21 dubna, 2024

Milý dárek pro ANO

S velkou chutí (a ještě větším zadostiučiněním) jsem sledoval, co se stalo v ODS, když Jan Zahradil vypustil malý kontrolní balónek ohledně koaliční spolupráce Modroptáků s hnutím ANO. Zahradil je ještě ze staré školy, navíc v politice bude pomalu končit, na eurokandidátku už se znovu nechystá, takže si může dovolit mluvit. Případně (a to i přijde pravděpodobnější), byl mluven, protože ta konzervativní pravicová strana Václava Klause už dávno není konzervativní ani pravicová, ale je to další libtardí peleš lotrovská a je nebezpečné říct cokoliv, co není v souladu s nejvyššími evropskými hodnotami.

Zahradil řekl, že je na čase prolomit tabu ohledně spolupráce s ANO. Politicky na tom není vůbec nic divného, všichni čteme stejné průzkumy a ať jim věříme nebo nevěříme, zřetelně z nich vyplývá, že je to právě Andrej Babiš, ke kterému odcházejí zhrzení voliči ODS. Hnutí ANO této náladě vychází bohatě vstříc a vysílá signály, že nesáhnou na transatlantickou vazbu, nesáhnou na NATO, nesáhnou na členství v EU, ale budou to dělat dobře a ne blbě jako Fiala.

Hned se samozřejmě spustil libtardí řev… ano, i v ODS už pražská kavárna dokončila pochod institucemi… S Babišem nikdy, to by byla zrada největší… jak to řekla Eva Decroix? „Říkám NE spolupráci s ANO.“ Nebo tak nějak.

Myslím, že lepší dárek Andrej nemohl dostat… Vnitrostranickou ODSáckou zabijačku podle nejlepších modroptáckých tradic. Sarajevský atentát už tu byl… a v podstatě ze stejného důvodu. Havlistické křídlo chtělo vyšoupnout konzervativce. Tehdy se ještě používala jiná slova a libtardí pochod institucemi byl v počátcích, ale jinak šlo přesně o totéž co dneska. Že tu bude vládnout řvoucí menšina za pomoci velkých médií, kdokoliv proti nim něco řekne, tak bude označen za totalitáře, nebude zapotřebí žádných demokratických procedur, ale prostě se to předá neziskovkám, které budou rozhodovat, ale nebudou mít odpovědnost.

Klaus to tehdy ustál. Ať si o něm myslíte cokoliv, on nebyl žádné ořezávátko a narozdíl od Fialy byl doopravdy inteligentní. Libtardi se pak zaměřili na Lidovce a ČSSD. U obou stran nalezli otevřenou náruč a výsledek se brzy dostavil. Levičáci a zbožné babičky pěkně volili pražskou kavárnu a přitom mysleli, že volí sociální stát a křesťanské hodnoty. Než to voličům došlo, uplynulo několik volebních období během kterých libtardi pěkně sypali neziskovkám a drželi ochrannou ruku nad Českou televizí.

Jenže se nedá čekat, že voliči budou blbí do nekonečna. Po zlikvidované ČSSD a po skoro zlikvidovaných Lidovcích teď dochází na ODS. Když se podíváte na Fialu, tak zkuste najít nějaký rozdíl oproti Sobotkovi nebo Šmardovi. Žádný není, dokonce i Fialovi poskoci se nijak neliší od Sobotkových poskoků. A stejně jako se u ČSSD ozývali různí Foldynové či Zaorálci, nebylo to nic platné. Libtardi se jim ve straně příliš dlouho množili bez povšimnutí. U Lidovců to bylo stejné – tam se teď ještě zoufale ozývá Čunek, ale nebude mu to zřejmě také nic platné. Jurečkové, Nekulové a Výborní se tam také množili příliš dlouho a nikdo s tím nic nedělal.

Mimochodem… pamatujete Zaorálka, jak ho na posledním sjezdu ČSSD (kde se de facto sami zrušili), ani nenechali pořádně mluvit?

Teď se u ODS začínají ozývat staří konzervativci typu Zahradil… A já si hodně užiju to zděšení, až zjistí, že i u Modroptáků už libtard překročili mez únosnosti… Vždycky, když se to stane, dojde k naprosto shodnému procesu. Voliči prostě odejdou a zůstanou jen ti, kteří skutečně liberálně volí. Kolik jich je? Málo… Podívejte se na TOPku, podívejte se na žalostné zbytky ČSSD i Lidovců. Navíc, ti skuteční liberálové u nás volí Piráty. To je ztělesnění pražské kavárny a Havlovy nepolitické politiky. Vždycky když vidím Bartoše, tak si vzpomenu na Unii svobody a zježí se mi chlupy na zádech.

ODS čeká analogický proces, který tu proběhl už několikrát. Libtardi by samozřejmě chtěli ještě zužitkovat žalostné zbytky značky a konzervativci už samozřejmě vědí, že je to cesta ke dnu. Modroptáci by si do znaku měli už dát ptáky dva. Jeden bude neomarxisticky rudý… koneckonců podívejte se na praktickou politiku našeho premiéra… je pravicová že to svět neviděl.

Která část v ODS vyhraje? Statistika říká, že libtardi. Jediný, kdo se jim dokázal postavit a zvítězit, byl Klaus. Ale to byla jiná situace. Dneska bych si na konzervativce nevsadil. Zbytek je nudný a snadný. Pořád víc bude vidět, že ODS je další libtardí strana, voliči jsou už prostě poučenější průzkumy jasně říkají, že zdrhají docela hodně a rádi. Je možné, že Zahradilové, Oberfalzerové, Blažkové a pár dalších prostě neudrží dekórum a z frustrace, jak jde všechno do kytek, budou mluvit, což celý proces ještě urychlí.

Když jsem minulý týden viděl tu fanatickou tvář Evy Decroix, tak jsem si poprvé dovedl představit, že Andrej Babiš u nás jako první složí jednobarevnou vládu. A kdyby náhodou neměl většinu sám, bude mu stačit pár přeběhlíků… čili pár posledních ODSáckých konzervativců, co se ještě v potu tváře dostanou na kandidátku. A kdyby náhodou ne, bude tady Okamura, pro kterého teď hnutí ANO přestalo být konkurencí. Andrej Babiš trochu pootočil kormidlem a přestal lovit ve vodách SPD, což dost zmírní napětí, které tam panuje. Navíc má Okamura šanci se rozkročit směrem k ANO a sebrat mu nějaké voliče, kteří si Babiše představovali jako českého Orbána a nepřekousnou hlasování o henté obranné dohodě.

Pokud k volbám do sněmovny dojde v řádném termínu, bude už také po volbách v USA. Kdyby tam třeba vyhrál Trump, kdopak u něj byl za minulého prezidentování na návštěvě? Ano… byl to Andrejko… Víte, jaký to bude impuls pro jeho volební kampaň? Já vím, předbíhám událostem…

Všimněte si prosím, že jsem se vůbec nezmínil o milionu propadlých hlasů alternativy. Ta v tom totiž vůbec nefiguruje. Ale jsou to jediné hlasy, které by mohly výrazněji zamíchat pořadím. Tedy…. pokud najdou svého sjednotitele. Nebo dva sjednotitele. Nebo tři. Prostě aby nepropadly. Nemohu si pomoci, ale nejvíc a nejsystematičtěji na nich pracuje Jindra Rajchl. Pokud PRO neudělá nějakou chybu, má šanci na solidní umístění. Voliči jsou…

Pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Každý, kdo Institut podpoří částkou alespoň 350,- Kč si může v objednací aplikaci na Vidlákových kydech zadat adresu pro zaslání knihy. Platby jsou už spárovány s aplikací. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód. Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“

Dnes odesílám knihy, které jste si objednali během července. Během srpna budeme fungovat víceméně normálně. Kdo si objedná knihu, bude ji mít během tří až čtyř dnů doma.

195 thoughts on “Milý dárek pro ANO

 1. Když si porovnám Bábovu vládu s tou nynější. Až na dva roky, jenže ty dva roky to bylo roze§srané na celém světě. A že se někde děly věci. Bábovo působení bylo jako klidná vodní hladinka, ovzduší páchlo jen po provládních milionech, kterým zdatně pomáhaly televizní a novinářské kurtizány.
  Ovšem u dnešních vládních paznechtů není den, kdy by nepřišla rána do palice. Rána do palice pro občana, který si nechá na sobě dříví štípat.
  KuRva, co se s těmi lidmi stalo? Jak je možné, že je jim u zadku, že jim vládnou diletanti a feťáci?
  A ještě se smějí lidem do xichtu.

  1. Babiš zbytečně rozfrcával. Tihle samozřejmě rozfrcávají ještě víc, ačkoli lhali, že jsou pro zeštíhlení státu.
   Z mého pohledu – prašť jako uhoď.
   Kdyby dneska bylo u volantu ANO, chovalo by se úplně stejně, jako tahle banda militantů. ( Můj názor. )
   Alena Schillerová byla mezi prvními, kdo kvičel Hurá na Putinááa !

   1. Že by to fungovalo tak, že Amerika/globalismus/whatever si pěstuje jednu šílenou politickou kliku (5-koalice), abysme byli *rádi* za ANO?

    1. Přesně takhle to vidím. V každém případě budou mít u volantu svého člověka. Volič má jenom pocit, že volí.

  1. Dost jsem se pobavil.
   Ta fotka s tou lajnou je falešná a nic si nepamatuji, ale nebyla pořízena ve dne, ale v noci. To si pamatuji naprosto přesně. ☺
   Není to jako s těmi fotbalisty, jak měli kurvy na hotelu a že tedy ne a že ten účet za kurvy taky nesouhlasí?

    1. A ještě ke kauze fetka. Právě odposlechnuto. Vaňková nebere telefony a premiér se nemůže vyjádřit, páč je na dovolené. Tož by mě zajímalo ve které díře se dovolenkuje, že tam nemá signál. Spíš to bude tak, jak je u něj zvykem. Problém nechá vyhnít.

   1. Vsadím se o své boty, že kdyby policajti naběhli s ,,lízátky“ a takhle navečer setřeli celou poslaneckou sněmovnu naráz, tak tu máme okamžitě ústavní nouzi a předčasné volby!
    Minimálně půlka z nich jsou nafrkaní jak kobyly !!!

 2. clanek, ktery potesi K42 od Dmitrije Orlova

  Co tedy Ukrajinci udělali, že tak náhle vyvolali hněv Pentagonu a v přímém důsledku upadli v nemilost NATO? Ukrajinci zkrátka ukázali, že zbraně NATO jsou sračky.
  Důkazy pro to se postupem času pomalu hromadily. Za prvé se ukázalo, že všemožné přenosné harampádí americké výroby – protiletadlové Stingery, protitankové Javeliny atd. – jsou v moderním boji horší než zbytečné. Dále se ukázalo, že houfnice M777 a raketový systém HIMARS jsou poměrně křehké a v terénu neopravitelné.

  Další zázračnou zbraní vhozenou do ukrajinského mlýnku na maso byl systém protivzdušné obrany Patriot. Byla nasazena u Kyjeva a Rusové ji v rychlosti zneužívali obzvlášť sofistikovaným způsobem. Zaútočili na ni svými levnými pelargoniemi, donutili ji zapnout radar, čímž demaskovali svou pozici, a poté odpálili celý svůj raketový náklad – za milion dolarů! — načež tam jen seděla, nehybná a bezbranná, a byla zničena jediným ruským úderem přesné rakety.

  To muselo vážně rozlítit amerického ministra obrany Lloyda Austina, jehož hlavní osobní dojnou krávou je Raytheon, výrobce Patriotů. Ano, Patriot se ukázal jako neužitečný během první války v Zálivu, kde nedokázal ochránit Izrael před starověkými iráckými střelami Scud; a později se ukázalo jako zbytečné, když nedokázalo ochránit saúdské rafinérie před starověkými jemenskými střelami Scud… ale tato fakta nebyla propagována. A teď je to tady!

  A navíc tanky Leopard 2 darované Německem a pěchotní vozidla Bradley darovaná USA, nemluvě o hloupých francouzských kolových netancích, se během nedávných marných pokusů Ukrajiny přiblížit se k prvnímu Rusku ukázaly naprosto mizerně. obrannou linii s cílem prorazit. Zatímco si Putin vtíral sůl do ran, jen tak mimochodem poznamenal, že západní brnění hoří snadněji než staré sovětské brnění a že ukrajinské jednotky nyní raději útočí pěšky.

  https://aftershock-news.translate.goog/?q=node/1273311&_x_tr_sl=ru&_x_tr_tl=cs&_x_tr_hl=cs&_x_tr_pto=nui,sc

  1. Potěšilo, díky.

   Dmitri Orlova čtu rád, je to velice vzdělaný a chytrý maník, který navíc oplývá slovní kulturou a humorem. Napsal několik velice zajímavých knížek, které stojí za to si přečíst. Nejen o kolapsu „superstruktur“ – tedy států, kde sepsal celou – dosti výsměšnou – „Teorii kolapsu“ USA, ve které nalézá mnoho styčných bodů s kolapsem Sojůzu. Ale také čistě vědecko-publicistické knihy, třeba o „Technosféře“. Je to velice neortodoxní „filosof“, či snad „myslitel“, hlavně protože na rozdíl od různých humanitně vzdělaných diletantů, kteří o exaktní vědě a technice vědí kulové, Orlov je původně matematik, inženýr, programátor, konstruktér … prostě má na to příslušný „background“.

   1. Taky ho rad ctu, libi se mi jeste Greer a jeho myslenky z nezvyklych uhlu a souvislosti.

    Libi se mi ze oba nepodlehaji vlastnim ideam, ale jsou realiste a chapou ze realita se neridi jejich pranim, ale prirodnimy zakony.

 3. Manželka exnamestka kolaříka se vzdala kandidatury na post do Brusele.
  Mektaji o rodině, 3 dcerách a jak je to složité a on si namestkuje v Praze, obšťastňuje asistentku a paní má namířeno do zahraničí.
  Rodiče roku z Hasiče roku

  1. Jista Alena se na mne rozhorlovala ,kvuli diakritice .
   Ale vubec ji nevadi , ze si politici k manzelkam porizuji a plati z penez danovych poplatniku milenky , jako asistentky.
   Takze z dani a prijmu statu se prizivuje manzelka a
   asistujici milenka /nebo asistent/, kdyz maji jen jednu.
   Takze maji vladu v suchu i dalsi volby mozna.

  2. A zase ten sex.
   Kdyby si to rozdali ve třech, tak tyhle problémy nemají.
   Namyšlené a poté zhrzené milenky, to je to nejhorší.
   Zhrzené milenky ve skutečnosti pobořily Řím 😀

 4. Není to dávno, co sem jeden kritik napsal, že co to má to PRO být za stranu, když z ní odcházeji lidé, jako je Nielsen. A o několik dní později myslím ten stejný (nejsem si ale 100% jistý), že co to má to PRO být za stranu, když si v ní nechávají lidi, jako je Nielsen.
  No, I kdyby to nepsal ten stejný, jsem o skvělou ilustraci principu kožený kabát.

  137 miliard. To si teď vláda půjčuje. Jen shodou okolností je to velmi podobná částka, jako ta za nákup letadel (122 miliard), ke kterým nutno přidat rekonstrukci Čáslavi, protože Černochová se „spletla“, když „myslela“ a říkala, že to tam už je zahrnuto. Do toho je Fiala Bond, který zkrotil inflaci na dvojnásobek evropského průměru, íkvéčko se tetelí u myšlenky realizace korespondenčních voleb od 16 let, Rakušan skvěle vyjednal poplatek 20.000 eur za migranty a Stanjura říkal, že nikam žádných 50 miliard nedal. Skoro nejrychleji roste zadluženost státu a naopak klesá reálný příjem obyvatel (jak jinak, než 2x rychleji, než jinde). Děti a studenti budou mít pokrokové společné hajzlíky, důchodci dostali nasrat.

  Ale jinak dobrý, jsme špička v dopravě a obraně, vládu dokonce podporuje téměř 20% obyvatel a mně konkrétně teď přišlo zdražení elektřiny o sotva několik desitek procent. Na tom se pořád dá stavět. Proto je k tomu skutečně potřeba zaujmout postoj po nielsenovsku. Ano, brzy bude září, proto je bezpodmínečně nutno rozšířit mezi lidmi myšlenku 3J. Už proto, že přímá demokracie, totiž demonstrace, je zbytečný hydroxid. Ke všemu by se tam ten hydroxid ani nedostal, protože Babiš je z Aspenu. Na to je totiž v 3J pamatováno, tam budou jen samí neaspeňáci. Je to prostě potřeba udělat jindy a jinak, protože vláda je k ničemu a odpor proti ní je k ničemu. Takže, jak říkám, ne, aby někoho napadlo dělat něco jinýho, než napsat, že všechno je k ničemu!

  1. Jindřich Rajchl: „9. srpna oznámíme termín a místo protivládní demonstrace.“

   Prozraďme si to již dnes:
   Celonárodní shromáždění za účelem manifestace za prosperitu, svobodu a mír v ČR se bude konat v sobotu 16. září.

   „Kdokoliv, kdo v tu chvíli bude hledat výmluvu – kdokoliv, kdo bude říkat, oni si z toho stejně nic nedělají, kdo bude říkat, že oni se těch koryt nepustí, kdo bude říkat, že jsou tady nějaké další možnosti a že Rajchl a bůhvíco ještě – tak jednoznačně zvedá ruku pro pokračování vlády Petra Fialy,“ uzavřel Jindřich Rajchl
   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ne-sto-tisic-ale-jeste-vic-Kdo-nejde-podporuje-Fialu-Rajchl-oznamil-termin-v-zari-se-to-rozjede-740437

   Konečně jsem to pochopil: Kdo nejde s Rajchlem, jde s Fialou. Prostě. Tak 16. září na značkách!

   Spokojen?

    1. V nabídce nyní není nikdo, kdo by měl (byť i jen teoretickou) naději na dosažení volebního úspěchu takové síly, která by umožnila „obrátit to k lepšímu“.
     Sílu vyhrát (ne však „nadpolovičně“) do příštích voleb má jen Babiš – a ten se u mě definitivně odrovnal tím, co předvedl s „obrannou smlouvou“. Definitivně!
     Mně osobně vychází (z nouze) volit SPD, pokud se tedy do voleb ještě něčím fatálně neznemožní.
     Na to se dá namítnout, že oni taky nic k lepšímu neobrátí (protože s nimi nikdo nepůjde do koalice). To je relevantní námitka.
     Podtrženo sečteno je to tamtím orgánem ke zdi a nejde to otočit.
     Že to, co píšu, někomu trhá žíly, je možné, ale připomněl bych úsloví „nenadávej zrcadlu, když máš křivou hubu“. Čímž rozhodně nemám na mysli Váš obličej, nýbrž míním hubu národa. Národní hubou je tupost a/nebo otupění.
     Nejspíš bude opravdu nutno vyčkat úplného přeformátování politické scény v důsledku změn vnějších poměrů, jak včera/předevčírem napsal k42 https://web.litterate.cz/mily-darek-pro-ano/#comment-171667

     Demonstrovat se může, ale myslet si, že to má sílu svrhnout vládu, docílit předčasných voleb a v těch volbách nastolit „dobrý, lepší nový směr“, je krutě naivní (poznámka pro chemiky: ta stechiometrie, kámo!).

     1. Jindy píšu dlouze. Kupodivu i teď mi ale stačí pár slov.
      Nějaké vnější poměry, vnitřní, jakkoli naprosto relevantní. to je jedna věc. Babiš nicméně předvedl to s DCA, Rajchl zase neřekl zaklínadlo ihned hned teď pryč z EU. To jsou parametry, podle kterých měříte – dle vlastních slov -jednou provždy.
      Obávám se, že to nejsem já, kdo klade nesplnitelné požadavky.

      1. V klidu, ale asi už naposledy, jelikož to je jako mluvit do dubu, Vám odpovím. Nezabývejte se posuzováním mých formulací, které jsou zcela nepodstatné. Odhadněte šance PRO. To podstatné je.
       Otevřete si výsledky minulých voleb https://www.volby.cz/pls/ps2021/ps2?xjazyk=CZ
       Předpokládejme zhruba stejnou volební účast 5 375 090 platných hlasů.
       Kolik si tak myslíte, že v nejlepším případě může PRO získat?
       Vidlák nedávno psal o milionu propadlých hlasů. Odečtěte 193 817 hlasů pro komunisty, 250 397 hlasů pro socdem a 251 562 hlasů pro Přísahu(Šlachta). Tito voliči nebudou volit PRO, protože jim nekonvenuje program PRO (například to omílané školné). Celkem jsme odečetli zaokrouhleně 696 tisíc hlasů. Těch propadlých hlasů bylo, jestli jsem neudělal chybu při sčítání, 1 milion a 69 tisíc. Jeden milion a 69 tisíc minus 696 tisíc je 373 000. Kdyby PRO získalo všechny tyto hlasy (což je samozřejmě nesmysl), bude to zisk 7 %, což je po přepočtu nějakých (neumím přesně) 13 nebo 14 mandátů. Kde jinde by PRO pobralo další hlasy? Co při současných poměrech zmohou se 14 mandáty?
       (Pro srovnání: SPD získalo 513 910 hlasů, z toho 20 mandátů.)
       To jsou ty šance (málo hydroxidu na moc kyseliny).
       Pokuste se to pochopit.

       1. A nelze ovšem vyloučit, že (při uvažované účasti) posbírají pod 268 tisíc (jako posledně Šlachta, socdem nebo komunisti), což by znamenalo, že ty hlasy propadnou.

   1. Moc jak se tvrdi lezi na ulici a kazdej ji muze zvednout.
    I Rajchl. Vec neni slozita.
    Postaci , kdyz misto projevu na podiu a jinde .
    Nam vse vysvetli a zavede do praxe , ze po svem zvoleni
    vetsinou Ceskych volicu do cela vlady , jak konkretne zorganizuje
    a zavede , ze my Cesi si budeme v demokraticke Ceske republice ,
    behem jeho vlady svobodne vladnout a sami.
    V samostatne a suverenni Ceske Republice.
    A jak nam a pro nas, tu nasi vladu zorganizuje.
    Aby vyhlasil program , co konkretne udela a co nejdriv to ,
    co narod potrebuje ,
    co narodu prospeje a vsecko spatne okamzite zrusi
    a vsechny viniky konkretne urci a kdyz se dopustili ilegalnich protistatnich zlocinu /ma kvalifikaci na to/, pripadne potresta ,
    misto jen jejich vyhozeni z vlady.
    Do stedre placene opozice. Atd.
    Kdyz slibi a nejen to zaruci zakonem , ze s celou vladou ihned resignuje ,
    kdyz sve predvoebni sliby nesplni.
    Pak ma koryto jisty a nadlouho.
    A kupodivu my jako narod , taky.

  1. Došlo k fotografii.
   😀
   Kdyby došlo k pádu balkonu na hlavu zastupitelky, následky by byly ještě horší. Tak nebul!
   😻

   1. Mě nevadí, že ta zkurvená zasraná nemocná banda fetuje.
    Mě vadí že někdy vystřízliví a zkoušejí vládnout, zmrdi…

  2. No, ono to vypadá, že celé vedení ODS jede na koksu… to by vysvětlovalo mnohé – třeba i to, jak si ti dva zmrdi hezky rozuměj…

 5. Jen jako doklad k Vidlákovu článku – z ODS jsou Piráti 2: „Zbytečná bouře. Vedení ODS brání primátorku Brna Vedení občanských demokratů se postavilo za brněnskou primátorku Markétu Vaňkovou, k rezignaci ji vyzývat nechtějí. Naopak fotku, na které je zachycena s bílým práškem připomínajícím kokain, označují za letní bouři a etickou záležitost.“

  https://www.novinky.cz/clanek/domaci-zbytecna-boure-vedeni-ods-brani-primatorku-brna-40439370

  Jasně, trocha koksu politiku jen okoření. Vůbec nemá vliv na úsudek či nedejbože nemůže jeho dodavatel nějakou slevou dosáhnout u svého politika-zakázníka plnění nějakých svých přání a cílů. Drogy se přece prodávají běžně v obchodě, vůbec ne u lidí napojených na organizovaný zločin. Navíc někteří politici z řad ODS, jako třeba Řeporyjec, by už bez koksu ani nefungovali v práci.

  1. Prý je to úplně normální, běžné, dokonce tak moc, že by se měla společnost hluboce zamyslet a drogy legalizovat, říká Matěj Hollan (Žít Brno).
   https://www.novinky.cz/clanek/domaci-hollan-z-zit-brno-je-to-nejlidstejsi-vec-kterou-kdy-primatorka-vankova-udelala-40439366

   „Pokud se v politice, a nejen brněnské, ale i pražské, pohybujete, tak tyhle historky slyšíte ze všech stran. Představte si, že jste v Praze na párty, kde jsou politici, a pravidelně se někdo začne zajímat o kokain. A do půl hodiny ho někdo v dostatečném množství přiveze. Je to, jako kdyby někdo začal shánět kvalitnější pití.Podobné historky kolují ale i o Brnu, kde je prý večer jednodušší sehnat drogy než třeba dobré jídlo…“

   Nemáte pocit, že se tady někdo zbláznil? Tak ti lidé, kteří v tomto státě o nás rozhodují, jedou na drogách a ani se zato nestydí. Je to naprosto v pohodě, bio, eko a možná by bylo také dobře připomenout, že kokain nezanechává uhlíkovou stopu. Kde je policie, protidrogové? Jakto, že nekoná? Kde ti dementi asi ten koks nakupují?

    1. Ona ta samotná fotka s primátorkou není až tak šílená, naprosto šílené jsou reakce naší vládnoucí elity. Oni si myslí že jsou nadlidé, že si můžou dovolit úplně všechno a ani to nemusí skrývat. Lidský odpad v nejvyšších funkcích…no comment

     1. Chudáka taťku, co chtěl žít alternativně s rodinou v jurtě a občas hulil marjánku, tak toho zavřeli na kolik let, že porušil zákony a tito? Darmo mluvit.

   1. ten Hoollan ma fakt perly

    Přesně tak. Primátorka odkazovala i na své setkávání s umělci, kde je to běžné, a to mohu potvrdit. V tomhle prostředí se pohybuji od svých osmnácti let a že se v této společnosti jedou čáry a kouří se tráva, je normální a už to pro mě není nic neobvyklého.

    Moje sdělení je, že pokud jsou drogy ve společnosti běžné, tak nemá smysl kriminalizovat lidi, kteří si rekreačně něco vezmou.
    ——-
    tak zkus prijit v pondeli do prace po rekreaci Hoollane, treba jako ridic MHD a uzivis jak pojedes

    to je fakt bizar

   2. Vetsinou drogy porizuji policajti. To je nejlepsi..
    Stejne mimo to nic poradnyho taky nedelaji.
    Jediny mozny reseni je, aby kazdej politik po svem zvoleni se stal
    veznem naroda.
    Kdyz prokaze usili a zacne pracovat ve prospech naroda a s vysledky
    jeho trest se bude snizovat a pripadne zrusi za zasluhy
    i s nejakou odmenou pro ty nejlepsi..
    Mnozstvi kandidatu se domnivam by hodne ubylo / vyhled , ze musi politik prokazovat cinnost prospesnou vsem ,na misto ilegalnich zlocinu vseho druhu postaci/ a rovnez skodlivych parasitu.

 6. https://t.me/rian_ru/210807

  Mne sa paci, ako opat rusi urobili veci inak ako sa ocakavalo.

  Poslednych par tyzdnov sa plnili ruske tg kanaly roznymi nemilymi udalostami, kde clenovia diaspor zo strednej Azie pobyvajuci v Rusku robia kadejake neplechy povodnemu ruskemu obyvatelstvu.
  Dokonca to vyustilo do nepovolenej muslimskej demosky v Moskve.

  Miesto nasilneho potlacania a nebodaj hrotenia to rusi urobili podla navodu z Krstneho otca.
  Zacali dbat o zakonnost pobytu stredoazijskych navstevnikov.

  Par dni dozadu som videl videjko, kde nejake policajne ucho sa prechadza v MMA gyme v Moskve, kde das 30 tvrdych MMA zapasnikov lezi celom k zemi a s rukami za hlavou ani neduta. Polisi prisli na kontrolu a ziadne vyhrady od miestnych bojcov sa nekonali.

  Diaspory dostali jasny odkaz. Nik nebude prenasledovat zblbnutych tinejdzerov zo strednej Azie, co sa ventiluju po veceroch v parku na uzemi sirokej Rusi. To nech si vyriesia diaspory vo svojej rezii.
  A kym sa im to nepodari, tak budu mat poprdelidrat. Vyhostia zopar nestastnikov od murarov cez upratovacky az po MMA zapasnikov. Koniec, finito, zakaz vstupu na x rokov. Strata zivobytia.

  Mysim si, ze tak ako sa po minulom roku neopakovalo horlave obdobie v Rusku – ked si rozne obchodne domy ( i lesy ) asi dali doporiadku elektroinstalaciu – alebo sa proste minuli srandisti so zapalkami – tak i toto bude mat jasny vysledok. Muslimska komunita si vie urobit poriadok. Len ju treba motivovat aby to chcela urobit.

  Macron by sa mal nechat inspirovat, ked uz teda zjavne Puzza necital.

 7. ČSSD svou antikomunistickou vzteklinou se sama znemožnila a voličstvo zůstává stejné i když také mizí. ODS je strana rozvratů ostatních stran v obleku SS. Klaus je prý inteligentní ,tak mi řekněte ,že nic nedělal ,když se ničila základna státu a Zeman musel alespoň zachraňovat banky! Klaus je zásadní činitel ,který zničil Československo a dávám mu hrdý titul „BLB“, další titulovaný je soucasný „prý“president atd

 8. Tak si nám cenzoři vlítli do vlasů, peří lítá na všechny strany.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Cesti-cenzori-se-sproste-pohadali-Vyhrozuji-jeden-druhemu-740512

  „Někteří se snaží naši zemi a celou Evropu vykreslit jako země v hluboké krizi, v křeči, bez vize a radosti. My naopak víme, že žijeme v zemi plné neuvěřitelně šikovných, statečných a inspirujících lidí. Naše hodnoty můžeme bránit nejen tím, že budeme neustále vyvracet lži, ale i tak, že budeme psát a mluvit o lidech a věcech, které nás inspirují a posouvají dopředu,“

  Kde já už to slyšel….
  Ááá!! Už si vzpomínám! Projev z nějaké ideové konference Ústředního výboru KSČ někdy okolo roku 77.

  Nějaký zapálený svazák.

  Ta parta, co bojuje s komunisty, nahání mrtvé partajníky z předlistopadu, rýpe se v minulosti toho a toho, vůbec nevidí, že jim mladé výhonky ideologie Zářné budoucnosti běhají před čumákem.

  Další příklad.

  Pan Drieu Godefridi si dal práci a ponořil se do výstupů Konference Beyond Growth, každoročního ideologického setkání evropských ochránců životního prostředí.

  https://neviditelnypes.lidovky.cz/klima/program-zelenych-sebevrazda-evropy.A230731_150758_p_klima_nef

  „„Musíme přerozdělit bohatství“, začíná De Wever. Komu, jak? Žádné podrobnosti. Toto je standardní rys každého arogantního šíleného evropského řečnění po celé století. Bylo by hodně mimo mísu navrhnout, aby se s přerozdělováním bohatství začalo u platů a majetku poslanců za Zelené v Evropském parlamentu?
  „Vyrovnat klimatický dluh“: V myslích ekologických aktivistů mají země „globálního severu“, které prošly významným rozvojem, ekologický závazek vůči zemím „globálního Jihu“. I když západní kapitalismus historicky vymanil z chudoby největší počet lidí, tak Západ údajně také zodpovídá za největší emise skleníkových plynů. Navíc Evropa a USA stále údajně „vykořisťují“ a „kolonizují“ mnoho regionů na „globálním Jihu“ prostřednictvím svých nadnárodních korporací, čímž systematicky vyčerpávají přírodní zdroje. Proto musí být „dluh“ vůči „Jihu“ vyrovnán, i když tento „dluh“ nemusí mít s klimatem nic společného.
  Zaveďme neprodleně „univerzální základní příjem“, nejlépe hned zítra. Lze si představit nadšení Číny, Ruska, Japonska, USA a Kuby pro zavedení společného univerzálního příjmu – to je samozřejmě myslitelné pravděpodobně pouze v případě nastolení „univerzální“ světové vlády: což ovšem bude jen pouhá formalita.
  Význam Západu musí klesnout. Ve skutečnosti je Západ stejně jen zlý a špatný. Proč? Protože je „bohatý“. Západ proto musí být potrestán tím, že bude uvržen do ekonomického kolapsu – „nerůstu“ (“degrowth“) – zatímco ostatním, kteří nepatří k Západu, bude samozřejmě dovoleno dále růst.
  Univerzální veřejné služby se musí podstatně rozšířit (zdvojnásobit? ztrojnásobit?). A jak bude tento nárůst v kontextu ekonomického poklesu financován? To se ovšem od okouzlující a usměvavé Anuny nedozvíme.“

  Jsou to ONI. Poznávám tě jasná! Jak vyšití. Nepochodují už pod rudým praporem, řízli ten prapor do zelena, aby se to líbilo.

  Kde jsou šiky naháněčů minulých bolševiku, kde jsou, že nejdou s vidlema na EP?!

  1. Admirál re: dobre pamätám slávne úvodníky vládnych novín „Pravda“ a u vás „Rudé Právo“ … dnes sú pokračovatelia tých nezmyslov 🙂

  2. Je komické, jak hysteričtí, afektovaní a teatrální všichni tihle hledači a obhájci domnělé a té jedině správné „pravdy“ jsou. Místo racionality vždy jen ty nejvypjatější emoce. Je evidentní, z jaké menšiny se většina z nich etabluje – Josífek s Davčou, no potěš pámbů. To stejné tu nedávno zmiňovaný Cemper.

   1. A jinak je naprosto neuvěřitelné, že si ti idioti dají jako heslo: „Pravda je jen jedna.“ Jasně, filozofie má celý jeden obor a už asi tak dva a půl tisíce let hledá nějaký spolehlivý (a hodně netriviální) způsob, jak se dobrat pravdivého poznání, ale tihle „borečci“, často tak maximálně se středoškolským vzděláním, na to kápli při nějaké seanci s jointem a energeťákem říznutým vodkou. Jen jim z toho jejich sloganu vypadla ta druhá část: „Pravda je jen jedna – ta naše.“

    Je dost smutné, že žádný z našich současných alespoň trochu renomovaných filozofů či jiných společenskovědních vědců nemá dost odvahy veřejně říct, že není v lidských silách dobrat se k nějakým absolutním a zcela nezpochybnitelným pravdám. A že i pravda objektivní, tedy ta, na níž se _shodla_ většina, nemá povahu absolutní, ale pouze relativní a mění se s dobou a společností. Stejně tak by se mohl ozvat nějaký skutečný historik a říct, že naše znalosti i o té nejbližší minulosti jsou dost parciální a že jakýkoli výklad historie je ideologickým konstruktem jejího vykladače. Ale oni všichni zas raději drží pec a stranickou linii a budují si ty své uprděné kariéričky a snobsky se honosí tím, že oni jsou někdo. A dál raději svádějí různé vnitrokatedrové boje za ty své různými pletichami vydobyté prebendičky.

   2. Kdyz se politici zmocni vlady a zavedou demo system , ze vsichni sou veznove statu a voni jsou bachari ,jejich zlociny se jen zmnozi.
    Kdyz nad bacharema neni zadnej dohled ,delaji si samozrejme co chteji.
    Opak je lepsi .Kdyz vlada budou veznove a celej narod bachari.
    Potom i nekdy amnestie je mozna , za vezne ,politika , za dobre skutky.

 9. Ještě k případům Pavlučenková a Netrebko.
  Včera se k tomu velice ostře vyjádřila Karolina Stonjeková. Doporučuji se podívat.
  Není sama. Našel jsem úvahy, že se jedná o obdobu pronásledování židovských umělců, lékařů atd. za 2. republiky, kdy se některá přetrhdíla snaží být papežtější než papež.
  Další to srovnávají s tím, jak komunisté museli podepisovat, že souhlasí se vstupem vojsk Varšavské smlouvy.
  Nikdy bych byl nevěřil, že se něco takového u nás může opakovat. O to více tím jsem šokován.

   1. To je tak , kdyz se veri slibum. A jeste tem co slibujou ,
    Havel napr. si nemoh ani slibit , ze prestane chlastat..
    To se vsem libilo a nevadilo , u Zemana se to zase velmi nelibilo .

  1. Když Česko nedovolí vstup migrantům, tak to je něco jako pronásledování Židů? Pindákovy kydy se dnes překonávají.

   Zítra bude zase Zelenský odhalen jako židovský nacista.

   1. „Když Česko nedovolí vstup migrantům“

    Netrebko ma rakouske obcanstvi, ty imbecile
    A elenskemu jednou v izraeli postavijou pamatnik – zid ktery nechal zabit nejvic nacistu na svete!

   2. Máte pravdu, až na pár drobných detailů. U Anny Netrebko není problém vstup, neboť je rakouská občanka a v rámci Schengenu se může pohybovat podle libosti. Problém je v zákazu výkonu povolání na základě etnické příslušnosti. Což je v České republice proti platným zákonům. Zároveň se jedná o sprostotu nejvyššího řádu, která nám celosvětově dělá ostudu.
    U Pavlučenkové to je velice podobné. Měla platné Schengenské vízum a běžně startuje na soutěžích po celém světě. Není to migrantka, nýbrž návštěvnice, která byla na turnaj nominována organizací WTA. Její vyhoštění, jen na základě národnosti, je nepochybně také protiprávní. Dokonce je i v rozporu s usnesení vlády (které je samo o sobě nelegální), které se týká reprezentantů Ruska a Běloruska, což Pavlučenková rozhodně není, ta startuje pod neutrálním statusem.
    Takže ostuda, nezákonnost, nacistické praktiky. To vše nám tady dělá fialový režim.

   3. Židovský a něměcký nacionalizmus mohou vycházet ze stejné idee o nadřazenosti národa. V Izraeli někteří rabíni odhajovali a ztotožňovali se se světonázornázorem Hitlera:
    https://www.timesofisrael.com/embracing-racism-rabbis-at-pre-army-yeshiva-laud-hitler-urge-enslaving-arabs/

    Čili židovský nacista nemusí být oxymoron, nebude uznávat Hitlera ale Banderu by mohl. A jeho boj za čistou rasu ukrajinskou šikovně pozměnit za boj o osvobození vlasti. A snít vlhké sny o zemi vyvolené.

    1. Však předseda izraelské vlády tankový generál Ariel Šaron sám o sobě naplno řekl do televize: „Jsem izraelský nacista“, když ho obviňovali z masakrů ve stylu SS. Takže jak vidno, žádný oxymoron to není.

     1. diskutovat s inkluzivně vzdělaným absolventem humanitních studií je ztráta času a cenné energie. ze školy si zapamatovali několik holých vět, zasazují je do nevhodného kontextu a ještě se u toho tváří, že snědli všechnu moudrost světa považujíce ostatní za hlupce.

      Velké vědění dává lidem skromnost, malé pýchu …

      (L. N. Tolstoj)

      Nedávno jsem byl udiven šířkou jeho moudrosti při pročítání asi 600ti set jeho citátů, nejlepší bude ho zakázat :).

   4. to je stejná pí-…chlost jako že rasista může bejt jenom běloch, černoch z principu nikdy.
    ty jejich „narativy“ jsou jedna hovadina větší než druhá, na to člověk fakt musí mít vejšku ze soiologie tohle vymejšlet.

 10. Jestli se ODS přidá k Agrofertu, tak tu budeme mít nejsilnější prozápadní vládu za poslední dekádu.

  Babiš by mohl začít plánovat další cestu do Langley.

 11. Já vím, předbíhám událostem…

  Ale kdepak, sázka na tři mrtvé koně zřetelně naznačuje, že je již po událostech!!!!

 12. Z jednání, chování a výrazů „obličejů“ té loupeživé šlechty, co obsadila hrad mám pocit, že minulé volby byly poslední a další, demosgrátické (jak praví Sasin-a to bez urážky!) už nebudou. Protože nějaké diskuze v parlamentu, z kterého už se téměř stala Nová národní fronta, jsou zbytečné. A národ si démosgráticky zvolil prezidenta, který „Stojí s pěstí“ ozbrojených složek nebo s kostkovanou vlajkou na závodním okruhu. Hip hip hurá, motorcyklista. Už aby byly Harleye na baterky, rády se vznítí a ozáří vznik „Planoucích vlků“.
  Tudíž nezáleží na parlamentu a už ho nenecháme cintat do našich mouder, máme senátní pojistku proti opozičním nesmyslům, které nám otravují život a zdržují nás v likvidaci zbytečného státu, který tvoří naprosto zbyteční občané. Už ani nemusí k volbám, zařídíme si to jinde podvodem přes nějaké další změny ÚStavního soudu. A sebereme jim ÚStavní práva přes Pandemický zákon, aby už konečně drželi hubu. No a potom uděláme digitální euro přes jedinou a Svatou banku, aby neznabozi věděli, že jim můžeme zatrhnout tipec a povolit jim jen nákup nutného. Stejně jim na nic nezbyde. Jen sdílená bída.
  A měna je jen iluze, jak ukázal Pán Covid a další vývoj kdesi na neexistujícím Východě. Doba, kdy se na některých jedině správných polokoulích (neb podle senilního staříka kdesi na hegemonickém Západě jich existuje na Světě několik bez ohledu na matematické zvyklosti), dají peníze tisknout jako hajzlpapír. Je to holt na velkou prdel a malou srandu. Neb jsem např. zvědav, kde na to Velkopolsko vezme:
  Například letos v lednu uzavřelo smlouvu s USA na dodávku 116 tanků M1A1 Abrams a souvisejícího vybavení v hodnotě 1,4 miliardy dolarů. V dubnu Polsko objednalo dalších 250 tanků Abrams, ale již v moderní verzi M1a21 SEPv3 za 4,7 miliardy dolarů. V Jižní Koreji si Polsko objednalo ještě větší várku těžkých zbraní a vojenské techniky, která zahrnovala: 1 000 tanků K2, více než 600 houfnic K9 a 3 letky stíhaček FA-50. To je hodně i pro ukrajinský válečný konflikt….viz článek https://myslenkyocemkoli.blogspot.com/2023/07/varsava-ceka-na-pokyn-washingtonu-ke.html
  Ne, nechlastal jsem. Je pondělí, ale ne že by na tom nějak záleželo!

  1. K bláznění loutkářů a jejich šášulů v ČR i jinde je skoro zbytečné něco říkat a psát, připadá mi to jako vyprávět obsah dobré komedie nebo kreslené vtipy. Nic z jejich plánů nevyšlo, a jak bych si troufl predikovat, ani nevyjde. Co „vyšlo“, směřuje ke katastrofě v jejich neprospěch.

   Ohledně Pšonů a jejich typických Velkopolských Pilsudských choutek, Churchillova „hyena Evropy“ je opět na scéně. Reálně to ovšem těžko někdo nešílený může myslet vážně; příklad Ruiny mají těsně před rypákem, a tipoval bych, že ani Pšoni nejsou natolik šílení, aby to brali doopravdy. Nic z toho reálně nebude, vše skončí na PR a blábolech v žumpách; realizace se konat nebude.

   Polské zbrojení je zcela jistě především finanční tunel pro zúčastněné, v sekundárním plánu snaha vyrazit z Amíků průmyslové kooperace a technologické „injekce“ a investice do polského průmyslu – jako se to povedlo v uplynulých 20-ti letech Turecku, které se účelově účastnilo mnoha amíckých zbrojních projektů: nechali si postavit továrny, vzdělat a zaškolit svou vlastní vědecko-technickou inteligenci a pak Amíky kopli elegantně do řiti – stačilo si koupit S-400 od Ruska a tím mohli udělat zničujícímu projektu F-35 (a mnoha dalším amíckým, kde by se tok peněz otočil v neprospěch Turecka) PáPá, ale dodané továrny a technologie jim zůstaly.

   Vše jihokorejské, co si Pšoni objednali, je ve skutečnosti amícké: Lockheed Martin, General Electric, General Dynamics etc… Jsou to bazmeky a čuda pro amícké druhořadé klientské režimy, jako Filipíny, Kolumbie, Thajsko… tak je vidět, jak Fašington chápe Pšony a Polsko, kam je řadí.

   Vojensky to samozřejmě ani šílení Poláci nemohou brát vážně: stačí se podívat, jak dopadlo ukrošské letectvo a pozemní síly – při absenci PVO/PRO, dálkových zbraní jako křídlaté střely a semi-balistické bojišťové rakety – proti ruské armádě nemají šanci, jsou jako sněhová koule v pekle. Je to prostě legrační…

   Kromě toho, technologie se inovují a tank za 10+ mega dolarů se v Ruině ničí ruským dronem Lancet za 30 tisíc dolarů (což je odhadovaná exportní cena, ve skutečnosti to ruské ozbrojené síly kupují ještě levněji), jak může každý vidět.

   Tudíž kvůli zbrojení si to Pšoni nekupují, nejsou úplní cvoci. Jde o prachy a úplatek Fašingtonu, aby Polsko – a polští politici – mělo výsadní postavení mezi amíckými klienty v Evropě a tak mohli lépe oponovat EUhniji (což je zábavné, jelikož Brusel je další převodová páka Fašingtonu).

   Jak rozumná je to politika, se brzy ukáže.

   1. No, ještě jeden aspekt to Pšonkům přinese. A ne malý, už jsou dost asertivní vůči Německu, a toto jejich pozici opět posílí. Wermacht soudružka Leyenová dojebala, tak by ten polský požadavek na poválečné reparace mohl zaznít znovu a hlasitěji a byl podepřen americkými tanky…
    Vlastně ty reparace tohle Polské zbrojené můžou hezky zaplatit.
    Pšonci nemají rádi ani Rusi ani Němce, a i když mají vůči RF rétoriku značně vyostřenou, tak vůči Němcům byli zdrženlivější jen kvůli držhubnému z EU.

    1. Samozřejmě, že je to také proti Němcům. Poláci by rádi dělali „regionální velmoc“, která se bude opírat o Fašington přímo, jako jejich hlavní spojenec ve Střední Evropě (Východní Evropě, jak Západ stále říká).

     Nic nového, to je obvyklá schizofrenie polské zahraniční politiky. I před WWII měli pakt s Hitlerem – jako první podepsali smlouvy s nácky. A pak podepsali spojenecké smlouvy s Británií a Francií…

     Těsně před napadením Polska nacistickým Německem polské tajné služby a polská vláda paralelně vyjednávaly o společném útoku Polska a Německa na Sojůz, a současně s Británií a Francií o společném útoku na Německo…

     1. Obě jednání nejsou moc důkladně doložena.
      Ale je to jedno. Faktem je, že „VelkoPolsko“ má sny typu „Polsko od moře k moři“ snad už geneticky zapsané. I jiné. V noci bývalo slyšet v Ostravě křik „Ostrawica – granica!!“.

      Moji (teď už naštěstí vzdálení) příbuzní o tom taky sní. Ale jenom velmi potichu, protože v tom případě se vzdaluji já. Fyzicky. Ale jinak to blbové nejsou. Nechápu…

      Takže je pochopitelné, že se chtějí o někoho „opřít“, tady moc spolehlivých kamarádů nemají. Otázkou je, nakolik by jim to pomohlo. A jestli by jim to Zámoří nějak mohlo pomoci bez vyvolání války. Aby se nedočkali obdoby Mnichova. Já tipuji, že dočkali,.

      1. Mám několik známých a kamarádů z Polska, takže vím, že v rozhovoru se musím vyhnout třem věcem: 1. Rusku 2. katolíkům 3. polské historii.

       Tak jistě, jednání před WWII „nejsou doložena“, jelikož to byla tajná jednání na úrovni tajných služeb. Přesto se to stalo: je to uvedeno v mnoha osobních pamětech účastníků, zmíněno v knihách atd.

       Že předválečné Polsko jako první „legitimizovalo Hitlera“, hned po nacistickém uchopení moci a „zmocňovacím zákonu“, a jako první země s nacisty uzavřelo mezinárodní dohodu, to je černé na bílém…

    2. Copak vůči Němcům, ale na jihu je nějaký malý státeček, co vlastně žádnou armádu nemá. Nemusí to hned být „Polska od morza do morza“, pro začátek by třeba mohlo stačit „Ostravica granica“.

 13. Vidlák rozebral očekávanou bitku dvou větších gangů vcelku detailně. Prasata nakonec vždy najdou koryto, když jejich dosavadní hrozí zánikem, jako v případě ODS; to je úplně jisté.

  Sviňské hemžení sviní stupňuje samozřejmě také zvyšující se nejistota: je dost možné, že prasečák bude radikálně přeorganizován, případně rovnou zrušen; a založen nový „na zelené louce“ dál od lidí, protože současný smrad a hlasité chrochtání už všechny obtěžuje.

  Ale od analogie k bizarní realitě: ANO je vítězem předem, protože současné působení ODS v 5-ti demolici je pro všechny zúčastněné totálním polibkem smrti. Dokonce i řadoví členové jsou následkem toho všeho silně „toxičtí“ a těžko naleznou politické útočiště jinde; než coby bezejmenní členové bez funkcí. Členství v dnešní ODS je prostě stigma, horší vypáleného cejchu.

  Válka nebude, neboť by ji USA a Západ prohrály – jak je zcela jisté ze všech analýz situace – ale faktická prohra v Ruině je pouze špičkou ledovce, která spustí další dalekosáhlé konsekvence. Ekonomicky a politicky dojde k úplnému přeformátování politické scény: spekulovat o budoucím rozložení politických sil je podobně směšné, jako uvažovat v roce 1938 o vítězi parlamentních voleb v roce 1946.

  Kdo by neměl jinou pokleslou zábavu, může sledovat probíhající politickou řež; i když osobně bych si raději pustil Tarantinovo „Pulp Fiction“, tam je aspoň lepší doprovodná muzika. Byl Al Capone kladný hrdina nebo jenom menší zlo? To jsou těžké otázky a volby.

  Politika v naší republice žádná není, je to jen politikaření; kdo bude lépe sloužit loutkářům. Tudíž zajímavější mi přijde i pozorovat, jak rostou kameny na zahradě, což je mimochodem doporučované zenové cvičení mysli.

  Bazénové počasí asi na čas skončilo, ale začínají růst houby, a na procházky lesem se současné deštivé přeháňky celkem hodí. V Ruině hrají první takty finálního Götterdämmerungu, což se odráží v mnoha zábavných článcích v žumpách. Dnes 1. srpna v půl desáté večer bude u nás vidět „super úplněk“, nízko nad jižním obzorem.

  Hodně popcornu a pohodlný gauč!

  1. Jsme skoro na stejné vlnové délce. Nejdřív jsem to „vyvěsil“ a pak vás přečetl. Jinak zdravím a pověsím se až později😉

   1. Popcorn a vsecko z kukurice skodi zdravi .
    /Davaji to snad do vseho/.
    Clanky jsou si podobne jako vejce vejci .
    A jde o opakovane slapani bahna.
    A preslapovani v bahne v baziny?

    1. Používání diakritiky a tvorba rozvitých vět – tím začněte u sebe, a pak se teprve pouštějte do kritiky druhých, pawe…

     1. AAle na ….nejlepsi kritiku absence diakritiky , je poradit jak to zavest..
      Pak je kritik kritikem a neni pouhym vystekavajicim mopslikem.
      „Tim zacnete u sebe.“.
      Bez povsimu otazniku na konci.

      1. Jeste by stala za povsim slovenstina a jeste bez diakritiky.
       Coz vas A. nechava v klidu. Vcetne tvorby rozvitych vet v daleko vetsim vyskytu.
       Vase nevsimavost a vsimavost najednou je obdivuhodna
       a hranici nepochybne s nekritickou slepotou.

       1. Dve nohy a diakritika spatny , ctyri nohy a anglicky zkomoleniny v ceskym prispevku nejlepsi.
        Zadna kritika.
        Mluvi velmi kriticky o takovych nekriticky kritizujicich „kriticich“.
        Popularni sport nekterych cechu , cech cechovi hyenou
        a ty se zase zmnozily.

   1. To neni dulezity , dulezity je pro vyvolene autory takovych filmu ,
    neustale
    dokazovat jejich nadrazenost a nasi universalni a od narozeni , vrozenou spatnost..

  1. Jak vlezu do sklepa … krysy už jsou tady
   Jakl vlezu na půdu … je jich plno všady
   Když jdu na dvoreček … krysy už jsou tady
   Když jdu do kotelny … je jich plno všady
   Jakpak tohle skončí … krysy už jsou tady
   Jakpak tohle skončí … je jich plno všady….

   1. Nad tou deskou jsme se tehdy s kamarádem hudebníkem řehtali.
    Dneska mě napadá: „Já jsem divnej patron, hrozně divnej patron….“
    Že by myslel toho našeho vrchního vládního porybnýho?

    1. Sibylo, myslete si co chcete. Ale já osobně dávám přednost svým potomkům, před sebou samou.
     Erární kasa je vyžraná a kdo asi myslíte, že bude jednou tu dnešní žranici splácet???
     Čtyřčlenná rodina , třeba zatížená hypotékou, má na hlavu daleko menší příjem, než leckterý penzista.
     Že mají děti a mladiství daleko větší finanční nároky než důchodci, o tom je snad zbytečné mluvit.
     To snad uznáte i vy. Že patnáctiletá nemůže chodit v hadrech z tržnice a používat dvacet let starý Samsung. A že pro dva dorostence byste mohla na knedlíky zadělávat v rokli a míchat to helikoptérou. Žerou jako kyselina, staříci už ne.
     😻

     1. Že patnáctiletá nemůže chodit v hadrech z tržnice a používat dvacet let starý Samsung.

      Proč ne?

      1. Protože by jí spolužáci uklovali.
       Děti dovedou být neuvěřitelně kruté. A “ socka” je ošklivá nadávka. Takoví rodiče raději nežerou, jen aby mohli dítěti dopřát drahý mobil.
       Nelíbí se mi to, ale prostě to tak je.

          1. Kdyby se radši starala, aby neměla na vysvědčení ty trojky.

          2. Sibylo, budete žasnout, ale většina chlapů preferuje trojky před dvojkama a jedničkama.
           😻

          3. Vzhledem k tomu, že má beďary, bude ještě dlouho muset spoléhat sama na sebe, než na chlapa, takže to učení by měla preferovat

          4. „že má beďary, bude ještě dlouho muset spoléhat sama na sebe, než na chlapa“

           má beďary, proto nemá chlapa…
           nemá chlapa, proto má beďary…

           jenom já tady vidím začarovaný kruh?!? 🙂

         1. Ono i těch 8000 je pro některé rodiny závratná částka.
          U kluků je to trochu jinak. Děvčata jsou v tomhle směru – důraz na apartní oděv – nemilosrdnější. Na dovednosti a slušnou češtinu chlapa neulovíš.
          😻

         2. Přeháníte, nebo rozmazlujete. Nevím co je horší. Když se tak koukám po omladině kol dokola, jsem z toho docela paf. V tom co chodí bychom my ,,ač jsme ledacos museli shánět či sami vyrábět nevytáhli paty z domu.

         3. Ta narozeninová párty – to je slušnej název pro hromadný sex? Ano, pro mladé naprosto nezbytná záležitost.

          1. Narozeninové párty dneska pořádají i rodiče čtyřletých holčiček.
           Která neměla tričko s kočičkou Hallo Kitty, byla za chudinku. Dneska už určitě zase frčí jiná značka.
           Nevím, jak je to ve městech. Ale v obci, kde žijí moji mladí, jsou dětské párty s grilováním běžnou zábavou pro děti i dospělé.

         4. Vo tom se vi a je to zavedeny na deti uz od detstvi, ziskuchtivejma bohacema , korporacema
          a jejich sluhama.
          Se to nazyva „peer pressure“.
          Zavede se treba uniformni moda, treba tezkych , drahych a nepraktickych bot , Doc Marten.
          Nektery ochotne dokazujou , ze na ne maji.
          Ten kdo je nema , je chudak, vyloucenej od ostatnich , kteri zavadeji novou modu ,
          /ty se zvou trendy/, a kdo se nezucasti nosenim tech bot , ten se ignoruje a je menecennej..
          To je taky uzitecny na zavadeni vlady
          stadnosti na deti a od malicka.
          Aby kazdej byl zdeformovanej a vedel a zvykl si na to , ze musi bejt poslusnej clen stada ,
          ze nemuze bejt nezavislej individualista..
          Ze za to musi bejt vselijak potrestanej..
          Jde o druh snobismu kast /cast/, tech nadrazenych nade vsemi , proslulej a praktikovanej a pilne napodobovanej , v anglo statech. A jinde.
          Ty deti co maji chudy rodice pak treba kradou , zacnou prodavat drogy , devcata si vydelaji na ty boty a dalsi podobne vyrobky , treba prostituci ..
          Jinak nejsou , neexistujou a nikdo si jich nevsimne a nesmi..

          1. Pritomna vlada u nas a jako jine vlady ,napodobuji se podobne a navzajem.
           Tim se snazi ochotne patrit a nalezet .
           K tem co udavaji modu /trend/, opicit se,
           aby byli povsimnuti po nich ve vsem a udelaji vse pro to.
           Kdo se nejak lisi , nepodlehne uniformite ,
           /dve nohy/,lisi se , treba Orban , je automaticky spatnej.
           Nehlede na to, co udela dobryho..
           Tady jde o zformovani a strukturu skupiny.
           Napr. velmi uzitecnou smecku u vlku.
           Pro jejich ucely.
           Nejsilnejsi vlk vede smecku ve vsem .
           Za nim je zastupce , organizator a
           „intelektualni“ vudce smecky, ten udrzuje vztahy mezi vudcem a cleny smecky.
           A jejich cinnost. A soudrznost , aby se smecka nerozpadla. A po sezone rozmnozovani opet zacal fungovat, za ucelem lovu.
           Kdyz je vlk ze smecky vyloucenej dlouho neprezije.

      2. Divím se, ze zrovna vy se tak hloupě ptáte. Pracovala jste ve školství, musíte vědět, jaké poměry dneska panují mezi dětmi. Že už to není jako za socíku, kdy všichni honili vodu ve stejných mansestrákách. A jenom jeden měl džíny z Tuzexu.
       Dneska mají všichni značkové hadry a jenom jeden neznačkové.
       Ách jo.

       1. Já teda nevím… moje dcera dostala mobil až jako poslední ve třídě ( někdy v 5.) a nijak jí to ve třídě nepoškodilo (syn tedy také). Značkové oblečení odmítá – nejenom koupit, ale i to zděděné po neteři, největší zálibu má ve vytahaných tmavých hadrech, aby nebylo vidět jak se mění v ženskou (bude jí 15). A aby si vzala džíny? Ani náhodou… Radost jí udělá tričko z těch japonských šíleností – anime, toho je velký fanda.

        1. Vyrůstala jsem v dobách, kdy v obchodech nic nebylo. Nosily se věci po všech možných příbuzných, přešívalo se, přeplétalo. Naši ještě k tomu pojali představu vychovat mne ke skromnosti, takže jsem toho na sebe opravdu neměla moc. Moje babička, skvělá dámská krejčová, mne tedy naučila šít, naučila jsem se plést a utvrdila se v názoru, že leccos zvládnu, když musím.

         1. Ale katango, dneska je jiná doba. Dneska když dítě vidí hříbek na látání, tak vůbec nechápe, co to je. Fusekle se nelátají ale vyhazují.
          Pokud se situace změní k horšímu, tak se ty staré znalosti a fígle zase obnoví. Momentálně ale žijeme v blahobytu, ani si neuvědomujeme, jak dobře se máme. Popelnice jsou plné vyhozeného jídla, je to normální???

          1. No, nemyslím si. Teda to s těma hadrama. Mládež teda až na výjimky kvalitu nepozná. Proto kupuje nekvalitní věci, které nevydrží. Ale už delší dobu podle různých zpráv nastává renesance ručních prací, domácího pletení a šití. Ve světě, a možná už i tady.

           Pravda, Hilfigera si doma neušijete.

           A jak poznamenaly předřečnice, uskromňovat se, aby dcera/vnučka měly na to, co zrovna mezi mládeží letí, tak to teda sorry jako.

           Makarenko ve své knížce Výchova v rodině napsal toto: Má-li dcera dvoje kartounové šaty a matka čtvery hedvábné a uvažuje-li se, komu pořídit nové šaty, tak vždycky matce.

          2. Katango, asi jste nepochopila, že mluvím obecně. Neměla jsem na mysli mojí rodinu. Tam je to v pořádku. Základ je dobrý, puberta zacloumá i s dobře vychovaným dítětem. Brzy se to ale zase srovná.
           Někdo tady napsal, že párty jsou zbytečné. Dneska slouží jako příležitost k zábavě dětí i jejich mamek. Každá něco upeče nebo uvaří, hezky si popovídají, děti se pobaví, není to nijak nákladná záležitost.
           Lidi i děti prostě mají rádi společnost. Obvzlášť v tzv. satelitech, když je otec po většinu dní v práci a k vidění je až pozdě večer.

       2. K diskuzi o ajfonech za 8-30 tisíc Kč.
        Obávám se, že to dlouho nevydrží. Jenom to signalizuje, že nám věrchuška ještě má co brát, a zjevně je toho dost, takže se pětikolka (zatím) nemá čeho bát.
        V podstatě už nikdo nevnímá státní dluh – no co, rostl a roste, a tak to bude pořád;- však každý říká, že je nesplatitelný.
        To jo, poroste, ale podmínky se změní. Jako v Řecku. A v Německu si lidi budou vykládat, jak jsou ti Češi líní – takže čemu se diví? U nás taky každý druhý ví, že si to Řekové zaslouží, – lenoši jedni, jenom se válet u moře.
        To bude překvapení, až nám tu začne dělat MMF pořádek a lidi budou shánět peníze na extrakci zaníceného slepého střeva. Nejspíš začnou demonstrace většího rozsahu.
        A lidi se budou divit, že to nezabírá.
        Mám brečet nebo se smát?

       3. Hmm, a uvědomujete si vůbec, právě Vy co nám tu dáváte „rady do života“ jak moc jí ubližujete, tím co popisujete. Co z ní bude? Sobec schopný existence ,jen v závislosti na mínění druhých. Žádné vlastní myšlení, žádné sebevědomí, ubožák, kterému nebude zatěžko vystrnadit Vás pod most, hlavně aby něla splněny své vlastní nároky. Vlastně chasrakter 0. A Pak se nedivím , co z těch našich škol leze, když…. UFF

        1. to nepochopí do smrti, ale ráda se sama uskrovní, i důchod si odřekne, aby byla ta narozeninová párty. bože, bože, bože.

         1. Víte, já jsem se a vrtá mi to hlavou – ty se sebevraždy mladých, údajně hodných a tichých, bez problémových co se u nás začínají objevovat a čím dál víc a častěji. Moc jsem nenacházela důvod. Není to náhodou po srážce s realitou, vždyť člověk musí být na ledacos připravený, musí mít slušné sebevědomí a hlavně znalosti. Nemá-li to, nemá-li řešení -má smůlu on i celá rodina.A tak jej nemůže napadnout nic jiného, než že „já Vám ukážu“ a není schpen si uvědomit že ta „konečná“ je bohužel jen pro něj.

          1. Ono je to často tím, že milující matinka děťátku utírá prdel až do 40 a běda, že by děťátko taky mělo pracovat a mít za něco zodpovědnost. Výsledkem jsou naprosto nepoužitelní, co se snaží uplatnit bezpracně v neziskovkách… A tenhle zkurvenej stát to podporuje. No nic – to tahle generace bude vybírat váš starobinec.

          2. Emo, moje vnučka je jiná. Ale většina děvčat uvažuje mnou popsaným způsobem. Ostatně tak uvažují i dospělí. Prezentovat se silným vozem , drahými hodinkami… To je realita. Proč si to nepřiznat. Děti dělají to, co vidí u rodičů.

       4. Pokracovani , formovani a struktura skupin u lidi .
        Celkem dobre videt na Mafii ..
        Gangum ,“rodinam “ vladnou kmotrove a vsichni jim davaji najevo jejich poslusnost a ochotu udelat , co kmotrove pozaduji a chteji.
        Jejich zastupci , kapitani , pak realizuji vsechny kazdodenni aktivity .
        Potom jsou clenove gangu, kteri maji clenstvi , vyhody , prijmy ,atd. zajistene a zarucene..
        Kolem je dav tech /outsiders/ , kteri se chteji stat cleny gangu a taky mit vse to , co maji clenove.
        Ti se pouzivaji mafii , na ty nejhorsi „prace“ , jako uzitecni idioti /casto zfanatizovani/ , vseho schopni ,
        kteri doufaji , ze budou mit zasluhy a stanou se tak cleny gangu, udelaji vsechno pro to..
        Vice nez vsechno.

     2. Helanov:
      preboha, bud si len robite srandu, alebo trpite stareckou demenciou so sklonmi k sebapoškodzovaniu

     3. jo, tak přesně na takovéto úchylky ta „čůza“ míří. na ty duchem chudší, kteří jim skočí nato, že když se oni uskrovní, budou se ti příští mít líp. svatá prostoto! můžete mi objasnit, kdy a kde tomu tak bylo? na podobné sliby si ze svého docela již dlouhého pobytu na zemi pamatuji, ale že by se někdy vyplnily, to si nepamatuji.
      jde zase jen o jedno a to samé – rozkradení minulosti, přítomnosti i budoucnosti. takže váš názor vám neberu, ale že není příliš chytrý, to neberte zase vy mě.

     4. HMM to jsem tady narazil na zajímavé téma…
      Hadříky ajfouny a tak, ale milí diskutéři, když už se tady taky otevřelo téma hypoték apod…
      Víte, kdysi bylo tak nějak běžné, že na baráku, vícegeneračním opravdu žilo několik generací a jaksi jim to šlapalo.Byla hlava rodiny, obvykle OMA(Targus i Starý kocour ví),která řekla třa by byuo, a druzí vykonali.
      Já na baráku žiju a musím říct, že i když to nějaké výhody má, nechtěl bych bydlet ani se svými rodiči, ani se svými dospělými dětmi.
      Jiná je, ano, rodiče stárnou a je třeba, o tom žádná, se starat o to, co už sami nezastanou.
      Ale prostě nějak nevidím okolo v dnešní době rodiny, kde by to opravdu fungovalo.
      Vy znáte někoho, kde takhle v baráku existují generace a chrochtají?
      JAko, čím to je, že tehdy to šlo a dnes málokdy?

      1. U nás to fungovalo. I s tetičkami a strýci. S kolegy v zaměstnání.
       V mé generaci už to nefunguje, každý se stará „nahrabat pod sebe“. Nestýkáme se moc často. Zatím se ještě nehádáme, nesoudíme, jsme ale odtažití. Doba se změnila s odchodem „socialismu“ a my s ní. Není to dobře. Kdyby začalo být opravdu zle, nevím, jak by se ty „záchranné vory“ mohly pospojovat.

      2. Barák, kde žiju a jehož ideální půlku vlastním, nechala postavit moje babička. Ta měla dvě děti – mého otce a tetu. Ti měli také po dvou dětech. Postupně do dospělo do současného stavu, kdy v baráku žijeme já s manželem a syn mého bratrance s rodinou. Další generace se od sebe prostě vzdalují. Za babičky to tady fungovalo dost soudržně, teď už tak ne. Ale to je přece logické. Už toho prostě nemáme tolik společného.

       1. A domluvit se se synem bratrance, když je třeba do baráku investovat nebo něco udělat, to si nedovedu představit.

        1. Někde to funguje, někde je společné soužití potomků traguédie. Katango může mluvit o štěstí. O velkém štěstí.

         1. Třeba žijí z podstaty a barák jen vybydlují , někdy to jde i léta. Ale barák má mít jednoho majitele.

        2. Ale jo, nedávno jsme dělali novou střechu a zateplení (minerální vatou). On to domlouvá můj manžel a prabratrancova manželka, takže resentimenty odpadají.

         Ono to chce nebazírovat na blbostech.

         1. Hlavně to chce, aby si dědicové vzájemně nezáviděli. Když se jeden z nich domnívá, že dostal míň, než mu náleželo, vypukne peklo. Často se stejnou věc domnívají oba dědicové, nebo i povícero dědiců. Domácí zabijačky bývají nejčastější , potvrdí 11 kriminalistů z deseti.

   1. Proč jsou skoro všecky baby v politice tak škaredé?
    Jediná výjimka, Zuzana M-Z to nezachraňuje. Jedna ohava vedle druhé a ještě k tomu blbé jako
    pumpička na sáně.
    To bude mít taky nějaký svůj důvod. Jako v minulosti zdrávka a ekonomka..

 14. PR pro Bartova Rajchla komentovat nebudu, neb se komentuje samo, ale k tomu Zahradilovi.

  Tu a tam zaznamenám Zahradilův výrok, se kterým bych klidně souhlasil, ale pak si vzpomenu na jeho fotku v seznamu ASPEN-institute a hned si položím otázku, proč zrovna říká to co říká?! Co tím sleduje, jaké dostal zadání?

  1. Pro mne je Zahradil věrohodný. Aspen, stejně jako za socíku VUML , evidentně neabsolvovali jen samí škodliví lidé. Někdo se tam jen přimotal a ráčil si zachovat zdravý rozum.

    1. Pirat Kolarik ,pisou , se ale /opakovane primotaval do deje ,
     probouzenim se ze spanku/
     ohanel a mlatil rozumne a hlava nehlava ,
     vedel dobre koho a dovopravdy.
     /Ve svym zajmu , neni to zadnej kolisajici intelektual s vysokym IQ/.
     Asistentka , podobne , nasla si mezitim v prubehu deje nuz , aby vypacila dvere koupelny , kde se tajne ukryla nepratelska manzelka..
     Zdravy a selsky rozum nicim nenahradis.

     1. Přiznám se, že já zase nemám dostatečně vysoké IQ abych pochopil, jak váš komentář souvisí s mým předchozím a co jste vy, coby básník poeta, tím chtěl říci?

      1. Zadny souvislosti , jen impulsy .
       Vlastni umelcum a poetum a tim vsim byl jsem rad..
       Ale s reakci na slova, „primotal a zdravy rozum“,
       od Helanov.
       Co ja vim . A prispevky si tady skacou , kam se jim zlibi.

      1. Vybudujete, ale bude se tam dít to samé, co v tom starém bordelu.
       Ono i v novém bordelu s novými kurvami se (předpokládám) bude dít to samé, co ve starém bordelu. ☺

      2. Proc ne , maji zkusenosti , moznosti tak se vyhnout tomu ,
       co se nehodi a vse ,co je treba umi zavest a zlepsovat.
       Musi ale odstoupit z vedeni vcas, pro nedostatek energie , prestarlost ,senilitu , nemoci atd.
       Protoze zacnou branit pouze sve pozice a sebe a nic jinyho nesvedou a veci dou do kytek.

    1. Tak blbý zase není. Ale se zájmem si vyslechl tamnější masírku. Něco jako průzkum pole nepřítele.
     😀

       1. Jsem bývalá volička ODS. A tenhle aspoň trochu připomíná původní ODSku, s jejím původním étosem. Který spočíval v malém státu s minimálními zásahy do života obyvatelstva. A samozřejmě v malých daních.

        1. Napoprvé jsem četla s původním nosem. To potěškoště. A původní étos – co tím maj na mysli? Není to spíš tak, že původní étos se odkopává až teď?

         1. Malý stát, vlastnictví je nedotknutelné, pomáhat opravdu jenom těm, kteří si doopravdy nemohou pomoci sami. A hlavně adresně, né plošně.
          Aby dávky nepobírali i ti, kteří si přijdou na slušné prachy v tzv. šedé zóně.
          Přerozdělování je nejlepší byznys, proto chce autentická pravice přerozdělovat co nejmíň. Je na tom něco složitého k pochopení?
          Socani by přerozdělovali až by brečeli. Dnešní pseudopravice taky.

          1. Proboha to je jako bych slyšel toho megazloděje starého Klause. Ale ten to nikdy nemyslel vážně, jen lhal aby oblbnul naivní lidi. Vy zníte že tomu věříte.

  2. Maskirovka! Berte to tak, že mnoho vysokých členů Gestapa, SD atd., včetně Bormana byli dlouholetí a dobře zakrtčení agenti NKVD – fotky spolu se soukmenovci holt byly, řvali a hajlovali též, likvidovali nepřátele ve velkém a s chutí, ale v kovaném jádru byli s nimi. Tak to prostě bývá, dvojití, trojí a jiní agenti stále existují! Nebo se jim říká převlékači kabátů?

   1. Vynorili se dukazy , ze napr. Borman , rozkazoval Hitlerovi..
    Nadrogovanymu , nemocnymu kriklounovi.
    Mnozi fanaticky clenove nacisticky strany ,byli kratce predtim ,
    fanaticky clenove komunisticky strany v Nemecku.
    Po valce zmizeli.
    Boris posel zapadu , nedavno prikazal skoncit jednani o miru,
    v Instanbulu v breznu 22.
    Causescu mel projev a za nekolik hodin zase nebyl.
    Nejsou akorat uplne jasny ty loutkovodici..

  3. Když kolemjdoucí trolík naznačuje abych si na někoho dal pozor, položím si otázku:
   proč zrovna říká to co říká?! Co tím sleduje, jaké dostal zadání?
   Proč upozorňuje na Aspen u jednoho a ne u druhých?
   Jde okolo náhodně, nebo je za to placený?
   A spoustu dalších otázek.

   1. Aspen je jednoduše sféra us vlivu deep state, stejně jako us ambasády. Dřív to „obhospodařovali“ misionáři přes náboženství, dnes je v tom krom toho ta geopolitika. Která je ovšem ta správná ze Západu a na Východě je od jisté doby popírána jako neexistující a proto je tu ta válka, která už se k Armagedonu neměří v minutách k poledni, ale skoro v milisekundách.

   2. Jan z Helvajzu napsal: 31 července, 2023 (23:21)

    Vy budete mít v hlavě dobrý průvan pakliže mě máte za trolla na jedné straně a na druhé straně vám vůbec nevadí něčí členství v Aspennu a upozornění na tento fakt vám přijde podezřelé …

  4. Kolemjdoucí.
   Trefa,co řekne Aspen,tak se stane.
   Já bych k tomu přidal,ČSSD už prakticky nevládne,ANO je miláčkem Zemana a to spojení s ODS,je v zájmu,jak Zemana,tak i Klausovců.

  5. Mají takových Zahradilů plný králíkárny!
   Taky je postupně tahají z kotce, jak je zrovna potřeba.
   Vytáhly svého času Sobotku, Macháčka, Maláčovou, Charanzovou, Vojtěcha, Farskýho, Rakušana, Zahradil, Dlouhý, Emma Smetana, Pekardamová, Středula, PePa…..

  1. Na to si tam nějak nikdy nepotrpěli, analogicky – biologicky bych to viděl na nějakou formu nekrosy (upadne uhnilá končetina) v jiném a možná ne zrovna lepším případě apoptosy (nepotřebný ocásek půlce se vstřebá a materiál je využit na jiné důležitější orgány)

  2. Kdo jim znova skočí na kecy o obrodném procesu a nové ODS, ten už to asi fakt nemá v hlavě v pořádku. Kolik toho musí tahle odpudivá sběř ještě zničit, než jim lidi definitivně ukážou záda?

   1. Kolikrát už jim to sežrali ? Proč by to s dobrým PR nezkusili znovu ? Mimochodem co byste opravdu vsadil na to, že jim to nevyjde ? Já ne moc peněz a to by ještě musel být sakra dobrý kurs.

  3. Obrodný proces, to jo. Určitě a nepochybně.

   ODS, to už jsem někdy slyšel. To je ta strana, jejíž tváří donedávna byla prdel Pavla Novotného? Myslel jsem, že lepšího maskokota si už najít nemohli, ale podcenil jsem je. Toporný vysílač signálů, s IQ houpacího koně a reparátem z matiky (bože! a ještě se tím chlubí!), ten překonal i Vepřoryjce. Ve Spartě by tahle skvadra debilů nedožila pohlavní dospělosti.

   1. Možná, snad, doufejme, bude ten proces ve stylu (modro)ptáka Fénixe.
    Ten ve skutečnosti shořel a šmitec.
    Páč kdyby vstal z popela, jak zcela mylně tvrdí pověst, byl by tady furt a stále.
    Ale není.

   2. Prdel zahalená do vytahaných zapraných slipů s hnědou skvrnou na patřičném místě. Ta fotka existuje, nekecám.

   3. A k tomu jen poznamenám, že tohle hovado dělalo v Brně rektora. Masarykovy univerzity. K tomu už není co dodat.

   1. Existuje humánnější proces:
    „Arbeit macht Frei“
    Pro tuhle partaj jediné řešení.
    Nepouštět k financím.
    Nepouštět k účtování.
    Vyplácet denně za odvedenou práci.

  4. To je, Ládiku, hezká metafora.
   Podobně jako u předcházejících obrodníků by se k tomu mohli vrátit otcové – zakladatelé.
   Ti původní tehdy z kriminálů, ale ti současní/budoucí? Nemám na mysli jen Velikého Vaška, ale řadu dalších. Znám několik z nich, kteří když si vytvořili dobré ekonomické zázemí (= nahrabali si), tak z ODS vystoupili.
   Že by se navrátili obrodovat?

 15. Omlouvám se, znovu a zas, Karel K. neomrzí, Vás, snad:

  Tak hle, jak se perou, jen pohleďte na ně,
  jak úplatky berou a svrbí je dlaně,
  jen pohleďte na ně, jak zatančí tance,
  když namísto daně jim dají kus žvance.

  Pít, klít, rouhat se víře,
  pak sedět v díře nějaký rok,
  klít, pít, co hrdlo ráčí,
  vždyť osud stáčí už poslední lok.

  Tak pohleď, jak s vervou tu do sebe mlátí,
  než hrdlo si servou a život si zkrátí,
  tak s křikem se boulují s tupostí mezků
  a páni se radují, utáhnou přezku.

  Když v hospodě pijí, tak pozor dej na ně
  jak na klubko zmijí, jež zabíjí laně,
  tak pozor dej na ně v té podivné době,
  vždyť při této hraně jde o krk i tobě!

  A aby tomu nechyběl osobní náhled, tak Eva D. je prototyp té jež
  …je zlá jak pouliční dáma,
  má v ruce štítky, v pase staniol,
  a z očí chtíč jí plá, když háže do neznáma..

  1. Pokud bylo jeho psané vyznání po r. 1989 pravé, jeho smrt byla vysvobozením z toho, co z toho vyznání sálalo. Zklamání nad vývojem společnosti, znechucení nad směrem politiky a nad tím, co se z té naděje na přelomu stalo. A jeho poslední text písně byl ještě výš nad tímhle. Vlastně je pro něj dobře, že se nedožil metamorfózy jednoho Matrixu v druhý.
   Vzhledem k tomu, že se Palach upálil ze zoufalství nad stavem národa a pocitu bezvýchodnosti (a ne pro to, co z něj soudruzi udělali) a proto, co věděl s předstihem jiný už zesnulý a národem milovaný Karel, soudím, že ten dopis od Karla K. nebyl podvrh. Ale kdo ví…Ovšem, text té písně na „novou dobu“ měl nepochybně jeho stylistiku!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *