdílet bydlení s uprchlíky i proti názoru rodičů, a nejsou schopni a ochotni poslouchat argumenty proti.
    Takový vliv má profesionálně vedená propaganda, valící se ze všech stran a vliv sociální bubliny, ve které se mladí pohybují. Po osobní zkušenosti přijde většinou vystřízlivění a kocovina.

    1. „dovolili“ = nenabídli dětem vlastní vzor

     Je to věc generační a vyžaduje to alespoń trošku myslet a být v obraze.

  2. Nenechají se sebrat. Jestliže jsou výchovou dobře vybavené z rodiny. Aby se nestaly otroky, kanonenfutrem v cizích službách.

   Požadavek obětování se pro „Vyšší cíle“ nebo dokonce „Vyšší zájmy“, je manipulací pro cizí zájmy.

   Kmen musí chránit své děti. Každý z kmene. Bez ohledu jestli jsou jeho nebo ne. Bez toho život nemá smysl.

   Děti jsou tím nejcennějším. Budoucností. Jsou pokračováním. Jsou nesmrtelností. Není nic důležitějšího než pokračovat v další generaci. Bez toho cokoli ostatní nemá smysl.

  3. Karel Čapek
   byl věštec, nebo lépe, znal dobře lidi. Ostatně i na Věc Makropulos si občas vzpomenu. Za to 3/4 století si člověk chtíc nechtíc nasbírá tolik zkušeností, že se mu nechce se dále zabývat – třeba diskuzemi na internetu. Stále se opakují podobná témata, stále se je někteří pokoušejí vysvětit ostatním a ti to stále nechápou. Do doby, než si to zažijí sami. Ale to už bývá většinou pozdě nebo aspoň „po sezóně“.

   Je to jako když točíte nějakým modelem složitého mechanického strojku a zjišťujete, že tohle už proběhlo dvakrát a běží to potřetí. Tak přestanete točit, víte, co bude následovat.

  4. páky jsou jedna věc, ale to zásadní je zmíněno v článku:
   „Protože když není rodina … Je jen masa jednotlivců, co mají svoje jednotlivecká práva. A tyhle jednotlivce pak bude snadné nahnat na frontu, protože za nimi nebude nikdo, kdo by je nedal“

   ostatně prvek „neúplných rodin“ jako kariérní předpoklad pro zaměstnání u „secret“ organizací zmínil jako vtipnou glosu „Martin Bishop“ ve filmu Slídilové:)))

   ale až nám zvolí gen.Pávka na Hrad, pak teprve uvidíme, co je opravdový vojensko-policejní režim;)

 3. Asi bych trošku uklidnil hormony v těch agresivních výpadech oproti policajtům a spol. Jasně je u nich část vypatlanců co si rádi bouchnou a nadšeně půjdou rozhánět dav ale při všech letošních demonstracích jsem si nemohl nevšimnout že se chovají v pohodě. Jsou to taky tátové a mámy, nebo třeba ještě svobodní a dělají běžnou policejní práci stejně jako Rusku, USA … s to za plat nic moc. Takže stejně jako ostatní řeší současné existenční starosti. A že by v případě velkého průšvihu stáli na ulicích a s chutí kroutili ruce za zády chlapům co se snaží vyhnout povolání – to spíše ne. Fakt nejsme Ukrajina. I při tom Majdanu se zvláštní jednotky držely zpátky …. Dnešní ukr. policajt bude asi jiného ražení než před 10 lety ….
  Takže bych se spíš choval tak aby se nevytvořila vzájemná nenávist.
  To že tady někdo reaguje agresivně na každého státního zaměstnance neznamená že tomu musíme tleskat…. Ostatně na těch demonstracích jsem se potkal i s lidmi z finančáku, od vymahačů …

  1. Re: Pluto

   Před 10 lety nebyl s ukráckým polišem ten nejmenší problém.
   Dnes máte k dispozici docela dost velký matroš, kterak trojka fízlů s automaty loví mladé kluky.

   Jak se to mohlo stát?
   Docela jednoduše.

   Když nenalovíš potřebný počet MUKL-ů (zkratka MUKL znamená Muž Určený K Likvidaci), půjdeš do výcvikového střediska ty sám.
   Když nalovíš, dostaneš prémie.
   Což znamená zaplatit žrádlo a teplo pro tebe a tvou famílii.

   Je to tak jednoduché…

   S tou averzí a agresí vůči této silové složce je to úplně jednoduché. Soudruzi sklízejí to, co pilně zasévají, tedy aspoň v mém případě.

   Zavolal jsem na 158 s tím, že potřebuji alespoň zdokumentovat porušování zákona, pokud soudruzi nezjednají pořádek (rušení nočního klidu, blablabla…). Operační slíbil, že pošle hlídku. Když jsem mu za hodinu volal podruhé, poslal mne do řiti (ale slušně), že jsou na výjezdu. Soudruh nepočítal s tím, že natáčím policejní dvorek se zaparkovanými služebními auty.

   Samozřejmě můžete třikrát hádat, co se stalo, když jsem následně podal stížnost na inspekci.

   Když jsem šel následně po druhém volání zjednat pořádek sám (ano, taky jsem u toho porušil zákon), soudruzi se dostavili do čtyř minut.
   Tož tak s pomahači a chrániči…

   1. Ty v tom neumis chodit 🙂 Treba na okrese ma po pracovni dobe nebo pres vikend operacni k dispozici i jen dve hlidky na cele uzemi. Nema zadny velky zajem vypotrebovat je dejme tomu na cikanskou bitku na vesnici. Ale co nemohou ignorovat, je pouziti strelnych zbrani. Staci rict ze mas dojem ze se strili, trochu paniky do toho vlozit 🙂 a pak ti samozrejme nikdo nedokaze co si slysel opravdu – treba souseduv vyrostek zkousel motorku bez tlumice 🙂 Ze neeticke, podrazacke ? Zivot je boj. Stat proti tobe bojuje tim, ze miliardy zazracne nachazi na ukacka, a ne na poradne zabezpecenou sluzbu verejne bezpecnosti.

  2. Pluto to napsal i za mne. To právě potřebujou, aby si obyčejní lidé šli vzájemně po krku. Z toho žijí!
   🌻🌿🌷🌱🌼🌾❤️

 4. Já mám taky děti. 27 a 25 a dokonce jsem už dva týdny dědečkem.
  Já chápu Vidláka, napsal to hezky a cítím to taky tak.
  Jenže, moje, i když slušně vychované a teď už doufám osamostatněné děti se dílem o politiku nezajímají a dílem se postavily jeden za piráty a druhá, jelikož hltají ČT24 tak v podstatě proti rodičům co se volebních preferencí a vůbec náhledu na politiku týká. Putin je zlo, nechtějí ani slyšet argumenty, které bych i uměl předložit- viz i přeposíláním článků, i životní zkušeností.
  Co pak s takovými dětmi? Mláďata vylítlá z hnízda?
  Já vím, řeknete, že jsme museli někde zklamat při samotné výchově- Možná, nějak, ale jak ovlivnit zrovna tohle netuším. Svoje názory jsme nikterak neskrývali, často jsme vyvraceli i u zpráv nebo komentářů tu na to či ono svými poznámkami, a stejně.
  Čili, ano, děti, které ještě dávají nohy pod náš stůl jednoznačně, ale co si podít s dětma které odešly do Prahy a volí, pokud volí, jak volí?

  1. Vše je v nejlepším pořádku. Tomu se říká !jít svou cestou“ nebo „žít svůj život“.
   Neberme svým dětem právo na vlastní volbu a sbírání svých vlastních zkušeností. Základy dobré výchovy se vždy nakonec prosadí a budou mít poslední slovo. Děti nakonec vždy přesáhnou své rodiče, jinak by byl svět odsouzen k zániku.
   Vše má svůj smysl a například zkušenost s dnešní vládou všem nespokojeným ukazuje nová řešení. Současný politický systém je nefunkční a je snadno zneužitelný. Nyní je zneužíván a každý citlivý pozorovatel to vidí. Tato zkušenost povede neodvratně ke změně. Ne my, ale oni jsou užitečnými idioty, kteří za pár stříbrných podřezávají větev, na které sami sedí. Odpracovávají to za nás. Sice to bude stát nějaké finanční ztráty, ale my to zvládneme. Oni už ne. Přitom bude dobré nezapomínat a nepodporovat znovu ty, kteří se již odkopali.

  2. Re: Folďas

   Doporučit dětem, aby se daly dobrovolně naverbovat, že zemřou za jedině správnou věc.

   Já vím, je to těžké, když se děti stavějí proti rodičům… Nicméně pokud ony samy nestojí o podporu, nedá se nic dělat…

   1. Je to tak. Ta masáž, kterou vstřebávají naše děti už 33 let přinesla plody.
    Třeba Ondřej Vetchý je vynikající herec a určitě i dobrý člověk. Dneska ze všech sil podporuje válku a hlásá, že pacifismus je fůůj . Ani si neuvědomuje, že jeho srdíčko tluče pro úplně jinou destinaci, než pro ČR.
    Nám v Česku je v podstatě fuk, jestli zůstanou anebo nezůstanou Spojené státy jediným světovým hegemonem a drábem. Existuje ale jeden státeček, který se bez mocného strýčka Sama za zadkem ani neupšoukne. A domnívá se, že jenom USA v roli prezidenta Zeměkoule je zárukou jeho přežití. Takže ten Vetchý a jemu podobní mají pocit, že bojují o vlastní přežití. A jsou odhodlaní bojovat jako lvi.
    Mám strach.

 5. Šábesní OT: Víte, jaký je rozdíl mezi světově populárním prezidentem suverénního státu a obyčejným ministrem?

  https://imgway.cz/s/4Ndp

  Ty nápisy si nevšímejte (nepodařilo se mi najít originál), všímejte si řeč těla. Ta ruce v kapse myslím předčí i telefon u ucha katarského emíra, když se mu klaněl Hábek.

  Njn. Vsadil bych se, že ten negr má v hubě žvýkačku…

 6. Děkuji Vidláku za článek, který postihuje to nejdůležitější. nejdůležitější pro ty, kteří mají a vychovali děti.
  Volby prezidenta je jen zástupná hra, která má odvést naši pozornost od věcí opravdu podstatných. Toto je jedna z těch nejpodstatnějších. Cesta jak z toho ven asi nebude až tak složitá, je potřeba začít široce prosazovat mír. Nebo se nám přihodí to, co se přihodilo našim kolegům na východě. Nikdy bych nepřipustil, že v dnešní době se povede někomu prosadit v Evropě válku, nota bene mezi tak vzájemně si blízkými lidmi.
  Jak je vidno se to daří pomocí zaplacených slouhů, kteří začali hojně vystrkovat růžky už i u nás. Zaměřme se na mír, mysleme pouze na mír, diskutujme o míru a zapomeňme na nenávist. Neživme konflikt jeho podrobným sledováním, nestraňme žádné straně konfliktu. Mějme pouze soucit se všemi skutečnými oběťmi. Pokud bude v našich hlavách pouze mír, nezbude tam ani kousek místa pro válku. NEBUDE PROSTĚ MOŽNÉ NÁM JI VNUTIT! Střílení kohokoliv za cokoliv je pouze předehra té války :-(.

  1. Ne. Pro zachování míru je nutno být připravený na válku. Jenže jinak, než si TAMTI myslí.
   Základem je schopnost a odhodlanost bránit sebe a svoji rodinu. Pak přátele, sousedy…. Kmen, národ….

  2. Souhlas. Volba prezidenta je jenom spektákl, který má na chvilku zabavit prostý lid. Dát jim pocit, že mohou něco ovlivnit. Prezident v Kotlině nemůže vůbec nic, jen si to nechceme přiznat. Jde jenom o to, jestli bude skákat do americké řiti s větším, či menším rozběhem.
   Volbu prezidenta vidím jako souboj špičkových imagemarketérů. Tzv demokratický svět už dávnou ztratil schopnost vygenerovat opravdového vůdce. Volíme marionety, které vodí čert ví kdo.

 7. I havel říkal, že P&L musí zvítězit nad L&N a humanitárně bombardoval, když předtím zemanova vláda (pod nátlakem) schválila přelety bombardérů. Kdyby neschválila, lítaly by stejně. Můžeme sabotovat i dezertovat, ale to je všechno. A zrádců bylo vždycky dost, zrovna jsou u koryt. Selanka to nebude. Nenávist vůči Rusku byla zaseta, klíčila a rostla a nyní máme plody. Plný strom shnilého ovoce.

  1. Re: Ládik!!!

   Naprostý souhlas.
   Zmetků, kteří prodají za prachy vlastní krev, je plno všude. A navíc jsme si je tady 33 let poctivě vychovávali.
   Státní donucovací aparát má nepřeberně prostředků, jak holotu donutit, aby dělala to, co potřebuje.

   Jediná naděje obyčejných lopat je vyvolání strachu nejbližších náhončích, tzn. policajtů, exekutorů (ano, vstanou noví exekutoři) a úřednických zm*dů vlastnících to jedině správné razítko, jehož otisk na jedině správném papíru se stane smyslem života pro vystrašené rodiče, zoufalé manželky a plačící děti.

   Nikdy jsem nevěřil, že bych se něčeho takového mohl dožít.

   1. „Nikdy jsem nevěřil, že bych se něčeho takového mohl dožít.“
    Kdyz prijde na politicke debaty, je tohle nejcastejsi veta, co slychavam ve svem okoli. I ja ji casto pouzivam.

    1. Stridore. Vaše „I ja ji casto pouzivam.“ má logické vysvětlení.

     Ve své podstatě jste šťastný člověk, který proži šťastných 30 let v nevědomém blaženství.

     U mně to bylo tak, že od prvních pokusů postavit Slováky proti Čechům a ještě je obé nechat se mlátit s Moravany v roce 1991, vedlo k veškeré ztrátě iluzí, a tedy i toho nevědomého blaženství.

   2. Tak to se Targusi trochu pletete.
    Ti zmetkové nebojují proti vlastní krvi. Přesně naopak. Bujují za tu svoji, čistokrevnou, krev aristokratů ducha.

 8. Pane Vidláku,
  hlavu a hlavně nos trošičku níž, nohy dole na zem a stabilně postavit.
  Nechali jsme to dojít tak daleko (za nejvydatnějšího přispění mainstreamu, jaké jsem kdy viděl), že už není návratu a spravit to bude muset až další generace, doroste-li nějaká.

  ONI mají velmi silný represivní aparát, který si hýčkají a přeplácejí, aby byl spolehlivě loajální a to ve všech situacích: Ať už půjde o asistence exekutorům, nebo odvodovým komisím, kterým budou odchytávat chlapy nad 18 rovnou na silnicích.
  Nebudou se Vás ptát, prostě si je vezmou a co víc: Jste už nějakou dobu sledován, takže na Vás vytáhnou horu špíny z internetů a dají Vám na vybranou.
  Buď půjdete i se starším synem válčit, anebo Vy půjdete nadlouho do basy za cokoliv, co na Vás na internetech našli a co lze vysvětlovat jako trestný čin podvracení demokratického zřízení dle příslušného pokrouceného paragrafu.
  Nezapomeňte, že stát za covidu tak úplně nechrápal a už má naprosto přesnou evidenci zdravotního stavu spousty lidí i teenagerů, kteří byli testováni plošně!
  To Vaše menší zlo, estébák, ten o tomhle všem svinstvu věděl a ani k tomu nemuknul, nechal to běžet a ještě to podporoval v Čaulidi.
  Jestli Vám tedy někdo bude chtít brát kohokoli z rodiny, bude to komunistická guma Pávek, nebo menší zlo, estébák Bureš. Oba dva budou muset poslouchat a nezáleží, který z nich to bude.
  Viděl jste tu tiskovku, na které Bureš oznamoval, že Vrbětice spáchali Čuk s Gekem, že je to jasný a tak vůbec? Jak byl rozklepaný sám, včetně hlasu a odmítl cokoli komentovat, neboť mu přímo v prdeli, při tom TV přenosu, hořel doutnák? Hamáčkovi nic u prdele nehořelo, to byl/je nedůležitý blbeček, který nedokáže uřídit ani vlastní stranu, natož cokoli jiného. A protože je zároveň hloupý, tak se o tom rozhovořil víc.

  Pane Vidláku, nohy na zem a nos z oblak, si dejte zpátky mezi očnice.

  1. Ještě malé post scriptum:
   Dovolím Vám, povytáhnout nos trochu výš teprve, až Vás uslyším z jeviště na nějaké, opravdu velké demonstraci.
   Kde Vám organizátoři dají Vašich pět minut, během kterých budete mluvit tak, jako píšete tady.

   Přiznám se, že podporou toho Vašeho menšího zla, estébáka, už mi nějakou chvíli lezete na nervy, byť s většinou z Vašich textů se dá souhlasit.
   To estébák je pravou příčinou toho, proč je tu pětikolka – která vyhrála Antibabišem.
   Svou naprostou neschopností, bezradností, bezobsažným žvaněním v televizi, přijetím plné politické odpovědnosti za čbch, ze které nevyvodil vůbec nic – jen spustil ten kolotoč na MZd a pak žvanil o tom, že kde chybějí roušky, tam je on sám doveze..
   Není kurva žádné menší zlo. Zlo je zlo, za každého režimu a situace.

   1. Vidíte a já si myslím, že pětikolka je tu kvůli lidem jako vy. (I když s vámi také občas v mnohém souhlasím) . Ano, zlo je zlo, ale na světě už to tak chodí. Zlo tu zůstane, ať se nám to líbí, nebo ne, protože nikdo z nás není Ježíš Kristus a zlo je v nějaké míře i v každém z nás. Svět není černobílý. Pokud není jiné cesty, tak si rozumní lidé logicky vybírají zlo menší a nemůžete nám to mít za zlé. Ani já vám nemám za zlé, že jste svým přístupem vlastně pomohl instalovat pětikolku. Protože každé zlo je pro něco dobré a jinak by se ta agonie jenom protahovala. Takto vidí všichni rozumní lidé, co je to za bandu. Souhlasím s vámi, že je opravdu smutné, že nadějí k lepšímu je zrovna Babiš. Ovšem jiné cesty, pokud tedy nepřiletí nějaká „černá labuť“, není. Samozřejmě, že si každý může umýt ruce a zvolit některý z druhů „dobra“. V tom případě „dóbro došli“.

   2. Víte, na tom argumentu „Babiš stvořil pětikolku“ je nejsmutnější to, že to byl právě Babiš, kdo strany pětikolky (s výjimkou KDU-ČSL, o té ale ve své době spolurozhodoval až jako druhý v řadě za Sobotkou) špuntoval v podstatě osm let.

    Nebo jinak – nebýt Babiše, byli Fialovi frajeři u moci už před osmi lety.

   3. Souhlasím s Vámi, Babiš je jen druhá strana mince pětikolky a udělá co mu v bruseli a SSA bude poručeno. Bohužel, ale je to povahou lídr, a má peníze na propagaci. Znovu tady všem opakuji, že pokud chceme na této neutěšené situaci něco změnit, musíme se v našich postojích co možná sjednotit, a budeme potřebovat skutečného lídra, odvážnou, vůdčí osobnost, která bude mít respekt, schopnost přiléhavě a ostře argumentovat a nebát se za svoji věc bojovat. Bude také potřebovat zásadní podporu finanční, protože naše myšlenky musí mít možnost zaznít nepřekrouceně, tak aby je slyšel celý národ. A nakonec se budete muset všichni zvednout od klávesnic a odhodlat k činům, které škůdcům dají skutečně jasně najevo, že toto dál už není možné.

   4. „Dovolím Vám“

    Nezlobte se mému úsměvu, ale vy nemáte na to, Vidlákovi něco zakázat, natož si uzurpovat myšlenku, že mu – po splnění vašich podmínek – můžete něco dovolit…
    ;-D

 9. Nedáte své děti, dáte cizí.

  Nehcete válku s Ruskem, budete mít válku s islámem.

  Nebudete chtít válku s islámem budete mít muslimský sousedy a ti už si vás srovnaj.

  Když vám nezkurvěj dceru, tak ji znásilněj. Když ji neznásilněj, tak pobodaj syna. jejího bratra.

  Šprajcujete se až na poslední chvíli, místo, abyste se šprajcovali hned na začátku. Nešlo to přímo, půjde to oklikou. Nešlo to silou, půjde to ještě větší silou nebo to půjde pomluvou nebo sobectvím sousedů.

  Za Stalina se s matkama nikdo nepáral.

  Chlap šel na frontu, rodině se něco nelibilo a manželka mazala do Gulagu a děti do pasťáku. Tam si to s nima rozdali jiní vězni a poklizeno.

  To, že si režim neporadil s matkama pilotů neznamená, že by to nešlo. Ani režim nestál o to, aby mu padala zbytečně letadla, tak lokální papaláši neměli vyšší krytí.

  1. Valka s Ruskom ale valke s islamom nezabrani … a je nieco ine bojovat o kus svojej zeme, nez bojovat o zachovanie lgbt prava kastrovat pubertakov.

   1. Jenže válka s Ruskem je za rohem, kdežto válka s islámem daleko a dá se jí snadněji zabránit.

    Přesto proti ní nedělá nikdo nic.

   2. Presne tak
    I v capkovi matka posila syna aby hajil vlast a rodinu, ne aby hajil americke/zidovske financni zajmy bojem v polsku nebo rusku, nebo bojoval za prava uchylu

    Jestli nas timto probudi tak uvidi jak dokazeme za rodinu bojovat.

    Proti kovidu bojovalo jen par nevericich, za rodinu bude bojovat o dost vic lidi.
    Za kovidu to byly jen teorie jak se nas snazi zbavit, ted to vidime jako jejich plan jasne vysloveny na mobilizaci a zabiti nasich deti v jejich valce.

    1. Ano.

     Čapek to napsal ve věku 48 let, když se blížila druhá světová a probíhala Španělská občanská válka.

     Není v ní ani věta o tom, že nastávající válku připravují americko/židovské finanční zájmy.

     Taktéž tam nijak nerozebírá situaci ve Španělsku kde na jedné straně stáli „Republikáni“ to znamená socialisti, komunisti, anarchisti atd a na druhý straně Republikáni, čili nejrůznější falangisti, konzervativci, monarchisti atd. – V podstatě válka levičáků, co chtějí měnit zemi a katolíků, co ji měnit nechtějí. Každej svoji fantasmagorii za jedinou pravdu.

     Jedni rádi zabíjeli učitele, druzí jeptišky.

     Děti pak zabíjely obě strany, nikoliv však z vrozené touhy vraždit děti, ale jako vedlejší škody.

     Čapek tam mohl napsat komickou scénku, jak matka ladí z jedné stanice na druhou a na všech referují, jak ti druzí vraždí děti a ona by chuděra nevěděla, kam toho posledního syna vlastně poslat bojovat a umřít. – Hned by to zabíjení pro ochranu dětí vypadalo víc jako pitomost.

     Válčilo se kvůli fantasmagoriím, ze kterejch se nikomu nechtělo ustupovat. Ne kvůli dětičkám.

     1. Kafko,viděla jsem divadelní hru s Jiřinou Petrovickou v roli Matky, uvedenou v TV a tam scéna,jak Matka ladí rozhlas zachycena je! A v rozhlase slyší,jak bombardovali Guernicu a zemřely děti ve škole, nevinné děti,opakovala několikrát Petrovická s patosem,co uměla jen ona a pak řekla jdi nejmladšímu,když celá hra před tím byla o tom,aby nešel. A byl konec.
      Nadčasové i co se týče vlivu médií. Nakonec to dopadne taky tak, půjdou kvůli dětem.( i když utopený muslimek na zdejší populaci moc nezabral, oni to vypilují)

    1. Právě Rusko umí se svými muslimy vycházet. Žili s nimi vždycky, po rozpadu SSSR se jich tam nahrnuly další davy.
     Putinův režim jim poskytuje respekt, po kterém prahnou, jako žízniví po vodě.
     Postavil jim Velkou mešitu, ale netrpí žádné extrabuřty, stejná pravidla platí pro všechny.
     Proti teroristům zakročí rázně, jak ukázal třeba na Dubrovce a v Beslanu.
     To Západ neumí a nikdy se to nenaučí. My v muslimech vidíme jenom ubohé chudáky, které je potřeba naučit demošku. Anebo lotry, které je potřeba eliminovat.
     Obojí je pro ně nepřijatelné.

     1. Jasně. Proto Beslan, divadlo Dubrovka a válčení o Grosny.

      Samozřejmě, že jim poskytuje extrabuřty, protože při rozdílných kulturách jsou stejná pravidla extrabuřty. Na západě dělají to, co v Rusku. Teroristy zavírají a mešity povolují. – Cesta do pekel.

      S Islámem to umí v Izraeli. Mezi sebe a je postavit 5 metrovou zeď, teroristy pochytat a zavřít a jejich rodinám zbourat dům. Kdo odjede, toho už nepustit zpět.

      Možná byste potřebovala pár ran muslimskou pěstí do obličeje, aby se vám v hlavě rozsvítilo. To strašně zabírá. Možná byste potřebovala vedle muslimů pracovat.

      Ne u nich, ale v Evropě.

       1. Ale nejsem další anonyme.

        Jen vím o světě něco víc než vy.

        Nebudete mi říkat, že jste bydlel léta na západě a viděl z první ruky pěkně zblízka, jak to tam chodí.

        No tak vidíte.

        Kvůli lidem jako vy se stává z Evropy peklo.

     2. Nevim jestli Beslan je zrovna ukazkovy priklad…

      Ale chtel bych pripomenout, ze v cele rade zemi spolu zili krestane a muslimove dlouho pospolu. Zide taky.
      Treba Syrie, nebo Irak.
      Uznavam, ze to nebyly cintakove demokracie, kde dvakrat za rok pochodovaly pruvody s duhovymi vlajkami v roztodivnych kostymech nebo i bez. Ale fungovalo to.
      Ted po „demokratizaci“jsou tam uz jenom muslimove, a navic pekne nasrani.
      Ti ostatni bud utekli vcas, nebo uz maji po starostech.

      1. Nic nevíte.

       Žili spolu pospolu, občas nějaký ten masakr, občas nějaké to etnické čištění, skoro pořád jen speciální daň, pořád drobné násilí.

       Fungovalo to pro muslimy, nefungovalo to pro nikoho jiného. Pořád museli žít ve strachu z násilí.

       Co jinýho taky můžete čekat od lidí, co ví, že je rodiče zabijou, když odpadnou od víry? – Víte alespoň, že se za to má zabíjet?

       Sýrie byla prakticky první křesťanská země světa, Libanon byl křesťanský, Palestina byla křesťanská a Egypt byl křesťanký. Afghánistán byl budhistický a Irán byl zoroastrijský. Pakistán byl hinduistický a budhistický, protože to byl jen kus Indie. Podobně v Africe.

       Nefunguje to nikde.

  2. Ehm… „neznásilněj“ dceru jestliže se nedá. „Nepobodaj“ syna, jestliže se nedá. Jestliže dcera a syn nebudou sami.

   Jádro je v učení „neodporovat zlu násilím“, ve výchově k podrobení se, k devotnosti, k bezduché poslušnosti, ke strachu. O „občanské“ výchově, která ve skutečnosti je výchovou k poddanství.
   V kriminalizování obrany. Kde že to bylo, v Dánsku? Trestně stíhaná žena, která se v parku pepřovým sprejem ubránila znásilnění. Teprve na základě veřejného randálu to bylo staženo. V Německu je ilegální mát na obranu pepřový sprej. V Británii prakticky cokoli. Ovšem být umlácen řetězem na kolo je v pořádku. U nás poměry nejsou až tak zlé. Zatím. Třebaže „neodporování zlu násilím“ je tu také.

   1. Ach vy velký teoretiku.

    Vyjel jste někdy z Čech na západ? Zkuste to, pobuďte si tam tak rok a pak popište, jak jste dopadl.

    To by synové a dcery museli pořád chodit v ozbrojených tlupách a trénovat sebeobranu od rána do večera. Jinak ty situace prostě nastanou.

    U nás poměry nejsou až tak zlé, až na místa, kam vy nevidíte, protože vás o nich nikdo neinformuje a tak můžete sladce spát.

    Vždyť si tu neporadíme ani s cikánama a označují se slovem nepřizpůsobiví. – Celým názvem- ti kteří se nepřizpůsobili a my nevymysleli, jak na ně.

    Nejde ovšem o to, jaká je situace, ale o to, jaká je tendence.

    1. Kafko, nějakou problematickou menšinu mají všude. Co by jinde dali, za naše kikány.
     Žerou vepřový, nestavěj mešity ani synagogy, věnují se jenom drobné kriminalitě a to jenom menšina z nich.
     ( Ta začleněná většina není vidět. To je tak vždycky, že nápadní jsou jenom ti, kteří se chovají exoticky. Paní Demeterovou za kasou s Lídlu už nevnímáme jako Indočešku. )

     1. Nevíte, o čem mluvíte.

      Ve čtvrtích, kde jsou muslimové už ve většině, vy už tam ani nemůžete.

      https://www.kiwi.com/cz/

      Kupte si letenku a vyražte do Francie, Británie, Švédska či Holandska. Není nad osobní zkušenost.

      Aspoň jednou v životě uvidíte cizinu.

  3. Kafka si asi dal šňupeček.
   Měl by si položit otázku, PROČ se do Evropy hrnou davy pořádně naštvaných muslimů.
   Nebylo to Rusko, byl to Západ, kdo rozvrátil poklidný Irák, Sýrii , Libyi, kdo vraždil 20 let v Afghánistánu pasáky koz. ( Které předtím vydatně přezbrojil proti Sovětům. )
   Násilí plodí násilí a Evropa sklízí plody agrese tzv. celého demokratického světa. ( Čili cca šestiny lidstva. )
   🔥💣💥💀

   1. Nene, podivejte se na tu spravnou verzi:

    Afganistan znicili Rusove, to vedi vsichni. Vyhnat Rusy pomahal i Rambo. To taky vedi vsichni. Americane to tam po 20 letech sli dat do poradku, skoro se jim to povedlo, ale protoze Rusove platili Afghancum za kazdeho zabiteho Americana, tak se na to vyflakli.
    V Libyi to rozesirali zamerne Rusove, kteri tam poslali Wagnerovce a reznik/pedofil/vrah/diktator Kaddafi byl jedna ruka s Putinem.
    Syrie pres kopirak, odporny reznik Assad, ktery nevahal zplynovat sve vlasni lidi se spojil s Putinem a vyvrazdil umirnenou opozici. Zbytky tech chudaku ted ochranuje US Army na severu zeme, kolem ropnych poli.

   2. Jen kecáte Helanov. Tento způsob diskuse zde není podporován – doplnil Zakladatel

    Z jejich pohledu se valí proto, že jsou tady prachy. Nic víc, nic míň.

    Z dalšího pohledu proto, že je sem někdo pouští. Jestli je lověj neziskovky z moře a dovážej do Evropy, tak co by se nevalili. Valej se sem i ti, kde se neválčí, protože v Pakistánu západ neválčí, v Bangladéši západ neválčí, ve většině Afriky západ neválčí. Nestačí projít Sýrií či Lybií, abyste byl Syřan či Lybijec.

    Jestli je nechytaj v Británii hned na pobřeží a neposílají šupem zpět, tak co by se tam netáhli.

    Jste tak plná nenávisti k Západu, že se klidně necháte zabít, jen když to bude z protizápadních pohnutek.

    Přitom vás západní muslimové ani nepovažujou za Evropanku a protože jste ženská, tak vlastně ani za člověka.

    Tak je braňte a omlouvejte.

    Už tam u vás máte kebabárnu, že byste si tam došla na nějakou tu protizápadní baštu.

    1. Nerikam, ze nemate pravdu. Invaze muslimu do Evropy je zkaza. Z Londyna jsem odesel jeste kdyz jich tam bylo malo, a stejne mi pekne uvizli v pameti.
     Africti muslimove mi rovnez k srdci neprirostli, ale byl jsem svedkem, jak si z nich Cesi delali zamerne opice.
     Z Bangladeskych muslimu mi prisel tak jeden z 20 „normalni“, ale priznavam, ze jsem prisel do styku s tou lepsi casti spolecnosti.

     Ale Helanov jste si vylozil spatne.
     Ona se muslimu urcite nezastava a v zadnem pripade je sem nezve.
     Ona jenom podotyka, ze tim jak jim tam zapad zavadi demokracii a bojuje proti teroristum, tak je nejak tech teroristu cim dal vic.
     Jeden moc hezky a velmi uspesny priklad zavedeni zapadni demokracie s uplne uzasnymi nasledky dodnes, se stal v Iranu v roce 1953. Pokud neznate, doporucuji.

     A to, ze nekde pred tisicem let zili krestane, nebo nekdo jiny prece neznamena, ze to tak bude na veky veku. Cesi taky nebyli pod Ripen odjakziva. A krestanu davno neni kolik jich byvalo.
     Jenom Syrie je mi lito, nebyl jsem tam ale predvalecne fotky za vlady reznika Assada pusobi o dost lepe, nez se tam ten hodny zapad vydal sirit demokracii.

     Afghanistan pres kopirak. Vy to tam mozna znate, jak sve boty, ja ne.
     Ale na starych fotkach, jeste nez se tam US prezident Carter rozhodl vymytit ten hrozny socialismus importem cvicenych teroristu, tak tam byli muslimove a krestane docela pospolu. Na fotkach maji muslimly minisukne a chodi do skoly.

     Je strasne snadne ted ukazat prstem na muslimy, jak jsou krvelacni, valekchtivi atd.
     Ale pokud (zamerne?) vynechate vsechno to dobrodini, ktere jim zapad nadelil jenom za poslednich 100 let, tak si lzete jenom sam sobe.

     Byl jste nekdy v Cine?
     Zkuste to.
     Jestli nekoho Ciani nemaji radi, tak to jsou Anglicane. Kdo by to byl rekl, vzdyt Anglie je na druhem konci sveta. Ti Cinani jsou ale nenavistny narod 🙂

    2. Kafko (alias Ynys), dejte si pozor, co píšete. Jestli tady chcete jako diskutující působit, zdržte se napadání ostatních. Přečtěte si Kodex webu, doporučuji.

     Za hulvátství vyletíte, ani nebudete muset pohnout peřím. – Toto je varování, dávám jen jedno.

 10. Článek je to hezký, ale nedělejme si iluze. „Vychovali“ jsme si hordy spoluobčanů ve službách státu (vojsko, policajty a další), které vám ty myšlenky o „nedání dětí“ rychle vytlučou z hlavy. Tohle fungovalo v minulosti a bude to fungovat i v budoucnu. Kolik popravených asi bude potřeba k tomu, aby ti ostatní sklonili hlavy? Myslím, že jich moc nebude. Nelíbí se mi to, kam to směřuje.

  1. Nelíbí se mi to, kam to směřuje.

   Pokud nedoplníte za to „nelíbí“ i nějaké činy, které děláte pro to, aby jste situaci zlepšil ve směru, který se vám líbit bude, nezbývá, než dodat, že mi zbývá pro vás už jen ta úřimná lítost.

 11. Qíz :
  Jak to myslel Venda Lahvička výrokem, že pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí ?
  ***
  Myslel to dobře. Jenom zapomněl dodat, že se té Pravdě a Lásce musí sem tam vypomoci neviditelnými bombardéry, drony a kvéry. A hlavně že majitelé jediné pravdy jsou ti, kteří si ho zvolili za náčelníka. Kluci a holky, co spolu choděj.

 12. Tentokrát výborný článek Vidláku. Navíc není o Babišovi, ale o našich dětech. Běda těm, kdo se opováží na ně sáhnout! Válka UA vs. RF není naše válka. Kdo z válečných štváčů po ní tolik touží, nechť si do ní jde sám – ale v ukrajinské uniformě. Určitě jim ještě nějaké zbyly. O další osud natoidních rusofobů se pak postará pan Darwin. Alespoň se to v ČR pročistí.

 13. Poprvé v životě píši komentář pod článek. Moc děkuji za odvážná slova, dodávají mi sílu i naději. Ani já jim nedám své dva dospělé syny, jejich manželky, čtyři vnuky a dvě vnučky. Nejdřív by museli zabít mě. Děkuji a přeji zdraví všem blízkým.

 14. Tento text by měl být čten
  v rozhlase, v televizi, ve školách, na demonstracích a možná i v kostelích. Zabývá se tím základním zákonem života – zachováním rodu.

  Zabývá se základem toho všeho, co se tu občas mele a rozemílá až na nesmyslně malé kousky, kde se narcisové předvádějí, kdo lépe odhadne, co se vlastně stalo nebo stane, co kdo řekl a jak to myslel, kdo má kolik jakých houfnic, kolik kdo zabil nepřátel a jak daleko doletí S-300.

  Díky Vidláku!
  Válka je vůl.

 15. Pane Vidláku, nechci Vás chválit, ale já bych to takhle napsat neuměl.

  Jsou ale lidé, kteří to vidí jinak.

  Bubnují ke šturmu, ale sami jsou za bukem.

  Proto navrhuji zveřejnit na dnešní demonstraci výzvu

  Ať Milion chvilek splní splní svůj slib, že „ Uděláme vše pro to, abychom dokázali účinně pomoci každému člověku, kterého Putinova agrese zasáhla. Nabídneme pomoc nejen Ukrajině, ale také českým občanům, na které přijatá opatření dopadnou silněji.“

  A přihlásí se k výcviku dobrovolných záloh.

  Uvidíme, jestli to myslí vážně, nebo to jsou jenom kecají.

  SPOLEČNĚ STOJÍME ZA UKRAJINOU

  Stojíme za Ukrajinou a jejími občany a odsuzujeme Putinovu agresi.

  Podporujeme českou vládu a politiky demokratických států v co nejsilnější podpoře Ukrajiny. A to i za cenu, že důsledky přijatých opatření dopadnou i na nás samotné.

  Uděláme vše pro to, abychom dokázali účinně pomoci každému člověku, kterého Putinova agrese zasáhla.
  Nabídneme pomoc nejen Ukrajině, ale také českým občanům, na které přijatá opatření dopadnou silněji.

  Vyzýváme další iniciativy, firmy, instituce a jednotlivce k zapojení do této výzvy a ke koordinované pomoci.

  Vyzýváme všechny občany, kteří mají možnost a kapacitu pomoci Ukrajincům, ať to udělají.
  Konkrétní možnosti pomoci Vám pošleme po potvrzení Vašeho podpisu a budeme Vás informovat o dalších variantách pomoci.
  https://milionchvilek.cz/stojimezaukrajinou

  | Aktivní záloha ozbrojených sil České republiky
  https://aktivnizaloha.army.cz

  Aktivní záloha je nejlépe připravenou zálohou OS ČR určenou k doplňování OS ČR v míru, za stavu ohrožení státu a za válečného stavu. Aktivní záloha je …

  Komentář:
  Jestli tito lidé nechtějí ztratit důvěryhodnost, a tvář, tak je uvidíme při výcviku aktivních záloh.

  P.S. Absolvoval jsem vojenský výcvik, mám psí známku, ale Kalouska bych nebránil.

  Oproti jiným si žijeme jako prasata v žitě. Když je někdo líný …

  1. Šli do krvavé války.

   A nevěděli proč – svet.czsk.nethttp://www.svet.czsk.net › clanky › vojacirvnisvetova

   Vojáci českých pluků odjíždějících na frontu dávali své pocity jasně najevo zpěvem upravené lidové písně:

   „Červený šátečku, kolem se toč, máme jít na Rusa, …

    1. Stále se bojíme, jaký svět zanecháme našim dětem.

     Ale nepoložili jsme si otázku, jaké děti zanecháme tomuto světu.

   1. myslíte, že by dneska taky zpívali “ nevíme proč, nevíme proč, nevíme proč“?
    I když já to znám trochu jinak
    „my jdeme na Rusa, nevíme proč“

    1. Asi proto, že výrazně pomáhá udržet v klidu všechny ty -stány , kde místní milovníci Alláha mají velký sklon k radikalismu.
     Jestli se tam něco podělá, tak si tady v Evropě nebudeme stačit držet čepice.
     Asi se někomu stýská po občansko / náboženské válce. Já nijak neprahnu po tom, aby na současnou vlnu panislámismu naskočily i tyhle republiky v měkkém podbřišku Ruska.
     Z mého pohledu bychom měli velebit Putina už za jeho schopnosti konflikty hasit. Né rozpoutávat, tak jako Západ.

 16. Taky mam dojem ze Vidlak vidi mazane a organizovani spiknuti tam, kde neni, proste se takto vyvinulo spolecenske usporadani a valecni eurokriply toho vyuzivaji. Nelze precenovat moznosti jakehokoliv rezimu „tvarovat“ mysleni lidi podle nakeho objednaneho modelu. S cim se ale da zcela souhlasit, je duraz na spolecenskou silu matek. Za Gorbacova jeste byl rezim silny – ale spolku matek vojaku se balo i politbyro. A nejlepsim dukazem je udalost z SSSR z 60. let. Kdyby nekdo slunickarsky na mne vystekl ZDROJ?! 🙂 , tak at neni liny jako ted ja, a hleda na odbornem serveru valka.cz kde to popsali. Slo o to, ze jeden typ proudovych bombarderu byl spatne konstruovany, poruchovy, casto padal. Chlapi, lampasaci, se bali nadrizenych, mlcky trpeli ze se veci neresi, maskuji, jak tam bylo tehda vseobecnym zvykem nejen v armade. Az se nasrate manzelky letcu domluvili, sli na zakladnu a sedli si na drahu . V Sovetskem svazu te doby ! A gumy byli bezmocne, pouzit nasili na zeny svych podrizenych se proste neodvazili…

  1. Ona tu nějaká společenská objednávka byla, ale viděl bych ji v mnohem nižších a méně sofistikovaných pohnutkách. Prostě a jednoduše tzv. elity měly vždy z nadbytku a nudy zvrhlé choutky, nicméně v jejich svévolném uspokojování jaksi bránila dožívající křesťanská morálka. A za řadu věcí hrozily i těm elitářům v nově vznikajících republikách (místo monarchií, v nichž si málopočetná šlechta mohla dovolit ledacos) celkem drakonické tresty. Bylo tedy nutné předhodit něco i plebsu, třeba porno, aby se morálka postupně uvolnila a salámovou metodou společnost dostat do stavu, kdy bude tolerovat prakticky všechno. Všechno se opentlilo kecy o právu každého na uspokojení prakticky každé potřeby a svobodě individua.

   1. Smím se optat, jakou křesťanskou morálku máte na mysli?
    Jestli morálku moravských babiček, které vyrazej v neděli do svého kostelíčku, anebo morálku kléru, který si vymohl církevní restituce jdoucí až před císaře Josefa.
    O světovládných chozkách rudého Bergolia hanba mluvit.
    Doufám, že máte na mysli jenom ty moravské babičky. Ty nejsou mocichtivé a nelze jim nic vyčítat.

 17. Ano, krom tohoto Vidlákova textu by mělo zítra na plný pecky zaznít i tohle:
  https://www.youtube.com/watch?v=2HSvDP0QW-o
  Pro ně, ať mají stažený prdele. Aby jim došlo na jak tenkém ledě bruslí.
  Pro nás je spíš tohle: https://www.youtube.com/watch?v=zA8t4ybian4 Tahle muzika není můj šálek, ale ten text, ten člověkem zacloumá a připomene mu co vlastně ve skutečnosti je.
  Ad Targus – půjde nás tím směrem víc. Víc než dost…

 18. Vidláku,
  čtu Vás dlouho a nyní poprvé cítím potřebu reagovat… Píšete racionálně a zároveň velmi emotivně – působíte jako citlivý člověk. Nedá mi to a musím zmínit ty Vaše „zabijačky“. Jak velký je rozdíl mezi jatkami na statku a jatkami na Donbase? Jak velký je rozdíl mezi zoufalstvím matky když jí odvádějí dítě na do bitevní vřavy a utrpením ovce, jejíž jehně právě vyvrhují a stahují z kůže k nedělnímu obědu? Nemůže to být tak, že kdo nemá soucit ke zvířatům, nebude mít soucit i k lidem? Není právě soucit řešením toho co se děje?
  Je-li dnes málo alternativy je ještě méně soucitu. „…Cokoliv jste učinili jednomu z bratří mých nejmenších, mně jste učinili…“ říká náš společný učitel. Myslel tím opravdu jen malé lidské dětičky? Vím, že ke sv. Františkovi se pokrytecky hlásí katolíci, ale pro Františka byli „bratři nejmenší“ i ty ovce a jehňata. Býval jsem letniční křesťan, ale toto pokrytectví (i evangelické – omluva) je jeden z důvodů proč už nejsem. „…Neodejdete, dokud nezaplatíte do posledního haléře…“ Říkal můj Učitel (jehož jsem oproti církvím nikdy nezavrhnul). Tak je totiž jinými slovy popsána karma. A neschopnost soucitu a kruté činy vytváří karmu.
  Z karmy není úniku a právě ji začínáme intenzivně pociťovat. Není vyhnutí, musíme si vylízat, co jsme si navařili. Kupodivu, právě smíření se s tímto faktem přináší úlevu a naději. Karmě neutečeme tím, že budeme racionálně volit menší zlo (malé zlo má potenciál stát se větším zlem) nebo že nás bude půl mega na demostraci. Musíme začít každý sám u sebe, velká karma národů se stává z maličkých individuálních a to je to jediné, co můžeme udělat. Tam kde je soucit s „bratřími nejmenšími“ níkdy nebudou létat Kalibry a HIMARSY. Musíme pomoct našim dětem tak, že v nich probudíme schopnost soucitu, ne tak, že se pro ně necháme zavřít do cely, nebo zahyneme v bitce… Ano, i to je třeba někdy pod vlivem okolností podstoupit. Pěkně se o tom píše v Bhagavadgítě, kde jakýsi Ardžuna má jít do boje proti svému bratrovi. Jeho pán mu říká: „…Vrhni se do vřavy bitvy, ale své srdce ponech Pánovi u nohou…“ Myslím, že něco podobného měl na mysli i náš velký Učitel, když mluvil o nastavení druhé tváře svému nepříteli…

  Vidláku, zdravím, fandím a třeba něco k zamyšlení a třeba taky ne 🙂 Ostré pero přeji 🙂

   1. Tak do téhle diskuse se prosím raději nepouštějte. Nic o tom nevíte. Nicméně tenhle příspěvek tu nebude přijat. Jsou holt témata, o kterých bych tu nikdy nemluvil, i když se mi už stokrát chtělo, protože jsou tu nediskutovatelná. Za mě zbytečně odhánějí část lidí, kteří tu lásku k zabijačkám a všemu s tím spojenému prostě nesdílejí, přičemž k tomu mají dost svých důvodů.

     1. Bývají tu často mnohem větší odklony od tématu článku. Ale jak říkám, jsou věci, které zde nemá smysl vůbec zmiňovat. Tímto bych tohle vlákno rád ukončil, jinak to brzy zřejmě nabere dost nehezký směr.

    1. Je to vše o toleranci, pochopení… já taky nejsem milovník zabíjaček a zvíře bych nedokázal zabít pro svou přecitlivělost, ale rozhodně bych za to nikoho nesoudil, nevidím v tom ani nic špatného, každý to má prostě nastaveno jinak a dokážu to pochopit a přijmou to tak. Nemůžu přece říct, že ten můj pohled a můj svět je ten správný a lepší, to si jednak vůbec nemyslím, natož aby to druhým nutil vnímat taky tak. Naopak často vidím, jak jsou takoví ti ochránci zvířat zlí a agresivní na ostatní lidi. Ale přesto mi přijde srovnávání zabijačky a zabíjení lidí ve válce trochu mimo mísu.

     1. Díky za koment (i pro Evix, Alena a tdx). Nechtěl jsem, aby mnoho mých slov vyvolalo pocit, že někomu vnucuji své vidění světa a pokud se tak stalo, omlouvám se… Ať si každý koná jak myslí, jediná zodpovědnost, kterou máme je ta za sebe a případně za své děti než vyletí z hnízda. Chtěl jsem jen naznačit, že v dnešním většinově zmanipulovaném vidění světa je to právě absence soucitu, která vede k válkám a zabíjení. Jednoduše – kdo nedokáže zabít králíka pro svůj dobrý pocit u oběda, pravděpodobně ani pro svůj negativní pocit nezabije tentokrát člověka. Sebeobrana je však něco jiného… Nechci rozvíjet tuto debatu… Díky…

  1. Tvl, ja myslel ze „…a u vas zase lyncujou cernochy“ se neda pretrumfnout, ale vy jste mi zmenil nazor. Jdete s tou vasi demagogii do … masny a prilepte se tam k vyloze. Ted je to modni.

  2. A vy nesdílíte, že všechno, co se děje, se má tak dít? Kdo by vymyslel všechny ty lidské vlastnosti, když ne Děj? Soucit a statečnost.. obětavost a činorodost, mohou je lidé nechat ležet ladem, když jsou? A co právo bytí? Toho, že všechno jest. Všechno. A přijměme to s pokorou. Nemusíme se bát. Já vím, šibe mě, ale jak říká ten, jak jej zmiňujete: Vrhni se do vřavy bitvy, ale své srdce… Jo, to je dobrý a dodejme: bojuj sám za sebe a né proti tomu, kam ti prstem ukážou… a tak.. Díky.

  3. Jste o tři kroky dále, než většina lidí okolo vás…

   Ale mám pro vás jednu novinku –
   vaše „Z karmy není úniku a právě ji začínáme intenzivně pociťovat.“

   platilo dlouho, ale jen do doby, než byla řečena jiné slova:

   „Hle, beránek Boží, který snímá Hřích světa…“

   Dumejte, třeba se udá zázrak, a vy pochopíte…

  4. Obávám se, že takto přesně to vypadá, když se náboženství uchopí rozumem, vznikne z toho demagogie plná manipulací. Mimochodem současný stav světa je dle mě vlastně výsledkem dlouholetého působení různých náboženství.

  5. Nechci vám kazit radost, ale s Menšími bratry, Františkány, měl smutnou zkušenost nějaký Francois Rabelais. Nechovali se k němu a ostatním chudým mnichům moc hezky. Fakt ne.

 19. Díky a palec hore.

  Ale protože s článkem lze jen souhlasit, rýpnu si spíš „akademicky“ – k tomu asi nesilnějšímu odstavci, tomu o zpochybňování hodnot. Fakt se mi nezdá, že by tam šlo o záměrnou „výchovu pro válku“, to se imho dělá jinak (ve 3. Říši se chystali na válku, ale rodiny chtěli pokud možno úplné a početné). Tam bude záměna příčiny a následku:

  – nejdřív se rozpadly hodnoty, což ale bylo dáno něčím úplně jiným (urbanizací, honem za kariérou, psychickou náročností moderní doby, ale i „nekonečnými možnostmi“ … dišputovat by šlo do nekonečna)
  – potom výsledkové těch rozpadlých hodnot, všichni možní pojašení intoši, singlové, psychicky šibnuté osobnosti, atd. atp., přirozenou cestou (žádný ďábelský plán!) obsadili důležitá místa v médiích, kultuře, školství, politice… a začali své postoje prosazovat jako normu a mravní vzor
  – no a nakonec ta výše zmíněná paka „milují válku“ (skoro přesná citace jednoho takového případu).

  A ta společenská vyšinutost se zpětně hodí. Možná dokonce tak, že nyní, když se válka fakt chystá, přitlačí na pilu.

  V biologii se situaci, kdy vám evolučně vnznikne nějaká vlastnost, která je ve chvíli svého vzniku k ničemu (a vznikne buď náhodou, nebo za nějakým úplně jiným účelem), říká „preadaptace“. Učebnicovým příkladem je hnízdění jiřiček a vlaštovek pod okapy našich domů. Ty potvory původně hnízdily na skalních římsách, no a když jsme jim postavili spoustu umělých skal… začaly je využívat.

  1. Také si myslím že mocní neprahnou po tom mít méně poddaných/ daňových poplatníků. Nedává to žádný smysl.
   Spíš došlo k rozkladu tradičních hodnot, to co bylo po staletí vnímáno jako ostuda, je dneska hodno obdivu.
   Ze svobodné matky se stala hrdá samoživitelka, zní to líp a dneska už samoživitelky zakládají kluby svobodných matek.
   Naši předkové dobře věděli, že dítě bez otce má složitý život. Mimo “ demokraticky svět” to dobře vědí ještě dneska. Proto se na mimomanželské styky dívají značně nevlídně.
   V euroatlantické civilizaci mamky zjistily, že vlastně nejlepší taťka je erár.
   Nepožaduje vyprané fusekle a teplé večeře, dokonce ani sex, platí řádně a v termínu, co víc si přát.
   Blbé jen, že to dítě bez otce živí se svých daní soused. Který už takhle je rád, že uživí vlastní rodinu.
   Solidarita je dobrá věc, ale ocaď až pocaď.

   1. „…mocní neprahnou po tom mít méně poddaných/ daňových poplatníků…“

    Pozor, to zase někteří – netuším, zda ti nejmocnější a netuším, zda to mají domyšleno do důsledků – naprosto vážně prahnou. Do ekologie obalené pindy o „depopulaci“, které moje generace (50+) znala jako neškodné teoretické plkání, si mladší generace postupně osvojily a rádi by je uvedly v život.

    Fór je v tom, že zatímco „padesátníci“ o tom pindali v souvislosti s přežitím nosorožců či dešťných pralesů (načež se ukázalo, že nosorožec i dešťný prales přežijí i v přelidněných zemích, je to problém „nastavení pravidel“ a nikoli předlidnění jako takového), tak „čtyřicátníci“ si vymysleli naprosto abstraktní a současně posvátný Sv. grál, Klima – a tomuhle Baalovi je nutno obětovat vše, miliarda lidí sem miliarda tam. A protože i mezi nejmocnějšími jsou příšlušníci téhle generace, je na průšvih zaděláno.

    Navíc zde asi fakt je představa nejvyšších tříd, že nižší třídy k ničemu nepotřebují – že jenom překážejí. Výrobu přece lze někam outsourcovat, nebo automatizovat; válčit mohou drony, nebo nějací Ukrajinci, Poláci, Češi a spol., jejichž vykrvením se vlastně zabijí dvě mouchy jednou ranou.

    Suma sumárum, depopulační fantazie v nejvyšších vrstvách jsou, a je to pěkný hnus.

    V té námitce proti Vidlákovi šlo o něco jiného – že ten „rozpad hodnot“ přišel nezávisle na současných válečnických fantaziích, je jakýmsi vedlejším produktem urbanizace, modernizace, byrokratizace a globalizace ( = neboli „přežranosti“) … a současným válkychtivcům typu četařky Babinčákové se tolik hodí.

    1. Depopulacni (zatim) teorie ve vyssich vrstvach se rozmohly, protoze si ti lepsi zacli uvedomovat, ze neni dost zdroju pro vsechny.
     Rozhodne ne v te mire, jak je ona dotycna vrstva spotrebovava.

     Drive (i v Risi za valky) byla snaha podnitit rodiny mit co nejvice deti.
     Vyssi vrstvy te doby potrebovaly makace a vojaky.
     Bez vlastnich vojaku vas prevalcuje soused a bez makacu musite vsechno oddrit sam.

     Dnes mame stroje, automatizaci, zacinaji roboti a vsichni tvrdi, ze umela inteligence je uz za dvermi.
     K cemu tedy masu lidi? Stejne jenom ujidaji chlebicek, jak ctu stale a stale casteji.

     Tady se podivejte, co nasadil Izrael proti potencionalnim palestinskym demonstrantum. Podezrele vyhleda to, cemu rikaji umela inteligence, a strili to na ne kulky s houbou misto spicky.
     To vypada jako orgie lidskych prav.
     Davam to sem, jenom aby Vidlak vedel, co ceka na protestujici ve velmi blizke budoucnosti. Samozrejme, ze i v Cechach.
     Mimochodem USA rikaji, ze cile pro drony taky vyhledava umela inteligence a Amnesty Int tvrdi, ze pres 80% jich trefi civily.
     Podle me ta chybovost (jestli pravdiva) je dana tim, ze proste chteji odstranit lidske rozhodovani (vojaka) z celeho procesu, protoze jak vime, tak lidsky faktor umi hodit vidle uplne do vseho.
     Pak tu jsou vycity, za par let operatori muzou zacit zpivat…
     Takze je lepsi mit obrovskou chybovost, ale beze svedku.

     https://www.tallahatchienews.ms/israel-deploys-remote-controlled-robotic-guns-west-bank?e_term_id=7031#sthash.fhrRCQe5.dpbs

   2. Není to pravda. Ti opravdu mocní už peníze nepotřebují. A když bude lidí na Zemi jenom 500 milionů, nebo i míň, klidně je zruší. Protože jim bude patřit všechno.
    Peníze jsou jenom způsobem hry, způsobem ovládání.
    Nějakou dobu si museli hrát na demokracii. Vládli penězi. Teď už můžou vládnout napřímo.

 20. Přiznám se dobrovolně, že větou, která tvoří nadpis dnešního článku, se zabývám poměrně intenzivně už nějaký ten měsíc, páč můj synek je v jatečním věku.
  Přiznám se, že kromě krádeže lovecké zbraně a ustřelení palice prvnímu polišovi, který mne zastaví na cestě k Pražskému hradu, mne ještě nic kloudného nenapadlo. Nicméně udělal bych to bez jakýchkoli skrupulí, protože od zbytku vegetování, které mi na tomto světě zbývá, nic pozitivního nečekám.
  Takže ano, soudruzi, očekávejte, že pokud mé druhé já spadne do mobilizačního kolesa, vyrazím do Práglu. Cestu znám.

  1. ustřelení palice prvnímu polišovi…

   To je prave ten problem. Ja vim, dela to dobrovolne, slouzi rezimu…
   Ale to same rikali, a pak taky podle toho cinili Masinove.
   Ustrelit palici prvnimu polisovi nic neresi. Zive vidim Fialu, jak mele o riziku povolani a rizikovych priplatcich.
   I ti cesti papalasi jsou jenom slouhove, ale aspon papirove maji moznost ovlivnit rozhodnuti, na rozdil od toho polise.
   Zaridte se jak muzete, papalasu je vsude dost.
   Ale tady bych to nediskutoval, web zavrou okamzite a diskutujici hned potom.

   1. Re: Sakura

    Já jsem samozřejmě schopen pobrat skutečnost, že policajt, který bude stát na chodníku a kontrolovat přicházející kusy, bude pouhým a naprosto stejným slouhou, jako jatečné maso, odjíždějící na kamsi frontu.
    Ale nedělám si iluze, že bych se přes další mraky hlídačů ke kreaturám typu Fyjalláh vůbec dostal. Na to mám dost rozumu a zkušeností.
    Tihle zm*di se o sebe umějí postarat.
    Výše, než k nějakému malo-okresnímu šaškovi, se nemáte šanci dostat.

    1. Myslím, že, asi jak kde, jak kdy, podle ochoty nést riziko sám, podle ohledů na okolí a podle toho, jak moc jste na sebe před tím upozornil. Snajpři jsou na střechách a manévry se pořádají, když přiletí Biden, ne když jde Fiala 17. listopadu na Národní třídu.
     Střelec dostal senátorku i v USA. A my jsme v zemi, kde střelec sejmul prezidenta kuličkovkou.

     1. Ale pane Kartouz… 🙂 Ovsem kdyby to opravdu nekdo udelal byt na mensim, nakem okresnim certovi, ta vlna uz ted nahromadeneho strachu by dokazala divy i „nahore“. To by sme otevirali oci. Asi jako ted na desitky miliard co se nahle nasli na ukacka a tisice zazrakem se zjevivsich neexistujicich socialnich bytu. Ale zkusenosti z minulosti ukazuji, ze cesky narod nema takovy genius loci. Heydrich jezdil v otevrenem kabrioletu bez sttaze, pac si byl jist, ze tady mu nic nehrozi. A mel pravdu ? Mel ! Dostala ho vojensky, na rozkaz ze zahranici organizovana akce, nikoliv vyhreznuti spontanniho odporu.

  2. Právě. Obávám se, že demonstrace typu té dnešní, kde si dáme párek a pivo, nestačí….Je čas vyjít do ulic. Ne pro pocit sounáležitosti, ale pro boj. Někdy je prostě třeba místo pravdy a lásky násilí. Na “ kdo po tobě kamenem, ty po něm chlebem“ už není čas. Je třeba “ na hrubý pytel, hrubá záplata“. Je třeba v ulicích bojovníky. Naše. Mám tři syny, z toho dva v TOM věku, a ti tam budou…

   1. To jste si uvědomila opravdu brzo, asi tak v poledne – a možná déle, po dvanácté… Nikde žádní bojovníci nebudou, zazní právně nenapadnutelné, vykastrované „pravdy“ ( NIKDO NEPŮJDE S TRIKEM NA TRH, NIKDO NEBUDE RISKOVAT STŘET S MOCÍ – TAK HRDINNÁ JE ALTERNATIVA ).
    A pojede se domů – protestující spokojení, jak to zmrdům u vesla mandli, a vládnoucí spokojení s neschopností (ať už cílenou nebo danou), strachem, bezmocnostností, jalovostí a naivitou dezolátů, přičemž výsledkem bude pouze to, že své zasviněné křusky si ta verbež s o to větší chutí utře o bezmocný dav.
    A kdo nejen v posledních volbách ten ksindl volil, kdo používá mnohdy i zde klasická klišé – samozřejmě, ten samý dav. Dav, který nikdy za nic nemůže…
    Ne ne, to se jen společnost kouká do zrcadla, a velké části se ten „outfit“ zamlouvá…

 21. 😍
  Dobrý článek. Na západě je tuším bezdetná každá 4 žena, u nás zatím 10. Hodně žen musí změnit zaměstnání, aby otěhotnělo. Noční směny jsou ubijející samy o sobě. Vím o čem píšu, začala jsem směnovat v roce 97 a do tří let jsem měla zdravotní problémy.
  O potratovosti, samovolné se nemluví a problém to je a velký.

  1. Někdy v září o tom byl docela velký článek v papírových Lidovkách a tam uváděli (ofiko čísla od statistiků), že v generaci žen narozených mezi lety 1980 až 1990 nemá a nikdy mít nebude 19 procent žen. V normální generaci to bývá kolem 5 procent. A že odhadují, že u mladších ročníků se to srovná na 10 procent.

   1. Na děti musí být dva. O počtu mužů, kteří děti nechtějí, se nemluví. A těch je daleko více než žen, které o potomka nemají zájem.

  1. No Majdan vyvolal někdo jiný, fuck de EU nevolal nikdo z Evropy, ale jistá potvora s židovskými předky z Ukrajiny. A v Iráku se po boku další už mrtvé bestie angažovala také, ta mrtvá bestie má pro změnu židovské předky z Prahy. Její tatík něco ukradl z Československa. Mělo jít o vzácné předměty z ministerstva zahraničních věcí.

  2. Re: Gogo

   Maso v Čechistánu prozatím nemá vymyté mozky stupidními nacionalistickými kecy o výjimečnosti národa, o vrazích z Volstrýtu – pardon – z Arbatu, o dějinné křivdě spáchané na ukráckém národu, blablabla…
   PItomci v Kyjevě se zpočátku hlásili na jatka dobrovolně.
   A kromě toho tam byl přísun financí z armády do rodiny vítaným vylepšením rozpočtu, neb mzdy Ukrů byly poněkud zoufalého charakteru.
   Jen připomínám, že Ukradina měla před 24. 2. 2022poměrně masivní počty vojclů na smlouvu. K útoku na Donbass a Krym se chystalo skoro 170 000 bojových kusů. A k tomu připočítejte vojcly – týlaře.

   1. Targus: Je tam ohromný vliv naprosto silně idealizovaného názoru na EU, kdy lidi věří, že všechny těžkosti za vstup do EU stojí. Za to se obětují a potom budou zklamáni až zjistí, že EU je ze všech problémů nevytáhne. To je to nejsmutnější.

      1. Souhlasím, s jednou výhradou: to „štěknutí“ nebylo hloupé, bylo vypočítané. Gogo za každou cenu roztáčí diskusi, lhostejno jakým směrem, lhostejno za co a proti čemu. Hlavně když se debata točí a lidi se přou.

       1. Mel jsem jednu chvili dojem, ze zrovna vy rozlisujete mezi sporem o vec a kousanim jedince za to, ze nevyje jak ostatni.

        Pro poradek jsem to jeste dovysvetlil, ale je zrejme, ze problem je spis v jakesi forme skupinove hlouposti a u nekterych silne alergii.

    1. To souhlasi. Nasi lide co tam byli predtim, si vsimali ze obcanstvo Ukrajiny, byt neclen EU, je naladene prudce pro-EU. Vsude, i na kioscich na trhu viseli vlajecky Unie, atd. Proste ukacka se upli na falesnou, marnou nadeji. To je otazka spise pro socialniho psychologa, nez treba politologa.

    2. Mluvil starosta Kyjeva Vitalij Kličko.
     Je to muž prosté mysli a bylo cítit, že opravdu vidí spásu ve vstupu do EU.
     Jako sportovec byl v Praze a tak všechno viděl na vlastní oči. Před listopadem byla Praha smutná a špinavá, dneska vzkvétá a všechno je jako v západní Evropě.
     Kdyby to neviděl na vlastní oči, tak by tomu ani nemohl uvěřit.
     Že žijeme na dluh, jsme poskoci Bílého domu, že se blíží veliký malér v podobě neutáhnutí mandatorních výdajů, hlavně penzí, toho si nevšimnul. Neví, že všechno je něco za něco. Z dobrého srdéčka nikdo sypat prachy do černé díry zvané Ukrajina asi nebude. Tak to nefunguje.

     1. Nojo, ale oni si ti Ukrajinci mysli, ze to v Cechach vylepsila EU. Ze Cesi nemuseli ani maknout.
      Tohle jim nekdo vsugeroval, a nebyli to jenom EU papalasi.
      Vsichni ti gastarbajtri, kteri v Cechach makaji (protoze cesti gastarbajtri makaji o kus dal na zapade), ti vsichni jezdi domu, vozi eura, jsou tam za smetanku, a vypravi, jak je to v EU skvele.
      Tedy nedivme se tak hloupe Ukrajincum.
      Co si uz ale neuvedomuji, ze oni si tu svoji zemi podelali sami. Rusove s tim nemeli nic spolecneho. Spis bych hledal vinu u majitelu dvou obcanstvi, o kterych se musi psat jenom v dobrem.

      Ukrajina na tom byla po 30 letech samostatnosti suverene nejhur ze vsech post sovetskych republik. Proc? Aha, protoze Putin…
      Byli bez dluhu, vlastni plyn, vlastni uhli, vlastni atomky, prumysl, cernozem…
      To je prece predurceno jako raj na zemi.
      A prece plyn kupovali z Ruska, jaderne palivo taky, za praci do Ruska jich dojizdely miliony…
      To prece neni normalni.

      Jedine vysvetleni je, ze byli tech par desitek let zamerne ozebracovani, do ekonomiky nekdo zamerne sypal pisek (jako se to delo skoro cele 20. stoleti ve Stredni a Jizni Americe za pomoci obrovskych financnich injekci, ktere ale mely za cil ekonomiku poskozovat), protoze chudakum je snadne vymyt hlavu, je snadne jim ukazat vinika (hlavne ne proboha je samotne), a lide, kteri nemaji co ztratit, tak jdou na porazku bez reptani, a nekteri i s nadsenim.

  3. Vidim, ze jsem byl nepochopen temi, kteri nerozlisuji.
   Ja jsem sledoval Ukrajinu od roku 2014. Mel jsem na mysli ne matky Pravoseku, ale naopak rodice vojinu VSU, ktere chteli odvest z Mariupolu a spustili po nich palbu. Lidi, kteri zastavovali obrnence tak, ze se postavili do cesty, kluci vylezli a oni je hostili jen aby nejeli dal a nestrhla se valka. Az prijeli Pravosekove a pokropili je kzlometem.
   Vy jste to asi nevideli, vy jste sevprobrali az v unoru a staci vam to na posuzovsni kdo je kdo, na ktere z vasich dvou stran stoji…
   Ukrajinci HOODNE, opravdu hodne nechteli valku, Zkuste se podivat na to, co se delo mimo Kyjev vy chytrolini.

    1. Ano, spousta priznivcu a zastancu slovanskeho (a ruskeho) sveta si mysli, ze Ukrajinci nejsou lide.
     Zjisteni, kolik lidi takto smysli a jake hodnoty vyznavaji ma pro pozorovatele vazne dopady na osobni rozhodovani a svetonazor.

     1. Ježiš, o tom jsem přece vůbec nepsala! Jen jsem chtěla Goga potrápit, kdo nezná kontext, reaguje zbytečně. A vy, Stridore, u vás mě to překvapuje, kde z mého textu vyplývá, že bych chtěla něčí smrt znevažovat?

   1. Ale ale, doslo uz na lzi a podpasovky?
    Jak si vubec dovolujete tvrdit, ze se tady nekdo probudil v unoru? Takova drzost.

    Vidlak na starych Kydech predpovidal naprosto seriozne valku, kdyz se o tom nikomu ani nezdalo. Vse vyargumentovane a (pravdepodobne) na zaklade zprav z rodiny.
    Smali se mu prave takovi, jako vy. Vseznalkove, kteri maji za modlu kdejake vemeno z internetu, ktere je jeste ke vsemu casto krmeno zamernymi dezinformacemi z druhe strany. To, ze o tom nevi, ho neomlouva.
    Navic vam ani nevadi, ze jeden guru Jara zmizi, klidne si adoptujete noveho. To ze ma leckdy protichudne nazory vam nevadi.

    Na rozdil od vasich pomylenych fantaziich se (bohuzel) Vidlakovy predpovedi plni.
    Nebo si nepamatujete jaky konec Vidlak prorokoval Nordstrymu?
    A jak vy jste predvidal Babisovu kandidaturu na prezidenta? Vidlak si vsadil, ze to zkusi. Byl tady v mensine.
    Dalo by se pokracovat. Energeticka krize, jidlo… Vsechno v dobe, kdyz i na specializovanych webech bylo ticho po pesine.

    1. Je to evidentni z reakci na muj komentar. Nejen nevite, ktera bije, ale vubec vas to nezajima. Nezajimaji vas ani fakta ani to, jak neco proti tomu delat. Jedine, co hodnotite, je vyti se smeckou.

     1. Uvidite, ze nakonec to dopadne tak, ze zatimco vy jste od zacatku pomlouval Strelkova, oni mu vzdy verili, nebot mel validni argumenty.
      Jeste to muze byt ze strany Sakury zamerna taktika- intrika, protoze co vyvadi, neodpovida jeho intelektu.

  4. Gogo, na vaši otázku Myslite, ze Ukrajinci je dat chteli? je jedna prostá odpověď.

   Mlčeli – tedy souhlasili.

   Měli bychom se z toho umět poučit…

   1. Seredne se mylite a prave moje pozorovani toho, jak je rezim do valky namontoval, me naplnuje skepsi, zejmena kdyz ctu zdejsi reakce.
    Neni pritom tak slozite se seznamit s tim, jak to delaji, ale proc…lepsi je napadat ostatni a blekotat pateticke fraze.

 22. Zásadní článek.
  Někdo řekl, že když nejde o život , tak jde o lejno.
  A tady už opravdu o život jde. Mně osobně žádný Rus nikdy nic špatného neudělal. Dokonce ani žádný Afghánec, Iráčan, Syřané, Libyjec, občan Mali.
  Ve jménu Pravdy a Lásky se z nás stali vrazi. Humanitární bombardér se musí ve svých třech urnách vrtět blahem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *